PublishPress Shortlinks Free 1.5.0 - en to tr_TR translation catalogue (272 entries)

en: "%%s" cannot be used for auto-listing
tr_TR: "%%s" otomatik listeleme için kullanılamaz

en: "%%s" is already configured
tr_TR: "%%s" zaten yapılandırılmış

en: "%%s" is not a public post type
tr_TR: "%%s" halka açık bir post type değil

en: "%%s" is not a registered post type
tr_TR: "%%s" kayıtlı bir post type değil

en: %1$s from %2$s visited at %3$s
tr_TR: %1$s, %2$s'dan %3$s tarihinde ziyaret etti

en: %1$s visited at %2$s
tr_TR: %1$s, %2$s tarihinde ziyaret etti

en: %d log entries deleted successfully.
tr_TR: %d günlük girişi başarıyla silindi.

en: 301 (Permanent)
tr_TR: 301 (Kalıcı)

en: 302 (Temporary)
tr_TR: 302 (Geçici)

en: 307 (Temporary)
tr_TR: 307 (Geçici)

en: About
tr_TR: Hakkında

en: Access Denied
tr_TR: Erişim Engellendi

en: Actions
tr_TR: Eylemler

en: Add Post Type
tr_TR: Post Type Ekle

en: Add Shortlink
tr_TR: Kısa Bağlantı Ekle

en: Add a prefix between your domain name and shortlink.
tr_TR: Alan adınız ile kısayolunuz arasında bir önek ekleyin.

en: Add keywords separated by commas or on separate lines. Each keyword will link to this shortlink.
tr_TR: Anahtar kelimeleri virgülle ayırarak veya ayrı satırlarda ekleyin. Her anahtar kelime bu kısa bağlantıya bağlanacaktır.

en: Add post types and configure when their shortlinks should appear in the "All Links" table. Changes are saved automatically.
tr_TR: Post tiplerini ekleyin ve kısa linklerinin "Tüm Linkler" tablosunda ne zaman görüneceğini yapılandırın. Değişiklikler otomatik olarak kaydedilir.

en: Adds rel="nofollow" attribute. Recommended for external links and untrusted sources.
tr_TR: rel="nofollow" özniteliğini ekler. Harici bağlantılar ve güvensiz kaynaklar için önerilir.

en: Adds rel="sponsored" attribute. Recommended for affiliate links and paid promotions.
tr_TR: rel="sponsored" özniteliğini ekler. Ortaklık bağlantıları ve ücretli tanıtımlar için önerilir.

en: After disabling the link will not active but the settings will be reserved.
tr_TR: Bağlantıyı devre dışı bıraktıktan sonra aktif olmayacak ancak ayarlar saklanacaktır.

en: All
tr_TR: Tümü

en: All Logs
tr_TR: Tüm Loglar

en: All Shortlinks
tr_TR: Tüm Kısa Bağlantılar

en: All logs have been cleared.
tr_TR: Tüm günlükler temizlendi.

en: Allow logged-out visitors to view revision content via shortlinks.
tr_TR: Oturum açmamış ziyaretçilerin kısa bağlantılar aracılığıyla revizyon içeriğini görüntülemesine izin ver.

en: Allowed Post Statuses
tr_TR: İzin Verilen Gönderi Durumları

en: Analytics
tr_TR: Analitik

en: Analytics reset successfully.
tr_TR: Analitik başarıyla sıfırlandı.

en: Any parameters added to the short URL (e.g., ?utm_source=email) will be forwarded to the target URL.
tr_TR: Kısa URL'ye eklenen herhangi bir parametre (?utm_source=email gibi) hedef URL'ye iletilecektir.

en: Are you sure you want to clear all logs?
tr_TR: Tüm logları temizlemek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this log entry?
tr_TR: Bu günlük girişini silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to remove this post type?
tr_TR: Bu post type'ı kaldırmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to reset the analytics for this period? This action cannot be undone.
tr_TR: Bu dönem için analitikleri sıfırlamak istediğinizden emin misiniz? Bu işlem geri alınamaz.

