UpdraftPlus - en to el_GR translation catalogue (1704 entries)

en: "%s" has no primary key, manual change needed on row %s.
el_GR: "%s" δεν έχει πρωτεύον κλειδί, γίνεται χειροκίνητη αλλαγή που απαιτείται για τη γραμμή %s.

[ctx: "tenant" is a term used with OpenStack storage - Google for "OpenStack tenant" to get more help on its meaning]
en: tenant
el_GR: ομάδα χρηστών

en: %d errors, %d warnings
el_GR: %d σφάλματα, %d προειδοποιήσεις

en: %d hours, %d minutes, %d seconds
el_GR: %d ώρες, %d λεπτά, %d δευτερόλεπτα

en: %s (%s used)
el_GR: %s (%s χρησιμοποιημένος)

en: %s - could not back this entity up; the corresponding directory does not exist (%s)
el_GR: %s - δεν μπορεί να δημιουργηθεί αντίγραφο ασφαλείας αυτής της οντότητας, ο αντίστοιχος φάκελος δεν υπάρχει (%s)

en: %s Account Name
el_GR: %s Όνομα Λογαριασμού

en: %s Container
el_GR: %s Πίνακας περιεχομένου

en: %s Error
el_GR: %s Λάθος

en: %s Error: Failed to access bucket %s. Check your permissions and credentials.
el_GR: Σφάλμα %s: Αποτυχία πρόσβασης στον κάδο %s. Ελέγξτε τα δικαιώματα και τα διαπιστευτήριά σας.

en: %s Error: Failed to download %s. Check your permissions and credentials.
el_GR: Σφάλμα %s: Απέτυχε η λήψη του %s. Ελέγξτε τα δικαιώματα και τα διαπιστευτήριά σας.

en: %s Error: Failed to initialise
el_GR: %s Σφάλμα: Αποτυχία στην εκκίνηση

en: %s Error: Failed to open local file
el_GR: Σφάλμα%s: Απέτυχε το άνοιγμα του τοπικού αρχείου

en: %s Error: Failed to upload
el_GR: Σφάλμα %s: Αποτυχία ανεβάσματος

en: %s Key
el_GR: %s Κλειδί

en: %s Prefix
el_GR: %s Πρόθεμα

en: %s Service Exception.
el_GR: %s Εξαίρεση Υπηρεσίας.

en: %s access key
el_GR: %s κλειδί πρόσβασης

en: %s add-on not found
el_GR: το πρόσθετο %s δε βρέθηκε

en: %s archives remain
el_GR: %s από τα αρχεία παραμένουν

en: %s authentication
el_GR: %s ταυτοποίηση

en: %s authentication failed
el_GR: %s αποτυχία πιστοποίησης

en: %s checksum: %s
el_GR: %s άθροισμα ελέγχου: %s

en: %s de-authentication
el_GR: %s αποεπιβεβαίωση

en: %s does not allow authorisation of sites hosted on direct IP addresses. You will need to change your site's address (%s) before you can use %s for storage.
el_GR: %s δεν επιτρέπει την έγκριση σε σελίδες που φιλοξενούνται σε απευθείας διευθύνσεις IP. Θα πρέπει να αλλάξετε τη διεύθυνση του δικτυακού σας τόπου (%s) για να μπορέσετε να χρησιμοποιήσετε το %s για την αποθήκευση.

en: %s does not allow authorization of sites hosted on direct IP addresses. You will need to change your site's address (%s) before you can use %s for storage.
el_GR: Το %s δεν επιτρέπει την εξουσιοδότηση των ιστότοπων που φιλοξενούνται σε άμεσες διευθύνσεις IP. Θα χρειαστεί να αλλάξετε τη διεύθυνση του ιστότοπού σας (%s) προτού μπορέσετε να χρησιμοποιήσετε το %s για αποθήκευση.

en: %s download: failed: file not found
el_GR: %s μεταφόρτωσης: σφάλμα: το αρχείο δεν βρέθηκε

en: %s end-point
el_GR: %s τελικό σημείο

en: %s error - failed to access the container
el_GR: %s σφάλμα- αποτυχία πρόσβασης στο φάκελο

en: %s error - failed to re-assemble chunks
el_GR: %s λάθος - αποτυχία επαναδημιουργίας των κομματιών

en: %s error - failed to upload file
el_GR: %s λάθος - αποτυχία ανεβάσματος του αρχείου

en: %s error - we accessed the container, but failed to create a file within it
el_GR: %s σφάλμα - αποκτήθηκε πρόσβαση στο φάκελο αλλά υπήρξε αποτυχία κατά τη δημιουργία ενός αρχείου μέσα σε αυτόν

en: %s error: %s
el_GR: %s σφάλμα: %s

en: %s has been chosen for remote storage, but you are not currently connected.
el_GR: %s έχει επιλεγεί για απομακρυσμένη αποθήκευση, αλλά δεν είστε προς το παρόν συνδεδεμένοι.

en: %s hours
el_GR: %s ώρες

en: %s location
el_GR: %s τοποθεσία

en: %s login failure
el_GR: %s αποτυχία εισόδου

en: %s minutes, %s seconds
el_GR: %s λεπτά, %s δευτερόλεπτα

en: %s per quarter
el_GR: %s ανά τέταρτο

en: %s per year
el_GR: %s ανά έτος

en: %s re-assembly error (%s): (see log file for more)
el_GR: %s λάθος επανασυναρμολόγησης (%s): (δείτε το αρχείο καταγραφής για περισσότερες λεπτομέρειες)

en: %s restoration options:
el_GR: %s επιλογές επαναφοράς:

en: %s returned an unexpected HTTP response: %s
el_GR: %s επέστρεψε μη αναμενόμενη απάντηση HTTP: %s

en: %s secret key
el_GR: %s μυστικό κλειδί

en: %s settings test result:
el_GR: αποτέλεσμα δοκιμής για τις ρυθμίσεις %s:

en: %s support is available as an add-on
el_GR: η υποστήριξη του %s είναι διαθέσιμη ως προσθετο

en: %s table(s) found.
el_GR: %s πίνακας(ες) βρέθηκε(αν).

en: %s total table(s) found; %s with the indicated prefix.
el_GR: %s πίνακας(ες) βρέθηκε(αν); %s με το υποδεικνυόμενο πρόθεμα.

en: %s upload: getting uploadID for multipart upload failed - see log file for more details
el_GR: αποστολή %s: η λήψη uploadID για μεταφόρτωση πολλαπλών αρχείων απέτυχε - δείτε το αρχείο καταγραφής για περισσότερες λεπτομέρειες

en: %s version:
el_GR: %s έκδοση:

en: %s version: %s
el_GR: %s έκδοση: %s

en: %s weeks
el_GR: %s εβδομάδες

en: %s: unreadable file - could not be backed up
el_GR: %s: το αρχείο είναι μη αναγνώσιμο - δεν μπορεί να δημιουργηθεί αντίγραφο ασφαλείας γι' αυτό

en: %s: unreadable file - could not be backed up (check the file permissions and ownership)
el_GR: %s: μη αναγνώσιμο αρχείο - δεν μπορεί να συμπεριληφθεί στο αντίγραφο ασφαλείας (ελέγξτε τα δικαιώματα αρχείων και την ιδιοκτησία)

en: (%s%%, file %s of %s)
el_GR: (%s%%, αρχείο %s από %s)

en: (None configured)
el_GR: (Δεν έχει διαμορφωθεί)

en: (Not finished)
el_GR: (Δεν έχει ολοκληρωθεί)

en: (Nothing has been logged yet)
el_GR: (Τίποτα δεν έχει καταγραφεί ακόμα)

en: (Nothing yet logged)
el_GR: (Τίποτα δεν έχει ακόμη συνδεθεί)

en: (Read more)
el_GR: (Διαβάστε περισσότερα)

en: (This applies to all WordPress backup plugins unless they have been explicitly coded for multisite compatibility).
el_GR: (Αυτό ισχύει για όλα τα πρόσθετα του WordPress που δημιουργούν αντίγραφα ασφαλείας, εκτός αν έχουν δημιουργηθεί αυστηρά για συμβατότητα σε multisite).

en: (You appear to be already authenticated).
el_GR: (Φαίνεται πως έχετε ήδη ταυτοποιηθεί).

en: (already uploaded)
el_GR: (έχει ήδη μεταφορτωθεί)

en: (apparently a pre-release or withdrawn release)
el_GR: (προφανώς μια προ-έκδοση ή μια έκδοση που αποσύρθηκε)

en: (as many as you like)
el_GR: (τόσο όσα επιθυμείτε)

en: (at same time as files backup)
el_GR: (στον ίδιο χρόνο όπως και τα αντίγραφα ασφαλείας των αρχείων)

en: (backup set imported from remote location)
el_GR: (τα αρχεία αντιγράφων ασφαλείας έχουν εισαχθεί από την απομακρυσμένη τοποθεσία)

en: (current version)
el_GR: (τρέχουσα έκδοση)

en: (latest increment: %s)
el_GR: (τελευταίο πρόσθετο αντίγραφο: %s)

en: (learn more about this significant option)
el_GR: (μάθετε περισσότερα για αυτή τη σημαντική επιλογή)

en: (logs can be found in the UpdraftPlus settings page as normal)...
el_GR: (τα αρχεία καταγραφής μπορείτε να τα βρείτε στη σελίδα ρυθμίσεων του UpdraftPlus ως συνήθως)...

en: (make sure that you were trying to upload a zip file previously created by UpdraftPlus)
el_GR: (σιγουρευτείτε ότι προσπαθείτε να ανεβάσετε ένα αρχείο zip το όποιο έχει κατασκευαστεί με το UpdraftPlus)

en: (or connect using the form on this page if you have already purchased it)
el_GR: (ή συνδεθείτε χρησιμοποιώντας τη φόρμα σε αυτή τη σελίδα, εάν το έχετε ήδη αγοράσει)

en: (tap on an icon to select or unselect)
el_GR: (πατήστε στα εικονίδια για να επιλέξετε ή να αποεπιλέξετε)

[ctx: (verb)]
en: Download
el_GR: Λήψη

en: (version: %s)
el_GR: (έκδοση: %s)

en: (view log...)
el_GR: (δείτε το αρχείο καταγραφής...)

en: ... and many more!
el_GR: ... και πολλά περισσότερα!

en: 1 hour
el_GR: 1 ώρα

en: 1 week
el_GR: 1 εβδομάδα

en: <b>Do not</b> place it inside your uploads or plugins directory, as that will cause recursion (backups of backups of backups of...).
el_GR: <b> Μην </b> το τοποθετείτε μέσα στο φάκελο με τις προσθήκες ή τα πρόσθετα, καθώς αυτό θα προκαλέσει αναδρομή (αντίγραφα ασφαλείας των αντιγράφων ασφαλείας των αντιγράφων ασφαλείας των...).

en: <strong>(You appear to be already authenticated,</strong> though you can authenticate again to refresh your access if you've had a problem).
el_GR: <strong> (Φαίνεται να έχετε ήδη πιστοποιηθεί,</strong> αν και μπορείτε να πιστοποιηθείτε και πάλι για να ανανεώσετε την πρόσβασή σας, αν αντιμετωπίσατε κάποιο πρόβλημα).

en: <strong>This is NOT a folder name</strong>.
el_GR: <strong>Αυτό ΔΕΝ είναι ένα όνομα φακέλου</strong>.

en: A "migration" is ultimately the same as a restoration - but using backup archives that you import from another site.
el_GR: Μια διαδικασία «μετανάστευσης» είναι τελικά η ίδια με μια αποκατάσταση - αλλά με τη χρήση αντιγράφων ασφαλείας αρχείων που εισάγετε από άλλη σελίδα.

en: A PHP exception (%s) has occurred: %s
el_GR: Έχει γίνει εξαίρεση (%s) στην PHP: %s

en: A PHP fatal error (%s) has occurred: %s
el_GR: Έχει συμβεί ένα καίριο σφάλμα (%s) στην PHP: %s

en: A host name cannot contain a slash.
el_GR: Ένα όνομα κεντρικού υπολογιστή δεν μπορεί να περιέχει κάθετο (slash).

en: A key was created, but the attempt to register it with %s was unsuccessful - please try again later.
el_GR: Δημιουργήθηκε κλειδί αλλά η προσπάθεια καταχώρησής του στο %s ήταν ανεπιτυχής - παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι αργότερα.

en: A key with this name already exists; you must use a unique name.
el_GR: Μια καταχώρηση με αυτό το όνομα υπάρχει ήδη, θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε ένα μοναδικό όνομα.

en: A new UpdraftCentral connection has not been made.
el_GR: Η σύνδεση με το UpdraftCentral δεν πραγματοποιήθηκε.

en: A search/replace cannot be undone - are you sure you want to do this?
el_GR: Σε μια εύρεση/αντικατάσταση δεν μπορεί να γίνει αναίρεση - είστε σίγουρος πως θέλετε να το κάνετε αυτό;

en: A temporary clone is an instant copy of this website, running on our servers. Rather than test things on your live site, you can UpdraftClone it, and then throw away your clone when done.
el_GR: Ένας προσωρινός κλώνος είναι ένα στιγμιαίο αντίγραφο αυτού του ιστότοπου, που τρέχει στους διακομιστές μας. Μην κάνετε δοκιμές στο ιστότοπό σας. Φτιάξτε έναν κλώνο στο UpdraftClone και πετάξτε τον όταν τελειώσετε τις δοκιμές.

en: A version of UpdraftPlus is already installed. WordPress will only allow you to install your new version after first de-installing the existing one. That is safe - all your settings and backups will be retained. So, go to the "Plugins" page, de-activate and de-install UpdraftPlus, and then try again.
el_GR: Μια έκδοση του UpdraftPlus είναι ήδη εγκατεστημένη. Η WordPress θα σας επιτρέψει να εγκαταστήσετε τη νέα έκδοση μόνο αφού πρώτα απεγκαταστήσετε την υπάρχουσα. Αυτή είναι η ασφαλέστερη διαδικασία - ενώ όλες οι ρυθμίσεις και τα αντίγραφα ασφαλείας θα διατηρηθούν. Έτσι, μεταβείτε στη σελίδα "Πρόσθετα", απενεργοποιήστε και απεγκαταστήστε το UpdraftPlus και στη συνέχεια δοκιμάστε ξανά.

en: A very large file was encountered: %s (size: %s Mb)
el_GR: Βρέθηκε ένα πολύ μεγάλο αρχείο: %s (μέγεθος: %s Mb)

en: A website where you have installed %s
el_GR: Ένας δικτυακός τόπος στον οποίο έχετε εγκαταστήσει το %s

en: A zip error occurred
el_GR: Συνέβη ένα σφάλμα κατά τη συμπίεση zip

en: ABORT: Could not find the information on which entities to restore.
el_GR: ΑΚΥΡΩΣΗ: Δε βρέθηκαν οι πληροφορίες για το ποιες οντότητες να επαναφερθούν.

en: API key
el_GR: Κλειδί API

en: API secret
el_GR: μυστικό API

en: AWS authentication failed
el_GR: Η επαλήθευση ταυτότητας AWS απέτυχε

en: Access Key: %s
el_GR: Κλειδί Πρόσβασης: %s

en: Access this site as user:
el_GR: Πρόσβαση αυτής της σελίδας ως χρήστης:

en: Account ID
el_GR: ID Λογαριασμού

en: Account Key
el_GR: Κλειδί Λογαριασμού

en: Account full: your %s account has only %d bytes left, but the file to be uploaded has %d bytes remaining (total size: %d bytes)
el_GR: Λογαριασμός πλήρης: ο λογαριασμός %s έχει μόνο %d bytes ελεύθερα, αλλά απομένουν από το αρχείο για να φορτωθούν %d bytes υπόλοιπα (συνολικό μέγεθος :%d bytes)

en: Account full: your %s account has only %d bytes left, but the file to be uploaded is %d bytes
el_GR: Ο λογαριασμός σας είναι πλήρης: Ο λογαριασμός σας %s σας έχει μόνο %d bytes ελεύθερα, αλλά το αρχείο που πρέπει να μεταφορτωθεί έχει μέγεθος %d bytes

en: Account holder's name: %s.
el_GR: Όνομα κατόχου λογαριασμού: %s.

en: Account is not authorized (%s).
el_GR: Ο λογαριασμός δεν ειναι εξουσιοδοτημένος (%s).

en: Account is not authorized.
el_GR: Ο λογαριασμός δεν είναι πιστοποιημένος.

en: Account type
el_GR: Τύπος λογαριασμού

en: Accounts created at rackspacecloud.com are US accounts; accounts created at rackspace.co.uk are UK accounts.
el_GR: Λογαριασμοί που δημιουργούνται στο rackspacecloud.com είναι λογαριασμοί με έδρα της ΗΠΑ. Λογαριασμοί που δημιουργούνται στο rackspace.co.uk είναι λογαριασμοί με έδρα το Ηνωμένο Βασίλειο.

en: Accounts created at rackspacecloud.com are US-accounts; accounts created at rackspace.co.uk are UK-based
el_GR: Λογαριασμοί που δημιουργούνται στο rackspacecloud.com είναι λογαριασμοί με έδρα της ΗΠΑ. Λογαριασμοί που δημιουργούνται στο rackspace.co.uk είναι λογαριασμοί με έδρα το Ηνωμένο Βασίλειο

en: Actions
el_GR: Ενέργειες

en: Actions upon selected backups
el_GR: Ενέργειες σχετικά με τα επιλεγμένα αντιγράφα ασφαλείας

en: Add SFTP to send your data securely, lock settings and encrypt your database backups for extra security.
el_GR: Προσθέστε SFTP για να στείλετε τα δεδομένα σας με ασφάλεια, να κλειδώσετε τις ρυθμίσεις και να κρυπτογραφήσετε τα αντίγραφα ασφαλείας της βάσης δεδομένων σας για επιπλέον ασφάλεια.

en: Add a site
el_GR: Προσθήκη σελίδας

en: Add an additional retention rule...
el_GR: Προσθέστε ένα πρόσθετο κανόνα διατήρησης...

en: Add an exclusion rule
el_GR: Προσθέστε έναν κανόνα αποκλεισμού

en: Add an external database to backup...
el_GR: Προσθήκη εξωτερικής βάσης δεδομένων στο αντίγραφο ασφαλείας...

en: Add another %s account...
el_GR: Προσθήκη άλλου λογαριασμού %s ...

en: Add another address...
el_GR: Προσθήκη νέας διεύθυνσης...

en: Add directory...
el_GR: Προσθήκη καταλόγου ...

en: Add site
el_GR: Προσθήκη σελίδας

en: Add style and flare easily with beautifully-designed sliders on the #1 WP slider plugin
el_GR: Προσθέστε στυλ και λάμψη εύκολα με όμορφα σχεδιασμένα ρυθμιστικά στο #1 WP slider πρόσθετο

en: Add this website to your UpdraftCentral Cloud dashboard at updraftplus.com.
el_GR: Προσθέστε αυτή την ιστοσελίδα στον πίνακα ελέγχου του UpdraftCentral Cloud στο updraftplus.com.

en: Add-Ons / Pro Support
el_GR: Πρόσθετα / Πρόσθετη Υποστήριξη

en: Adding...
el_GR: Προσθήκη...

en: Additional and enhanced remote storage locations
el_GR: Πρόσθετες και βελτιωμένες θέσεις απομακρυσμένης αποθήκευσης

en: Additional storage
el_GR: Πρόσθετος χώρος αποθήκευσης

en: Adds enhanced capabilities for Rackspace Cloud Files users
el_GR: Προσθέτει ενισχυμένες δυνατότητες για τους χρήστες του Rackspace Cloud Files

en: Admin Username
el_GR: Όνομα χρήστη Admin

en: Admin access key
el_GR: Κλειδί πρόσβασης διαχειριστή

en: Admin secret key
el_GR: Μυστικό κλειδί διαχειριστή

en: Advanced / Debugging Settings
el_GR: Σύνθετες ρυθμίσεις / Ρυθμίσεις αποσφαλμάτωσης

en: Advanced Tools
el_GR: Προηγμένα εργαλεία

en: After pressing this button, you can select where to upload your backup from a list of your currently saved remote storage locations
el_GR: Αφού πατήσετε αυτό το κουμπί, μπορείτε να επιλέξετε από πού να μεταφορτώσετε το αντίγραφο ασφαλείας από μια λίστα των αποθηκευμένων τοποθεσιών απομακρυσμένης αποθήκευσης

en: After pressing this button, you will be given the option to choose which components you wish to migrate
el_GR: Αφού πατήσετε αυτό το κουμπί, θα σας δοθεί η δυνατότητα να επιλέξετε ποια στοιχεία θέλετε να χρησιμοποιηθούν για τη μετανάστευση

en: After pressing this button, you will be given the option to choose which components you wish to restore
el_GR: Αφού πατήσετε αυτό το κουμπί, θα σας δοθεί η δυνατότητα να επιλέξετε ποια μέρη θέλετε να επαναφέρετε

en: After you've backed up your database, we recommend you install our WP-Optimize plugin to streamline it for better website performance.
el_GR: Αφού δημιουργήσετε αντίγραφο ασφαλείας της βάσης δεδομένων σας, σας συνιστούμε να εγκαταστήσετε το πρόσθετο WP-Optimize για να την εξομαλύνετε για καλύτερη απόδοση του ιστότοπου.

en: All WordPress tables will be backed up.
el_GR: Θα δημιουργηθούν αντίγραφα ασφαλείας για όλους τους πίνακες της WordPress.

en: All files beginning with given characters
el_GR: Όλα τα αρχεία ξεκινούν με συγκεκριμένους χαρακτήρες

en: All files beginning with these characters
el_GR: Όλα τα αρχεία αρχίζουν με αυτούς τους χαρακτήρες

en: All files with this extension
el_GR: Όλα τα αρχεία με αυτήν την επέκταση

en: All references to the site location in the database will be replaced with your current site URL, which is: %s
el_GR: Όλες οι αναφορές για τη θέση της ιστοσελίδας στη βάση δεδομένων θα αντικατασταθούν με το τρέχον URL της ιστοσελίδας σας, το οποίο είναι: %s

en: All sites
el_GR: Όλες τις σελίδες

en: Allow deletion
el_GR: Επιτρέψτε τη διαγραφή

en: Allow download
el_GR: Επιτρέψτε τη μεταφόρτωση

en: Allow only administrators to log in
el_GR: Να επιτρέπεται μόνο οι διαχειριστές να συνδεθούν

en: Almost all FTP servers will want passive mode; but if you need active mode, then uncheck this.
el_GR: Σχεδόν όλοι οι διακομιστές FTP θέλουν παθητική λειτουργία (passive mode) αλλά αν χρειάζεστε ενεργητική λειτουργία (active mode) τότε καταργήστε την επιλογή αυτή.

en: Also delete from remote storage
el_GR: Διαγραφή επίσης και από το χώρο απομακρυσμένης αποθήκευσης.

en: Also send this backup to the active remote storage locations
el_GR: Επίσης στείλετε αυτό το αντίγραφο ασφαλείας στις ενεργές τοποθεσίες απομακρυσμένης αποθήκευσης

en: Also, you should read this important FAQ.
el_GR: Επίσης, θα πρέπει να διαβάσετε αυτές τις σημαντικές Συχνές Ερωτήσεις.

en: An SQL line that is larger than the maximum packet size and cannot be split was found; this line will not be processed, but will be dropped: %s
el_GR: Βρέθηκε μια γραμμή SQL που είναι μεγαλύτερη από το μέγιστο μέγεθος πακέτου και δεν μπορεί να κατατμηθεί. η γραμμή αυτή δεν θα υποβληθεί σε επεξεργασία, αλλά θα αφεθεί ως έχει: %s

en: An UpdraftCentral connection has been made successfully.
el_GR: Η σύνδεση με το UpdraftCentral έγινε επιτυχώς.

en: An admin password has been set.
el_GR: Ο κωδικός πρόσβασης του διαχειριστή έχει οριστεί.

en: An email is required and needs to be in a valid format.
el_GR: Απαιτείται ένα email και πρέπει να είναι σε έγκυρη μορφή.

en: An error has occurred while processing your request. The server might be busy or you have lost your connection to the internet at the time of the request. Please try again later.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επεξεργασία του αιτήματός σας. Ο διακομιστής μπορεί να είναι απασχολημένος ή χάθηκε η σύνδεσή σας στο διαδίκτυο τη στιγμή της αίτησης. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: An error occurred on the first %s command - aborting run
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα στην πρώτης %s εντολή - ματαίωση εκτέλεσης

en: An error occurred when fetching storage module options:
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την ανάκτηση των επιλογών μονάδας αποθήκευσης:

en: An error occurred when trying to retrieve your add-ons.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την προσπάθεια ανάκτησης των πρόσθετών σας.

en: An error occurred whilst closing the final database file
el_GR: Συνέβη ένα λάθος κλείνοντας το τελευταίο αρχείο της βάσης δεδομένων

en: An error response was received; HTTP code:
el_GR: Μια απάντηση σφάλματος ελήφθη. Κωδικός HTTP:

en: An invalid URL was entered
el_GR: Έχει καταχωρηθεί μια μη έγκυρη διεύθυνση URL

en: An unknown error occurred when trying to connect to UpdraftPlus.Com
el_GR: Προέκυψε ένα άγνωστο σφάλμα κατά τη διάρκεια σύνδεσης με το UpdraftPlus.Com

en: An unknown response was received. Response was:
el_GR: Μια άγνωστη απάντηση ελήφθη. Η απάντηση ήταν:

en: An update containing your addons is available for UpdraftPlus - please follow this link to get it.
el_GR: Μια αναβάθμιση που περιέχει τα πρόσθετά σας είναι διαθέσιμη για το UpdraftPlus - παρακαλούμε ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο για να το αποκτήσετε.

en: An update is available for UpdraftPlus - please follow this link to get it.
el_GR: Μια αναβάθμιση είναι διαθέσιμη για το UpdraftPlus - παρακαλούμε ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο για να το αποκτήσετε.

en: And then add an incremental backup
el_GR: Στη συνέχεια, προσθέστε ένα κανονικό αντίγραφο ασφαλείας

en: Any other directories found inside wp-content
el_GR: Όλοι οι άλλοι φάκελοι που βρίσκονται μέσα στο wp-content

en: Any other file/directory on your server that you wish to backup
el_GR: Οποιοδήποτε άλλο αρχείο/κατάλογο στο διακομιστή σας που θέλετε να δημιουργήσετε αντίγραφο ασφαλείας

en: Any settings in your .htaccess or web.config file that affects the maximum upload or post size.
el_GR: Οποιαδήποτε ρύθμιση στο αρχείο .htaccess ή web.config που επηρεάζει το μέγιστο μέγεθος μεταφόρτωσης ή αρθρου.

en: Any support requests to do with %s should be raised with your web hosting company.
el_GR: Όλες οι αιτήσεις υποστήριξης που έχουν να κάνουν με το %s πρέπει να γίνουν προς την εταιρεία web hosting σας.

en: Anyone seeing the lock screen will be shown this URL for support - enter a website address or an email address.
el_GR: Όποιος βλέπει την οθόνη κλειδώματος θα εμφανίζεται αυτό το URL για υποστήριξη - εισάγετε μια διεύθυνση ιστοσελίδας ή μια διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Application key
el_GR: Κλειδί εφαρμογής

en: Archive is expected to be size:
el_GR: Το αρχείο αναμένεται να έχει μέγεθος:

en: Are you sure that you wish to remove %s from UpdraftPlus?
el_GR: Είστε σίγουροι πως επιθυμείτε να διαγράψετε το/τα %s από το UpdraftPlus;

en: Are you sure you want to dismiss all UpdraftPlus news forever?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να καταργήσετε τη λήψη όλων των ειδήσεων του UpdraftPlus για πάντα;

en: Are you sure you want to remove this exclusion rule?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να καταργήσετε αυτόν τον κανόνα εξαίρεσης;

en: As long as your web hosting allows http (i.e. non-SSL access) or will forward requests to https (which is almost always the case), this is no problem. If that is not yet set up, then you should set it up, or use %s so that the non-https links are automatically replaced.
el_GR: Όσο η φιλοξενία σας στο διαδίκτυο επιτρέπει την πρόσβαση http (δηλαδή πρόσβαση χωρίς SSL) ή θα προωθεί τα αιτήματα σε https (κάτι που συμβαίνει σχεδόν πάντοτε), αυτό δεν αποτελεί πρόβλημα. Αν αυτό δεν το έχετε ρυθμίσει ακόμα, θα πρέπει να το ορίσετε ή να χρησιμοποιήσετε το %s έτσι ώστε οι σύνδεσμοι που δεν είναι https να αντικατασταθούν αυτόματα.

en: As long as your web hosting allows http (i.e. non-SSL access) or will forward requests to https (which is almost always the case), this is no problem. If that is not yet set up, then you should set it up, or use below search and replace so that the non-https links are automatically replaced.
el_GR: Όσο η φιλοξενία σας στο διαδίκτυο επιτρέπει την πρόσβαση http (δηλαδή πρόσβαση χωρίς SSL) ή θα προωθεί τα αιτήματα σε https (κάτι που συμβαίνει σχεδόν πάντοτε), αυτό δεν αποτελεί πρόβλημα. Εάν αυτό δεν έχει ρυθμιστεί ακόμα, τότε πρέπει να το ορίσετε ή να χρησιμοποιήσετε την παρακάτω αναζήτηση και να την αντικαταστήσετε έτσι ώστε οι σύνδεσμοι εκτός του https να αντικατασταθούν αυτόματα.

en: Asia Pacific
el_GR: Ασία Ειρηνικός

en: Asia Pacific (Mumbai)
el_GR: Ασίας Ειρηνικού (Βομβάη)

en: Asia Pacific (Seoul)
el_GR: Ασίας Ειρηνικού (Σεούλ)

en: Asia Pacific (Singapore)
el_GR: Ασία - Ειρηνικός (Σιγκαπούρη)

en: Asia Pacific (Sydney)
el_GR: Ασία - Ειρηνικός (Σίδνεϊ)

en: Asia Pacific (Tokyo)
el_GR: Ασία - Ειρηνικός (Τόκιο)

en: Ask WordPress to automatically update UpdraftPlus when it finds an available update.
el_GR: Ρυθμίστε τη WordPress ώστε να ενημερώνει αυτόματα το UpdraftPlus όταν εντοπίσει μια διαθέσιμη ενημερωμένη έκδοση.

en: Ask WordPress to update UpdraftPlus automatically when an update is available
el_GR: Ρυθμίστε τη WordPress ώστε να ενημερώνει το UpdraftPlus αυτόματα όταν υπάρχει διαθέσιμη ενημερωμένη έκδοση.

en: Ask a pre-sales question
el_GR: Κάντε μια ερώτηση πριν αγοράσετε

en: Assigned to this site
el_GR: Έχει εκχωρηθεί για αυτή την ιστοσελίδα

en: At the same time as the files backup
el_GR: Στον ίδιο χρόνο όπως και τα αρχεία των αντιγράφων ασφαλείας

en: At your UpdraftCentral dashboard you should press the "Add Site" button then paste the key in the input box.
el_GR: Στον πίνακα ελέγχου του UpdraftCentral θα πρέπει να πατήσετε το κουμπί "Προσθήκη σελίδας" και στη συνέχεια να επικολλήσετε το κλειδί στο πλαίσιο εισαγωγής.

en: Attribute imported content to user
el_GR: Χαρακτηριστικό εισαγόμενο περιεχόμενο στον χρήστη

en: Authenticate with %s
el_GR: Ταυτοποίηση με το %s

en: Authenticate with Google
el_GR: Έλεγχος ταυτότητας με το Google

en: Authentication
el_GR: Επαλήθευση ταυτότητας

en: Authorisation failed (check your credentials)
el_GR: Η ταυτοποίηση απέτυχε (ελέγξτε τα διαπιστευτήριά σας)

en: Authorization failed
el_GR: Η εξουσιοδότηση απέτυχε

en: Automatic Backup
el_GR: Αυτόματη λήψη αντιγράφων ασφαλείας

en: Automatic backup before update
el_GR: Αυτόματη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας πριν από την ενημέρωση

en: Automatic updates
el_GR: Αυτόματη ενημέρωση

en: Automatically backs up your website before any updates to plugins, themes and WordPress core.
el_GR: Αυτόματη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας στον ιστότοπό σας πριν από οποιεσδήποτε ενημέρωση πρόσθετων, θεμάτων και του πυρήνα της WordPress.

en: Automatically backup (where relevant) plugins, themes and the WordPress database with UpdraftPlus before updating
el_GR: Αυτόματη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας (κατά περίπτωση) πρόσθετων, θεμάτων και βάσης δεδομένων του WordPress με το UpdraftPlus πριν από αναβάθμιση

en: Available for this site (via your all-addons purchase)
el_GR: Διαθέσιμο για αυτή την ιστοσελίδα (μέσω της αγοράς σας όλων των πρόσθετων)

en: Available temporary clone tokens:
el_GR: Διαθέσιμες μονάδες χρήσης προσωρινών κλώνων:

en: Available to claim on this site
el_GR: Διαθέσιμο προς αξίωση σε αυτό το site

en: Azure Account
el_GR: Λογαριασμός Azure

en: Azure Germany
el_GR: Azure Γερμανία

en: Azure Global
el_GR: Azure Παγκόσμια

en: Back
el_GR: Πίσω

en: Back...
el_GR: Πίσω...

en: Backed up: %s
el_GR: Ποσοστό λήψης αντιγράφου ασφαλείας: %s

en: Backup
el_GR: Λήψη αντιγράφου ασφαλείας

en: Backup (where relevant) plugins, themes and the WordPress database with UpdraftPlus before updating
el_GR: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας (κατά περίπτωση) πρόσθετων, θεμάτων και της βάσης δεδομένων της WordPress με το UpdraftPlus πριν από την ενημέρωση

en: Backup / Restore
el_GR: Λήψη αντιγράφου ασφαλείας / Επαναφορά

en: Backup Contents And Schedule
el_GR: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας του Περιεχόμενου και Χρονοδιάγραμμα

en: Backup Now
el_GR: Λήψη αντιγράφου ασφαλείας

en: Backup Report
el_GR: Αναφορά Αντιγράφου Ασφαλείας

en: Backup WordPress core and non-WP files and databases.
el_GR: Δημιουργήστε αντίγραφα ασφαλείας του πυρήνα της WordPress και μη WP αρχεία και βάσεις δεδομένων.

en: Backup WordPress multisites (i.e, networks), securely.
el_GR: Δημιουργήστε αντίγραφα ασφαλείας από WordPress multisites (δηλαδή, δίκτυα), με ασφάλεια.

en: Backup began:
el_GR: Η λήψη του αντιγράφου ασφαλείας ξεκίνησε:

en: Backup begun
el_GR: Η δημιουργία αρχείων ασφαλείας ξεκίνησε

en: Backup contains:
el_GR: Το αντίγραφο ασφαλείας περιέχει:

en: Backup created by unknown source (%s) - cannot be restored.
el_GR: Το αντίγραφο ασφαλείας δημιουργήθηκε από άγνωστη πηγή (%s) - δεν μπορεί να αποκατασταθεί.

en: Backup created by:
el_GR: Το αντίγραφο ασφαλείας δημιουργήθηκε από:

en: Backup created by: %s.
el_GR: Το αντίγραφο ασφαλείας δημιουργήθηκε από: %s.

en: Backup data (click to download)
el_GR: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας δεδομένων (κάντε κλικ για να κατεβάσετε)

en: Backup data will be sent to:
el_GR: Τα δεδομένα του αντιγράφου ασφαλείας θα σταλούν στο:

en: Backup date
el_GR: Ημερομηνία λήψης αντιγράφου ασφαλείας

en: Backup directory
el_GR: Φάκελος αντιγράφων ασφαλείας

en: Backup directory (%s) is not writable, or does not exist.
el_GR: Ο φάκελος (%s) των αντιγράφων ασφαλείας δεν είναι εγγράψιμος ή δεν υπάρχει.

en: Backup directory could not be created
el_GR: Αποτυχία δημιουργίας φακέλου των αντιγράφων ασφαλείας

en: Backup directory specified does <b>not</b> exist.
el_GR: Ο φάκελος που υπεδείχθη για την αποθήκευση των αντιγράφων ασφαλείας <b>δεν</b> υπάρχει.

en: Backup directory specified exists, but is <b>not</b> writable.
el_GR: Ο φάκελος που υπεδείχθη για την αποθήκευση των αντιγράφων ασφαλείας υπάρχει αλλά <b>δεν είναι</b> εγγράψιμος.

en: Backup directory specified is writable, which is good.
el_GR: Ο φάκελος που υπεδείχθη για τα αντίγραφα ασφαλείας είναι εγγράψιμος, πράγμα που είναι καλό.

en: Backup directory successfully created.
el_GR: Η δημιουργία φακέλου των αντιγράφων ασφαλείας έγινε επιτυχώς.

