wordpress-document-revisions - en to ca_ES translation catalogue (328 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: WP Document Revisions
ca_ES: Revisions de documents de WP

note: Description of the plugin
en: A document management and version control plugin for WordPress that allows teams of any size to collaboratively edit files and manage their workflow.
ca_ES: Un complement de gestió de documents i control de versions per a WordPress que permet a equips de qualsevol mida editar fitxers de manera col·laborativa i gestionar el seu flux de treball.

en: Insufficient permission to read this document.
ca_ES: Permís insuficient per llegir aquest document.

en: Insufficient permission to mark this summary reviewed.
ca_ES: Permís insuficient per marcar aquest resum com a revisat.

en: Insufficient permission to read this document revision diff.
ca_ES: Permís insuficient per llegir aquesta diferència de revisió del document.

en: No summary has been generated for this revision yet.
ca_ES: Encara no s'ha generat cap resum per a aquesta revisió.

en: You are not authorized to read this data
ca_ES: No esteu autoritzat a llegir aquestes dades

en: This is not a valid document.
ca_ES: Aquest no és un document vàlid.

en: ago by
ca_ES: fa per

en: Edit
ca_ES: Edita

en: No thumbnail available.
ca_ES: No hi ha cap miniatura disponible.

en: No selection
ca_ES: Sense selecció

en:  Taxonomy details in this block have changed.
ca_ES: Els detalls de la taxonomia en aquest bloc han canviat.

en:  Taxonomy term does not belong to this taxonomy.
ca_ES: El terme taxonòmic no pertany a aquesta taxonomia.

en: Sorry, you are not allowed to edit documents.
ca_ES: Ho sentim, no teniu permís per editar documents.

en: Sorry, you are not allowed to view revisions.
ca_ES: Ho sentim, no teniu permís per veure les revisions.

en: Sorry, you are not allowed to read documents.
ca_ES: Ho sento, no tens permís per llegir documents.

en: Sorry, invalid REST call
ca_ES: Ho sentim, crida REST no vàlida

en: Sorry, you are only allowed to use GET method
ca_ES: Ho sentim, només podeu utilitzar el mètode GET.

en: Sorry, you are not allowed to view this revision.
ca_ES: Ho sentim, no teniu permís per veure aquesta revisió.

note: translators: %s is the blog name.
en: - The %s Team
ca_ES: - L'equip de %s

note: translators: %1$s is the time ago in words, %2$s is the author.
en: %1$s ago by %2$s
ca_ES: Fa %1$s per %2$s

note: translators: %1$s is the time ago in words, %2$s is the author.
en: %1$s ago
ca_ES: Fa %1$s

en: Title:
ca_ES: Títol:

en: Number of Posts:
ca_ES: Nombre de publicacions:

en: Posts to Show:
ca_ES: Publicacions per mostrar:

en: Display Featured Image:
ca_ES: Mostra la imatge destacada:

en: Yes
ca_ES: Sí

en: Display Document Description:
ca_ES: Descripció del document de visualització:

en: Display Document Author:
ca_ES: Mostra l'autor del document:

en: Display PDF File Indication:
ca_ES: Indicació de la pantalla de fitxer PDF:

en: Open documents in new tab:
ca_ES: Obre els documents en una pestanya nova:

en: Recently Revised Documents
ca_ES: Documents recentment revisats

en: Text Extraction & AI
ca_ES: Extracció de text i IA

en: Skip text extraction for this document
ca_ES: Omet l'extracció de text per a aquest document

en: When checked, plain text will not be extracted from uploaded files for this document, and any previously extracted text will be cleared. Useful for sensitive documents whose contents should not be cached for search, AI summaries, or other text-based features.
ca_ES: Quan està marcat, no s'extreurà text sense format dels fitxers carregats per a aquest document i s'esborrarà qualsevol text extret prèviament. Útil per a documents sensibles el contingut dels quals no s'ha de desar a la memòria cau per a la cerca, els resums d'IA o altres funcions basades en text.

en: Do not pre-fill the revision log with AI suggestions
ca_ES: No preompliu el registre de revisions amb suggeriments d'IA

en: When checked, AI-generated revision summaries will not be inserted into the revision log field when a new file is uploaded. Extraction (and summary generation, if enabled) still run — only the editor pre-fill is suppressed.
ca_ES: Quan es marca aquesta opció, els resums de revisió generats per IA no s'inseriran al camp del registre de revisions quan es carregui un fitxer nou. L'extracció (i la generació de resums, si està habilitada) encara s'executen; només es suprimeix l'ompliment previ de l'editor.

en: Validate Structure
ca_ES: Valida l'estructura

en: Inconsistent data sent to Interface
ca_ES: Dades inconsistents enviades a la interfície

en: Invalid Document Internal Structures
ca_ES: Estructures internes de documents no vàlides

en: No invalid documents found.
ca_ES: No s'han trobat documents no vàlids.

