Make 1.6.7 - en to sv_SE translation catalogue (406 entries)

en: %s ago
sv_SE: %s sedan

en: %s and convert any column into an area for widgets.
sv_SE: %s och omvandla någon kolumn i ett område till widgets.

en: %s and get a quick start with pre-made designer builder templates.
sv_SE: %s och få en snabb start med färdiga designer builder-mallar.

en: %s result found | %s results found
sv_SE[0]: %s resultat hittades
sv_SE[1]: %s resultat hittades

en: %s seconds
sv_SE: %s sekunder

en: %s to quickly apply designer-picked style choices (fonts, layout, colors) to your website.
sv_SE: %s att snabbt tillämpa designer-plockade stil val (teckensnitt, layout, färger) på din webbplats.

en: 1/%s second
sv_SE: 1/%s andra

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
sv_SE: %1$s vid %2$s

en: A new version of Make Plus is available. If you encounter problems updating through %1$s, please %2$s to update manually.
sv_SE: Det finns en ny version av Make Plus. Om du stöter på problem att uppdatera genom %1$s, vänligen %2$s att uppdatera manuellt.

en: Absolute (%s)
sv_SE: Absolut (%s)

en: Add Item
sv_SE: Lägg till objekt

en: Add icon
sv_SE: Lägg till ikon

en: Add new item
sv_SE: Lägg till nytt objekt

en: Add new slide
sv_SE: Lägg till nytt bildspel

en: After you have created your custom menu for social profile links, select it here.
sv_SE: När du har skapat din egen meny för sociala profil länkar, väljer du den här.

en: Alignment
sv_SE: Justering

en: All
sv_SE: Alla

en: Always
sv_SE: Alltid

en: Aperture: %s
sv_SE: Bländare: %s

en: Apple Touch Icon
sv_SE: Apple Touch ikon

en: Arabic
sv_SE: Arabiska

en: Archive
sv_SE: Arkiv

en: Archives
sv_SE: Arkiv

en: Aspect
sv_SE: Aspekt

en: Aspect ratio
sv_SE: Bildformat

en: Attachment
sv_SE: Bilaga

en: Auto
sv_SE: Automatisk

en: Autoplay
sv_SE: Autouppspelning

en: Autoplay slideshow
sv_SE: Spela upp automatiskt bildspel

en: Background
sv_SE: Bakgrund

en: Background Color
sv_SE: Bakgrundsfärg

en: Background Color (hover)
sv_SE: Bakgrundsfärg (hovet)

en: Background Image
sv_SE: Bakgrundsbild

en: Background Images
sv_SE: Bakgrundsbilder

en: Background color
sv_SE: Bakgrundsfärg

en: Background image
sv_SE: Bakgrundsbild

en: Background style
sv_SE: Bakgrundsfärg

en: Before content
sv_SE: Före huvudinnehåll

en: Big
sv_SE: Stor

en: Blog (Post Page)
sv_SE: Blogg (Post sida)

en: Blog (Posts Page)
sv_SE: Blogg (inlägg sida)

en: Bold
sv_SE: Fet

en: Border Color
sv_SE: Ramfärg

en: Border Radius (px)
sv_SE: Rundade hörn (px)

en: Border Style
sv_SE: Ramstil

en: Border Width (px)
sv_SE: Kantbredd (px)

en: Bottom
sv_SE: Botten

en: Bottom Left
sv_SE: Nedre vänster

en: Bottom Right
sv_SE: Nedre höger

en: Boxed
sv_SE: Boxad

en: Brand Icons
sv_SE: Varumärket ikoner

en: Breadcrumbs
sv_SE: Brödsmulor

en: Button
sv_SE: Knapp

en: By %s
sv_SE: Av %s

en: Camera: %s
sv_SE: Kamera: %s

en: Caption color
sv_SE: Bildtext, färg

en: Caption style
sv_SE: Bildtextens stil

en: Center
sv_SE: Centrerat

en: Centered
sv_SE: Centrerad

en: Character Subset
sv_SE: Bokstäver delmängd

en: Chart Icons
sv_SE: Diagram ikoner

en: Choose
sv_SE: Välj

en: Choose a format
sv_SE: Välj ett format

en: Choose a kit
sv_SE: Välj ett paket

en: Choose a line style
sv_SE: Välj en linjetyp

en: Choose an icon
sv_SE: Välj en ikon

en: Choose how the Banner will respond to varying screen widths. Default is ideal for large amounts of written content, while Aspect is better for showing your images.
sv_SE: Välj hur Banner kommer att svara på varierande skärmen teckenbredd. Standard är perfekt för stora mängder av skriftliga innehåll, medan aspekten är bättre för att du visar dina bilder.

