Polanger Admin Suite 1.5.3 - en to tr_TR translation catalogue (791 entries)

en: %d excluded (Super Admin bypass)
tr_TR: %d hariÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ tutuldu (SÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼per YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici atlamasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±)

en: %d frontend items detected
tr_TR: %d ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶n uÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸esi algÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±landÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: %d keys remaining
tr_TR: %d anahtar kaldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: %d recovery keys remaining
tr_TR: %d kurtarma anahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± kaldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: %s item | %s items
tr_TR[0]: %s ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸e
tr_TR[1]: %s ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸e

en: (%d keys available)
tr_TR: (%d anahtarlar mevcut)

en: (Footer text hidden)
tr_TR: (Altbilgi metni gizlendi)

en: (May be subject to GDPR/KVKK)
tr_TR: (GDPR/KVKK'ya tabi olabilir)

en: (No title)
tr_TR: (BaÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±k yok)

en: 2FA Bypass Active (wp-config)
tr_TR: 2FA Baypas Etkin (wp-config)

en: 2FA Coverage
tr_TR: 2FA KapsamÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: 2FA Email Failed - Login Allowed
tr_TR: 2FA E-postasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± BaÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸arÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z Oldu - GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ YapÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lmasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±na ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°zin Verildi

en: 2FA Login Successful
tr_TR: 2FA GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ BaÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸arÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: 2FA Security Event: %s
tr_TR: 2FA GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼venlik EtkinliÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸i: %s

en: 2FA Security Events
tr_TR: 2FA GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼venlik Etkinlikleri

en: 30 days
tr_TR: 30 gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼n

en: 60 days
tr_TR: 60 gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼n

en: 7 days
tr_TR: 7 gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼n

en: 90 days
tr_TR: 90 gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼n

en: A defense-in-depth comment protection layer with honeypot, timing, link/keyword rules, flood control, behavior score, and silent mode.
tr_TR: Honeypot, zamanlama, baÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lantÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±/anahtar kelime kurallarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±, akÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ kontrolÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼, davranÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ puanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ve sessiz mod ile derinlemesine savunma yorum koruma katmanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±.

en: A new secret is waiting to be verified. Your old authenticator will continue working until you verify the new one.
tr_TR: Yeni bir gizli anahtar doÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulanmayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± bekliyor. Yenisini doÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulayana kadar eski authenticator'ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§alÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸maya devam edecek.

en: A new verification code has been sent to your email.
tr_TR: E-postanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±za yeni bir doÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulama kodu gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderildi.

en: A single post/page (to detect "Edit Post", "Edit with Elementor", etc.)
tr_TR: Tek bir gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderi/sayfa ("GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderiyi DÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼zenle", "Elementor ile DÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼zenle" vb.'yi algÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lamak iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in)

en: API Keys
tr_TR: API AnahtarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: About WordPress
tr_TR: WordPress hakkÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nda

en: Access Control
tr_TR: EriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸im KontrolÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼

en: Access Denied
tr_TR: EriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸im engellendi

en: Access Restricted
tr_TR: EriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸im KÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±tlandÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Access:
tr_TR: EriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸im:

en: Action
tr_TR: Eylem

en: Activate
tr_TR: EtkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tir

en: Active
tr_TR: Aktif

en: Activity
tr_TR: Etkinlik

en: Activity Log
tr_TR: Etkinlik GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼

en: Activity Log Settings
tr_TR: Etkinlik GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ AyarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Activity Logging
tr_TR: Etkinlik GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼

en: Activity logging is currently disabled.
tr_TR: Etkinlik gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸u anda devre dÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±.

en: Activity logs are only visible to Super Admin. Contact your administrator for access.
tr_TR: Etkinlik gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼kleri yalnÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zca SÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼per YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici tarafÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndan gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼lebilir. EriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸im iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶neticinizle iletiÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ime geÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in.

en: Add Account to Your Authenticator App
tr_TR: Authenticator UygulamanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±za Hesap Ekleyin

en: Add New Admin Menu
tr_TR: Yeni YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici MenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼sÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ Ekle

en: Add New Link
tr_TR: Yeni BaÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lantÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± Ekle

en: Add New Menu
tr_TR: Yeni MenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ Ekle

en: Add New Widget
tr_TR: Yeni Widget Ekle

en: Add Submenu
tr_TR: Alt MenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ Ekle

en: Add Submenu Item
tr_TR: Alt MenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸esi Ekle

en: Add a "Quick Links" widget with shortcuts to frequently used pages
tr_TR: SÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±k kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lan sayfalara kÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sayollar iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§eren bir "HÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zlÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± BaÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lantÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lar" widget'ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ekleyin

en: Add child pages under this main menu. You can add as many as you need.
tr_TR: Bu ana menÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼n altÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±na alt sayfalarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ekleyin. ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°htiyacÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z kadar ekleyebilirsiniz.

en: Add class/id/plugin slugs to keep specific notices visible even when hide mode is enabled. Enter one value per line (or comma-separated). Example: woocommerce, rank-math, elementor
tr_TR: Gizleme modu etkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirildiÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸inde bile belirli bildirimlerin gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼r kalmasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± saÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lamak iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±f/kimlik/eklenti bilgileri ekleyin. Her satÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ra bir deÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸er girin (veya virgÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼lle ayrÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lmÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ olarak). ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“rnek: WooCommerce, Rank-Math, Elementor

en: Add custom links to the admin bar. You can create menu items with submenus.
tr_TR: YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ubuÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸una ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zel baÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lantÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lar ekleyin. Alt menÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼lerle menÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸eleri oluÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸turabilirsiniz.

en: Add new custom main menus and submenus to the WordPress admin sidebar.
tr_TR: WordPress yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici kenar ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ubuÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸una yeni ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zel ana menÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ler ve alt menÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ler ekleyin.

en: Add reCAPTCHA to public comment forms on posts and pages.
tr_TR: YazÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ve sayfalardaki yorum formlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±na reCAPTCHA ekleyin.

en: Add reCAPTCHA to the WordPress login form.
tr_TR: WordPress giriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ formuna reCAPTCHA ekleyin.

en: Add reCAPTCHA to the lost password / password reset form.
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€šÃ‚Âifre sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±fÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rlama formuna reCAPTCHA ekleyin.

en: Add reCAPTCHA to the user registration form.
tr_TR: KullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± kayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±t formuna reCAPTCHA ekleyin.

en: Add the NEW secret to your authenticator app, then enter the code:
tr_TR: YENÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â° gizli anahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± authenticator uygulamanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±za ekleyin, ardÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndan kodu girin:

en: Add to Your Authenticator App
tr_TR: Authenticator UygulamanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±za Ekleyin

en: Addon state updated successfully.
tr_TR: Eklenti durumu baÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸arÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±yla gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ncellendi.

en: Addons
tr_TR: Eklentiler

en: Adds a hidden form field that humans never see. Bots that auto-fill all inputs, strip unknown fields, or post manipulated payloads are caught quickly.
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°nsanlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n asla gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rmediÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸i gizli bir form alanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ekler. TÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m girdileri otomatik dolduran, bilinmeyen alanlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± kaldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ran veya deÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirilmiÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼kler gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderen botlar hÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zlÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ca yakalanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r.

en: Admin Activity Log
tr_TR: YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici Etkinlik GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼

en: Admin Bar
tr_TR: YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã‚Â¡ubuÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸u

en: Admin Email Changed
tr_TR: YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici E-postasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± DeÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirildi

en: Admin Footer
tr_TR: YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici Altbilgisi

en: Admin Notice Manager
tr_TR: YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici Bildirim YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶neticisi

en: Admin Notices
tr_TR: YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici Bildirimleri

en: Advanced: Provisioning URI for QR Code Tools
tr_TR: GeliÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸miÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸: QR Kod AraÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in SaÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lama URI'si

en: Aggressive. Lower thresholds, silent drop on high score.
tr_TR: Agresif. DÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼k eÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ikler, yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ksek puanda sessiz iptal.

en: Alert Email:
tr_TR: UyarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± E-postasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±:

en: All Actions
tr_TR: TÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m Eylemler

en: All Allowed Users
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°zin Verilen TÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m KullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lar

en: All Types
tr_TR: TÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m TÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼rler

en: All decisions
tr_TR: TÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m kararlar

en: All logs have been cleared.
tr_TR: TÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼kler temizlendi.

en: All reCAPTCHA settings are managed from this single location. The addon automatically integrates with the Login Page module and Comment forms. Enable the locations above to activate protection on the corresponding forms.
tr_TR: TÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m reCAPTCHA ayarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± bu tek konumdan yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netilir. Eklenti otomatik olarak GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ SayfasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± modÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼lÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ ve Yorum formlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±yla entegre olur. KorumayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± etkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirmek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in yukarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±daki konumlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: All settings have been reset to defaults.
tr_TR: TÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m ayarlar varsayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lanlara sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±fÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rlandÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±.

en: All time
tr_TR: TÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m zamanlar

en: All-in-one toolkit to customize WordPress admin menus, admin bar, login page, and dashboard experience.
tr_TR: WordPress yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici menÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼lerini, yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ubuÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸unu, oturum aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ma sayfasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ve kontrol paneli deneyimini ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zelleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirmek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in hepsi bir arada araÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ seti.

en: Allowed
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°zin verildi

en: Allowed Users
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°zin Verilen KullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lar

en: Also apply to logged-in users
tr_TR: Oturum aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§mÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lara da uygula

en: Also log allowed comments
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°zin verilen yorumlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± da gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸e yaz

en: Also require 2FA for Super Admin
tr_TR: SÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼per YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in ayrÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ca 2FA gerekir

en: Any user with plugin access can view logs
tr_TR: Eklenti eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸imi olan herhangi bir kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼kleri gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ntÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼leyebilir

en: Apply context-free heuristics on comment text and URLs.
tr_TR: Yorum metni ve URL'lere baÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lamsÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z buluÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸sal yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ntemler uygulayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Apply custom styling to your WordPress login page.
tr_TR: WordPress giriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ sayfanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±za ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zel stil uygulayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Archive pages (to detect archive-specific items)
tr_TR: ArÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸iv sayfalarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± (arÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ive ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zgÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸eleri tespit etmek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in)

en: Are you sure you want to clear all logs? This cannot be undone.
tr_TR: TÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼kleri silmek istediÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸inizden emin misiniz? Bu iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸lem geri alÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±namaz.

en: Are you sure you want to delete all logs?
tr_TR: TÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼kleri silmek istediÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸inizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to remove this link?
tr_TR: Bu baÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lantÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±yÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± kaldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rmak istediÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸inizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to remove this widget?
tr_TR: Bu widget'ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± kaldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rmak istediÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸inizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to reset all settings? This action cannot be undone.
tr_TR: TÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m ayarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±fÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rlamak istediÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸inizden emin misiniz? Bu eylem geri alÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±namaz.

en: At a Glance
tr_TR: Bir BakÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ta

en: Authenticator Active
tr_TR: Authenticator Aktif

en: Authenticator Disabled
tr_TR: Authenticator Devre DÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Authenticator Setup Complete!
tr_TR: Authenticator Kurulumu TamamlandÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±!

en: Authenticator Verification
tr_TR: Authenticator DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulamasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Authenticator has been disabled.
tr_TR: Authenticator devre dÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± bÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rakÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±.

en: Authenticator has been removed from your account. You can set it up again anytime.
tr_TR: Authenticator hesabÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zdan kaldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±. ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°stediÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iniz zaman tekrar kurabilirsiniz.

en: Authenticator setup complete!
tr_TR: Authenticator kurulumu tamamlandÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±!

en: Author
tr_TR: Yazar

en: Auto-Hide All Third-Party Widgets
tr_TR: TÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€¦Ã¢â‚¬Å“ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ncÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ Taraf Widget'larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± Otomatik Gizle

en: Auto-Hide Future Widgets
tr_TR: Gelecek Widget'larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± Otomatik Gizle

en: Auto-delete logs after:
tr_TR: GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼kleri ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸u sÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼relerden sonra otomatik olarak sil:

en: Automatically hide all third-party widgets added by plugins and themes. Keep your dashboard clean!
tr_TR: Eklentiler ve temalar tarafÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndan eklenen tÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ncÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ taraf widget'larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± otomatik olarak gizleyin. Kontrol panelinizi temiz tutun!

