Tag Groups 2.1.2 - en to fi translation catalogue (323 entries)

en: %d option was added or changed. | %d options were added or changed.
fi[0]: %d vaihtoehto lisättiin tai muutettiin.
fi[1]: %d vaihtoehtoa lisättiin tai muutettiin.

en: %s created this sample page in the Setup Wizard of the <b>Tag Groups</b> plugin. You can safely edit and delete it or keep it for future reference.
fi: %s loi tämän esimerkkisivun <b>Tag Groups</b> -lisäosan asennusviisaria käyttäessäsi. Voit muokata ja poistaa sen turvallisesti tai pitää sen tulevaa käyttöä varten.

en: (1000x read, 100x write)
fi: (1000x luku, 100x kirjoitus)

en: (Not tested with right-to-left languages.)
fi: (Ei testattu oikealta vasemmalle -kielillä.)

en: (recommended)
fi: (suositellaan)

en: (show me the menu)
fi: (näytä minulle valikko)

en: 18 Gutenberg Blocks
fi: 18 Gutenberg-lohkoa

en: 21 Shortcodes
fi: 21 lyhytkoodia

en: <b>Please deselect taxonomies that you don't use. Using several taxonomies for the same post type or hierarchical taxonomies (like categories) is experimental and not supported.</b>
fi: <b>Poista käytöstä taxonomiat, joita et käytä. Useiden taxonomioiden käyttäminen samalle post-tyypille tai hierarkkisten taxonomioiden (kuten kategorioiden) käyttäminen on kokeellista eikä tuettua.</b>

en: A new parent group with the label '%s' has been created at the bottom of the table!
fi: Uusi pääryhmä nimellä '%s' on luotu taulukon alareunaan!

en: A new tag group with the label '%s' has been created!
fi: Uusi tunnisteyhdistelmä, jonka tunniste on '%s', on luotu!

en: A tag group with the id %1$s and the label '%2$s' has been deleted.
fi: Tunnisteyhdistelmä, jonka id on %1$s ja tunniste on '%2$s', on poistettu.

en: A tag group with the label '%s' already exists, or the label has not changed. Please choose another one or go back.
fi: Tunnisteyhdistelmä, jonka tunniste on '%s', on jo olemassa, tai tunniste ei ole muuttunut. Valitse toinen tai palaa takaisin.

en: A tag group with the label '%s' already exists.
fi: Tunnisteyhdistelmä, jonka tunniste on '%s', on jo olemassa.

en: Accordion
fi: Akkordion

en: Accordion Tag Cloud
fi: Akordeonipohjainen tagipilvi

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Active Taxonomies
fi: Aktiiviset taxonomies

en: Active Theme
fi: Aktiivinen teema

en: Add New Tag Group
fi: Lisää uusi tagiryhmä

en: Add a filter to the list of tags. Disable it here if it conflicts with other plugins or themes.
fi: Lisää suodatin tagiluetteloon. Poista se käytöstä täällä, jos se on ristiriidassa muiden lisäosien tai teemojen kanssa.

en: Add a pull-down menu to the filters above the list of posts. If you filter posts by tag groups, then only items will be shown that have tags (terms) in that particular group. This feature can be turned off so that the menu won't obstruct your screen if you use a high number of groups. May not work with all taxonomies.
fi: Lisää pudotusvalikko suodattimille yllä postiluettelon. Jos suodatat postit tagiryhmien mukaan, niin vain ne kohteet näytetään, joilla on tageja (termejä) kyseisessä ryhmässä. Tämä ominaisuus voidaan kytkeä pois päältä, jotta valikko ei estä näyttöäsi, jos käytät suurta määrää ryhmiä. Ei välttämättä toimi kaikkien taxonomien kanssa.

en: All Tag Groups features are available as Gutenberg blocks. You can also use shortcodes.
fi: Kaikki Tag Groups -toiminnot ovat saatavilla Gutenberg-lohkoina. Voit myös käyttää shortcodeja.

en: All groups have been deleted and assignments reset.
fi: Kaikki ryhmät on poistettu ja tehtävät nollattu.

en: Alphabetical Tag Cloud
fi: Aakkosellinen tagipilvi

en: Alphabetical Tag Index
fi: Aakkosellinen tagi-indeksi

en: Always load shortcode scripts.
fi: Lataa aina shortcode-skriptit.

en: Assign to
fi: Määritä

en: Back End
fi: Takapää

en: Below you can import previously exported settings/groups or terms from a file.
fi: Alla voit tuoda aiemmin vietyjä asetuksia/ryhmiä tai termejä tiedostosta.

