WP VR - en to fi translation catalogue (355 entries)

en: 360 Degree Panorama
fi: 360 asteen panoraama

en: 360 Degree Video
fi: 360 asteen video

en: 360 Video Support
fi: 360 videotuki

en: 900+ Icons & RGB Color Support for Hotspots
fi: 900+ kuvaketta ja RGB-värituki hotspoteille

en: Activate License
fi: Aktivoi Lis

en: add
fi: lisätä

en: Add a Hotspot inside your tour to show additional information like Paragraph, Heading, Image, Video, or multiple content.
fi: Lisää kiertueesi sisälle hotspot näyttääksesi lisätietoja, kuten kappale, otsikko, kuva, video tai useita sisältöä.

en: Add Company Information
fi: Lisää yritystietoja

en: Add Form Shortcode
fi: Lisää lomakelyhytkoodi

en: Add New Tour
fi: Lisää uusi kiertue

en: Add Scene ID
fi: Lisää kohtaustunnus

en: Add-ons
fi: lisälaitteet

en: Adding Hotspots on Scene
fi: Hotspottien lisääminen kohtaukseen

en: Advanced Controls
fi: Edistyneet säätimet

en: Allow the Authors of your site to Create, Edit, Update, and Delete virtual tours (They can access their own tours only):
fi: Anna sivustosi tekijöiden luoda, muokata, päivittää ja poistaa virtuaalikierroksia (he voivat käyttää vain omia kierroksiaan):

en: Allow the Editors of your site to Create, Edit, Update, and Delete virtual tours (They can access other users' tours):
fi: Anna sivustosi toimittajien luoda, muokata, päivittää ja poistaa virtuaalikierroksia (he pääsevät muiden käyttäjien kiertueisiin):

en: Assign Pitch & Yaw
fi: Määritä Pitch & Yaw

en: Authors will be able to Create, Edit, Update, and Delete their own virtual tours only.
fi: Tekijät voivat luoda, muokata, päivittää ja poistaa vain omia virtuaalikierroksiaan.

en: Auto Gyroscope Support
fi: Automaattinen gyroskooppituki

en: Auto Rotation
fi: automaattinen kierto

en: Autoload & Autoplay Video Tours.
fi: Autoload & AutoPlay Video Tours.

en: Back to WPVR Dashboard
fi: Takaisin WPVR-hallintapaneeliin

en: Background Audio
fi: taustaääni

en: Background Color
fi: taustaväri

en: Background Panoramas
fi: taustakuvat

en: Basic Control Buttons
fi: Perusohjauspainikkeet

en: Basic Settings
fi: Perusasetukset

en: Before You start, you can check our Documentation to get familiar with WP VR - 360 Panorama and virtual tour creator for WordPress.
fi: Ennen kuin aloitat, voit tarkistaa dokumentaatiomme tutustuaksesi WP VR - 360 Panoramaan ja WordPressin virtuaaliseen kiertueen luojaan.

en: Best WordPress Plugin
fi: Paras Wordpress-laajennus

en: Border
fi: reuna

en: Border Radius (px)
fi: reunan säde (PX)

en: Bottom
fi: perä

en: Button Alignment
fi: painikkeiden kohdistus

en: Button Style
fi: nappityyli

en: Button Text
fi: nappiteksti

en: Button URL
fi: painikkeen URL-osoite

en: Call To Action
fi: TOIMINTA

en: Call to action button text
fi: Toimintakehotuspainikkeen teksti

en: Can't find solution on with our documentation? Just Post a ticket on Support forum. We are to solve your issue.
fi: Etkö löydä ratkaisua dokumentaatiostamme? Lähetä vain lippu tukifoorumille. Meidän on ratkaistava ongelmasi.

en: Capitalize
fi: pääomittaa

en: Cart Lift
fi: kärrynnostin

en: Center
fi: keskus

en: Check out our other amazing free plugins!
fi: Tutustu muihin upeisiin ilmaisiin laajennuksiin!

en: Checkout All Features
fi: Tarkista kaikki ominaisuudet

en: Choose The Spot
fi: Valitse paikka

en: Click on Preview to see how the content is appearing for the hotspot.
fi: Napsauta Esikatselu nähdäksesi, kuinka sisältö näkyy hotspotissa.

en: Click on the Preview button to view your uploaded panorama in virtual tour mode.
fi: Napsauta Esikatselupainiketta nähdäksesi ladatun panoraamasi virtuaalikierroksen tilassa.

en: Click on the Update button to save your work. And just like that, you can create an unlimited number of virtual tours and add your customization to them.
fi: Napsauta Päivitä-painiketta tallentaaksesi työsi. Ja juuri näin, voit luoda rajoittamattoman määrän virtuaalikierroksia ja lisätä niihin mukautuksia.

