Flexy Consent - en to mk translation catalogue (318 entries)

en: 100,000 Pageviews/Month<br>Geo-Targeting<br>43 Languages Supported<br>E-mail &amp; Chat Support<br>TCF 2.2 Support<br>Cookie Scanner<br>Auto Blocker<br>Google Consent Mode V2<br>API support
mk: 100.000 прегледи на страници/месец<br>Гео-таргетирање<br>Поддржани 43 јазици<br>Е-пошта &amp; Поддршка за разговор<br>Поддршка TCF 2.2<br>Скенер за колачиња<br>Автоматски блокирач<br>Режим за согласност на Google V2<br>Поддршка за API

en: 5,000 Pageviews/Month<br>Geo-Targeting<br>Single Language<br>E-mail Support<br>TCF 2.2 Support<br><del>Cookie Scanner</del><br><del>Auto Blocker</del><br><del>Google Consent Mode V2</del><br><del>API support</del>
mk: 5.000 прегледи на страници/месец<br>Гео-таргетирање<br>Еден јазик<br>Поддршка за е-пошта<br>Поддршка TCF 2.2<br><del>Скенер за колачиња</del><br><del>Автоматски блокирач</ del><br><del>Режим за согласност на Google V2</del><br><del>Поддршка за API</del>

en: <strong>Please fix the following errors:</strong><ul>
mk: <strong>Поправете ги следните грешки:</strong><ul>

en: [Number]% off
mk: [Number]% попуст

en: Accepted
mk: Прифатено

en: Actions
mk: Акции

en: Ad personalization signals allow Google to use collected data to personalize ads. Disable this to stop personalized ads.
mk: Сигналите за персонализација на реклами му дозволуваат на Google да користи собрани податоци за персонализирање реклами. Оневозможете го ова за да престанете со персонализирани реклами.

en: Add a link to your cookie declaration page from your privacy policy, cookie policy, or website footer:
mk: Додајте врска до страницата за декларација за колачиња од вашата политика за приватност, политика за колачиња или подножје на веб-локација:

en: Add Cookie
mk: Додадете колаче

en: Add your cookie policy link here. This link will be shown to users when they click on "Cookie Policy" button in the consent banner.
mk: Додајте ја врската со вашата политика за колачиња овде. Оваа врска ќе им се прикаже на корисниците кога ќе кликнат на копчето „Политика за колачиња“ во банерот за согласност.

en: Add your privacy policy link here. This link will be shown to users when they click on "Privacy Policy" button in the consent banner.
mk: Додајте ја врската за вашата политика за приватност овде. Оваа врска ќе им се прикаже на корисниците кога ќе кликнат на копчето „Политика за приватност“ во банерот за согласност.

en: Additional Settings
mk: Дополнителни поставки

en: Address
mk: Адреса

en: Address Line 1
mk: Адреса Линија 1

en: Address Line 2
mk: Адреса Линија 2

en: Ads Data Redaction redacts sensitive information related to ads, enhancing user privacy.
mk: Редакцијата на податоци за реклами ги редактира чувствителните информации поврзани со рекламите, подобрувајќи ја приватноста на корисниците.

en: All Types
mk: Сите типови

en: All user and website information will be lost and cannot be recovered.
mk: Сите информации за корисникот и веб-локацијата ќе бидат изгубени и не може да се обноват.

en: Allow Ad Personalization Signals
mk: Дозволи сигнали за персонализација на реклами

en: Allow Google Signals
mk: Дозволи Google Signals

en: Also you can add code similar to the one below to your page (Optional)
mk: Исто така, можете да додадете код сличен на оној подолу на вашата страница (опционално)

en: Analytics
mk: Анализа

en: Analytics and performance tracking
mk: Анализа и следење на перформансите

en: Annual
mk: Годишен

en: API Key
mk: API клуч

en: Are you sure you want to cancel your subscription?
mk: Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете претплатата?

en: Are you sure you want to delete this cookie?
mk: Дали сте сигурни дека сакате да го избришете ова колаче?

