Booking Calendar Contact Form - en to hi_IN translation catalogue (25 entries)

en: Email
hi_IN: प-पत्र

en: Subject
hi_IN: विषय

en: Message
hi_IN: संदेश

en: Settings
hi_IN: स्थापनाएं

en: Help
hi_IN: मदद

en: Request custom changes
hi_IN: कस्टम परिवर्तन का अनुरोध करें

en: Insert Booking Calendar
hi_IN: आरक्षण का कैलेंडर डालें

en: Insert  Reservation Calendar
hi_IN: सम्मिलित रिज़र्वेशन कैलेंडर

en: Select Start Date
hi_IN: चुनें प्रारंभ दिनांक

en: Select End Date
hi_IN: चयन समाप्ति तिथि

en: Cancel Selection
hi_IN: चुनाव रद्द

en: Successfully
hi_IN: आपण विश्वाची मध्ये नाहीत

en: Previous
hi_IN: पिछला

en: Next
hi_IN: अगला

en: Calendar
hi_IN: कालदर्शक

en: The minimum number of nights to book is
hi_IN: बुक करने के लिए रातों की न्यूनतम संख्या है

en: The maximum number of nights to book is
hi_IN: बुक करने के लिए रातों की अधिकतम संख्या है

en: Select start and end dates
hi_IN: का चयन करें आरंभ और समाप्ति तिथियाँ

en: Please select start and end dates
hi_IN: आरंभ और अंत तिथि का चयन करें

en: Cost
hi_IN: कॉस्ट

en: Coupon code (optional)
hi_IN: कूपन कोड (वैकल्पिक)

en: Service
hi_IN: सेवा

en: Please enter the security code
hi_IN: सुरक्षा कोड दर्ज करें

en: Security Code (lowercase letters)
hi_IN: सुरक्षा कोड (छोटे अक्षरों)

en: Continue
hi_IN: जारी