en: Benchmarks
fi: Vertailuarvot

en: By default it returns a string with the html for a tabbed tag cloud.
fi: Oletusarvoisesti se palauttaa merkkijonon, jossa on HTML-tiedot välilehtipohjaiselle tagipilvelle.

en: By default the description appears in a tooltip when you hover the mouse over a tag in a tag cloud.
fi: Oletuksena kuvaus näkyy työkaluvihjeessä, kun viet hiiren tagin päälle tagipilvessä.

en: Cache
fi: Välimuisti

en: Caching
fi: Välimuisti

en: Change order
fi: Vaihda järjestystä

en: Checking the tag names
fi: Tagin nimien tarkistaminen

en: Checking...
fi: Tarkistetaan...

en: Choose the taxonomies for which you want to use Tag Groups:
fi: Valitse taxonomiat, joita haluat käyttää Tag-Groupsissa:

en: Choose the taxonomies for which you want to use tag groups.
fi: Valitse taxonomiat, joille haluat käyttää tagiryhmiä.

en: Click for more information
fi: Napsauta saadaksesi lisätietoja

en: Click on the features for more information.
fi: Napsauta ominaisuuksia saadaksesi lisätietoja.

en: Clicking will leave this page without saving.
fi: Klikkaaminen vie sinut tältä sivulta tallentamatta.

en: Collapsible tabs (toggle open/close).
fi: Käytettävät välilehdet (vaihda avaa/sulje).

en: Constants
fi: Vakiot

en: Continue
fi: Jatka

en: Create
fi: Luo

en: Create a draft sample page with Gutenberg blocks.
fi: Luo luonnos esimerkkisivusta Gutenberg-lohkoilla.

en: Create a draft sample page with shortcodes.
fi: Luo luonnos esimerkkisivusta lyhytkoodeilla.

en: Create a new folder inside your <i>wp-content/uploads</i> folder (for example "my-theme") and copy there these two items.
fi: Luo uusi kansio <i>wp-content/uploads</i> -kansiosi sisälle (esimerkiksi "my-theme") ja kopioi sinne nämä kaksi kohdetta.

en: Create a new group below.
fi: Luo uusi ryhmä alla.

en: Create sample groups:
fi: Luo esimerkkiryhmät:

en: Create sample tags in these groups:
fi: Luo esimerkkitagit näissä ryhmissä:

en: Credits
fi: Kiitokset

en: Database
fi: Tietokanta

en: Debug mode is off.
fi: Debug-tila on pois päältä.

en: Debug mode is on.
fi: Vianetsintätila on päällä.

en: Debugging
fi: Vianetsintä

en: Default Groups
fi: Oletusryhmät

en: Delete Groups
fi: Poista ryhmät

en: Delete Settings and Groups
fi: Poista asetukset ja ryhmät

en: Delete all groups and settings when uninstalling the plugin.
fi: Poista kaikki ryhmät ja asetukset, kun poistat liitännäisen.

en: Delete this group.
fi: Poista tämä ryhmä.

en: Detailed documentation is also available on the plugin website.
fi: Yksityiskohtaiset asiakirjat ovat myös saatavilla lisäosan verkkosivustolla.

en: Development News
fi: Kehitysuutiset

en: Display filter on the "Posts" screen.
fi: Näytä suodatin "Postit" -näytöllä.

en: Display filter on the "Tags" screen.
fi: Näytä suodatin "Tagit" -näytöllä.

en: Display information about tag groups.
fi: Näytä tietoja tagiryhmistä.

en: Display the tags in a list with first letters as heading.
fi: Näytä tagit listassa, jossa ensimmäiset kirjaimet ovat otsikkona.

en: Display the tags in a tabbed tag cloud.
fi: Näytä tagit välilehdillä olevassa tagipilvessä.

en: Display the tags in an accordion.
fi: Näytä tagit akordionissa.

en: Display the tags in lists under tag groups.
fi: Näytä tagit listoina tagiryhmien alla.

en: Display the tags in tabbed tag cloud with first letters as tabs.
fi: Näytä tagit välilehdillä olevassa tagipilvessä, jossa ensimmäiset kirjaimet ovat välilehtiä.

en: Do you really want to delete this tag group?
fi: Haluatko todella poistaa tämän tagiryhmän?

en: Don't load a theme.
fi: Älä lataa teemaa.

en: Dynamic Post Filter
fi: Dynaaminen Postisuodatin

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit tag groups
fi: Muokkaa tagiryhmiä

en: Edit this item inline
fi: Muokkaa tätä kohdetta suoraan

en: Enable Tag Groups Public API Access
fi: Ota käyttöön Tag-Groupsin julkinen API-pääsy

en: Enable Terms Public API Access
fi: Ota käyttöön Termien julkinen API-pääsy

en: Enable public access to tag groups endpoint /wp-json/tag-groups/v1/groups/.
fi: Ota käyttöön julkinen pääsy tagiryhmien päätepisteeseen /wp-json/tag-groups/v1/groups/.