en: Backup does not exist in the backup history
el_GR: Δεν υπάρχει αντίγραφο ασφαλείας στο ιστορικό λήψης αντιγράφων ασφαλαείας

en: Backup external database
el_GR: Λήψη αντιγράφου ασφαλείας εξωτερικής βάσης δεδομένων

en: Backup file not available.
el_GR: Δεν είναι διαθέσιμο αντίγραφο ασφαλείας γι' αυτό το αρχείο.

en: Backup finished
el_GR: Η λήψη αντιγράφων ασφαλείας ολοκληρώθηκε

en: Backup has been started successfully. You can see the last log message by running the following command: "%s"
el_GR: Η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας ξεκίνησε με επιτυχία. Μπορείτε να δείτε το τελευταίο μήνυμα καταγραφής, εκτελώντας την ακόλουθη εντολή: "%s"

en: Backup is of: %s.
el_GR: Η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας είναι:%s.

en: Backup label:
el_GR: Ετικέτα αντιγράφων ασφαλείας:

en: Backup made by %s
el_GR: Η λήψη αντιγράφων ασφαλείας γίνεται από %s

en: Backup more databases
el_GR: Κρατήστε αντίγραφα ασφαλείας για περισσότερες βάσεις δεδομένων

en: Backup non-WordPress files and databases
el_GR: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας αρχείων μη WordPress και βάσεων δεδομένων

en: Backup non-WordPress tables contained in the same database as WordPress
el_GR: Αντίγραφα ασφαλείας των πινάκων που δεν είναι πίνακες του WordPress περιέχονται στην ίδια βάση δεδομένων, όπως αυτοί του WordPress

en: Backup of:
el_GR: Αντίγραφο ασφαλείας του:

en: Backup of: %s
el_GR: Αντίγραφο ασφαλείας του: %s

en: Backup path
el_GR: Διαδρομή φακέλου αντιγράφου ασφαλείας

en: Backup sent to remote site - not available for download.
el_GR: Το σύνολο των αντιγράφων ασφαλείας έχει αποσταλεί στο χώρο απομακρυσμένης αποθήκευσης - δεν είναι διαθέσιμο για download.

en: Backup set not found
el_GR: Το σετ αντιγράφων ασφαλείας δε βρέθηκε

en: Backup sets removed:
el_GR: Αφαίρεση συνόλων αντιγράφων ασφαλείας:

en: Backup succeeded
el_GR: Η λήψη του αντιγράφου ασφαλείας έγινε επιτυχώς

en: Backup time and scheduling
el_GR: Χρόνος δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας και προγραμματισμός

en: Backup to remote storage locations
el_GR: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας σε απομακρυσμένες θέσεις αποθήκευσης

en: Backup using %s?
el_GR: Λήψη αντιγράφου ασφαλείας χρησιμοποιώντας %s;

en: Backup won't be sent to any remote storage - none has been saved in the %s
el_GR: Το αντίγραφο ασφαλείας δεν θα αποσταλεί σε κάθε απομακρυσμένη αποθήκευση - καμία δεν έχει αποθηκευτεί στο %s

en: Backup, update and manage all your WordPress sites from one dashboard
el_GR: Δημιουργήστε αντίγραφα ασφαλείας, ενημερώστε και διαχειριστείτε όλους τους ιστότοπους WordPress από έναν πίνακα ελέγχου

en: Backups are saved in
el_GR: Τα αρχεία ασφαλείας αποθηκεύτηκαν στο

en: Bad filename format - this does not look like a file created by UpdraftPlus
el_GR: Λανθασμένη μορφή αρχείου - αυτό δε μοιάζει με αρχείο που έχει δημιουργηθεί από το UpdraftPlus

en: Bad filename format - this does not look like an encrypted database file created by UpdraftPlus
el_GR: Λανθασμένη μορφή αρχείου - αυτό δε μοιάζει με κρυπτογραφημένο αρχείο βάσης δεδομένων που έχει δημιουργηθεί από το UpdraftPlus

en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s MB; backups larger than any limits will likely not arrive as a result UpdraftPlus will only send Database backups to email.
el_GR: Έχετε υπόψη ότι οι διακομιστές αλληλογραφίας τείνουν να έχουν όρια μεγέθους. συνήθως περίπου %s MB. Αντίγραφα ασφαλείας μεγαλύτερα από οποιοδήποτε όριο πιθανόν να μην φτάσουν στα εισερχόμενά σας αλλά το UpdraftPlus μπορεί να αποστέλλει αντίγραφα ασφαλείας μόνο των βάσεων δεδομένων στο ηλεκτρονικό σας ταχυδρομείο.

en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s MB; backups larger than any limits will likely not arrive.
el_GR: Θα πρέπει να γνωρίζετε ότι οι διακομιστές ταχυδρομείου τείνουν να έχουν τα όρια μεγέθους,  συνήθως γύρω στα %s MB, αντίγραφα ασφαλείας με μέγεθος μεγαλύτερο από αυτά τα όρια πιθανότατα δεν θα φτάσει.

en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s Mb; backups larger than any limits will likely not arrive.
el_GR: Θα πρέπει να γνωρίζετε ότι οι διακομιστές ηλεκτρονικού ταχυδρομείου τείνουν να έχουν όρια μεγέθους, συνήθως γύρω στα %s Mb. Τα αντίγραφα ασφαλείας έχουν συνήθως μεγαλύτερο μέγεθος από οποιοδήποτε όριο και πιθανότατα το email δεν θα αποσταλεί.

en: Be careful what you select - if you select / then it really will try to create a zip containing your entire webserver.
el_GR: Προσέξτε τι επιλέξατε - εάν επιλέξετε / τότε πραγματικά θα γίνει προσπάθεια να δημιουργηθεί ένα αρχείο zip που περιέχει ολόκληρο το διακομιστή σας.

en: Be safe with an automatic backup
el_GR: Μείνετε ασφαλής με την αυτόματη λήψη αντιγράφων ασφαλείας

en: Begun looking for this entity
el_GR: Έχει γίνει έναρξη αναζήτησης αυτής της οντότητας

en: Belgium
el_GR: Βέλγιο

en: Black Friday - 20% off UpdraftPlus Premium until November 30th
el_GR: Black Friday - 20% έκπτωση στο UpdraftPlus Premium μέχρι τις 30 Νοεμβρίου

en: Blog link
el_GR: Δεσμός ιστολογίου

en: Blog uploads
el_GR: Ανέβασμα ιστολογίου

en: Both email and password fields are required.
el_GR: Απαιτείται να συμπληρώσετε και το email και τον κωδικό πρόσβασης.

en: Browse contents
el_GR: Περιήγηση περιεχομένων

en: Browsing zip file
el_GR: Περιήγηση στο αρχείο zip

en: Bucket
el_GR: Φάκελος

en: Bucket location
el_GR: Τοποθεσία φακέλου

en: Bucket name
el_GR: Όνομα κάδου

en: But no %s settings were found. Please complete all fields in %s settings and save the settings.
el_GR: Οι ρυθμίσεις %s δεν βρέθηκαν. Παρακαλούμε συμπληρώστε όλα τα πεδία στις ρυθμίσεις %s και στη συνέχεια αποθηκεύστε τις.

en: But no bucket was defined, so backups may not complete. Please enter a bucket name in the %s settings and save settings.
el_GR: Ωστόσο, δεν καθορίστηκε κανένας φάκελος, επομένως τα αντίγραφα ασφαλείας ενδέχεται να μην ολοκληρωθούν. Καταχωρίστε ένα όνομα φακέλου στις ρυθμίσεις %s και αποθηκεύστε τις.

en: Buy It
el_GR: Αγορά

en: By default UpdraftPlus uses its own store of SSL certificates to verify the identity of remote sites (i.e. to make sure it is talking to the real Dropbox, Amazon S3, etc., and not an attacker). We keep these up to date. However, if you get an SSL error, then choosing this option (which causes UpdraftPlus to use your web server's collection instead) may help.
el_GR: Από προεπιλογή το UpdraftPlus χρησιμοποιεί δικό της αρχείο των SSL πιστοποιητικών για να επιβεβαιώσει την ταυτότητα των απομακρυσμένων τοποθεσιών (π.χ. για να βεβαιωθεί ότι συνδιαλέγεται με το πραγματικό Dropbox, Amazon S3, κλπ., και όχι με κάποιον εισβολέα). Κρατάμε το αρχείο μας αυτό διαρκώς ενημερωμένο. Ωστόσο, αν λαμβάνετε ένα μήνυμα λάθους για το SSL, διαλέγοντας αυτή την επιλογή (η οποία επιβάλλει στο UpdraftPlus να χρησιμοποιήσει αντ' αυτού τη συλλογή πιστοποιητικών του εξυπηρετητή σας) μπορεί να βοηθήσει.

en: Call
el_GR: Κλήση

en: Call WordPress action:
el_GR: Κλήση ενέργειας του WordPress:

en: Cancel
el_GR: Άκυρο

en: Cannot create new AWS user, since the old AWS toolkit is being used.
el_GR: Δεν μπορείτε να δημιουργήσετε νέο χρήστη AWS, δεδομένου ότι η παλιά εργαλειοθήκη AWS είναι σε χρήση.

en: Central United States
el_GR: Κεντρικές Ηνωμένες Πολιτείες

en: Change Lock Settings
el_GR: Αλλαγή Ρυθμίσεων Κλειδώματος

en: Changes made:
el_GR: Αλλαγές που έγιναν:

en: Check out UpdraftPlus Vault.
el_GR: Δείτε το UpdraftPlus Vault.

en: Check this box to have a basic report sent to
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για να σας αποστέλλεται μια βασική έκθεση στο

en: Check this box to use Amazon's server-side encryption
el_GR: Κάντε κλικ σ' αυτό το κουτάκι για να χρησιμοποιήσετε την κρυπτογράφηση του εξυπηρετητή της Amazon

en: Check this to delete any superfluous backup files from your server after the backup run finishes (i.e. if you uncheck, then any files despatched remotely will also remain locally, and any files being kept locally will not be subject to the retention limits).
el_GR: Επιλέξτε αυτό για να διαγράψετε όλα τα περιττά αρχεία αντιγράφων ασφαλείας από το διακομιστή σας μετά το τέλος της δημιουργίας αντιγράφων (δηλαδή αν καταργήσετε την επιλογή αυτή, τότε όλα τα αρχεία που αποστέλλονται από απόσταση θα παραμείνουν και σε τοπικό επίπεδο και τυχόν αρχεία που φυλάσσονται σε τοπικό επίπεδο δεν θα είναι εντός των ορίων διατήρησης).

en: Check this to receive more information and emails on the backup process - useful if something is going wrong.
el_GR: Επιλέξτε αυτό για να λαμβάνετε περισσότερες πληροφορίες και μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σχετικά με τη διαδικασία δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας - είναι χρήσιμο αν κάτι πάει στραβά.

en: Check your file permissions: Could not successfully create and enter directory:
el_GR: Ελέγξτε τα δικαιώματα των αρχείων σας: Αδυναμία επιτυχούς δημιουργίας φακέλου και εισόδου σ' αυτόν:

en: Check your file permissions: Could not successfully create and enter:
el_GR: Ελέγξτε τα δικαιώματα αρχείου σας: αδυναμία επιτυχούς να δημιουργίας και εισαγωγής:

en: Chicago (ORD)
el_GR: Σικάγο (ORD)

en: China (Beijing) (restricted)
el_GR: Κίνα (Πεκίνο) (περιορισμένη)

en: Choose a default for each table
el_GR: Επιλέξτε μια προεπιλογή για κάθε πίνακα

en: Choose the components to restore
el_GR: Επιλέξτε τα στοιχεία που θα επαναφερθούν

en: Choose the schedule that you want your backups to run on.
el_GR: Επιλέξτε το χρονοδιάγραμμα στο οποίο θέλετε να εκτελούνται τα αντίγραφα ασφαλείας.

en: Choose your backup schedule
el_GR: Επιλέξτε το χρονοδιάγραμμα δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας

en: Choose your remote storage
el_GR: Επιλέξτε το χώρο απομακρυσμένης αποθήκευσης

en: Choosing this option lowers your security by stopping UpdraftPlus from using SSL for authentication and encrypted transport at all, where possible. Note that some cloud storage providers do not allow this (e.g. Dropbox), so with those providers this setting will have no effect.
el_GR: Κάνοντας αυτή την επιλογή μειώνετε το επίπεδο ασφάλειας εμποδίζοντας το UpdraftPlus από το να χρησιμοποιήσει τεχνολογία SSL για την πιστοποίηση και την κρυπτογραφημένη μεταφορά, όπου αυτό είναι δυνατό. Σημειώστε πως κάποιοι πάροχοι συστημάτων απομακρυσμένης αποθήκευσης στο σύννεφο δεν το επιτρέπουν αυτό (π.χ. το Dropbox), κατά συνέπεια με παρόχους αυτού του είδους αυτή η ρύθμιση δε θα έχει καμία επίδραση.

en: Choosing this option lowers your security by stopping UpdraftPlus from verifying the identity of encrypted sites that it connects to (e.g. Dropbox, Google Drive). It means that UpdraftPlus will be using SSL only for encryption of traffic, and not for authentication.
el_GR: Κάνοντας αυτή την επιλογή μειώνετε το επίπεδο ασφάλειας εμποδίζοντας το UpdraftPlus από το να επιβεβαιώσει την ταυτότητα των ιστοσελίδων στις οποίες συνδέεται (π.χ. Dropbox, Google Drive). Αυτό σημαίνει πως το UpdraftPlus θα χρησιμοποιεί SSL μόνο για την κρυπτογράφηση της κυκλοφορίας και όχι για την πιστοποίηση.

en: Christmas sale - 20% off UpdraftPlus Premium until December 25th
el_GR: Χριστουγεννιάτικη έκπτωση - 20% έκπτωση στο UpdraftPlus Premium μέχρι τις 25 Δεκεμβρίου

en: Chunk %s: A %s error occurred
el_GR: Κομμάτι %s: Συνέβη λάθος %s

en: Claim not granted - perhaps you have already used this purchase somewhere else, or your paid period for downloading from updraftplus.com has expired?
el_GR: Το αίτημά σας δεν μπορεί να ικανοποιηθεί. Μήπως έχετε ήδη χρησιμοποιήσει αυτή την αγορά κάπου αλλού ή η περίοδος για την οποία έχετε πληρώσει για λήψη από updraftplus.com έχει λήξει;

en: Claim not granted - your account login details were wrong
el_GR: Η αξίωση δεν έγινε αποδεκτή - τα στοιχεία σύνδεσής σας ήταν λανθασμένα

en: Cleaning up rubbish...
el_GR: Γίνεται εκκαθάριση των περιττών...

en: Clone ready
el_GR: Ο κλώνος είναι έτοιμος

en: Clone server being provisioned and booted (can take several minutes)
el_GR: Ο διακομιστής κλωνοποίησης ρυθμίζεται και εκκινείται (μπορεί να διαρκέσει αρκετά λεπτά)

en: Cloning and migration
el_GR: Κλωνοποίηση και μετανάστευση

en: Close
el_GR: Έξοδος

en: Close...
el_GR: Κλείσιμο...

en: Closing 1st October 2018
el_GR: Σταματά την 1η Οκτωβρίου 2018

en: Cloud Files
el_GR: Αρχεία στο Σύννεφο

en: Cloud Files API Key
el_GR: Κλειδί API για το Cloud Files

en: Cloud Files Container
el_GR: Φάκελος στο Cloud Files

en: Cloud Files Storage Region
el_GR: Περιφέρεια Αποθήκευσης του Cloud Files

en: Cloud Files Username
el_GR: Όνομα χρήστη του Cloud Files

en: Cloud Files authentication failed
el_GR: Αποτυχία πιστοποίησης των Αρχείων στο Σύννεφο

en: Cloud Files error - we accessed the container, but failed to create a file within it
el_GR: Λάθος των Αρχείων στο Σύννεφο - αποκτήθηκε πρόσβαση στο σημείο αποθήκευσης αλλά δεν ήταν δυνατή η δημιουργία ενός αρχείου μέσα σε αυτό

en: Cloud Files operation failed (%s)
el_GR: Η διαδικασία Cloud Files απέτυχε (%s)

en: Cloud Files username
el_GR: Όνομα χρήστη των Αρχείων στο Σύννεφο

en: Compare with the free version
el_GR: Συγκρίνετε με την δωρεάν έκδοση

en: Complete
el_GR: Ολοκλήρωση

en: Confirm
el_GR: Επιβεβαίωση

en: Confirm change
el_GR: Επιβεβαιώστε την αλλαγή

en: Conflict: that user already exists
el_GR: Σύγκρουση: αυτός ο χρήστης υπάρχει ήδη

en: Conflict: that user or email address already exists
el_GR: Προσοχή: ο χρήστης ή διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου υπάρχει ήδη

en: Congratulations! Your first backup is running.
el_GR: Συγχαρητήρια! Το πρώτο σας αντίγραφο ασφαλείας εκτελείται.

en: Congratulations, your settings have successfully been saved.
el_GR: Συγχαρητήρια, οι ρυθμίσεις σας αποθηκεύτηκαν με επιτυχία.

en: Connect
el_GR: Σύνδεση

en: Connect this site to UpdraftCentral Cloud
el_GR: Συνδέστε αυτόν τον ιστότοπο στο UpdraftCentral Cloud

en: Connect this site to an UpdraftCentral dashboard found at...
el_GR: Συνδέστε αυτόν τον ιστότοπο στον πίνακα ελέγχου του UpdraftCentral που βρίσκεται στο...

en: Connect to UpdraftCentral Cloud
el_GR: Σύνδεση στο UpdraftCentral Cloud

en: Connect to updraftplus.com
el_GR: Συνδεθείτε στο updraftplus.com

en: Connect with your UpdraftPlus.Com account
el_GR: Συνδεθείτε με τον UpdraftPlus.Com λογαριασμό σας

en: Connecting...
el_GR: Σύνδεση...

en: Connection failed.
el_GR: Ανεπιτυχής σύνδεση.

en: Connection failed: check your access details, that the database server is up, and that the network connection is not firewalled.
el_GR: Η σύνδεση απέτυχε: ελέγξτε τα στοιχεία πρόσβασης σας, ότι ο database server σας είναι σε λειτουργία και δεν είναι πεσμένος, και ότι η σύνδεση δικτύου δεν προστατεύεται από κάποιο τοίχος προστασίας που μπλοκάρει την πρόσβαση.

en: Connection succeeded.
el_GR: Επιτυχής σύνδεση.

en: Constants
el_GR: Σταθερές

en: Container
el_GR: Φάκελος

en: Contains:
el_GR: Περιεχόμενα:

en: Content URL:
el_GR: URL περιεχομένου:

en: Continue restoration
el_GR: Συνέχεια επαναφοράς

en: Control all your WordPress installations from one place using UpdraftCentral remote site management!
el_GR: Ελέγξτε όλες τις εγκαταστάσεις σας της WordPress από ένα μέρος χρησιμοποιώντας την διαχείριση απομακρυσμένων τοποθεσιών UpdraftCentral!

en: Control all your backups in one place
el_GR: Ελέγξτε όλα τα αντίγραφα ασφαλείας από ένα μέρος

en: Copy your site to another domain directly. Includes find-and-replace tool for database references.
el_GR: Αντιγράψτε απευθείας τον ιστότοπό σας σε άλλο τομέα. Περιλαμβάνει εργαλείο εύρεσης και αντικατάστασης για αναφορές στις βάσεων δεδομένων.

en: Copying this entity failed.
el_GR: Η αντιγραφή αυτής της οντότητας απέτυχε.

en: Could not access %s container
el_GR: Αποτυχία πρόσβασης στο φάκελο %s

en: Could not access container
el_GR: Αδυναμία πρόσβασης στο φάκελο

en: Could not create %s zip. Consult the log file for more information.
el_GR: Αδυναμία δημιουργίας του αρχείου zip %s. συμβουλευτείτε το αρχείο καταγραφής για περισσότερες πληροφορίες.

en: Could not create files in the backup directory. Backup aborted - check your UpdraftPlus settings.
el_GR: Αδυναμία δημιουργίας αρχείων στο φάκελο των αντιγράφων ασφαλείας. Η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας ματαιώθηκε - ελέγξτε τις ρυθμίσεις του UpdraftPlus.

en: Could not create the container
el_GR: Αδυναμία δημιουργίας του φακέλου

en: Could not find one of the files for restoration
el_GR: Δεν μπόρεσε να βρεθεί ένα από τα αρχεία για την επαναφορά

en: Could not find that job - perhaps it has already finished?
el_GR: Δεν μπόρεσε να βρεθεί αυτή η εργασία - μήπως έχει ήδη τελειώσει;

en: Could not get list of tables
el_GR: Δεν μπόρεσε να ανακτηθεί η λίστα των πινάκων

en: Could not move new files into place. Check your wp-content/upgrade folder.
el_GR: Αδυναμία μετακίνησης των αρχείων στη θέση τους. Ελέγξτε τα δικαιώματα του φακέλου wp-content/upgrade.

en: Could not move old files out of the way.
el_GR: Αδυναμία διαγραφής των παλιών δεδομένων.

en: Could not move the files into place. Check your file permissions.
el_GR: Αδυναμία μετακίνησης των αρχείων στη θέση τους. Ελέγξτε τα δικαιώματα των αρχείων σας.

en: Could not open the backup file for writing
el_GR: Αδυναμία ανοίγματος του αρχείου του αντιγράφου ασφαλείας για εγγραφή

en: Could not read the directory
el_GR: Αδυναμία ανάγνωσης του φακέλου

en: Could not save backup history because we have no backup array. Backup probably failed.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η αποθήκευση του ιστορικού των αντιγράφων ασφαλείας επειδή δεν υπάρχει πίνακας αντιγράφων ασφαλείας. Η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας πιθανώς απέτυχε.

en: Counting...
el_GR: Αρίθμηση...

en: Create
el_GR: Δημιουργία

en: Create Azure credentials in your Azure developer console.
el_GR: Δημιουργία διαπιστευτήριων Azure στην κονσόλα προγραμματιστή του Azure σας.

en: Create OneDrive credentials in your OneDrive developer console.
el_GR: Δημιουργήστε διαπιστευτήρια στο OneDrive στην κονσόλα προγραμματιστή του OneDrive σας.

en: Create a key: give this key a unique name (e.g. indicate the site it is for), then press "Create key":
el_GR: Δημιουργήστε ένα κλειδί: δώστε σε αυτό το κλειδί ένα μοναδικό όνομα (π.χ., υποδείξτε τον ιστότοπο για τον οποίο πρόκειται) και πατήστε το πλήκτρο "Δημιουργία κλειδιού":

en: Create a new API user with access to only this container (rather than your whole account)
el_GR: Δημιουργήστε ένα νέο χρήστη API με πρόσβαση μόνο σε αυτό το φάκελο (όχι ολόκληρου του λογαριασμού σας)

en: Create a temporary clone on our servers (UpdraftClone)
el_GR: Ή δημιουργήστε έναν προσωρινό κλώνο στους διακομιστές μας (UpdraftClone)

en: Create another key
el_GR: Δημιουργήστε ένα άλλο κλειδί

en: Create clone
el_GR: Δημιουργία κλώνου

en: Create key
el_GR: Δημιουργία κλειδιού

en: Create new API user and container
el_GR: Δημιουργήστε ένα νέο χρήστη και φάκελο API

en: Create new IAM user and S3 bucket
el_GR: Δημιουργία νέου ΙΑΜ χρήστη και S3 bucket

en: Created database backup
el_GR: Δημιουργήθηκε το αντίγραφο ασφαλείας της βάσης δεδομένων

en: Created file backup zips
el_GR: Δημιουργήθηκαν τα συμπιεσμένα αντίγραφα ασφαλείας αρχείων

en: Created:
el_GR: Δημιουργήθηκε:

en: Creating %s and database backup with UpdraftPlus...
el_GR: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας για τα %s και τη βάση δεδομένων με το UpdraftPlus...

en: Creating backup with UpdraftPlus...
el_GR: Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας με το UpdraftPlus...

en: Creating database backup
el_GR: Δημιουργία αρχείων ασφαλείας της βάσης δεδομένων

en: Creating database backup with UpdraftPlus...
el_GR: Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας της βάσης δεδομένων με το UpdraftPlus...

en: Creating file backup zips
el_GR: Δημιουργία συμπιεσμένων αντιγράφων ασφαλείας αρχείων

en: Creating your first backup
el_GR: Δημιουργία του πρώτου σας αντιγράφου ασφαλείας

en: Creating...
el_GR: Δημιουργία...

en: Current clones
el_GR: Τρέχοντες κλώνοι

en: Current limit is:
el_GR: Το τρέχων όριο είναι:

en: Current memory usage
el_GR: Τρέχουσα χρήση μνήμης

en: Current use:
el_GR: Τρέχουσα χρήση:

en: Currently disabled
el_GR: Αυτή τη στιγμή είναι απενεργοποιημένο

en: Currently enabled
el_GR: Αυτή τη στιγμή είναι ενεργοποιημένο

en: Daily
el_GR: Ημερήσια

en: Dallas (DFW) (default)
el_GR: Ντάλλας (DFW) (προεπιλογή)

en: Dashboard:
el_GR: Πίνακας ελέγχου:

en: Database
el_GR: Βάση δεδομένων

en: Database (created by %s)
el_GR: Βάσης δεδομένων (δημιουργήθηκε από %s)

en: Database (files backup has not completed)
el_GR: Βάση δεδομένων (η λήψη αντιγράφου ασφαλείας για τα αρχεία δεν έχει ολοκληρωθεί)

en: Database Options
el_GR: Επιλογές Βάσης Δεδομένων

en: Database backup schedule
el_GR: Χρονοδιάγραμμα αντιγράφου ασφαλείας βάσης δεδομένων

en: Database decryption phrase
el_GR: Φράση αποκρυπτογράφησης Βάσης Δεδομένων

en: Database encryption phrase
el_GR: Φράση κρυπτογράφησης της βάσης δεδομένων

en: Database only (files were not part of this particular schedule)
el_GR: Βάση δεδομένων (για τα αρχεία δεν είχε προγραμματιστεί για να συμπεριληφθούν στο αντίγραφο ασφαλείας)

en: Database restoration options:
el_GR: Επιλογές αποκατάστασης βάσης δεδομένων:

en: Database successfully decrypted.
el_GR: Η βάση δεδομένων αποκρυπτογραφήθηκε επιτυχώς.

en: Database: search and replace site URL
el_GR: Βάση δεδομένων: αναζήτηση και αντικατάσταση του URL της ιστοσελίδας

en: Debug mode
el_GR: Λειτουργία αποσφαλμάτωσης

en: Debugging information
el_GR: Πληροφορίες αποσφαλμάτωσης

en: Decrypting database (can take a while)...
el_GR: Αποκρυπτογραφείται η βάση δεδομένων (μπορεί να διαρκέσει λίγο χρόνο)...

en: Decryption failed. The database file is encrypted, but you have no encryption key entered.
el_GR: Η αποκρυπτογράφηση απέτυχε. Το αρχείο της βάσης δεδομένων είναι κρυπτογραφημένο αλλά δεν έχει εισαχθεί κανένα κλειδί κρυπτογράφησης.

en: Decryption failed. The database file is encrypted.
el_GR: Η αποκρυπτογράφηση απέτυχε. Η βάση δεδομένων είναι κρυπτογραφημένη.

en: Decryption failed. The most likely cause is that you used the wrong key.
el_GR: Η αποκρυπτογράφηση απέτυχε. Η πιο πιθανή αιτία είναι ότι χρησιμοποιήσατε λάθος κλειδί.

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Delete Old Directories
el_GR: Διαγραφή Παλαιών Φακέλων

en: Delete backup set
el_GR: Διαγραφή σετ αντιγράφων ασφαλείας

en: Delete failed:
el_GR: Η διαγραφή απέτυχε:

en: Delete from your web server
el_GR: Διαγραφή από τον διακομιστή σας

en: Delete local backup
el_GR: Διαγραφή τοπικού αντιγράφου ασφαλείας

en: Delete these settings
el_GR: Διαγραφή αυτών των ρυθμίσεων

en: Delete this backup set
el_GR: Διαγραφή αυτού του συνόλου αντιγράφων ασφαλείας

en: Delete...
el_GR: Διαγραφή...

en: Deleting...
el_GR: Διαγραφή...

en: Deploying site data
el_GR: Ανάπτυξη δεδομένων ιστότοπου

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Deselect
el_GR: Αποεπιλογή

en: Detailed instructions for this can be found at %s
el_GR: Λεπτομερείς οδηγίες για αυτό μπορείτε να βρείτε στο %s

en: Details
el_GR: Λεπτομέρειες

en: Directory path
el_GR: Διαδρομή φακέλου

en: Disable SSL entirely where possible
el_GR: Πλήρης απενεργοποίηση του SSL όπου αυτό είναι δυνατό

en: Disabled this plugin: %s: re-activate it manually when you are ready.
el_GR: Απενεργοποιήστε αυτό το πρόσθετο: %s: επανενεργοποιήστε το χειροκίνητα όταν είστε έτοιμοι.

en: Disconnect
el_GR: Αποσύνδεση

en: Disconnecting...
el_GR: Αποσύνδεση...

en: Dismiss
el_GR: Ματαίωση

en: Dismiss (for %s months)
el_GR: Να απορριφθεί (για %s μήνες)

en: Dismiss all UpdraftPlus news
el_GR: Κατάργηση λήψης όλων των ειδήσεων του UpdraftPlus

en: Dismiss from main dashboard (for %s weeks)
el_GR: Απόκρυψη μηνύματος από την κεντρική σελίδα διαχείρισης (για %s εβδομάδες)

en: Do not abort after pressing Proceed below - wait for the backup to complete.
el_GR: Αφού πατήσετε το κουμπί "Προχώρησε" πιο κάτω, μην ακυρώσετε την διαδικασία - περιμένετε να ολοκληρωθεί η διαδικασία λήψης του αντιγράφου ασφαλείας.

en: Do not confuse %s with %s - they are separate things.
el_GR: Μη συγχέετε το %s με το %s - είναι διαφορετικά πράγματα.

[ctx: Do not translate BEGIN RSA PRIVATE KEY. PCKS1, XML, PEM and PuTTY are also technical acronyms which should not be translated.]
en: PKCS1 (PEM header: BEGIN RSA PRIVATE KEY), XML and PuTTY format keys are accepted.
el_GR: Είναι αποδεκτά τα κλειδιά PKCS1 (PEM header: BEGIN RSA PRIVATE KEY), XML and PuTTY.

en: Do not verify SSL certificates
el_GR: Να μην επαληθευτούν τα πιστοποιητικά SSL

en: Do read this helpful article of useful things to know before restoring.
el_GR: Διαβάστε αυτό το άρθρο το οποίο θα σας βοηθήσει να μάθετε χρήσιμα πράγματα πριν κάνετε επαναφορά.

en: Do remember to save your settings.
el_GR: Θυμηθείτε να αποθηκεύσετε τις ρυθμίσεις σας.

en: Do you have a few more WordPress sites you want to backup? If yes you can save hours by controlling all your backups in one place from UpdraftCentral.
el_GR: Έχετε μερικές ακόμη ιστοσελίδες της WordPress που θέλετε να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας; Εάν ναι, μπορείτε να εξοικονομήσετε ώρες ελέγχοντας όλα τα αντίγραφα ασφαλείας σε ένα σημείο από το UpdraftCentral.

en: Do you need WordPress Multisite support?
el_GR: Χρειάζεστε υποστήριξη για το WordPress πολλαπλών ιστοσελίδων;

en: Do you use UpdraftPlus on multiple sites?
el_GR: Χρησιμοποιείτε το UpdraftPlus σε πολλές ιστοσελίδες;

en: Do you want to carry out the import?
el_GR: Θέλετε να πραγματοποιήσετε την εισαγωγή;

en: Do you want to migrate or clone/duplicate a site?
el_GR: Θέλετε να μεταναστεύσετε ή να κλωνοποιήσετε/αντιγράψετε μια ιστοσελίδα;

en: Don't know your email address, or forgotten your password?
el_GR: Δεν ξέρετε τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας ή έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας;

en: Don't want to be spied on? UpdraftPlus Premium can encrypt your database backup.
el_GR: Δεν θέλετε να κατασκοπεύουν; Το UpdraftPlus Premium μπορεί να κρυπτογραφήσει τα αντιγράφα ασφαλείας της βάσης δεδομένων σας.

en: Download chunk size failed to change to %d
el_GR: Το μέγεθος του τμήματος δεν κατέστη δυνατό να αλλάξει σε %d

en: Download chunk size successfully changed to %d
el_GR: Το μέγεθος του τμήματος άλλαξε με επιτυχία σε %d

en: Download error: the server sent us a response which we did not understand.
el_GR: Λάθος μεταφόρτωσης: ο εξυπηρετητής έστειλε μια απάντηση την οποία δεν μπορούμε να καταλάβουμε.

en: Download failed
el_GR: Αποτυχία μεταφόρτωσης

en: Download in progress
el_GR: Μεταφόρτωση σε εξέλιξη

en: Download log file
el_GR: Μεταφόρτωση αρχείου καταγραφής

en: Download most recently modified log file
el_GR: Κατεβάστε το πιο πρόσφατα τροποποιημένο αρχείο καταγραφής

en: Download to your computer
el_GR: Αποθήκευση στον υπολογιστή σας

en: Drop backup files here
el_GR: Αφήστε τα αρχεία αντιγράφων ασφαλείας εδώ

en: Drop encrypted database files (db.gz.crypt files) here to upload them for decryption
el_GR: Αφήστε τα κρυπτογραφημένα αρχεία της βάσης δεδομένων (db.gz.crypt αρχεία) εδώ για να ανεβάσετε για αποκρυπτογράφηση

en: Durable reduced availability
el_GR: Ανθεκτικό μειωμένης διαθεσιμότητας

en: Eastern Asia-Pacific
el_GR: Ανατολική Ασία - Ειρηνικός

en: Eastern United States
el_GR: Ανατολικές Ηνωμένες Πολιτείες

en: Easy
el_GR: Εύκολο

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: Email
el_GR: Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

en: Email reports
el_GR: Αναφορές Email

en: Email reports created by UpdraftPlus (free edition) bring you the latest UpdraftPlus.com news
el_GR: Οι αναφορές μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που δημιουργήθηκε από το UpdraftPlus (δωρεάν έκδοση) σας κάνει γνωστές τα τελευταία νέα του UpdraftPlus.com

en: Encrypt your sensitive databases (e.g. customer information or passwords); Backup external databases too.
el_GR: Κρυπτογραφήστε τις ευαίσθητες βάσεις δεδομένων σας (π.χ. πληροφορίες πελατών ή κωδικοί πρόσβασης). Δημιουργήστε αντίγραφα ασφαλείας εξωτερικών βάσεων δεδομένων.

en: Encrypted FTP is available, and will be automatically tried first (before falling back to non-encrypted if it is not successful), unless you disable it using the expert options. The 'Test FTP Login' button will tell you what type of connection is in use.
el_GR: Είναι διαθέσιμο FTP με κρυπτογράφηση και αυτόματα θα δοκιμαστεί πρώτο (πριν γυρίσει και πάλι σε μη κρυπτογραφημένο, αν δεν είναι επιτυχής η διαδικασία), εκτός και αν το απενεργοποιήσετε χρησιμοποιώντας τις επιλογές για προχωρημένους. Το κουμπί 'Δοκιμή Σύνδεσης FTP' θα σας εμφανίσει ποιο είδος σύνδεσης είναι σε χρήση.

en: Encrypted database
el_GR: Κρυπτογραφήθηκε η βάση δεδομένων

en: Encrypted login failed; trying non-encrypted
el_GR: Η κρυπτογραφημένη σύνδεση απέτυχε, προσπάθεια μη κρυπτογραφημένης σύνδεσης

en: Encrypting database
el_GR: Κρυπτογράφηση βάσης δεδομένων

en: Encryption error occurred when encrypting database. Encryption aborted.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κρυπτογράφησης κατά την κρυπτογράφηση της βάσης δεδομένων. Η κρυπτογράφηση ματαιώθηκε.

en: Encryption key size:
el_GR: Μέγεθος κλειδιού κρυπτογράφησης:

en: End tour
el_GR: Τέλος περιήγησης

en: Enhanced storage options for Dropbox, Google Drive and S3. Plus many more options.
el_GR: Ενισχυμένες επιλογές αποθήκευσης για τα Dropbox, Google Drive και S3. Πλέον πολλές άλλες επιλογές.

en: Enjoy professional, fast, and friendly help whenever you need it with Premium.
el_GR: Απολαύστε επαγγελματική, γρήγορη και φιλική βοήθεια όποτε το χρειάζεστε με την έκδοση Premium.

en: Ensure you are logged into the correct account before continuing.
el_GR: Βεβαιωθείτε ότι έχετε συνδεθεί στον σωστό λογαριασμό πριν συνεχίσετε.

en: Enter a comma-separated list; otherwise, leave blank for all tables.
el_GR: Πληκτρολογήστε μια λίστα διαχωρισμένη με κόμματα, αλλιώς, αφήστε κενό για όλους τους πίνακες.

