Arjuna X 1.3.8 - en to pl translation catalogue (217 entries)

en:  at
pl: przy

en: % comments
pl: % komentarzy

en: %1$s at %2$s
pl: -------------------%1$s przy %2$s

en: %d days
pl: %d dni

en: %d hours
pl: %d godzin

en: %d minutes
pl: %d minut

en: %d months
pl: %d miesi&#281ce/y

en: %d seconds
pl: %d sekund

en: %d weeks
pl: %d tygodnie/i

en: %d years
pl: %d rok (lata)

en: 1 comment
pl: 1 komentarz

en: 1 day
pl: 1 dzie&#324

en: 1 hour
pl: 1 godzina

en: 1 minute
pl: 1 minuta

en: 1 month
pl: 1 miesi&#261c

en: 1 second
pl: 1 sekunda

en: 1 week
pl: 1 tydzie&#324

en: 1 year
pl: 1 rok

en: <i>none</i>
pl: <i>brak</i>

en: Aligned to the left
pl: Wyr&#243wnane do lewej

en: Aligned to the right
pl: Wyr&#243wnane do prawej

en: Alignment
pl: Po&#322o&#380enie

en: Alternate between left and right alignment
pl: Stosuj wyr&#243wnanie naprzemiennie do lewej i prawej

en: Append to page title
pl: Dodaj do strony tytu&#322owej

en: Arjuna Options
pl: Arjuna Ustawienia

en: Arjuna Theme Options
pl: Ustawienia tematu Arjuna

en: Arjuna cannot write to the themes directory. The custom CSS rules will be included in the header of each page, between &lt;STYLE&gt; tags.
pl: Arjuna nie mo&#380e zapisywa&#263 do katalogu tematu. Regu&#322y w&#322asnych CSS mog&#261 zosta&#263 do&#322&#261czone w nag&#322&#243wku ka&#380dej strony, mi&#281dzy tagami &lt;STYLE&gt;.

en: Arjuna is completely free. Therefore, please understand that we do NOT offer free support. If you require support of any kind other than fixing a bug that is related to Arjuna, please request a quote from us.
pl: Arjuna jest ca&#322kowicie darmowym tematem WordPress`a. Jednak&#380e zrozum nas prosz&#281, &#380e NIE oferujemy darmowego wsparcia. Je&#347li jednak potrzebujesz pomocy innej ni&#380 zg&#322oszenie b&#322&#281du zwi&#261zanego z Arjun&#261, prosimy o kontakt z nami.

en: Arjuna needs write permissions to create a new file %s, which will contain the custom CSS.
pl: Arjuna potrzebuje zezwolenia na zapis, aby utworzy&#263 nowy plik% s, kt&#243ry b&#281dzie zawiera&#322 wybrane CSS.

en: Blog Archives
pl: Archiwum Blogu

en: Blog Name (&quot; - %s&quot;)
pl: Nazwa Bloga (&quot; - %s&quot;)

en: Browse by Tags
pl: Przegl&#261daj po Tagach

en: Browsing Posts in <em>%s</em>
pl: Wyszukiwanie post&#243w w <em>%s</em>

en: Browsing Posts published by <em>%s</em>
pl: Wyszukiwanie post&#243w publikowanych przez <em>%s</em>

en: Browsing Posts published in %s
pl: Wyszukiwanie post&#243w publikowanych w %s

en: Browsing Posts published on %s
pl: Wyszukiwanie post&#243w publikowanych w %s

en: Browsing Posts tagged <em>%s</em>
pl: Wyszukiwanie post&#243w z tagami <em>%s</em>

en: Cancel Reply
pl: Skasuj odpowied&#378

en: Categories
pl: Kategorie

en: Category ID
pl: ID kategorii

en: Category Name
pl: Nazwa kategorii

en: Category Slug
pl: Alfabetycznie

en: Changelog
pl: Zmiany w kodzie

en: Comment Display
pl: Wy&#347wietlanie komentarza

en: Comment Pages:
pl: Komentowane strony:

en: Comments
pl: Komentarze

en: Comments are closed.
pl: Komentarze s&#261 wy&#322&#261czone.

