editoria11y 3.0.0 - en to nb translation catalogue (579 entries)

en: "Autodetect" selects:<br><em><code>body &gt; *:not(#wpadminbar, script, style, .ed11y-element)</code></em>
nb: "Automatisk gjenkjenning" velger:<br><em><code>body &gt; *:not(#wpadminbar, script, style, .ed11y-element)</code></em>

en: %1$s of %2$s sites visited (%3$s updated).
nb: %1$s av %2$s nettsteder besøkt (%3$s oppdatert).

en: %d minute
nb: %d minutt

en: %d minutes
nb: %d minutter

en: %d result
nb: %d resultat

en: %d results
nb: %d resultater

en: %d second
nb: %d sekund

en: %d seconds
nb: %d sekunder

en: %s hour
nb: %s time

en: %s hours
nb: %s timer

en: %s pages
nb: %s sider

en: (Part of CSA suite)
nb: (Del av CSA-pakken)

en: (text match only)
nb: (kun teksttreff)

en: ...other...
nb: ...annet...

en: A duplicate copy of Editoria11y Accessibility Checker (the free version) was deactivated here: Editoria11y CSA is already active and provides the same checks.
nb: En duplikatkopi av Editoria11y tilgjengelighetssjekker (gratisversjonen) ble deaktivert her: Editoria11y CSA er allerede aktiv og utfører de samme kontrollene.

en: A previous update attempt did not finish.
nb: Et tidligere oppdateringsforsøk ble ikke fullført.

en: A schema update is required.
nb: En skjemaoppdatering er påkrevd.

en: API error.
nb: API-feil.

en: ARIA and focus
nb: ARIA og fokus

en: Accessibility
nb: Tilgjengelighet

en: Activate a license network-wide
nb: Aktiver lisens for hele nettverket

en: Activate on every site in this network
nb: Aktiver på alle nettsteder i dette nettverket

en: Activated %1$d of %2$d sites.
nb: Aktiverte %1$d av %2$d nettsteder.

en: Activation API returned an unspecified error.
nb: Aktiverings-APIet returnerte en uspesifisert feil.

en: Activation cancelled. Already-activated sites keep their license.
nb: Aktivering avbrutt. Allerede aktiverte nettsteder beholder lisensen sin.

en: Activation finished with %d sites in error. Review the list below and retry once the cause is fixed.
nb: Aktivering fullført med %d nettsteder med feil. Se gjennom listen nedenfor og prøv på nytt når årsaken er rettet.

en: Activation in progress
nb: Aktivering pågår

en: Active
nb: Aktiv

en: Active (enforced)
nb: Aktiv (håndhevet)

en: Add New
nb: Legg til ny

en: Add custom rule
nb: Legg til egendefinert regel

en: Add network custom rule
nb: Legg til egendefinert nettverksregel

en: Add or remove filetypes. Set to "false" to disable the test altogether. Providing any value will override the default.
nb: Legg til eller fjern filtyper. Sett verdien til "false" for å deaktivere testen helt. Enhver verdi overstyrer standardverdien.

en: Add your first rule
nb: Legg til din første regel

en: Added to the built-in detection list (Looker/Data Studio, Tableau, Power BI, Qlik). Provide a comma-separated list of domains or URL fragments. To stop flagging visualizations entirely, disable that test above.
nb: Legges til den innebygde gjenkjenningslisten (Looker/Data Studio, Tableau, Power BI, Qlik). Angi en kommaseparert liste med domener eller URL-fragmenter. For å stoppe flagging av visualiseringer helt, deaktiver testen ovenfor.

en: Added to the built-in detection list (SoundCloud, Simplecast, Podbean, Buzzsprout, Spotify, Apple Podcasts and other major hosts). Provide a comma-separated list of domains or URL fragments. To stop flagging audio entirely, disable that test above.
nb: Legges til den innebygde gjenkjenningslisten (SoundCloud, Simplecast, Podbean, Buzzsprout, Spotify, Apple Podcasts og andre store tjenester). Angi en kommaseparert liste med domener eller URL-fragmenter. For å stoppe flagging av lyd helt, deaktiver testen ovenfor.

en: Added to the built-in detection list (YouTube, Vimeo, Panopto, Wistia, Dailymotion, Brightcove, Vidyard and generic video URLs). Provide a comma-separated list of domains or URL fragments, e.g. yuja.com. To stop flagging videos entirely, disable that test above.
nb: Legges til den innebygde gjenkjenningslisten (YouTube, Vimeo, Panopto, Wistia, Dailymotion, Brightcove, Vidyard og generiske video-URL-er). Angi en kommaseparert liste med domener eller URL-fragmenter, f.eks. yuja.com. For å stoppe flagging av videoer helt, deaktiver testen ovenfor.

en: Admin label for the configuration page
nb: Administratoretikett for konfigurasjonssiden

en: Admin label is required.
nb: Administratoretikett er påkrevd.

en: Advanced settings
nb: Avanserte innstillinger

en: Alert
nb: Varsel

en: Alert content
nb: Varslingsinnhold

en: Alert report: "%s"
nb: Varselrapport: "%s"

en: Alert type
nb: Varseltype

en: Alert type must be Error or Manual check.
nb: Varseltype må være Feil eller Manuell sjekk.

en: Alert types
nb: Varseltyper

en: Alerts
nb: Varsler

en: Alerts by page
nb: Varsler per side

en: Alerts dismissed by
nb: Varsler avvist av

en: Alerts dismissed by %s
nb: Varsler avvist av %s

en: Alerts in these regions will be shown to both developers and editors. One selector per line.
nb: Varsler i disse områdene vil vises for både utviklere og redaktører. Én velger per linje.

en: Alerts on pages created by %s
nb: Varsler på sider opprettet av %s

en: Alerts on pages created by author
nb: Varsler på sider opprettet av forfatter

en: Alerts on pages of type "%s"
nb: Varsler på sider av typen "%s"

en: All custom rules
nb: Alle egendefinerte regler

en: All elements
nb: Alle elementer

en: All network rules
nb: Alle nettverksregler

en: All text elements: Headings, Paragraphs, Blockquotes and Lists
nb: Alle tekstelementer: Overskrifter, Avsnitt, Blokksitering og Lister

en: Alt text should not be the same as caption text
nb: Alternativ tekst skal ikke være identisk med bildeteksten

en: Alt text used as a link should not be a URL
nb: Alternativ tekst brukt som lenke bør ikke være en URL

en: Always start open
nb: Start alltid åpen

en: An activation run is already in progress.
nb: En aktivering pågår allerede.

en: An unknown error occurred.
nb: En ukjent feil oppstod.

en: Any
nb: Alle

en: Apply all the tests and role assignments below to
nb: Bruk alle testene og rolletildelingene nedenfor på

en: Apply filters
nb: Bruk filtre

en: Are the symbols or emoji in this link meaningful?
nb: Er symbolene eller emojiene i denne lenken meningsfulle?

en: Are there redundant words in this alt text?
nb: Inneholder denne alternative teksten overflødige ord?

en: Assertiveness
nb: Varslingsnivå

en: At least one rule criterion is required: a filter selector OR one or more include-text strings.
nb: Minst ett regelkriterium er påkrevd: en filtervelger ELLER én eller flere inkluder-tekststrenger.

en: Attributes on tag (e.g. href and src)
nb: Attributter på tag (f.eks. href og src)

en: Audio flagged as needing a manual check for transcripts
nb: Lyd som er flagget som å trenge manuell kontroll av transkripsjon

en: Author
nb: Forfatter

en: Auto-detect any Web components
nb: Oppdag webkomponenter automatisk

en: Autodetect
nb: Automatisk gjenkjenning

en: Back
nb: Tilbake

en: Back to dashboard
nb: Tilbake til kontrollpanelet

en: Background data update is in progress. Click below to drive it to completion now.
nb: Bakgrunnsoppdatering av data pågår. Klikk under for å fullføre den nå.

en: Background licensing tasks run slowly via WP-Cron; leave this page open to run a batch every 15 seconds.
nb: Bakgrunnsoppgaver for lisensiering kjører sakte via WP-Cron; la denne siden være åpen for å kjøre en bunke hvert femtende sekund.

en: Body fields are preceded by an H1 (the post or page title), so their highest heading level should be H2.
nb: Brødtekstfelt kommer etter en H1 (innleggets eller sidens tittel), så deres høyeste overskriftsnivå bør være H2.

en: Broken same-page link
nb: Intern lenke fungerer ikke

en: Browsers pause API operations in background tabs.
nb: Nettlesere pauser API-operasjoner i bakgrunnsfaner.

en: Button has an invalid ARIA label
nb: Knappen har en ugyldig ARIA-etikett

en: Button is missing an accessible label
nb: Knappen mangler en tilgjengelig etikett

en: Button name repeats the word "button"
nb: Knappens navn gjentar ordet «button»

en: By
nb: Av

en: By default both admins and editors can view reports.
nb: Som standard kan både administratorer og redaktører vise rapporter.

en: Can this alt text be shorter?
nb: Kan denne alternative teksten være kortere?

en: Can this heading be shorter?
nb: Kan denne overskriften være kortere?

en: Can this linked alt text be shorter?
nb: Kan den alternative teksten for lenkebildet være kortere?