en: Click on the Upload button to upload your panorama image.
fi: Napsauta latauspainiketta ladataksesi panoraamakuvasi.

en: Click on this Publish button to save this as a tour. You can always find it in your tour list.
fi: Napsauta tätä Julkaise-painiketta tallentaaksesi tämän kiertueeksi. Löydät sen aina kiertuelistaltasi.

en: Click to Upload an Image
fi: Lataa kuva napsauttamalla

en: Color
fi: väri

en: Company Logo & Description
fi: Yrityksen logo ja kuvaus

en: Compass
fi: ympäröidä

en: Contact Our Support
fi: Ota yhteyttä tukeemme

en: Continue to guide
fi: Jatka opastusta

en: Control Buttons
fi: ohjauspainikkeet

en: Control Horizontal & Vertical View of Panorama Images
fi: Panoraamakuvien vaaka- ja pystynäkymä

en: Convert any jpeg or png format image to webp on media upload:
fi: Muunna mikä tahansa JPEG- tai PNG-muotoinen kuva WebP:ksi median latauksessa:

en: Create a tour use this QR code
fi: Luo kierros Käytä tätä QR-koodia

en: Create high-converting slaes funnels on a visual drag & drop funnel builder canvas and increase your online sales from today.
fi: Luo korkeasti muuntavia SLAES-suppiloita Visual Drag & Drop -suppiloiden rakentajakankaalle ja lisää verkkomyyntiäsi tästä päivästä alkaen.

en: Cubemap
fi: kuutosilmä

en: Cubemap Image Support
fi: CubeMap-kuvatuki

en: Cubemap Images
fi: cubemap-kuvat

en: Custom Control Buttons
fi: Mukautetut ohjauspainikkeet

en: Custom CSS
fi: Mukautettu CSS

en: Custom CSS
fi: Mukautettu CSS

en: Custom Icon & Color for Hotspots (Using CSS)
fi: Mukautettu kuvake ja väri hotspoteille (käyttäen CSS:ää)

en: Custom icons will only show on frontend. Hotspot custom icons only works with fontawesome 5. If you are using any different version of fontawesome under theme or any plugin, you may deactivate fontawesome from WP VR. Go to "Get Started menu" and select "Role" and check fontawesome disable switch. Now put your desired any icon class under "Hotspot custom icon class" field. It will appear on the frontend.
fi: Mukautetut kuvakkeet näkyvät vain käyttöliittymässä. Hotspot Custom Icons toimii vain FontAwesome 5:n kanssa. Jos käytät jotakin eri versiota Fontawesomesta teeman alla tai mitä tahansa laajennusta, voit poistaa FontAweSomen WP VR:stä. Siirry kohtaan "Aloita aloitusvalikko" ja valitse "Role" ja valitse FontAwesome Disable Switch. Laita nyt haluamasi mikä tahansa kuvakeluokka "HotSpot Custom Icon Class" -kenttään. se näkyy käyttöliittymässä.

en: Custom Panorama Loading Face
fi: Mukautettu panoraama Ladattava kasvot

en: Custom Preview Image & Text
fi: Mukautettu esikatselukuva ja teksti

en: Custom Rotation Settings
fi: Mukautetut kiertoasetukset

en: Custom Zoom Settings
fi: Mukautetut zoomausasetukset

en: Customize Icon & Logo of Control Buttons.
fi: Mukauta ohjauspainikkeiden kuvaketta ja logoa.

en: Deactivate License
fi: poistaa liikkeelle lisenssi

en: Decisions
fi: päätökset

en: Disable Fontawesome from WP VR:
fi: Poista Fontawesome käytöstä WP VR:stä:

en: Disable keyboard control to use the form.
fi: Poista näppäimistön ohjaus käytöstä käyttääksesi lomaketta.

en: Disable On Hover Content for Mobile:
fi: Poista käytöstä leijuu sisältö mobiililaitteille:

en: Disable WordPress Large Image Handler on WP VR:
fi: Poista WordPress Large Image Handler käytöstä WP VR:ssä:

en: Do not close or refresh the page during import process. It may take few minutes.
fi: Älä sulje tai päivitä sivua tuontiprosessin aikana. Se voi kestää muutaman minuutin.

en: Documentation
fi: asiakirjat

en: Documentation
fi: asiakirjat

en: Done
fi: kypsä

en: Download QR Code
fi: Lataa QR-koodi

en: Duplicate Tours with One Click
fi: Kopioi matkat yhdellä napsautuksella

en: Editors will be able to Create, Edit, Update, and Delete all virtual tours.
fi: Toimittajat voivat luoda, muokata, päivittää ja poistaa kaikki virtuaalikierrokset.

