SureCookie 0.0.1-beta.3 - en to el translation catalogue (981 entries)

note: Description of the plugin
en: Real cookie consent for WordPress. Browser-based scanning, smart categorization, strict script blocking, and consent logs stored in your database.
el: Πραγματική συγκατάθεση cookie για το WordPress. Σάρωση μέσω προγράμματος περιήγησης, έξυπνη κατηγοριοποίηση, αυστηρός αποκλεισμός σεναρίων και αρχεία καταγραφής συγκατάθεσης αποθηκευμένα στη βάση δεδομένων σας.

en: Dashboard
el: Πίνακας ελέγχου

en: Cookie Manager
el: Διαχείριση Cookie

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Logs
el: Αρχεία καταγραφής

en: Learn
el: Μάθετε

en: You don't have access to this page.
el: Δεν έχετε πρόσβαση σε αυτή τη σελίδα.

en: Upgrade
el: Αναβάθμιση

en: Onboarding
el: Εισαγωγή

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
el: Δεν έχετε επαρκή δικαιώματα για πρόσβαση σε αυτή τη σελίδα.

en: A simple yet powerful way to create modern forms for your website.
el: Ένας απλός αλλά ισχυρός τρόπος για να δημιουργήσετε μοντέρνες φόρμες για την ιστοσελίδα σας.

en: WordPress emails often go missing or land in spam because web hosts aren’t built for reliable delivery. SureMail fixes this by connecting to trusted SMTP services, so your emails reach inboxes, no more lost messages or frustrated customers.
el: Τα email του WordPress συχνά χάνονται ή καταλήγουν στα ανεπιθύμητα επειδή οι πάροχοι φιλοξενίας δεν είναι σχεδιασμένοι για αξιόπιστη παράδοση. Το SureMail το διορθώνει συνδέοντας με αξιόπιστες υπηρεσίες SMTP, ώστε τα email σας να φτάνουν στα εισερχόμενα, χωρίς χαμένα μηνύματα ή δυσαρεστημένους πελάτες.

en: The Spectra extends the Gutenberg functionality with several unique and feature-rich blocks that help build websites faster.
el: Το Spectra επεκτείνει τη λειτουργικότητα του Gutenberg με αρκετά μοναδικά και πλούσια σε χαρακτηριστικά μπλοκ που βοηθούν στην ταχύτερη κατασκευή ιστοσελίδων.

en: If SureCookie has been helpful, would you mind taking a moment to leave a 5-star review on WordPress.org?
el: Αν το SureCookie σας έχει βοηθήσει, θα μπορούσατε να αφιερώσετε λίγο χρόνο για να αφήσετε μια κριτική 5 αστέρων στο WordPress.org;

en: Rate SureCookie
el: Αξιολογήστε το SureCookie

en: Maybe later
el: Ίσως αργότερα

en: I already did
el: Το έχω ήδη κάνει

en: You don't have access to do this.
el: Δεν έχετε πρόσβαση για να το κάνετε αυτό.

en: Security check failed. Please refresh the page and try again.
el: Ο έλεγχος ασφαλείας απέτυχε. Παρακαλώ ανανεώστε τη σελίδα και δοκιμάστε ξανά.

en: Your session expired. Please refresh the page and try again.
el: Η συνεδρία σας έληξε. Παρακαλώ ανανεώστε τη σελίδα και δοκιμάστε ξανά.

en: Search by IP address or Session ID
el: Αναζήτηση με διεύθυνση IP ή αναγνωριστικό συνεδρίας

en: Request origin could not be verified.
el: Η προέλευση του αιτήματος δεν μπόρεσε να επαληθευτεί.

en: Request origin is not allowed.
el: Η προέλευση του αιτήματος δεν επιτρέπεται.

en: Consent logs retrieved successfully.
el: Τα αρχεία καταγραφής συγκατάθεσης ανακτήθηκαν με επιτυχία.

en: Consent processed successfully (logging disabled)
el: Η συγκατάθεση επεξεργάστηκε με επιτυχία (η καταγραφή απενεργοποιήθηκε)

en: Too many requests. Please try again later.
el: Πάρα πολλά αιτήματα. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: Preferences should not be empty.
el: Οι προτιμήσεις δεν πρέπει να είναι κενές.

en: Preferences data is too large.
el: Τα δεδομένα προτιμήσεων είναι πολύ μεγάλα.

en: Invalid preferences format.
el: Μη έγκυρη μορφή προτιμήσεων.

en: Session ID is required.
el: Απαιτείται αναγνωριστικό συνεδρίας.

en: Accept All is not enabled for this site.
el: Η επιλογή "Αποδοχή όλων" δεν είναι ενεργοποιημένη για αυτόν τον ιστότοπο.

en: Consent saved successfully.
el: Η συγκατάθεση αποθηκεύτηκε με επιτυχία.

en: Failed to save consent.
el: Αποτυχία αποθήκευσης της συγκατάθεσης.

en: Invalid log ID
el: Μη έγκυρο αναγνωριστικό αρχείου καταγραφής

en: Log not found.
el: Το αρχείο καταγραφής δεν βρέθηκε.

en: Log details retrieved successfully.
el: Οι λεπτομέρειες του αρχείου καταγραφής ανακτήθηκαν με επιτυχία.

en: Invalid log IDs
el: Μη έγκυρα αναγνωριστικά αρχείων καταγραφής

en: Failed to delete logs.
el: Αποτυχία διαγραφής αρχείων καταγραφής.

note: translators: %d: number of logs deleted
en: %d log(s) deleted successfully.
el: %d αρχείο(α) καταγραφής διαγράφηκαν με επιτυχία.

en: Log deleted successfully.
el: Το αρχείο καταγραφής διαγράφηκε με επιτυχία.

en: Failed to delete log.
el: Αποτυχία διαγραφής αρχείου καταγραφής.

en: All logs deleted successfully.
el: Όλα τα αρχεία καταγραφής διαγράφηκαν με επιτυχία.

en: Failed to create category:
el: Αποτυχία δημιουργίας κατηγορίας:

en: Failed to update category:
el: Αποτυχία ενημέρωσης κατηγορίας:

en: Failed to delete category:
el: Αποτυχία διαγραφής κατηγορίας:

en: Failed to create custom cookie:
el: Αποτυχία δημιουργίας προσαρμοσμένου cookie:

en: Failed to update custom cookie:
el: Αποτυχία ενημέρωσης προσαρμοσμένου cookie:

en: Failed to delete custom cookie:
el: Αποτυχία διαγραφής προσαρμοσμένου cookie:

en: Failed to update cookie category:
el: Αποτυχία ενημέρωσης κατηγορίας cookie:

en: Onboarding data saved successfully.
el: Τα δεδομένα εισαγωγής αποθηκεύτηκαν με επιτυχία.

en: Onboarding is already marked as complete.
el: Η εισαγωγή έχει ήδη σημειωθεί ως ολοκληρωμένη.

en: Onboarding marked as complete.
el: Η εισαγωγή σημειώθηκε ως ολοκληρωμένη.

en: Promotional plugins data retrieved.
el: Τα δεδομένα προωθητικών προσθηκών ανακτήθηκαν.

en: You don't have permission to activate plugins.
el: Δεν έχετε άδεια να ενεργοποιήσετε προσθήκες.

en: Plugin not found.
el: Η προσθήκη δεν βρέθηκε.

en: Plugin activated successfully.
el: Η προσθήκη ενεργοποιήθηκε με επιτυχία.

en: You don't have permission to deactivate plugins.
el: Δεν έχετε άδεια να απενεργοποιήσετε προσθήκες.

en: Plugin is already inactive.
el: Η προσθήκη είναι ήδη ανενεργή.

en: Plugin deactivated successfully.
el: Η προσθήκη απενεργοποιήθηκε με επιτυχία.

en: Conflicting plugins retrieved.
el: Αντιφατικές προσθήκες ανακτήθηκαν.

en: Post not found.
el: Η ανάρτηση δεν βρέθηκε.

en: Scanned history retrieved successfully.
el: Το ιστορικό σάρωσης ανακτήθηκε με επιτυχία.

en: Scanned resources retrieved successfully.
el: Οι σαρωμένοι πόροι ανακτήθηκαν με επιτυχία.

en: No data found
el: Δεν βρέθηκαν δεδομένα

en: Settings updated
el: Οι ρυθμίσεις ενημερώθηκαν

en: Essential Cookies
el: Απαραίτητα Cookies

en: Required for basic website functionality.
el: Απαραίτητα για τη βασική λειτουργικότητα της ιστοσελίδας.

en: Functional Cookies
el: Λειτουργικά Cookies

en: Enable features like saved preferences and personalized content.
el: Ενεργοποιούν λειτουργίες όπως αποθηκευμένες προτιμήσεις και εξατομικευμένο περιεχόμενο.

en: Analytics Cookies
el: Cookies Ανάλυσης

en: Help us understand how visitors use our site so we can improve it.
el: Μας βοηθούν να κατανοήσουμε πώς οι επισκέπτες χρησιμοποιούν τον ιστότοπό μας ώστε να τον βελτιώσουμε.

en: Marketing Cookies
el: Cookies Μάρκετινγκ

en: Used to show you relevant ads based on your interests.
el: Χρησιμοποιούνται για να σας δείξουν σχετικά διαφημίσεις βάσει των ενδιαφερόντων σας.

en: Uncategorized Cookies
el: Μη Κατηγοριοποιημένα Cookies

en: Cookies that haven't been categorized yet.
el: Cookies που δεν έχουν ακόμη κατηγοριοποιηθεί.

en: days
el: ημέρες

en: Stores the user's cookie consent preferences.
el: Αποθηκεύει τις προτιμήσεις συγκατάθεσης cookie του χρήστη.

en: 1 year
el: 1 έτος

en: Tracks consent log sessions for audit purposes.
el: Παρακολουθεί συνεδρίες αρχείου καταγραφής συγκατάθεσης για σκοπούς ελέγχου.

en: Authentication is already completed.
el: Η αυθεντικοποίηση έχει ήδη ολοκληρωθεί.

en: Could not generate secure auth key.
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία ασφαλούς κλειδιού αυθεντικοποίησης.

en: Failed to encode the token data.
el: Αποτυχία κωδικοποίησης των δεδομένων του token.

en: Invalid flow identifier.
el: Μη έγκυρος αναγνωριστικός αριθμός ροής.

en: Failed to decode the access key.
el: Αποτυχία αποκωδικοποίησης του κλειδιού πρόσβασης.

en: Invalid data format.
el: Μη έγκυρη μορφή δεδομένων.

en: Failed to decrypt the access key.
el: Αποτυχία αποκρυπτογράφησης του κλειδιού πρόσβασης.

en: Failed to json decode the decrypted data.
el: Αποτυχία αποκωδικοποίησης JSON των αποκρυπτογραφημένων δεδομένων.

en: No user email found in the decrypted data.
el: Δεν βρέθηκε email χρήστη στα αποκρυπτογραφημένα δεδομένα.

en: Cookie Policy page already exists.
el: Η σελίδα Πολιτικής Cookies υπάρχει ήδη.

en: Cookie Policy
el: Πολιτική Cookies

en: Cookie Policy page created successfully.
el: Η σελίδα Πολιτικής Cookies δημιουργήθηκε με επιτυχία.

note: translators: %s: site name.
en: This Cookie Policy explains how %s uses cookies and similar tracking technologies when you visit our website. It describes what these technologies are, why we use them, and your rights to control our use of them.
el: Αυτή η Πολιτική Cookies εξηγεί πώς το %s χρησιμοποιεί cookies και παρόμοιες τεχνολογίες παρακολούθησης όταν επισκέπτεστε τον ιστότοπό μας. Περιγράφει τι είναι αυτές οι τεχνολογίες, γιατί τις χρησιμοποιούμε και τα δικαιώματά σας να ελέγχετε τη χρήση τους.

en: What Are Cookies
el: Τι είναι τα Cookies

en: Cookies are small text files that are stored on your computer or mobile device when you visit a website. They are widely used to make websites work more efficiently, provide a better browsing experience, and supply information to the owners of the site. Cookies can be "persistent" or "session" cookies. Persistent cookies remain on your device for a set period or until you delete them, while session cookies are deleted as soon as you close your web browser.
el: Τα cookies είναι μικρά αρχεία κειμένου που αποθηκεύονται στον υπολογιστή ή τη φορητή συσκευή σας όταν επισκέπτεστε έναν ιστότοπο. Χρησιμοποιούνται ευρέως για να κάνουν τους ιστότοπους να λειτουργούν πιο αποδοτικά, να παρέχουν καλύτερη εμπειρία περιήγησης και να παρέχουν πληροφορίες στους ιδιοκτήτες του ιστότοπου. Τα cookies μπορεί να είναι "επίμονα" ή "συνεδρίας". Τα επίμονα cookies παραμένουν στη συσκευή σας για μια καθορισμένη περίοδο ή μέχρι να τα διαγράψετε, ενώ τα cookies συνεδρίας διαγράφονται μόλις κλείσετε τον περιηγητή σας.

en: In addition to cookies, we may also use similar technologies such as pixel tags, web beacons, and local storage to collect and store information. These technologies work in a similar way to cookies and allow us to monitor and improve our website and your experience of it.
el: Εκτός από τα cookies, ενδέχεται επίσης να χρησιμοποιήσουμε παρόμοιες τεχνολογίες όπως pixel tags, web beacons και τοπική αποθήκευση για τη συλλογή και αποθήκευση πληροφοριών. Αυτές οι τεχνολογίες λειτουργούν με παρόμοιο τρόπο με τα cookies και μας επιτρέπουν να παρακολουθούμε και να βελτιώνουμε τον ιστότοπό μας και την εμπειρία σας σε αυτόν.

en: Types of Cookies We Use
el: Τύποι Cookies που Χρησιμοποιούμε

en: We use different types of cookies for various reasons. The table below provides detailed information about the cookies we use, organized by category, including the name of each cookie, its purpose, duration, and the domain it belongs to. Some cookies are essential for the website to function properly, while others help us understand how visitors interact with our site, remember your preferences, or deliver relevant advertising.
el: Χρησιμοποιούμε διαφορετικούς τύπους cookies για διάφορους λόγους. Ο παρακάτω πίνακας παρέχει λεπτομερείς πληροφορίες σχετικά με τα cookies που χρησιμοποιούμε, οργανωμένα κατά κατηγορία, συμπεριλαμβανομένου του ονόματος κάθε cookie, του σκοπού του, της διάρκειας και του τομέα στον οποίο ανήκει. Ορισμένα cookies είναι απαραίτητα για τη σωστή λειτουργία της ιστοσελίδας, ενώ άλλα μας βοηθούν να κατανοήσουμε πώς οι επισκέπτες αλληλεπιδρούν με τον ιστότοπό μας, να θυμόμαστε τις προτιμήσεις σας ή να παρέχουμε σχετική διαφήμιση.

en: How to Manage Your Cookie Preferences
el: Πώς να Διαχειριστείτε τις Προτιμήσεις σας για τα Cookies

en: When you first visit our website, you will be shown a cookie consent banner that allows you to accept or decline non-essential cookies. You can change your preferences at any time by clicking the cookie preferences option available on our website. Essential cookies cannot be disabled as they are necessary for the basic functioning of the website.
el: Όταν επισκέπτεστε για πρώτη φορά την ιστοσελίδα μας, θα εμφανιστεί ένα banner συγκατάθεσης για τα cookies που σας επιτρέπει να αποδεχτείτε ή να απορρίψετε τα μη απαραίτητα cookies. Μπορείτε να αλλάξετε τις προτιμήσεις σας οποιαδήποτε στιγμή κάνοντας κλικ στην επιλογή προτιμήσεων cookies που είναι διαθέσιμη στην ιστοσελίδα μας. Τα απαραίτητα cookies δεν μπορούν να απενεργοποιηθούν καθώς είναι αναγκαία για τη βασική λειτουργία της ιστοσελίδας.

en: Please note that restricting cookies may impact your experience of the website, as some features and services may not function properly without certain cookies enabled.
el: Παρακαλούμε σημειώστε ότι ο περιορισμός των cookies μπορεί να επηρεάσει την εμπειρία σας στην ιστοσελίδα, καθώς ορισμένες λειτουργίες και υπηρεσίες ενδέχεται να μην λειτουργούν σωστά χωρίς την ενεργοποίηση συγκεκριμένων cookies.

