Tag Groups 2.1.2 - en to el translation catalogue (322 entries)

en: %d option was added or changed. | %d options were added or changed.
el[0]: %d επιλογή προστέθηκε ή άλλαξε.
el[1]: %d επιλογές προστέθηκαν ή άλλαξαν.

en: %s created this sample page in the Setup Wizard of the <b>Tag Groups</b> plugin. You can safely edit and delete it or keep it for future reference.
el: %s δημιούργησε αυτή τη δείγμα σελίδα στον Οδηγό Ρυθμίσεων του <b>Plugin Ομάδων Ετικετών</b>. Μπορείτε να την επεξεργαστείτε με ασφάλεια ή να την διαγράψετε ή να την κρατήσετε για μελλοντική αναφορά.

en: (1000x read, 100x write)
el: (1000x ανάγνωση, 100x εγγραφή)

en: (Not tested with right-to-left languages.)
el: (Δεν έχει δοκιμαστεί με γλώσσες από δεξιά προς αριστερά.)

en: (recommended)
el: (συνιστάται)

en: (show me the menu)
el: (δείξε μου το μενού)

en: 18 Gutenberg Blocks
el: 18 Μπλοκ Gutenberg

en: <b>Please deselect taxonomies that you don't use. Using several taxonomies for the same post type or hierarchical taxonomies (like categories) is experimental and not supported.</b>
el: <b>Παρακαλώ αποεπιλέξτε taxonomies που δεν χρησιμοποιείτε. Η χρήση πολλών taxonomies για τον ίδιο τύπο ανάρτησης ή ιεραρχικών taxonomies (όπως οι κατηγορίες) είναι πειραματική και δεν υποστηρίζεται.</b>

en: A new parent group with the label '%s' has been created at the bottom of the table!
el: Έχει δημιουργηθεί μια νέα γονική ομάδα με την ετικέτα '%s' στο κάτω μέρος του πίνακα!

en: A new tag group with the label '%s' has been created!
el: Δημιουργήθηκε μια νέα ομάδα ετικετών με την ετικέτα '%s'!

en: A tag group with the id %1$s and the label '%2$s' has been deleted.
el: Μια ομάδα ετικετών με το ID %1$s και την ετικέτα '%2$s' έχει διαγραφεί.

en: A tag group with the label '%s' already exists, or the label has not changed. Please choose another one or go back.
el: Υπάρχει ήδη μια ομάδα ετικετών με την ετικέτα '%s', ή η ετικέτα δεν έχει αλλάξει. Παρακαλώ επιλέξτε μια άλλη ή επιστρέψτε.

en: A tag group with the label '%s' already exists.
el: Υπάρχει ήδη μια ομάδα ετικετών με την ετικέτα '%s'.

en: Accordion
el: Ακορντεόν

en: Accordion Tag Cloud
el: Συρόμενο Νέφος Ετικετών

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Active Taxonomies
el: Ενεργές Taxonomies

en: Active Theme
el: Ενεργό Θέμα

en: Add New Tag Group
el: Προσθήκη Νέας Ομάδας Ετικετών

en: Add a filter to the list of tags. Disable it here if it conflicts with other plugins or themes.
el: Προσθέστε ένα φίλτρο στη λίστα ετικετών. Απενεργοποιήστε το εδώ αν συγκρούεται με άλλα plugins ή θέματα.

en: Add a pull-down menu to the filters above the list of posts. If you filter posts by tag groups, then only items will be shown that have tags (terms) in that particular group. This feature can be turned off so that the menu won't obstruct your screen if you use a high number of groups. May not work with all taxonomies.
el: Προσθέστε ένα αναδυόμενο μενού στα φίλτρα πάνω από τη λίστα δημοσιεύσεων. Αν φιλτράρετε τις δημοσιεύσεις κατά ομάδες ετικετών, τότε θα εμφανίζονται μόνο τα στοιχεία που έχουν ετικέτες (όρους) σε αυτήν την συγκεκριμένη ομάδα. Αυτή η δυνατότητα μπορεί να απενεργοποιηθεί, ώστε το μενού να μην εμποδίζει την οθόνη σας αν χρησιμοποιείτε μεγάλο αριθμό ομάδων. Μπορεί να μην λειτουργεί με όλες τις taxonomies.

en: All Tag Groups features are available as Gutenberg blocks. You can also use shortcodes.
el: Όλες οι δυνατότητες των Ομάδων Ετικετών είναι διαθέσιμες ως μπλοκ Gutenberg. Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε shortcodes.

en: All groups have been deleted and assignments reset.
el: Όλες οι ομάδες έχουν διαγραφεί και οι αναθέσεις έχουν επαναφερθεί.

en: Alphabetical Tag Cloud
el: Αλφαβητικό Νέφος Ετικετών

en: Alphabetical Tag Index
el: Αλφαβητικός Ευρετήρας Ετικετών

en: Always load shortcode scripts.
el: Φορτώστε πάντα τα scripts του shortcode.

en: Assign to
el: Ανάθεση σε

en: Back End
el: Πίσω Εμφάνιση

en: Below you can import previously exported settings/groups or terms from a file.
el: Παρακάτω μπορείτε να εισάγετε προηγουμένως εξαγόμενες ρυθμίσεις/ομάδες ή όρους από ένα αρχείο.

en: Benchmarks
el: Δοκιμές

en: By default it returns a string with the html for a tabbed tag cloud.
el: Από προεπιλογή επιστρέφει μια συμβολοσειρά με το html για μια καρτέλα tag cloud.

