Arjuna X 1.3.8 - en to pl translation catalogue (231 entries)

en:  at
pl:  @

en: % comments
pl: % komentarzy

en: %d days
pl: %d dni

en: %d hours
pl: %d godzin

en: %d minutes
pl: %d minut

en: %d months
pl: %d miesięce/y

en: %d seconds
pl: %d sekund

en: %d weeks
pl: %d tygodnie/i

en: %d years
pl: %d rok (lata)

en: 1 comment
pl: 1 komentarz

en: 1 day
pl: 1 dzień

en: 1 hour
pl: 1 godzina

en: 1 minute
pl: 1 minuta

en: 1 month
pl: 1 miesiąc

en: 1 second
pl: 1 sekunda

en: 1 week
pl: 1 tydzień

en: 1 year
pl: 1 rok

en: <i>none</i>
pl: <i>brak</i>

en: Aligned to the left
pl: Wyrównane do lewej

en: Aligned to the right
pl: Wyrównane do prawej

en: Alignment
pl: Położenie

en: Alternate between left and right alignment
pl: Stosuj wyrównanie naprzemiennie do lewej i prawej

en: Append to page title
pl: Dodaj do strony tytułowej

en: Archive pages
pl: stronie archiwum

en: Arjuna Options
pl: Arjuna Ustawienia

en: Arjuna Theme Options
pl: Ustawienia tematu Arjuna

en: Arjuna is completely free. Therefore, please understand that we do NOT offer free support. If you require support of any kind other than fixing a bug that is related to Arjuna, please request a quote from us.
pl: Arjuna jest całkowicie darmowym tematem WordPress’a. Jednakże zrozum nas proszę, że NIE oferujemy darmowego wsparcia. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy innej niż zgłoszenie błędu związanego z Arjuną, prosimy o kontakt z nami.

en: Arjuna needs write permissions to create a new file %s, which will contain the custom CSS.
pl: Arjuna potrzebuje zezwolenia na zapis, aby utworzyć nowy plik %s, który będzie zawierał wybrane CSS.

en: Background &amp; Color Schemes
pl: Schemat kolorów i tła

en: Background Style
pl: Styl tła

en: Blog Archives
pl: Archiwum Blogu

en: Blog Name (&quot; - %s&quot;)
pl: Nazwa Bloga (&quot;%s&quot;)

en: Blueish gradient
pl: niebieskawy gradien

en: Browse by Tags
pl: Przeglądaj po tagach

en: Browsing Posts in <em>%s</em>
pl: Wpisy w kategorii: <em>%s</em>

en: Browsing Posts published by <em>%s</em>
pl: Wpisy, których autorem jest <em>%s</em>

en: Browsing Posts published in %s
pl: Wpisy z okresu: %s

en: Browsing Posts published on %s
pl: Wpisy z dnia %s

en: Browsing Posts tagged <em>%s</em>
pl: Wpisy z tagiem: <em>%s</em>

en: Cancel Reply
pl: Skasuj odpowiedź

en: Categories
pl: kategorie

en: Category &amp; tag pages
pl: stronie kategorii i tagu

en: Category ID
pl: ID kategorii

en: Category Name
pl: nazwa kategorii

en: Category Slug
pl: alfabetycznie

en: Changelog
pl: Zmiany w kodzie

en: Comment Display
pl: Wyświetlanie komentarza

en: Comment Pages:
pl: Komentowane strony:

en: Comments
pl: Komentarze

en: Comments &amp; Trackbacks
pl: Komentarze i trackbacks

en: Comments are closed.
pl: Komentowanie jest zakończone

en: Comments off
pl: Komentowanie jest wyłączone

en: Contact Sales
pl: Kontakt z działem sprzedaży

en: Custom CSS
pl: Wybrany CSS

en: Custom:
pl: Wybrany:

en: Dark Blue
pl: Ciemny niebieski

en: Date Format
pl: Format daty

en: Default Date Format (Example: <em>&quot;Written by admin on %s&quot;</em>)
pl: Wyświetl standardowo (np. <em>&quot;Napisane przez admina %s&quot;</em>)

en: Default Widgets
pl: Standardowe widżety

en: Display Author
pl: Autor

en: Display Button Labels
pl: Wyświetl etykiety przycisków.

en: Display Categories
pl: Wyświetlaj kategorie

en: Display Home button
pl: Wyświetl przycisk Home

en: Display Info Bar for Pages
pl: Pasek informacyjny dla stron

en: Display Tags
pl: Wyświetlaj tagi

en: Display Time
pl: Czas

en: Display a Facebook button on the very top of the sidebar.
pl: Wyświetl przycisk Facebook’a na samej górze paska bocznego.

en: Display a Twitter button on the very top of the sidebar.
pl: Wyświetl przycisk Twitter’a na samej górze paska bocznego.

