WP VR - en to el translation catalogue (354 entries)

en: 360 Degree Panorama
el: Πανοράμα 360 μοιρών

en: 360 Degree Video
el: Βίντεο 360 μοιρών

en: 360 Video Support
el: Υποστήριξη βίντεο 360

en: 900+ Icons & RGB Color Support for Hotspots
el: 900+ εικονίδια & υποστήριξη χρώματος RGB για hotspot

en: Activate License
el: Ενεργοποίηση άδειας χρήσης

en: add
el: αθροίζω

en: Add a Hotspot inside your tour to show additional information like Paragraph, Heading, Image, Video, or multiple content.
el: Προσθέστε ένα hotspot μέσα στην περιήγησή σας για να εμφανίσετε πρόσθετες πληροφορίες όπως παράγραφο, επικεφαλίδα, εικόνα, βίντεο ή πολλαπλό περιεχόμενο.

en: Add Company Information
el: Προσθήκη πληροφοριών εταιρείας

en: Add Form Shortcode
el: Προσθήκη συντομεύσεως του κώδικα φόρμα

en: Add New Tour
el: Προσθήκη νέας περιήγησης

en: Add Scene ID
el: Προσθήκη αναγνωριστικού σκηνής

en: Add-ons
el: πρόσθετα

en: Adding Hotspots on Scene
el: Προσθήκη hotspots στη σκηνή

en: Advanced Controls
el: Προηγμένα χειριστήρια

en: Allow the Authors of your site to Create, Edit, Update, and Delete virtual tours (They can access their own tours only):
el: Επιτρέψτε στους συντάκτες του ιστότοπού σας να δημιουργήσουν, να επεξεργαστούν, να ενημερώσουν και να διαγράψουν εικονικές περιηγήσεις (μπορούν να έχουν πρόσβαση μόνο στις δικές τους περιηγήσεις):

en: Allow the Editors of your site to Create, Edit, Update, and Delete virtual tours (They can access other users' tours):
el: Επιτρέψτε στους συντάκτες του ιστότοπού σας να δημιουργούν, να επεξεργάζονται, να ενημερώνουν και να διαγράφουν εικονικές περιηγήσεις (μπορούν να έχουν πρόσβαση σε περιηγήσεις άλλων χρηστών):

en: Assign Pitch & Yaw
el: Εκχωρήστε Pitch & Yaw

en: Authors will be able to Create, Edit, Update, and Delete their own virtual tours only.
el: Οι συγγραφείς θα μπορούν να δημιουργούν, να επεξεργάζονται, να ενημερώνουν και να διαγράφουν μόνο τις δικές τους εικονικές περιηγήσεις.

en: Auto Gyroscope Support
el: Υποστήριξη αυτόματου γυροσκοπίου

en: Auto Rotation
el: Αυτόματη εναλλαγή

en: Autoload & Autoplay Video Tours.
el: Αυτόματη φόρτωση και αυτόματη αναπαραγωγή βίντεο περιηγήσεων.

en: Autoload Tours
el: αυτόματο φορτίο

en: Back to WPVR Dashboard
el: Επιστροφή στον πίνακα εργαλείων WPVR

en: Background Audio
el: παρασκηνιακός ήχος

en: Background Color
el: χρώμα φόντου

en: Background Panoramas
el: Πανοράματα φόντου

en: Basic Control Buttons
el: Βασικά κουμπιά ελέγχου

en: Basic Settings
el: Βασικές ρυθμίσεις

en: Before You start, you can check our Documentation to get familiar with WP VR - 360 Panorama and virtual tour creator for WordPress.
el: Πριν ξεκινήσετε, μπορείτε να ελέγξετε την τεκμηρίωσή μας για να εξοικειωθείτε με το WP VR - 360 Panorama και το Virtual Tour Creator για το WordPress.

en: Best WordPress Plugin
el: Καλύτερο πρόσθετο WordPress

en: Border
el: σύνορο

en: Border Radius (px)
el: ακτίνα συνόρων (px)

en: Bottom
el: κάτω μέρος

en: Button Alignment
el: ευθυγράμμ

en: Button Style
el: ύφος κουμπ

en: Button Text
el: κείμενο κουμπιού

en: Button URL
el: URL

en: Call To Action
el: κάλεσμα για δράση

en: Call to action button text
el: Κείμενο κουμπιού παρότρυνσης

en: Can't find solution on with our documentation? Just Post a ticket on Support forum. We are to solve your issue.
el: Δεν μπορείτε να βρείτε λύση με την τεκμηρίωσή μας; Απλώς δημοσιεύστε ένα εισιτήριο στο φόρουμ υποστήριξης. Πρέπει να λύσουμε το πρόβλημά σας.

en: Capitalize
el: κεφαλοποιώ

en: Cart Lift
el: σήκωμα τροχού

en: Center
el: κεντρά

en: Check out our other amazing free plugins!
el: Δείτε τα άλλα καταπληκτικά δωρεάν πρόσθετα μας!

en: Checkout All Features
el: Ελέγξτε όλες τις δυνατότητες

en: Choose The Spot
el: Επιλέξτε το σημείο

en: Click on Preview to see how the content is appearing for the hotspot.
el: Κάντε κλικ στην Προεπισκόπηση για να δείτε πώς εμφανίζεται το περιεχόμενο για το hotspot.

en: Click on the Preview button to view your uploaded panorama in virtual tour mode.
el: Κάντε κλικ στο κουμπί Προεπισκόπηση για να δείτε το πανοραμικό σας που μεταφορτώθηκε σε λειτουργία εικονικής περιήγησης.

en: Click on the Update button to save your work. And just like that, you can create an unlimited number of virtual tours and add your customization to them.
el: Κάντε κλικ στο κουμπί Ενημέρωση για να αποθηκεύσετε την εργασία σας. Και κάπως έτσι, μπορείτε να δημιουργήσετε απεριόριστο αριθμό εικονικών περιηγήσεων και να προσθέσετε την προσαρμογή σας σε αυτές.

