Black Studio TinyMCE Widget - en to fr_FR translation catalogue (9 entries)

note: translators: error message shown when a duplicated widget ID is detected
en: ERROR: Duplicate widget ID detected. To avoid content loss, please create a new widget with the same content and then delete this one.
fr_FR: ERREUR : ID de widget en double détecté. Pour éviter la perte de votre contenu, veuillez créer un nouveau widget avec le même contenu et supprimez celui-ci.

note: translators: text used for plugin home link
en: Home
fr_FR: Accueil

note: translators: text used for support forum link
en: Support
fr_FR: Aide

note: translators: text used for reviews link
en: Rate
fr_FR: Avis

note: translators: text used for follow on twitter link
en: Follow
fr_FR: Suivre

note: translators: text used for donation link
en: Donate
fr_FR: Don

note: translators: text used for the icon that shows the plugin links
en: About Black Studio TinyMCE Widget plugin
fr_FR: À propos de l'extension Black Studio TinyMCE Widget

note: translators: title of the widget
en: Visual Editor
fr_FR: Éditeur visuel

note: translators: description of the widget, shown in available widgets
en: Arbitrary text or HTML with visual editor
fr_FR: Texte ou code HTML arbitraire avec un éditeur visuel