en: Enable public access to terms endpoint /wp-json/tag-groups/v1/terms/.
fi: Ota käyttöön julkinen pääsy termien päätepisteeseen /wp-json/tag-groups/v1/terms/.

en: Enable shortcode in sidebar widgets (if not visible anyway).
fi: Ota shortcode käyttöön sivupalkin widgeteissä (jos se ei ole näkyvissä kuitenkaan).

en: Enhance the power of Tag Groups with the Pro version:
fi: Vahvista Tag Groupsin tehoa Pro-versiolla:

en: Enter the name of this new folder (for example "my-theme") below.
fi: Kirjoita tämän uuden kansion nimi (esimerkiksi "my-theme") alla.

en: Error parsing the file.
fi: Virhe tiedoston jäsentämisessä.

en: Error reading the file.
fi: Virhe tiedoston lukemisessa.

en: Error uploading the file.
fi: Virhe tiedoston lataamisessa.

en: Example
fi: Esimerkki

en: Export
fi: Vie

en: Export Files
fi: Vientitiedostot

en: Export/Import
fi: Vienti/tuonti

en: Feel free to abort the Setup Wizard any time and continue on your own path. You can also launch it again at a later time.
fi: Voit keskeyttää Asennusohjelman milloin tahansa ja jatkaa omalla polullasi. Voit myös käynnistää sen uudelleen myöhemmin.

en: Filesystem
fi: Tiedostojärjestelmä

en: Filter by label
fi: Suodata nimilapun mukaan

en: Filter by tag group
fi: Suodata tagiryhmän mukaan

en: Filter off
fi: Suodatin pois päältä

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Finished!
fi: Valmis!

en: First Aid
fi: Ensimmäinen apu

en: First Sample Tag
fi: Ensimmäinen esimerkkitag

en: First Steps
fi: Ensimmäiset askeleet

en: Fixing incorrect groups in term meta
fi: Virheellisten ryhmien korjaaminen termi-metassa

en: Fixing incorrect tag groups
fi: Virheellisten tagiryhmien korjaaminen

en: Front End
fi: Etupää

en: Further options
fi: Lisävaihtoehdot

en: Go to the <span class="dashicons dashicons-tag"></span>&nbsp;Tag Groups <a %s>taxonomy settings</a> and <b>select the taxonomy</b> (tag type) of your tags. In most cases just leave the default: Tags (post_tag).
fi: Siirry <span class="dashicons dashicons-tag"></span>&nbsp;Tag Groups <a %s>taxonomy-asetuksiin</a> ja <b>valitse taxonomy</b> (tagityyppi) tageillesi. Useimmissa tapauksissa voit vain jättää oletuksen: Tags (post_tag).

en: Go to the tag groups admin page and <b>create some groups</b>.
fi: Siirry tagiryhmien hallintasivulle ja <b>luo joitakin ryhmiä</b>.

en: Go to your tags and <b>assign them to these groups</b>.
fi: Siirry tageihisi ja <b>määrää ne näihin ryhmiin</b>.

en: Group ID
fi: Ryhmän ID

en: Group Information
fi: Ryhmätiedot

en: Group Statistics
fi: Ryhmän tilastot

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Gutenberg block preview
fi: Gutenberg-lohkon esikatselu

en: HTML in tag description:
fi: HTML tagin kuvauksessa:

en: Happy tagging!
fi: Hauskaa tageamista!

en: Here you can choose a theme for the Tabbed Tag Cloud and the Accordion Tag Cloud.
fi: Täällä voit valita teeman Välilehtipohjaiselle Tagipilvelle ja Akkordion Tagipilvelle.

en: Here you can turn off jQuery UI themes if your WordPress theme brings its own jQuery UI theme, in order to avoid conflicts.
fi: Täällä voit poistaa käytöstä jQuery UI -teemat, jos WordPress-teemasi tuo mukanaan oman jQuery UI -teeman, jotta vältetään ristiriidat.

en: Home
fi: Koti

en: Home URL
fi: Etusivun URL

en: I know what I am doing.
fi: Tiedän, mitä teen.

en: If the optional second parameter is set to 'true', the function returns a multidimensional array containing tag groups and tags.
fi: Jos valinnainen toinen parametri on asetettu 'true', funktio palauttaa monidimensionaalisen taulukon, joka sisältää tagiryhmät ja tagit.