en: Back to Authenticator
tr_TR: Authenticator'a DÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶n

en: Back to login
tr_TR: GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸e geri dÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶n

en: Background
tr_TR: Arka plan

en: Background Color
tr_TR: Arka Plan Rengi

en: Background Image
tr_TR: Arka Plan Resmi

en: Background Type
tr_TR: Arka Plan TÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼

en: Balanced
tr_TR: Dengeli

en: Before enabling:
tr_TR: EtkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirmeden ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nce:

en: Behavior Score
tr_TR: DavranÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ PuanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Block URL access
tr_TR: URL eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸imini engelle

en: Block URL access for this user
tr_TR: Bu kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in URL eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸imini engelle

en: Block direct URL access
tr_TR: DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rudan URL eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸imini engelle

en: Bot Protection
tr_TR: Bot KorumasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Browser Upgrade Notice
tr_TR: TarayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼kseltme Bildirimi

en: Built-in Safety Features
tr_TR: YerleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ik GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼venlik ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“zellikleri

en: By default comment reCAPTCHA applies only to guests. Enable this to also enforce it for authenticated users.
tr_TR: VarsayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lan olarak yorum reCAPTCHA yalnÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zca misafirlere uygulanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r. GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ yapmÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lar iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in de uygulamak istiyorsanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z etkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirin.

en: By default, Super Admin is exempt to prevent lockout. Enable this if you also want Super Admin accounts to pass 2FA.
tr_TR: VarsayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lan olarak SÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼per YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici, kilitlemeyi ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nlemekten muaftÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r. SÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼per YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici hesaplarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n da 2FA'yÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± geÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§mesini istiyorsanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z bunu etkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirin.

en: By default, only anonymous visitors are inspected. Enable this to also screen logged-in user comments.
tr_TR: VarsayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lan olarak yalnÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zca anonim ziyaretÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§iler denetlenir. Oturum aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§mÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± yorumlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± da taramak iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in bunu etkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirin.

en: Cancel
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°ptal etmek

en: Cancel Rotation
tr_TR: DÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ndÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼rmeyi ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°ptal Et

en: Cap how many comments a single IP can submit in a given time window.
tr_TR: Tek bir IP'nin belirli bir zaman aralÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nda gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderebileceÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸i yorum sayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rlandÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Centralized Management
tr_TR: Merkezi YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netim

en: Centrally manage Google reCAPTCHA v2/v3 keys and enable protection on login, registration, lost-password, and comment forms.
tr_TR: Google reCAPTCHA v2/v3 anahtarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± merkezi olarak yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netin ve giriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸, kayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±t, ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ifre sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±fÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rlama ve yorum formlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nda korumayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± etkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirin.

en: Change Icon
tr_TR: Simgeyi DeÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tir

en: Check the items to hide.
tr_TR: Gizlenecek ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸eleri iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸aretleyin.

en: Choose how long login is blocked after reaching the failed attempt limit.
tr_TR: BaÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸arÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z deneme sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±na ulaÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ktan sonra oturum aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§manÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n ne kadar sÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼reyle engelleneceÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ini seÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in.

en: Choose icon
tr_TR: Simge seÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§

en: Choose what happens when a visitor reaches protected content and no per-content override is set.
tr_TR: Bir ziyaretÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§i korunan iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸e ulaÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nda ve iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸e ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zel bir geÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ersiz kÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lma ayarlanmadÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nda ne olacaÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± seÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in.

en: Choose which events trigger email notifications.
tr_TR: Hangi olaylarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n e-posta bildirimlerini tetikleyeceÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ini seÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in.

en: Choose which roles this rule should target.
tr_TR: Bu kuralÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n hangi rolleri hedefleyeceÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ini seÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in.

en: Choose who can still see admin notices.
tr_TR: YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici bildirimlerini hÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¢lÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¢ kimlerin gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rebileceÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ini seÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in.

en: Choose who can view this content on the public site and how denied requests should behave.
tr_TR: Bu iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸i herkese aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±k sitede kimlerin gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rebileceÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ini ve eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸im reddedildiÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸inde ne olacaÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± seÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in.

en: Clean Dashboard Guarantee
tr_TR: Temiz Kontrol Paneli Garantisi

en: Clear All
tr_TR: TÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼mÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ Temizle

en: Clear logs
tr_TR: GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼kleri temizle

en: Close
tr_TR: KapalÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Code Expiry Time (minutes)
tr_TR: Kodun GeÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§erlilik SÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼resi (dakika)

en: Color Legend
tr_TR: Renk Efsanesi

en: Comment Error
tr_TR: Yorum HatasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Comment Security Layer
tr_TR: Yorum GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼venlik KatmanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Comment Security logs cleared.
tr_TR: Yorum GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼venliÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸i gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼kleri temizlendi.

en: Comment Security settings saved.
tr_TR: Yorum GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼venliÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸i ayarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± kaydedildi.

en: Comment is never written. Visitor is redirected back to the post.
tr_TR: Yorum hiÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§bir zaman yazÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lmaz. ZiyaretÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§i yazÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ya yeniden yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nlendirilir.

en: Comment rejected
tr_TR: Yorum reddedildi

en: Comments
tr_TR: Yorumlar

en: Comments submitted faster than humans can read are likely automated. Missing, tampered, or replayed timing tokens are treated as hard bot signals.
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°nsanlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n okuyabileceÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸inden hÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zlÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderilen yorumlar bÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼k olasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±kla otomatiktir. Eksik, kurcalanmÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ veya yeniden oynatÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lmÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ zamanlama jetonlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± sert bot sinyali sayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r.

en: Complete the setup below to enable authenticator-based verification for your account.
tr_TR: HesabÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in authenticator tabanlÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± doÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulamayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± etkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirmek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in aÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸aÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±daki kurulumu tamamlayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Completely Hide
tr_TR: Tamamen Gizle

en: Completely Hide Mode
tr_TR: Tamamen Gizleme Modu

en: Completely hide the WordPress logo from admin bar
tr_TR: WordPress logosunu yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ubuÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸undan tamamen gizleyin

en: Configure activity logging and visibility options.
tr_TR: Etkinlik gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ ve gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼rlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼k seÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§eneklerini yapÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±landÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Configure plugin settings and security options.
tr_TR: Eklenti ayarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ve gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼venlik seÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§eneklerini yapÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±landÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Configure reCAPTCHA
tr_TR: reCAPTCHA'yÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± YapÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±landÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r

en: Contains hidden submenu items
tr_TR: Gizli alt menÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸elerini iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§erir

en: Contains renamed submenu items
tr_TR: Yeniden adlandÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lan alt menÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸elerini iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§erir

en: Content
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§erik

en: Content Rules
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§erik KurallarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Control the visibility of admin notices and alerts from plugins and themes.
tr_TR: Eklentilerden ve temalardan gelen yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici bildirimlerinin ve uyarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼rlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ kontrol edin.

en: Control which administrators can access this plugin.
tr_TR: Bu eklentiye hangi yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶neticilerin eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ebileceÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ini kontrol edin.

en: Control who can view the activity logs.
tr_TR: Etkinlik gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼klerini kimlerin gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ntÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼leyebileceÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ini kontrol edin.

en: Copied to clipboard!
tr_TR: Panoya kopyalandÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±!

en: Copied!
tr_TR: KopyalandÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±!

en: Copy
tr_TR: Kopyala

en: Copy All
tr_TR: TÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼mÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ Kopyala

en: Copy to clipboard
tr_TR: Panoya kopyala

en: Core
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã‚Â¡ekirdek

en: Core recommendation to update PHP version
tr_TR: PHP sÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼mÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ncellemek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in temel ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶neri

en: Counters use WordPress transients per IP. If you sit behind a CDN/proxy, configure trusted proxies via the pdt_comment_security_trusted_proxies filter.
tr_TR: SayaÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§lar IP baÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±na WordPress transient'larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r. Bir CDN/proxy arkasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndaysanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z, gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼venilir proxy'leri pdt_comment_security_trusted_proxies filtresiyle yapÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±landÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Counts http/https URLs found in the comment body, plus the author website if filled. Set 0 to disable.
tr_TR: Yorum gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶vdesindeki http/https URL'lerini ve doldurulmuÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸sa yazar web sitesini sayar. Devre dÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± bÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rakmak iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in 0 yapÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Create a "Welcome" widget with your agency branding and support info
tr_TR: Ajans markanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ve destek bilgilerinizi iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§eren bir "HoÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ Geldiniz" widget'ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± oluÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸turun

en: Create custom dashboard widgets with your own content. Perfect for welcome messages, quick links, or important information.
tr_TR: Kendi iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸inizle ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zel kontrol paneli widget'larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± oluÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸turun. HoÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ geldiniz mesajlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±, hÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zlÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± baÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lantÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lar veya ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nemli bilgiler iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in mÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼kemmeldir.

en: Creates a new secret key. Use if you lost access to your app.
tr_TR: Yeni bir gizli anahtar oluÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸turur. Uygulamaya eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸iminizi kaybettiyseniz kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Critical + Warning
tr_TR: Kritik + UyarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Critical Only
tr_TR: YalnÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zca Kritik

en: Current mode
tr_TR: GeÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§erli mod

en: Current mode: %s
tr_TR: GeÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§erli mod: %s

en: Custom
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“zel

en: Custom Admin Menu Builder
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“zel YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici MenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼sÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ OluÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸turucu

en: Custom Footer Text
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“zel Alt Bilgi Metni

en: Custom Links
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“zel BaÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lantÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lar

en: Custom Login URL
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“zel GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ URL'si

en: Custom Logo
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“zel Logo

en: Custom Menus
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“zel MenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ler

en: Custom Name
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“zel Ad

en: Custom Widgets
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“zel Widget'lar

en: Custom admin menu deleted.
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“zel yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici menÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼sÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ silindi.

en: Custom admin menu saved.
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“zel yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici menÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼sÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ kaydedildi.

en: Custom comment forms
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“zel yorum formlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Custom name or icon applied
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“zel ad veya simge uygulandÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Customize and secure your WordPress login page.
tr_TR: WordPress giriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ sayfanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zelleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirin ve gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼vence altÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±na alÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Customize or hide the default WordPress footer text in the admin area.
tr_TR: YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici alanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nda varsayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lan WordPress altbilgi metnini ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zelleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirin veya gizleyin.

en: Customize the WordPress admin bar.
tr_TR: WordPress yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ubuÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸unu ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zelleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirin.

en: Customize the appearance of your login page with custom logo, colors, and background.
tr_TR: GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ sayfanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼mÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zel logo, renkler ve arka planla ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zelleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirin.

en: Customizer Saved
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“zelleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirici Kaydedildi

en: Dashboard Center
tr_TR: Kontrol Paneli Merkezi

en: Dashboard Widgets
tr_TR: Kontrol Paneli Widget'larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Date
tr_TR: Tarih

en: Date Range:
tr_TR: Tarih AralÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±:

en: Deactivate
tr_TR: Devre dÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± bÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rak

en: Decision
tr_TR: Karar

en: Default access denied message
tr_TR: VarsayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lan eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸im reddi mesajÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Default compatibility mode
tr_TR: VarsayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lan uyumluluk modu

en: Default denied behavior
tr_TR: VarsayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lan eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸im reddi davranÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Delete
tr_TR: Silmek

en: Delete custom menu
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“zel menÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ sil

en: Didn't receive the code?
tr_TR: Kodu almadÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z mÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±?

en: Disable Authenticator
tr_TR: Authenticator'ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± Devre DÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± BÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rak

en: Disabled
tr_TR: Engelli

en: Display the WordPress version number in the admin footer (e.g., "Version 6.9").
tr_TR: YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici altbilgisinde WordPress sÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m numarasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ntÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼leyin (ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶r. "SÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m 6.9").

en: Documentation
tr_TR: DokÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼mantasyon

en: Download activity logs for compliance and auditing purposes. Only metadata is exported (no sensitive content).
tr_TR: Uyumluluk ve denetim amacÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±yla etkinlik gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼klerini indirin. YalnÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zca meta veriler dÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸a aktarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r (hassas iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§erik yoktur).

en: Drag to reorder
tr_TR: Yeniden sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ralamak iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in sÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼kleyin

en: Drop threshold (0-100)
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°ptal eÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸i (0-100)

en: Dropped
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°ptal edildi

en: Each violation contributes a weighted score. Two thresholds decide what happens to the comment.
tr_TR: Her ihlal aÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rlÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±klÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± bir puana katkÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±da bulunur. Yoruma ne olacaÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± iki eÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ik belirler.

