USP 20251121 - en to el translation catalogue (417 entries)

en:  approved posts
el: εγκεκριμένες αναρτήσεις

en:  file
el: αρχείο

en:  file required
el: απαιτείται αρχείο

en:  files
el: αρχεία

en:  files required
el: απαιτούμενα αρχεία

en:  or higher, and has been deactivated!
el: ή υψηλότερη, και έχει απενεργοποιηθεί!

en:  pixels
el: εικονοστοιχεία

en:  required
el: απαιτείται

en: &ldquo;Add another image&rdquo; link
el: Σύνδεσμος «Προσθήκη άλλης εικόνας»

en: &mdash; the ultimate solution for user-generated content.
el: &mdash; η απόλυτη λύση για περιεχόμενο που δημιουργείται από χρήστες.

en: (Provide your own form template &amp; styles)
el: (Παρέχετε το δικό σας πρότυπο φόρμας και στυλ)

en: (Provide your own styles)
el: (Προσφέρετε τα δικά σας στυλ)

en: (Recommended)
el: (Συνιστάται)

en: ..and upload them into a directory named
el: ...και να τα ανεβάσετε σε έναν κατάλογο με το όνομα

en: Access Control
el: Έλεγχος πρόσβασης

en: Add a challenge question to help stop spam. Tip: make the question easy to answer for any human.
el: Προσθέστε μια ερώτηση πρόκλησης για να σταματήσετε το ανεπιθύμητο περιεχόμενο. Συμβουλή: κάντε την ερώτηση εύκολη στην απάντηση για οποιονδήποτε άνθρωπο.

en: Add another image
el: Προσθήκη άλλης εικόνας

en: Additional recipients for email alerts. Use commas to separate multiple addresses.
el: Επιπλέον παραλήπτες για ειδοποιήσεις μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Χρησιμοποιήστε κόμματα για να διαχωρίσετε πολλαπλές διευθύνσεις.

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: After post content
el: Περιεχόμενο μετά την ανάρτηση

en: An error occurred. Please go back and try again.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα. Επιστρέψτε και προσπαθήστε ξανά.

en: Antispam Question
el: Ερώτηση κατά του ανεπιθύμητου περιεχομένου

en: Any size donation helps me to continue developing this free plugin and other awesome WordPress resources.
el: Οποιοδήποτε μέγεθος δωρεάς με βοηθά να συνεχίσω να αναπτύσσω αυτό το δωρεάν πρόσθετο και άλλους καταπληκτικούς πόρους WordPress.

en: Apply code
el: Εφαρμογή κώδικα

en: Assigned Author
el: Ανατεθειμένος Συγγραφέας

en: Automatically display images and more.
el: Αυτόματη εμφάνιση εικόνων και άλλων.

en: Before post content
el: Πριν από το περιεχόμενο της ανάρτησης

en: By default, CSS &amp; JavaScript files are loaded on every page. To load only on specific page(s), enter the URL(s) here. Use commas to separate multiple URLs. Leave blank to load on all pages.
el: Από προεπιλογή, τα αρχεία CSS και JavaScript φορτώνονται σε κάθε σελίδα. Για φόρτωση μόνο σε συγκεκριμένες σελίδες, εισαγάγετε εδώ τη διεύθυνση URL. Χρησιμοποιήστε κόμματα για να διαχωρίσετε πολλές διευθύνσεις URL. Αφήστε το κενό για φόρτωση σε όλες τις σελίδες.

en: By default, this displays an &ldquo;Agree to Terms&rdquo; checkbox. Customize as desired.
el: Από προεπιλογή, εμφανίζεται ένα πλαίσιο ελέγχου «Συμφωνώ με τους Όρους». Προσαρμόστε όπως επιθυμείτε.

en: Can use
el: Μπορεί να χρησιμοποιηθεί

en: Case-sensitivity
el: Ευαισθησία πεζών-κεφαλαίων

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Categories &amp; Tags
el: Κατηγορίες & Ετικέτες

en: Category ID for Hidden Field
el: Αναγνωριστικό κατηγορίας για κρυφό πεδίο

en: Challenge Question
el: Ερώτηση Πρόκλησης

en: Challenge Response
el: Απόκριση σε Πρόκληση

en: Check out the source code inline notes for more info
el: Δείτε τις σημειώσεις του πηγαίου κώδικα για περισσότερες πληροφορίες

en: Check this box if you have shown support
el: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο εάν έχετε δείξει υποστήριξη

en: Check your email for the password.
el: Ελέγξτε το email σας για τον κωδικό πρόσβασης.

en: Check your email to reset your password.
el: Ελέγξτε το email σας για να επαναφέρετε τον κωδικό πρόσβασής σας.

en: Checkbox Error
el: Σφάλμα πλαισίου ελέγχου

en: Checkbox Name
el: Όνομα πλαισίου ελέγχου

en: Checkbox Text
el: Κείμενο πλαισίου ελέγχου

en: Choose fields to display on the front-end form.
el: Επιλέξτε πεδία που θα εμφανίζονται στη φόρμα διεπαφής.

en: Choose reCaptcha version
el: Επιλέξτε έκδοση reCaptcha

en: Cloudflare Turnstile
el: Περιστροφική πύλη Cloudflare

en: Configure Custom Field #1.
el: Ρύθμιση παραμέτρων προσαρμοσμένου πεδίου #1.

en: Configure Custom Field #2.
el: Διαμόρφωση προσαρμοσμένου πεδίου #2.

en: Configure email notifications for new submitted posts.
el: Ρύθμιση παραμέτρων ειδοποιήσεων μέσω email για νέες υποβληθείσες αναρτήσεις.

en: Configure general settings. Note: the default settings work fine for most cases.
el: Διαμορφώστε τις γενικές ρυθμίσεις. Σημείωση: οι προεπιλεγμένες ρυθμίσεις λειτουργούν κανονικά στις περισσότερες περιπτώσεις.

en: Configure settings for image uploads.
el: Διαμορφώστε τις ρυθμίσεις για τις μεταφορτώσεις εικόνων.

