Send Emails with Mandrill - en to el translation catalogue (144 entries)

en:  emails
el:  email

en: /day
el: /ημ�

en: <br /><small>Check this if your WooCommerce emails are spaced incorrectly after enabling the <br/> setting above.</small>
el: ρα<br /><small>Επιλέξτε αυτό εάν τα email του WooCommerce έχουν λάθος αποστάσεις μετά τη

en: <br /><small>The selected template must have a <strong><em>mc:edit=\"main\"</em></strong> placeholder defined. The message will be shown there.</small>
el: � ενεργοποίηση της <br/> παραπάνω ρύθμισης.</small><br /><small>Το επιλεγμένο πρότυπο πρέπει να �

en: <strong>wpMandrill is activated!</strong> Each site on your network must be connected individually by an admin on that site.
el: χει ορισμένο ένα <strong><em>mc:edit=\"main\"</em></strong> placeholder. Το μήνυμα θα εμφανιστεί εκεί.</small><

en: A valid sender email address.
el: trong>Το wpMandrill ενεργοπ�

en: API Key
el: ιήθηκ

en: API Settings
el: �!</strong> �

en: All-time statistics since %s:
el: άθε ιστότοπος στο δ

en: Also note that if any error occurs while sending the email, the plugin will try to send the message again using the native WordPress mailing capabilities.
el: �κτυό σας πρέπει να συνδεθεί μεμονωμένα από έναν διαχειριστή σε αυτόν τον ιστότοπο.Μια έγκυρη διεύθυνση email αποστολ�

en: And if you want an even greater integration between your application and Mandrill, we've created a convenient call to send emails from within your plugins.
el: α.Κλειδί APIΡυθμίσεις APIΣτατιστικά όλων των εποχών από %s: Σημειώστε επίσης ότι εάν παρο�

en: Average Sending Volume
el: σιαστεί κάπ

en: Average Volume per Day
el: �ιο σφάλμα κ

en: Average Volume per Period
el: �τά την αποστ

en: Bounced or Rejected
el: �λή του email, το

en: But if you need Mandrill Powers, we have included a full-featured PHP class called Mandrill. It has every API call defined in Mandrill's API. Check it out at <em>/wp-content/plugin/wpmandrill/lib/mandrill.class.php</em>.
el: �ρόσθετο θα προσπαθήσει να στείλει το μήνυμα ξανά χρησιμοποιώντας τις εγγενείς δυνατότητες αποστολής αλληλογραφίας του WordPress.Και α�

en: By default, wpMandrill uses only one editable section of your templates: <em>main</em> so its use is transparent for the you.
el:  θέλετε ακόμα μεγαλύτερη ενσωμάτωση μεταξύ της εφαρμογής σας και του Mandrill, έχουμ�

en: Click Rate
el:  δημιο�

en: Complaints:
el: ργήσ�

en: Confirm that any change you made to the payload is in line with the <a href=\"http://mandrillapp.com/api/docs/\" target=\"_blank\">Mandrill's API's documentation</a>. Also, the <em>X-*:</em> headers, must be in line with the <a href=\"http://help.mandrill.com/forums/20689696-smtp-integration\" target=\"_blank\">SMTP API documentation</a>. By using this plugin, you agree that you and your website will adhere to <a href=\"http://www.mandrill.com/terms/\" target=\"_blank\">Mandrill's Terms of Use</a> and <a href=\"http://mandrill.com/privacy/\" target=\"_blank\">Privacy Policy</a>.
el: ι μια βολική κλήση για αποστολή email από τα πρόσθετά σας.Μέσος Όγκος ΑποστολήςΜέσος Όγκος ανά ΗμέραΜέσος Όγκος ανά ΠερίοδοΕπιστράφηκε ή ΑπορρίφθηκεΑλλά αν χρειάζεστε τις Δυνάμεις του Mandrill, έχουμε συμπεριλάβει μια πλήρη κλάση PHP που ονομάζεται Mandrill. Έχει κάθε κλήση API που ορίζεται στο API του Mandrill. Ελέγξτε το στο <em>/wp-content/plugin/wpmandrill/lib/mandrill.class.php</em

en: Content
el: .Από π

en: Current backlog:
el: �οεπιλο�

en: Daily Sending Volume and Open/Click Rate
el: ή, το wpMandrill χρησιμοποιεί μόνο