en: How to Control Cookies in Your Browser
el: Πώς να Ελέγξετε τα Cookies στον Περιηγητή σας

en: Most web browsers allow you to manage your cookie preferences through their settings. You can set your browser to refuse cookies, delete existing cookies, or alert you when a cookie is being set. The steps to manage cookies vary by browser. Below are general instructions for the most common browsers.
el: Οι περισσότεροι περιηγητές ιστού σας επιτρέπουν να διαχειρίζεστε τις προτιμήσεις σας για τα cookies μέσω των ρυθμίσεών τους. Μπορείτε να ρυθμίσετε τον περιηγητή σας να αρνείται τα cookies, να διαγράφει τα υπάρχοντα cookies ή να σας ειδοποιεί όταν ένα cookie ορίζεται. Τα βήματα για τη διαχείριση των cookies διαφέρουν ανάλογα με τον περιηγητή. Παρακάτω δίνονται γενικές οδηγίες για τους πιο κοινούς περιηγητές.

en: Google Chrome: Open Settings, go to Privacy and Security, then click on Cookies and other site data. From there, you can block third-party cookies, clear cookies when you close the browser, or block all cookies.
el: Google Chrome: Ανοίξτε τις Ρυθμίσεις, μεταβείτε στην Απόρρητο και Ασφάλεια, και στη συνέχεια κάντε κλικ στα Cookies και άλλα δεδομένα ιστότοπου. Από εκεί, μπορείτε να μπλοκάρετε τα cookies τρίτων, να διαγράψετε τα cookies όταν κλείνετε τον περιηγητή ή να μπλοκάρετε όλα τα cookies.

en: Mozilla Firefox: Open Settings, go to Privacy and Security, and under Cookies and Site Data you can manage how Firefox handles cookies including clearing data and managing exceptions.
el: Mozilla Firefox: Ανοίξτε τις Ρυθμίσεις, μεταβείτε στην Απόρρητο και Ασφάλεια, και κάτω από τα Cookies και Δεδομένα Ιστότοπου μπορείτε να διαχειριστείτε τον τρόπο που ο Firefox χειρίζεται τα cookies, συμπεριλαμβανομένης της διαγραφής δεδομένων και της διαχείρισης εξαιρέσεων.

en: Safari: Open Preferences, go to the Privacy tab, and configure your cookie blocking preferences. Safari also offers an option to prevent cross-site tracking.
el: Safari: Ανοίξτε τις Προτιμήσεις, μεταβείτε στην καρτέλα Απόρρητο και ρυθμίστε τις προτιμήσεις αποκλεισμού cookies. Το Safari προσφέρει επίσης μια επιλογή για την αποτροπή παρακολούθησης μεταξύ ιστότοπων.

en: Microsoft Edge: Open Settings, go to Privacy, Search, and Services. Under the Cookies section, you can choose to block third-party cookies or all cookies and manage cookie exceptions.
el: Microsoft Edge: Ανοίξτε τις Ρυθμίσεις, μεταβείτε στην Απόρρητο, Αναζήτηση και Υπηρεσίες. Στην ενότητα Cookies, μπορείτε να επιλέξετε να μπλοκάρετε τα cookies τρίτων ή όλα τα cookies και να διαχειριστείτε εξαιρέσεις cookies.

en: Consequences of Disabling Cookies
el: Συνέπειες απενεργοποίησης των cookies

en: If you choose to disable or decline cookies, some parts of this website may not function as intended. For example, you may not be able to log in, your preferences may not be saved between visits, and certain interactive features may be limited. Disabling essential cookies may make it impossible to use some or all of the services provided through this website.
el: Εάν επιλέξετε να απενεργοποιήσετε ή να απορρίψετε τα cookies, ορισμένα μέρη αυτού του ιστότοπου ενδέχεται να μην λειτουργούν όπως προβλέπεται. Για παράδειγμα, μπορεί να μην μπορείτε να συνδεθείτε, οι προτιμήσεις σας να μην αποθηκεύονται μεταξύ των επισκέψεων και ορισμένες διαδραστικές λειτουργίες να είναι περιορισμένες. Η απενεργοποίηση των απαραίτητων cookies μπορεί να καταστήσει αδύνατη τη χρήση ορισμένων ή όλων των υπηρεσιών που παρέχονται μέσω αυτού του ιστότοπου.

en: Disabling analytics or marketing cookies will not affect the core functionality of the website, but it may limit our ability to improve the website based on user behavior or to provide you with personalized content and advertisements.
el: Η απενεργοποίηση των cookies ανάλυσης ή μάρκετινγκ δεν θα επηρεάσει τη βασική λειτουργικότητα του ιστότοπου, αλλά μπορεί να περιορίσει την ικανότητά μας να βελτιώσουμε τον ιστότοπο βάσει της συμπεριφοράς των χρηστών ή να σας παρέχουμε εξατομικευμένο περιεχόμενο και διαφημίσεις.

en: Changes to This Cookie Policy
el: Αλλαγές σε αυτήν την Πολιτική Cookies

en: We may update this Cookie Policy from time to time to reflect changes in technology, legislation, our business operations, or any other reason we determine is necessary or appropriate. Any changes will be posted on this page with an updated revision date. We encourage you to review this Cookie Policy periodically to stay informed about how we are using cookies.
el: Μπορεί να ενημερώνουμε αυτήν την Πολιτική Cookies κατά καιρούς για να αντικατοπτρίζει αλλαγές στην τεχνολογία, τη νομοθεσία, τις επιχειρηματικές μας λειτουργίες ή για οποιονδήποτε άλλο λόγο που θεωρούμε απαραίτητο ή κατάλληλο. Οποιεσδήποτε αλλαγές θα αναρτώνται σε αυτήν τη σελίδα με ενημερωμένη ημερομηνία αναθεώρησης. Σας ενθαρρύνουμε να αναθεωρείτε περιοδικά αυτήν την Πολιτική Cookies για να ενημερώνεστε σχετικά με τον τρόπο που χρησιμοποιούμε τα cookies.

en: Contact Us
el: Επικοινωνήστε μαζί μας

en: If you have any questions or concerns about this Cookie Policy or our use of cookies, please contact us at:
el: Εάν έχετε οποιεσδήποτε ερωτήσεις ή ανησυχίες σχετικά με αυτήν την Πολιτική Cookies ή τη χρήση των cookies από εμάς, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας στη διεύθυνση:

en: [Your Company Name], [Your Address], [your-email@example.com]
el: [Το Όνομα της Εταιρείας σας], [Η Διεύθυνσή σας], [your-email@example.com]

en: Table of Contents
el: Πίνακας Περιεχομένων

en: Cookie Name
el: Όνομα Cookie

en: Purpose
el: Σκοπός

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Domain
el: Τομέας

note: translators: %s: formatted date string.
en: Last updated: %s
el: Τελευταία ενημέρωση: %s

en: This website
el: Αυτός ο ιστότοπος

en: Google Site Kit's Consent Mode is active. Please disable it in Site Kit settings to use SureCookie's implementation.
el: Η λειτουργία συγκατάθεσης του Google Site Kit είναι ενεργή. Παρακαλώ απενεργοποιήστε την στις ρυθμίσεις του Site Kit για να χρησιμοποιήσετε την υλοποίηση του SureCookie.

en: Invalid type provided.
el: Παρέχεται μη έγκυρος τύπος.

en: Could not disable the nudge. Please try again.
el: Δεν ήταν δυνατή η απενεργοποίηση της υπενθύμισης. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

note: translators: %s: nudge type
en: "%s" has been disabled.
el: "%s" έχει απενεργοποιηθεί.

note: translators: %s: Service name (e.g., YouTube, Google Maps)
en: This content is blocked because it requires %s cookies.
el: Αυτό το περιεχόμενο είναι αποκλεισμένο επειδή απαιτεί cookies %s.

en: Accept & Load
el: Αποδοχή & Φόρτωση

en: Scan cancelled successfully.
el: Η σάρωση ακυρώθηκε με επιτυχία.

en: No active scan to cancel.
el: Δεν υπάρχει ενεργή σάρωση για ακύρωση.

en: A scan is already in progress. Please wait for it to complete.
el: Μια σάρωση είναι ήδη σε εξέλιξη. Παρακαλώ περιμένετε να ολοκληρωθεί.

en: No pages selected for scanning.
el: Δεν έχουν επιλεγεί σελίδες για σάρωση.

en: Failed to start scan.
el: Αποτυχία εκκίνησης της σάρωσης.

en: Cookie scan has been initiated.
el: Η σάρωση των cookies έχει ξεκινήσει.

en: The scan is running. You will be notified when it completes.
el: Η σάρωση εκτελείται. Θα ειδοποιηθείτε όταν ολοκληρωθεί.

note: translators: %s: Error message
en: Failed to start site scanner: %s
el: Αποτυχία εκκίνησης του σαρωτή ιστότοπου: %s

en: Starting site scan (triggered by user).
el: Έναρξη σάρωσης ιστότοπου (ενεργοποιήθηκε από τον χρήστη).

note: translators: %s: Plan name
en: Plan: %s.
el: Σχέδιο: %s.

note: translators: %d: Number of pages
en: Pages selected: %d.
el: Επιλεγμένες σελίδες: %d.

en: Sending scan request…
el: Αποστολή αιτήματος σάρωσης…

en: Scan already in progress. Skipping.
el: Η σάρωση είναι ήδη σε εξέλιξη. Παράλειψη.

en: Scan started successfully.
el: Η σάρωση ξεκίνησε με επιτυχία.

note: translators: %s: Group ID
en: Group ID: %s
el: Ταυτότητα ομάδας: %s

en: Checking scan progress…
el: Έλεγχος προόδου σάρωσης…

en: Scan failed.
el: Η σάρωση απέτυχε.

en: No active scan.
el: Δεν υπάρχει ενεργή σάρωση.

en: Scan in progress...
el: Η σάρωση βρίσκεται σε εξέλιξη...

en: Scan cancelled by user.
el: Η σάρωση ακυρώθηκε από τον χρήστη.

en: Every 1 Minute (SureCookie Polling)
el: Κάθε 1 λεπτό (Polling SureCookie)

en: Cookie scanning is not available for localhost or development sites. Please use a live domain.
el: Η σάρωση cookie δεν είναι διαθέσιμη για localhost ή ιστότοπους ανάπτυξης. Παρακαλώ χρησιμοποιήστε ένα ζωντανό domain.

en: Could not generate a secure scan token. Please retry.
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία ασφαλούς token σάρωσης. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: Failed to encode scan request.
el: Αποτυχία κωδικοποίησης αιτήματος σάρωσης.

note: translators: %s: Error message
en: Failed to start scan: %s
el: Αποτυχία εκκίνησης σάρωσης: %s

en: Unknown error occurred.
el: Παρουσιάστηκε άγνωστο σφάλμα.

en: Scan has been started. You will be notified when it completes.
el: Η σάρωση έχει ξεκινήσει. Θα ειδοποιηθείτε όταν ολοκληρωθεί.

en: Failed to check scan status.
el: Αποτυχία ελέγχου κατάστασης σάρωσης.

en: Failed to get scan group.
el: Αποτυχία λήψης ομάδας σάρωσης.

en: Scan timed out. Please try again.
el: Η σάρωση έληξε. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

note: translators: 1: completed pages count, 2: total pages count
en: Progress: %1$d of %2$d pages scanned.
el: Πρόοδος: %1$d από %2$d σελίδες σαρώθηκαν.

note: translators: %d: number of failed pages
en: %d page(s) failed to scan.
el: %d σελίδα(ες) απέτυχαν να σαρωθούν.

en: Scan completed!
el: Η σάρωση ολοκληρώθηκε!

en: Scan failed on server.
el: Η σάρωση απέτυχε στον διακομιστή.

en: Scan is in progress. Checking again…
el: Η σάρωση βρίσκεται σε εξέλιξη. Έλεγχος ξανά…

en: Quota is not available on localhost or development sites.
el: Το όριο δεν είναι διαθέσιμο σε localhost ή ιστότοπους ανάπτυξης.

en: Scanner credentials are not yet issued. Run your first scan to register.
el: Τα διαπιστευτήρια του σαρωτή δεν έχουν εκδοθεί ακόμα. Εκτελέστε την πρώτη σας σάρωση για εγγραφή.

en: Unexpected response from server.
el: Απρόσμενη απάντηση από τον διακομιστή.

en: Authentication required.
el: Απαιτείται αυθεντικοποίηση.

en: Failed to fetch quota.
el: Αποτυχία λήψης ορίου.

en: Another registration is already in progress. Please try again in a moment.
el: Μια άλλη εγγραφή βρίσκεται ήδη σε εξέλιξη. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά σε λίγο.

en: Could not determine site domain.
el: Δεν ήταν δυνατός ο προσδιορισμός του domain του ιστότοπου.

en: Could not generate a secure registration nonce. Please retry.
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία ασφαλούς nonce εγγραφής. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: Failed to encode registration request.
el: Αποτυχία κωδικοποίησης αιτήματος εγγραφής.

note: translators: %s: error message from the network call
en: Could not reach the SureCookie service: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η πρόσβαση στην υπηρεσία SureCookie: %s

en: Registration could not be initiated.
el: Η εγγραφή δεν μπόρεσε να ξεκινήσει.

en: Received an invalid verification token. Please retry.
el: Λήφθηκε μη έγκυρο token επαλήθευσης. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: Failed to encode verification completion.
el: Αποτυχία κωδικοποίησης ολοκλήρωσης επαλήθευσης.

en: Failed to fetch results.
el: Αποτυχία λήψης αποτελεσμάτων.

en: Cookie categories retrieved successfully.
el: Οι κατηγορίες cookie ανακτήθηκαν με επιτυχία.

en: Category name is required.
el: Απαιτείται όνομα κατηγορίας.

en: A category with this name already exists.
el: Υπάρχει ήδη κατηγορία με αυτό το όνομα.

en: Category created successfully.
el: Η κατηγορία δημιουργήθηκε με επιτυχία.

en: Category ID is required.
el: Απαιτείται ταυτότητα κατηγορίας.

en: Category not found.
el: Η κατηγορία δεν βρέθηκε.

en: Category updated successfully.
el: Η κατηγορία ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Default categories cannot be deleted.
el: Οι προεπιλεγμένες κατηγορίες δεν μπορούν να διαγραφούν.

en: Category deleted successfully.
el: Η κατηγορία διαγράφηκε με επιτυχία.

en: No scanned cookies found.
el: Δεν βρέθηκαν σαρωμένα cookies.

en: Scanned cookies retrieved successfully.
el: Τα σαρωμένα cookies ανακτήθηκαν με επιτυχία.

en: Custom cookies retrieved successfully.
el: Τα προσαρμοσμένα cookies ανακτήθηκαν με επιτυχία.

en: Cookie name is required.
el: Απαιτείται όνομα cookie.

en: Cookie category is required.
el: Απαιτείται κατηγορία cookie.

en: A cookie with this name already exists.
el: Υπάρχει ήδη cookie με αυτό το όνομα.

en: Custom cookie created successfully.
el: Το προσαρμοσμένο cookie δημιουργήθηκε με επιτυχία.

en: Cookie ID is required.
el: Απαιτείται ταυτότητα cookie.

en: Cookie not found.
el: Το cookie δεν βρέθηκε.

en: Custom cookie updated successfully.
el: Το προσαρμοσμένο cookie ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Custom cookie deleted successfully.
el: Το προσαρμοσμένο cookie διαγράφηκε με επιτυχία.

en: Current category is required.
el: Απαιτείται τρέχουσα κατηγορία.

en: New category is required.
el: Απαιτείται νέα κατηγορία.

en: Cookie is already in the selected category.
el: Το cookie βρίσκεται ήδη στην επιλεγμένη κατηγορία.

en: Current category not found in scanned cookies.
el: Η τρέχουσα κατηγορία δεν βρέθηκε στα σαρωμένα cookies.

en: Cookie not found in the specified category.
el: Το cookie δεν βρέθηκε στην καθορισμένη κατηγορία.

en: Cookie category updated successfully.
el: Η κατηγορία cookie ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: We use cookies to improve your experience and understand how you use our site. You can review your choices at any time.
el: Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώσουμε την εμπειρία σας και να κατανοήσουμε πώς χρησιμοποιείτε τον ιστότοπό μας. Μπορείτε να αναθεωρήσετε τις επιλογές σας οποιαδήποτε στιγμή.

en: Only Essential
el: Μόνο Απαραίτητα

en: Accept All
el: Αποδοχή Όλων

en: Decline
el: Απόρριψη

en: Cookie Settings
el: Ρυθμίσεις Cookie

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Privacy Preference
el: Προτίμηση Απορρήτου

en: We use cookies and similar technologies to help personalize content, tailor and measure ads, and provide a better experience.
el: Χρησιμοποιούμε cookies και παρόμοιες τεχνολογίες για να βοηθήσουμε στην εξατομίκευση περιεχομένου, στην προσαρμογή και μέτρηση διαφημίσεων και για να παρέχουμε μια καλύτερη εμπειρία.

