UpdraftPlus - en to fi translation catalogue (505 entries)

en: %s Account Name
fi: %s Tilin Nimi

en: %s Container
fi: %s Säiliö

en: %s Error: Failed to open local file
fi: Virhe %s: paikallisen tiedoston avaaminen epäonnistui

en: %s Error: Failed to upload
fi: Virhe %s: lataaminen palvelimelle epäonnistui

en: %s Key
fi: %s Avain

en: %s Prefix
fi: %s Etuliite

en: %s bits
fi: %s bittiä

en: %s de-authentication
fi: %s epä-todennus

en: %s does not allow authorisation of sites hosted on direct IP addresses. You will need to change your site's address (%s) before you can use %s for storage.
fi: %s ei salli tunnistautumista sivustoille, jotka ovat isännöitynä suoran IP-osoitteen alaisuudessa. Sinun täytyy vaihtaa sivustosi osoite (%s) ennen kuin voit käyttää %s tallentamiseen.

en: %s restoration options:
fi: %s palauttamisvalinnat:

en: %s returned an unexpected HTTP response: %s
fi: %s palautti odottomattoman HTTP vastauksen: %s

en: %s secret key
fi: %s salainen avain

en: %s settings test result:
fi: %s asetuksien testaamisen lopputulos:

en: %s support is available as an add-on
fi: %s -tuki on saatavilla lisäosana

en: %s version:
fi: %s versio:

en: %s: unreadable file - could not be backed up (check the file permissions and ownership)
fi: %s: lukematon tiedosto - voisi olla varmuuskopioimaton (tarkista tiedoston oikeudet ja omistajuus)

en: (%s%%, file %s of %s)
fi: (%s%%, tiedosto %s/%s)

en: (None configured)
fi: (Ei yhtään konfiguroitu)

en: (Nothing has been logged yet)
fi: (Mitään ei ole vielä talletettu)

en: (Nothing yet logged)
fi: (Ei vielä mitään lokissa)

en: (You appear to be already authenticated).
fi: (Näyttää siltä, että olet jo tunnistautunut.)

en: (version: %s)
fi: (versio: %s)

en: (view log...)
fi: (näytä loki...)

en: A search/replace cannot be undone - are you sure you want to do this?
fi: Etsi/korvaa -toimintoa ei voi kumota. Haluatko jatkaa?

en: A website where you have installed %s
fi: Verkkosivusto jossa sinulla on asennettuna %s

en: ABORT: Could not find the information on which entities to restore.
fi: Keskeytys: Ei tietoa, mitkä osiot tulisi palauttaa.

en: API key
fi: API avain

en: API secret
fi: API salainen

en: Account full: your %s account has only %d bytes left, but the file to be uploaded is %d bytes
fi: Tili täynnä: tililläsi %s on enää %d tavua vapaana, vaikka sonne ladattavan tiedoston koko on %d tavua

en: Account holder's name: %s.
fi: Tilinomistajan nimi: %s

en: Account is not authorized.
fi: Tiliin pääsy estetty.

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Add an external database to backup...
fi: Varmuuskopioi ulkopuolinen tietokanta...

en: Add another %s account...
fi: Lisää toinen %s tili...

en: Add another address...
fi: Lisää toinen osoite...

en: Add-Ons / Pro Support
fi: Lisäosat / Pro-tuki

en: Admin Username
fi: Järjestelmänvalvojan Käyttäjänimi

en: Advanced / Debugging Settings
fi: Edistyneet asetukset / vianselvitysasetukset

en: After pressing this button, you will be given the option to choose which components you wish to restore
fi: Painettuasi tätä voit valita, mitkä komponentit haluat palauttaa

en: All WordPress tables will be backed up.
fi: Kaikki WordPress taulut varmuuskopioidaan.

en: All files beginning with these characters
fi: Kaikki tiedostot, jotka alkavat näillä merkeillä

en: Also send this backup to the active remote storage locations
fi: Lähetä tämä varmuuskopio myös etävarastoon

en: Also, you should read this important FAQ.
fi: Tutustu lisäksi tähän tärkeään FAQ-osioon.

en: An admin password has been set.
fi: Järjestelmänvalvojan salasana asetettu.

en: An update containing your addons is available for UpdraftPlus - please follow this link to get it.
fi: Lisäosat sisältävä päivitys on saatavilla UpdraftPlussaan - napsauta tätä linkkiä hakeaksesi sen.

en: An update is available for UpdraftPlus - please follow this link to get it.
fi: Päivitys on saatavilla UpdraftPlussaan - napsauta tätä linkkiä hakeaksesi sen.

en: Any other directories found inside wp-content
fi: Muut hakemistot wp-content -hakemiston alla

en: Any other file/directory on your server that you wish to backup
fi: Muut tiedostot/hakemistot palvelimella, jotka haluat varmuuskopioida

en: Any support requests to do with %s should be raised with your web hosting company.
fi: Tukipyynnöt, jotka liittyvät %s tulisi lähettää verkkosivustoasi isännöivälle taholle.

en: Archive is expected to be size:
fi: Arkiston ennakoitu koko:

en: As long as your web hosting allows http (i.e. non-SSL access) or will forward requests to https (which is almost always the case), this is no problem. If that is not yet set up, then you should set it up, or use below search and replace so that the non-https links are automatically replaced.
fi: Jos verkko hostauksesi sallii http (ts. ei-SSL osoitteen) tai lähettää edelleen pyynnöt https:ään (kuten lähes aina näin on), tämä ei ole ongelma. Jos tätä ei ole vielä asetettu, niin sinun tulee se tehdä, tai käyttää alla olevaa hakua ja korvata ei-https linkit automaattisesti.

en: Asia Pacific (Singapore)
fi: Aasian ja Tyynenmeren alue (Singapore)

en: Ask WordPress to automatically update UpdraftPlus when it finds an available update.
fi: Pyydä WordPressiä päivittämään UpdraftPlus automattisesti päivityksen ollessa saatavilla.

en: Ask WordPress to update UpdraftPlus automatically when an update is available
fi: Pyydä WordPressiä päivittämään UpdraftPlus automaattisesti, kun päivitys on saatavilla

en: At the same time as the files backup
fi: Samaan aikaan tiedostojen varmuuskopioinnin kanssa

en: At your UpdraftCentral dashboard you should press the "Add Site" button then paste the key in the input box.
fi: Omassa UpdraftCentral ohjausnäkymässä sinun tulee painaa "Lisää sivusto" nappia ja sen jälkeen lisätä avain teksti laatikkoon.

en: Attribute imported content to user
fi: Ominaisuus toi tietoja käyttäjälle

en: Authenticate with %s
fi: Tunnistaudu - %s

en: Authentication
fi: Todennus

en: Authorization failed
fi: Auktorisointi epäonnistui

en: Automatic backup before update
fi: Automaattinen varmuuskopiointi ennen päivitystä

en: Automatic updates
fi: Automattiset päivitykset

en: Automatically backup (where relevant) plugins, themes and the WordPress database with UpdraftPlus before updating
fi: Varmuuskopioi lisäosat, teemat ja WordPressin tietokanta automaattisesti (tarpeellisilta osin) UpdraftPlussan avulla ennen päivittämistä

en: Available to claim on this site
fi: Valmiina noutaa tältä sivulta

en: Azure Government
fi: Azure-hallitus

en: Backed up: %s
fi: Varmuuskopioitu: %s

en: Backup Now
fi: Varmuuskopioi nyt

en: Backup Report
fi: Varmuuskopio Reportti

en: Backup begun
fi: Varmuuskopiointi aloitettu

en: Backup data (click to download)
fi: Varmuuskopioitu tieto (klikkaa ladataksesi)

en: Backup date
fi: Päiväys

en: Backup directory
fi: Varmuuskopiohakemisto

en: Backup directory (%s) is not writable, or does not exist.
fi: Varmuuskopiohakemistoon (%s) ei voi kirjoittaa tai sitä ei ole

en: Backup directory could not be created
fi: Varmuuskopiohakemistoa ei voitu luoda

en: Backup directory specified is writable, which is good.
fi: Määritettyyn varmuuskopiohakemistoon voidaan kirjoittaa. Hyvä.

