USP 20251121 - en to ga translation catalogue (416 entries)

en:  approved posts
ga: poist cheadaithe

en:  file
ga: comhad

en:  file required
ga: comhad ag teastáil

en:  files
ga: comhaid

en:  files required
ga: comhaid riachtanacha

en:  or higher, and has been deactivated!
ga: nó níos airde, agus tá sé díghníomhachtaithe!

en:  pixels
ga: picteilíní

en:  required
ga: riachtanach

en: &ldquo;Add another image&rdquo; link
ga: Nasc "Cuir íomhá eile leis"

en: &mdash; the ultimate solution for user-generated content.
ga: – an réiteach deiridh le haghaidh ábhar a ghintear ag úsáideoirí.

en: (Provide your own form template &amp; styles)
ga: (Cuir do theimpléad foirme agus stíleanna féin ar fáil)

en: (Provide your own styles)
ga: (Cuir do stíleanna féin ar fáil)

en: (Recommended)
ga: (Molta)

en: ..and upload them into a directory named
ga: ...agus iad a uaslódáil chuig eolaire darb ainm

en: Access Control
ga: Rialú Rochtana

en: Add a challenge question to help stop spam. Tip: make the question easy to answer for any human.
ga: Cuir ceist dhúshlánach leis chun cabhrú le turscar a stopadh. Leid: déan an cheist éasca le freagairt d'aon duine.

en: Add another image
ga: Cuir íomhá eile leis

en: Additional recipients for email alerts. Use commas to separate multiple addresses.
ga: Faighteoirí breise le haghaidh foláirimh ríomhphoist. Úsáid camóga chun ilsheoltaí a dheighilt.

en: Admin
ga: Riarthóir

en: After post content
ga: Ábhar tar éis an phoist

en: An error occurred. Please go back and try again.
ga: Tharla earráid. Téigh ar ais agus déan iarracht arís.

en: and
ga: agus

en: and is greatly appreciated.
ga: agus tá meas mór air.

en: and/or
ga: agus/nó

en: Antispam Question
ga: Ceist Frith-Thurscair

en: Any size donation helps me to continue developing this free plugin and other awesome WordPress resources.
ga: Cuidíonn aon mhéid síntiúis liom leanúint ar aghaidh ag forbairt an bhreiseáin saor in aisce seo agus acmhainní iontacha WordPress eile.

en: Apply code
ga: Cuir cód i bhfeidhm

en: Assigned Author
ga: Údar Sannta

en: at checkout. Sale ends 1/11/2026.
ga: ag an tseiceáil amach. Críochnaíonn an díol 1/11/2026.

en: attributes
ga: tréithe

en: Automatically display images and more.
ga: Taispeáin íomhánna agus tuilleadh go huathoibríoch.

en: Before post content
ga: Ábhar roimh phostáil

en: books
ga: leabhair

en: by
ga: ag

en: By default, CSS &amp; JavaScript files are loaded on every page. To load only on specific page(s), enter the URL(s) here. Use commas to separate multiple URLs. Leave blank to load on all pages.
ga: De réir réamhshocraithe, luchtaítear comhaid CSS & JavaScript ar gach leathanach. Chun luchtú ar leathanach(anna) sonracha amháin, cuir isteach an URL(anna) anseo. Úsáid camóga chun URLanna iolracha a dheighilt. Fág bán é chun luchtú ar gach leathanach.

en: By default, this displays an &ldquo;Agree to Terms&rdquo; checkbox. Customize as desired.
ga: De réir réamhshocraithe, taispeánann sé seo bosca seiceála ‘Aontaím leis na Téarmaí’. Saincheap de réir mar is mian leat.

en: Can use
ga: Is féidir úsáid a bhaint as

en: Case-sensitivity
ga: Íogaireacht cás

en: Categories
ga: Catagóirí

en: Categories &amp; Tags
ga: Catagóirí & Clibeanna

en: category
ga: catagóir

en: Category ID for Hidden Field
ga: ID Catagóire don Réimse Folaithe

en: Challenge Question
ga: Ceist Dúshláin

en: Challenge Response
ga: Freagairt Dúshláin

en: check out
ga: seiceáil amach

en: Check out the source code inline notes for more info
ga: Féach ar na nótaí inlíne sa chód foinse le haghaidh tuilleadh eolais

en: Check this box if you have shown support
ga: Seiceáil an bosca seo má léirigh tú tacaíocht

en: Check your email for the password.
ga: Seiceáil do ríomhphost le haghaidh an phasfhocail.

en: Check your email to reset your password.
ga: Seiceáil do r-phost chun do phasfhocal a athshocrú.

en: Checkbox Error
ga: Earráid bosca seiceála

en: Checkbox Name
ga: Ainm an Bhosca Seiceála

en: Checkbox Text
ga: Téacs an Bhosca Seiceála

en: Choose fields to display on the front-end form.
ga: Roghnaigh réimsí le taispeáint ar an bhfoirm tosaigh.

en: Choose reCaptcha version
ga: Roghnaigh leagan reCaptcha

en: Cloudflare Turnstile
ga: Geata Casadh Cloudflare

en: Configure Custom Field #1.
ga: Cumraigh Réimse Saincheaptha #1.

en: Configure Custom Field #2.
ga: Cumraigh Réimse Saincheaptha #2.

en: Configure email notifications for new submitted posts.
ga: Cumraigh fógraí ríomhphoist le haghaidh poist nua a cuireadh isteach.