en: Configure settings for the Category and Tag fields.
el: Διαμορφώστε τις ρυθμίσεις για τα πεδία Κατηγορία και Ετικέτα.

en: Configure user settings.
el: Διαμορφώστε τις ρυθμίσεις χρήστη.

en: Congratulations, you&rsquo;re logged in.
el: Συγχαρητήρια, έχετε συνδεθεί.

en: Correct captcha required
el: Απαιτείται σωστό captcha

en: Custom Checkbox
el: Προσαρμοσμένο πλαίσιο ελέγχου

en: Custom Content
el: Προσαρμοσμένο περιεχόμενο

en: Custom Field 1
el: Προσαρμοσμένο πεδίο 1

en: Custom Field 1 Display
el: Προσαρμοσμένη οθόνη πεδίου 1

en: Custom Field 1 Markup
el: Προσαρμοσμένη σήμανση πεδίου 1

en: Custom Field 2
el: Προσαρμοσμένο πεδίο 2

en: Custom Field 2 Display
el: Προσαρμοσμένη οθόνη πεδίου 2

en: Custom Field 2 Markup
el: Προσαρμοσμένη σήμανση πεδίου 2

en: Custom Field Label
el: Ετικέτα προσαρμοσμένου πεδίου

en: Custom Field Name
el: Όνομα προσαρμοσμένου πεδίου

en: Custom Form + Custom CSS
el: Προσαρμοσμένη φόρμα + Προσαρμοσμένο CSS

en: Custom address for the email &ldquo;From&rdquo; header (see plugin FAQs for info).
el: Προσαρμοσμένη διεύθυνση για την κεφαλίδα email "Από" (ανατρέξτε στις Συχνές Ερωτήσεις του πρόσθετου για πληροφορίες).

en: Custom checkbox required
el: Απαιτείται προσαρμοσμένο πλαίσιο ελέγχου

en: Custom markup for the &ldquo;Add another image&rdquo; link. Leave blank to use the default markup (recommended).
el: Προσαρμοσμένη σήμανση για τον σύνδεσμο «Προσθήκη άλλης εικόνας». Αφήστε το κενό για να χρησιμοποιήσετε την προεπιλεγμένη σήμανση (συνιστάται).

en: Default Featured Image
el: Προεπιλεγμένη επιλεγμένη εικόνα

en: Disable
el: Καθιστώ ανίκανο

en: Disable IP Tracking
el: Απενεργοποίηση παρακολούθησης IP

en: Disable Replace Author
el: Απενεργοποίηση αντικατάστασης συντάκτη

en: Disable Required
el: Απενεργοποίηση Απαιτείται

en: Disable all required attributes on form fields (useful for troubleshooting error messages)
el: Απενεργοποίηση όλων των απαιτούμενων χαρακτηριστικών στα πεδία φόρμας (χρήσιμο για την αντιμετώπιση προβλημάτων μηνυμάτων σφάλματος)

en: Disable this field
el: Απενεργοποίηση αυτού του πεδίου

en: Dismiss
el: Απολύω

en: Display Checkbox
el: Εμφάνιση πλαισίου ελέγχου

en: Display Custom Field 1:
el: Εμφάνιση προσαρμοσμένου πεδίου 1:

en: Display Custom Field 2:
el: Εμφάνιση προσαρμοσμένου πεδίου 2:

en: Display a select/dropdown menu of existing tags (valid when Tag field is displayed on the form)
el: Εμφάνιση ενός μενού επιλογής/αναπτυσσόμενου μενού με υπάρχουσες ετικέτες (ισχύει όταν εμφανίζεται το πεδίο Ετικέτα στη φόρμα)

en: Display content only to users with a specific capability:
el: Εμφάνιση περιεχομένου μόνο σε χρήστες με συγκεκριμένες δυνατότητες:

en: Display content to logged-in users:
el: Εμφάνιση περιεχομένου σε συνδεδεμένους χρήστες:

en: Display content to visitors only:
el: Εμφάνιση περιεχομένου μόνο σε επισκέπτες:

en: Display custom checkbox on the submission form
el: Εμφάνιση προσαρμοσμένου πλαισίου ελέγχου στη φόρμα υποβολής

en: Display image gallery
el: Εμφάνιση συλλογής εικόνων

en: Display submitted URL:
el: Εμφάνιση υποβληθείσας διεύθυνσης URL:

en: Display submitted author/name:
el: Εμφάνιση υποβληθέντος συγγραφέα/ονόματος:

en: Display submitted email address:
el: Εμφάνιση υποβληθείσας διεύθυνσης ηλεκτρονικού ταχυδρομείου:

en: Display submitted images:
el: Εμφάνιση εικόνων που υποβλήθηκαν:

en: Display the Form
el: Εμφάνιση της φόρμας

en: Display the login/register form
el: Εμφάνιση της φόρμας σύνδεσης/εγγραφής

en: Display the submit-post form
el: Εμφάνιση της φόρμας υποβολής ανάρτησης

en: Display user-submitted posts
el: Εμφάνιση αναρτήσεων που έχουν υποβληθεί από χρήστες

en: Do not collect or store any user IP address (useful for complying with privacy regulations)
el: Μην συλλέγετε ή αποθηκεύετε καμία διεύθυνση IP χρήστη (χρήσιμο για τη συμμόρφωση με τους κανονισμούς περί απορρήτου)

en: Do not display
el: Μην εμφανίζετε

en: Do not replace post author with submitted user name
el: Μην αντικαθιστάτε τον συντάκτη της ανάρτησης με το υποβληθέν όνομα χρήστη

en: Documentation
el: Απόδειξη με έγγραφα

en: Donate via PayPal, credit card, or cryptocurrency
el: Κάντε δωρεά μέσω PayPal, πιστωτικής κάρτας ή κρυπτονομίσματος.

en: Draft
el: Προσχέδιο

en: Duplicate post title. Please try again.
el: Διπλότυπος τίτλος ανάρτησης. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: Email
el: E-mail

en: Email &ldquo;From&rdquo; Address
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου «Από»

en: Email Address for Alerts
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για ειδοποιήσεις

en: Email Alert Message
el: Μήνυμα ειδοποίησης μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Email Alert Subject
el: Θέμα ειδοποίησης μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Email Alerts
el: Ειδοποιήσεις μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Email Display
el: Εμφάνιση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Email Markup
el: Σήμανση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Enable
el: Καθιστώ ικανό

en: Enable HTML Format
el: Ενεργοποίηση μορφής HTML

en: Enable HTML format for email alert messages
el: Ενεργοποίηση μορφής HTML για μηνύματα ειδοποιήσεων μέσω email

en: Enable RTE/Visual Editor for the Post Content field
el: Ενεργοποίηση του RTE/Visual Editor για το πεδίο "Περιεχόμενο ανάρτησης"

en: Enable Shortcodes
el: Ενεργοποίηση σύντομων κωδικών

en: Enable and require
el: Ενεργοποίηση και απαίτηση

en: Enable but do not require
el: Ενεργοποίηση αλλά όχι απαίτηση

en: Enable shortcodes in widgets. By default, WordPress does not enable shortcodes in widgets.
el: Ενεργοποίηση shortcodes σε widgets. Από προεπιλογή, το WordPress δεν ενεργοποιεί shortcodes σε widgets.

en: Enable users to select multiple categories
el: Δώστε στους χρήστες τη δυνατότητα να επιλέγουν πολλαπλές κατηγορίες

en: Enable users to upload other file types (like PDF, Word, Zip, videos, and more), check out
el: Δώστε στους χρήστες τη δυνατότητα να ανεβάζουν άλλους τύπους αρχείων (όπως PDF, Word, Zip, βίντεο και άλλα), δείτε

en: Enables your visitors to submit posts and images from anywhere on your site.
el: Δίνει τη δυνατότητα στους επισκέπτες σας να υποβάλλουν αναρτήσεις και εικόνες από οπουδήποτε στον ιστότοπό σας.

en: Enter URL or click button to upload/choose an image (optional)
el: Εισαγάγετε τη διεύθυνση URL ή κάντε κλικ στο κουμπί για να ανεβάσετε/επιλέξετε μια εικόνα (προαιρετικό)

en: Enter the *only* correct answer to the challenge question
el: Εισαγάγετε τη *μόνη* σωστή απάντηση στην ερώτηση πρόκλησης

en: Enter your Private Key
el: Εισαγάγετε το Ιδιωτικό σας Κλειδί

en: Enter your Public Key
el: Εισαγάγετε το δημόσιο κλειδί σας

en: Enter your Secret Key
el: Εισαγάγετε το Μυστικό Κλειδί σας

en: Enter your Site Key
el: Εισαγάγετε το Κλειδί Ιστοτόπου σας

en: Enter your username or email to reset your password.
el: Εισαγάγετε το όνομα χρήστη ή το email σας για να επαναφέρετε τον κωδικό πρόσβασής σας.

en: Error Message
el: Μήνυμα σφάλματος

en: Error message displayed if post submission fails (basic markup allowed)
el: Μήνυμα σφάλματος που εμφανίζεται εάν η υποβολή της ανάρτησης αποτύχει (επιτρέπεται η βασική σήμανση)

en: Error message displayed if user does not check the box
el: Εμφανίζεται μήνυμα σφάλματος εάν ο χρήστης δεν επιλέξει το πλαίσιο

en: Error:
el: Σφάλμα:

en: Example
el: Παράδειγμα

en: FYI: here is a
el: Για την ενημέρωσή σας: ορίστε ένα

en: Fall Sale!
el: Φθινοπωρινές Εκπτώσεις!

en: Featured Image
el: Προτεινόμενη εικόνα

en: File not uploaded. Please check the file and try again.
el: Το αρχείο δεν μεταφορτώθηκε. Ελέγξτε το αρχείο και προσπαθήστε ξανά.

en: File type not allowed (please upload images only)
el: Δεν επιτρέπεται ο τύπος αρχείου (παρακαλώ ανεβάστε μόνο εικόνες)

en: For
el: Για

en: For more
el: Για περισσότερα

en: For more features and unlimited forms, check out
el: Για περισσότερες δυνατότητες και απεριόριστες φόρμες, δείτε

en: For more options and features, check out
el: Για περισσότερες επιλογές και χαρακτηριστικά, δείτε

en: For unlimited fields, check out
el: Για απεριόριστα πεδία, δείτε

en: Forgot?
el: Ξέχασες;

en: Form Fields
el: Πεδία φόρμας

en: Form Style
el: Στυλ φόρμας

en: Front-end Display
el: Οθόνη μπροστινού μέρους

en: General Settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Get USP Pro
el: Αποκτήστε το USP Pro

en: Get USP Pro for unlimited forms!
el: Αποκτήστε το USP Pro για απεριόριστες φόρμες!

en: Give USP a 5-star rating at WordPress.org
el: Δώστε στο USP μια βαθμολογία 5 αστέρων στο WordPress.org

en: Go Pro
el: Γίνε επαγγελματίας

en: HTML5 Form + Default CSS
el: Μορφή HTML5 + Προεπιλεγμένο CSS

en: HTML5 Form + Disable CSS
el: Μορφή HTML5 + Απενεργοποίηση CSS

en: Have an account?
el: Έχετε λογαριασμό;

en: Here are some examples showing how to configure this shortcode:
el: Ακολουθούν ορισμένα παραδείγματα που δείχνουν πώς να ρυθμίσετε αυτόν τον σύντομο κώδικα:

en: Hidden/Default Category
el: Κρυφή/Προεπιλεγμένη κατηγορία

en: Homepage
el: Αρχική σελίδα

en: Human verification: leave this field empty.
el: Ανθρώπινη επαλήθευση: αφήστε αυτό το πεδίο κενό.

en: If multiple addresses are specified for the previous setting, include an equal number of addresses for this setting (in the same order).
el: Εάν έχουν καθοριστεί πολλαπλές διευθύνσεις για την προηγούμενη ρύθμιση, συμπεριλάβετε ίσο αριθμό διευθύνσεων για αυτήν τη ρύθμιση (με την ίδια σειρά).