en: Citation
sv_SE: Källhänvisning

en: Click to toggle
sv_SE: Klicka för att växla

en: Color
sv_SE: Färg

en: Color Scheme
sv_SE: Färgschema

en: Columns
sv_SE: Kolumner

en: Comment Count
sv_SE: Antal kommentarer

en: Comment navigation
sv_SE: Kommentar navigering

en: Comments are closed.
sv_SE: Kommentarer är inaktiverade.

en: Configuration
sv_SE: Konfiguration

en: Configure column
sv_SE: Konfigurera kolumn

en: Configure item
sv_SE: Konfigurera objekt

en: Configure section
sv_SE: Konfigurera sektion

en: Configure slide
sv_SE: Anpassa bildspel

en: Contain
sv_SE: Innehåll

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Content position
sv_SE: Innehållets position

en: Cover
sv_SE: Omslag

en: Create rearrangeable columns of content and images.
sv_SE: Skapa flyttbara kolumner av innehåll och bilder.

en: Creative
sv_SE: Kreativt

en: Currency Icons
sv_SE: Valuta ikoner

en: Current Item
sv_SE: Aktuell Punkt

en: Current image
sv_SE: Nuvarande bild:

en: Custom RSS URL (replaces default)
sv_SE: Anpassad RSS-URL (ersätter standard)

en: Cyrillic
sv_SE: Kyrilliska

en: Cyrillic Extended
sv_SE: Kyrilliska utökad

en: Dark
sv_SE: Mörk

en: Darken background to improve readability
sv_SE: Mörkare bakgrund för att förbättra läsbarheten

en: Default
sv_SE: Standard

en: Default RSS
sv_SE: Standard RSS

en: Delete item
sv_SE: Ta bort objekt

en: Delete section
sv_SE: Radera sektion

en: Delete slide
sv_SE: Radera bildspel

en: Delete the section?
sv_SE: Radera sektion?

en: Detail Color
sv_SE: Detaljfärg

en: Directional Icons
sv_SE: Directional ikoner

en: Display multiple types of content in a banner or a slider.
sv_SE: Visa flera typer av innehåll i en banner eller ett bildspel.

en: Display your images in various grid combinations.
sv_SE: Visa dina bilder i olika rutnät kombinationer.

en: Done
sv_SE: Klart

en: Download this file:
sv_SE: Hämta den här filen:

en: Drag-and-drop this column into place
sv_SE: Drag och släpp denna kolumn på plats

en: Drag-and-drop this item into place
sv_SE: Dra och släpp detta objekt på plats

en: Drag-and-drop this slide into place
sv_SE: Dra och släpp bildspel på plats

en: Duplicate this page with %s.
sv_SE: Duplicera denna sida %s.

en: Edit
sv_SE: Ändra

en: Edit content
sv_SE: Ändra innehåll

en: Edit text column
sv_SE: Redigera textkolumn

en: Effect
sv_SE: Effekt

en: Email
sv_SE: E-postadress

en: Enter an email address to add an email icon link to your social profile icons.
sv_SE: Ange en e-postadress om du vill lägga till en e-post ikonen länk till social profil ikoner.

en: Enter column title
sv_SE: Ange kolumn titel

en: Enter item title
sv_SE: Ange objektets titel

en: Enter section title
sv_SE: Ange sektions titel

en: Enter the complete URL to your profile for each service below that you would like to share.
sv_SE: Ange fullständiga URL-adressen till din profil för varje tjänst nedan som du vill dela.

en: Exposure: %s
sv_SE: Exponering: %s

en: Fade
sv_SE: Tona in

en: Favicon & Apple Touch Icon
sv_SE: Favicon & Apple Touch ikon

en: Featured
sv_SE: Utvalda

en: Featured Images
sv_SE: Utvalda bilder

en: File Type Icons
sv_SE: Ikoner för filtyper

en: File must be <strong>.png</strong> format. Optimal dimensions: <strong>152px x 152px</strong>.
sv_SE: Filen måste vara <strong>png</strong> -format. Optimala mått: <strong>152px x 152px</strong>.

