Booking Calendar Contact Form - en to mk_MK translation catalogue (25 entries)

en: Email
mk_MK: Електронско писмо

en: Subject
mk_MK: Тема

en: Message
mk_MK: Порака

en: Settings
mk_MK: Поставки

en: Help
mk_MK: Помош

en: Request custom changes
mk_MK: Побара сопствени промени

en: Insert Booking Calendar
mk_MK: Вметнете Резервации Календар

en: Insert  Reservation Calendar
mk_MK: Внеси Резервација Календар

en: Select Start Date
mk_MK: Одберете Start Датум

en: Select End Date
mk_MK: Одберете End Датум

en: Cancel Selection
mk_MK: Откажи Избор

en: Successfully
mk_MK: Успешно

en: Previous
mk_MK: Претходна

en: Next
mk_MK: Следна

en: Calendar
mk_MK: Календар

en: The minimum number of nights to book is
mk_MK: Минималниот број на ноќи да книга е

en: The maximum number of nights to book is
mk_MK: Максималниот број на ноќи да книга е

en: Select start and end dates
mk_MK: Изберете почетокот и крајот датуми

en: Please select start and end dates
mk_MK: Ве молиме изберете почетокот и крајот датуми

en: Cost
mk_MK: Цена

en: Coupon code (optional)
mk_MK: Забава кодот (опционално)

en: Service
mk_MK: услуга

en: Please enter the security code
mk_MK: Ве молиме внесете ја безбедносната шифра

en: Security Code (lowercase letters)
mk_MK: Безбедност законик (мали букви)

en: Continue
mk_MK: Продолжи