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cancelled
nb: Avbrutt

en: Cancelling…
nb: Avbryter…

en: Case sensitive
nb: Skiller mellom store og små bokstaver

en: Check inside these specific Web components
nb: Kontroller inne i disse spesifikke webkomponentene

en: Check the %s for roadmap proposals and discussions.
nb: Se %s for veikartforslag og diskusjoner.

en: Checker mode for content roles
nb: Kontrollmodus for innholdsroller

en: Checker mode for developer roles
nb: Visningsmodus for utviklervarsler

en: Checker mode inside editor
nb: Kontrollmodus inne i redigeringsverktøyet

en: Checking schema state…
nb: Sjekker skjematilstand …

en: Choose when the control panel should open and show inline tips. "Start open if there are any alerts" is recommended, as it helps tips get noticed over time.
nb: Velg når kontrollpanelet skal åpnes og vise innebygde tips. «Start åpen dersom det finnes varsler» anbefales, da det hjelper tips med å bli lagt merke til over tid.

en: Choose whether to show inline tips while editing post and page content. The checker always hides while editing templates and layouts.
nb: Velg om innebygde tips skal vises under redigering av innlegg og sideinnhold. Sjekkerens vises aldri under redigering av maler og oppsett.

en: Comma-separated selectors for competing widgets, e.g. .interface-interface-skeleton__sidebar.
nb: Kommaseparerte velgere for konkurrerende widgeter, f.eks. .interface-interface-skeleton__sidebar.

en: Common choices
nb: Vanlige valg

en: Configuration Guide
nb: Konfigurasjonsveiledning

en: Contact Editoria11y
nb: Kontakt Editoria11y

en: Content alerts
nb: Varsler om innhold

en: Content headings should not be used inside tables
nb: Innholdsoverskrifter bør ikke brukes inni tabeller

en: Content type
nb: Innholdstype

en: Contrast
nb: Kontrast

en: Could not load the page list. Reload this page to retry; if the problem persists, your login session may have expired.
nb: Kunne ikke laste sidelisten. Last denne siden på nytt for å prøve igjen; hvis problemet fortsetter, kan innloggingssesjonen din ha utløpt.

en: Count
nb: Antall

en: Crawl delay
nb: Forsinkelse mellom gjennomsøkinger

en: Crawl preview
nb: Forhåndsvisning av gjennomsøking

en: Crawler
nb: Gjennomsøker

en: Create rule
nb: Opprett regel

en: Current
nb: Gjeldende

en: Custom Rules
nb: Egendefinerte regler

en: Custom rule deleted.
nb: Egendefinert regel slettet.

en: Custom rule not found
nb: Egendefinert regel ble ikke funnet

en: Custom rule saved.
nb: Egendefinert regel lagret.

en: Custom rules
nb: Egendefinerte regler

en: Custom rules (CSA)
nb: Egendefinerte regler (CSA)

en: Custom rules are a CSA feature. Activate CSA to add and edit rules; existing rules remain stored and become editable again on reactivation.
nb: Egendefinerte regler er en CSA-funksjon. Aktiver CSA for å legge til og redigere regler; eksisterende regler beholdes lagret og blir redigerbare igjen ved reaktivering.

en: Custom rules let CSA admins register additional accessibility tests with their own selectors, labels, and tip content. Activate CSA to manage them here.
nb: Egendefinerte regler lar CSA-administratorer registrere flere tilgjengelighetstester med egne velgere, etiketter og tips-innhold. Aktiver CSA for å administrere dem her.

en: DISABLE_WP_CRON is enabled on this site. The activation worker depends on WP-Cron firing — make sure your system cron is hitting wp-cron.php, or activation will not progress.
nb: DISABLE_WP_CRON er aktivert på dette nettstedet. Aktiveringsarbeideren er avhengig av at WP-Cron kjører — sørg for at systemkronen treffer wp-cron.php, ellers vil aktiveringen ikke gå videre.

en: Database update complete.
nb: Databaseoppdateringen er fullført.

en: Date created
nb: Opprettet dato

en: Date modified
nb: Endret dato

en: Deactivate license network-wide
nb: Deaktiver lisens for hele nettverket

en: Deactivate licenses network-wide
nb: Deaktiver lisenser for hele nettverket

en: Deactivate the Editoria11y CSA license on every site in this network? Each site's license slot will be returned to your Freemius account.
nb: Deaktivere Editoria11y CSA-lisensen på alle nettsteder i dette nettverket? Hvert nettsteds lisensplass vil bli returnert til din Freemius-konto.

en: Deactivated %1$d of %2$d sites.
nb: Deaktiverte %1$d av %2$d nettsteder.

en: Deactivation API call did not clear the install license.
nb: API-kallet for deaktivering fjernet ikke installasjonslisensen.

en: Deactivation cancelled. Already-deactivated sites stay deactivated.
nb: Deaktivering avbrutt. Allerede deaktiverte nettsteder forblir deaktivert.

en: Deactivation finished with %d sites in error. Review the list below and retry once the cause is fixed.
nb: Deaktivering fullført med %d nettsteder med feil. Se gjennom listen nedenfor og prøv på nytt når årsaken er rettet.

en: Deactivation in progress
nb: Deaktivering pågår

en: Default for all sites (skip custom values)
nb: Standard for alle nettsteder (hopper over egendefinerte verdier)

en: Default for new sites
nb: Standard for nye nettsteder

en: Defaults
nb: Standardinnstillinger

en: Define the parts of each page Editoria11y checks. Activating CSA unlocks an additional "developer area" superset that runs more checks and routes alerts to the roles you choose.
nb: Definer hvilke deler av hver side Editoria11y skal sjekke. Aktivering av CSA låser opp et ekstra "utviklerområde"-sett som kjører flere kontroller og ruter varsler til rollene du velger.

en: Define your own accessibility tests. Each rule pairs a CSS selector with a tip shown to users; rules ship over the cached static config alongside the built-in test catalog.
nb: Definer dine egne tilgjengelighetstester. Hver regel kobler en CSS-velger til et tips som vises til brukerne; reglene leveres over den hurtigbufrede statiske konfigurasjonen, sammen med den innebygde testkatalogen.

en: Delete
nb: Slett

en: Delete this custom rule?
nb: Slette denne egendefinerte regelen?

en: Delete this network rule? Every site on the network will stop receiving it.
nb: Slette denne nettverksregelen? Alle nettsteder i nettverket vil slutte å motta den.

en: Detected
nb: Oppdaget

en: Detected on
nb: Oppdaget dato

en: Detecting dynamic and shadow content
nb: Oppdage dynamisk og skyggedom-innhold

en: Dev alerts
nb: Utviklervarsler

en: Developer alerts
nb: Utviklervarsler

en: Developer roles
nb: Utviklerroller

en: Developer scan area
nb: Skanneområde for utviklere

en: Developers only
nb: Bare utviklere

en: Did you mean a different language code?
nb: Mente du en annen språkkode?

en: Disable on this site
nb: Deaktiver på dette nettstedet

en: Disable sync altogether
nb: Deaktiver synkronisering helt

en: Disabled
nb: Deaktivert

en: Disabled in network defaults
nb: Deaktivert i nettverksstandarden

en: Disabled on this site
nb: Deaktivert på dette nettstedet

en: Disabled rules stay in network storage but are not sent to any site.
nb: Deaktiverte regler beholdes i nettverkslageret, men sendes ikke til noe nettsted.