en: Backup directory successfully created.
fi: Varmuuskopiohakemisto luotu.

en: Backup file not available.
fi: Varmuuskopiotiedosto ei ole saatavilla.

en: Backup more databases
fi: Varmuuskopioi muita tietokantoja

en: Backup non-WordPress tables contained in the same database as WordPress
fi: Varmuuskopioi WordPressiin liittymättömiä tauluja samassa tietokannassa kuin WordPress

en: Backup of:
fi: Varmuuskopio kohteesta:

en: Backup succeeded
fi: Varmuuskopiointi onnistui

en: Bad filename format - this does not look like a file created by UpdraftPlus
fi: Epäkelpo tiedostonimi - tämä ei vaikuta UpdraftPlus-lisäosalla luodulta tiedostolta

en: Bad filename format - this does not look like an encrypted database file created by UpdraftPlus
fi: Epäkelpo tiedostonimi - tämä ei vaikuta UpdraftPlus-lisäosalla luodulta, salatulta tietokannalta

en: Be careful what you select - if you select / then it really will try to create a zip containing your entire webserver.
fi: Ole huolellinen mitä valitset - jos valitset "/", se yrittää oikeasti luoda zip-tiedostoa, josta löytyy koko sivusi.

en: Be safe with an automatic backup
fi: Automaattinen varmuuskopiointi tuo turvaa

en: But no %s settings were found. Please complete all fields in %s settings and save the settings.
fi: Mutta %s asetuksia ei löytynyt. Ole ystävällinen ja viimeistele kaikki kentät %s asetuksissa ja talleta asetukset.

en: But no bucket was defined, so backups may not complete. Please enter a bucket name in the %s settings and save settings.
fi: Konttia ei ole määritelty, joten voi olla että varmuuskopiota ei voida viimeistellä. Ole ystävällinen ja anna kontin nimi %s asetuksissa ja tallenna asetukset.

en: By default UpdraftPlus uses its own store of SSL certificates to verify the identity of remote sites (i.e. to make sure it is talking to the real Dropbox, Amazon S3, etc., and not an attacker). We keep these up to date. However, if you get an SSL error, then choosing this option (which causes UpdraftPlus to use your web server's collection instead) may help.
fi: Oletusarvoisesti UpdraftPlus käyttää omaa SSL-sertifikaattien säilöään varmistaakseen etäpalvelinten identiteetin (ollakseen varma että toisessa päässä todellakin on aito Dropbox tai Amazon S3 eikä hyökkääjä). Pidämme nämä ajan tasalla. Jos törmäät SSL-virheeseen, tämän valitseminen (UpdraftPlus käyttää palvelimesi säilöä omansa sijaan) saattaa auttaa.

en: Cancel
fi: Kumoa

en: Cannot create new AWS user, since the old AWS toolkit is being used.
fi: Et voi tehdä uutta AWS -käyttäjää, sillä vanhaa AWS -työkalupakettia käytetään.

en: Check this box to have a basic report sent to
fi: Ruksaa ruutu ja saat perusraportin sähköpostitse

en: Check this box to use Amazon's server-side encryption
fi: Merkitse tämä laatikko käyttääksesi Amazonin palvelin-salausta

en: Check your file permissions: Could not successfully create and enter:
fi: Tarkista tiedosto-oikeutesi: Ei voitu luoda ja asettaa:

en: Choose the components to restore
fi: Valitse palautettavat komponentit

en: Choose your remote storage
fi: Valitse etäsäilö

en: Choosing this option lowers your security by stopping UpdraftPlus from using SSL for authentication and encrypted transport at all, where possible. Note that some cloud storage providers do not allow this (e.g. Dropbox), so with those providers this setting will have no effect.
fi: Tämän valitseminen heikentää tietoturvaa, sillä UpdraftPlus ei käytä SSL:ää tunnistautumiseen ja salattuun liikennöintiin, jos mahdollista. Huomaa, että jotkin pilvipalveluntarjojat eivät salli tätä (esim. Dropbox) ja näissä tapauksissa tällä valinnalla ei ole vaikutusta.

en: Choosing this option lowers your security by stopping UpdraftPlus from verifying the identity of encrypted sites that it connects to (e.g. Dropbox, Google Drive). It means that UpdraftPlus will be using SSL only for encryption of traffic, and not for authentication.
fi: Tämän valitseminen heikentää tietoturvaa, sillä UpdraftPlus ei varmista niiden salattujen sivustojen identiteettiä, joihin se on yhdistää (esim. Dropbox, Google Drive). Tämä tarkoittaa sitä, että UpdraftPlus käyttää SSL:ää vain liikenteen salaamiseen, ei tunnistautumiseen.

en: Cleaning up rubbish...
fi: Siivotaan roskaa...

en: Client ID
fi: Asiakas tunnus

en: Clone region:
fi: Kloonaus alus:

en: Close
fi: Sulje

en: Cloud Files
fi: Pilvi tiedostot

en: Connect with your UpdraftPlus.Com account
fi: Yhdistä UpdraftPlus.Com tilisi

en: Copying this entity failed.
fi: Tämän kokonaisuuden kopiointi epäonnistui.

en: Could not create %s zip. Consult the log file for more information.
fi: Ei voitu luoda zip-tiedostoa %s. Tarkista loki.

en: Could not create files in the backup directory. Backup aborted - check your UpdraftPlus settings.
fi: Ei voitu luoda tiedostoja varmuuskopiointihakemistoon. Varmuuskopiointi keskeytetty - tarkista asetukset.

en: Could not find one of the files for restoration
fi: Erästä palautettavaa tiedostoa ei löytynyt

en: Could not find that job - perhaps it has already finished?
fi: Tehtävää ei löydy - se on mahdollisesti jo valmis?

en: Could not open the backup file for writing
fi: Ei voitu avata varmuuskopioita kirjoittamista varten

en: Could not read the directory
fi: Ei voitu lukea hakemistosta

en: Could not save backup history because we have no backup array. Backup probably failed.
fi: Ei voitu tallentaa varmuuskopiohistoriaa, sillä varmuuskopiotaulukkoa ei ole. Varmuuskopiointi todennäköisesti epäonnistui.

en: Create
fi: Luo

en: Create Azure credentials in your Azure developer console.
fi: Luo Azure tunnukset Azure kehittäjäkonsolissa.

en: Create another key
fi: Luo uusi avain

en: Creating backup with UpdraftPlus...
fi: Varmuuskopiota tehdään UpdraftPlussan avulla...