en: Edit
tr_TR: DÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼zenlemek

en: Edit Admin Menu
tr_TR: YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici MenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼sÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ DÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼zenle

en: Editors choose role-based visibility per content item. These settings define the default denied behavior, compatibility mode, and whether restricted content should also disappear from archives, search results, REST responses, and WordPress sitemaps.
tr_TR: EditÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rler her iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§erik iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in rol tabanlÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼rlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼k seÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§er. Bu ayarlar, varsayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lan eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸im reddi davranÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±, uyumluluk modunu ve kÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±tlÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸in arÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ivlerden, arama sonuÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndan, REST yanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±tlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndan ve WordPress site haritalarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndan da gizlenip gizlenmeyeceÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ini belirler.

en: Email Address
tr_TR: E-posta Adresi

en: Email Alert Threshold
tr_TR: E-posta UyarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± EÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸i

en: Email Alerts
tr_TR: E-posta UyarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Email Delivery Test
tr_TR: E-posta Teslim Testi

en: Email delivery not verified
tr_TR: E-posta teslimatÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± doÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulanmadÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Email delivery verified
tr_TR: E-posta teslimatÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± doÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulandÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Email fallback is not enabled.
tr_TR: E-posta yedekleme etkin deÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸il.

en: Enable Access Restriction
tr_TR: EriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸im KÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±tlamasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± EtkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tir

en: Enable Activity Logging
tr_TR: Etkinlik GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ EtkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tir

en: Enable Comment Security Layer
tr_TR: Yorum GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼venlik KatmanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± EtkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tir

en: Enable Custom Login URL
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“zel GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ URL'sini EtkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tir

en: Enable Login Page Customization
tr_TR: GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ SayfasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“zelleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirmesini EtkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tir

en: Enable Login Protection
tr_TR: GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ KorumasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± EtkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tir

en: Enable Two-Factor Authentication
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°ki FaktÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ Kimlik DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulamayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± EtkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tir

en: Enable behavior scoring
tr_TR: DavranÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ puanlamasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± etkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tir

en: Enable flood control
tr_TR: AkÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ kontrolÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ etkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tir

en: Enable it in settings
tr_TR: Ayarlarda etkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirin

en: Enable protection logs
tr_TR: Koruma gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼klerini etkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tir

en: Enable/Disable
tr_TR: EtkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tir/Devre DÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± BÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rak

en: Enhance your account security by setting up authenticator.
tr_TR: Authenticator kurarak hesap gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼venliÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸inizi artÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Ensure at least one administrator can receive emails
tr_TR: En az bir yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶neticinin e-posta alabildiÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸inden emin olun

en: Enter 6-digit code from your app
tr_TR: UygulamanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zdan 6 haneli kodu girin

en: Enter a WordPress admin target or a full external URL.
tr_TR: Bir WordPress yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici hedefi veya tam bir harici URL girin.

en: Enter one of your 10-character recovery keys.
tr_TR: 10 karakterlik kurtarma anahtarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zdan birini girin.

en: Enter one of your recovery keys to access your account.
tr_TR: HesabÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±za eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸mek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in kurtarma anahtarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zdan birini girin.

en: Enter the 6-digit code from your authenticator app:
tr_TR: Authenticator uygulamanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zdan 6 haneli kodu girin:

en: Enter the 6-digit code shown in your authenticator app to confirm the connection.
tr_TR: BaÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lantÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±yÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± onaylamak iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in authenticator uygulamanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zda gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶sterilen 6 haneli kodu girin.

en: Enter the new login URL slug. This will be your new login page address.
tr_TR: Yeni giriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ URL'si bilgisini girin. Bu yeni giriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ sayfasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± adresiniz olacaktÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r.

en: Enter this key manually in your authenticator app when adding a new account.
tr_TR: Yeni hesap eklerken bu anahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± authenticator uygulamanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±za manuel olarak girin.

en: Enter this key manually when adding a new account in your authenticator app.
tr_TR: Authenticator uygulamanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zda yeni hesap eklerken bu anahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± manuel olarak girin.

en: Enter your Site Key and Secret Key to enable reCAPTCHA. Get free keys from %s.
tr_TR: reCAPTCHA'yÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± etkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirmek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in Site AnahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ve Gizli AnahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± girin. ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€¦Ã¢â‚¬Å“cretsiz anahtarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± %s adresinden alÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Enter your widget content here. HTML is supported.
tr_TR: Widget iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸inizi buraya girin. HTML desteklenmektedir.

en: Event
tr_TR: Etkinlik

en: Events to Log
tr_TR: GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸e Kaydedilecek Etkinlikler

en: Exception Rule
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°stisna KuralÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Expand/Collapse
tr_TR: GeniÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸let/Daralt

en: Export Activity Logs
tr_TR: Etkinlik GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼klerini DÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸a Aktar

en: Export CSV
tr_TR: CSV'yi dÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸a aktar

en: Export JSON
tr_TR: JSON'u dÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸a aktar

en: Exports may contain IP addresses if IP logging is enabled in Privacy settings.
tr_TR: Gizlilik ayarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nda IP gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼n etkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirilmesi durumunda dÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸a aktarma iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸lemleri IP adresleri iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§erebilir.

en: Failed Attempt Limit
tr_TR: BaÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸arÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z Deneme SÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Failed Login
tr_TR: GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ baÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸arÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z oldu

en: Failed to send test email. Please check your email settings (SMTP).
tr_TR: Test e-postasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderilemedi. LÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼tfen e-posta ayarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± (SMTP) kontrol edin.

en: Failed to send verification code. Please try again.
tr_TR: DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulama kodu gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderilemedi. LÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼tfen tekrar deneyin.

en: Failed to send verification email. Please try again.
tr_TR: DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulama e-postasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderilemedi. LÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼tfen tekrar deneyin.

en: Feedback
tr_TR: Geri bildirim

en: Filter
tr_TR: Filtre

en: Filter:
tr_TR: Filtre:

en: For most sites, selecting a mode is enough. Advanced tabs are only needed for custom tuning.
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã‚Â¡oÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸u site iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in bir mod seÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§mek yeterlidir. GeliÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸miÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ sekmeler yalnÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zca ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zel ince ayar iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in gereklidir.

en: Force full access denied page
tr_TR: Tam eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸im reddi sayfasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± zorla

en: Form Background Color
tr_TR: Form Arka Plan Rengi

en: From
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°tibaren

en: Frontend Admin Bar Items
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“n UÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã‚Â¡ubuÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸u ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸eleri

en: Full Access
tr_TR: Tam EriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸im

en: General
tr_TR: Genel

en: General Settings
tr_TR: Genel Ayarlar

en: Generate New Keys
tr_TR: Yeni Anahtarlar OluÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tur

en: Generate New Secret
tr_TR: Yeni Gizli Anahtar OluÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tur

en: Generate and securely store recovery keys
tr_TR: Kurtarma anahtarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± oluÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸turun ve gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼venli bir ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ekilde saklayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n

en: Generated: %s
tr_TR: OluÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸turuldu: %s

en: Get Involved
tr_TR: KatÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n

en: Go to Addons
tr_TR: Eklentilere Git

en: Go to Dashboard to Detect Widgets
tr_TR: Widget'larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± AlgÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lamak iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in Kontrol Paneline Git

en: Go to homepage
tr_TR: Ana sayfaya git

en: Google reCAPTCHA Admin
tr_TR: Google reCAPTCHA YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶neticisi

en: Got your email code?
tr_TR: E-posta kodunuzu aldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z mÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±?

en: Gradient
tr_TR: Gradyan

en: Gradient End
tr_TR: Degrade Sonu

en: Gradient Start
tr_TR: Gradyan BaÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸langÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§

en: Hard signals bypass scoring
tr_TR: Sert sinyaller puanlamayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± atlar

en: Having trouble?
tr_TR: Sorun mu yaÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±yorsunuz?

en: Hello %1$s,
    
    Your verification code is: %2$s
    
    This code will expire in %3$d minutes.
    
    If you did not attempt to log in, please ignore this email or contact the site administrator.
    
    ÃƒÆ’Ã‚Â¢ÃƒÂ¢Ã¢â‚¬Å¡Ã‚Â¬ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã‚Â %4$s
tr_TR: Merhaba %1$s,
    
    DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulama kodunuz: %2$s
    
    Bu kodun sÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼resi %3$d dakika iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§inde dolacak.
    
    GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ yapmayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± denemediyseniz lÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼tfen bu e-postayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± dikkate almayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n veya site yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶neticisiyle iletiÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ime geÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in.
    
    ÃƒÆ’Ã‚Â¢ÃƒÂ¢Ã¢â‚¬Å¡Ã‚Â¬ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã‚Â %4$s

en: Hello %1$s,
    
    Your verification code is: %2$s
    
    This code will expire in %3$d minutes.
    
    If you did not request this code, please ignore this email.
    
    Regards,
    %4$s
tr_TR: Merhaba %1$s,
    
    DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulama kodunuz: %2$s
    
    Bu kod %3$d dakika iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§inde geÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§erliliÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ini yitirecektir.
    
    Bu kodu talep etmediyseniz, lÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼tfen bu e-postayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± dikkate almayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.
    
    SaygÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±mÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zla,
    %4$s

en: Hidden
tr_TR: GizlenmiÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸

en: Hidden admin notices
tr_TR: Gizli yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici bildirimleri

en: Hidden menu item
tr_TR: Gizli menÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸esi

en: Hide All Admin Notices
tr_TR: TÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici Bildirimlerini Gizle

en: Hide Default Widgets
tr_TR: VarsayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lan Widget'larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± Gizle

en: Hide Help Tab
tr_TR: YardÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±m Sekmesini Gizle

en: Hide Screen Options
tr_TR: Ekran SeÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§eneklerini Gizle

en: Hide WordPress Logo
tr_TR: WordPress Logosunu Gizle

en: Hide all plugin and theme notices, warnings, and update nags from the admin area.
tr_TR: TÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m eklenti ve tema bildirimlerini, uyarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ve gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ncelleme sorunlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici alanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndan gizleyin.

en: Hide from everyone
tr_TR: Herkesten gizle

en: Hide from specific users:
tr_TR: Belirli kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lardan gizle:

en: Hide or rename admin menu items easily.
tr_TR: YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici menÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼sÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸elerini kolayca gizleyin veya yeniden adlandÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Hide or rename existing admin bar items added by WordPress, themes, or plugins.
tr_TR: WordPress, temalar veya eklentiler tarafÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndan eklenen mevcut yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ubuÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸u ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸elerini gizleyin veya yeniden adlandÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Hide restricted content from WordPress XML sitemaps
tr_TR: KÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±tlÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸i WordPress XML site haritalarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndan gizle

en: Hide restricted content from archives, search results, feeds, and standard frontend loops
tr_TR: KÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±tlÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸i arÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ivlerden, arama sonuÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndan, beslemelerden ve standart frontend dÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ngÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼lerinden gizle

en: Hide restricted content from the public REST API
tr_TR: KÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±tlÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸i herkese aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±k REST API'den gizle

en: Hide specific items from the WordPress logo dropdown menu.
tr_TR: WordPress logosu aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r menÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼sÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nden belirli ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸eleri gizleyin.

en: Hide the Screen Options and Help tabs from the admin pages.
tr_TR: YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici sayfalarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndan Ekran SeÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§enekleri ve YardÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±m sekmelerini gizleyin.

en: Hide this item
tr_TR: Bu ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸eyi gizle

en: Home URL Changed
tr_TR: Ana Sayfa URL'si DeÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirildi

en: Honeypot field
tr_TR: Honeypot alanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Honeypot field name
tr_TR: Honeypot alan adÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Hostnames only (e.g. "spamdomain.com"). Full URLs are normalized to host. www. is stripped.
tr_TR: YalnÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zca ana bilgisayar adlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± (ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶r. "spamdomain.com"). Tam URL'ler ana bilgisayara normalleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirilir. www. kaldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r.

en: How It Works
tr_TR: NasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±l ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã‚Â¡alÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r

en: I have saved my keys
tr_TR: AnahtarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±mÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± kaydettim

en: I have saved my keys - Continue
tr_TR: AnahtarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±mÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± kaydettim - Devam Et

en: ID
tr_TR: Kimlik

en: IP Address
tr_TR: IP Adresi

en: Icon
tr_TR: Simge

en: If you are not sure what this setting does, do not enable it.
tr_TR: Bu ayarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n ne iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸e yaradÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndan emin deÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ilseniz etkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirmeyin.