en: Comments off
pl: Komentarze wy&#322&#261czone

en: Contact Sales
pl: Kontakt z dzia&#322em sprzeda&#380y

en: Custom CSS
pl: Wybrany CSS

en: Custom:
pl: Wybrany:

en: Dark Blue
pl: Ciemny niebieski

en: Date Format
pl: Format daty

en: Default Date Format (Example: <em>&quot;Written by admin on %s&quot;</em>)
pl: Wy&#347wietl standardowo (np. <em>&quot;Napisane przez admina %s&quot;</em>)

en: Default Widgets
pl: Standardowe wid&#380ety

en: Display Author
pl: Autor

en: Display Button Labels
pl: Wy&#347wietl etykiety przycisk&#243w.

en: Display Home button
pl: Wy&#347wietl przycisk Home

en: Display Info Bar for Pages
pl: Pasek informacyjny dla stron

en: Display Time
pl: Czas

en: Display a Facebook button on the very top of the sidebar.
pl: Wy&#347wietl przycisk Facebook`a na samej g&#243rze paska bocznego.

en: Display a Twitter button on the very top of the sidebar.
pl: Wy&#347wietl przycisk Twitter`a na samej g&#243rze paska bocznego.

en: Display an RSS button on the very top of the sidebar.
pl: Wy&#347wietl przycisk RSS na samej g&#243rze paska bocznego.

en: Display comments as follows
pl: Wy&#347wietl komentarze w nast&#281puj&#261co

en: Display default sidebar widgets if the widget bars are empty.
pl: Wy&#347wietl standardowy pasek wid&#380et&#243w, je&#347li pasek wid&#380et&#243w jest pusty.

en: Display labels next to the buttons (RSS, Twitter and Facebook).
pl: Wy&#347wietl etykiety NEXT do przycisk&#243w (RSS, Twitter and Facebook).

en: Display links to the previous and next posts above each post.
pl: Wy&#347wietl linki do starszych i nowszych post&#243w powy&#380ej ka&#380dego posta.

en: Display links to the previous and next posts below each post.
pl: Wy&#347wietl linki do starszych i nowszych post&#243w poni&#380ej ka&#380dego posta.

en: Display the info bar right below the title of pages.
pl: Wy&#347wietl pasek informacyjny po prawej stronie ponad tytu&#322&#322em strony.

en: Dropdown
pl: Rozwijanie

en: Edit
pl: Edycja

en: Edit in Admin
pl: Edytuj jako Admin

en: Enable IE6 performance optimization
pl: Optymalizacja wydajno&#347ci dla IE6

en: Enable custom CSS rules
pl: Za&#322&#261czanie wybranych regu&#322 CSS

en: Enable this menu
pl: W&#322&#261cz to menu

en: Enabled
pl: W&#322&#261czone

en: Error 404 - Not Found
pl: Error 404 - Nie znaleziono

en: Exclude categories
pl: Wy&#322&#261cz kategorie

en: Exclude pages
pl: Wy&#322&#261cz strony

en: Facebook Button
pl: Przycisk Facebook`a.

en: Find
pl: Szukaj

en: First Header Menu
pl: Menu pierwszego nag&#322&#243wka

en: Follow Us
pl: &#346led&#378 nas

en: Footer Style
pl: Styl Stopki

en: General Options
pl: G&#322&#243wne Ustawienia

en: H:i
pl: Godz:min

en: Header
pl: Nag&#322&#243wek

en: Header Image
pl: T&#322o nag&#322&#243wka

en: Hide any traces of comments when comments, pingbacks and trackbacks are disabled on <strong>Pages</strong>.
pl: Ukryj dodatkowe opcje komentarzy, gdy komentarze, pingback`i i trackback`i s&#261 wy&#322&#322&#261czone na<strong> Stronach</strong>.

en: Hide any traces of comments when comments, pingbacks and trackbacks are disabled on <strong>Posts</strong>.
pl: Ukryj dodatkowe opcje komentarzy, gdy komentarze, pingback`i i trackback`i s&#261 wy&#322&#261czone w <strong>Postach</strong>.

en: Home Button
pl: Przycisk Home

en: If disabled, the menu will be hidden.
pl: Je&#347li jest wy&#322&#261czone - menu b&#281dzie ukryte.

en: If enabled, Arjuna will create a user stylesheet with your custom CSS rules. The user stylesheet will be included with every page call. If you intend to make some minor changes to the stylesheet, enabling this option ensures that you can safely upgrade Arjuna without losing your custom CSS.
pl: Je&#347li opcja jest w&#322&#261czona, Arjuna utworzy arkusz styl&#243w z Twoimi wybranymi regu&#322ami CSS. Arkusz styl&#243w u&#380ytkownika zostanie do&#322&#261czony do odwo&#322ania ka&#380dej strony. Je&#347li zamierzaj&#261 Pa&#324stwo dokona&#263 pewnych drobnych zmian w arkuszu styl&#243w, w&#322&#261czenie tej opcji gwarantuje, &#380e mo&#380na bezpiecznie aktualizowa&#263 temat Arjuna bez utraty w&#322asnych arkuszy sty&#243w.

