USP 20251121 - en to no translation catalogue (415 entries)

en:  approved posts
no: godkjente innlegg

en:  file
no: fil

en:  file required
no: fil kreves

en:  files
no: filer

en:  files required
no: filer som kreves

en:  or higher, and has been deactivated!
no: eller høyere, og har blitt deaktivert!

en:  pixels
no: piksler

en:  required
no: påkrevd

en: &ldquo;Add another image&rdquo; link
no: «Legg til et nytt bilde»-lenke

en: &mdash; the ultimate solution for user-generated content.
no: – den ultimate løsningen for brukergenerert innhold.

en: (Provide your own form template &amp; styles)
no: (Oppgi din egen skjemamal og stiler)

en: (Provide your own styles)
no: (Kommenter dine egne stiler)

en: (Recommended)
no: (Anbefalt)

en: ..and upload them into a directory named
no: ...og last dem opp i en katalog som heter

en: Access Control
no: Adgangskontroll

en: Add a challenge question to help stop spam. Tip: make the question easy to answer for any human.
no: Legg til et utfordrende spørsmål for å stoppe spam. Tips: Gjør spørsmålet enkelt å svare på for alle mennesker.

en: Add another image
no: Legg til et annet bilde

en: Additional recipients for email alerts. Use commas to separate multiple addresses.
no: Flere mottakere for e-postvarsler. Bruk komma for å skille flere adresser.

en: After post content
no: Etter innleggsinnhold

en: An error occurred. Please go back and try again.
no: Det oppsto en feil. Gå tilbake og prøv på nytt.

en: and
no: og

en: and is greatly appreciated.
no: og blir satt stor pris på.

en: and/or
no: og/eller

en: Antispam Question
no: Spørsmål om antispam

en: Any size donation helps me to continue developing this free plugin and other awesome WordPress resources.
no: Enhver donasjon hjelper meg med å fortsette å utvikle denne gratis plugin-modulen og andre fantastiske WordPress-ressurser.

en: Apply code
no: Bruk kode

en: Assigned Author
no: Tildelt forfatter

en: at checkout. Sale ends 1/11/2026.
no: ved kassen. Salget avsluttes 11.01.2026.

en: attributes
no: attributter

en: Automatically display images and more.
no: Vis bilder og mer automatisk.

en: Before post content
no: Innhold før innlegg

en: books
no: bøker

en: by
no: ved

en: By default, CSS &amp; JavaScript files are loaded on every page. To load only on specific page(s), enter the URL(s) here. Use commas to separate multiple URLs. Leave blank to load on all pages.
no: Som standard lastes CSS- og JavaScript-filer inn på hver side. Hvis du bare vil laste inn på bestemte sider, skriver du inn URL-en(e) her. Bruk komma for å skille flere URL-er. La stå tomt for å laste inn på alle sider.

en: By default, this displays an &ldquo;Agree to Terms&rdquo; checkbox. Customize as desired.
no: Som standard vises en avmerkingsboks for «Godta vilkårene». Tilpass etter behov.

en: Can use
no: Kan bruke

en: Case-sensitivity
no: Store og små bokstaver

en: Categories
no: Kategorier

en: Categories &amp; Tags
no: Kategorier og tagger

en: category
no: kategori

en: Category ID for Hidden Field
no: Kategori-ID for skjult felt

en: Challenge Question
no: Utfordringsspørsmål

en: Challenge Response
no: Utfordringsrespons

en: check out
no: sjekke ut

en: Check out the source code inline notes for more info
no: Sjekk ut kildekoden sin innebygde notater for mer informasjon

en: Check this box if you have shown support
no: Kryss av i denne boksen hvis du har vist støtte

en: Check your email for the password.
no: Sjekk e-posten din for passordet.

en: Check your email to reset your password.
no: Sjekk e-posten din for å tilbakestille passordet ditt.

en: Checkbox Error
no: Feil i avmerkingsboksen

en: Checkbox Name
no: Navn på avmerkingsboks

en: Checkbox Text
no: Tekst i avmerkingsboksen

en: Choose fields to display on the front-end form.
no: Velg feltene som skal vises på frontend-skjemaet.

en: Choose reCaptcha version
no: Velg reCaptcha-versjon

en: Cloudflare Turnstile
no: Cloudflare-svingkorset

en: Configure Custom Field #1.
no: Konfigurer tilpasset felt nr. 1.

en: Configure Custom Field #2.
no: Konfigurer tilpasset felt nr. 2.

en: Configure email notifications for new submitted posts.
no: Konfigurer e-postvarsler for nye innsendte innlegg.