en: Associated Script
mk: Поврзана скрипта

en: Authentication failed!
mk: Автентикацијата не успеа!

en: Auto-updates with changes
mk: Автоматско ажурирање со промени

en: Automatic Cookie Detection
mk: Автоматско откривање колачиња

en: Available languages
mk: Достапни јазици

en: Avoid using your own website's URL as the Script URL, as it may disrupt your website's functionality.
mk: Избегнувајте да го користите URL-то на вашата веб-локација како URL-адреса за скрипта, бидејќи тоа може да ја наруши функционалноста на вашата веб-локација.

en: Basic Information
mk: Основни информации

en: Business Account
mk: Деловна сметка

en: Buy
mk: Купи

en: Buy a new plan
mk: Купете нов план

en: Can be linked from your privacy policy or cookie policy
mk: Може да се поврзе од вашата политика за приватност или политика за колачиња

en: Canada
mk: Канада

en: Cancel
mk: Откажи

en: Cancel current plan and subscribe to [PlanName] plan
mk: Откажете го тековниот план и претплатете се на планот [PlanName]

en: Cancel Subscription
mk: Откажете ја претплатата

en: Cancelling...
mk: Се откажува...

en: CCPA transparency requirements
mk: Барања за транспарентност на CCPA

en: Change display language using client location and browser language
mk: Променете го јазикот на прикажување користејќи ја локацијата на клиентот и јазикот на прелистувачот

en: Change email address
mk: Променете ја адресата на е-пошта

en: Change your email address
mk: Променете ја вашата адреса за е-пошта

en: Check your email box
mk: Проверете го полето за е-пошта

en: Choose a payment method
mk: Изберете начин на плаќање

en: City
mk: Градот

en: Click "Add Cookie" to create your first cookie entry
mk: Кликнете на „Додај колаче“ за да го креирате вашиот прв запис за колачиња

en: Close
mk: Затвори

en: Close my account
mk: Затвори ја мојата сметка

en: Company
mk: Компанија

en: Company Name
mk: Име на компанија

en: Completed
mk: Завршено

en: Configure Scan
mk: Конфигурирајте го скенирањето

en: Consent not required
mk: Не е потребна согласност

en: Consent requested
mk: Се бара согласност

en: Contact Us
mk: Контактирајте не

en: Continue
mk: Продолжи

en: Control whether Google Analytics automatically sends page view events or visitor will select them.
mk: Контролирајте дали Google Analytics автоматски испраќа настани за преглед на страница или посетителот ќе ги избере.

en: cookie
mk: колаче

en: Cookie added successfully!
mk: Колачето е успешно додадено!

en: Cookie Declaration Script
mk: Скрипта за декларација за колачиња

en: Cookie deleted successfully!
mk: Колачето е успешно избришано!

en: Cookie Details:
mk: Детали за колачиња:

en: Cookie law disclosure obligations
mk: Обврски за откривање на законот за колачиња

en: Cookie List
mk: Список со колачиња

en: Cookie Manager
mk: Менаџер за колачиња

en: Cookie Name
mk: Име на колаче

en: Cookie name is required
mk: Потребно е име на колаче

en: Cookie Names
mk: Имиња на колачиња

en: Cookie Policy
mk: Политика за колачиња

en: Cookie Scanner
mk: Скенер за колачиња

en: Cookie Scanner IP Addresses
mk: IP-адреси на скенер за колачиња

en: Cookie updated successfully!
mk: Колачето е успешно ажурирано!

en: Cookies Found
mk: Пронајдени колачиња

en: Copied!
mk: Копирано!

en: Copy and paste new API key here from [email]
mk: Копирајте и залепете нов API клуч овде од [email]

en: Copy Script Tag
mk: Копирај ознака за скрипта

en: Copy the script tag from the "Script Code" tab. This is a simple one-line HTML tag that you'll add to your website.
mk: Копирајте ја ознаката за скрипта од табулаторот „Скрипт код“. Ова е едноставна HTML ознака од една линија што ќе ја додадете на вашата веб-страница.