en: Auto-Link Color
tr_TR: Otomatik Bağlantı Rengi

en: Auto-Linking
tr_TR: Otomatik Bağlantı

en: Auto-List Links
tr_TR: Otomatik Liste Bağlantıları

en: Auto-List Shortlinks
tr_TR: Kısa Linkleri Otomatik Listele

en: Auto-linking
tr_TR: Otomatik bağlantı

en: Automatically convert keywords to shortlinks in post content.
tr_TR: Anahtar kelimeleri post içeriğinde kısa bağlantılara otomatik olarak dönüştür.

en: Bulk Import & Export
tr_TR: Toplu İçe Aktarma & Dışa Aktarma

en: Bulk Management
tr_TR: Toplu Yönetim

en: By default, PublishPress Revisions blocks visitors from viewing revision previews. When enabled, revision shortlinks will render the revision content directly for logged-out visitors instead of redirecting to the preview URL.
tr_TR: Varsayılan olarak, PublishPress Revizyonları ziyaretçilerin revizyon önizlemelerini görüntülemesini engeller. Etkinleştirildiğinde, revizyon kısa bağlantıları oturum açmamış ziyaretçiler için revizyon içeriğini doğrudan gösterir; önizleme URL'sine yönlendirmez.

en: CSV Export
tr_TR: CSV Dışa Aktarma

en: CSV Import
tr_TR: CSV İçe Aktarma

en: Categories
tr_TR: Kategoriler

en: Category
tr_TR: Kategori

en: Choose how auto-linked keywords should open.
tr_TR: Otomatik bağlantılı anahtar kelimelerin nasıl açılacağını seçin.

en: Choose the color for auto-linked keywords.
tr_TR: Otomatik bağlantılı anahtar kelimeler için rengi seçin.

en: Choose the date this link should expire.
tr_TR: Bu bağlantının sona ereceği tarihi seçin.

en: Choose the time this link should expire.
tr_TR: Bu bağlantının sona ereceği saati seçin.

en: Choose which post statuses can be accessed via shortlinks
tr_TR: Hangi gönderi durumlarının kısa linkler aracılığıyla erişilebileceğini seçin

en: Clear Logs
tr_TR: Logları Temizle

en: Click here if you are not redirected
tr_TR: Yönlendirilmezseniz buraya tıklayın

en: Click on your preferred one to Download the extension.
tr_TR: Uzantıyı indirmek için tercih ettiğiniz tarayıcıya tıklayın.

en: Click to copy
tr_TR: Kopyalamak için tıklayın

en: Clicked %s times
tr_TR: %s kez tıklandı

en: Close
tr_TR: Kapat

en: Configuration saved successfully
tr_TR: Yapılandırma başarıyla kaydedildi

en: Configuration unchanged (already saved)
tr_TR: Yapılandırma değiştirilmedi (zaten kaydedildi)

en: Configure Post Types
tr_TR: Post Tiplerini Yapılandır

en: Contact
tr_TR: İletişim

en: Copied
tr_TR: Kopyalandı

en: Copied.
tr_TR: Kopyalandı.

en: Create Shortlink
tr_TR: Kısa Bağlantı Oluştur

en: Create custom links for your posts. These links are brandable, trackable, and can have custom view permissions.
tr_TR: Gönderileriniz için özel bağlantılar oluşturun. Bu bağlantılar markalanabilir, izlenebilir ve özel görüntü izinlerine sahip olabilir.

en: Create shortlinks from anywhere inside your WordPress dashboard.
tr_TR: WordPress dashboard'unuzun içinden her yerden kısayollar oluşturun.

en: Ctrl or Cmd + /
tr_TR: Ctrl veya Cmd + /

en: Custom prefix slug.
tr_TR: Özel önek slug.

