USP 20230727 - en to no translation catalogue (394 entries)

en:  approved posts
no:  godkjente innlegg

en:  file
no:  fil

en:  file required
no:  fil kreves

en:  files
no:  filer

en:  files required
no:  filer som kreves

en:  or higher, and has been deactivated!
no:  eller høyere, og har blitt deaktivert!

en:  pixels
no:  piksler

en:  required
no:  nødvendig

en: &ldquo;Add another image&rdquo; link
no: &ldquo;Legg til et nytt bilde&rdquo; link

en: &mdash; the ultimate solution for user-generated content.
no: &mdash; den ultimate løsningen for brukergenerert innhold.

en: (Provide your own form template &amp; styles)
no: (Oppgi din egen skjemamal og stiler)

en: (Provide your own styles)
no: (Oppgi dine egne stiler)

en: (Recommended)
no: (Anbefalt)

en: ..and upload them into a directory named
no: ..og last dem opp til en katalog som heter

en: Access Control
no: Adgangskontroll

en: Add a challenge question to help stop spam. Tip: make the question easy to answer for any human.
no: Legg til et utfordringsspørsmål for å stoppe spam. Tips: gjør spørsmålet enkelt å svare på for alle mennesker.

en: Add another image
no: Legg til et annet bilde

en: Additional recipients for email alerts. Use commas to separate multiple addresses.
no: Ekstra mottakere for e-postvarsler. Bruk komma for å skille flere adresser.

en: After post content
no: Etter innleggets innhold

en: An error occurred. Please go back and try again.
no: En feil oppstod. Gå tilbake og prøv igjen.

en: Antispam Question
no: Spørsmål om antispam

en: Any size donation helps me to continue developing this free plugin and other awesome WordPress resources.
no: Enhver størrelsesdonasjon hjelper meg å fortsette å utvikle denne gratis plugin-en og andre fantastiske WordPress-ressurser.

en: Apply code
no: Bruk kode

en: Assigned Author
no: Tildelt forfatter

en: Automatically display images and more.
no: Vis bilder og mer automatisk.

en: Before post content
no: Før innlegg innhold

en: By default, CSS &amp; JavaScript files are loaded on every page. To load only on specific page(s), enter the URL(s) here. Use commas to separate multiple URLs. Leave blank to load on all pages.
no: Som standard vil CSS &amp; JavaScript-filer lastes inn på hver side. For å laste bare på spesifikke sider, skriv inn nettadressen(e) her. Bruk kommaer for å skille flere nettadresser. La stå tomt for å laste inn på alle sider.

en: By default, this displays an &ldquo;Agree to Terms&rdquo; checkbox. Customize as desired.
no: Som standard viser dette en &ldquo;Godta vilkårene&rdquo; avmerkingsboksen. Tilpass etter ønske.

en: Can use
no: Kan bruke

en: Case-sensitivity
no: Seks-sensitivitet

en: Categories
no: Kategorier

en: Categories &amp; Tags
no: Kategorier &amp; Tagger

en: Category ID for Hidden Field
no: Kategori-ID for skjult felt

en: Challenge Question
no: Utfordrende Spørsmål

en: Challenge Response
no: Utfordringsrespons

en: Check out the source code inline notes for more info
no: Sjekk ut kildekoden innebygde notater for mer informasjon

en: Check your email for the password.
no: Sjekk e-posten din for passord.

en: Check your email to reset your password.
no: Sjekk e-posten din for å tilbakestille passordet ditt.

en: Checkbox Error
no: Avmerkingsboksfeil

en: Checkbox Name
no: Navn på avkrysningsboks

en: Checkbox Text
no: Avmerkingsboks Tekst

en: Choose fields to display on the front-end form.
no: Velg felt som skal vises på frontend-skjemaet.

en: Choose reCaptcha version
no: Velg reCaptcha-versjon

en: Configure Custom Field #1.
no: Konfigurer tilpasset felt #1.

en: Configure Custom Field #2.
no: Konfigurer tilpasset felt #2.

en: Configure email notifications for new submitted posts.
no: Konfigurer e-postvarsler for nye innsendte innlegg.

en: Configure general settings. Note: the default settings work fine for most cases.
no: Konfigurer generelle innstillinger. Merk: standardinnstillingene fungerer fint i de fleste tilfeller.