en: Configure general settings. Note: the default settings work fine for most cases.
no: Konfigurer generelle innstillinger. Merk: standardinnstillingene fungerer fint i de fleste tilfeller.

en: Configure settings for image uploads.
no: Konfigurer innstillinger for bildeopplastinger.

en: Configure settings for the Category and Tag fields.
no: Konfigurer innstillinger for feltene Kategori og Tagg.

en: Configure user settings.
no: Konfigurer brukerinnstillinger.

en: Congratulations, you&rsquo;re logged in.
no: Gratulerer, du er logget inn.

en: Correct captcha required
no: Riktig captcha kreves

en: Custom address for the email &ldquo;From&rdquo; header (see plugin FAQs for info).
no: Tilpasset adresse for e-posthodet «Fra» (se vanlige spørsmål om plugin-moduler for informasjon).

en: Custom Checkbox
no: Tilpasset avmerkingsboks

en: Custom checkbox required
no: Tilpasset avmerkingsboks kreves

en: Custom Content
no: Tilpasset innhold

en: Custom Field 1
no: Tilpasset felt 1

en: Custom Field 1 Display
no: Tilpasset felt 1-visning

en: Custom Field 1 Markup
no: Tilpasset felt 1-markering

en: Custom Field 2
no: Tilpasset felt 2

en: Custom Field 2 Display
no: Tilpasset felt 2-visning

en: Custom Field 2 Markup
no: Tilpasset felt 2-markering

en: Custom Field Label
no: Tilpasset feltetikett

en: Custom Field Name
no: Navn på tilpasset felt

en: Custom Form + Custom CSS
no: Tilpasset skjema + Tilpasset CSS

en: Custom markup for the &ldquo;Add another image&rdquo; link. Leave blank to use the default markup (recommended).
no: Tilpasset markup for lenken «Legg til et nytt bilde». La stå tomt for å bruke standard markup (anbefales).

en: Default Featured Image
no: Standard fremhevet bilde

en: Disable
no: Deaktiver

en: Disable all required attributes on form fields (useful for troubleshooting error messages)
no: Deaktiver alle nødvendige attributter i skjemafelt (nyttig for feilsøking av feilmeldinger)

en: Disable IP Tracking
no: Deaktiver IP-sporing

en: Disable Replace Author
no: Deaktiver Erstatt forfatter

en: Disable Required
no: Deaktivering kreves

en: Disable this field
no: Deaktiver dette feltet

en: Dismiss
no: Avskjedige

en: Display a select/dropdown menu of existing tags (valid when Tag field is displayed on the form)
no: Vis en valg-/nedtrekksmeny med eksisterende tagger (gyldig når Tag-feltet vises på skjemaet)

en: Display Checkbox
no: Vis avkrysningsboks

en: Display content only to users with a specific capability:
no: Vis innhold kun til brukere med en spesifikk funksjonalitet:

en: Display content to logged-in users:
no: Vis innhold til innloggede brukere:

en: Display content to visitors only:
no: Vis innhold kun for besøkende:

en: Display custom checkbox on the submission form
no: Vis tilpasset avmerkingsboks på innsendingsskjemaet

en: Display Custom Field 1:
no: Vis tilpasset felt 1:

en: Display Custom Field 2:
no: Vis tilpasset felt 2:

en: Display image gallery
no: Vis bildegalleri

en: Display submitted author/name:
no: Vis innsendt forfatter/navn:

en: Display submitted email address:
no: Vis innsendt e-postadresse:

en: Display submitted images:
no: Vis innsendte bilder:

en: Display submitted URL:
no: Vis innsendt URL:

en: Display the Form
no: Vis skjemaet

en: Display the login/register form
no: Vis innloggings-/registreringsskjemaet

en: Display the submit-post form
no: Vis skjemaet for innsending av innlegg

en: Display user-submitted posts
no: Vis brukerinnsendte innlegg

en: Do not collect or store any user IP address (useful for complying with privacy regulations)
no: Ikke samle inn eller lagre noen bruker-IP-adresser (nyttig for å overholde personvernforskrifter)

en: Do not display
no: Ikke vis

en: Do not replace post author with submitted user name
no: Ikke erstatt innleggsforfatter med innsendt brukernavn

en: do NOT use both Google and Cloudflare captchas at the same time.
no: IKKE bruk både Google- og Cloudflare-captchaer samtidig.