en: Copy to Clipboard
mk: Копирај во таблата со исечоци

en: Could not extract script URL
mk: Не може да се извлече URL на скриптата

en: Country
mk: Земја

en: Created
mk: Создаден

en: Current Plan
mk: Тековен план

en: Custom
mk: Прилагодено

en: Custom CSS
mk: Прилагодено CSS

en: Custom logo
mk: Прилагодено лого

en: Dashboard
mk: Контролна табла

en: Debit or Credit Card
mk: Дебитна или кредитна картичка

en: Default consent management language for website visitors
mk: Стандарден јазик за управување со согласност за посетителите на веб-локацијата

en: Delete Account
mk: Избриши сметка

en: Description
mk: Опис

en: Description and Purpose
mk: Опис и цел

en: Description will be saved for the selected language
mk: Описот ќе се зачува за избраниот јазик

en: Disabled (Consent window will not be displayed on your website)
mk: Оневозможено (Прозорецот за согласност нема да се прикаже на вашата веб-локација)

en: Display Name
mk: Прикажано име

en: Display privacy button
mk: Прикажи копче за приватност

en: Domains
mk: Домени

en: Don't let consent management intimidate you. Protect your users' privacy with the most affordable CMP without compromising security. Continue now to become compliant or view pricing to pick a plan suitable for you.
mk: Не дозволувајте управувањето со согласноста да ве заплаши. Заштитете ја приватноста на вашите корисници со најприфатливиот CMP без да ја загрозите безбедноста. Продолжете сега да ги исполнувате условите или погледнете ги цените за да изберете план погоден за вас.

en: Downgrade to free package
mk: Префрлете се на бесплатен пакет

en: Download Page URL
mk: УРЛ на страницата за преземање

en: e.g., Analytics Cookie (optional - defaults to name)
mk: на пр., колаче за аналитика (опционално - стандардно за именување)

en: Edit Cookie
mk: Уреди колаче

en: Email
mk: Е-пошта

en: Enable Ads Data Redaction
mk: Овозможете Редакција на податоци за реклами

en: Enable auto blocker
mk: Овозможете автоматско блокирање

en: Enable Consent Management
mk: Овозможете управување со согласност

en: Enable customization
mk: Овозможи прилагодување

en: Enable Google Consent Mode v2
mk: Овозможете го режимот за согласност на Google v2

en: Enable Restricted Data Processing
mk: Овозможете Ограничена обработка на податоци

en: Enable URL Passthrough
mk: Овозможете УРЛ-премин

en: Enable URL passthrough to allow Google Analytics to track URL parameters across pages during navigation.
mk: Овозможете премин на URL за да дозволите Google Analytics да ги следи параметрите на URL-адресата низ страниците за време на навигацијата.

en: Enabled
mk: Овозможено

note: Description of the plugin
en: Enhance compliance with a robust, lightweight CMP solution FlexyConsent-easy GDPR consent management for WordPress sites.
mk: Подобрете ја усогласеноста со робусното, лесно CMP решение FlexyConsent-лесно за управување со согласност GDPR за веб-локациите на WordPress.

en: Enter a URL
mk: Внесете URL-адреса

en: Enter CSS code
mk: Внесете CSS код

en: Enter one domain per line [line1][line2][line3]
mk: Внесете еден домен по линија [line1][line2][line3]

en: Enter the URL of the page you want to scan for cookies
mk: Внесете го URL-то на страницата што сакате да ја скенирате за колачиња

en: Enter the URL of the page you want to scan for cookies. Our scanner will analyze the page and detect all cookies being used.
mk: Внесете го URL-то на страницата што сакате да ја скенирате за колачиња. Нашиот скенер ќе ја анализира страницата и ќе ги открие сите колачиња што се користат.

en: Error
mk: Грешка

en: Essential
mk: Суштински

en: Essential and functional cookies
mk: Суштински и функционални колачиња

en: European Union / European Economic Area / United Kingdom
mk: Европска унија / Европска економска област / Обединето Кралство

en: Examples: Session, 30 days, 1 year, 2 years, etc.
mk: Примери: Сесија, 30 дена, 1 година, 2 години итн.

