Development (trunk) - en to be translation catalogue (450 entries)

en:  And for keeping an eye on your web traffic with %sSlimStat Analytics%s.
be: І каб сачыць за вашым вэб-трафікам з дапамогай %sSlimStat Analytics%s.

en: (Human) Visit
be: (Чалавек) Наведванне

en: -- Advanced filters --
be: Дадатковыя фільтры

en: 0 - 30 seconds
be: 0 - 30 секунд

en: 1 - 3 minutes
be: 1 - 3 хвіліны

en: 1 = search engine crawler, 2 = mobile device, 3 = syndication reader, 0 = all others
be: 1 = пошукавы робат, 2 = мабільнае прылада, 3 = чытач сіндыкацыі, 0 = ўсе астатнія

en: 2-letter code (us, ru, de, it, ...)
be: 2-літарны код (us, ru, de, it, ...)

en: 3 - 5 minutes
be: 3-5 хвіліны

en: 31 - 60 seconds
be: 31-60 секунд

en: 5 - 7 minutes
be: 5- 7 хвіліны

en: 7 - 10 minutes
be: 7-10 хвіліны

en: A link from one domain to another is said to be outbound from its source anchor and inbound to its target. This report lists all the links to other websites followed by your visitors.
be: Спасылка з аднаго дамена на іншы называецца выходны ад яго крыніцы якара і уязной да сваёй мэты. У гэтай справаздачы пералічаны ўсе спасылкі на іншыя сайты вашых наведвальнікау.

en: A period of interaction between a visitor's browser and your website, ending when the browser is closed or when the user has been inactive on that site for 30 minutes
be: Перыяд ўзаемадзеяння паміж браўзэрам наведвальніка і вашым  вэб-сайтам, які сканчаецца пры закрыцці браўзэра або калі карыстальнік быў неактыўны на гэтым сайце на працягу 30 хвілін

en: A referrer (or referring site) is the site that a visitor previously visited before following a link to your site.
be: Рэферэрам з'яўляецца сайт, які наведвальнік раней наведвалі да наступнага спасылку на ваш сайт.

en: A request to load a single HTML file ("page"). This should be contrasted with a "hit", which refers to a request for any file from a web server. Slimstat logs a pageview each time the tracking code is executed
be: Запыт загрузіць адзін HTML-файл ("старонкі"). Гэта павінна быць супрацьпастаўленае з "Хіт", які спасылаецца на запыт аб прадастаўленні любога файла з вэб-сервера. Slimstat рэгіструе прагляд старонкі кожны раз, калі выконваецца код адсочвання

en: A request to load a single HTML file. Slimstat logs a "pageview" each time the tracking code is executed.
be: Запыт на загрузку аднаго файла HTML.  Slimstat рэгіструе "прагляд старонкі" кожны раз, калі выконваецца код адсочвання.

en: About Slimstat
be: О Slimstat

en: Access Control
be: Кіраванне доступам

en: Access Log
be: часопіс доступу

en: Activate this feature if your reports take a while to load. It breaks down the load on your server into multiple requests, thus avoiding memory issues and performance problems.
be: Уключыце гэтую функцыю, калі вашы справаздачы заняць некаторы час. Гэта знiжае нагрузку на сервер, што дазваляе пазбегнуць праблем з памяццю і праблемы з прадукцыйнасцю.

en: Add a new column to the Edit Posts/Pages screens, with the number of hits per post within the timeframe specified here below.
be: Дадайце новы слупок дапаведамлення / старонкі, з колькасцю зваротаў у пасаду з тэрмінамi, адзначаныя ніжэй.

en: Add the following code to all the non-WP pages you want to track, right before the closing BODY tag. Please make sure to change the protocol of all the URLs to HTTPS, if you external site is served over a secure channel.
be: Дадайце наступны код для ўсіх не WPстаронак, якія вы хочаце адсочваць, непасрэдна перад тэгам BODY. Калі ласка, пераканайцеся, што змяніць пратакол ўсіх URL-адрасоў для HTTPS, калі  знешні сайт абслугоўваецца па бяспечным каналу.

en: Add-on
be: Дапаўненне

en: Add-ons
be: Дапаўненні

en: Add-ons extend the functionality of Slimstat in many interesting ways. We offer both free and premium (paid) extensions. Each add-on can be installed as a separate plugin, which will receive regular updates via the WordPress Plugins panel. In order to be notified when a new version of a premium add-on is available, please enter the <strong>license key</strong> you received when you purchased it.
be: Дапаўненні пашыраюць функцыянальнасць Slimstat  многімі цікавымі спосабамі. Мы прапануем як бясплатныя, так і прэміум-класа (платныя) пашырэння. Кожная надбудова можа быць усталяваны як асобны модуль, які будзе атрымліваць рэгулярныя абнаўлення праз панэль убудоў WordPress. Для таго, каб атрымаць апавяшчэнне, калі новая версія прэміі надбудова даступная, калі ласка, увядзіце <strong> ліцэнзійны ключ </strong>, калі вы яго набылі.

en: Advanced Filters
be: Дадатковыя фільтры

en: Advanced Options
be: Пашыраныя налады

en: Alexa Country Rank
be: Alexa Краiны ранг

en: Alexa Popularity
be: Alexa Папулярнасць

en: Alexa World Rank
be: Alexa Сусветны ранг

en: Alexa is a subsidiary company of Amazon.com which provides commercial web traffic data.
be: Alexa з'яўляецца даччынай кампаніяй Amazon.com, які дае камерцыйныя дадзеныя вэб-трафіку.

en: All the archived records were successfully deleted.
be: Усе архіўныя запісы былі паспяхова выдалены.

en: All the records were successfully deleted.
be: Усе запісы былі паспяхова выдалены.

en: All those people showing up to your Web site by typing in the URL of your Web site coming or from a bookmark; some people also call this "default traffic" or "ambient traffic"
be: Усе гэтыя людзі, якія заходзяць да вашага вэб-сайта, увёўшы URL вашага вэб-сайта або прыходзіць ад закладкі; некаторыя людзі таксама называюць гэта "трафік па змаўчанні" ці "навакольны трафік"

en: All values represent the percentages of pageviews within the corresponding time range.
be: Усе значэння ўяўляюць сабой працэнт праглядаў старонак на працягу адпаведнага інтэрвалу часу.

