Bookingor Pro - en to fi translation catalogue (645 entries)

en: 123 Main St, City, Country
fi: 123 Main St, kaupunki, maa

en: 1:1 Meeting
fi: 1:1 Kokous

en: ADD
fi: LISÄÄ

en: API Key
fi: API-avain

en: About
fi: Tietoja

en: Account SID
fi: Tilin SID

en: Action
fi: Toimenpide

en: Activate
fi: Aktivoi

en: Activate License
fi: Aktivoi lisenssi

en: Activated
fi: Aktivoitu

en: Activation
fi: Aktivointi

en: Activation Code
fi: Aktivointikoodi

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Active Text Color
fi: Aktiivisen tekstin väri

en: Add Attendee to Google Calendar
fi: Lisää osallistuja Google-kalenteriin

en: Add Break Time
fi: Lisää taukoaika

en: Add Business Description or Details about your Business
fi: Lisää yrityksen kuvaus tai tiedot yrityksestäsi

en: Add Category
fi: Lisää luokka

en: Add Extra
fi: Lisää ylimääräistä

en: Add Extra's
fi: Lisää Extra:t

en: Add Location
fi: Lisää sijainti

en: Add Location details
fi: Lisää sijainnin tiedot

en: Add New category details and information.
fi: Lisää uuden luokan tiedot ja tiedot.

en: Add Services
fi: Lisää palveluita

en: Add Special Days
fi: Lisää erikoispäivät

en: Add Staff
fi: Lisää henkilökuntaa

en: Add Staff Image
fi: Lisää henkilöstön kuva

en: Add WooCommerce product name to use WooCommerce payment
fi: Lisää WooCommerce-tuotteen nimi käyttääksesi WooCommerce-maksua

en: Add Your First Staff Member
fi: Lisää ensimmäinen työntekijäsi

en: Add service location for service
fi: Lisää palvelupaikka palvelulle

en: Add taxes to your service By default tax is off
fi: Lisää veroja palveluusi Oletuksena vero on pois päältä

en: Add time in minutes or hours
fi: Lisää aika minuutteina tai tunteina

en: Add to Google Calendar
fi: Lisää Google-kalenteriin

en: Add to Outlook Calendar
fi: Lisää Outlook-kalenteriin

en: Add to Yahoo Calendar
fi: Lisää Yahoo-kalenteriin

en: Add to iCal
fi: Lisää iCaliin

en: Address
fi: Osoite

en: Advance Diposit (Parital Payment upFront)
fi: Ennakkomaksu (osittainen ennakkomaksu)

en: Advance Service Settings
fi: Palvelun lisäasetukset

en: Advance Settings
fi: Lisäasetukset

en: After Buffer Time
fi: Puskurin jälkeen

en: Alignment
fi: Tasaus

en: Allow Staff to create an Wordpress Bookingor Account
fi: Salli henkilöstön luoda Wordpress Bookingor -tili

en: Allow to book
fi: Salli varata

en: Amount
fi: Määrä

en: Apartments, villas, and vacation rentals by the day/night.
fi: Huoneistot, huvilat ja loma-asunnot päivä/yö.

en: Apply
fi: Käytä

en: Appointment
fi: Tapaaminen

en: Approved
fi: Hyväksytty

en: Approved Appointment
fi: Hyväksytty nimitys

en: Assign Service
fi: Määritä palvelu

en: Assignee
fi: Valtuutettu

en: Auto Service
fi: Autohuolto

en: Available
fi: Saatavilla

en: Back
fi: Takaisin

en: Back Button Background Color:
fi: Takaisin-painikkeen taustaväri:

en: Back Button Text Color:
fi: Takaisin-painikkeen tekstin väri:

en: Back Button Text:
fi: Takaisin-painikkeen teksti:

en: Background
fi: Taustaa

en: Background Border
fi: Taustareunus

en: Background Border Radius
fi: Taustan reunan säde

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Barber Shop
fi: Parturi

en: Basic
fi: Perus

en: Basic Detail
fi: Perustiedot

en: Basic Settings
fi: Perusasetukset

en: Beauty Salon
fi: Kauneushoitola

en: Before Buffer Time
fi: Ennen puskuriaikaa

en: Book
fi: Varaa

en: Book Appointment
fi: Varaa tapaaminen

en: Book Button Background:
fi: Kirja-painikkeen tausta:

en: Book Button Text Color:
fi: Kirjapainikkeen tekstin väri:

en: Book Button Text:
fi: Kirjapainikkeen teksti:

en: Booking
fi: Varaus

en: Booking Confirm Text
fi: Varauksen vahvistusteksti

en: Booking Confirmed
fi: Varaus vahvistettu

en: Booking Date
fi: Varauspäivä

en: Booking Page
fi: Varaussivu

en: Booking Status
fi: Varauksen tila

en: Bookingor Button
fi: Bookingor-painike

en: Bookingor Customer
fi: Varaus tai asiakas

en: Bookingor Login
fi: Varaus tai kirjautuminen

en: Bookingor Staff
fi: Bookingorin henkilökunta

en: Bookingor Starter
fi: Varaus tai Aloittaja

en: Bookingor Starter Design
fi: Booking tai Starter Design

en: Border
fi: Raja

en: Box Shadow
fi: Laatikko varjo

en: Buffer Time
fi: Puskurin aika

en: Buffer is padding time allow space time before and after service
fi: Puskuri on täyttöaika, jossa on tilaa ennen ja jälkeen huollon

en: Build comprehensive questionnaires directly into your booking flow. Ask the right questions at the right time to prepare for every appointment.
fi: Rakenna kattavat kyselylomakkeet suoraan varausvirtaasi. Esitä oikeat kysymykset oikeaan aikaan valmistautuaksesi jokaiseen tapaamiseen.