en: Documentation
no: Dokumentasjon

en: Donate via PayPal, credit card, or cryptocurrency
no: Doner via PayPal, kredittkort eller kryptovaluta

en: donation
no: donasjon

en: Draft
no: Utkast

en: Duplicate post title. Please try again.
no: Duplikat innleggstittel. Prøv på nytt.

en: Email
no: E-post

en: Email &ldquo;From&rdquo; Address
no: E-postadresse «Fra»

en: Email Address for Alerts
no: E-postadresse for varsler

en: Email Alert Message
no: E-postvarselmelding

en: Email Alert Subject
no: Emne for e-postvarsel

en: Email Alerts
no: E-postvarsler

en: Email Display
no: E-postvisning

en: Email Markup
no: E-postmarkering

en: email-alert options
no: alternativer for e-postvarsler

en: Enable
no: Aktiver

en: Enable and require
no: Aktiver og krev

en: Enable but do not require
no: Aktiver, men ikke krev

en: Enable HTML Format
no: Aktiver HTML-format

en: Enable HTML format for email alert messages
no: Aktiver HTML-format for e-postvarsler

en: Enable RTE/Visual Editor for the Post Content field
no: Aktiver RTE/visuell redigering for feltet Innleggsinnhold

en: Enable Shortcodes
no: Aktiver kortkoder

en: Enable shortcodes in widgets. By default, WordPress does not enable shortcodes in widgets.
no: Aktiver kortkoder i widgeter. Som standard aktiverer ikke WordPress kortkoder i widgeter.

en: Enable users to select multiple categories
no: La brukere velge flere kategorier

en: Enable users to upload other file types (like PDF, Word, Zip, videos, and more), check out
no: Gjør det mulig for brukere å laste opp andre filtyper (som PDF, Word, Zip, videoer og mer), sjekk ut

note: Description of the plugin
en: Enables your visitors to submit posts and images from anywhere on your site.
no: Gjør det mulig for besøkende å sende inn innlegg og bilder fra hvor som helst på nettstedet ditt.

en: enables your visitors to submit posts and upload images from the front-end of your site.
no: lar besøkende sende inn innlegg og laste opp bilder fra forsiden av nettstedet ditt.

en: Enter the *only* correct answer to the challenge question
no: Skriv inn det *eneste* riktige svaret på utfordringsspørsmålet

en: Enter URL or click button to upload/choose an image (optional)
no: Skriv inn URL-en eller klikk på knappen for å laste opp/velge et bilde (valgfritt)

en: Enter your Private Key
no: Skriv inn din private nøkkel

en: Enter your Public Key
no: Skriv inn din offentlige nøkkel

en: Enter your Secret Key
no: Skriv inn din hemmelige nøkkel

en: Enter your Site Key
no: Skriv inn nettstedsnøkkelen din

en: Enter your username or email to reset your password.
no: Skriv inn brukernavnet eller e-postadressen din for å tilbakestille passordet.

en: Error Message
no: Feilmelding

en: Error message displayed if post submission fails (basic markup allowed)
no: Feilmelding vises hvis innsending av innlegg mislykkes (grunnleggende markup tillatt)

en: Error message displayed if user does not check the box
no: Feilmelding vises hvis brukeren ikke krysser av i boksen

en: Error:
no: Feil:

en: Example
no: Eksempel

en: Fall Sale!
no: Høstsalg!

en: Featured Image
no: Utvalgt bilde

en: File not uploaded. Please check the file and try again.
no: Filen ble ikke lastet opp. Sjekk filen og prøv på nytt.

en: File type not allowed (please upload images only)
no: Filtypen er ikke tillatt (vennligst last kun opp bilder)

en: For
no: Til

en: For more
no: For mer

en: For more features and unlimited forms, check out
no: For flere funksjoner og ubegrensede skjemaer, sjekk ut

en: For more options and features, check out
no: For flere alternativer og funksjoner, sjekk ut

en: For unlimited fields, check out
no: For ubegrensede felt, sjekk ut

en: Forgot?
no: Glemt?

en: Form Fields
no: Skjemafelt

en: Form Style
no: Skjemastil

en: Front-end Display
no: Front-end-skjerm

en: FYI: here is a
no: Til info: her er en

en: General Settings
no: Generelle innstillinger

en: Get USP Pro
no: Skaff deg USP Pro

en: Get USP Pro for unlimited forms!
no: Skaff deg USP Pro for et ubegrenset antall skjemaer!

en: give it a 5-star rating
no: gi den en 5-stjerners vurdering

en: give this plugin a 5-star rating
no: gi denne pluginen en 5-stjerners vurdering

en: Give USP a 5-star rating at WordPress.org
no: Gi USP en 5-stjerners vurdering på WordPress.org

en: Go Pro
no: Bli profesjonell

en: Have an account?
no: Har du en konto?