en: If enabled, Arjuna will use its own native pagination to allow your users to navigate the blog using pages.
pl: Je&#347li opcja jest w&#322&#261czona, Arjuna b&#281dzie u&#380ywa&#322a w&#322asnej numeracji stron, aby umo&#380liwi&#263 u&#380ytkownikom poruszanie si&#281 po blogu za ich pomoc&#261.

en: If enabled, these widgets will be displayed if the widget bar is empty: <b>sidebar_full_top:</b> Recent Posts and Browse by Tags, <b>sidebar_left:</b> Categories, <b>sidebar_right:</b> Meta
pl: Je&#347li opcja jest w&#322&#261czona, a pasek wid&#380et&#243w jest pusty, wid&#380ety b&#281d&#261 wy&#347wietlane nast&#281puj&#261co: <b> g&#243rny pasek boczny: </ b> Ostatnie posty i Przegl&#261daj po  tagach, <b>lewy pasek boczny<b>: </ b> Kategorie,  <b>prawy pasek boczny: </ b > Meta

en: If turned on, Arjuna will attempt to detect IE6 and serve a stand-alone CSS file specifically made for IE6.
pl: Je&#347li opcja jest w&#322&#261czona, temat Arjuna b&#281dzie pr&#243bowa&#322 wykry&#263 IE6 i spr&#243buje samodzielnie u&#380y&#263 pliku CSS specjalnie dla IE6.

en: If you intend to use the two column sidebar, we recommend to choose either the normal or the large sidebar.
pl: Je&#347li masz zamiar u&#380ywa&#263 dw&#243ch pask&#243w bocznych, polecamy wybra&#263 normalny lub du&#380y rozmiar.

en: Include categories
pl: Do&#322&#261cz kategorie

en: Include pages
pl: Do&#322&#261cz strony

en: Include the author of a post in the post header.
pl: Do&#322&#261cz Autora postu do nag&#322&#243wka tego postu.

en: Include the time and date of when the post has been published, instead of only the date.
pl: Dodaj czas i godzin&#281 publikacji posta, zamiast samej daty.

en: Internet Explorer 6 Optimization
pl: Optymalizacja dla IE6

en: Large
pl: Du&#380a

en: Leave Feedback
pl: Dodaj opini&#281

en: Leave a Comment
pl: Zostaw komentarz

en: Leave a comment
pl: Dodaj komentarz

en: Leave comment
pl: Zostaw komentarz

en: Left
pl: Do lewej

en: Left sidebar
pl: Pasek boczny po lewej

en: Light Blue
pl: Jasny niebieski

en: Log out of this account
pl: Wyloguj si&#281 z tego konta

en: Logged in as %s.
pl: Zalogowany jako%s.

en: Logout
pl: Wylogowanie

en: Menu Items
pl: Elementy menu

en: Menu lists only
pl: Lista menu tylko

en: Miscellaneous
pl: Inne ustawienia

en: Navigation Links
pl: Linki nawigacyjne

en: Need installation or integration support? Need something customized or extended?
pl: Potrzebujesz pomocy przy instalacji lub integracji? Potrzebujesz dostosowa&#263 lub rozszerzy&#263 ustawienia tego tematu?

en: Newer Comments
pl: Nowsze komentarze

en: Newer Entries
pl: Nowsze wiadomo&#347ci

en: Next
pl: Nast&#281pny

en: Next Page
pl: Nast&#281pna strona

en: Next Post
pl: Nast&#281pny post

en: No comments
pl: Brak komentarzy

en: No dropdown menu
pl: Brak rozwini&#281cia menu.

en: No one has commented yet.
pl: Nikt jeszcze nie komentowa&#322.

en: No sidebar
pl: Brak paska bocznego

en: Normal
pl: Normalna

en: Note:
pl: Uwaga:

en: Note: IE6 will still work the same if this option is turned off, however, you and your IE6 users will save an estimated 28kb (11 image and 2 CSS files) in bandwidth for first-time visitors. IE6 also might render more rapidly if this is turned on.
pl: Uwaga: IE6 nadal dzia&#322a tak samo, je&#347li opcja ta jest wy&#322&#322&#261czona, jednak&#380e Ty i u&#380ytkownicy IE6 mo&#380ecie zaoszcz&#281dzi&#263 oko&#322&#322o 28KB (11 obraz&#243w i 2 pliki CSS) na przepustowo&#347ci dla u&#380ytkownik&#243&#243w pierwszy raz odwiedzaj&#261cych. IE6 m&#243g&#322yby by&#263 wi&#281c szybszy, je&#347li opcja jest w&#322&#261czona.

