buddypress-activity-privacy - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: You cannot enable BuddyPress Activity Privacy because <strong>BuddyPress</strong> is not active. Please install and activate BuddyPress before trying to activate Buddypress Activity Privacy again.
fr: Vous ne pouvez pas activer BuddyPress activity Privacy parce que <strong> BuddyPress </ strong> n'est pas actif. S'il vous plaît installer et activer BuddyPress avant d'essayer de réactiver BuddyPress Activity Privacy.

en: Anyone
fr: Public

en: Logged In Users
fr: Membres connectés

en: My Friends
fr: Mes amis

en: Admins Only
fr: Admins uniquement

en: Only me
fr: Moi uniquement

en: My Friends in Group
fr: Mes amis dans le groupe

en: Group Members
fr: Membres du groupe

en: Group Moderators
fr: Modérateurs du groupe

en: Group Admins
fr: Admins du groupe

en: Settings saved.
fr: Paramètres enregistrés.

en: Settings reseted.
fr: Paramètres réinitialisés.

en: Please check the box to enable the privacy and Drag&Drop to sort :
fr: S'il vous plaît cochez la case pour activer la confidentialité et la glisser-déposer pour trier:

en: Save Settings
fr: Enregistrer

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: About
fr: A propos

en: What&#39; new in %s ?
fr: Quoi de neuf dans la version %s ?

en: My Followers
fr: Mes suiveurs

en: My Followers in Group
fr: Mes suiveurs dans le groupe