en: Here are some examples showing how to configure this shortcode:
no: Her er noen eksempler som viser hvordan du konfigurerer denne shortcoden:

en: Hidden/Default Category
no: Skjult/standardkategori

en: Homepage
no: Hjemmeside

en: HTML5 Form + Default CSS
no: HTML5-skjema + standard CSS

en: HTML5 Form + Disable CSS
no: HTML5-skjema + Deaktiver CSS

en: Human verification: leave this field empty.
no: Menneskelig verifisering: la dette feltet stå tomt.

en: If multiple addresses are specified for the previous setting, include an equal number of addresses for this setting (in the same order).
no: Hvis flere adresser er angitt for den forrige innstillingen, inkluder et likt antall adresser for denne innstillingen (i samme rekkefølge).

en: If the user is logged in, display the post-submit form; or if the user is not logged in, display the login form:
no: Hvis brukeren er logget inn, vis skjemaet for etterinnsending; eller hvis brukeren ikke er logget inn, vis påloggingsskjemaet:

en: If you like this plugin, please
no: Hvis du liker denne pluginen, vær så snill

en: Image Display
no: Bildevisning

en: Image height exceeds maximum
no: Bildehøyden overstiger maksimumshøyden

en: Image Markup
no: Bildemarkering

en: Image Uploads
no: Bildeopplastinger

en: Image width exceeds maximum
no: Bildebredden overskrider maksimumsbredden

en: Important:
no: Viktig:

en: in
no: i

en: in your theme:
no: i temaet ditt:

en: Include JavaScript
no: Inkluder JavaScript

en: Include required JavaScript files (recommended)
no: Inkluder nødvendige JavaScript-filer (anbefales)

en: Incorrect response.
no: Feil svar.

en: Installation Docs
no: Installasjonsdokumentasjon

en: Jeff Starr on X (Twitter)
no: Jeff Starr på X (Twitter)

en: Learn&nbsp;more
no: Lær mer

en: Leave this option disabled to remember your settings.
no: La dette alternativet være deaktivert for å huske innstillingene dine.

en: Like this plugin? Give it a
no: Liker du denne pluginen? Prøv den

en: list of USP CSS selectors
no: liste over USP CSS-selektorer

en: log in
no: logg inn

en: Log in or sign up! It&rsquo;s fast &amp; free!
no: Logg inn eller registrer deg! Det er raskt og gratis!

en: Log out
no: Logg ut

en: Login
no: Logg inn

en: Lose something?
no: Miste noe?

en: make a donation
no: gi en donasjon

en: Make a donation via PayPal
no: Gi en donasjon via PayPal

en: Make a donation&nbsp;&raquo;
no: Gi en donasjon

en: Make the challenge response case-sensitive
no: Gjør utfordringssvaret sensitivt

en: Make the custom checkbox required (uncheck to make optional)
no: Gjør den egendefinerte avmerkingsboksen obligatorisk (fjern avmerkingen for å gjøre den valgfri)

en: Markup for Custom Field 1. You may include any of the following variables:
no: Markering for tilpasset felt 1. Du kan inkludere hvilken som helst av følgende variabler:

en: Markup for Custom Field 2. You may include any of the following variables:
no: Markering for tilpasset felt 2. Du kan inkludere hvilken som helst av følgende variabler:

en: Markup for each submitted image. You may include any of the following variables:
no: Markering for hvert innsendte bilde. Du kan inkludere hvilken som helst av følgende variabler:

en: Markup for submitted author/name. You may include
no: Markering for innsendt forfatter/navn. Du kan inkludere

en: Markup for submitted email address. You may include any of the following variables:
no: Markering for innsendt e-postadresse. Du kan inkludere hvilken som helst av følgende variabler:

en: Markup for submitted URL. You may include any of the following variables:
no: Markering for innsendt URL. Du kan inkludere hvilken som helst av følgende variabler:

en: Maximum height (in pixels) for uploaded images
no: Maksimal høyde (i piksler) for opplastede bilder

en: Maximum image height
no: Maksimal bildehøyde

en: Maximum image width
no: Maksimal bildebredde

en: Maximum number of images
no: Maksimalt antall bilder

en: Maximum number of images exceeded
no: Maksimalt antall bilder overskredet

en: Maximum number of images for each submitted post
no: Maksimalt antall bilder for hvert innsendte innlegg

