Redux Framework - en to nb_NO translation catalogue (216 entries)

en: <a href="%s">%s &rarr; Add New</a>
nb_NO: <a href="%s">%s &rarr; Legg til</a>

en: Activate Demo Mode
nb_NO: Aktiver demo-modus

en: Activate Development Plugins
nb_NO: Aktiver utviklingstillegg

en: Active
nb_NO: Aktiv

en: Add %s
nb_NO: Legg til %s

en: Add More
nb_NO: Legg til mer

en: Add-on plugins are available that greatly extend the default functionality of Easy Digital Downloads. There are extensions for payment processors, such as Stripe and PayPal, extensions for newsletter integrations, and many, many more.
nb_NO: Tilleggsmoduler er tilgjengelig for å bygge på funksjonaliteten i «Easy Digital Downloads». Det er tillegg for betalingsforhandlere, slik som Stripe og Paypal, tillegg for nyhetsbrevintegrasjon og mye mer!

en: Add/Edit Gallery
nb_NO: Legg til/Fjern galleri

en: Additional Display Options
nb_NO: Tilleggsopplysninger

en: Additional Updates
nb_NO: Ytterligere oppdateringer

en: All
nb_NO: Alle

en: All Defaults Restored!
nb_NO: Alle standardinnstillinger tilbakesatt!

en: Allow tracking
nb_NO: Tillatt sporing

en: Are you sure?  Resetting will lose all custom values.
nb_NO: Er du sikker? Nullstilling vil fjerne alle innstillinger.

en: Are you sure? Resetting will lose all custom values in this section.
nb_NO: Er du sikker? Nullstilling vil fjerne alle innstillinger.

en: Are you sure? Resetting will lose all custom values.
nb_NO: Er du sikker? Nullstilling vil fjerne alle innstillinger.

en: Automatic action performed: "%s"
nb_NO: Automatisk handling utført: "%s"

en: Background Attachment
nb_NO: Bakgrunnsvedlegg

en: Background Clip
nb_NO: Bakgrunnsklipp

en: Background Origin
nb_NO: Bakgrunnsplassering

en: Background Position
nb_NO: Bakgrunnsjustering

en: Background Repeat
nb_NO: Gjenta bakgrunn

en: Background Size
nb_NO: Bakgrunnsstørrelse

en: Backup Font Family
nb_NO: Backup skriftfamilie

en: Border style
nb_NO: Rammestil

en: Bottom
nb_NO: Bunn

en: Buy Now Buttons
nb_NO: Kjøp nå-knapper

en: Change the Number of Columns
nb_NO: Endre antatt kolonner

en: Changelog
nb_NO: Endringslogg

en: Clear Gallery
nb_NO: Rens galleri

en: Click here to activate the sample config file.
nb_NO: Klikk her for å aktivere prøvekonfigurasjonen.

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Cool thing
nb_NO: Kul ting

en: Copy
nb_NO: Kopier

en: Copy Link
nb_NO: Kopier lenke

en: Creating Your First Panel
nb_NO: Lag ditt første panel

en: Credits
nb_NO: Kreditter

en: Deactivate Demo Mode
nb_NO: Deaktiver demo-modus

en: Deactivate Development Plugins
nb_NO: Deaktiver utviklingstillegg

en: Default
nb_NO: Standard

en: Delete
nb_NO: Fjern

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Developer Mode Enabled
nb_NO: Utviklingsmodus påskrudd.

en: Did you know we have extensions, which greatly enhance the features of Redux?  Visit our %1$s to learn more!
nb_NO: Viste du at vi har tillegg, som kan kraftig forebedre mulighetene ved Redux? Se vårt %1$s for å lære mer!