en: Creating database backup
fi: Luodaan tietokannan varmuuskopiota

en: Creating file backup zips
fi: Luodaan tiedostojen varmuuskopioita (zip)

en: Current limit is:
fi: Nykyinen rajoitus on:

en: Current memory usage
fi: Nykyinen muistinkulutus

en: Current use:
fi: Tämänhetkinen käyttö:

en: Currently disabled
fi: Tällä hetkellä estetty

en: Currently enabled
fi: Tällä hetkellä sallittu

en: Daily
fi: Päivittäin

en: Database
fi: Tietokanta

en: Database (files backup has not completed)
fi: Tietokanta (tiedostojen varmuuskopiointi ei ole valmis)

en: Database Options
fi: Tietokannan varmuuskopiointi

en: Database encryption phrase
fi: Tietokannan salauslauseke

en: Database restoration options:
fi: Vaihtoehdot tietokannan palauttamiseksi:

en: Database successfully decrypted.
fi: Tietokannan salaus purettiin onnistuneesti.

en: Debug mode
fi: Vianselvitystila

en: Debugging information
fi: Virheenkorjauksen tiedot

en: Decrypting database (can take a while)...
fi: Puretaan tietokannan salausta (saattaa kestää hetken)...

en: Decryption failed. The database file is encrypted, but you have no encryption key entered.
fi: Salauksen purkaminen epäonnistui. Tietokantatiedosto on salattu, mutta salauksenpurkuavainta ei annettu.

en: Decryption failed. The most likely cause is that you used the wrong key.
fi: Salauksen purkaminen epäonnistui. Todennäköisin syy on väärä salauksenpurkuavain.

en: Delete
fi: Poista

en: Delete Old Directories
fi: Poista vanhat hakemistot

en: Delete backup set
fi: Poista varmuuskopio

en: Delete local backup
fi: Poista paikallinen varmuuskopio

en: Delete these settings
fi: Poista nämä asetukset

en: Delete this backup set
fi: Poista tämä varmuuskopio

en: Description
fi: Kuvaus/ tiivistelmä

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Disable SSL entirely where possible
fi: Poista SSL käytöstä kokonaan, missä mahdollista

en: Dismiss
fi: Piilota tämä huomautus.

en: Dismiss all UpdraftPlus news
fi: Hylkää kaikki UpdraftPlus uutiset

en: Do not verify SSL certificates
fi: Älä varmista SSL-sertifikaatteja

en: Do read this helpful article of useful things to know before restoring.
fi: Tutustu tähän artikkeliin asioista, jotka on hyödyllistä tietää ennen palauttamista.

en: Do you need WordPress Multisite support?
fi: Tarvitsetko WordPress Multisite -tukea?

en: Don't want to be spied on? UpdraftPlus Premium can encrypt your database backup.
fi: Ethän halua sinua vakoiltavan? UpdraftPlus Premium voi salata tietokantasi varmuuskopion.

en: Download chunk size failed to change to %d
fi: Latauksen lohkokoon muutos %d :ksi epäonnistui.

en: Download chunk size successfully changed to %d
fi: Latauksen lohkokoko onnistuneesti muutettu %d :ksi.

en: Download error: the server sent us a response which we did not understand.
fi: Latausvirhe: palvelin lähetti vasteen jota ei voitu ymmärtää.

en: Download failed
fi: Lataaminen epäonnistui

en: Download in progress
fi: Lataaminen käynnissä

en: Download log file
fi: Lataa lokitiedosto

en: Download most recently modified log file
fi: Lataa viimeisin lokitiedosto

en: Download to your computer
fi: Lataa tietokoneellesi

en: Drop backup files here
fi: Raahaa varmuuskopiointi tiedostot tänne

en: Eastern United States
fi: Itäinen Yhdysvallat

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email reports
fi: Sähköpostiraportit

en: Email reports created by UpdraftPlus (free edition) bring you the latest UpdraftPlus.com news
fi: Ilmaisella UpdraftPlus-lisäosalla luodut sähköpostiraportit sisältävät viimeisimmät UpdraftPlus.com -uutiset.

en: Encrypted database
fi: Suojattu tietokanta

en: Encryption error occurred when encrypting database. Encryption aborted.
fi: Salausvirhe tietokantaa salattaessa. Salaus keskeytetty.

en: Ensure you are logged into the correct account before continuing.
fi: Varmista että olet kirjautunut sisään oikealle tilille ennen kuin jatkat.

en: Enter a comma-separated list; otherwise, leave blank for all tables.
fi: Syötä lista pilkuilla erotettuna; muussa tapauksessa jätä tyhjäksi (kaikki taulut).

en: Enter addresses here to have a report sent to them when a backup job finishes.
fi: Syötä sähköpostiosoitteet, joihin raportti lähetetään varmuuskopioinnin valmistuttua.

en: Enter any description
fi: Anna kuvaus

en: Enter the URL where your self-hosted install of UpdraftCentral is located:
fi: Anna URL jossa itsesi hallinnoima asennus UpdraftCentral:sta sijaitsee:

en: Error
fi: Virhe

en: Error message
fi: Virheilmoitus

en: Error opening local file: Failed to download
fi: Virhe avattaessa paikallista tiedostoa: lataus epäonnistui

en: Error:
fi: Virhe:

en: Error: the server sent us a response which we did not understand.
fi: Virhe: palvelin lähetti meille vastauksen, jota emme ymmärtäneet.

en: Error: unexpected empty parameter (%s, %s)
fi: Virhe: odottamaton tyhjä parametri (%s, %s)

en: Europe (Ireland)
fi: Eurooppa (Irlanti)

en: Every %s hours
fi: Joka %s. tunti

en: Exclude these from
fi: Poissulje nämä paikasta

en: Exclude these:
fi: Älä sisällytä näitä:

en: Existing Backups
fi: Varmuuskopiot

en: Expert settings
fi: Edistyneet asetukset

en: Export settings
fi: Vienti asetukset

en: Extensions
fi: Laajennukset

en: External database (%s)
fi: Ulkoinen tietokanta (%s)

en: Extra database
fi: Ylimääräinen tietokanta

en: Failed
fi: Epäonnistui

en: Failed to create a temporary directory
fi: Tilapäisen hakemiston luonti epäonnistui

en: Failed to delete working directory after restoring.
fi: Työhakemiston poistaminen palauttamisen jälkeen epäonnistui.

en: Failed to find database file
fi: Tietokantatiedostoa ei löytynyt

en: Failed to open database file
fi: Tietokantatiedostoa ei voitu avata

en: Failed to open the zip file (%s) - %s
fi: Zip-tiedostoa (%s) ei voitu avata - %s

en: Failed to upload to %s
fi: Kohteeseen %s lataaminen epäonnistui

en: Failed to write out the decrypted database to the filesystem
fi: Tietokannan (salaus purettu) kirjoittaminen tiedostojärjestelmään epäonnistui

en: File not found
fi: Tiedostoa ei löydy

en: File ready.
fi: Tiedosto valmis.

en: Files
fi: Tiedostot

en: Files found:
fi: Tiedostoja löytetty:

en: Find out more here.
fi: Lue lisää täältä.

en: Follow this link to attempt to create the directory and set the permissions
fi: Seuraa tätä linkkiä yrittääksesi luoda hakemiston ja asettaaksi oikeudet

en: For backups older than
fi: Varmuuskopioihin vanhempia kuin

en: For more reporting features, use the Reporting add-on.
fi: Halutessasi lisää raportointiominaisuuksia, käytä Reporting-lisäosaa.

en: Fortnightly
fi: Joka toinen viikko

en: Found SET NAMES %s, but changing to %s as suggested by WPDB::determine_charset().
fi: Löydetty SET NAMES %s, mutta WPDB::determine_charset() suosittelee sen vaihtamista %s.