en: If you activate this option, we try to sync the groups across all language versions of a tag when you save it. Deactivate it to set groups independently.
fi: Jos aktivoit tämän vaihtoehdon, yritämme synkronoida ryhmät kaikkien kieliversioiden välillä, kun tallennat sen. Poista se käytöstä asettaaksesi ryhmät itsenäisesti.

en: If you don't trust all users of your site, remove the HTML or use a plugin to give the unfiltered_html capability only to users you trust.
fi: Jos et luota kaikkiin sivustosi käyttäjiin, poista HTML tai käytä lisäosaa antaaksesi unfiltered_html-ominaisuuden vain luotettaville käyttäjille.

en: If you need help or have a new feature request, let us know.
fi: Jos tarvitset apua tai sinulla on uusi ominaisuuspyyntö, kerro meille.

en: If you need to launch the Setup Wizard again, you can find it in the settings. Just enter "wizard" in the search field.
fi: Jos sinun tarvitsee käynnistää Asennusohjelma uudelleen, löydät sen asetuksista. Kirjoita vain "wizard" hakukenttään.

en: If you use a custom taxonomy, make sure that the attribute "Public" is set to "true" and "Hierarchical" to "false".
fi: Jos käytät mukautettua taxonomyä, varmista, että attribuutti "Public" on asetettu "true" ja "Hierarchical" "false":ksi.

en: Import
fi: Tuo

en: Import File
fi: Tuo tiedosto

en: In most cases the default taxonomy <b>Tags (post_tag)</b> will do the job.
fi: Useimmissa tapauksissa oletustaxonomia <b>Tags (post_tag)</b> riittää.

en: Info
fi: Tietoa

en: It is recommended to back up the database of your site before proceeding.
fi: On suositeltavaa varmuuskopioida verkkosivustosi tietokanta ennen jatkamista.

en: Keep groups of translations in sync
fi: Pidä käännösryhmät synkronoituna

en: Learn more <a %s>about debugging</a>.
fi: Opi lisää <a %s>virheenkorjauksesta</a>.

en: Licences
fi: Lisenssit

en: Licenses
fi: Lisenssit

en: Maintenance
fi: Ylläpito

en: Migrate
fi: Siirrä

en: Migrate tags to the new format of Tag Groups.
fi: Siirrä tagit uuteen Tag Groups -muotoon.

en: Migrating the term meta
fi: Termi-metan migrointi

en: Multilingual
fi: Monikielinen

en: Multiple Groups Per Tag
fi: Useita ryhmiä per tag

en: Need Tag Groups Support?
fi: Tarvitsetko Tuki Tagiryhmille?

en: New themes can be created with the <a href="http://jqueryui.com/themeroller/" target="_blank">jQuery UI ThemeRoller</a>:
fi: Uusia teemoja voidaan luoda <a href="http://jqueryui.com/themeroller/" target="_blank">jQuery UI ThemeRollerin</a> avulla:

en: Next Step
fi: Seuraava vaihe

en: Nothing found
fi: Ei löytynyt

en: Now go the Tag Group Administration.
fi: Siirry nyt Tag Group -hallintaan.

en: Now go to the <a %1$s>Tag Groups settings</a>, or visit the <a %2$s>documentation</a>.
fi: Siirry nyt <a %1$s>Tag Groups -asetuksiin</a>, tai vieraile <a %2$s>dokumentaatiossa</a>.

en: Now you are ready to create your own tag groups. If you prefer to start out from a sample, we will create for you three groups and three tags. You can play around with them, rename or delete them.
fi: Nyt olet valmis luomaan omia tagiryhmiäsi. Jos haluat aloittaa esimerkin perusteella, luomme sinulle kolme ryhmää ja kolme tagia. Voit leikkiä niiden kanssa, nimetä ne uudelleen tai poistaa ne.

en: Number of assigned tags
fi: Määrä määritettyjä tageja

en: Number of changed items:
fi: Muutettujen kohteiden määrä:

en: Number of processed items:
fi: Käsiteltyjen kohteiden määrä:

en: On the following pages we will guide you through the basic settings that you need for the most common features.
fi: Seuraavilla sivuilla opastamme sinut läpi perusasetusten, joita tarvitset yleisimpiä toimintoja varten.

en: On the next page ("Download Builder") you will need to select the version 1.12.x and the components "Widget", "Accordion" and "Tabs". Make sure that before downloading you enter at the bottom as "CSS Scope" <b>.tag-groups-cloud</b> (including the dot).
fi: Seuraavalla sivulla ("Download Builder") sinun on valittava versio 1.12.x ja komponentit "Widget", "Accordion" ja "Tabs". Varmista, että ennen lataamista kirjoitat alareunaan "CSS Scope" <b>.Tag-Groups-Cloud</b> (mukaan lukien piste).

