AliPlugin - en to tr translation catalogue (444 entries)

en:  You will get your Tracking ID and API key after Registration with
tr: Portals AliExpress ile Kayıt İşleminden Sonra Takip Kimliğinizi ve API

en: API Keys not found
tr: API Keys bulunamadı

en: API name input parameter error
tr: API adı giriş parametre hatası

en: API name space input parameter error
tr: API ad alanı giriş parametre hatası

en: API version input parameter error
tr: API sürümü giriş parametresi hatası

en: Access Control
tr: Giriş kontrolu

en: Action
tr: Aksiyon(Hareket)

en: Activate
tr: Etkinleştirmek

en: Active Components
tr: Aktif Bileşenler

en: Add a new Item
tr: Yeni Öğe Ekle

en: Add a new category
tr: Yeni kategori ekle

en: Add new
tr: Yeni Ekle

en: Add new Category
tr: Yeni Kategori Ekle

en: Adhesives & Sealers
tr: Yapıştırıcılar ve Yapıştırıcılar

en: Affiliate link
tr: Ortaklık linki

en: Air Conditioning Appliances
tr: İklimlendirme Cihazları

en: AliPlugin Migrate
tr: AliPlugin Geçiş

en: Alibaba link
tr: Alibaba bağlantısı

en: Alignment
tr: Hiza

en: All Categories
tr: Tüm Kategoriler

en: All Items
tr: Tüm Ürünleri

en: All categories
tr: Tüm kategoriler

en: All existent products imported in your store will be removed.
tr: Mağazada girişi yapılan tüm mevcut ürünler silinecektir.

en: Amend
tr: Değiştirmek

en: An Unexpected HTTP Error occurred during the API request.</p> <p><a href="?" onclick="document.location.reload(); return false;">Try again</a>
tr: Beklenmeyen bir HTTP hatası API isteği sırasında meydana geldi. </p> <p><a href="?" onclick="document.location.reload(); return false;">Try again</a>

en: An unknown error occurred
tr: Bilinmeyen bir hata oluştu

en: Apparel & Accessories
tr: Giyim Ve Aksesuar

en: Apply Filter
tr: Filtre Uygula

en: Arabic
tr: Arapça

en: Archive
tr: Arşiv

en: Are you sure you want to delete all products?
tr: Tüm ürünleri silmek istediğinizden emin misiniz ?

en: Attributes
tr: Nitelikler

en: Australian Dollar (A$)
tr: Avustralya Doları (A $)

en: Auto Replacement Parts
tr: Otomobil Yedek Parçaları

en: Auto updating system will keep your product info fresh with the latest data from AliExpress.
tr: Otomatik güncelleme sistemi AliExpress son verilerle taze ürün bilgisi tutacak.

en: Automatic Updates
tr: Otomatik Güncelleştirmeler

en: Automobiles & Motorcycles
tr: Otomobil ve Motosiklet

en: Availability
tr: Bulunabilirlik

en: Average star rating of the product on a 5-star scale
tr: 5 yıldızlı bir ölçekte ürün ortalama yıldız derecelendirmesi

en: Baby Shoes
tr: Bebek Ayakkabıları

en: Back
tr: Arka

en: Banner Preview
tr: Banner Önizleme

en: Baseball
tr: Beyzbol

en: Bath & Shower
tr: Banyo duşu

en: Beauty & Health
tr: Güzellik ve Sağlık

en: Brazilian Real (R$)
tr: Brezilya Reali (R $)

en: British Pound Sterling (£)
tr: İngiliz Sterlini ( £)

en: Bulgarian lev (BGN)
tr: Bulgar lev (BGN)

en: Bulk Import
tr: Toplu Giriş

en: Buy now
tr: Şimdi Al

en: Call succeeds
tr: Çağrı başarılı

en: Can not be tested!
tr: Test edilemez!