en: If the user is logged in, display the post-submit form; or if the user is not logged in, display the login form:
el: Εάν ο χρήστης είναι συνδεδεμένος, εμφανίστε τη φόρμα μετά την υποβολή ή, εάν ο χρήστης δεν είναι συνδεδεμένος, εμφανίστε τη φόρμα σύνδεσης:

en: If you like this plugin, please
el: Αν σας αρέσει αυτό το πρόσθετο, παρακαλώ

en: Image Display
el: Οθόνη εικόνας

en: Image Markup
el: Σήμανση εικόνας

en: Image Uploads
el: Μεταφορτώσεις εικόνων

en: Image height exceeds maximum
el: Το ύψος της εικόνας υπερβαίνει το μέγιστο

en: Image width exceeds maximum
el: Το πλάτος της εικόνας υπερβαίνει το μέγιστο

en: Important:
el: Σπουδαίος:

en: Include JavaScript
el: Συμπερίληψη JavaScript

en: Include required JavaScript files (recommended)
el: Συμπερίληψη απαιτούμενων αρχείων JavaScript (συνιστάται)

en: Incorrect response.
el: Λανθασμένη απάντηση.

en: Installation Docs
el: Έγγραφα εγκατάστασης

en: Jeff Starr
el: Τζεφ Σταρ

en: Jeff Starr on X (Twitter)
el: Τζεφ Σταρ στο X (Twitter)

en: Learn&nbsp;more
el: Μάθετε περισσότερα

en: Leave this option disabled to remember your settings.
el: Αφήστε αυτήν την επιλογή απενεργοποιημένη για να θυμάστε τις ρυθμίσεις σας.

en: Like this plugin? Give it a
el: Σας αρέσει αυτό το πρόσθετο; Δώστε του μια ευκαιρία.

en: Log in or sign up! It&rsquo;s fast &amp; free!
el: Συνδεθείτε ή εγγραφείτε! Είναι γρήγορο και δωρεάν!

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Login
el: Σύνδεση

en: Lose something?
el: Χάνεις κάτι;

en: Make a donation via PayPal
el: Κάντε μια δωρεά μέσω PayPal

en: Make a donation&nbsp;&raquo;
el: Κάντε μια δωρεά&nbsp;&raquo;

en: Make the challenge response case-sensitive
el: Κάντε την απόκριση της πρόκλησης να διακρίνει πεζά-κεφαλαία

en: Make the custom checkbox required (uncheck to make optional)
el: Ορίστε το προσαρμοσμένο πλαίσιο ελέγχου ως υποχρεωτικό (αποεπιλέξτε το για να το κάνετε προαιρετικό)

en: Markup for Custom Field 1. You may include any of the following variables:
el: Σήμανση για Προσαρμοσμένο Πεδίο 1. Μπορείτε να συμπεριλάβετε οποιαδήποτε από τις ακόλουθες μεταβλητές:

en: Markup for Custom Field 2. You may include any of the following variables:
el: Σήμανση για το Προσαρμοσμένο Πεδίο 2. Μπορείτε να συμπεριλάβετε οποιαδήποτε από τις ακόλουθες μεταβλητές:

en: Markup for each submitted image. You may include any of the following variables:
el: Σήμανση για κάθε υποβληθείσα εικόνα. Μπορείτε να συμπεριλάβετε οποιαδήποτε από τις ακόλουθες μεταβλητές:

en: Markup for submitted URL. You may include any of the following variables:
el: Σήμανση για την υποβληθείσα διεύθυνση URL. Μπορείτε να συμπεριλάβετε οποιαδήποτε από τις ακόλουθες μεταβλητές:

en: Markup for submitted author/name. You may include
el: Σήμανση για τον υποβληθέντα συγγραφέα/όνομα. Μπορείτε να συμπεριλάβετε

en: Markup for submitted email address. You may include any of the following variables:
el: Σήμανση για την υποβληθείσα διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Μπορείτε να συμπεριλάβετε οποιαδήποτε από τις ακόλουθες μεταβλητές:

en: Maximum height (in pixels) for uploaded images
el: Μέγιστο ύψος (σε pixel) για εικόνες που έχουν μεταφορτωθεί

en: Maximum image height
el: Μέγιστο ύψος εικόνας

en: Maximum image width
el: Μέγιστο πλάτος εικόνας

en: Maximum number of images
el: Μέγιστος αριθμός εικόνων

en: Maximum number of images exceeded
el: Υπέρβαση μέγιστου αριθμού εικόνων

en: Maximum number of images for each submitted post
el: Μέγιστος αριθμός εικόνων για κάθε υποβληθείσα ανάρτηση

en: Maximum width (in pixels) for uploaded images
el: Μέγιστο πλάτος (σε pixel) για εικόνες που έχουν μεταφορτωθεί

en: Message displayed after successful post submission (basic markup allowed)
el: Μήνυμα που εμφανίζεται μετά την επιτυχή υποβολή της ανάρτησης (επιτρέπεται η βασική σήμανση)

en: Message displayed next to the file upload field (basic markup allowed)
el: Μήνυμα που εμφανίζεται δίπλα στο πεδίο μεταφόρτωσης αρχείου (επιτρέπεται η βασική σήμανση)

en: Message for email alerts. Leave blank to use default message. You may include any of the following variables:
el: Μήνυμα για ειδοποιήσεις μέσω email. Αφήστε το κενό για να χρησιμοποιήσετε το προεπιλεγμένο μήνυμα. Μπορείτε να συμπεριλάβετε οποιαδήποτε από τις ακόλουθες μεταβλητές:

en: Minimum height (in pixels) for uploaded images
el: Ελάχιστο ύψος (σε pixel) για εικόνες που έχουν μεταφορτωθεί

en: Minimum image height
el: Ελάχιστο ύψος εικόνας

en: Minimum image height not met
el: Δεν πληρούται το ελάχιστο ύψος εικόνας

en: Minimum image width
el: Ελάχιστο πλάτος εικόνας

en: Minimum image width not met
el: Δεν πληρούται το ελάχιστο πλάτος εικόνας

en: Minimum number of images
el: Ελάχιστος αριθμός εικόνων

en: Minimum number of images for each submitted post
el: Ελάχιστος αριθμός εικόνων για κάθε υποβληθείσα ανάρτηση