en: Failed to load script
mk: Не успеа да се вчита скриптата

en: Features
mk: Карактеристики

en: Firewall Setup Required:
mk: Потребно е поставување на заштитен ѕид:

en: FlexyConsent only works on domains listed here. Please enter only root domains without "www" or "https://
mk: FlexyConsent работи само на домени наведени овде. Внесете само коренски домени без „www“ или „https://

en: Font family
mk: Семејство на фонтови

en: Font size
mk: Големина на фонтот

en: For best results, scan your homepage or a page that loads all your tracking scripts and cookies.
mk: За најдобри резултати, скенирајте ја вашата почетна страница или страница што ги вчитува сите ваши скрипти и колачиња за следење.

en: For example, if the third-party script that sets this cookie is:
mk: На пример, ако скриптата од трета страна што го поставува ова колаче е:

en: Full Name
mk: Целосно име

en: GDPR Article 13 compliance
mk: Усогласеност со GDPR член 13

en: Google Signals includes cross-device reporting, remarketing, and other data collection for signed-in users.
mk: Google Signals вклучува известување меѓу уреди, ремаркетинг и друго собирање податоци за најавените корисници.

en: Helps you comply with transparency requirements
mk: Ви помага да се усогласите со барањата за транспарентност

en: How to Add Cookie Declaration to Your Website
mk: Како да додадете декларација за колачиња на вашата веб-страница

en: How to Add to Your Website
mk: Како да додадете на вашата веб-страница

en: HTML Script Tag
mk: Ознака за HTML скрипта

en: IAB TCF (Advertising)
mk: IAB TCF (Рекламирање)

en: If empty, will default to the cookie name
mk: Ако е празно, стандардно ќе биде името на колачето

en: If no script url provided, the cookie shouldn't be marked as essential.
mk: Ако не е обезбедено URL на скриптата, колачето не треба да биде означено како суштинско.

en: If you cancel your subscription, the subscription will continue until the end of the term but will not be renewed.
mk: Ако ја откажете претплатата, претплатата ќе продолжи до крајот на рокот, но нема да се обновува.

en: If you require any further information, feel free to [LinkBefore]contact us[LinkAfter].
mk: Ако ви требаат дополнителни информации, слободно [LinkBefore]контактирајте не[LinkAfter].

en: Important
mk: важно

en: Important:
mk: Важно:

en: Invoice Info
mk: Информации за фактура

en: IP Addresses
mk: IP адреси

en: ISO 27001 documentation standards
mk: Стандарди за документација ISO 27001

en: Just copy this single script tag and paste it into your website's HTML head section. This will automatically generate the cookie declaration tables on your page.
mk: Само копирајте ја оваа единствена ознака за скрипта и залепете ја во делот за глава на HTML на вашата веб-страница. Ова автоматски ќе ги генерира табелите за декларација на колачиња на вашата страница.

en: Language
mk: Јазик

en: Layout Properties
mk: Својства на распоред

en: Legal Compliance Benefits
mk: Придобивки од законска усогласеност

en: Legal compliance regulations like GDPR, CCPA, and other privacy laws require websites to provide transparent information about all cookies they use. This script generates a professional cookie declaration tables that:
mk: Регулативите за правна усогласеност како GDPR, CCPA и други закони за приватност бараат од веб-локациите да обезбедуваат транспарентни информации за сите колачиња што ги користат. Оваа скрипта генерира професионални табели за декларации за колачиња кои:

en: Lists all cookies used on your website in organized tables
mk: Ги наведува сите колачиња што се користат на вашата веб-локација во организирани табели

en: Live Preview - Exactly How It Will Look on Your Website
mk: Преглед во живо - точно како ќе изгледа на вашата веб-страница

en: Loading cookie declaration preview...
mk: Се вчитува преглед на декларација за колачиња...

en: Loading domains...
mk: Се вчитуваат домени...

en: Loading languages...
mk: Се вчитуваат јазици...

en: Loading preview...
mk: Се вчитува преглед...