en: On the page "Theme Roller" you can customize all features or pick one set from the gallery. Finish with the "download" button.
fi: Sivulla "Theme Roller" voit mukauttaa kaikkia ominaisuuksia tai valita yhden kokoelman galleriasta. Viimeistele "lataa" -painikkeella.

en: Or click here if you prefer to do it on your own.
fi: Tai napsauta täällä, jos haluat tehdä sen itse.

en: Or go to the <a %1$s>Tag Groups settings</a> or visit the <a %2$s>documentation</a>.
fi: Tai siirry <a %1$s>Tag Groups -asetuksiin</a> tai vieraile <a %2$s>dokumentaatiossa</a>.

en: Or preview the sample page here.
fi: Tai esikatsele näytesivua täällä.

en: Parameters
fi: Parametrit

en: Parent Group Level
fi: Vanhemman Ryhmätason

en: Permissions
fi: Oikeudet

en: Please <a %s>click here to run the migration routines</a> to make sure we have migrated all tags.
fi: Ole hyvä ja <a %s>klikkaa tästä suorittaaksesi migraatio-ohjelmat</a> varmistaaksesi, että olemme siirtäneet kaikki tagit.

en: Please find links to the documentation in the <a %s>Tag Groups settings</a>.
fi: Löydät linkit dokumentaatioon <a %s>Tag Groups asetuksista</a>.

en: Please find the parameters in the <a %s>documentation</a>.
fi: Ole hyvä ja löydä parametrit <a %s>dokumentaatiosta</a>.

en: Please import the settings before the terms.
fi: Ole hyvä ja tuo asetukset ennen termejä.

en: Please keep in mind that the tag assignments cannot be recovered by the export/import function.
fi: Pidä mielessä, että tagiliitännät eivät voi palautua vienti-/tuontitoiminnolla.

en: Please select one of the languages above to see the correct tag groups!
fi: Valitse yllä olevista kielistä nähdäksesi oikeat tagiryhmät!

en: Please stay on this page until all processes have finished.
fi: Ole hyvä ja pysy tällä sivulla, kunnes kaikki prosessit ovat päättyneet.

en: Please upgrade WordPress and then try again.
fi: Ole hyvä ja päivitä WordPress ja yritä sitten uudelleen.

en: Please visit <a %1$s>%2$s</a>.
fi: Ole hyvä ja vieraile <a %1$s>%2$s</a>.

en: Post List
fi: Viestilista

en: Post Tags in Groups
fi: Viesti Tagit Ryhmissä

en: Quick&nbsp;Edit
fi: Nopea&nbsp;Muokkaus

en: Read more
fi: Lue lisää

en: Request Support
fi: Pyydä Tukea

en: Reset
fi: Nollaa

en: Reset Tag Filter
fi: Nollaa tagisuodatin

en: Reset the filter on the tags page to show all tags.
fi: Nollaa suodatin tagisivulla näyttämään kaikki tagit.

en: Running the maintenance can solve issues that you encounter during filtering by tag groups.
fi: Ylläpidon suorittaminen voi ratkaista ongelmia, joita kohtaat suodattaessasi tagiryhmien avulla.

en: Sample Content
fi: Esimerkkisisältö

en: Sample Group A
fi: Esimerkkiryhmä A

en: Sample Group B
fi: Esimerkkiryhmä B

en: Sample Group C
fi: Esimerkkiryhmä C

en: Save Settings
fi: Tallenna asetukset

en: Save Taxonomies
fi: Tallenna Taxonomiat

en: Save Theme Options
fi: Tallenna teeman asetukset

en: Search Results
fi: Hakutulokset

en: Search for setting pages. Type a space to show all settings.
fi: Etsi asetussivuja. Kirjoita välilyönti näyttääksesi kaikki asetukset.

en: Search for settings
fi: Etsi asetuksia

en: Second Sample Tag
fi: Toinen esimerkkitag

en: Server
fi: Palvelin

en: Settings
fi: Asetukset

en: Setup Wizard
fi: Asennusohjelma

en: Show hierarchical taxonomies. Not all Tag Groups features will work with these taxonomies.
fi: Näytä hierarkkiset taxonomiat. Kaikki Tag Groups -toiminnot eivät välttämättä toimi näiden taxonomioiden kanssa.