en: Free disk space in account:
fi: Vapaata tilaa tilillä:

en: Front page:
fi: Etusivu:

en: Full backup
fi: Täysi varmuuskopiointi

en: Get it here
fi: Saat sen täältä

en: Get more quota
fi: Suurenna kiintiötäsi

en: Go
fi: Suorita

en: Go here to connect.
fi: Mene tänne yhdistääksesi.

en: Go here to re-enter your password.
fi: Mene tänne laittaaksesi salasanan uudelleen.

en: Go to the shop.
fi: Mene kauppaan.

en: Good news: Your site's communications with %s can be encrypted. If you see any errors to do with encryption, then look in the 'Expert Settings' for more help.
fi: Hyviä uutisia: liikennöinti kohteeseen %s voidaan salata. Jos näet salaukseen liittyviä virheitä, tarkista lisätiedot kohdasta "Edistyneet asetukset".

en: Happy New Year - 20% off UpdraftPlus Premium until January 14th
fi: Hyvää uutta vuotta - 20% alennus UpdraftPlus Premiumista Tammukuun 14-päivä asti.

en: Have not yet obtained an access token from Google - you need to authorise or re-authorise your connection to Google Drive.
fi: Et ole vielä saanut pääsyyn tarvittavaa tunnussanomaa Googlelta - sinun täytyy (uudelleen)auktorisoida yhteytesi Google Driveen.

en: If OneDrive later shows you the message "unauthorized_client", then you did not enter a valid client ID here.
fi: Jos OneDrive myöhemmin näyttää sinulle viestin "unauthorized_client", asiakas ID:si oli väärä täällä.

en: If making a request for support, please include this information:
fi: Jos luot tukipynnön, sisällytä tämä tieto:

en: If that is unsuccessful check the permissions on your server or change it to another directory that is writable by your web server process.
fi: Jos toimenpide epäonnistuu, tarkista oikeudet palvelimella tai vaihda hakemistoon, jonne palvelimen prosessilla on oikeudet kirjoittaa.

en: If you are not sure what this option is for, then you will not want it, and should turn it off.
fi: Ellet ole varma mihin tätä käytetään, sinun ei kannata kytkeä tätä päälle.

en: If you are using this, then turn Turbo/Road mode off.
fi: Jos käytät tätä, kytke Turbo/Road -tila pois päältä.

en: If you can still read these words after the page finishes loading, then there is a JavaScript or jQuery problem in the site.
fi: Jos voit vielä lukea näitä sanoja sivun lataamisen jälkeen, sivullasi on JavaScript tai jQuery virhe.

en: If you enter text here, it is used to encrypt database backups (Rijndael). <strong>Do make a separate record of it and do not lose it, or all your backups <em>will</em> be useless.</strong> This is also the key used to decrypt backups from this admin interface (so if you change it, then automatic decryption will not work until you change it back).
fi: Jos syötät tähän tekstiä, sitä käytetään tietokantavarmuuskopion salaamiseen (Rijndael). <strong>Kirjoita tämä ylös äläkä hukkaa sitä, tai varmuuskopiosi ovat <em>käyttökelvottomia</em>.</strong> Tätä käytetään myös purkamaan salaus tämän ohjausnäkymän kautta; jos vaihdat sen, automaattinen salauksen purku ei toimi kunnes vaihdat sen takaisin.

en: If you have already renewed, then you need to allocate a licence to this site - %s
fi: Jos olet jo uusinyt, sinun täytyy myöntää lisenssi tälle sivulle - %s

en: If you have purchased from UpdraftPlus.Com, then follow this link to the installation instructions (particularly step 1).
fi: Jos olet ostanut UpdraftPlus.Com:lta, niin seuraa tätä linkkiä niin pääset asennusohjeisiin (erityisesti osa 1).

en: If you want to restore a multisite backup, you should first set up your WordPress installation as a multisite.
fi: Jos haluat palauttaa multisite-varmuuskopion, sinun tulisi ensin asettaa tämä WordPress-asennus multisite-verkostoksi.

en: If your database includes extra tables that are not part of this WordPress site (you will know if this is the case), then activate this option to also back them up.
fi: Jos tietokanta sisältää muita tauluja, jotka eivät liity WordPress-sivustoon, aktivoi tämä varmuuskopioidaksesi ne.

en: Include in files backup
fi: Sisällytä tiedostovarmuuskopioon

en: Incremental
fi: Inkrementaalinen

en: Infinite recursion: consult your log for more information
fi: Päättymätön rekursio: tarkista logi

en: Introducing UpdraftCentral
fi: Esittelyssä UpdraftCentral

en: Invalid bucket name
fi: Epäkelpo sangon (bucket) nimi

en: It can also backup external databases.
fi: Sillä voit myös varmuuskopioida ulkoisia tietokantoja.

en: It has been tested up to version %s.
fi: On testattu versioon %s asti.

en: JavaScript warning
fi: JavaScript-varoitus

en: Job deleted
fi: Tehtävä poistettu

en: Last log message
fi: Viimeisin lokiviesti

en: Lead developer's homepage
fi: Johtavan kehittäjän kotisivu

en: Like UpdraftPlus and can spare one minute?
fi: Tykkäätkö UpdraftPlussasta ja voit antaa minuutin ajastasi?

en: Loading log file
fi: Ladataan loki-tiedostoa

en: Log all messages to syslog (only server admins are likely to want this)
fi: Kirjaa kaikki viestit syslogiin (vain palvelimen ylläpitäjä saattaa haluta tämän tiedon)

en: Manage Addons
fi: Hallitse lisäosia

en: Manually decrypt a database backup file
fi: Pura tietokantavarmuuskopion salaus käsin

en: Memory limit
fi: Muistirajoitus

en: Microsoft Azure is not compatible with sites hosted on a localhost or 127.0.0.1 URL - their developer console forbids these (current URL is: %s).
fi: Microsoft Azure ei ole yhteensopiva sivujen kanssa, jotka isännöidään localhost tai 127.0.0.1 URL-osoitteissa. - Heidän kehittäjäkonsolinsta kieltää nämä (tämänhetkinen URL on: %s).

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: More plugins
fi: Lisää liitännäisiä

en: More tasks:
fi: Lisää toimintoja:

en: Multisite
fi: Multisite (Verkosto)

en: Name: %s.
fi: Nimi: %s.

en: News
fi: Uutiset

en: Next
fi: Seuraava

en: Next scheduled backups
fi: Seuraavaksi ajastetut varmuuskopiot

en: No
fi: Ei

en: No backup has been completed
fi: Yhtään varmuuskopiota ei ole vielä tehty

en: No local copy present.
fi: Ei paikallista kopiota.

en: No log files were found.
fi: Lokitiedostoja ei löytynyt.

en: No previous backup found to add an increment to.
fi: Vanhoja varmuuskopioita ei löydetty.

en: None
fi: Ei mitään

en: Not installed
fi: Ei asennettu

en: Note that not all cloud backup methods are necessarily using SSL authentication.
fi: Huomaa, etteivät kaikki pilvipalveluun perustuvat varmuuskopiointimenetelmät välttämättä käytä SSL-tunnistautumista.

en: Note:
fi: Huomaa:

en: Nothing currently scheduled
fi: Ei ajastuksia tällä hetkellä

en: Nothing yet logged
fi: Ei vielä mitään lokissa

en: OK. You should soon see activity in the "Last log message" field below.
fi: OK. Sinun tulisi pian nähdä viesti "Viimeisin lokiviesti" -kohdassa alapuolella.

en: Old directories successfully removed.
fi: Vanhat hakemistot poistettu.