en: Configure general settings. Note: the default settings work fine for most cases.
ga: Cumraigh socruithe ginearálta. Tabhair faoi deara: oibríonn na socruithe réamhshocraithe go breá i bhformhór na gcásanna.

en: Configure settings for image uploads.
ga: Cumraigh socruithe le haghaidh uaslódálacha íomhánna.

en: Configure settings for the Category and Tag fields.
ga: Cumraigh socruithe do na réimsí Catagóir agus Clib.

en: Configure user settings.
ga: Cumraigh socruithe úsáideora.

en: Congratulations, you&rsquo;re logged in.
ga: Comhghairdeas, tá tú logáilte isteach.

en: Correct captcha required
ga: Captcha ceart ag teastáil

en: Custom address for the email &ldquo;From&rdquo; header (see plugin FAQs for info).
ga: Seoladh saincheaptha don cheanntásc ríomhphoist "Ó" (féach Ceisteanna Coitianta faoin mbreiseán le haghaidh eolais).

en: Custom Checkbox
ga: Bosca Seiceála Saincheaptha

en: Custom checkbox required
ga: Bosca seiceála saincheaptha ag teastáil

en: Custom Content
ga: Ábhar Saincheaptha

en: Custom Field 1
ga: Réimse Saincheaptha 1

en: Custom Field 1 Display
ga: Taispeántas Réimse Saincheaptha 1

en: Custom Field 1 Markup
ga: Marcáil Réimse Saincheaptha 1

en: Custom Field 2
ga: Réimse Saincheaptha 2

en: Custom Field 2 Display
ga: Taispeántas Réimse Saincheaptha 2

en: Custom Field 2 Markup
ga: Marcáil Réimse Saincheaptha 2

en: Custom Field Label
ga: Lipéad Réimse Saincheaptha

en: Custom Field Name
ga: Ainm Réimse Saincheaptha

en: Custom Form + Custom CSS
ga: Foirm Saincheaptha + CSS Saincheaptha

en: Custom markup for the &ldquo;Add another image&rdquo; link. Leave blank to use the default markup (recommended).
ga: Marcáil saincheaptha don nasc ‘Cuir íomhá eile leis’. Fág bán é chun an marcáil réamhshocraithe a úsáid (molta).

en: Default Featured Image
ga: Íomhá Réamhshocraithe

en: Disable
ga: Díchumasaigh

en: Disable all required attributes on form fields (useful for troubleshooting error messages)
ga: Díchumasaigh na tréithe riachtanacha go léir ar réimsí foirme (úsáideach chun teachtaireachtaí earráide a réiteach)

en: Disable IP Tracking
ga: Díchumasaigh Rianú IP

en: Disable Replace Author
ga: Díchumasaigh Ionadaigh Údar

en: Disable Required
ga: Díchumasaigh Riachtanach

en: Disable this field
ga: Díchumasaigh an réimse seo

en: Dismiss
ga: Díbhe

en: Display a select/dropdown menu of existing tags (valid when Tag field is displayed on the form)
ga: Taispeáin roghchlár roghnaithe/anuas de chlibeanna atá ann cheana (bailí nuair a thaispeántar réimse Clibeanna ar an bhfoirm)

en: Display Checkbox
ga: Bosca Seiceála Taispeáin

en: Display content only to users with a specific capability:
ga: Taispeáin ábhar d'úsáideoirí a bhfuil cumas sonrach acu amháin:

en: Display content to logged-in users:
ga: Taispeáin ábhar d'úsáideoirí atá logáilte isteach:

en: Display content to visitors only:
ga: Taispeáin ábhar do chuairteoirí amháin:

en: Display custom checkbox on the submission form
ga: Taispeáin bosca seiceála saincheaptha ar an bhfoirm aighneachta

en: Display Custom Field 1:
ga: Taispeáin Réimse Saincheaptha 1:

en: Display Custom Field 2:
ga: Taispeáin Réimse Saincheaptha 2:

en: Display image gallery
ga: Taispeáin gailearaí íomhánna

en: Display submitted author/name:
ga: Taispeáin údar/ainm a cuireadh isteach:

en: Display submitted email address:
ga: Taispeáin an seoladh ríomhphoist a cuireadh isteach:

en: Display submitted images:
ga: Taispeáin íomhánna a cuireadh isteach:

en: Display submitted URL:
ga: Taispeáin an URL a cuireadh isteach:

en: Display the Form
ga: Taispeáin an Fhoirm

en: Display the login/register form
ga: Taispeáin an fhoirm logála isteach/clárúcháin

en: Display the submit-post form
ga: Taispeáin an fhoirm seolta-phoist

en: Display user-submitted posts
ga: Taispeáin poist arna gcur isteach ag úsáideoirí

en: Do not collect or store any user IP address (useful for complying with privacy regulations)
ga: Ná bailigh ná ná stóráil aon seoladh IP úsáideora (úsáideach chun cloí le rialacháin phríobháideachais)

en: Do not display
ga: Ná taispeáin

en: Do not replace post author with submitted user name
ga: Ná cuir ainm úsáideora a cuireadh isteach in ionad údar an phoist

en: do NOT use both Google and Cloudflare captchas at the same time.
ga: NÁ húsáid captchas Google agus Cloudflare ag an am céanna.