en: Loading scan status...
mk: Се вчитува статусот на скенирање...

en: Loading script...
mk: Се вчитува скриптата...

en: Loading...
mk: Се вчитува...

en: Make sure our scanner IP addresses are whitelisted in your firewall
mk: Проверете дали нашите IP адреси на скенерот се на белата листа во вашиот заштитен ѕид

en: Manage Privacy Settings
mk: Управувајте со поставките за приватност

en: Marketing
mk: Маркетинг

en: Marketing and advertising cookies
mk: Колачиња за маркетинг и рекламирање

en: Mobile responsive design
mk: Мобилен одговорен дизајн

en: Monthly
mk: Месечно

en: Name
mk: Име

en: Name On Invoice
mk: Име на фактура

en: New email address
mk: Нова адреса на е-пошта

en: New visitors
mk: Нов посетител

en: No cookies found
mk: Не се пронајдени колачиња

en: No domain selected
mk: Не е избран домен

en: No projects available
mk: Нема достапни проекти

en: No scans found for this domain
mk: Не се пронајдени скенирања за овој домен

en: Open in New Tab
mk: Отворете во нова картичка

en: Option 1 - Add to HTML Head
mk: Опција 1 - Додај во HTML глава

en: Option 2 - Add to Specific Page
mk: Опција 2 - Додај на одредена страница

en: Organized by categories
mk: Организирано по категории

en: Others
mk: Други

en: Page Preview
mk: Преглед на страница

en: Pageviews with consent
mk: Прегледи на страница со согласност

en: Pageviews with no preference
mk: Прегледи на страници без претпочитање

en: Pageviews without consent
mk: Прегледи на страници без согласност

en: Partially accepted
mk: Делумно прифатено

en: Paste the script tag into your Cookie Declaration HTML where you want the tables to appear:
mk: Залепете ја ознаката за скрипта во вашата HTML декларација за колачиња каде што сакате да се појавуваат табелите:

en: Payment
mk: Плаќање

en: Payment Result
mk: Резултат на плаќање

en: Period
mk: Период

en: Personal Account
mk: Лична сметка

en: Personalization
mk: Персонализација

en: Personalization and preference cookies
mk: Колачиња за персонализација и приоритети

en: Plan Features
mk: Карактеристики на планот

en: Please add our cookie scanner IP addresses to the whitelist on your firewall to allow scanning.
mk: Додадете ги нашите IP адреси на скенерот за колачиња на белата листа на вашиот заштитен ѕид за да дозволите скенирање.

en: Please add these IP addresses to your firewall whitelist to allow our cookie scanner to access your website:
mk: Додадете ги овие IP адреси на вашата бела листа на заштитен ѕид за да му дозволите на нашиот скенер за колачиња да пристапи до вашата веб-локација:

en: Please enter required information before subscribing.
mk: Ве молиме внесете ги потребните информации пред да се претплатите.

en: Please write your email address to confirm.
mk: Ве молиме напишете ја вашата е-адреса за да потврдите.

en: Post Code
mk: Поштенски код

en: Preview
mk: Преглед

en: Preview Unavailable
mk: Прегледот е недостапен

en: Privacy Policy
mk: Политика за приватност

en: Privacy policy links
mk: Врски на политиката за приватност

en: Privacy Trigger
mk: Активирање на приватност

en: Privacy Trigger Customization (Optional)
mk: Приспособување на активирањето за приватност (опционално)

en: Privacy URL
mk: УРЛ за приватност

en: Professional styling
mk: Професионален стајлинг

en: Project not found for selected domain
mk: Проектот не е пронајден за избраниот домен

en: Properties
mk: Својства

en: Ready to Use
mk: Подготвен за употреба

en: Refresh
mk: Освежи

en: Rejected
mk: Одбиено

en: Remaining time: [dayCount] day
mk: Преостанато време: [dayCount] ден

en: Remaining time: [dayCount] days
mk: Преостанато време: [dayCount] денови

en: Remaining time: [monthCount] month
mk: Преостанато време: [monthCount] месец

en: Remaining time: [monthCount] months
mk: Преостанато време: [monthCount] месеци