en: Show posts
fi: Näytä viestit

en: Show tags
fi: Näytä tagit

en: Show the Response
fi: Näytä vastaus

en: Shuffle Box
fi: Sekoita laatikko

en: Simple Tag Cloud
fi: Yksinkertainen Tag Cloud

en: Site URL
fi: Verkkosivun URL

en: Some blocks can show an approximate preview in the Gutenberg editor. If you deactivate this option, then all blocks will show a static icon with text.
fi: Jotkut lohkot voivat näyttää arvioidun esikatselun Gutenberg-editorissa. Jos poistat tämän vaihtoehdon käytöstä, kaikki lohkot näyttävät staattisen kuvakkeen tekstillä.

en: Sorting groups in term meta
fi: Ryhmien lajittelu termi-metassa

en: Start
fi: Aloita

en: Start the Setup Wizard
fi: Aloita Asennusvelho

en: System Information
fi: Järjestelmän tiedot

en: Tabbed Tag Cloud
fi: Välilehtipohjainen tagipilvi

en: Table Tag Cloud
fi: Taulukko Tag Cloud

en: Tabs triggered by hovering mouse pointer (without clicking).
fi: Välilehdet, jotka aktivoituvat hiiren osoittimen kelluessa (ilman klikkausta).

en: Tag Cloud Search
fi: Tag Cloud -haku

en: Tag Group Administration
fi: Tag Group Hallinta

en: Tag Group name
fi: Tag Group nimi

en: Tag Groups
fi: Tag-Groups

en: Tag Groups Setup Wizard
fi: Tag Groups Asennusohjelma

en: Tag Groups allows you to organize your WordPress taxonomy terms and show them in clouds, tabs, accordions, tables, lists and much more.
fi: Tag-Groups mahdollistaa WordPress taxonomy -termojen organisoinnin ja niiden näyttämisen pilvissä, välilehdissä, akordeoneissa, taulukoissa, listoissa ja paljon muuta.

en: Tag List
fi: Tagiluettelo

en: Tag Meta Box
fi: Tagi Meta-laatikko

en: Tag groups pro only
fi: Tag-ryhmät vain pro

en: Thanks for using Tag Groups | %1$sTaxoPress.com%2$s | Version %3$s
fi: Kiitos, että käytät Tag Groups | %1$sTaxoPress.com%2$s | Versio %3$s

en: The default texonomy is <b>Tags (post_tag)</b>. Please note that the tag clouds might not work with all taxonomies and that some taxonomies listed here may not be accessible in the admin backend. If you don't understand what is going on here, just leave the default.
fi: Oletustaxonomia on <b>Tags (post_tag)</b>. Huomaa, että tagipilvet eivät ehkä toimi kaikkien taxonomioiden kanssa ja että jotkin tässä luetellut taxonomiat eivät välttämättä ole saatavilla admin-taustalla. Jos et ymmärrä, mitä täällä tapahtuu, jätä vain oletusasetukset.

en: The export download link is invalid or has expired. Please run the export again.
fi: Vientilatauslinkki on virheellinen tai on vanhentunut. Suorita vienti uudelleen.

en: The filter on the tags page has been reset to show all tags.
fi: Suodatin tunnisteet-sivulla on nollattu näyttämään kaikki tunnisteet.

en: The following blocks use a variety of parameters so that you can get an idea of the options. Feel free to generate a new sample page with more features after upgrading the plugin.
fi: Seuraavat lohkot käyttävät erilaisia parametreja, jotta saat käsityksen vaihtoehdoista. Voit vapaasti luoda uuden esimerkkisivun, jossa on enemmän ominaisuuksia, päivittämällä lisäosaa.

en: The following shortcodes use a variety of parameters so that you can get an idea of the options. Feel free to generate a new sample page with more features after upgrading the plugin.
fi: Seuraavat shortcode:t käyttävät erilaisia parametreja, jotta saat käsityksen vaihtoehdoista. Voit vapaasti luoda uuden esimerkkisivun, jossa on enemmän ominaisuuksia, päivittämällä lisäosaa.

en: The following terms cannot be used:
fi: Seuraavia termejä ei voida käyttää:

en: The free Tag Groups plugin cannot be active together with Tag Groups Pro.
fi: Ilmainen Tagiryhmät-lisäosa ei voi olla aktiivinen yhdessä Tagiryhmät Pro:n kanssa.

en: The function <b>tag_groups_cloud</b> accepts the same parameters as the [tag_groups_cloud] shortcode, except for those that determine tabs and styling.
fi: Toiminto <b>tag_groups_cloud</b> hyväksyy samat parametrit kuin [tag_groups_cloud] shortcode, paitsi ne, jotka määrittävät välilehdet ja tyylit.

en: The group info of %d term was updated. | The group info of %d terms was updated.
fi[0]: Ryhmätieto %d termistä päivitettiin.
fi[1]: Ryhmätieto %d termistä päivitettiin.

en: The groups have been sorted alphabetically.
fi: Ryhmiä on lajiteltu aakkosjärjestykseen.