en: Minimum number of images not met
el: Δεν πληρούται ο ελάχιστος αριθμός εικόνων

en: Minimum width (in pixels) for uploaded images
el: Ελάχιστο πλάτος (σε pixel) για μεταφορτωμένες εικόνες

en: More Options
el: Περισσότερες επιλογές

en: Multiple Categories
el: Πολλαπλές κατηγορίες

en: Name Display
el: Εμφάνιση ονόματος

en: Name Markup
el: Σήμανση ονόματος

en: Non-empty value for hidden field
el: Μη κενή τιμή για κρυφό πεδίο

en: Note that the url attribute accepts
el: Σημειώστε ότι το χαρακτηριστικό url δέχεται

en: Notes:
el: Σημειώσεις:

en: Obsessive Web Design &amp; Development
el: Εμμονικός Σχεδιασμός και Ανάπτυξη Ιστοσελίδων

en: Optional markup/text to include before the submission form (leave blank to disable)
el: Προαιρετική σήμανση/κείμενο για συμπερίληψη πριν από τη φόρμα υποβολής (αφήστε κενό για απενεργοποίηση)

en: Or, to go ahead and restore the default plugin options: check the box, save your settings, and then deactivate/reactivate the plugin.
el: Ή, για να προχωρήσετε και να επαναφέρετε τις προεπιλεγμένες επιλογές πρόσθετου: επιλέξτε το πλαίσιο, αποθηκεύστε τις ρυθμίσεις σας και, στη συνέχεια, απενεργοποιήστε/ενεργοποιήστε ξανά το πρόσθετο.

en: Or, use the template tag to display a list of submitted posts anywhere in your theme template:
el: Ή, χρησιμοποιήστε την ετικέτα προτύπου για να εμφανίσετε μια λίστα με τις υποβληθείσες αναρτήσεις οπουδήποτε στο πρότυπο θέματός σας:

en: Or, use the template tag to display an image gallery anywhere in your theme template:
el: Ή, χρησιμοποιήστε την ετικέτα προτύπου για να εμφανίσετε μια συλλογή εικόνων οπουδήποτε στο πρότυπο θέματός σας:

en: Or, use the template tag to display the form anywhere in your theme template:
el: Ή, χρησιμοποιήστε την ετικέτα προτύπου για να εμφανίσετε τη φόρμα οπουδήποτε στο πρότυπο θέματός σας:

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: Password
el: Σύνθημα

en: Pending (default)
el: Σε εκκρεμότητα (προεπιλογή)

en: Perishable Press Books
el: Βιβλία τύπου που φθαρτά

en: Please
el: Παρακαλώ

en: Please Donate
el: Παρακαλώ κάντε μια δωρεά

en: Please check your email and try again
el: Ελέγξτε το email σας και προσπαθήστε ξανά

en: Please complete the required fields.
el: Παρακαλώ συμπληρώστε τα υποχρεωτικά πεδία.

en: Please return to the
el: Παρακαλώ επιστρέψτε στο

en: Please select a category..
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια κατηγορία..

en: Please select some tags..
el: Επιλέξτε μερικές ετικέτες..

en: Please select your image(s) to upload.
el: Επιλέξτε την/τις εικόνα/ες σας για μεταφόρτωση.

en: Please show support by purchasing one of my
el: Παρακαλώ δείξτε την υποστήριξή σας αγοράζοντας ένα από τα δικά μου

en: Plugin Homepage
el: Αρχική σελίδα πρόσθετου

en: Plugin Planet: Pro WordPress Plugins
el: Plugin Planet: Πρόσθετα Pro WordPress

en: Plugin Settings
el: Ρυθμίσεις πρόσθετου

en: Post Category
el: Κατηγορία ανάρτησης

en: Post Content
el: Περιεχόμενο ανάρτησης

en: Post Status
el: Κατάσταση ανάρτησης

en: Post Status for submitted posts
el: Κατάσταση ανάρτησης για υποβληθείσες αναρτήσεις

en: Post Tags
el: Ετικέτες ανάρτησης

en: Post Title
el: Τίτλος ανάρτησης

en: Post Type
el: Τύπος ανάρτησης

en: Post Type for submitted posts
el: Τύπος ανάρτησης για υποβληθείσες αναρτήσεις

en: Post category required
el: Απαιτείται κατηγορία ανάρτησης

en: Post content required
el: Απαιτείται περιεχόμενο ανάρτησης

en: Post not created. Please contact the site administrator for help.
el: Η ανάρτηση δεν δημιουργήθηκε. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του ιστότοπου για βοήθεια.

en: Post tags required
el: Απαιτούνται ετικέτες ανάρτησης

en: Post title required
el: Απαιτείται τίτλος ανάρτησης

en: Private Key
el: Ιδιωτικό Κλειδί

en: Pro WordPress plugins
el: Πρόσθετα Pro WordPress

en: Profile
el: Προφίλ

en: Public Key
el: Δημόσιο Κλειδί

en: Publish after
el: Δημοσίευση μετά

en: Publish after 1 approved post
el: Δημοσίευση μετά από 1 εγκεκριμένη ανάρτηση

en: Publish immediately
el: Άμεση δημοσίευση

en: Rate and review at the Plugin Directory
el: Βαθμολογήστε και αξιολογήστε στον Κατάλογο Προσθηκών

en: Rate this plugin&nbsp;&raquo;
el: Αξιολογήστε αυτό το πρόσθετο&nbsp;&raquo;

en: Receive Email Alert
el: Λήψη ειδοποίησης μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Redirect URL
el: URL ανακατεύθυνσης

en: Redirect user to this URL after post submission (leave blank to stay on current page)
el: Ανακατεύθυνση χρήστη σε αυτήν τη διεύθυνση URL μετά την υποβολή της ανάρτησης (αφήστε το κενό για να παραμείνετε στην τρέχουσα σελίδα)

en: Register
el: Μητρώο

en: Register for this site!
el: Εγγραφείτε σε αυτόν τον ιστότοπο!