en: Allow Domains
be: Дазволенныя дамены

en: Already saved
be: Ужо захаваны

en: Annotations
be: анатацыі

en: Any program used for accessing a website; this includes browsers, robots, spiders and any other program that was used to retrieve information from the site
be: Любая праграма, якая выкарыстоўваецца для доступу да вэб-сайт;  уключае ў сябе браўзэры, робаты, павукі і любыя іншыя праграмы, якiя выкарыстоуваюцца для атрымання інфармацыі з сайта

en: Apply
be: ужываць

en: Archive records
be: Архіў запісаў

en: Are you sure you want to OVERWRITE your current settings?
be: Вы ўпэўненыя, што хочаце перазапісаць бягучыя налады?

en: Are you sure you want to PERMANENTLY DELETE ALL the records from your archive?
be: Вы ўпэўненыя, што хочаце выдаліць усе запісы з архіва?

en: Are you sure you want to PERMANENTLY DELETE ALL the records from your database?
be: Вы ўпэўненыя, што хочаце выдаліць усе запісы з базы дадзеных?

en: Are you sure you want to PERMANENTLY delete these records from your database?
be: Вы ўпэўненыя, што хочаце выдаліць гэтыя запісы з базы дадзеных?

en: Async Mode
be: Асінхронны рэжым

en: Attachments
be: укладаннi

en: Audience
be: публіка, гледачы

en: Audience Overview
be: агляд аўдыторыі

en: Auto purge
be: аўтаматычная чыстка

en: Average Daily Pageviews
be: Сярэдняя колькасць прагляду старонак

en: Average visit duration
be: Сярэдняя працягласць наведвання

en: Avg Comments per Post
be: Сярэдняя колькасць  каментарау  на паведамленне

en: Avg Server Latency
be: сярэднii час затрымкi сервера

en: Basic
be: Базавы

en: Basic Filters
be: Асноўныя фільтры

en: Bot or Crawler
be: бот ці чарвяк

en: Bot/Crawler
be: бот/чарвяк

en: Bots
be: Боты

en: Bounce Pages
be: Паказчык адмоваў

en: Bounce rate
be: Паказчык адмоваў

en: Browser
be: Браўзер

en: Browser Capabilities
be: магчымасці браўзэраў

en: Browser Type
be: тып браўзэра

en: Browser Version
be: версія браўзэра

en: By default, users are listed by their usernames. Use this option to visualize their display names instead.
be: Па змаўчанні, карыстальнікі пералічаныя іх імёны карыстальнікаў. Выкарыстоўвайце гэтую опцыю, каб візуалізаваць іх імёны замест адлюстравання.

en: Capability
be: магчымасць

en: Category ID
be: ідэнтыфікатар катэгорыі

en: Chart Colors
be: Колер дыяграмы

en: Chart controls
be: кіраванне Chart

en: Choose between a standalone admin menu for Slimstat or a drop down in the admin bar (if visible).
be: Выбар паміж аўтаномным меню адміністратара для Slimstat або выпадальнага у панэлі адміністратара (калі ён бачны).

en: Choose the number format you want to use for your reports.
be: Выберыце фармат нумара, які вы хочаце выкарыстоўваць для справаздач.

en: Clone
be: Клон

en: Code
be: Код

en: Color codes
be: каляровыя коды

en: Comments
be: каментары

en: Complete address of the referrer page
be: Адрас

en: Config access: username not found
be: Канфігурацыя доступу: імя карыстальніка не знойдзена

en: Configuration String
be: Радок канфігурацыі

en: Content Items
be: Змест пунктау

en: Content Type
be: тып змесціва

en: Convert IP Addresses
be: Пераўтварэнне IP-адрасоў

en: Coordinates
be: каардынаты

en: Countries
be: краіны

en: Country Code
be: код краіны

en: Currently Online
be: У цяперашні час анлайн

en: Currently from search engines
be: З вынікаў пошуку

en: Custom CSS
be: прыстасаваныя CSS

en: Customize
be: Наладзіць

en: Customize and organize your reports
be: Налажваць і арганізоўваць свае справаздачы

en: DB Size
be: Памер набора дадзеных

en: Dashboard Widgets
be: міні-дадатак панэлі маніторынгу

en: Data Maintenance
be: Тэхнічнае абслугоўванне дадзеных

en: Database
be: база дадзеных

en: Database Information
be: Інфармацыйная база дадзеных

en: Dataset Size
be: Памер набора дадзеных

en: Date
be: дата

en: Date Filters
be: Дата фільтры

en: Date Format
be: фармат даты

en: Date Range
be: Дыяпазон дат

en: Date and Time
be: Дата і час

en: Date when the MaxMind Geolocation database was last updated.
be: Дата, калі база дадзеных MaxMind Geolocation была абнаўленна.

en: Day
be: дні (дзён)

en: Days in Range
be: Дні ў дыяпазоне

en: Deactivate the SQL output on top of each report.
be: Адключэнне вываду SQL у верхняй частцы кожнай справаздачы.

en: Decide how many records should be retrieved from the database in total. Depending on your server configuration, you may want to fine tune this value to avoid exceeding your PHP memory limit.
be: Вырашыце, колькі запісаў варта выняць з базы дадзеных у цэлым. У залежнасці ад канфігурацыі сервера, вы можаце дакладна наладзіць гэта значэнне, каб пазбегнуць перавышэння ліміту PHP памяці.

en: Definitions
be: Вызначэннi

en: Delete
be: Выдаляць

en: Delete All Records
be: выдаліць усе запісы

en: Delete Archive
be: выдаліць архіў

en: Delete pageviews where
be: Выдаленне праглядаў старонкі, дзе

en: Delete this filter
be: Выдаліць гэты фільтр

en: Description
be: Апісанне

en: Direct Pageviews
be: Прамы прагляд старонак

en: Direct Traffic
be: прамы трафiк

en: Disable SQL Debug
be: Адключыць SQL адладкі

en: Display provider names instead of IP addresses.
be: Імёны пастаўшчыкоў  замест IP-адрасоў.

en: Display the SQL code used to retrieve the data from the database. Useful to troubleshoot issues with data consistency or missing pageviews.
be: Адлюстраванне кода SQL, які выкарыстоўваецца для вымання дадзеных з базы дадзеных. Карысна для ліквідацыі непаладак, звязаных з паслядоўнасцю дадзеных або адсутнымі старонкамi.

