PublishPress Shortlinks Free 1.5.0 - en to nb-NO translation catalogue (264 entries)

en: "%%s" cannot be used for auto-listing
nb-NO: "%%s" kan ikke brukes til automatisk listeføring

en: "%%s" is already configured
nb-NO: "%%s" er allerede konfigurert

en: "%%s" is not a public post type
nb-NO: "%%s" er ikke en offentlig post type

en: "%%s" is not a registered post type
nb-NO: "%%s" er ikke et registrert post type

en: %1$s from %2$s visited at %3$s
nb-NO: %1$s fra %2$s besøkte kl %3$s

en: %1$s visited at %2$s
nb-NO: %1$s besøkte kl. %2$s

en: %d log entries deleted successfully.
nb-NO: %d loggoppføringer slettet med suksess.

en: 302 (Temporary)
nb-NO: 302 (Midlertidig)

en: 307 (Temporary)
nb-NO: 307 (Midlertidig)

en: About
nb-NO: Om

en: Access Denied
nb-NO: Tilgang nektet

en: Actions
nb-NO: Handlinger

en: Add Post Type
nb-NO: Legg til posttype

en: Add Shortlink
nb-NO: Legg til kortlink

en: Add a prefix between your domain name and shortlink.
nb-NO: Legg til et prefiks mellom domenenavnet ditt og kortlenken.

en: Add keywords separated by commas or on separate lines. Each keyword will link to this shortlink.
nb-NO: Legg til nøkkelord separert med komma eller på separate linjer. Hvert nøkkelord vil lenke til denne kortlenken.

en: Add post types and configure when their shortlinks should appear in the "All Links" table. Changes are saved automatically.
nb-NO: Legg til post typer og konfigurer når deres korte linker skal vises i "Alle linker" tabellen. Endringer lagres automatisk.

en: Adds rel="nofollow" attribute. Recommended for external links and untrusted sources.
nb-NO: Legger til rel="nofollow" attributt. Anbefalt for eksterne lenker og ikke-pålitelige kilder.

en: Adds rel="sponsored" attribute. Recommended for affiliate links and paid promotions.
nb-NO: Legger til rel="sponset" attributt. Anbefalt for affiliate-lenker og betalte kampanjer.

en: After disabling the link will not active but the settings will be reserved.
nb-NO: Etter deaktivering vil ikke lenken være aktiv, men innstillingene vil bli bevart.

en: All
nb-NO: Alle

en: All Logs
nb-NO: Alle logger

en: All Shortlinks
nb-NO: Alle kortlenker

en: All logs have been cleared.
nb-NO: Alle logger har blitt tømt.

en: Allow logged-out visitors to view revision content via shortlinks.
nb-NO: Tillat utloggede besøkende å se revisjonsinnhold via kortlenker.

en: Allowed Post Statuses
nb-NO: Tillatte Post Statuser

en: Analytics
nb-NO: Analyse

en: Analytics reset successfully.
nb-NO: Analyser tilbakestilt vellykket.

en: Any parameters added to the short URL (e.g., ?utm_source=email) will be forwarded to the target URL.
nb-NO: Eventuelle parametere lagt til den korte URL-en (f.eks. ?utm_source=email) vil bli videresendt til mål-URL-en.

en: Are you sure you want to clear all logs?
nb-NO: Er du sikker på at du vil tømme alle logger?

en: Are you sure you want to delete this log entry?
nb-NO: Er du sikker på at du vil slette denne loggoppføringen?

en: Are you sure you want to remove this post type?
nb-NO: Er du sikker på at du vil fjerne denne post type?

en: Are you sure you want to reset the analytics for this period? This action cannot be undone.
nb-NO: Er du sikker på at du vil tilbakestille analysene for denne perioden? Denne handlingen kan ikke angres.

en: Auto-Link Color
nb-NO: Farge på automatisk lenke

en: Auto-Linking
nb-NO: Automatisk lenking

en: Auto-List Links
nb-NO: Auto-list lenker

en: Auto-List Shortlinks
nb-NO: Auto-List Korte linker

en: Auto-linking
nb-NO: Automatisk lenking

en: Automatically convert keywords to shortlinks in post content.
nb-NO: Konverter automatisk nøkkelord til kortlenker i innlegginnhold.

