Posts Table with Search & Sort 1.3.8 - en to nb-NO translation catalogue (112 entries)

en: Could not find the appropriate step.
nb-NO: Fant ikke det passende trinnet.

en: Please enter a license key.
nb-NO: Vennligst skriv inn en lisensnøkkel.

en: Invalid action requested.
nb-NO: Ugyldig handling forespurt.

note: translators: %s: The name of the plugin.
en: %s setup wizard
nb-NO: %s oppsettveiviser

en: Warning: This will overwrite your existing settings for %s. Are you sure you want to continue?
nb-NO: Advarsel: Dette vil overskrive dine eksisterende innstillinger for %s. Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Setup wizard
nb-NO: Oppsettveiviser

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
nb-NO: Hvis du trenger å få tilgang til oppsettveiviseren igjen, vennligst klikk på knappen nedenfor.

en: More
nb-NO: Mer

en: Extra features
nb-NO: Ekstra funksjoner

en: Enhance your site with these fantastic plugins from Barn2.
nb-NO: Forbedre nettstedet ditt med disse fantastiske pluginene fra Barn2.

en: Ready
nb-NO: Klar

en: Setup Complete
nb-NO: Oppsett fullført

en: Welcome
nb-NO: Velkommen

en: Select an option
nb-NO: Velg et alternativ

en: Size
nb-NO: Størrelse

en: Read more
nb-NO: Les mer

en: Settings
nb-NO: Innstillinger

en: Pro Version
nb-NO: Pro Versjon

en: Posts Table With Search &amp; Sort
nb-NO: Innleggstabell med søk & sortering

en: Documentation
nb-NO: Dokumentasjon

en: Posts Table with Search and Sort
nb-NO: Innleggstabell med søk og sortering

en: Save Changes
nb-NO: Lagre endringer

en: Posts selection
nb-NO: Valg av innlegg

en: Post type
nb-NO: Innleggstype

en: The default post type for your tables.
nb-NO: Standard innleggstype for tabellene dine.

en: Table content
nb-NO: Tabellinnhold

en: Columns
nb-NO: Kolonner

en: The columns displayed in your table. Enter a comma-separated list.
nb-NO: Kolonnene som vises i tabellen din. Skriv inn en kommaseparert liste.

en: Image size
nb-NO: Bilde størrelse

en: W x H in pixels. Sets the image size when using the 'image' column.
nb-NO: B x H i piksler. Angir bildestørrelsen når du bruker kolonnen 'bilde'.

en: Image lightbox
nb-NO: Bilde lysboks

en: Display featured images in a lightbox when opened
nb-NO: Vis utvalgte bilder i en lysboks når de åpnes

en: Shortcodes
nb-NO: Kortkoder

en: Display shortcodes, HTML and other formatting inside the table content
nb-NO: Vis kortkoder, HTML og annen formatering inne i tabellinnholdet

en: Content length
nb-NO: Innholdslengde

en: words
nb-NO: ord

en: Enter -1 to show the full post content.
nb-NO: Skriv inn -1 for å vise hele innlegginnholdet.

en: Excerpt length
nb-NO: Utdrag lengde

en: Enter -1 to show the full excerpt.
nb-NO: Skriv inn -1 for å vise hele utdraget.

en: Links
nb-NO: Lenker

en: Display links to the single post page, category, tag, or term archive.
nb-NO: Vis lenker til enkeltinnleggsiden, kategori, tagg eller termarkiv.

en: Table loading
nb-NO: Laster tabell

en: Lazy load
nb-NO: Latent lasting

en: Load the posts one page at a time
nb-NO: Last inn innlegg én side av gangen

en: Enable this if you have many posts or experience slow page load times.
nb-NO: Aktiver dette hvis du har mange innlegg eller opplever treg lasting av siden.

en: Post limit
nb-NO: Innlegggrense

en: The maximum (total) number of posts to display in one table.
nb-NO: Det maksimale (totale) antallet innlegg som skal vises i én tabell.

en: Posts per page
nb-NO: Innlegg per side

en: The number of posts per page of results. Enter -1 to display all posts on one page.
nb-NO: Antall innlegg per side med resultater. Skriv inn -1 for å vise alle innlegg på én side.

en: Cache table contents to improve load time
nb-NO: Cache tabellinnhold for å forbedre lastetid

en: Sorting
nb-NO: Sortering

en: Sort by
nb-NO: Sorter etter

en: The initial sort order applied to the table.
nb-NO: Den innledende sorteringsrekkefølgen som brukes på tabellen.

en: Sort direction
nb-NO: Sorteringsretning

en: Automatic
nb-NO: Automatisk

en: Ascending (A to Z, 1 to 99)
nb-NO: Stigende (A til Z, 1 til 99)

en: Descending (Z to A, 99 to 1)
nb-NO: Synkende (Z til A, 99 til 1)

en: Table controls
nb-NO: Tabellkontroller

en: Search filters
nb-NO: Søkefiltre

en: Disabled
nb-NO: Deaktivert

en: Show based on columns in table
nb-NO: Vis basert på kolonner i tabellen

en: Custom
nb-NO: Egendefinert

en: Dropdown lists to filter the table by category, tag, attribute, or custom taxonomy.
nb-NO: Nedtrekkslister for å filtrere tabellen etter kategori, tagg, attributt eller egendefinert taksonomi.

