TaxoPress 3.51.0 - en to fi translation catalogue (630 entries)

note: Description of the plugin
en: TaxoPress allows you to create and manage Tags, Categories, and all your WordPress taxonomy terms.
fi: TaxoPress mahdollistaa Tagien, Kategorioiden ja kaikkien WordPressin taksonomiasanojen luomisen ja hallinnan.

en: Here
fi: Täällä

en:  Select current post
fi: Valitse nykyinen viesti

en: Current Posts (TaxoPress)
fi: Nykyiset viestit (TaxoPress)

en: this page.
fi: tällä sivulla.

en: Select related post
fi: Valitse liittyvä viesti

en: Related Posts (TaxoPress)
fi: Liittyvät viestit (TaxoPress)

en: Select Terms Display
fi: Valitse termit näyttö

en: Terms Display (TaxoPress)
fi: Termit näyttö (TaxoPress)

en: Related Posts
fi: Liittyvät viestit

en: No related posts.
fi: Ei liittyviä viestejä.

en: Settings updated successfully.
fi: Asetukset päivitettiin onnistuneesti.

en: Related Posts successfully deleted.
fi: Liittyvät viestit poistettiin onnistuneesti.

en: Related Posts not found.
fi: Liittyviä viestejä ei löytynyt.

en: Related Post
fi: Liittyvä viesti

en: Title
fi: Otsikko

en: Automatic display
fi: Automaattinen näyttö

en: No item avaliable.
fi: Ei saatavilla olevaa kohdetta.

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Delete
fi: Poista

en: Current post type
fi: Nykyinen post type

en: All
fi: Kaikki

en: Default
fi: Oletusarvo

en: Homepage
fi: Etusivu

en: Blog display
fi: Blogin näyttö

en: Single post display
fi: Yhden postin näyttö

en: RSS feed
fi: RSS-syöte

en: No
fi: Ei

en: Taxopress Related Posts Shortcode
fi: TaxoPress Related Posts Shortcode

en: Related Posts are added on
fi: Related Posts lisätään

en: Select widget Related Posts.
fi: Valitse widgetin Related Posts.

en: No Related Posts shortcode available. Add new shortcode
fi: Ei saatavilla olevaa Related Posts shortcodea. Lisää uusi shortcode

en: Number of items per page
fi: Kohteiden määrä sivulla

en: Add New Related Post
fi: Lisää uusi Related Post

en: The Related Posts feature works by checking for shared taxonomy terms. If your post has the terms “WordPress” and “Website”, then Related Posts will display other posts that also have the terms “WordPress” and “Website”.
fi: Liitetyt artikkelit -toiminto toimii tarkistamalla yhteiset taksonomian termit. Jos artikkelisi sisältää termit "WordPress" ja "Verkkosivusto", niin Liitetyt artikkelit näyttää muut artikkelit, joissa on myös termit "WordPress" ja "Verkkosivusto".

note: translators: %s: search keywords
en: Search results for &#8220;%s&#8221;
fi: Hakutulokset hakusanalle &#8220;%s&#8221;

en: Search Related Posts
fi: Hae liitettyjä artikkeleita

en: Description here.
fi: Kuvaus tähän.

en: Manage Related Posts
fi: Hallitse liitettyjä artikkeleita

en: Preview Related Posts
fi: Esikatselu liitetyistä artikkeleista

en: Toggle panel
fi: Vaihda paneelia

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Edit Related Posts
fi: Muokkaa liitettyjä artikkeleita

en: Add new Related Posts
fi: Lisää uusia liitettyjä artikkeleita

en: To create more Related Posts, please upgrade to TaxoPress Pro.
fi: Luodaksesi lisää liitettyjä artikkeleita, päivitä TaxoPress Pro:hon.

en: With TaxoPress Pro, you can create unlimited Related Posts. You can create Related Posts for any taxonomy and then display those Related Posts anywhere on your site.
fi: TaxoPress Pro:n avulla voit luoda rajattomasti liitettyjä artikkeleita. Voit luoda liitettyjä artikkeleita mille tahansa taksonomialle ja näyttää nämä liitetyt artikkelit missä tahansa sivustollasi.

en: General
fi: Yleiset

en: Display
fi: Näyttö

en: Design
fi: Suunnittelu

en: Layout
fi: Asettelu

en: Display format
fi: Näyttömuoto

en: Options
fi: Vaihtoehdot

en: Advanced
fi: Lisäasetukset

en: False
fi: Epätosi

en: True
fi: Tosi

en: Hide title in output ?
fi: Piilota otsikko tulosteessa?

en: None
fi: Ei mitään

en: Title header
fi: Otsikkopää

en: Font size minimum
fi: Kirjasinkoko minimissä

en: Font size maximum
fi: Kirjasinkoko maksimi

en: Point
fi: Piste

en: Pixel
fi: Pikseli

en: Percent
fi: Prosentti

en: Unit font size
fi: Yksikkö kirjasinkoko

en: Enable colors for terms
fi: Ota värit käyttöön termeille

en: Font color minimum
fi: Kirjainväri minimissä

en: This is the color of the least popular term.
fi: Tämä on vähiten suositun termin väri.

en: Font color maximum
fi: Fontin väri enimmäismäärä

en: This is the color of the most popular term.
fi: Tämä on suosituimman termin väri.

en: Posts
fi: Viestit

en: Maximum related posts to display
fi: Näytettävien liittyvien viestien enimmäismäärä

en: Specify the number of related posts to display.
fi: Määritä näytettävien liittyvien viestien määrä.

en: Attempt to automatically display related posts
fi: Yritä automaattisesti näyttää liittyviä viestejä

en: TaxoPress will attempt to automatically display related posts in this content. It may not be successful for all post types and layouts.
fi: TaxoPress yrittää automaattisesti näyttää liittyviä viestejä tässä sisällössä. Se ei välttämättä onnistu kaikille viestityypeille ja asetteluilla.

en: Box List
fi: Laatikkoluettelo

en: Unordered List (UL/LI)
fi: Epäjärjestetty luettelo (UL/LI)

en: Ordered List (OL/LI)
fi: Järjestetty luettelo (OL/LI)

en: Term link format
fi: Termin linkkimuoto

en: This settings allows to customize the appearance of Related Post links. You can find tokens and explanations in the sidebar and %1sin the documentation%2s.
fi: Tämä asetus mahdollistaa liittyvien viestilinkkien ulkoasun mukauttamisen. Löydät tokenit ja selitykset sivupalkista ja %1%s dokumentaatiosta %2%s.

en: TaxoPress will display related posts from selected post types.
fi: TaxoPress näyttää liittyviä viestejä valituista viestityypeistä.

en: Text to display before posts list
fi: Teksti, joka näytetään ennen viestiluetteloa

en: Enter the text that should be displayed before the posts list.
fi: Syötä teksti, joka pitäisi näyttää ennen viestiluetteloa.

en: Text to display after posts list
fi: Teksti, joka näytetään viestiluettelon jälkeen

en: Enter the text that should be display after the posts list.
fi: Syötä teksti, joka pitäisi näyttää viestiluettelon jälkeen.

en: 24 hours
fi: 24 tuntia

en: 7 days
fi: 7 päivää

en: 2 weeks
fi: 2 viikkoa

en: 1 month
fi: 1 kuukausi

en: 6 months
fi: 6 kuukautta

en: 1 year
fi: 1 vuosi

en: No limit
fi: Ei rajoitusta

en: Limit related posts based on timeframe
fi: Rajoita liittyviä postauksia aikarajan mukaan

en: Least common tags between posts
fi: Vähiten yleiset tagit postausten välillä

en: Most common tags between posts
fi: Yleisimmät tagit postausten välillä

en: Older Entries
fi: Vanhemmat merkinnät

en: Newer Entries
fi: Uudemmat merkinnät

en: Alphabetical
fi: Aakkosjärjestyksessä

en: Inverse Alphabetical
fi: Käänteisessä aakkosjärjestyksessä

en: Random
fi: Satunnainen

en: Related Posts Order
fi: Liittyvien postauksien järjestys

en: Text to show when there is no related post
fi: Teksti, joka näytetään, kun ei ole liittyvää postausta

en: Hide output if no related post is found ?
fi: Piilota tulos, jos liittyvää postausta ei löydy?