en: Click on the Upload button to upload your panorama image.
el: Κάντε κλικ στο κουμπί Μεταφόρτωση για να ανεβάσετε την πανοραμική εικόνα σας.

en: Click on this Publish button to save this as a tour. You can always find it in your tour list.
el: Κάντε κλικ σε αυτό το κουμπί δημοσίευσης για να το αποθηκεύσετε ως περιήγηση. Μπορείτε πάντα να το βρείτε στη λίστα περιοδειών σας.

en: Click to Upload an Image
el: Κάντε κλικ για να ανεβάσετε μια εικόνα

en: Color
el: χρωματισμός

en: Company Logo & Description
el: Λογότυπο & Περιγραφή Εταιρείας

en: Compass
el: πυξίδα

en: Contact Our Support
el: Επικοινωνήστε με την υποστήρι

en: Continue to guide
el: Συνεχίστε να καθοδηγείτε

en: Control Buttons
el: κουμπιά ελέγχου

en: Control Horizontal & Vertical View of Panorama Images
el: Ελέγξτε την οριζόντια και κάθετη προβολή εικόνων πανοράματος

en: Convert any jpeg or png format image to webp on media upload:
el: Μετατρέψτε οποιαδήποτε εικόνα μορφής JPEG ή PNG σε WebP κατά τη μεταφόρτωση πολυμέσων:

en: Create a tour use this QR code
el: Δημιουργήστε μια περιήγηση Χρησιμοποιήστε αυτόν τον κωδικό QR

en: Create high-converting slaes funnels on a visual drag & drop funnel builder canvas and increase your online sales from today.
el: Δημιουργήστε διοχετεύσεις SLAES υψηλής μετατροπής σε έναν οπτικό καμβά δημιουργίας διοχέτευσης μεταφοράς και απόθεσης και αυξήστε τις διαδικτυακές σας πωλήσεις από σήμερα.

en: Cubemap
el: κυνάω

en: Cubemap Image Support
el: Υποστήριξη εικόνας Cubemap

en: Cubemap Images
el: Εικόνες κυβισμού

en: Custom Control Buttons
el: Προσαρμοσμένα κουμπιά ελέγχου

en: Custom CSS
el: προσαρμοσμένο css

en: Custom CSS
el: προσαρμοσμένο css

en: Custom Icon & Color for Hotspots (Using CSS)
el: Προσαρμοσμένο εικονίδιο και χρώμα για hotspot (χρησιμοποιώντας CSS)

en: Custom icons will only show on frontend. Hotspot custom icons only works with fontawesome 5. If you are using any different version of fontawesome under theme or any plugin, you may deactivate fontawesome from WP VR. Go to "Get Started menu" and select "Role" and check fontawesome disable switch. Now put your desired any icon class under "Hotspot custom icon class" field. It will appear on the frontend.
el: Τα προσαρμοσμένα εικονίδια θα εμφανίζονται μόνο στο frontend. Τα προσαρμοσμένα εικονίδια Hotspot λειτουργούν μόνο με το FontaWesome 5. Εάν χρησιμοποιείτε οποιαδήποτε διαφορετική έκδοση του FontAwesome κάτω από το θέμα ή οποιοδήποτε πρόσθετο, μπορείτε να απενεργοποιήσετε το FontAwesome από το WP VR. Μεταβείτε στο "Μενού έναρξης" και επιλέξτε "Ρόλος" και επιλέξτε το διακόπτη απενεργοποίησης του FontAwesome. Τώρα τοποθετήστε την επιθυμητή κλάση εικονιδίων στην κατηγορία "Κλάση προσαρμοσμένου εικονιδίου HotSpot". Θα εμφανιστεί στο frontend.

en: Custom Panorama Loading Face
el: Προσαρμοσμένο πανόραμα φόρτωσης

en: Custom Preview Image & Text
el: Προσαρμοσμένη προεπισκόπηση εικόνας και κειμένου

en: Custom Rotation Settings
el: Προσαρμοσμένες ρυθμίσεις περιστροφή

en: Custom Zoom Settings
el: Προσαρμοσμένες ρυθμίσεις ζουμ

en: Customize Icon & Logo of Control Buttons.
el: Προσαρμόστε το εικονίδιο και το λογότυπο των κουμπιών ελέγχου.

en: Deactivate License
el: απενεργοποίηση άδειας χρήσης

en: Decisions
el: αποφάσεις

en: Disable Fontawesome from WP VR:
el: Απενεργοποιήστε το FontAwesome από το WP VR:

en: Disable keyboard control to use the form.
el: Απενεργοποιήστε το στοιχείο ελέγχου πληκτρολογίου για να χρησιμοποιήσετε τη φόρμα.

en: Disable On Hover Content for Mobile:
el: Απενεργοποίηση σε περιεχόμενο αιώρησης για κινητά:

en: Disable WordPress Large Image Handler on WP VR:
el: Απενεργοποιήστε το WordPress Large Image Handler στο WP VR:

en: Do not close or refresh the page during import process. It may take few minutes.
el: Μην κλείσετε ή ανανεώσετε τη σελίδα κατά τη διαδικασία εισαγωγής. Μπορεί να χρειαστούν λίγα λεπτά.

en: Documentation
el: τεκμη

en: Documentation
el: τεκμη

en: Done
el: έκτακτος

en: Download QR Code
el: Κατεβάστε τον κωδικό QR

en: Duplicate Tours with One Click
el: Διπλότυπες περιηγήσεις με ένα κλικ

en: Editors will be able to Create, Edit, Update, and Delete all virtual tours.
el: Οι συντάκτες θα μπορούν να δημιουργούν, να επεξεργάζονται, να ενημερώνουν και να διαγράφουν όλες τις εικονικές περιηγήσεις.