en: By default the description appears in a tooltip when you hover the mouse over a tag in a tag cloud.
el: Από προεπιλογή, η περιγραφή εμφανίζεται σε ένα tooltip όταν τοποθετείτε το ποντίκι πάνω από ένα tag σε μια tag cloud.

en: Cache
el: Κρυφή μνήμη

en: Change order
el: Αλλαγή σειράς

en: Checking the tag names
el: Έλεγχος των ονομάτων ετικετών

en: Checking...
el: Έλεγχος...

en: Choose the taxonomies for which you want to use Tag Groups:
el: Επιλέξτε τις taxonomies για τις οποίες θέλετε να χρησιμοποιήσετε τις Ομάδες Tag:

en: Choose the taxonomies for which you want to use tag groups.
el: Επιλέξτε τις taxonomies για τις οποίες θέλετε να χρησιμοποιήσετε ομάδες ετικετών.

en: Click for more information
el: Κάντε κλικ για περισσότερες πληροφορίες

en: Click on the features for more information.
el: Κάντε κλικ στις δυνατότητες για περισσότερες πληροφορίες.

en: Clicking will leave this page without saving.
el: Η κλικ θα σας αφήσει αυτή τη σελίδα χωρίς αποθήκευση.

en: Collapsible tabs (toggle open/close).
el: Συμπιεστές καρτέλες (εναλλαγή άνοιγμα/κλείσιμο).

en: Constants
el: Σταθερές

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Create
el: Δημιουργία

en: Create a draft sample page with Gutenberg blocks.
el: Δημιουργήστε μια δειγματική σελίδα προσχέδιο με μπλοκ Gutenberg.

en: Create a draft sample page with shortcodes.
el: Δημιουργήστε μια δειγματική σελίδα προσχέδιο με shortcodes.

en: Create a new folder inside your <i>wp-content/uploads</i> folder (for example "my-theme") and copy there these two items.
el: Δημιουργήστε έναν νέο φάκελο μέσα στον φάκελο σας <i>wp-content/uploads</i> (για παράδειγμα "my-theme") και αντιγράψτε εκεί αυτά τα δύο στοιχεία.

en: Create a new group below.
el: Δημιουργήστε μια νέα ομάδα παρακάτω.

en: Create sample groups:
el: Δημιουργία δειγματικών ομάδων:

en: Create sample tags in these groups:
el: Δημιουργία δειγματικών ετικετών σε αυτές τις ομάδες:

en: Credits
el: Πιστώσεις

en: Database
el: Βάση Δεδομένων

en: Debug mode is off.
el: Η λειτουργία αποσφαλμάτωσης είναι απενεργοποιημένη.

en: Debug mode is on.
el: Η λειτουργία αποσφαλμάτωσης είναι ενεργοποιημένη.

en: Debugging
el: Αποσφαλμάτωση

en: Default Groups
el: Προεπιλεγμένες Ομάδες

en: Delete Groups
el: Διαγραφή Ομάδων

en: Delete Settings and Groups
el: Διαγραφή Ρυθμίσεων και Ομάδων

en: Delete all groups and settings when uninstalling the plugin.
el: Διαγραφή όλων των ομάδων και ρυθμίσεων κατά την απεγκατάσταση του πρόσθετου.

en: Delete this group.
el: Διαγράψτε αυτή την ομάδα.

en: Detailed documentation is also available on the plugin website.
el: Λεπτομερής τεκμηρίωση είναι επίσης διαθέσιμη στην ιστοσελίδα του πρόσθετου.

en: Development News
el: Νέα Ανάπτυξης

en: Display filter on the "Posts" screen.
el: Εμφάνιση φίλτρου στην οθόνη "Δημοσιεύσεις".

en: Display filter on the "Tags" screen.
el: Εμφάνιση φίλτρου στην οθόνη "Ετικέτες".

en: Display information about tag groups.
el: Εμφάνιση πληροφοριών σχετικά με τις ομάδες ετικετών.

en: Display the tags in a list with first letters as heading.
el: Εμφάνιση των ετικετών σε μια λίστα με τις πρώτες γράμματα ως κεφαλίδα.

en: Display the tags in a tabbed tag cloud.
el: Εμφάνιση των ετικετών σε μια καρτέλα ετικετών.

en: Display the tags in an accordion.
el: Εμφάνιση των ετικετών σε ένα ακορντεόν.

en: Display the tags in lists under tag groups.
el: Εμφάνιση των ετικετών σε λίστες κάτω από ομάδες ετικετών.

en: Display the tags in tabbed tag cloud with first letters as tabs.
el: Εμφάνιση των ετικετών σε καρτέλες με τις πρώτες γράμματα ως καρτέλες.

en: Do you really want to delete this tag group?
el: Θέλετε πραγματικά να διαγράψετε αυτή την ομάδα ετικετών;

en: Don't load a theme.
el: Μην φορτώνετε ένα θέμα.

en: Dynamic Post Filter
el: Δυναμικό Φίλτρο Δημοσίευσης

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit tag groups
el: Επεξεργασία ομάδων ετικετών

en: Edit this item inline
el: Επεξεργαστείτε αυτό το στοιχείο inline

en: Enable Tag Groups Public API Access
el: Ενεργοποίηση Δημόσιας Πρόσβασης στο API Ομάδων Tag

en: Enable Terms Public API Access
el: Ενεργοποίηση Δημόσιας Πρόσβασης στο API Όρων

en: Enable public access to tag groups endpoint /wp-json/tag-groups/v1/groups/.
el: Ενεργοποίηση δημόσιας πρόσβασης στο endpoint των ομάδων tag /wp-json/tag-groups/v1/groups/.