en: Registered Email
el: Εγγεγραμμένο email

en: Registered URL
el: Εγγεγραμμένη διεύθυνση URL

en: Registered Username
el: Εγγεγραμμένο όνομα χρήστη

en: Remember me
el: Θυμήσου με

en: Require Checkbox
el: Απαιτείται πλαίσιο ελέγχου

en: Require User Login
el: Απαιτείται σύνδεση χρήστη

en: Require submitted post titles to be unique (useful for preventing multiple/duplicate posts)
el: Απαιτείται οι τίτλοι των υποβληθεισών αναρτήσεων να είναι μοναδικοί (χρήσιμο για την αποτροπή πολλαπλών/διπλότυπων αναρτήσεων)

en: Require users to be logged in to WordPress to view/submit the form
el: Απαιτείται από τους χρήστες να είναι συνδεδεμένοι στο WordPress για να προβάλουν/υποβάλουν τη φόρμα

en: Reset Form Button
el: Κουμπί Επαναφοράς Φόρμας

en: Reset form
el: Επαναφορά φόρμας

en: Reset my password
el: Επαναφορά κωδικού πρόσβασης

en: Restore Defaults
el: Επαναφορά προεπιλογών

en: Restore default options upon plugin deactivation/reactivation
el: Επαναφορά προεπιλεγμένων επιλογών κατά την απενεργοποίηση/επανενεργοποίηση του πρόσθετου

en: Return to form
el: Επιστροφή στη φόρμα

en: Rich Text Editor
el: Επεξεργαστής εμπλουτισμένου κειμένου

en: Save All Changes
el: Αποθήκευση όλων των αλλαγών

en: Save Preference
el: Αποθήκευση προτίμησης

en: Save Settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Secret Key
el: Μυστικό Κλειδί

en: Select categories to include in the Category field:
el: Επιλέξτε κατηγορίες που θα συμπεριληφθούν στο πεδίο Κατηγορία:

en: Send email alerts for new post submissions
el: Αποστολή ειδοποιήσεων μέσω email για νέες υποβολές αναρτήσεων

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Show USP Posts
el: Εμφάνιση αναρτήσεων USP

en: Show categories
el: Εμφάνιση κατηγοριών

en: Sign up now for the good stuff.
el: Εγγραφείτε τώρα για τα καλά πράγματα.

en: Sign up!
el: Εγγραφείτε!

en: Site Key
el: Κλειδί ιστότοπου

en: Specify category ID(s) to use for &ldquo;Hidden/Default Category&rdquo; (separate multiple IDs with commas)
el: Καθορίστε τα αναγνωριστικά κατηγορίας που θα χρησιμοποιηθούν για την &ldquo;Κρυφή/Προεπιλεγμένη κατηγορία&rdquo; (διαχωρίστε τα πολλαπλά αναγνωριστικά με κόμματα)

en: Specify the user that should be assigned as author for submitted posts
el: Καθορίστε τον χρήστη που θα πρέπει να οριστεί ως συντάκτης για τις υποβληθείσες αναρτήσεις

en: Subject line for email alerts. Leave blank to use default subject line. You may include any of the following variables:
el: Γραμμή θέματος για ειδοποιήσεις μέσω email. Αφήστε το κενό για να χρησιμοποιήσετε την προεπιλεγμένη γραμμή θέματος. Μπορείτε να συμπεριλάβετε οποιαδήποτε από τις ακόλουθες μεταβλητές:

en: Submit Post
el: Υποβολή ανάρτησης

en: Submitted Posts
el: Υποβληθείσες αναρτήσεις

en: Submitter Email:
el: Ηλεκτρονική διεύθυνση υποβάλλοντος:

en: Submitter IP:
el: IP υποβάλλοντος:

en: Submitter Name:
el: Όνομα Υποβάλλοντος:

en: Submitter URL:
el: URL υποβάλλοντος:

en: Success Message
el: Μήνυμα επιτυχίας

en: Success!
el: Επιτυχία!

en: Success! Thank you for your submission.
el: Επιτυχία! Σας ευχαριστούμε για την υποβολή σας.

en: Support Forum
el: Φόρουμ Υποστήριξης

en: THANK YOU for your support!
el: ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ για την υποστήριξή σας!

en: Take 25% OFF any of our
el: Επωφεληθείτε από έκπτωση 25% σε οποιοδήποτε από τα προϊόντα μας

en: Targeted Loading
el: Στοχευμένη Φόρτωση

en: Text displayed next to checkbox. Tip: use curly brackets to output angle brackets, for example:
el: Κείμενο που εμφανίζεται δίπλα στο πλαίσιο ελέγχου. Συμβουλή: χρησιμοποιήστε αγκύλες για την εμφάνιση γωνιακών αγκυλών, για παράδειγμα:

en: Thank you for using
el: Σας ευχαριστούμε που χρησιμοποιήσατε

en: That will enable you to customize the form and styles as desired. For more info, check out the "Custom Submission Form" section in the
el: Αυτό θα σας επιτρέψει να προσαρμόσετε τη φόρμα και τα στυλ όπως επιθυμείτε. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στην ενότητα "Προσαρμοσμένη φόρμα υποβολής" στο

en: The access shortcodes can be added to any WP Post or Page. So you can display forms and other content conditionally, based on user role and login status.
el: Οι σύντομοι κωδικοί πρόσβασης μπορούν να προστεθούν σε οποιαδήποτε ανάρτηση ή σελίδα WP. Έτσι, μπορείτε να εμφανίζετε φόρμες και άλλο περιεχόμενο υπό όρους, με βάση τον ρόλο χρήστη και την κατάσταση σύνδεσης.

en: The file(s) could not be uploaded
el: Δεν ήταν δυνατή η μεταφόρτωση του/των αρχείου/αρχείων

en: The login/register form displays as a tabbed interface, so users can switch between login, register, and reset password.
el: Η φόρμα σύνδεσης/εγγραφής εμφανίζεται ως διεπαφή με καρτέλες, ώστε οι χρήστες να μπορούν να εναλλάσσονται μεταξύ σύνδεσης, εγγραφής και επαναφοράς κωδικού πρόσβασης.