en: Do Not Track
be: Ня адсочваць параметры

en: Do not share your secret key with anyone or they will be able to make API requests on your account!
be: Не паведамляйце свой сакрэтны ключ з кім-небудзь, ці яны змогуць рабіць API запыты  на свой рахунак!

en: Do you want to download and install the geolocation database from MaxMind's server?
be: Вы хочаце, каб загрузіць і ўсталяваць базы дадзеных геалакацыі з сервера MaxMind?

en: Do you want to uninstall the geolocation database?
be: Вы хочаце выдаліць базы геалакацыі?

en: Domains
be: дамены

en: Enable CDN
be: Уключыць CDN

en: Enable Privacy Mode
be: Уключыць рэжым прыватнасці

en: Enable SOV
be: Уключыць SOV

en: Enable SQL Debug
be: Ўключыць SQL адладкі

en: Enable Tracking
be: Уключыць адсочванне

en: Enable this option if you don't want to track visits from users identified as spammers by third-party tools like Akismet. Pageviews generated by users whose comments are later marked as spam, will also be removed from the database.
be: Уключыце гэтую опцыю, калі вы не хочаце адсочваць наведвання ад карыстальнікаў, вызначаных у якасці спамераў іншых інструментаў, такіх як Akismet. Прагляд старонак, якія ствараюцца карыстальнікамі, чые каментары пазней пазначаныя як спам, таксама будуць выдаленыя з базы дадзеных.

en: Enable this option if you want your authors to only see stats related to their own content.
be: Уключыце гэтую опцыю, калі вы хочаце, каб вашы аўтары бачыць толькі статыстыку, звязаныя з іх уласным зместам.

en: Enable this option to hide all your <strong>active</strong> premium add-ons from the list of plugins in WordPress. Please note that you will still receive updates for hidden add-ons.
be: Уключыце гэтую опцыю, каб схаваць усе <STRONG> актыўныя </ STRONG> прэміум дапаўненні са спісу убудоў ў WordPress. Звярніце ўвагу, што вы па-ранейшаму атрымліваць абнаўлення для схаваных дапаўненняў.

en: Enable this option to track logged in users.
be: Уключыце гэтую опцыю, каб трэк аўтарызаваныя карыстальнікі.

en: Enable this option to track your users' activity within the admin.
be: Уключыце гэтую опцыю, каб адсочваць актыўнасць вашых карыстальнікаў.

en: Engine
be: рухавік

en: Entries logged on or before %s will be archived or deleted according to the option here below.
be: Запісы ўвайшлі ў сістэму або перад% s будуць захоўвацца або выдалены ў адпаведнасці з варыянтам тут ніжэй.

en: Erase all the archived records. This operation cannot be undone.
be: Сцерці ўсе архіўныя запісы. Гэтая аперацыя не можа быць адменена.

en: Erase all the information collected so far by Slimstat, but not the archived records (<code>wp_slim_stats_archive</code>). This operation <strong>does not</strong> reset your settings and it can be undone by manually copying your records from the archive table.
be: Сцерці ўсю інфармацыю, сабраную да гэтага часу Slimstat, але не архіўныя запісы (<code>wp_slim_stats_archive</code>). Гэтая аперацыя <strong>does not</strong> для скіду вашых налад і  гэта можа быць адменена ўручную.

en: Event Coordinates
be: Каардынаты для правядзення мерапрыемстваў

en: Event Description
be: апісанне падзеі

en: Event ID
be: ID падзеі

en: Exit Timestamp
be: Часовая пазнака

en: Extend Session
be: падоўжыць сесію

en: Extend the duration of a session each time the user visits a new page.
be: Павялічыць працягласць сеансу кожны раз, калі карыстальнік наведвае новую старонку.

en: External Pages
be: знешнія старонкі

en: Filters
be: фільтры

en: From Search Results
be: З вынікаў пошуку

en: From a search result
be: З вынікаў пошуку

en: From search result page
be: З вынікаў пошуку на старонке

en: Function gzopen not defined. Aborting.
be: Функцыя gzopen не вызначана.

en: Functionality
be: функцыянальнасць

en: Geolocation
be: Геалакацыя

en: Get accurate rankings for your website through the free <a href="https://moz.com/community/join?redirect=/products/api/keys" target="_blank">Mozscape API</a> service. Sign up for a free community account to get started. Then enter your personal identification code here.
be: Атрымаць дакладныя рэйтынгі для вашага сайта праз бясплатны сэрвiз<a href="https://moz.com/community/join?redirect=/products/api/keys" target="_blank">Mozscape API</a>. Падпішыцеся на бясплатную ўліковы запіс супольнасці, каб пачаць працу. Затым увядзіце свой персанальны ідэнтыфікацыйны код тут.

en: Go to the referring page
be: Перайсці да старонкі са спасылкай

en: Google, Yahoo, MSN, Ask, others; this bucket will include both your organic as well as your paid (PPC/SEM) traffic, so be aware of that
be: Google, Yahoo, MSN, Ask, іншыя; гэта вядро будзе ўключаць у сябе увесь ваш   арганічны i платны (PPC/SEM) трафік, так што будзiце у курсе, што

en: Here a "page" is not just a WordPress page type, but any webpage on your site, including posts, products, categories, and so on. You can set the corresponding filter where Resource Content Type equals cpt:you_cpt_slug_here to get top web pages for a specific custom post type you have.
be: Гэта "старонка" не проста тыпавая старонка WordPress, але і любая вэб-старонкі на вашым сайце, у тым ліку паведамленнi, тавары, катэгорыi і гэтак далей. Вы можаце ўсталяваць адпаведны фільтр, дзе Resource Content Type прыраўноўвае cpt:you_cpt_slug_here , каб атрымаць рэйтынг вэб-старонак для канкрэтнага тыпу карыстацкага пасту, якi ў вас ёсць.

en: Hide Add-ons
be: Схаваць Дадаткі

en: Hits
be: колькасць праглядаў

en: Hour
be: Гадзінa

en: How many pages have been visited on average every day during the current period.
be: Колькі старонак былі наведаны у сярэднім кожны дзень на працягу бягучага перыяду.