en: Enable public access to terms endpoint /wp-json/tag-groups/v1/terms/.
el: Ενεργοποίηση δημόσιας πρόσβασης στο endpoint των όρων /wp-json/tag-groups/v1/terms/.

en: Enable shortcode in sidebar widgets (if not visible anyway).
el: Ενεργοποιήστε το shortcode στα sidebar widgets (εάν δεν είναι ορατά ούτως ή άλλως).

en: Enhance the power of Tag Groups with the Pro version:
el: Ενισχύστε τη δύναμη των Tag Groups με την Pro έκδοση:

en: Enter the name of this new folder (for example "my-theme") below.
el: Εισάγετε το όνομα αυτού του νέου φακέλου (για παράδειγμα "my-theme") παρακάτω.

en: Error parsing the file.
el: Σφάλμα κατά την ανάλυση του αρχείου.

en: Error reading the file.
el: Σφάλμα κατά την ανάγνωση του αρχείου.

en: Error uploading the file.
el: Σφάλμα κατά την ανέβασμα του αρχείου.

en: Example
el: Παράδειγμα

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Export Files
el: Αρχεία Εξαγωγής

en: Export/Import
el: Εξαγωγή/Εισαγωγή

en: Feel free to abort the Setup Wizard any time and continue on your own path. You can also launch it again at a later time.
el: Μη διστάσετε να ακυρώσετε τον Οδηγό Ρύθμισης οποιαδήποτε στιγμή και να συνεχίσετε μόνοι σας. Μπορείτε επίσης να τον εκκινήσετε ξανά αργότερα.

en: Filesystem
el: Σύστημα Αρχείων

en: Filter by label
el: Φιλτράρισμα ανά ετικέτα

en: Filter by tag group
el: Φιλτράρετε ανά ομάδα ετικετών

en: Filter off
el: Φίλτρο εκτός

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Finished!
el: Ολοκληρώθηκε!

en: First Aid
el: Πρώτες Βοήθειες

en: First Sample Tag
el: Πρώτη Ετικέτα Δείγματος

en: First Steps
el: Πρώτα Βήματα

en: Fixing incorrect groups in term meta
el: Διόρθωση λανθασμένων ομάδων στο meta του όρου

en: Fixing incorrect tag groups
el: Διόρθωση λανθασμένων ομάδων ετικετών

en: Front End
el: Μπροστινή Εμφάνιση

en: Further options
el: Περισσότερες επιλογές

en: Go to the <span class="dashicons dashicons-tag"></span>&nbsp;Tag Groups <a %s>taxonomy settings</a> and <b>select the taxonomy</b> (tag type) of your tags. In most cases just leave the default: Tags (post_tag).
el: Μεταβείτε στις <span class="dashicons dashicons-tag"></span>&nbsp;Ρυθμίσεις Ομάδων Ετικετών <a %s>taxonomy</a> και <b>επιλέξτε την taxonomy</b> (τύπος ετικέτας) των ετικετών σας. Στις περισσότερες περιπτώσεις αφήστε την προεπιλογή: Ετικέτες (post_tag).

en: Go to the tag groups admin page and <b>create some groups</b>.
el: Μεταβείτε στη σελίδα διαχείρισης ομάδων ετικετών και <b>δημιουργήστε κάποιες ομάδες</b>.

en: Go to your tags and <b>assign them to these groups</b>.
el: Μεταβείτε στις ετικέτες σας και <b>αναθέστε τις σε αυτές τις ομάδες</b>.

en: Group ID
el: ID ομάδας

en: Group Information
el: Πληροφορίες Ομάδας

en: Group Statistics
el: Στατιστικά Ομάδας

en: Groups
el: Ομάδες

en: Gutenberg block preview
el: προεπισκόπηση μπλοκ Gutenberg

en: HTML in tag description:
el: HTML στην περιγραφή του tag:

en: Happy tagging!
el: Καλή ετικετοποίηση!

en: Here you can choose a theme for the Tabbed Tag Cloud and the Accordion Tag Cloud.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε ένα θέμα για το Tabbed Tag Cloud και το Accordion Tag Cloud.

en: Here you can turn off jQuery UI themes if your WordPress theme brings its own jQuery UI theme, in order to avoid conflicts.
el: Εδώ μπορείτε να απενεργοποιήσετε τα θέματα jQuery UI εάν το θέμα WordPress σας φέρνει το δικό του θέμα jQuery UI, προκειμένου να αποφευχθούν συγκρούσεις.

en: Home
el: Αρχική

en: Home URL
el: URL Αρχικής Σελίδας

en: I know what I am doing.
el: Ξέρω τι κάνω.

en: If the optional second parameter is set to 'true', the function returns a multidimensional array containing tag groups and tags.
el: Εάν ο προαιρετικός δεύτερος παράμετρος είναι ρυθμισμένος σε 'true', η συνάρτηση επιστρέφει ένα πολυδιάστατο πίνακα που περιέχει ομάδες tags και tags.

en: If you activate this option, we try to sync the groups across all language versions of a tag when you save it. Deactivate it to set groups independently.
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή, προσπαθούμε να συγχρονίσουμε τις ομάδες σε όλες τις γλωσσικές εκδόσεις μιας ετικέτας όταν την αποθηκεύετε. Απενεργοποιήστε το για να ρυθμίσετε τις ομάδες ανεξάρτητα.