en: Related Posts div class
fi: Liittyvien postauksien div-luokka

en: Term link class
fi: Termilinkin luokka

en: d.m.Y (e.g., 09.10.2024)
fi: d.m.Y (esim., 09.10.2024)

en: F j, Y (e.g., October 9, 2024)
fi: F j, Y (esim., 9. lokakuuta 2024)

en: Y-m-d (e.g., 2024-10-09)
fi: Y-m-d (esim., 2024-10-09)

en: m/d/Y (e.g., 10/09/2024)
fi: p/v/Y (esim. 10/09/2024)

en: d M, Y (e.g., 09 Oct, 2024)
fi: p M, Y (esim. 09 Lok, 2024)

en: Post date format
fi: Postin päivämäärämuoto

en: Maximum characters of post content to display
fi: Näytettävien postisisältöjen enimmäismerkkimäärä

en: Maximum number of categories
fi: Kategoriat enimmäismäärä

en: You must set zero (0) to display all post categories.
fi: Sinun on asetettava nolla (0) näyttääksesi kaikki postikategoriat.

en: Maximum number of tags
fi: Tunnisteet enimmäismäärä

en: You must set zero (0) to display all post tags.
fi: Sinun on asetettava nolla (0) näyttääksesi kaikki postitunnisteet.

en: Thumbnail (150x150)
fi: Pienoiskuva (150x150)

en: Medium (300x300)
fi: Keskikoko (300x300)

en: Large (1024x1024)
fi: Suuri (1024x1024)

en: 1536x1536 (High Res)
fi: 1536x1536 (Korkea Reso)

en: 2048x2048 (Ultra High Res)
fi: 2048x2048 (Erittäin Korkea Reso)

en: Thumbnail image resolution
fi: Pienoiskuvan kuvakoko

en: Default post thumbnail
fi: Oletusarvoinen postin pienoiskuva

en: Using default TaxoPress image
fi: Käytetään oletusarvoista TaxoPress-kuvaa

en: Select Media
fi: Valitse media

en: Use Default Image
fi: Käytä oletuskuvaa

en: Remove Image
fi: Poista kuva

en: Select the default %post_thumb_url% to be used when a post doesn't have a featured image.
fi: Valitse oletus %post_thumb_url% käytettäväksi, kun postilla ei ole esikatselukuvaa.

en: You're using TaxoPress Free.
                                                The Pro version has more features and support.
fi: Käytät TaxoPress Free -versiota. Pro-versiossa on enemmän ominaisuuksia ja tukea.

en: Upgrade to Pro
fi: Päivitä Pro:hon

en: Save Related Posts
fi: Tallenna liittyvät artikkelit

en: Add Related Posts
fi: Lisää liittyvät artikkelit

en: Related Posts format
fi: Liittyvien artikkelien muoto

en: Here are the tokens you can use for related posts format
fi: Tässä ovat tokenit, joita voit käyttää liittyvien artikkelien muodossa

en: The URL of the post
fi: Artikkelin URL-osoite

en: The title of the post
fi: Artikkelin otsikko

en: The date of the post (this shows inside a tooltip)
fi: Artikkelin päivämäärä (tämä näkyy työkaluvihjeessä)

en: The number of tags used by both posts
fi: Molempien artikkeleiden käyttämien tagien määrä

en: The number of comments on the post
fi: Artikkeliin tulleiden kommenttien määrä

en: The ID of the post
fi: Artikkelin ID

en: A list of tags used by both the current post and the related post
fi: Luettelo tagista, joita käyttävät sekä nykyinen artikkeli että liittyvä artikkeli

en: The post excerpt
fi: Artikkelin ote

en: The post featured image url
fi: Artikkelin esikatselukuva URL

en: The post content
fi: Artikkelin sisältö

en: The post category
fi: Artikkelin kategoria

en: The font size of the post
fi: Artikkelin fonttikoko

en: The color of the post title
fi: Artikkelin otsikon väri

en: Please complete the following required fields to save your changes:
fi: Ole hyvä ja täytä seuraavat pakolliset kentät tallentaaksesi muutoksesi:

en: Okay
fi: Ok

en: Yes
fi: Kyllä

en: Security check failed.
fi: Turvatarkistus epäonnistui.

en: Permission denied.
fi: Käyttöoikeus kielletty.

en: Select a post to see a preview.
fi: Valitse julkaisu nähdäksesi esikatselun.

en: No related posts found.
fi: Liittyviä julkaisuja ei löytynyt.

en: Post type
fi: post type

en: Terms added
fi: Ehdot lisätty

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Schedule log is empty.
fi: Aikataululoki on tyhjää.

en: Edit Main Post
fi: Muokkaa pääjulkaisua

en: Delete Log
fi: Poista loki

en: Auto Terms Schedule
fi: Automaattiset ehdot - aikataulu

en: Schedule is disabled. Please enable a schedule frequency to run a test.
fi: Aikataulu on poistettu käytöstä. Ota aikataulutaajuus käyttöön testin suorittamiseksi.

en: Scheduled the cron event %s to run now. The original event will not be affected.
fi: Aikataulutettiin cron-tapahtuma %s suoritettavaksi nyt. Alkuperäiseen tapahtumaan ei vaikuta.

en: An error occured.
fi: Tapahtui virhe.

en: Limit per batches is required.
fi: Eräkohtainen raja on pakollinen.

en: Batches wait time is required.
fi: Erien odotusaika on pakollinen.

en: Schedule is not enabled for selected Auto Terms.
fi: Aikataulu ei ole käytössä valituille Auto Terms -ehdoille.

en: This feature allows you to run the Auto Terms feature on a schedule. This is helpful if you regularly import content into WordPress. TaxoPress can run on a schedule and add terms to your imported content.
fi: Tämä ominaisuus mahdollistaa Auto Terms -ominaisuuden ajamisen aikataulun mukaan. Tämä on hyödyllistä, jos tuonti WordPressiin on säännöllistä. TaxoPress voi toimia aikataulun mukaan ja lisätä termejä tuontisisältöön.

en: Settings
fi: Asetukset

en: Select an option...
fi: Valitse vaihtoehto...

en: Auto Terms setting
fi: Auto Terms -asetukset

en: Select Auto Terms settings to use when running the "Schedule" feature.
fi: Valitse Auto Terms -asetukset, joita käytetään "Aikataulu" -ominaisuuden ajamiseen.

en: Do not run on a schedule
fi: Älä aja aikataulun mukaan

en: Weekly
fi: Viikoittain

en: Schedule Frequency
fi: Aikataulun taajuus

en: Disable 'Do not run on a schedule' to select schedule frequency.
fi: Poista käytöstä 'Älä aja aikataulun mukaan' -vaihtoehto valitaksesi aikataulun taajuuden.

en: Exclude previously analyzed content
fi: Poista aiemmin analysoitu sisältö

en: This enables you to skip posts that have already been analyzed by the Schedule feature.
fi: Tämä mahdollistaa jo aikaisemmin Aikataulu-ominaisuuden avulla analysoitujen viestien ohittamisen.

en: Limit per batches
fi: Eräkohtainen raja

en: This enables your scheduled Auto Terms to run in batches. If you have a lot of content, set this to a lower number to avoid timeouts.
fi: Tämä mahdollistaa aikataulutettujen Auto Terms -ehdojen ajamisen erissä. Jos sinulla on paljon sisältöä, aseta tämä pienemmäksi, jotta vältät aikakatkaisuja.

en: Batches wait time
fi: Erien odotusaika

en: This is the wait time (in seconds) between processing batches of Auto Terms. If you have a lot of existing content, set this to a higher number to avoid timeouts.
fi: Tämä on odotusaika (sekunteina) Auto Terms -erien käsittelyn välillä. Jos sinulla on paljon olemassa olevaa sisältöä, aseta tämä suuremmaksi, jotta vältät aikakatkaisuja.