en: Bulk Import & Export
nb-NO: Masseimport & Eksport

en: Bulk Management
nb-NO: Stordriftsadministrasjon

en: By default, PublishPress Revisions blocks visitors from viewing revision previews. When enabled, revision shortlinks will render the revision content directly for logged-out visitors instead of redirecting to the preview URL.
nb-NO: Som standard blokkerer PublishPress Revisions besøkende fra å se revisjonsforhåndsvisninger. Når det er aktivert, vil revisjonskortlenker vise revisjonsinnholdet direkte for utloggede besøkende i stedet for å omdirigere til forhåndsvisnings-URL-en.

en: CSV Export
nb-NO: CSV-eksport

en: CSV Import
nb-NO: CSV-import

en: Categories
nb-NO: Kategorier

en: Category
nb-NO: Kategori

en: Choose how auto-linked keywords should open.
nb-NO: Velg hvordan automatisk lenkede nøkkelord skal åpnes.

en: Choose the color for auto-linked keywords.
nb-NO: Velg fargen for automatisk koblede nøkkelord.

en: Choose the date this link should expire.
nb-NO: Velg datoen denne linken skal utløpe.

en: Choose the time this link should expire.
nb-NO: Velg tidspunktet denne linken skal utløpe.

en: Choose which post statuses can be accessed via shortlinks
nb-NO: Velg hvilke post statuser som kan nås via korte linker

en: Clear Logs
nb-NO: Tøm logger

en: Click here if you are not redirected
nb-NO: Klikk her hvis du ikke blir omdirigert

en: Click on your preferred one to Download the extension.
nb-NO: Klikk på din foretrukne for å laste ned utvidelsen.

en: Click to copy
nb-NO: Klikk for å kopiere

en: Clicked %s times
nb-NO: Klikket %s ganger

en: Close
nb-NO: Lukk

en: Configuration saved successfully
nb-NO: Konfigurasjonen ble lagret vellykket

en: Configuration unchanged (already saved)
nb-NO: Konfigurasjonen er uendret (allerede lagret)

en: Configure Post Types
nb-NO: Konfigurer Post Typer

en: Contact
nb-NO: Kontakt

en: Copied
nb-NO: Kopiert

en: Copied.
nb-NO: Kopiert.

en: Create Shortlink
nb-NO: Opprett kortlenke

en: Create custom links for your posts. These links are brandable, trackable, and can have custom view permissions.
nb-NO: Opprett egendefinerte lenker for innleggene dine. Disse lenkene kan merkes, spores, og kan ha egendefinerte visningsrettigheter.

en: Create shortlinks from anywhere inside your WordPress dashboard.
nb-NO: Opprett kortlenker fra hvor som helst inne i WordPress-dashboardet ditt.

en: Ctrl or Cmd + /
nb-NO: Ctrl eller Cmd + /

en: Custom prefix slug.
nb-NO: Egendefinert prefiks slug.

en: Default Expired Redirect URL
nb-NO: Standard Utløpt Omdirigerings-URL

en: Deferred
nb-NO: Utsatt

en: Delete
nb-NO: Slett

en: Detailed documentation is also available on the plugin website.
nb-NO: Detaljert dokumentasjon er også tilgjengelig på pluginens nettsted.

en: Details
nb-NO: Detaljer

en: Disable
nb-NO: Deaktiver

en: Disable the shortlink instantly.
nb-NO: Deaktiver kortlenken umiddelbart.

en: Display a brief notice before redirecting expired links.
nb-NO: Vis et kort varsel før du omdirigerer utløpte lenker.

en: Display a brief notice before redirecting.
nb-NO: Vis et kort varsel før du omdirigerer.

en: Display shortlink column when viewing revisions in PublishPress Revisions.
nb-NO: Vis kortlenkekolonnen når du ser på revisjoner i PublishPress Revisions.