en: Cookie Preferences
el: Προτιμήσεις Cookie

en: Accepted
el: Αποδεκτό

en: Partially Accepted
el: Μερικώς Αποδεκτό

en: Declined
el: Απορρίφθηκε

en: Failed to load consent logs
el: Αποτυχία φόρτωσης αρχείων καταγραφής συγκατάθεσης

en: Failed to load conflicting plugins
el: Αποτυχία φόρτωσης συγκρουόμενων προσθηκών

en: Failed to load cookie categories
el: Αποτυχία φόρτωσης κατηγοριών cookie

en: Scan cancelled.
el: Η σάρωση ακυρώθηκε.

en: Failed to cancel scan.
el: Αποτυχία ακύρωσης σάρωσης.

en: Failed to load settings
el: Αποτυχία φόρτωσης ρυθμίσεων

en: Failed to save settings
el: Αποτυχία αποθήκευσης ρυθμίσεων

en: 30 days
el: 30 ημέρες

en: 60 days
el: 60 ημέρες

en: 90 days
el: 90 ημέρες

en: 365 days
el: 365 ημέρες

en: Never
el: Ποτέ

en: Cookie Scanner
el: Ανιχνευτής Cookie

en: All Cookies
el: Όλα τα Cookies

en: Banner
el: Μπάνερ

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Layout
el: Διάταξη

en: Visibility
el: Ορατότητα

en: Re-Consent
el: Επανασυγκατάθεση

en: Custom CSS
el: Προσαρμοσμένο CSS

en: Geographic Targeting
el: Γεωγραφικός Στόχος

en: Resource Blocking
el: Αποκλεισμός Πόρων

en: Google Consent Mode
el: Λειτουργία Συγκατάθεσης Google

en: Additional Consent
el: Επιπλέον Συγκατάθεση

en: Consent Logs
el: Αρχεία Καταγραφής Συγκατάθεσης

en: Authentication timeout. Please try again.
el: Χρονικό όριο πιστοποίησης. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: Authentication successful!
el: Η πιστοποίηση ήταν επιτυχής!

en: An error occurred during authentication
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την πιστοποίηση

en: Authentication cancelled. Please try again.
el: Η πιστοποίηση ακυρώθηκε. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Save
el: Αποθήκευση

en: No options available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες επιλογές

en: Authentication successful
el: Η πιστοποίηση ήταν επιτυχής

en: Authentication completed successfully. Closing tab in 3 seconds…
el: Η πιστοποίηση ολοκληρώθηκε με επιτυχία. Κλείσιμο καρτέλας σε 3 δευτερόλεπτα…

en: Authentication failed
el: Η πιστοποίηση απέτυχε

en: Please return to the SureCookie dashboard and try again.
el: Παρακαλώ επιστρέψτε στον πίνακα ελέγχου SureCookie και δοκιμάστε ξανά.

en: Let's Get Started
el: Ας Ξεκινήσουμε

en: Automatic Cookie Detection
el: Αυτόματη Ανίχνευση Cookie

en: Smart Categorization
el: Έξυπνη Κατηγοριοποίηση

en: Compliance Recommendations
el: Συστάσεις Συμμόρφωσης

en: Connect to scan your website
el: Συνδεθείτε για να σαρώσετε τον ιστότοπό σας

en: Connect your SureCookie account to automatically detect cookies on your website, categorize them, and get compliance recommendations.
el: Συνδέστε τον λογαριασμό SureCookie για αυτόματη ανίχνευση cookies στον ιστότοπό σας, κατηγοριοποίησή τους και λήψη συστάσεων συμμόρφωσης.

en: Learn more
el: Μάθετε περισσότερα

en: Free Plan Limit Reached
el: Έχετε φτάσει το όριο του δωρεάν πλάνου

en: You've used all available AI requests in your Free Plan. Upgrade to SureCookie Pro to keep using AI features.
el: Έχετε χρησιμοποιήσει όλα τα διαθέσιμα αιτήματα AI στο δωρεάν πλάνο σας. Αναβαθμίστε στο SureCookie Pro για να συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε τις λειτουργίες AI.

en: Upgrade Now
el: Αναβάθμιση Τώρα

en: Unlock this feature
el: Ξεκλειδώστε αυτή τη λειτουργία

en: Upgrade to SureCookie Pro to access this feature.
el: Αναβαθμίστε στο SureCookie Pro για να αποκτήσετε πρόσβαση σε αυτή τη λειτουργία.

en: Upgrade to Pro
el: Αναβάθμιση σε Pro

en: WordPress updates API not available.
el: Το API ενημερώσεων του WordPress δεν είναι διαθέσιμο.

en: Plugin activation failed.
el: Η ενεργοποίηση της προσθήκης απέτυχε.

en: Plugin installation failed.
el: Η εγκατάσταση της προσθήκης απέτυχε.

en: Plugin installed and activated successfully.
el: Η προσθήκη εγκαταστάθηκε και ενεργοποιήθηκε με επιτυχία.

en: Failed to install and activate plugin.
el: Αποτυχία εγκατάστασης και ενεργοποίησης της προσθήκης.

en: Failed to activate plugin.
el: Αποτυχία ενεργοποίησης της προσθήκης.

en: Install and Activate
el: Εγκατάσταση και Ενεργοποίηση

en: Activate
el: Ενεργοποίηση

en: Activated
el: Ενεργοποιήθηκε

en: Settings saved!
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν!

en: Your settings have been successfully saved.
el: Οι ρυθμίσεις σας αποθηκεύτηκαν με επιτυχία.

en: Save failed!
el: Η αποθήκευση απέτυχε!

en: There was an error saving your settings. Please try again.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την αποθήκευση των ρυθμίσεών σας. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: Saving…
el: Αποθήκευση…

en: Banner Content
el: Περιεχόμενο Banner

en: Configure the text content that appears in your cookie consent banner and preference modal
el: Διαμορφώστε το κείμενο που εμφανίζεται στο banner συγκατάθεσης cookie και στο παράθυρο προτιμήσεων

en: An error occurred while loading settings. Please refresh the page to try again.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη φόρτωση των ρυθμίσεων. Παρακαλώ ανανεώστε τη σελίδα για να δοκιμάσετε ξανά.

en: Enable Cookie Banner Switch
el: Ενεργοποίηση Διακόπτη Banner Cookie

en: Show cookie consent banner to comply with privacy regulations.
el: Εμφάνιση banner συγκατάθεσης cookie για συμμόρφωση με τους κανονισμούς απορρήτου.

en: Enable Cookie Banner
el: Ενεργοποίηση Banner Cookie

en: Consent Banner
el: Banner Συγκατάθεσης

en: Preference Modal
el: Παράθυρο Προτιμήσεων

en: Banner Heading
el: Επικεφαλίδα Banner

en: Cookie Notice (optional)
el: Ειδοποίηση Cookie (προαιρετικό)

en: Banner Message
el: Μήνυμα Banner

en: Enable Accept All Button
el: Ενεργοποίηση Κουμπιού Αποδοχής Όλων

en: Show the "Accept All" button on the consent banner. When off, the button is removed from the banner and from the Button Order list.
el: Εμφάνιση του κουμπιού "Αποδοχή Όλων" στο banner συγκατάθεσης. Όταν είναι απενεργοποιημένο, το κουμπί αφαιρείται από το banner και από τη λίστα σειράς κουμπιών.

en: Preference Modal Title
el: Τίτλος Παραθύρου Προτιμήσεων

en: Preference Modal Description
el: Περιγραφή Παραθύρου Προτιμήσεων

en: Shown at the top of the preference modal. Use {cookie_policy_link} anywhere in the text to position the Cookie Policy link inline.
el: Εμφανίζεται στην κορυφή του παραθύρου προτιμήσεων. Χρησιμοποιήστε το {cookie_policy_link} οπουδήποτε στο κείμενο για να τοποθετήσετε τον σύνδεσμο Πολιτικής Cookies εντός της γραμμής.

en: Preference modal description cannot be empty.
el: Η περιγραφή του παραθύρου προτιμήσεων δεν μπορεί να είναι κενή.

en: Banner message cannot be empty.
el: Το μήνυμα του banner δεν μπορεί να είναι κενό.

en: Button Order
el: Σειρά Κουμπιών

en: Drag and drop to reorder buttons. This order can be overridden per Geographic Targeting Rule.
el: Σύρετε και αποθέστε για να αλλάξετε τη σειρά των κουμπιών. Αυτή η σειρά μπορεί να παρακαμφθεί ανά Κανόνα Γεωγραφικού Στόχου.

en: Drag and drop to reorder buttons.
el: Σύρετε και αποθέστε για να αλλάξετε τη σειρά των κουμπιών.

en: Banner Layout
el: Διάταξη Banner

en: Configure how and where your cookie banner appears on your website
el: Διαμορφώστε πώς και πού εμφανίζεται το banner cookie στον ιστότοπό σας

en: Upload Logo
el: Ανέβασμα Λογότυπου

en: Logo
el: Λογότυπο

en: Select Logo
el: Επιλογή Λογότυπου

en: Use this logo
el: Χρήση αυτού του λογότυπου

en: Banner Type
el: Τύπος Banner

en: Floating Banner
el: Πλωτό Banner

en: Full-width Banner
el: Banner Πλήρους Πλάτους

en: Banner Width
el: Πλάτος Banner

en: Position
el: Θέση

en: Bottom Left
el: Κάτω Αριστερά

en: Bottom Center
el: Κάτω Κέντρο

en: Bottom Right
el: Κάτω Δεξιά

en: Middle
el: Μέση

en: Top
el: Πάνω

en: Bottom
el: Κάτω

en: Banner Animation
el: Κίνηση Banner

en: Fade
el: Εξαφάνιση

en: Slide
el: Ολίσθηση

en: Color Palette: <span></span>
el: Παλέτα Χρωμάτων: <span></span>

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Consent Details
el: Λεπτομέρειες Συγκατάθεσης

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: No data available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα δεδομένα.

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Consent logs
el: Αρχεία καταγραφής συγκατάθεσης

en: Date & Time
el: Ημερομηνία & Ώρα

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: Country
el: Χώρα

en: Status
el: Κατάσταση

en: Download PDF
el: Λήψη PDF

note: translators: %s: consent log timestamp
en: Download PDF for consent log from %s
el: Λήψη PDF για το αρχείο καταγραφής συγκατάθεσης από %s

en: PROOF OF CONSENT
el: ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΣΥΓΚΑΤΑΘΕΣΗΣ

en: This document serves as legal proof of consent given by the user in accordance with GDPR and other applicable privacy regulations.
el: Αυτό το έγγραφο χρησιμεύει ως νομική απόδειξη της συγκατάθεσης που δόθηκε από τον χρήστη σύμφωνα με τον GDPR και άλλους ισχύοντες κανονισμούς απορρήτου.

en: Session Summary
el: Περίληψη Συνεδρίας

en: Field
el: Πεδίο

en: Value
el: Τιμή

en: Session ID
el: ID Συνεδρίας

en: Total Records
el: Συνολικές Εγγραφές

en: Date Range
el: Εύρος Ημερομηνιών

en: Consent Record
el: Εγγραφή Συγκατάθεσης

en: Log ID
el: ID Αρχείου Καταγραφής

en: Timestamp
el: Χρονική Σήμανση

en: Consent Status
el: Κατάσταση Συγκατάθεσης

en: Consent Preset
el: Προεπιλογή Συγκατάθεσης

en: Category
el: Κατηγορία

en: Legal Information
el: Νομικές Πληροφορίες

en: Date of Generation
el: Ημερομηνία Δημιουργίας

en: Website
el: Ιστότοπος

en: This document is automatically generated by the SureCookie plugin and serves as proof of user consent for cookie usage and data processing in accordance with GDPR and other applicable privacy regulations. The information contained in this document is accurate and complete to the best of our knowledge at the time of generation.
el: Αυτό το έγγραφο δημιουργείται αυτόματα από το πρόσθετο SureCookie και χρησιμεύει ως απόδειξη συγκατάθεσης χρήστη για τη χρήση cookies και την επεξεργασία δεδομένων σύμφωνα με τον GDPR και άλλους ισχύοντες κανονισμούς απορρήτου. Οι πληροφορίες που περιέχονται σε αυτό το έγγραφο είναι ακριβείς και πλήρεις σύμφωνα με τις καλύτερες γνώσεις μας κατά τη στιγμή της δημιουργίας.

note: translators: %s: consent log timestamp
en: Delete consent log from %s
el: Διαγραφή αρχείου καταγραφής συγκατάθεσης από %s

en: Consent log is empty
el: Το αρχείο καταγραφής συγκατάθεσης είναι κενό

en: Your consent logs will be displayed here once users interact with the banner
el: Τα αρχεία καταγραφής συγκατάθεσής σας θα εμφανιστούν εδώ μόλις οι χρήστες αλληλεπιδράσουν με το banner

en: Consent Logging Disabled
el: Η καταγραφή συγκατάθεσης είναι απενεργοποιημένη

en: Enable consent logging to view analytics data and recent consent logs.
el: Ενεργοποιήστε την καταγραφή συγκατάθεσης για να δείτε δεδομένα ανάλυσης και πρόσφατα αρχεία καταγραφής συγκατάθεσης.

en: Enable Consent Logging
el: Ενεργοποίηση καταγραφής συγκατάθεσης

en: <span></span> Selected
el: <span></span> Επιλεγμένο

en: Deleting…
el: Διαγραφή…

en: All Actions
el: Όλες οι ενέργειες

en: All Countries
el: Όλες οι χώρες

en: IP address or Session ID…
el: Διεύθυνση IP ή Αναγνωριστικό Συνεδρίας…

en: Clear Filters
el: Καθαρισμός φίλτρων

en: View All Logs
el: Προβολή όλων των αρχείων καταγραφής

en: Consents
el: Συγκαταθέσεις

en: No Consents Yet
el: Δεν υπάρχουν ακόμη συγκαταθέσεις

en: Data will appear here once visitors interact with the cookie banner.
el: Τα δεδομένα θα εμφανιστούν εδώ μόλις οι επισκέπτες αλληλεπιδράσουν με το banner των cookies.

note: translators: %s: log/logs
en: Failed to delete consent %s
el: Αποτυχία διαγραφής συγκατάθεσης %s

en: log | logs
el[0]: αρχείο καταγραφής
el[1]: αρχεία καταγραφής

note: translators: %s: log/logs
en: Successfully deleted consent %s
el: Η συγκατάθεση %s διαγράφηκε με επιτυχία

en: Failed to delete consent log
el: Αποτυχία διαγραφής αρχείου καταγραφής συγκατάθεσης

en: Delete Consent Log
el: Διαγραφή αρχείου καταγραφής συγκατάθεσης

en: Are you sure you want to delete this consent log? This action cannot be undone.
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το αρχείο καταγραφής συγκατάθεσης; Αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Delete Selected Consent Logs
el: Διαγραφή επιλεγμένων αρχείων καταγραφής συγκατάθεσης

note: translators: %s: the log string pluralized.
en: Are you sure you want to delete the selected consent %s? This action cannot be undone.
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε τις επιλεγμένες %s συγκαταθέσεις; Αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Failed to load countries
el: Αποτυχία φόρτωσης χωρών

en: Page
el: Σελίδα

en: of
el: από

en: Consent Logs Pagination
el: Σελιδοποίηση αρχείων καταγραφής συγκατάθεσης

en: Consent Duration (in days)
el: Διάρκεια συγκατάθεσης (σε ημέρες)

en: Please enter a value between 1 and 365 days.
el: Παρακαλώ εισάγετε μια τιμή μεταξύ 1 και 365 ημερών.

en: How long user consent remains valid before requiring renewal (1–365 days).
el: Πόσο καιρό παραμένει έγκυρη η συγκατάθεση χρήστη πριν απαιτηθεί ανανέωση (1–365 ημέρες).

en: Enable Consent Logging Switch
el: Διακόπτης ενεργοποίησης καταγραφής συγκατάθεσης

en: Store consent records in database for compliance reporting and analytics.
el: Αποθήκευση αρχείων καταγραφής συγκατάθεσης στη βάση δεδομένων για αναφορές συμμόρφωσης και ανάλυση.