en: Disabled rules stay in storage but are not sent to the browser.
nb: Deaktiverte regler beholdes i lageret, men sendes ikke til nettleseren.

en: Dismiss key
nb: Avvisningsnøkkel

en: Dismiss key must be Text content or Attributes.
nb: Avvisningsnøkkel må være Tekstinnhold eller Attributter.

en: Dismissals
nb: Avvisninger

en: Dismissed alert
nb: Avvist varsel

en: Do not check contrast for these elements
nb: Ikke kontroller kontrast for disse elementene

en: Do not check for any errors inside these elements
nb: Ikke se etter feil inne i disse elementene

en: Do not check for content errors inside these elements
nb: Ikke se etter innholdsfeil inne i disse elementene

en: Do not check on pages with these elements
nb: Ikke utfør kontroll på sider som inneholder disse elementene

en: Do not justify text
nb: Vennligst unngå fulljustering (tekst i begge marger)

en: Do not use sub/superscript as visual formatting
nb: Vennligst ikke bruk hevet eller senket skrift som ren visuell formatering

en: Do not watch for changes
nb: Ikke overvåk endringer

en: Does this alt text describe the link or the image?
nb: Beskriver denne alt-teksten lenken eller bildet?

en: Does this alt text make sense as part of this link?
nb: Gir denne alternative teksten mening i denne lenkesammenhengen?

en: Does this audio have a transcript?
nb: Har denne lydfilen en transkripsjon?

en: Does this graphic or icon have enough contrast?
nb: Har denne grafikken eller dette ikonet tilstrekkelig kontrast?

en: Does this image's alt describe the image or the link?
nb: Beskriver denne alternative teksten bildet eller lenken?

en: Does this link open a new tab without warning?
nb: Åpner denne lenken en ny fane uten advarsel?

en: Does this linked image need a description?
nb: Trenger dette lenkede bildet en beskrivelse?

en: Does this placeholder text have enough contrast?
nb: Har denne plassholderteksten tilstrekkelig kontrast?

en: Does this text have enough contrast?
nb: Har denne teksten tilstrekkelig kontrast?

en: Don't flag elements if they contain any of these words or phrases. E.g., a link to a development server is ok if it contains "dev." One per line.
nb: Ikke merk elementer hvis de inneholder noen av disse ordene eller frasene. F.eks. er en lenke til en utviklingsserver ok hvis den inneholder "dev." Én per linje.

en: Don't show edit links on tips in these containers
nb: Ikke vis redigeringslenker i tips innenfor disse beholderne

en: Done
nb: Ferdig

en: Download results as CSV
nb: Last ned resultater som CSV

en: Duplicate ID attribute
nb: Duplisert ID-attributt

en: Dynamically refresh if new content appears
nb: Oppdater dynamisk når nytt innhold dukker opp

en: Each rule pairs a CSS selector (and/or text-content match) with an alert shown to users. Rules ship over the cached static config alongside built-in tests.
nb: Hver regel kobler en CSS-velger (og/eller et tekstinnholdstreff) til et varsel som vises til brukerne. Reglene leveres over den hurtigbufrede statiske konfigurasjonen, sammen med de innebygde testene.

en: Edit
nb: Rediger

en: Edit Media
nb: Rediger medium

en: Edit custom rule
nb: Rediger egendefinert regel

en: Edit network custom rule
nb: Rediger egendefinert nettverksregel

en: Editoria11y Accessibility Checker (CSA)
nb: Editoria11y tilgjengelighetssjekker (CSA)

en: Editoria11y Accessibility Report
nb: Editoria11y tilgjengelighetsrapport

en: Editoria11y CSA license
nb: Editoria11y CSA-lisens

en: Editoria11y CSA pricing
nb: Editoria11y CSA-priser

en: Editoria11y CSA: the loaded Freemius SDK (version %1$s) is newer than the highest tested version (%2$s). Another Freemius-using plugin on this site has bundled a newer SDK build. The network license activation page may not behave as expected; review release notes or contact support if you hit issues.
nb: Editoria11y CSA: den innlastede Freemius SDK (versjon %1$s) er nyere enn den høyest testede versjonen (%2$s). Et annet programtillegg på dette nettstedet har inkludert en nyere SDK-versjon. Siden for nettverkslisensaktivering fungerer kanskje ikke som forventet; se utgivelsesnotatene eller kontakt support hvis du støter på problemer.

en: Editoria11y Crawler
nb: Editoria11y gjennomsøker

en: Editoria11y Custom Rules
nb: Editoria11y egendefinerte regler

en: Editoria11y Drupal issue queue
nb: Editoria11y Drupal-saksliste

en: Editoria11y Library issue queue
nb: Editoria11y-bibliotekets saksliste

en: Editoria11y License & Account
nb: Editoria11y lisens og konto

en: Editoria11y Settings
nb: Innstillinger for Editoria11y

en: Editoria11y WordPress issue queue
nb: Editoria11y WordPress-saksliste

en: Editoria11y database tables are missing.
nb: Editoria11y mangler sine databasetabeller.

en: Editoria11y database update
nb: Editoria11y-databaseoppdatering

en: Editoria11y database update did not complete; the crawler is paused until an administrator retries the update.
nb: Oppdateringen av Editoria11y-databasen ble ikke fullført; gjennomsøkeren er satt på pause inntil en administrator forsøker oppdateringen på nytt.

en: Editoria11y database update did not complete; the dashboard is paused until an administrator retries the update.
nb: Oppdateringen av Editoria11y-databasen ble ikke fullført; kontrollpanelet er satt på pause inntil en administrator forsøker oppdateringen på nytt.

en: Editoria11y database update did not complete; writes are paused until an administrator retries the update.
nb: Oppdateringen av Editoria11y-databasen ble ikke fullført; skrivinger er satt på pause inntil en administrator forsøker oppdateringen på nytt.

en: Editoria11y database update encountered an error during finalization.
nb: Oppdateringen av Editoria11y-databasen støtte på en feil under sluttføringen.

en: Editoria11y database update failed and writes are paused.
nb: Oppdateringen av Editoria11y-databasen mislyktes, og skrivinger er satt på pause.

en: Editoria11y default or locked network settings
nb: Editoria11y standard- eller låste nettverksinnstillinger

en: Editoria11y defaults
nb: Editoria11y-standardinnstillinger

en: Editoria11y detects hidden tooltips and warns the user when they try to jump to them from the panel. For elements on this list, Editoria11y will dispatch a JS event instead of a warning, so custom JS in your theme can first reveal the hidden tip (e.g., open an accordion or tab panel).
nb: Editoria11y oppdager skjulte verktøytips og advarer brukeren når de prøver å hoppe til dem fra panelet. For elementer i denne listen sender Editoria11y i stedet en JS-hendelse i stedet for en advarsel, slik at egendefinert JS i temaet ditt først kan vise det skjulte tipset (f.eks. åpne et trekkspill eller fanepanel).

en: Editoria11y is missing its vendored dependencies. Run "composer install" inside the plugin directory or reinstall the plugin from a complete release archive.
nb: Editoria11y mangler sine medfølgende avhengigheter. Kjør "composer install" i programtilleggets katalog, eller installer programtillegget på nytt fra et komplett utgivelsesarkiv.

en: Editoria11y is not, however, free to develop or support.
nb: Editoria11y er derimot ikke gratis å utvikle eller drifte.

en: Editoria11y is updating existing dismissal records in the background.
nb: Editoria11y oppdaterer eksisterende avvisningsoppføringer i bakgrunnen.

en: Editoria11y library forums
nb: Editoria11y-bibliotekets forum

en: Editoria11y license
nb: Editoria11y-lisens

en: Editoria11y needs to update its database tables.
nb: Editoria11y må oppdatere databasetabellene sine.

en: Editoria11y network custom rules
nb: Editoria11y egendefinerte nettverksregler

en: Editoria11y network licenses are activated from a dedicated page that walks every site in the network in cron-driven batches. This avoids the SDK's 1,000-site limit and keeps the page responsive on large multisites.
nb: Editoria11y-nettverkslisenser aktiveres fra en dedikert side som går gjennom alle nettsteder i nettverket i kron-drevne bunker. Dette unngår SDK-ens grense på 1 000 nettsteder og holder siden responsiv på store multisiter.