en: Note: If enabled, the section that says Comments and the comments button in the heading of the respective pages/posts will be removed.
pl: Uwaga: Je&#347li opcja jest w&#322&#261czona, sekcja obs&#322uguj&#261ca komentarze oraz przycisk komentarzy w nag&#322&#243wku poszczeg&#243lnych stron/post&#243w b&#281dzie usuni&#281ty.

en: Note: The links will only be shown on permalink pages, i.e. the URL where one single post/page is displayed.
pl: Uwaga: linki b&#281d&#261 wy&#347wietlane tylko na stronach permalinkowanych, tzn. adres URL, gdzie jeden post/strona jest wy&#347wietlany/a.

en: Note: While the above fields show empty categories, the theme will only display categories that have at least one published post in them.
pl: Uwaga: Je&#347li pole powy&#380ej pokazuje puste kategorie, temat wy&#347wietli tylko te kategorie, kt&#243re maj&#261 co najmniej jeden post opublikowanych w nich.

en: Note: While the above fields show empty categories, the theme will only display categories that have at least one published post in them.</span>
pl: Uwaga: je&#347li pole z dodanymi kategoriami b&#281dzie puste, temat wy&#347wietli jedynie te kategorie, kt&#243re posiadaj&#261 co najmniej 1 post w nich opublikowany.</span>

en: Older Comments
pl: Starsze komentarze

en: Older Entries
pl: Starsze wiadomo&#347ci

en: One-level dropdown menu
pl: Rozwini&#281cie menu jedno-poziomowe.

en: Page %
pl: Strona %

en: Page %s
pl: Strona %s

en: Page %s of %s
pl: Strona %s z %s

en: Page Anchors
pl: Zakotwiczanie strony

en: Page Gap
pl: Odst&#281py na stronie

en: Page ID
pl: ID strony

en: Page Order
pl: Kolejno&#347ci stron

en: Page Range
pl: Ranga strony

en: Page Slug
pl: Alfabetycznie

en: Page Title
pl: Tytu&#322 strony

en: Pages
pl: Strony

en: Pages:
pl: Strony:

en: Pagination
pl: Numeracja stron

en: Pass required
pl: Wymagane has&#322o

en: Passed Time (Example: <em>&quot;Written by admin about 3 days ago.&quot;</em>)
pl: Wy&#347wietl jako up&#322ywaj&#261cy czas (np. <em>&quot;Napisane przez admina 3 dni temu.&quot;</em>

en: Performance Optimization
pl: Optymalizacja wydajno&#347ci

en: Permalink to
pl: Permalink do

en: Please include your Wordpress version, browser details and a screenshot, if necessary.
pl: Dodaj prosz&#281 Swoj&#261 wersj&#281 WordPress`a, informacje na temat u&#380ywanej przegl&#261darki oraz zrzut ekranu, je&#347li tego potrzebujesz.

en: Post Count
pl: Licznik post&#243w

en: Previous
pl: Wcze&#347niejszy

en: Previous Page
pl: Poprzednia strona

en: Previous Post
pl: Poprzedni post

en: RSS Button
pl: Przycisk RSS

en: Read more
pl: Czytaj wi&#281cej

en: Recent Posts
pl: Ostatnie posty

en: Report Bugs
pl: Zg&#322aszanie b&#322&#281d&#243w

en: Report a Bug
pl: Zg&#322o&#347 b&#322&#261d

en: Right
pl: Do prawej

en: Right sidebar
pl: Pasek boczny po prawej

en: Roadmap
pl: Planowane zmiany

en: Save Changes
pl: Zachowaj zmiany

en: Sea Green
pl: Morski zielony

en: Search Results on <em>%s</em>
pl: Szukaj wynik&#243w na <em>%s</em>

en: Search Results:
pl: Szukaj wynik&#243w:

en: Search here...
pl: Szukaj tutaj...