en: Default Expired Redirect URL
tr_TR: Varsayılan Süresi Dolmuş Yönlendirme URL'si

en: Deferred
tr_TR: Ertelemeli

en: Delete
tr_TR: Sil

en: Desktop
tr_TR: Masaüstü

en: Detailed documentation is also available on the plugin website.
tr_TR: Ayrıntılı dokümantasyon, eklenti web sitesinde de mevcuttur.

en: Details
tr_TR: Ayrıntılar

en: Disable
tr_TR: Devre dışı bırak

en: Disable the shortlink instantly.
tr_TR: Kısa bağlantıyı hemen devre dışı bırak.

en: Display a brief notice before redirecting expired links.
tr_TR: Süresi dolmuş bağlantıları yönlendirmeden önce kısa bir bildirim görüntüleyin.

en: Display a brief notice before redirecting.
tr_TR: Yönlendirmeden önce kısa bir bildirim görüntüleyin.

en: Display shortlink column when viewing revisions in PublishPress Revisions.
tr_TR: PublishPress Revizyonları'nda revizyonları görüntülerken kısa bağlantı sütununu göster.

en: Documentation
tr_TR: Dokümantasyon

en: Download QR Code
tr_TR: QR Kodunu İndir

en: Download the Extension
tr_TR: Uzantıyı İndir

en: Draft
tr_TR: Taslak

en: Dummy
tr_TR: Sahte

en: Edit
tr_TR: Düzenle

en: Edit shortlink settings
tr_TR: Kısa bağlantı ayarlarını düzenle

en: Elementor Detected:
tr_TR: Elementor Tespit Edildi:

en: Elementor is active. Shortlink prefix has been automatically disabled, it is required for optimal compatibility with Elementor revisions.
tr_TR: Elementor aktiftir. Kısa bağlantı öneki otomatik olarak devre dışı bırakıldı, Elementor revizyonlarıyla optimal uyumluluk için gereklidir.

en: Enable
tr_TR: Etkinleştir

en: Enable Auto-Linking
tr_TR: Otomatik Bağlantıyı Etkinleştir

en: Enable Expiration
tr_TR: Sona Erme Özelliğini Etkinleştir

en: Enter a long URL and make a shortlink
tr_TR: Uzun bir URL girin ve kısa bağlantı oluşturun

en: Enter password to continue:
tr_TR: Devam etmek için şifre girin:

en: Error
tr_TR: Hata

en: Error: %s
tr_TR: Hata: %s

en: Expiration Date
tr_TR: Sona Erme Tarihi

en: Expiration Time
tr_TR: Sona Erme Saati

en: Expire automatically.
tr_TR: Otomatik olarak sona erdir.

en: Expired Links
tr_TR: Süresi Dolmuş Linkler

en: Expired Redirect Settings
tr_TR: Süresi Dolmuş Yönlendirme Ayarları

en: Expired Redirect URL
tr_TR: Süresi Dolmuş Yönlendirme URL'si

en: External
tr_TR: Dış

en: Failed to reset analytics.
tr_TR: Analitik sıfırlama işlemi başarısız oldu.

en: Failed to save configuration to database
tr_TR: Yapılandırma veritabanına kaydedilemedi

en: For admin purpose only.
tr_TR: Sadece yönetici amaçları için.

en: From %1$s, visited at %2$s
tr_TR: %1$s'tan, %2$s tarihinde ziyaret edildi

en: General
tr_TR: Genel

en: Hide the "Shorten" button from the WordPress admin bar.
tr_TR: WordPress yönetici çubuğundan "Kısalt" düğmesini gizleyin.

en: If you like %1$s please leave us a %2$s rating. Thank you!
tr_TR: Eğer %1$s'i beğendiyseniz, lütfen bize bir %2$s değerlendirmesi bırakın. Teşekkür ederiz!

en: If you need help or have a new feature request, let us know.
tr_TR: Yardım gerekiyorsa veya yeni bir özellik isteğiniz varsa, bize bildirin.