en: Business
fi: Liiketoiminta

en: Business Description
fi: Yrityksen kuvaus

en: Business Details
fi: Yrityksen tiedot

en: Business Hours
fi: Aukioloajat

en: Business Name
fi: Yrityksen nimi

en: Business Website
fi: Yrityssivusto

en: Business strategy, financial planning, and IT support.
fi: Liiketoimintastrategia, taloussuunnittelu ja IT-tuki.

en: Button
fi: Painike

en: Button Border
fi: Painikkeen reuna

en: Button Border Radius
fi: Painikkeen reunan säde

en: Button Icon
fi: Painikkeen kuvake

en: Button Settings
fi: Painikeasetukset

en: Button Size
fi: Painikkeen koko

en: Button Style
fi: Painikkeen tyyli

en: Button Text
fi: Painikkeen teksti

en: Button Type
fi: Painikkeen tyyppi

en: Button URL
fi: Painikkeen URL-osoite

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Buy Pro Plan
fi: Osta Pro Plan

en: Buy Pro Version Now
fi: Osta Pro-versio nyt

en: CUSTOMER
fi: ASIAKAS

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Camera gear, party items, and power tool rentals by the day.
fi: Kameravarusteita, juhlatarvikkeita ja sähkötyökalujen vuokraus päivältä.

en: Cancel
fi: Peruuttaa

en: Cancel Booking
fi: Peruuta varaus

en: Canceled
fi: Peruutettu

en: Capacity
fi: Kapasiteetti

en: Capacity Limit
fi: Kapasiteettirajoitus

en: Car Rental
fi: Auton vuokraus

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Cart Details
fi: Ostoskorin tiedot

en: Category
fi: Kategoria

en: Category Card Column
fi: Luokkakorttisarake

en: Category Cards Gap (X-axis)
fi: Luokkakorttien aukko (X-akseli)

en: Category Cards Gap (Y-axis)
fi: Luokkakorttien aukko (Y-akseli)

en: Category Icon
fi: Luokkakuvake

en: Category Image Border
fi: Luokka Kuvan reuna

en: Category Image Height
fi: Luokka Kuvan korkeus

en: Category Image Radius
fi: Luokka Kuvan säde

en: Category Image Width
fi: Luokka Kuvan leveys

en: Category Images/Icons
fi: Luokka kuvat/kuvakkeet

en: Category Label
fi: Luokkamerkki

en: Category Name
fi: Luokan nimi

en: Category Required
fi: Pakollinen luokka

en: Category Settings
fi: Luokka-asetukset

en: Category Starter
fi: Luokka Starter

en: Category View Type
fi: Luokkanäkymän tyyppi

en: Center
fi: Keskusta

en: Change Currency
fi: Vaihda valuutta

en: Checkout
fi: Kassalle

en: Choose Booking Page Design
fi: Valitse Varaussivun suunnittelu

en: Choose a Demo Import Data
fi: Valitse esittelyn tuontitiedot

en: Choose service duration type:
fi: Valitse palvelun kestotyyppi:

en: City
fi: Kaupunki

en: City Name
fi: Kaupungin nimi

en: City tours, adventure trips, and local guides.
fi: Kaupunkikierroksia, seikkailumatkoja ja paikallisia oppaita.

en: Cleaning Services
fi: Siivouspalvelut

en: Client ID
fi: Asiakas ID

en: Client Secret
fi: Asiakassalaisuus

en: Client Secret Key
fi: Asiakkaan salainen avain

en: Closed
fi: Suljettu

en: Collect all the information you need from your clients with powerful, flexible custom fields. Whether you need to ask custom questions, gather specific user requirements, or provide custom inputs like text, dropdowns, and checkboxes,    Bookingor Pro gives you the tools to tailor every booking experience to your exact business needs.
fi: Kerää asiakkailta kaikki tarvitsemasi tiedot tehokkailla, joustavilla mukautetuilla kentillä. Haluatpa sitten esittää mukautettuja kysymyksiä, kerätä erityisiä käyttäjävaatimuksia tai tarjota mukautettuja syötteitä, kuten tekstiä, avattavia valikoita ja valintaruutuja, Bookingor Pro tarjoaa sinulle työkalut, joiden avulla voit räätälöidä jokaisen varauskokemuksen täsmälleen yrityksesi tarpeiden mukaan.

en: Completed
fi: Valmis

en: Completed Text Color
fi: Valmis tekstin väri

en: Conditional Cost Calculation
fi: Ehdollinen kustannuslaskenta

en: Configure your weekly schedule. Toggle days on/off and set your hours.
fi: Määritä viikkoaikataulusi. Kytke päivät päälle/pois ja aseta tunnit.

en: Confirm Book
fi: Vahvista kirja

en: Confirm Payment
fi: Vahvista maksu

en: Connect WooCommerce to Bookingor Services
fi: Yhdistä WooCommerce Bookingor-palveluihin

en: Connected Google Account:
fi: Yhdistetty Google-tili:

en: Consulting
fi: Konsultointi

en: Continue
fi: Jatka

en: Continue Button Text:
fi: Jatka-painikkeen teksti:

en: Convert Duration (eg. Minutes to Hours)
fi: Muunna kesto (esim. minuuteista tunteiksi)

en: Copy to clipboard
fi: Kopioi leikepöydälle

en: Cost
fi: Kustannukset

en: Cost Base on Number of Person Group
fi: Kustannusperuste henkilöryhmän lukumäärän mukaan

en: Counseling
fi: Neuvonta

en: Country
fi: Maa

en: Create a category and a service to get started.
fi: Aloita luomalla luokka ja palvelu.