en: Disable
nb_NO: Deaktiver

en: Dismiss
nb_NO: Lukk

en: Display a Product Grid
nb_NO: Vis et produktrutenett

en: Do not allow tracking
nb_NO: Ikke tillat sporing

en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

en: Download
nb_NO: Last ned

en: Download Files
nb_NO: Last ned filer

en: Email address
nb_NO: Epostadresse

en: Enable
nb_NO: Aktiver

en: Expand
nb_NO: Utvid

en: Export Options
nb_NO: Eksporter innstillinger

en: Extensions for Everything
nb_NO: Tillegg for alt

en: Feature
nb_NO: Funksjon

en: Flexible Product Grids
nb_NO: Fleksible produktrutenett

en: Font Color
nb_NO: Skriftsfarge

en: Font Family
nb_NO: Fontfamilie

en: Font Size
nb_NO: Skriftstørrelse

en: Font Subsets
nb_NO: Skriftundersett

en: Font Variant
nb_NO: Fontvariant

en: Font Weight &amp; Style
nb_NO: Skriftvekt og -stil

en: Font color
nb_NO: Skriftsfarge

en: Font family
nb_NO: Skriftfamilie

en: Font script
nb_NO: Fontskript

en: Font style
nb_NO: Skriftstil

en: Font subsets
nb_NO: Skriftundersett

en: From
nb_NO: Fra

en: Full Changelog
nb_NO: Full endringslogg

en: Get Alerted About New Tutorials
nb_NO: Få oppdateringer når nye guider er ute

en: Get Notified of Extension Releases
nb_NO: Bli oppdatert når tillegg blir lansert

en: Getting Started
nb_NO: La oss sette i gang

en: Getting started with Redux Framework
nb_NO: Start med Redux Rammeverk

en: Go to Redux Framework
nb_NO: Gå til Redux Rammeverk

en: Height
nb_NO: Høyde

en: Help improve Our Panel
nb_NO: Hjelp å forbedre vårt panel

en: Here you can copy/download your current option settings. Keep this safe as you can use it as a backup should anything go wrong, or you can use it to restore your settings on this site (or any other site).
nb_NO: Her kan du ta kopi eller laste ned dine nåværende innstilling. Hold dette sikkert, siden du kan bruke den som en sikkerhetskopi om noe skulle gå galt, eller om du vil sette tilbake siden (eller en annen side)

en: Hints
nb_NO: Hint

en: Hints are tooltips that popup when %d the hint icon, offering addition information about the field in which they appear.  They can be %d d by using the link below.
nb_NO: Hint er verktøytips som kommer opp når du %d hint-ikonet, som gir deg opplysninger om feltet. De kan bli %d klikket på, ved å bruke linken nedenfor.

en: Hover
nb_NO: Sveve

en: If so, please %1$s and consider making a %2$s to keep development of Redux moving forward.
nb_NO: Hvis så, vennligst %1$s og vurder å gi oss en %2$s for å fortsette utviklingen av Redux.

en: If you'd like to keep up to with all things Redux, please subscribe to our newsletter
nb_NO: Hvis du vil følge med på hva som skjer rundt Redux, vennligst meld deg på nyhetsbrevet vårt

en: Import
nb_NO: Importer

en: Import / Export
nb_NO: Import / Eksport

en: Import / Export Options
nb_NO: Import- og Eksport

en: Import Options
nb_NO: Importer innstillinger

en: Import from URL
nb_NO: Importer fra URL

en: Import from file
nb_NO: Importer fra fil

en: Input the URL to another sites options set and hit Import to load the options from that site.
nb_NO: Legg inn URL-en til en annen sides innstillinger, og trykk på «Importer» for å laste innstillingene fra den siden.

en: Input your backup file below and hit Import to restore your sites options from a backup.
nb_NO: Velg din sikkerhetskopi-fil nedenfor, og trykk på «Importer» for å gjennopprette dine innstillinger fra en sikkerhetskopi.

en: Issues
nb_NO: Feil

en: Left
nb_NO: Venstre

en: Letter Spacing
nb_NO: Bokstavdeling

en: Like Redux?
nb_NO: Liker du Redux?

en: Line Height
nb_NO: Linjehøyde

en: More Features
nb_NO: Flere funksjoner

en: Must call in of after the "plugins_loaded" action.
nb_NO: Må være kalt inn etter "plugins_loaded"-handlingen.

en: Need Even Faster Support?
nb_NO: Trenger du enda raskere kundeservice?

en: Need Help?
nb_NO: Trender du hjelp?

en: New %s
nb_NO: Ny %s

en: Newsletter
nb_NO: Nyhetsbrev

en: No items of this type were found.
nb_NO: Ingen elementer av denne typen funnet.

en: No media selected
nb_NO: Ingen medie valgt

en: No valid changlog was found.
nb_NO: Ingen gyldig endringslogg ble funnet.

