buddypress-activity-privacy - en to fr_FR translation catalogue (27 entries)

en: Anyone
fr_FR: Public

en: Logged In Users
fr_FR: Membres Connectés

en: My Friends
fr_FR: Mes Amis

en: Mentioned Only
fr_FR: Mentionnés Uniquement

en: Admins Only
fr_FR: Admins Uniquement

en: Only Me
fr_FR: Moi Uniquement

en: My Followers
fr_FR: Mes Suiveurs

en: My Friends in Group
fr_FR: Mes Amis dans le Groupe

en: Group Members
fr_FR: Membres du Groupe

en: Group Moderators
fr_FR: Modérateurs du Groupe

en: Group Admins
fr_FR: Admins du Groupe

en: My Followers in Group
fr_FR: Mes Suiveurs dans le Groupe

en: Settings saved.
fr_FR: Paramètres enregistrés.

en: Settings reseted.
fr_FR: Paramètres réinitialisés.

en: Please check the box to enable the privacy and Drag&Drop to sort :
fr_FR: S'il vous plaît cochez la case pour activer la confidentialité et la glisser-déposer pour trier:

en: Settings
fr_FR: Réglages

en: Main settings
fr_FR: Paramètres principales

en: UI settings
fr_FR: Réglage UI

en: Privacy labels
fr_FR: Confidentialité

en: Save Settings
fr_FR: Enregistrer

en: Reset
fr_FR: Réinitialiser

en: About
fr_FR: A propos

en: What&#39; new in %s ?
fr_FR: Quoi de neuf dans la version %s ?

en: My Friends in a Group
fr_FR: Mes Amis dans le Groupe

en: My followers in Group
fr_FR: Mes Suiveurs dans le Groupe

en: Who can see this?
fr_FR: Qui peut voir ça?

en: You cannot enable BuddyPress Activity Privacy because <strong>BuddyPress</strong> is not active. Please install and activate BuddyPress before trying to activate Buddypress Activity Privacy again.
fr_FR: Vous ne pouvez pas activer BuddyPress activity Privacy parce que <strong> BuddyPress </ strong> n'est pas actif. S'il vous plaît installer et activer BuddyPress avant d'essayer de réactiver BuddyPress Activity Privacy.