en: Configure settings for image uploads.
no: Konfigurer innstillinger for bildeopplasting.

en: Configure settings for the Category and Tag fields.
no: Konfigurer innstillinger for Kategori- og Tag-feltene.

en: Configure user settings.
no: Konfigurer brukerinnstillinger.

en: Congratulations, you&rsquo;re logged in.
no: Gratulerer, du er pålogget.

en: Correct captcha required
no: Riktig captcha kreves

en: Custom Checkbox
no: Egendefinert avmerkingsboks

en: Custom Content
no: Egendefinert innhold

en: Custom Field 1
no: Egendefinert felt 1

en: Custom Field 1 Display
no: Visning av tilpasset felt 1

en: Custom Field 1 Markup
no: Egendefinert felt 1-markering

en: Custom Field 2
no: Egendefinert felt 2

en: Custom Field 2 Display
no: Visning av tilpasset felt 2

en: Custom Field 2 Markup
no: Egendefinert felt 2-markering

en: Custom Field Label
no: Egendefinert feltetikett

en: Custom Field Name
no: Egendefinert feltnavn

en: Custom Form + Custom CSS
no: Egendefinert skjema + tilpasset CSS

en: Custom address for the email &ldquo;From&rdquo; header (see plugin FAQs for info).
no: Egendefinert adresse for e-posten &ldquo;Fra&rdquo; header (se vanlige spørsmål om plugin for info).

en: Custom checkbox required
no: Egendefinert avmerkingsboks kreves

en: Custom markup for the &ldquo;Add another image&rdquo; link. Leave blank to use the default markup (recommended).
no: Egendefinert markering for &ldquo;Legg til et nytt bilde&rdquo; link. La stå tomt for å bruke standardoppmerkingen (anbefalt).

en: Default Featured Image
no: Standard utvalgt bilde

en: Disable
no: Deaktiver

en: Disable IP Tracking
no: Deaktiver IP-sporing

en: Disable Replace Author
no: Deaktiver Erstatt forfatter

en: Disable Required
no: Deaktiver nødvendig

en: Disable all required attributes on form fields (useful for troubleshooting error messages)
no: Deaktiver alle nødvendige attributter i skjemafelt (nyttig for feilsøking av feilmeldinger)

en: Disable this field
no: Deaktiver dette feltet

en: Dismiss
no: Avskjedige

en: Display Checkbox
no: Vis avmerkingsboks

en: Display Custom Field 1:
no: Vis tilpasset felt 1:

en: Display Custom Field 2:
no: Vis tilpasset felt 2:

en: Display a select/dropdown menu of existing tags (valid when Tag field is displayed on the form)
no: Vis en valg-/rullegardinmeny med eksisterende tagger (gyldig når Tag-feltet vises på skjemaet)

en: Display content only to users with a specific capability:
no: Vis innhold bare til brukere med en spesifikk funksjon:

en: Display content to logged-in users:
no: Vis innhold til påloggede brukere:

en: Display content to visitors only:
no: Vis innhold kun for besøkende:

en: Display custom checkbox on the submission form
no: Vis egendefinert avmerkingsboks på innsendingsskjemaet

en: Display image gallery
no: Vis bildegalleri

en: Display submitted URL:
no: Vis innsendt nettadresse:

en: Display submitted author/name:
no: Vis innsendt forfatter/navn:

en: Display submitted email address:
no: Vis innsendt e-postadresse:

en: Display submitted images:
no: Vis innsendte bilder:

en: Display the Form
no: Vis skjemaet

en: Display the login/register form
no: Vis innloggings-/registreringsskjemaet

en: Display the submit-post form
no: Vis innsendingsskjemaet

en: Display user-submitted posts
no: Vis brukerinnsendte innlegg

en: Do not collect or store any user IP address (useful for complying with privacy regulations)
no: Ikke samle inn eller lagre noen brukers IP-adresse (nyttig for å overholde personvernregler)

en: Do not display
no: Ikke vis

en: Do not replace post author with submitted user name
no: Ikke erstatt innleggsforfatter med innsendt brukernavn

en: Documentation
no: Dokumentasjon

en: Donate via PayPal, credit card, or cryptocurrency
no: Doner via PayPal, kredittkort eller kryptovaluta

en: Draft
no: Utkast

en: Duplicate post title. Please try again.
no: Duplisert innleggstittel. Vær så snill, prøv på nytt.