en: Enable explainer video
fi: Ota selitysvideo käyttöön

en: Enable mobile media resizer:
fi: Ota mobiilimedian muuttaja käyttöön:

en: Enable or Disable Keyboard Movement Control.
fi: Ota näppäimistön liikkeen hallinta käyttöön tai poista se käytöstä.

en: Enable or Disable Keyboard Zoom Control.
fi: Ota näppäimistön zoomausohjaus käyttöön tai poista se käytöstä.

en: Enable or Disable Mouse Drag Control.
fi: Ota hiiren vetämisen hallinta käyttöön tai poista se käytöstä.

en: Enable or Disable Mouse Zoom control.
fi: Ota hiiren zoomausohjaus käyttöön tai poista se käytöstä.

en: Enable script control (It will load the WP VR scripts on the pages with virtual tours only):
fi: Ota komentosarjan hallinta käyttöön (se lataa WP VR -skriptit sivuille vain virtuaalikierroksilla):

en: Enable Social Media Share
fi: Ota sosiaalisen median jakaminen käyttöön

en: Enable the call to action, it will render under the tour.
fi: Ota toimintakehotus käyttöön, se näkyy kiertueen alla.

en: Enable Video
fi: Ota video käyttöön

en: Enable Video JS control (It will load the WP VR Video JS library in the listed pages only):
fi: Ota Video JS -ohjaus käyttöön (se lataa WP VR Video JS -kirjaston vain luetelluille sivuille):

en: End Tour
fi: lopeta kiertue

en: Enter your license key, save changes and activate.
fi: Anna lisenssiavaimesi, tallenna muutokset ja aktivoi.

en: Equirectangular
fi: tasakulmainen

en: Explainer
fi: selijä

en: Explainer Video
fi: selitysvideo

en: Export
fi: viedä

en: features
fi: piirteet

en: Features That Can
fi: ominaisuuksia, jotka voivat

en: Flip the phone to landscape mode for a better experience of the tour.
fi: Käännä puhelin vaakatilaan saadaksesi paremman kiertueen kokemuksen.

en: Fluent Forms Add-on
fi: Sujuva lomakelisäosa

en: Follow the Guided Wizard and Learn How it Works.
fi: Seuraa ohjattua ohjattua toimintoa ja opi kuinka se toimii.

en: Font color
fi: kenkä

en: Font Size (px)
fi: Fonttikoko (px)

en: Font Style
fi: fonttityyli

en: Font Weight
fi: foku

en: for Choosing
fi: valinnasta

en: For Classic Editor:
fi: Klassiselle editorille:

en: for unlimited virtual tours.
fi: rajoittamattomille virtuaalikierroksille.

en: for Virtual Tours, Viewing Panoramas, and 360 Degree Content
fi: virtuaalikierroksille, panoraamakuvien katseluun ja 360 asteen sisältöön

en: free
fi: -tön

en: Free vs Pro
fi: ilmainen vs pro

en: Front-End Notice for Mobile Visitors:
fi: Käyttöliittymäilmoitus mobiilivierailijoille:

en: Full Page Virtual Tours
fi: Koko sivun virtuaalikierrokset

en: Full Screen
fi: koko näytön

en: Fullwidth
fi: kokoleveys

en: General
fi: yleis-

en: General Setup Options
fi: Yleiset asennusasetukset

en: Generic Form
fi: yleinen lomake

en: Get Access to
fi: päästä jhk

en: Get It Now
fi: Hanki se nyt

en: Get Pro Now
fi: Hanki Pro nyt

en: Get Started
fi: aloittaa

en: Give a name to your virtual tour.
fi: Anna nimi virtuaalikierroksellesi.

en: Go Pro
fi: mennä ammattilaiseksi

en: Guided Tour
fi: opastetu

en: Gyroscope
fi: gyroskooppi

en: Gyroscope & Mobile Notices
fi: Gyroskooppi ja mobiiliilmoitukset

en: Gyroscope Control
fi: gyroskooppikontrolli

en: Gyroscope Support
fi: Gyroskooppituki

en: Height
fi: korkeus

en: Height Unit
fi: korkeusyksikkö

en: Height:
fi: Korkeus:

en: Here is a preview of your panorama image in tour mode. You can control it and mode around to see it in 360 degree view.
fi: Tässä on esikatselu panoraamakuvastasi kiertuetilassa. Voit ohjata sitä ja tilaa nähdäksesi sen 360 asteen näkymässä.