en: Editoria11y promotes accessibility in a unique way. Its tools are highly effective at helping non-technical authors prepare content that can be enjoyed equally by disabled Web users. We consider this a public good, so <strong>Editoria11y will always be free to use</strong>.
nb: Editoria11y fremmer tilgjengelighet på en unik måte. Verktøyene er svært effektive til å hjelpe ikke-tekniske forfattere med å lage innhold som kan oppleves likeverdig av nettbrukere med funksjonsnedsettelser. Vi anser dette som et gode for samfunnet, så <strong>Editoria11y vil alltid være gratis å bruke</strong>.

en: Editoria11y reports populate and update in real time as editors work, so a manual crawl is generally only helpful when first installing the plugin or after making major theme or configuration changes.
nb: Editoria11y-rapporter fylles ut og oppdateres i sanntid mens redaktørene arbeider, så en manuell gjennomsøking er vanligvis bare nyttig ved førstegangsinstallasjon av programtillegget eller etter større tema- eller konfigurasjonsendringer.

en: Editoria11y theme
nb: Editoria11y-tema

en: Element set "%s" is not one of the recognized element categories.
nb: Elementsettet "%s" er ikke en av de gjenkjente elementkategoriene.

en: Elements
nb: Elementer

en: Elements to check
nb: Elementer som skal kontrolleres

en: Elements with overflow hidden
nb: Elementer med overflow hidden

en: Embedded iframes need manual checks
nb: Innebygde iframe-elementer krever manuell gjennomgang

en: Embeds flagged as needing manual review
nb: Innebygginger som er flagget som å trenge manuell gjennomgang

en: Empty button-style link
nb: Tom knappestil-lenke

en: Empty link
nb: Tom lenke

en: Enable on this site
nb: Aktiver på dette nettstedet

en: Error
nb: Feil

en: Error:
nb: Feil:

en: Errors
nb: Feil

en: Errors in these elements should only be shown to developers
nb: Feil i disse elementene skal bare vises til utviklere

en: Errors: %s (most recent retained). Check server logs for details.
nb: Feil: %s (nyeste beholdt). Se serverloggene for detaljer.

en: Estimated %s remaining.
nb: Estimert %s gjenstår.

en: Estimated time: %s
nb: Estimert tid: %s

en: Every fifteen minutes (Editoria11y license watchdog)
nb: Hvert femtende minutt (Editoria11y-lisensvakt)

en: Every five minutes (Editoria11y rehash)
nb: Hvert femte minutt (Editoria11y-rehash)

en: Everyone
nb: Alle

en: Exclude elements that match this text
nb: Utelat elementer som samsvarer med denne teksten

en: Exclude elements that show unhelpful, repetitive, or inaccurate alerts.
nb: Ekskluder elementer som viser lite nyttige, gjentakende eller unøyaktige varsler.

en: Filter by
nb: Filtrer etter

en: Filter selector has an unclosed quote, bracket, or parenthesis. The browser would reject it and skip every custom rule on the page.
nb: Filtervelgeren har et anførselstegn, en brakett eller en parentes som ikke er lukket. Nettleseren vil avvise den og hoppe over alle egendefinerte regler på siden.

en: Filter selector looks like a CSS rule block, not a selector. Remove the curly braces.
nb: Filtervelgeren ser ut som en CSS-regelblokk, ikke en velger. Fjern krøllparentesene.

en: Filter which pages will be crawled
nb: Filtrer hvilke sider som skal gjennomsøkes

en: Flag elements containing any of these text strings. One per line.
nb: Merk elementer som inneholder noen av disse tekststrengene. Én per linje.

en: Formal support:
nb: Formell support:

en: Forms
nb: Skjemaer

en: Frame missing "title" attribute
nb: Ramme mangler «title»-attributt

en: Frame with tabindex="-1" will not be keyboard accessible.
nb: En ramme med tabindex="-1" kan ikke nås med tastatur

en: Freemius SDK wrapper unavailable.
nb: Freemius SDK-innpakning er ikke tilgjengelig.

en: From
nb: Fra

en: From network
nb: Fra nettverket

en: From network (locked)
nb: Fra nettverket (låst)

en: Getting started
nb: Komme i gang

en: Graphic or icon does not have enough contrast
nb: Grafikken eller ikonet har ikke tilstrekkelig kontrast

en: H2 level content (body content)
nb: H2-nivåinnhold (brødtekst)

en: H3 level content (blocks or widgets with separate titles)
nb: H3-nivåinnhold (blokker eller widgeter med egne titler)

en: H4 level content (deeply nested blocks or widgets)
nb: H4-nivåinnhold (dypt nestede blokker eller widgeter)

en: HTML displayed in the tooltip. The provided template is optional.<br>Allowed tags: %s.
nb: HTML som vises i verktøytipset. Den medfølgende malen er valgfri.<br>Tillatte tagger: %s.

en: Handling tips on hidden content
nb: Håndtering av tips på skjult innhold

en: Has alerts
nb: Har varsler

en: Has dev alerts
nb: Har utviklervarsler

en: Has this document been tagged for screen readers?
nb: Er dette dokumentet riktig tagget for skjermlesere?

en: Heading outline position of editable content
nb: Overskriftsnivå for redigerbart innhold

en: Headings
nb: Overskrifter

en: Heads up: "Default for all sites" and "Override for all sites" overwrite a site's current value whenever that value is still an Editoria11y default or a previous network default — including a per-site value that happens to match a default.
nb: Merk: «Standard for alle nettsteder» og «Overstyr for alle nettsteder» overskriver et nettsteds gjeldende verdi når verdien fremdeles er en Editoria11y-standardverdi eller en tidligere nettverksstandard — inkludert en nettstedsspesifikk verdi som tilfeldigvis samsvarer med en standardverdi.

en: Hide reports shortcut on toggle
nb: Skjul rapportsnarvei på vekslingsknappen

en: How dismissals are tracked. 'Text content' uses the text inside the element, 'Attributes on tag' uses its attributes (href, id, class, src).
nb: Hvordan avvisninger spores. 'Tekstinnhold' bruker teksten inni elementet, 'Attributter på tag' bruker attributtene (href, id, class, src).

en: If Editoria11y is flagging things editors cannot fix, e.g., theme-generated "read more" links or social media widgets,
    				provide CSS selectors for elements you would like it to ignore. Be specific, e.g. <code>.read-more a, .wp-block-post-excerpt__more-link, #comments h3</code>
nb: Hvis Editoria11y flagger ting redaktørene ikke kan rette, f.eks. temagenererte "les mer"-lenker eller widgeter for sosiale medier,
    				angi CSS-velgere for elementer du ønsker at det skal ignorere. Vær spesifikk, f.eks. <code>.read-more a, .wp-block-post-excerpt__more-link, #comments h3</code>

en: If you are new at this, start by opening your browser's developer tools, inspecting the element you do not want flagged, and looking for unique-looking CSS selectors.
nb: Hvis du er ny på dette, start med å åpne nettleserens utviklerverktøy, inspisere elementet du ikke vil ha flagget, og se etter unike CSS-velgere.

en: If you need help:
nb: Hvis du trenger hjelp:

en: Image in a carousel or gallery marked as decorative
nb: Bilde i karusell eller galleri er merket som dekorativt

en: Images
nb: Bilder

en: Include all parts of the page that contain your theme and content.
nb: Inkluder alle deler av siden som inneholder temaet og innholdet ditt.

en: Input does not provide enough contrast to be easily legible
nb: Inndatafeltet har ikke tilstrekkelig kontrast til å være lett å lese

en: Install record not created after API call.
nb: Installasjonsoppføring ble ikke opprettet etter API-kall.

en: Insufficient permissions.
nb: Utilstrekkelige tillatelser.

en: Insufficient privileges.
nb: Utilstrekkelige rettigheter.

en: Invalid HTML list
nb: Ugyldig HTML-liste

en: Invalid HTML: image has no alt attribute
nb: Ugyldig HTML: bilde uten alt-attributt

en: Invalid HTML: image in link missing alt attribute
nb: Ugyldig HTML: bilde inne i lenke uten alt-attributt

en: Invalid HTML: linked image missing alt attribute
nb: Ugyldig HTML: bilde brukt som lenke uten alt-attributt

en: Invalid language code
nb: Ugyldig språkkode

en: Is there a visible label for this field?
nb: Finnes det en synlig etikett for dette feltet?