en: Day
el: έν�

en: Days
el:  επ�

en: Display:
el: ξεργ�

en: Emails delivered:
el: σιμο τμήμα τ

en: Emails sent:
el: �ν προτύπων

en: FROM Email
el: σας: <em>mai

en: FROM Name
el: </em> επομ�

en: Fetch new data
el: νως η χρήσ�

en: Filter by:
el:  του είνα�

en: Filtered statistics:
el:  διαφανής για

en: For example:
el: �σάς.Ποσ

en: For more detailed statistics, please visit your Mandrill Dashboard
el: �στό ΚλικΠαράπονα:Επιβεβαιώστε ότι ο�

en: General Design
el: οιαδήποτε

en: General Tags
el: αλλαγή κ�

en: Hey! You've been using %1$s for a while now. If you're enjoying it, would you mind %2$sleaving a 5-star review%3$s? It helps us keep improving! �
el: νατε στο payload είναι σύμφωνη με την <a href=\"http://mandrillapp.com/api/docs/\" target=\"_blank\">τεκμηρίωση του API του Mandr

en: �� | Hide WP Dashboard Wid
el[0]: ll</a>. Επίσης, οι επι

en: et | H
el[0]: �ε

en: ur | Hourly Sending Volume and Open/Click R
el[0]: �αλίδες <em>X-*:</em>, πρέπει να εί

en: te | Ho
el[0]: �α�

en: rs | However, if you need to customize any part of the email before sending, you can do so by using the WordPress filter <strong>mandrill_payload</stron
el[0]:  σύμφωνες με την <a href=\"http://help.mandrill.com/forums/20689696-smtp-integration\" target=\"_blank\">τεκμηρίωση SMTP API</a>. Χρησιμοποιώντα�

en: >. | If there are tags that you want appended to every call, list them here, one per line:<br
el[0]:  αυτό το πρόσθετο, συμφωνείτε ότι εσείς και ο ιστότοπός σα�

en: /> | If you are a Plugin Developer and you need to create a deep integration between Mandrill and your WordPress installation, wpMandrill will make your life easi
el[0]:  θα τηρείτε τους <a href=\"http://www.mandrill.com/terms/\" target=\"_blank\">Όρους Χρήσης του Mandrill</a> και την <a href=\"http://mandrill.com/pri

en: r. | If you need to use more than one, <em>main</em> included, you need to provided an array with the content to use for each editable region involved. This array should be supply in the field \"html\" of the paylo
el[0]: acy/\" target=\"_blank\">Πολιτική Απορρήτου</a>.
el[1]: Περιεχόμενο
el[2]: Τρέχουσα ουρά:
el[3]: Ημερήσιος Όγκος Αποστολής και Ποσοστό Ανοίγματος/Κλικ
el[4]: Ημέρα
el[5]: Ημέρες
el[6]: Εμφάνιση:
el[7]: Email π

en: d. | If you want further customization, you can use the <strong>mandrill_payload</strong> filter we've provid
el[0]: �υ παραδόθηκαν:
el[1]: Email που στάλθηκαν:
el[2]: Email Αποστολέα
el[3]: Όνομα Αποστολέα
el[4]: Λ�

en: d. | If you're a Plugin Developer, and you need to send a regular email using wpMandrill, you don't need to learn anything else. You can use the good ol' <strong>wp_mail</strong> function, as you would normally do if you were not using this plug
el[0]: ψη νέων δεδομένων
el[1]: Φιλτράρισμα κατά:
el[2]: Φιλτραρισμένα στατιστικά:
el[3]: Για παράδειγμα:
el[4]: Για πιο λεπτομερή στατιστικά, επισκεφτείτε τον Πίνακα Ελέγχου Mandrill
el[5]: Γενικός Σχεδια

en: n. | Invalid API
el[0]: �μός
el[1]: Γενικέ

en: ey | Just by setting it up, all the emails sent from your WordPress installation will be sent using the power of Mandri
el[0]: � Ετικέτες
el[1]: Γεια σας! Χρησιμοποιείτε το %1$s εδώ και λίγο καιρό. Αν σας αρέσει, θ