en: The pro version provides many more options for this shortcode.
el: Η επαγγελματική έκδοση παρέχει πολλές περισσότερες επιλογές για αυτόν τον σύντομο κώδικα.

en: The pro version provides more flexibility with access-control shortcodes.
el: Η επαγγελματική έκδοση παρέχει μεγαλύτερη ευελιξία με τους σύντομους κωδικούς ελέγχου πρόσβασης.

en: There was an error. Please check required fields and try again.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα. Ελέγξτε τα υποχρεωτικά πεδία και προσπαθήστε ξανά.

en: This setting enables any/all shortcodes in widgets (even shortcodes from other plugins).
el: Αυτή η ρύθμιση ενεργοποιεί οποιονδήποτε/όλα τα shortcodes σε widgets (ακόμα και shortcodes από άλλα plugins).

en: This shortcode accepts the following attributes:
el: Αυτός ο σύντομος κώδικας δέχεται τα ακόλουθα χαρακτηριστικά:

en: This shortcode displays a link that resets the form to its original state:
el: Αυτός ο σύντομος κώδικας εμφανίζει έναν σύνδεσμο που επαναφέρει τη φόρμα στην αρχική της κατάσταση:

en: This will be displayed as the field label on the form. Default: Custom Field 1
el: Αυτό θα εμφανίζεται ως ετικέτα πεδίου στη φόρμα. Προεπιλογή: Προσαρμοσμένο πεδίο 1

en: This will be displayed as the field label on the form. Default: Custom Field 2
el: Αυτό θα εμφανίζεται ως ετικέτα πεδίου στη φόρμα. Προεπιλογή: Προσαρμοσμένο πεδίο 2

en: Tip:
el: Ακρο:

en: To enable Cloudflare Turnstile, enter your site key and secret key.
el: Για να ενεργοποιήσετε το Cloudflare Turnstile, εισαγάγετε το κλειδί ιστότοπου και το μυστικό κλειδί σας.

en: To enable Google reCaptcha, enter your public and private keys.
el: Για να ενεργοποιήσετε το Google reCaptcha, εισαγάγετε το δημόσιο και το ιδιωτικό σας κλειδί.

en: To prevent spam, enter a question that users must answer before submitting the form
el: Για να αποτρέψετε την ανεπιθύμητη αλληλογραφία, εισαγάγετε μια ερώτηση στην οποία πρέπει να απαντήσουν οι χρήστες πριν από την υποβολή της φόρμας.

en: Toggle all panels
el: Εναλλαγή όλων των πλαισίων

en: URL Display
el: Εμφάνιση URL

en: URL Markup
el: Σήμανση URL

en: USP enables you to display a post-submission form anywhere on your site.
el: Το USP σάς επιτρέπει να εμφανίζετε μια φόρμα μετά την υποβολή οπουδήποτε στον ιστότοπό σας.

en: USP provides three shortcodes to control access and restrict content.
el: Το USP παρέχει τρεις σύντομους κωδικούς για τον έλεγχο της πρόσβασης και τον περιορισμό του περιεχομένου.

en: Unique Titles
el: Μοναδικοί τίτλοι

en: Unlimited front-end forms
el: Απεριόριστες φόρμες front-end

en: Upload Message
el: Μεταφόρτωση μηνύματος

en: Upload an Image
el: Μεταφόρτωση εικόνας

en: Use Existing Tags
el: Χρήση υπαρχουσών ετικετών

en: Use a hidden field for the post category. This hides the category field and sets its value via the next option.
el: Χρησιμοποιήστε ένα κρυφό πεδίο για την κατηγορία ανάρτησης. Αυτό αποκρύπτει το πεδίο κατηγορίας και ορίζει την τιμή του μέσω της επόμενης επιλογής.

en: Use curly brackets
el: Χρησιμοποιήστε αγκύλες

en: Use only alphanumeric, underscores, and dashes. If unsure, use the default name:
el: Χρησιμοποιήστε μόνο αλφαριθμητικά, υπογράμμιση και παύλες. Εάν δεν είστε σίγουροι, χρησιμοποιήστε το προεπιλεγμένο όνομα:

en: Use single straight quotes (instead of double quotes) in
el: Χρησιμοποιήστε μονά, απλά εισαγωγικά (αντί για διπλά εισαγωγικά) στο

en: Use submitted images as Featured Images. Requires theme support for Featured Images (aka Post Thumbnails)
el: Χρήση υποβληθεισών εικόνων ως Προτεινόμενες εικόνες. Απαιτείται υποστήριξη θέματος για Προτεινόμενες εικόνες (γνωστές και ως Μικρογραφίες ανάρτησης)

en: Use the shortcode to display the form on any WP Post or Page:
el: Χρησιμοποιήστε τον σύντομο κώδικα για να εμφανίσετε τη φόρμα σε οποιαδήποτε ανάρτηση ή σελίδα WP:

en: Use the user&rsquo;s Profile URL as the value of the URL field (valid when the user is logged in to WordPress)
el: Χρησιμοποιήστε τη διεύθυνση URL προφίλ του χρήστη ως τιμή του πεδίου URL (ισχύει όταν ο χρήστης είναι συνδεδεμένος στο WordPress)

en: Use the user&rsquo;s registered email as the value of the Email field (valid when the user is logged in to WordPress)
el: Χρησιμοποιήστε το καταχωρημένο email του χρήστη ως τιμή στο πεδίο Email (ισχύει όταν ο χρήστης είναι συνδεδεμένος στο WordPress)

en: Use the user&rsquo;s registered username for the Name field (valid when the user is logged in to WordPress)
el: Χρησιμοποιήστε το καταχωρημένο όνομα χρήστη του χρήστη για το πεδίο Όνομα (ισχύει όταν ο χρήστης είναι συνδεδεμένος στο WordPress)

en: Use this shortcode to display a gallery of uploaded images for each submitted post:
el: Χρησιμοποιήστε αυτόν τον σύντομο κώδικα για να εμφανίσετε μια συλλογή από εικόνες που έχουν μεταφορτωθεί για κάθε υποβληθείσα ανάρτηση:

en: Use this shortcode to display a list of submitted posts on any WP Post or Page:
el: Χρησιμοποιήστε αυτόν τον σύντομο κώδικα για να εμφανίσετε μια λίστα με τις υποβληθείσες αναρτήσεις σε οποιαδήποτε ανάρτηση ή σελίδα WP:

en: User Email
el: Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο χρήστη

en: User Name
el: Ονομα χρήστη

en: User Settings
el: Ρυθμίσεις χρήστη

en: User Submitted Post
el: Δημοσίευση που υποβλήθηκε από χρήστη

en: User Submitted Post Info
el: Πληροφορίες ανάρτησης που υποβλήθηκε από τον χρήστη

en: User Submitted Posts
el: Δημοσιεύσεις που υποβλήθηκαν από χρήστες

en: User URL
el: URL χρήστη

en: User URL required
el: Απαιτείται URL χρήστη

en: User email required
el: Απαιτείται email χρήστη

en: User login required
el: Απαιτείται σύνδεση χρήστη

en: User name required
el: Απαιτείται όνομα χρήστη

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Username or Email
el: Όνομα χρήστη ή email

en: Verification
el: Επαλήθευση

en: View full post
el: Δείτε ολόκληρη την ανάρτηση

en: WP Page
el: Σελίδα WP

en: WP Post (recommended)
el: Δημοσίευση WP (συνιστάται)

en: WP Resources
el: Πόροι WP

en: Want more than one form? Create unlimited submission forms, registration forms, contact forms and more with
el: Θέλετε περισσότερες από μία φόρμες; Δημιουργήστε απεριόριστες φόρμες υποβολής, φόρμες εγγραφής, φόρμες επικοινωνίας και πολλά άλλα με

en: We need your support!
el: Χρειαζόμαστε την υποστήριξή σας!

en: Welcome,
el: Καλώς ήρθατε,

en: With this option, you can copy the plugin&rsquo;s default templates:
el: Με αυτήν την επιλογή, μπορείτε να αντιγράψετε τα προεπιλεγμένα πρότυπα του πρόσθετου:

en: WordPress Admin Area
el: Περιοχή διαχείρισης WordPress

en: You also can display a simple form that enables users to log in, register, or reset their password.
el: Μπορείτε επίσης να εμφανίσετε μια απλή φόρμα που επιτρέπει στους χρήστες να συνδεθούν, να εγγραφούν ή να επαναφέρουν τον κωδικό πρόσβασής τους.

en: You can customize using any of the follwing attributes:
el: Μπορείτε να προσαρμόσετε χρησιμοποιώντας οποιοδήποτε από τα ακόλουθα χαρακτηριστικά:

en: Your Email
el: Το ηλεκτρονικό σας ταχυδρομείο

en: Your Name
el: Το όνομά σας

en: Your URL
el: Η διεύθυνση URL σας

en: Your generous support enables continued development of this free plugin. Thank you!
el: Η γενναιόδωρη υποστήριξή σας επιτρέπει τη συνεχή ανάπτυξη αυτού του δωρεάν πρόσθετου. Σας ευχαριστούμε!

en: Your generous support helps future development of
el: Η γενναιόδωρη υποστήριξή σας συμβάλλει στη μελλοντική ανάπτυξη

en: and
el: και

en: and is greatly appreciated.
el: και εκτιμάται ιδιαίτερα.

en: and/or
el: και/ή

en: at checkout. Sale ends 1/11/2026.
el: στο ταμείο. Η προσφορά λήγει στις 11/1/2026.

en: attributes
el: γνωρίσματα

en: books
el: βιβλία

en: by
el: με

en: category
el: κατηγορία

en: check out
el: αναχωρώ

en: do NOT use both Google and Cloudflare captchas at the same time.
el: ΜΗΝ χρησιμοποιείτε ταυτόχρονα captcha της Google και του Cloudflare.

en: donation
el: δωρεά

en: email-alert options
el: επιλογές ειδοποίησης μέσω email

en: enables your visitors to submit posts and upload images from the front-end of your site.
el: επιτρέπει στους επισκέπτες σας να υποβάλλουν αναρτήσεις και να ανεβάζουν εικόνες από το front-end του ιστότοπού σας.

en: give it a 5-star rating
el: δώστε του μια βαθμολογία 5 αστέρων

en: give this plugin a 5-star rating
el: Δώστε σε αυτό το πρόσθετο βαθμολογία 5 αστέρων

en: in
el: σε

en: in your theme:
el: στο θέμα σου:

en: list of USP CSS selectors
el: λίστα επιλογέων CSS USP

en: log in
el: σύνδεση

en: make a donation
el: κάντε μια δωρεά

en: options, check out
el: επιλογές, δείτε

en: or
el: ή

en: or by making a
el: ή κάνοντας ένα

en: plugins
el: πρόσθετα

en: reCaptcha Version
el: Έκδοση reCaptcha

en: requires WordPress
el: απαιτεί WordPress

en: tag
el: ετικέτα

en: to display the submitted name.
el: για να εμφανιστεί το υποβληθέν όνομα.

en: to get the URL of the full-size image
el: για να λάβετε τη διεύθυνση URL της εικόνας πλήρους μεγέθους

en: to get the current URL.
el: για να λάβετε την τρέχουσα διεύθυνση URL.

en: to include markup in the deny message, you can use
el: για να συμπεριλάβετε σήμανση στο μήνυμα άρνησης, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε

en: to output
el: για έξοδο

en: to output angle brackets
el: για την έξοδο γωνιακών αγκυλών

en: to submit content!
el: για να υποβάλετε περιεχόμενο!

en: to upgrade WordPress and try again.
el: για να αναβαθμίσετε το WordPress και προσπαθήστε ξανά.

en: unlimited checkbox fields
el: απεριόριστα πεδία πλαισίου ελέγχου

en: unlimited custom fields
el: απεριόριστα προσαρμοσμένα πεδία

en: v2 (I&rsquo;m not a robot)
el: v2 (Δεν είμαι ρομπότ)

en: v3 (Hidden reCaptcha)
el: v3 (Κρυφό reCaptcha)

en: ★★★★★ rating&nbsp;&raquo;
el: ★★★★★ αξιολόγηση&raquo;