en: Old directory removal failed for some reason. You may want to do this manually.
fi: Vanhojen hakemistojen poistaminen epäonnistui. Voit tehdä poistamisen käsin.

en: Old table prefix:
fi: Vanha taulun etuliite:

en: Only the WordPress database can be restored; you will need to deal with the external database manually.
fi: Vain WordPress tietokanta voidaan palauttaa; sinun pitää huolehtia ulkoisesta tietokannasta manuaalisesti.

en: Opera web browser
fi: Opera-selain

en: Or, use an UpdraftClone key
fi: Tai, käytä UpdraftClone avain

en: Others
fi: Muut

en: Password
fi: Salasana

en: Peak memory usage
fi: Muistinkulutuksen huippu

en: Please check out UpdraftPlus Premium, or the stand-alone Multisite add-on.
fi: Tutustu UpdraftPlus Premiumiin tai itsenäiseen Multisite-lisäosaan.

en: Please consult this FAQ if you have problems backing up.
fi: Tutustu tähän FAQ-osioon, mikäli sinulla on ongelmia varmuuskopioinnin kanssa.

en: Please help UpdraftPlus by giving a positive review at wordpress.org.
fi: Auta UpdraftPlussaa jättämällä positiivinen arvostelu wordpress.org-sivustolla.

en: Please make sure that you have made a note of the password!
fi: Tarkista, että olet ottanut salasanan talteen.

en: Plugins
fi: Lisäosat

en: Press here to look inside your UpdraftPlus directory (in your web hosting space) for any new backup sets that you have uploaded.
fi: Valitse tämä tarkistaaksesi UpdraftPlus-hakemiston (kotisivutilassasi) mahdollisten uusien, ladattujen varmuuskopioiden varalta.

en: Press the buttons... UpdraftClone does the work.
fi: Paina nappeja... UpdraftClone tekee kaiken homman.

en: Processing...
fi: Käsitellään...

en: Project ID
fi: Projekti ID

en: Pruning old backup sets
fi: Karsitaan vanhoja varmuuskopio-settejä

en: RSA fingerprint
fi: RSA sormenjälki

en: Read more about Easy Updates Manager
fi: Lue lisää Easy Updates Managerista

en: Read more about how this works...
fi: Lue lisää siitä, miten tämä toimii...

en: Read this article to see step-by-step how it's done.
fi: Lue tämä artikkeli nähdäksesi miten se on tehty.

en: Remember this choice for next time (you will still have the chance to change it)
fi: Muista tämä valinta seuraavalla kerralla (sinulla säilyy edelleen mahdollisuus muuttaa sitä)

en: Remote Storage Options
fi: Etäsäilön asetukset

en: Remote storage method and instance id are required for authentication.
fi: Etätallennus menetelmä ja tapahtuma id vaaditaan todentamiseksi.

en: Remove old directories
fi: Poista vanhat hakemistot

en: Replace with
fi: Korvaa:

en: Reporting
fi: Raportointi

en: Requested table character set (%s) is not present - changing to %s.
fi: Haluttua taulukon merkistöä (%s) ei ole saatavilla - vaihdetaan %s :ksi.

en: Requested table collation (%1$s) is not present - changing to %2$s. | Requested table collations (%1$s) are not present - changing to %2$s.
fi[0]: Pyydetty taulun keräys (%1$s) ei ole näkyvillä - muutetaan %2$s :ksi.
fi[1]: Pyydettyjen taulujen keräys (%1$s) ei ole näkyvillä - muutetaan %2$s :ksi.

en: Requesting start of backup...
fi: Aloitetaan varmuuskopiointi...

en: Rescan local folder for new backup sets
fi: Etsi varmuuskopioita paikallisesta kansiosta

en: Rescan remote storage
fi: Etsi varmuuskopioita etäsäilöstä

en: Rescanning remote and local storage for backup sets...
fi: Skannataan etä- ja paikallista varastoa varmuuskopioiden varalta...

en: Restore
fi: Palauta

en: Restore backup
fi: Palauta varmuuskopio

en: Restoring the database (on a large site this can take a long time - if it times out (which can happen if your web hosting company has configured your hosting to limit resources) then you should use a different method, such as phpMyAdmin)...
fi: Palautetaan tietokantaa (suurien sivustojen kohdalla tämä saatta kestää kauan. Mikäli aikakatkaisu ilmenee - etenkin jos verkkosivustoasi isännöivä taho on rajoittanut käytössäsi olevia resursseja - tulisi käyttää muita menetelmiä kuten phpMyAdmin)...

en: Restoring will replace this site's themes, plugins, uploads, database and/or other content directories (according to what is contained in the backup set, and your selection).
fi: Palauttaminen korvaa tämän sivuston teemat, lisäosat, ladatut tiedostot, tietokannan ja/tai muun sisällön (riippuen valinnoistasi ja siitä, mitä varmuuskopio sisältää).

en: Return to UpdraftPlus Configuration
fi: Palaa UpdraftPlus-asetuksiin

en: Rows examined:
fi: Rivejä tarkistettu:

en: Rows per batch
fi: Riviä per erä

en: S3 bucket
fi: S3 ämpäri

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Saving...
fi: Tallentaa...

en: Search / replace database
fi: etsi / korvaa tietokanta

en: Search and replacing table:
fi: Etsi ja korvaa taulu:

en: Search for
fi: Hae:

en: Self-hosted dashboard
fi: Itse hallinnoima ohjausnäkymä

en: Send a report only when there are warnings/errors
fi: Lähetä raportti vain, jos ilmeni varoituksia/virheitä

en: Sending Your Backup To Remote Storage
fi: Lähetetään varmuuskopiotasi etävarastoon

en: Settings
fi: Asetukset

en: Show expert settings
fi: Näytä edistyneet asetukset

en: Standard
fi: Standardi

en: Start backup
fi: Aloita varmuuskopiointi

en: Store at
fi: Polku

en: Subscriptions can be cancelled at any time.
fi: Tilaukset voidaan peruuttaa koska tahansa.

en: Success
fi: Onnistui

en: Success:
fi: Onnistui:

en: Support
fi: Tuki

en: Supported backup plugins: %s
fi: Tuetut varmuuskopiointilisäosat: %s

en: Table prefix has changed: changing %s table field(s) accordingly:
fi: Taulun etuliite on vaihtunut: vaihdetaan taulun %s kentät sen mukaisesti:

en: Tell me more about incremental backups
fi: Lisätietoja inkrementaalisesta varmuuskopioinnista

en: Test %s Settings
fi: Testaa %s -asetukset

en: Test connection...
fi: Testaa yhteys...

en: Testing %s Settings...
fi: Testataan %s asetuksia...

en: The above directories are everything, except for WordPress core itself which you can download afresh from WordPress.org.
fi: Ylläolevat hakemistot sisältävät kaiken, poislukien WordPressin ydin, jonka voit ladata WordPress.org -sivustolta.

en: The above files comprise everything in a WordPress installation.
fi: Yllämainitut tiedostot kattavat koko WordPress-asennuksen.

en: The backup apparently succeeded and is now complete
fi: Varmuuskopiointi ilmeisesti onnistui ja on valmis

en: The backup attempt has finished, apparently unsuccessfully
fi: Varmuuskopiointiyritys päättyi, ilmeisesti epäonnistuneesti

en: The backup has finished running
fi: Varmuuskopiointi on valmis

en: The backup records do not contain information about the proper size of this file.
fi: Varmuuskopion tietoihin ei sisälly tämän tiedoston oikeaa kokoa.