en: If you don't trust all users of your site, remove the HTML or use a plugin to give the unfiltered_html capability only to users you trust.
el: Εάν δεν εμπιστεύεστε όλους τους χρήστες της ιστοσελίδας σας, αφαιρέστε το HTML ή χρησιμοποιήστε ένα plugin για να δώσετε την ικανότητα unfiltered_html μόνο στους χρήστες που εμπιστεύεστε.

en: If you need help or have a new feature request, let us know.
el: Εάν χρειάζεστε βοήθεια ή έχετε αίτημα για νέα δυνατότητα, ενημερώστε μας.

en: If you need to launch the Setup Wizard again, you can find it in the settings. Just enter "wizard" in the search field.
el: Αν χρειάζεστε να εκκινήσετε ξανά τον Οδηγό Ρύθμισης, μπορείτε να τον βρείτε στις ρυθμίσεις. Απλά εισάγετε "wizard" στο πεδίο αναζήτησης.

en: If you use a custom taxonomy, make sure that the attribute "Public" is set to "true" and "Hierarchical" to "false".
el: Εάν χρησιμοποιείτε μια προσαρμοσμένη taxonomy, βεβαιωθείτε ότι το χαρακτηριστικό "Public" είναι ρυθμισμένο σε "true" και το "Hierarchical" σε "false".

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Import File
el: Αρχείο Εισαγωγής

en: In most cases the default taxonomy <b>Tags (post_tag)</b> will do the job.
el: Στις περισσότερες περιπτώσεις η προεπιλεγμένη taxonomy <b>Tags (post_tag)</b> θα κάνει τη δουλειά.

en: Info
el: Πληροφορίες

en: It is recommended to back up the database of your site before proceeding.
el: Συνιστάται να δημιουργήσετε αντίγραφο ασφαλείας της βάσης δεδομένων της ιστοσελίδας σας πριν προχωρήσετε.

en: Keep groups of translations in sync
el: Διατηρήστε τις ομάδες μεταφράσεων συγχρονισμένες

en: Learn more <a %s>about debugging</a>.
el: Μάθετε περισσότερα <a %s>για την αποσφαλμάτωση</a>.

en: Licences
el: Άδειες

en: Licenses
el: Άδειες

en: Maintenance
el: Συντήρηση

en: Migrate
el: Μεταφορά

en: Migrate tags to the new format of Tag Groups.
el: Μεταφορά ετικετών στη νέα μορφή Ομάδων Ετικετών.

en: Migrating the term meta
el: Μεταφορά του όρου meta

en: Multilingual
el: Πολυγλωσσική

en: Multiple Groups Per Tag
el: Πολλές Ομάδες Ανά Ετικέτα

en: Need Tag Groups Support?
el: Χρειάζεστε υποστήριξη για Ομάδες Ετικετών;

en: New themes can be created with the <a href="http://jqueryui.com/themeroller/" target="_blank">jQuery UI ThemeRoller</a>:
el: Νέα θέματα μπορούν να δημιουργηθούν με το <a href="http://jqueryui.com/themeroller/" target="_blank">jQuery UI ThemeRoller</a>:

en: Next Step
el: Επόμενο Βήμα

en: Nothing found
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα

en: Now go the Tag Group Administration.
el: Τώρα πηγαίνετε στη Διαχείριση Ομάδων Ετικετών.

en: Now go to the <a %1$s>Tag Groups settings</a>, or visit the <a %2$s>documentation</a>.
el: Τώρα μεταβείτε στις <a %1$s>ρυθμίσεις των Ομάδων Ετικετών</a>, ή επισκεφθείτε την <a %2$s>τεκμηρίωση</a>.

en: Now you are ready to create your own tag groups. If you prefer to start out from a sample, we will create for you three groups and three tags. You can play around with them, rename or delete them.
el: Τώρα είστε έτοιμοι να δημιουργήσετε τις δικές σας ομάδες ετικετών. Αν προτιμάτε να ξεκινήσετε από ένα δείγμα, θα δημιουργήσουμε για εσάς τρεις ομάδες και τρεις ετικέτες. Μπορείτε να πειραματιστείτε μαζί τους, να τα μετονομάσετε ή να τα διαγράψετε.

en: Number of assigned tags
el: Αριθμός ανατεθέντων ετικετών

en: Number of changed items:
el: Αριθμός αλλαγμένων στοιχείων:

en: Number of processed items:
el: Αριθμός επεξεργασμένων στοιχείων:

en: On the following pages we will guide you through the basic settings that you need for the most common features.
el: Στις επόμενες σελίδες θα σας καθοδηγήσουμε μέσα από τις βασικές ρυθμίσεις που χρειάζεστε για τις πιο κοινές δυνατότητες.

en: On the next page ("Download Builder") you will need to select the version 1.12.x and the components "Widget", "Accordion" and "Tabs". Make sure that before downloading you enter at the bottom as "CSS Scope" <b>.tag-groups-cloud</b> (including the dot).
el: Στην επόμενη σελίδα ("Download Builder") θα χρειαστεί να επιλέξετε την έκδοση 1.12.x και τα στοιχεία "Widget", "Accordion" και "Tabs". Βεβαιωθείτε ότι πριν από τη λήψη εισάγετε κάτω ως "CSS Scope" <b>.Tag-Groups</b> (συμπεριλαμβανομένης της τελείας).

en: On the page "Theme Roller" you can customize all features or pick one set from the gallery. Finish with the "download" button.
el: Στη σελίδα "Theme Roller" μπορείτε να προσαρμόσετε όλες τις δυνατότητες ή να επιλέξετε ένα σετ από την γκαλερί. Ολοκληρώστε με το κουμπί "download".

