Booking Calendar Contact Form - en to id_ID translation catalogue (24 entries)

en: Subject
id_ID: Subyek

en: Message
id_ID: Pesan

en: Settings
id_ID: Pengaturan

en: Help
id_ID: Bantuan

en: Request custom changes
id_ID: Meminta perubahan kustom

en: Insert Booking Calendar
id_ID: Masukkan Kalender Pemesanan

en: Insert  Reservation Calendar
id_ID: Insert Reservation Kalender

en: Select Start Date
id_ID: Pilih Tanggal Mulai

en: Select End Date
id_ID: Pilih Tanggal Akhir

en: Cancel Selection
id_ID: Batal Seleksi

en: Successfully
id_ID: Berhasil

en: Previous
id_ID: Sebelumnya

en: Next
id_ID: Selanjutnya

en: Calendar
id_ID: Kalender

en: The minimum number of nights to book is
id_ID: Jumlah minimum malam untuk buku adalah

en: The maximum number of nights to book is
id_ID: Jumlah maksimum malam untuk buku adalah

en: Select start and end dates
id_ID: Pilih tanggal mulai dan akhir

en: Please select start and end dates
id_ID: Silakan pilih awal dan akhir tanggal

en: Cost
id_ID: Biaya

en: Coupon code (optional)
id_ID: Kode kupon (opsional)

en: Service
id_ID: Layanan

en: Please enter the security code
id_ID: Silakan masukkan kode keamanan

en: Security Code (lowercase letters)
id_ID: Kode Keamanan (huruf kecil)

en: Continue
id_ID: Lanjutkan