en: Canadian Dollar (CA$)
tr: Kanada Doları (CA $)

en: Car Electronics
tr: Araba elektroniği

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Category
tr: kategori

en: Category ID input parameter error
tr: Kategori Kimliği giriş parametresi hatası

en: Center
tr: Orta

en: Certified Human Hair
tr: Sertifikalı İnsan Saçları

en: Checking connection in 3 steps
tr: 3 adımda bağlantıyı kontrol etme

en: Cheerleading & Souvenirs
tr: Amigo ve hatıra

en: Chinese Yuan (CN¥)
tr: Çin Yuanı (CNY)

en: Choose the number of products to import
tr: Girilecek ürünlerin sayısını seçin

en: Cleaning Appliances
tr: Aletleri Temizleme

en: Cleanup
tr: Temizlemek

en: Close
tr: Yakın

en: Commercial Furniture
tr: Ticari Mobilya

en: Commission
tr: Komisyon

en: Commission Rate
tr: Komisyon Oranı

en: Commission rate input parameter error
tr: Komisyon oranı giriş parametresi hatası

en: Commission you will earn
tr: Kazanacağınız komisyon

en: Communication Equipment
tr: İletişim Donanımı

en: Computer & Office
tr: Bilgisayar ve Ofis

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Connectors & Terminals
tr: Konnektörler ve Terminaller

en: Construction Tools
tr: Yapı Araçları

en: Consumer Electronics
tr: Tüketici Elektroniği

en: Contact Us
tr: Bize Ulaşın

en: Convert U.S. Dollars to foreign currencies
tr: Yabancı para ABD Doları dönüştürme

en: Could not be imported
tr: Girilemedi!

en: Could not connect to AliExpress
tr: AliExpress bağlantısı kurulamadı

en: Credit Score input parameter error
tr: Kredi Puan giriş parametresi hatası

en: Currency
tr: Para

en: Currency converter settings
tr: Döviz çevirici ayarları

en: Currency converter settings will not be saved
tr: Döviz çevirici ayarları kaydedilir olmayacak

en: Custom field deleted.
tr: Özel alan silindi

en: Custom field updated.
tr: Özel alan güncellendi.

en: Cycling
tr: Bisiklet sürmek

en: Czech Republic Koruna (CZK)
tr: Çek Cumhuriyeti Korunası ( CZK )

en: Dashboard
tr: Gösterge paneli

en: Delete product
tr: Ürünü sil

en: Desk Accessories & Organizer
tr: Masaüstü Aksesuarları ve Organizatörü

en: Discount input parameter error
tr: İndirim giriş parametresi hatası

en: Do nothing
tr: hiçbir şey

en: Door Hardware
tr: Kapı Donanımları

en: Door Intercom
tr: Kapı İnterkom

en: Draft
tr: Şablon

en: Dutch
tr: Flemenkçe

en: Edit Item
tr: Öğe Düzenle

en: Edit category
tr: Kategoriyi Düzenle

en: Electrical Equipment & Supplies
tr: Elektrik Ekipman ve Malzemeleri

en: Electronic Accessories & Supplies
tr: Elektronik Aksesuar ve Malzemeleri

en: Electronic Cigarettes
tr: Elektronik Sigaralar

en: Electronics
tr: Elektronik

en: Enable auto updating system
tr: Otomatik güncelleme sistemi etkinleştirme

en: Enable currency converter
tr: Para birimi dönüştürücü etkinleştirme

en: Enable day timer for the products with exclusive discount price
tr: Özel indirim fiyata sahip ürünler için gün zamanlayıcıyı etkinleştirin

en: Enable hour timer for the products with exclusive discount price
tr: Özel indirim fiyata sahip ürünler için saat zamanlayıcıyı etkinleştirin

en: Enable noindex
tr: İçerik yoku etkinleştir

en: Enable pop-up window with alibaba.com affiliate link
tr: Alibaba.com bağlı şirket bağlantısıyla açılır pencereyi etkinleştirin

en: Enabled Scheduled Import
tr: Planlanmış girişi etkinleştir

en: English
tr: İngilizce

en: Enter Keywords
tr: Anahtar Kelimeler girin

en: Enter Product ID or a list of Product IDs separated by commas
tr: Ürün kimliği veya virgülle ayırarak Ürün kimlikleri listesini girin

en: Enter your License Key to activate the Plugin.
tr: Plugin etkinleştirmek için Lisans Anahtarınızı girin.