en: Or click here if you prefer to do it on your own.
el: Ή κάντε κλικ εδώ αν προτιμάτε να το κάνετε μόνοι σας.

en: Or go to the <a %1$s>Tag Groups settings</a> or visit the <a %2$s>documentation</a>.
el: Ή μεταβείτε στις <a %1$s>ρυθμίσεις των Ομάδων Ετικετών</a> ή επισκεφθείτε την <a %2$s>τεκμηρίωση</a>.

en: Or preview the sample page here.
el: Ή προεπισκοπήστε τη σελίδα δείγμα εδώ.

en: Parameters
el: Παράμετροι

en: Parent Group Level
el: Επίπεδο Γονικής Ομάδας

en: Permissions
el: Άδειες

en: Please <a %s>click here to run the migration routines</a> to make sure we have migrated all tags.
el: Παρακαλώ <a %s>κάντε κλικ εδώ για να εκτελέσετε τις διαδικασίες μετανάστευσης</a> για να βεβαιωθείτε ότι έχουμε μεταναστεύσει όλες τις ετικέτες.

en: Please find links to the documentation in the <a %s>Tag Groups settings</a>.
el: Παρακαλώ βρείτε συνδέσμους προς την τεκμηρίωση στις <a %s>ρυθμίσεις Ομάδων Ετικετών</a>.

en: Please find the parameters in the <a %s>documentation</a>.
el: Παρακαλώ βρείτε τις παραμέτρους στην <a %s>τεκμηρίωση</a>.

en: Please import the settings before the terms.
el: Παρακαλώ εισάγετε τις ρυθμίσεις πριν από τους όρους.

en: Please keep in mind that the tag assignments cannot be recovered by the export/import function.
el: Παρακαλώ έχετε υπόψη σας ότι οι αναθέσεις ετικετών δεν μπορούν να ανακτηθούν από τη λειτουργία εξαγωγής/εισαγωγής.

en: Please select one of the languages above to see the correct tag groups!
el: Παρακαλώ επιλέξτε μία από τις γλώσσες παραπάνω για να δείτε τις σωστές ομάδες ετικετών!

en: Please stay on this page until all processes have finished.
el: Παρακαλώ μείνετε σε αυτή τη σελίδα μέχρι να ολοκληρωθούν όλες οι διαδικασίες.

en: Please upgrade WordPress and then try again.
el: Παρακαλώ αναβαθμίστε το WordPress και δοκιμάστε ξανά.

en: Please visit <a %1$s>%2$s</a>.
el: Παρακαλώ επισκεφθείτε <a %1$s>%2$s</a>.

en: Post List
el: Λίστα Δημοσιεύσεων

en: Post Tags in Groups
el: Ετικέτες Δημοσιεύσεων σε Ομάδες

en: Quick&nbsp;Edit
el: Γρήγορη&nbsp;Επεξεργασία

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

en: Request Support
el: Αίτημα Υποστήριξης

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Reset Tag Filter
el: Επαναφορά Φίλτρου Ετικετών

en: Reset the filter on the tags page to show all tags.
el: Επαναφέρετε το φίλτρο στη σελίδα ετικετών για να εμφανίσετε όλες τις ετικέτες.

en: Running the maintenance can solve issues that you encounter during filtering by tag groups.
el: Η εκτέλεση της συντήρησης μπορεί να λύσει προβλήματα που ενδέχεται να συναντήσετε κατά την φιλτράρισμα με βάση τις ομάδες ετικετών.

en: Sample Content
el: Δείγμα Περιεχομένου

en: Sample Group A
el: Δείγμα Ομάδας A

en: Sample Group B
el: Δείγμα Ομάδας B

en: Sample Group C
el: Δείγμα Ομάδας C

en: Save Settings
el: Αποθήκευση Ρυθμίσεων

en: Save Taxonomies
el: Αποθήκευση Taxonomies

en: Save Theme Options
el: Αποθήκευση Επιλογών Θέματος

en: Search Results
el: Αποτελέσματα Αναζήτησης

en: Search for setting pages. Type a space to show all settings.
el: Αναζητήστε σελίδες ρυθμίσεων. Πληκτρολογήστε ένα κενό για να εμφανίσετε όλες τις ρυθμίσεις.

en: Search for settings
el: Αναζήτηση ρυθμίσεων

en: Second Sample Tag
el: Δεύτερη Δειγματική Ετικέτα

en: Server
el: Διακομιστής

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Setup Wizard
el: Οδηγός Ρύθμισης

en: Shortcodes
el: Συντομεύσεις

en: Show hierarchical taxonomies. Not all Tag Groups features will work with these taxonomies.
el: Εμφάνιση ιεραρχικών taxonomies. Όλες οι δυνατότητες των Ομάδων Ετικετών δεν θα λειτουργούν με αυτές τις taxonomies.

en: Show posts
el: Εμφάνιση δημοσιεύσεων

en: Show tags
el: Εμφάνιση ετικετών

en: Show the Response
el: Εμφάνιση της Απόκρισης

en: Shuffle Box
el: Κουτί Ανακάτεμα

en: Simple Tag Cloud
el: Απλός Cloud Ετικετών

en: Site URL
el: URL Ιστοσελίδας

en: Some blocks can show an approximate preview in the Gutenberg editor. If you deactivate this option, then all blocks will show a static icon with text.
el: Ορισμένα μπλοκ μπορούν να δείξουν μια περίπου προεπισκόπηση στον επεξεργαστή Gutenberg. Αν απενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή, τότε όλα τα μπλοκ θα δείχνουν μια στατική εικονίδιο με κείμενο.