en: 24 hours ago
fi: 24 tuntia sitten

en: 7 days ago
fi: 7 päivää sitten

en: 2 weeks ago
fi: 2 viikkoa sitten

en: 1 month ago
fi: 1 kuukausi sitten

en: 6 months ago
fi: 6 kuukautta sitten

en: 1 year ago
fi: 1 vuosi sitten

en: Limit Auto Terms, based on published date
fi: Rajoita Auto Ehtoja, julkaisu päivämäärän mukaan

en: This setting can limit your scheduled Auto Terms query to only recent content. We recommend using this feature to avoid timeouts on large sites.
fi: Tämä asetus voi rajoittaa aikataulutettua Auto Ehtoja -kyselyä vain tuoreeseen sisältöön. Suosittelemme tämän ominaisuuden käyttöä suurilla sivustoilla aikakatkaisuja välttääksesi.

en: Save Settings
fi: Tallenna asetukset

en: Test Run
fi: Testiajo

en: Recent Schedule Runs
fi: Äskettäiset aikataulutukset

en: You can see full log details on the %1s screen
fi: Voit nähdä täydelliset lokitiedot %1s näytöllä

en: Auto Terms Logs
fi: Auto Ehtojen lokit

en: Terms Display
fi: Ehtojen näyttö

en: Terms Display successfully deleted.
fi: Ehtojen näyttö poistettiin onnistuneesti.

en: Table List
fi: Taulukkoluettelo

en: Border Cloud
fi: Reunus Cloud

en: Parent / Child
fi: Vanhempi / Lapsi

en: Add New Terms Display
fi: Lisää uusi ehtojen näyttö

en: This feature allows you to create a customizable display of all the terms in one taxonomy.
fi: Tämä ominaisuus sallii sinun luoda mukautettavan esityksen kaikista termeistä yhdessä taxonomyssa.

en: Search Terms Display
fi: Hakutermejä esitys

en: Manage Terms Display
fi: Hallitse termejä esitys

en: Preview Terms Display
fi: Esikatselu termejä esitys

en: Move up
fi: Siirrä ylös

en: Move down
fi: Siirrä alas

en: Edit Terms Display
fi: Muokkaa termejä esitystä

en: Add new Terms Display
fi: Lisää uusi termejä esitys

en: To create more Terms Display, please upgrade to TaxoPress Pro.
fi: Luodaksesi lisää termejä esityksiä, päivitä TaxoPress Pro:hon.

en: With TaxoPress Pro, you can create unlimited Terms Display. You can create Terms Display for any taxonomy and then display those Terms Display anywhere on your site.
fi: TaxoPress Pro:n kanssa voit luoda rajattomasti termejä esityksiä. Voit luoda termejä esityksiä mille tahansa taxonomylle ja näyttää ne sitten missä tahansa sivustollasi.

en: Choose Terms
fi: Valitse termit

en: Exceptions
fi: Poikkeukset

en: Display Format
fi: Esitysmuoto

en: Hide title in output?
fi: Piilota otsikko tulosteessa?

en: All post types
fi: Kaikki julkaisutyypit

en: All Parent Terms
fi: Kaikki vanhempatermit

en: Parent Term
fi: Vanhempatermi

en: Display only Parent Terms
fi: Näytä vain vanhempatermit

en: Display only Sub-Terms
fi: Näytä vain alatermit

en: Display Parents and Sub-Terms
fi: Näytä vanhempatermit ja alatermit

en: Display Mode
fi: Näyttötila

en: Term selection mode
fi: Termien valintatila

en: Automatic
fi: Automaattinen

en: Display terms based on settings in the "General" tab.
fi: Näytä termit asetusten mukaan "Yleiset" -välilehdessä.

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Display only the specific terms entered in the "Custom terms to display" field below.
fi: Näytä vain tietyt termit, jotka on syötetty alla olevaan "Näytettävät mukautetut termit" -kenttään.

en: Combined
fi: Yhdistetty

en: Display automatic terms plus any additional custom terms specified below.
fi: Näytä automaattiset termit sekä mahdolliset lisämukautetut termit, jotka on määritelty alla.

en: Custom terms to display
fi: Näytettävät mukautetut termit

en: Enter terms (comma-separated) to display. Used in Custom and Combined modes.
fi: Syötä termit (pilkuilla erotettuna), jotka haluat näyttää. Käytetään Mukautetuissa ja Yhdistetyissä tiloissa.

en: Limit terms based on timeframe
fi: Rajoita termejä aikarajojen mukaan

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Descending
fi: Laskeva

en: Ordering for choosing terms for display
fi: Termien valinnan järjestys näytettäväksi

en: Text to display before terms list
fi: Teksti, joka näytetään ennen termiluetteloa

en: Enter the text that should be display before terms list. This field accepts basic HTML.
fi: Syötä teksti, joka pitäisi näyttää ennen termiluetteloa. Tämä kenttä hyväksyy perus HTML:n.

en: Text to display after terms list
fi: Teksti, joka näytetään termiluettelon jälkeen

en: Enter the text that should be display after terms list. This field accepts basic HTML.
fi: Syötä teksti, joka pitäisi näyttää termiluettelon jälkeen. Tämä kenttä hyväksyy perus HTML:n.

en: Exclude terms from terms display
fi: Poista termit termien näytöstä

en: Enter terms (comma-separated) to exclude from the terms display.
fi: Syötä termit (pilkuilla erotettuna), jotka haluat poistaa termien näytöstä.

en: Exclude hidden terms from Terms Display?
fi: Poistetaanko piilotetut termit Termien näyttämisestä?

en: Hide display output if no terms?
fi: Piilotetaanko näyttö, jos termejä ei ole?

en: Maximum terms to display
fi: Maksimimäärä näytettäviä termejä

en: This is the color of the least popular term
fi: Tämä on vähiten suositun termin väri

en: This is the color of the most popular term
fi: Tämä on suosituimman termin väri

en: Term display div class
fi: Termien näyttö div-luokka

en: This option allows you to change the format of your terms. You can use any of the tokens in the "Terms Display format" sidebar". Find more details %1sin the documentation%2s.
fi: Tämä vaihtoehto antaa sinun muuttaa termiesi muotoa. Voit käyttää mitä tahansa tokeneita "Termien näyttömuoto" -sivupalkissa". Löydät lisää tietoja %1sdokumentaatiosta%2.

en: You're using TaxoPress Free.
                                            The Pro version has more features and support.
fi: Käytät TaxoPress Free -versiota.
                                            Pro-versiossa on enemmän ominaisuuksia ja tukea.

en: Font size minimum must not be greater than Font size maximum value.
fi: Fonttikoon minimimäärän ei tule olla suurempi kuin fonttikoon maksimiarvo.

en: Save Terms Display
fi: Tallenna termien näyttö

en: Add Terms Display
fi: Lisää termien näyttö

en: Terms Display format
fi: Termien näyttömuoto

en: Here are the tokens you can use for Term link format
fi: Tässä ovat tokenit, joita voit käyttää termilinkkien muodossa

en: The URL of the term
fi: Termin URL-osoite

en: The ID of the term
fi: Termin ID

en: The weighted size of the term in the display
fi: Termin painotettu koko näytössä

en: The number of times the term is used
fi: Kuinka monta kertaa termiä käytetään

en: This provides rel tag markup
fi: Tämä tuottaa rel-tagin merkinnän

en: it creates
fi: se luo

en: The font size for the term
fi: Termin fonttikoko

en: The font color for the term
fi: Termiä varten käytetty fontin väri

en: The name of the term
fi: Termin nimi

en: The name of the term with any HTML stripped out
fi: Termin nimi ilman HTML-tageja

en: The description of the term
fi: Termin kuvaus

en: Invalid nonce
fi: Virheellinen nonce

en: Missing display ID.
fi: Näyttö-ID puuttuu.