en: Maximum width (in pixels) for uploaded images
no: Maksimal bredde (i piksler) for opplastede bilder

en: Message displayed after successful post submission (basic markup allowed)
no: Melding vises etter vellykket innleggsinnsending (grunnleggende markup tillatt)

en: Message displayed next to the file upload field (basic markup allowed)
no: Melding som vises ved siden av filopplastingsfeltet (grunnleggende markup tillatt)

en: Message for email alerts. Leave blank to use default message. You may include any of the following variables:
no: Melding for e-postvarsler. La stå tomt for å bruke standardmeldingen. Du kan inkludere hvilken som helst av følgende variabler:

en: Minimum height (in pixels) for uploaded images
no: Minimumshøyde (i piksler) for opplastede bilder

en: Minimum image height
no: Minimumshøyde på bildet

en: Minimum image height not met
no: Minimumshøyde for bildet er ikke nådd

en: Minimum image width
no: Minimum bildebredde

en: Minimum image width not met
no: Minimum bildebredde ikke oppfylt

en: Minimum number of images
no: Minimum antall bilder

en: Minimum number of images for each submitted post
no: Minimum antall bilder for hvert innsendte innlegg

en: Minimum number of images not met
no: Minimum antall bilder ikke oppfylt

en: Minimum width (in pixels) for uploaded images
no: Minimumsbredde (i piksler) for opplastede bilder

en: More Options
no: Flere alternativer

en: Multiple Categories
no: Flere kategorier

en: Name Display
no: Navnvisning

en: Name Markup
no: Navnemarkering

en: Non-empty value for hidden field
no: Ikke-tom verdi for skjult felt

en: Note that the url attribute accepts
no: Merk at url-attributtet godtar

en: Notes:
no: Merknader:

en: Obsessive Web Design &amp; Development
no: Obsessiv webdesign og -utvikling

en: Optional markup/text to include before the submission form (leave blank to disable)
no: Valgfri markering/tekst som skal inkluderes før innsendingsskjemaet (la stå tomt for å deaktivere)

en: options, check out
no: alternativer, sjekk ut

en: or
no: eller

en: or by making a
no: eller ved å lage en

en: Or, to go ahead and restore the default plugin options: check the box, save your settings, and then deactivate/reactivate the plugin.
no: Eller, for å gjenopprette standardalternativene for plugin-modulen: merk av i boksen, lagre innstillingene dine, og deaktiver/reaktiver deretter plugin-modulen.

en: Or, use the template tag to display a list of submitted posts anywhere in your theme template:
no: Eller bruk mal-taggen for å vise en liste over innsendte innlegg hvor som helst i temamalen din:

en: Or, use the template tag to display an image gallery anywhere in your theme template:
no: Eller bruk mal-taggen for å vise et bildegalleri hvor som helst i temamalen din:

en: Or, use the template tag to display the form anywhere in your theme template:
no: Eller bruk mal-taggen for å vise skjemaet hvor som helst i temamalen din:

en: Overview
no: Oversikt

en: Password
no: Passord

en: Pending (default)
no: Venter (standard)

en: Perishable Press Books
no: Bøker fra lettbedervelige presser

en: Please
no: Vennligst

en: Please check your email and try again
no: Sjekk e-posten din og prøv på nytt

en: Please complete the required fields.
no: Vennligst fyll ut de obligatoriske feltene.

en: Please Donate
no: Vennligst doner

en: Please return to the
no: Vennligst gå tilbake til

en: Please select a category..
no: Vennligst velg en kategori..

en: Please select some tags..
no: Vennligst velg noen tagger..

en: Please select your image(s) to upload.
no: Vennligst velg bildet/bildene du vil laste opp.

en: Please show support by purchasing one of my
no: Vis støtte ved å kjøpe en av mine

en: Plugin Homepage
no: Programtilleggets hjemmeside

en: Plugin Planet: Pro WordPress Plugins
no: Plugin Planet: Pro WordPress-pluginer

en: Plugin Settings
no: Plugin-innstillinger

en: plugins
no: programtillegg

en: Post Category
no: Innleggskategori

en: Post category required
no: Innleggskategori obligatorisk

en: Post Content
no: Innleggsinnhold

en: Post content required
no: Innhold påkrevd

en: Post not created. Please contact the site administrator for help.
no: Innlegget ble ikke opprettet. Ta kontakt med nettstedadministratoren for å få hjelp.