en: Documentation
ga: Doiciméadú

en: Donate via PayPal, credit card, or cryptocurrency
ga: Tabhair síntiús trí PayPal, cárta creidmheasa nó cripteairgeadra

en: donation
ga: síntiús

en: Draft
ga: Dréacht

en: Duplicate post title. Please try again.
ga: Teideal dúblach an phoist. Déan iarracht arís.

en: Email
ga: Ríomhphost

en: Email &ldquo;From&rdquo; Address
ga: Seoladh Ríomhphoist "Ó"

en: Email Address for Alerts
ga: Seoladh Ríomhphoist le haghaidh Foláirimh

en: Email Alert Message
ga: Teachtaireacht Foláirimh Ríomhphoist

en: Email Alert Subject
ga: Ábhar Foláirimh Ríomhphoist

en: Email Alerts
ga: Foláirimh Ríomhphoist

en: Email Display
ga: Taispeántas Ríomhphoist

en: Email Markup
ga: Marcáil Ríomhphoist

en: email-alert options
ga: roghanna foláirimh ríomhphoist

en: Enable
ga: Cumasaigh

en: Enable and require
ga: Cumasaigh agus éiligh

en: Enable but do not require
ga: Cumasaigh ach ní gá

en: Enable HTML Format
ga: Cumasaigh Formáid HTML

en: Enable HTML format for email alert messages
ga: Cumasaigh formáid HTML le haghaidh teachtaireachtaí foláirimh ríomhphoist

en: Enable RTE/Visual Editor for the Post Content field
ga: Cumasaigh RTE/Eagarthóir Amhairc don réimse Ábhar Poist

en: Enable Shortcodes
ga: Cumasaigh Gearrchóid

en: Enable shortcodes in widgets. By default, WordPress does not enable shortcodes in widgets.
ga: Cumasaigh gearrchóid i ngiuirléidí. De réir réamhshocraithe, ní chumasaíonn WordPress gearrchóid i ngiuirléidí.

en: Enable users to select multiple categories
ga: Cumasaigh úsáideoirí chun catagóirí iolracha a roghnú

en: Enable users to upload other file types (like PDF, Word, Zip, videos, and more), check out
ga: Cumasaigh úsáideoirí cineálacha eile comhad a uaslódáil (cosúil le PDF, Word, Zip, físeáin agus níos mó), féach ar

note: Description of the plugin
en: Enables your visitors to submit posts and images from anywhere on your site.
ga: Cuireann sé ar chumas do chuairteoirí poist agus íomhánna a chur isteach ó áit ar bith ar do shuíomh.

en: enables your visitors to submit posts and upload images from the front-end of your site.
ga: cuireann sé ar chumas do chuairteoirí poist a chur isteach agus íomhánna a uaslódáil ó thús do shuímh.

en: Enter the *only* correct answer to the challenge question
ga: Cuir isteach an *t-aon* freagra ceart ar an gceist dúshláin

en: Enter URL or click button to upload/choose an image (optional)
ga: Cuir isteach URL nó cliceáil an cnaipe chun íomhá a uaslódáil/a roghnú (roghnach)

en: Enter your Private Key
ga: Cuir isteach d'Eochair Phríobháideach

en: Enter your Public Key
ga: Cuir isteach d'Eochair Phoiblí

en: Enter your Secret Key
ga: Cuir isteach d'Eochair Rúnda

en: Enter your Site Key
ga: Cuir isteach d'Eochair Suímh

en: Enter your username or email to reset your password.
ga: Cuir isteach d’ainm úsáideora nó do sheoladh ríomhphoist chun do phasfhocal a athshocrú.

en: Error Message
ga: Teachtaireacht Earráide

en: Error message displayed if post submission fails (basic markup allowed)
ga: Teachtaireacht earráide a thaispeántar má theipeann ar phostáil (ceadaítear marcáil bhunúsach)

en: Error message displayed if user does not check the box
ga: Taispeántar teachtaireacht earráide mura seiceálann an t-úsáideoir an bosca

en: Error:
ga: Earráid:

en: Example
ga: Sampla

en: Fall Sale!
ga: Díol an Fhómhair!

en: Featured Image
ga: Íomhá Réadmhaoin

en: File not uploaded. Please check the file and try again.
ga: Níor uaslódáil an comhad. Seiceáil an comhad agus déan iarracht arís.

en: File type not allowed (please upload images only)
ga: Ní cheadaítear cineál comhaid (uaslódáil íomhánna amháin le do thoil)

en: For
ga: Do

en: For more
ga: Le haghaidh tuilleadh

en: For more features and unlimited forms, check out
ga: Chun níos mó gnéithe agus foirmeacha gan teorainn a fháil, féach ar

en: For more options and features, check out
ga: Chun tuilleadh roghanna agus gnéithe a fháil, féach ar

en: For unlimited fields, check out
ga: Le haghaidh réimsí gan teorainn, féach ar

en: Forgot?
ga: Ar dhearmad tú?

en: Form Fields
ga: Réimsí Foirme

en: Form Style
ga: Stíl Foirme

en: Front-end Display
ga: Taispeántas Tosaigh

en: FYI: here is a
ga: FYI: seo ceann

en: General Settings
ga: Socruithe Ginearálta

en: Get USP Pro
ga: Faigh USP Pro

en: Get USP Pro for unlimited forms!
ga: Faigh USP Pro le haghaidh foirmeacha gan teorainn!