en: Is there an alternative for this PDF?
nb: Finnes det et alternativ til denne PDF-filen?

en: Is this a clear and concise description of the image?
nb: Er dette en tydelig og kortfattet beskrivelse av bildet?

en: Is this image actually meaningless?
nb: Er dette bildet virkelig dekorativt?

en: Is this link actually a button?
nb: Er denne lenken egentlig en knapp?

en: Is this reset button needed?
nb: Er denne tilbakestillingsknappen nødvendig?

en: Is this uppercase text needed?
nb: Er denne teksten i store bokstaver nødvendig?

en: Is this video accurately captioned?
nb: Har denne videoen korrekte undertekster?

en: Is this visualization accessible?
nb: Er denne visualiseringen tilgjengelig?

en: Issue
nb: Problem

en: Issue Queue
nb: Saksliste

en: JS injected custom rules
nb: Egendefinerte regler injisert via JS

en: JavaScript is required to use this page.
nb: JavaScript er påkrevd for å bruke denne siden.

en: Language tag does not match the content
nb: Språkkode samsvarer ikke med innholdet

en: Large blocks of emphasized text are harder to read
nb: Store tekstblokker i fet/kursiv er vanskelige å lese

en: Lead maintainer %1$s can usually be found on Slack for informal support, configuration tips and debugging any time the sun is up in the western hemisphere in %2$s, %3$s, %4$s and %5$s.
nb: Hovedvedlikeholder %1$s treffes vanligvis på Slack for uformell support, konfigurasjonstips og feilsøking når solen er oppe på den vestlige halvkule, i %2$s, %3$s, %4$s og %5$s.

en: Left
nb: Venstre

en: Letters, numbers and underscores only.<br>Rules that share an ID will be grouped on dashboard reports.
nb: Kun bokstaver, tall og understrek.<br>Regler som deler et ID vil bli gruppert i dashbordrapporter.

en: License & Account
nb: Lisens og konto

en: License activated on every site in the network.
nb: Lisensen er aktivert på alle nettsteder i nettverket.

en: License deactivated on every site in the network.
nb: Lisensen er deaktivert på alle nettsteder i nettverket.

en: License key
nb: Lisensnøkkel

en: License key is no longer stored. Start a new activation.
nb: Lisensnøkkelen er ikke lenger lagret. Start en ny aktivering.

en: License key is required.
nb: Lisensnøkkel er påkrevd.

en: Link article titles, not DOI numbers
nb: Lenk til artikkeltitler, ikke DOI-numre

en: Link points to a file without warning
nb: Lenke peker til fil uten advarsel

en: Link text should not be a URL
nb: Lenketekst bør ikke være en URL

en: Link with invalid "aria-labelledby" attribute
nb: Lenke med ugyldig «aria-labelledby»-attributt

en: Linked images
nb: Lenkede bilder

en: Linked images need pronounceable alt text
nb: Bilder brukt som lenker må ha uttalbar alternativ tekst

en: Links
nb: Lenker

en: Links with the same text link to different pages
nb: Lenker med samme tekst går til forskjellige sider

en: Lock
nb: Lås

en: Lock this rule across the network
nb: Lås denne regelen for hele nettverket

en: Locked
nb: Låst

en: Locked by network admin
nb: Låst av nettverksadministrator

en: Locked rules are enforced on every site: per-site admins cannot disable them, and a per-site rule sharing this ID is suppressed in favor of this one. Unlocked rules can be disabled per-site.
nb: Låste regler håndheves på alle nettsteder: administratorer per nettsted kan ikke deaktivere dem, og en per-nettstedsregel med samme ID undertrykkes til fordel for denne. Ulåste regler kan deaktiveres per nettsted.

en: Lowercase letters, digits, and underscores only. Cannot be changed after creation.
nb: Kun små bokstaver, sifre og understrek. Kan ikke endres etter opprettelse.

en: Machine name
nb: Maskinnavn

en: Machine name is required.
nb: Maskinnavn er påkrevd.

en: Machine name must be lowercase letters, digits, and underscores, starting with a letter.
nb: Maskinnavn må bestå av små bokstaver, sifre og understrek, og starte med en bokstav.

en: Manage custom rules (%d active) | Manage custom rules (%d active)
nb[0]: Administrer egendefinerte regler (%d aktiv)
nb[1]: Administrer egendefinerte regler (%d aktive)

en: Manage network custom rules (%d defined) | Manage network custom rules (%d defined)
nb[0]: Administrer egendefinerte nettverksregler (%d definert)
nb[1]: Administrer egendefinerte nettverksregler (%d definerte)

en: Managed at the network level
nb: Administreres på nettverksnivå

en: Managed at the network level.
nb: Administreres på nettverksnivå.

en: Manual check
nb: Manuell sjekk

en: Manual check: link contains "click here"
nb: Denne lenken inneholder «klikk her»

en: Manual crawl
nb: Manuell gjennomsøking

en: Marked
nb: Markert

en: Match using CSS selectors.<br>Use :not() to skip elements, e.g. <code>:is(.check1, .check2):not(.ignore, .ignore *)</code>.<br>Use attribute selectors for URLs, e.g. <code>[href*=".dev/"]</code>.
nb: Match med CSS-velgere.<br>Bruk :not() for å hoppe over elementer, f.eks. <code>:is(.check1, .check2):not(.ignore, .ignore *)</code>.<br>Bruk attributtvelgere for URL-er, f.eks. <code>[href*=".dev/"]</code>.

en: Meta tag automatically refreshes page
nb: Meta-tagg oppdaterer siden automatisk

en: Meta tag for page language missing
nb: Meta-tagg for sidens språk mangler

en: Meta tag for page title missing
nb: Meta-tagg for sidetittel mangler

en: Meta tag limits how much users can enlarge text
nb: Meta-tagg begrenser hvor mye brukerne kan zoome inn på tekst

en: Meta tag prevents users from enlarging text
nb: Meta-tagg hindrer brukeren i å zoome inn på tekst

en: Migrating dismissals: %1$d of %2$d processed.
nb: Migrerer avvisninger: %1$d av %2$d behandlet.

en: Modify content tests
nb: Endre innholdstester

en: Modify network license
nb: Endre nettverkslisens

en: Modify template tests
nb: Endre maltester

en: Nested interactive layout components
nb: Nestede interaktive komponenter

en: Network Super Admin
nb: Nettverkssuperadministrator

en: Network custom rule deleted.
nb: Egendefinert nettverksregel slettet.

en: Network custom rule saved.
nb: Egendefinert nettverksregel lagret.

en: Network custom rules
nb: Egendefinerte nettverksregler

en: Network defaults propagated.
nb: Nettverksstandarder spredt.

en: Network defaults propagation failed.
nb: Spredning av nettverksstandarder mislyktes.

en: Network defaults propagation idle.
nb: Spredning av nettverksstandarder inaktiv.

en: Network defaults saved.
nb: Nettverksstandarder lagret.

en: Network defaults were not saved.
nb: Nettverksstandarder ble ikke lagret.

en: Network rule disabled on this site.
nb: Nettverksregel deaktivert på dette nettstedet.

en: Network rule not found
nb: Nettverksregel ble ikke funnet

en: Network rule re-enabled on this site.
nb: Nettverksregel aktivert på nytt på dette nettstedet.

en: Network-level custom rules apply to every site in the network.
nb: Egendefinerte regler på nettverksnivå gjelder for alle nettsteder i nettverket.

en: Newest first
nb: Nyeste først

en: No
nb: Nei

en: No alerts
nb: Ingen varsler

en: No custom rules defined yet.
nb: Ingen egendefinerte regler er definert ennå.

en: No dev alerts
nb: Ingen utviklervarsler

en: No matching content. Adjust the filters and apply.
nb: Ingen treff. Juster filtrene og bruk dem på nytt.

en: No matching custom rule found to delete.
nb: Fant ingen samsvarende egendefinert regel å slette.

en: No matching network rule found to delete.
nb: Fant ingen samsvarende nettverksregel å slette.

en: No matching network rule found to toggle.
nb: Fant ingen samsvarende nettverksregel å veksle.

en: No network rules defined yet.
nb: Ingen nettverksregler er definert ennå.

en: No previous errors to retry.
nb: Ingen tidligere feil å prøve på nytt.