en: Off
nb_NO: Av

en: On
nb_NO: På

en: Options
nb_NO: Innstillinger

en: Options Object
nb_NO: Innstillingsobjekt

en: Options panel created using %1$s
nb_NO: Innstillingspanel opprettet ved bruk av %1$s

en: Over 250 Extensions
nb_NO: Over 250 tillegg

en: Password
nb_NO: Passord

en: Phenomenal Support
nb_NO: Fenomental kundeservice

en: Please Wait
nb_NO: Vennligst vent

en: Please helps us improve our panel by allowing us to gather anonymous usage stats so we know which configurations, plugins and themes to test to ensure compatibility.
nb_NO: Vennglist hjelp oss å forebedre vårt panel ved å la oss anonymt hente ned brukstatstikk, slik at vi vet hvilke konfigurasjoner, utvidelser og temaer å teste for å sikre kompatiblitet.

en: Product Price
nb_NO: Produktpris

en: Products can have simple prices or variable prices if you wish to have more than one price point for a product. For a single price, simply enter the price. For multiple price points, click <em>Enable variable pricing</em> and enter the options.
nb_NO: Produkter kan ha simple priser, eller variable, hvis du ønsker flere prispunkter for et produkt. For enkeltpris, skriv inn prisen. For flere prispunkter, klikk <em>Skru på variable-pris</em> og skriv inn innstillingen.

en: Purchase Buttons Anywhere
nb_NO: Kjøp-knapper over alt

en: Purchase buttons can behave as either Add to Cart or Buy Now buttons. With Buy Now buttons customers are taken straight to PayPal, giving them the most frictionless purchasing experience possible.
nb_NO: Kjøpsknapper kan oppføre seg enten som «Legg i handlevogn» eller «Kjøp nå»-knapper. Med «Kjøp nå»-knapper vil kundene bli sendt direkte til PayPal, som gir dem den mest friksjonsløse handelsopplevelsen mulig.

en: Redux Extensions
nb_NO: Redux Tillegg

en: Redux Framework
nb_NO: Redux Rammeverk

en: Redux Framework Changelog
nb_NO: Redux Rammeverks endringslogg

en: Redux Framework has an embedded demo.
nb_NO: Redux Rammeverk har en innebygd demo.

en: Redux Framework is created by a worldwide team of developers who <something witty here>
nb_NO: Redux Rammeverk er opprettet av verdensomspent lag av utviklere som <something witty here>

en: Redux is a simple, truly extensible options framework for WordPress themes and plugins.
nb_NO: Redux er et enkelt, utvidbart rammeverk for Wordpress temaer og -utvidelser.

en: Regular
nb_NO: Normal

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Repo
nb_NO: Depo

en: Reset All
nb_NO: Tilbakestill alt

en: Reset Section
nb_NO: Tilbakestill seksjon

en: Right
nb_NO: Høyre

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: Section Defaults Restored!
nb_NO: Seksjonsstandard tilbakestilt!

en: Select an item
nb_NO: Velg et element

en: Settings Imported!
nb_NO: Innstillinger importert!

en: Settings Saved!
nb_NO: Innstillinger lagret

en: Settings have changed, you should save them!
nb_NO: Innstillingene er endret, du bør lagre de!

en: Show Object in Javascript Console Object
nb_NO: Vis objekter i Javascript-konsollen

en: Size
nb_NO: Størrelse

en: Slide
nb_NO: Skyv

en: Some Feature
nb_NO: Noen funksjoner

en: Some feature
nb_NO: Noen funksjoner

en: Standard Fonts
nb_NO: Standardskrift

en: Stay Up to Date
nb_NO: Hold deg oppdatert

en: Style
nb_NO: Stil

en: Subscribe
nb_NO: Abonner

en: Subsets
nb_NO: Undersett

en: System Info
nb_NO: Systeminformasjon

en: Text Align
nb_NO: Tekstjustering

en: Text Decoration
nb_NO: Tekstdekor

en: Text Transform
nb_NO: Tekst-transformering

en: Thank you for updating to the latest version! Redux Framework %s is ready to <add description>
nb_NO: Takk for at du oppdaterte til den seneste versjonen! Redux Rammeverk %s er klar til <add description>

en: Thank you for updating to the latest version! Redux Framework %s is ready to make your <description>
nb_NO: Takk for at du oppdaterte til den seneste versjonen! Redux Rammeverk %s er klar til å gjøre din <description>

en: The %s menu is your access point for all aspects of your Easy Digital Downloads product creation and setup. To create your first product, simply click Add New and then fill out the product details.
nb_NO: %s-menyen er tilgangspunktet for alle aspekter av din «Easy Digital Downloads»-produkt oppsett. For å lage ditt første produkt, klikker du ganske enkelt «Legge til» for og deretter fylle ut produktdetaljene.