en: The database server that this WordPress site is running on doesn't support the character set (%s) which you are trying to import. | The database server that this WordPress site is running on doesn't support the character sets (%s) which you are trying to import.
fi[0]: Tietokantapalvelin jossa WordPress on käynnissä ei tue merkistöä (%s) jota yrität tuoda.
fi[1]: Tietokantapalvelin jossa WordPress on käynnissä ei tue merkistöjä (%s) joita yrität tuoda.

en: The database server that this WordPress site is running on doesn't support the collation (%s) used in the database which you are trying to import. | The database server that this WordPress site is running on doesn't support multiple collations (%s) used in the database which you are trying to import.
fi[0]: Tietokanta palvelin missä WordPress sivusto on käynnissä ei tue tietojen keräystä (%s) käytettynä tietokannassa jota yrität tuoda.
fi[1]: Tietokanta palvelin missä WordPress sivusto on käynnissä ei tue useita tietojen keräyksiä (%s) käytettynä tietokannassa jota yrität tuoda.

en: The decryption key used:
fi: Käytetty salauksenpurkuavain:

en: The error reported by %s was:
fi: %s virhe oli:

en: The folder exists, but your webserver does not have permission to write to it.
fi: Hakemisto on olemassa, mutta palvelimella ei ole oikeuksia kirjoittaa sinne.

en: The folder was created, but we had to change its file permissions to 777 (world-writable) to be able to write to it. You should check with your hosting provider that this will not cause any problems
fi: Hakemisto luotiin, mutta sen oikeudet on muutettu muotoon 777 (kaikki voivat kirjoittaa) jotta sinne voidaan kirjoittaa. Tarkista verkkosivustoasi isännöivältä taholta, ettei tämä aiheuta ongelmia.

en: The following entity cannot be restored automatically: "%s".
fi: Tätä osaa ei voida paluttaa automaattisesti: "%s".

en: The installed version of UpdraftPlus Backup/Restore has not been tested on your version of WordPress (%s).
fi: Asennettua UpdraftPlussan versiota ei ole testattu WordPress-versiosi (%s) kanssa.

en: The location of this directory is set in the expert settings, in the Settings tab.
fi: Tämän hakemiston sijainnin voi asettaa edistyneissä asetuksissa, Asetukset-välilehdellä.

en: The log file could not be read.
fi: Lokitiedostoa ei voitu lukea.

en: The preparation of the clone data has been aborted.
fi: Datan kloonauksen aloitus on pysäytetty.

en: The request to the filesystem to create the directory failed.
fi: Pyyntö luoda hakemisto epäonnistui.

en: The server's RSA key %s fingerprint: %s.
fi: Palvelimen RSA avain %s sormenjälki: %s.

en: The site in this backup was running on a webserver with version %s of %s.
fi: Tämä varmuuskopioitu sivusto on ollut käytössä palvelimella, jossa versio %s (%s).

en: Themes
fi: Teemat

en: There are no UpdraftCentral dashboards that can currently control this site.
fi: UpdraftCentral kojelautoja ei löydetty tälle sivulle.

en: These tables only
fi: Vain nämä taulut

en: This admin interface uses JavaScript heavily. You either need to activate it within your browser, or to use a JavaScript-capable browser.
fi: Ylläpitäjälle tarkoitettu käyttöliittymä hyödyntää JavaScriptiä. Sinun tulee kytkeä se päälle selaimessasi tai käyttää JavaScriptiä tukevaa selainta.

en: This backup does not exist in the backup history - restoration aborted. Timestamp:
fi: Tätä varmuuskopiota ei löydy varmuuskopiointihistoriasta - palautus peruutettu. Aikaleima:

en: This can easily destroy your site; so, use it with care!
fi: Tämä saattaa tuhota sivustosi. Käytä varoen!

en: This feature requires %s version %s or later
fi: Tämä ominaisuus tarvitsee version %s tai %s myöhemmän

en: This file could not be uploaded
fi: Tätä tiedostoa ei voitu ladata palvelimelle

en: This is a count of the contents of your Updraft directory
fi: Updraft-hakemiston yhteenlaskettu sisältö

en: This is significantly newer than the server which you are now restoring onto (version %s).
fi: Tämä on merkittävästi tuoreempi kuin palvelin johon yrität palauttaa (versio %s).

en: This is sometimes caused by a firewall - try turning off SSL in the expert settings, and testing again.
fi: Tämä johtuu joskus palomuurista - yritä kytkeä SSL pois päältä kehittyneistä asetuksista, ja yritä uudelleen.

en: This looks like a migration (the backup is from a site with a different address/URL, %s).
fi: Tämä näyttää migraatiolta (varmuuskopio on sivustolta jolla on eri osoite/URL, %s).

en: This restoration will work if you still have an SSL certificate (i.e. can use https) to access the site. Otherwise, you will want to use below search and replace to search/replace the site address so that the site can be visited without https.
fi: Tämä palautus toimii jos sinullä on yhä SSL sertifikaatti (ts. voit käyttää https:ää) päästäksesi käsiksi sivustoon. Muussa tapauksessa, käytä alla olevaa hakua ja vaihda sivustosi osoite niin että sivustolla voi vierailla ilman https:ää.

en: This will delete all your UpdraftPlus settings - are you sure you want to do this?
fi: Kaikki UpdraftPlus-asetukset tyhjennetään - oletko varma?

en: Time now
fi: Kellonaika nyt

en: Time taken (seconds):
fi: Aikaa käytetty (sekunteina):

en: To change any of the default settings of what is backed up, to configure scheduled backups, to send your backups to remote storage (recommended), and more, go to the settings tab.
fi: Valitaksesi mitä varmuuskopioidaan, ajastaaksesi varmuuskopioinnin, varmuuskopioidaksesi etäsijaintiin tai pilvipalveluun (suositellaan) ja muut asetukset löydät "Asetukset"-välilehdeltä.

en: To fix the time at which a backup should take place,
fi: Asettaaksesi ajan, milloin varmuuskopiointi suoritetaan,

en: To make a backup, just press the Backup Now button.
fi: Luodaksesi varmuuskopion, valitse "Varmuuskopioi nyt".

en: Too many database errors have occurred - aborting
fi: Liian monta tietokantavirhettä - keskeytetään

en: Total (uncompressed) on-disk data:
fi: Tiedostojen viemä (pakkaamaton) levytila yhteensä:

en: URL for the site of your UpdraftCentral dashboard
fi: Sivustosi URL UpdraftCentral ohjausnäkymässä

en: Unable to open zip file (%s) - could not pre-scan it to check its integrity.
fi: Zip -tiedostoa (%s) ei voitu avata - ei voitu skannata sen sisältöä

en: United States
fi: Yhdysvallat

en: Unknown server response:
fi: Tuntematon palvelinvastaus:

en: Unless you have a problem, you can completely ignore everything here.
fi: Ellei sinulla ole ongelmaa, voit jättää kaiken tässä mainutun huomiotta.

en: Unpacking backup...
fi: Puretaan varmuuskopiota...

en: UpdraftCentral Connection
fi: UpdraftCentral yhteys

en: UpdraftCentral dashboard connection details
fi: Yhteydenmuodostamisen yksityiskohdat UpdraftCentral ohjausnäkymään

en: UpdraftClone key is required.
fi: UpdraftClone avain on pakollinen.

