SpeakOut! Email Petitions - en to nb translation catalogue (388 entries)

en: 0 to display all
nb: 0 for å vise alle

en: 3rd Party Integrations
nb: Tredjepartsintegrasjoner

en: API Key
nb: API-nøkkel

en: Above email
nb: Over e-post

en: Accepted tags:
nb: Godkjente tagger:

en: Accepted variables:
nb: Godtatte variabler:

en: Activate license
nb: Aktiver Lisens

en: Add New
nb: Legg til ny

en: Add New Petition
nb: Legg til ny underskriftskampanje

en: Add me to your mailing list
nb: Legg meg til adresselisten

en: Additional CSS
nb: Ytterligere CSS

en: Address
nb: Adresse

en: Admin Display
nb: Admin grensesnitt

en: Admin Signature List
nb: Liste over administratorsignatur

en: All Petitions
nb: Alle underskriftskampanjer

en: All signatures
nb: Alle signaturer

en: Allow message to be edited
nb: Tillat at meldingen redigeres

en: Allow messages to be edited
nb: Tillate at meldinger redigeres

en: Allow public anonymous
nb: Tillat offentlig anonym

en: Already Signed Message
nb: Allerede signert melding

en: Anedot.com Donation Form Embed
nb: Integrer Anedot.com donasjonsskjema

en: Anedot.com Donation Slug
nb: Anedot.com kampanjekonto

en: Anedot.com Embed Pref
nb: Innstillinger for Anedot.com integrasjon

en: Anedot.com iframe Height
nb: Anedot.com iframe høyde

en: Anedot.com iframe Width
nb: Anedot.com iframe-bredde

en: Anedot.com is a 3rd party fund raising site
nb: Anedot.com er et 3. parts nettsted for innsamlingsaksjoner

en: Anonymous
nb: Anonym

en: Apply
nb: Bruk

en: Are you sure you want to do this? A separate confirmation email will be sent for each selected signature.
nb: Er du sikker på at du vil gjøre dette? En egen bekreftelses-e-post vil bli sendt for hver valgte signatur.

en: Are you sure you want to do this? A separate confirmation email will be sent for each unconfirmed signature.
nb: Er du sikker på at du vil gjøre dette? En separat bekreftelses-e-post vil bli sendt for hver ubekreftet signatur.

en: Are you sure you want to do this? You will delete
nb: Er du sikker på at du vil gjøre dette? Du vil slette

en: Are you sure you want to do this? You will manually confirm
nb: Er du sikker på at du vil gjøre dette? Du vil manuelt bekrefte

en: Are you sure you want to publicly display email addresses?
nb: Er du sikker på at du vil vise e-postadresser offentlig?

en: Auto increase goal
nb: Øk målet automatisk

en: Auto increase signature goal
nb: Øk målet automatisk

en: BCC yourself
nb: BCC deg selv

en: Basic
nb: Grunnleggende

en: Bottom
nb: Bunn

en: CC Email
nb: CC E-post

en: CSV file includes
nb: CSV-fil inneholder

en: Changing to "list" will clear column settings below
nb: Endring til "liste" vil fjerne kolonneinnstillingene nedenfor

en: Check this option to allow signatories to customize the text of their petition email - this should be used with caution.
nb: Merk av for dette alternativet for å tillate underskrivere å tilpasse teksten til deres petisjons-e-post - dette bør brukes med forsiktighet.

en: Checkbox 1
nb: Avmerkingsboks 1

en: Checkbox 2
nb: Avmerkingsboks 2

en: Checked
nb: Valgt

en: Choose signatures action
nb: Velg signaturhandling

en: Choose the signature list styling, click the ? for more information.
nb: Velg signaturlisten styling, klikk på ? for mer informasjon.

en: Choose whether the opt-in checkbox is checked or unchecked by default.
nb: Velg om opt-in avkrysningsruten er avkrysset eller ikke som standard.

en: Choose whether you wish to display the number of signatures that have been collected.
nb: Velg om du vil vise antall signaturer som er samlet inn.