en: Import / Export
tr_TR: İçe Aktar / Dışa Aktar

en: Import / Export Shortlinks
tr_TR: Kısa Linkleri İçe Aktar / Dışa Aktar

en: Import and export your shortlinks in bulk using CSV files. Migrate from other plugins or manage links across multiple sites.
tr_TR: Kısa linklerinizi CSV dosyaları kullanarak toplu olarak içe aktarın ve dışa aktarın. Diğer eklentilerden geçiş yapın veya birden fazla site arasında bağlantıları yönetin.

en: Incorrect password. Please try again.
tr_TR: Yanlış şifre. Lütfen tekrar deneyin.

en: Internal
tr_TR: Dahili

en: Invalid URL scheme. Only http, https, ftp, ftps, and mailto are allowed.
tr_TR: Geçersiz URL şeması. Sadece http, https, ftp, ftps ve mailto izin verilmektedir.

en: Invalid URL.
tr_TR: Geçersiz URL.

en: Invalid configuration format - expected array
tr_TR: Geçersiz yapılandırma formatı - dizi bekleniyor

en: Invalid nonce verification.
tr_TR: Geçersiz nonce doğrulaması.

en: Invalid or empty URL
tr_TR: Geçersiz veya boş URL

en: Invalid post ID or post type.
tr_TR: Geçersiz gönderi ID'si veya gönderi türü.

en: Invalid post ID.
tr_TR: Geçersiz gönderi kimliği.

en: Invalid revision ID.
tr_TR: Geçersiz revizyon ID'si.

en: Keyboard Shortcut
tr_TR: Klavye Kısayolu

en: Keywords
tr_TR: Anahtar kelimeler

en: Label *
tr_TR: Etiket *

en: Last 1 Month
tr_TR: Son 1 Ay

en: Last 1 Year
tr_TR: Son 1 Yıl

en: Last 7 Days
tr_TR: Son 7 Gün

en: Link - %s
tr_TR: Bağlantı - %s

en: Link Expired
tr_TR: Bağlantı Süresi Doldu

en: Link Title
tr_TR: Bağlantı Başlığı

en: Link Type
tr_TR: Bağlantı Türü

en: Log entry deleted successfully.
tr_TR: Günlük girişi başarıyla silindi.

en: Logs
tr_TR: Loglar

en: Long URL
tr_TR: Uzun URL

en: Mark links as sponsored content.
tr_TR: Bağlantıları sponsorlu içerik olarak işaretle.

en: Mobile
tr_TR: Mobil

en: Must be at least 1 minute in the future.
tr_TR: En az 1 dakika ileri bir tarih olmalıdır.

en: Need PublishPress Shortlinks Support?
tr_TR: PublishPress Kısa Linkleri Desteğine Mi İhtiyacınız Var?

en: Needs work
tr_TR: Çalışmaya ihtiyaç var

en: Never
tr_TR: Asla

en: New tab
tr_TR: Yeni sekme

en: No post types configured yet. Click "Add Post Type" to get started.
tr_TR: Henüz yapılandırılmış post type yok. Başlamak için "Post Type Ekle"ya tıklayın.

en: No shortlink
tr_TR: Kısa bağlantı yok

en: Not yet submitted
tr_TR: Henüz gönderilmedi

en: Notes
tr_TR: Notlar

en: Only selected user roles can control settings.
tr_TR: Yalnızca seçilen kullanıcı rolleri ayarları kontrol edebilir.

en: Only selected user roles can create or edit links.
tr_TR: Yalnızca seçilen kullanıcı rolleri bağlantıları oluşturabilir veya düzenleyebilir.

en: Only selected user roles can see analytics.
tr_TR: Yalnızca seçilen kullanıcı rolleri analitikleri görebilir.

en: Only selected user roles can view links.
tr_TR: Yalnızca seçilen kullanıcı rolleri bağlantıları görebilir.