en: No valid sites in batch.
nb: Ingen gyldige nettsteder i bunken.

en: None
nb: Ingen

en: Note: combining Links with Paragraphs and other text containers can lead to duplicate alerts.
nb: Merk: kombinering av Lenker med Avsnitt og andre tekstbeholdere kan føre til dupliserte varsler.

en: Off
nb: Av

en: Oldest first
nb: Eldste først

en: On
nb: På

en: Only admins can view reports
nb: Bare administratorer kan vise rapporter

en: Only links should be underlined
nb: Kun lenker bør ha understreking

en: Only network administrators can manage the Editoria11y license.
nb: Bare nettverksadministratorer kan administrere Editoria11y-lisensen.

en: Only user-editable content
nb: Kun brukerredigerbart innhold

en: Only watch for changes to content containers present on load
nb: Overvåk bare endringer i innholdsbeholdere som er til stede ved lasting

en: Open Editoria11y license page
nb: Åpne Editoria11y-lisensside

en: Open Editoria11y settings
nb: Åpne Editoria11y-innstillinger

en: Other
nb: Annet

en: Overridden by a site rule with the same ID
nb: Overstyrt av en nettstedsregel med samme ID

en: Override for all sites (delete custom values)
nb: Overstyr for alle nettsteder (sletter egendefinerte verdier)

en: Page
nb: Side

en: Page %d
nb: Side %d

en: Page Type
nb: Sidetype

en: Page language may not match the content
nb: Sidens språk samsvarer kanskje ikke med innholdet

en: Page metadata
nb: Sidemetadata

en: Page regions with user-editable content
nb: Sideområder med brukerredigerbart innhold

en: Pages
nb: Sider

en: Paragraphs
nb: Avsnitt

en: Parts of the page to test
nb: Deler av siden som skal testes

en: Paste your <a>Editoria11y CSA license key</a> to begin.
nb: Lim inn <a>Editoria11y CSA-lisensnøkkelen</a> din for å begynne.

en: Path
nb: Bane

en: Pause crawl
nb: Pause gjennomsøking

en: Per-site license rows are not shown to keep this page responsive on large networks. The license you choose below applies to every site in the network. To activate or deactivate on individual sites, visit each site's per-site Settings → Editoria11y → License & Account.
nb: Lisensrader per nettsted vises ikke for å holde denne siden responsiv på store nettverk. Lisensen du velger nedenfor gjelder for alle nettsteder i nettverket. For å aktivere eller deaktivere på enkeltnettsteder, besøk hvert nettsteds Innstillinger → Editoria11y → Lisens og konto.

en: Pin panel to
nb: Fest panelet til

en: Placeholder text does not have enough contrast to be easily legible
nb: Plassholderteksten har ikke tilstrekkelig kontrast til å være lett å lese

en: Prefer visible labels to placeholders
nb: Foretrekk synlige etiketter fremfor plassholdere

en: Preserve query parameters
nb: Bevar spørringsparametere

en: Propagating network defaults to existing sites…
nb: Sprer nettverksstandarder til eksisterende nettsteder…

en: Propagation
nb: Spredning

en: Provide CSS selectors. Content authors will only see the alerts within these parts of the page. Do not provide selectors that nest within each other, or the inner content will be checked twice.
nb: Angi CSS-velgere. Innholdsforfattere ser bare varslene innenfor disse delene av siden. Ikke bruk velgere som er nestet i hverandre, ellers kontrolleres det indre innholdet to ganger.

en: Provide a CSS selector for elements your themes or plugins programmatically add to links (usually external or open-in-new-window markers), so they can be ignored when the link text is checked for the "link has no text" and "link text is not meaningful" tests.
nb: Angi en CSS-velger for elementer som temaer eller programtillegg legger til lenker programmatisk (vanligvis markører for eksterne lenker eller lenker som åpnes i nytt vindu), slik at disse kan ignoreres når lenketeksten kontrolleres i testene "lenken har ingen tekst" og "lenketeksten er ikke meningsfull".

en: Provide a comma-separated list of page sections where edit links should not show. To hide the links everywhere, set this field to an asterisk (*).
nb: Angi en kommaseparert liste med sideområder der redigeringslenker ikke skal vises. For å skjule lenkene overalt, sett dette feltet til en stjerne (*).

en: Provide a comma-separated list of selectors for elements to ignore for all users.
nb: Angi en kommaseparert liste med velgere for elementer som skal ignoreres for alle brukere.

en: Provide a comma-separated list of selectors you wish to flag for the editor, e.g.: .my-embedded-feed, #my-social-link-block.
nb: Angi en kommaseparert liste med velgere du ønsker å flagge for redaktøren, f.eks.: .my-embedded-feed, #my-social-link-block.

en: Provide a pipe-separated ("|") list of phrases your themes or plugins programmatically add to links to hint a purpose (external, mail, phone, open-in-new-window), so they can be ignored when the link text is checked for the "link has no text" and "link text is not meaningful" tests; e.g.: (link is external)|(link sends email).
nb: Angi en liste med fraser separert med pipe ("|") som temaer eller programtillegg legger til lenker programmatisk for å antyde et formål (ekstern, e-post, telefon, åpnes i nytt vindu), slik at de kan ignoreres når lenketeksten kontrolleres i testene "lenken har ingen tekst" og "lenketeksten er ikke meningsfull"; f.eks.: (lenken er ekstern)|(lenken sender e-post).

en: Provide a pipe-separated list of phrases your site uses to warn users a link opens in a new tab; e.g.: new tab|new window|external.
nb: Angi en liste med fraser separert med pipe som nettstedet ditt bruker for å varsle brukerne om at en lenke åpnes i en ny fane; f.eks.: ny fane|nytt vindu|ekstern.

en: Provide base URL ("/mysite") if your site is installed in a subdirectory. Subdirectories tend to get duplicated (/mysite/mysite/mypage) and throw errors from the API.
nb: Angi basis-URL («/mysite») dersom nettstedet er installert i en underkatalog. Slike kataloger kan dupliseres (/mysite/mysite/mypage) og forårsake API-feil.

en: Provide selectors for elements with shadow DOM you want tested. E.g.: my-fancy-accordion-widget, my-magical-slideshow.
nb: Angi velgere for elementer med shadow DOM som du ønsker testet. F.eks.: my-fancy-accordion-widget, my-magical-slideshow.

en: Recent alerts
nb: Nylige problemer

en: Recent dismissals
nb: Nylige avvisninger

en: Remind editor that content in these embeds needs manual review
nb: Vis at innhold i disse innebyggingene må gjennomgås manuelt

en: Remind the editor that these linked documents need a manual check
nb: Påminn at disse lenkede dokumentene trenger manuell gjennomgang

en: Remove elements that match these selectors before testing link text
nb: Fjern elementer som samsvarer med disse velgerne før lenketekst kontrolleres

en: Remove redundant base url from URLs
nb: Fjern overflødig basis-URL fra adresser

en: Remove these strings before testing link text
nb: Fjern disse strengene før lenketekst kontrolleres

en: Removes the Editoria11y CSA license from every site on the network. Each site's install record stays in place; only the license link is cleared.
nb: Fjerner Editoria11y CSA-lisensen fra alle nettsteder i nettverket. Installasjonsoppføringen for hvert nettsted beholdes; bare lisenskoblingen fjernes.

en: Reports will still be available on the WordPress admin dashboard.
nb: Rapportene vil fortsatt være tilgjengelige på WordPress-administrasjonspanelet.

en: Resetting…
nb: Tilbakestiller…

en: Results not recorded
nb: Resultater ble ikke registrert

en: Resume crawl
nb: Gjenoppta gjennomsøking

en: Retry
nb: Prøv på nytt

en: Retry failed sites
nb: Prøv mislykkede nettsteder på nytt

en: Return to the network rules list
nb: Tilbake til nettverksregellisten

en: Return to the rules list
nb: Tilbake til regellisten

en: Right
nb: Høyre

en: Roles that will see developer alerts
nb: Roller som skal se utviklervarsler

en: Rule
nb: Regel

en: Rules defined here apply to every site on the network. Locked rules cannot be disabled per-site.
nb: Regler definert her gjelder for alle nettsteder i nettverket. Låste regler kan ikke deaktiveres per nettsted.