en: Sorting groups in term meta
el: Ταξινόμηση ομάδων στο meta του όρου

en: Start
el: Έναρξη

en: Start the Setup Wizard
el: Ξεκινήστε τον Οδηγό Ρύθμισης

en: System Information
el: Πληροφορίες Συστήματος

en: Tabbed Tag Cloud
el: Κατηγοριοποιημένο Νέφος Ετικετών

en: Table Tag Cloud
el: Cloud Ετικετών Πίνακας

en: Tabs triggered by hovering mouse pointer (without clicking).
el: Καρτέλες που ενεργοποιούνται με την αιώρηση του δείκτη του ποντικιού (χωρίς κλικ).

en: Tag Cloud Search
el: Αναζήτηση Cloud Ετικετών

en: Tag Group Admin
el: Διαχείριση Ομάδας Ετικετών

en: Tag Group Administration
el: Διαχείριση Ομάδας Ετικετών

en: Tag Group name
el: Όνομα Ομάδας Ετικετών

en: Tag Groups
el: Tag-Groups

en: Tag Groups Setup Wizard
el: Οδηγός Ρύθμισης Ομάδων Ετικετών

en: Tag Groups allows you to organize your WordPress taxonomy terms and show them in clouds, tabs, accordions, tables, lists and much more.
el: Το Tag-Groups σας επιτρέπει να οργανώνετε τους όρους ταξινόμησης του WordPress και να τους εμφανίζετε σε σύννεφα, καρτέλες, ακορντεόν, πίνακες, λίστες και πολλά άλλα.

en: Tag List
el: Λίστα Ετικετών

en: Tag Meta Box
el: Μετα-κουτί Ετικετών

en: Tag groups pro only
el: Ομάδες ετικετών μόνο για pro

en: Thanks for using Tag Groups | %1$sTaxoPress.com%2$s | Version %3$s
el: Ευχαριστώ που χρησιμοποιείτε τις Ομάδες Ετικετών | %1$sTaxoPress.com%2$s | Έκδοση %3$s

en: The default texonomy is <b>Tags (post_tag)</b>. Please note that the tag clouds might not work with all taxonomies and that some taxonomies listed here may not be accessible in the admin backend. If you don't understand what is going on here, just leave the default.
el: Η προεπιλεγμένη taxonomie είναι <b>Tags (post_tag)</b>. Σημειώστε ότι οι tag clouds μπορεί να μην λειτουργούν με όλες τις taxonomies και ότι ορισμένες taxonomies που αναφέρονται εδώ μπορεί να μην είναι προσβάσιμες στο admin backend. Εάν δεν καταλαβαίνετε τι συμβαίνει εδώ, απλά αφήστε την προεπιλογή.

en: The export download link is invalid or has expired. Please run the export again.
el: Ο σύνδεσμος λήψης εξαγωγής είναι μη έγκυρος ή έχει λήξει. Παρακαλώ εκτελέστε ξανά την εξαγωγή.

en: The filter on the tags page has been reset to show all tags.
el: Το φίλτρο στη σελίδα ετικετών έχει επαναφερθεί για να εμφανίζει όλες τις ετικέτες.

en: The following blocks use a variety of parameters so that you can get an idea of the options. Feel free to generate a new sample page with more features after upgrading the plugin.
el: Οι παρακάτω μπλοκ χρησιμοποιούν μια ποικιλία παραμέτρων ώστε να έχετε μια ιδέα των επιλογών. Μη διστάσετε να δημιουργήσετε μια νέα δείγμα σελίδα με περισσότερες δυνατότητες μετά την αναβάθμιση του plugin.

en: The following shortcodes use a variety of parameters so that you can get an idea of the options. Feel free to generate a new sample page with more features after upgrading the plugin.
el: Οι παρακάτω σύντομοι κωδικοί χρησιμοποιούν μια ποικιλία παραμέτρων ώστε να έχετε μια ιδέα των επιλογών. Μη διστάσετε να δημιουργήσετε μια νέα δείγμα σελίδα με περισσότερες δυνατότητες μετά την αναβάθμιση του plugin.

en: The following terms cannot be used:
el: Οι παρακάτω όροι δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν:

en: The free Tag Groups plugin cannot be active together with Tag Groups Pro.
el: Το δωρεάν πρόσθετο Ομάδες Ετικετών δεν μπορεί να είναι ενεργό μαζί με το Tag Groups Pro.

en: The function <b>tag_groups_cloud</b> accepts the same parameters as the [tag_groups_cloud] shortcode, except for those that determine tabs and styling.
el: Η λειτουργία <b>tag_groups_cloud</b> δέχεται τις ίδιες παραμέτρους με το shortcode [tag_groups_cloud], εκτός από αυτές που καθορίζουν τις καρτέλες και το στυλ.

en: The group info of %d term was updated. | The group info of %d terms was updated.
el[0]: Η πληροφορία της ομάδας του %d όρου ενημερώθηκε.
el[1]: Η πληροφορία της ομάδας των %d όρων ενημερώθηκε.

en: The groups have been sorted alphabetically.
el: Οι ομάδες έχουν ταξινομηθεί αλφαβητικά.

en: The label cannot be empty.
el: Η ετικέτα δεν μπορεί να είναι κενή.

en: The plugin %1$s requires WordPress %2$s to function properly.
el: Το plugin %1$s απαιτεί WordPress %2$s για να λειτουργήσει σωστά.