en: Enable explainer video
el: Ενεργοποίηση επεξηγηματικού βίντεο

en: Enable mobile media resizer:
el: Ενεργοποίηση αλλαγής αλλαγής φορέα για κινητά:

en: Enable or Disable Keyboard Movement Control.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε τον έλεγχο κίνησης του πληκτρολογίου.

en: Enable or Disable Keyboard Zoom Control.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε τον έλεγχο ζουμ πληκτρολογίου.

en: Enable or Disable Mouse Drag Control.
el: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση του ελέγχου μεταφοράς του ποντικιού.

en: Enable or Disable Mouse Zoom control.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε τον έλεγχο ζουμ του ποντικιού.

en: Enable script control (It will load the WP VR scripts on the pages with virtual tours only):
el: Ενεργοποίηση ελέγχου σεναρίου (θα φορτώσει τα σενάρια WP VR μόνο με εικονικές περιηγήσεις):

en: Enable Social Media Share
el: Ενεργοποίηση κοινής χρήσης μέσων κοινωνικής δικτύωσης

en: Enable the call to action, it will render under the tour.
el: Ενεργοποιήστε την παρότρυνση για δράση, θα αποδοθεί κάτω από την περιήγηση.

en: Enable Video
el: Ενεργοποίηση βίντεο

en: Enable Video JS control (It will load the WP VR Video JS library in the listed pages only):
el: Ενεργοποίηση ελέγχου βίντεο JS (θα φορτώσει τη βιβλιοθήκη WP VR Video JS μόνο στις αναφερόμενες σελίδες):

en: End Tour
el: τέλος της περιήγησης

en: Enter your license key, save changes and activate.
el: Εισαγάγετε το κλειδί άδειας χρήσης, αποθηκεύστε τις αλλαγές και ενεργοποιήστε το.

en: Equirectangular
el: αξίωμα

en: Explainer
el: εξηγητής

en: Explainer Video
el: επεξηγηματικό βίντεο

en: Export
el: εξαγωγή

en: features
el: χαρακτηριστικά

en: Features That Can
el: χαρακτηριστικά που μπορούν

en: Flip the phone to landscape mode for a better experience of the tour.
el: Γυρίστε το τηλέφωνο σε οριζόντια λειτουργία για καλύτερη εμπειρία της περιήγησης.

en: Fluent Forms Add-on
el: Πρόσθετο Fluent Forms

en: Follow the Guided Wizard and Learn How it Works.
el: Ακολουθήστε τον οδηγό Guided και μάθετε πώς λειτουργεί.

en: Font color
el: χρώμα γραμματοσειράς

en: Font Size (px)
el: Μέγεθος γραμματοσειράς (Px)

en: Font Style
el: στυλ

en: Font Weight
el: βάρος γραμματοσειράς

en: for Choosing
el: για επιλογή

en: For Classic Editor:
el: Για κλασικό πρόγραμμα επεξεργασίας:

en: for unlimited virtual tours.
el: Για απεριόριστες εικονικές περιηγήσεις.

en: for Virtual Tours, Viewing Panoramas, and 360 Degree Content
el: Για εικονικές περιηγήσεις, πανοραμική προβολή και περιεχόμενο 360 μοιρών

en: free
el: ελευθερώνω

en: Free vs Pro
el: Δωρεάν VS Pro

en: Front-End Notice for Mobile Visitors:
el: Ειδοποίηση διεπαφής για επισκέπτες κινητής τηλεφωνίας:

en: Full Page Virtual Tours
el: Εικονικές ξεναγήσεις ολοσέλι

en: Full Screen
el: πλήρης οθόνη

en: Fullwidth
el: πλήρες πλάτος

en: General
el: γενικός

en: General Setup Options
el: Γενικές επιλογές ρύθμισης

en: Generic Form
el: γενική μορφή

en: Get Access to
el: Αποκτήστε πρόσβαση σε

en: Get It Now
el: Αποκτήστε το τώρα

en: Get Started
el: ξεκινώ

en: Give a name to your virtual tour.
el: Δώστε ένα όνομα στην εικονική σας περιήγηση.

en: Go Pro
el: πάω επαγγελματικά

en: Guided Tour
el: ξεναγούμα

en: Gyroscope
el: γυροσκόπιο

en: Gyroscope & Mobile Notices
el: Γυροσκόπιο & Ειδοποιήσεις κινητής τηλεφωνίας

en: Gyroscope Control
el: έλεγχος γυροσκοπίου

en: Gyroscope Support
el: υποστήριξη γυροσκοπίου

en: Height
el: ύψος

en: Height Unit
el: υψόμετρο

en: Height:
el: Ύψος:

en: Here is a preview of your panorama image in tour mode. You can control it and mode around to see it in 360 degree view.
el: Ακολουθεί μια προεπισκόπηση της πανοραμικής εικόνας σας σε λειτουργία περιήγησης. Μπορείτε να το ελέγξετε και να το λειτουργήσετε για να το δείτε σε προβολή 360 μοιρών.

en: Here you can see the Pitch & Yaw has been set for the hotspot.
el: Εδώ μπορείτε να δείτε ότι το pitch & yaw έχει οριστεί για το hotspot.