en: Open Auto-Links In
tr_TR: Otomatik Bağlantıları Aç

en: Options
tr_TR: Seçenekler

en: Parameter Forwarding
tr_TR: Parametre Yönlendirme

en: Pass URL parameters to the target link.
tr_TR: Hedef bağlantıya URL parametrelerini ilet.

en: Password
tr_TR: Şifre

en: Password Protected Link
tr_TR: Şifre Korumalı Bağlantı

en: Password Protection
tr_TR: Şifre Koruması

en: Passwords are case sensitive.
tr_TR: Şifreler büyük/küçük harfe duyarlıdır.

en: Pending Review
tr_TR: İnceleme Bekliyor

en: Permission denied
tr_TR: İzin verilmedi

en: Permission denied - you must be an administrator
tr_TR: İzin verilmedi - yönetici olmalısınız

en: Post Status Visibility
tr_TR: Gönderi Durumu Görünürlüğü

en: Post not found.
tr_TR: Gönderi bulunamadı.

en: Post type is required
tr_TR: Post type gereklidir

en: Prefix Slug
tr_TR: Önek Slug

en: Prevent search engines from following this link.
tr_TR: Arama motorlarının bu bağlantıyı takip etmesini önleyin.

en: Private
tr_TR: Özel

en: Pro Feature
tr_TR: Pro Özelliği

en: PublishPress Shortlinks
tr_TR: PublishPress Kısa Bağlantılar

en: PublishPress Shortlinks Free
tr_TR: PublishPress Kısa Linkler Ücretsiz

en: PublishPress Statuses Plugin Detected:
tr_TR: PublishPress Kısa Linkler Ücretsiz

en: Published
tr_TR: Yayınlandı

en: Redirection
tr_TR: Yönlendirme

en: Redirection Method
tr_TR: Yönlendirme Yöntemi

en: Rejected
tr_TR: Reddedildi

en: Remove from Admin Bar
tr_TR: Yönetici Çubuğundan Kaldır

en: Request Support
tr_TR: Destek Talep Et

en: Reset Month's Analytics
tr_TR: Ayın Analitiklerini Sıfırla

en: Reset Today's Analytics
tr_TR: Bugünün Analitiklerini Sıfırla

en: Reset Week's Analytics
tr_TR: Haftanın Analitiklerini Sıfırla

en: Reset Year's Analytics
tr_TR: Yılın Analitiklerini Sıfırla

en: Revision
tr_TR: Revizyon

en: Revision Link Visibility
tr_TR: Revizyon Linki Görünürlüğü

en: Revision Visibility for Visitors
tr_TR: Ziyaretçiler için Revizyon Görünürlüğü

en: Revision: %s
tr_TR: Revizyon: %s

en: Revisions
tr_TR: Revizyonlar

en: Role Management
tr_TR: Rol Yönetimi

en: Same tab
tr_TR: Aynı sekme

en: Saved!
tr_TR: Kaydedildi!

en: Saving...
tr_TR: Kaydediliyor...

en: Scheduled
tr_TR: Planlandı

en: Search Shortlinks
tr_TR: Kısa Bağlantıları Ara

en: Secure your shortlink.
tr_TR: Kısa bağlantınızı güvence altına alın.

en: Security
tr_TR: Güvenlik

en: Security check failed.
tr_TR: Güvenlik kontrolü başarısız oldu.

en: Select a method
tr_TR: Bir yöntem seçin

en: Select a post type
tr_TR: Bir post type seçin

en: Select redirection method
tr_TR: Yönlendirme yöntemini seçin

en: Select which post statuses are accessible when visiting a PublishPress shortlink.
tr_TR: Bir PublishPress kısa linkine erişirken hangi gönderi durumlarının erişilebilir olduğunu seçin.

en: Set when links should be auto-listed for each post type
tr_TR: Her post tipi için linklerin ne zaman otomatik olarak listelenmesi gerektiğini ayarlayın

en: Settings
tr_TR: Ayarlar

en: Share this with users.
tr_TR: Bunu kullanıcılarla paylaşın.

en: Short String *
tr_TR: Kısa Dize *

en: Short string of this URL.
tr_TR: Bu URL'nin kısa dizesi.

en: Shorten
tr_TR: Kısalt

en: Shortlink
tr_TR: Kısa bağlantı

en: Shortlink Prefix
tr_TR: Kısa Bağlantı Öneki

en: Shortlink created successfully.
tr_TR: Kısa bağlantı başarıyla oluşturuldu.

en: Shortlink prefix is required for proper rendering of Elementor revisions. It is advisable to keep it enabled.
tr_TR: Elementor revizyonlarının doğru görüntülenmesi için kısa bağlantı öneki gereklidir. Açık tutmanız önerilir.

en: Shortlink will appear here
tr_TR: Kısa bağlantı burada görünecek

en: Shortlinks
tr_TR: Kısa bağlantılar

en: Show Expiration Notice
tr_TR: Son Kullanım Bildirimini Göster

en: Show Shortlink in Revision Table
tr_TR: Revizyon Tablosunda Kısa Bağlantıyı Göster

en: Side
tr_TR: Taraf

en: Sorry, you are not allowed to access shortlink settings.
tr_TR: Üzgünüm, kısa bağlantı ayarlarına erişmenize izin verilmiyor.

en: Sorry, you are not allowed to access shortlinks.
tr_TR: Üzgünüm, kısa bağlantılara erişiminiz yok.

en: Sorry, you are not allowed to create shortlinks.
tr_TR: Üzgünüm, kısa bağlantılar oluşturmanıza izin verilmiyor.

en: Sorry, you are not allowed to edit shortlinks.
tr_TR: Üzgünüm, kısa bağlantıları düzenlemenize izin verilmiyor.

en: Sponsored
tr_TR: Sponsorlu

en: Stats
tr_TR: İstatistikler

en: Status
tr_TR: Durum

en: Submit
tr_TR: Gönder

en: Submitted for approval
tr_TR: Onay için gönderildi

en: Target URL *
tr_TR: Hedef URL *

en: Target url not found.
tr_TR: Hedef URL bulunamadı.

en: This feature is available in PublishPress Shortlinks Pro.
tr_TR: Bu özellik PublishPress Kısa Linkler Pro'da mevcuttur.

en: This link has expired
tr_TR: Bu bağlantının süresi dolmuştur

en: This link is expired.
tr_TR: Bu bağlantının süresi dolmuştur.

en: This link is not active.
tr_TR: Bu bağlantı aktif değil.

en: This link is not containing the right prefix slug.
tr_TR: Bu bağlantı doğru önek slug'ını içermiyor.

en: This links to a revision
tr_TR: Bu bir revizyona bağlanıyor

en: This links to an external website
tr_TR: Bu bir dış web sitesine bağlanıyor

en: This links to your post
tr_TR: Bu sizin gönderinize bağlanıyor

en: This plugin can be deleted.
tr_TR: Bu eklenti silinebilir.

en: This text will be added between your domain name and shortlink.
tr_TR: Bu metin alan adınız ile kısayolunuz arasında eklenecektir.

en: Tiny slug could not created.
tr_TR: Küçük slug oluşturulamadı.

en: TinyPress Shortlinks Notice:
tr_TR: TinyPress Kısa Bağlantılar Bildirimi:

en: Title
tr_TR: Başlık

en: To use core PublishPress statuses with Shortlinks, Please enable the Shortlinks post type in PublishPress Statuses workflow settings.
tr_TR: PublishPress durumlarını Kısa Bağlantılar ile kullanmak için, lütfen PublishPress Durumları iş akışı ayarlarında Kısa Bağlantılar post type'ını etkinleştirin.