en: give it a 5-star rating
ga: tabhair rátáil 5 réalta dó

en: give this plugin a 5-star rating
ga: tabhair rátáil 5 réalta don bhreiseán seo

en: Give USP a 5-star rating at WordPress.org
ga: Tabhair rátáil 5 réalta do USP ag WordPress.org

en: Go Pro
ga: Téigh Pro

en: Have an account?
ga: An bhfuil cuntas agat?

en: Here are some examples showing how to configure this shortcode:
ga: Seo roinnt samplaí a thaispeánann conas an gearrchód seo a chumrú:

en: Hidden/Default Category
ga: Catagóir Folaithe/Réamhshocraithe

en: Homepage
ga: Leathanach baile

en: HTML5 Form + Default CSS
ga: Foirm HTML5 + CSS Réamhshocraithe

en: HTML5 Form + Disable CSS
ga: Foirm HTML5 + Díchumasaigh CSS

en: Human verification: leave this field empty.
ga: Fíorú daonna: fág an réimse seo folamh.

en: If multiple addresses are specified for the previous setting, include an equal number of addresses for this setting (in the same order).
ga: Má shonraítear ilsheoltaí don socrú roimhe seo, cuir líon comhionann seoltaí san áireamh don socrú seo (san ord céanna).

en: If the user is logged in, display the post-submit form; or if the user is not logged in, display the login form:
ga: Más rud é go bhfuil an t-úsáideoir logáilte isteach, taispeáin an fhoirm iar-chur isteach; nó mura bhfuil an t-úsáideoir logáilte isteach, taispeáin an fhoirm logála isteach:

en: If you like this plugin, please
ga: Más maith leat an breiseán seo, le do thoil

en: Image Display
ga: Taispeántas Íomhá

en: Image height exceeds maximum
ga: Tá airde na híomhá níos airde ná an uasmhéid

en: Image Markup
ga: Marcáil Íomhá

en: Image Uploads
ga: Uaslódálacha Íomhánna

en: Image width exceeds maximum
ga: Leithead na híomhá thar an uasmhéid

en: Important:
ga: Tábhachtach:

en: in
ga: i

en: in your theme:
ga: i do théama:

en: Include JavaScript
ga: Cuir JavaScript san áireamh

en: Include required JavaScript files (recommended)
ga: Cuir comhaid JavaScript riachtanacha san áireamh (molta)

en: Incorrect response.
ga: Freagra mícheart.

en: Installation Docs
ga: Doiciméid Suiteála

en: Jeff Starr on X (Twitter)
ga: Jeff Starr ar X (Twitter)

en: Learn&nbsp;more
ga: Foghlaim tuilleadh

en: Leave this option disabled to remember your settings.
ga: Fág an rogha seo díchumasaithe chun do shocruithe a mheabhrú.

en: Like this plugin? Give it a
ga: An maith leat an breiseán seo? Tabhair faoi

en: list of USP CSS selectors
ga: liosta de roghnóirí CSS USP

en: log in
ga: logáil isteach

en: Log in or sign up! It&rsquo;s fast &amp; free!
ga: Logáil isteach nó cláraigh! Tá sé gasta agus saor in aisce!

en: Log out
ga: Logáil amach

en: Login
ga: Logáil Isteach

en: Lose something?
ga: Rud éigin a chailleadh?

en: make a donation
ga: déan síntiús

en: Make a donation via PayPal
ga: Déan síntiús trí PayPal

en: Make a donation&nbsp;&raquo;
ga: Déan síntiús

en: Make the challenge response case-sensitive
ga: Déan an freagra dúshláin íogair ó thaobh cás de

en: Make the custom checkbox required (uncheck to make optional)
ga: Déan an bosca seiceála saincheaptha riachtanach (díthiceáil le go mbeidh sé roghnach)

en: Markup for Custom Field 1. You may include any of the following variables:
ga: Marcáil le haghaidh Réimse Saincheaptha 1. Féadfaidh tú aon cheann de na hathróga seo a leanas a áireamh:

en: Markup for Custom Field 2. You may include any of the following variables:
ga: Marcáil le haghaidh Réimse Saincheaptha 2. Féadfaidh tú aon cheann de na hathróga seo a leanas a áireamh:

en: Markup for each submitted image. You may include any of the following variables:
ga: Marcáil do gach íomhá a chuirtear isteach. Féadfaidh tú aon cheann de na hathróga seo a leanas a áireamh:

en: Markup for submitted author/name. You may include
ga: Marcáil don údar/ainm a cuireadh isteach. Féadfaidh tú a áireamh.

en: Markup for submitted email address. You may include any of the following variables:
ga: Marcáil don seoladh ríomhphoist a cuireadh isteach. Féadfaidh tú aon cheann de na hathróga seo a leanas a áireamh:

en: Markup for submitted URL. You may include any of the following variables:
ga: Marcáil don URL a cuireadh isteach. Féadfaidh tú aon cheann de na hathróga seo a leanas a áireamh:

en: Maximum height (in pixels) for uploaded images
ga: Airde uasta (i bpicteilíní) d’íomhánna uaslódáilte

en: Maximum image height
ga: Airde uasta na híomhá

en: Maximum image width
ga: Leithead uasta íomhá

en: Maximum number of images
ga: Uasmhéid íomhánna

en: Maximum number of images exceeded
ga: Sáraíodh an líon uasta íomhánna

en: Maximum number of images for each submitted post
ga: Uasmhéid íomhánna do gach post a chuirtear isteach

en: Maximum width (in pixels) for uploaded images
ga: Uasleithead (i bpicteilíní) le haghaidh íomhánna uaslódáilte