en: Here, you can set what content your viewer will see after clicking on the Hotspot. You can either set an URL or any other content using this editor. To learn more, follow this guide to set content using editor
el: Εδώ, μπορείτε να ορίσετε ποιο περιεχόμενο θα δει ο θεατής σας αφού κάνει κλικ στο hotspot. Μπορείτε είτε να ορίσετε μια διεύθυνση URL είτε οποιοδήποτε άλλο περιεχόμενο χρησιμοποιώντας αυτό το πρόγραμμα επεξεργασίας. Για να μάθετε περισσότερα, ακολουθήστε αυτόν τον οδηγό για να ορίσετε περιεχόμενο χρησιμοποιώντας το πρόγραμμα επεξεργασίας

en: Home
el: κατοικία

en: Home Button to visit Default Scene
el: Κουμπί Αρχική σελίδα για επίσκεψη Προεπιλεγμένη σκηνή

en: Hook
el: αγκιστρ

en: Hotspot
el: καπέλα

en: Hotspot Custom Icon Class
el: Κατηγορία προσαρμοσμένου εικονιδίου Hotspot

en: Hotspot ID
el: αναγνωριστικό hotspot

en: Hotspot Setting
el: ρύθμιση hotspot

en: Hotspot-Type
el: είδος γλυκού

en: ID
el: ταυτότητα

en: ID:
el: id:

en: If set to true, device orientation control will be used when the panorama is loaded, if the device supports it. If false, device orientation control needs to be activated by pressing a button. Defaults to false. Will work if gyroscope is enabled
el: Εάν οριστεί σε true, ο έλεγχος προσανατολισμού της συσκευής θα χρησιμοποιηθεί όταν φορτωθεί το πανόραμα, εάν η συσκευή το υποστηρίζει. Εάν είναι false, ο έλεγχος προσανατολισμού της συσκευής πρέπει να ενεργοποιηθεί πατώντας ένα κουμπί. Προεπιλογή σε false. θα λειτουργήσει εάν είναι ενεργοποιημένο το γυροσκόπιο

en: Import
el: σημασία

en: Import & Export Virtual Tours
el: Εισαγωγή και εξαγωγή εικονικών περιηγήσεων

en: Import tour file:
el: Αρχείο περιήγησης εισαγωγής:

en: In this Preview, drag to your desired location and click on it, exactly where you want to set the hotspot
el: Σε αυτήν την προεπισκόπηση, σύρετε στην επιθυμητή τοποθεσία και κάντε κλικ σε αυτήν, ακριβώς εκεί που θέλετε να ορίσετε το hotspot

en: Info
el: πληροφορίες

en: Info-type Hotspots (Heading, Image, Text, Video, Gif, Links)
el: Πληροφορίες τύπου hotspots (επικεφαλίδα, εικόνα, κείμενο, βίντεο, gif, σύνδεσμοι)

en: Italic
el: πλάγιος δίσκος

en: Justified
el: δικαιωμένος

en: Keyboard Movement Control
el: έλεγχος κίνησης του πληκτρολογίου

en: Keyboard Zoom Control
el: έλεγχος ζουμ πληκτρολογίου

en: Learn more
el: Μάθετε περισσότερα

en: Left
el: αριστερός

en: Let's add a Hotspot
el: Ας προσθέσουμε ένα hotspot

en: Letter Spacing (px)
el: Διάστιχο γραμμάτων (Px)

en: License Key
el: κλειδί εξώστης

en: Line Height
el: ύψος γραμμής

en: Line Through
el: πλαγιάζω

en: List of allowed pages to load WP VR scripts (The URLs of the pages on your site with virtual tours):
el: Λίστα επιτρεπόμενων σελίδων για φόρτωση σεναρίων WP VR (οι διευθύνσεις URL των σελίδων στον ιστότοπό σας με εικονικές περιηγήσεις):

en: List of allowed pages to load WP VR Video JS library (The URLs of the pages on your site, You want to load Video JS):
el: Λίστα επιτρεπόμενων σελίδων για φόρτωση WP VR Video JS Library (Οι διευθύνσεις URL των σελίδων στον ιστότοπό σας, θέλετε να φορτώσετε το βίντεο JS):

en: List the pages like this: https://example.com/tour1/, https://example.com/tour2/
el: Καταχωρίστε τις σελίδες ως εξής: https://example.com/tour1/, https://example.com/tour2/

en: List the pages with virtual tours like this: https://example.com/tour1/, https://example.com/tour2/
el: Καταχωρίστε τις σελίδες με εικονικές περιηγήσεις όπως αυτή: https://example.com/tour1/, https://example.com/tour2/

en: Lowercase
el: πεζός

en: Make WPVR Popular
el: Κάντε το WPVR δημοφιλές

en: Mobile Height
el: ύψος κινητού τηλεφώνου

en: Mobile Height Unit
el: κινητό ύψος μονάδας

en: Mobile Panorama
el: κινητό πανόραμα

en: More Pro Features
el: Περισσότερες επαγγελματικές δυνατότητες

en: Mouse Control.
el: Έλεγχος ποντικιού.

en: Mouse Drag Control
el: Έλεγχος έλξης ποντ

en: Mouse Zoom Control
el: Έλεγχος ζουμ ποντικιού

en: Move Down
el: μετακινώ

en: Move Left
el: Μετακινηθείτε αριστερά

en: Move Right
el: Μετακινηθείτε δεξιά

en: Move Up
el: μετακινώ

en: Multiple Content on Hotspots
el: Πολλαπλό περιεχόμενο σε hotspot

en: Next
el: πλησιέστερ

en: No
el: ουδείς

en: None
el: ουδόλ

en: Normal
el: φυσικός

en: Note: WooCommerce &amp; Fluent Forms hotspots will not be supported on embedded tours.
el: Σημείωση: Το WooCommerce &amp; Τα Fluent Forms Hotspots δεν θα υποστηρίζονται σε ενσωματωμένες περιηγήσεις.

en: Oblique
el: πλάγιος

en: OFF
el: μακριά από

en: ON
el: εμπρός

en: On Click Content
el: Στο περιεχόμενο κλικ

en: On Hover Content
el: σε περιεχόμενο αιώρησης

en: On Screen Compass.
el: στην πυξίδα οθόνης.