en: l. | Last 30 D
el[0]: � σας πείρα�

en: ys | Last 60 D
el[0]: ε να %2$sαφήσ

en: ys | Last 7 D
el[0]: �τε μια κρι

en: ys | Last 90 D
el[0]: �ική 5 αστέρ

en: ys | Leave a Rev
el[0]: �ν%3$s; Μα�

en: ew | Let's say you're using the <a href=\"http://wordpress.org/extend/plugins/cart66-lite/\" target=\"_blank\">Cart66 Lite Ecommerce plugin</a> and you want to modify the emails sent from this plugin. Here's what you should
el[0]:  βοηθά να συνεχίσουμε να βελτιωνόμαστε! 🙏
el[1]: Απόκρυψη Widget Πίνακα Ελέγχου WP
el[2]: Ώρα
el[3]: Ωριαίος Όγκος Αποστολής και Ποσοστό Ανοίγματος/Κλικ
el[4]: Ώρες
el[5]: Ωσ

en: o: | Mandr
el[0]: �όσο,

en: ll | Mandrill How-
el[0]: εάν χρει

en: os | Mandrill Recent Statist
el[0]: �ζεστε να προσα�

en: cs | Mandrill Repo
el[0]: μόσετε οπ

en: ts | Mandrill Service Rep
el[0]: �ιοδήποτε μέρο

en: rt | Mandrill Setti
el[0]: � του email π�

en: gs | Mandrill: How to modify a certain email using the <em>mandrill_payload</em> WordPress filt
el[0]: ιν από την αποστολή, μπορείτε να το κάνετε χρησιμοποιώντας το φ�

en: r. | Mandrill: How to send a regular ema
el[0]: λτρο WordPress <strong>mandrill_payload</

en: l. | Mandrill: How to send emails from within your plugi
el[0]: trong>.
el[1]: Εάν υπάρχουν ετικέτες π�

en: s. | Mandrill: How to tell WordPress to change line feeds by BR tags in a certain email using the <em>mandrill_nl2br</em> WordPress filt
el[0]: υ θέλετε να προστίθενται σε κάθε κλήση, καταχωρίστε τις εδώ, μία ανά γραμμή:<br />
el[1]: Εάν είστε προ�

en: r. | Mandrill: How to tell WordPress to use wpMandri
el[0]: ραμματιστής πρόσθετων και χρειάζεστε

en: l. | Mandrill: How to use multiple editable regions in your templa
el[0]: να δημιουργήσετε βαθιά ενσωμάτωση μεταξύ το�

en: e. | Mandrill: wp_mail has been declared by another process or plugin, so you won't be able to use Mandrill until the problem is solv
el[0]:  Mandrill και της εγκατάστασης WordPress, το wpMandrill θα σας κάνει τη ζωή ευκολότερη.
el[1]: Εάν χρει

en: d. | Maybe La
el[0]: �ζεται �

en: er | Mess
el[0]: α χ�

en: ge | Miscellane
el[0]: ησι�

en: us | Name the recipients will see in their email clien
el[0]: οποιήσετε περισσότερες από μία, σ�

en: s: | No fil
el[0]: μπεριλ

en: er | No templates fou
el[0]: �μβανομένης

en: d. | Note that if you're sending additional headers in your emails, the only valid headers are <em>From:</em>, <em>Reply-To:</em>, and <em>X-*:</em>. <em>Bcc:</em> is also valid, but Mandrill will send the blind carbon copy to only the first address, and the remaining will be silently discard
el[0]: της <em>main</em>, πρέπει να παρέχετε έναν πίνακα με το περιεχόμενο που θα χρησιμοποιηθεί για κάθε επεξεργάσιμη περιοχή. Αυτός ο πίνακας θα πρέπει να παρέχεται στο πεδίο \"html\"

en: d. | Once it has been properly configured, it will replace the regular WordPress emailing processes, so it's basically transparent for you and for WordPre
el[0]: του payload.
el[1]: Εάν θέλετε περαιτέρω προσαρμογή, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το φίλτρο <strong>man

en: s. | Once you have properly configured the settings, the plugin will take care of all the emails sent through your WordPress installati
el[0]: rill_payload</strong> που παρέχουμε.
el[1]: Εάν είστε προγραμματιστής πρόσθετων και