en: Post Status
no: Innleggsstatus

en: Post Status for submitted posts
no: Innleggsstatus for innsendte innlegg

en: Post Tags
no: Innleggstagger

en: Post tags required
no: Innleggstagger kreves

en: Post Title
no: Innleggstittel

en: Post title required
no: Innleggstittel kreves

en: Post Type
no: Innleggstype

en: Post Type for submitted posts
no: Innleggstype for innsendte innlegg

en: Private Key
no: Privat nøkkel

en: Pro WordPress plugins
no: Pro WordPress-pluginer

en: Profile
no: Profil

en: Public Key
no: Offentlig nøkkel

en: Publish after
no: Publiser etter

en: Publish after 1 approved post
no: Publiser etter 1 godkjent innlegg

en: Publish immediately
no: Publiser umiddelbart

en: Rate and review at the Plugin Directory
no: Vurder og anmeld i plugin-katalogen

en: Rate this plugin&nbsp;&raquo;
no: Vurder denne plugin-modulen

en: reCaptcha Version
no: reCaptcha-versjon

en: Receive Email Alert
no: Motta e-postvarsel

en: Redirect URL
no: Omdirigerings-URL

en: Redirect user to this URL after post submission (leave blank to stay on current page)
no: Omdiriger brukeren til denne nettadressen etter at innlegget er sendt inn (la stå tomt for å bli værende på gjeldende side)

en: Register for this site!
no: Registrer deg på denne siden!

en: Registered Email
no: Registrert e-post

en: Registered URL
no: Registrert URL

en: Registered Username
no: Registrert brukernavn

en: Remember me
no: Husk meg

en: Require Checkbox
no: Krev avmerkingsboks

en: Require submitted post titles to be unique (useful for preventing multiple/duplicate posts)
no: Krev at innsendte innleggstitler er unike (nyttig for å forhindre flere/duplikate innlegg)

en: Require User Login
no: Krev brukerinnlogging

en: Require users to be logged in to WordPress to view/submit the form
no: Krev at brukere er logget inn på WordPress for å se/sende inn skjemaet

en: requires WordPress
no: krever WordPress

en: Reset form
no: Tilbakestill skjema

en: Reset Form Button
no: Tilbakestill skjema-knapp

en: Reset my password
no: Tilbakestill passordet mitt

en: Restore default options upon plugin deactivation/reactivation
no: Gjenopprett standardinnstillinger ved deaktivering/reaktivering av plugin

en: Restore Defaults
no: Gjenopprett standardinnstillinger

en: Return to form
no: Gå tilbake til skjemaet

en: Rich Text Editor
no: Rik tekstredigerer

en: Save All Changes
no: Lagre alle endringer

en: Save Preference
no: Lagre preferanse

en: Save Settings
no: Lagre innstillinger

en: Secret Key
no: Hemmelig nøkkel

en: Select categories to include in the Category field:
no: Velg kategorier som skal inkluderes i Kategori-feltet:

en: Send email alerts for new post submissions
no: Send e-postvarsler om nye innlegg

en: Settings
no: Innstillinger

en: Show categories
no: Vis kategorier

en: Show USP Posts
no: Vis USP-innlegg

en: Sign up now for the good stuff.
no: Registrer deg nå for de gode tingene.

en: Sign up!
no: Registrer deg!

en: Site Key
no: Nettstedsnøkkel

en: Specify category ID(s) to use for &ldquo;Hidden/Default Category&rdquo; (separate multiple IDs with commas)
no: Angi kategori-ID(er) som skal brukes for «Skjult/standardkategori» (skiller flere ID-er med komma)

en: Specify the user that should be assigned as author for submitted posts
no: Angi brukeren som skal tildeles som forfatter for innsendte innlegg

en: Subject line for email alerts. Leave blank to use default subject line. You may include any of the following variables:
no: Emnelinje for e-postvarsler. La stå tomt for å bruke standard emnelinje. Du kan inkludere hvilken som helst av følgende variabler:

en: Submit Post
no: Send inn innlegg

en: Submitted Posts
no: Innsendte innlegg

en: Submitter Email:
no: Innsenderens e-postadresse:

en: Submitter IP:
no: Innsender-IP:

en: Submitter Name:
no: Innsendernavn:

en: Submitter URL:
no: Innsenderens URL:

en: Success Message
no: Suksessmelding

en: Success!
no: Suksess!

en: Success! Thank you for your submission.
no: Vellykket! Takk for innsendingen din.