en: How many seconds should a human session last? Google Analytics sets it to 1800 seconds.
be: Колькі секунд была апошняя сесія чалавека? Google Analytics ўсталёўвае яго да 1800 секунд.

en: Human
be: (Чалавек) Наведванне

en: Human Visits
be: чалавечыя прагляды

en: ID of the category/term associated to the resource, when available
be: Ідэнтыфікатар катэгорыі / тэрмін, звязаны з рэсурсам, калі такія маюцца

en: IP Address
be: IP адрас

en: IP Lookup
be: Шукаць IP

en: If DB space is not an issue, you can decide to archive older records in another table, instead of deleting them. This way performance is preserved, but you will still be able to access your data at a later time, if needed. Please note that the archive table (<code>wp_slim_stats_archive</code>) will be <strong>deleted</strong> along with all the other tables, when Slimstat is uninstalled. Make sure to backup your data before you proceed.
be: Калі DB прастора не з'яўляецца праблемай, вы можаце вырашыць, архіваваць старыя запісы ў іншай табліцы, а не выдаляць іх. Гэты спектакль шлях захоўваецца, але вы ўсё роўна будзеце мець магчымасць атрымаць доступ да дадзеных на больш позні час, калі гэта неабходна. Звярніце ўвагу, што табліца архіва (<code>wp_slim_stats_archive</code>) будзе <strong> выдаленыя </strong> разам з усімі іншымі табліцамі, калі Slimstat выдаляецца. Пераканайцеся, што рэзервовую копію дадзеных, перш чым працягнуць.

en: Ignore Bots
be: ігнараваць Боты

en: Ignore Prefetch Requests
be: Ігнараваць папярэднія  запыты

en: Ignore Spammers
be: ігнараваць спамераў

en: Import
be: імпарт

en: Improve Performance
be: павышэнне прадукцыйнасці

en: In linguistic typology, a subject-object-verb (SOV) language is one in which the subject, object, and verb of a sentence appear in that order, like in Japanese.
be: У лінгвістычнай тыпалогіі, суб'ект-аб'ект-дзеяслоў (SVO) мова з'яўляецца той, у якім суб'ект, аб'ект, і дзеяслоў у прыкладзе з'яўляюцца ў такім парадку, як і на японскай мове.

en: Inactive Reports
be: Неактыўныя справаздачы

en: Indexing has been disabled. Enjoy the extra database space!
be: Індэксацыя была адключана. Атрымлівайце асалоду ад дадатковае прастору базы дадзеных!

en: Install GeoLite DB
be: Усталяваць Geolite DB

en: Installed and Active
be: Усталяваць і актызаваць:

en: Internet Service Provider: a company which provides other companies or individuals with access to the Internet. Your DSL or cable internet service is provided to you by your ISP.<br><br>You can ignore specific IP addresses by setting the corresponding filter under Settings > Slimstat > Filters.
be: Інтэрнэт-правайдэр: кампанія, якая прадастаўляе іншым кампаніям ці асобам, якія маюць доступ да сеткі інтэрнэт. Ваш DSL або кабельны інтэрнэт паслуга прадастаўляецца правайдэрам вам. каб купіць  ISP. <br> <br> Вы можаце ігнараваць пэўныя IP-адрасы, усталяваўшы адпаведны фільтр у раздзеле Налады> Slimstat> Фільтры.

en: Invalid data signature. Try clearing your WordPress cache.
be: Няправільная подпіс дадзеных. Паспрабуйце ачысціць кэш WordPress.

en: Invalid payload string. Try clearing your WordPress cache.
be: Недапушчальная радок карыснай нагрузкі. Паспрабуйце ачысціць кэш WordPress.

en: It includes only traffic generated by human visitors.
be: Уключае ў сябе толькі трафік, генераваны чалавека наведвальнікаў.

en: It looks like your database was upgraded from a version prior to 4.0. Our upgrade procedure follows a conservative approach, and does not automatically perform any garbage collection. In other words, the old tables, leftovers of the upgrade, are not deleted from the database. This allows our users to easily roll back to a working state in case of problems. However, if everything is working as expected (tracker and reports), you may want to log into phpMyAdmin and remove the following tables, if they exist: %s. When in doubt, do not hesitate to contact us for help.
be: Падобна на тое, што ваша база дадзеных была абноўлена з версіі да 4.0. Наша працэдура абнаўлення мае кансерватыўны падыход, і не будзе аўтаматычна выконваць любую зборку смецця. Іншымі словамі, старыя данныя не выдаляюцца з базы дадзеных. Гэта дазваляе нашым карыстальнікам лёгка адкаціць ў працоўны стан у выпадку ўзнікнення праблем. Аднак, калі ўсё працуе, як і чакалася (трэкера і справаздач), вы можаце ўвайсці ў PhpMyAdmin і выдаліце наступныя табліцы, калі яны існуюць: %s. Калі ёсць сумненні, не саромейцеся звяртацца да нас за дапамогай.

en: Javascript Mode
be: Асінхронны рэжым

en: Keywords used by your visitors to find your website on a search engine
be: Ключавыя словы, якімі карыстаюцца наведвальнікі, для пошуку вашага сайта ў пошукавай сістэме

en: Keywords used by your visitors to find your website on a search engine.
be: Ключавыя словы, якімі карыстаюцца наведвальнікі, каб знайсці свой сайт у пошукавай сістэме.

en: Known Users
be: вядомыя карыстальнікі

en: Known Visitor
be: вядомыя наведвальнікі

en: Known visitors
be: вядомыя наведвальнікі

en: Language
be: мова

en: Language Code
be: Код мовы

en: Last 30 minutes
be: Апошнiя 30 хвiлiн

en: Last 7 Days
be: За апошнія 7 дзён

en: Latency is the amount of time it takes for the host server to receive and process a request for a page object. The amount of latency depends largely on how far away the user is from the server.
be: Затрымка з'яўляецца колькасць часу, якое патрабуецца для хост-сервера для прыёму і апрацоўкі запыту для аб'екта старонкі. Велічыня латэнтнага часу  шмат у чым залежыць ад таго, як далёка карыстальнік знаходзіцца з сервера.