en: Create an Wordpress Bookingor Account when Customer booking
fi: Luo Wordpress Bookingor -tili, kun asiakas varaa

en: Crontab Command (Updates dynamically based on Send at)
fi: Crontab-komento (päivitykset dynaamisesti lähetysosoitteen perusteella)

en: Currency
fi: Valuutta

en: Currency Decimal
fi: Valuutta desimaali

en: Currency Format
fi: Valuuttamuoto

en: Currency Symbol
fi: Valuutan symboli

en: Custom Background Color
fi: Mukautettu taustaväri

en: Custom Booking Fields
fi: Mukautetut varauskentät

en: Custom Fields
fi: Mukautetut kentät

en: Custom Input Types
fi: Mukautetut syöttötyypit

en: Customer
fi: Asiakas

en: Customer Dashboard Page
fi: Asiakkaan kojelautasivu

en: Customer Details
fi: Asiakastiedot

en: Customer Details Required
fi: Asiakastiedot vaaditaan

en: Customer Heading
fi: Asiakasotsikko

en: Customer Info:
fi: Asiakastiedot:

en: Customer Information
fi: Asiakastiedot

en: Customer Notifications
fi: Asiakkaiden ilmoitukset

en: Customer Payment
fi: Asiakasmaksu

en: Customer Role Settings
fi: Asiakasroolin asetukset

en: Customer view other Attendees
fi: Asiakasnäkymä muut osallistujat

en: Customers
fi: Asiakkaat

en: Customize
fi: Mukauta

en: Dashboard
fi: Kojelauta

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date & Time
fi: Päivämäärä & aika

en: Date Format
fi: Päivämäärän muoto

en: Date and Time
fi: Päivämäärä ja aika

en: Date:
fi: Päivämäärä:

en: Day/Week/Monthly Full:
fi: Päivä/viikko/kuukausi täysi:

en: Day/Week/Monthly with Slots:
fi: Päivä/viikko/kuukausi lähtö- ja saapumisaikojen kera:

en: Default Appointment Status
fi: Tapaamisen oletustila

en: Default Page
fi: Oletussivu

en: Default Time Slot Increment Length
fi: Oletusaikavälin lisäyksen pituus

en: Demo Import
fi: Demon tuonti

en: Deposit Amount
fi: Talletussumma

en: Description
fi: Kuvaus

en: Design 1
fi: Suunnittelu 1

en: Design 2
fi: Suunnittelu 2

en: Design 3
fi: Suunnittelu 3

en: Design 4
fi: Suunnittelu 4

en: Design 5
fi: Suunnittelu 5

en: Design 6
fi: Suunnittelu 6

en: Design Templates
fi: Suunnittelumallit

en: Details
fi: Tiedot

en: Direct Cron URL
fi: Cronin suora URL-osoite

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Discount
fi: Alennus

en: Do not Convert Duration
fi: Älä muunna Kesto

en: Doctor visits, checkups, and consultations.
fi: Lääkärikäynnit, tarkastukset ja konsultaatiot.

en: Dog and cat grooming, baths, and styling.
fi: Koirien ja kissojen hoito, kylpy ja muotoilu.

en: Done
fi: Valmis

en: Draft
fi: Luonnos

en: Due
fi: Erääntyvä

en: Due Amount
fi: Erääntyvä määrä

en: Duration
fi: Kesto

en: Duration Conversion
fi: Kestomuunnos

en: Duration covers the full period from start to end base on schedule
fi: Kesto kattaa koko ajanjakson alusta loppuun aikataulun mukaan

en: Duration period contains bookable time slots.
fi: Kestoaika sisältää varattavissa olevat aikavälit.

en: Dynamic Questionnaires
fi: Dynaamiset kyselylomakkeet

en: Each Location have Own Working Hours
fi: Jokaisella paikkakunnalla on omat aukioloajat

en: Each Staff have Own Working Hours
fi: Jokaisella henkilökunnalla on omat työajat

en: Easily drag, drop, and rearrange your custom inputs. Manage all your booking questions from one centralized location without writing a single line of code.
fi: Vedä, pudota ja järjestele mukautettuja syötteitä helposti. Hallitse kaikkia varauskysymyksiäsi yhdestä keskitetystä paikasta kirjoittamatta yhtään koodiriviä.

en: Edit
fi: Muokata

en: Edit Category Starter
fi: Muokkaa luokan aloitinta

en: Edit Service
fi: Muokkaa palvelua

en: Edit Services
fi: Muokkaa palveluita

en: Edit Services Starter
fi: Muokkaa Services Starteria

en: Edit Staff
fi: Muokkaa henkilökuntaa

en: Edit Staff Details
fi: Muokkaa henkilöstön tietoja

en: Edit Staff Starter
fi: Muokkaa Staff Starteria

en: Edit Template 1
fi: Muokkaa mallia 1

en: Edit Template 2
fi: Muokkaa mallia 2

en: Edit Template 3
fi: Muokkaa mallia 3

en: Edit Template 4
fi: Muokkaa mallia 4

en: Edit Template 5
fi: Muokkaa mallia 5

en: Edit Template 6
fi: Muokkaa mallia 6

en: Education
fi: koulutus

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email Label
fi: Sähköpostin etiketti

en: Email Notifications
fi: Sähköposti-ilmoitukset

en: Email Settings
fi: Sähköpostiasetukset

en: Email Setup
fi: Sähköpostiasetukset

en: Employee
fi: Työntekijä

en: Employee Name
fi: Työntekijän nimi

en: Employee Notifications
fi: Työntekijöiden ilmoitukset

en: Enable Google Meet
fi: Ota Google Meet käyttöön

en: Ensure your clients only see the questions that matter. Use conditional logic to show or hide fields based on previous answers, keeping the process fast and efficient.
fi: Varmista, että asiakkaasi näkevät vain tärkeitä kysymyksiä. Käytä ehdollista logiikkaa näyttääksesi tai piilottaaksesi kenttiä aikaisempien vastausten perusteella, mikä pitää prosessin nopeana ja tehokkaana.

en: Enter Add Website URL
fi: Kirjoita Lisää Web-sivuston URL-osoite

en: Equipment Rental
fi: Laitteiden vuokraus

en: Error occurred while updating Status
fi: Tilan päivityksessä tapahtui virhe

en: Extra
fi: Ylimääräinen

en: Extra Required
fi: Ylimääräinen pakollinen

en: Extraordinary Features
fi: Poikkeukselliset ominaisuudet

en: Failed to send test email via WP Mail.
fi: Testisähköpostin lähettäminen WP Mailin kautta epäonnistui.

en: Finish
fi: Valmis

en: First Name
fi: Etunimi

en: First Name Label
fi: Etunimitarra

en: First Name:
fi: Etunimi:

en: Fixed Cost of your service that you are offering.if you want to change the currency or symbol goto settings or link on blow
fi: Tarjoamasi palvelusi kiinteät kustannukset.jos haluat muuttaa valuutan tai symbolin asetukset tai linkin iskussa

en: Fonts and Style
fi: Fontit ja tyyli

en: Friday
fi: perjantai

en: Frontend Login Redirect URI
fi: Käyttöliittymän kirjautumisen uudelleenohjauksen URI

en: Go beyond standard fields. Add specialized inputs like date pickers, number fields, and large textareas for detailed client notes or specialized data collection.
fi: Siirry standardikenttien ulkopuolelle. Lisää erikoissyötteitä, kuten päivämäärävalitsimia, numerokenttiä ja suuria tekstialueita yksityiskohtaisia ​​asiakasmuistiinpanoja tai erikoistuneita tietoja varten.

en: Go to Admin Dashboard
fi: Siirry Admin Dashboardiin

en: Google Calender
fi: Google-kalenteri

en: Google Calender Preview Setting
fi: Google-kalenterin esikatseluasetus

en: Grid View
fi: Ruudukkonäkymä

en: Group Booking
fi: Ryhmävaraus

en: Group Capacity based on Time Slots per Day e.g: set capacity 2 12:00 pm customer can book max 2 slots
fi: Ryhmän kapasiteetti perustuu aikaväliin per päivä, esim. asetettu kapasiteetti 2 klo 12:00 asiakas voi varata enintään 2 paikkaa

en: Gym & Fitness
fi: Kuntosali ja kuntoilu

en: Haircuts, beard trims, and grooming.
fi: Hiustenleikkaukset, parran leikkaus ja hoito.

en: Haircuts, styling, and coloring services.
fi: Hiustenleikkaus-, muotoilu- ja värjäyspalvelut.

en: Hatha yoga, vinyasa flow, and meditation.
fi: Hatha jooga, vinyasa flow ja meditaatio.

en: Heading Font Family
fi: Otsikko Fonttiperhe

en: Hello %1$s %2$s,<br><br>Your account has been created successfully. Here are your login details:<br><br>Email: %3$s<br>Password: %4$s<br><br>Please log in to your account and change your password after your first login.<br><br>
fi: Hei %1$s %2$s,<br><br>Tilisi luominen onnistui. Tässä ovat kirjautumistietosi:<br><br>Sähköposti: %3$s<br>Salasana: %4$s<br><br>Kirjaudu sisään tiliisi ja vaihda salasanasi ensimmäisen kirjautumisen jälkeen.<br><br>

en: Hide Cart Details
fi: Piilota ostoskorin tiedot

en: Holiday
fi: Loma

en: Holidays
fi: Lomat

en: Home Rental
fi: Kodin vuokraus

en: Hotel & Stays
fi: Hotelli ja oleskelu

en: Hour
fi: Tunti

en: Hours
fi: Tuntia

en: Hover and Active Border Color
fi: Hover ja Active Border Color

en: I couldn't get the plugin to work
fi: En saanut laajennusta toimimaan

en: I found a better plugin
fi: Löysin paremman pluginin

en: I have Bookingor Pro
fi: Minulla on Bookingor Pro

en: I no longer need the plugin
fi: En enää tarvitse laajennusta

en: If you have a moment, please share why you are deactivating Bookingor:
fi: Jos sinulla on hetki aikaa, kerro miksi poistat Bookingorin käytöstä:

en: In Process
fi: Käsittelyssä

en: Inactive
fi: Ei-aktiivinen

en: Initial Setup
fi: Alkuasetukset

en: Initial Setup Complete!
fi: Alkuasetukset valmis!

en: Integration
fi: Integrointi

en: Integrations
fi: Integraatiot

en: Intuitive Form Builder
fi: Intuitiivinen lomakkeen rakennustyökalu

en: It's a temporary deactivation
fi: Se on tilapäinen deaktivointi

en: Label
fi: Etiketti

en: Label Text Color
fi: Tarran tekstin väri

en: Large
fi: Suuri

en: Last Appointment
fi: Viimeisin tapaaminen

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Last Name Label
fi: Sukunimitarra

en: Last Name:
fi: Sukunimi:

en: Last Step
fi: Viimeinen vaihe

en: Latitude
fi: Leveysaste

en: Law Firm
fi: Asianajotoimisto

en: Layout Settings
fi: Asetteluasetukset

en: Left
fi: Vasen

en: Legal consultation, contract review, and representation.
fi: Lakineuvonta, sopimusten tarkistus ja edustus.

en: Limit Booking
fi: Rajoita varaus

en: List View
fi: Luettelonäkymä

en: Location
fi: Sijainti

en: Location Address
fi: Sijainti Osoite

en: Location Base Time sheets
fi: Sijainnin perusaikataulut

en: Location Hours ( Only availale in Pro Verson)
fi: Sijaintitunnit (saatavilla vain Pro-versiossa)

en: Location ID
fi: Sijainnin tunnus

en: Location Label
fi: Sijaintitarra

en: Location Title
fi: Sijainti Otsikko

en: Longitude
fi: Pituusaste

en: Main Branch, Downtown Office etc.
fi: Pääkonttori, keskustatoimisto jne.

en: Maintenance, repairs, and full car detailing.
fi: Huolto, korjaukset ja täydelliset auton yksityiskohdat.

en: Massage, facial, and body treatments.
fi: Hieronta, kasvo- ja vartalohoidot.

en: Maximum Limit
fi: Enimmäisraja

en: Maximum Space
fi: Enimmäistila

en: Medical Clinic
fi: Lääketieteellinen klinikka

en: Medium
fi: Keskikokoinen

en: Meeting Agenda
fi: Kokouksen esityslista

en: Meeting Title
fi: Kokouksen otsikko

en: Meta Data
fi: Metatiedot

en: Method:
fi: Menetelmä:

en: Minimum Limit
fi: Minimiraja

en: Minimum Space
fi: Vähimmäistila

en: Minimum Time Required Before Book
fi: Vähimmäisaika ennen varaamista

en: Minimum Time Required Before Cancel Booking
fi: Vähimmäisaika, joka vaaditaan ennen varauksen peruuttamista

en: Minute/Hour:
fi: Minuutti/tunti:

en: Mon, Date, Year (short Dae)
fi: Ma, päivämäärä, vuosi (lyhyt päivä)

en: Monday
fi: Maanantai

en: Must Select a
fi: On valittava

en: Must Select a Extra Item
fi: On valittava ylimääräinen kohde

en: Must Select a Location
fi: Sijainti on valittava

en: Must Select a Time
fi: Aika on valittava

en: Must Select a employee
fi: Työntekijä on valittava

en: My Form Action
fi: Lomaketoimintoni

en: Name
fi: Nimi

en: Next Step
fi: Seuraava vaihe

en: No Services Try another
fi: Ei palveluita Kokeile toista

en: None
fi: Ei mitään

en: Note
fi: Huomautus

en: Only add one Service Name
fi: Lisää vain yksi palvelun nimi

en: Order Summary
fi: Tilauksen yhteenveto

en: Other
fi: muu

en: PAYMENT
fi: MAKSU

en: Padding
fi: Pehmuste

en: Paid
fi: Maksettu

en: Paid Amount
fi: Maksettu summa

en: Password
fi: Salasana

en: Pay
fi: Maksa

en: Pay On Visit
fi: Maksu paikan päällä

en: Pay On Visit Text
fi: Pay On Visit -teksti

en: Payment
fi: Maksaminen

en: Payment Date
fi: Maksupäivä

en: Payment Heading
fi: Maksun otsake

en: Payment Required
fi: Maksu vaaditaan

en: Payment Settings
fi: Maksuasetukset

en: Payment Status
fi: Maksun tila

en: Paypal Public Key
fi: Paypal julkinen avain

en: Paypal Secret Key
fi: Paypalin salainen avain

en: Pending
fi: Odottaa

en: People Text
fi: Ihmiset Teksti

en: Permanent Access Token
fi: Pysyvä käyttöoikeustunnus

en: Personal consultations, one-on-one sessions, and private interviews.
fi: Henkilökohtaiset konsultaatiot, henkilökohtaiset tapaamiset ja yksityishaastattelut.

en: Pet Grooming
fi: Lemmikkieläinten hoito

en: Phone
fi: Puhelinnumero

en: Phone Label
fi: Puhelimen etiketti

en: Phone Number
fi: Puhelinnumero

en: Phone Number ID
fi: Puhelinnumero ID

en: Photography
fi: Valokuvaus

en: Pick Service Duration
fi: Valitse palvelun kesto

en: Pick Time
fi: Valitse aika

en: Please Select a
fi: Ole hyvä ja valitse

en: Please check your server mail configuration.
fi: Tarkista palvelimesi sähköpostiasetukset.

en: Please enter your business name.
fi: Anna yrityksesi nimi.

en: Please share the reason
fi: Jaa syy

en: Please share which plugin
fi: Jaa mikä plugin

en: Portraits, events, and commercial photography.
fi: Muotokuvia, tapahtumia ja kaupallisia valokuvauksia.

en: Premium Support
fi: Premium-tuki

en: Previous
fi: Edellinen

en: Price
fi: Hinta

en: Price & Duration
fi: Hinta ja kesto

en: Price and Duration
fi: Hinta ja kesto

en: Primary
fi: Ensisijainen

en: Private tutoring, workshops, and art classes.
fi: Yksityisopetusta, työpajoja ja taidetunteja.

en: Product Meeting
fi: Tuotekokous

en: Product demos, onboarding sessions, and client walkthroughs.
fi: Tuoteesittelyt, perehdytysistunnot ja asiakkaiden esittelyt.

en: Progress Bar
fi: Edistymispalkki

en: Progress Bar Active Color
fi: Edistymispalkin aktiivinen väri

en: Publish
fi: Julkaista

en: Quick Feedback
fi: Pikapalaute

en: Recurring Bookings
fi: Toistuvat varaukset

en: Rejected
fi: Hylätty

en: Remove
fi: Poista

en: Renting cars, SUVs, and luxury vehicles by the day.
fi: Autojen, maastoautojen ja luksusajoneuvojen vuokraus päiväsaikaan.

en: Residential, commercial, and deep cleaning.
fi: Asuin-, liike- ja syväsiivous.

en: Revenue
fi: Tulot

en: Revenue Statistics
fi: Tulotilastot

en: Right
fi: Oikein

en: Role Settings
fi: Rooliasetukset

en: Room, cabin, and campsite bookings by the day/night.
fi: Huoneiden, mökkien ja leirintäalueiden varaukset päiväksi/yöksi.

en: SMS Notifications
fi: SMS-ilmoitukset

en: SVG Library
fi: SVG-kirjasto

en: Saturday
fi: lauantai

en: Save
fi: Tallenna

en: Save Category
fi: Tallenna luokka

en: Save Location
fi: Tallenna sijainti

en: Seats Limit Booking
fi: Istuinrajoitus

en: Secondary
fi: Toissijainen

en: Select
fi: Valitse

en: Select Category
fi: Valitse luokka

en: Select Country
fi: Valitse maa

en: Select Plan
fi: Valitse Suunnitelma

en: Select a demo to import tailored services and settings.
fi: Valitse esittely tuodaksesi räätälöidyt palvelut ja asetukset.