en: Here you can see the Pitch & Yaw has been set for the hotspot.
fi: Täällä näet, että hotspot on asetettu pitch & yaw.

en: Here, you can set what content your viewer will see after clicking on the Hotspot. You can either set an URL or any other content using this editor. To learn more, follow this guide to set content using editor
fi: Täällä voit määrittää, mitä sisältöä katsojasi näkee, kun olet napsauttanut hotspotia. Voit asettaa URL-osoitteen tai minkä tahansa muun sisällön käyttämällä tätä editoria. Saat lisätietoja noudattamalla tätä opasta asettaaksesi sisällön Editorilla

en: Home
fi: kotipaikka

en: Home Button to visit Default Scene
fi: Kotipainike vieraillaksesi oletuskohtauksessa

en: Hook
fi: koukista

en: Hotspot
fi: hotput

en: Hotspot Custom Icon Class
fi: Hotspot mukautettu kuvakeluokka

en: Hotspot Setting
fi: Hotspot-asetus

en: Hotspot-Type
fi: hotSpot

en: ID
fi: henkilöllisyystodistus

en: If set to true, device orientation control will be used when the panorama is loaded, if the device supports it. If false, device orientation control needs to be activated by pressing a button. Defaults to false. Will work if gyroscope is enabled
fi: Jos asetus on tosi, laitteen suunnan ohjausta käytetään, kun panoraama ladataan, jos laite tukee sitä. Jos epätosi, laitteen suunnan ohjaus on aktivoitava painamalla painiketta. oletusarvo on false. toimii, jos gyroskooppi on käytössä

en: Import
fi: tuoda

en: Import & Export Virtual Tours
fi: Tuo ja vie virtuaalimatkoja

en: Import tour file:
fi: Tuo Tour File:

en: In this Preview, drag to your desired location and click on it, exactly where you want to set the hotspot
fi: Vedä tässä esikatselussa haluamaasi sijaintiin ja napsauta sitä, missä haluat asettaa hotspotin

en: Info
fi: tiedotus

en: Info-type Hotspots (Heading, Image, Text, Video, Gif, Links)
fi: Infotyyppiset hotspotit (otsikko, kuva, teksti, video, gif, linkit)

en: Italic
fi: kursiivi-

en: Justified
fi: oikeutettu

en: Keyboard Movement Control
fi: Näppäimistön liikkeenohja

en: Keyboard Zoom Control
fi: Näppäimistön zoomaussää

en: Learn more
fi: Lue lisää

en: Left
fi: vasen puoli

en: Let's add a Hotspot
fi: Lisätään hotspot

en: Letter Spacing (px)
fi: Kirjainväli (PX)

en: License Key
fi: lupa avain

en: Line Height
fi: linja

en: Line Through
fi: levittää

en: List of allowed pages to load WP VR scripts (The URLs of the pages on your site with virtual tours):
fi: Luettelo WP VR -skriptien lataamiseen sallituista sivuista (sivustosi sivujen URL-osoitteet virtuaalikierroksilla):

en: List of allowed pages to load WP VR Video JS library (The URLs of the pages on your site, You want to load Video JS):
fi: Luettelo sallituista sivuista WP VR Video JS -kirjaston lataamiseen (sivustosi sivujen URL-osoitteet, haluat ladata videon JS):

en: List the pages like this: https://example.com/tour1/, https://example.com/tour2/
fi: Listaa sivut näin: https://example.com/tour1/, https://example.com/tour2/

en: List the pages with virtual tours like this: https://example.com/tour1/, https://example.com/tour2/
fi: Listaa sivut, joissa on virtuaalikierroksia, kuten tämä: https://example.com/tour1/, https://example.com/tour2/

en: Lowercase
fi: pienet kirjaimet

en: Make WPVR Popular
fi: tehdä WPVR:stä suosittu

en: Mobile Height
fi: Mobile High

en: Mobile Height Unit
fi: Mobiilikorkeusyksikkö

en: Mobile Panorama
fi: liikkuvat panoraama

en: More Pro Features
fi: Lisää Pro-ominaisuuksia

en: Mouse Control.
fi: hiiren ohjaus.

en: Mouse Drag Control
fi: hiiren vetoohjaus

en: Mouse Zoom Control
fi: Hiiren zoomaussäädin

en: Move Down
fi: siirtyä alemmalle luo

en: Move Left
fi: siirtyä vasemmalle

en: Move Right
fi: Siirrä oikealle

en: Move Up
fi: nousta

en: Multiple Content on Hotspots
fi: Useita sisältöä hotspoteissa

en: Next
fi: seuraava

en: No
fi: ei mitään

en: None
fi: ei mitään

en: Normal
fi: normaali

en: Note: WooCommerce &amp; Fluent Forms hotspots will not be supported on embedded tours.
fi: Huomautus: WooCommerce &amp; Fluent Forms -hotspotteja ei tueta sulautetuilla matkoilla.