en: The plugin automatically migrates tags to the new format and tries to keep track of changes. There may, however, be cases where other components made unnoticed changes. You might also need to manually migrate tags after you enabled a taxonomy that already contained untracked tags.
el: Το πρόσθετο μεταφέρει αυτόματα τις ετικέτες στη νέα μορφή και προσπαθεί να παρακολουθεί τις αλλαγές. Ωστόσο, μπορεί να υπάρχουν περιπτώσεις όπου άλλα στοιχεία έκαναν αλλαγές χωρίς να γίνουν αντιληπτές. Ίσως χρειαστεί επίσης να μεταφέρετε χειροκίνητα τις ετικέτες μετά την ενεργοποίηση μιας ταξινόμησης που περιείχε ήδη μη παρακολουθούμενες ετικέτες.

en: The plugin is ready for use. If you need some assistance, we can walk you through the basic steps.
el: Το πρόσθετο είναι έτοιμο προς χρήση. Εάν χρειάζεστε βοήθεια, μπορούμε να σας καθοδηγήσουμε στα βασικά βήματα.

en: The requested export file has expired. Please run the export again.
el: Το ζητούμενο αρχείο εξαγωγής έχει λήξει. Παρακαλώ εκτελέστε ξανά την εξαγωγή.

en: The tag group with the label '%s' has been saved!
el: Η ομάδα ετικετών με την ετικέτα '%s' έχει αποθηκευτεί!

en: The term has been removed from all groups.
el: Ο όρος έχει αφαιρεθεί από όλες τις ομάδες.

en: The wizard will offer more options after upgrading to premium.
el: Ο οδηγός θα προσφέρει περισσότερες επιλογές μετά την αναβάθμιση σε premium.

en: Themes and Appearance
el: Θέματα και Εμφάνιση

en: Then you unpack the downloaded zip file. You will need the "images" folder and the "jquery-ui.theme.min.css" file.
el: Στη συνέχεια, αποσυμπιέστε το κατεβασμένο zip αρχείο. Θα χρειαστείτε τον φάκελο "images" και το αρχείο "jquery-ui.theme.min.css".

en: There have been errors.
el: Υπήρξαν σφάλματα.

en: Third Sample Tag
el: Τρίτη Δειγματική Ετικέτα

en: This page was created while you had the Gutenberg editor enabled. Therefore the features only display while Gutenberg is active.
el: Αυτή η σελίδα δημιουργήθηκε ενώ είχατε ενεργοποιημένο τον επεξεργαστή Gutenberg. Επομένως, οι δυνατότητες εμφανίζονται μόνο ενώ ο Gutenberg είναι ενεργός.

en: To see the post type, hover your mouse over the option.
el: Για να δείτε τον τύπο δημοσίευσης, τοποθετήστε το ποντίκι σας πάνω από την επιλογή.

en: Toggle Post Filter
el: Εναλλαγή Φίλτρου Δημοσίευσης

en: Transients
el: Προσωρινά

en: Turn off
el: Απενεργοποίηση

en: Turn off to load the scripts only on posts and pages where a shortcode appears.
el: Απενεργοποιήστε το για να φορτώνονται τα scripts μόνο σε αναρτήσεις και σελίδες όπου εμφανίζεται ένα shortcode.

en: Turn on
el: Ενεργοποίηση

en: Turn on if you use these shortcodes in widgets.
el: Ενεργοποιήστε το εάν χρησιμοποιείτε αυτά τα shortcodes σε widgets.

en: Upgrade to Pro
el: Αναβάθμιση σε Pro

en: Upgrade to Tag Groups Pro
el: Αναβάθμιση σε Tag Groups Pro

en: Use it if a JavaScript error disables the filter menu. Note that it is still recommended to find out the cause of the error.
el: Χρησιμοποιήστε το αν ένα σφάλμα JavaScript απενεργοποιήσει το μενού φίλτρου. Σημειώστε ότι εξακολουθεί να συνιστάται να διαπιστώσετε την αιτία του σφάλματος.

en: Use jQuery.  (Default is on. Other plugins might override this setting.)
el: Χρησιμοποιήστε jQuery. (Η προεπιλογή είναι ενεργοποιημένη. Άλλα πρόσθετα μπορεί να αντικαταστήσουν αυτήν τη ρύθμιση.)

en: Use this button to delete all tag groups and assignments. Your tags will not be changed. Check the checkbox to confirm.
el: Χρησιμοποιήστε αυτό το κουμπί για να διαγράψετε όλες τις ομάδες ετικετών και τις αναθέσεις. Οι ετικέτες σας δεν θα αλλάξουν. Ελέγξτε το κουτάκι για να επιβεβαιώσετε.

en: Use this button to export all Tag Groups settings and groups and all terms that are assigned to a group into files.
el: Χρησιμοποιήστε αυτό το κουμπί για να εξάγετε όλες τις ρυθμίσεις και τις ομάδες των Ετικετών και όλους τους όρους που έχουν ανατεθεί σε μια ομάδα σε αρχεία.

en: Verbose logging is enabled with CM_DEBUG.
el: Η αναλυτική καταγραφή είναι ενεργοποιημένη με το CM_DEBUG.

en: Verbose logging is off.
el: Η αναλυτική καταγραφή είναι απενεργοποιημένη.

en: Verbose logging is on.
el: Η αναλυτική καταγραφή είναι ενεργή.

en: Version
el: Έκδοση

en: View Knowledge Base
el: Δείτε τη Βάση Γνώσεων

en: We processed %d term. | We processed %d terms.
el[0]: Επεξεργαστήκαμε %d όρο.
el[1]: Επεξεργαστήκαμε %d όρους.