en: Enter addresses here to have a report sent to them when a backup job finishes.
el_GR: Εισάγετε τις διευθύνσεις εδώ για να σας αποσταλεί μια αναφορά προς αυτές όταν μια εργασία δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας τελειώνει.

en: Enter any description
el_GR: Εισάγετε μια περιγραφή

en: Enter any path in the field below.
el_GR: Εισάγετε μια διαδρομή στο παρακάτω πεδίο.

en: Enter details for where this new site is to live within your multisite install:
el_GR: Εισάγετε τα στοιχεία για το πού αυτή η νέα ιστοσελίδα θα υπάρχει μέσα στην με πολλές ιστοσελίδες εγκατάστασή σας:

en: Enter in format HH:MM (e.g. 14:22).
el_GR: Εισάγετε με τη μορφή ΩΩ:ΛΛ (πχ. 14:22).

en: Enter only a bucket name or a bucket and path. Examples: mybucket, mybucket/mypath
el_GR: Εισάγετε μόνο ένα όνομα κάδου ή έναν κάδο και τη διαδρομή. Παραδείγματα: mybucket, mybucket/mypath

en: Enter the ID of the %s project you wish to use here.
el_GR: Εισάγετε την ταυτότητα του σχεδίου %s που επιθυμείτε να χρησιμοποιήσετε εδώ.

en: Enter the URL where your self-hosted install of UpdraftCentral is located:
el_GR: Εισαγάγετε τη διεύθυνση URL στην οποία βρίσκεται η εγκατάσταση του UpdraftCentral με δική σας φιλοξενία:

en: Enter the name of the %s bucket you wish to use here.
el_GR: Εισάγετε το όνομα του φακέλου %s επιθυμείτε να χρησιμοποιήσετε εδώ.

en: Enter the path of the %s folder you wish to use here.
el_GR: Εισάγετε τη διαδρομή του φακέλου %s που θέλετε να χρησιμοποιήσετε εδώ.

en: Enter the path of the %s you wish to use here.
el_GR: Εισάγετε τη διαδρομή του %s που θέλετε να χρησιμοποιήσετε εδώ.

en: Enter your Rackspace admin username/API key (so that Rackspace can authenticate your permission to create new users), and enter a new (unique) username and email address for the new user and a container name.
el_GR: Εισάγετε το admin username/API key σας για το Rackspace (έτσι ώστε το Rackspace να επικυρώσει τη δυνατότητά σας για να δημιουργήσετε νέους χρήστες) και εισάγετε ένα νέο (μοναδικό) όνομα και τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για το νέο χρήστη και ένα όνομα φακέλου.

en: Enter your UpdraftPlus.Com email / password here to connect:
el_GR: Βάλτε το email και τον κωδικό σας εδώ για να συνδεθείτε με το UpdraftPlus.Com:

en: Enter your administrative Amazon S3 access/secret keys (this needs to be a key pair with enough rights to create new users and buckets), and a new (unique) username for the new user and a bucket name.
el_GR: Εισάγετε τη το κωδικό διαχειριστή/μυστικά κλειδιά για την πρόσβασή σας στο Amazon S3 (αυτό πρέπει να είναι ένα ζεύγος κλειδιών με δικαιώματα για τη δημιουργία νέων χρηστών και buckets), και ένα νέο (μοναδικό) όνομα για το νέο χρήστη και ένα όνομα buckets.

en: Enter your chosen name
el_GR: Εισάγετε το όνομα που έχετε επιλέξει

en: Error
el_GR: Λάθος

en: Error - failed to download the file
el_GR: Σφάλμα - αδυναμία μεταφόρτωσης του αρχείου

en: Error data:
el_GR: Σφάλμα δεδομένων:

en: Error downloading remote file: Failed to download
el_GR: Σφάλμα κατά τη λήψη του απομακρυσμένου αρχείου: Αποτυχία μεταφόρτωσης

en: Error message
el_GR: Μήνυμα λάθους

en: Error opening local file: Failed to download
el_GR: Λάθος κατά το άνοιγμα του τοπικού αρχείου: Αποτυχία κατεβάσματος

en: Error opening remote file: Failed to download
el_GR: Σφάλμα κατά το άνοιγμα απομακρυσμένου αρχείου: Αποτυχία κατεβάσματος

en: Error when creating new site at your chosen address:
el_GR: Σφάλμα κατά τη δημιουργία νέας σελίδας στην επιλεγμένη διεύθυνση σας:

en: Error:
el_GR: Λάθος:

en: Error: %s
el_GR: Λάθος: %s

en: Error: The chosen file is corrupt. Please choose a valid UpdraftPlus export file.
el_GR: Σφάλμα: Το επιλεγμένο αρχείο είναι κατεστραμμένο. Επιλέξτε ένα έγκυρο αρχείο εξαγωγής του UpdraftPlus.

en: Error: invalid path
el_GR: Σφάλμα: μη έγκυρη διαδρομή

en: Error: the server sent an empty response.
el_GR: Σφάλμα: ο διακομιστής έστειλε κενή απάντηση.

en: Error: the server sent us a response (JSON) which we did not understand.
el_GR: Σφάλμα: ο διακομιστής μας έστειλε μια απάντηση (JSON) την οποία δεν μπορούμε να καταλάβουμε.

en: Error: the server sent us a response which we did not understand.
el_GR: Σφάλμα: ο server μας έστειλε μια απάντηση που δεν μπορούμε να καταλάβουμε.

en: Error: unexpected empty parameter (%s, %s)
el_GR: Σφάλμα: απρόσμενη κενή παράμετρος (%s, %s)

en: Error: unexpected file read fail
el_GR: Σφάλμα: απροσδόκητο αποτυχία ανάγνωσης αρχείων

en: Errors
el_GR: Σφάλματα

en: Errors / warnings:
el_GR: Σφάλματα / προειδοποιήσεις:

en: Errors encountered:
el_GR: Λάθη που προέκυψαν:

en: Errors have occurred:
el_GR: Παρουσιάστηκαν σφάλματα:

en: Errors occurred when trying to connect to UpdraftPlus.Com:
el_GR: Προέκυψαν σφάλματα κατά την προσπάθεια σύνδεσης με το UpdraftPlus.Com:

en: Errors occurred:
el_GR: Προέκυψαν σφάλματα:

en: Errors:
el_GR: Λάθη:

en: Europe (Frankfurt)
el_GR: Ευρώπη (Φρανκφούρτη)

en: Europe (Ireland)
el_GR: Ευρώπη (Ιρλανδία)

en: Europe (London)
el_GR: Ευρώπη (Λονδίνο)

en: Europe (Paris)
el_GR: Ευρώπη (Παρίσι)

en: European Union
el_GR: Ευρωπαϊκή Ένωση

en: Every %s hours
el_GR: Κάθε %s ώρες

en: Every hour
el_GR: Κάθε ώρα

en: Exclude files/directories
el_GR: Εξαίρεση αρχείων/καταλόγων

en: Exclude these from
el_GR: Εξαίρεση αυτών από

en: Exclude these:
el_GR: Να εξαιρεθούν αυτά:

en: Existing Backups
el_GR: Υφιστάμενα Αρχεία Αντιγράφων Ασφαλείας

en: Existing keys
el_GR: Υπάρχοντα κλειδιά

en: Existing unremoved folders from a previous restore exist (please use the "Delete Old Directories" button to delete them before trying again): %s
el_GR: Υπάρχουν μη διαγραμμένοι κατάλογοι από μια προηγούμενη επαναφορά εδώ (παρακαλούμε χρησιμοποιήστε το κουμπί "Διαγραφή Παλαιών Καταλογών" για να τους διαγράψετε πριν προσπαθήσετε ξανά): %s

en: Expert settings
el_GR: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Export / import settings
el_GR: Ρυθμίσεις εξαγωγής / εισαγωγής

en: Export settings
el_GR: Εξαγωγή ρυθμίσεων

en: Extensions
el_GR: Επεκτάσεις

en: External database
el_GR: Εξωτερική βάση δεδομένων

en: External database (%s)
el_GR: Εξωτερική βάση δεδομένων (%s)

en: Extra database
el_GR: Επιπρόσθετη βάση δεδομένων

en: FAQs
el_GR: Συχνές ερωτήσεις

en: Failed
el_GR: Αποτυχία

en: Failed to access %s when deleting (see log file for more)
el_GR: Αδυναμία πρόσβασης στο %s κατά τη διαγραφή (δείτε το αρχείο καταγραφής για περισσότερες λεπτομέρειες)

en: Failed to apply User Policy
el_GR: Απέτυχε εφαρμογής της Πολιτικής Χρήστη

en: Failed to create a temporary directory
el_GR: Αδυναμία δημιουργίας προσωρινού φακέλου.

en: Failed to create user Access Key
el_GR: Αποτυχία δημιουργίας Κλειδιού Πρόσβασης για το χρήστη

en: Failed to delete working directory after restoring.
el_GR: Αδυναμία διαγραφής του ενεργού φακέλου μετά την επαναφορά.

en: Failed to download
el_GR: Αποτυχία μεταφόρτωσης

en: Failed to download %s
el_GR: Αποτυχία μεταφόρτωσης του %s

en: Failed to find a manifest file in the backup.
el_GR: Δεν βρέθηκε ένα δηλωτικό αρχείο στο αντίγραφο ασφαλείας.

en: Failed to find database file
el_GR: Αποτυχία εύρεσης του αρχείου της βάσης δεδομένων

en: Failed to open database file
el_GR: Αποτυχία ανοίγματος του αρχείου της βάσης δεδομένων

en: Failed to open database file for reading:
el_GR: Αδυναμία ανοίγματος της βάσης δεδομένων για ανάγνωση:

en: Failed to open database file.
el_GR: Αποτυχία ανοίγματος του αρχείου της βάσης δεδομένων.

en: Failed to open directory (check the file permissions and ownership): %s
el_GR: Απoτυχία ανοίγματος του καταλόγου (ελέγξτε τα δικαιώματα αρχείων και την ιδιοκτησία): %s

en: Failed to open the zip file (%s) - %s
el_GR: Αποτυχία ανοίγματος του αρχείου zip (%s) - %s

en: Failed to read from the working directory.
el_GR: Αποτυχία ανάγνωσης από τον κατάλογο εργασίας.

en: Failed to read the manifest file from backup.
el_GR: Αδυναμία ανάγνωσης του δηλωτικού αρχείου από το αντίγραφο ασφαλείας.

en: Failed to unpack the archive
el_GR: Αποτυχία αποσυμπίεσης του αρχείου

en: Failed to upload %s
el_GR: Αποτυχία ανεβάσματος του %s

en: Failed to upload to %s
el_GR: Αποτυχία μεταφόρτωσης στο %s

en: Failed to write out the decrypted database to the filesystem
el_GR: Αδυναμία εγγραφής της αποκρυπτογραφημένης βάσης δεδομένων στο σύστημα αρχείων

en: Failed: We are unable to match the fingerprint. However, we were able to log in and move to the indicated directory and successfully create a file in that location.
el_GR: Αποτυχία: Δεν είναι δυνατή η αντιστοίχιση του δακτυλικού αποτυπώματος. Ωστόσο, μπορέσαμε να συνδεθούμε και να προχωρήσουμε στον αναφερόμενο κατάλογο και να δημιουργήσουμε με επιτυχία ένα αρχείο σε αυτήν την τοποθεσία.

en: Failed: We were able to log in and move to the indicated directory, but failed to successfully create a file in that location.
el_GR: Αποτυχία: Ήμασταν σε θέση να συνδεθούμε και να βρεθούμε στον ενδεικνυόμενο κατάλογο, αλλά αποτύχαμε να δημιουργήσουμε με επιτυχία ένα αρχείο σε αυτή τη θέση.

en: Failed: We were able to log in, but failed to successfully create a file in that location.
el_GR: Αποτυχία: Ήμασταν σε θέση να συνδεθούμε, αλλά αποτύχαμε να δημιουργήσουμε με επιτυχία ένα αρχείο σε αυτή τη θέση.

en: Failed: We were not able to place a file in that directory - please check your credentials.
el_GR: Αποτυχία: Δεν μπορέσαμε να τοποθετήσουμε ένα αρχείο σε αυτόν το φάκελο - παρακαλώ ελέγξτε τα διαπιστευτήριά σας.

en: Failed: the %s operation was not able to start.
el_GR: Αποτυχία: η λειτουργία %s δεν μπόρεσε να ξεκινήσει.

en: Failed: we did not understand the result returned by the %s operation.
el_GR: Αποτυχία: δεν έγινε κατανοητό το αποτέλεσμα που επέστρεψε η η λειτουργία %s.

en: Failure
el_GR: Αποτυχία

en: Failure: No %s was given.
el_GR: Αποτυχία: Δε δόθηκε κανένα %s.

en: Failure: No bucket details were given.
el_GR: Αποτυχία: Δε δόθηκαν στοιχεία για τον κάδο.

en: Failure: No container details were given.
el_GR: Αποτυχία: Δε δόθηκαν λεπτομέρειες για το σημείο αποθήκευσης.

en: Failure: No server details were given.
el_GR: Αποτυχία: Δεν δόθηκαν λεπτομέρειες για τον εξυπηρετητή.

en: Failure: Port must be an integer.
el_GR: Αποτυχία: Η τιμή για τη θύρα πρέπει να είναι ακέραιος αριθμός.

en: Failure: We could not successfully access or create such a bucket. Please check your access credentials, and if those are correct then try another bucket name (as another %s user may already have taken your name).
el_GR: Αποτυχία: Δεν μπορέσαμε επιτυχώς να έχουμε πρόσβαση ή να δημιουργήσεουμε ένα τέτοιο κάδο. Παρακαλούμε ελέγξτε τα διαπιστευτήρια πρόσβασης σας, και εάν αυτά είναι σωστά τότε δοκιμάστε με ένα άλλο όνομα κάδου (ενδεχομένως κάποιος άλλος χρήστης %s μπορεί να έχει ήδη πάρει το όνομά σας).

en: Failure: We could not successfully access or create such a bucket. Please check your access credentials, and if those are correct then try another bucket name (as another AWS user may already have taken your name).
el_GR: Αποτυχία: Δεν μπορέσαμε με επιτυχία να αποκτήσουμε πρόσβαση ή να δημιουργήσουμε ένα τέτοιο bucket. Παρακαλούμε ελέγξτε τα διαπιστευτήρια πρόσβασης σας και αν αυτά είναι σωστα τότε δοκιμάστε ένα άλλο όνομα bucket (μπορεί ένας άλλος χρήστης AWS να έχει ήδη χρησιμοποιήσει το όνομά σας).

en: Failure: we did not successfully log in with those credentials.
el_GR: Αποτυχία:αδυναμία σύνδεσης με επιτυχία με αυτά τα διαπιστευτήρια.

en: Failure: we successfully logged in, but were not able to create a file in the given directory.
el_GR: Αποτυχία: συνδεθήκαμε επιτυχώς αλλά δεν μπορέσαμε να δημιουργήσουμε ένα αρχείο στο συγκεκριμένο φάκελο.

en: Fast
el_GR: Γρήγορο

en: Fast, personal support
el_GR: Γρήγορη, προσωπική υποστήριξη

en: Fetch
el_GR: Απόκτηση

en: Fetching...
el_GR: Δημιουργία...

en: File (%s) was found, but has a different size (%s) from what was expected (%s) - it may be corrupt.
el_GR: Το αρχείο (%s) βρέθηκε αλλά έχει διαφορετικό μέγεθος (%s) απ' ό,τι αναμενόταν (%s) - ενδέχεται να είναι κατεστραμμένο.

en: File Options
el_GR: Επιλογές αρχείου

en: File is not locally present - needs retrieving from remote storage
el_GR: Το αρχείο δεν είναι αποθηκευμένο τοπικά - πρέπει να ανακτηθεί από την απομακρυσμένη τοποθεσία αποθήκευσης

en: File not found
el_GR: Το αρχείο δεν βρέθηκε

en: File not found (you need to upload it): %s
el_GR: Το αρχείο δεν βρέθηκε (πρέπει να το μεταφορτώσετε): %s

en: File ready.
el_GR: Το αρχείο είναι έτοιμο.

en: File was found, but is zero-sized (you need to re-upload it): %s
el_GR: Το αρχείο βρέθηκε αλλά το μέγεθός του είναι μηδενικό (πρέπει να το μεταφορτώσετε ξανά): %s

en: File/directory
el_GR: Αρχείο/κατάλογος

en: Files
el_GR: Αρχεία

en: Files (database backup has not completed)
el_GR: Αρχεία (η λήψη αντιγράφου ασφαλείας για τη βάση δεδομένων δεν έχει ολοκληρωθεί)

en: Files and database
el_GR: Αρχεία και βάση δεδομένων

en: Files and database WordPress backup (created by %s)
el_GR: Αντίγραφο ασφαλείας αρχείων και βάσης δεδομένων του WordPress (δημιουργήθηκε από %s)

en: Files backup (created by %s)
el_GR: Αντίγραφο ασφαλείας αρχείων (δημιουργήθηκε από %s)

en: Files backup schedule
el_GR: Χρονοδιάγραμμα αντιγράφου ασφαλείας αρχείων

en: Files found:
el_GR: Αρχεία που βρέθηκαν:

en: Files only (database was not part of this particular schedule)
el_GR: Αρχεία μόνο (η βάση δεδομένων δεν είχε προγραμματιστεί για να συμπεριληφθεί στο αντίγραφο ασφαλείας)

en: Final checks
el_GR: Τελευταίοι έλεγχοι

en: Find out more
el_GR: Δείτε περισσότερα

en: Find out more here.
el_GR: Ανακαλύψτε περισσότερα εδώ.

en: Fingerprints don't match.
el_GR: Τα δακτυλικά αποτυπώματα δεν ταιριάζουν.

en: Finish
el_GR: Τέλος

en: First, enter the decryption key
el_GR: Πρώτα, εισάγετε το κλειδί της κρυπτογράφησης

en: Flexible
el_GR: Ευέλικτο

en: Folder
el_GR: Φάκελος

en: Follow this link for more information
el_GR: Ακολουθήστε αυτό το σύνδεσμο για περισσότερες πληροφορίες

en: Follow this link to attempt decryption and download the database file to your computer.
el_GR: Ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο για να δοκιμάσετε να γίνει αποκρυπτογράφηση και κατέβασμα του αρχείου της βάσης δεδομένων στον υπολογιστή σας.

en: Follow this link to attempt to create the directory and set the permissions
el_GR: Ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο για να προσπαθήσετε να δημιουργήσετε το φάκελο και να ρυθμίσετε τα δικαιώματα

en: Follow this link to authorize access to your %s account (you will not be able to backup to %s without it).
el_GR: Ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο για να επιτρέψετε την πρόσβαση στον λογαριασμό σας %s (δεν θα μπορείτε να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας για το %s χωρίς αυτό).

en: Follow this link to download the log file for this restoration (needed for any support requests).
el_GR: Ακολουθήστε αυτό το σύνδεσμο για να κατεβάσετε το αρχείο καταγραφής για αυτή την αποκατάσταση (απαιτείται για τυχόν αιτήματα υποστήριξης).

en: Follow this link to remove these settings for %s.
el_GR: Ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο για να καταργήσετε τις ρυθμίσεις για το %s.

en: Follow this link to sign up for the UpdraftPlus newsletter.
el_GR: Ακολουθήστε αυτό το σύνδεσμο για να εγγραφείτε στο newsletter του UpdraftPlus.

en: Follow this link to your Google API Console, and there activate the Drive API and create a Client ID in the API Access section.
el_GR: Ακολουθήστε αυτό το σύνδεσμο για την κονσόλα του Google API σας, κι εκεί ενεργοποιήσετε το Drive API και δημιουργήστε ένα αναγνωριστικό πελάτη (Client ID) στο τμήμα API Access.

en: Follow this link to your Google API Console, and there activate the Storage API and create a Client ID in the API Access section.
el_GR: Ακολουθήστε αυτό το σύνδεσμο για την Google API Console σας, και εκεί ενεργοποιήστε το API της αποθήκευσης και δημιουργήσετε ένα Αναγνωριστικό Πελάτη στο Τμήμα Πρόσβασης API.

en: For backups older than
el_GR: για αντίγραφα ασφαλείας παλιότερα από

en: For even more features and personal support, check out
el_GR: Για ακόμη περισσότερες δυνατότητες και προσωπική υποστήριξη, ελέγξτε

en: For future control of all your UpdraftCentral connections, go to the "Advanced Tools" tab.
el_GR: Για μελλοντικό έλεγχο όλων των συνδέσεων στο UpdraftCentral, μεταβείτε στην καρτέλα "Εργαλεία για προχωρημένους".

en: For incremental backups, you will be able to choose which increments to restore at a later stage.
el_GR: Για πρόσθετα αντίγραφα ασφαλείας, θα μπορείτε να επιλέξετε ποια βήματα θα επαναφέρετε σε μεταγενέστερο στάδιο.

en: For longer help, including screenshots, follow this link.
el_GR: Για μεγαλύτερη βοήθεια, καθώς και στιγμιότυπα οθόνης, ακολουθήστε αυτό το σύνδεσμο.

en: For longer help, including screenshots, follow this link. The description below is sufficient for more expert users.
el_GR: Για περισσότερη βοήθεια, η οποία περιλαμβάνει εικόνες οθόνης, ακολουθήστε αυτό το σύνδεσμο. Η περιγραφή πιο κάτω είναι επαρκής για τους πιο έμπειρους χρήστες.

en: For more options, use the "%s" add-on.
el_GR: Για περισσότερες επιλογές, χρησιμοποιήστε το πρόσθετο "%s".

en: For more reporting features, use the Reporting add-on.
el_GR: Για περισσότερες δυνατότητες αναφοράς, χρησιμοποιήστε το πρόσθετο Reporting.

en: For personal support, the ability to copy sites, more storage destinations, encrypted backups for security, multiple backup destinations, better reporting, no adverts and plenty more, take a look at the premium version of UpdraftPlus - the world's most popular backup plugin.
el_GR: Για προσωπική υποστήριξη, για δυνατότητα αντιγραφής ιστότοπων, για περισσότερους προορισμούς αποθήκευσης, για κρυπτογραφημένα αντίγραφα ασφαλείας,για πολλαπλούς προορισμούς δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας, για καλύτερες αναφορές, χωρίς διαφημίσεις και πολλά άλλα, ρίξτε μια ματιά στη premium έκδοση του UpdraftPlus - το πιο δημοφιλές πρόσθετο λήψης αντιγράφων ασφαλείας στον κόσμο.

en: For the ability to lock access to UpdraftPlus settings with a password, upgrade to UpdraftPlus Premium.
el_GR: Για την ικανότητα να κλειδώσετε την πρόσβαση στις ρυθμίσεις UpdraftPlus με έναν κωδικό πρόσβασης, αναβαθμίστε το λογαριασμός σας σε UpdraftPlus Premium.

en: For the ability to migrate websites, upgrade to UpdraftPlus Premium.
el_GR: Για τη δυνατότητα μετεγκατάστασης ιστοσελίδων, αναβαθμίστε σε UpdraftPlus Premium.

en: For unlocking support, please contact whoever manages UpdraftPlus for you.
el_GR: Για υποστήριξη των υπηρεσιών ξεκλειδώματος, παρακαλούμε επικοινωνήστε με το πρόσωπο το οποίο διαχειρίζεται το UpdraftPlus για εσάς.

en: Forbid non-administrators to login to WordPress on your clone
el_GR: Απαγορεύστε στους μη διαχειριστές να συνδεθούν στον WordPress κλώνο σας

en: Forgotten your details?
el_GR: Ξεχάσατε τις λεπτομέρειές σας;

en: Fortnightly
el_GR: Δεκαπενθήμερα

en: Found SET NAMES %s, but changing to %s as suggested by WPDB::determine_charset().
el_GR: Βρέθηκαν τα SET NAMES %s, αλλά θα αλλάξουν σε %s όπως προτείνεται από το WPDB::determine_charset().

en: Frankfurt
el_GR: Φρανκφούρτη

en: Free
el_GR: Ελεύθερο

en: Free Newsletter
el_GR: Δωρεάν Newsletter

en: Free disk space in account:
el_GR: Ελεύθερος χώρος στο δίσκο για το λογαριασμό:

en: Free two-factor security plugin
el_GR: Δωρεάν πρόσθετο ασφαλείας δύο παραγόντων

en: Front page:
el_GR: Αρχική σελίδα:

en: Full backup
el_GR: Πλήρης λήψη αντιγράφου ασφαλείας

en: Full feature list
el_GR: Πλήρης κατάλογος χαρακτηριστικών

en: Further information may be found in the browser JavaScript console, and the server PHP error logs.
el_GR: Περισσότερες πληροφορίες μπορούν να βρεθούν στην κονσόλα JavaScript του προγράμματος περιήγησης και οι καταγραφές σφαλμάτων του διακομιστή PHP.

en: Get Premium
el_GR: Αναβαθμίστε σε Premium

en: Get UpdraftCentral
el_GR: Πάρτε το UpdraftCentral

en: Get enhanced versions of the free remote storage options (Dropbox, Google Drive & S3) and even more remote storage options like OneDrive, SFTP, Azure, WebDAV and more with UpdraftPlus Premium.
el_GR: Αποκτήστε βελτιωμένες εκδόσεις των δωρεάν επιλογών απομακρυσμένης αποθήκευσης και ακόμα περισσότερες επιλογές αποθήκευσης όπως τα OneDrive, SFTP, Azure, WebDAV και πολλά άλλα με το UpdraftPlus Premium.

en: Get it from the UpdraftPlus.Com Store
el_GR: Αγοράστε το από το UpdraftPlus.Com Store

en: Get it here
el_GR: Αποκτήστε το εδώ

en: Get more quota
el_GR: Αποκτήστε περισσότερο χώρο

en: Get these settings from %s, or sign up %s.
el_GR: Λάβετε αυτές τις ρυθμίσεις από το %s ή εγγραφείτε στο %s.

en: Get your access credentials from your OpenStack Swift provider, and then pick a container name to use for storage. This container will be created for you if it does not already exist.
el_GR: Πάρτε τα διαπιστευτήρια πρόσβασης από τον παροχέα OpenStack Swift, και στη συνέχεια επιλέξτε ένα όνομα φακέλου που θα χρησιμοποιηθεί για την αποθήκευση. Αυτός ο φάκελος θα δημιουργηθεί για σας, αν δεν υπάρχει ήδη.

en: Go
el_GR: Πήγαινε

en: Go here
el_GR: Πηγαίνετε εδώ

en: Go here for help
el_GR: Πηγαίνετε εδώ για βοήθεια

en: Go here for more information.
el_GR: Πηγαίνετε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

en: Go here to activate it.
el_GR: Πηγαίνετε εδώ για να το ενεργοποιήσετε.

en: Go here to begin installing it.
el_GR: Πηγαίνετε εδώ για να ξεκινήσετε τη διαδικασία εγκατάστασης.

en: Go here to connect it.
el_GR: Πηγαίνετε εδώ για να συνδεθείτε.

en: Go here to connect.
el_GR: Πηγαίνετε εδώ για να συνδεθείτε.

en: Go here to re-enter your password.
el_GR: Πηγαίνετε εδώ για να εισάγετε εκ νέου τον κωδικό πρόσβασής σας.

en: Go there
el_GR: Πηγαίνετε εκεί

en: Go to settings
el_GR: Πηγαίνετε στις ρυθμίσεις

en: Go to the remote storage settings in order to connect.
el_GR: Πηγαίνετε στις ρυθμίσεις της τοποθεσίας απομακρυσμένης αποθήκευσης για να συνδεθείτε.

en: Go to the shop.
el_GR: Πηγαίνετε στο κατάστημα.

en: Go up a directory
el_GR: Πηγαίνετε πίσω έναν κατάλογο

en: Good news: Your site's communications with %s can be encrypted. If you see any errors to do with encryption, then look in the 'Expert Settings' for more help.
el_GR: Καλά νέα: Η επικοινωνία με το %s μπορεί να κρυπτογραφηθεί. Εάν δείτε λάθη που έχουν να κάνουν με την κρυπτογράφηση παρακαλούμε ανατρέξτε στις 'Ρυθμίσεις για προχωρημένους' για περισσότερη βοήθεια.

en: Google Drive list files: failed to access parent folder
el_GR: Αρχεία καταλόγου του Google Drive : αποτυχία πρόσβασης στο γονικό φάκελο

en: HTTP code:
el_GR: Κωδικός HTTP:

en: Have not yet obtained an access token from Google - you need to authorise or re-authorise your connection to Google Drive.
el_GR: Δεν έχετε αποκτήσει ακόμη ένα διακριτικό πρόσβασης από το Google - θα πρέπει να πιστοποιήσετε ή να πιστοποιήσετε εκ νέου τη σύνδεσή σας στο Google Drive.

en: Here, you can export your UpdraftPlus settings (%s), either for using on another site, or to keep as a backup. This tool will export what is currently in the settings tab.
el_GR: Εδώ, μπορείτε να εξαγάγετε τις ρυθμίσεις για το UpdraftPlus (%s), είτε για χρήση σε άλλο ιστότοπο είτε για να διατηρήσετε ως αντίγραφο ασφαλείας. Αυτό το εργαλείο θα εξάγει ό,τι βρίσκεται στην καρτέλα ρυθμίσεων.

en: Hong Kong (HKG)
el_GR: Χονγκ Κονγκ (HKG)

en: How do I get a site's key?
el_GR: Πώς μπορώ να πάρω το κλειδί μιας σελίδας;

en: However, UpdraftPlus archives are standard zip/SQL files - so if you are sure that your file has the right format, then you can rename it to match that pattern.
el_GR: Ωστόσο, τα αρχεία του UpdraftPlus είναι σύμφωνα με το πρότυπο αρχείων zip/SQL - οπότε αν είστε βέβαιοι ότι το αρχείο σας έχει τη σωστή μορφή, τότε μπορείτε να το μετονομάσετε για να ταιριάζει με αυτό το μοτίβο.

en: However, subsequent access attempts failed:
el_GR: Ωστόσο, οι επόμενες προσπάθειες πρόσβασης απέτυχαν:

en: I accept the UpdraftClone terms and conditions
el_GR: Δέχομαι τους όρους και τις προϋποθέσεις του UpdraftClone

en: I consent to %s
el_GR: Συναινώ στο %s

en: IAM operation failed (%s)
el_GR: Η λειτουργία ΙΑΜ απέτυχε (%s)

en: If Google later shows you the message "invalid_client", then you did not enter a valid client ID here.
el_GR: Εάν η Google σας εμφανίσει αργότερα το μήνυμα "invalid_client", σημαίνει ότι δεν εισαγάγετε ένα έγκυρο client ID εδώ.

en: If OneDrive later shows you the message "unauthorized_client", then you did not enter a valid client ID here.
el_GR: Αν OneDrive σας δείχνει αργότερα το μήνυμα "unauthorized_client", τότε δεν έχετε εισάγετε ένα έγκυρο αναγνωριστικό πελάτη εδώ.

en: If entering multiple files/directories, then separate them with commas. For entities at the top level, you can use a * at the start or end of the entry as a wildcard.
el_GR: Εάν εισαγάγετε πολλαπλά αρχεία/καταλόγους, στη συνέχεια χωρίστε τα με κόμμα. Για τις οντότητες σε ανώτερο επίπεδο, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ένα * στην αρχή ή στο τέλος της καταχώρησης ως μπαλαντέρ.

en: If making a request for support, please include this information:
el_GR: Αν κάνετε ένα αίτημα υποστήριξης, παρακαλούμε να συμπεριλάβετε αυτές τις πληροφορίες:

en: If not, then choose your details and a new account will be registered.
el_GR: Εάν όχι, επιλέξτε τα στοιχεία σας και θα δημιουργηθεί ένας νέος λογαριασμός.

en: If not, you will need to either remove data from this table, or contact your hosting company to request more resources.
el_GR: Αν όχι, θα πρέπει να αφαιρέσετε δεδομένα από αυτόν τον πίνακα ή να επικοινωνήσετε με την εταιρεία φιλοξενίας σας για να ζητήσετε περισσότερους πόρους.

en: If sending directly from site to site does not work for you, then there are three other methods - please try one of these instead.
el_GR: Αν η αποστολή απευθείας από ιστοσελίδα σε ιστοσελίδα δεν λειτουργεί για σας, τότε υπάρχουν άλλες τρεις μέθοδοι - δοκιμάστε μια από αυτές τα αντ' αυτού.

en: If that is unsuccessful check the permissions on your server or change it to another directory that is writable by your web server process.
el_GR: Εάν αυτό έγινε ανεπιτυχώς ελέγξτε τα δικαιώματα στον εξυπηρετητή σας ή αλλάξτε το σε έναν άλλο φάκελο που να είναι εγγράψιμος στον εξυπηρετητή σας από τη διεργασία.

en: If this is a backup created by a different backup plugin, then UpdraftPlus Premium may be able to help you.
el_GR: Εάν αυτό είναι ένα αντίγραφο ασφαλείας που δημιουργήθηκε από ένα διαφορετικό πρόσθετο λήψης αντιγράφων ασφαλείας, τότε το UpdraftPlus Premium μπορεί να είναι σε θέση να σας βοηθήσει.

en: If using it, select a path from the directory tree below and then press confirm selection.
el_GR: Εάν το χρησιμοποιείτε, επιλέξτε μια διαδρομή από το παρακάτω δέντρο καταλόγου και στη συνέχεια πατήστε επιβεβαίωση επιλογής.

en: If you already have an updraftplus.com account, then enter the details below.
el_GR: Αν έχετε ήδη λογαριασμό στο updraftplus.com, εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία.

en: If you are not sure then you should stop; otherwise you may destroy this WordPress installation.
el_GR: Αν δεν είστε σίγουρος τότε πρέπει να σταματήσετε αλλιώς ενδέχεται να καταστρέψετε αυτή την εγκατάσταση του WordPress.

en: If you are not sure what this option is for, then you will not want it, and should turn it off.
el_GR: Εάν δεν είστε σίγουροι τι κάνει αυτή η επιλογή τότε πιθανόν να μην τη χρειάζεστε και καλό θα ήταν να την απενεργοποιήσετε.

en: If you are seeing more backups than you expect, then it is probably because the deletion of old backup sets does not happen until a fresh backup completes.
el_GR: Αν βλέπετε περισσότερα αντίγραφα ασφαλείας από ό,τι θα περιμένατε, είναι πιθανώς επειδή η διαγραφή των παλαιών αντιγράφων ασφαλείας δεν έχει συμβεί έως ότου ολοκληρωθεί η διαδικασία λήψης του νέου αντιγράφου ασφαλείας.

en: If you are using this, then turn Turbo/Road mode off.
el_GR: Εάν χρησιμοποιείτε αυτόν τον φυλλομετρητή τότε απενεργοποιήστε το Turbo/Road mode.

en: If you backup several sites into the same Dropbox and want to organize with sub-folders, then
el_GR: Εάν κάνετε αντίγραφα ασφαλείας για πολλές ιστοσελίδες στον ίδιο φάκελο του Dropbox και χρειάζεται να τα οργανώσετε σε υπο-φακέλους, τότε

en: If you bought new add-ons, then follow this link to refresh your connection
el_GR: Εάν έχετε αγοράσει νέα πρόσθετα, ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο για να ανανεώσετε τη σύνδεσή σας

en: If you can still read these words after the page finishes loading, then there is a JavaScript or jQuery problem in the site.
el_GR: Αν μπορείτε ακόμα να διαβάζετε αυτές τις λέξεις αφότου η σελίδα τελειώσει την φόρτωση της, τότε υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη JavaScript ή το jQuery στην ιστοσελίδα.

en: If you choose no remote storage, then the backups remain on the web-server. This is not recommended (unless you plan to manually copy them to your computer), as losing the web-server would mean losing both your website and the backups in one event.
el_GR: Εάν επιλέξετε να μην υπάρχει απομακρυσμένη αποθήκευση, τότε τα αντίγραφα ασφαλείας θα παραμένουν στο web-server. Αυτό δεν συνιστάται (εκτός αν σκοπεύετε να τα αντιγράψετε με μη αυτόματο τρόπο στον υπολογιστή σας), διότι μια ενδεχόμενη απώλεια του web server, θα σήμαινε την απώλεια τόσο της ιστοσελίδας σας όσο και των αντιγράφων ασφαλείας ταυτόχρονα.

en: If you enter text here, it is used to encrypt database backups (Rijndael). <strong>Do make a separate record of it and do not lose it, or all your backups <em>will</em> be useless.</strong> This is also the key used to decrypt backups from this admin interface (so if you change it, then automatic decryption will not work until you change it back).
el_GR: Εάν πληκτρολογήσετε ένα κείμενο εδώ, θα χρησιμοποιηθεί για την κρυπτογράφηση των αντιγράφων ασφαλείας της βάσης δεδομένων (Rijndael). <strong>Κάντε ένα ξεχωριστό αρχείο με αυτό και μην θα το χάσετε αλλιώς όλα τα αντίγραφα ασφαλείας σας<em>θα</em> είναι άχρηστα.</strong> Αυτό είναι το κλειδί το οποίο θα χρησιμοποιείται για την αποκρυπτογράφηση των αντιγράφων ασφαλείας από αυτό το interface του διαχειριστή (έτσι αν το αλλάξετε, τότε η αυτόματη αποκρυπτογράφηση δεν θα λειτουργήσει μέχρι να το επαναφέρετε στο αρχικό).