en: Message displayed after successful post submission (basic markup allowed)
ga: Teachtaireacht a thaispeántar tar éis post a chur isteach go rathúil (ceadaítear marcáil bhunúsach)

en: Message displayed next to the file upload field (basic markup allowed)
ga: Teachtaireacht a thaispeántar in aice leis an réimse uaslódála comhaid (ceadaítear marcáil bhunúsach)

en: Message for email alerts. Leave blank to use default message. You may include any of the following variables:
ga: Teachtaireacht le haghaidh foláirimh ríomhphoist. Fág bán chun an teachtaireacht réamhshocraithe a úsáid. Féadfaidh tú aon cheann de na hathróga seo a leanas a áireamh:

en: Minimum height (in pixels) for uploaded images
ga: Airde íosta (i bpicteilíní) le haghaidh íomhánna uaslódáilte

en: Minimum image height
ga: Airde íosta íomhá

en: Minimum image height not met
ga: Níor baineadh amach airde íosta na híomhá

en: Minimum image width
ga: Leithead íosta íomhá

en: Minimum image width not met
ga: Níor baineadh amach an leithead íosta íomhá

en: Minimum number of images
ga: Íosmhéid íomhánna

en: Minimum number of images for each submitted post
ga: Íosmhéid íomhánna do gach post a chuirtear isteach

en: Minimum number of images not met
ga: Níor baineadh amach an líon íosta íomhánna

en: Minimum width (in pixels) for uploaded images
ga: Leithead íosta (i bpicteilíní) le haghaidh íomhánna uaslódáilte

en: More Options
ga: Tuilleadh Roghanna

en: Multiple Categories
ga: Ilchatagóirí

en: Name Display
ga: Taispeántas Ainm

en: Name Markup
ga: Marcáil Ainm

en: Non-empty value for hidden field
ga: Luach neamhfholamh don réimse i bhfolach

en: Note that the url attribute accepts
ga: Tabhair faoi deara go nglacann an tréith url

en: Notes:
ga: Nótaí:

en: Obsessive Web Design &amp; Development
ga: Dearadh & Forbairt Gréasáin Obsessive

en: Optional markup/text to include before the submission form (leave blank to disable)
ga: Marcáil/téacs roghnach le cur san áireamh roimh an bhfoirm aighneachta (fág bán le díchumasú)

en: options, check out
ga: roghanna, féach ar

en: or
ga: nó

en: or by making a
ga: nó trí

en: Or, to go ahead and restore the default plugin options: check the box, save your settings, and then deactivate/reactivate the plugin.
ga: Nó, chun dul ar aghaidh agus na roghanna breiseáin réamhshocraithe a athbhunú: seiceáil an bosca, sábháil do shocruithe, agus ansin díghníomhachtaigh/athghníomhachtaigh an breiseán.

en: Or, use the template tag to display a list of submitted posts anywhere in your theme template:
ga: Nó, bain úsáid as an gclib teimpléid chun liosta de phoist a cuireadh isteach a thaispeáint in áit ar bith i do theimpléad téama:

en: Or, use the template tag to display an image gallery anywhere in your theme template:
ga: Nó, bain úsáid as an gclib teimpléid chun gailearaí íomhánna a thaispeáint in áit ar bith i do theimpléad téama:

en: Or, use the template tag to display the form anywhere in your theme template:
ga: Nó, bain úsáid as an gclib teimpléid chun an fhoirm a thaispeáint in áit ar bith i do theimpléad téama:

en: Overview
ga: Forbhreathnú

en: Password
ga: Pasfhocal

en: Pending (default)
ga: Ar feitheamh (réamhshocraithe)

en: Perishable Press Books
ga: Leabhair Preasa Meatacha

en: Please
ga: Le do thoil

en: Please check your email and try again
ga: Seiceáil do r-phost agus déan iarracht arís

en: Please complete the required fields.
ga: Comhlánaigh na réimsí riachtanacha le do thoil.

en: Please Donate
ga: Tabhair Deontas le do thoil

en: Please return to the
ga: Tabhair ar ais chuig an

en: Please select a category..
ga: Roghnaigh catagóir le do thoil..

en: Please select some tags..
ga: Roghnaigh roinnt clibeanna le do thoil..

en: Please select your image(s) to upload.
ga: Roghnaigh d’íomhá(í) le huaslódáil.

en: Please show support by purchasing one of my
ga: Taispeáin tacaíocht trí cheann de mo chuid a cheannach

en: Plugin Homepage
ga: Leathanach Baile an Bhreiseáin

en: Plugin Planet: Pro WordPress Plugins
ga: Breiseán Pláinéad: Breiseáin WordPress Pro

en: Plugin Settings
ga: Socruithe Breiseáin

en: plugins
ga: breiseáin

en: Post Category
ga: Catagóir an Phoist

en: Post category required
ga: Catagóir poist riachtanach

en: Post Content
ga: Ábhar an Phoist

en: Post content required
ga: Ábhar an phoist ag teastáil

en: Post not created. Please contact the site administrator for help.
ga: Níor cruthaíodh an post. Téigh i dteagmháil le riarthóir an tsuímh le haghaidh cabhrach.