en: Entertainment
tr: Eğlence

en: Error code is:
tr: Hata kodu:

en: Error, please try again
tr: Hata, lütfen tekrar deneyin

en: Example: Samsung Galaxy Tab 10.1 GT
tr: Örnek:: Samsung Galaxy Tab 10.1 GT

en: Example: US $10.44
tr: Örnek: 10,44 usd

en: Example: US $14.98
tr: Örnek: 14,98 usd

en: Example: World Map PU Leather Hard Stand Case For Samsung Galaxy Tab 10.1 GT P7500 P7510 Free Shipping
tr: Örnek : Dünya Haritası PU Deri Sert Samsung Galaxy Tab 10.1 GT P7500 P7510 Ücretsiz Nakliye Kılıfı Standı

en: Example: screen protector
tr: Örnek : Ekran koruyucusu

en: Exterior Accessories
tr: Dış Aksesuarlar

en: External Storage
tr: Harici depolama

en: Fashion Jewelry
tr: Moda Takı

en: Fasteners
tr: Bağlayıcılar

en: Features
tr: Özellikler

en: Feedback Score
tr: Geribildirim Skoru

en: Feeding
tr: Beslenme

en: Fields input parameter error
tr: Alanlar giriş parametresi hatası

en: Find and select particular products to import
tr: Bul ve bir kısım ürünlerin girişi için seç

en: Fine & Fashion Jewelry
tr: Güzel & Moda Takı

en: Fire Protection
tr: Yangın koruması

en: Food
tr: Gıda

en: For proper operation of the plugin necessary to make changes to the database.
tr: Gerekli eklentinin düzgün çalışması için veritabanına değişiklik yapmak için .

en: Fragrances & Deodorants
tr: Kokuları ve Deodorantları

en: Free Shipping
tr: Ücretsiz Kargo

en: French
tr: Fransızca

en: Full Size
tr: Tam boyut

en: Furniture
tr: Mobilya

en: Furniture Hardware
tr: Mobilya Donanımları

en: Furniture Parts
tr: Mobilya Parçaları

en: Garden Supplies
tr: Bahçe Malzemeleri

en: General
tr: Ortak

en: General Search
tr: Genel Arama

en: German
tr: Almanca

en: Get link
tr: Bağlantıyı al

en: Hair & Accessories
tr: Saç Aksesuarları

en: Hand Tools
tr: El aletleri

en: Hardware
tr: Donanım

en: Health Care
tr: Sağlık hizmeti

en: Hebrew
tr: İbranice

en: Hockey
tr: Hokey

en: Home Appliance Parts
tr: Ev Aletleri Parçaları

en: Home Appliances
tr: Ev Aletleri

en: Home Decor
tr: Ev dekoru

en: Home Furniture
tr: Ev Mobilyaları

en: Home Heaters
tr: Ev Isıtıcıları

en: Home Improvement
tr: Ev İyileştirme

en: Home Storage & Organization
tr: Ev Depolama & Organizasyon

en: Home Textile
tr: Ev Tekstili

en: Hot Deal Timer
tr: Hot Deal Кronometre

en: House Ornamentation
tr: Ev Süsleme

en: How It Works
tr: Nasıl Çalışır

en: Image Only
tr: Yalnızca Resim

en: Image Size
tr: Resim Boyutu

en: Image on Below, Text on Top
tr: Resim aşağıda, yazı yukarıda

en: Image on Left, Text on Right
tr: Resim solda, Metin sağda

en: Image on Right, Text on Left
tr: Resim sağda, metin solda

en: Image on Top, Text on Below
tr: Resim Yukarıda, metin aşağıda

en: Images
tr: Resimler

en: Import Now
tr: şimdi gir

en: Import Products
tr: Girilen  Ürünler

en: Import products with free shipping option only
tr: Sadece ücretsiz kargo olan ürünleri içeri al

en: Indoor Lighting
tr: İç Aydınlatma

en: Industry & Business
tr: Sanayi ve İş

en: Insert Products
tr: Ürünleri Ekle

en: Instructions
tr: Talimatlar

en: Invalid protocol format
tr: Geçersiz protokol biçimi

en: Italian
tr: İtalyanca

en: Item
tr: Madde

en: Item not found
tr: Öğe bulunamadı

en: Japanese
tr: Japonca

en: Japanese yen (¥)
tr: Japon Yeni (¥)

en: Kazakhstani tenge (&#8376;)
tr: Kazak tenha tenge (&#8376;)