en: We saved %d term. | We saved %d terms.
el[0]: Αποθηκεύσαμε %d όρο.
el[1]: Αποθηκεύσαμε %d όρους.

en: Welcome to %s!
el: Καλώς ήρθατε στο %s!

en: Well done!
el: Μπράβο!

en: WooCommerce Attributes
el: Χαρακτηριστικά WooCommerce

en: WordPress Version
el: WordPress Έκδοση

en: Writing of the exported settings failed.
el: Η εγγραφή των εξαχθέντων ρυθμίσεων απέτυχε.

en: You can find these pages listed on your <a %s>Tag Groups home page</a>.
el: Μπορείτε να βρείτε αυτές τις σελίδες καταχωρημένες στη <a %s>σελίδα αρχικής Ομάδων Ετικετών</a> σας.

en: You can import both files separately. Category hierarchy won't be saved. When you restore terms that were deleted, they receive new IDs and you must assign them to posts again. Exporting cannot substitute a backup.
el: Μπορείτε να εισάγετε και τα δύο αρχεία ξεχωριστά. Η ιεραρχία κατηγορίας δεν θα αποθηκευτεί. Όταν αποκαθιστάτε όρους που έχουν διαγραφεί, λαμβάνουν νέες ταυτότητες και πρέπει να τους αναθέσετε ξανά σε δημοσιεύσεις. Η εξαγωγή δεν μπορεί να αντικαταστήσει ένα αντίγραφο ασφαλείας.

en: You can later make changes or fine-tune the details in the Tag Groups settings.
el: Αργότερα μπορείτε να κάνετε αλλαγές ή να ρυθμίσετε τις λεπτομέρειες στις ρυθμίσεις Ομάδων Ετικετών.

en: You do not have permission to download this export file.
el: Δεν έχετε άδεια να κατεβάσετε αυτό το αρχείο εξαγωγής.

en: You will find more options in the Tag Groups settings.
el: Θα βρείτε περισσότερες επιλογές στις ρυθμίσεις Ομάδων Ετικετών.

en: You're using Tag Groups Free. The Pro version has more features and support. %1$sUpgrade to Pro%2$s
el: Χρησιμοποιείτε τις Ομάδες Ετικετών Δωρεάν. Η Pro έκδοση έχει περισσότερες δυνατότητες και υποστήριξη. %1$sΑναβάθμιση σε Pro%2$s

en: Your settings and groups have been imported from the file %1$s (created with plugin version %2$s on %3$s).
el: Οι ρυθμίσεις και οι ομάδες σας έχουν εισαχθεί από το αρχείο %1$s (δημιουργήθηκε με την έκδοση πρόσθετου %2$s στις %3$s).

en: Your settings has been saved.
el: Οι ρυθμίσεις σας έχουν αποθηκευτεί.

en: Your settings have been saved.
el: Οι ρυθμίσεις σας έχουν αποθηκευτεί.

en: Your settings/groups and your terms have been exported. Please download the resulting files with right-click or ctrl-click:
el: Οι ρυθμίσεις/ομάδες σας και οι όροι σας έχουν εξαχθεί. Παρακαλώ κατεβάστε τα παραγόμενα αρχεία με δεξί κλικ ή ctrl-click:

en: Your terms have been imported from the file %1$s (created with plugin version %2$s on %3$s).
el: Οι όροι σας έχουν εισαχθεί από το αρχείο %1$s (δημιουργήθηκε με την έκδοση πρόσθετου %2$s στις %3$s).

en: about
el: σχετικά

en: animated
el: κινούμενα

en: author
el: συγγραφέας

en: benchmarks
el: δείκτες

en: blog
el: ιστολόγιο

en: contact
el: επικοινωνία

en: date unknown
el: η ημερομηνία είναι άγνωστη

en: error
el: σφάλμα

en: failed
el: αποτυχία

en: filter
el: φίλτρο

en: for the selected language
el: για την επιλεγμένη γλώσσα

en: getting started
el: ξεκινώντας

en: go to page:
el: μετάβαση στη σελίδα:

en: go to tag group administration
el: πήγαινε στη διαχείριση ομάδας tag

en: help
el: βοήθεια

en: ineffective
el: αναποτελεσματικό

en: introduction
el: εισαγωγή

en: keep
el: διατήρηση

en: label
el: ετικέτα

en: live block preview
el: προεπισκόπηση ζωντανών μπλοκ

en: migrate
el: μεταφορά

en: more groups
el: περισσότερες ομάδες

en: more information
el: περισσότερες πληροφορίες

en: move down
el: μετακίνηση προς τα κάτω

en: move up
el: μετακίνηση προς τα πάνω

en: new
el: νέα

en: next page
el: επόμενη σελίδα

en: not assigned
el: μη ανατεθειμένο

en: own theme
el: Ιδιο θέμα

en: passed
el: επιτυχής

en: posts
el: αναρτήσεις

en: previous page
el: προηγούμενη σελίδα

en: problem
el: πρόβλημα

en: reload
el: αναφόρτωση

en: remove
el: αφαίρεση

en: sample
el: δείγμα

en: searchable
el: αναζητήσιμο

en: speed test
el: δοκιμή ταχύτητας

en: testing
el: δοκιμή

en: translation
el: μετάφραση

en: updates
el: ενημερώσεις

en: upgrade
el: αναβάθμιση

en: use unfiltered_html filter
el: χρήση φίλτρου unfiltered_html

en: version
el: έκδοση