en: Post Status
ga: Stádas an Phoist

en: Post Status for submitted posts
ga: Stádas Poist do phoist a cuireadh isteach

en: Post Tags
ga: Clibeanna Poist

en: Post tags required
ga: Clibeanna poist ag teastáil

en: Post Title
ga: Teideal an Phoist

en: Post title required
ga: Teideal an phoist ag teastáil

en: Post Type
ga: Cineál Poist

en: Post Type for submitted posts
ga: Cineál Poist le haghaidh postálacha a cuireadh isteach

en: Private Key
ga: Eochair Phríobháideach

en: Pro WordPress plugins
ga: Breiseáin WordPress Pro

en: Profile
ga: Próifíl

en: Public Key
ga: Eochair Phoiblí

en: Publish after
ga: Foilsigh ina dhiaidh sin

en: Publish after 1 approved post
ga: Foilsigh tar éis 1 phost ceadaithe

en: Publish immediately
ga: Foilsigh láithreach

en: Rate and review at the Plugin Directory
ga: Rátáil agus déan athbhreithniú ar Eolaire na mBreiseán

en: Rate this plugin&nbsp;&raquo;
ga: Rátáil an breiseán seo

en: reCaptcha Version
ga: Leagan reCaptcha

en: Receive Email Alert
ga: Faigh Foláireamh Ríomhphoist

en: Redirect URL
ga: URL atreoraithe

en: Redirect user to this URL after post submission (leave blank to stay on current page)
ga: Atreoraigh an t-úsáideoir chuig an URL seo tar éis post a chur isteach (fág bán le fanacht ar an leathanach reatha)

en: Register
ga: Cláraigh

en: Register for this site!
ga: Cláraigh don suíomh seo!

en: Registered Email
ga: Ríomhphost Cláraithe

en: Registered URL
ga: URL Cláraithe

en: Registered Username
ga: Ainm Úsáideora Cláraithe

en: Remember me
ga: Cuimhnigh orm

en: Require Checkbox
ga: Bosca Seiceála Éilitheach

en: Require submitted post titles to be unique (useful for preventing multiple/duplicate posts)
ga: Éiligh go mbeidh teidil poist a chuirtear isteach uathúil (úsáideach chun poist iolracha/dúblacha a chosc)

en: Require User Login
ga: Éiligh Logáil Isteach Úsáideora

en: Require users to be logged in to WordPress to view/submit the form
ga: Éiligh ar úsáideoirí a bheith logáilte isteach i WordPress chun an fhoirm a fheiceáil/a chur isteach

en: requires WordPress
ga: éilíonn WordPress

en: Reset form
ga: Athshocraigh an fhoirm

en: Reset Form Button
ga: Cnaipe Athshocraigh an Fhoirm

en: Reset my password
ga: Athshocraigh mo phasfhocal

en: Restore default options upon plugin deactivation/reactivation
ga: Athchóirigh roghanna réamhshocraithe nuair a dhíghníomhachtaítear/athghníomhachtaítear breiseán

en: Restore Defaults
ga: Athchóirigh Réamhshocruithe

en: Return to form
ga: Fill ar ais chuig an bhfoirm

en: Rich Text Editor
ga: Eagarthóir Téacs Saibhir

en: Save All Changes
ga: Sábháil Gach Athrú

en: Save Preference
ga: Sábháil Rogha

en: Save Settings
ga: Sábháil Socruithe

en: Secret Key
ga: Eochair Rúnda

en: Select categories to include in the Category field:
ga: Roghnaigh catagóirí le cur san áireamh sa réimse Catagóire:

en: Send email alerts for new post submissions
ga: Seol foláirimh ríomhphoist le haghaidh postálacha nua

en: Settings
ga: Socruithe

en: Show categories
ga: Taispeáin catagóirí

en: Show USP Posts
ga: Taispeáin Poist USP

en: Sign up now for the good stuff.
ga: Cláraigh anois le haghaidh na rudaí maithe.

en: Sign up!
ga: Cláraigh!

en: Site Key
ga: Eochair an tSuímh

en: Specify category ID(s) to use for &ldquo;Hidden/Default Category&rdquo; (separate multiple IDs with commas)
ga: Sonraigh ID(anna) na catagóire le húsáid don 'Catagóir Folaithe/Réamhshocraithe' (scar IDanna iolracha le camóga)

en: Specify the user that should be assigned as author for submitted posts
ga: Sonraigh an t-úsáideoir ba chóir a shannadh mar údar do phoist a cuireadh isteach

en: Subject line for email alerts. Leave blank to use default subject line. You may include any of the following variables:
ga: Líne ábhair le haghaidh foláirimh ríomhphoist. Fág bán chun an líne ábhair réamhshocraithe a úsáid. Féadfaidh tú aon cheann de na hathróga seo a leanas a áireamh:

en: Submit Post
ga: Cuir Post Isteach

en: Submitted Posts
ga: Poist a Cuireadh Isteach

en: Submitter Email:
ga: Ríomhphost an Aighneora:

en: Submitter IP:
ga: IP an tseoltóra:

en: Submitter Name:
ga: Ainm an Aighneora:

en: Submitter URL:
ga: URL an tseoltóra:

en: Success Message
ga: Teachtaireacht Rathúlachta

en: Success!
ga: Rath!

en: Success! Thank you for your submission.
ga: Rath! Go raibh maith agat as d'aighneacht.