en: Once you see the Pitch & Yaw value for the spot, click on this Arrow. It'll be set as the coordinate for your hotspot
el: Μόλις δείτε την τιμή pitch & yaw για το σημείο, κάντε κλικ σε αυτό το βέλος. θα οριστεί ως συντεταγμένη για το hotspot σας

en: Oops! It seems like this post isn't published yet. Stay tuned for updates!
el: Ωχ! Φαίνεται ότι αυτή η ανάρτηση δεν έχει δημοσιευτεί ακόμα. Μείνετε συντονισμένοι για ενημερώσεις!

en: Open in new tab
el: Άνοιγμα σε νέα καρτέλα

en: Open in same tab
el: Ανοίξτε στην ίδια καρτέλα

en: Overline
el: υποκειμένουν

en: Padding (px)
el: padding (px)

en: Panorama Scene Gallery
el: γκαλερί σκηνών πανοράματος

en: Partial Panorama / Mobile Panorama Support
el: Μερικό πανόραμα / Υποστήριξη για κινητά πανοράματα

en: Paste Youtube or Vimeo link or upload
el: Επικολλήστε τον σύνδεσμο YouTube ή Vimeo ή μεταφορτώστε

en: Permission check failed
el: Ο έλεγχος άδειας απέτυχε

en: Personalize your virtual tours, in the way you want.
el: Εξατομικεύστε τις εικονικές σας περιηγήσεις, με τον τρόπο που θέλετε.

en: Pitch
el: βαθμός εντά

en: Pitch & Yaw is Set
el: Το Pitch & Yaw έχει οριστεί

en: Post a Ticket
el: στείλτε ένα εισιτήριο

en: Premium Features
el: Premium χαρακτηριστικά

en: Preview
el: προεπισκόπηση

en: Preview Image Message
el: Προεπισκόπηση μηνύματος εικόνας

en: Preview The Image in Tour Mode
el: Κάντε προεπισκόπηση της εικόνας σε λειτουργία περιήγησης

en: Preview Your Hotspot Content
el: Κάντε προεπισκόπηση του περιεχομένου σας στο hotspot

en: Previous
el: προηγούμενος

en: Print the forms shortcode you want to show.
el: Εκτυπώστε τον σύντομο κώδικα φορμών που θέλετε να εμφανίσετε.

en: pro
el: ενεργητικός

en: Publish Tours Anywhere (Embed Add-on)
el: Δημοσιεύστε ξεναγήσεις οπουδήποτε (Ενσωμάτωση Πρόσθετο)

en: Publish Your Tour
el: Δημοσιεύστε την περιήγησή σας

en: Put value in (px)
el: Βάλτε την αξία σε (PX)

en: Radius
el: ακτίνα

en: Radius Unit
el: ακτίνα μονάδας

en: Radius:
el: ακτίνα:

en: Rate Us
el: Βαθμολογήστε μας

en: Read Documentations
el: Διαβάστε τα έγγραφα

en: Read Our Complete Guides
el: Διαβάστε τους Πλήρεις Οδηγούς μας

en: Recover abandoned carts with automated email drip campaigns. Start getting back lost sales on your online store.
el: Ανακτήστε τα εγκαταλελειμμένα καροτσάκια με αυτοματοποιημένες καμπάνιες σταγόνας ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Ξεκινήστε να λαμβάνετε πίσω χαμένες πωλήσεις στο ηλεκτρονικό σας κατάστημα.

en: Resume Auto-rotation after
el: Συνέχιση της αυτόματης περιστροφής μετά

note: Author of the plugin
en: Rextheme
el: REXTHEME

en: Right
el: ίσια

en: Rotation Speed and Direction
el: Ταχύτητα και κατεύθυνση περιστροφής

en: Save
el: οικονομώ

en: Save Your Progress
el: Αποθηκεύστε την πρόοδό σας

en: Scene Author with URL
el: Συγγραφέας σκηνής με URL

en: Scene Fade Duration
el: Διάρκεια εξασθένισης σκηνή

en: Scene Gallery
el: κύπελλο

en: Scene ID
el: ταυτότητα σκηνής

en: Scene Navigation Menu
el: Μενού πλοήγησης

en: Scene Setting
el: σκηνικό

en: Scene Title
el: σκηνικός τίτλος

en: Scene Titles on Gallery
el: Τίτλοι σκηνής στη γκαλερί

en: Scene Titles on Gallery.
el: Τίτλοι σκηνής στη γκαλερί.

en: Scene Type
el: σκηνοθετικός

en: Scene Upload
el: ανέβασμα σκηνής

en: Scene Upload:
el: Μεταφόρτωση σκηνής:

en: Scene-type Hotspots (Connect Panoramas)
el: Σημεία εστιών τύπου σκηνής (Σύνδεση Πανοραμικών)

en: Scenes
el: παρασκηνία

en: Select a Version to Rollback
el: Επιλέξτε μια έκδοση για επαναφορά

en: Select Target Scene from List
el: Επιλέξτε Σκηνή στόχου από τη λίστα

en: Select your form
el: Επιλέξτε τη φόρμα σας

en: Sell WooCommerce Products
el: Πώληση προϊόντων WooCommerce

en: Set a time after which auto rotation will stop. Assign in milliseconds, where 1000 milliseconds = 1 second.
el: Ορίστε μια ώρα μετά την οποία θα σταματήσει η αυτόματη περιστροφή. Εκχωρήστε σε χιλιοστά του δευτερολέπτου, όπου 1000 χιλιοστά του δευτερολέπτου = 1 δευτερόλεπτο.