en: UpdraftPlus - Upload backup files
fi: UpdraftPlus - lataa varmuuskopiotiedostoja palvelimelle

en: UpdraftPlus Backups
fi: UpdraftPlus-varmuuskopiot

en: UpdraftPlus Restoration: Progress
fi: UpdraftPlus-palautus: edistyminen

en: UpdraftPlus does not officially support versions of WordPress before %s. It may work for you, but if it does not, then please be aware that no support is available until you upgrade WordPress.
fi: UpdraftPlus ei virallisesti tue WordPressin versioita, jotka ovat vanhempia kuin %s. Se saattaa toimia, mutta ota huomioon ettei tukea ole saatavilla ennenkuin päivität WordPressin.

en: UpdraftPlus is not able to directly restore this kind of entity. It must be restored manually.
fi: UpdraftPlus ei voi palauttaa tämäntyyppistä kokonaisuutta. Se täytyy palauttaa käsin.

en: UpdraftPlus is on social media - check us out!
fi: UpdraftPlus löytyy myös sosiaalisesta mediasta!

en: UpdraftPlus notice:
fi: UpdraftPlus-huomautus:

en: UpdraftPlus warning:
fi: UpdraftPlus varoitus:

en: Upgrade now
fi: Päivitä nyt

en: Upload backup files
fi: Siirrä varmuuskopiotiedostoja palvelimelle

en: Uploading files to remote storage
fi: Lähetetään tiedostoja etäsäilöön

en: Uploads
fi: Ladatut tiedostot

en: Uploads URL:
fi: Latauksien URL:

en: Use SCP instead of SFTP
fi: Käytä SCP:tä SFTP:n sijaan

en: Use the server's SSL certificates
fi: Käytä palvelimen SSL-sertifikaatteja

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Version
fi: Versio

en: View Log
fi: Näytä loki

en: Warning
fi: Varoitus

en: Warning:
fi: Varoitus:

en: Warning: PHP safe_mode is active on your server. Timeouts are much more likely. If these happen, then you will need to manually restore the file via phpMyAdmin or another method.
fi: Varoitus: PHP:n "safe_mode" on aktiivisena palvelimellasi. Aikakatkaisut ovat todennäköisiä. Näiden tapahtuessa sinun täytyy palauttaa tiedosto käsi phpMyAdminin kautta tai muilla keinoin.

en: Was this a backup created by a different backup plugin? If so, then you might first need to rename it so that it can be recognized - please follow this link.
fi: Onko tämä varmuuskopio luotu toisella varmuuskopiointi-lisäosalla? Jos on, sinun tulee mahdollisesti nimetä se uudelleen sen tunnistamiseksi - seuraa tätä linkkiä.

en: Web server:
fi: Palvelin:

en: Web-server disk space in use by UpdraftPlus
fi: UpdraftPlussan käyttämä levytila palvelimella

en: Weekly
fi: Viikottain

en: Welcome to UpdraftPlus!
fi: Tervetuloa UpdraftPlussaan!

en: When the Email storage method is enabled, also send the backup
fi: Kun säilöksi on valittu "Sähköposti", lähetä myös varmuuskopio

en: Why am I seeing this?
fi: Miksi näen tämän?

en: With Metaslider, you can easily add style and flare with beautifully-designed sliders.
fi: Metaslider:lla voit helposti lisätä tyylejä ja loistetta kauniisti suunnitelluilla liukusäätimillä..

en: WordPress Backup
fi: WordPress Varmuuskopio

en: WordPress Core
fi: WordPress Ydin

en: WordPress backup is complete
fi: WordPressin varmuuskopiointi on valmis

en: WordPress core (including any additions to your WordPress root directory)
fi: WordPressin ydin (sisältäen mitkä tahansa lisäykset WordPressin juurihakemistoon)

en: Yes
fi: Kyllä

en: You are currently using the free version of UpdraftPlus.
fi: Käytät tällä hetkellä ilmaista versiota UpdraftPlus:sta.

en: You are importing from a newer version of WordPress (%s) into an older one (%s). There are no guarantees that WordPress can handle this.
fi: Olet tuomassa uudemmasta WordPress versiosta (%s) vanhempaan versioon (%s). Emme takaa, että WordPress pystyy käsittelemään tämän.

en: You are using the %s webserver, but do not seem to have the %s module loaded.
fi: Käytät palvelinta %s, mutta näyttää siltä, ettei moduuli %s ole ladattuna.

en: You can choose another suitable character set instead and continue with the restoration at your own risk.
fi: Voit valita toisen sopivan merkistön sen sijaan ja jatkaa palatusta omalla vastuulla.

en: You can choose another suitable collation instead and continue with the restoration (at your own risk).
fi: Voit valita toisen soveltuvan tietojen keräyksen sen sijaan ja jatkaa palatusta (omalla vastuulla).

en: You can find out more about clone keys here.
fi: Voit löytää lisää kloonasavaimista täältä..

en: You can get more quota here
fi: Voit suurentaa kiintiötäsi täällä

en: You can manually decrypt an encrypted database here.
fi: Voit purkaa tietokantavarmuuskopion salauksen käsin täällä.

en: You can search and replace your database (for migrating a website to a new location/URL) with the Migrator add-on - follow this link for more information
fi: Voit suorittaa etsi/korvaa -toiminnon tietokannalle (siirtääksesi verkkosivuston uuteen sijaintiin/URL-osoitteeseen) hyödyntämällä Migrator-lisäosaa - linkin takaa löydät lisää tietoa

en: You can send a backup to more than one destination with an add-on.
fi: Voit lähettää varmuuskopion useampaan kuin yhteen etäsäilöön käyttämällä lisäosaa.

en: You do not appear to be authenticated with %s
fi: Sinua ei ole todennettu %s

en: You do not have the UpdraftPlus %s add-on installed - get it from %s
fi: UpdraftPlus-lisäosaa %s ei ole asennettu - saat sen täältä: %s

en: You entered an email address that was not recognised by UpdraftPlus.Com
fi: Syötit sähköpostiosoitteen, jota UpdraftPlus.com ei tunnista.

en: You have chosen to backup files, but no file entities have been selected
fi: Olet valinnut varmuuskopioinnin, mutta yhtään tiedostoa ei ole valittu

en: You have less than %s of free disk space on the disk which UpdraftPlus is configured to use to create backups. UpdraftPlus could well run out of space. Contact your the operator of your server (e.g. your web hosting company) to resolve this issue.
fi: Levytilaa on vapaana vähemmän kuin %s. UpdraftPlus ei välttämättä pysty toimimaan levytilan loppumisen vuoksi. Ota yhteyttä palvelimen ylläpitoon ratkaistaksesi asian.

en: You have not yet connected with your UpdraftPlus.Com account.
fi: Et ole vielä yhdistänyt UpdraftPlus.com-tiliisi.

en: You have not yet made any backups.
fi: Et ole vielä tehnyt yhtään varmuuskopiota.

en: You must select at least one remote storage destination to upload this backup set to.
fi: Sinun täytyy valita ainakin yksi etäkohde varmuuskopioinnin lähettämiseksi.

en: You need to connect to receive future updates to UpdraftPlus.
fi: Sinun täytyy yhdistää saadaksesi käyttöön uudet UpdraftPlus-päivitykset.

en: You need to enter an admin secret key
fi: Tarvitset järjestelmänvalvojan salaisen avaimen

en: You need to enter an admin username
fi: Sinun täytyy asettaa järjestelmänvalvojan käyttäjänimi

en: You need to re-authenticate with %s, as your existing credentials are not working.
fi: Sinun täytyy tunnistautua uudelleen palveluun %s, olemassaolevat tunnistautumistiedot eivät toimi.