en: Email
no: E-post

en: Email &ldquo;From&rdquo; Address
no: E-post &ldquo;Fra&rdquo; Adresse

en: Email Address for Alerts
no: E-postadresse for varsler

en: Email Alert Message
no: E-postvarselmelding

en: Email Alert Subject
no: Emne for e-postvarsel

en: Email Alerts
no: E-postvarsler

en: Email Display
no: E-postskjerm

en: Email Markup
no: E-postoppmerking

en: Enable
no: Muliggjøre

en: Enable HTML Format
no: Aktiver HTML-format

en: Enable HTML format for email alert messages
no: Aktiver HTML-format for e-postvarslingsmeldinger

en: Enable RTE/Visual Editor for the Post Content field
no: Aktiver RTE/Visual Editor for Post Content-feltet

en: Enable Shortcodes
no: Aktiver kortkoder

en: Enable and require
no: Aktiver og krever

en: Enable but do not require
no: Aktiver, men krever ikke

en: Enable shortcodes in widgets. By default, WordPress does not enable shortcodes in widgets.
no: Aktiver kortkoder i widgets. Som standard aktiverer ikke WordPress kortkoder i widgets.

en: Enable users to select multiple categories
no: Gjør det mulig for brukere å velge flere kategorier

en: Enable users to upload other file types (like PDF, Word, Zip, videos, and more), check out
no: Gjør det mulig for brukere å laste opp andre filtyper (som PDF, Word, Zip, videoer og mer), sjekk ut

en: Enables your visitors to submit posts and images from anywhere on your site.
no: Gjør det mulig for besøkende å sende inn innlegg og bilder fra hvor som helst på nettstedet ditt.

en: Enter URL or click button to upload/choose an image (optional)
no: Skriv inn URL eller klikk på knappen for å laste opp/velge et bilde (valgfritt)

en: Enter the *only* correct answer to the challenge question
no: Skriv inn det *bare* riktige svaret på utfordringsspørsmålet

en: Enter your Private Key
no: Skriv inn din private nøkkel

en: Enter your Public Key
no: Skriv inn din offentlige nøkkel

en: Enter your username or email to reset your password.
no: Skriv inn brukernavnet eller e-postadressen for å tilbakestille passordet ditt.

en: Error Message
no: Feilmelding

en: Error message displayed if post submission fails (basic markup allowed)
no: Feilmelding vises hvis innlegget mislykkes (grunnleggende oppmerking tillatt)

en: Error message displayed if user does not check the box
no: Feilmelding vises hvis brukeren ikke merker av i boksen

en: Error:
no: Feil:

en: Example
no: Eksempel

en: FYI: here is a
no: FYI: her er en

en: Featured Image
no: Utvalgt bilde

en: File not uploaded. Please check the file and try again.
no: Filen er ikke lastet opp. Vennligst sjekk filen og prøv igjen.

en: File type not allowed (please upload images only)
no: Filtype er ikke tillatt (last opp kun bilder)

en: For
no: Til

en: For more
no: For mer

en: For more features and unlimited forms, check out
no: For flere funksjoner og ubegrensede skjemaer, sjekk ut

en: For more options and features, check out
no: For flere alternativer og funksjoner, sjekk ut

en: For unlimited fields, check out
no: For ubegrensede felt, sjekk ut

en: Forgot?
no: Glemte?

en: Form Fields
no: Skjemafelt

en: Form Style
no: Skjemastil

en: Front-end Display
no: Front-end skjerm

en: General Settings
no: Generelle innstillinger

en: Get USP Pro
no: Skaff deg USP Pro

en: Get USP Pro for unlimited forms!
no: Få USP Pro for ubegrensede skjemaer!

en: Give USP a 5-star rating at WordPress.org
no: Gi USP en 5-stjerners rangering på WordPress.org

en: Go Pro
no: Bli profesjonell

en: HTML5 Form + Default CSS
no: HTML5-skjema + standard CSS

en: HTML5 Form + Disable CSS
no: HTML5 Form + Deaktiver CSS

en: Have an account?
no: Har en konto?