en: Invalid terms display configuration.
fi: Virheellinen termien näyttökonfiguraatio.

en: There are no terms in this taxonomy.
fi: Tässä taksonomiassa ei ole termejä.

en: Please provide a taxonomy to delete
fi: Ole hyvä ja anna poistettavaksi taksonomia

en: Please provide a taxonomy name
fi: Ole hyvä ja anna taksonomian nimi

en: Object
fi: Objekti

en: %s has been successfully added
fi: %s on lisätty onnistuneesti

en: %s has failed to be added
fi: %s ei onnistunut lisäämään

en: %s has been successfully updated
fi: %s on päivitetty onnistuneesti

en: %s has failed to be updated
fi: %s ei onnistunut päivittämään

en: %s has been successfully deleted
fi: %s on poistettu onnistuneesti

en: %s has failed to be deleted
fi: %s ei onnistunut poistamaan

en: Nonce failed verification
fi: Nonce ei läpäissyt vahvistusta

en: Please choose a different taxonomy name. %s is already registered.
fi: Ole hyvä ja valitse toinen taksonomian nimi. %s on jo rekisteröity.

en: Please provide a post type to attach to.
fi: Ole hyvä ja anna post type, johon liittää.

en: Please choose a different post type name. %s matches an existing page slug, which can cause conflicts.
fi: Valitse toinen post type -nimi. %s vastaa olemassa olevaa sivun slugia, mikä voi aiheuttaa ristiriitoja.

en: Please do not use quotes in post type/taxonomy names or rewrite slugs
fi: Älä käytä lainausmerkkejä post type/taxonomy-nimissä tai kirjoita slugeja uudelleen

en: %s has been successfully imported
fi: %s on tuotu onnistuneesti

en: %s has failed to be imported
fi: %s tuonti epäonnistui

en: Add new %s
fi: Lisää uusi %s

en: Edit %s
fi: Muokkaa %s

en: New %s
fi: Uusi %s

en: View %s
fi: Näytä %s

en: All %s
fi: Kaikki %s

en: Search %s
fi: Hae %s

en: No %s found.
fi: Ei %s löytynyt.

en: No %s found in trash.
fi: Ei %s löytynyt roskakorista.

en: Popular %s
fi: Suositut %s

en: Parent %s
fi: Vanhempi %s

en: Parent %s:
fi: Vanhempi %s:

en: Update %s
fi: Päivitä %s

en: New %s name
fi: Uuden %s nimi

note: translators: Used for autofill
en: Separate %s with commas
fi: Erota %s pilkuilla

en: Add or remove %s
fi: Lisää tai poista %s

note: translators: Used for autofill
en: Choose from the most used %s
fi: Valitse käytetyimmistä %s

en: Kindly select an action in bulk action dropdown!
fi: Valitse ystävällisesti toiminto joukkotoimintavalikosta!

en: Kindly select atleast one taxonomy to proceed
fi: Valitse ystävällisesti vähintään yksi taxonomy jatkaaksesi

en: Taxonomy has been successfully deactivated
fi: Taxonomy on poistettu käytöstä onnistuneesti

en: Taxonomy has been successfully activated
fi: Taxonomy on aktivoitu onnistuneesti

en: Taxonomy has been successfully deleted
fi: Taxonomy on poistettu onnistuneesti

en: Are you sure you want to delete this? Deleting will NOT remove created content.
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän? Poistaminen EI poista luotua sisältöä.

en: Please select at least one post type.
fi: Valitse vähintään yksi post type.

en: Taxonomy slug cannot be numbers only.
fi: Taxonomy slug ei voi olla pelkkiä numeroita.

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: This feature allows you to create new taxonomies and edit all the settings for each taxonomy.
fi: Tämä ominaisuus antaa sinun luoda uusia taxonomyeja ja muokata kaikkia asetuksia kullekin taxonomylle.

en: Search Taxonomies
fi: Hae taxonomyeja

en: All Taxonomies
fi: Kaikki taxonomyt

en: Public Taxonomies
fi: Julkiset taxonomyt

en: Private Taxonomies
fi: Yksityiset taxonomyt

en: All Post Types
fi: Kaikki post types

en: Invalid nonce. Request is not authorized.
fi: Virheellinen nonce. Pyyntöä ei ole valtuutettu.

en: Manage Taxonomy
fi: Hallinnoi taxonomyä

en: Edit Taxonomy
fi: Muokkaa taxonomyä

en: Add new Taxonomy
fi: Lisää uusi taxonomy

en: Description
fi: Kuvaus

en: Describe what your taxonomy is used for.
fi: Kuvaile, mihin taxonomysiä käytetään.

en: Default Terms
fi: Oletustermit

en: Set the default terms for this taxonomy. These will be automatically added to all new posts. Enter the term names or slugs. Separate multiple terms with by comma.
fi: Aseta oletustermit tälle taxonomylle. Nämä lisätään automaattisesti kaikkiin uusiin posteihin. Anna termien nimet tai slugit. Erottele useat termit pilkulla.

en: Archive page result
fi: Arkistosivun tulos

en: Normally, WordPress will only show one post type on taxonomy archive pages. Enable this feature to show content from all selected posts types.
fi: Normaalisti WordPress näyttää vain yhden post tyypin taxonomy-arkistosivuilla. Ota tämä ominaisuus käyttöön näyttääksesi sisältöä kaikista valituista post tyypeistä.

en: Rewrite
fi: Uudelleenkirjoita

en: WordPress can use a custom permalink for this taxonomy. It does not have to match the slug.
fi: WordPress voi käyttää mukautettua permalinkkiä tälle taxonomylle. Sen ei tarvitse vastata slugia.

en: (default: taxonomy name)
fi: (oletus: taxonomyn nimi)

en: Custom Rewrite Slug
fi: Mukautettu uudelleenkirjoitus slug

en: Custom taxonomy rewrite slug.
fi: Mukautettu taxonomyn uudelleenkirjoitus slug.

en: Rewrite With Front
fi: Uudelleenkirjoita etuliitteellä

en: Should the permastruct be prepended with the front base.
fi: Pitääkö permastructin olla etuliitteen perusosoite?

en: Rewrite Hierarchical
fi: Uudelleenkirjoita hierarkkinen

en: Should the permastruct allow hierarchical urls.
fi: Pitääkö permastructin sallia hierarkkiset URL-osoitteet?

en: Show user interface
fi: Näytä käyttöliittymä

en: Should there be a visible interface in the WordPress admin area to manage these terms?
fi: Pitäisikö WordPressin hallinta-alueella olla näkyvä käyttöliittymä näiden termien hallitsemiseksi?

en: Show in admin menus
fi: Näytä hallintavalikoissa

en: Should there be links to this taxonomy in the WordPress admin menus?
fi: Pitäisikö WordPressin hallintavalikoissa olla linkkejä tähän taxonomyyn?

en: Show in frontend menus
fi: Näytä etusivun valikoissa

en: Custom taxonomy label. Used in the admin menu for displaying taxonomies.
fi: Mukautettu taxonomy-otsikko. Käytetään admin-valikossa taxonomien näyttämiseen.

en: Update %s name
fi: Päivitä %s nimi

en: (e.g. Add New Job)
fi: (esim. Lisää uusi työ)

en: Add New Item
fi: Lisää uusi kohde

en: Used at the top of the term editor screen and button text for a new taxonomy term.
fi: Käytetään termieditorin näytön yläosassa ja painikkeen tekstinä uudelle taxonomy-termille.

en: (e.g. New Job Name)
fi: (esim. Uuden työn nimi)

en: New Item Name
fi: Uuden kohteen nimi

en: (e.g. Parent Job)
fi: (esim. Vanhempi työ)

en: Parent Item
fi: Vanhempi kohde

en: (e.g. Parent Job:)
fi: (esim. Vanhempi työ:)

en: Parent Item Colon
fi: Vanhemman kohteen kaksoispiste

en: (e.g. Search Jobs)
fi: (esim. Hae töitä)

en: Search Items
fi: Hae kohteita

en: (e.g. Popular Jobs)
fi: (esim. Suositut työt)

en: Popular Items
fi: Suositut kohteet

en: (e.g. Separate Jobs with commas)
fi: (esim. Erota työt pilkuilla)

en: Separate Items with Commas
fi: Erota kohteet pilkuilla

en: (e.g. Add or remove Jobs)
fi: (esim. Lisää tai poista töitä)

en: Add or Remove Items
fi: Lisää tai poista kohteita

en: (e.g. Choose from the most used Jobs)
fi: (esim. Valitse eniten käytetyt työt)

en: Choose From Most Used
fi: Valitse käytetyimmistä

en: (e.g. No jobs)
fi: (esim. Ei työpaikkoja)

en: No terms
fi: Ei termejä

en: Used when indicating that there are no terms in the given taxonomy associated with an object.
fi: Käytetään, kun osoitetaan, että annettuun taksonomiaan ei liity termejä, jotka liittyvät objektiin.

en: No %s
fi: Ei %s

en: (e.g. Jobs list navigation)
fi: (esim. Työpaikkalistan navigointi)

en: Items List Navigation
fi: Kohteiden luettelon navigointi

en: Screen reader text for the pagination heading on the term listing screen.
fi: Ruudunlukijan teksti sivunumeroinnin otsikolle termiluettelon näytöllä.

en: %s list navigation
fi: %s luettelon navigointi

en: (e.g. Jobs list)
fi: (esim. Työpaikkalista)

en: Items List
fi: Kohteiden lista

en: Screen reader text for the items list heading on the term listing screen.
fi: Ruudunlukijan teksti kohteiden luettelon otsikolle termiluettelon näytöllä.

en: %s list
fi: %s lista

en: (e.g. No jobs found)
fi: (esim. Ei työpaikkoja löytynyt)

en: Not Found
fi: Ei löytynyt

en: The text displayed via clicking ‘Choose from the most used items’ in the taxonomy meta box when no items are available.
fi: Teksti, joka näytetään napsautettaessa 'Valitse käytetyimmistä kohteista' taksonomia-meta-laatikossa, kun ei ole saatavilla kohteita.

en: No %s found
fi: Ei %s löytynyt

en: (e.g. &larr; Back to jobs
fi: (esim. &larr; Takaisin työpaikkoihin

en: Back to Items
fi: Takaisin kohteisiin

en: The text displayed after a term has been updated for a link back to main index.
fi: Teksti, joka näytetään sen jälkeen, kun termi on päivitetty linkiksi takaisin pääindeksiin.

en: Back to %s
fi: Takaisin %s

en: Show in REST API
fi: Näytä REST API:ssa

en: Add the taxonomy to the WordPress wp-json API.
fi: Lisää taksonomia WordPressin wp-json API:iin.

en: REST API base slug
fi: REST API:n perus slug

en: The base slug that this taxonomy will use in the REST API.
fi: Perus slug, jota tämä taksonomia käyttää REST API:ssa.

en: REST API controller class
fi: REST API:n ohjausluokka

en: The name of a custom Rest Controller class instead of WP_REST_Terms_Controller.
fi: Mukautetun Rest Controller -luokan nimi WP_REST_Terms_Controllerin sijaan.

en: Custom controller to use instead of WP_REST_Terms_Controller.
fi: Mukautettu ohjain, jota käytetään WP_REST_Terms_Controllerin sijaan.

en: Public
fi: Julkinen

en: The taxonomy is for public use. It can be seen by frontend users.
fi: Taksonomia on julkista käyttöä varten. Se on nähtävissä etupään käyttäjille.

en: Public Queryable
fi: Julkisesti kyseltävä

en: The taxonomy is publicly queryable.
fi: Taksonomia on julkisesti kyseltävissä.

en: Query Var
fi: Kyselymuuttuja

en: Enable a custom query_var key for this taxonomy.
fi: Ota käyttöön mukautettu query_var-avain tälle taksonomialle.

en: Custom Query Var String
fi: Mukautettu kyselymuuttujan merkkijono

en: Sets a custom query_var slug for this taxonomy.
fi: Asettaa mukautetun query_var-slugin tälle taksonomialle.

en: Metabox callback
fi: Metaboxin palautusfunktio

en: Sets a callback function name for the meta box display. Hierarchical default: post_categories_meta_box, non-hierarchical default: post_tags_meta_box. To remove the metabox completely, use "false".
fi: Asettaa palautusfunktion nimen metalaatikon näyttämiselle. Hierarkinen oletus: post_categories_meta_box, ei-hierarkinen oletus: post_tags_meta_box. Poistaaksesi metalaatikon kokonaan, käytä "false".

en: Categories
fi: Kategoriat

en: This feature controls the order of %s when you're editing posts, and in frontend displays.
fi: Tämä ominaisuus ohjaa %s:n järjestystä, kun muokkaat viestejä ja etupään näytöissä.

en: Enable TaxoPress ordering
fi: Ota TaxoPress -järjestely käyttöön

en: Enable TaxoPress ordering for this taxonomy in the frontend and admin area.
fi: Ota TaxoPress -järjestely käyttöön tälle taxonomy etu- ja hallinta-alueella.

en: Re-activate Taxonomy
fi: Aktivoi Taxonomy uudelleen

en: Deactivate Taxonomy
fi: Deaktivoi Taxonomy

en: Delete Taxonomy
fi: Poista Taxonomy

en: Delete TaxoPress Edit Data
fi: Poista TaxoPress Muokkaa Tiedot

en: You can only delete taxonomies created with TaxoPress. However, you can delete any changes or edit made from TaxoPress which will remove TaxoPress version edit restoring original taxonomies data or removing it if already deleted
fi: Voit poistaa vain TaxoPressilla luotuja taxonomioita. Voit kuitenkin poistaa kaikki muutokset tai muokkaukset, jotka on tehty TaxoPressilla, mikä poistaa TaxoPressin version muokkauksen palauttamalla alkuperäiset taxonomy-tiedot tai poistamalla ne, jos ne on jo poistettu

en: Save Taxonomy
fi: Tallenna Taxonomy

en: Add Taxonomy
fi: Lisää Taxonomy

en: Term copied successfully.
fi: Termi kopioitu onnistuneesti.

en: Term deleted successfully.
fi: Termi poistettu onnistuneesti.

en: Term removed from all posts successfully.
fi: Termi poistettu kaikista viesteistä onnistuneesti.

en: Count
fi: Luku

en: Custom URL
fi: Mukautettu URL

en: Synonyms
fi: Synonyymit

en: Linked Terms
fi: Linkitetyt termit

en: Status
fi: Tila

en: Copy
fi: Kopioi

en: Select Destination Taxonomy
fi: Valitse kohde Taxonomy

en: Search posts
fi: Hae viestejä

en: Select Destination %s
fi: Valitse kohde %s

en: Filter
fi: Suodata

en: Terms deleted successfully.
fi: Termi(t) poistettu onnistuneesti.

en: Term(s) copied successfully.
fi: Termi(t) kopioitu onnistuneesti.

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Live
fi: Elävä

en: No terms found.
fi: Ei termejä löytynyt.

note: translators: %s: Taxonomy term name.
en: Quick edit &#8220;%s&#8221; inline
fi: Nopea muokkaus &#8220;%s&#8221; rivissä

en: Quick&nbsp;Edit
fi: Nopea&nbsp;muokkaus

en: Remove From All Posts
fi: Poista kaikista viesteistä

en: View
fi: Näytä

en: Quick Edit
fi: Nopea muokkaus

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Update
fi: Päivitä

en: Terms
fi: Termit

en: This screen allows you to search and edit all the terms on your site.
fi: Tämä näyttö mahdollistaa kaikkien sivustosi termien hakemisen ja muokkaamisen.

en: This screen allows you to order terms via drag and drop.
fi: Tämä näyttö mahdollistaa termien järjestämisen raahaamalla ja pudottamalla.

en: Search Terms
fi: Hae termejä

en: Media Tags
fi: Media-tunnisteet

en: All Media Tags
fi: Kaikki Media Tagit

en: Edit Media Tag
fi: Muokkaa Media Tagia

en: View Media Tag
fi: Näytä Media Tag

en: Update Media Tag name
fi: Päivitä Media Tagin nimi

en: Add new Media Tag
fi: Lisää uusi Media Tag

en: New Media Tag name
fi: Uuden Media Tagin nimi

en: Parent Media Tag
fi: Vanhempi Media Tag

en: Parent Media Tag:
fi: Vanhempi Media Tag:

en: Search Media Tags
fi: Etsi Media Tagit

en: Popular Media Tags
fi: Suositut Media Tagit

en: Separate Media Tags with commas
fi: Erottele Media Tagit pilkuilla

en: Add or remove Media Tags
fi: Lisää tai poista Media Tagit

en: Choose from the most used Media Tags
fi: Valitse käytetyimmistä Media Tagista

en: No Media Tags found
fi: Ei Media Tagia löytynyt

en: No Media Tags
fi: Ei Media Tagia

en: Media Tags list navigation
fi: Media Tagien luettelon navigointi

en: Media Tags list
fi: Media Tagien lista

en: Back to Media Tags
fi: Takaisin Media Tagien luetteloon

en: TaxoPress Logs
fi: TaxoPress Lokit

en: Search TaxoPress Logs
fi: Etsi TaxoPress-lokit

en: Edit TaxoPress Logs
fi: Muokkaa TaxoPress-lokit

en: Update TaxoPress Logs
fi: Päivitä TaxoPress-lokit

en: Add New TaxoPress Logs
fi: Lisää uusia TaxoPress-lokit

en: New TaxoPress Logs
fi: Uudet TaxoPress-lokit

en: You're using TaxoPress Free. The Pro version has more features and support. %sUpgrade to Pro%s
fi: Käytät TaxoPress Free -versiota. Pro-versiossa on enemmän ominaisuuksia ja tukea. %sPäivitä Pro:hon%s

en: Upgrade to TaxoPress Pro
fi: Päivitä TaxoPress Pro:hon

en: Enhance the power of TaxoPress with the Pro version:
fi: Paranna TaxoPressin tehoa Pro-version avulla:

en: Unlimited “Term Display”
fi: Rajoittamaton "Termi-näyttö"

en: Unlimited “Terms for Current Posts”
fi: Rajoittamaton "Termit nykyisille julkaisuillesi"

en: Unlimited “Related Posts”
fi: Rajoittamaton "Liitetyt julkaisut"

en: Unlimited “Auto Links”
fi: Rajoittamaton "Automaattiset linkit"

en: Unlimited “Auto Terms”
fi: Rajoittamaton "Automaattiset termit"

en: Create new terms using OpenAI and other sources
fi: Luo uusia termejä käyttäen OpenAI:ta ja muita lähteitä

en: Use Linked Terms
fi: Käytä linkitettyjä termejä

en: Use Synonyms
fi: Käytä synonyymejä

en: Schedule Auto Terms to run automatically
fi: Aikatauluta automaattiset termit toimimaan automaattisesti

en: Control the display of term metaboxes
fi: Hallinnoi termin metalaatikoiden näyttöä

en: Fast, professional support
fi: Nopea, ammattilaismainen tuki

en: No ads inside the plugin
fi: Ei mainoksia lisäosassa

en: Need TaxoPress Support?
fi: Tarvitsetko TaxoPress-tukea?

en: If you need help or have a new feature request, let us know.
fi: Jos tarvitset apua tai sinulla on uusi ominaisuuspyyntö, kerro meille.

en: Request Support
fi: Pyydä tukea

en: Detailed documentation is also available on the plugin website.
fi: Yksityiskohtainen dokumentaatio on myös saatavilla liitteen verkkosivustolla.

en: View Knowledge Base
fi: Näytä tietopankki

en: OpenAI Integration
fi: OpenAI-integraatio

en: TaxoPress Pro allows you to integrate OpenAI to analyze your content and suggest terms.
fi: TaxoPress Pro mahdollistaa OpenAI:n integroimisen sisällön analysoimiseksi ja termien ehdottamiseksi.

en: IBM Watson Integration
fi: IBM Watson -integraatio

en: TaxoPress Pro allows you to integrate Watson to analyze your content and suggest terms.
fi: TaxoPress Pro mahdollistaa Watsonin integroimisen sisällön analysoimiseksi ja termien ehdottamiseksi.

en: Dandelion Integration
fi: Voikukka-integraatio

en: TaxoPress Pro allows you to integrate Dandelion to analyze your content and suggest terms.
fi: TaxoPress Pro mahdollistaa Voikukan integroimisen sisällön analysoimiseksi ja termien ehdottamiseksi.

en: LSEG / Refinitiv Integration
fi: LSEG / Refinitiv -integraatio

en: TaxoPress Pro allows you to integrate LSEG / Refinitiv to analyze your content and suggest terms.
fi: TaxoPress Pro mahdollistaa LSEG / Refinitiv -integroimisen sisällön analysoimiseksi ja termien ehdottamiseksi.

en: Suggest terms using AI
fi: Ehdota termejä käyttäen tekoälyä

en: TaxoPress Pro allows you to suggest new terms for your content using the OpenAI. This service can analyze your content and suggest new terms.
fi: TaxoPress Pro mahdollistaa uusien termien ehdottamisen sisällöllesi käyttäen OpenAI:ta. Tämä palvelu voi analysoida sisältöäsi ja ehdottaa uusia termejä.

en: TaxoPress Pro allows you to suggest new terms for your content using the IBM Watson. This service can analyze your content and suggest new terms.
fi: TaxoPress Pro mahdollistaa uusien termien ehdottamisen sisällöllesi käyttäen IBM Watsonia. Tämä palvelu voi analysoida sisältöäsi ja ehdottaa uusia termejä.

en: Copy with Metadata
fi: Kopioi metatietojen kanssa

en: Auto terms using AI
fi: Automaattiset termit tekoälyn avulla

en: TaxoPress Pro allows you to generate new terms for your content using the OpenAI, IBM Watson, Dandelion and Open Calais services. These services can analyze your content and add new terms.
fi: TaxoPress Pro mahdollistaa uusien termien generoimisen sisällöllesi käyttäen OpenAI:ta, IBM Watsonia, Voikukkaa ja Open Calais -palveluja. Nämä palvelut voivat analysoida sisältöäsi ja lisätä uusia termejä.

en: TaxoPress Pro allows you to suggest new terms for your content using the OpenAI, IBM Watson, Dandelion and Open Calais services. These services can analyze your content and suggest new terms.
fi: TaxoPress Pro mahdollistaa uusien termien ehdottamisen sisällöllesi käyttäen OpenAI:ta, IBM Watsonia, Voikukkaa ja Open Calais -palveluja. Nämä palvelut voivat analysoida sisältöäsi ja ehdottaa uusia termejä.

en: Add Custom Elements
fi: Lisää mukautettuja elementtejä

en: TaxoPress Pro allows you complete control over where Auto Links are added. You can choose to skip any HTML elements that appear in your content.
fi: TaxoPress Pro antaa sinulle täydellisen hallinnan siitä, mihin Auto Links -linkit lisätään. Voit valita ohittaa kaikki HTML-elementit, jotka esiintyvät sisällössäsi.

en: Use Regular Expressions to modify Auto Terms
fi: Käytä säännöllisiä lausekkeita muokataksesi Auto Terms -termejä

en: TaxoPress Pro allows you to change how Auto Terms analyzes your posts. You will need to know how to write Regular Expressions to use this feature.
fi: TaxoPress Pro antaa sinun muuttaa tapaa, jolla Auto Terms analysoi julkaisuasi. Sinun on tiedettävä, miten kirjoittaa säännöllisiä lausekkeita käyttääksesi tätä ominaisuutta.

en: This feature allows you to connect terms. When the main term or any of these terms are added to the post, all the other terms will be added also.
fi: Tämä ominaisuus mahdollistaa termien yhdistämisen. Kun päätermi tai mikä tahansa näistä termeistä lisätään julkaisuun, kaikki muut termit lisätään myös.

en: Linked Terms Feature
fi: Linkitetyt termit -ominaisuus

en: TaxoPress Pro allows you to create powerful connections between your terms. When one term is added to a post, its linked terms can be automatically added too. This helps maintain consistent organization across your content.
fi: TaxoPress Pro sallii sinun luoda voimakkaita yhteyksiä termiesi välille. Kun yksi termi lisätään julkaisuun, sen linkitetyt termit voidaan myös lisätä automaattisesti. Tämä auttaa ylläpitämään johdonmukaista järjestelyä sisällössäsi.

en: This feature allows you to associate additional words with each term. For example, "website" can have synonyms such as "websites", "web site", and "web pages".
fi: Tämä ominaisuus mahdollistaa lisäsanojen liittämisen kuhunkin termiin. Esimerkiksi "website" voi sisältää synonyymejä, kuten "websites", "web site" ja "web pages".

en: Synonyms Terms Feature
fi: Synonyymitermejä koskeva ominaisuus

en: TaxoPress Pro allows you to have multiple words associated with a single term. If TaxoPress scans your content and finds a synonym, it will act as if it has found the main term.
fi: TaxoPress Pro mahdollistaa useiden sanojen liittämisen yhteen termiin. Jos TaxoPress skannaa sisältöäsi ja löytää synonyymin, se toimii ikään kuin se olisi löytänyt päätermin.

en: Taxonomy Display
fi: Taksonomian näyttö

en: This feature is available in TaxoPress Pro
fi: Tämä ominaisuus on saatavilla TaxoPress Pro:ssa

en: Customize the display of terms in the TaxoPress metabox.
fi: Mukauta termien näyttöä TaxoPress-metaboksissa.

en: Options include checkboxes and a dropdown list.
fi: Vaihtoehtoihin kuuluvat valintaruutu ja alasvetovalikko.

en: Copy Term with Metadata
fi: Kopioi termi metatietoineen

en: To Copy terms with their metadata, please upgrade to pro.
fi: Kopioidaksesi termejä metatietoineen, päivitä pro-versioon.

en: With TaxoPress Pro, you can duplicate taxonomy terms along with all their metadata. This includes term descriptions, images, and custom fields. You can copy terms between taxonomies to maintain consistent organization across your site.
fi: TaxoPress Pro:n avulla voit kopioida taksonomiatekstejä kaikkine niiden metatietoineen. Tämä sisältää termien kuvaukset, kuvat ja mukautetut kentät. Voit kopioida termejä taksonomioiden välillä ylläpitääksesi johdonmukaista järjestelyä sivustollasi.

en: Choose the display formats of your terms, options include table list, ordered list, border-cloud and lots more.
fi: Valitse termiesi näyttömuodot, vaihtoehtoina ovat taulukkoluettelo, järjestetty luettelo, rajapilvi ja paljon muuta.

en: Hourly
fi: Tunnissa

en: Daily
fi: Päivittäin

en: Pro Feature
fi: Pro Ominaisuus

en: Some of these features are available in TaxoPress Pro
fi: Osa näistä ominaisuuksista on saatavilla TaxoPress Pro:ssa

en: Name (Pro)
fi: Nimi (Pro)

en: Counter (Pro)
fi: Laskuri (Pro)

en: Random (Pro)
fi: Satunnainen (Pro)

en: Term Order (Pro)
fi: Termien järjestys (Pro)

en: Method for choosing terms for display
fi: Menetelmä termien valitsemiseksi näytettäväksi

en: Name
fi: Nimi

en: Counter
fi: Laskuri

en: Term Order
fi: Termien järjestys

en: Disabled
fi: Poistettu käytöstä

en: You have disabled TaxoPress ordering
fi: Olet poistanut käytöstä TaxoPress-järjestyksen

en: Terms in this taxonomy are ordered by %s
fi: Tässä taksonomiassa termit on järjestetty %s:n mukaan

en: Term Order(Pro)
fi: Termien järjestys (Pro)

en: Upgrade to TaxoPress Pro to use Term Order to manually order Terms
fi: Päivitä TaxoPress Pro:hon käyttääksesi Termien järjestystä termien manuaaliseen järjestämiseen

en: Request completed.
fi: Pyyntö suoritettu.

en: Security error. Kindly reload this page and try again
fi: Turvavirhe. Lataa tämä sivu uudelleen ja yritä uudelleen

en: Permission error. You do not have permission to manage taxopress
fi: Oikeusvirhe. Sinulla ei ole oikeutta hallita TaxoPressia

en: Posts content and title is empty.
fi: Viesti sisältö ja otsikko ovat tyhjät.

en: Permission error. You do not have permission to preview this post.
fi: Oikeusvirhe. Sinulla ei ole oikeuksia esikatsella tätä viestiä.

en: You do not have permission to manage this taxonomy. Enable Metabox Access Taxonomies for this role in %1sTaxoPress Settings%2s.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia hallita tätä taxonomya. Ota käyttöön Metabox Access Taxonomies tälle roolille %1sTaxoPress Settings%2s.

en: No results found for this post with this taxonomy.
fi: Tätä viestiä varten ei löytynyt tuloksia tälle taxonomylle.

en: Invalid Auto Term ID. Please save the settings before using preview.
fi: Virheellinen Auto Term ID. Tallenna asetukset ennen esikatselun käyttämistä.

en: You must enable at least one AI integration source to use auto term preview.
fi: Sinun on otettava käyttöön vähintään yksi AI-integraation lähde, jotta voit käyttää automaattista termiesikatselua.

en: This Auto Terms option is not enabled for metaboxes. Please enable it in the Auto Terms settings.
fi: Tätä Auto Terms -vaihtoehtoa ei ole otettu käyttöön metaboxeille. Ota se käyttöön Auto Terms -asetuksissa.

en: Click %1s to select or deselect them from this %2s.
fi: Napsauta %1s valitaksesi tai poistaaksesi ne tästä %2s.

en: Suggest Existing Terms
fi: Ehdota olemassa olevia termejä

en: Update %1s on this %2s
fi: Päivitä %1s tälle %2s

en: Existing Terms not found for the selected post type and taxonomies
fi: Olemassa olevia termejä ei löytynyt valitulle post typelle ja taxonomille

en: Existing Terms taxonomy is required. Kindly select taxonomies and save the settings before running preview.
fi: Olemassa olevat Terms taxonomy on pakollinen. Valitse taxonomiat ja tallenna asetukset ennen esikatselun suorittamista.

en: Result from ajax request.
fi: Tulostus ajax-pyynnöstä.

en: The selected taxonomy is not associated with the selected post type.
fi: Valittua taxonomya ei ole liitetty valittuun post typeen.

en: No results found for this taxonomy.
fi: Tälle taxonomylle ei löytynyt tuloksia.

en: You do not have permission to edit this post.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata tätä viestiä.

en: Click Term to select or deselect from this %1s
fi: Napsauta termiä valitaksesi tai poistaaksesi sen tästä %1s

en: Both Taxonomy and Post are required.
fi: Sekä taxonomy että Post ovat pakollisia.

en: No new terms were selected or deselected.
fi: Uusia termejä ei valittu tai poistettu.

en: %1s terms added to this %2s.
fi: %1s termejä lisätty tähän %2s.

en: %1s terms removed from this %2s.
fi: %1s termejä poistettu tästä %2s.

en: You do not have capability to manage this taxonomy.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia hallita tätä taxonomya.

en: Terms cannot contain the following characters: %s
fi: Termit eivät voi sisältää seuraavia merkkejä: %s

en: Terms must be at least %d characters long.
fi: Termien on oltava vähintään %d merkkiä pitkiä.

en: Terms cannot exceed %d characters.
fi: Termit eivät voi ylittää %d merkkiä.

en: The Dandelion integration is disabled in the Legacy AI Sources settings.
fi: Dandelion-integraatio on poistettu käytöstä Legacy AI Sources -asetuksissa.

en: No matched result from the API Server.
fi: API-palvelimelta ei löytynyt vastaavaa tulosta.

en: The Dandelion integration requires an API Key. Please add your API Key in the Auto Term settings.
fi: Dandelion-integraatio vaatii API-avaimen. Lisää API-avaimesi Auto Term -asetuksiin.

en: Selected content is empty.
fi: Valittu sisältö on tyhjää.

en: Result from cache.
fi: Tulos välimuistista.

en: API Error: %1s.
fi: API-virhe: %1s.

en: Result from api.
fi: Tulos api:sta.

en: Error establishing connection with the API server. Try again.
fi: Virhe yhteyden luomisessa API-palvelimeen. Yritä uudelleen.

en: The LSEG / Refinitiv integration is disabled in the Legacy AI Sources settings.
fi: LSEG / Refinitiv -integraatio on poistettu käytöstä Legacy AI Sources -asetuksissa.

en: The LSEG / Refinitiv integration requires an API Key. Please add your API Key in the Auto Term settings.
fi: LSEG / Refinitiv -integraatio vaatii API-avaimen. Lisää API-avaimesi Auto Term -asetuksiin.

en: API Error: No matched result for content.
fi: API-virhe: Ei löytynyt vastaavaa tulosta sisällölle.

en: The IBM Watson integration is disabled in the Legacy AI Sources settings.
fi: IBM Watson -integraatio on poistettu käytöstä Legacy AI Sources -asetuksissa.

en: The IBM Watson integration requires an API Key and URL. Please add your API Key in the Auto Term settings.
fi: IBM Watson -integraatio vaatii API-avaimen ja URL-osoitteen. Lisää API-avaimesi Auto Term -asetuksiin.

en: The OpenAI integration requires an API Key. Please add your API Key in the Auto Term settings.
fi: OpenAI -integraatio vaatii API-avaimen. Lisää API-avaimesi Auto Term -asetuksiin.

en: Invalid placeholder(s) detected: {%s}. Valid placeholders are: {content}, {post_terms}, {site_terms}
fi: Virheellisiä paikansijoja havaittu: {%s}. Kelvolliset paikansijat ovat: {content}, {post_terms}, {site_terms}

en: You added {post_terms} in the prompt but your post does not contain any terms.
fi: Lisäsit {post_terms} kehotteeseen, mutta viestissäsi ei ole mitään termejä.

en: You added {site_terms} in the prompt but your site does not contain any terms for this taxonomy.
fi: Lisäsit {site_terms} kehotteeseen, mutta sivustollasi ei ole mitään termejä tälle taksonomialle.

en: Error: OpenAI says there is an issue with this API key. Please check your plan or billing details.
fi: Virhe: OpenAI kertoo, että tässä API-avaimessa on ongelma. Tarkista suunnitelmasi tai laskutustietosi.

en: Show All Existing Terms
fi: Näytä kaikki olemassa olevat termit

en: Manage Post Terms
fi: Hallitse postitermien

en: Auto Terms
fi: Auto Termit

en: Create Terms
fi: Luo termejä

en: View Existing Terms
fi: Näytä olemassa olevat termit

en: This feature allows you to browse all the terms in a taxonomy.
fi: Tämä toiminto sallii sinun selata kaikkia termejä taksonomiassa.

en: View Current Post Terms
fi: Näytä nykyiset postitermit

en: This feature allows you to manage all the terms that are currently attached to a post.
fi: Tämä toiminto sallii sinun hallita kaikkia termejä, jotka ovat tällä hetkellä liitettynä viestiin.

en: View Terms
fi: Näytä termit

en: This feature allows you to browse based on selected auto terms settings and sources.
fi: Tämä toiminto sallii sinun selata valittujen auto termien asetusten ja lähteiden perusteella.

en: Suggest Terms
fi: Ehdota termejä

en: Select all %1s
fi: Valitse kaikki %1s

en: Deselect all %1s
fi: Poista valinta kaikista %1s

en: Select %1s
fi: Valitse %1s

en: Please choose a post to use with TaxoPress AI.
fi: Valitse postaus, jota käytetään TaxoPress AI:n kanssa.

en: Label can't be empty.
fi: Nimi ei voi olla tyhjö.

en: Label can't exceed 30 characters.
fi: Nimi ei voi ylittää 30 merkkiä.

en: Unknown tab type.
fi: Tuntematon välilehtityyppi.

en: Error saving label.
fi: Virhe tallentaessa nimeä.

en: Please choose a post to preview.
fi: Valitse postaus esikatseltavaksi.

en: Metaboxes
fi: Metalaatikot

en: Metabox Settings
fi: Metalaatikon asetukset

en: Metabox Access
fi: Metalaatikon pääsy

en: This feature allows you to customize the metabox interface you see when adding terms to posts.
fi: Tämä ominaisuus mahdollistaa metalaatikon käyttöliittymän mukauttamisen, jonka näet lisätessäsi termejä posteihin.

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Select...
fi: Valitse...

en: Select %s
fi: Valitse %s

en: Invalid request.
fi: Virheellinen pyyntö.

en: No terms in your WordPress database.
fi: Ei termejä WordPress-tietokannassasi.

en: There's no content to scan.
fi: Ei skannattavaa sisältöä.

en: No results from your WordPress database.
fi: Ei tuloksia WordPress-tietokannastasi.

en: There are no terms that are relevant to your content.
fi: Ei ole termejä, jotka ovat relevantteja sisällöllesi.

en: Tags
fi: Tunnisteet

en: This user does not have access to manage any of this post attached taxonomies. Enable Metabox Access Taxonomies for this role in %1sTaxoPress Settings%2s.
fi: Tällä käyttäjällä ei ole pääsyä hallita mitään tämän postin liitettyjä taxonomioita. Ota käyttöön Metabox Pääsy Taxonomiat tälle roolille %1sTaxoPress Asetukset%2s.

en: No TaxoPress Metabox features are enabled for this post type.
fi: Tälle postityypille ei ole käytössä mitään TaxoPress Metabox -ominaisuuksia.

en: Save, You can also press Enter to save and escape to cancel
fi: Tallenna, voit myös painaa Enter tallentaaksesi ja Esc peruuttaaksesi

en: Search Terms...
fi: Haku termejä...

en: Create Term
fi: Luo termi

en: You do not have the required capabilities to manage any of this post attached taxonomies.
fi: Sinulla ei ole tarvittavia oikeuksia hallita mitään tämän postin liitettyjä taxonomioita.

en: You can not edit this label.
fi: Et voi muokata tätä nimeä.

en: Invalid nonce token.
fi: Virheellinen nonce-tunnus.

en: Label is too long.
fi: Nimi on liian pitkä.

en: Hey, you've been using TaxoPress for %s on your site. We hope the plugin has been useful. Please could you quickly leave a 5-star rating on WordPress.org? It really does help to keep TaxoPress growing.
fi: Hei, olet käyttänyt TaxoPressia %s sivustollasi. Toivomme, että lisäosa on ollut hyödyllinen. Voisitko nopeasti jättää 5 tähden arvostelun WordPress.orgissa? Se todella auttaa pitämään TaxoPressin kasvamassa.

en: 1 week
fi: 1 viikko

en: 3 months
fi: 3 kuukautta

en: Click here to add your rating for TaxoPress
fi: Klikkaa täällä lisätäksesi arvostelusi TaxoPressille

en: Maybe later
fi: Ehkä myöhemmin

en: I already did
fi: Tein sen jo

en: This plugin can be deleted.
fi: Tämä lisäosa voidaan poistaa.

en: TaxoPress was not activated because TaxoPress Pro is already active. Please keep only TaxoPress Pro enabled.
fi: TaxoPressia ei aktivoitu, koska TaxoPress Pro on jo aktiivinen. Pidä vain TaxoPress Pro käytössä.

en: TaxoPress: Options
fi: TaxoPress: Asetukset

[ctx: term name]
en: Name
fi: Nimi