en: If you are not sure which settings to use, choose one of the preset modes and let the system configure protection automatically.
tr_TR: Hangi ayarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± kullanacaÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zdan emin deÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ilseniz, hazÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r modlardan birini seÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in ve sistemin korumayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± otomatik yapÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±landÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rmasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±na izin verin.

en: Image
tr_TR: Resim

en: Important Security Note
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“nemli GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼venlik Notu

en: Important!
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“nemli!

en: Inactive
tr_TR: Etkin deÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸il

en: Includes recovery key usage, resend attempts
tr_TR: Kurtarma anahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±mÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ve yeniden gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderme giriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸imlerini iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§erir

en: Incoming Links (Legacy)
tr_TR: Gelen BaÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lantÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lar (Eski)

en: Invalid authenticator code. %d attempts remaining.
tr_TR: GeÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ersiz authenticator kodu. %d deneme hakkÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± kaldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±.

en: Invalid code for new secret. Please check your authenticator app and try again.
tr_TR: Yeni gizli anahtar iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in geÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ersiz kod. LÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼tfen authenticator uygulamanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± kontrol edip tekrar deneyin.

en: Invalid code. %d attempts remaining.
tr_TR: GeÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ersiz kod. %d deneme hakkÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± kaldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±.

en: Invalid recovery key format. Recovery keys are 10 characters.
tr_TR: GeÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ersiz kurtarma anahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± formatÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±. Kurtarma anahtarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± 10 karakterdir.

en: Invalid recovery key. Please check and try again.
tr_TR: GeÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ersiz kurtarma anahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±. LÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼tfen kontrol edip tekrar deneyin.

en: Invalid verification code or recovery key. %d attempts remaining.
tr_TR: GeÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ersiz doÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulama kodu veya kurtarma anahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±. %d deneme kaldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±.

en: Invalid verification code. Please try again.
tr_TR: GeÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ersiz doÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulama kodu. LÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼tfen tekrar deneyin.

en: Items are accumulated from all visited pages.
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸eler ziyaret edilen tÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m sayfalardan toplanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r.

en: Items are detected automatically. If you don't see an item, refresh the page.
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸eler otomatik olarak algÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r. Bir ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸eyi gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶remiyorsanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z sayfayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± yenileyin.

en: Keep a record of hidden notices in the Activity Log for review.
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°ncelenmek ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼zere Etkinlik GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nde gizli bildirimlerin kaydÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± tutun.

en: Keep using your existing authenticator
tr_TR: Mevcut authenticator'ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± kullanmaya devam edin

en: Keys are shared across all integrations (login, comments, etc.). Get yours at %s.
tr_TR: Anahtarlar tÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m entegrasyonlarda (giriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸, yorumlar vb.) paylaÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r. Kendinizinkini %s adresinden alÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Keys migrated
tr_TR: Anahtarlar taÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Keyword blocklist
tr_TR: Anahtar kelime engelleme listesi

en: Keyword match mode
tr_TR: Anahtar kelime eÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸leÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirme modu

en: Label shown in sidebar under the main menu.
tr_TR: Ana menÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼n altÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndaki kenar ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ubuÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸unda gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶sterilen etiket.

en: Last 30 days
tr_TR: Son 30 gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼n

en: Last 90 days
tr_TR: Son 90 gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼n

en: Latest comments moderation and quick actions
tr_TR: En son yorumlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n denetlenmesi ve hÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zlÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± eylemler

en: Layered comment protection: honeypot, timing, link/keyword rules, flood control, behavior score, and silent mode.
tr_TR: KatmanlÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± yorum korumasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±: honeypot, zamanlama, baÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lantÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±/anahtar kelime kurallarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±, akÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ kontrolÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼, davranÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ puanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ve sessiz mod.

en: Learn WordPress
tr_TR: WordPress'i ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸renin

en: Leave empty to use original title
tr_TR: Orijinal baÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± kullanmak iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in boÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ bÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rakÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n

en: Leave this field empty
tr_TR: Bu alanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± boÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ bÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rakÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n

en: Left Column (Normal)
tr_TR: Sol SÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼tun (Normal)

en: Legacy free version has been deactivated. Your settings have been preserved.
tr_TR: Eski ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼cretsiz sÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m devre dÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± bÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rakÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±. AyarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z korundu.

en: Legacy incoming links widget used by older setups
tr_TR: Eski kurulumlar tarafÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndan kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lan eski gelen baÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lantÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lar widget'ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Light
tr_TR: Hafif

en: Lightweight, no-JavaScript-required defenses against automated submissions.
tr_TR: Otomatik gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderimlere karÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± hafif, JavaScript gerektirmeyen savunmalar.

en: Link Title
tr_TR: BaÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lantÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± BaÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Lockout Duration
tr_TR: Kilitleme SÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼resi

en: Log Hidden Notices
tr_TR: Gizli Bildirimleri GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸e Kaydet

en: Log IP Addresses
tr_TR: IP Adreslerini GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸e Kaydet

en: Log Visibility
tr_TR: GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼k GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼rlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼

en: Log retention (days)
tr_TR: GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼k saklama sÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼resi (gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼n)

en: Logged-in users only
tr_TR: YalnÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zca oturum aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§mÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lar

en: Login / Logout
tr_TR: GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ / ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã‚Â¡ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±kÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸

en: Login Form
tr_TR: GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ Formu

en: Login Page
tr_TR: GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ SayfasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Login Page Design
tr_TR: GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ SayfasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± TasarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±mÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Login Protection Not Enabled
tr_TR: GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ KorumasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± Etkin DeÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸il

en: Login URL
tr_TR: GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ URL'si

en: Login with a recovery key
tr_TR: Kurtarma anahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±yla giriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ yapÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n

en: Logo Link URL
tr_TR: Logo BaÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lantÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± URL'si

en: Logo Submenu Items
tr_TR: Logo Alt MenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸eleri

en: Logs & Statistics
tr_TR: GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼kler ve ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°statistikler

en: Lost Password Form
tr_TR: KayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±p ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€šÃ‚Âifre Formu

en: Lost access to email?
tr_TR: E-postaya eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸iminizi mi kaybettiniz?

en: Make sure to bookmark your new login URL before saving. If you forget your custom login URL, you will need to disable this plugin via FTP or phpMyAdmin.
tr_TR: Kaydetmeden ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nce yeni giriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ URL'nizi yer imlerinize eklediÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸inizden emin olun. ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“zel giriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ URL'nizi unutursanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z, bu eklentiyi FTP veya phpMyAdmin aracÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±yla devre dÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± bÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rakmanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z gerekecektir.

en: Manage Admin Bar Items
tr_TR: YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã‚Â¡ubuÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸u ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸elerini YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶net

en: Manage Authenticator
tr_TR: Authenticator'ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶net

en: Manage all admin bar items that appear on the frontend (public-facing pages). Hide or rename items like "Edit Post", "Edit with Elementor", "Customize", and any items added by themes or plugins.
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“n uÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ta (herkese aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±k sayfalar) gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nen tÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ubuÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸u ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸elerini yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netin. "GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderiyi DÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼zenle", "Elementor ile DÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼zenle", "ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“zelleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tir" gibi ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸eleri ve temalar veya eklentiler tarafÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndan eklenen tÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸eleri gizleyin veya yeniden adlandÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Manage dashboard widgets and admin notices.
tr_TR: Kontrol paneli widget'larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ve yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici bildirimlerini yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netin.

en: Manage dashboard widgets and customize what users see on WordPress Dashboard.
tr_TR: Kontrol paneli widget'larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netin ve kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n WordPress Kontrol Panelinde gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rdÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼klerini ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zelleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirin.

en: Manage how restricted posts, pages, and custom post types behave on the public site. Individual rules are set from the Content Visibility panel on each content edit screen.
tr_TR: KÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±tlÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± yazÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n, sayfalarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n ve ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zel iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§erik tÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼rlerinin herkese aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±k sitede nasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±l davranacaÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netin. Her iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§erik iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in kurallar, ilgili dÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼zenleme ekranÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndaki Content Visibility panelinden belirlenir.

en: Manage reCAPTCHA Settings
tr_TR: reCAPTCHA AyarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶net

en: Manage the menus you added to the WordPress sidebar.
tr_TR: WordPress kenar ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ubuÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸una eklediÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iniz menÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼leri yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netin.

en: Mark as spam
tr_TR: Spam olarak iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸aretle

en: Master switches for the Comment Security Layer.
tr_TR: Yorum GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼venlik KatmanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in ana anahtarlar.

en: Max comments per hour
tr_TR: Saatte maksimum yorum

en: Max comments per minute
tr_TR: Dakikada maksimum yorum

en: Maximum links per comment
tr_TR: Yorum baÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±na maksimum baÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lantÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Maximum seconds (token expiry)
tr_TR: Maksimum saniye (jeton son kullanma)

en: Menu Changes
tr_TR: MenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ DeÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸iklikleri

en: Menu Editor
tr_TR: MenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ DÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼zenleyici

en: Menu Icon
tr_TR: MenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ Simgesi

en: Menu Items Updated
tr_TR: MenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸eleri GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ncellendi

en: Menu Manager
tr_TR: MenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶neticisi

en: Menu Position
tr_TR: MenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ Konumu

en: Menu Target (Slug or URL)
tr_TR: MenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ Hedefi (Slug veya URL)

en: Menu Title
tr_TR: MenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ BaÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Minimal protection. Honeypot only.
tr_TR: Minimum koruma. Sadece honeypot.

en: Minimum seconds before submit
tr_TR: GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderim ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ncesi minimum saniye

en: Miscellaneous
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã‚Â¡eÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸itli

en: Mode: %s
tr_TR: Mod: %s

en: Monitor administrative actions on your site.
tr_TR: Sitenizdeki yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netim iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸lemlerini izleyin.

en: Move to trash
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã‚Â¡ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶pe taÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: My Account
tr_TR: HesabÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±m

en: My Custom Widget
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“zel Widget'ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±m

en: New
tr_TR: Yeni

en: New Link
tr_TR: Yeni BaÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lantÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: New Secret Activated!
tr_TR: Yeni Gizli Anahtar EtkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirildi!

en: New Secret Generated
tr_TR: Yeni Gizli Anahtar OluÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸turuldu

en: New Secret Key
tr_TR: Yeni Gizli Anahtar

en: New Tab
tr_TR: Yeni Sekme

en: New Widget
tr_TR: Yeni Widget

en: New addon modules will appear here automatically.
tr_TR: Yeni eklenti modÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼lleri burada otomatik olarak gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼necektir.

en: New secret activated successfully! New recovery keys have been generated.
tr_TR: Yeni gizli anahtar baÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸arÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±yla etkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirildi! Yeni kurtarma anahtarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± oluÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸turuldu.

en: New secret generated. Verify it below to activate. Your old authenticator will continue working until you verify the new one.
tr_TR: Yeni gizli anahtar oluÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸turuldu. EtkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirmek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in aÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸aÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±dan doÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n. Yenisini doÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulayana kadar eski authenticator'ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§alÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸maya devam edecek.

en: No addons registered yet
tr_TR: HenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼z kayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±tlÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± eklenti yok

en: No admin bar items detected. Please refresh the page.
tr_TR: YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ubuÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸u ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸esi algÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lanmadÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±. LÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼tfen sayfayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± yenileyin.

en: No changes (default)
tr_TR: DeÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸iklik yok (varsayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lan)

en: No content added yet.
tr_TR: HenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼z iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§erik eklenmedi.

en: No custom menu added yet.
tr_TR: HenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼z ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zel menÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ eklenmedi.

en: No email notifications will be sent
tr_TR: HiÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§bir e-posta bildirimi gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderilmeyecek

en: No frontend-only admin bar items detected yet.
tr_TR: HenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼z yalnÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zca ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶n uÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ubuÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸u ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸esi algÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lanmadÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±.

en: No log entries yet.
tr_TR: HenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼z gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼k kaydÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± yok.

en: No logs found.
tr_TR: GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼k bulunamadÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±.

en: No menu items found. Please refresh the page.
tr_TR: MenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸esi bulunamadÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±. LÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼tfen sayfayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± yenileyin.