en: The label cannot be empty.
fi: Tunniste ei voi olla tyhjää.

en: The plugin %1$s requires WordPress %2$s to function properly.
fi: Lisäosa %1$s vaatii WordPressin %2$s toimiakseen oikein.

en: The plugin automatically migrates tags to the new format and tries to keep track of changes. There may, however, be cases where other components made unnoticed changes. You might also need to manually migrate tags after you enabled a taxonomy that already contained untracked tags.
fi: Liitännäinen siirtää automaattisesti tagit uuteen muotoon ja yrittää pitää kirjaa muutoksista. Saattaa kuitenkin olla tapauksia, joissa muut komponentit ovat tehneet huomaamattomia muutoksia. Saatat myös tarvita manuaalista siirtoa tagien jälkeen, kun olet aktivoinut taksonomian, joka jo sisälsi seuraamattomia tageja.

en: The plugin is ready for use. If you need some assistance, we can walk you through the basic steps.
fi: Lisäosa on valmis käytettäväksi. Jos tarvitset apua, voimme opastaa sinua perusvaiheissa.

en: The requested export file has expired. Please run the export again.
fi: Pyydetty vientitiedosto on vanhentunut. Suorita vienti uudelleen.

en: The tag group with the label '%s' has been saved!
fi: Tunnisteyhdistelmä, jonka tunniste on '%s', on tallennettu!

en: The term has been removed from all groups.
fi: Termi on poistettu kaikista ryhmistä.

en: The wizard will offer more options after upgrading to premium.
fi: Asennusohjelma tarjoaa lisää vaihtoehtoja päivittämisen jälkeen premiumiin.

en: Themes and Appearance
fi: Teemat ja ulkoasu

en: Then you unpack the downloaded zip file. You will need the "images" folder and the "jquery-ui.theme.min.css" file.
fi: Sitten purat ladatun zip-tiedoston. Tarvitset "images" -kansion ja "jquery-ui.theme.min.css" -tiedoston.

en: There have been errors.
fi: On ollut virheitä.

en: Third Sample Tag
fi: Kolmas esimerkkitag

en: This page was created while you had the Gutenberg editor enabled. Therefore the features only display while Gutenberg is active.
fi: Tämä sivu luotiin, kun Gutenberg-editori oli käytössä. Siksi ominaisuudet näkyvät vain, kun Gutenberg on aktiivinen.

en: To see the post type, hover your mouse over the option.
fi: Näet post tyypin, kun viet hiiren vaihtoehdon päälle.

en: Toggle Post Filter
fi: Vaihda julkaisu-suodatin

en: Transients
fi: Tilapäiset

en: Turn off
fi: Kytke pois

en: Turn off to load the scripts only on posts and pages where a shortcode appears.
fi: Ota pois käytöstä, jotta skriptit ladataan vain niillä kirjoituksilla ja sivuilla, joilla shortcode esiintyy.

en: Turn on
fi: Kytke päälle

en: Turn on if you use these shortcodes in widgets.
fi: Ota käyttöön, jos käytät näitä shortkodeja widgeteissä.

en: Upgrade to Pro
fi: Päivitä Pro:hon

en: Upgrade to Tag Groups Pro
fi: Päivitä Tag Groups Pro:hon

en: Use it if a JavaScript error disables the filter menu. Note that it is still recommended to find out the cause of the error.
fi: Käytä sitä, jos JavaScript-virhe estää suodatinvalikon. Huomaa, että on silti suositeltavaa selvittää virheen syy.

en: Use jQuery.  (Default is on. Other plugins might override this setting.)
fi: Käytä jQueryä. (Oletusarvoisesti päällä. Muut lisäosat saattavat ohittaa tämän asetuksen.)

en: Use this button to delete all tag groups and assignments. Your tags will not be changed. Check the checkbox to confirm.
fi: Käytä tätä painiketta poistaaksesi kaikki tagiryhmät ja -liitännät. Tagisi eivät muutu. Vahvista valitsemalla valintaruutu.

en: Use this button to export all Tag Groups settings and groups and all terms that are assigned to a group into files.
fi: Käytä tätä painiketta viedäksesi kaikki Tag Groups -asetukset ja ryhmät sekä kaikki termit, jotka on liitetty ryhmään, tiedostoihin.

en: Verbose logging is enabled with CM_DEBUG.
fi: Yksityiskohtainen lokitus on käytössä CM_DEBUG:lla.

en: Verbose logging is off.
fi: Yksityiskohtainen lokitus on pois päältä.

en: Verbose logging is on.
fi: Yksityiskohtainen lokitus on päällä.