en: Internal structure
ca_ES: Estructura interna

en: No invalid internal linkages found.
ca_ES: No s'han trobat enllaços interns no vàlids.

en: Permalink / guid
ca_ES: Enllaç permanent / guid

en: No invalid permalinks found.
ca_ES: No s'han trobat enllaços permanents no vàlids.

en: The guid is not the expected "ugly" permalink
ca_ES: El guid no és el "lletjó" enllaç permanent esperat.

en: The guid does not contain the site URL.
ca_ES: El guid no conté l'URL del lloc.

en: The guid does not contain the correct date.
ca_ES: El guid no conté la data correcta.

en: The guid does not contain the document name.
ca_ES: El guid no conté el nom del document.

en: The guid does not reflect the complete document permalink.
ca_ES: El guid no reflecteix l'enllaç permanent del document complet.

en: The guid field is meant to be the unique access path.
ca_ES: El camp guid ha de ser la ruta d'accés única.

en: It is recommended not to change it, but can be changed to a valid value.
ca_ES: Es recomana no canviar-ho, però es pot canviar a un valor vàlid.

en: They can be displayed or hidden as wished by checking the options:
ca_ES: Es poden mostrar o ocultar segons es desitgi marcant les opcions:

en: See the Help pulldown for detailed Help information
ca_ES: Consulteu el menú desplegable d'ajuda per obtenir informació detallada.

en: Type
ca_ES: Tipus

en: Title
ca_ES: Títol

en: Message
ca_ES: Missatge

en: Fix
ca_ES: Correcció

en: Warning
ca_ES: Avís

en: There is no attachment record held for document
ca_ES: No hi ha cap registre adjunt per al document

en: Attachment recently uploaded for document, but not currently linked to it
ca_ES: Adjunt penjat recentment per al document, però actualment no hi està vinculat

en: Attachment found for document, but not currently linked
ca_ES: S'ha trobat un fitxer adjunt per al document, però actualment no està enllaçat

note: translators: %1$s is the document last modified date, %2$s is its attachment last modifified date.
en: [Modified Date: Document - %1$s, Attachment - %2$s]
ca_ES: [Data de modificació: Document - %1$s, Adjunt - %2$s]

en: Document links to invalid attachment. An attachment exists and can replace link
ca_ES: El document enllaça a un fitxer adjunt no vàlid. Existeix un fitxer adjunt i pot substituir l'enllaç.

en: Document links to an invalid attachment record
ca_ES: Enllaços de document a un registre adjunt no vàlid

en: Document attachment exists but related file not in document location
ca_ES: Existeix un document adjunt, però el fitxer relacionat no es troba a la ubicació del document.

en: Document attachment exists but related file not found
ca_ES: Existeix un document adjunt però no s'ha trobat el fitxer relacionat.

en: Document attachment file exists but is not readable
ca_ES: El fitxer adjunt del document existeix però no és llegible.

en: Document attachment does not appear to be md5 encoded
ca_ES: El document adjunt no sembla estar codificat en MD5.

en: The document contains additional document files that are inaccessible. They should be deleted to reduce storage.
ca_ES: El document conté fitxers de documents addicionals que són inaccessibles. Cal suprimir-los per reduir l'espai d'emmagatzematge.

en: Overview
ca_ES: Visió general

en: This tool allows you to find errors in the internal structure of documents.
ca_ES: Aquesta eina permet trobar errors en l'estructura interna dels documents.

en: It will review all documents that you are able to edit.
ca_ES: Revisarà tots els documents que podeu editar.

en: This version does not address revision data.
ca_ES: Aquesta versió no té en compte les dades de revisió.

en: Two types of issues can be identified - Errors and Warnings.
ca_ES: Es poden identificar dos tipus de problemes: errors i avisos.

en: If you have an error reported here, then you will get an "Error 404 - Document Not Found" (or equivalent) message on trying to view the document.
ca_ES: Si s'ha notificat un error aquí, rebreu el missatge "Error 404 - Document no trobat" (o equivalent) en intentar visualitzar el document.

en: Some of these can be fixed using data from within the system - and a button is available to fix the issue, but others cannot.
ca_ES: Alguns d'aquests es poden solucionar utilitzant dades del sistema, i hi ha un botó disponible per solucionar el problema, però d'altres no.

en: When they cannot be fixed, the resolution is normally either to delete the document or to load a new version of the document.
ca_ES: Quan no es poden solucionar, la solució normalment és o bé suprimir el document o bé carregar-ne una nova versió.

en: This resolution process will, of course, also address unfixed, but fixable, issues as well.
ca_ES: Aquest procés de resolució, és clar, també abordarà problemes no solucionats, però que es poden solucionar.

en: These are issues that stop you displaying your document on the front end. Problems include:
ca_ES: Aquests són problemes que impedeixen que es mostri el document a la interfície d'usuari. Els problemes inclouen:

en: The identifier of the latest attachment (i.e. the current document) is held in the post content field.
ca_ES: L'identificador de l'últim fitxer adjunt (és a dir, el document actual) es troba al camp de contingut de la publicació.