en: Oblique
fi: vino

en: OFF
fi: vapaa

en: ON
fi: -lle

en: On Click Content
fi: Klikkaa Sisältö

en: On Hover Content
fi: leijuu sisällöstä

en: On Screen Compass.
fi: näytön kompassissa.

en: Once you see the Pitch & Yaw value for the spot, click on this Arrow. It'll be set as the coordinate for your hotspot
fi: Kun näet pisteen sävelkorkeuden ja kääntöarvon, napsauta tätä nuolta. se asetetaan hotspotin koordinaatiksi

en: Oops! It seems like this post isn't published yet. Stay tuned for updates!
fi: Hupsis! Näyttää siltä, että tätä postausta ei ole vielä julkaistu. Pysy kuulolla päivityksistä!

en: Open in new tab
fi: Avaa Uudessa-välilehdessä

en: Open in same tab
fi: Avaa samalla välilehdellä

en: Overline
fi: päällys-

en: Padding (px)
fi: Täyte (PX)

en: Panorama Scene Gallery
fi: panoraama kohtausgalleria

en: Partial Panorama / Mobile Panorama Support
fi: Osittainen panoraama / mobiilipanoraamatuki

en: Paste Youtube or Vimeo link or upload
fi: Liitä youtube tai vimeo linkki tai lataa

en: Permission check failed
fi: Luvan tarkistus epäonnistui

en: Personalize your virtual tours, in the way you want.
fi: Mukauta virtuaalikierroksiasi haluamallasi tavalla.

en: Pitch
fi: mainostaa

en: Pitch & Yaw is Set
fi: Pitch & Yaw on asetettu

en: Post a Ticket
fi: Lähetä lippu

en: Premium Features
fi: premium-ominaisuudet

en: Preview
fi: nähdä jnk lue

en: Preview Image Message
fi: Esikatselukuvaviesti

en: Preview The Image in Tour Mode
fi: Esikatsele kuvaa kiertuetilassa

en: Preview Your Hotspot Content
fi: Esikatsele hotspot-sisältöäsi

en: Previous
fi: edellinen

en: Print the forms shortcode you want to show.
fi: Tulosta lomakelyhytkoodi, jonka haluat näyttää.

en: pro
fi: ammattilainen

en: Publish Tours Anywhere (Embed Add-on)
fi: Julkaise Tours Anywhere (Embed-lisäosa)

en: Publish Your Tour
fi: Julkaise kiertueesi

en: Put value in (px)
fi: Laita arvo (px)

en: px
fi: pilkku

en: Radius
fi: säde

en: Radius Unit
fi: sädeyksikkö

en: Radius:
fi: säde:

en: Rate Us
fi: Arvioi meidät

en: Read Documentations
fi: Lue dokumentaatiota

en: Read Our Complete Guides
fi: Lue täydelliset oppaamme

en: Recover abandoned carts with automated email drip campaigns. Start getting back lost sales on your online store.
fi: Palauta hylätyt kärryt automaattisilla sähköpostitippukampanjoilla. Aloita menetettyjen myyntien menettäminen verkkokaupassasi.

en: Resume Auto-rotation after
fi: Jatka automaattista kiertoa sen jälkeen

note: Author of the plugin
en: Rextheme
fi: uusintateema

en: Right
fi: oikean kä

en: Rotation Speed and Direction
fi: pyörimisnopeus ja suunta

en: Save
fi: tallettaa

en: Save Your Progress
fi: Tallenna edistymisesi

en: Save Your Tour
fi: Tallenna kiertueesi

en: Scene Author with URL
fi: Kohtauksen kirjoittaja URL-osoitteella

en: Scene Fade Duration
fi: Kohtauksen häivytyksen kesto

en: Scene Gallery
fi: näyttämötaide

en: Scene ID
fi: kohtaustunnus

en: Scene Navigation Menu
fi: Kohtausvalikko

en: Scene Setting
fi: ympäristön näkymä

en: Scene Title
fi: Kohtaimen otsikko

en: Scene Titles on Gallery
fi: Kohtausten otsikot galleriassa

en: Scene Titles on Gallery.
fi: Kohtausten otsikot galleriassa.