en: The <em>[purchase_link]</em> Shortcode
nb_NO: <em>[purchase_link]</em> kortkode.

en: The [downloads] shortcode will display a product grid that works with any theme, no matter the size. It is even responsive!
nb_NO: Kortkoden [downloads] vil vise deg et produktrutenett som vil fungere med hvilket-som-helst tema, uansett størrelse - den er er til og med responsiv.

en: The following directories & files are still located in your <strong>Redux</strong>  directory. They may cause errors in Theme-Check.
nb_NO: De følgende mapper og filer er fremdeles i din <strong>Redux</strong> mappe. De vil forårsake feil i teamsjekken.

en: The people that develop Redux Framework
nb_NO: Menneskene som utvikler Redux Rammeverket

en: The product grids can be customized in any way you wish and there is <a href="%s">extensive documentation</a> to assist you.
nb_NO: Produktrutenettet kan bli skreddersydd på hvilken måte du vil, og det er ganske <a href="%s">gjennomgående dokumentasjon</a> som kan hjelpe deg.

en: The theme you are testing has %s embedded. We invite you to read the %sTheme-Check Documentation%s to understand some warnings you will see because of Redux.
nb_NO: Temaet du tester har %s innbygd. Vi vil gjerne invitere deg til å lese %Theme-Check-Documentation%s slik at du forstår noe av advarselene som du vil se, grunnet Redux.

en: The unknown action has been replaced with "%s"
nb_NO: Den ukjent handlingen ble erstattet med "%s"

en: This field cannot be empty. Please provide a value.
nb_NO: Dette feltet kan ikke være tomt, vennligst angi en verdi.

en: This field must be a valid color value.
nb_NO: Dette feltet må være en gylid fargeveri.

en: This field must be a valid date.
nb_NO: Dette feltet må være en gyldig dato.

en: This panel demonstrates the many features of Redux.  Before digging in, we suggest you get up to speed by reviewing %1$s.
nb_NO: Dette panelet demonstrerer de mange mulighetene som finnes med Redux. Før du setter i gang, foreslår vi at du setter deg inn i %1$s.

en: Title
nb_NO: Tittel

en: To
nb_NO: Ti

en: Top
nb_NO: Topp

en: Transparent
nb_NO: Gjennomsiktig

en: Unable to create a required directory. Please ensure that
nb_NO: Klarte ikke å opprette obligatorisk mappe. Vennligst påse at

en: Units
nb_NO: Enheter

en: Unknown action "%1$s" specified for %2$s
nb_NO: Ukjent handling "%1$s" spesifisert for %2%s

en: Upload
nb_NO: Last opp

en: Uploading the downloadable files is simple. Click <em>Upload File</em> in the Download Files section and choose your download file. To add more than one file, simply click the <em>Add New</em> button.
nb_NO: Opplasting av nedlastbare-filer er enkelt. Klikk <em>Last opp fil</em> i Nedlastbare-filer seksjonen og velg din nedlastbare-fil. For å legge til flere enn bare én fil, klikk på <em>Legg til</em>-knappen.

en: Use the tips below to get started using Redux Framework. You'll be up and running in no time!
nb_NO: Bruk tipsene nedenfor for å starte med Redux Rammeverk. Du vil være i gang på ingen tid!

en: Username
nb_NO: Brukernavn

en: Version %s
nb_NO: Versjon %s

en: View %s
nb_NO: Se %s

en: View the Full Changelog
nb_NO: Vis full endringslogg

en: Visit the Extension Store
nb_NO: Gå til tilleggsbutikken

en: Visited
nb_NO: Besøkt

en: WARNING! This will overwrite all existing option values, please proceed with caution!
nb_NO: ADVARSEL! Dette vil overskrive samtlige av de nåværende innstillingene. Fortsett med forsiktighet.