en: Display a notice to Internet Explorer 6 users to update their browsers.
pl: Wyświetlaj informację dla użytkowników Internet Explorera 6, aby zaktualizowali swoją przeglądarkę.

en: Display an RSS button on the very top of the sidebar.
pl: Wyświetl przycisk RSS na samej górze paska bocznego.

en: Display comments as follows
pl: Wyświetl komentarze w następująco

en: Display default sidebar widgets if the widget bars are empty.
pl: Wyświetl standardowy pasek widżetów, jeśli pasek widżetów jest pusty.

en: Display labels next to the buttons (RSS, Twitter and Facebook).
pl: Wyświetl etykiety NEXT do przycisków (RSS, Twitter and Facebook).

en: Display links to the previous and next posts above each post.
pl: Wyświetl linki do starszych i nowszych postów powyżej każdego posta.

en: Display links to the previous and next posts below each post.
pl: Wyświetl linki do starszych i nowszych postów poniżej każdego posta.

en: Display the info bar right below the title of pages.
pl: Wyświetl pasek informacyjny po prawej stronie ponad tytułłem strony.

en: Dropdown
pl: Rozwijanie

en: Edit
pl: Edycja

en: Edit in Admin
pl: Edytuj jako admin

en: Enable JavaScript menus
pl: Włącz menu JavaScript

en: Enable custom CSS rules
pl: Załączanie wybranych reguł CSS

en: Enable this menu
pl: Włącz to menu

en: Enabled
pl: Włączone

en: Error 404 - Not Found
pl: Error 404 - Nie znaleziono

en: Excerpts
pl: Wycinki

en: Exclude categories
pl: wyklucz kategorie

en: Exclude pages
pl: wyklucz strony

en: F, Y
pl: n.Y

en: Facebook Button
pl: Przycisk Facebook’a.

en: Find
pl: Szukaj

en: First Header Menu
pl: Menu pierwszego nagłówka

en: Follow Us
pl: Śledź nas

en: Footer Style
pl: Styl Stopki

en: General Options
pl: Główne Ustawienia

en: Gray gradient
pl: szary gradient

en: Gray gradient (reverse)
pl: odwrócony szary gradient

en: Header Image
pl: Tło nagłowka

en: Header Logo
pl: Logo nagłówka

en: Home
pl: Początek

en: Home Button
pl: Przycisk Home

en: Homepage/Index page
pl: stronie domowej

en: If disabled, the menu will be hidden.
pl: Jeśli jest wyłączone, to menu będzie ukryte.

en: If enabled, Arjuna will include your custom CSS rules with every page call. If you intend to make some minor changes to the theme, enabling this option ensures that you can safely upgrade Arjuna without losing your custom CSS. We recommend to use child themes for more serious customizations.
pl: Jeśli opcja jest włączona, Arjuna utworzy arkusz stylów z Twoimi wybranymi regułami CSS. Arkusz stylów użytkownika zostanie dołączony do odwołania każdej strony. Jeśli zamierzają Państwo dokonać pewnych drobnych zmian w arkuszu stylów, włączenie tej opcji gwarantuje, że można bezpiecznie aktualizować temat Arjuna bez utraty własnych arkuszy styów.

en: If enabled, Arjuna will use its own native pagination to allow your users to navigate the blog using pages.
pl: Jeśli opcja jest włączona, Arjuna będzie używała własnej numeracji stron, aby umożliwić użytkownikom poruszanie się po blogu za ich pomocą.

en: If the background is a solid color, you can choose the style of the buttons yourself.
pl: Jeżeli tłem jest jednolity kolor, możesz wybrać własny styl przycisków.

en: If you intend to use the two column sidebar, we recommend to choose either the normal or the large sidebar.
pl: Jeśli masz zamiar używać dwóch pasków bocznych, polecamy wybrać normalny lub duży rozmiar.

en: Include categories
pl: dołącz kategorie

en: Include pages
pl: dołącz strony

en: Include the author of a post in the post header.
pl: Dołącz Autora postu do nagłówka tego postu.

en: Include the time and date of when the post has been published, instead of only the date.
pl: Dodaj czas i godzinę publikacji posta, zamiast samej daty.

en: Khaki gradient
pl: gradient khaki

en: Large
pl: duża

en: Leave Feedback
pl: Dodaj opinię

en: Leave a Comment
pl: Zostaw komentarz

en: Leave a comment
pl: Dodaj komentarz

en: Leave comment
pl: Zostaw komentarz

en: Left
pl: do lewej

en: Left sidebar
pl: Pasek boczny po lewej

en: Light Blue
pl: Jasny niebieski

en: Light Red
pl: Jasny czerwony

en: Log out of this account
pl: Wyloguj się z tego konta

en: Logged in as %s.
pl: Zalogowany jako %s.