en: n. | Open & Click R
el[0]: �ρειάζεστε να

en: te | Open R
el[0]: �τείλετε έ

en: te | Ope
el[0]: �α κα�

en: ed | Peri
el[0]: ονικ

en: ds | Quo
el[0]: � email χ

en: a: | Rejec
el[0]: �ησιμο

en: s: | Reply-To Em
el[0]: �οιώντας

en: il | Repo
el[0]: το wpM

en: ts | Reputati
el[0]: ndril

en: n: | Security check fail
el[0]: , δεν χρειάζετα�

en: d. | Select the template to u
el[0]:  να μάθετε τίποτα άλλο.

en: e: | Send Emails with Mandrill requires PHP 5.6 or higher. Please upgrade your version of PHP to activa
el[0]: �πορείτε να χρησιμοποιήσετε την καλή παλιά συνάρτηση <strong>wp_mail

en: e. | Send T
el[0]: /strong>, όπω

en: st | Send a test email using these setti
el[0]: � θα κάνατε κανονικά αν δεν �

en: gs | Send
el[0]: ρησιμ�

en: to | Sender Setti
el[0]: ποιούσατε

en: gs | Send
el[0]: �υτό τ�

en: r: | Sending Vol
el[0]:  πρόσθετ

en: me | Setti
el[0]: �.
el[1]: Μη �

en: gs | Simply install wpMandrill and configure it to make it handle all the email functions of your WordPress installati
el[0]: γκυρο κλειδί API
el[1]: Απλά ρυθμίζοντάς το, όλα τα email που αποστέλλονται α

en: n. | Sorry. Invalid API k
el[0]: �ό την εγκατάστασ

en: y. | Sub Acco
el[0]: � WordPress θ

en: nt | Subj
el[0]: � α

en: ct | T
el[0]: �οστ�

en: g: | T
el[0]: λλον

en: gs | Templ
el[0]: �αι �

en: te | Test executed: %1$d emails sent, %2$d emails queued and %3$d emails rejec
el[0]: ρησιμοποιώντας τη δύναμη του Mandrill.
el[1]: Τελευταίες 30 �

en: ed | That's easy! Just do something like th
el[0]: μέρες
el[1]: Τελευταίες 60 Η

en: s: | There was a problem retrieving statisti
el[0]: �έρες
el[1]: Τελευταίες 7 Ημέρες

en: s. | This address will be used as the recipient where replies from the users will be sent
el[0]: �ελευταίες 90 Ημέρες
el[1]: Αφήστε Κριτική
el[2]: Ας υποθέσουμε ότι χρ�

en: o: | This address will be used as the sender of the outgoing emai
el[0]: σιμοποιείτε το <a href=\"http://wordpress.org/extend/plugi

en: s: | This array has the same structure of the parameter <em>template_content</em> of the API call <a href=\"https://mandrillapp.com/api/docs/messages.html#method=send-template\" target=\"_blank\">send-template</
el[0]: s/cart66-lite/\" target=\"_blank\">πρόσθετο Cart66 Lite Ecommerce</a> και θέλετε να τροποποιήσετε τα email που αποστέλλονται από αυτό το πρόσθε�

en: >: | To get your API key, please visit your <a href=\"http://mandrillapp.com/settings/index\" target=\"_blank\">Mandrill Settings<
el[0]: ο. Να τι πρέπει να κάνετε:
el[1]: Mandrill
el[2]: Οδηγοί Mandrill
el[3]: Πρόσφατα Στατιστικά Mandrill
el[4]: Αναφορές

en: a> | To test wpMandrill, log out, and try to use the <em>Forgot your password?</em> feature in WordPress (you don't need to reset your password though. Just check the headers of the email that it sends you, and you'll see that it comes from Mandrill's server
el[0]: Mandrill
el[1]: Αναφορά Υπηρεσίας Mandrill
el[2]: Ρυθμίσεις Mandrill
el[3]: Mandrill: Πώς να τροποποιήσετε ένα συγκεκριμένο email χρησιμοποιώντας το φίλτρο WordPress <em>mandrill_payload</em>.
el[4]: Mandrill: Πώς να στείλετε ένα κανο�

en: ). | To use it, just instantiate an object passing your API key, and make the cal
el[0]: ικό email.
el[1]: Mandrill: Πώς να στείλετε email από τα πρόσθετά σας.
el[2]: Mandrill: Πώ�

en: s: | To use it, you must create a function that analyzes the payload that is about to be sent to Mandrill, and modify it based on your requirements. Then you'll need to add this function as the callback of the mentioned filter, using the <em>add_filter</em> WordPress call. And finally, insert it into your theme's functions.php file or you own plugin's fi
el[0]:  να πείτε στο WordPress να αλλάξει τις αλλαγές γραμμής με ετικέτες BR σε ένα συγκεκριμένο email χρησιμοποιώντας το φίλτρο WordPress <em>mandrill_nl2br</em>.
el[1]: Mandrill: Πώς να πείτε στο WordPress να χρησιμοποιήσει το wpMandrill.
el[2]: Mandrill: Πώς να χρησιμοποιήσετε πολλαπλές επεξε�

en: e. | To use this plugin you will ne
el[0]: γάσιμες περιοχές στο πρότυπό �

en: d: | To
el[0]: ας.

en: ay | Total Volume per
el[0]: andrill: Η wp_mail έχ�

en: ay | Total Volume per Per
el[0]: ι δηλωθεί από ά

en: od | Tot
el[0]: �λη �

en: l: | Track cli
el[0]: ιαδικασία

en: ks | Track op
el[0]: ή πρόσθετο, ε�

en: ns | Tracked clic
el[0]: ομένως δεν θ

en: s: | Tracked ope
el[0]: � μπορείτε να χ�

en: s: | Track
el[0]: ησιμοπ�

en: ng | Unkn
el[0]: ιήσ�

en: wn | Unknown request t
el[0]: τε το Mandrill μέ�

en: pe | Unope
el[0]: ρι να

en: ed | Vol
el[0]: �υθ

en: me | We have exposed a simple function that allows you to add tags and specify the template to use, in addition to specifying the To, Subject and Body sections of the ema
el[0]: �ί το πρόβλημα.
el[1]: Ίσως Αργότερα
el[2]: Μήνυμα
el[3]: Διάφορα
el[4]: Όνομα που θα βλέπουν οι παραλήπτες στα προγράμματα email τους:
el[5]: Χ�

en: l: | WooCommerce
el[0]: ρίς φίλτρο

en: ix | You can change the value of this setting on the fly by using the %1$s filt
el[0]: �εν βρέθηκαν πρότυπα.
el[1]: Σημειώστε ότι εάν αποστέλλε�

en: r. | You can learn more about all of these features right from this pa
el[0]: ε πρόσθετες επικεφαλίδες στα email σας, οι μόνες έγκυ

en: e. | You can use the following code as an skeleton for your own callbac
el[0]: �ες επικεφαλίδες είναι <em>From:</em>, <em>Reply-To:</em> και <

en: s: | You do not have sufficient permissions to access this pa
el[0]: m>X-*:</em>. Η <em>Bcc:</em> είναι επίσης έγκ

en: e. | You must define a valid sender ema
el[0]: �ρη, αλλά το Mandrill θα στείλ

en: l. | Your Mandrill accou
el[0]: �ι το κρυφό αντ�

en: t. | ema
el[0]: γρ�

en: ls | if you have any question about Mandrill or this plugin, visit the <a href=\"http://help.mandrill.com/\" target=\"_blank\">Mandrill's Support Center</
el[0]: φο μόνο στην πρώτη διεύθυνση και τα υπόλοιπα θα απορριφθούν σιωπηλά.
el[1]: Μόλις ρυθμιστεί σωστά, θα αντι

en: >. | if you need to fine tune one or some of the emails sent through your WordPress installation, you will need to use the <em>mandrill_payload</em> filt
el[0]: �αταστήσει τις κανονικές διαδικασίες αποστολής email του WordPress, επομένως είναι βασικά διαφανές για εσά�

en: r. | in the last 30 d
el[0]:  και για το Word

en: ys | in the last few d
el[0]: ress.
el[1]: Μόλις ρυθμί

en: ys | in the last few mon
el[0]: �ετε σωστά τις ρ�

en: hs | mandrill_nl
el[0]: θμίσεις

en: br | sends/h
el[0]:  το πρό�
