Booking Calendar Contact Form - en to de_DE translation catalogue (25 entries)

en: Email
de_DE: E-Mail

en: Subject
de_DE: Betreff

en: Message
de_DE: Nachricht

en: Settings
de_DE: Einstellungen

en: Help
de_DE: Hilfe

en: Request custom changes
de_DE: Fordern Sie kundenspezifische Änderungen

en: Insert Booking Calendar
de_DE: Legen Buchung Kalender

en: Insert  Reservation Calendar
de_DE: Legen Reservierungskalender

en: Select Start Date
de_DE: Wählen Sie Startdatum

en: Select End Date
de_DE: Datum auswählen

en: Cancel Selection
de_DE: Aufheben der Auswahl

en: Successfully
de_DE: Erfolgreich

en: Previous
de_DE: Zurück

en: Next
de_DE: Weiter

en: Calendar
de_DE: Kalender

en: The minimum number of nights to book is
de_DE: Die Mindestanzahl der Übernachtungen zu buchen ist

en: The maximum number of nights to book is
de_DE: Die maximale Anzahl der Nächte zu buchen ist

en: Select start and end dates
de_DE: Wählen Sie Start- und Enddatum

en: Please select start and end dates
de_DE: Bitte wählen Sie Start- und Enddatum

en: Cost
de_DE: Kosten

en: Coupon code (optional)
de_DE: Gutscheincode (optional)

en: Service
de_DE: Dienstleistung

en: Please enter the security code
de_DE: Bitte geben Sie den Sicherheitscode ein

en: Security Code (lowercase letters)
de_DE: Sicherheits-Code (Kleinbuchstaben)

en: Continue
de_DE: Weiter