en: Documentation
nb-NO: Dokumentasjon

en: Download QR Code
nb-NO: Last ned QR-kode

en: Download the Extension
nb-NO: Last ned utvidelsen

en: Draft
nb-NO: Kladd

en: Edit
nb-NO: Rediger

en: Edit shortlink settings
nb-NO: Rediger innstillinger for kortlenke

en: Elementor Detected:
nb-NO: Elementor oppdaget:

en: Elementor is active. Shortlink prefix has been automatically disabled, it is required for optimal compatibility with Elementor revisions.
nb-NO: Elementor er aktiv. Prefiks for kortlenker har blitt deaktivert automatisk, det er nødvendig for optimal kompatibilitet med Elementor-revisjoner.

en: Enable
nb-NO: Aktiver

en: Enable Auto-Linking
nb-NO: Aktiver automatisk lenking

en: Enable Expiration
nb-NO: Aktiver utløp

en: Enter a long URL and make a shortlink
nb-NO: Skriv inn en lang URL og lag en kortlenke

en: Enter password to continue:
nb-NO: Skriv inn passord for å fortsette:

en: Error
nb-NO: Feil

en: Error: %s
nb-NO: Feil: %s

en: Expiration Date
nb-NO: Utløpsdato

en: Expiration Time
nb-NO: Utløpstid

en: Expire automatically.
nb-NO: Utløpe automatisk.

en: Expired Links
nb-NO: Utløpte linker

en: Expired Redirect Settings
nb-NO: Innstillinger for utløpt omdirigering

en: Expired Redirect URL
nb-NO: Utløpt omdirigerings-URL

en: External
nb-NO: Ekstern

en: Failed to reset analytics.
nb-NO: Mislyktes med å tilbakestille analyser.

en: Failed to save configuration to database
nb-NO: Feil ved lagring av konfigurasjon til databasen

en: For admin purpose only.
nb-NO: Kun for administrasjonsformål.

en: From %1$s, visited at %2$s
nb-NO: Fra %1$s, besøkte kl. %2$s

en: General
nb-NO: Generelt

en: Hide the "Shorten" button from the WordPress admin bar.
nb-NO: Skjul "Forkort" knappen fra WordPress admin bar.

en: If you like %1$s please leave us a %2$s rating. Thank you!
nb-NO: Hvis du liker %1$s vennligst gi oss en %2$s vurdering. Takk!

en: If you need help or have a new feature request, let us know.
nb-NO: Hvis du trenger hjelp eller har et nytt funksjonsønske, gi oss beskjed.

en: Import / Export
nb-NO: Importer / Eksporter

en: Import / Export Shortlinks
nb-NO: Importer / Eksporter kortlenker

en: Import and export your shortlinks in bulk using CSV files. Migrate from other plugins or manage links across multiple sites.
nb-NO: Importer og eksporter kortlenkene dine i bulk ved hjelp av CSV-filer. Migrer fra andre plugins eller administrer lenker på flere nettsteder.

en: Incorrect password. Please try again.
nb-NO: Feil passord. Vennligst prøv igjen.

en: Internal
nb-NO: Intern

en: Invalid URL scheme. Only http, https, ftp, ftps, and mailto are allowed.
nb-NO: Ugyldig URL-skjema. Bare http, https, ftp, ftps og mailto er tillatt.

en: Invalid URL.
nb-NO: Ugyldig URL.

en: Invalid configuration format - expected array
nb-NO: Ugyldig konfigurasjonsformat - forventet array

en: Invalid nonce verification.
nb-NO: Ugyldig nonce-verifisering.

en: Invalid or empty URL
nb-NO: Ugyldig eller tom URL

en: Invalid post ID or post type.
nb-NO: Ugyldig post-ID eller post type.

en: Invalid post ID.
nb-NO: Ugyldig innlegg-ID.

en: Invalid revision ID.
nb-NO: Ugyldig revisjons-ID.

en: Keyboard Shortcut
nb-NO: Tastatursnarvei

en: Keywords
nb-NO: Nøkkelord

en: Label *
nb-NO: Merke *

en: Last 1 Month
nb-NO: Siste 1 måned

en: Last 1 Year
nb-NO: Siste 1 år

en: Last 7 Days
nb-NO: Siste 7 dager

en: Link - %s
nb-NO: Lenke - %s

en: Link Expired
nb-NO: Lenken har utløpt

en: Link Title
nb-NO: Lenketittel

en: Link Type
nb-NO: Lenketype

en: Log entry deleted successfully.
nb-NO: Loggoppføring slettet med suksess.

en: Logs
nb-NO: Logg

en: Long URL
nb-NO: Lang URL

en: Mark links as sponsored content.
nb-NO: Merk lenker som sponset innhold.

en: Mobile
nb-NO: Mobil

en: Must be at least 1 minute in the future.
nb-NO: Må være minst 1 minutt inn i fremtiden.

en: Need PublishPress Shortlinks Support?
nb-NO: Trenger du støtte for PublishPress Shortlinks?

en: Needs work
nb-NO: Trenger arbeid

en: Never
nb-NO: Aldri

en: New tab
nb-NO: Ny fane

en: No post types configured yet. Click "Add Post Type" to get started.
nb-NO: Ingen posttyper konfigurert ennå. Klikk "Legg til posttype" for å komme i gang.

en: No shortlink
nb-NO: Ingen shortlink

en: Not yet submitted
nb-NO: Ikke sendt inn ennå

en: Notes
nb-NO: Notater

en: Only selected user roles can control settings.
nb-NO: Kun utvalgte brukerroller kan kontrollere innstillinger.

en: Only selected user roles can create or edit links.
nb-NO: Kun utvalgte brukerroller kan opprette eller redigere lenker.

en: Only selected user roles can see analytics.
nb-NO: Kun utvalgte brukerroller kan se analyser.

en: Only selected user roles can view links.
nb-NO: Kun utvalgte brukerroller kan se lenker.

en: Open Auto-Links In
nb-NO: Åpne automatisk lenker i

en: Options
nb-NO: Alternativer

en: Parameter Forwarding
nb-NO: Parameterviderekobling

en: Pass URL parameters to the target link.
nb-NO: Send URL-parametere til mållinken.

en: Password
nb-NO: Passord

en: Password Protected Link
nb-NO: Passordbeskyttet lenke

en: Password Protection
nb-NO: Passordbeskyttelse

en: Passwords are case sensitive.
nb-NO: Passord er store og små bokstaver følsomme.

en: Pending Review
nb-NO: Venter på gjennomgang

en: Permission denied
nb-NO: Tillatelse nektet

en: Permission denied - you must be an administrator
nb-NO: Tillatelse nektet - du må være administrator

en: Post Status Visibility
nb-NO: Post Status Synlighet

en: Post not found.
nb-NO: Posten ble ikke funnet.

en: Post type is required
nb-NO: Post type er påkrevd

en: Prefix Slug
nb-NO: Prefiks Slug

en: Prevent search engines from following this link.
nb-NO: Forhindre søkemotorer fra å følge denne lenken.

en: Private
nb-NO: Privat

en: Pro Feature
nb-NO: Pro-funksjon

en: PublishPress Shortlinks
nb-NO: PublishPress kortlenker

en: PublishPress Shortlinks Free
nb-NO: PublishPress Shortlinks Gratis

en: PublishPress Statuses Plugin Detected:
nb-NO: PublishPress Shortlinks Gratis

en: Published
nb-NO: Publisert

en: Redirection
nb-NO: Omadressering

en: Redirection Method
nb-NO: Omadresseringsmetode

en: Rejected
nb-NO: Avvist

en: Remove from Admin Bar
nb-NO: Fjern fra Admin Bar

en: Request Support
nb-NO: Be om støtte

en: Reset Month's Analytics
nb-NO: Tilbakestill månedens analyser

en: Reset Today's Analytics
nb-NO: Tilbakestill dagens analyser

en: Reset Week's Analytics
nb-NO: Tilbakestill ukens analyser

en: Reset Year's Analytics
nb-NO: Tilbakestill årets analyser

en: Revision
nb-NO: Revisjon

en: Revision Link Visibility
nb-NO: Revisjon Link Synlighet

en: Revision Visibility for Visitors
nb-NO: Revisjonsvisibilitet for besøkende

en: Revision: %s
nb-NO: Revisjon: %s

en: Revisions
nb-NO: Revisjoner

en: Role Management
nb-NO: Rolledstyring

en: Same tab
nb-NO: Samme fane

en: Saved!
nb-NO: Lagd!

en: Saving...
nb-NO: Lagrer...

en: Scheduled
nb-NO: Planlagt

en: Search Shortlinks
nb-NO: Søk etter kortlinker

en: Secure your shortlink.
nb-NO: Sikre din kortlenke.

en: Security
nb-NO: Sikkerhet

en: Security check failed.
nb-NO: Sikkerhetskontroll mislyktes.

en: Select a method
nb-NO: Velg en metode

en: Select a post type
nb-NO: Velg en post type

en: Select redirection method
nb-NO: Velg omadresseringsmetode

en: Select which post statuses are accessible when visiting a PublishPress shortlink.
nb-NO: Velg hvilke post statuser som er tilgjengelige når du besøker en PublishPress kortlink.

en: Set when links should be auto-listed for each post type
nb-NO: Angi når linker skal listes automatisk for hver post type

en: Settings
nb-NO: Innstillinger

en: Share this with users.
nb-NO: Del dette med brukere.

en: Short String *
nb-NO: Kort streng *

en: Short string of this URL.
nb-NO: Kort streng av denne URL-en.

en: Shorten
nb-NO: Forkort

en: Shortlink Prefix
nb-NO: Prefiks for kortlenke

en: Shortlink created successfully.
nb-NO: Kortlenke opprettet vellykket.

en: Shortlink prefix is required for proper rendering of Elementor revisions. It is advisable to keep it enabled.
nb-NO: Prefiks for kortlenker er nødvendig for riktig gjengivelse av Elementor-revisjoner. Det anbefales å holde det aktivert.

en: Shortlink will appear here
nb-NO: Kortlenke vil vises her

en: Show Expiration Notice
nb-NO: Vis utløpsvarsel

en: Show Shortlink in Revision Table
nb-NO: Vis kortlenke i revisjonstabellen

en: Sorry, you are not allowed to access shortlink settings.
nb-NO: Beklager, du har ikke lov til å få tilgang til innstillingene for kortlenker.

en: Sorry, you are not allowed to access shortlinks.
nb-NO: Beklager, du har ikke tilgang til kortlenker.

en: Sorry, you are not allowed to create shortlinks.
nb-NO: Beklager, du har ikke lov til å opprette kortlenker.

en: Sorry, you are not allowed to edit shortlinks.
nb-NO: Beklager, du har ikke lov til å redigere kortlenker.

en: Sponsored
nb-NO: Sponset

en: Stats
nb-NO: Statistikk

en: Submit
nb-NO: Send inn

en: Submitted for approval
nb-NO: Sendt inn for godkjenning

en: Target URL *
nb-NO: Mål-URL *

en: Target url not found.
nb-NO: Måladressen ble ikke funnet.

en: This feature is available in PublishPress Shortlinks Pro.
nb-NO: Denne funksjonen er tilgjengelig i PublishPress Shortlinks Pro.

en: This link has expired
nb-NO: Denne lenken har utløpt

en: This link is expired.
nb-NO: Denne lenken er utløpt.

en: This link is not active.
nb-NO: Denne lenken er ikke aktiv.

en: This link is not containing the right prefix slug.
nb-NO: Denne lenken inneholder ikke riktig prefiks slug.

en: This links to a revision
nb-NO: Dette lenker til en revisjon

en: This links to an external website
nb-NO: Dette lenker til en ekstern nettside

en: This links to your post
nb-NO: Dette lenker til innlegget ditt

en: This plugin can be deleted.
nb-NO: Denne pluginen kan slettes.

en: This text will be added between your domain name and shortlink.
nb-NO: Denne teksten vil bli lagt til mellom domenenavnet ditt og kortlenken.

en: Tiny slug could not created.
nb-NO: Liten slug kunne ikke opprettes.

en: TinyPress Shortlinks Notice:
nb-NO: TinyPress kortlenker melding:

en: Title
nb-NO: Tittel

en: To use core PublishPress statuses with Shortlinks, Please enable the Shortlinks post type in PublishPress Statuses workflow settings.
nb-NO: For å bruke kjerner PubliserPress-statusser med Shortlinks, vennligst aktiver Shortlinks post type i innstillingene for PubliserPress Statuser arbeidsflyt.

en: Today
nb-NO: I dag

en: Upgrade to Pro
nb-NO: Oppgrader til Pro

en: Users must enter the password to redirect to the target link.
nb-NO: Brukere må angi passordet for å bli omdirigert til mållinken.

en: Users will not able to redirect to the target URL once expire.
nb-NO: Brukere vil ikke kunne bli omdirigert til mål-URL-en når den utløper.

en: Valid: %%s
nb-NO: Gyldig: %%s

en: Validating...
nb-NO: Validerer...

en: View Knowledge Base
nb-NO: Se kunnskapsbase

en: Visited at %s
nb-NO: Besøkt kl. %s

en: We have developed extensions for the below browsers.
nb-NO: Vi har utviklet utvidelser for følgende nettlesere.

en: When Link is First Used
nb-NO: Når lenken brukes første gang

en: When Link is First Used or Post Created
nb-NO: Når lenken brukes første gang eller innlegget opprettes

en: When Post is Created
nb-NO: Når innlegget opprettes

en: When Post is Published
nb-NO: Når innlegget publiseres

en: When Revision is Created
nb-NO: Når revisjonen er opprettet

en: When Revision is Created or Link is First Used
nb-NO: Når revisjonen er opprettet eller lenken første gang brukes

en: When a shortlink expires, visitors will be redirected to this URL instead of seeing an error. Leave empty to show the default expiration message.
nb-NO: Når en kortlink utløper, vil besøkende bli omdirigert til denne URL-en i stedet for å se en feilmelding. La stå tom for å vise standard utløpsmelding.

en: When enabled, keywords configured in shortlink settings will be automatically linked in your content.
nb-NO: Når aktivert, vil nøkkelord konfigurert i kortlenkinnstillingene automatisk bli lenket i innholdet ditt.

en: When enabled, revision shortlinks will appear in the "All Shortlinks" table based on the behavior you configure below.
nb-NO: Når aktivert, vil revisjon korte linker vises i "Alle korte linker" tabellen basert på oppførselen du konfigurerer nedenfor.

en: When enabled, shortlinks will appear in the "All Links" table based on the behavior you configure below.
nb-NO: Når aktivert, vil korte linker vises i "Alle linker" tabellen basert på oppførselen du konfigurerer nedenfor.

en: Where should expired shortlinks redirect?
nb-NO: Hvor skal utløpte korte linker omdirigere?

en: Where should these keywords be auto-linked?
nb-NO: Hvor skal disse nøkkelordene automatisk lenkes?

en: Who Can Control Settings
nb-NO: Hvem kan kontrollere innstillinger

en: Who Can Create/Edit Shortlinks
nb-NO: Hvem kan opprette/redigere kortlenker

en: Who Can See Analytics
nb-NO: Hvem kan se analyser

en: Who Can View Shortlinks
nb-NO: Hvem kan se kortlenker

en: You do not have permission to create shortlinks.
nb-NO: Du har ikke tillatelse til å opprette kortlenker.

en: You do not have permission to reset analytics.
nb-NO: Du har ikke tillatelse til å tilbakestille analyser.

en: You will be redirected shortly.
nb-NO: Du vil bli omdirigert om kort tid.

en: You're using PublishPress Shortlinks Free. The Pro version has more features and support.
nb-NO: Du bruker PublishPress Shortlinks Gratis. Pro-versjonen har flere funksjoner og støtte.

en: go
nb-NO: gå