en: Clear Logs After
el: Καθαρισμός αρχείων καταγραφής μετά από

en: Select retention period
el: Επιλέξτε περίοδο διατήρησης

en: Automatically delete consent logs older than the selected period.
el: Αυτόματη διαγραφή αρχείων καταγραφής συγκατάθεσης παλαιότερων της επιλεγμένης περιόδου.

en: SureCookie admin menu location toggle
el: Εναλλαγή θέσης μενού διαχείρισης SureCookie

en: Hide SureCookie branding toggle
el: Εναλλαγή απόκρυψης επωνυμίας SureCookie

en: Hide SureCookie Branding
el: Απόκρυψη επωνυμίας SureCookie

en: Remove the "Powered by SureCookie" text from the consent banner and preferences modal.
el: Αφαίρεση του κειμένου "Powered by SureCookie" από το banner συγκατάθεσης και το παράθυρο προτιμήσεων.

en: to remove the "Powered by SureCookie" text from the consent banner and preferences modal.
el: για να αφαιρέσετε το κείμενο "Powered by SureCookie" από το banner συγκατάθεσης και το παράθυρο προτιμήσεων.

en: Delete data on uninstall toggle
el: Εναλλαγή διαγραφής δεδομένων κατά την απεγκατάσταση

en: Delete Data on Uninstall
el: Διαγραφή δεδομένων κατά την απεγκατάσταση

en: When enabled, all plugin data including consent logs, settings, and scan results will be permanently deleted when you uninstall SureCookie. Leave disabled to preserve data for compliance records or future reinstallation.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, όλα τα δεδομένα του πρόσθετου, συμπεριλαμβανομένων των αρχείων καταγραφής συγκατάθεσης, των ρυθμίσεων και των αποτελεσμάτων σάρωσης, θα διαγραφούν οριστικά κατά την απεγκατάσταση του SureCookie. Αφήστε το απενεργοποιημένο για να διατηρήσετε τα δεδομένα για αρχεία συμμόρφωσης ή μελλοντική επανεγκατάσταση.

en: Contribute to SureCookie toggle
el: Εναλλαγή συνεισφοράς στο SureCookie

en: Contribute to SureCookie
el: Συνεισφορά στο SureCookie

en: Help shape the future of SureCookie. Share how you use the plugin so we can build features that matter, fix issues faster, and make smarter decisions.
el: Βοηθήστε να διαμορφώσουμε το μέλλον του SureCookie. Μοιραστείτε πώς χρησιμοποιείτε το πρόσθετο ώστε να δημιουργήσουμε λειτουργίες που έχουν σημασία, να διορθώσουμε προβλήματα πιο γρήγορα και να πάρουμε πιο έξυπνες αποφάσεις.

en: Learn More
el: Μάθετε περισσότερα

en: Compliance Notice
el: Ειδοποίηση Συμμόρφωσης

en: Consent logs may be required to demonstrate proof of consent under GDPR Article 7(1). Consider exporting consent records before uninstalling.
el: Τα αρχεία καταγραφής συγκατάθεσης ενδέχεται να απαιτούνται για την απόδειξη της συγκατάθεσης σύμφωνα με το άρθρο 7(1) του GDPR. Σκεφτείτε να εξάγετε τα αρχεία συγκατάθεσης πριν από την απεγκατάσταση.

en: Name
el: Όνομα

en: Provider
el: Πάροχος

en: Duration (Days)
el: Διάρκεια (Ημέρες)

en: Type
el: Τύπος

en: Uncategorized
el: Μη κατηγοριοποιημένο

en: Change Category
el: Αλλαγή Κατηγορίας

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Scanned
el: Σαρωμένο

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Are you sure you want to delete the cookie "<strong></strong>"? This action cannot be undone.
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε το cookie "<strong></strong>"? Αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Are you sure you want to delete this cookie? This action cannot be undone.
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το cookie? Αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Delete Custom Cookie
el: Διαγραφή Προσαρμοσμένου Cookie

en: Change Cookie Category
el: Αλλαγή Κατηγορίας Cookie

en: Update Category
el: Ενημέρωση Κατηγορίας

en: Edit Cookie
el: Επεξεργασία Cookie

en: Update Cookie
el: Ενημέρωση Cookie

en: Add New Cookie
el: Προσθήκη Νέου Cookie

en: Save Cookie
el: Αποθήκευση Cookie

en: e.g., my_custom_cookie
el: π.χ., my_custom_cookie

en: Select a category
el: Επιλέξτε μια κατηγορία

en: No categories available. Please create a category first.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες κατηγορίες. Παρακαλώ δημιουργήστε πρώτα μια κατηγορία.

en: e.g., 30
el: π.χ., 30

en: e.g., Your Company Name
el: π.χ., Το Όνομα της Εταιρείας σας

en: e.g., .example.com
el: π.χ., .example.com

en: Description
el: Περιγραφή

en: Enter a description for this cookie…
el: Εισάγετε μια περιγραφή για αυτό το cookie…

en: Describe the purpose of this cookie…
el: Περιγράψτε τον σκοπό αυτού του cookie…

en: Category Name
el: Όνομα Κατηγορίας

en: e.g., Performance Cookies
el: π.χ., Cookies Απόδοσης

en: Enter a description for this cookie category…
el: Εισάγετε μια περιγραφή για αυτή την κατηγορία cookie…

note: translators: %1$s is the category name, %2$s is the number of cookies
en: Are you sure you want to delete this cookie category? <br/> The category "%1$s" has %2$s assigned to it:
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή την κατηγορία cookie; <br/> Η κατηγορία "%1$s" έχει %2$s ανατεθειμένα:

en: Are you sure you want to delete this cookie category? This action cannot be undone.
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή την κατηγορία cookie; Αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Delete Cookie Category
el: Διαγραφή Κατηγορίας Cookie

en: Keep cookies when deleting category
el: Διατήρηση των cookies κατά τη διαγραφή της κατηγορίας

en: Keep cookies
el: Διατήρηση cookies

en: Assigned cookies will be moved to "Uncategorized".
el: Τα ανατεθειμένα cookies θα μετακινηθούν στην "Μη κατηγοριοποιημένα".

en: Please enter a category name
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα όνομα κατηγορίας

en: No cookie categories found. Click "Add New Category" to create one.
el: Δεν βρέθηκαν κατηγορίες cookie. Κάντε κλικ στο "Προσθήκη Νέας Κατηγορίας" για να δημιουργήσετε μία.

en: Edit Category
el: Επεξεργασία Κατηγορίας

en: Add New Category
el: Προσθήκη Νέας Κατηγορίας

en: Manage Categories
el: Διαχείριση Κατηγοριών

en: Manage cookie categories that appear in the privacy preferences modal
el: Διαχείριση κατηγοριών cookie που εμφανίζονται στο παράθυρο προτιμήσεων απορρήτου

en: Add Category
el: Προσθήκη Κατηγορίας

en: Please enter a cookie name
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα όνομα cookie

en: Please select a category
el: Παρακαλώ επιλέξτε μια κατηγορία

en: Failed to load custom cookies
el: Αποτυχία φόρτωσης προσαρμοσμένων cookies

en: Failed to create custom cookie
el: Αποτυχία δημιουργίας προσαρμοσμένου cookie

en: Custom cookie created successfully
el: Το προσαρμοσμένο cookie δημιουργήθηκε με επιτυχία

en: Failed to update custom cookie
el: Αποτυχία ενημέρωσης προσαρμοσμένου cookie

en: Custom cookie updated successfully
el: Το προσαρμοσμένο cookie ενημερώθηκε με επιτυχία

en: Failed to delete custom cookie
el: Αποτυχία διαγραφής προσαρμοσμένου cookie

en: Custom cookie deleted successfully
el: Το προσαρμοσμένο cookie διαγράφηκε με επιτυχία

en: Failed to update cookie category
el: Αποτυχία ενημέρωσης κατηγορίας cookie

en: Cookie category updated successfully
el: Η κατηγορία cookie ενημερώθηκε με επιτυχία

en: Failed to create category
el: Αποτυχία δημιουργίας κατηγορίας

en: Category created successfully
el: Η κατηγορία δημιουργήθηκε με επιτυχία

en: Failed to update category
el: Αποτυχία ενημέρωσης κατηγορίας

en: Category updated successfully
el: Η κατηγορία ενημερώθηκε με επιτυχία

en: Failed to delete category
el: Αποτυχία διαγραφής κατηγορίας

en: Category deleted successfully
el: Η κατηγορία διαγράφηκε με επιτυχία

en: Manage All Cookies
el: Διαχείριση Όλων των Cookies

en: Create and manage all cookies for your website. These cookies will appear in the selected privacy preference categories.
el: Δημιουργήστε και διαχειριστείτε όλα τα cookies για τον ιστότοπό σας. Αυτά τα cookies θα εμφανίζονται στις επιλεγμένες κατηγορίες προτιμήσεων απορρήτου.

en: Manage Cookies
el: Διαχείριση Cookies

en: New Cookie
el: Νέο Cookie

en: All your cookies will be displayed here
el: Όλα τα cookies σας θα εμφανιστούν εδώ

en: Click the button below to create your first custom cookie
el: Κάντε κλικ στο κουμπί παρακάτω για να δημιουργήσετε το πρώτο σας προσαρμοσμένο cookie

en: Add custom CSS to style your cookie banner. Changes will be reflected in both preview and frontend after saving.
el: Προσθέστε προσαρμοσμένο CSS για να μορφοποιήσετε το banner cookie σας. Οι αλλαγές θα εμφανιστούν τόσο στην προεπισκόπηση όσο και στο frontend μετά την αποθήκευση.

en: CSS Code Editor
el: Επεξεργαστής Κώδικα CSS

en: Reset Custom CSS
el: Επαναφορά Προσαρμοσμένου CSS

en: Are you sure you want to reset custom CSS? This will remove all your custom styles.
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να επαναφέρετε το προσαρμοσμένο CSS; Αυτό θα αφαιρέσει όλα τα προσαρμοσμένα στυλ σας.

en: Custom CSS has been reset. The banner will now use default styles.
el: Το προσαρμοσμένο CSS έχει επαναφερθεί. Το banner θα χρησιμοποιεί πλέον τα προεπιλεγμένα στυλ.

en: Write your custom CSS below. Use <strong>!important</strong> to override inline styles.<br />You can target banner elements using classes like <strong>.surecookie-banner</strong>, <strong>.surecookie-accept-btn</strong>, etc.
el: Γράψτε το προσαρμοσμένο CSS σας παρακάτω. Χρησιμοποιήστε <strong>!important</strong> για να υπερισχύσετε των ενσωματωμένων στυλ.<br />Μπορείτε να στοχεύσετε στοιχεία του banner χρησιμοποιώντας κλάσεις όπως <strong>.surecookie-banner</strong>, <strong>.surecookie-accept-btn</strong>, κ.ά.

en: <span></span> Quick Tips:
el: <span></span> Γρήγορες Συμβουλές:

en: Use <b>.surecookie-banner</b> to target the cookie banner (works in both preview and frontend)
el: Χρησιμοποιήστε <b>.surecookie-banner</b> για να στοχεύσετε το banner cookie (λειτουργεί τόσο στην προεπισκόπηση όσο και στο frontend)

en: Use <b>.surecookie-accept-btn</b>, <b>.surecookie-decline-btn</b> for buttons
el: Χρησιμοποιήστε <b>.surecookie-accept-btn</b>, <b>.surecookie-decline-btn</b> για κουμπιά

en: Important: Use <b>!important</b> to override inline styles
el: Σημαντικό: Χρησιμοποιήστε <b>!important</b> για να υπερισχύσετε των ενσωματωμένων στυλ

en: Changes take effect after clicking "Save Changes" below
el: Οι αλλαγές εφαρμόζονται μετά το κλικ στο "Αποθήκευση Αλλαγών" παρακάτω

en: Your CSS is saved and will persist after page refresh
el: Το CSS σας έχει αποθηκευτεί και θα παραμείνει μετά την ανανέωση της σελίδας

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Consent Logging
el: Καταγραφή Συγκατάθεσης

en: Enable consent logging to view consent analytics
el: Ενεργοποιήστε την καταγραφή συγκατάθεσης για να δείτε αναλύσεις συγκατάθεσης

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: Active
el: Ενεργό

en: Inactive
el: Ανενεργό

en: Cookie Banner
el: Banner Cookie

en: Your website is compliant with cookie consent regulations
el: Ο ιστότοπός σας συμμορφώνεται με τους κανονισμούς συγκατάθεσης cookie

en: Your website is not compliant with cookie consent regulations
el: Ο ιστότοπός σας δεν συμμορφώνεται με τους κανονισμούς συγκατάθεσης cookie

en: Configure
el: Διαμόρφωση

en: Launch Setup Wizard
el: Εκκίνηση Οδηγού Ρύθμισης

en: Open Support Ticket
el: Άνοιγμα Αιτήματος Υποστήριξης

en: Help Center
el: Κέντρο Βοήθειας

en: Join our Community
el: Εγγραφείτε στην Κοινότητά μας

en: Leave Us a Review
el: Αφήστε μας μια Αξιολόγηση

en: Quick Access
el: Γρήγορη Πρόσβαση

en: Recent Consent Logs
el: Πρόσφατα Αρχεία Συγκατάθεσης

en: Toggle Preview
el: Εναλλαγή Προεπισκόπησης

en: Click this button to show or hide the cookie consent banner preview.
el: Κάντε κλικ σε αυτό το κουμπί για να εμφανίσετε ή να αποκρύψετε την προεπισκόπηση του banner συγκατάθεσης cookie.

en: Click here to start
el: Κάντε κλικ εδώ για να ξεκινήσετε

en: design your banner
el: σχεδιάστε το banner σας

en: Here's a preview of the cookie consent banner.
el: Εδώ είναι μια προεπισκόπηση του banner συγκατάθεσης cookie.

en: You can adjust the content and design settings.
el: Μπορείτε να προσαρμόσετε το περιεχόμενο και τις ρυθμίσεις σχεδίασης.

note: translators: 1: number of completed steps, 2: total number of steps
en: %1$d of %2$d steps complete
el: %1$d από %2$d βήματα ολοκληρώθηκαν

en: You're all set! SureCookie is ready to protect your site.
el: Είστε έτοιμοι! Το SureCookie είναι έτοιμο να προστατεύσει τον ιστότοπό σας.

en: Go to Dashboard
el: Μετάβαση στον Πίνακα Ελέγχου

en: Scan Your Site for Cookies
el: Σάρωση του Ιστότοπού σας για Cookies

en: Run the cookie scanner to discover and categorize cookies your site uses.
el: Εκτελέστε τον σαρωτή cookie για να ανακαλύψετε και να κατηγοριοποιήσετε τα cookies που χρησιμοποιεί ο ιστότοπός σας.

en: Scan Now
el: Σάρωση Τώρα

en: Set up the Consent Banner
el: Ρύθμιση του Banner Συγκατάθεσης

en: Customize your cookie consent banner - content, layout, and visibility.
el: Προσαρμόστε το banner συγκατάθεσης cookie - περιεχόμενο, διάταξη και ορατότητα.

en: Review Consent Logs
el: Ανασκόπηση Αρχείων Συγκατάθεσης

en: See who has consented and when - useful for compliance audits.
el: Δείτε ποιος έχει δώσει συγκατάθεση και πότε - χρήσιμο για ελέγχους συμμόρφωσης.

en: View Logs
el: Προβολή Αρχείων

en: Publish Your Cookie Policy
el: Δημοσίευση της Πολιτικής Cookie σας

en: Review and publish the cookie policy page on your site.
el: Ανασκόπηση και δημοσίευση της σελίδας πολιτικής cookie στον ιστότοπό σας.

en: Review Page
el: Σελίδα Ανασκόπησης

en: Generate a cookie policy page so visitors know how you handle their data.
el: Δημιουργήστε μια σελίδα πολιτικής cookies ώστε οι επισκέπτες να γνωρίζουν πώς χειρίζεστε τα δεδομένα τους.

en: Create Page
el: Δημιουργία Σελίδας

en: Get Started with SureCookie
el: Ξεκινήστε με το SureCookie

en: Follow these steps to set up cookie consent on your site in minutes.
el: Ακολουθήστε αυτά τα βήματα για να ρυθμίσετε τη συγκατάθεση για τα cookies στον ιστότοπό σας σε λίγα λεπτά.

en: See full documentation →
el: Δείτε την πλήρη τεκμηρίωση →

en: Continue Learning
el: Συνεχίστε τη Μάθηση

note: translators: 1: number of completed steps, 2: total number of steps
en: %1$d of %2$d setup steps complete.
el: %1$d από %2$d βήματα ρύθμισης ολοκληρώθηκαν.