en: Keyword input parameter error
tr: Kelime giriş parametresi hatası

en: Kitchen Appliances
tr: Mutfak aletleri

en: Korean
tr: Korece

en: LED Lighting
tr: LED aydınlatma

en: Language
tr: Dil

en: Laptop Accessories
tr: Dizüstü bilgisayar aksesuarları

en: Latest
tr: En sonuncu

en: Laundry Appliances
tr: Çamaşırhane Aletleri

en: Layout
tr: Düzen

en: Leave the field blank to import ALL products from selected category
tr: Seçilen kategori TÜM ürünlerin girişini yapmak için alanı boş bırakın

en: Left
tr: Sol

en: Leisure Bags
tr: Boş Zaman Çantaları

en: License
tr: Lisans

en: License key
tr: Lisans anahtarı

en: License type: %s
tr: Lisans tipi:%s

en: Lighting Accessories
tr: Aydınlatma Aksesuarları

en: Lighting Bulbs & Tubes
tr: Aydınlatma Ampülleri ve Tüpler

en: Lights & Lighting
tr: Işıklar & Aydınlatma

en: Link
tr: Bağlantı

en: List Price
tr: Liste Fiyatı

en: Luggage & Bags
tr: Bagaj & Çanta

en: Luggage & Travel Bags
tr: Bavul ve Seyahat Çantaları

en: Makeup
tr: Makyaj

en: Malaysian Ringgit (MYR)
tr: Malezya Ringiti ( MYR )

en: Mandatory fields are APP Key and Tracking ID
tr: Zorunlu alanlar APP Key ve Tracking ID

en: Maternity
tr: Annelik

en: Measurement & Analysis Instruments
tr: Ölçüm ve Analiz Cihazları

en: Medium 220x220
tr: Orta 220*220

en: Men's Clothing
tr: Erkek giyim

en: Men's Fashion
tr: Erkek modası

en: Mobile Phone Accessories & Parts
tr: Cep Telefonu Aksesuarları ve Parçaları

en: Mother & Kids
tr: Anne ve Çocuk

en: Motorcycle Accessories & Parts
tr: Motosiklet Aksesuarları ve Parçaları

en: New Item
tr: Yeni Öğe

en: New Taiwan Dollar(NT$)
tr: Yeni Tayvan Doları (NT $)

en: Next
tr: Sonrası

en: Nigerian naira (₦)
tr: Nijeryalı Naira (₦)

en: No Follow
tr: Takip yok

en: No categories
tr: Kategori yok

en: Noindex
tr: İçerik Yok

en: Norwegian Krone (NOK)
tr: Norveç Kronu ( NOK )

en: Not Found
tr: Bulunamadı

en: Not found
tr: Bulunamadı

en: Novelty & Special Use
tr: Yenilik ve Özel Kullanım

en: Number of necessary changes
tr: Gerekli değişikliklerin sayısı

en: Office & School Supplies
tr: Ofis ve Okul Malzemeleri

en: Office Electronics
tr: Ofis Elektroniği

en: Office Furniture
tr: Ofis mobilyaları

en: One-time update can refresh only 10 products for one cycle.
tr: Bir seferlik güncelleştirmesi döngüsü için sadece 10 ürün yenileyebilirsiniz.

en: Open in New Window
tr: Yeni Pencerede Aç

en: Optoelectronic Displays
tr: Optoelektronik görüntüler

en: Oral Hygiene
tr: Ağız sağlıgı

en: Order now
tr: Şimdi sipariş ver

en: Original Price input parameter error
tr: Orijinal Fiyat girdi parametre hatası

en: Original Title
tr: Orijinal Başlık

en: Other Sports & Entertainment Product
tr: Diğer Spor ve Eğlence Ürünleri

en: Outdoor Furniture
tr: Bahçe mobilyası

en: Outdoor Lighting
tr: Dış Aydınlatma

en: Overall Progress
tr: Genel İlerleme

en: Page %s
tr: Sayfa yüzdesi

en: Page number input parameter error
tr: Sayfa numarası giriş parametresi hatası

en: Page size input parameter error
tr: Sayfa boyutu giriş parametresi hatası

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Painting Supplies
tr: Boyama Malzemeleri

en: Paper
tr: Kağıt

en: Parent category
tr: Ana kategori

en: Parent category:
tr: Ana kategori

en: Passive Components
tr: Pasif Bileşenler

en: Pieces per package
tr: Paket başına adet

en: Polish Zloty (PLN)
tr: Polonya Zlotisi ( PLN )