en: Required
mk: Задолжително

en: Restricted Data Processing limits the use of personal data for advertising and analytics to comply with privacy regulations, such as CCPA. When enabled, personalized ads will be restricted, and only certain data will be used for measurement and analytics.
mk: Ограничената обработка на податоци ја ограничува употребата на лични податоци за рекламирање и аналитика за да се усогласи со прописите за приватност, како што е CCPA. Кога е овозможено, персонализираните реклами ќе бидат ограничени и само одредени податоци ќе се користат за мерење и аналитика.

en: Retention Period
mk: Период на задржување

en: Returning visitors
mk: Се враќаат посетители

en: Save
mk: Зачувај

en: Scan History
mk: Скенирајте историја

en: Scan Status
mk: Статус на скенирање

en: Scan your website to automatically detect cookies and update your cookie list. Our advanced scanner analyzes your web pages and identifies all cookies being used, including tracking pixels, analytics cookies, and third-party integrations.
mk: Скенирајте ја вашата веб-локација за автоматско откривање колачиња и ажурирање на списокот со колачиња. Нашиот напреден скенер ги анализира вашите веб-страници и ги идентификува сите колачиња што се користат, вклучувајќи пиксели за следење, колачиња за аналитика и интеграции од трета страна.

en: Scanned URL
mk: Скенирана URL-адреса

en: Scanner Actions
mk: Дејства на скенерот

en: Script Tag for Your Website
mk: Ознака за скрипта за вашата веб-страница

en: Script URL
mk: URL на скрипта

en: Security
mk: Безбедност

en: Select
mk: Изберете

en: Select a domain above to manage cookies
mk: Изберете домен погоре за да управувате со колачиња

en: Select Domain
mk: Изберете домен

en: Select Language
mk: Изберете Јазик

en: Select Type
mk: Изберете Тип

en: Send
mk: Испрати

en: Send Page View
mk: Испрати Приказ на страница

en: Shows cookie purposes, retention periods, and providers
mk: Ги прикажува целите на колачињата, периодите на задржување и давателите на услуги

en: Simple Integration
mk: Едноставна интеграција

en: Start New Scan
mk: Започнете ново скенирање

en: Start Scan
mk: Започнете со скенирање

en: Start your first scan by entering a URL above
mk: Започнете го вашето прво скенирање со внесување на URL-адреса погоре

en: Status
mk: Статус

en: Step 1: Copy the Script Tag
mk: Чекор 1: Копирајте ја ознаката за скрипта

en: Step 2: Add to Your Website's HTML
mk: Чекор 2: Додајте во HTML на вашата веб-страница

en: Step 3: Link from Your Privacy Policy
mk: Чекор 3: Врска од вашата Политика за приватност

en: Step 4: Automatic Updates
mk: Чекор 4: Автоматско ажурирање

en: Subscribe
mk: Претплатете се

en: Subscribed
mk: Претплатен

en: Subscription
mk: Претплата

en: Subscription period
mk: Период на претплата

en: Subscriptions
mk: Претплати

en: Technical Details
mk: Технички детали

en: The consent message containing IAB TCF vendors and purposes will be shown to visitors from the selected regions.<br>Recommended if your website displays ads.
mk: Пораката за согласност која содржи продавачи и цели на IAB TCF ќе им се прикаже на посетителите од избраните региони.<br>Се препорачува ако вашата веб-локација прикажува реклами.

en: The script automatically updates when you modify your cookie configuration in this manager. No need to manually update your website - it stays current automatically!
mk: Скриптата автоматски се ажурира кога ја менувате конфигурацијата на колачињата во овој менаџер. Нема потреба рачно да ја ажурирате вашата веб-страница - таа останува актуелна автоматски!

en: The script will work perfectly when implemented on your website. This preview limitation doesn't affect the actual functionality.
mk: Скриптата ќе работи совршено кога ќе се имплементира на вашата веб-страница. Ова ограничување за преглед не влијае на вистинската функционалност.