en: Run update now
nb: Kjør oppdatering nå

en: SDK _deactivate_license() method unavailable.
nb: SDK _deactivate_license()-metoden er ikke tilgjengelig.

en: Save Settings
nb: Lagre innstillinger

en: Save network defaults
nb: Lagre nettverksstandarder

en: Save rule
nb: Lagre regel

en: Saving the form now will restart propagation with the new settings.
nb: Å lagre skjemaet nå vil starte spredningen på nytt med de nye innstillingene.

en: Select by attributes
nb: Velg etter attributter

en: Select by text
nb: Velg etter tekst

en: Selectors you add are appended to the built-in list, which is always ignored: %s
nb: Velgerne du legger til, blir lagt til den innebygde listen, som alltid ignoreres: %s

en: Set to "anywhere" if changes are being missed; set to "do not watch" if you notice performance issues.
nb: Sett til "anywhere" hvis endringer ikke oppdages; sett til "do not watch" hvis du opplever ytelsesproblemer.

en: Set to the number of other themes or plugins that will be injecting custom result JS events. Editoria11y will wait until it receives this number of <code>ed11yResume</code> notifications before showing results.
nb: Sett til antallet andre temaer eller programtillegg som vil injisere egendefinerte resultat-JS-hendelser. Editoria11y venter til det mottar dette antallet <code>ed11yResume</code>-varsler før resultatene vises.

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Shift panel position if it overlaps these elements
nb: Flytt panelets posisjon hvis det overlapper disse elementene

en: Should this bold text be a heading?
nb: Bør denne uthevede teksten være en overskrift?

en: Should this have list formatting?
nb: Bør dette være formatert som en liste?

en: Should this quote be a heading?
nb: Bør dette sitatet være en overskrift?

en: Show to
nb: Vis til

en: Showing %1$d of %2$d matching page.
nb: Viser %1$d av %2$d samsvarende side.

en: Showing %1$d of %2$d matching pages.
nb: Viser %1$d av %2$d samsvarende sider.

en: Sometimes buttons get drawn and visually truncated outside the bounds of a positioned element. Provide a selector list.
nb: Noen ganger tegnes knapper utenfor begrensningene av et posisjonert element og blir visuelt avkuttet. Angi en liste med velgere.

en: Sort by
nb: Sorter etter

en: Source
nb: Kilde

en: Specific elements and combinations
nb: Spesifikke elementer og kombinasjoner

en: Specify regions to check
nb: Angi områder som skal kontrolleres

en: Start crawling
nb: Start gjennomsøking

en: Start minimized
nb: Start minimert

en: Start open if there are any alerts
nb: Start åpen dersom det finnes varsler

en: Start open if there are new alerts
nb: Start åpen dersom det finnes nye varsler

en: Starting…
nb: Starter…

en: Strings in links that indicate new tabs
nb: Strenger i lenker som antyder at nytt vindu eller ny fane åpnes

en: Submit a support request
nb: Send en supportforespørsel

en: Support contacts
nb: Kontaktpersoner for support

en: Support the project
nb: Støtt prosjektet

en: Syncing results to reports
nb: Synkroniserer resultater til rapporter

en: Syncing test results is required for the issue dashboard, dismissal dashboard, and "mark OK" buttons.
nb: Synkronisering av testresultater er påkrevd for problemoversikten, avvisningsoversikten og "marker OK"-knappene.

en: Tabindex overrides interrupt the focus order
nb: tabindex-overstyringer bryter fokusrekkefølgen

en: Tables
nb: Tabeller

en: Test grouping ID
nb: Testgruppe-ID

en: Test grouping ID "%s" is reserved by the v3 migration drop list and cannot be used.
nb: Testgruppe-ID "%s" er reservert av v3-migrasjonens utelatelsesliste og kan ikke brukes.

en: Test grouping ID is required.
nb: Testgruppe-ID er påkrevd.

en: Test grouping ID may only contain letters, digits, and underscores.
nb: Testgruppe-ID kan bare inneholde bokstaver, sifre og understrek.

en: Tests + roles assignment
nb: Tester og rolletildeling

en: Tests by group
nb: Tester etter gruppe

en: Text content
nb: Tekstinnhold

en: Text does not have enough contrast to be easily legible
nb: Teksten har ikke tilstrekkelig kontrast til å være lett å lese

en: Text formatting
nb: Tekstformatering

en: Text is too small
nb: Teksten er for liten

en: The "tests + roles assignment" propagation setting under "Modify content tests" above also governs the template-test selection — both are stored together.
nb: Spredningsinnstillingen «tester- og rolletildeling» under «Endre innholdstester» ovenfor styrer også valget av maltester — begge lagres samlet.

en: The Community Supported Add-ons (CSA) project fills the gap: project members support the development of the Editoria11y library, its CMS plugins, and the CSA suite: a rapidly growing set of quality assurance tools that provide similar functionality to commercial products, open-source and on-prem. In return, they get access to premium features and support.
nb: Community Supported Add-ons (CSA)-prosjektet fyller dette gapet: prosjektmedlemmer støtter utviklingen av Editoria11y-biblioteket, dets CMS-programtillegg og CSA-pakken: et raskt økende sett med kvalitetssikringsverktøy som gir lignende funksjonalitet som kommersielle produkter, både åpen kildekode og lokalt installerte. Til gjengjeld får de tilgang til premiumfunksjoner og support.

en: The button style link is missing its URL.
nb: Knappestil-lenken mangler URL.

en: The crawler is a CSA feature. Activate CSA to schedule sitewide accessibility scans across posts, pages, and custom post types.
nb: Gjennomsøkeren er en CSA-funksjon. Aktiver CSA for å planlegge nettstedsdekkende tilgjengelighetsskanninger på tvers av innlegg, sider og egendefinerte innholdstyper.

en: The crawler is a premium feature.
nb: Gjennomsøkeren er en premium-funksjon.

en: The dashboard ignores most parameters: results for both /news?f=1 and /news?f=2 will show up as just /news. Provide a comma-separated list of parameters that are meaningful and should appear as separate pages in results.
nb: Kontrollpanelet ignorerer de fleste parameterne: resultater for både /news?f=1 og /news?f=2 vises som bare /news. Angi en kommaseparert liste med parametere som er meningsfulle og som skal vises som separate sider i resultatene.

en: The default is <code>main</code> or <code>body</code>, depending on theme.
nb: Standardverdien er <code>main</code> eller <code>body</code>, avhengig av temaet.

en: The first heading on this page is a subheading
nb: Den første overskriften på siden er en underoverskrift

en: The highest heading level should be H3.
nb: Høyeste overskriftsnivå bør være H3.

en: The highest heading level should be H4.
nb: Høyeste overskriftsnivå bør være H4.

en: The purpose of this link is visually hidden
nb: Formålet med denne lenken er visuelt skjult

en: Theme JS will handle revealing hidden tooltips inside these containers
nb: Temaets JavaScript vil håndtere visning av skjulte verktøytips i disse beholderne

en: Theme and plugin compatibility
nb: Tema- og programtilleggskompatibilitet

en: These parts of the page will be ignored entirely.
nb: Disse delene av siden vil bli helt ignorert.

en: These sets contain elements that match your check area and skip over configuration.
nb: Disse settene inneholder elementer som samsvarer med kontrollområdet ditt og hopper over konfigurasjonen.

en: These tests detect issues content editors can fix. Checks can be individually turned off; sites with CSA licenses can split tests between roles.
nb: Disse testene oppdager problemer som innholdsredaktører kan rette. Hver test kan slås av individuelt; nettsteder med CSA-lisens kan fordele testene mellom roller.

en: These tests detect issues that usually need theme or plugin changes to fix, and are part of the CSA license for site administrators and developers.
nb: Disse testene oppdager problemer som vanligvis krever endringer i tema eller programtillegg for å løses, og er en del av CSA-lisensen for nettstedsadministratorer og utviklere.