en: You need to supply both an email address and a password
fi: Sinun tulee antaa sekä sähköpostiosoite että salasana

en: You should only proceed if you cannot update the current server and are confident (or willing to risk) that your plugins/themes/etc. are compatible with the older %s version.
fi: Jatka vain, ellet voi päivittää nykyistä palvelinta ja olet varma (tai halukas ottamaan riskin) että lisäosat/teemat/jne. ovat yhteensopivia vanhemman version %s kanssa.

en: You will find more information about this in the Settings section.
fi: Löydät lisätietoja Asetukset-osiosta.

en: You will need to consult with your web hosting provider to find out how to set permissions for a WordPress plugin to write to the directory.
fi: Tarkista verkkosivustoasi isännöivältä taholta, miten asetat WordPressin lisäosalle kirjoitusoikeudet hakemistoon.

en: You will need to restore it manually.
fi: Se täytyy palauttaa käsin.

en: You've got it
fi: Sinä pystyt siihen

en: Your %s account name: %s
fi: %s -tilisi nimi: %s

en: Your %s quota usage: %s %% used, %s available
fi: %s -kiintiön käyttö: %s %% käytetty, %s vapaana

en: Your .htaccess has an old site reference on line number %s. You should remove it manually. | Your .htaccess has an old site references on line numbers %s. You should remove them manually.
fi[0]: Tiedostossasi .htaccess on vanha sivustoviite rivillä %s. Sinun tulee poistaa se manuaalisesti.
fi[1]: Tiedostossasi .htaccess on vanhoja sivustoviitteitä riveillä %s. Sinun tulee poistaa ne manuaalisesti.

en: Your backup has been restored.
fi: Varmuuskopio on palautettu.

en: Your backup is of a WordPress multisite install; but this site is not. Only the first site of the network will be accessible.
fi: Varmuuskopiosi on WordPress multisite -asennuksesta, mutta tämä sivusto ei. Vain ensimmäinen verkoston sivustoista tulee olemaan käytettävissä.

en: Your chosen character set to use instead:
fi: Käytä näitä valitsemasi merkistön sijasta:

en: Your chosen replacement collation
fi: Valitsemasi korvaava tietojen keräys

en: Your database user does not have permission to drop tables
fi: Sinun tietokanta käyttäjälläsi ei ole oikeutta poistaa tauluja.

en: Your email address was valid, but your password was not recognised by UpdraftPlus.Com.
fi: Sähköpostiosoitteesi oli oikea, mutta UpdraftPlus.Com ei tunnistanut salasanaasi.

en: Your free space in your hosting account is very low - only %s Mb remain
fi: Sinun vapaa tilasi tililläsi on todella alhainen - enää %s Mb jäljellä

en: Your label for this backup (optional)
fi: Tunnisteesi tälle varmuuskopiolle (valinnainen)

en: Your settings have been saved.
fi: Asetukset on tallennettu.

en: Your settings have been wiped.
fi: Asetukset on poistettu.

en: Your web server has PHP's so-called safe_mode active.
fi: Palvelimellasi on PHP:n niinkutsuttu "safe_mode" aktiivisena.

en: Your web server's PHP installation does not included a required module (%s). Please contact your web hosting provider's support.
fi: Palvelimesi PHP-asennus ei sisällä vaadittavaa moduulia (%s). Ota yhteys verkkopalvelujasi isännöivän tahon tukeen.

en: Your web server's PHP/Curl installation does not support https access. Communications with %s will be unencrypted. Ask your web host to install Curl/SSL in order to gain the ability for encryption (via an add-on).
fi: Palvelimesi PHP/Curl -asennus ei tue https-pyyntöjä. Kommunikointia %s kanssa ei salata. Pyydä verkkopalvelujasi isännöivää tahoa asentamaa Curl/SSL mahdollistaaksesi salauksen (vaatii lisäosan).

en: Your web server's PHP/Curl installation does not support https access. We cannot access %s without this support. Please contact your web hosting provider's support. %s <strong>requires</strong> Curl+https. Please do not file any support requests; there is no alternative.
fi: Palvelimesi PHP/Curl -asennus ei tue https-pyyntöjä. Kohteeseen %s ei voida liikennöidä ilman tätä. Ota yhteys verkkopalvelujasi isännöivän tahon tukeen. %s <strong>vaatii</strong> Curl+https. Ole hyvä äläkä luo tukipyyntöjä tähän liittyen, tälle ei ole olemassa vaihtoehtoja.

en: Your website is hosted using the %s web server.
fi: Sivustosi on isännöitynä %s palvelimella.

en: already done
fi: jo tehty

en: an account
fi: tili

en: and retain this many scheduled backups
fi: ja säilytä ajastettuja varmuuskopioita (kpl)

en: authentication error
fi: todentamisvirhe

en: calculating...
fi: lasketaan...

en: database connection attempt failed
fi: Tietokantaan yhdistäminen epäonnistui

en: day(s)
fi: päivä(ä)

en: e.g. if your server is busy at day and you want to run overnight
fi: esim. mikäli palvelin on kuormitettuna päivällä ja haluat suorittaa yöaikaan

en: enhanced remote storage options
fi: Kehittyneet etävarastoinnin asetukset

en: file
fi: tiedosto

en: file is size:
fi: tiedoston koko:

en: follow this link to get it
fi: seuraa tätä linkkiä

en: go here
fi: mene tänne

en: hour(s)
fi: tunti(a)

[ctx: i.e. Non-automatic]
en: Manual
fi: Käsin

en: i.e. if you have %s there
fi: ts. jos sinulla on %s siellä

en: last activity: %ss ago
fi: viimeisin aktiviteetti: %ss sitten

en: login
fi: Kirjaudu sisään

en: now proceeding with the updates...
fi: jatketaan päivitysten suorittamista...

en: optional
fi: valinnainen

en: or to restore manually
fi: tai palauta manuaalisesti

en: or, to reset this option
fi: tai palauta valinta oletuksiin

en: read more at %s
fi: lue lisää: %s

en: recommended
fi: suositus

en: refresh
fi: päivitä

en: remote site
fi: etäsivusto

en: restoration
fi: palautus

en: search and replace
fi: etsi ja korvaa

en: search term
fi: hakusana

en: settings
fi: Asetukset

en: show log
fi: näytä loki

en: skipped (not in list)
fi: hypätty yli (ei listassa)

en: starting from next time it is
fi: seuraavan kerran

en: stop
fi: pysäkki

en: table: %s
fi: taulu: %s

en: the database query being run was:
fi: suoritettava tietokantakysely:

en: use UpdraftPlus Premium
fi: käytä UpdraftPlus Premiumia

en: user
fi: käyttäjä

en: will restore as:
fi: palautetaan:

en: wp-config.php from backup: restoring (as per user's request)
fi: wp-config.php varmuuskopiosta: palautetaan (käyttäjän pyynnöstä)

en: wp-config.php from backup: will restore as wp-config-backup.php
fi: wp-config.php varmuuskopiosta: palautetaan nimellä wp-config-backup.php

en: you have authenticated your %s account
fi: olet tunnistautunut %s -tilillesi

en: you have authenticated your %s account.
fi: olet tunnistautunut %s -tilillesi.

en: you will want to use below search and replace site location in the database (migrate) to search/replace the site address.
fi: käytä alla olevaa hakua korvataksesi sivuston tietokannassa (siirtääksesi) olevan sivuston osoitteen.

en: your site's admin address
fi: sivustosi ylläpitäjän osoitteeseen