en: Open Learn
el: Άνοιγμα Μάθησης

en: All cookies accepted.
el: Όλα τα cookies έγιναν αποδεκτά.

en: Non-essential cookies rejected.
el: Μη απαραίτητα cookies απορρίφθηκαν.

en: Preferences saved successfully.
el: Οι προτιμήσεις αποθηκεύτηκαν με επιτυχία.

en: Close privacy preferences dialog
el: Κλείσιμο διαλόγου προτιμήσεων απορρήτου

en: Always Active
el: Πάντα Ενεργό

note: translators: %s: cookie category name
en: %s: always active, cannot be disabled
el: %s: πάντα ενεργό, δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί

en: View Cookies
el: Προβολή Cookies

note: translators: %s: cookie category name
en: %s cookies details
el: Λεπτομέρειες cookies %s

en: Expiry
el: Λήξη

en: Reject All
el: Απόρριψη Όλων

en: Confirm My Choices
el: Επιβεβαίωση Επιλογών Μου

en: Powered by SureCookie (opens in new tab)
el: Υποστηρίζεται από το SureCookie (ανοίγει σε νέα καρτέλα)

en: Powered by
el: Υποστηρίζεται από

en: Buttons are for reference only in preview.
el: Τα κουμπιά είναι μόνο για αναφορά στην προεπισκόπηση.

en: This is a preview
el: Αυτή είναι μια προεπισκόπηση

en: Close preview
el: Κλείσιμο προεπισκόπησης

en: Complete
el: Ολοκληρώθηκε

en: Queued…
el: Σε ουρά…

en: Starting scan…
el: Έναρξη σάρωσης…

note: translators: 1: current page index, 2: total pages
en: Scanning page %1$d of %2$d…
el: Σάρωση σελίδας %1$d από %2$d…

en: Scanning pages…
el: Σάρωση σελίδων…

en: Analyzing cookies…
el: Ανάλυση cookies…

en: Finalizing…
el: Ολοκλήρωση…

en: Scan failed
el: Η σάρωση απέτυχε

en: In progress…
el: Σε εξέλιξη…

en: Scan progress
el: Πρόοδος σάρωσης

note: translators: 1: completed pages, 2: total pages
en: %1$d of %2$d pages scanned
el: %1$d από %2$d σελίδες σαρώθηκαν

en: Preparing scan…
el: Προετοιμασία σάρωσης…

note: translators: %s: estimated time remaining
en: · ~%s left
el: · ~%s απομένουν

en: Scan Completed with Errors
el: Η σάρωση ολοκληρώθηκε με σφάλματα

note: translators: %d: number of failed pages
en: %d page(s) could not be scanned. Check the logs for details.
el: %d σελίδα(ες) δεν μπόρεσαν να σαρωθούν. Ελέγξτε τα αρχεία καταγραφής για λεπτομέρειες.

en: Scan Completed!
el: Η σάρωση ολοκληρώθηκε!

en: Cookie scan has been completed successfully.
el: Η σάρωση των cookies ολοκληρώθηκε με επιτυχία.

en: Could not copy logs automatically.
el: Δεν ήταν δυνατή η αυτόματη αντιγραφή των αρχείων καταγραφής.

en: Logs copied to clipboard!
el: Τα αρχεία καταγραφής αντιγράφηκαν στο πρόχειρο!

en: Latest Scanning Logs
el: Τελευταία αρχεία καταγραφής σάρωσης

en: View logs from the most recent cookie scanning process.
el: Προβολή αρχείων καταγραφής από την πιο πρόσφατη διαδικασία σάρωσης cookies.

en: Copied
el: Αντιγράφηκε

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: This field contains the scanning status results only.
el: Αυτό το πεδίο περιέχει μόνο τα αποτελέσματα κατάστασης της σάρωσης.

en: Scan appears stuck
el: Η σάρωση φαίνεται να έχει κολλήσει

note: translators: 1: completed pages, 2: total pages, 3: elapsed time
en: %1$d of %2$d pages scanned after %3$s with no recent progress.
el: %1$d από %2$d σελίδες σαρώθηκαν μετά από %3$s χωρίς πρόσφατη πρόοδο.

note: translators: %s: elapsed time
en: No progress detected after %s.
el: Δεν ανιχνεύτηκε πρόοδος μετά από %s.

en: Possible causes: scan server under heavy load, your site is unreachable from our scanner, or a page caused a browser timeout.
el: Πιθανές αιτίες: ο διακομιστής σάρωσης έχει μεγάλο φόρτο, ο ιστότοπός σας δεν είναι προσβάσιμος από τον σαρωτή μας ή μια σελίδα προκάλεσε χρονικό όριο στον περιηγητή.

en: Cancelling…
el: Ακύρωση…

en: Cancel Scan
el: Ακύρωση Σάρωσης

en: Copy Logs for Support
el: Αντιγραφή Αρχείων Καταγραφής για Υποστήριξη

en: Once the scan is complete, your cookies will appear under <a>All Cookies</a>.
el: Μόλις ολοκληρωθεί η σάρωση, τα cookies σας θα εμφανιστούν κάτω από <a>Όλα τα Cookies</a>.

en: Your scan limit will reset tomorrow.
el: Το όριο σάρωσης θα επαναρυθμιστεί αύριο.

en: The scan runs in the background - you can safely navigate away.
el: Η σάρωση εκτελείται στο παρασκήνιο - μπορείτε να μεταβείτε με ασφάλεια σε άλλη σελίδα.

en: Make sure your site is publicly accessible (not behind basic auth or maintenance mode).
el: Βεβαιωθείτε ότι ο ιστότοπός σας είναι δημόσια προσβάσιμος (όχι πίσω από βασική αυθεντικοποίηση ή λειτουργία συντήρησης).

en: Check if a firewall or security plugin is blocking external requests to your site.
el: Ελέγξτε αν ένα τείχος προστασίας ή πρόσθετο ασφαλείας μπλοκάρει εξωτερικά αιτήματα προς τον ιστότοπό σας.

en: Pages with heavy JavaScript may take longer to scan. If scanning fails repeatedly, try fewer pages.
el: Οι σελίδες με έντονο JavaScript μπορεί να χρειαστούν περισσότερο χρόνο για σάρωση. Αν η σάρωση αποτυγχάνει επανειλημμένα, δοκιμάστε λιγότερες σελίδες.

en: If issues persist, copy the logs and <a>contact our support team.</a>
el: Αν τα προβλήματα συνεχιστούν, αντιγράψτε τα αρχεία καταγραφής και <a>επικοινωνήστε με την ομάδα υποστήριξής μας.</a>

en: contact our support team
el: επικοινωνήστε με την ομάδα υποστήριξής μας

en: (no title)
el: (χωρίς τίτλο)

en: Failed to initiate scan
el: Αποτυχία εκκίνησης σάρωσης

en: Scan your website to detect all cookies being used.
el: Σαρώστε τον ιστότοπό σας για να εντοπίσετε όλα τα cookies που χρησιμοποιούνται.

note: translators: 1: remaining scans, 2: total daily scans
en: You have %1$d of %2$d daily scans remaining
el: Έχετε %1$d από %2$d ημερήσιες σαρώσεις διαθέσιμες

note: translators: %s: time until reset (e.g. "4h 22m")
en: Resets in %s
el: Επαναφορά σε %s

en: Limits refreshed.
el: Τα όρια ανανεώθηκαν.

en: Failed to refresh limits.
el: Αποτυχία ανανέωσης ορίων.

en: Your session expired. Please reload to reconnect.
el: Η συνεδρία σας έληξε. Παρακαλώ φορτώστε ξανά για να επανασυνδεθείτε.

en: We couldn't fetch your limits right now. Please try again in a moment.
el: Δεν μπορέσαμε να λάβουμε τα όριά σας αυτή τη στιγμή. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά σε λίγο.

en: Refreshing…
el: Ανανέωση…

en: Refresh limits
el: Ανανέωση ορίων

note: translators: %d: maximum pages
en: Select up to %d pages to scan…
el: Επιλέξτε έως %d σελίδες για σάρωση…

en: Select Pages
el: Επιλογή Σελίδων

note: translators: %d: maximum pages
en: You have selected more than %d pages
el: Έχετε επιλέξει περισσότερες από %d σελίδες

en: Select the pages you want to scan.
el: Επιλέξτε τις σελίδες που θέλετε να σαρώσετε.

note: translators: %d: maximum pages
en: Your plan supports scanning up to %d pages. Please remove extra pages to continue.
el: Το πλάνο σας υποστηρίζει σάρωση έως %d σελίδες. Παρακαλώ αφαιρέστε τις επιπλέον σελίδες για να συνεχίσετε.

note: translators: %d: maximum pages
en: The free plan supports scanning up to %d pages. To scan additional pages and keep your cookie list updated automatically, join the waitlist.
el: Το δωρεάν πλάνο υποστηρίζει σάρωση έως %d σελίδες. Για να σαρώσετε επιπλέον σελίδες και να διατηρείτε τη λίστα cookies ενημερωμένη αυτόματα, εγγραφείτε στη λίστα αναμονής.

note: translators: %d: maximum pages
en: We'll visit these pages to detect all cookies in use. Allowed %d pages per scan due to resource constraints.
el: Θα επισκεφθούμε αυτές τις σελίδες για να εντοπίσουμε όλα τα cookies που χρησιμοποιούνται. Επιτρέπονται %d σελίδες ανά σάρωση λόγω περιορισμών πόρων.

en: Daily Limit Reached
el: Έχετε φτάσει το ημερήσιο όριο

note: translators: 1: scans used, 2: scan limit
en: You've used %1$d of %2$d daily scans. Your credits will refresh automatically tomorrow.
el: Έχετε χρησιμοποιήσει %1$d από %2$d ημερήσιες σαρώσεις. Τα credits σας θα ανανεωθούν αυτόματα αύριο.

en: You've used all your scan credits for today. Your credits will refresh automatically tomorrow.
el: Έχετε χρησιμοποιήσει όλα τα credits σάρωσης για σήμερα. Τα credits σας θα ανανεωθούν αυτόματα αύριο.

en: Scan Started!
el: Η σάρωση ξεκίνησε!

en: Scanning your pages for cookies. This may take a few minutes.
el: Σαρώνουμε τις σελίδες σας για cookies. Αυτό μπορεί να διαρκέσει μερικά λεπτά.

en: Network error occurred
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα δικτύου

en: Scanning…
el: Σάρωση…

en: Start Scan
el: Έναρξη Σάρωσης

en: View Scanning Logs
el: Προβολή Αρχείων Καταγραφής Σάρωσης

en: Cancel Stuck Scan
el: Ακύρωση Εγκλωβισμένης Σάρωσης

en: WordPress Cron is Disabled
el: Το WordPress Cron είναι απενεργοποιημένο

en: The WordPress cron system is not working on your site. Cookie scanning may not work as expected. Please enable WP-Cron or set up a server cron job to ensure proper functionality.
el: Το σύστημα cron του WordPress δεν λειτουργεί στον ιστότοπό σας. Η σάρωση cookies μπορεί να μην λειτουργεί όπως αναμένεται. Παρακαλώ ενεργοποιήστε το WP-Cron ή ρυθμίστε μια εργασία cron στον διακομιστή για να εξασφαλίσετε σωστή λειτουργία.

en: Select
el: Επιλογή

en: Configure how the "Cookie Preferences" button appears on your site, allowing users to update their consent at any time.
el: Ρυθμίστε πώς εμφανίζεται το κουμπί "Προτιμήσεις Cookies" στον ιστότοπό σας, επιτρέποντας στους χρήστες να ενημερώνουν τη συγκατάθεσή τους οποιαδήποτε στιγμή.

en: No re-consent method active
el: Δεν υπάρχει ενεργή μέθοδος επανασυγκατάθεσης

en: Visitors won't be able to update their cookie preferences unless you add a menu item or place the shortcode on a page. You can safely ignore this if the shortcode is already added.
el: Οι επισκέπτες δεν θα μπορούν να ενημερώσουν τις προτιμήσεις cookies εκτός αν προσθέσετε ένα στοιχείο μενού ή τοποθετήσετε το shortcode σε μια σελίδα. Μπορείτε να αγνοήσετε αυτό με ασφάλεια αν το shortcode έχει ήδη προστεθεί.

en: Button Label
el: Ετικέτα Κουμπιού

en: The label shown on the Cookie Preferences link.
el: Η ετικέτα που εμφανίζεται στον σύνδεσμο Προτιμήσεων Cookies.

en: Menu Level
el: Επίπεδο Μενού

en: Floating Widget
el: Πλωτό Widget

en: Select a WordPress menu to automatically add the Cookie Preferences link to it. When clicked, it opens the consent preferences modal directly.
el: Επιλέξτε ένα μενού WordPress για να προσθέσετε αυτόματα τον σύνδεσμο Προτιμήσεων Cookies σε αυτό. Όταν κάνετε κλικ, ανοίγει απευθείας το παράθυρο προτιμήσεων συγκατάθεσης.

en: No WordPress menus found.
el: Δεν βρέθηκαν μενού WordPress.

en: Create a menu in Appearance > Menus.
el: Δημιουργήστε ένα μενού στο Εμφάνιση > Μενού.

en: Select Menu
el: Επιλογή Μενού

en: Use this shortcode to display the Cookie Preferences link anywhere on your site. When clicked, it opens the consent preferences modal directly.
el: Χρησιμοποιήστε αυτόν τον σύντομο κωδικό για να εμφανίσετε τον σύνδεσμο Προτιμήσεις Cookies οπουδήποτε στον ιστότοπό σας. Όταν κάνετε κλικ, ανοίγει απευθείας το παράθυρο προτιμήσεων συγκατάθεσης.

en: Shortcode Copied!
el: Ο σύντομος κωδικός αντιγράφηκε!

en: Could not copy to clipboard. Please copy the shortcode manually.
el: Δεν ήταν δυνατή η αντιγραφή στο πρόχειρο. Παρακαλώ αντιγράψτε τον σύντομο κωδικό χειροκίνητα.

en: Copied!
el: Αντιγράφηκε!

en: Copy shortcode
el: Αντιγραφή σύντομου κωδικού

en: Enable Floating Widget
el: Ενεργοποίηση Επιπλέουσας Εφαρμογής

en: to show a floating cookie preferences button on every page.
el: για να εμφανιστεί ένα επιπλέον κουμπί προτιμήσεων cookies σε κάθε σελίδα.

en: Failed to deactivate plugin.
el: Αποτυχία απενεργοποίησης προσθήκης.

en: Conflicting Plugins Detected.
el: Εντοπίστηκαν Συγκρουόμενες Προσθήκες.

en: It's recommended to deactivate them to avoid issues.
el: Συνιστάται να τις απενεργοποιήσετε για να αποφύγετε προβλήματα.

en: Deactivate Plugin
el: Απενεργοποίηση Προσθήκης

en: Conflicting Plugins Detected
el: Εντοπίστηκαν Συγκρουόμενες Προσθήκες

en: The following plugins may conflict with SureCookie. It's recommended to deactivate them to avoid issues.
el: Οι παρακάτω προσθήκες μπορεί να συγκρούονται με το SureCookie. Συνιστάται να τις απενεργοποιήσετε για να αποφύγετε προβλήματα.

en: Version:
el: Έκδοση:

en: Deactivation successful. Reloading the page in 3 seconds.
el: Η απενεργοποίηση ήταν επιτυχής. Η σελίδα θα φορτώσει ξανά σε 3 δευτερόλεπτα.

en: The plugin could not be deactivated. Please try again.
el: Η προσθήκη δεν μπόρεσε να απενεργοποιηθεί. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: Deactivating…
el: Απενεργοποίηση…

en: Deactivate
el: Απενεργοποίηση

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Preview:
el: Προεπισκόπηση:

en: ON
el: ΕΝΕΡΓΟ

en: OFF
el: ΑΝΕΝΕΡΓΟ

en: Upgrade to Pro to unlock advanced features like Geo Rules, Advanced Scanning, and more.
el: Αναβαθμίστε στην Pro για να ξεκλειδώσετε προηγμένες λειτουργίες όπως Κανόνες Γεωγραφίας, Προηγμένη Σάρωση και άλλα.

en: What's New?
el: Τι νέο υπάρχει;

en: Free version
el: Δωρεάν έκδοση

en: Pro version
el: Έκδοση Pro

en: Knowledge Base
el: Βάση Γνώσεων

en: Analytics
el: Αναλύσεις

en: Marketing
el: Μάρκετινγκ

en: Functional
el: Λειτουργικά

en: Essential
el: Απαραίτητα

en: Detected Resources
el: Εντοπισμένοι Πόροι

en: No scan data available. Run a scan to detect third-party resources.
el: Δεν υπάρχουν δεδομένα σάρωσης. Εκτελέστε σάρωση για να εντοπίσετε πόρους τρίτων.