en: Logout
pl: Wylogowanie

en: Match Header Image
pl: Wybierz obraz nagłówka

en: Menu Items
pl: Elementy menu

en: Menu lists only
pl: Lista menu tylko

en: Miscellaneous
pl: Inne ustawienia

en: Navigation Links
pl: Linki nawigacyjne

en: Need installation or integration support? Need something customized or extended?
pl: Potrzebujesz pomocy przy instalacji lub integracji? Potrzebujesz dostosować lub rozszerzyć ustawienia tego tematu?

en: Newer Comments
pl: Nowsze komentarze

en: Newer Entries
pl: nowsze wpisy

en: Next
pl: następne

en: Next Page
pl: następna strona

en: Next Post
pl: następny wpis

en: No comments
pl: Brak komentarzy

en: No dropdown menu
pl: menu nierozwijane

en: No one has commented yet.
pl: Nikt jeszcze nie komentował.

en: No sidebar
pl: Brak paska bocznego

en: Normal
pl: normalna

en: Note: If enabled, an excerpt will be shown instead of the full post on selected pages. If a post does not have a custom excerpt, an automatic excerpt of the first 55 words will be displayed.
pl: Uwaga: Jeżeli ta opcja jest włączona, to będą wyświetlane jedynie wycinki wpisów zamiast całych wpisów na zaznaczonych stronach. Jeżeli wpis nie ma ustawionego konkretnego wycinka, wycinek będzie tworzony automatycznie jako pierwszych 55 wyrazów wpisu.

en: Note: The links will only be shown on permalink pages, i.e. the URL where one single post/page is displayed.
pl: Uwaga: linki będą wyświetlane tylko na stronach permalinkowanych, tzn. adres URL, gdzie jeden post/strona jest wyświetlany/a.

en: Note: While the above fields show empty categories, the theme will only display categories that have at least one published post in them.
pl: Uwaga: Jeśli pole powyżej pokazuje puste kategorie, temat wyświetli tylko te kategorie, które mają co najmniej jeden post opublikowanych w nich.

en: Note: While the above fields show empty categories, the theme will only display categories that have at least one published post in them.</span>
pl: Uwaga: jeśli pole z dodanymi kategoriami będzie puste, temat wyświetli jedynie te kategorie, które posiadają co najmniej 1 post w nich opublikowany.</span>

en: Older Comments
pl: Starsze komentarze

en: Older Entries
pl: starsze wpisy

en: One-level dropdown menu
pl: menu rozwijane, jedno-poziomowe.

en: Page %
pl: strona %

en: Page %s
pl: Strona %s

en: Page %s of %s
pl: Strona %s z %s

en: Page Anchors
pl: Zakotwiczanie strony

en: Page Gap
pl: Odstępy na stronie

en: Page ID
pl: ID strony

en: Page Order
pl: kolejności stron

en: Page Range
pl: Ranga strony

en: Page Slug
pl: alfabetycznie

en: Page Title
pl: tytuł strony

en: Pages
pl: strony

en: Pages:
pl: strony:

en: Pagination
pl: Numeracja stron

en: Pass required
pl: Wymagane hasło

en: Passed Time (Example: <em>&quot;Written by admin about 3 days ago.&quot;</em>)
pl: Wyświetl jako upływający czas (np. <em>&quot;Napisane przez admina 3 dni temu.&quot;</em>

en: Permalink to
pl: Link do wpisu

en: Please include your Wordpress version, browser details and a screenshot, if necessary.
pl: Dodaj proszę swoją wersję WordPress’a, informacje na temat używanej przeglądarki oraz zrzut ekranu, jeśli tego potrzebujesz.

en: Post Count
pl: licznik wpisów

en: Previous
pl: poprzednie

en: Previous Page
pl: poprzednia strona

en: Previous Post
pl: poprzedni wpis

en: RSS Button
pl: Przycisk RSS

en: Read more
pl: Czytaj więcej&hellip;

en: Recent Posts
pl: Ostatnie wpisy

en: Report Bugs
pl: Zgłaszanie błędów

en: Report a Bug
pl: Zgłoś błąd

en: Right
pl: do prawej

en: Right sidebar
pl: Pasek boczny po prawej

en: Roadmap
pl: Planowane zmiany

en: Save Changes
pl: Zachowaj zmiany

en: Sea Green
pl: Morski zielony

en: Search Results on <em>%s</em>
pl: Wyniki wyszukiwania frazy <em>%s</em>

en: Search Results:
pl: Szukaj wyników:

en: Search here...
pl: Szukaj tutaj...

en: Search pages
pl: stronie wyników wyszukiwania

en: Second Header Menu
pl: Nagłówek drugiego menu

en: Separators
pl: Separatory

en: Show IE6 Notice
pl: Pokaż ostrzeżenie o IE6

en: Show excerpts on
pl: Pokazuj wycinki na

en: Sidebar
pl: Ustawienia paska bocznego

en: Sidebar Position
pl: Pozycja paska bocznego

en: Sidebar Width
pl: Szerokość paska bocznego

en: Single Posts and Pages
pl: Ustawienia postów i stron

en: Skip to posts
pl: Przejdź do wpisów

en: Small
pl: mała

en: Sorry, but you are looking for something that isn't here.
pl: Przepraszamy, ale szukasz czegoś czego tutaj nie ma.

en: Sort menu items in
pl: Sortuj elementy menu

en: Sorting Order
pl: Sortowanie według

en: Subscribe to comments
pl: Subskrybuj komentarze

en: Support &amp; Sales
pl: Pomoc i sprzedaż

en: Thank you for using Arjuna, the free WordPress theme designed by %s.
pl: Dziękujemy za używanie Arjuny, darmowego tematu WordPress’a stworzonego przez %s.

en: The Arjuna options have been saved.
pl: Ustawienia Arjuny zostały zapisane.

en: The custom logo will be included in the header, aligned to the left and vertically centered.
pl: Wybrane logo zostanie umieszczone w nagłówku, wyrównane w poziomie do lewej, a w pionie - do środka.

en: The default date format can be customized in Settings &gt; General.
pl: Standardowy format daty może być wybrany w Ustawieniach &gt Ogólne

en: The default depends on your WordPress version and whether you have any pagination plugins activated. If the wp-paginate or wp-pagenavi plugin is activated, then Arjuna will use these plugins to create the pagination.
pl: Domyślnie zależy od wersji WordPress’a i tego czy masz jakieś pluginy paginacji aktywowane. Jeśli paginacja WP lub plugin pagenavi jest włączony Arjuna wykorzysta te pluginy do tworzenia numeracji stron.

en: The info bar usually includes the author of the page, the publish date and the comments button. This options entirely hides the bar so that only the title is shown.
pl: Pasek informacji zwykle zawiera autora strony, datę publikacji i przycisk komentarzy. Ta opcja całkowicie ukrywa pasek, wyświetlany jest tylko tytuł.

en: The number of page buttons in a gap before an ellipsis (...) is displayed.
pl: Numery przycisków stron w odstępach przed nawiasami (...) nie będą wyświetlane.

en: The number of page buttons that will always appear at the beginning and the end of the pagination.
pl: Numery przycisków na stronie, które pojawią się zawsze na poczatku i na końcu numeracji stron.

en: The number of page buttons that will appear before and after the current page button.
pl: Numery przycisków na stronie, które pojawią się przed i po przycisku obecnej strony.

en: There is nothing here (yet).
pl: Tutaj nic nie ma (jeszcze).

en: There is nothing here.
pl: Nic tu nie ma niestety.

en: This browser is outdated. Please <a href="http://www.microsoft.com/windows/internet-explorer/default.aspx">upgrade</a> your browser to enjoy this website to its fullest extent.
pl: Ta przeglądarka jest przestarzała. Proszę <a href="http://www.microsoft.com/windows/internet-explorer/default.aspx">zaktualizuj</a> swoją przegląrakę.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
pl: Ten post jest zabezpieczony hasłem. Wpisz hasło, aby zobaczyć komentarze.

en: This will be appended to the page title of every web page (posts, pages, categories, etc.)
pl: Będzie dołączone do tytułu strony na wszystkich stronach (postach, stronach, kategoriach, etc.)

en: Twitter Button
pl: Przycisk Twitter’a.

en: Two-level dropdown menu
pl: menu rozwijane dwu-poziomowe.

en: Use Arjuna pagination
pl: Użyj numeracji stron tematu Arjuna.

en: Use WordPress default
pl: Użyj standardowej WordPress’a

en: Useful Links
pl: Użyteczne linki

en: Visually separate the menu buttons
pl: Wstaw wizualny separator pomiędzy przyciskami menu

en: Written by
pl: Napisane przez

en: You must be %slogged in%s to post a comment.
pl: Musisz być %slogged in%, aby napisać komentarz

en: Your comment
pl: Twój komentarz

en: Your comment is awaiting moderation.
pl: Twój komentarz czeka na akceptację

en: Your email
pl: Twój e-mail

en: Your name
pl: Twoje imię

en: Your search returned no results.
pl: Wyszukiwanie nie przyniosło rezultatów.

en: Your trackback is awaiting moderation.
pl: Twój komentarz czeka na akceptację

en: Your website
pl: Twoja strona www

en: about %s ago
pl: około %s temu

en: ascending
pl: rosnąco

en: continue reading...
pl: czytaj dalej&hellip;

en: descending
pl: malejąco

en: on
pl: w dniu

en: order by
pl: uporządkowane wg