en: Version
fi: Versio

en: View Knowledge Base
fi: Näytä Tietopohja

en: WP Object Cache
fi: WP-objektivälimuisti

en: We processed %d term. | We processed %d terms.
fi[0]: Käsittelimme %d termin.
fi[1]: Käsittelimme %d termiä.

en: We saved %d term. | We saved %d terms.
fi[0]: Tallensimme %d termin.
fi[1]: Tallensimme %d termiä.

en: Welcome to %s!
fi: Tervetuloa %s!

en: Well done!
fi: Hyvin tehty!

en: WooCommerce Attributes
fi: WooCommerce Ominaisuudet

en: WordPress Version
fi: WordPress Versio

en: Writing of the exported settings failed.
fi: Vietyjen asetusten kirjoittaminen epäonnistui.

en: You can find these pages listed on your <a %s>Tag Groups home page</a>.
fi: Voit löytää nämä sivut lueteltuna <a %s>Tag Groups etusivulta</a>.

en: You can import both files separately. Category hierarchy won't be saved. When you restore terms that were deleted, they receive new IDs and you must assign them to posts again. Exporting cannot substitute a backup.
fi: Voit tuoda molemmat tiedostot erikseen. Kategoriahierarkia ei tallennu. Kun palautat poistettuja termejä, ne saavat uudet ID:t ja sinun on liitettävä ne uudelleen postauksiin. Vienti ei voi korvata varmuuskopiota.

en: You can later make changes or fine-tune the details in the Tag Groups settings.
fi: Voit myöhemmin tehdä muutoksia tai hienosäätää yksityiskohtia Tag Groups asetuksissa.

en: You do not have permission to download this export file.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia ladata tätä vientitiedostoa.

en: You will find more options in the Tag Groups settings.
fi: Löydät lisää vaihtoehtoja Tag Groups asetuksista.

en: You're using Tag Groups Free. The Pro version has more features and support. %1$sUpgrade to Pro%2$s
fi: Käytät Tag Groups Free -versiota. Pro-versiossa on enemmän ominaisuuksia ja tukea. %1$sPäivitä Pro:hon%2$s

en: Your settings and groups have been imported from the file %1$s (created with plugin version %2$s on %3$s).
fi: Asetuksesi ja ryhmäsi on tuotu tiedostosta %1$s (luotu liitännäisversion %2$s avulla %3$s).

en: Your settings has been saved.
fi: Asetuksesi on tallennettu.

en: Your settings have been saved.
fi: Asetuksesi on tallennettu.

en: Your settings/groups and your terms have been exported. Please download the resulting files with right-click or ctrl-click:
fi: Asetuksesi/ryhmät ja termisi on viety. Ole hyvä ja lataa tuloksena saadut tiedostot oikealla hiiren napilla tai ctrl-napilla:

en: Your terms have been imported from the file %1$s (created with plugin version %2$s on %3$s).
fi: Termisi on tuotu tiedostosta %1$s (luotu liitännäisversion %2$s avulla %3$s).

en: about
fi: tietoa

en: animated
fi: animoitu

en: author
fi: tekijä

en: benchmarks
fi: suorituskykytestit

en: blog
fi: blogi

en: contact
fi: yhteystiedot

en: date unknown
fi: päivämäärä tuntematon

en: error
fi: virhe

en: failed
fi: epäonnistui

en: filter
fi: suodatin

en: for the selected language
fi: valitulle kielelle

en: getting started
fi: aloittaminen

en: go to page:
fi: siirry sivulle:

en: go to tag group administration
fi: siirry tagiryhmän hallintaan

en: help
fi: apu

en: ineffective
fi: tehoton

en: introduction
fi: esittely

en: keep
fi: pidä

en: label
fi: tunnus

en: live block preview
fi: live-lohkoesikatselu

en: migrate
fi: migrointi

en: more groups
fi: lisää ryhmiä

en: more information
fi: lisätietoja

en: move down
fi: siirrä alas

en: move up
fi: siirrä ylös

en: new
fi: uusi

en: next page
fi: seuraava sivu

en: not assigned
fi: ei määritetty

en: own theme
fi: oma teema

en: passed
fi: läpäisi

en: posts
fi: viestit

en: previous page
fi: edellinen sivu

en: problem
fi: ongelma

en: reload
fi: lataa uudelleen

en: remove
fi: poista

en: sample
fi: esimerkki

en: searchable
fi: haettavissa

en: speed test
fi: nopeustesti

en: testing
fi: testaus

en: translation
fi: käännös

en: updates
fi: päivitykset

en: upgrade
fi: päivitä

en: use unfiltered_html filter
fi: käytä unfiltered_html-suodatinta

en: version
fi: versio