en: If you exclude both the database and the files, then you have excluded everything!
el_GR: Εάν εξαιρέσετε τόσο την βάση δεδομένων και τα αρχεία, τότε έχετε εξαιρέσει τα πάντα!

en: If you have a few sites, it'll save hours. It's free to use or try up to 5 sites.
el_GR: Αν έχετε μερικούς ιστότοπους, αυτό θα σας εξοικονομήσει χρόνο. Η χρήση είναι δωρεάν ή η δοκιμή έως μέχρι 5 ιστότοπους.

en: If you have already renewed, then you need to allocate a licence to this site - %s
el_GR: Εάν έχετε ήδη κάνει ανανέωση, τότε θα πρέπει να εκχωρήσετε άδεια σε αυτόν τον ιστότοπο - %s

en: If you have an AWS admin user, then you can use this wizard to quickly create a new AWS (IAM) user with access to only this bucket (rather than your whole account)
el_GR: Εάν έχετε ένα διαχειριστή AWS, τότε μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτόν τον οδηγό για να δημιουργήσετε γρήγορα έναν νέο AWS (ΙΑΜ) χρήστη με πρόσβαση μόνο σε αυτόν το bucket (και όχι ολόκληρο το λογαριασμό σας)

en: If you have forgotten your password
el_GR: Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας

en: If you have forgotten your password, then go here to change your password on updraftplus.com.
el_GR: Αν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας τότε πηγαίνετε εδώ για να τον αλλάξετε στο updraftplus.com.

en: If you have purchased from UpdraftPlus.Com, then follow this link to the installation instructions (particularly step 1).
el_GR: Αν έχετε αγοράσει από το UpdraftPlus.Com, ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο στις οδηγίες εγκατάστασης (ιδιαίτερα το βήμα 1).

en: If you leave it blank, then the backup will be placed in the root of your %s
el_GR: Αν το αφήσετε κενό, τότε το αντίγραφο ασφαλείας θα τοποθετηθεί στο ριζικό φάκελο του %s σας

en: If you see errors about SSL certificates, then please go here for help.
el_GR: Εάν δείτε λάθη σχετικά με τα πιστοποιητικά SSL τότε πηγαίνετε εδώ για βοήθεια.

en: If you want encryption (e.g. you are storing sensitive business data), then an add-on is available.
el_GR: Αν θέλετε κρυπτογράφηση (π.χ. έχετε αποθηκευμένα ευαίσθητα επιχειρηματικά δεδομένα), τότε υπάρχει διαθέσιμο ένα πρόσθετο.

en: If you want to restore a multisite backup, you should first set up your WordPress installation as a multisite.
el_GR: Εάν θέλετε να επαναφέρετε ένα multisite αντίγραφο ασφαλείας, θα πρέπει πρώτα να ρυθμίσετε αντίστοιχα και την εγκατάσταση του WordPress σας ως multisite.

en: If you want, test upgrading to a different PHP or WP version.
el_GR: Εάν θέλετε, δοκιμάστε να κάνετε αναβάθμιση σε διαφορετική έκδοση PHP ή WP.

en: If your database includes extra tables that are not part of this WordPress site (you will know if this is the case), then activate this option to also back them up.
el_GR: Εάν η βάση δεδομένων σας περιλαμβάνει επιπλέον πίνακες που δεν αποτελούν μέρος αυτής της σελίδας του WordPress (εσείς γνωρίζετε αν συντρέχει αυτή η περίπτωση), τότε ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή για να τους συμπεριλάβετε στο αντίγραφο ασφαλείας.

en: Import settings
el_GR: Εισαγωγή ρυθμίσεων

en: Importer
el_GR: Εισαγωγέας

en: Importing a single site into a multisite install
el_GR: Εισαγωγή μιας ιστοσελίδας σε μια εγκατάσταση multisite

en: Importing...
el_GR: Εισαγωγή ...

en: In %s, path names are case sensitive.
el_GR: Στο %s, και στα ονόματα διαδρομής γίνεται διάκριση πεζών - κεφαλαίων.

en: Include in files backup
el_GR: Να συμπεριλαμβάνονται στα αρχεία του αντιγράφου ασφαλείας

en: Incremental
el_GR: Βήμα - βήμα

en: Increments exist at: %s
el_GR: Πρόσθετα αντίγραφα υπάρχουν σε: %s

en: Infinite recursion: consult your log for more information
el_GR: Άπειρη αναδρομή: συμβουλευτείτε το αρχείο καταγραφής σας για περισσότερες πληροφορίες

en: Information needed to continue:
el_GR: Απαιτούνται πληροφορίες για να συνεχιστεί η διαδικασία:

en: Installed
el_GR: Εγκατεστημένο

en: Interested in knowing about your UpdraftPlus.Com password security? Read about it here.
el_GR: Ενδιαφέρεστε να μάθετε για την ασφάλεια του κωδικού σας στο UpdraftPlus.Com; Διαβάστε σχετικά εδώ.

en: Introducing UpdraftCentral
el_GR: Παρουσιάζοντας το UpdraftCentral

en: Invalid Job Id
el_GR: Μη έγκυρο αναγνωριστικό εργασίας

en: Invalid bucket name
el_GR: Μη έγκυρο όνομα φεκέλου

en: Iowa
el_GR: Αϊόβα

en: It appears that your web server's IP Address (%s) is blocked.
el_GR: Φαίνεται ότι η διεύθυνση IP του web server σας (%s) είναι μπλοκαρισμένη.

en: It can also backup external databases.
el_GR: Μπορεί επίσης να κρατήσει αντίγραφα ασφαλείας εξωτερικών βάσεων δεδομένων.

en: It has been tested up to version %s.
el_GR: Έχει δοκιμαστεί μέχρι την έκδοση %s.

en: It is an ID number internal to Google Drive
el_GR: Πρόκειται για έναν αναγνωριστικό αριθμό ID εσωτερικά στο Google Drive

en: It is for sending backups to the following site:
el_GR: Είναι για την αποστολή αντιγράφων ασφαλείας στην ακόλουθη ιστοσελίδα:

en: It will be imported as a new site.
el_GR: Θα εισαχθεί σαν καινούριος ιστότοπος.

en: JavaScript warning
el_GR: προειδοποίηση JavaScript

en: Job ID: %s
el_GR: Ταυτότητα εργασίας: %s

en: Job deleted
el_GR: Η εργασία διεγράφη.

en: Key
el_GR: Κλειδί

en: Key created successfully.
el_GR: Η καταχώρηση δημιουργήθηκε επιτυχώς.

en: Key description
el_GR: Περιγραφή κλειδιού

en: Key size: %d bits
el_GR: Μέγεθος κλειδιού: %d bits

en: Keys for a site are created in the section "receive a backup from a remote site".
el_GR: Τα κλειδιά για έναν ιστότοπο δημιουργούνται στην ενότητα "λήψη αντιγράφου ασφαλείας από έναν απομακρυσμένο ιστότοπο".

[ctx: Keystone and swauth are technical terms which cannot be translated]
en: This needs to be a v2 (Keystone) authentication URI; v1 (Swauth) is not supported.
el_GR: Αυτό πρέπει να είναι ένα v2 (Keystone) πιστοποιητικό URI, το v1 (Swauth) δεν υποστηρίζεται.

en: Known backups (raw)
el_GR: Γνωστά αντίγραφα ασφαλείας (ανεπεξέργαστα)

en: Last log message
el_GR: Τελευταίο μήνυμα αρχείου καταγραφής

en: Latest UpdraftPlus.com news:
el_GR: Τελευταία νέα του UpdraftPlus.com:

en: Latest full backup found; identifier:
el_GR: Το τελευταίο πλήρες αντίγραφο ασφαλείας βρέθηκε, αναγνωριστικό:

en: Latest status:
el_GR: Τελευταία κατάσταση:

en: Lead developer's homepage
el_GR: Ιστοσελίδα του αρχι-προγραμματιστή

en: Leave this blank to use the default (80 for webdav, 443 for webdavs)
el_GR: Αφήστε το κενό για να χρησιμοποιήσετε το προεπιλεγμένο (80 για το WebDAV, 443 για webdavs)

en: Leave this blank, and a default will be chosen.
el_GR: Αφήστε αυτό το αυτό κενό, και θα τεθεί η προεπιλεγμένη τιμή.

en: Like UpdraftPlus and can spare one minute?
el_GR: Σας αρέσει το UpdraftPlus και μπορείτε να αφιερώσετε ένα λεπτό;

en: Loading log file
el_GR: Φόρτωση αρχείου καταγραφής

en: Local files deleted:
el_GR: Διαγραφή τοπικών αρχείων:

en: Local write failed: Failed to download
el_GR: Σφάλμα κατά τη διαδικασία εγγραφής τοπικά: Αποτυχία κατεβάσματος

en: Lock access to UpdraftPlus via a password so you choose which admin users can access backups.
el_GR: Κλεiδώστε την πρόσβαση στο UpdraftPlus μέσω ενός κωδικού πρόσβασης, ώστε να επιλέξετε ποιοι διαχειριστές μπορούν να έχουν πρόσβαση στα αντίγραφα ασφαλείας.

en: Lock access to the UpdraftPlus settings page
el_GR: Κλείδωμα πρόσβασης στη σελίδα ρυθμίσεων του UpdraftPlus

en: Lock settings
el_GR: Ρυθμίσεις κλειδώματος

en: Log all messages to syslog
el_GR: Καταγράψτε όλα τα μηνύματα στο syslog

en: Log all messages to syslog (only server admins are likely to want this)
el_GR: Συνδέστε όλα τα μηνύματα στο syslog (μόνο οι διαχειριστές των server είναι πιθανό να το θέλουν αυτό)

en: Log in here to enable all the features you have access to.
el_GR: Συνδεθείτε εδώ για να ενεργοποιήσετε όλες τις λειτουργίες στις οποίες έχετε πρόσβαση.

en: Login or register for UpdraftCentral Cloud
el_GR: Σύνδεση ή εγγραφή στο UpdraftCentral Cloud

en: Login or register with this email address
el_GR: Συνδεθείτε ή εγγραφείτε με αυτή τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Login successful.
el_GR: Επιτυχής σύνδεση.

en: London
el_GR: Λονδινο

en: London (LON)
el_GR: Λονδίνο (LON)

en: Look through the other settings here, making any changes you’d like.
el_GR: Ανατρέξτε στις άλλες ρυθμίσεις εδώ κάνοντας οποιεσδήποτε αλλαγές θέλετε.

en: Looking for %s archive: file name: %s
el_GR: Αναζήτηση για %s αρχείο: όνομα αρχείου: %s

en: MD5 (128-bit) fingerprint, in hex format - should have the same length and general appearance as this (colons optional): 73:51:43:b1:b5:fc:8b:b7:0a:3a:a9:b1:0f:69:73:a8. Using a fingerprint is not essential, but you are not secure against %s if you do not use one
el_GR: Το αποτύπωμα MD5 (128 bit), σε δεκαεξαδική μορφή, θα πρέπει να έχει το ίδιο μήκος και γενική εμφάνιση με αυτό (προαιρετικά): 73:51:43:b1:b5:fc:8b:b7:0a:3a:a9:b1:0f:69:73:a8. Η χρήση ενός δακτυλικού αποτυπώματος δεν είναι απαραίτητη, αλλά δεν είστε ασφαλείς ενάντια στο %s εάν δεν το χρησιμοποιείτε

en: Manage Addons
el_GR: Διαχείριση πρόσθετων

en: Manage existing keys (%d)...
el_GR: Διαχειριστείτε τα υπάρχοντα κλειδιά (%d)...

en: Manage your clones
el_GR: Διαχειριστείτε τους κλώνους σας

en: Manual backup options
el_GR: Επιλογές χειροκίνητης δημιουργίας αντιγράφων

en: Manually decrypt a database backup file
el_GR: Χειροκίνητη αποκρυπτογράφηση αντιγράφου ασφαλείας της βάσης δεδομένων

en: Memory limit
el_GR: Περιορισμός μνήμης

en: Messages:
el_GR: Μηνύματα:

en: Microsoft Azure is not compatible with sites hosted on a localhost or 127.0.0.1 URL - their developer console forbids these (current URL is: %s).
el_GR: Το Microsoft Azure δεν είναι συμβατό με ιστοσελίδες που φιλοξενούνται σε localhost ή URL 127.0.0.1  - οι ρυθμίσεις τους απαγορεύουν την πρόσβαση σε αυτά (η τρέχουσα διεύθυνση URL είναι: %s).

en: Migrate (create a copy of a site on hosting you control)
el_GR: Μετεγκατάσταση (δημιουργήστε ένα αντίγραφο ενός ιστότοπου σε διακομιστή που κατέχετε)

en: Migrate / Clone
el_GR: Κλωνοποίηση / Μετανάστευση

en: Migrated site (from UpdraftPlus)
el_GR: Ιστοσελίδα που έχει μεταναστεύσει (από το UpdraftPlus)

en: Migration key created:
el_GR: Δημιουργήθηκε το κλειδί μετανάστευσης:

en: Migrator
el_GR: Πρόσθετο μετανάστευσης

en: Missing parameters
el_GR: Λείπουν παράμετροι

en: Monthly
el_GR: Μηνιαία

en: More Files
el_GR: Περισσότερα Αρχεία

en: More database options
el_GR: Περισσότερες επιλογήες για τη βάση δεδομένων

en: More information here.
el_GR: Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

en: More information...
el_GR: Περισσότερες πληροφορίες...

en: More plugins
el_GR: Περισσότερα πρόσθετα

en: More quality plugins
el_GR: Περισσότερα ποιοτικά πρόσθετα

en: More settings
el_GR: Περισσότερες ρυθμίσεις

en: More tasks:
el_GR: Περισσότερες εργασίες:

en: Moving old data out of the way...
el_GR: Διαγραφή των παλιών δεδομένων...

en: Moving unpacked backup into place...
el_GR: Μετακίνηση του πακεταρισμένου αντιγράφου ασφαλείας στη θέση του...

en: Multisite
el_GR: Πολλαπλές ιστοσελίδες

en: Multisite Install
el_GR: Εγκατάσταση πολλαπλών ιστοσελίδων

en: Must-use plugins
el_GR: Πρόσθετα που πρέπει να χρησιμοποιείτε

en: N.B. %s is not case-sensitive.
el_GR: N.B. %s δεν είναι case-sensitive.

en: N.B. If you install UpdraftPlus on several WordPress sites, then you cannot re-use your project; you must create a new one from your Google API console for each site.
el_GR: Σημείωση. Εάν εγκαταστήσετε το UpdraftPlus σε διάφορες ιστοσελίδες του WordPress, τότε δεν θα μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ξανά το έργο σας αλλά θα πρέπει να δημιουργήσετε ένα νέο από την κονσόλα του Google API σας για κάθε ιστοσελίδα.

en: N.B. This count is based upon what was, or was not, excluded the last time you saved the options.
el_GR: Σημειώστε καλά: Η μέτρηση βασίζεται σε αυτό που ήταν, ή δεν ήταν, εξαιρουμένης της τελευταίας φοράς που αποθηκεύσατε τις επιλογές.

en: N.B. This is only needed if you have not already created the bucket, and you wish UpdraftPlus to create it for you.
el_GR: Σημείωση: Αυτό είναι απαραίτητο μόνο αν δεν έχετε ήδη δημιουργήσει το φάκελο και θέλετε το UpdraftPlus να το δημιουργήσει για εσάς.

en: Name: %s.
el_GR: Όνομα: %s.

en: Need to get support?
el_GR: Χρειάζεστε υποστήριξη;

en: Need to use sub-folders?
el_GR: Χρειάζεται να χρησιμοποιήσετε υπο-φακέλους;

en: Needs to already exist
el_GR: Πρέπει να υπάρχει ήδη

en: Network activating theme:
el_GR: Ενεργοποίηση θέματος από το δίκτυο:

en: Network and multisite
el_GR: Δίκτυο και multisite

en: New IAM username
el_GR: Νέο IAM όνομα χρήστη

en: New User's Email Address
el_GR: Νέα Διεύθυνση Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου του Χρήστη

en: New User's Username
el_GR: Νέο Όνομα Χρήστη του Χρήστη

en: New site:
el_GR: Νέα ιστοσελίδα:

en: News
el_GR: Νέα

en: Newsletter sign-up
el_GR: Εγγραφή στο newsletter

en: Next
el_GR: Επόμενο

en: Next scheduled backups
el_GR: Επόμενη προγραμματισμένη λήψη αντιγράφων ασφαλείας

en: No
el_GR: Όχι

en: No %s found
el_GR: Κανένα %s δε βρέθηκε

en: No %s settings were found
el_GR: Δε βρέθηκαν ρυθμίσεις για το %s

en: No Vault connection was found for this site (has it moved?); please disconnect and re-connect.
el_GR: Δεν βρέθηκε σύνδεση στο Vault για αυτό τον ιστότοπο (έχει μετακινηθεί;) - παρακαλούμε αποσυνδεθείτε και επανασυνδεθείτε.

en: No ads
el_GR: Χωρίς διαφημίσεις

en: No backup has been completed
el_GR: Δεν έχει ολοκληρωθεί καμία διαδικασία λήψης αντιγράφου ασφαλείας

en: No backup of %s directories: there was nothing found to back up
el_GR: Δεν δημιουργήθηκε αντίγραφο ασφαλείας για τους φακέλους %s: δε βρέθηκε τίποτα για να γίνει αντίγραφο ασφαλείας

en: No backup of location: there was nothing found to back up
el_GR: Δεν υπάρχει αντίγραφο ασφαλείας της τοποθεσίας: δεν βρέθηκε τίποτα για να δημιουργηθεί αντίγραφο ασφαλείας

en: No database tables found
el_GR: Δεν βρέθηκαν πίνακες στη βάση δεδομένων

en: No keys to allow remote sites to send backup data here have yet been created.
el_GR: Δεν έχουν δημιουργηθεί ακόμη κλειδιά για την αποστολή δεδομένων αντιγράφων ασφαλείας απομακρυσμένων τοποθεσιών εδώ.

en: No local copy present.
el_GR: Δεν υπάρχει τοπικό αντίγραφο.

en: No log files were found.
el_GR: Δεν βρέθηκε κανένα αρχείο καταγραφής.

en: No previous backup found to add an increment to.
el_GR: Δεν βρέθηκε κανένα προηγούμενο αντίγραφο ασφαλείας για να προστεθούν στοιχεία σε αυτό.

en: No previous full backup found.
el_GR: Δεν βρέθηκε προηγούμενο πλήρες αντίγραφο ασφαλείας.

en: No receiving sites have yet been added.
el_GR: Δεν έχουν ακόμη προστεθεί σελίδες λήψεως.

en: No refresh token was received from Google. This often means that you entered your client secret wrongly, or that you have not yet re-authenticated (below) since correcting it. Re-check it, then follow the link to authenticate again. Finally, if that does not work, then use expert mode to wipe all your settings, create a new Google client ID/secret, and start again.
el_GR: Δεν ελήφθη καμία ένδειξη ανανέωσης από το Google. Αυτό συχνά σημαίνει ότι έχετε εισάγει μυστικό πελάτη σας λανθασμένα ή ότι δεν έχουν ακόμη πιστοποιηθεί εκ νέου (πιο κάτω) από τη στιγμή που έγινε διόρθωσή τους. Ελέγξτε το ξανά, και στη συνέχεια ακολουθήστε το σύνδεσμο για την επικύρωση του και πάλι. Τέλος, αν αυτό δεν λειτουργήσει, τότε χρησιμοποιήστε τη λειτουργία για έμπειρους χρήστες για να διαγράψετε όλες τις ρυθμίσεις σας, να δημιουργήσετε ένα νέο clientID/μυστικό στο Google, και κάντε τη διαδικασία ξανά.

en: No response data was received. This usually indicates a network connectivity issue (e.g. an outgoing firewall or overloaded network) between this site and UpdraftPlus.com.
el_GR: Ελήφθη ως απάντηση πως δεν υπάρχουν δεδομένα. Αυτό φανερώνει συνήθως ένα πρόβλημα σύνδεσης δικτύου (π.χ. ένα εξωτερικό τείχος προστασίας ή ένα υπερφορτωμένο δίκτυο) μεταξύ αυτής της ιστοσελίδας και του UpdraftPlus.com.

en: No settings were found
el_GR: Δε βρέθηκαν ρυθμίσεις

en: No settings were found - please go to the Settings tab and check your settings
el_GR: Δε βρέθηκαν  ρυθμίσεις - παρακαλούμε πηγαίνετε στην καρτέλα Ρυθμίσεις και ελέγξτε τις ρυθμίσεις σας

en: No such backup set exists
el_GR: Δεν υπάρχει τέτοιο αντίγραφο ασφαλείας.

en: None
el_GR: Κανένα

en: North Virginia
el_GR: Βόρεια Βιρτζίνια

en: North-east Asia
el_GR: Βορειοανατολική Ασία

en: Northern Virginia (IAD)
el_GR: Βόρεια Βιρτζίνια (IAD)

en: Not got an account? Get one by buying some tokens here.
el_GR: Δεν έχετε λογαριασμός; Αποκτήστε αγοράζοντας μερικές μονάδες χρήσης εδώ.

en: Not got any remote storage?
el_GR: Δεν έχετε ακόμα κανένα λογαριασμό σε σημείο απομακρυσμένης αποθήκευσης;

en: Not installed
el_GR: Δεν εγκαταστάθηκε

en: Not yet got an account (it's free)? Go get one!
el_GR: Δεν έχετε ακόμα λογαριασμό (είναι δωρεάν); Δημιουργήστε έναν!

en: Note that Google do not support every storage class in every location - you should read their documentation to learn about current availability.
el_GR: Σημειώστε ότι η Google δεν υποστηρίζει κάθε κατηγορίας αποθήκευσης σε κάθε θέση - θα πρέπει να διαβάσετε την τεκμηρίωσή τους για να ενημερωθείτε για τις τρέχουσες διαθεσιμότητες.

en: Note that after you have claimed your add-ons, you can remove your password (but not the email address) from the settings below, without affecting this site's access to updates.
el_GR: Σημειώστε ότι αφού έχετε απαιτήσει τα πρόσθετά σας, μπορείτε να καταργήσετε τον κωδικό πρόσβασης σας (αλλά όχι η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου) από τις παρακάτω ρυθμίσεις, χωρίς να επηρεάζεται η πρόσβαση αυτού του δικτυακού τόπου για ενημερώσεις.

en: Note that not all cloud backup methods are necessarily using SSL authentication.
el_GR: Σημειώστε πως δε χρησιμοποιούν κατ' ανάγκη όλες οι μέθοδοι αποθήκευσης στο σύννεφο πιστοποίηση SSL.

en: Note that warning messages are advisory - the backup process does not stop for them. Instead, they provide information that you might find useful, or that may indicate the source of a problem if the backup did not succeed.
el_GR: Λάβετε υπόψη σας ότι τα προειδοποιητικά μηνύματα είναι συμβουλευτικά - η διαδικασία δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας δεν σταματά εξαιτίας τους. Αντιθέτως, παρέχουν πληροφορίες που θα σας φανούν χρήσιμες, ή που μπορεί να αναφέρουν την πηγή ενός προβλήματος εάν η λήψη του αντιγράφου ασφαλείας δεν ολοκληρώθηκε επιτυχώς.

en: Note:
el_GR: Σημείωση:

en: Note: the progress bar below is based on stages, NOT time. Do not stop the backup simply because it seems to have remained in the same place for a while - that is normal.
el_GR: Σημείωση: η γραμμή προόδου πιο κάτω βασίζεται σε στάδια, ΟΧΙ στο χρόνο. Μην σταματήσετε τη δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας μόνο και μόνο επειδή φαίνεται να έχει παραμείνει στην ίδια θέση για λίγο - αυτό είναι φυσιολογικό.

en: Nothing currently scheduled
el_GR: Δεν έχει επί του παρόντος προγραμματιστεί τίποτα

en: Nothing to do: the site URL is already: %s
el_GR: Δεν υπάρχει κάτι για να γίνει: το URL της ιστοσελίδας είναι ήδη: %s

en: Nothing yet logged
el_GR: Τίποτα δεν έχει ακόμη συνδεθεί

en: Notice
el_GR: Ειδοποίηση

en: Now select a remote storage destination to protect against server-wide threats. If not, your backups remain on the same server as your site.
el_GR: Τώρα επιλέξτε έναν απομακρυσμένο προορισμό αποθήκευσης για προστασία από απειλές σε επίπεδο διακομιστή. Εάν δεν επιλέξετε, τα αντίγραφα ασφαλείας παραμένουν στον ίδιο διακομιστή με τον ιστότοπό σας.

en: OK
el_GR: Εντάξει

en: OK. You should soon see activity in the "Last log message" field below.
el_GR: Εντάξει. Θα πρέπει σύντομα να δείτε δραστηριότητα στο πεδίο "Τελευταίο μήνυμα αρχείου καταγραφής" πιο κάτω.

en: Old directories successfully removed.
el_GR: Οι παλαιοί φάκελοι διεγράφησαν επιτυχώς.

en: Old directory removal failed for some reason. You may want to do this manually.
el_GR: Η διαγραφή των παλαιών φακέλων απέτυχε για κάποιο λόγο. Ίσως χρειαστεί να το κάνετε χειροκίνητα.

en: Old table prefix:
el_GR: Παλιό πρόθεμα πίνακα:

en: One Time Password (check your OTP app to get this password)
el_GR: Κωδικός πρόσβασης μιας χρήσης (ελέγξτε την εφαρμογή OTP για να αποκτήσετε αυτόν τον κωδικό πρόσβασης)

en: One VPS (Virtual Private Server) per clone, shared with nobody.
el_GR: Ένα VPS (Virtual Private Server) ανά κλώνο, που δεν μοιράζεται με κανέναν.

en: One or more backups has been added from scanning remote storage; note that these backups will not be automatically deleted through the "retain" settings; if/when you wish to delete them then you must do so manually.
el_GR: Ένα ή περισσότερα αντίγραφα ασφαλείας έχουν προστεθεί από τη σάρωση του σημείου απομακρυσμένης αποθήκευσης. Σημειώστε ότι αυτά τα αντίγραφα ασφαλείας δεν θα  διαγράφονται αυτόματα μέσω των ρυθμίσεων "διατήρησης". Αν ή όταν θέλετε να τα διαγράψετε θα πρέπει να το κάνετε χειροκίνητα.

en: OneDrive Germany
el_GR: OneDrive Γερμανία

en: OneDrive International
el_GR: OneDrive Διεθνές

en: Only allow this backup to be deleted manually (i.e. keep it even if retention limits are hit).
el_GR: Καταστήστε αυτό το αντίγραφο ασφαλείας να μπορεί να διαγραφεί με μη αυτόματο τρόπο (δηλαδή διατηρήστε το ακόμα και αν ξεπεραστούν τα όρια διατήρησης).

en: Only email the database backup
el_GR: Αποστολή μόνο της βάσης δεδομένων με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

en: Only the WordPress database can be restored; you will need to deal with the external database manually.
el_GR: Μόνο η βάση δεδομένων του WordPress μπορεί να αποκατασταθεί, θα πρέπει να ασχοληθείτε με την εξωτερική βάση δεδομένων με μη αυτόματο τρόπο.

en: Opera web browser
el_GR: Φυλλομετρητής Opera

en: Operation to create user Access Key failed
el_GR: Η λειτουργία δημιουργίας Κλειδιού Πρόσβασης για το χρήστη απέτυχε

en: OptimizePress 2.0 encodes its contents, so search/replace does not work.
el_GR: Το OptimizePress 2.0 κωδικοποιεί τα περιεχόμενό της, έτσι η αναζήτηση/αντικατάσταση δεν λειτουργεί.

en: Options (raw)
el_GR: Επιλογές (χωρίς επεξεργασία)

en: Or if you prefer to self-host, then you can get the self-hosted version here.
el_GR: Ή αν προτιμάτε να φιλοξενία σε δικό σας server, τότε μπορείτε να πάρετε την έκδοση το δικό σας server εδώ.

en: Or, use an UpdraftClone key
el_GR: Ή χρησιμοποιήστε ένα κλειδί του UpdraftClone

en: Or, you can place them manually into your UpdraftPlus directory (usually wp-content/updraft), e.g. via FTP, and then use the "rescan" link above.
el_GR: Ή, μπορείτε να τα τοποθετήσετε με το χέρι στο φάκελο του UpdraftPlus (συνήθως wp-content/updraft), π.χ. μέσω FTP, και στη συνέχεια να χρησιμοποιήστε το σύνδεσμο "επανεξέταση" πιο πάνω.

en: Oregon
el_GR: Όρεγκον

en: Other %s FAQs.
el_GR: Άλλες %s ερωτήσεις.

en: Other great plugins
el_GR: Άλλα εξαιρετικά πρόσθετα

en: Others
el_GR: Άλλα

en: Otherwise, the default link will be shown.
el_GR: Σε αντίθετη περίπτωση, θα εμφανίζεται ο προεπιλεγμένος σύνδεσμος.

en: Otherwise, you can leave it blank.
el_GR: Αλλιώς, μπορείτε να το αφήσετε κενό.

en: Over-write wp-config.php
el_GR: Αντικατάσταση του wp-config.php

en: PHP information
el_GR: πληροφορίες PHP

en: Passive mode
el_GR: Παθητική λειτουργία

en: Password
el_GR: Κωδικός

en: Password incorrect
el_GR: Λανθασμένος κωδικός πρόσβασης

en: Password: %s
el_GR: Κωδικός: %s

en: Paste key here
el_GR: Κάντε επικόλληση το κλειδί εδώ

en: Path
el_GR: Διαδρομή

en: Payments can be made in US dollars, euros or GB pounds sterling, via card or PayPal.
el_GR: Οι πληρωμές μπορούν να γίνουν σε δολάρια, ευρώ ή λίρες στερλίνες, μέσω πιστωτικής κάρτας ή του PayPal.

en: Peak memory usage
el_GR: Μέγιστη χρήση μνήμης

en: Perhaps you would want to login instead.
el_GR: Ίσως αντί για αυτό καλό θα ήταν να συνδεθείτε.

en: Please check out UpdraftPlus Premium, or the stand-alone Multisite add-on.
el_GR: Παρακαλούμε δείτε το UpdraftPlus Premium ή το αυτόνομο πρόσθετο Multisite.

en: Please check your access credentials.
el_GR: Παρακαλούμε ελέγξτε τα διαπιστευτήρια πρόσβασης σας.

en: Please choose a file or directory
el_GR: Παρακαλούμε επιλέξτε ένα αρχείο ή έναν κατάλογο

en: Please consult this FAQ if you have problems backing up.
el_GR: Παρακαλούμε συμβουλευτείτε τις Συχνές Ερωτήσεις αν έχετε προβλήματα κατά τη λήψη των αντιγράφων ασφαλείας.

en: Please enter a file extension, like zip
el_GR: Καταχωρίστε μια επέκταση αρχείου, όπως το zip

en: Please enter a valid URL
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση URL

en: Please enter a valid URL e.g http://example.com
el_GR: Εισαγάγετε μια έγκυρη διεύθυνση URL, π.χ. http://example.com

en: Please enter a valid file extension
el_GR: Εισαγάγετε μια έγκυρη επέκταση αρχείου

en: Please enter a valid file name prefix
el_GR: Εισαγάγετε ένα έγκυρο πρόθεμα ονόματος αρχείου

en: Please enter characters that begin the filename which you would like to exclude
el_GR: Εισαγάγετε τους χαρακτήρες με τους οποίους αρχίζει το όνομα αρχείου που θέλετε να εξαιρέσετε

en: Please fill in the required information.
el_GR: Παρακαλούμε συμπληρώστε τις ακόλουθες πληροφορίες.

en: Please follow this link to open %s in a new window.
el_GR: Ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο για να ανοίξετε το %s σε ένα νέο παράθυρο.

en: Please give this key a name (e.g. indicate the site it is for):
el_GR: Παρακαλώ δώστε σ' αυτή τη μεταβλητή ένα όνομα (π.χ. αναφέρεται πως η σελίδα είναι είναι για):

en: Please help UpdraftPlus by giving a positive review at wordpress.org.
el_GR: Παρακαλώ βοηθήστε το UpdraftPlus δίνοντας μια θετική κριτική στο wordpress.org.

en: Please make sure that you have made a note of the password!
el_GR: Παρακαλούμε σιγουρέψτε το γεγονός πως έχετε σημειώσει κάπου τον κωδικό πρόσβασης!

en: Please re-authorize the connection to your %s account.
el_GR: Παρακαλούμε κάντε εκ νέου σύνδεση με το λογαριασμό σας %s.

en: Please read %s for use of our %s authorization app (none of your backup data is sent to us).
el_GR: Διαβάστε το %s για χρήση της εφαρμογής εξουσιοδότησης %s (κανένα από τα δεδομένα αντιγράφων ασφαλείας δεν αποστέλλεται σε εμάς).

en: Please read this link for important information on this process.
el_GR: Παρακαλούμε διαβάστε αυτό το σύνδεσμο για σημαντικές πληροφορίες σχετικά με αυτή τη διαδικασία.

en: Please select a file/folder which you would like to exclude
el_GR: Επιλέξτε ένα αρχείο/φάκελο που θέλετε να εξαιρέσετε

en: Please specify the Microsoft OneDrive folder name, not the URL.
el_GR: Παρακαλούμε προσδιορίστε το όνομα του φακέλου Microsoft OneDrive και όχι τη διεύθυνση URL.

en: Please supply the requested information, and then continue.
el_GR: Παρακαλούμε δώστε τις ζητηθείσες πληροφορίες και μετά συνεχίστε.

en: Please wait while the system generates and registers an encryption key for your website with UpdraftCentral Cloud.
el_GR: Περιμένετε έως ότου το σύστημα δημιουργήσει και καταχωρίσει ένα κλειδί κρυπτογράφησης για τον ιστότοπό σας με το UpdraftCentral Cloud.

en: Please wait while you are redirected to UpdraftCentral Cloud.
el_GR: Περιμένετε μέχρι να γίνει ανακατεύθυνση στο UpdraftCentral Cloud.

en: Please wait whilst we make the claim...
el_GR: Παρακαλώ περιμένετε ενώ κάνουμε την επαλήθευση...

en: Plugins
el_GR: Πρόσθετα

en: Plugins for debugging:
el_GR: Πρόσθετα για αποσφαλμάτωση:

en: Port
el_GR: Θύρα

en: Pre-sales FAQs
el_GR: Χρήσιμες ερωτήσεις πριν την αγορά

en: Pre-update backups
el_GR: Προ-ενημέρωση αντιγράφων ασφαλείας

en: Premium / Extensions
el_GR: Premium / Επεκτάσεις

en: Premium / Find out more
el_GR: Premium / Δείτε περισσότερα εδώ

en: Premium WooCommerce plugins
el_GR: Premium πρόσθετα WooCommerce

en: Press a button to get started.
el_GR: Πατήστε το κουμπί για να ξεκινήσετε.

en: Press here to download or browse
el_GR: Πατήστε εδώ για λήψη ή περιήγηση

en: Press here to look inside your UpdraftPlus directory (in your web hosting space) for any new backup sets that you have uploaded.
el_GR: Πατήστε εδώ για να κοιτάξετε μέσα στον κατάλογο του UpdraftPlus σας (στο χώρο φιλοξενίας της ιστοσελίδας σας) για νέα σετ αντιγράφων ασφαλείας που έχετε ανεβάσει.

en: Press here to look inside your remote storage methods for any existing backup sets (from any site, if they are stored in the same folder).
el_GR: Πατήστε εδώ για να αναζητήσετε στα σημεία απομακρυσμένης αποθήκευσης σας για οποιαδήποτε υπάρχοντα σύνολα αντιγράφων ασφαλείας (από οποιαδήποτε ιστοσελίδα, εάν είναι αποθηκευμένα στον ίδιο φάκελο).

en: Press here to run a manual backup.
el_GR: Πατήστε εδώ για να δημιουργήσετε ένα αντίγραφο ασφαλείας.

en: Press here to save your settings.
el_GR: Πατήστε εδώ για να αποθηκεύσετε τις ρυθμίσεις σας.

en: Press here to start!
el_GR: Πατήστε εδώ για να ξεκινήσετε!

en: Press the buttons... UpdraftClone does the work.
el_GR: Πατήστε τα κουμπιά ... Το UpdraftClone κάνει τη δουλειά.

en: Press this button to take a tour of the plugin.
el_GR: Πατήστε αυτό το κουμπί για να κάνετε μια περιήγηση στο πρόσθετο.