en: Set a Title to Your Virtual Tour
el: Ορίστε έναν τίτλο στην εικονική σας περιήγηση

en: Set a Tour Preview Image
el: Ορίστε μια εικόνα προεπισκόπησης περιήγησης

en: Set a value to determine the speed of rotation. The higher the number, the faster it will rotate. Positive values will make it rotate clockwise and negative values will make it rotate anti clockwise
el: Ορίστε μια τιμή για να προσδιορίσετε την ταχύτητα περιστροφής. Όσο μεγαλύτερος είναι ο αριθμός, τόσο πιο γρήγορα θα περιστρέφεται. Οι θετικές τιμές θα το κάνουν να περιστρέφεται δεξιόστροφα και οι αρνητικές τιμές θα το κάνουν να περιστρέφεται αριστερόστροφα

en: Set an unique Hotspot ID to each of your Hotspots. Avoid Spaces & special characters. Set it like H1 or 01
el: Ορίστε ένα μοναδικό αναγνωριστικό hotspot σε κάθε ένα από τα hotspot σας. Αποφύγετε κενά και ειδικούς χαρακτήρες. Ρυθμίστε το όπως το H1 ή το 01

en: Set as Default
el: οριστεί ως προεπιλογή

en: Set Contact Form
el: Ορίστε τη φόρμα επικοινωνίας

en: Set Hotspot ID
el: Ορισμός αναγνωριστικού hotspot

en: Set The Content for Click Action
el: Ορίστε το περιεχόμενο για κλικ στην ενέργεια

en: Set the Scene ID for your first panorama image. The Scene ID has to be unique for each scene and without any spaces or special characters. You can set it as Scene1, S1, or simply 01.
el: Ρυθμίστε το αναγνωριστικό σκηνής για την πρώτη σας πανοραμική εικόνα. Το αναγνωριστικό σκηνής πρέπει να είναι μοναδικό για κάθε σκηνή και χωρίς κενά ή ειδικούς χαρακτήρες. Μπορείτε να το ορίσετε ως Scene1, S1 ή απλά 01.

en: Set Zoom Preferences
el: Ορίστε τις προτιμήσεις ζουμ

en: Settings
el: ρυθμίσεις

en: Setup
el: διευθέτη

en: Share On
el: μοιράζομαι

en: Share your tour
el: Μοιραστείτε την περιή

en: Since you have updated the plugin, please clear the browser cache for smooth functioning. Follow these steps if you are using <a href="https://support.google.com/accounts/answer/32050?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=en" target="_blank">Google Chrome</a>, <a href="https://support.mozilla.org/en-US/kb/how-clear-firefox-cache" target="_blank">Mozilla Firefox</a>, <a href="https://clear-my-cache.com/en/apple-mac-os/safari.html" target="_blank">Safai</a> or <a href="https://support.microsoft.com/en-us/help/10607/microsoft-edge-view-delete-browser-history" target="_blank">Microsoft Edge</a>
el: Εφόσον έχετε ενημερώσει την προσθήκη, διαγράψτε την προσωρινή μνήμη του προγράμματος περιήγησης για ομαλή λειτουργία. Επικαλμμνεϊνκουμφορμκου επίφορο με φορμμολόγηση με επίφορο με ρεφορμ, με επίφορο με το φορμ” με την φορμολόγηση, με το φορμ, την επίφορο με το φορμ, την επίφορο με το φορμ” με το φορμ, την επίφορο με το φορμ, την επίφορο με το φορμ” με το φορμολόγηση, την επίφορο, την επίφορο με το , την επίφορ”, την επίφορη την επί το , την επίφορη την επί την , την φορμ”, την επίφορη την επί των επί των άλλο των των θα των επί στο θα των μεταξύ θα μεταξύ θα μεταξύ θα θα θα μεταξύ θα θα θα θα θα μεταξύ καθώς και θαυς καιυς γρήγορα από θαυυυυύλτοςτοςτοςτος θατος επικαλφερυς γρήγορατοςαρ θα θα θα επιαρμό μηνήσουνυςαρ σουδεκήσουνήσουνγγγασμένηάρουν να εσθηκαν σου σου σου σουλη σουληλε σουλεισμαισμα σουισμαας σου σου σου σου σουηθούνςΝΑΜΣΜφορεσ θαν θαν θα τα θα θα μεταξύ θα θα λόγω θα θα θα λόγω θα θαν θα λόγω της θα θα ναύλος» να gone conmed conmed conmed conmed conmed να είναι τα σχηματισμένη φορμολόγηση με την φορμολόγηση με την φορμολόγηση να σου λόγω να είσαι έκφορος με την φορμολόγηση με την φορμολόγηση να την επικράτε την φορμολόγηση με την φορμολόγηση να την επικράτε την φορμολόγηση να την επικράτε την επίφορο τις φορήσεις να την επικράτε την επί τους γνωστο την επί τους θα την φορυς την επί τους την θα την φορυς την επί τους την θα την φορυς την της τις την τεκμ νεω την τις τις τιςy των να μεταξύ να τα τα των των των των-με των των τωνj θα -μ ναυσv να μουv νααι την ήγτοπουκκκ να των των των τωνοςος σουικών σου σουουουουραρατοςμάτοςμάτοςμάτεμάτεμάτεμάμά

en: Starts from only
el: ξεκινά μόνο από

en: Stop Auto-rotation after
el: Σταματήστε την αυτόματη περιστροφή μετά

en: Style
el: συρμός

en: Submit
el: υποτάσσω

en: Support
el: υποστηρίζω

en: Take The Tour
el: κάνω τουρίστε

en: Target Scene ID
el: Αναγνωριστικό σκηνής στόχο

en: Text Decoration
el: διακόσμηση με κείμενο

en: Text Transform
el: γειτονικός μεταμορφ

en: Thank you
el: ΕΥΧΑΡΙΣΤ

en: The notice will appear on the front end of the virtual tour if viewed from a mobile device.
el: Η ειδοποίηση θα εμφανιστεί στο μπροστινό μέρος της εικονικής περιήγησης εάν προβληθεί από κινητή συσκευή.