en: Here are some examples showing how to configure this shortcode:
no: Her er noen eksempler som viser hvordan du konfigurerer denne kortkoden:

en: Hidden/Default Category
no: Skjult/Standard kategori

en: Homepage
no: Hjemmeside

en: Human verification: leave this field empty.
no: Menneskelig verifisering: la dette feltet stå tomt.

en: If multiple addresses are specified for the previous setting, include an equal number of addresses for this setting (in the same order).
no: Hvis flere adresser er spesifisert for den forrige innstillingen, ta med et likt antall adresser for denne innstillingen (i samme rekkefølge).

en: If the user is logged in, display the post-submit form; or if the user is not logged in, display the login form:
no: Hvis brukeren er pålogget, vis etterinnsendingsskjemaet; eller hvis brukeren ikke er pålogget, vis påloggingsskjemaet:

en: If you like this plugin, please
no: Hvis du liker denne plugin, vennligst

en: Image Display
no: Bildeskjerm

en: Image Markup
no: Bildeoppmerking

en: Image Uploads
no: Bildeopplastinger

en: Image height exceeds maximum
no: Bildehøyden overskrider maksimum

en: Image width exceeds maximum
no: Bildebredden overskrider maksimum

en: Include JavaScript
no: Inkluder JavaScript

en: Include required JavaScript files (recommended)
no: Ta med nødvendige JavaScript-filer (anbefalt)

en: Incorrect response.
no: Feil respons.

en: Installation Docs
no: Installasjonsdokumenter

en: Jeff Starr on Twitter
no: Jeff Starr på Twitter

en: Learn&nbsp;more
no: Lær&nbsp;mer

en: Leave this option disabled to remember your settings.
no: La dette alternativet være deaktivert for å huske innstillingene dine.

en: Like this plugin? Give it a
no: Liker du denne plugin? Gi den en

en: Log in or sign up! It&rsquo;s fast &amp; free!
no: Logg inn eller meld deg på! Det er raskt &amp; gratis!

en: Log out
no: Logg ut

en: Login
no: Logg Inn

en: Lose something?
no: Mister noe?

en: Make a donation&nbsp;&raquo;
no: Gi en donasjon&nbsp;&raquo;

en: Make the challenge response case-sensitive
no: Gjør utfordringssvaret skiller mellom små og store bokstaver

en: Markup for Custom Field 1. You may include any of the following variables:
no: Markup for Custom Field 1. Du kan inkludere en av følgende variabler:

en: Markup for Custom Field 2. You may include any of the following variables:
no: Markup for Custom Field 2. Du kan inkludere en av følgende variabler:

en: Markup for each submitted image. You may include any of the following variables:
no: Markup for hvert innsendt bilde. Du kan inkludere en av følgende variabler:

en: Markup for submitted URL. You may include any of the following variables:
no: Markering for innsendt URL. Du kan inkludere en av følgende variabler:

en: Markup for submitted author/name. You may include
no: Markering for innsendt forfatter/navn. Du kan inkludere

en: Markup for submitted email address. You may include any of the following variables:
no: Markering for innsendt e-postadresse. Du kan inkludere en av følgende variabler:

en: Maximum height (in pixels) for uploaded images
no: Maksimal høyde (i piksler) for opplastede bilder

en: Maximum image height
no: Maksimal bildehøyde

en: Maximum image width
no: Maksimal bildebredde

en: Maximum number of images
no: Maksimalt antall bilder

en: Maximum number of images exceeded
no: Maksimalt antall bilder er overskredet

en: Maximum number of images for each submitted post
no: Maksimalt antall bilder for hvert innsendt innlegg

en: Maximum width (in pixels) for uploaded images
no: Maksimal bredde (i piksler) for opplastede bilder

en: Message displayed after successful post submission (basic markup allowed)
no: Melding som vises etter vellykket postinnsending (grunnleggende markering tillatt)

en: Message displayed next to the file upload field (basic markup allowed)
no: Melding som vises ved siden av filopplastingsfeltet (grunnleggende markering tillatt)

en: Message for email alerts. Leave blank to use default message. You may include any of the following variables:
no: Melding for e-postvarsler. La stå tomt for å bruke standardmelding. Du kan inkludere en av følgende variabler:

en: Minimum height (in pixels) for uploaded images
no: Minimumshøyde (i piksler) for opplastede bilder

en: Minimum image height
no: Minimum bildehøyde

en: Minimum image height not met
no: Minimum bildehøyde er ikke oppfylt

en: Minimum image width
no: Minimum bildebredde

en: Minimum image width not met
no: Minimum bildebredde er ikke oppfylt

en: Minimum number of images
no: Minimum antall bilder

en: Minimum number of images for each submitted post
no: Minimum antall bilder for hvert innsendt innlegg

en: Minimum number of images not met
no: Minimum antall bilder er ikke oppfylt

en: Minimum width (in pixels) for uploaded images
no: Minimumsbredde (i piksler) for opplastede bilder

en: More Options
no: Flere valg

en: Multiple Categories
no: Flere kategorier

en: Name Display
no: Navnevisning

en: Name Markup
no: Navnemerking

en: Non-empty value for hidden field
no: Ikke-tom verdi for skjult felt

en: Note that the url attribute accepts
no: Merk at url-attributtet godtas

en: Notes:
no: Merknader:

en: Obsessive Web Design &amp; Development
no: Obsessive Web Design &amp; Utvikling

en: Optional markup/text to include before the submission form (leave blank to disable)
no: Valgfri markering/tekst som skal inkluderes før innsendingsskjemaet (la stå tomt for å deaktivere)

en: Or, to go ahead and restore the default plugin options: check the box, save your settings, and then deactivate/reactivate the plugin.
no: Eller for å gå videre og gjenopprette standard plugin-alternativer: merk av i boksen, lagre innstillingene dine og deaktiver/aktiver plugin-en på nytt.

en: Or, use the template tag to display a list of submitted posts anywhere in your theme template:
no: Eller bruk malkoden for å vise en liste over innsendte innlegg hvor som helst i temamalen din:

en: Or, use the template tag to display an image gallery anywhere in your theme template:
no: Eller bruk malkoden for å vise et bildegalleri hvor som helst i temamalen din:

en: Or, use the template tag to display the form anywhere in your theme template:
no: Eller bruk malkoden for å vise skjemaet hvor som helst i temamalen din:

en: Overview
no: Oversikt

en: Password
no: Passord

en: Pending (default)
no: Venter (standard)

en: Perishable Press Books
no: Forgjengelige pressebøker

en: Please
no: Vær så snill

en: Please Donate
no: Vennligst doner

en: Please check your email and try again
no: Vennligst sjekk e-posten din og prøv igjen

en: Please complete the required fields.
no: Fyll ut de obligatoriske feltene.

en: Please return to the
no: Vennligst gå tilbake til

en: Please select a category..
no: Vennligst velg en kategori..

en: Please select some tags..
no: Vennligst velg noen tagger..

en: Please select your image(s) to upload.
no: Velg bildet/bildene du vil laste opp.

en: Please show support by purchasing one of my
no: Vis støtte ved å kjøpe en av mine

en: Plugin Homepage
no: Plugin-hjemmesiden

en: Plugin Planet: Pro WordPress Plugins
no: Plugin Planet: Pro WordPress-plugins

en: Plugin Sale:
no: Plugin-salg:

en: Plugin Settings
no: Innstillinger for plugin

en: Post Category
no: Innleggskategori

en: Post Content
no: Post innhold

en: Post Status
no: Post status

en: Post Status for submitted posts
no: Poststatus for innsendte innlegg

en: Post Tags
no: Legg ut etiketter

en: Post Title
no: Innleggstittel

en: Post Type
no: Posttype

en: Post Type for submitted posts
no: Posttype for innsendte innlegg

en: Post category required
no: Innleggskategori kreves

en: Post content required
no: Innlegg påkrevd

en: Post not created. Please contact the site administrator for help.
no: Innlegget er ikke opprettet. Kontakt nettstedadministratoren for hjelp.

en: Post tags required
no: Post-tags kreves

en: Post title required
no: Innleggstittel kreves

en: Private Key
no: Privat nøkkel

en: Pro WordPress plugins
no: Pro WordPress-plugins

en: Profile
no: Profil

en: Public Key
no: Offentlig nøkkel

en: Publish after
no: Publiser etter

en: Publish after 1 approved post
no: Publiser etter 1 godkjent innlegg

en: Publish immediately
no: Publiser umiddelbart

en: Rate this plugin&nbsp;&raquo;
no: Vurder denne plugin-en&nbsp;&raquo;

en: Receive Email Alert
no: Motta e-postvarsel

en: Redirect user to this URL after post submission (leave blank to stay on current page)
no: Omdiriger brukeren til denne nettadressen etter innlegget er sendt (la det stå tomt for å forbli på gjeldende side)

en: Register
no: Registrere

en: Register for this site!
no: Registrer deg for denne siden!

en: Registered Email
no: Registrert E-post

en: Registered URL
no: Registrert URL

en: Registered Username
no: Registrert brukernavn

en: Remember me
no: Husk meg

en: Require User Login
no: Krev brukerpålogging

en: Require submitted post titles to be unique (useful for preventing multiple/duplicate posts)
no: Krev at innsendte innleggstitler er unike (nyttig for å forhindre flere/dupliserte innlegg)

en: Require users to be logged in to WordPress to view/submit the form
no: Krev at brukere er logget på WordPress for å se/sende inn skjemaet

en: Reset Form Button
no: Tilbakestill skjema-knapp

en: Reset form
no: Tilbakestill skjema

en: Reset my password
no: Tilbakestill passordet mitt

en: Restore Defaults
no: Gjenopprett standarder

en: Restore default options upon plugin deactivation/reactivation
no: Gjenopprett standardalternativer ved deaktivering/reaktivering av plugin

en: Return to form
no: Gå tilbake til skjemaet

en: Save 20% on any of our
no: Spar 20% på noen av våre

en: Save All Changes
no: Lagre alle endringer

en: Save Preference
no: Lagre preferanse

en: Save Settings
no: Lagre innstillinger

en: Select categories to include in the Category field:
no: Velg kategorier som skal inkluderes i kategorifeltet:

en: Send email alerts for new post submissions
no: Send e-postvarsler for nye innlegg

en: Settings
no: Innstillinger

en: Show USP Posts
no: Vis USP-innlegg

en: Show categories
no: Vis kategorier

en: Sign up now for the good stuff.
no: Registrer deg nå for de gode tingene.

en: Sign up!
no: Melde deg på!

en: Specify category ID(s) to use for &ldquo;Hidden/Default Category&rdquo; (separate multiple IDs with commas)
no: Spesifiser kategori-ID(er) som skal brukes for &ldquo;Skjult/Standardkategori&rdquo; (skill flere ID-er med komma)

en: Specify the user that should be assigned as author for submitted posts
no: Spesifiser brukeren som skal tilordnes som forfatter for innsendte innlegg

en: Subject line for email alerts. Leave blank to use default subject line. You may include any of the following variables:
no: Emnelinje for e-postvarsler. La stå tomt for å bruke standard emnelinje. Du kan inkludere en av følgende variabler:

en: Submit Post
no: Send innlegg

en: Submitted Posts
no: Innsendte innlegg

en: Submitter Email:
no: Innsender e-post:

en: Submitter IP:
no: Innsender IP:

en: Submitter Name:
no: Innsendernavn:

en: Submitter URL:
no: Innsender URL:

en: Success Message
no: Suksessmelding

en: Success!
no: Suksess!

en: Success! Thank you for your submission.
no: Suksess! Takk for ditt bidrag.

en: Support Forum
no: Støtteforum

en: THANK YOU for your support!
no: Takk for støtten!

en: Targeted Loading
no: Målrettet lasting

en: Text displayed next to checkbox. Tip: use curly brackets to output angle brackets, for example:
no: Teksten vises ved siden av avmerkingsboksen. Tips: bruk krøllete parenteser for å skrive ut vinkelparenteser, for eksempel:

en: Thank you for using
no: Takk for at du bruker

en: That will enable you to customize the form and styles as desired. For more info, check out the "Custom Submission Form" section in the
no: Det vil gjøre deg i stand til å tilpasse skjemaet og stilene etter ønske. For mer informasjon, sjekk ut delen "Egendefinert innsendingsskjema" i

en: The access shortcodes can be added to any WP Post or Page. So you can display forms and other content conditionally, based on user role and login status.
no: Kortkodene for tilgang kan legges til en hvilken som helst WP-post eller side. Så du kan vise skjemaer og annet innhold betinget, basert på brukerrolle og påloggingsstatus.

en: The file(s) could not be uploaded
no: Filen(e) kunne ikke lastes opp

en: The login/register form displays as a tabbed interface, so users can switch between login, register, and reset password.
no: Påloggings-/registreringsskjemaet vises som et fanebasert grensesnitt, slik at brukere kan bytte mellom pålogging, registrering og tilbakestilling av passord.

en: The pro version provides many more options for this shortcode.
no: Pro-versjonen gir mange flere alternativer for denne kortkoden.

en: The pro version provides more flexibility with access-control shortcodes.
no: Pro-versjonen gir mer fleksibilitet med tilgangskontrollkortkoder.

en: There was an error. Please check required fields and try again.
no: Det var en feil. Sjekk de obligatoriske feltene og prøv igjen.

en: This setting enables any/all shortcodes in widgets (even shortcodes from other plugins).
no: Denne innstillingen aktiverer alle kortkoder i widgets (selv kortkoder fra andre plugins).

en: This shortcode accepts the following attributes:
no: Denne kortkoden godtar følgende attributter:

en: This shortcode displays a link that resets the form to its original state:
no: Denne kortkoden viser en lenke som tilbakestiller skjemaet til sin opprinnelige tilstand:

en: This will be displayed as the field label on the form. Default: Custom Field 1
no: Dette vil vises som feltetiketten på skjemaet. Standard: Egendefinert felt 1

en: This will be displayed as the field label on the form. Default: Custom Field 2
no: Dette vil vises som feltetiketten på skjemaet. Standard: Egendefinert felt 2

en: Tip:
no: Tips:

en: To enable Google reCaptcha, enter your public and private keys.
no: For å aktivere Google reCaptcha, skriv inn dine offentlige og private nøkler.

en: To prevent spam, enter a question that users must answer before submitting the form
no: For å forhindre spam, skriv inn et spørsmål som brukerne må svare på før de sender inn skjemaet

en: Toggle all panels
no: Slå alle paneler

en: URL Display
no: URL-visning

en: URL Markup
no: URL-markering

en: USP enables you to display a post-submission form anywhere on your site.
no: USP lar deg vise et etterinnsendingsskjema hvor som helst på nettstedet ditt.

en: USP provides three shortcodes to control access and restrict content.
no: USP gir tre kortkoder for å kontrollere tilgang og begrense innhold.

en: Unique Titles
no: Unike titler

en: Unlimited front-end forms
no: Ubegrensede grensesnittskjemaer

en: Upload Message
no: Last opp melding

en: Upload an Image
no: Last opp et bilde

en: Use Existing Tags
no: Bruk eksisterende tagger

en: Use a hidden field for the post category. This hides the category field and sets its value via the next option.
no: Bruk et skjult felt for postkategorien. Dette skjuler kategorifeltet og setter verdien via det neste alternativet.

en: Use curly brackets
no: Bruk krøllete parenteser

en: Use only alphanumeric, underscores, and dashes. If unsure, use the default name:
no: Bruk bare alfanumeriske, understrekinger og bindestreker. Hvis du er usikker, bruk standardnavnet:

en: Use single straight quotes (instead of double quotes) in
no: Bruk enkle rette anførselstegn (i stedet for doble anførselstegn) i

en: Use submitted images as Featured Images. Requires theme support for Featured Images (aka Post Thumbnails)
no: Bruk innsendte bilder som fremhevede bilder. Krever temastøtte for utvalgte bilder (også kalt innleggsminiatyrbilder)

en: Use the shortcode to display the form on any WP Post or Page:
no: Bruk kortkoden for å vise skjemaet på en hvilken som helst WP-post eller side:

en: Use the user&rsquo;s Profile URL as the value of the URL field (valid when the user is logged in to WordPress)
no: Bruk brukerens profil-URL som verdien av URL-feltet (gyldig når brukeren er logget på WordPress)

en: Use the user&rsquo;s registered email as the value of the Email field (valid when the user is logged in to WordPress)
no: Bruk brukerens registrerte e-post som verdien av e-postfeltet (gyldig når brukeren er logget på WordPress)

en: Use the user&rsquo;s registered username for the Name field (valid when the user is logged in to WordPress)
no: Bruk brukerens registrerte brukernavn for Navn-feltet (gyldig når brukeren er logget på WordPress)

en: Use this shortcode to display a gallery of uploaded images for each submitted post:
no: Bruk denne kortkoden for å vise et galleri med opplastede bilder for hvert innsendt innlegg:

en: Use this shortcode to display a list of submitted posts on any WP Post or Page:
no: Bruk denne kortkoden for å vise en liste over innsendte innlegg på alle WP-innlegg eller -sider:

en: User Email
no: Bruker e-post

en: User Name
no: Brukernavn

en: User Settings
no: Brukerinstillinger

en: User Submitted Post
no: Bruker innsendt innlegg

en: User Submitted Post Info
no: Bruker sendt innlegg info

en: User Submitted Posts
no: Brukerinnsendte innlegg

en: User URL
no: Bruker-URL

en: User URL required
no: Bruker-URL kreves

en: User email required
no: Bruker-e-postadresse kreves

en: User login required
no: Brukerpålogging kreves

en: User name required
no: Brukernavn kreves

en: Username
no: Brukernavn

en: Username or Email
no: Brukernavn eller e-post

en: Verification
no: Bekreftelse

en: View full post
no: Se hele innlegget

en: WP Page
no: WP-side

en: WP Post (recommended)
no: WP Post (anbefalt)

en: WP Resources
no: WP-ressurser

en: Want more than one form? Create unlimited submission forms, registration forms, contact forms and more with
no: Vil du ha mer enn ett skjema? Lag ubegrensede innsendingsskjemaer, registreringsskjemaer, kontaktskjemaer og mer med

en: Welcome,
no: Velkommen,

en: With this option, you can copy the plugin&rsquo;s default templates:
no: Med dette alternativet kan du kopiere pluginens standardmaler:

en: WordPress Admin Area
no: WordPress administrasjonsområde

en: You also can display a simple form that enables users to log in, register, or reset their password.
no: Du kan også vise et enkelt skjema som lar brukere logge på, registrere eller tilbakestille passordet.

en: You can customize using any of the follwing attributes:
no: Du kan tilpasse ved å bruke hvilke som helst av følgende attributter:

en: Your Email
no: Din epost

en: Your Name
no: Navnet ditt

en: Your URL
no: Din URL

en: Your generous support helps future development of
no: Din generøse støtte hjelper fremtidig utvikling av

en: and
no: og

en: and is greatly appreciated.
no: og blir satt stor pris på.

en: at checkout. Sale ends 9/9/23.
no: i kassen. Salget avsluttes 9/9/23.

en: attributes
no: attributter

en: books
no: bøker

en: by
no: av

en: category
no: kategori

en: check out
no: Sjekk ut

en: donation
no: donasjon

en: email-alert options
no: alternativer for e-postvarsling

en: enables your visitors to submit posts and upload images from the front-end of your site.
no: gjør det mulig for besøkende å sende inn innlegg og laste opp bilder fra front-end av nettstedet ditt.

en: give it a 5-star rating
no: gi den en 5-stjerners vurdering

en: in
no: i

en: in your theme:
no: i ditt tema:

en: list of USP CSS selectors
no: liste over USP CSS-velgere

en: log in
no: Logg Inn

en: options, check out
no: alternativer, sjekk ut

en: or
no: eller

en: or by making a
no: eller ved å lage en

en: reCaptcha Version
no: reCaptcha-versjon

en: requires WordPress
no: krever WordPress

en: tag
no: stikkord

en: to display the submitted name.
no: for å vise det innsendte navnet.

en: to get the URL of the full-size image
no: for å få URL-en til bildet i full størrelse

en: to get the current URL.
no: for å få gjeldende URL.

en: to include markup in the deny message, you can use
no: for å inkludere markering i avvisningsmeldingen, kan du bruke

en: to output
no: til utgang

en: to output angle brackets
no: for å skrive ut vinkelparenteser

en: to submit content!
no: å sende inn innhold!

en: to upgrade WordPress and try again.
no: for å oppgradere WordPress og prøve igjen.

en: unlimited checkbox fields
no: ubegrenset avkrysningsboksfelt

en: unlimited custom fields
no: ubegrensede tilpassede felt

en: v2 (I&rsquo;m not a robot)
no: v2 (jeg er ikke en robot)

en: v3 (Hidden reCaptcha)
no: v3 (skjult reCaptcha)

en: ★★★★★ rating&nbsp;&raquo;
no: ★★★★★ vurdering&nbsp;&raquo;