en: Want to get a head start? Use the %1$s. It will create a customized boilerplate theme or a standalone admin folder complete with all things Redux (with the help of Underscores and TGM). Save yourself a headache and try it today.
nb_NO: Vil du komme i gang kjapt? Bruk %1$s. Denne vil opprette et skreddersydd tema, eller en administrasjons-mappe komplett med alt Redux trenger (med hjelp av Underscores og TGM). Spar deg for hodebryet - og prøv i dag!

en: Warning- This options panel will not work properly without javascript!
nb_NO: Advarsel - Dette innstillingspanelet vil ikke fungere uten Javascript!

en: Welcome to Redux Framework
nb_NO: Velkommen til Redux Rammeverk.

en: Welcome to Redux Framework %s
nb_NO: Velkommen til Redux Rammeverk %s

en: Welcome to the Redux Demo Panel
nb_NO: Velkommen til Redux demo-panel!

en: What's New
nb_NO: Hva er nytt

en: Width
nb_NO: Bredde

en: With easily accessible shortcodes to display purchase buttons, you can add a Buy Now or Add to Cart button for any product anywhere on your site in seconds.
nb_NO: Med enkle, tilgjengelige, kortkode som viser deg kjøpsknapper, kan du legge til «Kjøp nå», eller «Legg i handlevogn»-knapp for hvilket produkt du vil, på hele nettsiden - på sekunder.

en: Word Spacing
nb_NO: Orddeling

en: Working...
nb_NO: Arbeider…

en: You can easily change the number of columns by adding the columns="x" parameter:
nb_NO: Du kan enkelt endre antall konlonner ved å legge til «coloumns="x"»-parameteret:

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
nb_NO: Du har ikke nok rettigheter til å få tilgang til denne siden.

en: You have changes that are not saved.  Would you like to save them now?
nb_NO: Du har endringer som ikke er lagret. Vil du lagre de nå?

en: You have changes that are not saved. Would you like to save them now?
nb_NO: Du har endringer som ikke er lagret. Vil du lagre de nå?

en: You must not enter any HTML in this field, all HTML tags have been removed.
nb_NO: Du må ikke skrive inn noe HTML i dette feltet, alle HTML-knagger vil bli fjernet.

en: You must not enter any special characters in this field, all special characters have been removed.
nb_NO: Du må ikke skrive inn noe spesialtegn i dette feltet, alle spesialtegn vil bli fjernet.

en: You must provide a comma separated list of numerical values for this option.
nb_NO: Du må angi en komma-separert liste med numeriske verdier for denne innstillingen.

en: You must provide a numerical value for this option.
nb_NO: Du må angi en numerisk verdi for denne innstillingen.

en: You must provide a valid URL for this option.
nb_NO: Du må angi en gyldig URL for denne innstillingen.

en: You must provide a valid email for this option.
nb_NO: Du må angi en gyldig e-postadresse for denne innstillingen.

en: Your current options will be replaced with the values of this preset.  Would you like to proceed?
nb_NO: Dine nåværende innstillinger vil bli erstattet med verdier fra disse forhåndsinnstillingene. Vil du fortsette?

en: Your current options will be replaced with the values of this preset. Would you like to proceed?
nb_NO: Dine nåværende innstillinger vil bli erstattet med verdier fra disse forhåndsinnstillingene. Vil du fortsette?

en: clicking
nb_NO: klikke

en: cool thing description.
nb_NO: kul ting beskrivelse.

en: description
nb_NO: beskrivelse

en: donation
nb_NO: donasjon

en: error(s) were found!
nb_NO: feil ble funnet!

en: extensions directory
nb_NO: tilleggskatalog

en: has the proper read/write permissions or enter your FTP information below.
nb_NO: den har de nødvendige skrive- og leserettigheter, eller skriv inn FTP-opplysningene nedenfor.

en: leave us a favorable review on WordPress.org
nb_NO: legg igjen en omtale om oss på Wordpress.org

en: moving the mouse over
nb_NO: tar musen over

en: our documentation
nb_NO: vår dokumentasjon.

en: warning(s) were found!
nb_NO: advarsel(-er) ble funnet!