en: Link Tracking
be: Адсочванне пасылкi

en: Load
be: загрузка

en: Local search results page
be:  Лакальны пошук вынікаў  старонкі

en: Longest visit
be: Самы доугi вiзiт

en: Maintenance
be: тэхнічнае абслугоўванне

en: Max Results
be: Максімальную колькасць вынікаў

en: Menu Position
be: становішча меню

en: Metric
be: метрыка, паказчык

en: Minute
be: Хвіліна

en: Miscellaneous
be: разнастайны

en: Mobile Device
be: мабільныя прылады

en: Month
be: Месяц

en: More than 10 minutes
be: Больш за 10  хвілін

en: Mozscape Access ID
be: Mozscape  ідэнтыфікатар доступу

en: Mozscape Secret Key
be: Mozscape сакрэтны ключ

en: New Visitors Rate
be: Стайка новых наведвальнікау

en: Next clean-up on
be: Наступная ачыстка на

en: No data to display
be: Няма дадзеных для адлюстравання

en: No visits
be: няма наведвання

en: Notes
be: нататкі

en: Number Format
be: фармат нумара

en: Number of external equity links to your website.
be: Колькасць знешніх фондавых спасылак на ваш сайт.

en: Number of single page visits to your site over the selected period.
be: Колькасць аднамесных наведванняў старонак вашага сайта на абраны перыяд.

en: Off
be: выключана

en: Offset
be: кампенсаваць, узнагароджваць

en: Old Tables
be: Старыя таблiцы

en: Oldest pageview
be: Старыя старонкi

en: On
be: уключана

en: Open this URL in a new window
be: Адкрыць URL у новым акне

en: Open this outbound link in a new window
be: Адкрыць выходную спасылку ў новым акне

en: Open this referrer in a new window
be: Адкрыць рэферэрам у новым акне

en: Operating System
be: Аперацыйная сістэма

en: Originating IP
be: ініцыявальны IP

en: Other Humans
be: іншыя людзі

en: Outbound Link
be: Выхадная спасылка

en: Outbound Links
be: Выходныя спасылкі

en: Overview
be: агляд

en: Page Speed
be: Хуткасць загрузкі старонкі

en: Pages
be: Старонкi

en: Pageview
be: Прагляд старонкі

en: Pageview Attributes
be: Атрыбуты прагляду старонак

en: Pageviews
be: прагляд старонкі

en: Pageviews in the last
be: Прагляд старонак у апошнім

en: Pageviews per visit
be: Праглядаў старонак за адно наведванне

en: Paste here your custom stylesheet to personalize the way your reports look. <a href='https://slimstat.freshdesk.com/support/solutions/articles/5000528528-how-can-i-change-the-colors-associated-to-color-coded-pageviews-known-user-known-visitors-search-e' target='_blank'>Check the FAQ</a> for more information on how to use this setting.
be: Уставіць тут карыстацкую табліцу стыляў, каб персаналізаванай выгляд справаздачы. <a href='https://slimstat.freshdesk.com/support/solutions/articles/5000528528-how-can-i-change-the-colors-associated-to-color-coded-pageviews-known-user-known-visitors-search-e' target='_blank'>Check the FAQ</a> для атрымання дадатковай інфармацыі аб тым, як выкарыстоўваць гэты параметр.

en: Percentage of single page visits, i.e. visits in which the person left your site from the entrance page.
be: Працэнт наведванняў адной старонцы, то ёсць наведванняў, у якіх наведвальнік пакідае сайт са старонкі ўваходу.

en: Permalink
be: пастаянная спасылка

en: Permalinks
be: пастаянная спасылка

en: Please note that by removing table indexes, Slimstat's performance will be affected.
be: Звярніце ўвагу, што шляхам выдалення індэксаў табліц,будзе закранута прадукцыйнасць Slimstats.

en: Please note that you will need about 30% more DB space to store the extra information required.
be: Звярніце ўвагу, што вам спатрэбіцца каля 30% больш DB месцы для захоўвання дадатковай інфармацыі.

en: Post Author
be: пост аўтара

en: Post Category ID
be: пост катэгорыі ID

en: Posts
be: пасты

en: Posts and Pages
be: Паведамленні і старонкі

en: Prevent Slimstat from tracking pageviews generated by Firefox's <a href='https://developer.mozilla.org/en/Link_prefetching_FAQ' target='_blank'>Link Prefetching functionality</a>.
be: Прадухіленне Slimstat  адсочвання старонак у Firefox <a href='https://developer.mozilla.org/en/Link_prefetching_FAQ' target='_blank'>Link Prefetching functionality</a>.

en: Profiling
be: прафіляванне

en: Rankings
be: рэйтынгі

en: Read access: username not found
be: Доступ для чытання: імя карыстальніка не знойдзена

en: Recent Browsers
be: апошні браузер

en: Recent Categories
be: апошнія катэгорыі

en: Recent Countries
be: нядаўнія краіны

en: Recent Downloads
be: апошнія загрузкі

en: Recent Events
be: апошнія падзеі

en: Recent Feeds
be: Апошні водгук

en: Recent Internal Searches
be: Апошнія ўнутраныя пошукавыя запыты

en: Recent Languages
be: апошнія мовы

en: Recent Operating Systems
be: апошняя аперацыйная сістэма

en: Recent Outbound Links
be: Апошнія зыходзячыя спасылкі

en: Recent Pages Not Found
be: Апошнія старонкі не знойдзены

en: Recent Posts
be: Апошні пост

en: Recent Search Terms
be: Апошнія ўмовы пошуку

en: Recent Users
be: новыя карыстальнікі

en: Recent Viewport Sizes
be: Апошнія памеры акрана экрана

en: Referer
be: звярнуцца да таго, хто здзяйсняе дзеянне

en: Referring Sites
be: зыходныя сайты

en: Refresh
be: абнаўленне

en: Refresh in
be: абнаўленне ў

en: Remove filter for
be: Выдаліць фільтр для

en: Repo Version
be: Repo версія

en: Report Interval
be: часовай інтэрвал паміж двума паведамленнямі

en: Report Type
be: тып справаздачы

en: Reports
be: паведамленне

en: Reset All
be: Скінуць ўсе

en: Reset Filters
be: скінуць фільтры

en: Resource Content Type
be: тып кантэнту рэсурсу

en: Resource ID
be: рэсурс ID

en: Restrict Authors
be: апошні аўтар

en: Results %s - %s of %s
be: Абнаўленне %s - %s з %s

en: Retain data for
be: Захавайце дадзеныя для

en: Revisions
be: перагляды

en: Rows to Display
be: Шэрагі для адлюстравання

en: SERP
be: serp

en: SERP Position
be: SERP Пазіцыя

en: Save
be: Захаваць

en: Save Changes
be: Захаваць змены

en: Save DB Space
be: Захаваць DB месца

en: Saved
be: Захавана

en: Screen Height
be: вышыня экрана

en: Screen Resolution
be: Паказваць на экране

en: Screen Width
be: шырыня экрана

en: Search Engine
be: Пошукавая сістэма

en: Search Terms
be: Умовы пошуку

en: Searches performed using WordPress' built-in search functionality.
be: Пошукавыя запыты выконваюцца з выкарыстаннем WordPress 'убудаваныя функцыі пошуку.