en: Page length
nb-NO: Side lengde

en: Above table
nb-NO: Over tabellen

en: Below table
nb-NO: Under tabellen

en: Above and below table
nb-NO: Over og under tabellen

en: Hidden
nb-NO: Skjult

en: The position of the 'Show [x] entries' dropdown list.
nb-NO: Posisjonen til nedtrekkslisten 'Vis [x] oppføringer'.

en: Search box
nb-NO: Søkeboks

en: Totals
nb-NO: Totalt

en: The position of the post totals, e.g. 'Showing 1 to 5 of 10 entries'.
nb-NO: Posisjonen til posttotale, f.eks. 'Viser 1 til 5 av 10 oppføringer'.

en: Pagination buttons
nb-NO: Paginering knapper

en: The position of the paging buttons which scroll between results.
nb-NO: Posisjonen til pagineringsknappene som ruller mellom resultater.

en: Pagination type
nb-NO: Pagineringstype

en: Numbers only
nb-NO: Kun tall

en: Prev|Next
nb-NO: Forrige|Neste

en: Prev|Next + Numbers
nb-NO: Forrige|Neste + Tall

en: Prev|Next|First|Last
nb-NO: Forrige|Neste|Første|Siste

en: Prev|Next|First|Last + Numbers
nb-NO: Forrige|Neste|Første|Siste + Tall

en: Reset button
nb-NO: Tilbakestillingsknapp

en: Show a reset button above the table
nb-NO: Vis en tilbakestillingsknapp over tabellen

en: Pro version only
nb-NO: Kun pro versjon

en: Post tables list all published posts by default. To restrict posts by category, tag, author, etc. add the %1$scorresponding option%2$s to the [posts_table] shortcode.
nb-NO: Innleggstabeller viser som standard alle publiserte innlegg. For å begrense innlegg etter kategori, tagg, forfatter osv. legg til %1$scorresponding option%2$s til [posts_table] kortkoden.

en: You can override these settings for individual tables by adding options to the [posts_table] shortcode. See the %1$sKnowledge Base%2$s for details.
nb-NO: Du kan overstyre disse innstillingene for individuelle tabeller ved å legge til alternativer i [posts_table] kortkoden. Se %1$sKunnskapsbase%2$s for detaljer.

en: Go to settings page
nb-NO: Gå til innstillingssiden

en: You’re all set! Take a look at our <a href="%s" target="_blank">Knowledge Base</a> for further instructions, tutorials, videos, and much more.
nb-NO: Du er klar! Ta en titt på vår <a href="%s" target="_blank">Kunnskapsbase</a> for videre instruksjoner, opplæringsprogrammer, videoer og mye mer.

en: Layout and Content
nb-NO: Oppsett og Innhold

en: First, choose what to include in your post tables.
nb-NO: Først, velg hva som skal inkluderes i innleggstabellene dine.

en: Layout and content
nb-NO: Oppsett og innhold

en: Post
nb-NO: Innlegg

en: List the columns to include in your posts tables.
nb-NO: List opp kolonnene som skal inkluderes i innleggstabellene dine.

en: If you have included a ‘content’ column, then enter the number of characters to appear in the table. Enter -1 to show the full content.
nb-NO: Hvis du har inkludert en ‘innhold’-kolonne, skriv inn antall tegn som skal vises i tabellen. Skriv -1 for å vise fullstendig innhold.

en: Loading
nb-NO: Laster

en: Control how the posts in the table load.
nb-NO: Kontroller hvordan innleggene i tabellen lastes inn.

en: Enable this if you have many posts or experience slow page load times.
nb-NO: Aktiver dette hvis du har mange innlegg eller opplever langsomme innlastningstider.

en: Search and Sort
nb-NO: Søk og Sorter

en: Next, make it quick and easy for people to find your posts.
nb-NO: Neste, gjør det raskt og enkelt for folk å finne innleggene dine.

en: The initial sort order applied to the table.
nb-NO: Den innledende sorteringsrekkefølgen som er brukt på tabellen.

en: Enhance your store with these fantastic plugins from Barn2.
nb-NO: Forbedre butikken din med disse fantastiske pluginene fra Barn2.

en: Start creating post tables in no time.
nb-NO: Begynn å lage innleggstabeller på kort tid.

en: Use this setup wizard to quickly configure your post tables. You can change these options later on the settings page, or override them in the shortcode for individual tables.
nb-NO: Bruk denne oppsettveiviseren for raskt å konfigurere innleggstabellene dine. Du kan endre disse alternativene senere på innstillingssiden, eller overstyre dem i kortkoden for individuelle tabeller.

en: Image
nb-NO: Bilde

en: Title
nb-NO: Tittel

en: Categories
nb-NO: Kategorier

en: Tags
nb-NO: Stikkord

en: Date
nb-NO: Dato

en: Author
nb-NO: Forfatter

en: Content
nb-NO: Innhold

note: translators: %s: the author's name
en: Posts by %s
nb-NO: Innlegg av %s

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: Posts Table with Search & Sort
nb-NO: Innleggstabell med søk og sortering

note: Description of the plugin/theme
en: List your posts in an instantly searchable & sortable table.
nb-NO: List opp innleggene dine i en umiddelbart søkbar og sorterbar tabell.