en: This option will display Zoom In, Zoom Out and Full Screen buttons on the tour.
el: Αυτή η επιλογή θα εμφανίσει τα κουμπιά μεγέθυνσης, σμίκρυνσης και πλήρους οθόνης στην περιήγηση.

en: This option will not work if the "Tour Autoload" is turned on.
el: Αυτή η επιλογή δεν θα λειτουργήσει εάν είναι ενεργοποιημένη η "Αυτόματη φόρτωση περιήγησης".

en: This will set the scene fade effect and execution time.
el: Αυτό θα ρυθμίσει το εφέ fade και τον χρόνο εκτέλεσης της σκηνής.

en: To Embed on External Page:
el: Για ενσωμάτωση στην εξωτερική σελίδα:

en: To use this WP VR tour in your posts or pages use the following shortcode
el: Για να χρησιμοποιήσετε αυτήν την περιήγηση WP VR στις αναρτήσεις ή τις σελίδες σας χρησιμοποιήστε τον ακόλουθο σύντομο κώδικα

en: Top
el: σκεπάζω

en: Tour Autoload
el: Αυτόματη φόρτωση περιήγησης

en: Tour Background Audio
el: Ήχος παρασκηνίου περιήγησης

en: Tour Background Music
el: μουσική υπόκρουση περιήγησης

en: Tour Preview
el: Προεπισκόπηση περιήγησης

en: Tour Preview Image will not appear if this is turned on.
el: Η εικόνα προεπισκόπησης περιήγησης δεν θα εμφανιστεί εάν είναι ενεργοποιημένη.

en: Tours
el: ξεναγήσεις

en: Turning it On will display a gallery with all the scenes on your tour. By double clicking on a scene thumbnail on the gallery, you can move to that specific scene. The gallery will only show up on the front end and not on the preview.
el: Η ενεργοποίηση θα εμφανίσει μια γκαλερί με όλες τις σκηνές της περιήγησής σας. Κάνοντας διπλό κλικ σε μια μικρογραφία σκηνής στη συλλογή, μπορείτε να μετακινηθείτε στη συγκεκριμένη σκηνή. Η γκαλερί θα εμφανίζεται μόνο στο μπροστινό μέρος και όχι στην προεπισκόπηση.

en: Turning it on will display scene titles on each scene thumbnail inside the Scene Gallery. The Scene IDs will be used as the Scene Title.
el: Η ενεργοποίηση θα εμφανίσει τίτλους σκηνής σε κάθε μικρογραφία σκηνής μέσα στη γκαλερί σκηνής. Τα αναγνωριστικά σκηνής θα χρησιμοποιηθούν ως τίτλος σκηνής.

en: Turning On The StreetView Option Will Erase Your Virtual Tour Data. Are You Sure?
el: Η ενεργοποίηση της επιλογής StreetView θα διαγράψει τα δεδομένα εικονικής περιήγησης. Είσαι σίγουρος;

en: Turning On The Video Option Will Erase Your Virtual Tour Data. Are You Sure?
el: Η ενεργοποίηση της επιλογής βίντεο θα διαγράψει τα δεδομένα εικονικής περιήγησης. Είσαι σίγουρος;

en: Underline
el: υπογραμμίζω

en: Unlimited Hotspots (Up to to 5 for a scene in free)
el: Απεριόριστα hotspots (έως 5 για μια σκηνή δωρεάν)

en: Unlimited Scenes (Up to 5 in Free)
el: Απεριόριστες σκηνές (έως 5 δωρεάν)

en: Unlock all these options by upgrading to Premium version
el: Ξεκλειδώστε όλες αυτές τις επιλογές με αναβάθμιση σε έκδοση Premium

en: Upgrade Now
el: Αναβάθμιση τώρα

en: Upgrade to Pro
el: αναβάθμιση σε Pro

en: Upgrade to Pro
el: αναβάθμιση σε Pro

en: Upload or Add Link
el: Μεταφόρτωση ή προσθήκη συνδέσμου

en: Upload Panorama Image
el: Μεταφόρτωση πανοραμικής εικόνας

en: Uppercase
el: ράπες εσωτερ

en: URL
el: στροφές

en: Use the iframe below to share this tour on an external page.
el: Χρησιμοποιήστε το παρακάτω iframe για να μοιραστείτε αυτήν την περιήγηση σε μια εξωτερική σελίδα.

en: Using this Tour
el: Χρησιμοποιώντας αυτήν την περιήγηση

en: vh
el: VH

en: Video
el: βίντεο

en: Video Settings :
el: Ρυθμίσεις βίντεο:

en: Video Tutorials
el: εκπαιδευτικά βίντεο

en: VR Glass Support for Video Tours
el: Υποστήριξη VR Glass για περιηγήσεις βίντεο

en: VR GLass Support:
el: Υποστήριξη γυαλιού VR:

en: When someone clicks on the tour, auto-rotation stops. Here, set a time after which auto rotation will start again. Assign in milliseconds, where 1000 milliseconds = 1 second.
el: Όταν κάποιος κάνει κλικ στην περιήγηση, η αυτόματη περιστροφή σταματά. Εδώ, ορίστε μια ώρα μετά την οποία θα ξεκινήσει ξανά η αυτόματη περιστροφή. Εκχωρήστε σε χιλιοστά του δευτερολέπτου, όπου 1000 χιλιοστά του δευτερολέπτου = 1 δευτερόλεπτο.