en: Portable HiFi
tr: Taşınabilir HiFi

en: Portable Lighting
tr: Taşınabilir Aydınlatma

en: Portals AliExpress
tr: anahtarınızı alacaksınız

en: Portuguese (Brasil)
tr: Portekizce ( Brezilya )

en: Power Supplies
tr: Güç kaynakları

en: Power Tools
tr: Elektrikli El Aletleri

en: Presentation Boards
tr: Sunum Panoları

en: Prev
tr: Önceki

en: Preview
tr: Önizleme

en: Price
tr: fiyat

en: Printing Materials
tr: Baskı Malzemeleri

en: Product Categories
tr: Ürün Kategorileri

en: Product ID
tr: Ürün ID si

en: Product ID input parameter error
tr: Ürün Kimliği giriş parametresi hatası

en: Product draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
tr: Ürün taslağı güncellendi. <a target="_blank" href="%s"> Önizleme ürün </a>

en: Product published. <a href="%s">View product</a>
tr: Ürün yayınladı. <a href="%s"> Ürün Görüntüle </a>

en: Product restored to revision from %s
tr: Revizyondan itibaren tekrar yüklenen ürün yüzdesi

en: Product saved.
tr: Ürün kaydedildi .

en: Product scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview product</a>
tr: Ürün için planlanan : <strong> % 1 $ s </ strong> . <a target="_blank" href="%2$s"> Önizleme ürün </a>

en: Product submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
tr: Ürün onaylandı . <a target="_blank" href="%s"> Önizleme ürün </a>

en: Product updated.
tr: Ürün güncellendi

en: Product updated. <a href="%s">View product</a>
tr: Ürün güncellendi. <a href="%s"> Ürün Görüntüle </a>

en: Products
tr: Ürünler

en: Products Option
tr: Ürün opsiyonları

en: Products Performances
tr: Ürünler Performanslar

en: Products not found
tr: Ürünler bulunamadı

en: Promote with Link
tr: Link ile tanıtın

en: Promoted by banner
tr: Banner ile Tanıtıldı

en: Promoted by link
tr: Link ile tanıtıldı

en: Publish
tr: Yayınlamak

en: Publish failed
tr: Yayınlama başarısız

en: Publish success
tr: Yayınlama başarılı

en: Purchase Volume
tr: Satınalma Hacmi

en: Purchase volume
tr: Satınalınma hacmi

en: Racquet Sports
tr: Raket Sporları

en: Rate
tr: Oran

en: Rating
tr: Derecelendirme

en: Redirects
tr: Yönlendirme

en: Register Now
tr: Şimdi üye Ol

en: Registration with Admitad AliExpress
tr: olduktan sonra URL'yi alacaksınız

en: Registration with EPN
tr: EPN ile kayıt olma

en: Remote Control
tr: Uzaktan kumanda

en: Remove
tr: Kaldır

en: Rentals
tr: Kiralama

en: Repair Original
tr: Orijinale onar

en: Required parameters
tr: Gerekli parametreler

en: Reset Counter
tr: Sayacı Sıfırla

en: Restore
tr: Tekrar yükle

en: Right
tr: Sağ

en: Roadway Safety
tr: Karayolu Güvenliği

en: Roller, Skateboard & Scooters
tr: Silindir, Kaykay ve Scooter

en: Rounding
tr: Yuvarlama

en: Rugby
tr: Ragbi

en: Russian
tr: Rusça

en: Russian Ruble (RUB)
tr: Rus Rublesi ( RUB )

en: SEO Description
tr: SEO Açıklama

en: SEO Keywords
tr: SEO Anahtar Kelimeler

en: SEO Title
tr: SEO Başlığı

en: Safety
tr: Emniyet

en: Sale Price
tr: İndirimli Fiyat

en: Sanitary Paper
tr: Sıhhi Kağıt

en: Saudi Riyal (SAR)
tr: Suudi Riyali (SAR)