en: City
nb: By

en: Click here
nb: Klikk her

en: Columns
nb: Kolonner

en: Columns to display
nb: Kolonner som skal vises

en: Confirm Email
nb: Bekreft din e-post

en: Confirm signatures
nb: Bekreft signaturer

en: Confirmation Emails
nb: Bekreftelse på e-post

en: Confirmation emails sent.
nb: Bekreftelsesepost sendt.

en: Confirmed
nb: Bekreftet

en: Confirmed status
nb: Bekreftet status

en: Count
nb: Antall

en: Country
nb: Land

en: Create Petition
nb: Opprett underskriftskampanje

en: Custom
nb: Egendefinert

en: Custom Checkbox 1
nb: Egendefinert avmerkingsboks 1

en: Custom Checkbox 2
nb: Egendefinert avmerkingsboks 2

en: Custom Field
nb: Egendefinert felt

en: Custom Field 1
nb: Egendefinert felt 1

en: Custom Field 2
nb: Egendefinert felt 2

en: Custom Field 3
nb: Egendefinert felt 3

en: Custom Field 4
nb: Egendefinert felt 4

en: Custom Message
nb: Vis egendefinert melding

en: Custom drop-down field
nb: Egendefinert rullegardinfelt

en: Custom field 1
nb: Egendefinert felt 1

en: Custom field 2
nb: Egendefinert felt 2

en: Custom field 3
nb: Egendefinert felt 3

en: Custom field 4
nb: Egendefinert felt 4

en: Custom field 5
nb: Egendefinert felt 5

en: Date
nb: Dato

en: Date Signed
nb: Signert dato

en: Date signed
nb: Signert dato

en: Dec
nb: Des

en: Decimal separator
nb: Desimaltegn

en: Default
nb: Standard

en: Delay?
nb: Forsinkelse?

en: Delete
nb: Slett

en: Delete selected
nb: Slett valgte

en: Delete selected: choose signatures
nb: Slett valgt: velg signaturer

en: Delete this petition permanently? All of the petition's signatures will be deleted as well.
nb: Slett denne kampanjen permanent? Alle underskrifter fra kampanjen blir også slettet.

en: Display
nb: Skjerm

en: Display BCC field
nb: Vis Blindkopi-feltet

en: Display Options
nb: Visningsalternativer

en: Display Privacy Policy accept?
nb: Vis personvernsaksept?

en: Display a petition form.
nb: Vis et petisjonsskjema.

en: Display address fields
nb: Vis adressefeltene

en: Display all signatures
nb: Vis alle signaturer

en: Display country flags?
nb: Vise landflagg?

en: Display custom checkbox 1
nb: Vis egendefinert avmerkingsboks 1

en: Display custom checkbox 2
nb: Vis egendefinert avmerkingsboks 2

en: Display custom drop-down
nb: Vis egendefinert rullegardinliste

en: Display custom field 1
nb: Vis egendefinert felt 1

en: Display custom field 2
nb: Vis egendefinert felt 2

en: Display custom field 3
nb: Vis egendefinert felt 3

en: Display custom field 4
nb: Vis egendefinert felt 4

en: Display custom fields
nb: Vis adressefeltene

en: Display custom message
nb: Vis egendefinert melding

en: Display honorific field
nb: Vis felt for tittel

en: Display only unconfirmed
nb: Vis bare ubekreftede

en: Display opt-in checkbox
nb: Vis avkrysningsruten for opt-in

en: Display petition message
nb: Vis underskriftsmelding

en: Display sharing icons?
nb: Vise delingsikoner?

en: Display signature count
nb: Visning signaturteller

en: Display time signed?
nb: Visningstid signert?

en: Displayed beneath `Thank you` after petition is signed
nb: Vises under "Takk" etter at kampanjen er signert

en: Do not send email (only collect signatures)
nb: Ikke send epost (kun samle signaturer)

en: Don't collect email address
nb: Ikke samle inn e-postadresse

en: Don't have a license
nb: Har ikke lisens

en: Download CSV - see settings/admin sig list
nb: Last ned CSV - se innstillinger/sig-liste for administratorer

en: Duplicate
nb: Dupliser

en: Duplicate Petition
nb: Duplisert underskriftskampanje

en: EU postal code position?
nb: EUs postnummerposisjon?

en: Edit
nb: Rediger

en: Edit New Petition
nb: Rediger ny underskriftskampanje

en: Edit Petition
nb: Rediger underskriftskampanje

en: Email
nb: E-post

en: Email Address
nb: E-post adresse

en: Email Confirmation
nb: E-postbekreftelse

en: Email From
nb: Send e-post fra

en: Email Message
nb: E-postmelding

en: Email Opt-in
nb: E-post opt-in

en: Email Subject
nb: E-post emne

en: Email address - unless disabled
nb: E-postadresse - med mindre den er deaktivert

en: Enable ActiveCampaign
nb: Aktiver ActiveCampaign

en: Enable Anedot.com?
nb: Aktiver Anedot.com?

en: Enable Google recaptcha?
nb: Aktivere Google-reCAPTCHA?

en: Enable MailChimp
nb: Aktiver MailChimp

en: Enable Mailerlite
nb: Aktiver Mailerlite

en: Enable Sendy
nb: Aktivere Sendy?

en: Enable hCaptcha?
nb: Aktivere hCaptcha?

en: End date
nb: Sluttdato

en: Enter "true" (without quotes) to show account name header on embedded campaigns.
nb: Skriv inn "true" (uten anførselstegn) for å vise kontonavn-header på integrerte kampanjer.

en: Enter a prepared tweet that will be presented to users when the Twitter button is clicked.
nb: Angi en forhåndsdefinert tweet som vil bli presentert for brukerne når Twitter knappen klikkes.

en: Enter the content of the confirmation email.
nb: Skriv inn innholdet i e-postbekreftelsen.

en: Enter the content of your petition email.
nb: Skriv inn innholdet i din kampanje e-post.

en: Enter the email address associated with your website. Confirmation emails will be sent from this address.
nb: Angi e-postadressen som er knyttet til webområdet. Bekreftelse på e-post vil bli sendt fra denne adressen.

en: Enter the email address to which the petition will be sent. You may enter multiple email addresses, separated by commas.
nb: Skriv inn e-postadressen som underskriftskampanjen skal sendes til. Du kan skrive inn flere e-postadresser adskilt med komma.

en: Enter the license key your received in an email after purchase.  If it is invalid, a message will be displayed with the reason.
nb: Skriv inn lisensnøkkelen du mottok i en e-post etter kjøpet.  Hvis den er ugyldig, vises en melding med årsaken.

en: Enter the number of rows to display in the "Email Petitions" table (default=20)
nb: Skriv inn antall rader som skal vises i "e-postkampanjer” tabellen (standard = 20)

en: Enter the number of rows to display in the "Signatures" table (default=50)
nb: Angi antall rader som skal vises i "signaturer"-tabellen (standard = 50)

en: Enter the number of signatures that will be displayed in the signature list.
nb: Angi antall signaturer som skal vises i signaturlisten.

en: Enter the number of signatures you hope to collect. This number is used to calculate the progress bar display.
nb: Angi antall signaturer du håper å samle inn. Dette tallet brukes til å beregne fremdriftsindikatoren.

en: Enter the subject of the confirmation email.
nb: Angi emnet for e-postbekreftelsen.

en: Enter the subject of your petition email.
nb: Angi emnet for din kampanje e-post.

en: Enter the text that appears above the Twitter and Facebook buttons after the petition form has been submitted.
nb: Skriv inn teksten som vises over Twitter- og Facebookknappene etter at skjemaet skjemaet er sendt inn.

en: Enter the text that appears above the signature list.
nb: Skriv inn teksten som vises over signaturlisten.

en: Enter the text that appears when a user successfully signs your petition with a unique email address.
nb: Skriv inn teksten som vises når en bruker lykkes med å signere kampanjen med en unik e-postadresse.

en: Enter the text that displays in the orange submit button on petition forms.
nb: Skriv inn teksten som vises i den oransje Send-knappen på kampanjeskjemaene.

en: Enter the text to display in place of the petition form when a petition is past its expiration date.
nb: Skriv inn teksten som skal vises i stedet for kampanjeskjemaet når en underskriftskampanjen er forbi utløpsdatoen.

en: Enter the text to display when a petition is signed using an email address that has already been submitted.
nb: Skriv inn teksten som skal vises når en underskriftskampanje signeres ved hjelp av en e-postadresse som allerede er sendt.

en: Enter the title of your petition, which will appear at the top of the petition form.
nb: Skriv inn tittelen på underskriftskampanje som vil vises på toppen av kampanjeskjemaet.

en: Enter title here
nb: Skriv inn tittel her

en: Enter your license key
nb: Tast inn din lisensnøkkel

en: Error: Please correct the highlighted fields.  It may be behind a closed tab
nb: Feil: Rett opp de merkede feltene.  Det kan være bak en lukket fane

en: Error: The site administrator must include a valid petition id  in the shortcode.
nb: Feil: Områdeadministratoren må inneholde en gyldig underskriftskampanje-ID i kortkoden.

en: Expiration Message
nb: Utløpsmelding

en: First Name
nb: Fornavn

en: Flags
nb: Flagg

en: Force confirm selected
nb: Force bekreft valgt

en: Force confirm selected - choose signatures
nb: Force bekreft valgt - velg signaturer

en: Force confirm selected: choose petition first
nb: Force bekreft valgt: velg begjæring først

en: Force confirm selected: choose signatures
nb: Force bekreft valgt: velg signaturer

en: Full URL
nb: Fullstendig URL-adresse

en: Gives option for person to be displayed as "Anonymous" if they choose it when signing
nb: Gir mulighet for at personen kan vises som "Anonym" hvis de velger det når de signerer

en: Goal
nb: Målsettning

en: Greeting
nb: Hilsen

en: Group ID
nb: Gruppe-ID

en: Height for donation page iframe, either as pixels, e.g. "1570" (without quotes), or percent, e.g. "100%" (without quotes). Iframe is to be displayed in Success Message area, after signing of a petition.
nb: Høyde for kampanjeskjemaets iframe, enten som prosent, f. eks “100%” (uten anførselstegn), eller piksler, f. eks “375” (uten anførselstegn). Iframe skal vises i området for suksessmeldingen etter vellykket signering av en underskriftskampanje.

en: Hello
nb: Hei

en: Hide all but the first letter of the last name..
nb: Skjul alle unntatt den første bokstaven i etternavnet..

en: Hide name from public
nb: Skjul navn fra offentligheten

en: Honorific
nb: Tiltaleform

en: IP Address
nb: IP-adresse

en: IP address
nb: IP addresse

en: If set goal is enabled, this is a further option - click the ? for more information.
nb: Hvis angitt mål er aktivert, er dette et ytterligere alternativ - klikk på ? for mer informasjon.

en: If you aren't redirected
nb: Dersom du ikke blir omdirigert

en: If you use any of these 3rd party email services, you can allow users to subscribe as long as you have  "opt in" enabled.
nb: Hvis du bruker noen av disse 3rd-parts e-posttjenestene, kan du tillate brukere å abonnere så lenge du har "opt in" aktivert.

en: In EU postal code comes before city
nb: I EU kommer postnummer før byen

en: Include a checkbox that allows users to consent to receiving further email.
nb: Inkludere en sjekkboks som tar brukerne samtykke i å mottar fremtidige e-poster.

en: Include a greeting to the recipient of your petition, such as "Dear Mayor," which will appear as the first line of the email.
nb: Legg til en hilsen til mottakeren av underskriftskampanje som vil vises som den første linjen i e-posten.

en: Include with petition
nb: Inkluder med underskriftskampanje

en: Input your Anedot.com "Account Slug" (from Settings > Brand), a slash, and then your Campaign Slug (from Campaigns > Edit > Basic).
nb: Legg inn din Anedot.com "Account Slug" (fra innstillinger > Brand), en skråstrek, og deretter “Campaign Slug” (fra kampanjer > Edit > Basic).

en: Installation URL
nb: URL for installasjon

en: Insufficient privileges: You need to be an editor to do that.
nb: Utilstrekkelige rettigheter: du må være redaktør for å gjøre det.

en: Label
nb: Merke

en: Language
nb: Språk

en: Last Name
nb: Etternavn

en: Latest Signatures
nb: Nyeste signaturer

en: License
nb: Lisens

en: License key
nb: Lisensnøkkel

en: List ID
nb: Liste-ID

en: Location
nb: Sted

en: Map the SpeakOut! fields to your Active Campaign fields. Leave those you don't use blank.
nb: Kartlegg SpeakOut! til Aktive kampanje-feltene. La dem du ikke bruker stå tomme.

en: May
nb: Mai

en: Message
nb: Vis egendefinert melding

en: Name
nb: Navn

en: No Title
nb: Ingen Tittel

en: No petitions found.
nb: Ingen kampanjer funnet.

en: No signatures found.
nb: Fant ingen signaturer.

en: Oct
nb: Okt

en: Only confirmed signatures
nb: Bare bekreftede signaturer

en: Only double opt-in signatures
nb: Bare dobbelt opt-in signaturer

en: Only opt-in signatures
nb: Bare opt-in signaturer

en: Open in new window (target='_blank')
nb: Åpne i nytt vindu (target='_blank')

en: Opt-in
nb: Meld deg på

en: Opt-in Default
nb: Opt-in standard

en: Perhaps you are moving to a new site or from development to production.  Revoke the key, this allows it to be used elsewhere.  The current site will lose all access to any settings.
nb: Kanskje du flytter til et nytt nettsted eller fra utvikling til produksjon.  Tilbakekall nøkkelen, dette gjør at den kan brukes andre steder.  Det nåværende nettstedet vil miste all tilgang til alle innstillinger.

en: Petition
nb: Underskriftskampanje

en: Petition
nb: Underskriftskampanje

en: Petition Content
nb: Underskriftskampanje for innhold

en: Petition Footer
nb: Kampanje-footer (under signatur)

en: Petition Footer (below signature)
nb: Kampanje-footer (under signatur)

en: Petition Form
nb: Kampanjeskjema

en: Petition ID
nb: Kampanje ID

en: Petition Message
nb: Kampanjemelding

en: Petition Options
nb: Kampanjealternativer

en: Petition Theme
nb: Tema for Underskriftskampanje

en: Petition Title
nb: Kampanjetittel

en: Petition created - you can edit it here. Use %1$s %2$s %3$s to display in a page or post.
nb: Underskriftskampanje opprettet - du kan redigere den her. Bruk %1$s %2$s %3$s til å vise på en side eller et innlegg.

en: Petition created. Use %1$s %2$s %3$s to display in a page or post. Use %1$s %4$s %3$s to display the signatures list or %1$s %5$s %3$s to show just the signature count.
nb: Underskriftskampanje opprettet. Bruk %1$s %2$s %3$s til å vise i en side eller post. Bruk %1$s %4$s %3$s for å vise signaturlisten eller %1$s %5$s %3$s for å vise bare signaturtellingen.

en: Petition deleted.
nb: Underskriftskampanje slettet.

en: Petition fade out after signing?
nb: Begjæringen blekner ut etter signering?

en: Petition info
nb: Info om begjæring

en: Petition name
nb: Kampanjenavn

en: Petitions
nb: Underskriftskampanje

en: Petitions table shows
nb: Kampanjetabellen synes

en: Please confirm your email address
nb: Vennligst bekreft ditt e-post

en: Please confirm your email address by clicking or copying and pasting the link below:
nb: Bekreft e-postadressen din ved å klikke eller kopiere og lime inn linken nedenfor:

en: Postal Code
nb: Postnummer

en: Postal Code - see settings for EU style
nb: Postnummer - se innstillinger for EU-stil

en: Postal code
nb: Postnummer

en: Privacy
nb: Personvern

en: Public Signature List
nb: Liste over offentlige signaturer

en: Reconfirm selected
nb: Konfirm valgt på nytt

en: Reconfirm selected: choose petition first
nb: Bekreft valgt på nytt: velg begjæring først

en: Reconfirm selected: choose signatures
nb: Konfiser på nytt valgt: velg signaturer

en: Redirect after signing
nb: Omdiriger etter vellykket signering

en: Redirect after successful sign
nb: Omdiriger etter vellykket signering

en: Required
nb: Obligatorisk

en: Resend all unconfirmed
nb: Send alle ubekreftede på nytt

en: Resend selected confirmations
nb: Send valgte bekreftelser på nytt

en: Return URL
nb: Returner URL

en: Revoke key
nb: Tilbakekall nøkkel

en: Revoke license key
nb: Tast inn din lisensnøkkel

en: Rows
nb: Rader

en: Save Changes
nb: Lagre Endringer

en: Save Duplicate Petition
nb: Lagre duplikatbegjæring

en: Search signatures
nb: Søk etter signaturer

en: Security
nb: Sikkerhet

en: Select a CSS theme that will control the appearance of petition forms.
nb: Velg et CSS-tema som bestemmer utseendet på kampanjeskjemaene.

en: Select a CSS theme that will control the appearance of petition widgets.
nb: Velg et CSS-tema som bestemmer utseendet til miniprogrammer til kampanjen.

en: Select a CSS theme that will control the appearance of signature lists.
nb: Velg et CSS-tema som skal styre utseendet til signaturlister.

en: Select list
nb: Select liste

en: Select petition
nb: Velg Opprop

en: Select the address fields to display in the petition form. Note that you can make them required or not.
nb: Velg adressefeltene som skal vises i begjæringsskjemaet. Merk at du kan gjøre dem obligatoriske eller ikke.

en: Select the columns that will appear in the admin signature list.
nb: Velg kolonnene som skal vises i signaturlisten.

en: Select the columns that will appear in the public signature list.
nb: Velg kolonnene som skal vises i signaturlisten.

en: Sep
nb: Sept

en: Server ID
nb: Server-ID

en: Server URL
nb: URL-adresse for server

en: Set expiration date
nb: Sett utløpsdato

en: Set signature goal
nb: Angi signaturmål

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Settings for the dashboard signature list
nb: Innstillinger for listen over instrumentbordsignaturer

en: Settings updated.
nb: Innstillinger oppdatert.

en: Share Message
nb: Del meldingen

en: Share this with your friends:
nb: Del dette innlegget med dine venner:

en: Sharing URL
nb: Deling URL

en: Shortcodes
nb: Kortlenke

en: Sign Now
nb: Signér nå

en: Sign the Petition
nb: Signere protestskriv

en: Signature count format
nb: Format for signaturantall

en: Signature goal
nb: Signaturmål

en: Signatures
nb: Signaturer

en: Signatures collected
nb: Innsamlede signaturer

en: Signatures table shows
nb: Signaturertabellen synes

en: SpeakOut! Email Petitions
nb: SpeakOut! E-postkampanje

en: SpeakOut! Email Petitions Pro
nb: SpeakOut! E-postkampanje

en: SpeakOut! Petitions Settings
nb: SpeakOut! Underskriftskampanjer innstillinger

en: State
nb: Fylke

en: State / Province
nb: Delstat/Provins

en: Street
nb: Gateadresse

en: Submit Button Text
nb: Tekst på Send-knappen

en: Suburb
nb: Forstad

en: Success Message
nb: Vellykket melding

en: Take your users to a different page or site after they sign.  Make sure you use the full URL including "https://" or whatever. You can specify the delay in milliseconds.  One second = 1000 milliseconds.
nb: Ta brukerne til en annen side eller et annet område etter at de har signert.  Forsikre deg om at du bruker hele nettadressen, inkludert "https://" eller hva som helst. Du kan angi forsinkelsen i millisekunder.  Ett sekund = 1000 millisekunder.

en: Target Email
nb: Mottakeradresse

en: Text to open/close editable petition message
nb: Tekst for å åpne/lukke redigerbar underskriftskampanje

en: Text to open/close petition message
nb: Tekst for å åpne/lukke underskriftskampanje

en: Thank you
nb: Takk

en: Thank you for signing our petition
nb: Takk for at du signerte vår kampanje %petition_title%

en: Thank you for signing our petition %petition_title%
nb: Takk for at du signerte vår kampanje %petition_title%

en: Thank you. Your signature has been added to the petition.
nb: Takk. Signaturen er lagt til underskriftskampanjen.

en: Thanks for upgrading
nb: Takk for at du oppgraderte

en: The confirmation code you provided is invalid.
nb: Bekreftelseskoden du oppga er ugyldig.

en: Theme
nb: Tema

en: There appears to be a problem with your license key.  Either verify it again or contact
nb: Det ser ut til å være et problem med lisensnøkkelen.  Enten bekreft det igjen eller kontakt

en: There is a variety of custom fields that can be added to the petition form for collecting additional data.  You can position each field at the top, above the email address or at the bottom of the petition form
nb: Det finnes en rekke egendefinerte felt som kan legges til i begjæringsskjemaet for innsamling av tilleggsdata.  Du kan plassere hvert felt øverst, over e-postadressen eller nederst i søknadsskjemaet

en: These are pretty obvious.
nb: Disse er ganske åpenbare.

en: These settings apply to all petitions
nb: Disse innstillingene gjelder for alle begjæringer

en: These settings apply to signatures displayed on your site using the shortcode
nb: Disse innstillingene gjelder for signaturer som vises på nettstedet ditt ved hjelp av kortkoden

en: These settings control the content of the confirmation emails.
nb: Disse innstillingene kontrollerer innholdet i e-postbekreftelsen.

en: These settings control the display of the [emailpetition] shortcode and sidebar widget.
nb: Disse innstillingene kontrollerer visningen av [emailpetition] kortkoden og sidefeltsminiprogram.

en: These settings control the display of the [signaturelist] shortcode.
nb: Disse innstillingene styrer visningen av [signaturelist] kortkoden.

en: These settings control the display of the signatures in the dashboard.
nb: Disse innstillingene styrer visningen av [signaturelist] kortkoden.

en: These settings control the look of the plugin's options pages within the WordPress administrator.
nb: Disse innstillingene bestemmer utseendet på utvidelsens inntillingssider i administratorgrensesnittet i Wordpress.

en: These settings refer to the license key
nb: Tast inn din lisensnøkkel

en: This cannot be reversed
nb: Dette kan ikke reverseres

en: This is displayed after the petition is signed.
nb: Dette vises etter at begjæringen er signert.

en: This is included at the bottom of each petition that is sent.
nb: Dette er inkludert nederst i hver begjæring som sendes.

en: This is the fully featured Pro version of SpeakOut! Create custom email petition forms and include them on your site via shortcode or a widget. When signed, the petition is emailed to your target and signatures are saved in the database.  There are many customisable options to make this plugin very flexible.
nb: Dette er den fullverdige Pro-versjonen av SpeakOut! Lag tilpassede e-postoppropsskjemaer og inkluder dem på nettstedet ditt via kortkode eller en widget. Når den er signert, blir petisjonen sendt til målet ditt og signaturer lagres i databasen.  Det er mange tilpassbare alternativer for å gjøre dette pluginet veldig fleksibelt.

en: This petition has already been signed using your email address.
nb: Denne kampanjen er allerede signert med din e-postadressen.

en: This petition is now closed.
nb: Denne underskriftskampanjen er nå lukket.

en: Thousands separator
nb: Tusenskilletegn

en: Title
nb: Tittel

en: To style the signature list you are best using your theme's
nb: Hvis du vil style signaturlisten, bør du bruke temaets

en: Top
nb: Topp

en: Total Signatures
nb: Totalt antall signaturer

en: Trim when displaying
nb: Trim når du viser

en: Twitter Message
nb: Twitter-melding

en: Unchecked
nb: Ikke avkrysset

en: Update Petition
nb: Oppdater underskriftskampanje

en: Use this option if do not wish to send petition emails to a target address.
nb: Bruk dette alternativet hvis ikke ønsker å sende signaturlisten fra kampanjen på e-post til en mottaker.

en: Use this option to cause an email to be sent to the signers of your petition. This email contains a special link must be clicked to confirm the signer's email address. Petition emails will not be sent until the signature is confirmed.
nb: Bruk dette alternativet til å få sende en e-post til deltakerne av kampanjen din. Denne e-posten inneholder en spesiell kobling må klikkes for å bekrefte deltakerens e-postadresse. Underskriftskampanjen vil ikke bli sendt på e-post endelig mottaker før signaturen er bekreftet.

en: Use this option to stop collecting signatures on a specific date.
nb: Bruk dette alternativet til å slutte å samle inn signaturer på en bestemt dato.

en: Values
nb: Verdier

en: Verified
nb: Verifisert

en: Verify
nb: Verifiser

en: View Signatures
nb: Vis signaturer

en: Webhooks enabled
nb: Webhooks aktivert

en: When outputting the CSV file, what should be included?
nb: Hva skal inkluderes når du sender ut CSV-filen?

en: Widget Theme
nb: Miniprogram-tema

en: Width for donation form iframe, either as percent, e.g. "100%" (without quotes), or pixels, e.g. "375" (without quotes). Iframe is to be displayed in Success Message area, after signing of a petition.
nb: Bredde for kampanjeskjemaets iframe, enten som prosent, f. eks "100%" (uten anførselstegn), eller piksler, f. eks "375" (uten anførselstegn). Iframe skal vises i området for suksessmeldingen etter vellykket signering av en underskriftskampanje.

en: Yes
nb: Ja

en: Yes, I accept your
nb: Ja, jeg godtar deres

en: You can add formatting using markdown syntax
nb: Du kan legge til formatering ved hjelp av markdown syntaks

en: You can display the flag of the country the signer has chosen, if you have Country enabled.
nb: Du kan vise flagget til landet underskriveren har valgt, hvis du har Land aktivert.

en: You can personalise the message by inserting tags
nb: Du kan tilpasse meldingen ved å sette inn koder

en: You must also enable 'Display opt-in checkbox' under the Display Options tab
nb: Du må også aktivere «Merk av for Vis opt-in» under kategorien Visningsalternativer

en: You or the signer can format the message using Markdown syntax - see
nb: Du eller underskriveren kan formatere meldingen ved hjelp av Markdown-syntaks - se

en: Your license key
nb: Din lisensnøkkel

en: Your signature has already been confirmed.
nb: Signaturen er allerede bekreftet.

en: Your signature has been added.
nb: Din signatur er lagt til.

en: at the bottom of the petition form
nb: Kampanjeskjema

en: by
nb: av

en: confirmed
nb: bekreftet

en: currently
nb: nå

en: disabled
nb: deaktivert

en: display petition
nb: vis kampanje

en: display petition message
nb: vis underskriftsmelding

en: display petition title
nb: vise underskriftskampanje

en: display signature count
nb: vis signaturteller

en: display signature goal
nb: vis signaturmål

en: display signature list
nb: vis signaturliste

en: enabled - only show first letter of surname
nb: aktivert - vis bare første bokstav av etternavn

en: https://123Host.au
nb: https://123host.au

en: inline blocks - very styleable
nb: inline blokker - veldig styleable

en: items
nb: artikler

en: long list (comma separated)
nb: lang liste (kommaseparert)

en: milliseconds
nb: millisekunder

en: of
nb: av

en: of goal
nb: målet

en: opt-in + confirmed
nb: opt-in + bekreftet

en: page
nb: side

en: privacy policy
nb: personvernregler

en: read more
nb: les mer

en: requires Country column to be enabled above
nb: krever at Land-kolonnen er aktivert ovenfor

en: rows - default = 20
nb: rader - standard = 20

en: rows - default = 50
nb: rader - standard = 50

en: selected signature
nb: valgt signatur

en: setting
nb: innstillingen

en: signature | signatures
nb[0]: underskrift
nb[1]: underskrifter

en: signatures
nb: signaturer

en: table
nb: tabell

en: to return to site
nb: å gå tilbake til nettstedet

en: unconfirmed
nb: ubekreftet

en: use
nb: bruk

en: when count
nb: når antall

en: you may enter multiple addresses separated by commas
nb: du kan angi flere adresser atskilt med komma

en: your signature
nb: din signatur