en: Proceed with update
el_GR: Προχωρήστε στην ενημέρωση

en: Processed plugin:
el_GR: Επεξεργασία πρόσθετου:

en: Processing
el_GR: Επεξεργασία

en: Processing files - please wait...
el_GR: Επεξεργασία αρχείων - παρακαλώ περιμένετε...

en: Processing table (%s)
el_GR: Επεξεργασία πίνακα (%s)

en: Processing...
el_GR: Επεξεργασία...

en: Project ID
el_GR: Ταυτότητα Σχεδίου

en: Protocol (SSL or not)
el_GR: Πρωτόκολλο (SSL ή όχι)

en: Provides expert help and support from the developers whenever you need it.
el_GR: Παρέχει βοήθεια και υποστήριξη από τους προγραμματιστές όποτε το χρειάζεστε.

en: Pruning old backup sets
el_GR: Διαγραφή παλαιών αντιγράφων ασφαλείας

en: Public key was sent to:
el_GR: Το δημόσιο κλειδί εστάλη στο:

en: Quota:
el_GR: Ποσοστό:

en: RSA fingerprint
el_GR: Δακτυλικό αποτύπωμα RSA

en: RSS link
el_GR: Δεσμός RSS

en: Rackspace Cloud Files, enhanced
el_GR: Rackspace Cloud Files, ενισχυμένο

en: Rackspace Storage Region
el_GR: Περιοχή χώρος αποθήκευσης του Rackspace

en: Raw backup history
el_GR: Ανεπεξέργαστο ιστορικό αντιγράφων ασφαλείας

en: Read FAQs here.
el_GR: Διαβάστε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ.

en: Read more
el_GR: Διαβάστε περισσότερα

en: Read more about Easy Updates Manager
el_GR: Διαβάστε περισσότερα για το Easy Updates Manager

en: Read more about how this works...
el_GR: Διαβάστε περισσότερα για το πως λειτουργεί αυτό...

en: Read more about it here.
el_GR: Διαβάστε περισσότερα γι' αυτό εδώ.

en: Read more...
el_GR: Διαβάστε περισσότερα...

en: Read this article to see step-by-step how it's done.
el_GR: Διαβάστε αυτό το άρθρο για να δείτε βήμα προς βήμα πώς γίνεται.

en: Read this page for a guide to possible causes and how to fix it.
el_GR: Διαβάστε αυτή τη σελίδα για δείτε έναν οδηγό για τις πιθανές αιτίες και πώς μπορεί να διορθωθεί.

en: Receiving site data
el_GR: Λήψη δεδομένων ιστότοπου

en: Recently started backup job id: %s
el_GR: Πρόσφατα ξεκίνησε η λήψη αντιγράφου ασφαλείας με αναγνωριστικό: %s

en: Recommended: optimize your database with WP-Optimize.
el_GR: Συνιστούμε: βελτιστοποιήστε τη βάση δεδομένων σας με το WP-Optimize.

en: Refresh connection
el_GR: Ανανέωση σύνδεσης

en: Refresh current status
el_GR: Ανανέωση τρέχουσας κατάστασης

en: Region
el_GR: Περιοχή

en: Region: %s
el_GR: Περιοχή: %s

en: Registration successful.
el_GR: Επιτυχής εγγραφή.

en: Reliable
el_GR: Αξιόπιστο

en: Remember this choice for next time (you will still have the chance to change it)
el_GR: Να αποθηκευτεί αυτή η επιλογή για την επόμενη φορά (θα εξακολουθήσετε να έχετε τη δυνατότητα να το αλλάξετε)

en: Remote Storage Options
el_GR: Επιλογές Απομακρυσμένης Αποθήκευσης

en: Remote files deleted:
el_GR: Διαγραφή απομακρυσμένων αρχείων:

en: Remote path
el_GR: Απομακρυσμένη διαδρομή

en: Remote storage
el_GR: Απομακρυσμένος χώρος αποθήκευσης

en: Remote storage authentication
el_GR: Αυθεντικοποίηση απομακρυσμένης αποθήκευσης

en: Remote storage method and instance id are required for authentication.
el_GR: Για τον έλεγχο ταυτότητας απαιτείται το είδος της απομακρυσμένης αποθήκευσης και το αντίστοιχο αναγνωριστικό.

en: Remote storage: %s
el_GR: Απομακρυσμένος χώρος αποθήκευσης: %s

en: Remove
el_GR: Αφαίρεση

en: Remove old directories
el_GR: Διαγραφή παλαιών φακέλων

en: Replace with
el_GR: Αντικατάσταση με

en: Reporting
el_GR: Υποβολή έκθεσης

en: Requested character set (%s) is not present - changing to %s.
el_GR: Το απαιτούμενο σύνολο χαρακτήρων (%s) δεν υπάρχει - θα αλλαχτεί σε %s.

en: Requested table character set (%s) is not present - changing to %s.
el_GR: Το ζητούμενο σετ χαρακτήρων του πίνακα (%s) δεν υπάρχει - αλλαγή σε %s.

en: Requested table collation (%1$s) is not present - changing to %2$s. | Requested table collations (%1$s) are not present - changing to %2$s.
el_GR[0]: Η ζητηθήσα ταξινόμηση του πίνακα (%1$s) δεν υπάρχει - αλλαγή σε %2$s.
el_GR[1]: Οι ζητηθήσες ταξινομήσεις του πίνακα (%1$s) δεν υπάρχουν - αλλαγή σε %2$s.

en: Requested table engine (%s) is not present - changing to MyISAM.
el_GR: Η ζητηθείσα μηχανή του πίνακα (%s) δεν είναι παρούσα - αλλαγή σε MyISAM.

en: Requesting start of backup...
el_GR: Ζητώντας την έναρξη της δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας...

en: Require password again after
el_GR: Απαίτηση κωδικού πρόσβασης και πάλι μετά

en: Required information for restoring this backup was not given (%s)
el_GR: Απαραίτητα στοιχεία για την αποκατάσταση αυτού του αντιγράφου ασφαλείας δεν δόθηκαν (%s)

en: Rescan local folder for new backup sets
el_GR: Επανάληψη σάρωσης του τοπικού φακέλου για εύρεση νέων σετ αντιγράφων ασφαλείας

en: Rescan remote storage
el_GR: Επανασάρωση της απομακρυσμένης θέσης αποθήκευσης

en: Rescanning (looking for backups that you have uploaded manually into the internal backup store)...
el_GR: Γίνεται νέα ανίχνευση (γίνεται έρευνα για αντίγραφα ασφαλείας που έχετε ανεβάσει το χέρι στο εσωτερικό σημείο αποθήκευσης αντιγράφων ασφαλείας)...

en: Rescanning remote and local storage for backup sets...
el_GR: Σάρωση ξανά της απομακρυσμένης και τοπικής θέσης αποθήκευσης για εύρεση σετ αντιγράφων ασφαλείας σετ ...

en: Reset tour
el_GR: Επαναφορά περιήγησης

en: Resetting...
el_GR: Επαναφορά ...

en: Restore
el_GR: Επαναφορά

en: Restore an existing backup set onto this site
el_GR: Επαναφορά ενός υπάρχοντος συνόλου αντιγράφων ασφαλείας σε αυτόν τον ιστότοπο

en: Restore backup
el_GR: Επαναφορά αντιγράφου ασφαλείας

en: Restoring the database (on a large site this can take a long time - if it times out (which can happen if your web hosting company has configured your hosting to limit resources) then you should use a different method, such as phpMyAdmin)...
el_GR: Επαναφορά της βάσης δεδομένων (για μια μεγάλη ιστοσελίδα η διαδικασία μπορεί να πάρει πολύ χρόνο - εάν παρουσιαστεί πρόβλημα λήξης χρόνου -timeout- (το οποίο μπορεί να συμβεί εάν ο πάροχος του εξυπηρετητή σας έχει ρυθμίσει τη φιλοξενία σας με περιορισμό των πόρων), τότε θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε μια διαφορετική μέθοδο, όπως το phpMyAdmin)...

en: Restoring will replace this site's themes, plugins, uploads, database and/or other content directories (according to what is contained in the backup set, and your selection).
el_GR: Η επαναφορά θα αντικαταστήσει τα θέματα, τα πρόσθετα, τις προσθήκες, τη βάση δεδομένων και/ή άλλους φακέλους περιεχομένου αυτής της ιστοσελίδας (σύμφωνα με όσα περιέχονται στο σετ αντιγράφου ασφαλείας, και την επιλογή σας).

en: Resuming partial uploads is supported for SFTP, but not for SCP. Thus, if using SCP then you will need to ensure that your webserver allows PHP processes to run long enough to upload your largest backup file.
el_GR: Υποστηρίζεται η συνέχιση ανεβάσματος σε συνέχειες για το SFTP, αλλά όχι για το SCP. Έτσι, αν χρησιμοποιείτε SCP τότε θα πρέπει να εξασφαλίσει ότι ο διακομιστής σας επιτρέπει διαδικασίες PHP ώστε να τρέξει αρκετή ώρα προκειμένου να ανεβάσετε ένα μεγάλο αρχείο αντιγράφου ασφαλείας σας.

en: Retrieving (if necessary) and preparing backup files...
el_GR: Ανάκτηση (αν χρειάζεται) και προετοιμασία των αρχείων αντιγράφων ασφαλείας...

en: Return to UpdraftPlus Configuration
el_GR: Επιστροφή στις Ρυθμίσεις του UpdraftPlus

en: Review UpdraftPlus
el_GR: Ανανεώστε το UpdraftPlus

en: Rows examined:
el_GR: Γραμμές που εξετάστηκαν:

en: Rows per batch
el_GR: Γραμμές ανά δέσμη

en: Run this command to see the log file for this restoration (needed for any support requests).
el_GR: Εκτελέστε αυτήν την εντολή για να δείτε το αρχείο καταγραφής για αυτήν την αποκατάσταση (απαιτείται για οποιαδήποτε αιτήματα υποστήριξης).

en: Runs on capacity from a leading cloud computing provider.
el_GR: Λειτουργεί με υποδομές χωρητικότητας από έναν κορυφαίο πάροχο υπολογιστικών υπηρεσιών στο σύννεφο.

en: S3 (Compatible)
el_GR: S3 (Συμβατό)

en: S3 storage region
el_GR: περιοχή αποθήκευσης S3

en: SCP/SFTP host setting
el_GR: Ρυθμίσεις SCP/SFTP host

en: SCP/SFTP password/key
el_GR: κωδικός/κλειδί SCP/SFTP

en: SCP/SFTP user setting
el_GR: Ρυθμίσεις χρήστη SCP/SFTP

en: SQL update commands run:
el_GR: Εκτέλεση εντολών αναβάθμισης SQL:

en: Save
el_GR: Αποθήκευση

en: Save Changes
el_GR: Αποθήκευση Αλλαγών

en: Saving...
el_GR: Αποθήκευση…

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Search / replace database
el_GR: Εύρεση / αντικατάσταση βάσης δεδομένων

en: Search and replace site location in the database (migrate)
el_GR: Αναζήτηση και αντικατάσταση θέσης της τοποθεσίας στη βάση δεδομένων (μετανάστευση)

en: Search and replacing table:
el_GR: Αναζήτηση και αντικατάσταση πίνακα:

en: Search for
el_GR: Αναζήτηση για

en: Secret Key: %s
el_GR: Κρυφό Κλειδί: %s

en: Secure
el_GR: Ασφαλές

en: Secure multisite installation, advanced reporting and much more.
el_GR: Ασφαλής εγκατάσταση πολλαπλών σελίδων, προηγμένες αναφορές και πολλά άλλα.

en: See Google's guidelines on bucket naming by following this link.
el_GR: Δείτε τις οδηγίες της Google σχετικά με την ονοματοθεσία των φακέλων  ακολουθώντας αυτό το σύνδεσμο.

en: See Microsoft's guidelines on container naming by following this link.
el_GR: Δείτε τις οδηγίες της Microsoft σχετικά με την ονομασία του φακέλου ακολουθώντας αυτό το σύνδεσμο.

en: See also the "More Files" add-on from our shop.
el_GR: Δείτε επίσης το πρόσθετο "More Files" στο κατάστημά μας.

en: See this FAQ also.
el_GR: Δείτε επίσης αυτές τις συχνές ερωτήσεις - απαντήσεις.

en: Select 'Web Application' as the application type.
el_GR: Επιλέξτε 'Εφαρμογή διαδικτύου' ως τον τύπο εφαρμογής.

en: Select Files
el_GR: Επιλογή αρχείων

en: Select a file to view information about it
el_GR: Επιλέξτε ένα αρχείο για να δείτε πληροφορίες σχετικά με αυτό

en: Select a file/folder which you would like to exclude
el_GR: Επιλέξτε ένα αρχείο/φάκελο που θέλετε να εξαιρέσετε

en: Select a way to exclude files or directories from the backup
el_GR: Επιλέξτε έναν τρόπο εξαίρεσης αρχείων ή καταλόγων από το αντίγραφο ασφαλείας

en: Select all
el_GR: Επιλογή όλων

en: Select the remote storage destinations you want to upload this backup set to
el_GR: Επιλέξτε τους προορισμούς απομακρυσμένου αποθηκευτικού χώρου στον οποίο θέλετε να μεταφορτώσετε αυτό το σετ αντιγράφων ασφαλείας

en: Select what you want to backup
el_GR: Επιλέξτε ποια στοιχεία θα συμπεριληφθούν στο αντίγραφο ασφαλείας

en: Self-hosted dashboard
el_GR: Πίνακας ελέγχου σε τόπο με δική σας φιλοξενία

en: Send
el_GR: Αποστολή

en: Send a report only when there are warnings/errors
el_GR: Αποστολή αναφοράς μόνο όταν υπάρχουν προειδοποιήσεις/λάθη

en: Send this backup to remote storage
el_GR: Αποστολή αυτού του αντιγράφου ασφαλείας στο σημείο απομακρυσμένης αποθήκευσης

en: Send to site:
el_GR: Αποστολή στη σελίδα:

en: Sending Your Backup To Remote Storage
el_GR: Αποστολή του Αντιγράφου Ασφαλείας σας στο Χώρο Απομακρυσμένης Αποθήκευσης

en: Sending files to remote site
el_GR: Αποστολή αρχείων σε απομακρυσμένη τοποθεσία

en: Server-side encryption
el_GR: Κρυπτογράφηση από τον εξυπηρετητή

en: Set exact times to create or delete backups.
el_GR: Ορίστε τις ακριβείς ώρες για να δημιουργήσετε ή να διαγράψετε αντίγραφα ασφαλείας.

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Show expert settings
el_GR: Προβολή ρυθμίσεων για προχωρημένους

en: Show raw backup and file list
el_GR: Προβολή ανεπεξέργαστου ιστορικού αντιγράφων ασφαλείας και λίστας αρχείων

en: Show the options
el_GR: Εμφάνιση επιλογών

en: Sign up
el_GR: Εγγραφή

en: Singapore
el_GR: Σιγκαπούρη

en: Site
el_GR: Ιστοσελίδα

en: Site data has been deployed
el_GR: Τα δεδομένα ιστότοπου έχουν αναπτυχθεί

en: Site data received
el_GR: Έγινε λήψη των δεδομένων του ιστότοπου

en: Site home:
el_GR: Αρχική σελίδα:

en: Site information
el_GR: Πληροφορίες ιστοσελίδας

en: Site information:
el_GR: Πληροφορίες ιστοσελίδας:

en: Site key
el_GR: Κλειδί σελίδας

en: Site size
el_GR: Μέγεθος ιστοσελίδας

en: Size: %s MB
el_GR: Μέγεθος: %s MB

en: Skip this step
el_GR: Παραλείψτε αυτό το βήμα

en: Skipped tables:
el_GR: Πίνακες που έχουν παραλειφθεί:

en: Skipping restoration of WordPress core when importing a single site into a multisite installation. If you had anything necessary in your WordPress directory then you will need to re-add it manually from the zip file.
el_GR: Παράκαμψη στην επαναφορά του πυρήνα του WordPress κατά την εισαγωγή μιας ιστοσελίδας  σε μια εγκατάσταση πολλαπλών ιστοσελίδων. Αν είχατε κάποια αναγκαία αρχεία στο φάκελο του WordPress, τότε θα πρέπει να τα προσθέσετε χειροκίνητα ξανά από το αρχείο zip.

en: Skipping: this archive was already restored.
el_GR: Παράκαμψη: Το αρχείο έχει ήδη αποκατασταθεί.

en: So, to get the key for the remote site, open the 'Migrate Site' window on that site, and go to that section.
el_GR: Έτσι, για να πάρετε το κλειδί για την απομακρυσμένη τοποθεσία, ανοίξτε το παράθυρο "Μετεγκατάσταση ιστοσελίδας" σε αυτόν τον ιστότοπο και μεταβείτε σε εκείνη την ενότητα.

en: Some backup plugins can't restore a backup, so Premium allows you to restore backups from other plugins.
el_GR: Ορισμένα πρόσθετα δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας δεν μπορούν να κάνουν επαναφορά, το Premium σας επιτρέπει να επαναφέρετε τα αντίγραφα ασφαλείας από άλλα πρόσθετα.

en: Some files are still downloading or being processed - please wait.
el_GR: Κάποια αρχεία ακόμα κατεβαίνουν ή υπόκεινται σε επεξεργασία - παρακαλώ περιμένετε.

en: Sophisticated reporting and emailing capabilities.
el_GR: Εξεζητημένες δυνατότητες αναφοράς και αποστολής μηνυμάτων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: South America (Sao Paulo)
el_GR: Βόρεια Αμερική (Σάο Πάολο)

en: South Carolina
el_GR: Νότια Καρολίνα

en: South-east Asia
el_GR: Νοτιοανατολική Ασία

en: South-east Australia
el_GR: Νοτιοανατολική Αυστραλία

en: Split archives every:
el_GR: Διαχώρισε τα αρχεία κάθε:

en: Split line to avoid exceeding maximum packet size
el_GR: Διαιρέστε τη γραμμή για την αποφυγή της υπέρβασης του μεγίστου μεγέθους πακέτου

en: Spring sale - 20% off UpdraftPlus Premium until April 30th
el_GR: Εαρινές εκπτώσεις - 20% έκπτωση στο UpdraftPlus Premium μέχρι τις 30 Απριλίου

en: Standard
el_GR: Κανονικό

en: Standard (infrequent access)
el_GR: Κανονικό (σπάνια πρόσβαση)

en: Start backup
el_GR: Έναρξη λήψης αντιγράφου ασφαλείας

en: Starting automatic backup...
el_GR: Εκκίνηση διαδικασίας αυτόματης λήψης αντιγράφου ασφαλείας...

en: Storage class
el_GR: Κατηγορία αποθήκευσης

en: Store at
el_GR: Αποθήκευση σε

en: Subscriptions can be cancelled at any time.
el_GR: Οι συνδρομές μπορούν να ακυρωθούν ανά πάσα στιγμή.

en: Success
el_GR: Επιτυχία

en: Success:
el_GR: Επιτυχία:

en: Success: we successfully logged in, and confirmed our ability to create a file in the given directory (login type:
el_GR: Επιτυχία: συνδεθήκαμε επιτυχώς και επιβεβαιώσαμε τη δυνατότητα να δημιουργήσουμε ένα αρχείο στο συγκεκριμένο φάκελο (είσοδος τύπου:

en: Sufficient information about the in-progress restoration operation could not be found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν επαρκείς πληροφορίες σχετικά με τη λειτουργία αποκατάστασης που βρίσκεται σε εξέλιξη.

en: Summer sale - 20% off UpdraftPlus Premium until July 31st
el_GR: Καλοκαιρινές εκτπώσεις - 20% έκπτωση στο UpdraftPlus Premium μέχρι τις 31 Ιουλίου

en: Super-charge and secure your WordPress site with our other top plugins:
el_GR: Ενισχύστε και ασφαλίστε τον WordPress ιστότοπό σας με τα άλλα κορυφαία μας πρόσθετα:

en: Support
el_GR: Υποστήριξη

en: Support URL
el_GR: URL υποστήριξης

en: Supported backup plugins: %s
el_GR: Υποστηριζόμενα πρόσθετα λήψης αντιγράφων ασφαλείας: %s

en: Sydney
el_GR: Σύδνεϊ

en: Sydney (SYD)
el_GR: Σίδνεϊ (SYD)

en: Table %s has very many rows (%s) - we hope your web hosting company gives you enough resources to dump out that table in the backup
el_GR: Ο πίνακας %s έχει πάρα πολλές γραμμές (%s) - ελπίζουμε ότι η εταιρεία που παρέχει τον εξυπηρετητή για τη φιλοξενία της σελίδας σας να παρέχει επαρκείς πόρους για να συμπεριλάβουμε τον πίνακα αυτό στο αντίγραφο ασφαλείας

en: Table prefix
el_GR: Πρόθεμα πίνακα

en: Table prefix has changed: changing %s table field(s) accordingly:
el_GR: Το πρόθεμα του πίνακα έχει αλλάξει: γίνεται αλλαγή του-των πεδίου-ων %s του πίνακα αναλόγως:

en: Tables examined:
el_GR: Πίνακες που εξετάστηκαν:

en: Taiwan
el_GR: Ταϊβάν

en: Take Tour
el_GR: Κάντε Περιήγηση

en: Takes just the time needed to create a backup and send it.
el_GR: Χρειάζεται μόνο ο χρόνος που απαιτείται για να δημιουργηθεί ένα αντίγραφο ασφαλείας και να σταλεί.

en: Tell me more
el_GR: Πείτε μας περισσότερα

en: Tell me more about incremental backups
el_GR: Πες μου περισσότερα για δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας βήμα - βήμα

en: Tenant
el_GR: Ένοικος

en: Test %s Settings
el_GR: Γίνεται έλεγχος %s Ρυθμίσεων

en: Test connection...
el_GR: Δοκιμή σύνδεσης...

en: Testing %s Settings...
el_GR: Δοκιμή %s Ρυθμίσεων...

en: Testing connection...
el_GR: Δοκιμή σύνδεσης...

en: Testing...
el_GR: Δοκιμή...

en: Thank you for installing UpdraftPlus!
el_GR: Σας ευχαριστούμε που εγκαταστήσατε το UpdraftPlus!

en: Thank you for taking the tour.
el_GR: Σας ευχαριστούμε που κάνετε την περιήγηση.

en: Thank you for taking the tour. You are now all set to use UpdraftPlus!
el_GR: Σας ευχαριστούμε που κάνετε την περιήγηση. Τώρα είστε έτοιμοι να χρησιμοποιήσετε το UpdraftPlus!

en: That you are attempting to upload a zip file previously created by UpdraftPlus.
el_GR: Ότι προσπαθείτε να ανεβάσετε ένα αρχείο zip που δημιουργήθηκε προηγουμένως από το UpdraftPlus.

en: The %s authentication could not go ahead, because something else on your site is breaking it. Try disabling your other plugins and switching to a default theme. (Specifically, you are looking for the component that sends output (most likely PHP warnings/errors) before the page begins. Turning off any debugging settings may also help).
el_GR: Η αυθεντικοποίηση του%s δεν μπορεί να προχωρήσει, γιατί κάτι άλλο στην ιστοσελίδας σας δημιουργεί πρόβλημα. Δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε άλλα πρόσθετα που έχετε εγκατεστημένα κι ενεργοποιήστε ένα προεπιλεγμένο θέμα. (Συγκεκριμένα, ψάχνετε για το στοιχείο που στέλνει (πιθανότατα προειδοποιήσεις/σφάλματα της PHP) πριν αρχίσει η σελίδα. Απενεργοποίηση των ρυθμίσεων εντοπισμού σφαλμάτων μπορεί επίσης να βοηθήσει).

en: The %s connection timed out; if you entered the server correctly, then this is usually caused by a firewall blocking the connection - you should check with your web hosting company.
el_GR: Η διασύνδεση του %s έληξε λόγω time out. Αν έχετε εισάγει σωστά το διακομιστή, τότε αυτό συνήθως προκαλείται από ένα τείχος προστασίας που εμποδίζει τη σύνδεση - θα πρέπει να το ελέγξετε αυτό με την εταιρεία του web hosting σας.

en: The %s object was not found
el_GR: Το αντικείμενο %s δεν βρέθηκε

en: The 'Backup Now' button is disabled as your backup directory is not writable (go to the 'Settings' tab and find the relevant option).
el_GR: Το κουμπί «Δημιουργία Αντιγράφων ασφαλείας" είναι απενεργοποιημένο διότι ο κατάλογος αποθήκευσης των αντιγράφων ασφαλείας σας δεν είναι εγγράψιμος (πηγαίνετε στην καρτέλα «Ρυθμίσεις» όπου θα βρείτε τη σχετική επιλογή).

en: The AWS access key looks to be wrong (valid %s access keys begin with "AK")
el_GR: Το κλειδί πρόσβασης AWS φαίνεται να είναι λάθος (τα έγκυρα κλειδιά πρόσβασης %s αρχίζουν με "AK")

en: The PHP setup on this webserver allows only %s seconds for PHP to run, and does not allow this limit to be raised. If you have a lot of data to import, and if the restore operation times out, then you will need to ask your web hosting company for ways to raise this limit (or attempt the restoration piece-by-piece).
el_GR: Η εγκατάσταση PHP σε αυτό το διακομιστή επιτρέπει μόνο %s δευτερόλεπτα για να τρέξει η PHP, και δεν επιτρέπει το όριο αυτό να αυξηθεί. Εάν έχετε πολλά δεδομένα για να εισάγετε, κι αν η λειτουργία αποκατάστασης τερματιστεί, τότε θα πρέπει να ζητήσει από την εταιρία του web hosting σας με κάποιο τρόπο να αυξήσουν το όριο αυτό (ή να επιχειρήσετε την αποκατάσταση κομμάτι-κομμάτι).

en: The UpdraftPlus Migrator modifies the restoration operation appropriately, to fit the backup data to the new site.
el_GR: Το Migrator του UpdraftPlus τροποποιεί τη λειτουργία αποκατάστασης κατάλληλα, για να τοποθετήσει τα δεδομένα αντιγράφων ασφαλείας στη νέα σελίδα.

en: The UpdraftPlus directory in wp-content/plugins has white-space in it; WordPress does not like this. You should rename the directory to wp-content/plugins/updraftplus to fix this problem.
el_GR: Ο κατάλογος του UpdraftPlus στο wp-content/plugins έχει κενά διαστήματα; Αυτό δεν αρέσει στη WordPress. Θα πρέπει να μετονομάσετε το φάκελο σε wp-content/plugins/updraftplus για να διορθώσετε αυτό το πρόβλημα.

en: The UpdraftPlus module for this file access method (%s) does not support listing files
el_GR: Η μονάδα του UpdraftPlus γι' αυτή τη μέθοδο πρόσβασης στο αρχείο (%s) δεν υποστηρίζει την καταχώριση αρχείων

en: The WordPress content folder (wp-content) was not found in this zip file.
el_GR: Ο φάκελος περιεχομένων του WordPress (wp-content) δε βρέθηκε σ' αυτό το αρχείο zip.

en: The above directories are everything, except for WordPress core itself which you can download afresh from WordPress.org.
el_GR: Τα παραπάνω είναι όλα όσα μπορούν να συμπεριληφθούν στο αντίγραφο ασφαλείας, εκτός από τον τον ίδιο τον πυρήνα του WordPress τον οποίο μπορείτε να κατεβάσετε εκ νέου από το WordPress.org.

en: The above files comprise everything in a WordPress installation.
el_GR: Τα παραπάνω αρχεία περιλαμβάνουν τα πάντα σε μια εγκατάσταση του WordPress.

en: The admin password has been changed.
el_GR: Ο κωδικός πρόσβασης του διαχειριστή έχει αλλάξει.

en: The admin password has now been removed.
el_GR: Ο κωδικός πρόσβασης του διαχειριστή έχει αφαιρεθεί.

en: The amount of memory (RAM) allowed for PHP is very low (%s Mb) - you should increase it to avoid failures due to insufficient memory (consult your web hosting company for more help)
el_GR: Το επιτρεπόμενο ποσό της μνήμης (RAM) για την PHP είναι πολύ μικρό (%s Mb) - θα πρέπει να το αυξήσετε για να αποφευχθούν δυσλειτουργίες εξαιτίας της ανεπαρκούς μνήμης (συμβουλευτείτε την εταιρεία που σας παρέχει τον διακομιστή σας για περισσότερη βοήθεια)

en: The amount of time allowed for WordPress plugins to run is very low (%s seconds) - you should increase it to avoid backup failures due to time-outs (consult your web hosting company for more help - it is the max_execution_time PHP setting; the recommended value is %s seconds or more)
el_GR: Το χρονικό διάστημα που επιτρέπεται στα πρόσθετα του WordPress για να τρέξουν είναι πολύ λίγο (%s δευτερόλεπτα) - θα πρέπει να το αυξήσετε για την αποφυγή αποτυχιών κατά τη δημιουργία του αντιγράφου ασφαλείας λόγω time-outs (συμβουλευτείτε την web hosting εταιρεία σας για περισσότερη βοήθεια - είναι η ρύθμιση max_execution_time PHP. Η συνιστώμενη τιμή είναι %s δευτερόλεπτα ή περισσότερο)

en: The attempt to send the backup via email failed (probably the backup was too large for this method)
el_GR: Η προσπάθεια για να σταλεί το αντίγραφο ασφαλείας μέσω email απέτυχε (ίσως το αντίγραφο ασφαλείας ήταν πολύ μεγάλο για αυτή τη μέθοδο)

en: The attempt to undo the double-compression failed.
el_GR: Η προσπάθεια αναίρεσης της διπλής συμπίεσης απέτυχε.

en: The attempt to undo the double-compression succeeded.
el_GR: Η προσπάθεια αναίρεσης της διπλής συμπίεσης έγινε επιτυχώς.

en: The available memory on the server.
el_GR: Η διαθέσιμη μνήμη στο διακομιστή.

en: The backup apparently succeeded (with warnings) and is now complete
el_GR: Η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας τελικώς πέτυχε (με προειδοποιήσεις) και είναι πλέον πλήρης

en: The backup apparently succeeded and is now complete
el_GR: Η διαδικασία λήψης αντιγράφων ασφαλείας ξεκίνησε και ολοκληρώθηκε επιτυχώς

en: The backup archive files have been processed, but with some errors. You will need to cancel and correct any problems before retrying.
el_GR: Τα αρχεία αντιγράφων ασφαλείας έχουν υποστεί επεξεργασία, αλλά υπάρχουν κάποια λάθη. Θα πρέπει να ακυρώσετε τη διαδικασία και να διορθώσετε τυχόν προβλήματα πριν προσπαθήσετε ξανά.

en: The backup archive files have been processed, but with some warnings. If all is well, then now press Restore again to proceed. Otherwise, cancel and correct any problems first.
el_GR: Τα αρχεία αντιγράφων ασφαλείας έχουν υποστεί επεξεργασία, αλλά υπάρχουν κάποιες προειδοποιήσεις. Αν όλα είναι εντάξει, πατήστε ξανά Επαναφορά για να συνεχίσετε. Σε αντίθετη περίπτωση, ακυρώστε τη διαδικασία και διορθώστε τυχόν προβλήματα πρώτα.

en: The backup archive files have been successfully processed. Now press Restore again to proceed.
el_GR: Έχει γίνει επεξεργασία των αρχείων των αντιγράφων ασφαλείας επιτυχώς. Τώρα πατήστε ξανά Επαναφορά για να συνεχίσετε.

en: The backup archive for this file could not be found. The remote storage method in use (%s) does not allow us to retrieve files. To perform any restoration using UpdraftPlus, you will need to obtain a copy of this file and place it inside UpdraftPlus's working folder
el_GR: Το αρχείο αντιγράφου ασφαλείας για αυτό το αρχείο δεν μπορεί να βρεθεί. Η απομακρυσμένη τοποθεσία αποθήκευσης που χρησιμοποιείτε (%s) δεν μας επιτρέπει να ανακτήσουμε τα αρχεία. Για να εκτελέσετε οποιαδήποτε επαναφορά με τη χρήση του UpdraftPlus, θα πρέπει να αποκτήσετε ένα αντίγραφο αυτού του αρχείου και να το τοποθετήστε το μέσα στον ενεργό φάκελο του UpdraftPlus

en: The backup attempt has finished, apparently unsuccessfully
el_GR: Η προσπάθεια για τη λήψη αντιγράφων ασφαλείας τελείωσε, προφανώς όμως ανεπιτυχώς

en: The backup directory is not writable (or disk space is full) - the database backup is expected to shortly fail.
el_GR: Ο κατάλογος αποθήκευσης του αντιγράφου ασφαλείας δεν είναι εγγράψιμος (ή ο χώρος του δίσκου είναι πλήρης) - η δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας της βάσης δεδομένων αναμένεται να αποτύχει σύντομα.

en: The backup has finished running
el_GR: Η λήψη αντιγράφου ασφαλείας ολοκληρώθηκε

en: The backup has not finished; a resumption is scheduled
el_GR: Η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας δεν έχει τελειώσει, έχει προγραμματιστεί επανάληψη της διαδικασίας

en: The backup records do not contain information about the proper size of this file.
el_GR: Τα στοιχεία μητρώου του αντιγράφου ασφαλείας δεν περιέχουν πληροφορίες σχετικά με το κατάλληλο μέγεθος για αυτό το αρχείο.

en: The backup was aborted
el_GR: Η λήψη αντιγράφου ασφαλείας ακυρώθηκε

en: The backup was aborted by the user
el_GR: Η λήψη αντιγράφου ασφαλείας ακυρώθηκε από το χρήστη

en: The client has been deleted from the Google Drive API console. Please create a new Google Drive project and reconnect with UpdraftPlus.
el_GR: Ο πελάτης έχει διαγραφεί από την κονσόλα API του Google Drive. Δημιουργήστε ένα νέο έργο στο Google Drive και επανασυνδεθείτε με το UpdraftPlus.

en: The clone has been provisioned, and its data has been sent to it. Once the clone has finished deploying it, you will receive an email.
el_GR: Ο κλώνος έχει τροφοδοτηθεί και τα δεδομένα έχουν σταλεί σε αυτόν. Μόλις ολοκληρωθεί η ανάπτυξη του κλώνου, θα λάβετε ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: The communication with %s was encrypted.
el_GR: Η επικοινωνία με το %s κρυπτογραφήθηκε.

en: The communication with %s was not encrypted.
el_GR: Η επικοινωνία με το %s δεν κρυπτογραφήθηκε.

en: The database backup appears to have failed
el_GR: Η δημιουργία του αντιγράφου ασφαλείας της βάσης δεδομένων φαίνεται πως έχει αποτύχει.

en: The database backup uses MySQL features not available in the old MySQL version (%s) that this site is running on.
el_GR: Η βάση δεδομένων των αντιγράφων ασφαλείας χρησιμοποιεί χαρακτηριστικά της MySQL που δεν είναι διαθέσιμα στην παλιά έκδοση της MySQL (%s) πάνω στην οποία τρέχει αυτή η σελίδα.

en: The database file appears to have been compressed twice - probably the website you downloaded it from had a mis-configured webserver.
el_GR: Το αρχείο της βάσης δεδομένων φαίνεται πως έχει συμπιεσθεί δύο φορές - κατά πάσα πιθανότητα η ιστοσελίδα από την οποία το μεταφορτώσατε είχε λανθασμένες ρυθμίσεις στον webserver της.

en: The database is too small to be a valid WordPress database (size: %s Kb).
el_GR: Η βάση δεδομένων είναι πολύ μικρή για να είναι έγκυρη βάση δεδομένων WordPress (μέγεθος: %s Kb).

en: The database server that this WordPress site is running on doesn't support the character set (%s) which you are trying to import. | The database server that this WordPress site is running on doesn't support the character sets (%s) which you are trying to import.
el_GR[0]: Ο διακομιστής βάσης δεδομένων στον οποίο φιλοξενείται αυτός ο ιστότοπος της WordPress δεν υποστηρίζει το σύνολο χαρακτήρων (%s) που προσπαθείτε να εισαγάγετε.
el_GR[1]: Ο διακομιστής βάσης δεδομένων στον οποίο φιλοξενείται αυτός ο ιστότοπος της WordPress δεν υποστηρίζει τα σύνολα χαρακτήρων (%s) που προσπαθείτε να εισαγάγετε.

en: The database server that this WordPress site is running on doesn't support the collation (%s) used in the database which you are trying to import. | The database server that this WordPress site is running on doesn't support multiple collations (%s) used in the database which you are trying to import.
el_GR[0]: Ο διακομιστής της βάσης δεδομένων στον οποίο αυτός ο ιστότοπος της WordPress βρίσκεται δεν υποστηρίζει την ταξινόμηση (%s) που χρησιμοποιείται στη βάση δεδομένων που προσπαθείτε να εισαγάγετε.
el_GR[1]: Ο διακομιστής της βάσης δεδομένων στον οποίο αυτός ο ιστότοπος της WordPress βρίσκεται δεν υποστηρίζει πολλαπλές ταξινομήσεις (%s) που χρησιμοποιούνται στη βάση δεδομένων που προσπαθείτε να εισαγάγετε.