en: Today
tr_TR: Bugün

en: Upgrade to Pro
tr_TR: Pro'ya Yükselt

en: Users must enter the password to redirect to the target link.
tr_TR: Kullanıcıların hedef bağlantıya yönlendirilmek için şifreyi girmesi gerekir.

en: Users will not able to redirect to the target URL once expire.
tr_TR: Sona erdiğinde kullanıcılar hedef URL'ye yönlendirme yapamayacaktır.

en: Valid: %%s
tr_TR: Geçerli: %%s

en: Validating...
tr_TR: Doğrulama yapılıyor...

en: View Knowledge Base
tr_TR: Bilgi Tabanını Görüntüle

en: Visited at %s
tr_TR: %s tarihinde ziyaret edildi

en: We have developed extensions for the below browsers.
tr_TR: Aşağıdaki tarayıcılar için uzantılar geliştirdik.

en: When Link is First Used
tr_TR: Bağlantı İlk Kullanıldığında

en: When Link is First Used or Post Created
tr_TR: Bağlantı İlk Kullanıldığında veya Gönderi Oluşturulduğunda

en: When Post is Created
tr_TR: Gönderi Oluşturulduğunda

en: When Post is Published
tr_TR: Gönderi Yayınlandığında

en: When Revision is Created
tr_TR: Revizyon Oluşturulduğunda

en: When Revision is Created or Link is First Used
tr_TR: Revizyon Oluşturulduğunda veya Bağlantı İlk Kullanıldığında

en: When a shortlink expires, visitors will be redirected to this URL instead of seeing an error. Leave empty to show the default expiration message.
tr_TR: Kısa link süresi dolduğunda, ziyaretçiler bir hata görmek yerine bu URL'ye yönlendirilecektir. Varsayılan süre dolma mesajını göstermek için boş bırakın.

en: When enabled, keywords configured in shortlink settings will be automatically linked in your content.
tr_TR: Etkinleştirildiğinde, kısa bağlantı ayarlarında yapılandırılan anahtar kelimeler içeriğinizde otomatik olarak bağlanacaktır.

en: When enabled, revision shortlinks will appear in the "All Shortlinks" table based on the behavior you configure below.
tr_TR: Etkinleştirildiğinde, revizyon kısa linkleri aşağıda yapılandırdığınız davranışa göre "Tüm Kısa Linkler" tablosunda görünecektir.

en: When enabled, shortlinks will appear in the "All Links" table based on the behavior you configure below.
tr_TR: Etkinleştirildiğinde, kısa linkler aşağıda yapılandırdığınız davranışa göre "Tüm Linkler" tablosunda görünecektir.

en: Where should expired shortlinks redirect?
tr_TR: Süresi dolmuş kısa linkler nereye yönlendirilmelidir?

en: Where should these keywords be auto-linked?
tr_TR: Bu anahtar kelimeler nerede otomatik olarak bağlanmalı?

en: Who Can Control Settings
tr_TR: Ayarları Kim Kontrol Edebilir

en: Who Can Create/Edit Shortlinks
tr_TR: Kısayolları Kim Oluşturabilir/Düzenleyebilir

en: Who Can See Analytics
tr_TR: Analitikleri Kim Görebilir

en: Who Can View Shortlinks
tr_TR: Kısayolları Kim Görebilir

en: You do not have permission to create shortlinks.
tr_TR: Kısa bağlantılar oluşturmak için izniniz yok.

en: You do not have permission to reset analytics.
tr_TR: Analitikleri sıfırlamak için izniniz yok.

en: You will be redirected shortly.
tr_TR: Kısa süre içinde yönlendirileceksiniz.

en: You're using PublishPress Shortlinks Free. The Pro version has more features and support.
tr_TR: PublishPress Kısa Linkler Ücretsiz kullanıyorsunuz. Pro versiyon daha fazla özellik ve destek sunuyor.

en: go
tr_TR: git

en: via %s
tr_TR: %s üzerinden