en: Support Forum
ga: Fóram Tacaíochta

en: tag
ga: clib

en: Take 25% OFF any of our
ga: Faigh 25% DE THALAMH ar aon cheann dár gcuid

en: Targeted Loading
ga: Luchtú Spriocdhírithe

en: Text displayed next to checkbox. Tip: use curly brackets to output angle brackets, for example:
ga: Téacs a thaispeántar in aice leis an mbosca seiceála. Leid: bain úsáid as lúibíní cuartha chun lúibíní uillinne a aschur, mar shampla:

en: Thank you for using
ga: Go raibh maith agat as úsáid a bhaint as

en: THANK YOU for your support!
ga: GO RAIBH MAITH AGAT as ucht do thacaíochta!

en: That will enable you to customize the form and styles as desired. For more info, check out the "Custom Submission Form" section in the
ga: Cuirfidh sé sin ar do chumas an fhoirm agus na stíleanna a shaincheapadh de réir mar is mian leat. Le haghaidh tuilleadh eolais, féach ar an rannán "Foirm Aighneachta Saincheaptha" sa

en: The access shortcodes can be added to any WP Post or Page. So you can display forms and other content conditionally, based on user role and login status.
ga: Is féidir na gearrchóid rochtana a chur le haon phost nó leathanach WP. Mar sin, is féidir leat foirmeacha agus ábhar eile a thaispeáint go coinníollach, bunaithe ar ról an úsáideora agus stádas logála isteach.

en: The file(s) could not be uploaded
ga: Níorbh fhéidir an comhad/na comhaid a uaslódáil

en: The login/register form displays as a tabbed interface, so users can switch between login, register, and reset password.
ga: Taispeántar an fhoirm logála isteach/clárúcháin mar chomhéadan le cluaisíní, ionas gur féidir le húsáideoirí aistriú idir logáil isteach, clárú, agus pasfhocal a athshocrú.

en: The pro version provides many more options for this shortcode.
ga: Cuireann an leagan pro go leor roghanna eile ar fáil don ghearrchód seo.

en: The pro version provides more flexibility with access-control shortcodes.
ga: Cuireann an leagan pro níos mó solúbthachta ar fáil le gearrchóid rialaithe rochtana.

en: There was an error. Please check required fields and try again.
ga: Tharla earráid. Seiceáil na réimsí riachtanacha agus déan iarracht arís.

en: This setting enables any/all shortcodes in widgets (even shortcodes from other plugins).
ga: Cumasaíonn an socrú seo aon/gach gearrchód i ngiuirléidí (fiú gearrchóid ó bhreiseáin eile).

en: This shortcode accepts the following attributes:
ga: Glacann an gearrchód seo leis na tréithe seo a leanas:

en: This shortcode displays a link that resets the form to its original state:
ga: Taispeánann an gearrchód seo nasc a athshocraíonn an fhoirm go dtí a staid bhunaidh:

en: This will be displayed as the field label on the form. Default: Custom Field 1
ga: Taispeánfar é seo mar lipéad an réimse ar an bhfoirm. Réamhshocrú: Réimse Saincheaptha 1

en: This will be displayed as the field label on the form. Default: Custom Field 2
ga: Taispeánfar é seo mar lipéad an réimse ar an bhfoirm. Réamhshocrú: Réimse Saincheaptha 2

en: Tip:
ga: Leid:

en: to display the submitted name.
ga: chun an t-ainm a cuireadh isteach a thaispeáint.

en: To enable Cloudflare Turnstile, enter your site key and secret key.
ga: Chun Cloudflare Turnstile a chumasú, cuir isteach eochair do shuímh agus d’eochair rúnda.

en: To enable Google reCaptcha, enter your public and private keys.
ga: Chun Google reCaptcha a chumasú, cuir isteach d’eochracha poiblí agus príobháideacha.

en: to get the current URL.
ga: chun an URL reatha a fháil.

en: to get the URL of the full-size image
ga: chun URL na híomhá lánmhéide a fháil

en: to include markup in the deny message, you can use
ga: chun marcáil a chur san áireamh sa teachtaireacht dhiúltaithe, is féidir leat úsáid a bhaint as

en: to output
ga: aschur a thabhairt

en: to output angle brackets
ga: chun lúibíní uillinne a aschur

en: To prevent spam, enter a question that users must answer before submitting the form
ga: Chun turscar a chosc, cuir isteach ceist a chaithfidh úsáideoirí a fhreagairt sula gcuireann siad an fhoirm isteach

en: to submit content!
ga: ábhar a chur isteach!

en: to upgrade WordPress and try again.
ga: chun WordPress a uasghrádú agus iarracht eile a dhéanamh.

en: Toggle all panels
ga: Gach painéal a scoránaigh

en: Unique Titles
ga: Teidil Uathúla

en: unlimited checkbox fields
ga: réimsí seiceála gan teorainn

en: unlimited custom fields
ga: réimsí saincheaptha gan teorainn

en: Unlimited front-end forms
ga: Foirmeacha tosaigh gan teorainn

en: Upload an Image
ga: Uaslódáil Íomhá

en: Upload Message
ga: Uaslódáil Teachtaireacht

en: URL Display
ga: Taispeántas URL

en: URL Markup
ga: Marcáil URL

en: Use a hidden field for the post category. This hides the category field and sets its value via the next option.
ga: Bain úsáid as réimse i bhfolach don chatagóir poist. Folaíonn sé seo an réimse catagóire agus socraíonn sé a luach tríd an rogha seo a leanas.

en: Use curly brackets
ga: Úsáid lúibíní cuartha

en: Use Existing Tags
ga: Úsáid Clibeanna atá ann cheana

en: Use only alphanumeric, underscores, and dashes. If unsure, use the default name:
ga: Ná húsáid ach alfa-uimhriúil, fo-línte agus fleascáin. Mura bhfuil tú cinnte, bain úsáid as an ainm réamhshocraithe:

en: Use single straight quotes (instead of double quotes) in
ga: Bain úsáid as comharthaí athfhriotail aonair díreacha (in ionad comharthaí athfhriotail dúbailte) i

en: Use submitted images as Featured Images. Requires theme support for Featured Images (aka Post Thumbnails)
ga: Úsáid íomhánna a cuireadh isteach mar Íomhánna Réadmhaoine. Éilíonn sé tacaíocht téama d'Íomhánna Réadmhaoine (aka Mionsamhlacha Post).

en: Use the shortcode to display the form on any WP Post or Page:
ga: Bain úsáid as an ngearrchód chun an fhoirm a thaispeáint ar aon Phost nó Leathanach WP:

en: Use the user&rsquo;s Profile URL as the value of the URL field (valid when the user is logged in to WordPress)
ga: Úsáid URL Phróifíl an úsáideora mar luach an réimse URL (bailí nuair atá an t-úsáideoir logáilte isteach i WordPress)

en: Use the user&rsquo;s registered email as the value of the Email field (valid when the user is logged in to WordPress)
ga: Úsáid ríomhphost cláraithe an úsáideora mar luach an réimse Ríomhphoist (bailí nuair atá an t-úsáideoir logáilte isteach i WordPress)

en: Use the user&rsquo;s registered username for the Name field (valid when the user is logged in to WordPress)
ga: Úsáid ainm úsáideora cláraithe an úsáideora don réimse Ainm (bailí nuair atá an t-úsáideoir logáilte isteach i WordPress)

en: Use this shortcode to display a gallery of uploaded images for each submitted post:
ga: Úsáid an gearrchód seo chun gailearaí d’íomhánna uaslódáilte a thaispeáint do gach post a cuireadh isteach:

en: Use this shortcode to display a list of submitted posts on any WP Post or Page:
ga: Úsáid an gearrchód seo chun liosta de phoist a cuireadh isteach a thaispeáint ar aon Phost nó Leathanach WP:

en: User Email
ga: Ríomhphost Úsáideora

en: User email required
ga: Ríomhphost úsáideora ag teastáil

en: User login required
ga: Logáil isteach úsáideora ag teastáil

en: User Name
ga: Ainm Úsáideora

en: User name required
ga: Ainm úsáideora ag teastáil

en: User Settings
ga: Socruithe Úsáideora

en: User Submitted Post
ga: Postáil arna Chur Isteach ag an Úsáideoir

en: User Submitted Post Info
ga: Eolas Poist a Chuir an tÚsáideoir Isteach

note: Name of the plugin
en: User Submitted Posts
ga: Poist a Chuir Úsáideoir Isteach

en: User URL
ga: URL an úsáideora

en: User URL required
ga: URL úsáideora ag teastáil

en: Username
ga: Ainm úsáideora

en: Username or Email
ga: Ainm úsáideora nó ríomhphost

en: USP enables you to display a post-submission form anywhere on your site.
ga: Cuireann USP ar do chumas foirm iar-aighneachta a thaispeáint in áit ar bith ar do shuíomh.

en: USP provides three shortcodes to control access and restrict content.
ga: Soláthraíonn USP trí ghearrchód chun rochtain a rialú agus ábhar a shrianadh.

en: v2 (I&rsquo;m not a robot)
ga: v2 (Ní róbat mé)

en: v3 (Hidden reCaptcha)
ga: v3 (reCaptcha i bhfolach)

en: Verification
ga: Fíorú

en: View full post
ga: Féach ar an bpost iomlán

en: Want more than one form? Create unlimited submission forms, registration forms, contact forms and more with
ga: Ar mhaith leat níos mó ná foirm amháin? Cruthaigh foirmeacha aighneachta, foirmeacha clárúcháin, foirmeacha teagmhála agus níos mó gan teorainn le

en: We need your support!
ga: Tá do thacaíocht ag teastáil uainn!

en: Welcome,
ga: Fáilte,

en: With this option, you can copy the plugin&rsquo;s default templates:
ga: Leis an rogha seo, is féidir leat teimpléid réamhshocraithe an bhreiseáin a chóipeáil:

en: WordPress Admin Area
ga: Limistéar Riaracháin WordPress

en: WP Page
ga: Leathanach WP

en: WP Post (recommended)
ga: WP Post (molta)

en: WP Resources
ga: Acmhainní WP

en: You also can display a simple form that enables users to log in, register, or reset their password.
ga: Is féidir leat foirm shimplí a thaispeáint freisin a chuireann ar chumas úsáideoirí logáil isteach, clárú, nó a bpasfhocal a athshocrú.

en: You can customize using any of the follwing attributes:
ga: Is féidir leat saincheapadh ag baint úsáide as aon cheann de na tréithe seo a leanas:

en: Your Email
ga: Do Ríomhphost

en: Your generous support enables continued development of this free plugin. Thank you!
ga: Cuireann do thacaíocht fhlaithiúil ar chumas forbairt leanúnach an bhreiseáin saor in aisce seo. Go raibh maith agat!

en: Your generous support helps future development of
ga: Cuidíonn do thacaíocht fhlaithiúil le forbairt amach anseo

en: Your Name
ga: D'ainm

en: Your URL
ga: Do URL

en: ★★★★★ rating&nbsp;&raquo;
ga: ★★★★★ rátáil