en: Scene Type
fi: kohtaus

en: Scene Upload
fi: Kohtauksen lataus

en: Scene Upload:
fi: Kohtauksen lataus:

en: Scene-type Hotspots (Connect Panoramas)
fi: kohtaustyyppiset hotspotit (yhdistä panoraama)

en: Scenes
fi: kohtaukset

en: Select a Version to Rollback
fi: Valitse palautusversio

en: Select Target Scene from List
fi: Valitse kohdekohtaus luettelosta

en: Select your form
fi: Valitse lomake

en: Sell WooCommerce Products
fi: Myy WooCommerce-tuotteita

en: Set a time after which auto rotation will stop. Assign in milliseconds, where 1000 milliseconds = 1 second.
fi: Aseta aika, jonka jälkeen automaattinen kierto pysähtyy. Määritä millisekunteina, missä 1000 millisekuntia = 1 sekunti.

en: Set a Title to Your Virtual Tour
fi: Aseta otsikko virtuaalikierroksellesi

en: Set a Tour Preview Image
fi: Aseta kiertueen esikatselukuva

en: Set a value to determine the speed of rotation. The higher the number, the faster it will rotate. Positive values will make it rotate clockwise and negative values will make it rotate anti clockwise
fi: Aseta arvo kiertonopeuden määrittämiseksi. Mitä suurempi luku, sitä nopeammin se pyörii. positiiviset arvot saavat sen pyörimään myötäpäivään ja negatiiviset arvot saavat sen pyörimään vastapäivään

en: Set an unique Hotspot ID to each of your Hotspots. Avoid Spaces & special characters. Set it like H1 or 01
fi: Aseta jokaiselle hotspotille ainutlaatuinen hotspot-tunnus. Vältä välilyöntejä ja erikoismerkkejä. Aseta se kuten H1 tai 01

en: Set as Default
fi: asettaa oletusarvoon

en: Set Contact Form
fi: Aseta yhteydenottolomake

en: Set Hotspot ID
fi: Aseta hotspot ID

en: Set The Content for Click Action
fi: Aseta sisältö napsautustoiminnolle

en: Set the Scene ID for your first panorama image. The Scene ID has to be unique for each scene and without any spaces or special characters. You can set it as Scene1, S1, or simply 01.
fi: Aseta kohtaustunnus ensimmäiselle panoraamakuvallesi. Kohtaustunnuksen on oltava yksilöllinen jokaisessa kohtauksessa ja ilman välilyöntejä tai erikoishahmoja. Voit asettaa sen kohtaukseksi1, S1 tai yksinkertaisesti 01.

en: Set Zoom Preferences
fi: Aseta zoomausasetukset

en: Settings
fi: asetukset

en: Setup
fi: systeemi

en: Share On
fi: jakaa

en: Share your tour
fi: Jaa kiertueesi

en: Since you have updated the plugin, please clear the browser cache for smooth functioning. Follow these steps if you are using <a href="https://support.google.com/accounts/answer/32050?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=en" target="_blank">Google Chrome</a>, <a href="https://support.mozilla.org/en-US/kb/how-clear-firefox-cache" target="_blank">Mozilla Firefox</a>, <a href="https://clear-my-cache.com/en/apple-mac-os/safari.html" target="_blank">Safai</a> or <a href="https://support.microsoft.com/en-us/help/10607/microsoft-edge-view-delete-browser-history" target="_blank">Microsoft Edge</a>
fi: Koska olet päivittänyt laajennuksen, tyhjennä selaimen välimuisti, jotta se toimii sujuvasti. nostoaikavedreviretten kirjasina painotettua arvoa, painos kirjallisesti kirjattu painos arvoa, chromen kirjasin, kirjasin kromi, chrome on lastleted, ovat ennestetty ennen jnk kirjainta.

en: Starts from only
fi: Alkaa vain

en: Stop Auto-rotation after
fi: lopeta automaattinen kierto sen jälkeen

en: Style
fi: tyyli

en: Submit
fi: esittää

en: Support
fi: kannatin

en: Take The Tour
fi: käydä jkn kimppuun

en: Target Scene ID
fi: Kohdekohtaustunnus

en: Text Decoration
fi: tekstin koristelu

en: Text Transform
fi: tekstinmuunnos

en: Thank you
fi: kiitos

en: The notice will appear on the front end of the virtual tour if viewed from a mobile device.
fi: Ilmoitus näkyy virtuaalikierroksen etupäässä, jos sitä katsotaan mobiililaitteella.

en: This option will display Zoom In, Zoom Out and Full Screen buttons on the tour.
fi: Tämä vaihtoehto näyttää zoomauksen, loitonnuksen ja koko näytön painikkeet kiertueella.

en: This option will not work if the "Tour Autoload" is turned on.
fi: Tämä vaihtoehto ei toimi, jos "Tour Autoload" on päällä.