en: The wait for update setting defines how long Google Consent Mode should wait (in milliseconds) before updating the consent state. It helps ensure that consent choices are processed before tracking begins.
mk: Поставката за чекање за ажурирање дефинира колку долго треба да чека Режимот за согласност на Google (во милисекунди) пред да се ажурира состојбата на согласност. Тоа помага да се осигура дека изборите за согласност се обработуваат пред да започне следењето.

en: Third-party integrations and plugins
mk: Интеграции и приклучоци од трети страни

en: This action cannot be reversed.
mk: Ова дејство не може да се врати назад.

en: This is exactly what your website visitors will see when they visit your cookie declaration page. The script automatically organizes your cookies by category (Essential, Analytics, Marketing, etc.) and displays all the required information for legal compliance.
mk: Ова е токму она што посетителите на вашата веб-страница ќе го видат кога ќе ја посетат страницата за декларација за колачиња. Скриптата автоматски ги организира вашите колачиња по категорија (Essential, Analytics, Marketing итн.) и ги прикажува сите потребни информации за законска усогласеност.

en: This preview shows exactly how the cookie declaration will appear on your website when visitors access it. The tables below contain your current cookie configuration and will update automatically when you modify your cookies in this manager.
mk: Овој преглед точно покажува како декларацијата за колачиња ќе се појави на вашата веб-локација кога посетителите ќе пристапат до неа. Табелите подолу ја содржат вашата тековна конфигурација на колачиња и автоматски ќе се ажурираат кога ќе ги измените вашите колачиња во овој менаџер.

en: This script generates tables based on your current cookie configuration.
mk: Оваа скрипта генерира табели врз основа на вашата моментална конфигурација на колачиња.

en: This script is hosted securely and will automatically display your current cookie configuration. It updates automatically when you modify cookies in this manager.
mk: Оваа скрипта е безбедно хостирана и автоматски ќе ја прикаже вашата тековна конфигурација на колачиња. Автоматски се ажурира кога ги менувате колачињата во овој менаџер.

en: This setting allows you to show the IAB Transparency and Consent Framework message beyond GDPR-regulated countries, helping you maintain compliance and maximize ad revenue in other key markets.
mk: Оваа поставка ви овозможува да ја прикажете пораката од рамката за транспарентност и согласност на IAB надвор од земјите регулирани со GDPR, помагајќи ви да ја одржите усогласеноста и да ги максимизирате приходите од реклами на други клучни пазари.

en: Tip:
mk: Совет:

en: Total pageviews
mk: Вкупно прегледи на страници

en: Total visitors
mk: Вкупно посетители

en: Type
mk: Тип

en: Type is required
mk: Потребен е тип

en: Typical scan time: 1-3 hours.
mk: Типично време на скенирање: 1-3 часа.

en: Unable to load the script in preview mode due to CORS restrictions.
mk: Не може да се вчита скриптата во режим на преглед поради ограничувањата на CORS.

en: United States of America
mk: Соединетите Американски Држави

en: Unlimited Pageviews/Month<br>Geo-Targeting<br>43 Languages Supported<br>E-mail & Chat Support<br>TCF 2.2 Support<br>Cookie Scanner<br>Auto Blocker<br>Google Consent Mode V2<br>API support
mk: Неограничени прегледи на страници/месец<br>Гео-таргетирање<br>Поддржани 43 јазици<br>Поддршка за е-пошта и разговор<br>Поддршка TCF 2.2<br>Скенер за колачиња<br>Автоматски блокирач<br>Режим за согласност на Google V2<br> > Поддршка за API

en: Update Email
mk: Ажурирајте ја е-поштата

en: Update Email Validate Key
mk: Ажурирајте го клучот за валидација на е-пошта

en: Update user info
mk: Ажурирајте ги корисничките информации

en: Update User Settings
mk: Ажурирајте ги корисничките поставки

en: Updates automatically as you modify your cookie configuration
mk: Се ажурира автоматски додека ја менувате конфигурацијата на колачињата