en: This alt text appears to be in a different language
nb: Denne alt-teksten ser ut til å være på et annet språk

en: This alt text is a filename, not a description
nb: Denne alternative teksten er et filnavn, ikke en beskrivelse

en: This alt text is unpronounceable
nb: Denne alternative teksten kan ikke uttales

en: This alt text may be a placeholder
nb: Denne alt-teksten kan være en plassholder

en: This button is unpronounceable
nb: Denne knappen er ikke uttalebar

en: This captioned image has no alt text
nb: Dette bildet med bildetekst mangler alternativ tekst

en: This content appears to be in a different language
nb: Dette innholdet ser ut til å være på et annet språk

en: This custom input field is missing a label
nb: Dette egendefinerte inndatafeltet mangler en etikett

en: This element cannot be described by screen readers
nb: Dette elementet kan ikke beskrives av skjermlesere

en: This header cell needs text
nb: Denne tabelloverskriftscellen trenger tekst

en: This heading has no text
nb: Denne overskriften mangler tekst

en: This heading is tagged at the wrong level
nb: Denne overskriften har feil nivå

en: This heading is unpronounceable
nb: Denne overskriften er ikke uttalebar

en: This image input is missing alt text
nb: Dette bildeinndatafeltet mangler alternativ tekst

en: This image is used as a heading, so it needs alt text
nb: Dette bildet brukes som overskrift og trenger alternativ tekst

en: This input has an empty label
nb: Dette inndatafeltet har en tom etikett

en: This input is not connected to a label
nb: Dette inndatafeltet er ikke koblet til en etikett

en: This is a <strong>contribute what you can</strong> "farmshare" model. The Editoria11y LLC site has options for %s, options to contribute as a coder or tester instead, and options for cross-platform and unlimited-site licenses.
nb: Dette er en <strong>bidra det du kan</strong>-modell i stil med «andelslandbruk». Nettstedet til Editoria11y LLC har alternativer for %s, alternativer for å bidra som utvikler eller tester i stedet, og alternativer for tverrplattformlisenser og lisenser uten grense på antall nettsteder.

en: This is easier to configure than specifying components, but may slow test runs on very complicated pages.
nb: Dette er enklere enn å angi spesifikke komponenter, men kan redusere ytelsen på svært komplekse sider.

en: This link contains no words
nb: Denne lenken inneholder ingen ord.

en: This link has a tooltip with the same text as the link
nb: Denne lenken har et verktøytips med samme tekst som lenken

en: This link is unpronounceable
nb: Denne lenken er ikke uttalebar

en: This link needs a label
nb: Denne lenken trenger en etikett

en: This link only contains generic words
nb: Denne lenken inneholder bare generiske ord

en: This link target may be invalid
nb: Lenkemålet kan være ugyldig

en: This linked alt might not be clear and concise
nb: Denne alt-teksten i lenken er kanskje ikke tydelig og kortfattet

en: This linked alt text may be a placeholder
nb: Denne lenkede alt-teksten kan være en plassholder

en: This linked image needs alt text
nb: Dette lenkebildet trenger alternativ tekst

en: This page is missing a Heading 1
nb: Denne siden mangler en overskrift på nivå 1

en: This rule is locked by the network admin and cannot be disabled per-site.
nb: Denne regelen er låst av nettverksadministratoren og kan ikke deaktiveres per nettsted.

en: This site
nb: Dette nettstedet

en: This site has the community-supported "CSA" version of Editoria11y installed rather than the %s.
nb: Dette nettstedet har den fellesskapsstøttede «CSA»-versjonen av Editoria11y installert i stedet for %s.

en: This site is running the free version of Editoria11y from WordPress.org. The community-supported (CSA) features are not active.
nb: Dette nettstedet kjører gratisversjonen av Editoria11y fra WordPress.org. De fellesskapsstøttede (CSA)-funksjonene er ikke aktive.

en: This tab needs to remain open and in the foreground during the crawl.
nb: Denne fanen må være åpen og i forgrunnen under gjennomsøkingen.

en: This table has an invalid headers attribute
nb: Denne tabellen har et ugyldig headers-attributt

en: This table needs a header row and/or column
nb: Denne tabellen mangler overskriftsrad og/eller kolonneoverskrifter

en: This test builder allows for simple text and attribute tests.
nb: Denne testbyggeren støtter enkle tekst- og attributt-tester.

en: Tip details
nb: Tips-detaljer

en: Tip details must contain some visible text.
nb: Tips-detaljer må inneholde synlig tekst.

en: Tip title
nb: Tips-tittel

en: Tip title is required.
nb: Tips-tittel er påkrevd.

en: Title
nb: Tittel

en: To
nb: Til

en: To activate the community-supported features and continue receiving updates, either enter your existing license key or view options for %s.
nb: For å aktivere de fellesskapsstøttede funksjonene og fortsette å motta oppdateringer, enten skriv inn den eksisterende lisensnøkkelen eller se alternativer for %s.

en: To check headings while editing, Editoria11y needs to know what the first heading level should be in each editable field. Body fields should generally be at the H2 level.
nb: For å kontrollere overskrifter under redigering må Editoria11y vite hvilket nivå den første overskriften skal være på i hvert redigerbart felt. Brødtekstfelt bør som regel være på H2-nivå.

en: Try deactivating and reactivating the plugin to reset config and recreate the tables, or %1$s with the information from the WordPress, Server and Database sections on your %2$s.
nb: Prøv å deaktivere og aktivere programtillegget på nytt for å nullstille konfigurasjonen og gjenskape tabellene, eller %1$s med informasjonen fra avsnittene WordPress, Server og Database på %2$s.

en: Unchecked roles only see content checks.
nb: Roller som ikke er huket av, ser bare innholdskontrollene.

en: Unlock the community-supported features and continued updates by %s.
nb: Lås opp de fellesskapsstøttede funksjonene og fortsatte oppdateringer ved %s.

en: Unlocked
nb: Ulåst

en: Update failed. Please retry.
nb: Oppdateringen mislyktes. Prøv igjen.

en: Updated
nb: Oppdatert

en: Used to block checking on site sections or admin pages.
nb: Brukes til å hindre kontroll på områder av nettstedet eller administrasjonssider.

en: User friendly content quality assurance, plus the CSA developer suite: ~50 additional code and contrast tests, a custom test builder, role-based test configuration, and a site crawler.
nb: Brukervennlig kvalitetssikring av innhold, pluss CSA-utviklerpakken: ~50 ekstra kode- og kontrasttester, en egendefinert testbygger, rollebasert testkonfigurasjon og en nettstedsgjennomsøker.

en: Video, audio, frames
nb: Video, lyd, rammer

en: Videos flagged as needing a manual check for captions
nb: Videoer som er flagget som å trenge manuell kontroll av undertekster

en: View all issues
nb: Vis alle problemer

en: View issues on all pages
nb: Vis problemer på alle sider

en: Visible label does not match invisible label
nb: Den synlige etiketten samsvarer ikke med den tilgjengelige etiketten

en: Warn users if elements might not be visible when jumping to tips
nb: Advar brukerne hvis elementer kanskje ikke er synlige ved hopp til tips

en: Watch for changes anywhere on the page
nb: Overvåk endringer hvor som helst på siden

en: When tip should appear
nb: Når tips skal vises

en: Working…
nb: Arbeider …

en: Yes
nb: Ja

en: You changed the following settings, but their propagation dropdown is still set to "No network default" — your change would not reach any site. Set the dropdown to "Default for new sites", "Default for all sites", or "Override for all sites" — or revert the value — and save again.
nb: Du endret følgende innstillinger, men spredningsmenyen er fortsatt satt til «Ingen nettverksstandard» — endringen din vil ikke nå noe nettsted. Sett menyen til «Standard for nye nettsteder», «Standard for alle nettsteder» eller «Overstyr for alle nettsteder» — eller tilbakestill verdien — og lagre på nytt.

en: You do not have permission to manage custom rules.
nb: Du har ikke tillatelse til å administrere egendefinerte regler.

en: You do not have permission to use the crawler.
nb: Du har ikke tillatelse til å bruke gjennomsøkeren.

en: Your login session expired. Reload this page to continue.
nb: Innloggingssesjonen din har utløpt. Last siden på nytt for å fortsette.

en: ascending
nb: stigende

en: becoming a supporter
nb: å bli støttespiller

en: descending
nb: synkende

en: free version at WordPress.org
nb: gratisversjon på WordPress.org

en: loading...
nb: laster …

en: lower (or higher!) support levels
nb: lavere (eller høyere!) støttenivåer

en: n/a
nb: i.t.

en: post a bug report
nb: send inn en feilrapport

en: site health page
nb: siden for nettstedets tilstand

en: unknown
nb: ukjent

en: — No network default —
nb: — Ingen nettverksstandard —
