Bootstrap 4 Accordions and Tabs by Vander Web - en to da_DK translation catalogue (36 entries)

en: Accordion - Sections
da_DK: Accordion - Sektioner

en: Accordion items
da_DK: Accordion

note: Description of the plugin
en: Add Accordions Section and Shortcodes.
da_DK: Tilføj Accordions Sektion og Shortcodes.

en: Add new
da_DK: Tilføj ny

en: Add new accordion item
da_DK: Tilføj ny accordion

en: Add new Section
da_DK: Tilføj ny Sektion

en: Add or Remove Sections
da_DK: Tilføj eller fjern Sektion

en: All Sections
da_DK: Alle Sektioner

note: Name of the plugin
en: Bootstrap 4 Accordions and Tabs by Vander Web
da_DK: Bootstrap 4 Accordions og Tabs af Vander Web

en: Edit accordion item
da_DK: Rediger accordion

en: Edit Section
da_DK: Rediger Sektion

en: If your current theme loads Bootstrap 4.6 and Bootstrap Icons 1.2, then set options to "No".
da_DK: Hvis dit nuværende tema indlæser Bootstrap 4.6 og Bootstrap Icons 1.2, så sæt indstillingen til "Nej".

note: id
en: Load Bootstrap 4.6 from the plugin
da_DK: Indlæs Bootstrap 4.6 fra dette plugin

note: id
en: Load Bootstrap Icons 1.2 from the plugin
da_DK: Indlæs Bootstrap Icons 1.2 fra dette plugin

en: New accordion item
da_DK: Ny accordion

en: New Section Name
da_DK: Ny Sektion Navn

en: No accordion items found.
da_DK: Ingen accordions fundet

en: No Sections found
da_DK: Ingen Sektioner fundet

en: No trashed accordion items found.
da_DK: Ingen accordions fundet i papirkurven

en: No, load Bootstrap 4.6 from your theme
da_DK: Nej, indlæs Bootstrap 4.6 fra dit tema

en: No, load Bootstrap Icons 1.2 from your theme
da_DK: Nej, indlæs Bootstrap Icons 1.2 fra dit tema

en: Otherwise change the settings to load from this plugin.
da_DK: Ellers sæt indstillinger til at indlæse fra dette plugin.

en: Parent accordion item:
da_DK: Hoved accordion

en: Popular Sections
da_DK: Populær Sektioner

en: Search accordion item
da_DK: Søg accordion

en: Search Sections
da_DK: Søg Sektion

en: Sections
da_DK: Sektioner

en: Select from the most used Sections
da_DK: Vælg fra den mest brugte Sektion

en: Seperate Sections with commas
da_DK: Adskil Sektioner med komma

note: id
en: Settings:
da_DK: Indstillinger:

en: Shortcode attributes:
da_DK: Shortcode attributer:

en: Show
da_DK: Vis

en: Show Section
da_DK: Vis Sektion

en: These Shortcodes require that Bootstrap 4.6 and Bootstrap Icons 1.2 is loaded to work.
da_DK: Denne Shortcode kræver at Bootstrap 4.6 og Bootstrap Icons 1.2 bliver indlæst for at virke.

en: Update Section
da_DK: Opdater Sektion

en: Yes
da_DK: Ja