en: detected by scanner
el: εντοπίστηκε από σαρωτή

en: Replace data on next scan
el: Αντικατάσταση δεδομένων στην επόμενη σάρωση

en: Resource
el: Πόρος

en: Block
el: Αποκλεισμός

en: Script
el: Σενάριο

en: Block non-essential resources until user consent is given
el: Αποκλεισμός μη απαραίτητων πόρων μέχρι να δοθεί συγκατάθεση χρήστη

en: Enable Script and Content Blocking Switch
el: Ενεργοποίηση διακόπτη αποκλεισμού σεναρίων και περιεχομένου

en: Enable Script and Content Blocking
el: Ενεργοποίηση αποκλεισμού σεναρίων και περιεχομένου

en: Prevent non-essential scripts and embedded content from loading until user consent is given. Supported services are listed <a>here</a>.
el: Αποτρέψτε τη φόρτωση μη απαραίτητων σεναρίων και ενσωματωμένου περιεχομένου μέχρι να δοθεί συγκατάθεση χρήστη. Οι υποστηριζόμενες υπηρεσίες αναφέρονται <a>εδώ</a>.

en: here
el: εδώ

en: Control where your cookie banner appears on your site.
el: Ελέγξτε πού εμφανίζεται το banner cookies στον ιστότοπό σας.

en: Want More Control over Your Cookie Banner?
el: Θέλετε Περισσότερο Έλεγχο στο Banner Cookies σας;

en: Upgrade to hide it on selected pages, posts, archives, or on specific user roles.
el: Αναβαθμίστε για να το αποκρύψετε σε επιλεγμένες σελίδες, αναρτήσεις, αρχεία ή σε συγκεκριμένους ρόλους χρηστών.

en: The previously selected page no longer exists or could not be loaded.
el: Η προηγουμένως επιλεγμένη σελίδα δεν υπάρχει πλέον ή δεν μπόρεσε να φορτωθεί.

en: The selected page is not published and will not appear to visitors.
el: Η επιλεγμένη σελίδα δεν έχει δημοσιευτεί και δεν θα εμφανίζεται στους επισκέπτες.

en: Generate a cookie policy page or use a shortcode to display your cookie policy anywhere on your site.
el: Δημιουργήστε μια σελίδα πολιτικής cookies ή χρησιμοποιήστε σύντομο κωδικό για να εμφανίσετε την πολιτική cookies οπουδήποτε στον ιστότοπό σας.

en: Cookie Policy Page
el: Σελίδα Πολιτικής Cookies

en: Clear selected page
el: Καθαρισμός επιλεγμένης σελίδας

en: Select a Page
el: Επιλογή Σελίδας

en: A link to this page will appear in the consent preferences modal footer.
el: Ένας σύνδεσμος σε αυτή τη σελίδα θα εμφανίζεται στο υποσέλιδο του παραθύρου προτιμήσεων συγκατάθεσης.

en: Auto Generate
el: Αυτόματη Δημιουργία

en: Automatically create a published Cookie Policy page containing a dynamically generated cookie table that always stays up to date.
el: Δημιουργήστε αυτόματα μια δημοσιευμένη σελίδα Πολιτικής Cookies που περιέχει έναν δυναμικά δημιουργούμενο πίνακα cookies που ενημερώνεται πάντα.

en: Cookie Policy page created successfully!
el: Η σελίδα Πολιτικής Cookies δημιουργήθηκε με επιτυχία!

en: Failed to generate page. Please try again.
el: Αποτυχία δημιουργίας σελίδας. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: An error occurred while generating the page. Please try again.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη δημιουργία της σελίδας. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: Page Already Linked
el: Η σελίδα είναι ήδη συνδεδεμένη

en: Generate Cookie Policy Page
el: Δημιουργία σελίδας Πολιτικής Cookies

en: Edit Page
el: Επεξεργασία σελίδας

en: View Page
el: Προβολή σελίδας

en: Use this shortcode to display the cookie policy with a dynamically generated cookie table on any page or post. The table always reflects the latest scanned and custom cookies.
el: Χρησιμοποιήστε αυτό το shortcode για να εμφανίσετε την πολιτική cookies με έναν δυναμικά δημιουργημένο πίνακα cookies σε οποιαδήποτε σελίδα ή ανάρτηση. Ο πίνακας αντικατοπτρίζει πάντα τα πιο πρόσφατα σαρωμένα και προσαρμοσμένα cookies.

en: Please enter at least one region code
el: Παρακαλώ εισάγετε τουλάχιστον έναν κωδικό περιοχής

en: Invalid region code format. Use ISO 3166 codes like EU, US, US-CA, or GB.
el: Μη έγκυρη μορφή κωδικού περιοχής. Χρησιμοποιήστε κωδικούς ISO 3166 όπως EU, US, US-CA ή GB.

en: EU/EEA (GDPR)
el: ΕΕ/ΕΟΧ (GDPR)

en: California (CCPA)
el: Καλιφόρνια (CCPA)

en: United Kingdom
el: Ηνωμένο Βασίλειο

en: Brazil (LGPD)
el: Βραζιλία (LGPD)

en: Edit Regional Rule
el: Επεξεργασία Περιφερειακού Κανόνα

en: Add Regional Rule
el: Προσθήκη Περιφερειακού Κανόνα

en: Set default consent state for visitors from this region. Google uses the most specific match.
el: Ορίστε την προεπιλεγμένη κατάσταση συγκατάθεσης για επισκέπτες από αυτήν την περιοχή. Η Google χρησιμοποιεί την πιο συγκεκριμένη αντιστοιχία.

en: Add Rule
el: Προσθήκη Κανόνα

en: Quick Presets
el: Γρήγορες Προεπιλογές

en: Apply preset:
el: Εφαρμογή προεπιλογής:

en: Region Codes
el: Κωδικοί Περιοχών

en: Comma-separated ISO 3166 codes: EU, US, US-CA, GB, BR, etc.
el: Κωδικοί ISO 3166 διαχωρισμένοι με κόμμα: EU, US, US-CA, GB, BR, κ.λπ.

en: Default Consent State
el: Προεπιλεγμένη Κατάσταση Συγκατάθεσης

en: Choose which categories are granted by default for visitors from this region before they interact with the banner.
el: Επιλέξτε ποιες κατηγορίες χορηγούνται από προεπιλογή για επισκέπτες από αυτήν την περιοχή πριν αλληλεπιδράσουν με το banner.

en: Functional Storage
el: Λειτουργική Αποθήκευση

en: Enables storage for site functionality like preferences and language.
el: Ενεργοποιεί την αποθήκευση για λειτουργίες ιστότοπου όπως προτιμήσεις και γλώσσα.

en: Functional storage default
el: Προεπιλεγμένη λειτουργική αποθήκευση

en: Analytics Storage
el: Αποθήκευση Αναλύσεων

en: Enables storage for analytics purposes like visit duration and page views.
el: Ενεργοποιεί την αποθήκευση για σκοπούς αναλύσεων όπως διάρκεια επίσκεψης και προβολές σελίδας.

en: Analytics storage default
el: Προεπιλεγμένη αποθήκευση αναλύσεων

en: Marketing / Ads Storage
el: Αποθήκευση Μάρκετινγκ / Διαφημίσεων

en: Enables storage for advertising purposes including ad personalization and user data.
el: Ενεργοποιεί την αποθήκευση για διαφημιστικούς σκοπούς, συμπεριλαμβανομένης της εξατομίκευσης διαφημίσεων και δεδομένων χρήστη.

en: Marketing storage default
el: Προεπιλεγμένη αποθήκευση μάρκετινγκ

en: Essential cookies (security_storage) are always granted. These defaults apply before the visitor interacts with the consent banner.
el: Τα απαραίτητα cookies (security_storage) χορηγούνται πάντα. Αυτές οι προεπιλογές εφαρμόζονται πριν ο επισκέπτης αλληλεπιδράσει με το banner συγκατάθεσης.

en: Granted
el: Χορηγήθηκε

en: Denied
el: Αρνήθηκε

en: Active Regional Rules
el: Ενεργοί Περιφερειακοί Κανόνες

en: Set different default consent states per region. Google uses the most specific match (e.g., US-CA overrides US).
el: Ορίστε διαφορετικές προεπιλεγμένες καταστάσεις συγκατάθεσης ανά περιοχή. Η Google χρησιμοποιεί την πιο συγκεκριμένη αντιστοιχία (π.χ., US-CA υπερισχύει του US).

en: Edit rule for
el: Επεξεργασία κανόνα για

en: Delete rule for
el: Διαγραφή κανόνα για

en: No regional rules configured. The global default (deny all except essential) applies to all visitors.
el: Δεν έχουν ρυθμιστεί περιφερειακοί κανόνες. Η παγκόσμια προεπιλογή (απόρριψη όλων εκτός των απαραίτητων) εφαρμόζεται σε όλους τους επισκέπτες.

note: translators: %s: comma-separated duplicate region codes
en: These region codes already exist in another rule: %s
el: Αυτοί οι κωδικοί περιοχής υπάρχουν ήδη σε άλλο κανόνα: %s

en: Delete Regional Rule
el: Διαγραφή Περιφερειακού Κανόνα

en: Are you sure you want to delete this regional consent rule? Visitors from this region will use the global default.
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτόν τον περιφερειακό κανόνα συγκατάθεσης; Οι επισκέπτες από αυτήν την περιοχή θα χρησιμοποιούν την παγκόσμια προεπιλογή.

en: Google Consent Mode v2
el: Λειτουργία Συγκατάθεσης Google v2

en: Automatically communicate user consent preferences to Google services.
el: Αυτόματη επικοινωνία των προτιμήσεων συγκατάθεσης χρήστη στις υπηρεσίες της Google.

en: Enable Google Consent Mode Switch
el: Ενεργοποίηση Διακόπτη Λειτουργίας Συγκατάθεσης Google

en: Enable Google Consent Mode
el: Ενεργοποίηση Λειτουργίας Συγκατάθεσης Google

en: Supported services: Analytics 4, Google Ads, Tag Manager, Campaign Manager 360, Ad Manager, Floodlight, and DV360
el: Υποστηριζόμενες υπηρεσίες: Analytics 4, Google Ads, Tag Manager, Campaign Manager 360, Ad Manager, Floodlight και DV360

en: Wait Time (milliseconds)
el: Χρόνος αναμονής (χιλιοστά του δευτερολέπτου)

en: How long Google services wait for consent before making requests. Default: 500ms. Range: 0–2000ms.
el: Πόσο καιρό περιμένουν οι υπηρεσίες της Google για τη συγκατάθεση πριν κάνουν αιτήματα. Προεπιλογή: 500ms. Εύρος: 0–2000ms.

en: Mandatory for EU/EEA as of March 2024
el: Υποχρεωτικό για ΕΕ/ΕΟΧ από Μάρτιο 2024

en: Google now requires Consent Mode v2 for all websites using Google services in the European Economic Area.
el: Η Google απαιτεί πλέον το Consent Mode v2 για όλες τις ιστοσελίδες που χρησιμοποιούν υπηρεσίες Google στον Ευρωπαϊκό Οικονομικό Χώρο.

en: Learn more about Google Consent Mode v2 →
el: Μάθετε περισσότερα για το Google Consent Mode v2 →

en: Show the cookie banner only where you want, based on visitor location.
el: Εμφανίστε το banner cookie μόνο όπου θέλετε, βάσει της τοποθεσίας του επισκέπτη.

en: Where should the banner appear?
el: Πού πρέπει να εμφανίζεται το banner;

en: Choose where the banner is shown. Visitors outside selected regions will not see it.
el: Επιλέξτε πού θα εμφανίζεται το banner. Οι επισκέπτες εκτός των επιλεγμένων περιοχών δεν θα το βλέπουν.

en: Show to all visitors worldwide
el: Εμφάνιση σε όλους τους επισκέπτες παγκοσμίως

en: Use the same experience for everyone, regardless of location.
el: Χρησιμοποιήστε την ίδια εμπειρία για όλους, ανεξαρτήτως τοποθεσίας.

en: Show only where required by law
el: Εμφάνιση μόνο όπου απαιτείται από το νόμο

en: Target specific regions with tailored consent experiences.
el: Στοχεύστε συγκεκριμένες περιοχές με προσαρμοσμένες εμπειρίες συγκατάθεσης.

en: Mode: Show to all visitors worldwide
el: Λειτουργία: Εμφάνιση σε όλους τους επισκέπτες παγκοσμίως

en: Your existing banner settings apply to all visitors. No geographic targeting is active.
el: Οι υπάρχουσες ρυθμίσεις banner ισχύουν για όλους τους επισκέπτες. Δεν υπάρχει ενεργή γεωγραφική στόχευση.

en: Unlock Regional Targeting
el: Ξεκλειδώστε τη Γεωγραφική Στόχευση

en: Show banner only in selected regions, create custom regional rules, and control fallback behavior.
el: Εμφανίστε το banner μόνο σε επιλεγμένες περιοχές, δημιουργήστε προσαρμοστικούς περιφερειακούς κανόνες και ελέγξτε τη συμπεριφορά εφεδρείας.

en: Location detection uses GeoLite2 data by MaxMind, available from <link>https://www.maxmind.com</link>.
el: Η ανίχνευση τοποθεσίας χρησιμοποιεί δεδομένα GeoLite2 από τη MaxMind, διαθέσιμα στο <link>https://www.maxmind.com</link>.

en: IAB Transparency & Consent Framework
el: Πλαίσιο Διαφάνειας & Συγκατάθεσης IAB

en: Make your consent banner compliant with IAB TCF 2.3 and integrate with the Global Vendor List.
el: Κάντε το banner συγκατάθεσής σας συμβατό με το IAB TCF 2.3 και ενσωματώστε το με τη Global Vendor List.

en: Unlock IAB TCF 2.3 Compliance - Coming Soon
el: Ξεκλειδώστε τη Συμμόρφωση με IAB TCF 2.3 - Έρχεται σύντομα

en: Enable full TCF mode, generate TC strings, and display the IAB vendor list to your visitors.
el: Ενεργοποιήστε πλήρη λειτουργία TCF, δημιουργήστε συμβολοσειρές TC και εμφανίστε τη λίστα προμηθευτών IAB στους επισκέπτες σας.

en: Google Additional Consent (AC)
el: Πρόσθετη Συγκατάθεση Google (AC)

en: Add Google Additional Consent alongside IAB TCF to handle ad-tech vendors not on the IAB Global Vendor List.
el: Προσθέστε την Πρόσθετη Συγκατάθεση Google παράλληλα με το IAB TCF για να διαχειριστείτε προμηθευτές διαφημιστικής τεχνολογίας που δεν βρίσκονται στη Global Vendor List του IAB.

en: Unlock Google Additional Consent - Coming Soon
el: Ξεκλειδώστε την Πρόσθετη Συγκατάθεση Google - Έρχεται σύντομα

en: Generate the AC string, mirror the addtl_consent cookie, and display Google's Additional Consent provider list to your visitors - required for full Google Ads / GAM monetization.
el: Δημιουργήστε τη συμβολοσειρά AC, καθρεφτίστε το cookie addtl_consent και εμφανίστε τη λίστα παρόχων Πρόσθετης Συγκατάθεσης της Google στους επισκέπτες σας - απαιτείται για πλήρη κερδοφορία Google Ads / GAM.

en: Failed to get authentication payload
el: Αποτυχία λήψης φορτίου πιστοποίησης

en: An error occurred while connecting
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη σύνδεση

en: First name is required
el: Το όνομα είναι υποχρεωτικό

en: Email address is required
el: Η διεύθυνση email είναι υποχρεωτική

en: Please enter a valid email address
el: Παρακαλώ εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση email

en: Classify cookies automatically
el: Αυτόματη ταξινόμηση cookies

en: Get smart compliance recommendations
el: Λάβετε έξυπνες προτάσεις συμμόρφωσης

en: Generate privacy-compliant descriptions
el: Δημιουργήστε περιγραφές συμβατές με την ιδιωτικότητα

en: Welcome to SureCookie
el: Καλώς ήρθατε στο SureCookie

en: Privacy compliance made effortless 🍪
el: Η συμμόρφωση με την ιδιωτικότητα γίνεται εύκολη 🍪

en: Let's make your website transparent, trustworthy, and fully compliant in minutes. SureCookie automatically detects, categorizes, and configures cookies so you can focus on growing your business.
el: Ας κάνουμε τον ιστότοπό σας διαφανή, αξιόπιστο και πλήρως συμμορφωμένο μέσα σε λίγα λεπτά. Το SureCookie εντοπίζει, κατηγοριοποιεί και ρυθμίζει αυτόματα τα cookies ώστε να μπορείτε να εστιάσετε στην ανάπτυξη της επιχείρησής σας.

en: Connect Your Account
el: Συνδέστε τον Λογαριασμό σας

en: Connect your SureCookie account to automatically classify cookies, generate compliant descriptions, and get smart recommendations for your privacy needs.
el: Συνδέστε τον λογαριασμό σας στο SureCookie για να ταξινομήσετε αυτόματα τα cookies, να δημιουργήσετε συμμορφωμένες περιγραφές και να λάβετε έξυπνες προτάσεις για τις ανάγκες ιδιωτικότητάς σας.

en: Here's what you can do:
el: Αυτά μπορείτε να κάνετε:

en: List of capabilities
el: Λίστα δυνατοτήτων

en: Connected to SureCookie
el: Συνδεδεμένο με SureCookie

en: Back
el: Πίσω

en: Next
el: Επόμενο

en: Skip
el: Παράλειψη

en: Connecting…
el: Σύνδεση…

en: Connect
el: Σύνδεση

en: Run a Quick Privacy Scan
el: Εκτελέστε Γρήγορο Έλεγχο Ιδιωτικότητας

en: SureCookie will scan your website, detect all cookies, and categorize them automatically.<br/> This helps you stay compliant without spending hours identifying scripts manually.
el: Το SureCookie θα σαρώσει τον ιστότοπό σας, θα εντοπίσει όλα τα cookies και θα τα κατηγοριοποιήσει αυτόματα.<br/> Αυτό σας βοηθά να παραμείνετε συμμορφωμένοι χωρίς να ξοδεύετε ώρες εντοπίζοντας χειροκίνητα τα σενάρια.

en: Account not connected
el: Ο λογαριασμός δεν είναι συνδεδεμένος

en: Please <a>go back</a> and connect your SureCookie account to enable cookie scanning.
el: Παρακαλώ <a>επιστρέψτε</a> και συνδέστε τον λογαριασμό σας SureCookie για να ενεργοποιήσετε τη σάρωση cookies.

en: Your session expired. Please reconnect to continue.
el: Η συνεδρία σας έληξε. Παρακαλώ συνδεθείτε ξανά για να συνεχίσετε.

en: Connect Required
el: Απαιτείται Σύνδεση

en: Please connect your account to get free scanning credits.
el: Παρακαλώ συνδέστε τον λογαριασμό σας για να λάβετε δωρεάν πιστώσεις σάρωσης.

en: SureCookie is scanning your pages for cookies. This may take a few minutes.
el: Το SureCookie σαρώσει τις σελίδες σας για cookies. Αυτό μπορεί να διαρκέσει λίγα λεπτά.

en: Okay, just one last step…
el: Εντάξει, μόνο ένα τελευταίο βήμα…

en: Help us tailor your SureCookie experience by sharing a bit about yourself:
el: Βοηθήστε μας να προσαρμόσουμε την εμπειρία σας στο SureCookie μοιράζοντας λίγα πράγματα για εσάς:

en: First Name
el: Όνομα

en: Enter your first name
el: Εισάγετε το όνομά σας

en: Last Name
el: Επώνυμο

en: Enter your last name
el: Εισάγετε το επώνυμό σας

en: Email Address
el: Διεύθυνση Email

en: Enter your email address
el: Εισάγετε τη διεύθυνση email σας

en: Finish
el: Ολοκλήρωση

en: Block non-essential cookies and trackers until explicit consent
el: Αποκλείστε μη απαραίτητα cookies και ιχνηλάτες μέχρι να δοθεί ρητή συγκατάθεση

en: Auto-discover common services, categorize them, and preconfigure safe rules
el: Αυτόματη ανίχνευση κοινών υπηρεσιών, κατηγοριοποίησή τους και προδιαμόρφωση ασφαλών κανόνων

en: Keep all evidence of consent locally on the site, exportable on demand
el: Διατηρήστε όλα τα αποδεικτικά στοιχεία συγκατάθεσης τοπικά στον ιστότοπο, εξαγώγιμα κατόπιν ζήτησης

en: You're all set. Let's go live 🚀
el: Είστε έτοιμοι. Ας ξεκινήσουμε 🚀

en: From consent logs to region-based preferences, SureCookie helps you stay compliant while building visitor trust.
el: Από τα αρχεία συγκατάθεσης μέχρι τις προτιμήσεις βάσει περιοχής, το SureCookie σας βοηθά να παραμείνετε συμμορφωμένοι ενώ χτίζετε εμπιστοσύνη στους επισκέπτες.

en: Here's what SureCookie will do for you now:
el: Αυτά θα κάνει τώρα το SureCookie για εσάς:

en: SureCookie Features
el: Χαρακτηριστικά SureCookie

en: Exit Setup
el: Έξοδος από τη ρύθμιση

en: This website uses cookies to enhance your browsing experience, personalize content, provide social media features, and analyze our traffic. You can review and manage your cookie settings at any time, or accept all cookies to proceed.
el: Αυτή η ιστοσελίδα χρησιμοποιεί cookies για να βελτιώσει την περιήγησή σας, να προσωποποιήσει το περιεχόμενο, να παρέχει λειτουργίες κοινωνικών μέσων και να αναλύσει την επισκεψιμότητά μας. Μπορείτε να ελέγξετε και να διαχειριστείτε τις ρυθμίσεις των cookies σας οποιαδήποτε στιγμή ή να αποδεχτείτε όλα τα cookies για να προχωρήσετε.

en: Cookie Consent
el: Συναίνεση για τα Cookies

en: Banner logo
el: Λογότυπο πανό

en: Decline all non-essential cookies
el: Απόρριψη όλων των μη απαραίτητων cookies

en: Manage cookie preferences
el: Διαχείριση προτιμήσεων cookies

en: Accept only essential cookies
el: Αποδοχή μόνο των απαραίτητων cookies

en: Accept all cookies
el: Αποδοχή όλων των cookies

en: Consent Forwarding
el: Προώθηση Συγκατάθεσης

en: Want custom brand colors?
el: Θέλετε προσαρμοσμένα χρώματα μάρκας;

en: Upgrade to SureCookie Pro to pick custom primary, secondary, foreground, and background colors for your banner.
el: Αναβαθμίστε στο SureCookie Pro για να επιλέξετε προσαρμοσμένα πρωτεύοντα, δευτερεύοντα, προσκήνια και φόντα χρώματα για το banner σας.

en: Received from
el: Λήφθηκε από

en: Received
el: Λήφθηκε

note: translators: %d: number of sites
en: Shared to %d site(s)
el: Κοινοποιήθηκε σε %d ιστό(ο/ους)

en: Consent not received for
el: Δεν ελήφθη συγκατάθεση για

en: These categories exist only on this site and were not part of the forwarded consent. The visitor will be prompted to set their preferences for these when they visit this site directly.
el: Αυτές οι κατηγορίες υπάρχουν μόνο σε αυτόν τον ιστότοπο και δεν ήταν μέρος της προωθημένης συγκατάθεσης. Ο επισκέπτης θα κληθεί να ορίσει τις προτιμήσεις του για αυτές όταν επισκεφθεί απευθείας αυτόν τον ιστότοπο.

en: More information about these categories
el: Περισσότερες πληροφορίες για αυτές τις κατηγορίες

en: Shared
el: Κοινοποιήθηκε

en: Shared to
el: Κοινοποιήθηκε σε

en: Consent Session ID
el: ID Συνεδρίας Συγκατάθεσης

en: Localhost
el: Τοπικός διακομιστής

en: Consent log export upgrade
el: Αναβάθμιση εξαγωγής αρχείου καταγραφής συγκατάθεσης

en: Export consent logs
el: Εξαγωγή αρχείων καταγραφής συγκατάθεσης

en: Preference sections
el: Ενότητες προτιμήσεων

note: translators: %d: number of partner sites
en: %d connected site(s)
el: %d συνδεδεμένος ιστότοπος

en: Sites that will receive your consent
el: Ιστότοποι που θα λάβουν τη συγκατάθεσή σας

en: No partner sites configured.
el: Δεν έχουν ρυθμιστεί συνεργαζόμενοι ιστότοποι.

en: Cookie Notice
el: Ειδοποίηση Cookies

en: Share visitor consent across multiple sites so users do not have to consent again.
el: Μοιραστείτε τη συγκατάθεση επισκεπτών σε πολλαπλούς ιστότοπους ώστε οι χρήστες να μην χρειάζεται να δώσουν ξανά συγκατάθεση.

en: Unlock Consent Forwarding
el: Ξεκλειδώστε την Προώθηση Συγκατάθεσης

en: Automatically sync cookie consent across multiple domains and forward consent choices to connected services, without asking visitors to consent again.
el: Συγχρονίστε αυτόματα τη συγκατάθεση cookies σε πολλαπλούς τομείς και προωθήστε τις επιλογές συγκατάθεσης σε συνδεδεμένες υπηρεσίες, χωρίς να ζητείται ξανά συγκατάθεση από τους επισκέπτες.

en: SureCookie MCP Server
el: Διακομιστής SureCookie MCP

en: SureCookie MCP Server for cookie consent settings, consent logs, cookie management, and site scanning workflows.
el: Διακομιστής SureCookie MCP για ρυθμίσεις συγκατάθεσης cookie, αρχεία καταγραφής συγκατάθεσης, διαχείριση cookie και ροές εργασίας σάρωσης ιστότοπου.

note: translators: %s: navigation group label
en: %s submenu
el: %s υπομενού

en: General
el: Γενικά

en: Consent & Data
el: Συγκατάθεση & Δεδομένα

en: Compliance
el: Συμμόρφωση

en: Consent Frameworks
el: Πλαίσια Συγκατάθεσης

en: Enter text
el: Εισαγάγετε κείμενο

en: Enter Banner Message
el: Εισαγάγετε μήνυμα banner

en: You can add links and basic formatting like bold/italic to the banner message.
el: Μπορείτε να προσθέσετε συνδέσμους και βασική μορφοποίηση όπως έντονα/πλάγια στο μήνυμα banner.

en: Control how long consent stays valid and how consent records are stored.
el: Ελέγξτε πόσο διαρκεί η ισχύς της συγκατάθεσης και πώς αποθηκεύονται τα αρχεία καταγραφής συγκατάθεσης.

en: N/A
el: Μη διαθέσιμο

note: translators: %d: number of partner sites that received the forwarded consent.
en: This consent was shared with %d connected site. Deleting it here will also erase the copy from that site (GDPR Art. 17). | This consent was shared with %d connected sites. Deleting it here will also erase the copies from those sites (GDPR Art. 17).
el[0]: Αυτή η συγκατάθεση κοινοποιήθηκε σε %d συνδεδεμένο ιστότοπο. Η διαγραφή της εδώ θα διαγράψει επίσης το αντίγραφο από εκείνον τον ιστότοπο (GDPR Άρθρο 17).
el[1]: Αυτή η συγκατάθεση κοινοποιήθηκε σε %d συνδεδεμένους ιστότοπους. Η διαγραφή της εδώ θα διαγράψει επίσης τα αντίγραφα από εκείνους τους ιστότοπους (GDPR Άρθρο 17).

note: translators: %d: number of selected logs that were forwarded to partner sites.
en: %d of these logs was shared with connected partner sites. Deleting will also erase those forwarded copies (GDPR Art. 17). | %d of these logs were shared with connected partner sites. Deleting will also erase those forwarded copies (GDPR Art. 17).
el[0]: %d από αυτά τα αρχεία καταγραφής κοινοποιήθηκε σε συνδεδεμένους συνεργαζόμενους ιστότοπους. Η διαγραφή θα διαγράψει επίσης αυτό το προωθημένο αντίγραφο (GDPR Άρθρο 17).
el[1]: %d από αυτά τα αρχεία καταγραφής κοινοποιήθηκαν σε συνδεδεμένους συνεργαζόμενους ιστότοπους. Η διαγραφή θα διαγράψει επίσης αυτά τα προωθημένα αντίγραφα (GDPR Άρθρο 17).

en: Admin and plugin preferences for SureCookie.
el: Προτιμήσεις διαχειριστή και προσθηκών για το SureCookie.

en: SureCookie Admin Menu
el: Μενού Διαχειριστή SureCookie

en: Toggle to show SureCookie in the main menu or under Settings → SureCookie.
el: Εναλλαγή για εμφάνιση του SureCookie στο κύριο μενού ή κάτω από Ρυθμίσεις → SureCookie.

en: Connect Your AI Client
el: Συνδέστε τον πελάτη AI σας

en: Create an Application Password
el: Δημιουργία κωδικού εφαρμογής

en: Open Application Passwords
el: Άνοιγμα κωδικών εφαρμογής

en: Add to your AI client:
el: Προσθέστε στον πελάτη AI σας:

en: Learn more about the WordPress MCP Adapter
el: Μάθετε περισσότερα για τον προσαρμογέα MCP του WordPress

en: go to Settings → Connectors → Add Connector, paste the endpoint URL, and use your WordPress username + Application Password.
el: Μεταβείτε στις Ρυθμίσεις → Συνδέσεις → Προσθήκη σύνδεσης, επικολλήστε το URL του τερματικού σημείου και χρησιμοποιήστε το όνομα χρήστη WordPress + Κωδικό Εφαρμογής.

en: Learn more about ChatGPT connectors
el: Μάθετε περισσότερα για τους συνδέσμους ChatGPT

en: SureCookie Only
el: Μόνο SureCookie

en: Global
el: Παγκόσμιο

en: Copy setup prompt for AI client
el: Αντιγραφή προτροπής ρύθμισης για πελάτη AI

en: Prompt copied! Paste it into your AI client.
el: Η προτροπή αντιγράφηκε! Επικολλήστε την στον πελάτη AI σας.

en: Failed to copy prompt to clipboard
el: Αποτυχία αντιγραφής της προτροπής στο πρόχειρο

en: Copy JSON config
el: Αντιγραφή ρύθμισης JSON

en: Copied to clipboard
el: Αντιγράφηκε στο πρόχειρο

en: Failed to copy to clipboard
el: Αποτυχία αντιγραφής στο πρόχειρο

en: MCP Adapter plugin not detected
el: Το πρόσθετο MCP Adapter δεν ανιχνεύθηκε

note: translators: %s: WP MCP Adapter plugin name.
en: To connect AI clients to your site, the %s plugin is required. Download the latest release from GitHub, upload it via Plugins > Add New > Upload Plugin, and activate.
el: Για να συνδέσετε πελάτες AI στον ιστότοπό σας, απαιτείται το πρόσθετο %s. Κατεβάστε την τελευταία έκδοση από το GitHub, ανεβάστε το μέσω Προσθέτων > Προσθήκη νέου > Ανέβασμα προσθέτου και ενεργοποιήστε το.

en: Download from GitHub
el: Λήψη από το GitHub

en: Configure AI client access to SureCookie through the Model Context Protocol.
el: Διαμορφώστε την πρόσβαση πελάτη AI στο SureCookie μέσω του Πρωτοκόλλου Πλαισίου Μοντέλου.

en: Enable MCP
el: Ενεργοποίηση MCP

en: Allow AI clients like Claude, ChatGPT, and Cursor to manage your cookie banner, scanner, and consent settings through SureCookie. When disabled, no abilities are registered and AI clients cannot connect.
el: Επιτρέψτε σε πελάτες AI όπως Claude, ChatGPT και Cursor να διαχειρίζονται το banner cookie, το σαρωτή και τις ρυθμίσεις συγκατάθεσης μέσω του SureCookie. Όταν είναι απενεργοποιημένο, δεν καταγράφονται ικανότητες και οι πελάτες AI δεν μπορούν να συνδεθούν.

en: WordPress Abilities API not available
el: Το API ικανοτήτων του WordPress δεν είναι διαθέσιμο

en: MCP requires the WordPress Abilities API (WordPress 6.9 or later). Update WordPress to use this feature.
el: Το MCP απαιτεί το API Δυνατοτήτων του WordPress (WordPress 6.9 ή νεότερο). Ενημερώστε το WordPress για να χρησιμοποιήσετε αυτή τη λειτουργία.

en: Unsaved changes
el: Μη αποθηκευμένες αλλαγές

en: The MCP endpoint becomes active only after you save your settings.
el: Το σημείο τερματισμού MCP ενεργοποιείται μόνο αφού αποθηκεύσετε τις ρυθμίσεις σας.

en: Unable to determine the current user.
el: Αδυναμία προσδιορισμού του τρέχοντος χρήστη.

en: Consent logs marked as viewed.
el: Τα αρχεία καταγραφής συγκατάθεσης σημειώθηκαν ως προβεβλημένα.

en: This plugin is network-activated and must be deactivated by a Network Administrator from Network Admin > Plugins.
el: Αυτό το πρόσθετο είναι ενεργοποιημένο στο δίκτυο και πρέπει να απενεργοποιηθεί από Διαχειριστή Δικτύου μέσω Διαχείριση Δικτύου > Πρόσθετα.

en: Plugin could not be deactivated.
el: Δεν ήταν δυνατή η απενεργοποίηση του πρόσθετου.

en: Enable Automatic Scanning before running a scan.
el: Ενεργοποιήστε την Αυτόματη Σάρωση πριν εκτελέσετε μια σάρωση.

en: A scan is already in progress.
el: Μια σάρωση είναι ήδη σε εξέλιξη.

en: Could not start the scan. Please try again.
el: Δεν ήταν δυνατή η έναρξη της σάρωσης. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: Scan triggered.
el: Η σάρωση ενεργοποιήθηκε.

en: Automatic scan deferred: daily page budget reached. Retrying in ~24 hours.
el: Η αυτόματη σάρωση αναβλήθηκε: επιτεύχθηκε το ημερήσιο όριο σελίδων. Επαναδοκιμή σε ~24 ώρες.

en: Automatic scan skipped: a scan is already in progress.
el: Η αυτόματη σάρωση παραλείφθηκε: μια σάρωση είναι ήδη σε εξέλιξη.

en: Starting automatic (scheduled) scan.
el: Έναρξη αυτόματης (προγραμματισμένης) σάρωσης.

en: Once Monthly (SureCookie)
el: Μία φορά το μήνα (SureCookie)

en: Once Weekly (SureCookie)
el: Μία φορά την εβδομάδα (SureCookie)

en: This content is currently blocked.
el: Αυτό το περιεχόμενο είναι αυτή τη στιγμή αποκλεισμένο.

en: Scan deferred by server: daily page budget reached. It will retry automatically.
el: Η σάρωση αναβλήθηκε από τον διακομιστή: επιτεύχθηκε το ημερήσιο όριο σελίδων. Θα επαναδοκιμάσει αυτόματα.

en: Daily page budget reached. The scheduled scan will retry automatically.
el: Επιτεύχθηκε το ημερήσιο όριο σελίδων. Η προγραμματισμένη σάρωση θα επαναδοκιμάσει αυτόματα.

en: Cookie Scanning
el: Σάρωση Cookies

en: Manual
el: Χειροκίνητο

en: Automatic
el: Αυτόματο

en: Join Waitlist
el: Εγγραφή στη λίστα αναμονής

en: Reset to default
el: Επαναφορά στις προεπιλογές

en: Enable Background Overlay
el: Ενεργοποίηση Επικάλυψης Φόντου

en: Background Overlay
el: Επικάλυψη Φόντου

en: Dim the page behind the banner and limit interaction until the visitor accepts or declines. The overlay is removed after a choice is made.
el: Θολώστε τη σελίδα πίσω από το banner και περιορίστε την αλληλεπίδραση μέχρι ο επισκέπτης να αποδεχτεί ή να απορρίψει. Η επικάλυψη αφαιρείται μετά την επιλογή.

en: This layout highlights the consent banner and may affect user experience. Ensure it aligns with your regional consent requirements.
el: Αυτή η διάταξη τονίζει το banner συγκατάθεσης και μπορεί να επηρεάσει την εμπειρία χρήστη. Βεβαιωθείτε ότι συμμορφώνεται με τις τοπικές απαιτήσεις συγκατάθεσης.

en: Re-request Consent
el: Επαναζήτηση Συγκατάθεσης

note: translators: %s: date/time of the last renewal.
en: Last Requested: %s
el: Τελευταία Ζήτηση: %s

en: Ask all visitors to provide consent again. Use this after updating your cookie policy or adding new trackers. Existing consent will be marked as outdated, and the banner will reappear on the next visit.
el: Ζητήστε από όλους τους επισκέπτες να παράσχουν ξανά συγκατάθεση. Χρησιμοποιήστε το μετά από ενημέρωση της πολιτικής cookies ή προσθήκη νέων ιχνηλατών. Η υπάρχουσα συγκατάθεση θα θεωρηθεί παρωχημένη και το banner θα εμφανιστεί ξανά στην επόμενη επίσκεψη.

en: Consent requested. Visitors will be asked for consent again.
el: Ζητήθηκε συγκατάθεση. Οι επισκέπτες θα ερωτηθούν ξανά για συγκατάθεση.

en: Could not Re-request Consent. Please try again.
el: Δεν ήταν δυνατή η επαναζήτηση συγκατάθεσης. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: Renewing…
el: Ανανέωση…

en: Confirm Re-request
el: Επιβεβαίωση Επαναζήτησης

en: New
el: Νέο

en: Automatic Scanning
el: Αυτόματη Σάρωση

en: Manage
el: Διαχείριση

en: Since the last scan:
el: Από την τελευταία σάρωση:

en: new cookie | new cookies
el[0]: νέο cookie
el[1]: νέα cookies

en: removed
el: αφαιρέθηκε

en: new tracker domain | new tracker domains
el[0]: νέος τομέας ιχνηλατών
el[1]: νέοι τομείς ιχνηλατών

en: No scans yet. Schedule automatic scans to track changes over time.
el: Δεν έχουν γίνει σαρώσεις ακόμα. Προγραμματίστε αυτόματες σαρώσεις για να παρακολουθείτε τις αλλαγές με την πάροδο του χρόνου.

note: translators: %s: next scan date
en: Next scan: %s
el: Επόμενη σάρωση: %s

en: Scheduling is off
el: Ο προγραμματισμός είναι απενεργοποιημένος

en: Network-activated
el: Ενεργοποιημένο στο δίκτυο

en: Manage in Network Admin
el: Διαχείριση στη Διαχείριση Δικτύου

en: Google Consent Mode is enabled, so SureCookie allows Google's Consent Mode scripts to function correctly. As a result, this script cannot be blocked.
el: Η λειτουργία συγκατάθεσης της Google είναι ενεργοποιημένη, οπότε το SureCookie επιτρέπει τη σωστή λειτουργία των σεναρίων λειτουργίας συγκατάθεσης της Google. Ως εκ τούτου, αυτό το σενάριο δεν μπορεί να αποκλειστεί.

en: Necessary
el: Απαραίτητο

en: What Changed in the Last Scan
el: Τι άλλαξε στην τελευταία σάρωση

en: Cookies and tracker domains that changed compared to the previous scan.
el: Cookies και τομείς ιχνηλατών που άλλαξαν σε σύγκριση με την προηγούμενη σάρωση.

en: No differences were detected compared to the previous scan.
el: Δεν εντοπίστηκαν διαφορές σε σύγκριση με την προηγούμενη σάρωση.

en: New Cookies
el: Νέα Cookies

en: No Longer Detected
el: Δεν ανιχνεύονται πλέον

en: Recategorized
el: Επανακατηγοριοποιήθηκαν

en: New Tracker Domains
el: Νέοι τομείς ιχνηλατών

en: Third-party
el: Τρίτων

en: Monthly
el: Μηνιαία

en: Re-scan your site once a month.
el: Επανασάρωση του ιστότοπού σας μία φορά το μήνα.

en: Weekly
el: Εβδομαδιαία

en: Re-scan every week for faster drift detection.
el: Επανασάρωση κάθε εβδομάδα για ταχύτερη ανίχνευση αλλαγών.

en: Pages from Manual Scan
el: Σελίδες από χειροκίνητη σάρωση

en: Reuse the pages selected on the Cookie Scanner.
el: Επαναχρησιμοποίηση των σελίδων που επιλέχθηκαν στο Cookie Scanner.

en: All Published Content
el: Όλο το δημοσιευμένο περιεχόμενο

en: Scan published posts and pages, as per plan limit.
el: Σάρωση δημοσιευμένων αναρτήσεων και σελίδων, σύμφωνα με το όριο του προγράμματος.

en: Selected Pages
el: Επιλεγμένες σελίδες

en: Choose specific pages to scan below.
el: Επιλέξτε συγκεκριμένες σελίδες για σάρωση παρακάτω.

en: Re-scan your site on a schedule and get notified when cookies or trackers change.
el: Επανασάρωση του ιστότοπού σας σε προγραμματισμένη βάση και ειδοποιήσεις όταν αλλάζουν cookies ή ιχνηλάτες.

en: Enable Automatic Scanning
el: Ενεργοποίηση αυτόματης σάρωσης

en: Run scheduled scans in the background and detect changes automatically.
el: Εκτέλεση προγραμματισμένων σαρώσεων στο παρασκήνιο και αυτόματη ανίχνευση αλλαγών.

en: Scan Frequency
el: Συχνότητα σάρωσης

en: Pages to Scan
el: Σελίδες προς σάρωση

en: Select pages to scan…
el: Επιλέξτε σελίδες για σάρωση…

en: WordPress cron is disabled
el: Το cron του WordPress είναι απενεργοποιημένο

en: Scheduled scans rely on cron. Ask your host to set up a real server cron job so automatic scans run on time.
el: Οι προγραμματισμένες σαρώσεις βασίζονται στο cron. Ζητήστε από τον πάροχό σας να ρυθμίσει μια πραγματική εργασία cron στον διακομιστή ώστε οι αυτόματες σαρώσεις να εκτελούνται στην ώρα τους.

en: Last Scan
el: Τελευταία σάρωση

note: translators: %s: last scan date-time
en: Scanned on %s
el: Σαρώθηκε στις %s

en: Scheduled
el: Προγραμματισμένη

note: translators: %d: number of new cookies
en: %d New Cookies
el: %d Νέα Cookies

note: translators: %d: number of cookies no longer detected
en: %d Removed
el: %d Αφαιρέθηκαν

note: translators: %d: number of recategorized cookies
en: %d Recategorized
el: %d Επανακατηγοριοποιήθηκαν

note: translators: %d: number of new tracker domains
en: %d New Tracker Domains
el: %d Νέοι τομείς ιχνηλατών

en: View Changes
el: Προβολή αλλαγών

en: No scans yet - run your first scan to start monitoring changes.
el: Δεν έχουν γίνει σαρώσεις ακόμα - εκτελέστε την πρώτη σας σάρωση για να ξεκινήσετε την παρακολούθηση αλλαγών.

en: Stay Compliant Automatically
el: Μείνετε συμμορφωμένοι αυτόματα

en: Get weekly scans, instant alerts, smart classification, and automatic protection from new trackers.
el: Λάβετε εβδομαδιαίες σαρώσεις, άμεσες ειδοποιήσεις, έξυπνη ταξινόμηση και αυτόματη προστασία από νέους ιχνηλάτες.

note: translators: %d: maximum pages
en: SureCookie agent will visit them like real users to detect all cookies in use. Allowed %d pages per scan due to resource constraints.
el: Ο πράκτορας SureCookie θα τις επισκεφθεί σαν πραγματικοί χρήστες για να ανιχνεύσει όλα τα cookies που χρησιμοποιούνται. Επιτρέπονται %d σελίδες ανά σάρωση λόγω περιορισμών πόρων.

en: Upgrade to Pro to download CSV report for legal audits and GDPR Article 7 documentation.
el: Αναβαθμίστε σε Pro για να κατεβάσετε αναφορά CSV για νομικούς ελέγχους και τεκμηρίωση Άρθρου 7 του GDPR.

note: translators: 1: remaining pages, 2: total daily page budget
en: %1$d of %2$d daily pages remaining on this site
el: %1$d από %2$d ημερήσιες σελίδες απομένουν σε αυτόν τον ιστότοπο

en: <p>By scanning you accept our <a>terms and conditions</a>.</p>
el: <p>Με τη σάρωση αποδέχεστε τους <a>όρους και προϋποθέσεις</a> μας.</p>

en: Terms and Conditions
el: Όροι και Προϋποθέσεις

en: Cookie Scanning Not Available on Local Sites
el: Η σάρωση cookies δεν είναι διαθέσιμη σε τοπικούς ιστότοπους

en: This site is running on a local or development environment that our cloud scanner cannot reach. Cookie scanning will be available once your site is live on a publicly accessible domain.
el: Αυτός ο ιστότοπος λειτουργεί σε τοπικό ή περιβάλλον ανάπτυξης που ο σαρωτής cloud μας δεν μπορεί να προσεγγίσει. Η σάρωση cookies θα είναι διαθέσιμη μόλις ο ιστότοπός σας είναι ζωντανός σε δημόσια προσβάσιμο domain.

en: Skip for Now
el: Παράλειψη προς το παρόν

en: Stay in the loop and help shape SureCookie! Get feature updates, and help us build a better SureCookie by sharing how you use the plugin. <a>Terms and Conditions</a>
el: Μείνετε ενημερωμένοι και βοηθήστε να διαμορφώσουμε το SureCookie! Λάβετε ενημερώσεις χαρακτηριστικών και βοηθήστε μας να δημιουργήσουμε ένα καλύτερο SureCookie μοιράζοντας πώς χρησιμοποιείτε το πρόσθετο. <a>Όροι και Προϋποθέσεις</a>

en: Grow traffic of your website with SureRank - a lightweight SEO toolkit plugin for WordPress users who want better rankings without the complexity.
el: Αυξήστε την επισκεψιμότητα του ιστότοπού σας με το SureRank - ένα ελαφρύ πρόσθετο εργαλείων SEO για χρήστες WordPress που θέλουν καλύτερες κατατάξεις χωρίς πολυπλοκότητα.

en: Amazing! SureCookie discovered cookies on your site - let's keep growing together!
el: Καταπληκτικά! Το SureCookie εντόπισε cookies στον ιστότοπό σας - ας συνεχίσουμε να αναπτυσσόμαστε μαζί!

note: translators: 1: page URL, 2: error message
en: Page failed: %1$s - %2$s
el: Η σελίδα απέτυχε: %1$s - %2$s

en: Domain verification failed - please retry the scan.
el: Η επαλήθευση του domain απέτυχε - παρακαλώ δοκιμάστε ξανά τη σάρωση.

en: WP-Cron disabled - scans won’t run automatically
el: Το WP-Cron είναι απενεργοποιημένο - οι σαρώσεις δεν θα εκτελούνται αυτόματα

en: Consider Plan Upgrade
el: Εξετάστε την Αναβάθμιση Πλάνου

note: translators: 1: pages scanned, 2: pages submitted
en: Scanned %1$d of %2$d pages - your daily page budget is used up. The remaining pages will scan after it resets.
el: Σαρώθηκαν %1$d από %2$d σελίδες - το ημερήσιο όριο σελίδων σας έχει εξαντληθεί. Οι υπόλοιπες σελίδες θα σαρωθούν μετά την επαναφορά του.

en: Update the environment variables
el: Ενημερώστε τις μεταβλητές περιβάλλοντος

en: Your WordPress username (prefilled).
el: Το όνομα χρήστη WordPress σας (προσυμπληρωμένο).

en: Replace "your-application-password" with the password from Step 1.
el: Αντικαταστήστε το "your-application-password" με τον κωδικό από το Βήμα 1.

en: Verify Node.js version
el: Επαληθεύστε την έκδοση του Node.js

en: In your terminal, run:
el: Στο τερματικό σας, εκτελέστε:

en: The version must be 20.1 or higher.
el: Η έκδοση πρέπει να είναι 20.1 ή νεότερη.

en: If it is lower, run:
el: Αν είναι παλαιότερη, εκτελέστε:

en: Restart your AI client and paste the copied prompt again into your AI client.
el: Επανεκκινήστε τον πελάτη AI σας και επικολλήστε ξανά την αντιγραμμένη προτροπή στον πελάτη AI σας.

en: Enjoy your AI client connected to your WordPress site!
el: Απολαύστε τον πελάτη AI σας συνδεδεμένο με τον ιστότοπό σας WordPress!

en: Invalid nonce.
el: Μη έγκυρο nonce.

en: Unauthorized user.
el: Μη εξουσιοδοτημένος χρήστης.

en: Invalid parameters.
el: Μη έγκυρες παράμετροι.

en: Do More with SureCookie Pro
el: Κάντε περισσότερα με το SureCookie Pro

en: More scan limits, geographic targeting, re-consent widget, and more.
el: Περισσότερα όρια σάρωσης, γεωγραφικός στόχος, widget επανέγκρισης και άλλα.