en: No one will see admin notices
tr_TR: YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici bildirimlerini kimse gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rmeyecek

en: No recovery keys available
tr_TR: Kurtarma anahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± yok

en: No recovery keys found. Please contact administrator.
tr_TR: Kurtarma anahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± bulunamadÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±. LÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼tfen yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶neticiyle iletiÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ime geÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in.

en: No roles selected
tr_TR: HiÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§bir rol seÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ilmedi

en: No security events recorded yet.
tr_TR: HenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼z hiÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§bir gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼venlik olayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± kaydedilmedi.

en: No third-party widgets detected yet. Visit your Dashboard first to detect widgets added by plugins and themes, then return here to manage them.
tr_TR: HenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼z hiÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§bir ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ncÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ taraf widget'ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± algÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lanmadÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±. Eklentiler ve temalar tarafÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndan eklenen widget'larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± tespit etmek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nce Kontrol Panelinizi ziyaret edin, ardÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndan bunlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netmek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in buraya dÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼n.

en: No third-party widgets detected yet. Visit your Dashboard first, then return here to configure the whitelist.
tr_TR: HenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼z hiÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§bir ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ncÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ taraf widget'ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± algÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lanmadÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±. ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“nce Kontrol Panelinizi ziyaret edin, ardÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndan beyaz listeyi yapÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±landÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rmak iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in buraya dÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼n.

en: Not Configured
tr_TR: YapÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±landÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lmamÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸

en: Notice Whitelist (Optional)
tr_TR: Beyaz Liste Bildirimi (ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°steÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸e baÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±)

en: Notices visible only on the main dashboard page
tr_TR: YalnÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zca ana kontrol paneli sayfasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nda gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nen bildirimler

en: Number of items :
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸e sayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± :

en: Object
tr_TR: Nesne

en: Object Name
tr_TR: Nesne AdÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Object Type
tr_TR: Nesne tÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼

en: Off by default. Enable to log clean (allowed) comments too ÃƒÆ’Ã‚Â¢ÃƒÂ¢Ã¢â‚¬Å¡Ã‚Â¬ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã‚Â useful for tuning thresholds, but may significantly increase log volume on busy sites.
tr_TR: VarsayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lan olarak kapalÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±dÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r. Temiz (izin verilmiÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸) yorumlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± da gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸e almak iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in etkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirin ÃƒÆ’Ã‚Â¢ÃƒÂ¢Ã¢â‚¬Å¡Ã‚Â¬ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã‚Â eÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ik ayarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in yararlÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±dÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r, ancak yoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸un sitelerde gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼k hacmini ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nemli ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶lÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼de artÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rabilir.

en: Older log rows are purged daily. Set to 0 to keep forever.
tr_TR: Eski gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼k satÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± her gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼n temizlenir. SÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼resiz tutmak iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in 0 yapÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: One entry per line (or comma-separated). Matched against author name, comment body, and author URL. Whole word mode also catches repeated forms such as the same blocked word typed back-to-back.
tr_TR: SatÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r baÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±na bir giriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ (veya virgÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼lle ayrÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lmÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸). Yazar adÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±, yorum metni ve yazar URL'si ile eÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸leÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirilir. TÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m kelime modu, aynÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± engellenmiÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ kelimenin art arda yazÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± tekrarlanan biÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§imleri de yakalar.

en: Only Super Admin can view sensitive logs
tr_TR: YalnÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zca SÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼per YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici hassas gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼kleri gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ntÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼leyebilir

en: Only Super Admin sees notices (recommended)
tr_TR: Bildirimleri yalnÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zca SÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼per YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼r (ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nerilir)

en: Only enable on Latin-script-only sites. Adds a low score signal, not a hard block.
tr_TR: YalnÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zca Latin alfabesi kullanan sitelerde etkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirin. DÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼k bir puan sinyali ekler, sert bir engel deÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸il.

en: Only used when v3 is selected. Requests scoring below this value are rejected. Google recommends 0.5.
tr_TR: YalnÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zca v3 seÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ildiÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸inde kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r. Bu deÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸erin altÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nda puan alan istekler reddedilir. Google 0.5 ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶neriyor.

en: Open Addon
tr_TR: Eklentiyi AÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§

en: Open Google Authenticator or Microsoft Authenticator and add a new account using this secret key:
tr_TR: Google Authenticator veya Microsoft Authenticator'ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n ve bu gizli anahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± kullanarak yeni bir hesap ekleyin:

en: Open Google Authenticator or Microsoft Authenticator and enter the 6-digit code.
tr_TR: Google Authenticator veya Microsoft Authenticator'ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n ve 6 haneli kodu girin.

en: Open Google Authenticator or Microsoft Authenticator on your phone and add a new account.
tr_TR: Telefonunuzda Google Authenticator veya Microsoft Authenticator'ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n ve yeni bir hesap ekleyin.

en: Open in
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€šÃ‚Âurada aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§

en: Open in new tab
tr_TR: Yeni sekmede aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§

en: Open in new tab (for external links)
tr_TR: Yeni sekmede aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ (harici baÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lantÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lar iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in)

en: Open in same tab
tr_TR: AynÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± sekmede aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§

en: Open the global Frontend Content Visibility defaults in a new tab.
tr_TR: Genel Frontend Content Visibility varsayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lanlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± yeni bir sekmede aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Optional order number in sidebar. Leave empty for automatic placement.
tr_TR: Kenar ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ubuÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸unda isteÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸e baÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± sipariÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ numarasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±. Otomatik yerleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirme iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in boÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ bÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rakÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Optional per-content override. HTML and shortcodes are supported. Leave empty to use the default message from settings.
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸e ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zel isteÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸e baÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± geÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ersiz kÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lma. HTML ve kÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sa kodlar desteklenir. Ayarlardaki varsayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lan mesajÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± kullanmak iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in boÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ bÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rakÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Original Name
tr_TR: Orijinal Ad

en: Overview of posts, pages, comments, and WordPress version
tr_TR: GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderilere, sayfalara, yorumlara ve WordPress sÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼mÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ne genel bakÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸

en: PG Suite
tr_TR: PG SÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼iti

en: PHP Update Recommended
tr_TR: PHP GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ncellemesi ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“nerilir

en: Password
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€šÃ‚Âifre

en: Password Changed
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€šÃ‚Âifre DeÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirildi

en: Password Reset Requested
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€šÃ‚Âifre SÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±fÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rlama ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°stendi

en: Penalize comments dominated by non-Latin characters
tr_TR: Latin olmayan karakterlerin baskÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n olduÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸u yorumlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± cezalandÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r

en: Pending Secret Rotation
tr_TR: Bekleyen Gizli Anahtar DÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ndÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼rme

en: Permalink Changed
tr_TR: KalÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± BaÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lantÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± DeÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirildi

en: Permission denied.
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°zin reddedildi.

en: Please wait %d seconds before requesting a new code.
tr_TR: LÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼tfen yeni bir kod istemeden ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nce %d saniye bekleyin.

en: Plugin Activated
tr_TR: Eklenti EtkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirildi

en: Plugin Changes
tr_TR: Eklenti DeÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸iklikleri

en: Plugin Deactivated
tr_TR: Eklenti Devre DÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± BÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rakÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Plugin Deleted
tr_TR: Eklenti Silindi

en: Plugin Settings
tr_TR: Eklenti AyarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Plugin Settings Changed
tr_TR: Eklenti AyarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± DeÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirildi

en: Plugin Updated
tr_TR: Eklenti GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ncellendi

en: Plugins
tr_TR: Eklentiler

en: Position
tr_TR: Konum

en: Post
tr_TR: YazÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Post / Page Changes
tr_TR: GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderi / Sayfa DeÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸iklikleri

en: Post Created
tr_TR: GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderi OluÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸turuldu

en: Post Deleted
tr_TR: GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderi Silindi

en: Post Trashed
tr_TR: GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderi ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã‚Â¡ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶pe AtÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Post Updated
tr_TR: GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderi GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ncellendi

en: Preset applied.
tr_TR: HazÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r ayar uygulandÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±.

en: Preview
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“nizleme

en: Primary Color (Buttons)
tr_TR: Ana Renk (DÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸meler)

en: Privacy & Retention
tr_TR: Gizlilik ve Saklama

en: Privacy Notice
tr_TR: Gizlilik Bildirimi

en: Pro Tips
tr_TR: Profesyonel ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°puÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Protect this content on the public site using role-based visibility rules.
tr_TR: Bu iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸i herkese aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±k sitede rol tabanlÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼rlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼k kurallarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±yla koruyun.

en: Protect your login, registration, and password reset forms with Google reCAPTCHA. Activate the reCAPTCHA addon to enable this feature.
tr_TR: GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸, kayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±t ve ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ifre sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±fÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rlama formlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± Google reCAPTCHA ile koruyun. Bu ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zelliÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸i etkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirmek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in reCAPTCHA eklentisini aktif edin.

en: Protect your website by changing the login URL and preventing access to wp-login.php and wp-admin directory while not logged in.
tr_TR: Oturum aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ma URL'sini deÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirerek ve oturum aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§mamÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ken wp-login.php ve wp-admin dizinine eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸imi engelleyerek web sitenizi koruyun.

en: Protected Content
tr_TR: Korunan ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§erik

en: Public
tr_TR: Herkese aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±k

en: Quick Draft
tr_TR: HÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zlÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± Taslak

en: Quick Protection Modes
tr_TR: HÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zlÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± koruma modlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Quick post drafting widget
tr_TR: HÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zlÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± yazÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± taslaÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± oluÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸turma widget'ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Rate Limiting
tr_TR: HÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z SÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rlama

en: Read-Only Mode
tr_TR: Salt Okunur Mod

en: Read-only
tr_TR: Salt okunur

en: Read-only Mode
tr_TR: Salt Okunur Mod

en: Read-only mode is active. You can view these settings but cannot save changes.
tr_TR: Read-only mode is active. Bu ayarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ntÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼leyebilirsiniz ancak deÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸iklikleri kaydedemezsiniz.

en: Reason
tr_TR: Neden

en: Recent Comments
tr_TR: Son Yorumlar

en: Recent Drafts
tr_TR: Son Taslaklar

en: Recent Events
tr_TR: Son Etkinlikler

en: Recent comments and published posts
tr_TR: Son yorumlar ve yayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nlanan gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderiler

en: Recently active plugins and plugin-related updates
tr_TR: Son zamanlarda aktif olan eklentiler ve eklenti ile ilgili gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ncellemeler

en: Recently saved draft posts
tr_TR: Son kaydedilen taslak gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderiler

en: Recommended for external URLs.
tr_TR: Harici URL'ler iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nerilir.

en: Recommended setup
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“nerilen kurulum

en: Recommended. Honeypot + timing + flood + score.
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“nerilen. Honeypot + zamanlama + akÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ + puan.

en: Records every blocked or screened decision (spam / trash / drop) for the Logs & Statistics screen.
tr_TR: EngellenmiÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ veya taranmÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ her kararÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± (spam / ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶p / iptal) GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼kler ve ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°statistikler ekranÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in kaydeder.

en: Recovery Key Used
tr_TR: KullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lan Kurtarma AnahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Recovery Keys
tr_TR: Kurtarma AnahtarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Recovery Keys Generated
tr_TR: OluÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸turulan Kurtarma AnahtarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Recovery Keys:
tr_TR: Kurtarma AnahtarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±:

en: Recovery keys allow you to access your account if you lose access to your email.
tr_TR: Kurtarma anahtarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±, e-postanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±za eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸iminizi kaybederseniz hesabÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±za eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸menizi saÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lar.

en: Recovery keys copied to clipboard!
tr_TR: Kurtarma anahtarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± panoya kopyalandÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±!

en: Redirect URL
tr_TR: YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nlendirme URL'si

en: Registration Form
tr_TR: KayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±t Formu

en: Remove
tr_TR: KaldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rmak

en: Remove Widget
tr_TR: Widget'ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± KaldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r

en: Removes authenticator from your account completely.
tr_TR: Authenticator'ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± hesabÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zdan tamamen kaldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r.