en: If this is missing or points to a non-existant one then the document cannot be viewed.
ca_ES: Si això no hi és o apunta a un element inexistent, el document no es pot visualitzar.

en: However if there are any attachments attached to the document then we can display the latest one.
ca_ES: Tanmateix, si hi ha fitxers adjunts al document, podem mostrar el més recent.

en: This is done by updating the document record so that the content contains the attachment identifier.
ca_ES: Això es fa actualitzant el registre del document de manera que el contingut contingui l'identificador de l'adjunt.

en: There is no attachment associated with the document.
ca_ES: No hi ha cap fitxer adjunt associat al document.

en: There is an identifier in the document but either there is no attachment or it does not relate to this document.
ca_ES: Hi ha un identificador al document però o bé no hi ha cap fitxer adjunt o bé no està relacionat amb aquest document.

en: There is an identifier that links to a document attachment but there is no underlying file.
ca_ES: Hi ha un identificador que enllaça a un document adjunt, però no hi ha cap fitxer subjacent.

en: As a variant of this last case, you may have set up the plugin so that the document file store is one of your choosing and not the standard Media store.
ca_ES: Com a variant d'aquest darrer cas, podeu haver configurat el connector de manera que l'emmagatzematge de fitxers de documents sigui un de la vostra elecció i no l'emmagatzematge multimèdia estàndard.

en: In this very specific case, when it has been unable to find the file in the document store, it will look for it in the Media store.
ca_ES: En aquest cas tan concret, quan no ha pogut trobar el fitxer al magatzem de documents, el buscarà al magatzem multimèdia.

en: If found there it will offer you a fix which is to move the file from the Media store to the document store.
ca_ES: Si el trobeu allà, us oferirà una solució que consisteix a moure el fitxer del magatzem multimèdia al magatzem de documents.

en: Warnings
ca_ES: Avisos

en: The nature of the web technology used to deliver WordPress means that if you know the name of the file held on the server then you can access the file directly
ca_ES: La naturalesa de la tecnologia web utilitzada per oferir WordPress significa que si coneixeu el nom del fitxer que es troba al servidor, podeu accedir-hi directament.

en: It is a design feature of this plugin that you should only be able to access a document if you go via WordPress itself.
ca_ES: Una característica de disseny d'aquest complement és que només hauríeu de poder accedir a un document si aneu a través del mateix WordPress.

en: So to deliver this the plugin changes the file name to an md5-encoded file name and then hides it from you when using the application.
ca_ES: Així doncs, per aconseguir això, el connector canvia el nom del fitxer a un nom de fitxer codificat en md5 i després l'amaga quan utilitzeu l'aplicació.

en: The fix is therefore to md5-encode the file name.
ca_ES: La solució és, per tant, codificar el nom del fitxer amb MD5.

en: Check Document Access
ca_ES: Comprovar l'accés al document

en: Check whether the current user can perform a specific action on a document.
ca_ES: Comprova si l'usuari actual pot realitzar una acció específica en un document.

en: The document post ID to check access for.
ca_ES: L'ID de publicació del document per al qual cal comprovar l'accés.

en: The action to check: read, edit, delete, or publish.
ca_ES: L'acció a comprovar: llegir, editar, suprimir o publicar.

en: Whether the user can perform the action.
ca_ES: Si l'usuari pot realitzar l'acció.

en: Get Document Info
ca_ES: Obtén informació del document

en: Retrieve metadata for a document including file type, revision count, and lock status.
ca_ES: Recuperar metadades d'un document, incloent-hi el tipus de fitxer, el recompte de revisions i l'estat del bloqueig.

en: The document post ID.
ca_ES: L'ID de publicació del document.

en: Get Document Revisions
ca_ES: Obtenir revisions de documents

en: Retrieve the revision history of a document.
ca_ES: Recuperar l'historial de revisions d'un document.

en: Override Document Lock
ca_ES: Anul·la el bloqueig de documents

en: Override another user's lock on a document to allow editing.
ca_ES: Anul·la el bloqueig d'un altre usuari en un document per permetre'n l'edició.

en: The document post ID to unlock.
ca_ES: L'ID de publicació del document que es vol desbloquejar.

en: Document not found.
ca_ES: No s'ha trobat el document.

en: You do not have permission to view this document.
ca_ES: No teniu permís per veure aquest document.

en: You do not have permission to view revisions for this document.
ca_ES: No teniu permís per veure les revisions d'aquest document.

en: You do not have permission to view document revisions.
ca_ES: No teniu permís per veure les revisions del document.

en: Unknown
ca_ES: Desconegut

en: You do not have permission to override the lock on this document.
ca_ES: No teniu permís per anul·lar el bloqueig d'aquest document.

en: You have activated the plugin WP Document Revisions
ca_ES: Has activat el plugin WP Document Revisions

en: You do not have the edit_documents capability possibly due to multiple conficting roles or use of a custom role!
ca_ES: No tens la capacitat d'edit_documents, possiblement a causa de diversos rols contradictoris o de l'ús d'un rol personalitzat!

en: The Documents menu may not be displayed completely with the "All Documents" and "Add Document" options missing
ca_ES: És possible que el menú Documents no es mostri completament si falten les opcions "Tots els documents" i "Afegeix document".

en: You should first check whether you have multiple roles and that each has edit_documents capability.
ca_ES: Primer hauries de comprovar si tens diversos rols i que cadascun té la capacitat d'edit_documents.

[ctx: document]
en: Add Document
ca_ES: Afegeix un document

en: Add New Document
ca_ES: Afegeix un document nou

en: Edit Document
ca_ES: Edita el document

en: New Document
ca_ES: Nou document

en: View Document
ca_ES: Veure document

en: View Documents
ca_ES: Veure documents

en: Search Documents
ca_ES: Cerca documents

en: No documents found
ca_ES: No s'han trobat documents

en: No documents found in Trash
ca_ES: No s'han trobat documents a la paperera

en: All Documents
ca_ES: Tots els documents

en: Document Image
ca_ES: Imatge del document

en: Set Document Image
ca_ES: Defineix la imatge del document

en: Remove Document Image
ca_ES: Elimina la imatge del document

en: Use as Document Image
ca_ES: Utilitza com a imatge del document

[ctx: taxonomy general name]
en: Workflow States
ca_ES: Estats del flux de treball

[ctx: taxonomy singular name]
en: Workflow State
ca_ES: Estat del flux de treball

en: Search Workflow States
ca_ES: Cerca els estats del flux de treball

en: All Workflow States
ca_ES: Tots els estats del flux de treball

en: Parent Workflow State
ca_ES: Estat del flux de treball principal

en: Parent Workflow State:
ca_ES: Estat del flux de treball principal:

en: Edit Workflow State
ca_ES: Edita l'estat del flux de treball

en: Update Workflow State
ca_ES: Actualitza l'estat del flux de treball

en: Add New Workflow State
ca_ES: Afegeix un nou estat de flux de treball

en: New Workflow State Name
ca_ES: Nom de l'estat del nou flux de treball

en: Workflow States
ca_ES: Estats del flux de treball

en: In Progress
ca_ES: En curs

en: Document is in the process of being written
ca_ES: El document està en procés de redacció

en: Initial Draft
ca_ES: Esborrany inicial

en: Document is being edited and refined
ca_ES: El document s'està editant i refinant

en: Under Review
ca_ES: En revisió

en: Document is pending final review
ca_ES: El document està pendent de revisió final

en: Document is in its final form
ca_ES: El document està en la seva forma final

note: translators: %s is the download link.
en: Document updated. <a href="%s">Download document</a>
ca_ES: Document actualitzat. <a href="%s">Descarrega el document</a>

en: Custom field updated.
ca_ES: Camp personalitzat actualitzat.

en: Custom field deleted.
ca_ES: Camp personalitzat suprimit.

en: Document updated.
ca_ES: Document actualitzat.

note: translators: %s is the revision ID.
en: Document restored to revision from %s
ca_ES: Document restaurat a la revisió de %s

note: translators: %s is the download link.
en: Document published. <a href="%s">Download document</a>
ca_ES: Document publicat. <a href="%s">Descarrega el document</a>

en: Document saved.
ca_ES: Document desat.

note: translators: %s is the download link.
en: Document submitted. <a target="_blank" href="%s">Download document</a>
ca_ES: Document enviat. <a target="_blank" href="%s">Baixa el document</a>

note: translators: %1$s is the date, %2$s is the preview link.
en: Document scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview document</a>
ca_ES: Document programat per a: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Previsualitza el document</a>

[ctx: %1$s: date; %2$s: time]
note: translators: %1$s is the date, %2$s is the preview link.
en: %1$s @ %2$s
ca_ES: %1$s a %2$s

note: translators: %s is the link to download the document.
en: Document draft updated. <a target="_blank" href="%s">Download document</a>
ca_ES: Esborrany del document actualitzat. <a target="_blank" href="%s">Baixa el document</a>

en: Revision Summary
ca_ES: Resum de la revisió

en: Revision Log
ca_ES: Registre de revisions

en: Workflow State
ca_ES: Estat del flux de treball

en: Owner
ca_ES: propietari

note: translators: %s is the user that holds the document lock.
en: %s has prevented other users from making changes.
ca_ES: %s ha impedit que altres usuaris fessin canvis.

en: <br />If you believe this is in error you can <a href="#" id="override_link">override the lock</a>, but their changes will be lost.
ca_ES: <br />Si creieu que això és un error, podeu <a href="#" id="override_link">sobreescriure el bloqueig</a>, però els canvis es perdran.

en: Upload New Version
ca_ES: Puja una nova versió

en: Latest Version of the Document
ca_ES: Darrera versió del document

en: Download
ca_ES: Descarrega

note: translators: %1$s is the post modified date in words, %2$s is the post modified date in time format, %3$s is how long ago the post was modified, %4$s is the author's name.
en: Checked in <abbr class="timestamp" title="%1$s" id="A%2$s">%3$s</abbr> ago by %4$s
ca_ES: Registrat fa <abbr class="timestamp" title="%1$s" id="A%2$s">%3$s</abbr> per %4$s

en: Current State
ca_ES: Estat actual

en: Basic Usage
ca_ES: Ús bàsic

en: This screen allows users to collaboratively edit documents and track their revision history. To begin, enter a title for the document, optionally enter a description, and click <code>Upload New Version</code> and select the file from your computer.
ca_ES: Aquesta pantalla permet als usuaris editar documents de manera col·laborativa i fer un seguiment del seu historial de revisions. Per començar, introduïu un títol per al document, opcionalment introduïu una descripció i feu clic a <code>Carrega una nova versió</code> i seleccioneu el fitxer des del vostre ordinador.

en: Once successfully uploaded, you can enter a revision log message, assign the document an author, and describe its current workflow state.
ca_ES: Un cop carregat correctament, podeu introduir un missatge de registre de revisions, assignar un autor al document i descriure el seu estat actual del flux de treball.

en: When done, simply click <code>Update</code> to save your changes
ca_ES: Quan hàgiu acabat, simplement feu clic a <code>Actualitza</code> per desar els canvis.

en: Document Description
ca_ES: Descripció del document

en: The document description provides a short user-oriented summary of the document.
ca_ES: La descripció del document proporciona un breu resum del document orientat a l'usuari.

en: This can be used with the Document List or Latest Documents blocks or their shortcode or widget equivalents.
ca_ES: Això es pot utilitzar amb els blocs Llista de documents o Últims documents o els seus equivalents de codi curt o widget.

en: The revision log provides a short summary of the changes reflected in a particular revision. Used widely in the open-source community, it provides a comprehensive history of the document at a glance.
ca_ES: El registre de revisions proporciona un breu resum dels canvis reflectits en una revisió concreta. Ampliament utilitzat a la comunitat de codi obert, proporciona un historial complet del document d'un cop d'ull.

en: You can download and view previous versions of the document by clicking the timestamp in the revision log. You can also restore revisions by clicking the <code>restore</code> button beside the revision.
ca_ES: Podeu baixar i visualitzar versions anteriors del document fent clic a la marca de temps del registre de revisions. També podeu restaurar les revisions fent clic al botó <code>restaura</code> que hi ha al costat de la revisió.

en: The workflow state field can be used to help team members understand at what stage a document sits within a particular organization&quot;s workflow. The field is optional, and can be customized or queried by clicking <code>Workflow States</code> on the left-hand side.
ca_ES: El camp d'estat del flux de treball es pot utilitzar per ajudar els membres de l'equip a entendre en quina etapa es troba un document dins del flux de treball d'una organització en particular. El camp és opcional i es pot personalitzar o consultar fent clic a <code>Estats del flux de treball</code> a la part esquerra.

en: Publishing Documents
ca_ES: Publicació de documents

en: By default, uploaded documents are only accessible to logged in users. Documents can be published, thus making them accessible to the world, by toggling their visibility in the "Publish" box in the top right corner. Any document marked as published will be accessible to anyone with the proper URL.
ca_ES: Per defecte, els documents carregats només són accessibles per als usuaris que hagin iniciat sessió. Els documents es poden publicar, fent-los accessibles a tot el món, activant-ne la visibilitat al quadre "Publica" a la cantonada superior dreta. Qualsevol document marcat com a publicat serà accessible per a qualsevol persona amb l'URL correcta.

en: Below is a list of all documents to which you have access. Click the document title to edit the document or download the latest version.
ca_ES: A continuació trobareu una llista de tots els documents als quals teniu accés. Feu clic al títol del document per editar-lo o descarregar-ne la darrera versió.

en: To add a new document, click <strong>Add Document</strong> on the left-hand side.
ca_ES: Per afegir un document nou, feu clic a <strong>Afegeix document</strong> a la part esquerra.

en: To view all documents at a particular workflow state, click <strong>Workflow States</strong> in the menu on the left.
ca_ES: Per veure tots els documents en un estat de flux de treball concret, feu clic a <strong>Estats del flux de treball</strong> al menú de l'esquerra.

en: You do not have the upload_files capability!
ca_ES: No tens la funció upload_files!

en: You will not be able to upload documents though you may be able change some attributes.
ca_ES: No podràs carregar documents, tot i que sí que podràs canviar alguns atributs.

en: You will not be able to upload any documents.
ca_ES: No podràs penjar cap document.