en: File must be <strong>.png</strong> or <strong>.ico</strong> format. Optimal dimensions: <strong>32px x 32px</strong>.
sv_SE: Filen måste vara <strong>.png</strong> eller <strong>Ico</strong> format. Optimala dimensioner: <strong>32px x 32px.</strong>

en: Fixed
sv_SE: Fixerad

en: Flipped
sv_SE: Spegla

en: Focal length: %smm
sv_SE: Brännvidd: %smm

en: Font Family
sv_SE: Typsnittsfamilj

en: Font Size (px)
sv_SE: Teckenstorlek (px)

en: Font Style
sv_SE: Typsnitt

en: Font Weight
sv_SE: Typsnittsvikti

en: Footer
sv_SE: Sidfot

en: Footer 1
sv_SE: Sidfot 1

en: Footer 2
sv_SE: Sidfot 2

en: Footer 3
sv_SE: Sidfot 3

en: Footer 4
sv_SE: Sidfot 4

en: Footer Layout
sv_SE: Sidfot layout

en: Footer Text
sv_SE: Sidfot text

en: Footer Text Color
sv_SE: Sidfot textfärg

en: Form Control Icons
sv_SE: Form kontroll ikoner

en: Format Builder
sv_SE: Datumformat

en: From %s
sv_SE: Från %s

en: Full-width
sv_SE: Fullbredd

en: Gallery
sv_SE: Galleri

en: General
sv_SE: Allmänt

en: Generate excerpts automatically
sv_SE: Generera utdrag automatiskt

en: Get more.
sv_SE: Läs mer.

en: Google Font Subsets
sv_SE: Google Font delmängder

en: Google Fonts website
sv_SE: Google Fonts hemsida

en: Greek
sv_SE: Grekiska

en: Greek Extended
sv_SE: Grekiska utökad

en: Header
sv_SE: Sidhuvud

en: Header Bar
sv_SE: Rubrikfältet

en: Header Bar Layout
sv_SE: Sidhuvudets Layout

en: Header Bar Navigation
sv_SE: Sidhuvudsnavigering

en: Header Bar Text
sv_SE: Rubrikfältet Text

en: Header Layout
sv_SE: Sidhuvudets Layout

en: Header, Footer, Sidebars
sv_SE: Sidhuvud, sidfot, sidofält

en: Hebrew
sv_SE: Hebreiska

en: Hide Site Title
sv_SE: Dölj webbplatsens titel

en: Hide Tagline
sv_SE: Dölj webbplatsens tagline

en: Hide default RSS feed link
sv_SE: Dölj standard RSS-flöde länk

en: Hide navigation arrows
sv_SE: Dölj navigeringspilar

en: Hide navigation dots
sv_SE: Dölj navigeringsprickar

en: Hide site footer
sv_SE: Dölj webbplatsens sidfot

en: Hide site header
sv_SE: Dölj webbplats header

en: Hide title
sv_SE: Dölj sidtitel

en: Horizontal Padding (px)
sv_SE: Horisontell utfyllnad (px)

en: Hover/Focus Background Color
sv_SE: Hover/fokus bakgrundsfärg

en: Hover/Focus Text Color
sv_SE: Hover/fokus textfärg

en: Icon
sv_SE: Ikon

en: Icon Color
sv_SE: Ikonfärg

en: Icon Position
sv_SE: Ikonens Position

en: Icon Size (px)
sv_SE: Ikonstorlek (px)

en: If configured, an RSS icon will appear with your social profile icons.
sv_SE: Om konfigureras, visas en RSS-ikon med din sociala profil ikoner.

en: If you would like to add a social profile that is not listed above, or change the order of the icons, create a custom menu %s.
sv_SE: Om du vill lägga till en social profil som inte anges ovan, eller ändra ordning på ikonerna, använd %s.

en: Image link URL
sv_SE: Bild länk URL

en: Includes Header Text, Header Bar Menu items, and the search field.
sv_SE: Innehåller Text för sidhuvudet, huvudet Bar menyalternativ och sökfältet.

en: Insert
sv_SE: Infoga

en: Insert Horizontal Line
sv_SE: Infoga horisontell linje

en: Insert Icon
sv_SE: Infoga Ikon

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
sv_SE: Det verkar som att vi inte kan hitta&rsquo;tvad du letar efter. En sökning kan kanske hjälpa.