en: Width
el: πλάτος

en: Width (px)
el: πλάτος (px)

en: Width Fullwidth
el: πλάτος πλήρες πλάτος

en: Width Unit
el: πλανόδιος μον

en: Width:
el: πλάτος:

en: Will activate the VR Glass support on mobile devices. This is the Beta release. So, if you face any issues with it, please contact us at support@rextheme.com
el: Θα ενεργοποιήσει την υποστήριξη γυαλιού VR σε κινητές συσκευές. Αυτή είναι η έκδοση beta. Επομένως, εάν αντιμετωπίζετε προβλήματα με αυτό, επικοινωνήστε μαζί μας στο support@rextheme.com

en: Will convert any jpeg or png image to webp format during media upload. will decrease the image size with no quality compromise and help the site to load faster.
el: Θα μετατρέψει οποιαδήποτε εικόνα JPEG ή PNG σε μορφή webp κατά τη μεταφόρτωση πολυμέσων. Θα μειώσει το μέγεθος της εικόνας χωρίς συμβιβασμούς στην ποιότητα και θα βοηθήσει τον ιστότοπο να φορτώσει πιο γρήγορα.

en: WooCommerce Add-on
el: Πρόσθετο WooCommerce

en: Word Spacing (px)
el: Διάστιχο λέξεων (Px)

en: WordPress's default large image handler for images larger than 2560px will be disabled for WP VR. So can create virtual tours with extremely high-quality images. Enabling it will also show high res image on mobile devices. Many devices may not support that resolution.
el: Το προεπιλεγμένο πρόγραμμα χειρισμού μεγάλης εικόνας του WordPress για εικόνες μεγαλύτερες από 2560 εικονοστοιχεία θα απενεργοποιηθεί για το WP VR. Έτσι μπορεί να δημιουργήσει εικονικές περιηγήσεις με εικόνες εξαιρετικά υψηλής ποιότητας. Η ενεργοποίησή του θα εμφανίζει επίσης εικόνα υψηλής ανάλυσης σε κινητές συσκευές. Πολλές συσκευές ενδέχεται να μην υποστηρίζουν αυτήν την ανάλυση.

note: Description of the plugin
en: WP VR - 360 Panorama and virtual tour creator for WordPress is a customized panaroma & virtual builder tool for WordPress Website.
el: Το WP VR - 360 Panorama and Virtual Tour Creator for WordPress είναι ένα προσαρμοσμένο εργαλείο παναρώματος και εικονικού δημιουργού για τον ιστότοπο WordPress.

en: WP VR assets will be loaded on your allowed pages only. If you turn this on, you have to list the URL's of the pages with virtual tours on the 'List of allowed pages to load WP VR scripts' option
el: Τα στοιχεία WP VR θα φορτωθούν μόνο στις επιτρεπόμενες σελίδες σας. Εάν το ενεργοποιήσετε, πρέπει να παραθέσετε τις διευθύνσεις URL των σελίδων με εικονικές περιηγήσεις στην επιλογή «Λίστα επιτρεπόμενων σελίδων για φόρτωση σεναρίων WP VR»

en: WP VR Plugin Rollback
el: Επαναφορά προσθήκης WP VR

en: WP VR will not load Font Awesome library.
el: Το WP VR δεν θα φορτώσει τη βιβλιοθήκη Awesome.

en: WP VR will resize each scenes for mobile devices.
el: Το WP VR θα αλλάξει το μέγεθος κάθε σκηνής για κινητές συσκευές.

en: WPFunnels
el: wpfunnels

en: WPVR Feature Comparison
el: Σύγκριση χαρακτηριστικών WPVR

en: WPVR Height
el: WPVR ύψος

en: WPVR Mobile Height
el: WPVR Ύψος κινητού

en: WPVR Radius
el: WPVR ακτίνα

en: WPVR Setup
el: Ρύθμιση WPVR

en: WPVR Tour ID
el: WPVR Tour Id

en: WPVR Width
el: ΠΛΑΤΟΣ WPVR

en: Write your css here
el: Γράψτε το CSS σας εδώ

en: Write your custom css
el: Γράψτε το προσαρμοσμένο CSS σας

en: Yaw
el: εκτρέπομαι της οδού

en: Yes
el: ναι

en: You can disable on hover content for mobile devices. As most of the devices are touch based.
el: Μπορείτε να απενεργοποιήσετε το περιεχόμενο αιώρησης για κινητές συσκευές. Καθώς οι περισσότερες συσκευές βασίζονται στην αφή.

en: You can use any image size but maximum image upload size recommended to support all device is 4096x2000 px for perfect responsive view. To check 360 view, click on preview button and check tour preview metabox.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε οποιοδήποτε μέγεθος εικόνας, αλλά το μέγιστο μέγεθος μεταφόρτωσης εικόνας που συνιστάται για την υποστήριξη όλων των συσκευών είναι 4096x2000 px για τέλεια προβολή με απόκριση. Για να ελέγξετε την προβολή 360, κάντε κλικ στο κουμπί Προεπισκόπηση και επιλέξτε Μετα-πλαίσιο προεπισκόπησης περιήγησης.

en: Your Image In Tour Mode
el: Η εικόνα σας σε λειτουργία περιήγησης

en: Your rating and feedback matters to us. If you are happy with WP VR - 360 Panorama and virtual tour creator for WordPress give us a rating.
el: Η βαθμολογία και τα σχόλιά σας έχουν σημασία για εμάς. Εάν είστε ευχαριστημένοι με το WP VR - 360 Panorama και το Virtual Tour Creator για το WordPress, δώστε μας μια βαθμολογία.

en: Your Viewers - And Make Them Take
el: τους θεατές σας - και κάντε τους να πάρουν

en: Zoom In
el: μεγεθύνω

en: Zoom interval is 50 to 120 degree. You can put any value between 50 to 120. As an example, if you set 100, the scene will display with zoom in 100 degree on each load.
el: Το διάστημα ζουμ είναι 50 έως 120 μοίρες. Μπορείτε να βάλετε οποιαδήποτε τιμή μεταξύ 50 και 120. Για παράδειγμα, εάν ορίσετε το 100, η σκηνή θα εμφανίζεται με ζουμ σε 100 μοίρες σε κάθε φορτίο.

en: Zoom Out
el: διακόπτω έγχρωμα