en: Rename this item
tr_TR: Bu ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸eyi yeniden adlandÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n

en: Replace WordPress logo with your own (recommended: 20x20px or 40x40px)
tr_TR: WordPress logosunu kendi logonuzla deÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirin (ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nerilen: 20x20 piksel veya 40x40 piksel)

en: Replace the default "Thank you for creating with WordPress" text. Leave empty to hide it completely.
tr_TR: VarsayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lan "WordPress ile oluÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸turduÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸unuz iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in teÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ekkÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼r ederiz" metnini deÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirin. Tamamen gizlemek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in boÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ bÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rakÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Required for Roles
tr_TR: Roller iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in gerekli

en: Resend
tr_TR: Yeniden gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nder

en: Reset
tr_TR: SÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±fÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rla

en: Reset & Re-detect
tr_TR: SÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±fÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rla ve Yeniden AlgÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±la

en: Reset All Settings
tr_TR: TÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m AyarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± SÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±fÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rla

en: Reset all Comment Security settings to default?
tr_TR: TÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m Yorum GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼venliÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸i ayarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± varsayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lana sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±fÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rlamak istiyor musunuz?

en: Right Column (Side)
tr_TR: SaÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ SÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼tun (Yan)

en: Roles
tr_TR: Roller

en: Rotation Cancelled
tr_TR: DÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ndÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼rme ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°ptal Edildi

en: Routed to the WordPress Spam queue. Visible to admins.
tr_TR: WordPress Spam kuyruÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸una yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nlendirilir. YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶neticiler tarafÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndan gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼lebilir.

en: Same
tr_TR: AynÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Same Window
tr_TR: AynÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± Pencere

en: Save Changes
tr_TR: DeÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸iklikleri Kaydet

en: Save Menu
tr_TR: MenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ Kaydet

en: Save Settings
tr_TR: AyarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± Kaydet

en: Save Your Recovery Keys
tr_TR: Kurtarma AnahtarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± Kaydedin

en: Save these keys now. They will not be shown again!
tr_TR: Bu anahtarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸imdi kaydedin. Bir daha gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶sterilmeyecekler!

en: Save these recovery keys now. They can be used to access your account if you lose your phone.
tr_TR: Bu kurtarma anahtarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸imdi kaydedin. Telefonunuzu kaybederseniz hesabÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±za eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸mek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±labilirler.

en: Save to enable the visual editor with full formatting options.
tr_TR: Tam biÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§imlendirme seÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§enekleriyle gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rsel dÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼zenleyiciyi etkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirmek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in kaydedin.

en: Score
tr_TR: Puan

en: Screen Options & Help Tabs
tr_TR: Ekran SeÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§enekleri ve YardÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±m Sekmeleri

en: Search icons...
tr_TR: Simgeleri ara...

en: Search...
tr_TR: Aramak...

en: Secret Key
tr_TR: Gizli Anahtar

en: Secret key copied!
tr_TR: Gizli anahtar kopyalandÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±!

en: Secret rotation cancelled. Your existing authenticator remains active.
tr_TR: Gizli anahtar dÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ndÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼rme iptal edildi. Mevcut authenticator'ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z aktif kalmaya devam ediyor.

en: Security Events
tr_TR: GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼venlik Etkinlikleri

en: Security Warning:
tr_TR: GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼venlik UyarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±:

en: Security breaches, failed logins, bypass events
tr_TR: GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼venlik ihlalleri, baÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸arÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z giriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ler, olaylarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± atlama

en: Security check failed. Please try again.
tr_TR: GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼venlik kontrolÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ baÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸arÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z oldu. LÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼tfen tekrar deneyin.

en: Select Background Image
tr_TR: Arka Plan Resmini SeÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in

en: Select Icon
tr_TR: Simge SeÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§

en: Select Logo
tr_TR: Logoyu SeÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in

en: Select Menu Icon
tr_TR: MenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ Simgesini SeÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in

en: Select an icon for this menu item.
tr_TR: Bu menÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸esi iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in bir simge seÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in.

en: Select which administrators can access this plugin.
tr_TR: Bu eklentiye hangi yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶neticilerin eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ebileceÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ini seÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in.

en: Select which default dashboard widgets to hide from all users.
tr_TR: TÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lardan hangi varsayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lan kontrol paneli widget'larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n gizleneceÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ini seÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in.

en: Select which third-party widgets should remain visible even with auto-hide enabled. Perfect for important widgets like WooCommerce status.
tr_TR: Otomatik gizleme etkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirildiÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸inde bile hangi ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ncÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ taraf widget'larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼r kalacaÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± seÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in. WooCommerce durumu gibi ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nemli widget'lar iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in mÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼kemmeldir.

en: Select which user roles must use 2FA when logging in.
tr_TR: Oturum aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§arken hangi kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± rollerinin 2FA kullanmasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± gerektiÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ini seÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in.

en: Send Code via Email
tr_TR: E-posta ile Kod GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nder

en: Send Test Email
tr_TR: Test E-postasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nder

en: Send email alerts for critical actions
tr_TR: Kritik eylemler iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in e-posta uyarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderin

en: Set Up Authenticator
tr_TR: Authenticator'ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± Kur

en: Set how many invalid verification or recovery key attempts are allowed before temporary lockout.
tr_TR: GeÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ici kilitlemeden ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nce kaÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ tane geÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ersiz doÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulama veya kurtarma anahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± denemesine izin verileceÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ini ayarlayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Settings
tr_TR: Ayarlar

en: Settings saved.
tr_TR: Ayarlar kaydedildi.

en: Setup Complete!
tr_TR: Kurulum TamamlandÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±!

en: Setup Required
tr_TR: Kurulum Gerekli

en: Severity
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€šÃ‚Âiddet

en: Show 404
tr_TR: 404 gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ster

en: Show WordPress Version
tr_TR: WordPress SÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼mÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ster

en: Show a human-readable rejection page on hard drops
tr_TR: Sert iptallerde insanlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n okuyabileceÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸i bir reddetme sayfasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ster

en: Show access denied message
tr_TR: EriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸im reddi mesajÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ster

en: Show on Dashboard only
tr_TR: YalnÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zca Kontrol Panelinde gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ster

en: Shown when the denied behavior resolves to "Show access denied message". HTML and shortcodes are supported. Leave empty to use the built-in default message.
tr_TR: EriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸im reddi davranÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± "EriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸im reddi mesajÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ster" olarak ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼mlendiÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸inde gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶sterilir. HTML ve kÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sa kodlar desteklenir. YerleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ik varsayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lan mesajÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± kullanmak iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in boÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ bÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rakÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Sidebar menu label shown to users.
tr_TR: KullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lara gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶sterilen kenar ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ubuÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸u menÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ etiketi.

en: Sign In
tr_TR: Oturum aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§

en: Silent Mode
tr_TR: Sessiz Mod

en: Silently drop
tr_TR: Sessizce iptal et

en: Site Health Status
tr_TR: Site SaÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±k Durumu

en: Site Key
tr_TR: Site AnahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Site URL Changed
tr_TR: Site URL'si DeÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirildi

en: Site health and performance information
tr_TR: Site saÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ve performans bilgileri

en: Solid Color
tr_TR: DÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼z Renk

en: Some notices contain critical security or update information. We recommend keeping "Super Admin can see all" enabled to ensure important alerts are not missed.
tr_TR: BazÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± bildirimler kritik gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼venlik veya gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ncelleme bilgileri iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§erir. ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“nemli uyarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n kaÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lmamasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in "SÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼per YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici tÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼mÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rebilir" seÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§eneÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ini etkin tutmanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶neririz.

en: Sorry, you are not allowed to view this content.
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€¦Ã¢â‚¬Å“zgÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼z, bu iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸i gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ntÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼leme izniniz yok.

en: Spam threshold (0-100)
tr_TR: Spam eÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸i (0-100)

en: Statistics (last 30 days)
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°statistikler (son 30 gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼n)

en: Step 1: Add to Your Authenticator App
tr_TR: AdÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±m 1: Authenticator UygulamanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±za Ekleyin

en: Step 2: Verify Setup
tr_TR: AdÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±m 2: Kurulumu DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n

en: Stored as trash for short-term review then auto-purged by WordPress.
tr_TR: KÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sa sÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼reli inceleme iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶p olarak saklanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r, ardÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndan WordPress tarafÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndan otomatik temizlenir.

en: Strict
tr_TR: SÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±kÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Submenu Items
tr_TR: Alt MenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸eleri

en: Submenu Link Behavior
tr_TR: Alt MenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ BaÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lantÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± DavranÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Submenu Slug
tr_TR: Alt MenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ SÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼mÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼klÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼bÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶cek

en: Submenu Target (Slug or URL)
tr_TR: Alt MenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ Hedefi (Slug veya URL)

en: Submenu Title
tr_TR: Alt MenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ BaÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Submenus
tr_TR: Alt menÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ler

en: Submission timing check
tr_TR: GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderim zamanlama kontrolÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼

en: Substring (looser)
tr_TR: Alt dize (daha esnek)

en: Super Admin
tr_TR: SÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼per YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici

en: Super Admin Only
tr_TR: YalnÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zca SÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼per YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici

en: Super Admin Protection
tr_TR: SÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼per YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici KorumasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Super Admin can see all
tr_TR: SÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼per YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici tÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼mÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rebilir

en: Support
tr_TR: Destek

en: Supports safe HTML (links and basic formatting).
tr_TR: GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼venli HTML'yi (baÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lantÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lar ve temel biÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§imlendirme) destekler.

en: System Settings
tr_TR: Sistem AyarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Target
tr_TR: Hedef

en: Temporarily Locked
tr_TR: GeÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ici Olarak Kilitlendi

en: Test email sent successfully! Check your inbox.
tr_TR: Test e-postasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± baÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸arÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±yla gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderildi! Gelen kutunuzu kontrol edin.

en: The "Welcome to WordPress" panel shown to new users
tr_TR: Yeni kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lara gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶sterilen "WordPress'e HoÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ Geldiniz" paneli

en: The Super Admin must always have access to prevent lockout. To remove Super Admin access, first assign at least one other administrator as an allowed user.
tr_TR: Kilitlenmeyi ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nlemek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in SÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼per YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶neticinin her zaman eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ime sahip olmasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± gerekir. SÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼per YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸imini kaldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rmak iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ncelikle en az bir yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶neticiyi izin verilen kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± olarak atayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: The code for the new secret is incorrect. Make sure you added the NEW secret to your authenticator app.
tr_TR: Yeni gizli anahtar iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in kod yanlÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸. YENÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â° gizli anahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± authenticator uygulamanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±za eklediÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸inizden emin olun.

en: The code refreshes every 30 seconds. Make sure to enter the current code.
tr_TR: Kod her 30 saniyede bir yenilenir. GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ncel kodu girdiÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸inizden emin olun.

en: The code you entered is incorrect. Make sure you're using the correct secret key and your device time is synchronized.
tr_TR: GirdiÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iniz kod yanlÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸. DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ru gizli anahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± kullandÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zdan ve cihaz saatinizin senkronize olduÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸undan emin olun.

en: The following violations always trigger the silent mode action above, regardless of the spam / drop thresholds: honeypot trip or missing field, timing token tampering, timing too fast, blocked keyword match, and blocked URL host match.
tr_TR: AÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸aÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±daki ihlaller, spam / iptal eÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸iklerinden baÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±msÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z olarak yukarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±daki sessiz mod eylemini her zaman tetikler: honeypot tetiklenmesi veya eksik alan, zamanlama jetonunun kurcalanmasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±, zamanlamanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ok hÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zlÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± olmasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±, engellenmiÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ anahtar kelime eÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸leÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸mesi ve engellenmiÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ URL ana bilgisayarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± eÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸leÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸mesi.

en: The homepage (to detect theme-specific items)
tr_TR: Ana sayfa (temaya ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zgÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸eleri tespit etmek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in)

en: The reCAPTCHA addon is active but API keys are not configured. Add your Google reCAPTCHA site key and secret key to enable protection.
tr_TR: reCAPTCHA eklentisi aktif ancak API anahtarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± yapÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±landÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lmamÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸. KorumayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± etkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirmek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in Google reCAPTCHA site anahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ve gizli anahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ekleyin.

en: The reCAPTCHA addon provides centralized key management for all forms including login, registration, lost password, and comments.
tr_TR: reCAPTCHA eklentisi giriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸, kayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±t, ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ifre sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±fÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rlama ve yorumlar dahil tÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m formlar iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in merkezi anahtar yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netimi saÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lar.

en: Theme Changed
tr_TR: Tema DeÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirildi

en: Theme Changes
tr_TR: Tema DeÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸iklikleri

en: Theme-friendly replacement
tr_TR: Tema dostu deÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirme

en: Theme-friendly replacement keeps the active layout. Full access denied page is safer when a builder or template bypasses the standard content flow.
tr_TR: Tema dostu deÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirme, etkin dÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼zeni korur. Tam eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸im reddi sayfasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±, bir oluÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸turucu veya ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ablon standart iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§erik akÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± atlattÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nda daha gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼venlidir.

en: Theme-friendly replacement keeps the active theme layout and swaps only the main content area. Full access denied page is stricter and prevents builders or theme wrappers from showing protected output.
tr_TR: Tema dostu deÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirme, etkin tema dÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼zenini korur ve yalnÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zca ana iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§erik alanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± deÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirir. Tam eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸im reddi sayfasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± daha katÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±dÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r ve oluÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸turucularÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n veya tema sarmalayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n korunan ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ktÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±yÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶stermesini engeller.

en: Theme-friendly replacement keeps the current theme layout. Full access denied page is safer for builders or templates that bypass the standard content flow.
tr_TR: Tema dostu deÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirme, mevcut tema dÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼zenini korur. Tam eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸im reddi sayfasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±, standart iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§erik akÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± atlayan oluÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸turucular veya ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ablonlar iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in daha gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼venlidir.

en: These actions help you troubleshoot or reset your authenticator setup if needed.
tr_TR: Bu iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸lemler gerektiÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸inde authenticator kurulumunuzu sorun gidermenize veya sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±fÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rlamanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±za yardÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±mcÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± olur.

en: These keys will not be shown again!
tr_TR: Bu anahtarlar bir daha gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶sterilmeyecek!

en: These recovery keys can be used to access your account if you lose access to your email. Each key can only be used once.
tr_TR: Bu kurtarma anahtarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±, e-postanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±za eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸iminizi kaybederseniz hesabÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±za eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸mek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±labilir. Her anahtar yalnÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zca bir kez kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±labilir.

en: Third-Party Widgets
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€¦Ã¢â‚¬Å“ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ncÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ Taraf Widget'lar

en: This feature logs administrative actions for security and auditing purposes. Only administrative actions and technical metadata are logged. Sensitive fields such as passwords, emails, form inputs, and content data are never logged. Enabling this feature may be subject to GDPR/KVKK regulations.
tr_TR: Bu ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zellik, gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼venlik ve denetim amacÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±yla yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netim eylemlerini gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸e kaydeder. YalnÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zca idari eylemler ve teknik meta veriler gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸e kaydedilir. Parolalar, e-postalar, form giriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸leri ve iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§erik verileri gibi hassas alanlar hiÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§bir zaman gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸e kaydedilmez. Bu ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zelliÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸in etkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirilmesi GDPR/KVKK dÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼zenlemelerine tabi olabilir.

en: This is a test email to verify your email delivery is working correctly.
    
    If you received this email, your site can send 2FA verification codes.
tr_TR: Bu, e-posta daÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±tÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±mÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n dÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼zgÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼n ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§alÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± doÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulamaya yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nelik bir test e-postasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±dÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r.
    
    Bu e-postayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± aldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ysanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z siteniz 2FA doÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulama kodlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderebilir.

en: This user has not configured authenticator.
tr_TR: Bu kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± authenticator'ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± yapÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±landÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rmamÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸.

en: This user has set up their authenticator app.
tr_TR: Bu kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± authenticator uygulamasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± kurmuÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸.

en: This user needs to set up their authenticator on next login.
tr_TR: Bu kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n bir sonraki giriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸te authenticator'ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± kurmasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± gerekiyor.

en: This will delete the custom menu and all related submenus. Continue?
tr_TR: Bu, ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zel menÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ ve ilgili tÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m alt menÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼leri silecektir. Devam etmek?

en: Time
tr_TR: Zaman

en: Timestamp
tr_TR: Zaman damgasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Title
tr_TR: BaÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±k

en: To
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°le

en: To detect all frontend items, visit different page types on your site while logged in:
tr_TR: TÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶n uÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸elerini algÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lamak iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in oturum aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§mÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ken sitenizdeki farklÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± sayfa tÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼rlerini ziyaret edin:

en: Tokens are signed with the WordPress salt, bound to the current post, tied to the browser fingerprint, and consumed after a single successful check.
tr_TR: Jetonlar WordPress tuzu ile imzalanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r, geÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§erli yazÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ya baÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r, tarayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± parmak izine baÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±dÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r ve tek baÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸arÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± kontrolden sonra tÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ketilir.

en: Too many failed attempts. Login is temporarily locked. Please try again in %d minutes.
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã‚Â¡ok fazla baÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸arÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z deneme. GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ geÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ici olarak kilitlendi. LÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼tfen %d dakika sonra tekrar deneyin.

en: Too many failed verification attempts. Please try again in %d minutes.
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã‚Â¡ok fazla baÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸arÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z doÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulama denemesi yapÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±. LÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼tfen %d dakika sonra tekrar deneyin.

en: Total: %d logs
tr_TR: Toplam: %d gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼k

en: Track administrative actions for auditing and security monitoring.
tr_TR: Denetim ve gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼venlik izleme iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in idari eylemleri izleyin.

en: Trash
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã‚Â¡ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶p

en: Trust this device for 30 days
tr_TR: Bu cihaza 30 gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼n boyunca gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼venin

en: Two-Factor Authentication (2FA)
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°ki FaktÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ Kimlik DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulama (2FA)

en: Two-Factor Authentication (Authenticator App)
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°ki FaktÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ Kimlik DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulama (Authenticator UygulamasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±)

en: Two-Factor Authentication is currently disabled via wp-config.php (PDT_DISABLE_2FA). Remove this constant to re-enable 2FA protection.
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°ki FaktÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ Kimlik DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulama ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸u anda wp-config.php (PDT_DISABLE_2FA) aracÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±yla devre dÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± bÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rakÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lmÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r. 2FA korumasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± yeniden etkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirmek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in bu sabiti kaldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Two-factor authentication is required but your Authenticator app is not configured. Please log in to the admin panel from a device where you have access, or contact your administrator. If you are an admin, add %s to wp-config.php temporarily to disable 2FA.
tr_TR: ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°ki faktÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ kimlik doÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulama gerekli ancak Authenticator uygulamanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z yapÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±landÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lmamÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸. LÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼tfen eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸iminiz olan bir cihazdan yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netim paneline giriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ yapÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n veya yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶neticinizle iletiÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ime geÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in. YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶neticiyseniz, 2FA'yÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± geÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ici olarak devre dÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± bÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rakmak iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in wp-config.php dosyasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±na %s ekleyin.

en: Type a user name to search and select...
tr_TR: Aramak ve seÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§mek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in bir kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± adÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± yazÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n...

en: Type to find users. Selected users stay visible.
tr_TR: KullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± bulmak iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in yazÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n. SeÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ilen kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lar gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼r kalÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r.

en: URL
tr_TR: URL'si

en: URL access blocked
tr_TR: URL eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸imi engellendi

en: URL host blocklist
tr_TR: URL ana bilgisayar engelleme listesi

en: Unique submenu URL key. Leave empty to auto-generate.
tr_TR: Benzersiz alt menÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ URL anahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±. Otomatik oluÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸turmak iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in boÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ bÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rakÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Unnamed Addon
tr_TR: AdsÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z Eklenti

en: Untitled Widget
tr_TR: BaÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ksÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z Widget

en: Update Menu
tr_TR: GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ncelleme MenÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼sÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼

en: Upload Image
tr_TR: Resim YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼kle

en: Upload Logo
tr_TR: Logoyu YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼kle

en: Upload a custom logo to replace the WordPress logo on the login page.
tr_TR: GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ sayfasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndaki WordPress logosunu deÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirmek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zel bir logo yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼kleyin.

en: Use HTML to add images, buttons, or formatted content
tr_TR: Resimler, dÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸meler veya biÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§imlendirilmiÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§erik eklemek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in HTML kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n

en: Use Recovery Key
tr_TR: Kurtarma AnahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± Kullan

en: Use a plausible-looking name (e.g. "url2", "homepage_alt"). Avoid names like "honeypot". Legacy default names are automatically hardened with a site-specific fallback.
tr_TR: Makul gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nen bir ad kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n (ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶r. "url2", "homepage_alt"). "honeypot" gibi adlardan kaÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n. Eski varsayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lan adlar, siteye ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zel bir yedekle otomatik olarak gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§lendirilir.

en: Use email verification instead
tr_TR: Bunun yerine e-posta doÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulamasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n

en: Use the visual editor to add formatted content, images, links, and more.
tr_TR: BiÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§imlendirilmiÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§erik, gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rseller, baÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lantÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lar ve daha fazlasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± eklemek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rsel dÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼zenleyiciyi kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Use this URI with a QR code generator if you prefer scanning. Most users can simply enter the secret key manually.
tr_TR: TaramayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± tercih ediyorsanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z bu URI'yi bir QR kod oluÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸turucuyla kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n. ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã‚Â¡oÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸u kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± gizli anahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± manuel olarak girebilir.

en: Use this image
tr_TR: Bu resmi kullan

en: Use this logo
tr_TR: Bu logoyu kullan

en: Use this mode
tr_TR: Bu modu kullan

en: Used when the default or per-content denied behavior is set to custom redirect. Leave empty to fall back to the homepage.
tr_TR: VarsayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lan veya iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸e ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zel eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸im reddi davranÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zel yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nlendirme olarak ayarlandÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nda kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r. Ana sayfaya dÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nmek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in boÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ bÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rakÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Useful for debugging false positives. Disable on production for true silent mode.
tr_TR: YanlÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ pozitifleri ayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±klamak iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±dÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r. GerÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ek sessiz mod iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in canlÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± sitede devre dÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± bÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rakÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Useful for help docs, support pages, or external dashboards.
tr_TR: YardÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±m belgeleri, destek sayfalarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± veya harici kontrol panelleri iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±dÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r.

en: User
tr_TR: KullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: User Changes
tr_TR: KullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± DeÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸iklikleri

en: User Created
tr_TR: KullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± OluÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸turuldu

en: User Deleted
tr_TR: KullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± Silindi

en: User ID
tr_TR: KullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± kimliÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸i

en: User Login
tr_TR: KullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸i

en: User Logout
tr_TR: KullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã‚Â¡ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±kÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: User Role Changed
tr_TR: KullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± RolÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ DeÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirildi

en: Username or Email Address
tr_TR: KullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± AdÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± veya E-posta Adresi

en: Users with this level will not see the plugin menu and cannot access plugin pages via direct URL.
tr_TR: Bu seviyeye sahip kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lar eklenti menÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼sÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶remez ve eklenti sayfalarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±na doÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rudan URL ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼zerinden eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸emez.

en: Verification Code
tr_TR: DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulama Kodu

en: Verification Code Resent
tr_TR: DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulama Kodu Yeniden GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderildi

en: Verification Failed
tr_TR: DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulama BaÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸arÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z

en: Verification Required
tr_TR: DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulama Gerekli

en: Verification code expired. Please try logging in again.
tr_TR: DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulama kodunun sÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼resi doldu. LÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼tfen tekrar giriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ yapmayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± deneyin.

en: Verification session expired. Please try logging in again.
tr_TR: DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulama oturumunun sÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼resi doldu. LÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼tfen tekrar giriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ yapmayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± deneyin.

en: Verify & Activate
tr_TR: DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rula ve EtkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tir

en: Verify & Complete Setup
tr_TR: DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rula ve Kurulumu Tamamla

en: Verify & Login
tr_TR: DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rula ve GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ Yap

en: Verify Recovery Key
tr_TR: Kurtarma AnahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rula

en: Verify Recovery Key & Login
tr_TR: Kurtarma AnahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ve Oturum AÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§mayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n

en: Verify Setup
tr_TR: Kurulumu DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rula

en: Verify Your Setup
tr_TR: Kurulumunuzu DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n

en: Verify email delivery using the test email feature
tr_TR: Test e-postasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zelliÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ini kullanarak e-posta teslimini doÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n

en: Version %s
tr_TR: SÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m %s

en: Visibility
tr_TR: GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼rlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼k

en: Visibility & Access
tr_TR: GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼rlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼k ve EriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸im

en: Visible
tr_TR: GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼r

en: Visit your site's frontend while logged in to detect items like "Edit Post", "Customize", etc.
tr_TR: "GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderiyi DÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼zenle", "ÃƒÆ’Ã†â€™ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã¢â‚¬Å“zelleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tir" vb. ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸eleri tespit etmek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in oturum aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§tÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zda sitenizin ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶n yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼zÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ ziyaret edin.

en: Warning: If 2FA is misconfigured or email delivery fails, you may lose access to your site.
tr_TR: UyarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±: 2FA yanlÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ yapÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±landÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lmÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸sa veya e-posta teslimi baÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸arÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z olursa sitenize eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸iminizi kaybedebilirsiniz.

en: We sent a 6-digit verification code to
tr_TR: 6 haneli doÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulama kodunu ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸u adrese gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nderdik

en: Welcome %s! Your account requires two-factor authentication.
tr_TR: HoÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ geldiniz %s! HesabÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z iki faktÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ kimlik doÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulama gerektiriyor.

en: Welcome Panel
tr_TR: KarÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lama Paneli

en: What to do with a comment that crosses the threshold or trips a hard signal (honeypot / timing).
tr_TR: EÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸i aÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸an veya sert bir sinyali (honeypot / zamanlama) tetikleyen bir yorumla ne yapÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lacaÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±.

en: When
tr_TR: Ne zaman

en: When disabled, all protection modes and advanced rules are effectively inactive.
tr_TR: Devre dÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± bÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rakÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nda, tÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m koruma modlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ve geliÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸miÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ kurallar fiilen etkisizdir.

en: When disabled, any single violation goes to the silent mode action.
tr_TR: Devre dÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±yken, herhangi bir ihlal sessiz mod eylemine yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nlendirilir.

en: When enabled, any widget added by plugins or themes will be automatically hidden. Use the whitelist below to allow specific widgets.
tr_TR: EtkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirildiÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸inde, eklentiler veya temalar tarafÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndan eklenen tÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m widget'lar otomatik olarak gizlenecektir. Belirli widget'lara izin vermek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in aÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸aÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±daki beyaz listeyi kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: When enabled, only selected users can access this plugin. Others will not see the menu or be able to access pages directly.
tr_TR: EtkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirildiÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸inde, yalnÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zca seÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§ilen kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lar bu eklentiye eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ebilir. DiÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸erleri menÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶remez veya sayfalara doÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rudan eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸emez.

en: When enabled, wp-login.php and wp-admin will redirect to 404 for non-logged-in users.
tr_TR: EtkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirildiÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸inde, wp-login.php ve wp-admin, oturum aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§mamÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lar iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in 404'e yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nlendirilecektir.

en: Where should the logo link to? Leave empty for dashboard.
tr_TR: Logo nereye baÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lanmalÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±dÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r? Kontrol paneli iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in boÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ bÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rakÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Where to Enable
tr_TR: Nerede EtkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirilsin

en: Where to redirect users who try to access wp-login.php or wp-admin directly. Use "404" to show a 404 page.
tr_TR: DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rudan wp-login.php veya wp-admin'e eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸meye ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§alÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸an kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±larÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n nereye yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nlendirileceÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸i. 404 sayfasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶stermek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in "404"ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ kullanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: Whole word / repeated word (recommended)
tr_TR: TÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m kelime / tekrarlanan kelime (ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nerilen)

en: Widget ID: %s
tr_TR: Widget kimliÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸i: %s

en: Widget Title
tr_TR: Widget BaÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: Widget Visibility
tr_TR: Widget GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼rlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼

en: Widget Whitelist
tr_TR: Widget Beyaz Listesi

en: Widgets added by plugins and themes. These are automatically detected from your dashboard.
tr_TR: Eklentiler ve temalar tarafÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndan eklenen widget'lar. Bunlar kontrol panelinizden otomatik olarak algÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r.

en: Widgets are automatically detected when you visit the Dashboard. Any new widgets added by plugins will appear here after you visit the Dashboard page.
tr_TR: Kontrol Panelini ziyaret ettiÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸inizde widget'lar otomatik olarak algÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r. Eklentiler tarafÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndan eklenen yeni widget'lar, Kontrol Paneli sayfasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ziyaret ettikten sonra burada gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼necektir.

en: With auto-hide enabled, your dashboard stays clean even when you install new plugins. Only whitelisted widgets (like WooCommerce) will appear.
tr_TR: Otomatik gizleme etkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirildiÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸inde, yeni eklentiler yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼kleseniz bile kontrol paneliniz temiz kalÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r. YalnÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zca beyaz listeye alÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nmÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ widget'lar (WooCommerce gibi) gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼necektir.

en: WordPress Events and News
tr_TR: WordPress Etkinlikleri ve Haberleri

en: WordPress Logo
tr_TR: WordPress Logosu

en: WordPress admin target or full external URL.
tr_TR: WordPress yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici hedefi veya tam harici URL.

en: WordPress browser compatibility recommendation
tr_TR: WordPress tarayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±cÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± uyumluluÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸u ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nerisi

en: WordPress community events and news feed
tr_TR: WordPress topluluk etkinlikleri ve haber akÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: You can customize this list with the pdt_comment_security_hard_block_reasons filter.
tr_TR: Bu listeyi pdt_comment_security_hard_block_reasons filtresiyle ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zelleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirebilirsiniz.

en: You can view Comment Security settings but cannot save changes.
tr_TR: Yorum GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼venliÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸i ayarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ntÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼leyebilirsiniz ancak deÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸iklikleri kaydedemezsiniz.

en: You can view settings but cannot make changes. Contact your administrator for full access.
tr_TR: AyarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ntÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼leyebilirsiniz ancak deÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸iklik yapamazsÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z. Tam eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸im iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶neticinizle iletiÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ime geÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in.

en: You do not have permission to access that page. This restriction has been set by your administrator.
tr_TR: Bu sayfaya eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸im izniniz yok. Bu kÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±tlama yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶neticiniz tarafÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndan ayarlandÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±.

en: You do not have permission to access this page.
tr_TR: Bu sayfaya eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸im izniniz yok.

en: You do not have permission to manage Activity Log settings.
tr_TR: Etkinlik GÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ ayarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netme izniniz yok.

en: You do not have permission to view activity logs.
tr_TR: Etkinlik gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nlÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼klerini gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ntÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼leme izniniz yok.

en: You have read-only access. Contact your administrator to modify authenticator settings.
tr_TR: Salt okunur eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸iminiz var. Authenticator ayarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± deÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirmek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶neticinizle iletiÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ime geÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in.

en: You have unsaved changes. Are you sure you want to leave?
tr_TR: KaydedilmemiÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ deÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸iklikleriniz var. AyrÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lmak istediÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸inden emin misin?

en: You must complete this setup before you can access the site. This only needs to be done once.
tr_TR: Siteye eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ebilmek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in bu kurulumu tamamlamanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z gerekiyor. Bu iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸lem yalnÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zca bir kez yapÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r.

en: You must sign in with an authorized account to view this content.
tr_TR: Bu iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§eriÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸i gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ntÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼lemek iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in yetkili bir hesapla oturum aÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§manÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z gerekir.

en: Your Secret Key
tr_TR: Gizli AnahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z

en: Your authenticator app is configured and ready.
tr_TR: Authenticator uygulamanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z yapÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±landÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ve hazÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r.

en: Your authenticator app is configured and ready. You'll be asked for a code when logging in.
tr_TR: Authenticator uygulamanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z yapÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±landÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ve hazÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r. GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ yaparken kod istenecek.

en: Your authenticator app is now linked to your account. You will use it to verify your identity when logging in.
tr_TR: Authenticator uygulamanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z artÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±k hesabÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±za baÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸lÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±. GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ yaparken kimliÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸inizi doÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulamak iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in bunu kullanacaksÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z.

en: Your authenticator has been updated successfully. New recovery keys have been generated.
tr_TR: Authenticator'ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z baÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸arÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±yla gÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ncellendi. Yeni kurtarma anahtarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± oluÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸turuldu.

en: Your comment could not be processed. Please try again later.
tr_TR: Yorumunuz iÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸lenemedi. LÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼tfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Your current login URL:
tr_TR: Mevcut giriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ URL'niz:

en: Your new secret is ready. Add it to your authenticator app and verify it below. Your old authenticator will continue working until you verify the new one.
tr_TR: Yeni gizli anahtarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z hazÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±r. Authenticator uygulamanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±za ekleyin ve aÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸aÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±dan doÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n. Yenisini doÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulayana kadar eski authenticator'ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§alÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸maya devam edecek.

en: Your reCAPTCHA keys were automatically imported from the Login Page settings. The Login Page module now reads keys from here.
tr_TR: reCAPTCHA anahtarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ SayfasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ayarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndan otomatik olarak iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§e aktarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±. GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ SayfasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± modÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼lÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼ artÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±k anahtarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± buradan okuyor.

en: Your role requires 2FA. Complete the setup below.
tr_TR: RolÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼z 2FA gerektiriyor. AÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸aÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±daki kurulumu tamamlayÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n.

en: [%s] 2FA Email Test
tr_TR: [%s] 2FA E-posta Testi

en: [%s] Critical Admin Action Alert
tr_TR: [%s] Kritik YÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netici ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â°ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸lemi UyarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: [%s] Your Verification Code
tr_TR: [%s] DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulama Kodunuz

en: [%s] Your verification code
tr_TR: [%s] DoÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulama kodunuz

en: admin.php?page=my-page or https://example.com/help
tr_TR: admin.php?page=sayfam veya https://example.com/help

en: admin.php?page=my-plugin or https://example.com/help
tr_TR: admin.php?page=eklentim veya https://example.com/help

en: attempts
tr_TR: giriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸imler

en: e.g., Powered by Your Agency Name
tr_TR: ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶r. AjansÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±n AdÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± TarafÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ndan Desteklenmektedir

en: hours
tr_TR: saat

en: minutes
tr_TR: dakika

en: my-login
tr_TR: benim-giriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸im

en: my-submenu
tr_TR: alt menÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m

en: reCAPTCHA Active
tr_TR: reCAPTCHA Aktif

en: reCAPTCHA Addon Available
tr_TR: reCAPTCHA Eklentisi Mevcut

en: reCAPTCHA Error
tr_TR: reCAPTCHA HatasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: reCAPTCHA Not Configured
tr_TR: reCAPTCHA YapÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±landÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±lmadÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: reCAPTCHA Protection
tr_TR: reCAPTCHA KorumasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±

en: reCAPTCHA Version
tr_TR: reCAPTCHA SÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼rÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼mÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼

en: reCAPTCHA addon is configured but login form protection is not enabled. Enable "Login Form" in the reCAPTCHA settings to protect your login page.
tr_TR: reCAPTCHA eklentisi yapÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±landÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±rÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ldÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± ancak giriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ formu korumasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± etkin deÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸il. GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ sayfanÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±zÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± korumak iÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§in reCAPTCHA ayarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±nda "GiriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ Formu" seÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§eneÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸ini etkinleÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸tirin.

en: reCAPTCHA protection is enabled and working on your login form. All reCAPTCHA settings are now managed from the dedicated reCAPTCHA addon.
tr_TR: reCAPTCHA korumasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± giriÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ formunuzda etkin ve ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â§alÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸ÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±yor. TÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼m reCAPTCHA ayarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± artÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±k ÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶zel reCAPTCHA eklentisinden yÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶netiliyor.

en: reCAPTCHA settings saved.
tr_TR: reCAPTCHA ayarlarÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± kaydedildi.

en: reCAPTCHA verification failed. Please go back and try again.
tr_TR: reCAPTCHA doÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulamasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± baÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸arÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z oldu. LÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼tfen geri dÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶nÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼p tekrar deneyin.

en: reCAPTCHA verification failed. Please try again.
tr_TR: reCAPTCHA doÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸rulamasÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â± baÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸arÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±z oldu. LÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¼tfen tekrar deneyin.

en: v3 Score Threshold
tr_TR: v3 Puan EÃƒÆ’Ã¢â‚¬Â¦Ãƒâ€¦Ã‚Â¸iÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€¦Ã‚Â¸i

en: woocommerce
    rank-math
    elementor
tr_TR: wooCommerce
    sÃƒÆ’Ã¢â‚¬ÂÃƒâ€šÃ‚Â±ralama-matematik
    elementÃƒÆ’Ã†â€™Ãƒâ€šÃ‚Â¶r

en: ÃƒÆ’Ã‚Â¢ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã‚Â Ãƒâ€šÃ‚Â Bookmark this!
tr_TR: ÃƒÆ’Ã‚Â¢ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Ã‚Â Ãƒâ€šÃ‚Â Bunu yer imlerine ekleyin!