en: Revision summaries are optional notes to store along with this revision that allow other users to quickly and easily see what changes you made without needing to open the actual file.
ca_ES: Els resums de revisió són notes opcionals que es poden emmagatzemar juntament amb aquesta revisió i que permeten a altres usuaris veure de manera ràpida i senzilla els canvis que heu fet sense haver d'obrir el fitxer real.

en: Modified
ca_ES: Modificat

en: User
ca_ES: Usuari

en: Summary
ca_ES: Resum

en: Actions
ca_ES: Accions

en: Restore
ca_ES: Restaurar

en: RSS Feed
ca_ES: Canal RSS

en: Restoring earlier revisions will also restore that description.<br/>If the current one is wanted, copy it first.
ca_ES: Restaurar revisions anteriors també restaurarà aquesta descripció.<br/>Si voleu l'actual, copieu-la primer.

en: You currently have this file checked out. No other user can edit this document so long as you remain on this page.
ca_ES: Actualment teniu aquest fitxer desprotegit. Cap altre usuari pot editar aquest document mentre romangueu en aquesta pàgina.

en: Document Owner
ca_ES: Propietari del document

en: All workflow states
ca_ES: Tots els estats del flux de treball

en: All statuses
ca_ES: Tots els estats

en: All owners
ca_ES: Tots els propietaris

en: Currently Editing
ca_ES: Actualment editant

en: Document Settings
ca_ES: Configuració del document

en: Document Upload Directory
ca_ES: Directori de càrrega de documents

en: Document Slug
ca_ES: Slug de document

en: Document Link Date
ca_ES: Data d'enllaç del document

en: Feed Privacy
ca_ES: Privacitat del feed

en: Secret Feed Key
ca_ES: Clau secreta del feed

en: To protect your privacy, you need to append a key to feeds for use in feed readers.
ca_ES: Per protegir la vostra privadesa, heu d'afegir una clau als feeds per utilitzar-los en lectors de feeds.

en: Generate New Key
ca_ES: Genera una nova clau

note: translators: %1$s is the time ago in words, %2$s is the author, %3$s is the post status.
en: %1$s ago by %2$s [%3$s]
ca_ES: Fa %1$s per %2$s [%3$s]

en: Document Date in Permalink
ca_ES: Data del document a l'enllaç permanent

en: Document directory does not appear to exist. Please review value.
ca_ES: Sembla que el directori de documents no existeix. Reviseu el valor.

en: Document directory is not writable. Please check permissions.
ca_ES: No es pot escriure al directori de documents. Si us plau, comproveu els permisos.

en: Document upload directory changed, but existing uploads may need to be moved to the new folder to ensure they remain accessible.
ca_ES: El directori de càrrega de documents ha canviat, però és possible que calgui moure les càrregues existents a la carpeta nova per garantir que continuïn sent accessibles.

en: Document slug changed, but some previously published URLs may now be broken.
ca_ES: El slug del document ha canviat, però és possible que algunes URL publicades anteriorment ara no estiguin vàlides.

en: Not authorized
ca_ES: No autoritzat

en: Directory in which to store uploaded documents. The default is in your <code>wp-content/uploads</code> folder (or another default uploads folder defined elsewhere), but it may be moved to a folder outside of the <code>htdocs</code> or <code>public_html</code> folder for added security.
ca_ES: Directori on s'han d'emmagatzemar els documents carregats. El valor per defecte és a la carpeta <code>wp-content/uploads</code> (o una altra carpeta de carregaments per defecte definida en un altre lloc), però es pot moure a una carpeta fora de la carpeta <code>htdocs</code> o <code>public_html</code> per a més seguretat.

note: translators: %site_id% is not interpolated and should not be translated.
en: You may optionally include the string <code>%site_id%</code> within the path to separate files by site.
ca_ES: Opcionalment, podeu incloure la cadena <code>%site_id%</code> dins de la ruta per separar els fitxers per lloc.

en: example-document-title
ca_ES: títol-document-d'exemple

en: "Slug" with which to prefix all URLs for documents (and the document archive). Default is <code>documents</code>.
ca_ES: "Slug" amb el qual cal afegir el prefix a totes les URL dels documents (i de l'arxiu de documents). El valor per defecte és <code>documents</code>.

en: Remove the year and month element /yyyy/mm from the document permalink.
ca_ES: Elimina l'element d'any i mes /yyyy/mm de l'enllaç permanent del document.

en: By default the document permalink will contain the post year and month.
ca_ES: Per defecte, l'enllaç permanent del document contindrà l'any i el mes de la publicació.

en: The delivered rewrite rules support both formats.
ca_ES: Les regles de reescriptura lliurades admeten tots dos formats.

en: Maximum number of document revisions set to zero using a filter. Check your configuration.
ca_ES: El nombre màxim de revisions de documents s'ha establert a zero mitjançant un filtre. Reviseu la configuració.

en: More revisions exist for this document than is permitted. Making changes will delete data.
ca_ES: Hi ha més revisions d'aquest document de les permeses. Si feu canvis, s'eliminaran les dades.

en: Maximum number of revisions reached for this document. Making changes will delete data.
ca_ES: S'ha assolit el nombre màxim de revisions per a aquest document. Si feu canvis, s'eliminaran les dades.

en: No document file is attached.
ca_ES: No s'adjunta cap fitxer de document.

en: Document is not available.
ca_ES: El document no està disponible.

en: You are not authorized to access that file.
ca_ES: No esteu autoritzat a accedir a aquest fitxer.

en: -revision-
ca_ES: -revisió-

en: Sorry, Output buffer exists with data. Filewriting suppressed.
ca_ES: Ho sentim, existeix una memòria intermèdia de sortida amb dades. Escriptura de fitxers suprimida.

en: Sorry, Output has already been written, so your file cannot be downloaded.
ca_ES: Ho sentim, la sortida ja s'ha escrit, per tant, no es pot descarregar el fitxer.

en: Sorry, this is a private feed.
ca_ES: Ho sento, aquest és un feed privat.

note: translators: %s is the document title.
en: %s - Latest Revision
ca_ES: %s - Darrera revisió

note: translators: %1$s is the document title, %2$d is the revision ID.
en: %1$s - Revision %2$d
ca_ES: %1$s - Revisió %2$d

en: Status
ca_ES: Estat

en: Published
ca_ES: Publicat

en: Draft
ca_ES: Esborrany

en: Scheduled
ca_ES: Programat

en: Private
ca_ES: Privat

en: Pending Review
ca_ES: Pendent de revisió

en: Trash
ca_ES: Escombraries

en: Somebody
ca_ES: Algú

note: translators: %1$s is the blog name, %2$s is the overriding user, %3$s is the document title.
en: %1$s: %2$s has overridden your lock on %3$s
ca_ES: %1$s: %2$s ha anul·lat el bloqueig de %3$s

note: translators: %s is the user's name.
en: Dear %s:
ca_ES: Benvolgut/da %s:

note: translators: %1$s is the overriding user, %2$s is the user's email, %3$s is the document title, %4$s is the document URL.
en: %1$s (%2$s), has overridden your lock on the document %3$s (%4$s).
ca_ES: %1$s (%2$s) ha anul·lat el bloqueig del document %3$s (%4$s).

en: Any changes you have made will be lost.
ca_ES: Es perdrà qualsevol canvi que hagis fet.

en: revision
ca_ES: revisió

en: ✨ AI suggestion — edit before saving.
ca_ES: ✨ Suggeriment d'IA: edita abans de desar.

en: ✨ AI summary will be available shortly — refresh this page to see it.
ca_ES: ✨ El resum de la IA estarà disponible en breu; actualitzeu aquesta pàgina per veure'l.

en: Dismiss
ca_ES: Ignora

en: Reviewed ✓
ca_ES: Revisat ✓

en: Mark reviewed
ca_ES: Marc ha revisat

en: Processed successfully.
ca_ES: Processat correctament.

en: Upload failed.
ca_ES: La càrrega ha fallat.

en: File uploaded successfully. Add a revision summary below (optional) and press <strong>Update</strong> to save your changes.
ca_ES: El fitxer s'ha carregat correctament. Afegiu un resum de la revisió a continuació (opcional) i premeu <strong>Actualitza</strong> per desar els canvis.

en: New version uploaded. Press Update to save.
ca_ES: Nova versió carregada. Premeu Actualitza per desar.

en: Are you sure you want to restore this revision? If you do, no history will be lost. This revision will be copied and become the most recent revision.
ca_ES: Esteu segur que voleu restaurar aquesta revisió? Si ho feu, no es perdrà cap historial. Aquesta revisió es copiarà i esdevindrà la revisió més recent.

en: An error has occurred, please try reloading the page.
ca_ES: S'ha produït un error, si us plau, torneu a carregar la pàgina.

en: Lost Document Lock
ca_ES: Bloqueig de documents perduts

note: translators: %s is the title of the document.
en: Your lock on the document %s has been overridden. Any changes will be lost.
ca_ES: S'ha anul·lat el bloqueig del document %s. Es perdrà qualsevol canvi.

note: translators: %d is the number of minutes.
en: %d mins
ca_ES: %d minuts

note: translators: %d is the number of hours (singular).
en: %d hour
ca_ES: %d hora

note: translators: %d is the number of hours (plural).
en: %d hours
ca_ES: %d hores

note: translators: %d is the number of days (singular).
en: %d day
ca_ES: %d dia

note: translators: %d is the number of days (plural).
en: %d days
ca_ES: %d dies

en: Upload Document
ca_ES: Puja el document

en: Select Document
ca_ES: Selecciona el document

en: Document Id
ca_ES: ID del document

en: There are no taxonomies defined.
ca_ES: No hi ha taxonomies definides.

en: Taxonomy:
ca_ES: Taxonomia:

en: Block Heading
ca_ES: Encapçalament de bloc

en: Display Settings
ca_ES: Configuració de la pantalla

en: Number of documents to display
ca_ES: Nombre de documents a mostrar

en: List ordering Field
ca_ES: Camp d'ordenació de la llista

en: Example fields are post_title, post_date and post_modified.
ca_ES: Exemples de camps són post_title, post_date i post_modified.

en: Ascending
ca_ES: Ascendent

en: Descending
ca_ES: Descendent

en: Show Edit link
ca_ES: Mostra l'enllaç Edita

en: Show Edit link allows the list to have a link to the Edit function. A choice made here will over-ride the system-configured settings. Links will only appear if the user can edit the document.
ca_ES: Mostra l'enllaç d'edició permet que la llista tingui un enllaç a la funció Edita. Una elecció feta aquí anul·larà els paràmetres configurats pel sistema. Els enllaços només apareixeran si l'usuari pot editar el document.

en: Default
ca_ES: Per defecte

en: No Edit link
ca_ES: Sense enllaç d'edició

en: Edit link
ca_ES: Edita l'enllaç

en: Show featured image?
ca_ES: Mostrar la imatge destacada?

en: Show document description?
ca_ES: Mostrar la descripció del document?

en: Show PDF File indication?
ca_ES: Mostra la indicació del fitxer PDF?

en: Open documents in new tab?
ca_ES: Obrir documents en una pestanya nova?

en: Setting this on will open the document in a new tab. This should be set on whilst editing the page using this block as clicking on a link whilst editing will force the current page to be left.
ca_ES: Si activeu aquesta opció, el document s'obrirà en una pestanya nova. Cal activar-la en editar la pàgina amb aquest bloc, ja que si feu clic a un enllaç mentre editeu, la pàgina actual es deixarà de banda.

en: Free Form Settings
ca_ES: Configuració de forma lliure

en: Free-form parameters
ca_ES: Paràmetres de forma lliure

en: The query parameters can be very extensive. enter any other parameters required here.
ca_ES: Els paràmetres de consulta poden ser molt extensos. Introduïu aquí qualsevol altre paràmetre necessari.

en: Latest Documents Settings
ca_ES: Configuració dels documents més recents

en: Latest Documents List Heading
ca_ES: Encapçalament de la llista de documents més recents

en: Documents to Display
ca_ES: Documents per mostrar

en: Document Statuses to Display
ca_ES: Estats dels documents per mostrar

en: Publish
ca_ES: Publica

en: Under certain conditons WordPress can generate an image for Page 1 of PDF documents. If created this will be used as the Featured Image.
ca_ES: Sota certes condicions, WordPress pot generar una imatge per a la pàgina 1 dels documents PDF. Si es crea, s'utilitzarà com a imatge destacada.

en: Show author name?
ca_ES: Mostrar el nom de l'autor?

en: Selection Criteria
ca_ES: Criteris de selecció

en: Revisions to Display
ca_ES: Revisions per mostrar

en: Show Revision Summaries?
ca_ES: Mostrar els resums de revisió?

en: Open in New Tab?
ca_ES: Obre en una pestanya nova?

en: just now
ca_ES: ara mateix

en: min ago
ca_ES: fa un minut

en: hour ago
ca_ES: fa una hora

en: hours ago
ca_ES: fa hores

en: day ago
ca_ES: fa un dia

en: days ago
ca_ES: fa dies

en: The attached document file could not be found. It may have been deleted.
ca_ES: No s'ha trobat el fitxer del document adjunt. Potser s'ha suprimit.

en: Document selection failed.
ca_ES: La selecció del document ha fallat.

en: New version selected. Press Update to save.
ca_ES: Nova versió seleccionada. Premeu Actualitza per desar.

en: Document selected. Press Update to save.
ca_ES: Document seleccionat. Premeu Actualitza per desar.

en: Select
ca_ES: Selecciona

en: Attached document
ca_ES: Document adjunt

note: translators: %s is the name of the user who has the document locked
en: %s is currently editing this document.
ca_ES: %s està editant aquest document actualment.

en: This document is currently locked.
ca_ES: Aquest document està actualment bloquejat.

en: A brief description of the changes in this version.
ca_ES: Una breu descripció dels canvis d'aquesta versió.

en: No revisions yet.
ca_ES: Encara no hi ha revisions.

[ctx: block title]
en: Documents List
ca_ES: Llista de documents

[ctx: block description]
en: Display a list of documents.
ca_ES: Mostra una llista de documents.

[ctx: block title]
en: Latest Documents
ca_ES: Documents més recents

[ctx: block description]
en: Display a list of your most recent documents.
ca_ES: Mostra una llista dels teus documents més recents.

[ctx: block title]
en: Document Revisions
ca_ES: Revisions de documents

[ctx: block description]
en: Display a list of revisions for your document.
ca_ES: Mostra una llista de revisions del document.