en: Select a product
fi: Valitse tuote

en: Select one of the 6 booking designs for your appointment page.
fi: Valitse yksi kuudesta varausmallista tapaamissivullesi.

en: Send at
fi: Lähetä osoitteeseen

en: Sender Email
fi: Lähettäjä Sähköposti

en: Sender Name
fi: Lähettäjän nimi

en: Service
fi: Palvelu

en: Service Buffer Time
fi: Palvelupuskurin aika

en: Service Card Border Color
fi: Huoltokortin reunan väri

en: Service Card Border Size
fi: Palvelukortin reunuksen koko

en: Service Card Column
fi: Huoltokortin sarake

en: Service Card Radius
fi: Huoltokortin säde

en: Service Cards Gap (X-axis)
fi: Huoltokorttien aukko (X-akseli)

en: Service Cards Gap (Y-axis)
fi: Huoltokorttien aukko (Y-akseli)

en: Service Cost
fi: Palvelukustannukset

en: Service Description
fi: Palvelun kuvaus

en: Service Description is a small text that display on blow in service Title.
fi: Palvelun kuvaus on pieni teksti, joka näkyy palvelun otsikossa.

en: Service Duration
fi: Palvelun kesto

en: Service Duration time period between the start Service and the finished.
fi: Palvelu Palvelun alkamisen ja päättymisen välinen aika.

en: Service Icon
fi: Palvelukuvake

en: Service Image Height
fi: Huoltokuvan korkeus

en: Service Image Width
fi: Palvelukuvan leveys

en: Service Images/Icons
fi: Palvelukuvat/kuvakkeet

en: Service Label
fi: Palvelutarra

en: Service List Text Color
fi: Palveluluettelon tekstin väri

en: Service Name
fi: Palvelun nimi

en: Service Required
fi: Palvelu vaaditaan

en: Service Settings
fi: Palveluasetukset

en: Service Specific Hours
fi: Palvelukohtaiset aukioloajat

en: Service Tax
fi: Palveluvero

en: Service Title
fi: Palvelun nimike

en: Service Title display on the booking form where customer can able to book service
fi: Palvelun otsikon näyttö varauslomakkeessa, josta asiakas voi varata palvelun

en: Services
fi: Palvelut

en: Services Name
fi: Palvelun nimi

en: Services Starter
fi: Palvelut Starter

en: Session Group
fi: Istuntoryhmä

en: Set Duration by Minutes, Hours, Daily, Weekly
fi: Aseta kesto minuutteina, tunteina, päivittäin, viikoittain

en: Set How many people can book the same time
fi: Aseta kuinka monta henkilöä voi varata saman ajan

en: Set Minimum time for customer to book before the booking time near to Start
fi: Aseta Minimi aika asiakkaan varaamiseen ennen varausaikaa lähellä aloitusta

en: Set Service Capacity Limit
fi: Aseta palvelun kapasiteettirajoitus

en: Set Weekly Time Sheet
fi: Aseta viikoittainen aikataulukko

en: Set a limit of space/size can book this service
fi: Aseta tilaraja/koko voi varata tämän palvelun

en: Set the time to Customer can cancel booking the before booking start
fi: Aseta aika Asiakas voi peruuttaa varauksen ennen varauksen alkamista

en: Set time for a Customer to cancel the booking before start
fi: Aseta aika, jolloin asiakas peruuttaa varauksen ennen alkua

en: Settings
fi: Asetukset

en: Setup Your First Service
fi: Määritä ensimmäinen palvelusi

en: Show Business Description
fi: Näytä yrityksen kuvaus

en: Show Business Email
fi: Näytä yrityksen sähköposti

en: Show Business Logo
fi: Näytä yrityksen logo

en: Show Business Name
fi: Näytä yrityksen nimi

en: Show Business Phone Number
fi: Näytä yrityksen puhelinnumero

en: Show Category Name
fi: Näytä luokan nimi

en: Show Service Capacity in Services
fi: Näytä palvelukapasiteetti Palveluissa

en: Show Service Description in Services
fi: Näytä palvelun kuvaus Palveluissa

en: Show Service Duration in Services
fi: Näytä palvelun kesto Palveluissa

en: Show Service Price in Services
fi: Näytä palvelun hinta palveluissa

en: Show Staff About Description
fi: Näytä henkilökunta Tietoja Kuvaus

en: Show Staff Email
fi: Näytä henkilöstön sähköposti

en: Show Staff Location
fi: Näytä henkilökunnan sijainti

en: Show Staff Phone
fi: Näytä henkilöstön puhelin

en: Show Staff Tag Line
fi: Näytä Staff Tag Line

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Sidebar Background Color
fi: Sivupalkin taustaväri

en: Sidebar Text Color
fi: Sivupalkin tekstin väri

en: Signout from Google
fi: Kirjaudu ulos Googlesta

en: Single
fi: Yksittäinen

en: Single Service Short Code
fi: Yhden palvelun lyhytkoodi

en: Skip
fi: Ohita

en: Skip &amp; Deactivate
fi: Ohita &amp; Poista käytöstä

en: Small
fi: Pieni

en: Smart Conditional Logic
fi: Älykäs ehdollinen logiikka

en: Special Day
fi: Erikoispäivä

en: Special Days
fi: Erikoispäivät

en: Staff
fi: Henkilökunta

en: Staff Admin Redirect URI
fi: Henkilökunnan järjestelmänvalvojan uudelleenohjauksen URI

en: Staff Card Column
fi: Henkilökuntakortin sarake

en: Staff Cards Gap (X-axis)
fi: Henkilökuntakorttien aukko (X-akseli)

en: Staff Cards Gap (Y-axis)
fi: Henkilökuntakorttien aukko (Y-akseli)

en: Staff Dashboard & Management
fi: Henkilökunnan hallintapaneeli ja hallinta

en: Staff Dashboard Page
fi: Henkilökunnan kojelautasivu

en: Staff First Name
fi: Henkilökunnan etunimi

en: Staff Hours ( Only availale in Pro Verson)
fi: Henkilökunnan aukioloajat (saatavilla vain Pro-versiossa)