en: This will set the scene fade effect and execution time.
fi: Tämä asettaa kohtauksen häipymisefektin ja suoritusajan.

en: To Embed on External Page:
fi: upottaaksesi ulkoiselle sivulle:

en: To use this WP VR tour in your posts or pages use the following shortcode
fi: Käytä seuraavaa lyhytkoodia käyttääksesi tätä WP VR -kierrosta viesteissäsi tai sivuillasi

en: Top
fi: yläpää

en: Tour Autoload
fi: Matkan autolataus

en: Tour Background Audio
fi: Tourin taustaääni

en: Tour Background Music
fi: Kiertueen taustamusiikki

en: Tour Preview
fi: matkan esikuva

en: Tour Preview Image will not appear if this is turned on.
fi: Kiertueen esikatselukuva ei näy, jos tämä on päällä.

en: Tours
fi: matkat

en: Turning it On will display a gallery with all the scenes on your tour. By double clicking on a scene thumbnail on the gallery, you can move to that specific scene. The gallery will only show up on the front end and not on the preview.
fi: Sen käynnistäminen näyttää gallerian, jossa on kaikki kiertueesi kohtaukset. Kaksoisnapsauttamalla gallerian kohtauksen pikkukuvaa voit siirtyä kyseiseen kohtaukseen. Galleria näkyy vain etupäässä, ei esikatselussa.

en: Turning it on will display scene titles on each scene thumbnail inside the Scene Gallery. The Scene IDs will be used as the Scene Title.
fi: Sen ottaminen käyttöön näyttää kohtausten otsikot jokaisessa kohtausgalleriassa olevassa kohtauksen pikkukuvassa. Kohtauksen tunnuksena käytetään kohtauksen nimiä.

en: Turning On The StreetView Option Will Erase Your Virtual Tour Data. Are You Sure?
fi: StreetView-vaihtoehdon ottaminen käyttöön poistaa virtuaalimatkatietosi. Oletko varma?

en: Turning On The Video Option Will Erase Your Virtual Tour Data. Are You Sure?
fi: Videovaihtoehdon ottaminen käyttöön poistaa virtuaalimatkatietosi. Oletko varma?

en: Underline
fi: alleviivata

en: Unlimited Hotspots (Up to to 5 for a scene in free)
fi: Rajoittamaton hotspots (jopa 5 kohtaukseen ilmaiseksi)

en: Unlimited Scenes (Up to 5 in Free)
fi: Rajoittamaton kohtaus (jopa 5 ILMAISEKSI)

en: Unlock all these options by upgrading to Premium version
fi: Avaa kaikki nämä vaihtoehdot päivittämällä premium-versioon

en: Upgrade Now
fi: Päivitä nyt

en: Upgrade to Pro
fi: Päivitä Pro

en: Upgrade to Pro
fi: Päivitä Pro

en: Upload or Add Link
fi: Lataa tai lisää linkki

en: Upload Panorama Image
fi: lataa panoraamakuva

en: Uppercase
fi: isot kirjaimet

en: URL
fi: puhelinkopio

en: Use the iframe below to share this tour on an external page.
fi: Käytä alla olevaa iframe-kehystä jakaaksesi tämän kiertueen ulkoisella sivulla.

en: Using this Tour
fi: Käyttämällä tätä kiertuetta

en: vh
fi: VH

en: Video
fi: video

en: Video Settings :
fi: Videoasetukset:

en: Video Tutorials
fi: opetusvideoita

en: VR Glass Support for Video Tours
fi: VR-lasituki videokierroksille

en: VR GLass Support:
fi: VR-lasituki:

en: vw
fi: VW

en: When someone clicks on the tour, auto-rotation stops. Here, set a time after which auto rotation will start again. Assign in milliseconds, where 1000 milliseconds = 1 second.
fi: Kun joku napsauttaa kiertuetta, automaattinen kierto pysähtyy. Aseta tässä aika, jonka jälkeen automaattinen kierto alkaa uudelleen. Määritä millisekunteina, missä 1000 millisekuntia = 1 sekunti.

en: Width
fi: leveys

en: Width (px)
fi: leveys (px)

en: Width Fullwidth
fi: leveys täysleveys

en: Width Unit
fi: ykkönen

en: Width:
fi: leveys:

en: Will activate the VR Glass support on mobile devices. This is the Beta release. So, if you face any issues with it, please contact us at support@rextheme.com
fi: Aktivoi VR-lasituen mobiililaitteissa. Tämä on beta-julkaisu. Joten jos kohtaat ongelmia sen kanssa, ota meihin yhteyttä osoitteeseen support@rextheme.com

en: Will convert any jpeg or png image to webp format during media upload. will decrease the image size with no quality compromise and help the site to load faster.
fi: Muuntaa minkä tahansa JPEG- tai PNG-kuvan WebP-muotoon median latauksen aikana. Pienennä kuvan kokoa ilman laatukompromissia ja auttaa sivustoa latautumaan nopeammin.