en: Second Header Menu
pl: Nag&#322&#243wek drugiego menu

en: Separators
pl: Separatory

en: Sidebar
pl: Ustawienia paska bocznego

en: Sidebar Position
pl: Pozycja paska bocznego

en: Sidebar Width
pl: Szeroko&#347&#263 paska bocznego

en: Single Posts and Pages
pl: Ustawienia post&#243w i stron

en: Skip to posts
pl: Przejd&#378 do post&#243w

en: Small
pl: Ma&#322a

en: Sorry, but you are looking for something that isn't here.
pl: Przepraszamy, ale szukasz co&#347 czego tutaj nie ma.

en: Sort menu items in
pl: Sortuj elementy menu

en: Sorting Order
pl: Sortowanie wed&#322ug

en: Subscribe to comments
pl: Subskrybuj komentarze

en: Support &amp; Sales
pl: Support & Sprzeda&#380

en: Thank you for using Arjuna, the free WordPress theme designed by %s.
pl: Dzi&#281kujemy za u&#380ywanie Arjuny, darmowego tematu WordPress`a stworzonego przez %s.

en: The Arjuna options have been saved.
pl: Ustawienia Arjuny zosta&#322y zapisane.

en: The default date format can be customized in Settings &gt; General.
pl: Standardowy format daty mo&#380e by&#263 wybrany w Ustawieniach &gt Og&#243lne

en: The default depends on your WordPress version and whether you have any pagination plugins activated. If the wp-paginate or wp-pagenavi plugin is activated, then Arjuna will use these plugins to create the pagination.
pl: Domy&#347lnie zale&#380y od wersji WordPress`a i tego czy masz jakie&#347 pluginy paginacji aktywowane. Je&#347li paginacja WP lub plugin pagenavi jest w&#322&#261czony Arjuna wykorzysta te pluginy do tworzenia numeracji stron.

en: The info bar usually includes the author of the page, the publish date and the comments button. This options entirely hides the bar so that only the title is shown.
pl: Pasek informacji zwykle zawiera autora strony, dat&#281 publikacji i przycisk komentarzy. Ta opcja ca&#322kowicie ukrywa pasek, wy&#347wietlany jest tylko tytu&#322.

en: The number of page buttons in a gap before an ellipsis (...) is displayed.
pl: Numery przycisk&#243w stron w odst&#281pach przed nawiasami (...) nie b&#281d&#261 wy&#347wietlane.

en: The number of page buttons that will always appear at the beginning and the end of the pagination.
pl: Numery przycisk&#243w na stronie, kt&#243re pojawi&#261 si&#281 zawsze na poczatku i na ko&#324cu numeracji stron.

en: The number of page buttons that will appear before and after the current page button.
pl: Numery przycisk&#243w na stronie, kt&#243re pojawi&#261 si&#281 przed i po przycisku obecnej strony.

en: There is nothing here (yet).
pl: Tutaj nic nie ma (jeszcze).

en: There is nothing here.
pl: Nic tu nie ma niestety.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
pl: Ten post jest zabezpieczony has&#322em. Wpisz has&#322o, aby zobaczy&#263 komentarze.

en: This will be appended to the page title of every web page (posts, pages, categories, etc.)
pl: B&#281dzie do&#322&#261czone do tytu&#322u strony na wszystkich stronach (postach, stronach, kategoriach, etc.)

en: Twitter Button
pl: Przycisk Twitter`a.

en: Two-level dropdown menu
pl: Rozwini&#281cie menu dwu-poziomowe.

en: Use Arjuna pagination
pl: U&#380yj numeracji stron tematu Arjuna.

en: Use WordPress default
pl: U&#380yj standardowej WordPress`a

en: Useful Links
pl: U&#380yteczne linki

en: Visually separate the menu buttons
pl: Wstaw wizualny separator pomi&#281dzy przyciskami menu

en: Written by
pl: Napisane przez

en: You must be %slogged in%s to post a comment.
pl: Musisz by&#263 %slogged in%, aby napisać komentarz

en: Your comment
pl: Tw&#243j komentarz

en: Your comment is awaiting moderation.
pl: Tw&#243j komentarz czeka na akceptacj&#281

en: Your email
pl: Tw&#243j mail

en: Your name
pl: Twoje imi&#281

en: Your search returned no results.
pl: Wyszukiwanie nie przynios&#322&#322o rezultat&#243&#243w.

en: Your website
pl: Twoja strona www

en: about %s ago
pl: oko&#322o %s temu

en: ascending
pl: rosn&#261co

en: continue reading...
pl: czytaj dalej...

en: descending
pl: malej&#261co

en: on
pl: w dniu

en: order by
pl: uporz&#261dkowane wg