en: Use system font family
mk: Користете го семејството на системски фонтови

en: User Info
mk: Информации за корисникот

en: User Information
mk: Кориснички информации

en: User Settings
mk: Кориснички поставки

en: User-Friendly
mk: Пријателски за корисниците

en: VAT Number
mk: ДДВ број

en: Vendor
mk: Продавач

en: Vendor Information
mk: Информации за продавачот

en: View IP Addresses
mk: Погледнете ги IP адресите

en: View Policy
mk: Прикажи политика

en: View Status
mk: Прикажи статус

en: Visitor selection
mk: Избор на посетители

en: Visits with consent
mk: Посети со согласност

en: Visits with no preference
mk: Посети без претпочитање

en: Visits without consent
mk: Посети без согласност

en: Wait for update
mk: Почекајте ажурирање

en: Warning: This is an advanced feature designed for users familiar with CSS. If you are not experienced with CSS, please leave this field empty.
mk: Предупредување: ова е напредна функција наменета за корисници запознаени со CSS. Ако не сте искусни со CSS, оставете го ова поле празно.

en: Website Settings
mk: Поставки за веб-страница

en: Welcome to Flexy Consent
mk: Добредојдовте во Flexy Consent

en: What Our Scanner Detects:
mk: Што открива нашиот скенер:

en: When implemented on your website, this script will automatically display your cookie declaration tables.
mk: Кога ќе се имплементира на вашата веб-локација, оваа скрипта автоматски ќе ги прикаже табелите за декларација на колачиња.

en: Why Do You Need This?
mk: Зошто ви е потребно ова?

en: You can copy the code below and use it in the footer of your page (Optional)
mk: Можете да го копирате кодот подолу и да го користите во подножјето на вашата страница (Изборно)

en: You can only assign one website to one subscription!
mk: Можете да доделите само една веб-локација на една претплата!

en: You cannot close your account because you have a paid subscription and its current period will end on [endDate].<br>You can edit from [URL]
mk: Не можете да ја затворите вашата сметка бидејќи имате платена претплата и нејзиниот тековен период ќе заврши на [endDate].<br>Можете да уредувате од [URL]

en: You cannot close your account because you have a project belonging to another service: [serviceNames].<br> You can edit from [URL]
mk: Не можете да ја затворите вашата сметка затоа што имате проект што припаѓа на друга услуга: [serviceNames].<br> Можете да уредувате од [URL]

en: You cannot close your account because you have another project: [projectNames].<br>You can edit from [URL]
mk: Не можете да ја затворите вашата сметка бидејќи имате друг проект: [projectNames].<br>Можете да уредувате од [URL]

en: You have a free subscription.
mk: Имате бесплатна претплата.

en: You have a paid subscription and plan for next period.
mk: Имате платена претплата и планирате за следниот период.

en: You should enter the Script URL pattern as:
mk: Треба да ја внесете шемата за URL на скрипта како:

en: Your cookie declaration script is ready to use.
mk: Вашата скрипта за декларација за колачиња е подготвена за употреба.

en: Your email address is wrong.
mk: Вашата адреса за е-пошта е погрешна.

en: Your Script
mk: Вашето сценарио

en: Your subscription will be cancelled at the end of the period.
mk: Вашата претплата ќе биде откажана на крајот на периодот.

en: Your subscription will be renewed at the end of the period.
mk: Вашата претплата ќе се обнови на крајот на периодот.

en: Your website [domain] has reached the monthly page view limit on the [planName] plan. To ensure uninterrupted service and accurate consent tracking, we recommend upgrading your plan.
mk: Вашата веб-локација [domain] го достигна месечниот лимит за преглед на страницата на планот [planName]. За да се обезбеди непречена услуга и точно следење на согласноста, препорачуваме да го надградите вашиот план.

en: Your website visitors will see a clean, organized tables showing exactly what cookies your site uses and why - building trust and meeting legal requirements.
mk: Посетителите на вашата веб-локација ќе видат чисти, организирани табели кои покажуваат точно какви колачиња користи вашата страница и зошто - градење доверба и исполнување на законските барања.