en: The decryption key used:
el_GR: Το κλειδί αποκρυπτογράφησης που χρησιμοποιήθηκε είναι το:

en: The directory does not exist
el_GR: Ο φάκελος δεν υπάρχει

en: The entered key does not belong to a remote site (it belongs to this one).
el_GR: Το κλειδί που καταχωρήθηκε δεν ανήκει σε μια απομακρυσμένη τοποθεσία (ανήκει σε αυτή εδώ).

en: The entered key was corrupt - please try again.
el_GR: Το κλειδί που καταχωρήθηκε ήταν κατεστραμμένο - παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: The entered key was the wrong length - please try again.
el_GR: Το κλειδί που καταχωρήθηκε έχει λανθασμένο μήκος - παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: The error reported by %s was:
el_GR: Το λάθος που αναφέρθηκε από το %s ήταν:

en: The exclusion rule which you are trying to add already exists
el_GR: Ο κανόνας εξαίρεσης που προσπαθείτε να προσθέσετε υπάρχει ήδη

en: The file %s has a "byte order mark" (BOM) at its beginning. | The files %s have a "byte order mark" (BOM) at their beginning.
el_GR[0]: Το αρχείο %s έχει ένα "byte order mark" (BOM) στην αρχή του.
el_GR[1]: Τα αρχεία %s έχουν ένα "byte order mark" (BOM) στην αρχή του.

en: The file failed to upload. Please check the following:
el_GR: Το αρχείο απέτυχε να ανέβει. Ελέγξτε τα εξής:

en: The file was uploaded.
el_GR: Το αρχείο μεταφορτώθηκε.

en: The folder exists, but your webserver does not have permission to write to it.
el_GR: Ο φάκελος υπάρχει, αλλά ο διακομιστής σας δεν έχει άδεια για να γράψει σε αυτό.

en: The folder was created, but we had to change its file permissions to 777 (world-writable) to be able to write to it. You should check with your hosting provider that this will not cause any problems
el_GR: Ο φάκελος δημιουργήθηκε, αλλά έπρεπε να αλλάξουμε τα δικαιώματα του αρχείου σε 777 (world-writable) για να είμαστε σε θέση να γράψουμε σε αυτό. Θα πρέπει να ελέγξετε με τον πάροχο φιλοξενίας σας ότι αυτό δεν θα προκαλέσει κανένα πρόβλημα

en: The following entity cannot be restored automatically: "%s".
el_GR: Η επόμενη οντότητα δεν μπορεί να επαναφερθεί αυτόματα: "%s".

en: The given file was not found, or could not be read.
el_GR: Το συγκεκριμένο αρχείο δεν βρέθηκε ή δεν μπορεί να διαβάσει.

en: The given value for the '%s' option is not valid
el_GR: Η δεδομένη τιμή για την επιλογή %s δεν είναι έγκυρη

en: The installed version of UpdraftPlus Backup/Restore has not been tested on your version of WordPress (%s).
el_GR: Η εγκατεστημένη έκδοση του UpdraftPlus Backup/Restore δεν έχει δοκιμαστεί στην έκδοση του WordPress που έχετε (%s).

en: The key provided was not in a valid format, or was corrupt.
el_GR: Το κλειδί που δώσατε δεν ήταν σε έγκυρη μορφή, ή ήταν κατεστραμμένο.

en: The key referred to was unknown.
el_GR: Το κλειδί στο οποίο αναφέρεται ήταν άγνωστο.

en: The key was successfully added.
el_GR: Το κλειδί προστέθηκε επιτυχώς.

en: The location of this directory is set in the expert settings, in the Settings tab.
el_GR: Η θέση αυτού του καταλόγου έχει οριστεί στις ρυθμίσεις για προχωρημένους, στην καρτέλα Ρυθμίσεις.

en: The log file could not be read.
el_GR: Το αρχείο καταγραφής δεν μπορεί να διαβαστεί.

en: The log file has been attached to this email.
el_GR: Το αρχείο καταγραφής έχει επισυναφθεί στο email.

en: The new user's RackSpace console password is (this will not be shown again):
el_GR: Ο νέος κωδικός χρήστη για την κονσόλα του Rackspace είναι (αυτό δεν θα εμφανιστεί ποτέ ξανά):

en: The preparation of the clone data has been aborted.
el_GR: Η παρασκευή των δεδομένων του κλώνου έχει διακοπεί.

en: The request to the filesystem to create the directory failed.
el_GR: Η αίτηση στο σύστημα αρχείων για τη δημιουργία του φακέλου απέτυχε.

en: The required %s PHP module is not installed - ask your web hosting company to enable it
el_GR: Η απαιτούμενη μονάδα PHP %s δεν είναι εγκατεστημένη - ζητήστε από την εταιρεία web hosting σας να την ενεργοποιήσει

en: The required %s PHP module is not installed - ask your web hosting company to enable it.
el_GR: Το απαραίτητο PHP module %s δεν είναι εγκατεστημένο - επικοινωνήστε με την εταιρεία παροχής web hosting σας για να το ενεργοποιήσετε.

en: The scheduler is disabled in your WordPress install, via the DISABLE_WP_CRON setting. No backups can run (even &quot;Backup Now&quot;) unless either you have set up a facility to call the scheduler manually, or until it is enabled.
el_GR: Ο προγραμματιστής είναι απενεργοποιημένος στην εγκατάσταση του WordPress, μέσω της ρύθμισης DISABLE_WP_CRON. Δεν μπορεί να εκτελεστεί καμία διαδικασία εκτέλεσης δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας (even &quot;Backup Now&quot;) εκτός εάν είτε έχετε εγκαταστήσει μια λειτουργία για να λάβετε αντίγραφο ασφαλείας χειροκίνητα, ή μέχρι να ενεργοποιηθεί.

en: The sending of the site data has begun. So far %s data archives totalling %s have been received
el_GR: Η αποστολή των δεδομένων ιστότοπου έχει αρχίσει. Μέχρι στιγμής έχουν ληφθεί %s αρχεία δεδομένων και συνολικά %s

en: The server's RSA key %s fingerprint: %s.
el_GR: Το κλειδί RSA του διακομιστή %s δακτυλικών αποτυπωμάτων: %s.

en: The site URL you are sending to (%s) looks like a local development website. If you are sending from an external network, it is likely that a firewall will be blocking this.
el_GR: Η διεύθυνση της ιστοσελίδας που κάνετε αποστολή (%s) μοιάζει με μια τοπική ιστοσελίδα ανάπτυξης. Εάν θέλετε να κάνετε αποστολή από ένα εξωτερικό δίκτυο, είναι πιθανό ότι ένα τείχος προστασίας θα μπλοκάρει αυτή τη διαδικασία.

en: The site data has all been received, and its import has begun.
el_GR: Όλα τα δεδομένα ιστότοπου έχουν ληφθεί και η εισαγωγή τους έχει αρχίσει.

en: The site in this backup was running on a webserver with version %s of %s.
el_GR: Η ιστοσελίδα σε αυτό το αντίγραφο ασφαλείας έτρεχε σε ένα διακομιστή με έκδοση %s of %s.

en: The time zone used is that from your WordPress settings, in Settings -> General.
el_GR: Η ζώνη ώρας είναι αυτή που χρησιμοποιείται από το Wordpress, στις Ρυθμίσεις -> Γενικά.

en: The ultimately secure and convenient place to store your backups.
el_GR: Το απόλυτα ασφαλές και βολικό μέρος για την αποθήκευση των αντιγράφων ασφαλείας σας.

[ctx: The user is being told the number of times an error has happened, e.g. An error (27) occurred]
en: An error (%s) occurred:
el_GR: Ένα σφάλμα (%s) συνέβη:

en: The web server returned an error code (try again, or check your web server logs)
el_GR: Ο εξυπηρετητής επέστρεψε έναν κωδικό σφάλματος (προσπαθήστε ξανά, ή ελέγξετε το αρχείο καταγραφής του διακομιστή)

en: The website address in the backup set (%s) is slightly different from that of the site now (%s). This is not expected to be a problem for restoring the site, as long as visits to the former address still reach the site.
el_GR: Η διεύθυνση ιστότοπου στο αντίγραφο ασφαλείας (%s) είναι ελαφρώς διαφορετική από αυτή του ιστότοπου τώρα (%s). Αυτό δεν αναμένεται να αποτελέσει κάποιο πρόβλημα για την αποκατάσταση του ιστότοπου, εφόσον οι επισκέψεις στην προηγούμενη διεύθυνση εξακολουθούν να φθάνουν στον ιστότοπο.

en: The zip engine returned the message: %s.
el_GR: Η ρουτίνα zip επέστρεψε αυτό το μήνυμα: %s.

en: Themes
el_GR: Θέματα

en: Then, these lower-powered access credentials can be used, instead of storing your administrative keys.
el_GR: Στη συνέχεια, αυτά τα χαμηλότερων δυνατοτήτων διαπιστευτήρια πρόσβασης μπορεί να χρησιμοποιηθούν, αντί για την αποθήκευση των κλειδιών που χρησιμοποιείτε ως διαχειριστής.

en: Then, try out our "Migrator" add-on which can perform a direct site-to-site migration. After using it once, you'll have saved the purchase price compared to the time needed to copy a site by hand.
el_GR: Στη συνέχεια, δοκιμάστε το πρόσθετο "Migrator", το οποίο μπορεί να πραγματοποιήσει απευθείας μετακίνηση ιστότοπου. Αφού το χρησιμοποιήσετε μία φορά, θα έχετε κάνει απόσβεση την αξία της αγοράς σε σύγκριση με τον χρόνο που απαιτείται για την αντιγραφή ενός ιστότοπου με το χέρι.

en: There are limits upon which path-names are valid. Spaces are not allowed.
el_GR: Υπάρχουν προϋποθέσεις και όρια στα οποία τα ονόματα διαδρομής και φακέλων είναι έγκυρα. Τα διαστήματα δεν επιτρέπονται.

en: There are no UpdraftCentral dashboards that can currently control this site.
el_GR: Δεν υπάρχουν πίνακες ελέγχου του UpdraftCentral που μπορούν να ελέγχουν αυτήν την ιστοσελίδα.

en: These tables only
el_GR: Αυτοί οι πίνακες μόνο

en: These will be used to create a new user and key pair with an IAM policy attached which will only allow it to access the indicated bucket.
el_GR: Αυτά θα χρησιμοποιηθούν για να δημιουργήσετε ένα νέο χρήστη και ένα ζεύγος κλειδιών με χρήση της πολιτικής ΙΑΜ το οποίο θα επιτρέπει μόνο να αποκτήσετε πρόσβαση στο υποδεικνυόμενο bucket.

en: This WebDAV URL is generated by filling in the options below. If you do not know the details, then you will need to ask your WebDAV provider.
el_GR: Αυτή η διεύθυνση URL του WebDAV δημιουργείται συμπληρώνοντας τις παρακάτω επιλογές. Αν δεν ξέρετε τις λεπτομέρειες, τότε θα πρέπει να ρωτήσετε τον παροχέα του WebDAV σας.

en: This admin interface uses JavaScript heavily. You either need to activate it within your browser, or to use a JavaScript-capable browser.
el_GR: Η διεπαφή του διαχειριστή χρησιμοποιεί τη JavaScript σε μεγάλο βαθμό. Θα πρέπει είτε να την ενεργοποιήσετε στο πρόγραμμα περιήγησής σας είτε να χρησιμοποιήσετε ένα πρόγραμμα περιήγησης που υποστηρίζει τη JavaScript.

en: This backup archive is %s MB in size - the attempt to send this via email is likely to fail (few email servers allow attachments of this size). If so, you should switch to using a different remote storage method.
el_GR: Αυτό το αρχείο αντιγράφων ασφαλείας έχει μέγεθος %s MB - η προσπάθεια να το στείλετε αυτό μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου είναι πιθανό να αποτύχει (ελάχιστοι e-mail servers επιτρέπουν συνημμένα αρχεία αυτού του μεγέθους). Αν ναι, θα πρέπει να σκεφτείτε να κάνετε χρήση μιας διαφορετικής μεθόδου απομακρυσμένης αποθήκευσης.

en: This backup does not exist in the backup history - restoration aborted. Timestamp:
el_GR: Αυτό το αντίγραφο ασφαλείας δεν υπάρχει στο ιστορικό των αντιγράφων ασφαλείας - η επαναφορά ακυρώθηκε. Σφραγίδα χρόνου:

en: This backup set is from a different site (%s) - this is not a restoration, but a migration. You need the Migrator add-on in order to make this work.
el_GR: Αυτό το σετ αντιγράφων ασφαλείας είναι από διαφορετικό ιστοσελίδα (%s) - αυτή δεν είναι μια διαδικασία επαναφοράς αλλά είναι διαδικασία μετανάστευσης. Χρειάζεται και το πρόσθετο  Migrator για να γίνει αυτή η λειτουργία.

en: This backup set is of this site, but at the time of the backup you were using %s, whereas the site now uses %s.
el_GR: Αυτό το σετ αντιγράφων ασφαλείας είναι αυτού του ιστότοπου, αλλά κατά τη στιγμή της δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας χρησιμοποιούσατε %s, ενώ ο ιστότοπος χρησιμοποιεί τώρα %s.

en: This backup set was not known by UpdraftPlus to be created by the current WordPress installation, but was either found in remote storage, or was sent from a remote site.
el_GR: Αυτό το σύνολο αντιγράφων ασφαλείας δε θεωρείται από το UpdraftPlus πως έχει δημιουργηθεί από την τρέχουσα εγκατάσταση WordPress, αλλά είτε βρέθηκε στην τοποθεσία της απομακρυσμένης αποθήκευσης ή στάλθηκε από μια απομακρυσμένη τοποθεσία.

en: This backup was created by %s, and can be imported.
el_GR: Αυτό το αντίγραφο ασφαλείας δημιουργήθηκε από %s, και μπορεί να εισαχθεί.

en: This button is disabled because your backup directory is not writable (see the settings).
el_GR: Αυτό το κουμπί είναι απενεργοποιημένο, επειδή ο κατάλογος για την αποθήκευση του αντιγράφου ασφαλείας σας δεν είναι εγγράψιμος (δείτε τις ρυθμίσεις).

en: This button will delete all UpdraftPlus settings and progress information for in-progress backups (but not any of your existing backups from your cloud storage).
el_GR: Αυτό το κουμπί θα διαγράψει όλες τις ρυθμίσεις του UpdraftPlus καθώς και τις πληροφορίες προόδου για την δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας που βρίσκεται σε εξέλιξη (αλλά όχι οποιοδήποτε από τα υπάρχοντα αντίγραφα ασφαλείας σας από το σημείο αποθήκευσής σας).

en: This can easily destroy your site; so, use it with care!
el_GR: Αυτό μπορεί εύκολα να σας καταστρέψει τη σελίδα, οπότε χρησιμοποιήστε το πολύ προσεκτικά!

en: This connection appears to already have been made.
el_GR: Αυτή η σύνδεση φαίνεται πως έχει ήδη γίνει.

en: This database backup has the following WordPress tables excluded: %s
el_GR: Από αυτό το αντίγραφο ασφαλείας των βάσεων δεδομένων έχουν εξαιρέθει οι παρακάτω πίνακες της WordPress: %s

en: This database backup is missing core WordPress tables: %s
el_GR: Από αυτό το αρχείο ασφαλείας της βάσης δεδομένων λείπουν πίνακες του πυρήνα του Wordpress: %s

en: This database needs to be deployed on MySQL version %s or later.
el_GR: Αυτή η βάση δεδομένων θα πρέπει να αναπτυχθεί σε μια έκδοση %s της MySQL ή μεταγενέστερη.

en: This decryption key will be attempted:
el_GR: Θα δοκιμαστεί αυτό το κλειδί αποκρυπτογράφησης:

en: This does not look like a valid WordPress core backup - the file %s was missing.
el_GR: Αυτό δεν φαίνεται να είναι έγκυρο αντίγραφο ασφαλείας του πυρήνα του WordPress - το αρχείο %s λείπει.

en: This feature is not compatible with %s
el_GR: Η λειτουργία αυτή δεν είναι συμβατή με %s

en: This feature requires %s version %s or later
el_GR: Αυτή η λειτουργία απαιτεί την έκδοση %s %s ή νεότερη

en: This file could not be uploaded
el_GR: Αυτό το αρχείο δεν μπορεί να μεταφορτωθεί

en: This file does not appear to be an UpdraftPlus backup archive (such files are .zip or .gz files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_(type).(zip|gz)).
el_GR: Αυτό το αρχείο δε μοιάζει να είναι ένα αρχείο αντιγράφων ασφαλείας του UpdraftPlus (τέτοια είναι τα .zip or .gz αρχεία που μπορεί να έχουν ένα όνομα του τύπου: backup_(time)_(site name)_(code)_(type).(zip|gz)).

en: This file does not appear to be an UpdraftPlus encrypted database archive (such files are .gz.crypt files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_db.crypt.gz).
el_GR: Το αρχείο φαίνεται να μην είναι άρχειο κρυπτογραφημένης βάσης δεδομένων του UpdraftPlus (τέτοια αρχεία είναι τα αρχεία .gz.crypt που έχουν όνομα όπως: backup_(ώρα)_(όνομα ιστοσελίδας)_(κωδικός)_db.crypt.gz).

en: This functionality has been disabled by the site administrator.
el_GR: Αυτή η λειτουργία έχει απενεργοποιηθεί από τον διαχειριστή του ιστότοπου.

en: This is a WordPress multi-site (a.k.a. network) installation.
el_GR: Αυτή είναι μια εγκατάσταση multi-site του WordPress multi-site (επίσης γνωστή ως network).

en: This is a count of the contents of your Updraft directory
el_GR: Αυτή είναι μια καταμέτρηση του περιεχομένου του φακέλου σας του Updraft

en: This is not an incremental backup
el_GR: Αυτό δεν είναι ένα κανονικό αντίγραφο ασφαλείας

en: This is not your Azure login - see the instructions if needing more guidance.
el_GR: Αυτή δεν είναι η σύνδεσή σας στο Azure σας - δείτε τις οδηγίες αν χρειάζεστε περισσότερες πληροφορίες.

en: This is significantly newer than the server which you are now restoring onto (version %s).
el_GR: Αυτός είναι πολύ νεότερος από τον server στον οποίο τώρα κάνετε αποκατάσταση (έκδοση %s).

en: This is sometimes caused by a firewall - try turning off SSL in the expert settings, and testing again.
el_GR: Αυτό μερικές φορές προκαλείται από ένα τείχος προστασίας - δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε το SSL στις ρυθμίσεις για προχωρημένους, και προσπαθήστε ξανά.

en: This is where UpdraftPlus will write the zip files it creates initially.  This directory must be writable by your web server. It is relative to your content directory (which by default is called wp-content).
el_GR: Αυτό είναι το σημείο όπου το UpdraftPlus θα αποθηκεύσει τα αρχεία zip που δημιουργεί αρχικά. Αυτός ο κατάλογος πρέπει να είναι εγγράψιμος από τον εξυπηρετητή σας. Έχει άμεση σχέση με τον κατάλογο του περιεχομένου σας (ο οποίος από προεπιλογή ονομάζεται wp-content).

en: This looks like a file created by UpdraftPlus, but this install does not know about this type of object: %s. Perhaps you need to install an add-on?
el_GR: Αυτό μοιάζει να είναι αρχείο που δημιουργήθηκε με το UpdraftPlus, αλλά αυτή η εγκατάσταση δεν μπορεί να αποφανθεί για αυτό το είδος του αντικειμένου:%s. Μήπως θα πρέπει να εγκαταστήσετε κάποιο πρόσθετο;

en: This looks like a migration (the backup is from a site with a different address/URL, %s).
el_GR: Αυτό μοιάζει με μετανάστευση (το αντίγραφο ασφαλείας προέρχεται από έναν ιστότοπο με διαφορετικές διευθύνσεις/URL, %s).

en: This makes time-outs much more likely. You are recommended to turn safe_mode off, or to restore only one entity at a time
el_GR: Το γεγονός αυτό καθιστά την πιθανότητα να εμφανιστεί τάιμ-άουτ πολύ πιο πιθανή. Συνιστάται να απενεργοποιήσετε την ασφαλή λειτουργία, ή να επαναφέρετε μόνο ένα πράγμα κάθε φορά.

en: This most likely means that you share a webserver with a hacked website that has been used in previous attacks.
el_GR: Αυτό πιθανότατα σημαίνει ότι μοιράζεστε ένα διακομιστή με μια παραβιασμένη από χάκερς ιστοσελίδα η οποία έχει χρησιμοποιηθεί σε προηγούμενες επιθέσεις.

en: This multi-archive backup set appears to have the following archives missing: %s
el_GR: Φαίνεται ότι λείπουν τα παρακάτω αρχεία από το αντίγραφο ασφαλείας πολλαπλών αρχείων: %s

en: This option will cause tables stored in the MySQL database which do not belong to WordPress (identified by their lacking the configured WordPress prefix, %s) to also be backed up.
el_GR: Αυτή η επιλογή θα έχει ως αποτέλεσμα οι πίνακες που αποθηκεύονται στη βάση δεδομένων MySQL που δεν ανήκουν στο WordPress (και οι οποίοι προσδιορίζονται από το γεγονός πως τους λείπει το WordPress πρόθεμα τους, %s) να συμπεριληφθούν επίσης στο αντίγραφο ασφαλείας.

en: This problem is caused by trying to restore a database on a very old MySQL version that is incompatible with the source database.
el_GR: Αυτό το πρόβλημα προκαλείται από την προσπάθεια να αποκατασταθεί μια βάση δεδομένων σε μια πολύ παλιά έκδοση της MySQL η οποία είναι ασύμβατη με τη βάση δεδομένων προέλευσης.

en: This remote storage method (%s) requires PHP %s or later.
el_GR: Αυτή η μέθοδος απομακρυσμένης αποθήκευσης (%s) απαιτεί PHP %s ή νεότερη.

en: This restoration will work if you still have an SSL certificate (i.e. can use https) to access the site. Otherwise, you will want to use %s to search/replace the site address so that the site can be visited without https.
el_GR: Αυτή η αποκατάσταση θα λειτουργήσει εάν εξακολουθείτε να έχετε ένα πιστοποιητικό SSL (δηλ. να μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το https) για να αποκτήσετε πρόσβαση στον ιστότοπο. Διαφορετικά, θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε το %s για να αναζητήσετε/αντικαταστήσετε τη διεύθυνση ιστότοπου έτσι ώστε να μπορέστε να επισκεφθείτε τον ιστότοπο χωρίς https.

en: This restoration will work if you still have an SSL certificate (i.e. can use https) to access the site. Otherwise, you will want to use below search and replace to search/replace the site address so that the site can be visited without https.
el_GR: Αυτή η αποκατάσταση θα λειτουργήσει εάν εξακολουθείτε να έχετε ένα πιστοποιητικό SSL (δηλ. να μπορείτε να χρησιμοποιείτε το https) για να αποκτήσετε πρόσβαση στον ιστότοπο. Διαφορετικά, θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε την παρακάτω αναζήτηση και αντικατάσταση για να αναζητήσετε / αντικαταστήσετε τη διεύθυνση ιστότοπου έτσι ώστε να μπορεί κάποιος να επισκέπτεται τον ιστότοπο χωρίς https.

en: This setting applies only when a new bucket is being created.
el_GR: Αυτή η ρύθμιση ισχύει μόνο όταν ένας καινούριος φάκελος δημιουργείται.

en: This site has no backups to restore from yet.
el_GR: Αυτός ο δικτυακός τόπος δεν έχει δημιουργήσει ποτέ αντίγραφα ασφαλείας για επαναφορά.

en: This site is <strong>connected</strong> to UpdraftPlus Vault.
el_GR: Αυτή η σελίδα είναι <strong>συνδεδεμένη</strong> στο UpdraftPlus Vault.

en: This site uses a URL which is either non-HTTPS, or is localhost or 127.0.0.1 URL. As such, you must use the main %s %s App to authenticate with your account.
el_GR: Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί μια διεύθυνση URL που είναι είτε μη HTTPS, είτε είναι τοπική διεύθυνση URL ή διεύθυνση URL 127.0.0.1. Ως εκ τούτου, πρέπει να χρησιμοποιήσετε την κύρια εφαρμογή %s %s για έλεγχο ταυτότητας με το λογαριασμό σας.

en: This storage method does not allow downloading
el_GR: Αυτή η μέθοδος αποθήκευσης δεν επιτρέπει τη λήψη

en: This version of UpdraftPlus does not know how to handle this type of foreign backup
el_GR: Αυτή η έκδοση του UpdraftPlus δεν μπορεί να διαχειριστεί αυτό το είδος των ξένων αντιγράφων ασφαλείας

en: This will also cause debugging output from all plugins to be shown upon this screen - please do not be surprised to see these.
el_GR: Αυτό θα προκαλέσει επίσης αποσφαλμάτωση όλων των πρόσθετων που αναγράφονται σε αυτήν την οθόνη - παρακαλώ μην εκπλαγείτε επειδή τα βλέπετε αυτά.

en: This will delete all your UpdraftPlus settings - are you sure you want to do this?
el_GR: Αυτό το κουμπί θα διαγράψει όλες τις ρυθμίσεις του UpdraftPlus - είστε σίγουροι ότι θέλετε να το κάνετε αυτό;

en: This will import data from:
el_GR: Αυτό θα εισαγάγει δεδομένα από:

en: Tidy things up for clients and remove all adverts for our other products.
el_GR: Τακτοποιήστε τα πράγματα για τους πελάτες σας κι αφαιρέστε όλες τις διαφημίσεις για τα άλλα προϊόντα μας.

en: Time now
el_GR: Τρέχουσα ώρα

en: Time taken (seconds):
el_GR: Χρόνος που χρειάστηκε (δευτερόλεπτα):

en: Time taken:
el_GR: Χρόνος που απαιτήθηκε:

en: To access the UpdraftPlus settings, please enter your unlock password
el_GR: Για να αποκτήσετε πρόσβαση στις ρυθμίσεις του UpdraftPlus, παρακαλούμε εισάγετε τον κωδικό ξεκλειδώματος

en: To add a site as a destination for sending to, enter that site's key below.
el_GR: Για να προσθέσετε μια τοποθεσία ως προορισμό για την αποστολή των αντιγράφων ασφαλείας, εισάγετε το κλειδί αυτής της τοποθεσίας πιο κάτω.

en: To allow another site to send a backup to this site, create a key below. When you are shown the key, then press the 'Migrate' button on the other (sending) site, and copy-and-paste the key over there (in the 'Send a backup to another site' section).
el_GR: Για να επιτρέψετε σε έναν άλλο ιστότοπο να στείλει ένα αντίγραφο ασφαλείας σε αυτόν τον ιστότοπο, δημιουργήστε ένα κλειδί παρακάτω. Όταν εμφανιστεί το κλειδί, πατήστε το κουμπί "Μετεγκατάσταση" στην άλλη ιστοσελίδα (απ' όπου θα γίνει η αποστολή) και αντιγράψτε και επικολλήστε το κλειδί εκεί (στην ενότητα "Αποστολή αντιγράφου σε άλλη τοποθεσία").

en: To avoid server-wide risks, always backup to remote cloud storage. UpdraftPlus free includes Dropbox, Google Drive, Amazon S3, Rackspace and more.
el_GR: Για να αποφύγετε τους κινδύνους που σχετίζονται με το διακομιστή, δημιουργήστε πάντα αντίγραφα ασφαλείας για απομακρυσμένη αποθήκευση στο σύννεφο. Το UpdraftPlus περιλαμβάνει δωρεάν τα Dropbox, Google Drive, Amazon S3, Rackspace και πολλά άλλα.

en: To be able to set a custom folder name, use UpdraftPlus Premium.
el_GR: Για να έχετε τη δυνατότητα να ορίσετε ένα προσαρμοσμένο όνομα φάκελου, χρησιμοποιήστε το UpdraftPlus Premium.

en: To benefit, use this discount code:
el_GR: Για να επωφεληθείτε, χρησιμοποιήστε αυτόν τον κωδικό έκπτωσης:

en: To change any of the default settings of what is backed up, to configure scheduled backups, to send your backups to remote storage (recommended), and more, go to the settings tab.
el_GR: Για να αλλάξετε κάποια από τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις, για να προγραμματίσετε τη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας, για να αποστείλετε τα αντίγραφα ασφαλείας σας στο χώρο απομακρυσμένης αποθήκευσης (συνιστάται), και πολλά περισσότερα, μεταβείτε στην καρτέλα Ρυθμίσεις.

en: To complete your migration/clone, you should now log in to the remote site and restore the backup set.
el_GR: Για να ολοκληρωθεί η μετανάστευση/κλωνοποίηση, θα πρέπει τώρα να συνδεθείτε με την απομακρυσμένη τοποθεσία και να αποκαταστήσετε το σύνολο αντιγράφων ασφαλείας.

en: To create a new IAM sub-user and access key that has access only to this bucket, use this add-on.
el_GR: Για να δημιουργήσετε ένα νέο ΙΑΜ υπο-χρήστη και κλειδί πρόσβασης που έχει πρόσβαση μόνο σε αυτόν το bucket, χρησιμοποιήστε αυτό το πρόσθετο.

en: To create a new Rackspace API sub-user and API key that has access only to this Rackspace container, use this add-on.
el_GR: Για να δημιουργήσετε ένα νέο υπο-χρήστη API κι ένα νέο κλειδί API για το Rackspace που έχει πρόσβαση μόνο σε αυτό το φάκελο του Rackspace, χρησιμοποιήστε αυτό το πρόσθετο.

en: To create a temporary clone you need credit in your account.
el_GR: Για να δημιουργήσετε έναν προσωρινό κλώνο χρειάζεστε πίστωση στο λογαριασμό σας.

en: To create a temporary clone you need: 1) credit in your account and 2) to connect to your account, below.
el_GR: Για να δημιουργήσετε έναν προσωρινό κλώνο χρειάζεστε: 1) πίστωση στον λογαριασμό σας και 2) για να συνδεθείτε στο λογαριασμό σας, παρακάτω.

en: To de-authorize UpdraftPlus (all sites) from accessing your Google Drive, follow this link to your Google account settings.
el_GR: Για να γίνει άρση της αξουσιοδότησης του UpdraftPlus (όλους τους ιστότοπους) από την πρόσβαση στο Google Drive σας, ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο στις ρυθμίσεις του λογαριασμού σας Google.

en: To fix the time at which a backup should take place,
el_GR: Για να ρυθμίσετε την ώρα που θα λαμβάνεται το αντίγραφο ασφαλείας,

en: To fix this problem go here.
el_GR: Για να διορθώσετε αυτό το πρόβλημα πηγαίνετε εδώ.

en: To import an ordinary WordPress site into a multisite installation requires %s.
el_GR: Η εισαγωγή ενός συνηθισμένου ιστότοπου WordPress σε μια εγκατάσταση πολλαπλών ιστοτόπων απαιτεί το %s.

en: To maintain your access to support, please renew.
el_GR: Για να διατηρήσετε την πρόσβασή σας στην υποστήριξη, παρακαλούμε κάντε ανανέωση.

en: To make a backup, just press the Backup Now button.
el_GR: Για να δημιουργήσετε ένα αντίγραφο ασφαλείας, απλώς πατήστε το κουμπί Λήψη Αντιγράφου Ασφαλείας.

en: To read FAQs/documentation about UpdraftClone, go here.
el_GR: Για να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις/την τεκμηρίωση σχετικά με το UpdraftClone κάντε κλικ εδώ.

en: To regain access to updates (including future features and compatibility with future WordPress releases) and support, please renew.
el_GR: Για να αποκτήσετε ξανά πρόσβαση στις ενημερώσεις (συμπεριλαμβανομένων των μελλοντικών χαρακτηριστικών και της συμβατότητας με μελλοντικές κυκλοφορίες της πλατφόρμας WordPress) και υποστήριξη, παρακαλούμε κάντε ανανέωση.

en: To regain your access, please renew.
el_GR: Για να αποκτήσετε ξανά πρόσβαση, παρακαλούμε κάντε ανανέωση.

en: To remove any block, please go here.
el_GR: Για να αρθούν όλα τα εμπόδια, παρακαλώ πηγαίνετε εδώ.

en: To remove the block, please go here.
el_GR: Για να διαγράψετε αυτό το μπλοκ, παρακαλούμε πηγαίνετε εδώ.

en: To retain your access, and maintain access to updates (including future features and compatibility with future WordPress releases) and support, please renew.
el_GR: Για να διατηρήσετε την πρόσβασή σας αλλά και να εξακολουθήσετε να έχετε πρόσβαση σε ενημερώσεις (συμπεριλαμβανομένων των μελλοντικών χαρακτηριστικών και της συμβατότητας με μελλοντικές κυκλοφορίες της πλατφόρμας WordPress) και υποστήριξη, παρακαλούμε κάντε ανανέωση.

en: To send to more than one address, separate each address with a comma.
el_GR: Για να γίνει αποστολή σε περισσότερες από μία διευθύνσεις παρακαλούμε χωρίστε κάθε διεύθυνση με κόμμα.

en: To use this backup, your database server needs to support the %s character set.
el_GR: Για να χρησιμοποιήσετε αυτό το αντίγραφο ασφαλείας, ο διακομιστής της βάσης δεδομένων πρέπει να υποστηρίζει το σύνολο χαρακτήρων %s.

en: Tokyo
el_GR: Τόκιο

en: Too many database errors have occurred - aborting
el_GR: Βρέθηκαν πολλά λάθη στη βάση δεδομένων - γίνεται ματαίωση

en: Total (uncompressed) on-disk data:
el_GR: Συνολικά (μη συμπιεσμένα) δεδομένα στο δίσκο:

en: Total backup size:
el_GR: Συνολικό μέγεθος αντιγράφων ασφαλείας:

[ctx: Translators: %s is a bold tag.]
en: But to avoid server-wide threats backup regularly to remote cloud storage in %s settings %s
el_GR: Αλλά για να αποφύγετε την πιθανότητα κακόβουλων ενεργειών στο διακομιστή σας κρατήστε στα αντίγραφα ασφαλείας σε σημείο απομακρυσμένης αποθήκευσης στο σύννεφο στις %s ρυθμίσεις %s

[ctx: Translators: UpdraftVault is a product name and should not be translated.]
en: To get started with UpdraftVault, select one of the options below:
el_GR: Για να ξεκινήσετε να χρησιμοποιείτε το UpdraftVault, επιλέξτε ένα από τα παρακάτω:

en: Trouble connecting? Try using an alternative method in the advanced security options.
el_GR: Πρόβλημα σύνδεσης; Δοκιμάστε να χρησιμοποιήσετε μια εναλλακτική μέθοδο στις προχωρημένες επιλογές ασφαλείας.

en: Trying...
el_GR: Προσπάθεια...

en: Type a file prefix
el_GR: Πληκτρολογήστε ένα πρόθεμα αρχείου

en: Type an extension like zip
el_GR: Πληκτρολογήστε μια επέκταση όπως το zip

en: URL for the site of your UpdraftCentral dashboard
el_GR: Διεύθυνση URL για τον πίνακα ελέγχου του UpdraftCentral

en: US (default)
el_GR: US (προεπιλογή)

en: US East (Ohio)
el_GR: ΗΠΑ Ανατολή (Οχάιο)

en: US or UK Cloud
el_GR: US ή UK Σύννεφο

en: US or UK Rackspace Account
el_GR: Λογαριασμός US or UK Rackspace

en: US or UK-based Rackspace Account
el_GR: Λογαριασμός στο Rackspace US ή UK-based

en: Unable to download file. This could be caused by a timeout. It would be best to download the zip to your computer.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η λήψη αρχείου. Αυτό θα μπορούσε να προκληθεί από την υπέρβαση του χρονικού ορίου. Θα ήταν καλύτερο να κατεβάσετε το συμπιεσμένο αρχείο στον υπολογιστή σας.

en: Unable to get renew date
el_GR: Δεν είναι δυνατή η λήψη ημερομηνίας ανανέωσης

en: Unable to open zip file (%s) - could not pre-scan it to check its integrity.
el_GR: Αδυναμία ανοίγματος του αρχείου zip (%s) - δεν ήταν δυνατός ο έλεγχος για την ακεραιότητα του αρχείου.

en: Unable to read zip file (%s) - could not pre-scan it to check its integrity.
el_GR: Αδυναμία ανάγνωσης του αρχείου zip (%s) - δεν ήταν δυνατός ο έλεγχος για την ακεραιότητα του αρχείου.

en: Unexpected response:
el_GR: Απροσδόκητη απάντηση:

en: Unfinished restoration
el_GR: Ημιτελής αποκατάσταση

en: United States
el_GR: Ηνωμένες Πολιτείες

en: Unknown
el_GR: Άγνωστο

en: Unknown server response status:
el_GR: Άγνωστη κατάσταση απάντησης διακομιστή:

en: Unknown server response:
el_GR: Άγνωστη απάντηση διακομιστή:

en: Unknown/unexpected error - please raise a support request
el_GR: Άγνωστο/απρόσμενο λάθος - παρακαλούμε ζητήστε βοήθεια από την υποστήριξη

en: Unless you have a problem, you can completely ignore everything here.
el_GR: Μπορείτε να αγνοήσετε τελείως τα πάντα εδώ, εκτός αν έχετε κάποιο πρόβλημα.

en: Unlock
el_GR: Ξεκλείδωμα

en: Unpacking backup...
el_GR: Αποσυσκευάζεται το αντίγραφο ασφαλείας...

en: Update quota count
el_GR: Ενημέρωση καταμέτρησης των ποσοστώσεων

en: UpdraftCentral (Remote Control)
el_GR: UpdraftCentral (Απομακρυσμένη Διαχείριση)

en: UpdraftCentral Connection
el_GR: Σύνδεση στο UpdraftCentral

en: UpdraftCentral dashboard connection details
el_GR: Στοιχεία σύνδεσης πίνακα ελέγχου του UpdraftCentral

en: UpdraftCentral enables control of your WordPress sites (including management of backups and updates) from a central dashboard.
el_GR: Το UpdraftCentral επιτρέπει τον έλεγχο των τοποθεσιών σας στη WordPress (συμπεριλαμβανομένης της διαχείρισης των αντιγράφων ασφαλείας και των ενημερώσεων) από έναν κεντρικό πίνακα ελέγχου.

en: UpdraftCentral is a highly efficient way to manage, update and backup multiple websites from one place.
el_GR: Το UpdraftCentral είναι ένας πολύ αποδοτικός τρόπος διαχείρισης, ενημέρωσης και δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας πολλών ιστοσελίδων από ένα μέρος.

en: UpdraftClone key is required.
el_GR: Απαιτείται κλειδί του UpdraftClone.

en: UpdraftPlus - Upload backup files
el_GR: UpdraftPlus - Ανέβασμα αρχείων αντιγράφων ασφαλείας

en: UpdraftPlus Addons
el_GR: Πρόσθετα του UpdraftPlus

en: UpdraftPlus Automatic Backups
el_GR: Αυτόματα αντίγραφα ασφαλείας του UpdraftPlus

en: UpdraftPlus Backups
el_GR: Αντίγραφα ασφαλείας του UpdraftPlus

en: UpdraftPlus Blog - get up-to-date news and offers
el_GR: UpdraftPlus Blog - λάβετε ενημερωμένα νέα και προσφορές

en: UpdraftPlus Migrator clones your WordPress site and moves it to a new domain directly and simply.
el_GR: Το UpdraftPlus Migrator κλωνοποιεί τον ιστότοπό σας WordPress και τον μεταφέρει σε ένα νέο τομέα άμεσα και απλά.

en: UpdraftPlus News
el_GR: Ειδήσεις του UpdraftPlus

en: UpdraftPlus Premium and addons
el_GR: UpdraftPlus Premium και πρόσθετα

en: UpdraftPlus Premium has many more exciting features!
el_GR: Το UpdraftPlus Premium έχει κι άλλα πολλά συναρπαστικά χαρακτηριστικά!

en: UpdraftPlus Restoration: Progress
el_GR: Επαναφορά του UpdraftPlus: Πρόοδος

en: UpdraftPlus Support
el_GR: Υποστήριξη του UpdraftPlus

en: UpdraftPlus Tour
el_GR: Περιήγηση στο UpdraftPlus

en: UpdraftPlus Vault brings you storage that is <strong>reliable, easy to use and a great price</strong>.
el_GR: Το UpdraftPlus Vault κάνει την αποθήκευση να είναι <strong>αξιόπιστη, εύκολη στη χρήση και με εξαιρετική τιμή</strong>.

en: UpdraftPlus Vault is built on top of Amazon's world-leading data-centres, with redundant data storage to achieve 99.999999999% reliability.
el_GR: Το UpdraftPlus Vault είναι χτισμένο στα κορυφαία στον κόσμο από άποψη υποδομής κέντρα δεδομένων της Amazon, με αποθήκευση δεδομένων που πετυχαίνει 99,999999999% αξιοπιστία.

en: UpdraftPlus does not officially support versions of WordPress before %s. It may work for you, but if it does not, then please be aware that no support is available until you upgrade WordPress.
el_GR: Το UpdraftPlus δεν υποστηρίζει επίσημα εκδόσεις του WordPress πριν από την %s. Μπορεί να λειτουργήσει για εσάς αλλά αν όχι, παρακαλούμε να γνωρίζετε πως δε θα υπάρξει διαθέσιμη υποστήριξη μέχρι να αναβαθμίσετε το WordPress.

en: UpdraftPlus has its own embedded storage option, providing a zero-hassle way to download, store and manage all your backups from one place.
el_GR: Το UpdraftPlus διαθέτει τη δική του ενσωματωμένη επιλογή αποθήκευσης, παρέχοντας έναν τρόπο μηδενικής ταλαιπωρίας για τη λήψη, την αποθήκευση και τη διαχείριση όλων των αντιγράφων ασφαλείας σας από ένα μέρος.

en: UpdraftPlus is not able to directly restore this kind of entity. It must be restored manually.
el_GR: Το UpdraftPlus δεν μπορεί να επαναφέρει απευθείας αυτού του είδους την οντότητα. Πρέπει να γίνει επαναφορά με το χέρι.

en: UpdraftPlus is not yet activated.
el_GR: Το UpdraftPlus δεν έχει ακόμα ενεργοποιηθεί.

en: UpdraftPlus is not yet installed.
el_GR: Το UpdraftPlus δεν έχει ακόμα εγκατασταθεί.

en: UpdraftPlus is on social media - check us out!
el_GR: Το UpdraftPlus είναι στα κοινωνικά δίκτυα - δείτε μας εδώ!

en: UpdraftPlus needed to create a %s in your content directory, but failed - please check your file permissions and enable the access (%s)
el_GR: Το UpdraftPlus χρειάζεται να δημιουργήσει ένα %s στον κατάλογο περιεχομένων σας, αλλά απέτυχε - παρακαλώ ελέγξτε τα δικαιώματα αρχείων σας και επιτρέψτε την πρόσβαση (%s)

en: UpdraftPlus news, high-quality training materials for WordPress developers and site-owners, and general WordPress news. You can de-subscribe at any time.
el_GR: Ειδήσεις του UpdraftPlus, υψηλής ποιότητας εκπαιδευτικό υλικό για προγραμματιστές του WordPress και ιδιοκτήτες ιστοσελίδων, και γενικά ειδήσεις για το WordPress. Μπορείτε να απο-εγγραφείτε οποιαδήποτε χρονική στιγμή.

en: UpdraftPlus notice:
el_GR: Σημείωση του UpdraftPlus:

en: UpdraftPlus seems to have been updated to version (%s), which is different to the version running when this settings page was loaded. Please reload the settings page before trying to save settings.
el_GR: Το UpdraftPlus φαίνεται να έχει ενημερωθεί στην έκδοση (%s), η οποία είναι διαφορετική από την εκδοχή που εκτελείται κατά τη φόρτωση αυτής της σελίδας ρυθμίσεων. Παρακαλούμε επαναφορτώστε τη σελίδα ρυθμίσεων πριν επιχειρήσετε να αποθηκεύσετε τις ρυθμίσεις.

en: UpdraftPlus settings
el_GR: Ρυθμίσεις του UpdraftPlus

en: UpdraftPlus temporary clone user login settings:
el_GR: Ρυθμίσεις του UpdraftPlus για τη σύνδεση χρήστη στον προσωρινό κλώνο:

en: UpdraftPlus warning:
el_GR: Προειδοποίηση UpdraftPlus:

en: UpdraftPlus was unable to find the table prefix when scanning the database backup.
el_GR: Το UpdraftPlus δεν μπόρεσε να βρει το πρόθεμα πίνακα κατά τη σάρωση του αρχείου ασφαλείας της βάσης δεδομένων.

en: UpdraftPlus will split up backup archives when they exceed this file size. The default value is %s megabytes. Be careful to leave some margin if your web-server has a hard size limit (e.g. the 2 GB / 2048 MB limit on some 32-bit servers/file systems).
el_GR: Το UpdraftPlus θα χωρίσει τα αντίγραφα ασφαλείας των αρχείων όταν υπερβαίνουν αυτό το μέγεθος. Η προεπιλεγμένη τιμή είναι %s megabytes. Να είστε προσεκτικοί για να αφήσετε κάποιο περιθώριο, αν ο web-server σας έχει αποκλειστικό όριο μέγεθος (π.χ. τα 2 GB / 2048 MB όριο σε κάποιους εξυπηρετητές/συστήματα αρχείων 32-bit).

en: UpdraftPlus's %s module <strong>requires</strong> %s. Please do not file any support requests; there is no alternative.
el_GR: Η μονάδα του UpdraftPlus %s <strong>απαιτεί</strong> %s. Παρακαλώ μην υποβάλετε οποιαδήποτε αιτήματα υποστήριξης, δεν υπάρχει εναλλακτική λύση.

en: UpdraftPlus's debug mode is on. You may see debugging notices on this page not just from UpdraftPlus, but from any other plugin installed. Please try to make sure that the notice you are seeing is from UpdraftPlus before you raise a support request.
el_GR: Η λειτουργία αποσφαλμάτωσης του UpdraftPlus είναι σε λειτουργία. Μπορείτε να δείτε πληροφορίες αποσφαλμάτωσης σε αυτή τη σελίδα όχι μόνο για το UpdraftPlus αλλά και για οποιοδήποτε άλλο πρόσθετο έχετε εγκαταστήσει. Παρακαλούμε βεβαιωθείτε ότι η ειδοποίηση που βλέπετε είναι από το UpdraftPlus προτού θέσετε κάποιο αίτημα υποστήριξης.

en: UpdraftPlus.Com account terms and policies
el_GR: Όροι και πολιτικές του λογαριασμού UpdraftPlus.Com

en: UpdraftPlus.Com responded, but we did not understand the response
el_GR: Το UpdraftPlus.Com απάντησε, αλλά δεν μπορούμε να κατανοήσουμε την απάντηση

en: UpdraftPlus.Com returned a response which we could not understand (data: %s)
el_GR: Το UpdraftPlus.Com απάντησε, αλλά δεν μπορούμε να κατανοήσουμε την απάντηση (δεδομένα: %s)

en: UpdraftPlus.Com returned a response, but we could not understand it
el_GR: Το UpdraftPlus.Com επέστρεψε μια απάντηση, αλλά δεν μπορούμε να την κατανοήσουμε

en: UpdraftPlus.com has responded with 'Access Denied'.
el_GR: Το UpdraftPlus.com απάντησε με "Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση".

en: UpdraftVault is our remote storage which works seamlessly with UpdraftPlus.
el_GR: Το UpdraftVault είναι το απομακρυσμένο σημείο αποθήκευσης που λειτουργεί άψογα με το UpdraftPlus.

en: UpdraftVault storage
el_GR: χώρος αποθήκευσης του UpdraftVault

en: Upgrade now
el_GR: Αναβαθμίστε τώρα

en: Upload
el_GR: Μεταφόρτωση

en: Upload backup
el_GR: Μεταφόρτωση αντιγράφου ασφαλείας

en: Upload backup files
el_GR: Ανέβασμα αρχείων αντιγράφου ασφαλείας

en: Upload error
el_GR: Σφάλμα μεταφόρτωσης

en: Upload error:
el_GR: Σφάλμα μεταφόρτωσης:

en: Upload expected to fail: the %s limit for any single file is %s, whereas this file is %s GB (%d bytes)
el_GR: Το ανέβασμα των αρχείων αναμένεται να αποτύχει: το όριο του %s για κάθε ένα αρχείο είναι %s ενώ το αρχείο αυτό είναι %s Gb (%d bytes)

en: Upload failed
el_GR: Το ανέβασμα των αρχείων απέτυχε

en: Upload files into UpdraftPlus.
el_GR: Ανεβάστε τα αρχεία στο UpdraftPlus.

en: Uploaded to:
el_GR: Μεταφορτώθηκε στο:

[ctx: Uploader: Drop db.gz.crypt files here to upload them for decryption - or - Select Files]
en: or
el_GR: ή

en: Uploading files to remote storage
el_GR: Μεταφορά αρχείων στο απομακρυσμένο σημείο αποθήκευσης

en: Uploads
el_GR: Μεταφορτώσεις

en: Uploads URL:
el_GR: URL Μεταφορτώσεων:

en: Use SCP instead of SFTP
el_GR: Χρησιμοποιήστε SCP αντί του SFTP

en: Use the "Reporting" section to configure the email addresses to be used.
el_GR: Χρησιμοποιήστε την ενότητα "Αναφορές" για να ρυθμίσετε τις διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που θέλετε να χρησιμοποιούνται.

en: Use the alternative method for making a connection with the dashboard.
el_GR: Χρησιμοποιήστε την εναλλακτική μέθοδο για την πραγματοποίηση μιας σύνδεσης με τον πίνακα ελέγχου.

en: Use the server's SSL certificates
el_GR: Χρήση των πιστοποιητικών SSL του εξυπηρετητή σας

en: Use this option to only send database backups when sending to email, and skip other components.
el_GR: Χρησιμοποιήστε αυτήν την επιλογή για να στέλνετε αντίγραφα ασφαλείας μόνο των βάσεων δεδομένων όταν στέλνετε στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο και παρακάμψετε όλα τα άλλα στοιχεία.

en: Username
el_GR: Όνομα χρήστη

en: Username: %s
el_GR: Όνομα χρήστη: %s

en: Value
el_GR: Αξία

en: Vault owner
el_GR: Ιδιοκτήτης του Vault

en: Version
el_GR: Έκδοση

en: View Log
el_GR: Δείτε το Αρχείο Καταγραφής

en: View recent UpdraftCentral log events
el_GR: Δείτε τα πρόσφατα αρχεία καταγραφής του UpdraftCentral

en: WP-CLI commands to take, list and delete backups.
el_GR: Οι εντολές WP-CLI λαμβάνουν, καταγράφουν και διαγράφουν αντίγραφα ασφαλείας.

en: WP-CLI support
el_GR: Υποστήριξη WP-CLI

en: Waiting until scheduled time to retry because of errors
el_GR: Αναμονή λόγω σφαλμάτων μέχρι την προγραμματισμένη ώρα της επανέναρξης

en: Warning
el_GR: Προειδοποίηση

en: Warning:
el_GR: Προειδοποίηση:

en: Warning: %s
el_GR: Προειδοποίηση: %s

en: Warning: PHP safe_mode is active on your server. Timeouts are much more likely. If these happen, then you will need to manually restore the file via phpMyAdmin or another method.
el_GR: Προειδοποίηση: Είναι ενεργή η ασφαλής λειτουργία της PHP στον εξυπηρετητή σας. Είναι πολύ πιθανόν να έχουν τεθεί χρονικά όρια. Αν συμβαίνει αυτό, τότε θα χρειαστεί να επαναφέρετε το χέρι το αρχείο μέσω phpMyAdmin ή άλλης μεθόδου.

en: Warning: the database's home URL (%s) is different to what we expected (%s)
el_GR: Προσοχή: η διεύθυνση URL της βάσης δεδομένων (%s) είναι διαφορετική από το αναμενόμενο (%s)

en: Warning: the database's site URL (%s) is different to what we expected (%s)
el_GR: Προσοχή: το URL της βάσης δεδομένων της σελίδας (%s) είναι διαφορετικό από αυτό που αναμενόταν (%s)

en: Warning: you have selected a lower version than your currently installed version. This may fail if you have components that are incompatible with earlier versions.
el_GR: Προειδοποίηση: έχετε επιλέξει μια χαμηλότερη έκδοση από την τρέχουσα έκδοση. Η διαδικασία μπορεί να αποτύχει αν υπάρχουν στοιχεία που δεν είναι συμβατά με προηγούμενες εκδόσεις.

en: Warnings
el_GR: Προειδοποιήσεις

en: Warnings encountered:
el_GR: Προειδοποιήσεις που απαντήθηκαν:

en: Warnings:
el_GR: Προειδοποιήσεις:

en: We accessed the bucket, and were able to create files within it.
el_GR: Αποκτήσαμε πρόσβαση με επιτυχία στον κάδο και δημιουργήσαμε επιτυχώς αρχεία μέσα σε αυτόν.

en: We accessed the container, and were able to create files within it.
el_GR: Αποκτήθηκε πρόσβαση στο σημείο αποθήκευσης και δημιουργήθηκαν αρχεία μέσα σε αυτό.

en: We failed to successfully connect to UpdraftPlus.Com
el_GR: Αποτυχία σύνδεσης με το UpdraftPlus.Com

en: We requested to delete the file, but could not understand the server's response
el_GR: Ζητήσαμε να διαγραφεί το αρχείο, αλλά δεν μπορέσαμε να καταλάβουμε την απάντηση του server

en: We successfully accessed the bucket, but the attempt to create a file in it failed.
el_GR: Αποκτήσαμε πρόσβαση με επιτυχία στον κάδο, αλλά η προσπάθεια να δημιουργηθεί ένα αρχείο σε αυτόν απέτυχε.

en: Web server:
el_GR: Εξυπηρετητής:

en: Web-server disk space in use by UpdraftPlus
el_GR: Χώρος αποθήκευσης σε χρήση στο διακομιστή από το UpdraftPlus

en: Weekly
el_GR: Εβδομαδιαία

en: Welcome to UpdraftPlus
el_GR: Καλωσορίσατε στο UpdraftPlus

en: Welcome to UpdraftPlus!
el_GR: Καλωσορίσατε στο UpdraftPlus!

en: Welcome to your UpdraftClone (temporary clone)
el_GR: Καλώς ήρθατε στον προσωρινό σας κλώνο στο UpdraftPlus

en: Well done - there's nothing more needed to set up.
el_GR: Εξαιρετικά! Δεν υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να ρυθμίσετε.

en: Western Europe
el_GR: Δυτική Ευρώπη

en: Western United States
el_GR: Δυτικές Ηνωμένες Πολιτείες

en: When the Email storage method is enabled, also send the backup
el_GR: Όταν είναι ενεργοποιημένη η μέθοδος αποθήκευσης ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, αποστέλλετε επίσης το αντίγραφο ασφαλείας

en: Where to change directory to after logging in - often this is relative to your home directory.
el_GR: Πού να αλλάξει το φάκελο μετά την σύνδεση - συχνά αυτό είναι σχετικό με τον αρχικό σας ριζικό φάκελο.

en: Which site to restore
el_GR: Ποια ιστοσελίδα να επαναφέρουμε

en: Which was exported on:
el_GR: Που εξήχθη:

en: Why am I seeing this?
el_GR: Γιατί το βλέπω αυτό;

en: Wipe settings
el_GR: Ρυθμίσεις διαγραφής

en: With Metaslider, you can easily add style and flare with beautifully-designed sliders.
el_GR: Με το Metaslider, μπορείτε εύκολα να προσθέσετε στυλ και λάμψη με όμορφα σχεδιασμένα sliders.

en: With UpdraftPlus Premium, you can choose to backup non-WordPress tables, backup only specified tables, and backup other databases too.
el_GR: Με το UpdraftPlus Premium, μπορείτε να επιλέξετε να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας για μη πίνακες της WordPress, να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας μόνο για συγκεκριμένους πίνακες και να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας και για άλλες βάσεις δεδομένων.

en: With UpdraftPlus Premium, you can directly download individual files from here.
el_GR: Με το UpdraftPlus Premium, μπορείτε να κατεβάσετε άμεσα μεμονωμένα αρχεία από εδώ.

en: Without it, encryption will be a lot slower.
el_GR: Χωρίς αυτό, η κρυπτογράφηση θα είναι πολύ πιο αργή.

en: Without this permission, UpdraftPlus cannot delete backups - you should also set your 'retain' settings very high to prevent seeing deletion errors.
el_GR: Χωρίς αυτή την άδεια, το UpdraftPlus δεν μπορεί να διαγράψει τα αντίγραφα ασφαλείας - θα πρέπει επίσης να ρυθμίσετε τη «διατήρηση» πολύ ψηλά για την πρόληψη λαθών διαγραφής.

en: Without this permission, you cannot directly download or restore using UpdraftPlus, and will instead need to visit the AWS website.
el_GR: Χωρίς αυτή την άδεια, δεν μπορείτε να κατεβάσετε άμεσα ή να κάνετε αποκατάσταση χρησιμοποιώντας το UpdraftPlus, και αντ 'αυτού θα πρέπει να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα της AWS.

en: Without upgrading, UpdraftPlus allows <strong>every</strong> blog admin who can modify plugin settings to backup (and hence access the data, including passwords, from) and restore (including with customized modifications, e.g. changed passwords) <strong>the entire network</strong>.
el_GR: Χωρίς την αναβάθμιση, το UpdraftPlus επιτρέπει σε <strong>κάθε</strong> διαχειριστή του ιστολογίου σας να μπορεί να τροποποιήσει τις ρυθμίσεις του πρόσθετου για να δημιουργήσει αντίγραφα ασφαλείας (και ως εκ τούτου να έχει πρόσβαση στα δεδομένα, συμπεριλαμβανομένων και των κωδικών πρόσβασης) και να κάνει επαναφορά (μεταξύ άλλων και με προσαρμοσμένες τροποποιήσεις, π.χ. να αλλάξει τους κωδικούς πρόσβασης) <strong>στο σύνολο του δικτύου σας</strong>.

en: WooCommerce plugins
el_GR: Πρόσθετα του WooCommerce

en: WordPress Backup
el_GR: Αντίγραφο ασφαλείας του Wordpress

en: WordPress Core
el_GR: Πυρήνας WordPress

en: WordPress Multisite is supported, with extra features, by UpdraftPlus Premium, or the Multisite add-on.
el_GR: Υποστηρίζεται το WordPress Multisite, με επιπλέον χαρακτηριστικά, από το UpdraftPlus Premium, ή το πρόσθετο Multisite.

en: WordPress backup is complete
el_GR: Η λήψη αντιγράφων ασφαλείας του WordPress ολοκληρώθηκε

en: WordPress core
el_GR: Πυρήνας της WordPress

en: WordPress core (including any additions to your WordPress root directory)
el_GR: Πυρήνας του WordPress (συμπεριλαμβανομένων τυχόν προσθηκών στο ριζικό φάκελο του WordPress)

en: WordPress core (only)
el_GR: πυρήνας του WordPress (μόνο)

en: WordPress database
el_GR: βάση δεδομένων της WordPress

en: WordPress has a number (%d) of scheduled tasks which are overdue. Unless this is a development site, this probably means that the scheduler in your WordPress install is not working.
el_GR: Το WordPress έχει έναν αριθμό (%d) των προγραμματισμένων εργασιών που έχουν καθυστερήσει.  Αυτό σημαίνει κατά πάσα πιθανότητα ότι το χρονοδιάγραμμα στην εγκατάσταση σας του WordPress δεν λειτουργεί, εκτός κι αν αυτή είναι μια σελίδα εξέλιξης

en: WordPress installed
el_GR: Το WordPress εγκαταστάθηκε

en: WordPress installed; now awaiting the site data to be sent.
el_GR: Η WordPress είναι εγκατεστημένη, τώρα περιμένετε να σταλούν τα δεδομένα του ιστοτόπου σας.

en: WordPress root directory server path: %s
el_GR: Η ριζική διαδρομή του Wordpress στον εξυπηρετητή είναι: %s

en: Yes
el_GR: Ναι

en: You appear to be missing one or more archives from this multi-archive set.
el_GR: Φαίνεται ότι σας λείπει ένα ή περισσότερα αρχεία από αυτό το σύνολο πολλαπλών αρχείων.

en: You are <strong>not connected</strong> to UpdraftPlus Vault.
el_GR: Δεν είστε <strong>συνδεδεμένοι</strong> στο UpdraftPlus Vault.

en: You are currently using the free version of UpdraftPlus.
el_GR: Αυτήν τη στιγμή χρησιμοποιείτε την δωρεάν έκδοση του UpdraftPlus.

en: You are importing from a newer version of WordPress (%s) into an older one (%s). There are no guarantees that WordPress can handle this.
el_GR: Κάνετε εισαγωγή από μια νεότερη έκδοση του WordPress (%s) σε μια παλαιότερη (%s). Δεν υπάρχουν εγγυήσεις ότι το WordPress μπορεί να το διαχειριστεί αυτό.

en: You are not logged into this WordPress site in your web browser.
el_GR: Δεν είστε συνδεδεμένοι σε αυτή την ιστοσελίδα του WordPress στον φυλλομετρητή σας.

en: You are now using a IAM user account to access your bucket.
el_GR: Τώρα χρησιμοποιείτε ένα λογαριασμό χρήστη ΙΑΜ για να αποκτήσετε πρόσβαση το bucket σας.

en: You are presently <strong>not connected</strong> to an UpdraftPlus.Com account.
el_GR: Δεν είστε προς το παρόν <strong>συνδεδεμένος</strong> με κάποιον λογαριασμό στο UpdraftPlus.Com.

en: You are running on WordPress multisite - but your backup is not of a multisite site.
el_GR: Γίνεται εκτέλεση της διαδικασίας σε μια εγκατάσταση πολλαπλών ιστοσελίδων του Wordpress αλλά το αντίγραφο ασφαλείας σας δεν είναι από μια τέτοια εγκατάσταση.

en: You are using the %s webserver, but do not seem to have the %s module loaded.
el_GR: Χρησιμοποιείτε το διακομιστή %s, αλλά δεν φαίνεται να έχει φορτωθεί η μονάδα %s.

en: You can also close this wizard.
el_GR: Μπορείτε επίσης να κλείσετε αυτόν τον οδηγό.

en: You can also import previously-exported settings. This tool will replace all your saved settings.
el_GR: Μπορείτε επίσης να εισάγετε ρυθμίσεις που έχουν εξαχθεί προηγουμένως. Αυτό το εργαλείο θα αντικαταστήσει όλες τις αποθηκευμένες ρυθμίσεις σας.

en: You can buy UpdraftClone tokens from our shop, here.
el_GR: Μπορείτε να αγοράσετε μονάδες χρήσης του UpdraftClone από το κατάστημά μας εδώ.

en: You can buy more temporary clone tokens here.
el_GR: Μπορείτε να αγοράσετε περισσότερες προσωρινές μονάδες χρήσης για τους κλώνους σας εδώ.

en: You can check the progress here or in %s
el_GR: Μπορείτε να ελέγξετε την πρόοδο εδώ ή στο %s

en: You can choose another suitable character set instead and continue with the restoration at your own risk.
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε ένα άλλο κατάλληλο σύνολο χαρακτήρων και να συνεχίσετε την αποκατάσταση με δική σας ευθύνη.

en: You can choose another suitable collation instead and continue with the restoration (at your own risk).
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε μια άλλη κατάλληλη ταξινόμηση και να συνεχίσετε με την αποκατάσταση (με δική σας ευθύνη).

en: You can enter the path of any %s virtual folder you wish to use here.
el_GR: Μπορείτε να εισαγάγετε τη διαδρομή του οποιουδήποτε %s εικονικού φακέλου που θέλετε να χρησιμοποιήσετε εδώ.

en: You can find out more about clone keys here.
el_GR: Μπορείτε να μάθετε περισσότερα σχετικά με τα κλειδιά των κλώνων εδώ.

en: You can find your temporary clone information in your updraftplus.com account here.
el_GR: Μπορείτε να βρείτε τις προσωρινές σας πληροφορίες για τους κλώνους σας στον λογαριασμό σαςα του updraftplus.com εδώ.

en: You can forbid non-admins logins to this cloned site by checking the checkbox below
el_GR: Μπορείτε να απαγορεύσετε την είσοδο μη διαχειριστών σε αυτόν τον κλωνοποιημένο ιστότοπο, τσεκάροντας το παρακάτω πλαίσιο ελέγχου

en: You can get more quota here
el_GR: Μπορείτε να αποκτήσετε περισσότερο χώρο εδώ

en: You can manually decrypt an encrypted database here.
el_GR: Μπορείτε να αποκρυπτογραφήσετε χειροκίνητα μια κρυπτογραφημένη βάση δεδομένων εδώ.

en: You can now control this site via your UpdraftCentral dashboard at %s.
el_GR: Τώρα μπορείτε να ελέγξετε αυτόν τον ιστότοπο μέσω του ταμπλό του UpdraftCentral στο %s.

en: You can search and replace your database (for migrating a website to a new location/URL) with the Migrator add-on - follow this link for more information
el_GR: Μπορείτε να αναζητήσετε και να αντικαταστήσετε τη βάση δεδομένων σας (για τη μετάβαση ενός δικτυακού τόπου σε μια νέα τοποθεσία/διεύθυνση URL) με το πρόσθετο Migrator - ακολουθήστε αυτό το σύνδεσμο για περισσότερες πληροφορίες

en: You can send a backup to more than one destination with an add-on.
el_GR: Μπορείτε να αποθηκεύσετε το αντίγραφο ασφαλείας σε περισσότερα από ένα σημεία με ένα πρόσθετο.

en: You did not select any components to restore. Please select at least one, and then try again.
el_GR: Δεν έχετε επιλέξει κάποια συστατικά για την αποκατάσταση. Παρακαλώ επιλέξτε τουλάχιστον ένα και στη συνέχεια προσπαθήστε ξανά.

en: You do not appear to be authenticated with %s
el_GR: Δεν φαίνεται να έχετε πιστοποιηθεί με το %s

en: You do not appear to be authenticated with %s (whilst deleting)
el_GR: Δεν φαίνεται να έχετε πιστοποιηθεί με το %s (παράλληλα γίνεται διαγραφή)

en: You do not appear to be authenticated with Dropbox
el_GR: Δε φαίνεται να είστε πιστοποιημένος στο Dropbox

en: You do not currently have any UpdraftPlus Vault quota
el_GR: Δεν έχετε επί του παρόντος κανένα ποσοστό χώρου στο UpdraftPlus Vault

en: You do not have UpdraftPlus completely installed - please de-install and install it again. Most likely, WordPress malfunctioned when copying the plugin files.
el_GR: Το UpdraftPlus δεν έχει εγκατασταθεί πλήρως - παρακαλώ απεγκαταστήσετε και εγκαταστήσετε το ξανά. Το πιο πιθανό είναι πως κάποια δυσλειτουργία συνέβη στη WordPress κατά την αντιγραφή των αρχείων του πρόσθετου.

en: You do not have access to this bucket
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση σε αυτό το φάκελο

en: You do not have access to this bucket.
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση σε αυτόν το φάκελο.

en: You do not have the UpdraftPlus %s add-on installed - get it from %s
el_GR: Δεν έχετε εγκατεστημένο το πρόσθετο %s του UpdraftPlus - πάρτε το από %s

en: You do seem to have the obsolete Updraft plugin installed - perhaps you got them confused?
el_GR: Φαίνεται πως έχετε ένα παλιό και ξεπερασμένο Updraft πρόσθετο εγκαταστημένο - μήπως τα έχετε μπερδέψει;

en: You entered an email address that was not recognised by UpdraftPlus.Com
el_GR: Το email που έχετε εισάγει δεν αναγνωρίζεται από το UpdraftPlus.Com

en: You have an UpdraftPlus Vault subscription that has not been renewed, and the grace period has expired. In a few days' time, your stored data will be permanently removed. If you do not wish this to happen, then you should renew as soon as possible.
el_GR: Έχετε μια συνδρομή για το UpdraftPlus Vault που δεν έχει ανανεωθεί και η περίοδος χάριτος έχει λήξει. Σε λίγες ημέρες, τα αποθηκευμένα δεδομένα σας θα διαγραφούν μόνιμα. Εάν δεν θέλετε να συμβεί αυτό, τότε θα πρέπει να ανανεώσετε το συντομότερο δυνατόν τη συνδρομή σας.

en: You have an UpdraftPlus Vault subscription with overdue payment. You are within the few days of grace period before it will be suspended, and you will lose your quota and access to data stored within it. Please renew as soon as possible!
el_GR: Έχετε μια εκπρόθεσμη συνδρομή για το UpdraftPlus Vault. Προς το παρόν έχετε λίγες ημέρες περιόδου χάριτος πριν την αναστολή της υπηρεσίας αυτής, και θα χάσετε τον υπολειπόμενο χρόνο καθώς και την πρόσβασή σας σε δεδομένα που είναι αποθηκευμένα μέσα σε αυτό. Παρακαλούμε να κάντε ανανέωση της συνδρομής σας το συντομότερο δυνατόν!

en: You have an inactive purchase
el_GR: Έχετε μια ανενεργή αγορά.

en: You have an unfinished restoration operation, begun %s ago.
el_GR: Έχετε μια ημιτελή διαδικασία αποκατάστασης η οποία άρχισε πριν από %s.

en: You have chosen to backup a database, but no tables have been selected
el_GR: Έχετε επιλέξει να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας μιας βάσης δεδομένων, αλλά δεν έχετε επιλέξει πίνακες

en: You have chosen to backup files, but no file entities have been selected
el_GR: Επιλέξατε να δημιουργήσετε αντίγραφο ασφαλείας αρχείων, αλλά δεν έχουν επιλεγεί αρχεία για το σκοπό αυτό

en: You have given the %1$s option. The %1$s is working with "%2$s" addon. Get the "%2$s" addon: %3$s
el_GR: Μόλις κάνατε την επιλογή %1$s. Το %1$s συνεργάζεται με το πρόσθετο "%2$s". Αποκτήστε το πρόσθετο "%2$s": %3$s

en: You have less than %s of free disk space on the disk which UpdraftPlus is configured to use to create backups. UpdraftPlus could well run out of space. Contact your the operator of your server (e.g. your web hosting company) to resolve this issue.
el_GR: Έχετε λιγότερο από %s ελεύθερο χώρο στο δίσκο που το UpdraftPlus έχει ρυθμιστεί να χρησιμοποιήσει για να δημιουργήσει αντίγραφα ασφαλείας. Το UpdraftPlus είναι πιθανό να ξεμείνει από διαθέσιμο χώρο. Επικοινωνήστε με το λειτουργό του διακομιστή σας (π.χ. την εταιρεία του εξυπηρετητή σας) για να επιλύσετε αυτό το ζήτημα.

en: You have made changes to your settings, and not saved.
el_GR: Έχετε κάνει αλλαγές στις ρυθμίσεις σας και δεν τις έχετε αποθηκεύσει.

en: You have not yet connected with your UpdraftPlus.Com account, to enable you to list your purchased add-ons.
el_GR: Δεν έχετε ακόμα συνδεθεί με το λογαριασμό σας στο UpdraftPlus.Com, για να σας δοθεί η δυνατότητα να κάνετε λίστα με τα αγορασμένα πρόσθετα.

en: You have not yet connected with your UpdraftPlus.Com account.
el_GR: Δεν έχετε ακόμη συνδεθεί με το λογαριασμό σας του UpdraftPlus.Com.

en: You have not yet made any backups.
el_GR: Δεν έχετε προβεί στη λήψη αντιγράφου ασφαλείας ακόμα.

en: You have not yet selected a file to import.
el_GR: Δεν έχετε επιλέξει ακόμα ένα αρχείο για εισαγωγή.

en: You have selected a remote storage option which has an authorization step to complete:
el_GR: Έχετε επιλέξει μια επιλογή απομακρυσμένης αποθήκευσης η οποία έχει θέλει ένα βήμα εξουσιοδότησης ακόμα:

en: You must add the following as the authorised redirect URI (under "More Options") when asked
el_GR: Πρέπει να προσθέσετε το ακόλουθο ως εξουσιοδοτημένη ανακατεύθυνση URI (κάτω από το "Περισσότερες Επιλογές"), όταν σας ζητηθεί

en: You must add the following as the authorised redirect URI in your Azure console (under "API Settings") when asked
el_GR: Πρέπει να προσθέσετε τα ακόλουθα ως εξουσιοδοτημένο URI ανακατεύθυνσης στην κονσόλα Azure (κάτω από τις "Ρυθμίσεις API") όταν σας ζητηθεί

en: You must add the following as the authorised redirect URI in your Dropbox console (under "API Settings") when asked
el_GR: Πρέπει να προσθέσετε τα παρακάτω ως εξουσιοδοτημένο URI ανακατεύθυνσης στην κονσόλα Dropbox (κάτω από τις "Ρυθμίσεις API") όταν σας ζητηθεί

en: You must add the following as the authorized redirect URI (under "More Options") when asked
el_GR: Πρέπει να προσθέσετε τα παρακάτω ως εξουσιοδοτημένο URI ανακατεύθυνσης (στο πεδίο "Περισσότερες επιλογές") όταν σας ζητηθεί

en: You must copy and paste this key now - it cannot be shown again.
el_GR: Θα πρέπει να κάνετε αντιγραφή κι επικόλληση την καταχώρηση τώρα - δεν είναι δυνατή η εμφάνισή της ποτέ ξανά.

en: You must copy and paste this key on the sending site now - it cannot be shown again.
el_GR: Πρέπει να αντιγράψετε και να επικολλήσετε αυτό το κλειδί στην τοποθεσία αποστολής τώρα - δεν θα εμφανιστεί ξανά.

en: You must enter a project ID in order to be able to create a new bucket.
el_GR: Θα πρέπει να εισάγετε την Ταυτότητα Σχεδίου για να μπορέσετε να δημιουργήσετε ένα νέο φάκελο.

en: You must save and authenticate before you can test your settings.
el_GR: Θα πρέπει να αποθηκεύσετε και να επικυρώσετε τις ρυθμίσεις σας πριν μπορέσετε να τις ελέγξετε.

en: You must select at least one remote storage destination to upload this backup set to.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον έναν προορισμό απομακρυσμένης αποθήκευσης για να μεταφορτώσετε αυτό το σετ αντιγράφων ασφαλείας.

en: You must upgrade MySQL to be able to use this database.
el_GR: Θα πρέπει να αναβαθμίσετε τη MySQL να είναι σε θέση να χρησιμοποιήσετε αυτή τη βάση δεδομένων.

en: You must use a bucket name that is unique, for all %s users.
el_GR: Θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε ένα όνομα φακέλου που να είναι μοναδικό, για όλους τους %s χρήστες.

en: You must use lower-case letters or numbers for the site path, only.
el_GR: Θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε πεζά γράμματα ή αριθμούς για την τοποθεσία της σελίδας, μόνο.

en: You must visit this URL in the same browser and login session as you created the key in.
el_GR: Θα πρέπει να επισκεφτείτε αυτό το URL στο ίδιο πρόγραμμα περιήγησης και στην ίδια συνεδρία, όπως όταν δημιουργήσατε το κλειδί.

en: You must visit this link in the same browser and login session as you created the key in.
el_GR: Θα πρέπει να επισκεφτείτε αυτό το λινκ στο ίδιο πρόγραμμα περιήγησης και στην ίδια συνεδρία, όπως όταν δημιουργήσατε το κλειδί.

en: You need to connect to receive future updates to UpdraftPlus.
el_GR: Θα πρέπει να συνδεθείτε για να λαμβάνετε τις μελλοντικές ενημερώσεις για το UpdraftPlus.

en: You need to enter a bucket
el_GR: Θα πρέπει να εισάγετε ένα bucket

en: You need to enter a container
el_GR: Πρέπει να εισάγετε ένα φάκελο

en: You need to enter a new IAM username
el_GR: Θα πρέπει να εισάγετε ένα νέο όνομα χρήστη ΙΑΜ

en: You need to enter a new username
el_GR: Πρέπει να εισάγετε ένα νέο όνομα χρήστη

en: You need to enter a valid new email address
el_GR: Πρέπει να εισάγετε μια νέα ισχύουσα διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: You need to enter an admin API key
el_GR: Πρέπει να εισάγετε το API του admin

en: You need to enter an admin access key
el_GR: Θα πρέπει να εισάγετε ένα κλειδί πρόσβασης διαχειριστή

en: You need to enter an admin secret key
el_GR: Θα πρέπει να εισάγετε το μυστικό κλειδί ενός διαχειριστή

en: You need to enter an admin username
el_GR: Πρέπει να εισάγετε το όνομα χρήστη του admin

en: You need to re-authenticate with %s, as your existing credentials are not working.
el_GR: Θα πρέπει να επαναλάβει την πιστοποίηση με το%s, καθώς τα υφιστάμενα διαπιστευτήρια σας δεν λειτουργούν.

en: You need to read and accept the UpdraftCentral Cloud data and privacy policies before you can proceed.
el_GR: Πρέπει να διαβάσετε και να αποδεχτείτε τις πολιτικές δεδομένων και ιδιωτικού απορρήτου του UpdraftCentral Cloud πριν προχωρήσετε.

en: You need to supply both an email address and a password
el_GR: Πρέπει να εισάγετε και email και κωδικό

en: You now need to copy the key below and enter it at your %s.
el_GR: Τώρα πρέπει να αντιγράψετε το κλειδί πιο κάτω και να το εισάγετε στο %s.

en: You selected %s to be included in the restoration - this cannot / should not be done when importing a single site into a network.
el_GR: Επιλέξατε το %s να συμπεριληφθεί στην αποκατάσταση - αυτό δεν μπορεί / δεν πρέπει να γίνεται κατά την εισαγωγή μιας σελίδας σε ένα δίκτυο.

en: You should backup all tables unless you are an expert in the internals of the WordPress database.
el_GR: Θα πρέπει να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας για όλους τους πίνακες εκτός αν είστε ειδικός στα εσωτερικά της βάσης δεδομένων WordPress.

en: You should check that the remote site is online, not firewalled, does not have security modules that may be blocking access, has UpdraftPlus version %s or later active and that the keys have been entered correctly.
el_GR: Θα πρέπει να ελέγξετε ότι η απομακρυσμένη τοποθεσία είναι online, δεν υπάρχει τείχος προστασίας, δεν έχει ενεργοποιημένες τυχόν μονάδες ασφαλείας που μπορεί να εμποδίζουν την πρόσβαση, έχει την έκδοση %s του UpdraftPlus ή μεταγενέστερη ενεργή και ότι τα στοιχεία έχουν εισαχθεί σωστά.

en: You should check the file ownerships and permissions in your WordPress installation
el_GR: Θα πρέπει να ελέγξετε την ιδιοκτησία αρχείων και τα δικαιώματα στην εγκατάσταση της WordPress

en: You should enable %s to make any pretty permalinks (e.g. %s) work
el_GR: Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε το %s για να λειτουργήσουν τα pretty permalinks (e.g. %s)

en: You should make sure that this really is a backup set intended for use on this website, before you restore (rather than a backup set of an unrelated website).
el_GR: Θα πρέπει να βεβαιωθείτε ότι αυτό είναι πραγματικά ένα σύνολο αντιγράφων ασφαλείας που προορίζεται για χρήση σε αυτή την ιστοσελίδα, πριν να κάνετε την επαναφορά (εξετάστε προσεκτικά το ενδεχόμενο μήπως είναι ένα σύνολο αντιγράφων ασφαλείας μιας άσχετης ιστοσελίδας).

en: You should only proceed if you cannot update the current server and are confident (or willing to risk) that your plugins/themes/etc. are compatible with the older %s version.
el_GR: Θα πρέπει να συνεχίσετε μόνο αν δεν μπορείτε να ενημερώσετε τον τρέχοντα server και είστε βέβαιοι (ή διατεθειμένοι να διακινδυνεύσετε) ότι τα πρόσθετα/θέματα/κλπ. είναι συμβατά με την παλαιότερη %s έκδοση.

en: You should save your changes to ensure that they are used for making your backup.
el_GR: Θα πρέπει να αποθηκεύσετε τις αλλαγές σας για να διασφαλιστεί ότι χρησιμοποιούνται για τη δημιουργία των αντιγράφων ασφαλείας σας.

en: You should update UpdraftPlus to make sure that you have a version that has been tested for compatibility.
el_GR: Θα πρέπει να ενημερώσετε το UpdraftPlus για να είστε βέβαιοι ότι έχετε μια έκδοση που έχει ελεγχθεί για συμβατότητα.

en: You will find more information about this in the Settings section.
el_GR: Μπορείτε να βρείτε περισσότερες λεπτομέρειες γι' αυτό στις Ρυθμίσεις.

en: You will need to ask your web hosting company to upgrade.
el_GR: Απαιτείτε να επικοινωνήσετε με τον παροχέα του web hosting σας για να προχωρήσει σε αναβάθμιση.

en: You will need to consult with your web hosting provider to find out how to set permissions for a WordPress plugin to write to the directory.
el_GR: Θα πρέπει να συμβουλευτείτε τον πάροχο φιλοξενίας των ιστοσελίδων σας για να μάθετε πως να ρυθμίσετε τα δικαιώματα για ένα πρόσθετο του WordPress ώστε να έχει δικαιώματα εγγραφής και να γράψει στον κατάλογο.

en: You will need to restore it manually.
el_GR: Θα πρέπει να το επαναφέρετε χειροκίνητα.

en: You will then need to enter all your settings again. You can also do this before deactivating/deinstalling UpdraftPlus if you wish.
el_GR: Στη συνέχεια, θα πρέπει να εισάγετε ξανά όλες τις ρυθμίσεις σας. Μπορείτε επίσης να το κάνετε αυτό πριν από την απενεργοποίηση/απεγκατάσταση του UpdraftPlus αν το επιθυμείτε.

en: You've got it
el_GR: Το έχετε

en: Your %s account name: %s
el_GR: Το %s όνομα του λογαριασμού σας: %s

en: Your %s quota usage: %s %% used, %s available
el_GR: Χρήση του μεριδίου σας %s: %s %% χρησιμοποιείται,%s διαθέσιμο

en: Your %s version: %s.
el_GR: Η έκδοσή σας %s: %s.

en: Your .htaccess has an old site reference on line number %s. You should remove it manually. | Your .htaccess has an old site references on line numbers %s. You should remove them manually.
el_GR[0]: Το αρχείο .htaccess έχει μια παλιά αναφορά τοποθεσίας στον αριθμό γραμμής %s. Πρέπει να το αφαιρέσετε χειροκίνητα.
el_GR[1]: Το αρχείο .htaccess έχει παλιές αναφορές τοποθεσίας στους αριθμούς γραμμών %s. Πρέπει να τις αφαιρέσετε χειροκίνητα.

en: Your IP address:
el_GR: Η διεύθυνση IP σας:

en: Your PHP memory limit (set by your web hosting company) is very low. UpdraftPlus attempted to raise it but was unsuccessful. This plugin may struggle with a memory limit of less than 64 Mb  - especially if you have very large files uploaded (though on the other hand, many sites will be successful with a 32Mb limit - your experience may vary).
el_GR: Το όριο μνήμης της PHP (το οποίο ορίζεται από την εταιρία φιλοξενίας της ιστοσελίδας) είναι πολύ χαμηλό. Το UpdraftPlus προσπάθησε να το ανεβάσει ανεπιτυχώς. Αυτό το πρόσθετο ενδέχεται να μην μπορεί να αποδώσει σωστά με όριο μνήμης μικρότερο των 64 Mb, ειδικά αν έχετε ανεβάσει πολύ μεγάλα αρχεία (αν και από την άλλη, αρκετές ιστοσελίδες μπορούν να δουλέψουν επιτυχώς και με όριο τα 32Mb. Η εμπειρία σας μπορεί να διαφέρει).

en: Your UpdraftClone is still setting up.
el_GR: Το UpdraftClone σας εξακολουθεί να εγκαθίσταται.

en: Your UpdraftPlus Premium purchase is over a year ago. You should renew immediately to avoid losing the 12 months of free storage allowance that you get for being a current UpdraftPlus Premium customer.
el_GR: Η αγορά που κάνατε για το UpdraftPlus Premium έγινε πάνω από ένα χρόνο πριν. Θα πρέπει να ανανεώσετε την αγορά σας άμεσα για να αποφευχθεί η απώλεια 12 μήνων του ελεύθερου χώρου αποθήκευσης που διαθέτει κάθε υφιστάμενος πελάτης του UpdraftPlus Premium.

en: Your WordPress install has old directories from its state before you restored/migrated (technical information: these are suffixed with -old).
el_GR: Η εγκατάστασή της WordPress σας έχει παλιούς καταλόγους από την κατάστασή της πριν αποκατασταθεί / μετεγκατασταθεί (τεχνικές πληροφορίες: αυτές έχουν επισημανθεί με το πρόθεμα -old).

en: Your WordPress install has old directories from its state before you restored/migrated (technical information: these are suffixed with -old). You should press this button to delete them as soon as you have verified that the restoration worked.
el_GR: Η εγκατάσταση σας του WordPress έχει παλιούς καταλόγους από την κατάσταση πριν να γίνει  αποκατάσταση/μετανάστευση (τεχνικές πληροφορίες: αυτά επισημαίνονται με το πρόθεμα -old). Θα πρέπει να πατήσετε αυτό το κουμπί για να τα διαγράψετε μόλις διαπιστώσετε ότι η αποκατάσταση έγινε με επιτυχία.

en: Your WordPress installation has a problem with outputting extra whitespace. This can corrupt backups that you download from here.
el_GR: Η εγκατάσταση σας του WordPress έχει ένα πρόβλημα με την έξοδο κενού περιεχομένου. Αυτό μπορεί να καταστρέψει τα αντίγραφα ασφαλείας που θα κατεβάσετε από εδώ.

en: Your backup has been restored.
el_GR: Έγινε επαναφορά από το αντίγραφο ασφαλείας σας

en: Your backup is of a WordPress multisite install; but this site is not. Only the first site of the network will be accessible.
el_GR: Το αντίγραφο ασφαλείας σας είναι από μια multisite εγκατάσταση του WordPress, αλλά αυτό το site δεν είναι. Μόνο η πρώτη σελίδα του δικτύου θα είναι προσβάσιμη.

en: Your chosen character set to use instead:
el_GR: Ο επιλεγμένος χαρακτήρας που θέλετε να χρησιμοποιήσετε αντί:

en: Your chosen replacement collation
el_GR: Η επιλεγμένη από εσάς ταξινόμηση αντικατάστασης

en: Your clone has started and will be available at the following URLs once it is ready.
el_GR: Ο κλώνος σας έχει ξεκινήσει και θα είναι διαθέσιμος στις ακόλουθες διευθύνσεις URL μόλις είναι έτοιμος.

en: Your clone has started, network information is not yet available but will be displayed here and at your updraftplus.com account once it is ready.
el_GR: Ο κλώνος σας έχει ξεκινήσει, οι πληροφορίες δικτύου δεν είναι ακόμα διαθέσιμες, αλλά θα εμφανιστούν εδώ και στο λογαριασμό σας στο updraftplus.com μόλις είναι έτοιμες.

en: Your clone will now deploy this data to re-create your site.
el_GR: Ο κλώνος σας θα αναπτύξει τώρα αυτά τα δεδομένα για να δημιουργήσει εκ νέου τον ιστότοπό σας.

en: Your clone will renew on:
el_GR: Ο κλώνος σας θα ανανεωθεί στις:

en: Your database user does not have permission to create tables. We will attempt to restore by simply emptying the tables; this should work as long as a) you are restoring from a WordPress version with the same database structure, and b) Your imported database does not contain any tables which are not already present on the importing site.
el_GR: Ο χρήστης της βάσης δεδομένων σας δεν έχει άδεια για τη δημιουργία πινάκων. Θα γίνει προσπάθεια επαναφοράς απλώς αδειάζοντας τους πίνακες. Αυτό θα πρέπει να λειτουργήσει για την περίπτωση που α) κάνετε επαναφορά από μια έκδοση του WordPress με την ίδια τη δομή της βάσης δεδομένων και β) η εισαγόμενη βάση δεδομένων σας δεν περιέχει πίνακες που δεν είναι ήδη υπάρχοντες στην ιστοσελίδα εισαγωγής.

en: Your database user does not have permission to drop tables
el_GR: Ο χρήστης της βάσης δεδομένων δεν έχει άδεια να διαγράψει πίνακες

en: Your database user does not have permission to drop tables. We will attempt to restore by simply emptying the tables; this should work as long as you are restoring from a WordPress version with the same database structure (%s)
el_GR: Ο χρήστης της βάσης δεδομένων σας δεν έχει άδεια να διαγράψει τους πίνακες. Εμείς θα προσπαθήσουμε να κάνουμε την αποκατάσταση απλώς αδειάζοντας τους πίνακες. Αυτό θα πρέπει να δουλέψει σωστά αν κάνετε αποκατάσταση από μια έκδοση WordPress με την ίδια δομή της βάσης δεδομένων (%s)

en: Your email address and password were not recognised by UpdraftPlus.Com
el_GR: Η διεύθυνση του email σας και ο κωδικός σας δεν αναγνωρίσθηκαν από το UpdraftPlus.Com

en: Your email address was valid, but your password was not recognised by UpdraftPlus.Com.
el_GR: Το email σας είναι έγκυρο, αλλά ο κωδικός σας δεν αναγνωρίζεται από το UpdraftPlus.Com.

en: Your export file will be of your displayed settings, not your saved ones.
el_GR: Το αρχείο εξαγωγής σας θα είναι από τις εμφανιζόμενες ρυθμίσεις σας, όχι από τις αποθηκευμένες σας.

en: Your first backup
el_GR: Το πρώτο σας αντίγραφο ασφαλείας

en: Your free disk space is very low - only %s Mb remain
el_GR: ο ελεύθερος χώρος στο δίσκο σας είναι πολύ λίγος - παραμένουν μόνο %s Mb

en: Your free space in your hosting account is very low - only %s Mb remain
el_GR: Ο ελεύθερος χώρος στο λογαριασμό σας είναι πολύ λίγος - μόνο %s Mb απομένουν

en: Your hosting company must enable these functions before %s can work.
el_GR: Η εταιρεία που φιλοξενεί την ιστοσελίδα σας πρέπει να ενεργοποιήσει αυτές τις λειτουργίες πριν το %s να μπορεί να λειτουργήσει.

en: Your label for this backup (optional)
el_GR: Η ετικέτα σας για αυτό το αντίγραφο ασφαλείας (προαιρετικό)

en: Your login may be either password or key-based - you only need to enter one, not both.
el_GR: Η σύνδεσή σας μπορεί να γίνει είτε τον κωδικό ή με κλειδί - χρειάζεται να εισάγετε ένα από τα δύο, όχι και τα δύο.

en: Your new key:
el_GR: Το νέο σας κλειδί:

en: Your paid access to UpdraftPlus support has expired.
el_GR: Η επί πληρωμή πρόσβασή σας στο UpdraftPlus για αυτή την ιστοσελίδα πρόκειται έχει λήξει.

en: Your paid access to UpdraftPlus support will soon expire.
el_GR: Η επί πληρωμή πρόσβασή σας για υποστήριξη στο UpdraftPlus πρόκειται σύντομα να λήξει.

en: Your paid access to UpdraftPlus updates for %s add-ons on this site has expired.
el_GR: Η επί πληρωμή πρόσβασή σας στις ενημερώσεις του UpdraftPlus για πρόσθετα %s σε αυτή την ιστοσελίδα έχει λήξει.

en: Your paid access to UpdraftPlus updates for %s of the %s add-ons on this site will soon expire.
el_GR: Η επί πληρωμή πρόσβασή σας στις ενημερώσεις του UpdraftPlus για το %s των πρόσθετων %s σε αυτή την ιστοσελίδα πρόκειται σύντομα να λήξει.

en: Your paid access to UpdraftPlus updates for this site has expired. You will no longer receive updates to UpdraftPlus.
el_GR: Η επί πληρωμή πρόσβασή σας στις ενημερώσεις του UpdraftPlus για αυτή την ιστοσελίδα έχει λήξει. Δε θα λαμβάνετε πλέον αναβαθμίσεις για το UpdraftPlus.

en: Your paid access to UpdraftPlus updates for this site will soon expire.
el_GR: Η επί πληρωμή πρόσβασή σας στο UpdraftPlus για αυτή την ιστοσελίδα πρόκειται σύντομα να λήξει.

en: Your saved settings also affect what is backed up - e.g. files excluded.
el_GR: Οι αποθηκευμένες ρυθμίσεις σας επηρεάζουν και τι θα συμπεριληφθεί στο αντίγραφο ασφαλείας - π.χ. αρχεία που αποκλείονται.

en: Your settings failed to save. Please refresh the settings page and try again
el_GR: Οι ρυθμίσεις σας απέτυχαν να αποθηκευτούν. Ανανεώστε τη σελίδα ρυθμίσεων και δοκιμάστε ξανά

en: Your settings have been saved.
el_GR: Οι ρυθμίσεις έχουν αποθηκευτεί.

en: Your settings have been wiped.
el_GR: Οι ρυθμίσεις σας διεγράφησαν.

en: Your site's admin email address (%s) will be used.
el_GR: Θα χρησιμοποιηθεί η διεύθυνση email του διαχειριστή της σελίδας (%s).

en: Your version: %s
el_GR: Η έκδοσή σας: %s

en: Your web server has PHP's so-called safe_mode active.
el_GR: Ο εξυπηρετητής σας έχει ενεργοποιημένη τη λεγόμενη ασφαλή_λειτουργία του PHP.

en: Your web server's PHP installation does not included a <strong>required</strong> (for %s) module (%s). Please contact your web hosting provider's support and ask for them to enable it.
el_GR: Η εγκατάσταση PHP του εξυπηρετητή σας δεν περιελαμβάνει μια<strong>απαραίτητη</strong>  (για %s) μονάδα (%s). Παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του παρόχου του εξυπηρετητή σας και ζητήστε να το ενεργοποιήσουν.

en: Your web server's PHP installation does not included a required module (%s). Please contact your web hosting provider's support and ask for them to enable it.
el_GR: Η εγκατάσταση PHP του εξυπηρετητή σας δεν περιελάμβανε μια απαραίτητη μονάδα (%s). Παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του παρόχου του εξυπηρετητή σας και ζητήστε  να το ενεργοποιήσουν.

en: Your web server's PHP installation does not included a required module (%s). Please contact your web hosting provider's support.
el_GR: Η εγκατάσταση της PHP στον εξυπηρετητή σας δεν συμπεριλαμβάνει μια απαραίτητη μονάδα %s). Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το τμήμα υποστήριξης του παρόχου του εξυπηρετητή σας.

en: Your web server's PHP installation has these functions disabled: %s.
el_GR: Η εγκατάσταση της PHP στον web server σας έχει απενεργοποιημένες αυτές τις λειτουργίες: %s.

en: Your web server's PHP/Curl installation does not support https access. Communications with %s will be unencrypted. Ask your web host to install Curl/SSL in order to gain the ability for encryption (via an add-on).
el_GR: Η εγκατάσταση της PHP/Curl στον διακομιστή σας δεν υποστηρίζει πρόσβαση https. Η επικοινωνία με το %s δε θα είναι κρυπτογραφημένη. Ζητήστε από τον πάροχό σας να εγκαταστήσει το Curl/SSL για να έχετε τη δυνατότητα κρυπτογράφησης (με χρήση ενός πρόσθετου).

en: Your web server's PHP/Curl installation does not support https access. We cannot access %s without this support. Please contact your web hosting provider's support. %s <strong>requires</strong> Curl+https. Please do not file any support requests; there is no alternative.
el_GR: Η εγκατάσταση της PHP/Curl στον εξυπηρετητή σας δεν υποστηρίζει πρόσβαση https. Υπάρχει αδυναμία πρόσβασης του %s χωρίς αυτό. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το τμήμα υποστήριξης του παρόχου του εξυπηρετητή σας. %s <strong>απαιτεί</strong> Curl+https. Παρακαλούμε μην υποβάλετε οποιαδήποτε αιτήματα υποστήριξης, δεν υπάρχει εναλλακτική λύση.

en: Your web server's version of PHP is too old (%s) - UpdraftPlus expects at least %s. You can try it, but don't be surprised if it does not work. To fix this problem, contact your web hosting company
el_GR: Η έκδοση PHP του διακομιστή σας είναι πολύ παλιά (%s) - Το UpdraftPlus για να λειτουργήσει πρέπει να υπάρχει τουλάχιστον η έκδοση %s. Μπορείτε να το δοκιμάσετε, αλλά μην εκπλαγείτε αν δεν λειτουργεί. Για να διορθώσετε αυτό το πρόβλημα, επικοινωνήστε με την εταιρεία φιλοξενίας της ισοτσελίδας σας

en: Your web-server does not have the %s module installed.
el_GR: Ο εξυπηρετητής σας δεν έχει εγκατεστημένο το πρόσθετο %s.

en: Your website is hosted using the %s web server.
el_GR: Η ιστοσελίδα σας φιλοξενείτε χρησιμοποιώντας τον %s εξυπηρετητή.

en: Your website is visited infrequently and UpdraftPlus is not getting the resources it hoped for; please read this page:
el_GR: Η ιστοσελίδα σας δεν έχει μεγάλη επισκεψιμότητα και το UpdraftPlus δεν μπορεί να πάρει τους πόρους που έλπιζε, παρακαλούμε διαβάστε αυτή τη σελίδα:

en: Your wp-content directory server path: %s
el_GR: Η διαδρομή του φακέλου wp-content στον εξυπηρετητή σας είναι: %s

en: activate it on this site
el_GR: ενεργοποιήστε τη σ' αυτή τη σελίδα

en: advanced options
el_GR: προηγμένες επιλογές

en: already done
el_GR: έχει ήδη γίνει

en: an account
el_GR: έναν λογαριασμό

en: and retain this many scheduled backups
el_GR: και να διατηρηθούν τόσα προγραμματισμένα αντιγράφα ασφαλείας

en: archive
el_GR: αρχείο

en: authentication URI
el_GR: ταυτοποίηση URI

en: authentication error
el_GR: σφάλμα ελέγχου ταυτότητας

en: back
el_GR: πίσω

en: calculate
el_GR: υπολογισμός

en: calculating...
el_GR: υπολογισμός...

en: check your log for more details.
el_GR: ελέγξτε το αρχείο καταγραφής σας για περισσότερες λεπτομέρειες.

en: configure it here
el_GR: κάντε διαμόρφωση εδώ

en: container
el_GR: φάκελος

en: count
el_GR: μέτρηση

en: database connection attempt failed
el_GR: η προσπάθεια σύνδεσης στη βάση δεδομένων απέτυχε

en: database connection attempt failed.
el_GR: η απόπειρα σύνδεσης με τη βάση δεδομένων απέτυχε.

en: database name
el_GR: όνομα βάσης δεδομένων

en: day
el_GR: ημέρα

en: day(s)
el_GR: ημέρα(ες)

en: e.g. %s
el_GR: π.χ. %s

en: e.g. if your server is busy at day and you want to run overnight
el_GR: π.χ. εάν ο εξυπηρετητής σας είναι απασχολημένος τη μέρα και θέλετε να ληφθεί το αντίγραφο ασφαλείας τη νύχτα

en: easily migrate or clone your site in minutes
el_GR: Μεταναστεύστε εύκολα ή κλωνοποιήστε τον ιστότοπό σας μέσα σε λίγα λεπτά

en: easy to break, fastest
el_GR: εύκολο να σπάσει, πολύ γρήγορο

en: encrypted FTP (explicit encryption)
el_GR: κρυπτογραφημένο FTP (ρητή κρυπτογράφηση)

en: encrypted FTP (implicit encryption)
el_GR: κρυπτογραφημένo FTP (σιωπηρή κρυπτογράφηση)

en: enhanced remote storage options
el_GR: βελτιωμένες επιλογές απομακρυσμένης αποθήκευσης

en: error: %s (see log file for more)
el_GR: σφάλμα: %s (ανατρέξτε στο αρχείο καταγραφής για περισσότερα)

en: error: failed to upload file to %s (see log file for more)
el_GR: σφάλμα: αποτυχία ανεβάσματος του αρχείου στο %s (δείτε το αρχείο καταγραφής για περισσότερες πληροφορίες)

en: failed to access parent folder
el_GR: αδυναμία πρόσβασης στο γονικό φάκελο

en: failed to list files
el_GR: αποτυχία δημιουργίας της λίστας αρχείων

en: failed to upload file to %s (see log file for more)
el_GR: απέτυχε η μεταφόρτωση του αρχείου στο %s (δείτε το αρχείο καταγραφής για περισσότερα)

en: faster (possibility for slow PHP installs)
el_GR: γρηγορότερο (δυνατότητα λειτουργίας σε εγκαταστάσεις με αργό PHP)

en: file
el_GR: αρχείο

en: file is size:
el_GR: μέγεθος αρχείου:

en: files: %s
el_GR: αρχεία: %s

en: folder
el_GR: κατάλογος

en: follow this link to get it
el_GR: ακολουθήστε αυτό το σύνδεσμο για να το πάρετε

en: go here
el_GR: πηγαίνετε εδώ

en: go here to change your password on updraftplus.com.
el_GR: πηγαίνετε εδώ για να αλλάξετε τον κωδικό πρόσβασής σας στο updraftplus.com.

en: here
el_GR: εδώ

en: host
el_GR: πάροχος

en: host name
el_GR: όνομα host

en: hour(s)
el_GR: ώρα(ες)

[ctx: i.e. Non-automatic]
en: Manual
el_GR: Χειροκίνητα

en: i.e. if you have %s there
el_GR: δηλαδή αν έχετε %s εκεί

en: in the month
el_GR: μέσα στο μήνα

en: including any passwords
el_GR: συμπεριλαμβανομένων των κωδικών πρόσβασης

en: incremental backup; base backup: %s
el_GR: οριακό αντίγραφο ασφαλείας; βασικό αντίγραφο ασφαλείας: %s

en: is a highly efficient way to manage, update and backup multiple websites from one place.
el_GR: είναι ένας πολύ αποτελεσματικός τρόπος διαχείρισης, ενημέρωσης και δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας πολλών ιστοσελίδων από ένα μέρος.

en: key
el_GR: κλειδί

en: key name
el_GR: όνομα μεταβλητής

en: last activity: %ss ago
el_GR: τελευταία δραστηριότητα πριν: %ss

en: latest
el_GR: τελευταία

en: log results to console
el_GR: αποτελέσματα καταγραφής στην κονσόλα

en: login
el_GR: Σύνδεση

en: manage
el_GR: διαχείριση

en: may include some site-wide data
el_GR: μπορεί να περιλαμβάνονται ορισμένα στοιχεία σε όλη την ιστοσελίδα

en: multi-region location
el_GR: τοποθεσία πολυ-περιοχής

en: next resumption: %d (after %ss)
el_GR: επόμενη επανάληψη:%d (μετά από %ss)

en: no options or sitemeta table was found
el_GR: δεν βρέθηκαν επιλογές ή πίνακας με sitemeta

en: notice image
el_GR: ειδοποίηση εικόνας

en: now proceeding with the updates...
el_GR: τώρα προχωρούμε με τις ενημερώσεις...

en: optional
el_GR: προαιρετικό

en: or (annual discount)
el_GR: ή (ετήσια έκπτωση)

en: or to configure more complex schedules
el_GR: ή να ρυθμίσετε πιο πολύπλοκα προγράμματα

en: or to restore manually
el_GR: ή για να το αποκαταστήσετε χειροκίνητα

en: or, to reset this option
el_GR: ή, για να επαναφέρετε αυτή την επιλογή

en: other content from wp-content
el_GR: άλλα περιεχόμενα από το wp-content

en: password
el_GR: κωδικός

en: password/key
el_GR: κωδικός/κλειδί

en: please  follow this link to update the plugin in order to activate it
el_GR: παρακαλούμε ακολουθήστε τον παρακάτω σύνδεσμο για να ενημερώσετε το πρόσθετο με σκοπό να το ενεργοποιήσετε

en: please follow this link to update the plugin in order to get it
el_GR: παρακαλούμε ακολουθήστε τον παρακάτω σύνδεσμο για να ενημερώσετε το πρόσθετο με σκοπό να το αποκτήσετε

en: please wait for the rescheduled attempt
el_GR: παρακαλούμε περιμένετε για την επαναπρογραμματισμένη προσπάθεια

en: plugins
el_GR: πρόσθετα

en: press here
el_GR: πατήστε εδώ

en: read more at %s
el_GR: διαβάστε περισσότερα στο %s

en: recommended
el_GR: προτεινόμενο

en: refresh
el_GR: ανανέωση

en: regular non-encrypted FTP
el_GR: απλό μη κρυπτογραφημένο FTP

en: remote files deleted
el_GR: διαγραφή απομακρυσμένων αρχείων

en: remote site
el_GR: απομακρυσμένη σελίδα

en: required for some remote storage providers
el_GR: είναι απαραίτητο για μερικούς πάροχους απομακρυσμένης αποθήκευσης

en: reset
el_GR: επαναφορά

en: restoration
el_GR: αποκατάσταση

en: rows: %d
el_GR: γραμμές: %d

en: search and replace
el_GR: εύρεση και αντικατάσταση

en: search term
el_GR: όρος αναζήτησης

en: secure your backups
el_GR: ασφαλίστε τα αντίγραφα ασφαλείας σας

en: settings
el_GR: ρυθμίσεις

en: show PHP information (phpinfo)
el_GR: εμφάνιση πληροφοριών PHP (phpinfo)

en: show log
el_GR: προβολή αρχείου καταγραφής

en: site not found
el_GR: η ιστοσελίδα δεν βρέθηκε

en: skipped (not in list)
el_GR: παραλείπεται (δεν υπάρχει στη λίστα)

en: slower, strongest
el_GR: πιο αργό, δυνατότερο

en: some/path
el_GR: κάποια/διαδρομή

en: starting from next time it is
el_GR: αρχής γενομένης από την επόμενη φορά στις

en: stop
el_GR: στάση

en: table: %s
el_GR: πίνακας: %s

en: tables
el_GR: πίνακες

en: template not found
el_GR: το πρότυπο δεν βρέθηκε

en: the database query being run was:
el_GR: το ερώτημα που τρέχει στη βάση δεδομένων ήταν:

en: the migrator add-on
el_GR: το πρόσθετο μετανάστευσης

en: the options table was not found
el_GR: ο πίνακας με τις επιλογές δεν βρέθηκε

en: the world’s most trusted backup plugin!
el_GR: το πιο αξιόπιστο αντίγραφο ασφαλείας στον κόσμο!

en: themes
el_GR: θέματα

en: there's an add-on for that.
el_GR: υπάρχει ένα πρόσθετο για αυτό το σκοπό.

en: these backup sets
el_GR: αυτά τα σετ αντιγράφων ασφαλείας

en: this backup set
el_GR: αυτό το σετ αντιγράφων ασφαλείας

en: this privacy policy
el_GR: αυτή την πολιτική απορρήτου

en: though part of the returned information was not as expected - your mileage may vary
el_GR: αν και μέρος των πληροφοριών που επεστράφησαν δεν ήταν τα αναμενόμενα - η χρέωσή σας μπορεί να ποικίλει

en: unknown source
el_GR: άγνωστη πηγή

[ctx: updraftplus]
en: To make a simple backup to your server, press this button. Or to setup regular backups and remote storage, go to %s settings %s
el_GR: Για να δημιουργήσετε ένα απλό αντίγραφο ασφαλείας στο διακομιστή σας, πατήστε αυτό το κουμπί. Ή για να ρυθμίσετε τακτικά αντίγραφα ασφαλείας και απομακρυσμένη αποθήκευση, μεταβείτε στις %s ρυθμίσεις %s

en: use UpdraftPlus Premium
el_GR: χρησιμοποιήστε το UpdraftPlus Premium

en: user
el_GR: χρήστης

en: username
el_GR: όνομα χρήστη

en: week(s)
el_GR: εβδομάδα(ες)

en: will restore as:
el_GR: θα γίνει επαναφορά ως:

en: wp-config.php from backup: restoring (as per user's request)
el_GR: wp-config.php από το αντίγραφο ασφαλείας: επαναφορά (σύμφωνα με το αίτημα του χρήστη)

en: wp-config.php from backup: will restore as wp-config-backup.php
el_GR: wp-config.php από το αντίγραφο ασφαλείας: θα γίνει επαναφορά ως wp-config-backup.php

en: you have authenticated your %s account
el_GR: έχετε πιστοποιηθεί για το λογαριασμό %s

en: you have authenticated your %s account.
el_GR: έχετε πιστοποιήσει το λογαριασμό σας %s.

en: you will want to use below search and replace site location in the database (migrate) to search/replace the site address.
el_GR: θα θέλετε να χρησιμοποιήσετε παρακάτω την αναζήτηση και να αντικαταστήσετε την τοποθεσία της διεύθυνσης στη βάση δεδομένων (μετεγκατάσταση) για να αναζητήσετε / να αντικαταστήσετε τη διεύθυνση ιστότοπου.

en: your PHP install lacks the openssl module; as a result, this can take minutes; if nothing has happened by then, then you should either try a smaller key size, or ask your web hosting company how to enable this PHP module on your setup.
el_GR: Από την εγκατάσταση της PHP λείπει η ενότητα OpenSSL ως εκ τούτου, αυτό μπορεί να πάρει μερικά λεπτά, αν δε γίνει τίποτα μέχρι τότε, τότε θα πρέπει είτε να δοκιμάσετε ένα μικρότερο μέγεθος κλειδιού, ή να ρωτήσετε την εταιρεία που έχετε το web hosting σας πώς να ενεργοποιήσετε αυτήν την ενότητα PHP στην εγκατάστασή σας.

en: your UpdraftPlus.com account
el_GR: ο UpdraftPlus.com λογαριασμός σας</a>

en: your site's admin address
el_GR: η διεύθυνση διαχειριστή του δικτυακού σας τόπου

en: your web hosting account appears to be full; please see: %s
el_GR: ο web hosting λογαριασμός σας μοιάζει να είναι πλήρης: παρακαλούμε δείτε: %s

en: zip executable found:
el_GR: βρέθηκε εκτελέσιμο αρχείο zip:
