Codestar Framework 2.1.7.x - en to th translation catalogue (60 entries)

en: Error while saving the changes.
th: ผิดพลาดขณะบันทึกการเปลี่ยนแปล

en: Settings successfully imported.
th: นำเข้าการตั้งค่าสำเร็จแล้

en: Default settings restored.
th: กู้คืนตัวเลือกเริ่มต้นแล้

en: Settings saved.
th: บันทึกการตั้งค่าแล้

en: You have unsaved changes, save your changes!
th: คุณมีการเปลี่ยนแปลงที่ยังไม่ได้บันทึก บันทึกการเปลี่ยนแปลง

en: show all settings
th: แสดงการตั้งค่าทั้งหมด

en: Search...
th: ค้นหา...

en: Save
th: บันทึก

en: Saving...
th: กำลังบันทึก...

en: Reset Section
th: รีเซ็ตส่วน

en: Are you sure to reset this section options?
th: คุณแน่ใจหรือไม่?

en: Reset All
th: เคลียร์ทั้งหมด

en: Reset
th: ล้างค่า

en: Are you sure you want to reset all settings to default values?
th: คุณแน่ใจหรือไม่?

en: No data available.
th: ไม่มีข้อมูล

en: update post
th: อัปเดตโพสต์

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Are you sure?
th: คุณแน่ใจหรือไม่?

en: Please enter %s or more characters
th: กรุณาใส่มากกว่าหรือเท่ากับ %s ตัวอักษร

en: Searching...
th: กำลังค้นหา...

en: No results found.
th: ไม่พบผลลัพท์ง

en: Oops! Not allowed.
th: โอ๊ะ ไม่ได้รับอนุญาต

en: Field not found!
th: ไม่พบฟิลด์!

en: Add New
th: เพิ่ม

en: Error: Invalid nonce verification.
th: ข้อผิดพลาด: การตรวจสอบ nonce ไม่ถูกต้อ

en: Not selected
th: ไม่ได้เลือก

en: Background Position
th: ตำแหน่งพื้นหลัง

en: Background Repeat
th: ทำซ้ำพื้นหลัง

en: Background Attachment
th: ไฟล์แนบพื้นหลัง

en: Background Size
th: ขนาดพื้นหลัง

en: Background Origin
th: พื้นหลังเริ่มต้น

en: Background Clip
th: คลิปพื้นหลัง

en: Import
th: นำเข้า

en: Export & Download
th: นำออก & ดาวน์โหลด

en: Add Gallery
th: เพิ่มคลังภาพ

en: Edit Gallery
th: แก้ไขคลังภาพ

en: Clear
th: ล้างค่า

en: Error: Field ID conflict.
th: ข้อผิดพลาด: ข้อขัดแย้ง ID ฟิลด์

en: Are you sure to delete this item?
th: คุณแน่ใจหรือไม่?

en: You cannot add more.
th: คุณไม่สามารถเพิ่มได้อีก

en: You cannot remove more.
th: คุณไม่สามารถลบเพิ่มเติมได้

en: Add Icon
th: เพิ่ม ไอคอน

en: Remove Icon
th: ลบ ไอคอน

en: Add Link
th: เพิ่มลิงก์

en: Edit Link
th: แก้ไขลิงก์

en: Remove Link
th: เอาลิงก์ออก

en: Latitude
th: ละติจูด

en: Longitude
th: ลองจิจูด

en: Upload
th: อัปโหลด

en: Remove
th: ลบออก

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Error: Invalid key.
th: ข้อผิดพลาด: รหัสไม่ถูกต้อ

en: Error: The response is not a valid JSON response.
th: ข้อผิดพลาด: ผลลัพธ์ไม่ใช่รูปแบบ JSON ที่ถูกต้อ

en: Error: Invalid term ID.
th: ข้อผิดพลาด: เลขที่เฉพาะคำศัพท์ไม่ถูกต้อ

en: Error: You do not have permission to do that.
th: ข้อผิดพลาด: คุณไม่ได้รับอนุญาตให้ทำเช่นนั้น

en: Please enter a valid email address.
th: โปรดใส่ที่อยู่อีเมลที่ใช้งานได้

en: Please enter a valid number.
th: กรุณาใส่หมายเลขที่ถูกต้อ

en: This field is required.
th: ช่องนี้จำเป็นต้องกรอกข้อมูล

en: Please enter a valid URL.
th: โปรดใส่ URL ที่ใช้งานได้