en: WooCommerce Add-on
fi: WooCommerce-lisäosa

en: Word Spacing (px)
fi: Sanaväli (PX)

en: WordPress's default large image handler for images larger than 2560px will be disabled for WP VR. So can create virtual tours with extremely high-quality images. Enabling it will also show high res image on mobile devices. Many devices may not support that resolution.
fi: WordPressin oletussuuri kuvankäsittelijä yli 2560 pikseliä oleville kuville poistetaan käytöstä WP VR:ssä. Joten voit luoda virtuaalisia retkiä erittäin laadukkailla kuvilla. Sen käyttöönotto näyttää myös korkearesoluutioisen kuvan mobiililaitteissa. Monet laitteet eivät välttämättä tue tätä resoluutiota.

note: Description of the plugin
en: WP VR - 360 Panorama and virtual tour creator for WordPress is a customized panaroma & virtual builder tool for WordPress Website.
fi: WP VR - 360 Panorama and Virtual Tour Creator for WordPress on mukautettu Panaroma & Virtual Builder -työkalu WordPress-verkkosivustolle.

en: WP VR assets will be loaded on your allowed pages only. If you turn this on, you have to list the URL's of the pages with virtual tours on the 'List of allowed pages to load WP VR scripts' option
fi: WP VR -resurssit ladataan vain sallituille sivuillesi. Jos otat tämän käyttöön, sinun on lueteltava sivujen URL-osoitteet virtuaalikierroksilla "WP VR -skriptien lataamiseen sallittujen sivujen luettelo" -vaihtoehdossa

en: WP VR Plugin Rollback
fi: wp vr plugin rollback

en: WP VR will not load Font Awesome library.
fi: WP VR ei lataa Font Awesome -kirjastoa.

en: WP VR will resize each scenes for mobile devices.
fi: WP VR muuttaa jokaisen kohtauksen kokoa mobiililaitteille.

en: WPFunnels
fi: WPNELJÄT

en: WPVR Feature Comparison
fi: WPVR-ominaisuuksien vertailu

en: WPVR Height
fi: wpvr korkeus

en: WPVR Mobile Height
fi: wpvr-mobiilikorkeus

en: WPVR Radius
fi: WPVR säde

en: WPVR Setup
fi: WPVR asetus

en: WPVR Tour ID
fi: WPVR-kiertueen tunnus

en: WPVR Width
fi: wpvr leveys

en: Write your css here
fi: Kirjoita CSS tähän

en: Write your custom css
fi: Kirjoita mukautettu CSS

en: Yaw
fi: viipottaa

en: Yes
fi: jaaka

en: You can disable on hover content for mobile devices. As most of the devices are touch based.
fi: Voit poistaa käytöstä Mobile-laitteiden HOver-sisällön. koska suurin osa laitteista on kosketuspohjaisia.

en: You can use any image size but maximum image upload size recommended to support all device is 4096x2000 px for perfect responsive view. To check 360 view, click on preview button and check tour preview metabox.
fi: Voit käyttää mitä tahansa kuvakokoa, mutta kaikkien laitteiden tukemiseen suositeltu enimmäiskuva on 4096x2000 px täydellisen responsiivisen näkymän saavuttamiseksi. Tarkista 360-näkymä napsauttamalla Esikatselu-painiketta ja tarkistamalla Tour Preview -metabox.

en: Your Image In Tour Mode
fi: Kuvasi kiertuetilassa

en: Your rating and feedback matters to us. If you are happy with WP VR - 360 Panorama and virtual tour creator for WordPress give us a rating.
fi: Arvosanasi ja palautteesi ovat meille tärkeitä. Jos olet tyytyväinen WP:n VR - 360 Panoramaan ja Virtual Tourin luojaan, anna meille arvio.

en: Your Viewers - And Make Them Take
fi: katsojasi - ja pakota heidät ottamaan

en: Zoom In
fi: zoomata

en: Zoom interval is 50 to 120 degree. You can put any value between 50 to 120. As an example, if you set 100, the scene will display with zoom in 100 degree on each load.
fi: Zoomaväli on 50-120 astetta. Voit laittaa minkä tahansa arvon välille 50-120. Esimerkiksi, jos asetat 100, kohtaus näkyy zoomauksella 100 astetta jokaisessa kuormassa.

en: Zoom Out
fi: loihtia