en: Select <strong>Client</strong> if you are using a caching plugin (W3 Total Cache, WP SuperCache, HyperCache, etc). Slimstat will behave pretty much like Google Analytics, and visitors whose browser does not support Javascript will be ignored. A nice side effect is that <strong>most spammers, search engines and other crawlers</strong> will not be tracked.
be: Выберыце <strong> Кліент </strong>, калі вы выкарыстоўваеце убудова кэшавання (W3 Total Cache, WP Super Cache, HyperCache і г.д.). Slimstat будзе паводзіць сябе ў значнай ступені як Google Analytics, і наведвальнік, чый браўзэр не падтрымлівае Javascript, будзе праігнараваны. Прыемны пабочны эфект у тым, што <strong> большасць спамераў, пошукавыя сістэмы і іншыя шукальнікі </strong> не будзе адсочвацца.

en: Server Latency
be: затрымка сервера

en: Server Latency and Page Speed in milliseconds
be: Затрымка сервера  і хуткасць старонкі ў мілісекундах

en: Session Duration
be: працягласць сеансу

en: Settings
be: налады

en: Short for search engine results page, the Web page that a search engine returns with the results of its search. The value shown represents your rank (or position) within that list of results
be: Скарочаны пошук вынікаў на вэб-старонкі i атрыманне вынiкау пошуку на новай старонцы. Значэнне, якое паказалі прадстаўляе свой ранг (або становішча) у межах гэтага спісу вынікаў

en: Show User Agent
be: Паказаць Агента карыстальніка

en: Show on screen
be: Паказваць на экране

en: Site Analysis
be: аналіз сайта

en: Slimstat converts your permalinks into post, page and category titles. Disable this feature if you need to see the URL in your reports.
be: Slimstat пераўтворыць вашы пермалінкі ў пост, старонкі і катэгорыі назваў. Адключыць гэтую функцыю, калі вам трэба, каб убачыць URL ў справаздачах.

en: Slimstat retrieves live information from Alexa, Facebook and Mozscape, to measures your site's rankings. Values are updated every 12 hours. Please enter your personal access ID in the settings to access your personalized Mozscape data.
be: Slimstat атрымлівае жывую інфармацыю ад Alexa, Facebook і Mozscape, па мерках рэйтынгау вашага сайта. Значэння абнаўляюцца кожныя 12 гадзін. Калі ласка, увядзіце Ваш персанальны код доступу ў наладах i атрымайце доступ да персаналізаванай інфармацыі Mozscape.

en: So far so good.
be: Пакуль што ўсё добра

en: Specify the number of items in each report.
be: Пакажыце колькасць элементаў у кожным справаздачы.

en: Syndication Reader
be: Чытач сіндыкацыі

en: The first page that a user views during a session. This is also known as the <em>entrance page</em>. For example, if they search for 'Brooklyn Office Space,' and they land on your home page, it gets counted (for that visit) as a landing page.
be: Першая старонка, якая прагледжаных карыстальнікам падчас сесii. Гэта таксама вядома як <em> старонкі ўваходу </em>. Напрыклад, калі яны шукаюць " Офісныя памяшканнi у Брукліне," і яны прызямляюцца на вашай хатняй старонцы, ён атрымлівае падлічваюцца (для гэтага візіту) у якасці мэтавай старонкі.

en: The geolocation database has been installed on your server.
be: База дадзеных геалакацыі была ўсталявана на вашым серверы.

en: The geolocation database has been uninstalled from your server.
be: База дадзеных геалакацыі была выдаленая з сервера.

en: There was an error decoding the add-ons list from the server. Please try again later.
be: Была памылка дэкадавання. Калі ласка, паўторыце спробу пазней.

en: There was an error downloading the MaxMind Geolite DB:
be: Памылка загрузкі MaxMind Geolite DB:

en: There was an error opening the zipped MaxMind Geolite DB.
be: Памылка пры адкрыцці архіва MaxMind Geolite DB.

en: There was an error retrieving the add-ons list from the server. Please try again later. Error Message: %s
be: Памылка пры атрыманні спісу дапаўненняў ад сервера. Калі ласка, паўторыце спроб пазней. Паведамленне пра памылку:% s

en: There was an error updating the following options:
be: Была памылка абнаўлення па наступным параметрам:

en: This report lists any <em>event</em> occurred on your website. Please refer to the FAQ for more information on how to use this functionality.
be: У гэтай справаздачы пералічаны любая падзея  <em>event</em> , якая адбылася на вашым сайце. Калі ласка, звярніцеся да FAQ для атрымання дадатковай інфармацыі аб тым, як выкарыстоўваць гэтую функцыю.

en: This report shows you what operating system families (no version considered) are popular among your visitors.
be: Гэтая справаздача паказвае, што мноства аперацыйных сістэм (ні адна з версій лічыцца) карыстаюцца папулярнасцю сярод наведвальнікаў.

en: This report shows you what user agent families (no version considered) are popular among your visitors.
be: Гэтая справаздача паказвае, што карыстальнік  агента (ні адна з версій лічыцца) карыстаюцца папулярнасцю сярод наведвальнікаў.