en: Support Forum
no: Støtteforum

en: tag
no: tagg

en: Take 25% OFF any of our
no: Få 25 % RABATT på alle våre

en: Targeted Loading
no: Målrettet lasting

en: Text displayed next to checkbox. Tip: use curly brackets to output angle brackets, for example:
no: Tekst vises ved siden av avmerkingsboksen. Tips: bruk krøllparenteser for å skrive ut vinkelparenteser, for eksempel:

en: Thank you for using
no: Takk for at du bruker

en: THANK YOU for your support!
no: TAKK for støtten!

en: That will enable you to customize the form and styles as desired. For more info, check out the "Custom Submission Form" section in the
no: Det vil gjøre det mulig for deg å tilpasse skjemaet og stilene etter ønske. For mer informasjon, se delen «Tilpasset innsendingsskjema» i

en: The access shortcodes can be added to any WP Post or Page. So you can display forms and other content conditionally, based on user role and login status.
no: Tilgangskodene kan legges til ethvert WP-innlegg eller -side. Dermed kan du vise skjemaer og annet innhold betinget, basert på brukerrolle og innloggingsstatus.

en: The file(s) could not be uploaded
no: Filen(e) kunne ikke lastes opp

en: The login/register form displays as a tabbed interface, so users can switch between login, register, and reset password.
no: Innloggings-/registreringsskjemaet vises som et fanebasert grensesnitt, slik at brukerne kan veksle mellom innlogging, registrering og tilbakestilling av passord.

en: The pro version provides many more options for this shortcode.
no: Pro-versjonen gir mange flere alternativer for denne shortcoden.

en: The pro version provides more flexibility with access-control shortcodes.
no: Pro-versjonen gir mer fleksibilitet med kortkoder for tilgangskontroll.

en: There was an error. Please check required fields and try again.
no: Det oppsto en feil. Vennligst sjekk de obligatoriske feltene og prøv på nytt.

en: This setting enables any/all shortcodes in widgets (even shortcodes from other plugins).
no: Denne innstillingen aktiverer alle kortkoder i widgeter (til og med kortkoder fra andre pluginer).

en: This shortcode accepts the following attributes:
no: Denne kortkoden godtar følgende attributter:

en: This shortcode displays a link that resets the form to its original state:
no: Denne kortkoden viser en lenke som tilbakestiller skjemaet til sin opprinnelige tilstand:

en: This will be displayed as the field label on the form. Default: Custom Field 1
no: Dette vil bli vist som feltetikett på skjemaet. Standard: Tilpasset felt 1

en: This will be displayed as the field label on the form. Default: Custom Field 2
no: Dette vil bli vist som feltetikett på skjemaet. Standard: Tilpasset felt 2

en: Tip:
no: Tupp:

en: to display the submitted name.
no: for å vise det innsendte navnet.

en: To enable Cloudflare Turnstile, enter your site key and secret key.
no: For å aktivere Cloudflare Turnstile, skriv inn nettstedsnøkkelen og den hemmelige nøkkelen din.

en: To enable Google reCaptcha, enter your public and private keys.
no: For å aktivere Google reCaptcha, skriv inn dine offentlige og private nøkler.

en: to get the current URL.
no: for å få den gjeldende URL-adressen.

en: to get the URL of the full-size image
no: for å få URL-en til bildet i full størrelse

en: to include markup in the deny message, you can use
no: For å inkludere markup i avvisningsmeldingen kan du bruke

en: to output
no: å sende ut

en: to output angle brackets
no: for å skrive ut vinkelparenteser

en: To prevent spam, enter a question that users must answer before submitting the form
no: For å forhindre spam, skriv inn et spørsmål som brukerne må svare på før de sender inn skjemaet.

en: to submit content!
no: å sende inn innhold!

en: to upgrade WordPress and try again.
no: å oppgradere WordPress og prøve på nytt.

en: Toggle all panels
no: Slå av/på alle paneler

en: Unique Titles
no: Unike titler

en: unlimited checkbox fields
no: ubegrensede avkrysningsfelt

en: unlimited custom fields
no: ubegrensede tilpassede felt

en: Unlimited front-end forms
no: Ubegrensede frontend-skjemaer

en: Upload an Image
no: Last opp et bilde

en: Upload Message
no: Last opp melding

en: URL
no: URL-adresse

en: URL Display
no: URL-visning

en: URL Markup
no: URL-markering

en: Use a hidden field for the post category. This hides the category field and sets its value via the next option.
no: Bruk et skjult felt for innleggskategorien. Dette skjuler kategorifeltet og angir verdien via det neste alternativet.