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Save Shortcode
tr: Kısa kodu kaydet

en: Scheduled Import
tr: Planlanmış giriş

en: Search
tr: Arama

en: Search Again
tr: Tekrar ara

en: Search by Product ID
tr: Ürün Kimliği göre ara

en: Search for products by using the product ID
tr: Ürün kimliğini kullanarak ürünler için ara

en: Security & Protection
tr: Güvenlik ve koruma

en: Security Alarm
tr: Güvenlik Alarmı

en: Select All
tr: Tümünü Seç

en: Select Category
tr: Kategori Seç

en: Select Currency
tr: Seçin Döviz

en: Select Interval
tr: Aralığı Seçiniz

en: Select Method
tr: Yöntem seçin

en: Select Products to Import
tr: Girilecek ürünleri seçin

en: Select Program
tr: Programı Seç

en: Select Subcategory
tr: Alt kategori seçin

en: Select affiliate program to use with AliPlugin
tr: AliPlugin ile birlikte kullanılacak bağlı kuruluş programını seçin

en: Select language used for importing products data
tr: Ürünlerin verisini almak için kullanılan dili seç

en: Select method used to request data from AliExpress and test connection
tr: Aliexpress ten data istemek ve bağlantı testi için kullanılan metodu seçin

en: Selective Import
tr: Seçici giriş

en: Setting
tr: Ayar

en: Shaving & Hair Removal
tr: Traş ve Tüy Alma

en: Shipping
tr: Kargo

en: Shoes
tr: Ayakkabı

en: Show All
tr: Hepsini göster

en: Skiing & Snowboarding
tr: Kayak ve Snowboard

en: Skin Care
tr: Cilt bakımı

en: Small 50x50
tr: Küçük 50*50

en: Smart Electronics
tr: Smart Elektronik

en: Sort by:
tr: Göre sırala:

en: Sort input parameter error
tr: Sıralama girdi parametre hatası

en: South African Rand (ZAR)
tr: Güney Afrika Randı ( ZAR )

en: South Korean Won (₩)
tr: Güney Kore Wonu ( ₩ )

en: Spanish
tr: İspanyolca

en: Sports & Entertainment
tr: Spor & Eğlence

en: Sportswears
tr: Spor Giyim

en: Start Import
tr: Başlangıçta girilen

en: Status
tr: Durum

en: Step 1. Method:
tr: 1. Yöntem Adım:

en: Step 2. Method:
tr: 2. Yöntem Adım:

en: Step 3. Method:
tr: 3. Yöntem Adım:

en: Stock
tr: Stok

en: Stop Import
tr: Girişi durdur

en: Successfully imported
tr: Başarılı bir şekilde girildi

en: Swedish Krona (SEK)
tr: İsveç Kronu (SEK)

en: Swiss Franc (CHF)
tr: İsviçre Frangı (CHF)

en: System Error
tr: Sistem Hatası

en: Tablets & PDAs Accessories
tr: Tabletler ve PDA Aksesuarları

en: Tattoo & Body Art
tr: Dövme ve Vücut Sanatı

en: Text Only
tr: Yalnızca Metin

en: Thai
tr: Tayland

en: Thailand Baht (THB)
tr: Tayland Bahtı (THB)

en: The Prices will be rounded off to an integer
tr: Fiyatlar bir tam sayıya yuvarlanır olacak

en: The amount of purchases of the product over the last 30-day period
tr: Son 30 günlük süre içinde ürünün satın alma tutarı

en: The following fields are required in order to send requests to AliExpress and retrieve data about products.
tr: İlerleyen alanlar Aliexpress'e talep göndermek ve ürünlerle ilgili gelen verileri almak için gereklidir.

en: The new name of the category
tr: Yeni kategorinin ismi

en: The total number of positive feedback received by a seller
tr: Bir satıcı tarafından alınan olumlu geribildirim sayısı

en: This displays the current information about your online store
tr: Bu online mağaza hakkında güncel bilgileri görüntüler

en: This parameter can be changed in
tr: Bu parametrede şunun içinde değiştirilebilir

en: This product does not participate in the Affiliate Program
tr: Bu ürün Ortaklık Programı'na katılmamıştır

en: Thumbnail
tr: Önizleme(Küçük resim, video)

en: Title
tr: Başlık

en: Today&lsquo;s Deal
tr: Bugünkü anlaşma

en: Tools
tr: Araçlar

en: Top
tr: Üst

en: Total Number of Products
tr: Ürün Sayısı

en: Total Products Views
tr: Toplam Ürünler Gösterim

en: Total Redirected to AliExpress
tr: Toplam AliExpress'ten yönlendirilen

en: Total number of Products available for importing
tr: Girilebilecek toplam ürün miktarı

en: Total number of Products available for importing:
tr: Girilmesi için mevcut Ürünler sayısı:

en: Toys & Hobbies
tr: Hobi & Oyuncak

en: Tracking ID
tr: İzleme Kimliği

en: Tracking ID and API key are set by default.
tr: İzleme kimliği ve API anahtarı varsayılan olarak ayarlanır.

en: Tracking ID input parameter error
tr: Takip Kimlik giriş parametresi hatası

en: Translate
tr: Çevirmek

en: Translate Now
tr: Şimdi çevir

en: Translate Page Titles and Categories
tr: Sayfa Başlıkları ve Kategorileri Çevir

en: Translate from
tr: Şundan çevir

en: Translate to
tr: Şuna çevir

en: Translation
tr: Çeviri

en: Trash is empty
tr: Çöp boş

en: Travel Discount Coupons
tr: Seyahat İndirim Kuponları

en: Travel and Coupon Services
tr: Seyahat ve Kupon Hizmetleri

en: Turkish
tr: Türkçe

en: URL input parameter error or beyond the maximum number of the URLs
tr: URL giriş parametre hatası veya URL maksimum sayısının ötesinde

en: US Dollar ($)
tr: Amerikan Doları ($)

en: Ukrainian hryvnia (₴)
tr: Ukrayna Grivnası (₴)

en: Unauthorized transfer request
tr: İzinsiz aktarım isteği

en: Unit Price
tr: Birim Fiyat

en: United Arab Emirates Dirham (AED)
tr: Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi (AED)

en: Update Links
tr: Bağlantıları güncelle

en: Update all Tracking IDs and product affiliate links.
tr: Tüm İzleme kimlikleri ve ürün ortaklık bağlantılarını güncelleyin.

en: Update category
tr: Kategoriyi Güncelle

en: Use Publish option if you want to publish products instantly. Use Draft option if you need to edit products before they appear on your site.
tr: Anında ürünlerini yayınlamak istiyorsanız seçeneği Yayınla kullanın . Eğer sitenizde görünmeden önce ürünlerini düzenlemek gerekiyorsa Taslak seçeneğini kullanın.

en: Using this module the system will automatically import and update products on your site according  to given parameters
tr: Bu modülü kullanarak sistem otomatik giriş yapacak ve sizin verdiğiniz parametlere göre güncelleme yapacaktır

en: Using this module you can bulk import multiple products at once on your store
tr: San Bulka ithal atom çokluklar ürünleri Onze o Eur Mağaza w bu modülü kullanarak

en: Video Surveillance
tr: Video izleme

en: Vietnamese
tr: Vietnamca

en: View
tr: Görünüm

en: Views
tr: Görünümler

en: Volume
tr: Hacim

en: Volume input parameter error
tr: Ses giriş parametresi hatası

en: Wallets & Holders
tr: Cüzdan ve Tutucular

en: Watches
tr: Saatler

en: Water Heaters
tr: Su ısıtıcıları

en: Way of packaging
tr: Paketleme Şekli

en: When a product disappears from AliExpress
tr: AliExpress'den bir ürün kaybolduğunda

en: Where can I find product ID?
tr: Nerede ürün kimliğini bulabilirim?

en: Windows Hardware
tr: Pencere Donanım

en: Wires, Cables & Cable Assemblies
tr: Teller, Kablolar ve Kablo Kurulları

en: Wiring Accessories
tr: Kablolama Aksesuarları

en: Women's Clothing
tr: Bayan giyimi

en: Workplace Safety Supplies
tr: İşyeri Güvenliği Malzemeleri

en: Wrong Request!
tr: Yanlış istek!

en: You can not upload more than 10,000 Products at once.
tr: Bir defada 10.000'den fazla ürünü yükleyemezsiniz.

en: You can upload not more than 10,000 Products at once.
tr: Bir kerede en fazla 10.000 Ürün yükleyebilirsiniz.

en: You did not indicate how many imported products
tr: Kaç tane ürün girileceğini belirtmediniz

en: You specified a value greater than can be import
tr: Girilebilenden daha fazla bir değer belirttiniz

en: You will get URL after
tr: Admitad AliExpress ile kayıt

en: Your commission is calculated based on your Affiliate Level
tr: Komisyonunuz Ortaklık Seviyesi esas alınarak hesaplanır

en: failed to connection
tr: bağlantı başarısız

en: failed:
tr: başarısız oldu:

en: piece
tr: Parça

en: saved
tr: kaydedilmiş

en: the test is successful
tr: Test başarılı