en: Staff Image Border Color
fi: Henkilökunnan kuvan reunuksen väri

en: Staff Image Border Size
fi: Henkilökunnan kuvan reunuksen koko

en: Staff Image Height
fi: Henkilökunnan kuvan korkeus

en: Staff Image Radius
fi: Henkilökunnan kuvan säde

en: Staff Image Width
fi: Henkilökunnan kuvan leveys

en: Staff Label
fi: Henkilöstön tunnus

en: Staff Last Name
fi: Henkilökunnan sukunimi

en: Staff Required
fi: Vaadittu henkilöstö

en: Staff Role Settings
fi: Henkilöstön rooliasetukset

en: Staff Settings
fi: Henkilökunnan asetukset

en: Staff Signup/login
fi: Henkilökunnan ilmoittautuminen/kirjautuminen

en: Staff Starter
fi: Henkilökunnan aloittaja

en: Standard fixed duration.
fi: Normaali kiinteä kesto.

en: Start Time Slot Increments
fi: Aloitusajan välin lisäykset

en: Stripe
fi: Raita

en: Stripe Public Key
fi: Stripe julkinen avain

en: SubTotal
fi: Välisumma

en: Subcategory
fi: Alaluokka

en: Subject
fi: Aihe

en: Submit &amp; Deactivate
fi: Lähetä &amp; Poista käytöstä

en: Subtotal
fi: Välisumma

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Tax
fi: Vero

en: Template 1
fi: Malli 1

en: Template 2
fi: Malli 2

en: Template 3
fi: Malli 3

en: Template 4
fi: Malli 4

en: Template 5
fi: Malli 5

en: Template 6
fi: Malli 6

en: Terminate
fi: Lopeta

en: Test Email Wp Mail
fi: Testi sähköposti Wp Mail

en: Test email sent successfully via WP Mail.
fi: Testisähköposti lähetetty onnistuneesti WP Mailin kautta.

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Text Font Family
fi: Tekstin kirjasinperhe

en: Thank you
fi: Kiitos

en: Thank you Text
fi: Kiitos Teksti

en: The free version allows only 1 location.
fi: Ilmainen versio sallii vain yhden sijainnin.

en: The free version allows only 1 location. Upgrade to our Pro plan to add unlimited locations.
fi: Ilmainen versio sallii vain yhden sijainnin. Päivitä Pro-suunnitelmaamme lisätäksesi rajattomasti sijainteja.

en: The free version allows only 2 staff members.
fi: Ilmainen versio sallii vain 2 työntekijää.

en: The free version allows only 2 staff members. Upgrade to our Pro plan to add unlimited staff members.
fi: Ilmainen versio sallii vain 2 työntekijää. Päivitä Pro-suunnitelmaamme lisätäksesi rajattomasti henkilökuntaa.

en: The free version allows only 4 services.
fi: Ilmainen versio sallii vain 4 palvelua.

en: The free version allows only 4 services. Upgrade to our Pro plan to add unlimited services.
fi: Ilmainen versio sallii vain 4 palvelua. Päivitä Pro-suunnitelmaamme lisätäksesi rajattomasti palveluita.

en: Therapy sessions, support groups, and mental health.
fi: Terapiaistunnot, tukiryhmät ja mielenterveys.

en: This Template has a Location, Services and Staff booking a landing page, you can turn off location or staff base on your needs
fi: Tässä mallissa on sijainti, palvelut ja henkilökunta, jotka varaavat aloitussivun, voit sammuttaa sijainnin tai henkilöstön tarpeidesi mukaan

en: This Template has a a progress bar with step by step booking. you can turn off any step base on your needs
fi: Tässä mallissa on edistymispalkki, jossa on vaiheittainen varaus. voit sammuttaa minkä tahansa askelpohjan tarpeidesi mukaan

en: This Template has a single service  booking form with location. if you want to show only one services then youse services or category ID
fi: Tässä mallissa on yksi palvelun varauslomake, jossa on sijainti. jos haluat näyttää vain yhden palvelun, sinun palvelut tai luokka ID

en: This Template has a step by step booking allow to make booking in process way. you can turn off any step base on your needs
fi: Tässä mallissa on vaiheittainen varaus, jonka avulla voit tehdä varauksen prosessissa. voit sammuttaa minkä tahansa askelpohjan tarpeidesi mukaan

en: This Template has category services and location on a landing page. You can turn off category or location base on your needs.
fi: Tässä mallissa on luokkapalvelut ja sijainti aloitussivulla. Voit poistaa luokan tai sijaintipohjan käytöstä tarpeidesi mukaan.

en: This Template has unique slider calendar with select option. if you don't have any images of services or category it best way to use it. you can turn off any step base on your needs
fi: Tässä mallissa on ainutlaatuinen liukusäädinkalenteri valintavaihtoehdolla. jos sinulla ei ole kuvia palveluista tai luokasta, se on paras tapa käyttää sitä. voit sammuttaa minkä tahansa askelpohjan tarpeidesi mukaan

en: This template is focused on categories, allowing users to browse and select categories in a sleek interface.
fi: Tämä malli on keskittynyt luokkiin, joten käyttäjät voivat selata ja valita luokkia tyylikkäässä käyttöliittymässä.

en: This template is focused on services, allowing users to browse and select services in a sleek interface.
fi: Tämä malli on keskittynyt palveluihin, joten käyttäjät voivat selata ja valita palveluita tyylikkäässä käyttöliittymässä.

en: This template is focused on staff, allowing users to browse and select staff members in a sleek interface.
fi: Tämä malli on keskittynyt henkilöstöön, joten käyttäjät voivat selata ja valita henkilöstön jäseniä tyylikkäässä käyttöliittymässä.

en: Thursday
fi: Torstai

en: Time
fi: Aika

en: Time Format
fi: Aikamuoto

en: Time Label
fi: Aikamerkki

en: Time Required
fi: Vaadittu aika

en: Time Slot After Every
fi: Aikaväli jokaisen

en: Time Slot Increment
fi: Aikavälin lisäys

en: Time Slot increment base on duration that you set in above
fi: Aikaväli kasvaa keston perusteella, jonka asetit yllä

en: Time Slots
fi: Aikavälit

en: Time slot space of service is total number of slots available
fi: Palvelun aikavälitila on käytettävissä olevien paikkojen kokonaismäärä

en: Title
fi: Otsikko

en: To
fi: Vastaanottaja

en: To Customer
fi: Asiakkaalle

en: To Employee
fi: Työntekijälle

en: To automate next-day reminders, configure a system cron job on your server using the crontab command or URL below:
fi: Automatisoidaksesi seuraavan päivän muistutukset, määritä järjestelmän cron-työ palvelimellesi käyttämällä alla olevaa crontab-komentoa tai URL-osoitetta:

en: Toggle Dropdown
fi: Toggle pudotusvalikko

en: Total
fi: Yhteensä

en: Total Bookings
fi: Varaukset yhteensä

en: Total Service Duration
fi: Palvelun kokonaiskesto

en: Total number of space available can book this service
fi: Kokonaismäärä käytettävissä olevaa tilaa voi varata tämän palvelun

en: Tour & Travels
fi: Matkat ja matkat

en: Try Another. Services Not Found
fi: Kokeile toista. Palveluita ei löydy

en: Try another
fi: Kokeile toista

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Twilio phone number
fi: Twilion puhelinnumero

en: Typography
fi: Typografia

en: Unlimited Locations
fi: Rajoittamaton määrä paikkoja

en: Unlimited Services
fi: Rajoittamattomat palvelut

en: Unlimited Staff Members
fi: Rajoittamaton määrä henkilökuntaa

en: Unlmited Staff Asigned
fi: Rajoittamaton määrä henkilöstöä

en: Update Category
fi: Päivitä luokka

en: Update Location
fi: Päivitä sijainti

en: Update category details and information.
fi: Päivitä luokan tiedot ja tiedot.

en: Upgrade to Pro
fi: Päivitä Pro-versioon

en: Upgrade to our Pro plan to add unlimited locations and unlock powerful features.
fi: Päivitä Pro-suunnitelmaamme lisätäksesi rajattomasti sijainteja ja avataksesi tehokkaita ominaisuuksia.

en: Upgrade to our Pro plan to add unlimited services and unlock powerful features.
fi: Päivitä Pro-suunnitelmaamme lisätäksesi rajattomasti palveluita ja avataksesi tehokkaita ominaisuuksia.

en: Upgrade to our Pro plan to add unlimited staff members and unlock powerful features.
fi: Päivitä Pro-suunnitelmaamme lisätäksesi rajattomasti henkilökuntaa ja avataksesi tehokkaita ominaisuuksia.

en: Upload
fi: Lataa

en: Usage:
fi: Käyttö:

en: Use Each Service Hour ( Only availale in Pro Verson)
fi: Käytä jokaista palvelutuntia (saatavilla vain Pro-versiossa)

en: User Role Settings
fi: Käyttäjärooliasetukset

en: VAT(TAX)
fi: ALV(TAX)

en: Wait! Don't deactivate Bookingor. You have to activate both Bookingor and Bookingor Pro in order for the plugin to work.
fi: Odota! Älä poista Bookingoria käytöstä. Sinun on aktivoitava sekä Bookingor että Bookingor Pro, jotta laajennus toimii.

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Week Month Date, Year (Long Date)
fi: Viikko Kuukausi Päivämäärä, Vuosi (Pitkä päivämäärä)

en: Welcome! Let's get your business profile set up.
fi: Tervetuloa! Otetaan yrityksesi profiili käyttöön.

en: Whatsapp Business Account ID
fi: Whatsapp-yritystili ID

en: Whatsapp Notifications
fi: Whatsapp-ilmoitukset

en: Who will be providing the services?
fi: Kuka tulee tarjoamaan palvelut?

en: Width
fi: Leveys

en: Woocommcerce Additional Data
fi: Woocommcercen lisätiedot

en: Wordpress Login:
fi: Wordpress Kirjautuminen:

en: Working Hour Schedule
fi: Työaikataulu

en: Working Hours
fi: Työajat

en: Write some info about Services
fi: Kirjoita jotain palveluista

en: Yoga & Mindfulness
fi: Jooga & Mindfulness

en: Yoga, personal training, and fitness classes.
fi: Jooga, personal training ja kuntotunnit.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
fi: Sinulla ei ole riittäviä käyttöoikeuksia tälle sivulle.

en: Your Account has been created
fi: Tilisi on luotu

en: Your Business Name
fi: Yrityksesi nimi

en: Your First Name
fi: Etunimesi

en: Your Last Name
fi: Sukunimesi

en: Your Pages are Ready!
fi: Sivusi ovat valmiit!

en: Zoom
fi: Zoomaa

en: Zoom Account
fi: Zoomaustili

en: Zoom Meeting Data Setting
fi: Zoomaa kokoustietojen asetus

en: activated
fi: aktivoitu

en: apply
fi: Ota käyttöön

en: category Name
fi: luokka Nimi

en: checkout video
fi: kassavideo

en: cost of services
fi: palvelukustannukset

en: e.g. +1 555 123 4567
fi: esim. +1 555 123 4567

en: e.g. Full Body Massage
fi: esim. Kokovartalohieronta

en: e.g. Wellness, Haircut
fi: esim. Hyvinvointi, hiustenleikkaus

en: max
fi: enintään

en: min
fi: vähintään

en: show Cart
fi: näytä ostoskori

en: total Bookings
fi: varaukset yhteensä

en: update Category
fi: päivitä luokka

en: woocommerce Payment
fi: woocommerce Maksu