en: This value includes not only posts, but also custom post types, regardless of their status
be: Гэта значэнне ўключае ў сябе не толькі пасты, але і прыстасаваныя тыпы поста, незалежна ад іх статусу

en: Time Format
be: фармат часу

en: Time spent on this page
be: Час затрачаны на гэтую старонку

en: Timestamp
be: Часовая пазнака

en: Today
be: Сёння

en: Top Authors
be: топ аўтараў

en: Top Bounce Pages
be: топ старонак адмоваў

en: Top Browser Families
be: Лепшыя сям'і браўзэра

en: Top Browsers
be: топ браўзераў

en: Top Categories
be: топ катэгорыі

en: Top Countries
be: папулярныя краіны

en: Top Downloads
be: папулярныя загрузкі

en: Top Entry Pages
be: топ старонак пунктаў

en: Top Events
be: лепшыя падзеі

en: Top Exit Pages
be: Самыя папулярныя старонкі выхаду

en: Top Internal Searches
be: лепшыя пашукавыя запыты

en: Top Known Visitors
be: Топ Вядомых наведвальнікаў

en: Top Language Families
be: Лепшыя моўныя сем'і

en: Top Languages
be: топ мовы

en: Top OS Families
be: Лепшыя OS  мноства

en: Top Operating Systems
be: топ аперацыйных сістэм

en: Top Outbound Links
be: Апошнія зыходзячыя спасылкі

en: Top Pages Not Found
be: лтоп старонак не знойдзена

en: Top Posts
be: лепшыя пасты

en: Top Referring Domains
be: Лепшыя спасылаючыся дамены

en: Top Referring Search Engines
be: топ накірованых пошукавікаў

en: Top Referring URLs
be: Лепшыя спасылаючыся URLs

en: Top Screen Resolutions
be: топ дазвола экрана

en: Top Search Terms
be: Папулярныя пошукавыя фразы

en: Top Service Providers
be: Лепшыя пастаўшчыкі паслуг

en: Top Tags
be: лепшыя тэгі

en: Top Users
be: топ карыстальнікаў

en: Top Viewport Sizes
be: Лепшыя памеры акна экрана

en: Top Web Pages
be: Лепшыя вэб-старонкi

en: Total number of records stored in the database.
be: Агульная колькасць запісаў, якія захоўваюцца ў базе дадзеных.

en: Tracker
be: трэкер

en: Tracking Browser Caps
be: адсочваць заглушку браўзэра

en: Tracking Enabled
be: Уключыць адсочванне

en: Tracking Mode
be: рэжым сачэння

en: Traffic Sources
be: крыніцы трафіку

en: Traffic Summary
be: сумарны трафік

en: Traffic at a Glance
be: Трафік у лічбах

en: Troubleshooting
be: Пошук няспраўнасцяў

en: Turn on this feature if you want to have the accuracy level of server-side tracking, but not the inconvenience of getting your database clogged with pageviews generated by crawlers, spiders, search engine bots, etc. Please note that in Client mode, bots are ignored regardless of this setting.
be: Уключыце гэтую функцыю, калі вы хочаце мець ўзровень дакладнасці боку сервера адсочвання, але не нязручнасць атрымання вашай базы дадзеных забіваюцца праглядаў старонак шукальнікамі, павукоў, пошукавых ботаў і г.д. Калі ласка, звярніце ўвагу, што ў рэжыме кліента, ботаў ігнаруюцца незалежна ад гэтага параметру.

en: Turn the tracker on or off, while keeping the reports accessible.
be: Уключыце трэкер або адключыць, захоўваючы пры гэтым даступныя справаздачы.

en: Type
be: тып

en: URL accessed on your site
be: URL-доступ на вашым сайце

en: Uninstall GeoLite DB
be: Выдаліць GeoLite DB

en: Unique IP
be: Унікальны IP

en: Unique IPs
be: Унікальныя IP-адрасы

en: Unique IPs in the last
be: Унікальныя IP-адрасы ў апошнім

en: Unique Landing Pages
be: Унікальныя мэтавыя старонкі

en: Unique Outbound
be: Унiкальны за мяжой

en: Unique Referrers
be: унікальныя рэферэрам

en: Unique Terms
be: Унікальныя ўмовы

en: Unique Users
be: Унікальныя карыстальнікі

en: Use Display Name
be: Выкарыстанне імя дысплея

en: Use Titles
be: Выкарыстоўвайце ў загалоўках

en: Use your mouse wheel to zoom in and out
be: Выкарыстоўвайце кола мышы для павелічэння і памяншэння маштабу

en: Used to differentiate between multiple requests to download a file from one internet address (IP) and requests originating from many distinct addresses
be: Выкарыстоўваецца для адрознівання некалькіх запытаў, каб загрузіць файл з аднаго інтэрнэт-адрасы (IP) і запытаў, якія адбываюцца з многіх розных адрасоў

en: Used to differentiate between multiple requests to download a file from one internet address (IP) and requests originating from many distinct addresses; since this measurement looks only at the internet address a pageview came from, it is useful, but not perfect
be: Адрознiвайце памiж сабой   некалькі запытау, якiя трэба для загрузкай файл з аднаго інтэрнэт-адраса (IP), і запытаў, якія паступаюць з мноства розных адрасоў; так як гэта вымярэнне глядзіць толькі на інтэрнэт-адрас адкуль прыйшла старонка, гэта карысна, але не ідэальна

en: User Agent
be: агент карыстальніка

en: User Agents
be: агент карыстальніка

en: User Logged In
be: Карыстальніцкi уваход у сістэму

en: User Logged Out
be: Карыстальнiцкi выхад з сiстэмы

en: User agent (Firefox, Chrome, ...)
be: Агент карыстальніка (Firefox, Chrome, ...)

en: Users
be: Карыстачы

en: Users Currently Online
be: Карыстальнікі на сайце

en: Value
be: значэнне

en: Version
be: Версія

en: Viewport Size
be: дэманстрацыйнае акно экрана

en: Visit Duration
be: працягласць наведвання

en: Visit ID
be: наведванне ID

en: Visitor's Name
be: Імя наведвальніка

en: Visitor's Username
be: Імя наведвальніка

en: Visitor's public IP address
be: Публiчны IP-адрас наведвальніка

en: Visitors Activity
be: актыўнасць наведвальнікаў

en: Visitors who came to your site via searches on Google or some other search engine.
be: Наведвальнікі, якія прыйшлі на ваш сайт з дапамогай пошуку на Google або якой-небудзь іншай пошукавай сістэмы.

en: Visitors who landed on your site after searching for a keyword on Google, Yahoo, etc.
be: Наведвальнікі, якія прыйшлi на ваш сайт пасля пошуку па ключавым слове у Google, Yahoo і г.д.

en: Visitors who visited the site by typing the URL directly into their browser. <em>Direct</em> can also refer to the visitors who clicked on the links from their bookmarks/favorites, untagged links within emails, or links from documents that don't include tracking variables.
be: Наведвальнікі, якія наведалі сайт, увёўшы URL непасрэдна ў адраснай радку браўзэра. <em>Direct</em> можа таксама ставіцца да наведвальнікаў, якія перайшлі па спасылках са сваіх закладак/фаварытаў, непазначаныя спасылкі ў паведамленнях электроннай пошты ці спасылкі з дакументаў, якія не ўключаюць у сябе адсочванне зменных.

en: Visitors who visited the site in the last 5 minutes coming from a search engine.
be: Наведвальнікі, якія наведалі сайт на працягу апошніх 5 хвілін, якія прыйшлi з пошукавай сістэмы.

en: Visits
be: прагляды

en: When visitors leave a comment on your blog, WordPress assigns them a cookie. Slimstat leverages this information to identify returning visitors. Please note that visitors also include registered users.
be: Калі наведвальнікі пакінуць каментарый у блогу, WordPress прысвойвае ім печыва. Slimstat выкарыстоўвае гэтую інфармацыю для ідэнтыфікацыі пастаянных наведвальнікаў. Звярніце ўвагу, што наведвальнікі таксама ўключаюць зарэгістраваных карыстальнікаў.

en: Where not otherwise specified, the metrics in this report are referred to human visitors.
be: Калі не пазначана іншае, паказчыкі ў гэтым дакладзе згадваюцца наведвальнікаў.

en: While zooming in, drag the chart to move to a different area
be: Да маштабавання, перацягнуць дыяграму, каб перайсці ў іншую вобласць

en: Whitelist
be: белы ліст

en: WordPress Dashboard
be: WordPress панэль

en: WordPress Integration
be: WordPress Інтэграцыя

en: World Map
be: карта свету

en: Year
be: Год

en: Yesterday
be: Учора

en: You can configure Slimstat to ignore a specific Country by setting the corresponding filter under Settings > Slimstat > Filters.
be: Вы можаце наладзіць Slimstat ігнараваць канкрэтную краіну, усталяваўшы адпаведны фільтр у раздзеле Settings > Slimstat > Filters.

en: You can configure Slimstat to track specific file extensions as downloads.
be: Вы можаце наладзіць Slimstat для адсочвання канкрэтных пашырэньні файлаў як для загрузкі.

en: Your Slimstat tables have been successfully converted to InnoDB.
be: Вашы табліцы Slimstat былі паспяхова ператвораныя ў InnoDB.

en: Your Version:
be: Ваша версія:

en: Your Website
be: ваш сайт

en: Your changes have been saved.
be: Вашы змены былі захаваныя.

en: Your content at a glance: posts, comments, pingbacks, etc. Please note that this report is not affected by the filters set here above.
be: Ваш змест на першы погляд: паведамленні, каментары, Pingbacks і г.д. Калі ласка, звярніце ўвагу, што гэты справаздачу не залежыць ад фільтраў, устаноўленых тут вышэй.

en: author associated to that post/page when the resource was accessed
be: аўтар звязаны з  запісам/старонкай, калі рэсурс быў даступны

en: contains
be: змяшчае

en: days
be: дні

en: does not contain
be: не ўтрымлівае

en: does not match
be: не адпавядае

en: ends with
be: заканчваецца з

en: equals
be: ураўноўваецца

en: generally used in conjunction with <em>is not empty</em>, identifies human visitors
be: як правіла, выкарыстоўваецца ў спалучэнні з <em>is not empty</em>, ідэнтыфікуе чалавека наведвальнікаў

en: hits
be: колькасць праглядаў

en: hours
be: Часы

en: is between (x,y)
be: памiж (x,y)

en: is empty
be: пуста

en: is greater than
be: больш чым

en: is included in
be: уваходзіць у

en: is less than
be: менш чым

en: is not empty
be: не пуста

en: is not equal to
be: не роўная

en: matches
be: адпавядаць

en: minutes
be: Хвіліны

en: records
be: дакументацыя

en: records deleted from your database.
be: запісы выдаляюцца з базы дадзеных.

en: seconds
be: хвілін

en: set the filter to Referer contains cd=N&, where N is the position you are looking for
be: ўсталяваць фільтр Referrer  cd=N&, дзе N з'яўляецца палажэннем  шука

en: sounds like
be: гучыць як

en: starts with
be: пачынаецца з

en: switch to InnoDB
be: перайсці на InnoDB

en: the originating IP address of a client connecting to a web server through an HTTP proxy or load balancer
be: ініцыявальны IP-адрас кліента падлучэння да вэб-сервера праз проксі-сервер HTTP цi кампенсатар нагрузкі

en: this field is set to <em>[pre]</em> if the resource has been accessed through <a target="_blank" href="https://developer.mozilla.org/en/Link_prefetching_FAQ">Link Prefetching</a> or similar techniques
be: у гэта поле ўстаноўлена значэнне <em>[pre]</em>, калі рэсурс быў даступны праз <a target="_blank" href="https://developer.mozilla.org/en/Link_prefetching_FAQ">Link Prefetching</a> або падобныя метады

en: user agent version (9.0, 11, ...)
be: версія агента карыстальніка (9.0, 11, ...)

en: viewport width and height (1024x768, 800x600, ...)
be: экран шырыня і вышыня (1024x768, 800x600, ...)

en: visitor's originating IP address, if available
be: выходны IP-адрас наведвальніка, калі такая маецца

en: you can specify the timeframe by entering a number in the <em>interval</em> field; use -1 to indicate <em>to date</em> (i.e., day=1, month=1, year=blank, interval=-1 will set a year-to-date filter)
be: Вы можаце указаць часовыя рамкі, увёўшы лік у полі <em>interval</em>; выкарыстоўваць -1 i уключаць <em>to date</em> (i.e., day=1, month=1, year=blank, interval=-1 will set a year-to-date filter)