en: Use curly brackets
no: Bruk krøllparenteser

en: Use Existing Tags
no: Bruk eksisterende tagger

en: Use only alphanumeric, underscores, and dashes. If unsure, use the default name:
no: Bruk kun alfanumeriske tegn, understrek og bindestreker. Hvis du er usikker, bruk standardnavnet:

en: Use single straight quotes (instead of double quotes) in
no: Bruk enkle rette anførselstegn (i stedet for doble anførselstegn) i

en: Use submitted images as Featured Images. Requires theme support for Featured Images (aka Post Thumbnails)
no: Bruk innsendte bilder som utvalgte bilder. Krever temastøtte for utvalgte bilder (også kjent som miniatyrbilder av innlegg).

en: Use the shortcode to display the form on any WP Post or Page:
no: Bruk kortkoden for å vise skjemaet på et hvilket som helst WP-innlegg eller -side:

en: Use the user&rsquo;s Profile URL as the value of the URL field (valid when the user is logged in to WordPress)
no: Bruk brukerens profil-URL som verdi i URL-feltet (gyldig når brukeren er logget inn på WordPress)

en: Use the user&rsquo;s registered email as the value of the Email field (valid when the user is logged in to WordPress)
no: Bruk brukerens registrerte e-postadresse som verdi i E-post-feltet (gyldig når brukeren er logget inn på WordPress)

en: Use the user&rsquo;s registered username for the Name field (valid when the user is logged in to WordPress)
no: Bruk brukerens registrerte brukernavn i Navn-feltet (gyldig når brukeren er logget inn på WordPress)

en: Use this shortcode to display a gallery of uploaded images for each submitted post:
no: Bruk denne kortkoden for å vise et galleri med opplastede bilder for hvert innsendte innlegg:

en: Use this shortcode to display a list of submitted posts on any WP Post or Page:
no: Bruk denne kortkoden for å vise en liste over innsendte innlegg på et hvilket som helst WP-innlegg eller -side:

en: User Email
no: Brukerens e-post

en: User email required
no: Brukerens e-postadresse kreves

en: User login required
no: Brukerinnlogging kreves

en: User Name
no: Brukernavn

en: User name required
no: Brukernavn kreves

en: User Settings
no: Brukerinnstillinger

en: User Submitted Post
no: Brukerinnsendt innlegg

en: User Submitted Post Info
no: Informasjon om brukerens innsendte innlegg

note: Name of the plugin
en: User Submitted Posts
no: Brukerinnsendte innlegg

en: User URL
no: Bruker-URL

en: User URL required
no: Bruker-URL kreves

en: Username
no: Brukernavn

en: Username or Email
no: Brukernavn eller e-post

en: USP enables you to display a post-submission form anywhere on your site.
no: USP lar deg vise et skjema etter innsending hvor som helst på nettstedet ditt.

en: USP provides three shortcodes to control access and restrict content.
no: USP tilbyr tre kortkoder for å kontrollere tilgang og begrense innhold.

en: v2 (I&rsquo;m not a robot)
no: v2 (Jeg er ikke en robot)

en: v3 (Hidden reCaptcha)
no: v3 (Skjult reCaptcha)

en: Verification
no: Bekreftelse

en: View full post
no: Se hele innlegget

en: Want more than one form? Create unlimited submission forms, registration forms, contact forms and more with
no: Ønsker du mer enn ett skjema? Lag et ubegrenset antall innsendingsskjemaer, registreringsskjemaer, kontaktskjemaer og mer med

en: We need your support!
no: Vi trenger din støtte!

en: Welcome,
no: Velkommen,

en: With this option, you can copy the plugin&rsquo;s default templates:
no: Med dette alternativet kan du kopiere plugin-modulens standardmaler:

en: WordPress Admin Area
no: WordPress-administrasjonsområde

en: WP Page
no: WP-side

en: WP Post (recommended)
no: WP-innlegg (anbefales)

en: WP Resources
no: WP-ressurser

en: You also can display a simple form that enables users to log in, register, or reset their password.
no: Du kan også vise et enkelt skjema som lar brukere logge inn, registrere seg eller tilbakestille passordet sitt.

en: You can customize using any of the follwing attributes:
no: Du kan tilpasse ved å bruke hvilken som helst av følgende attributter:

en: Your Email
no: Din e-post

en: Your generous support enables continued development of this free plugin. Thank you!
no: Din generøse støtte muliggjør fortsatt utvikling av denne gratis plugin-modulen. Takk!

en: Your generous support helps future development of
no: Din generøse støtte bidrar til fremtidig utvikling av

en: Your Name
no: Ditt navn

en: Your URL
no: Nettadressen din

en: ★★★★★ rating&nbsp;&raquo;
no: ★★★★★ vurdering