en: Italic
sv_SE: Kursiv

en: Item link URL
sv_SE: Objekt länk URL

en: Kits
sv_SE: Paket

en: Labels
sv_SE: Etiketter

en: Landscape
sv_SE: Landskap

en: Latin Extended
sv_SE: Latin utökad

en: Layout Settings
sv_SE: Layout inställningar

en: Left
sv_SE: Vänster

en: Left Sidebar
sv_SE: Blogg, vänster sidofält

en: Letter Spacing (px)
sv_SE: Teckenavstånd (px)

en: Light
sv_SE: Ljus

en: Line Height (em)
sv_SE: Radavstånd (em)

en: Link Color
sv_SE: Länkfärg

en: Link Hover/Focus Color
sv_SE: Link Hover/fokus färg

en: Link Underline
sv_SE: Länk understrykning

en: Links
sv_SE: Länkar

en: List
sv_SE: Lista

en: Loading&hellip;
sv_SE: Laddar&hellip;

en: Location
sv_SE: Position

en: Logo
sv_SE: Logotyp

en: Looking for more sections and options? %s
sv_SE: Letar du efter fler alternativ och sektioner? %s

en: Looking to add premium fonts from Typekit to your website?
sv_SE: Funderar på att lägga till premium teckensnitt från Typekit till din webbplats?

en: Looking to configure a unique layout for this %1$s? %2$s
sv_SE: Vill du konfigurera en unik layout för denna %1$s? %2$s

en: Lowercase
sv_SE: Gemener

en: Main Column
sv_SE: Viktigaste kolumnen

en: Main Column Background Color
sv_SE: Kolumnens bakgrundsfärg

en: Main Menu
sv_SE: Huvudmeny

en: Make requires at least WordPress version %1$s. You are running version %2$s. Please upgrade and try again.
sv_SE: Make kräver minst WordPress version %1$s. Du kör version %2$s. Vänligen uppgradera och försök igen.

en: Make requires version %1$s of WordPress or higher. Please %2$s to ensure full compatibility.
sv_SE: Gör kräver version %1$s WordPress eller högre. Vänligen %2$s för full kompatibilitet.

en: Maybe try searching this website:
sv_SE: Kanske prova söka denna webbplats:

en: Medical Icons
sv_SE: Medicinsk ikoner

en: Menu
sv_SE: Meny

en: Menu Items
sv_SE: Menyobjekt

en: Mobile
sv_SE: Mobil

en: Mobile Menu Label
sv_SE: Mobila etikett

en: Monospaced
sv_SE: Bredd

en: Navigation Below
sv_SE: Navigationen nedan

en: Never
sv_SE: Aldrig

en: Newer posts
sv_SE: Nyare inlägg

en: No Repeat
sv_SE: Repetera Inte

en: No matching fonts
sv_SE: Inga matchande teckensnitt

en: No results match
sv_SE: Inga resultat matchar

en: None
sv_SE: Ingen

en: Not all fonts provide each of these subsets. Please visit the %s to see which subsets are available for each font.
sv_SE: Inte alla teckensnitt ger var och en av dessa undergrupper. Besök %s för att se vilka delmängder som finns för varje teckensnitt.

en: Note: the Builder Template does not display a featured image.
sv_SE: Obs: Builder mallen visar inte dagens bild.

en: Nothing found
sv_SE: Inget hittat

en: Notice
sv_SE: Notis

en: Number of Widget Areas
sv_SE: Antal Widget-kolumner

en: Older posts
sv_SE: Äldre inlägg

en: On hover/focus
sv_SE: På hover/fokus

en: One comment | %1$s comments
sv_SE[0]: En kommentar
sv_SE[1]: %1$s kommentarer

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
sv_SE: Oj då! Det gick inte att hitta sidan.

en: Opacity
sv_SE: Transparens

en: Open link in a new window/tab
sv_SE: Öppna länk i ett nytt fönster/flik

en: Optional Footer Elements
sv_SE: Valfria sidfotselement

en: Optional Header Elements
sv_SE: Valfria sidhuvudelement

en: Options
sv_SE: Alternativ

en: Overlay
sv_SE: Överlägg

en: Padding
sv_SE: Utfyllnad

en: Page %s
sv_SE: Sida %s

en: Page Builder
sv_SE: Sidbyggare

en: Page Title
sv_SE: Sidtitel

en: Pages
sv_SE: Sidor

en: Pages:
sv_SE: Sidor:

en: Payment Icons
sv_SE: Betalning ikoner

en: Portrait
sv_SE: Porträtt

en: Post
sv_SE: Inlägg

en: Post Author
sv_SE: Inläggsförfattare

en: Post Date
sv_SE: Inläggsdatum

en: Post Meta
sv_SE: Inläggsmeta

en: Post footer
sv_SE: Inlägg sidfot

en: Post header
sv_SE: Sidhuvud

en: Post navigation
sv_SE: Inläggsnavigering

en: Posts
sv_SE: Inlägg

en: Posts navigation
sv_SE: Navigera mellan inlägg

en: Press Enter to submit your search
sv_SE: Tryck på Enter för att söka

en: Primary Color
sv_SE: Grundfärg

en: Primary Navigation
sv_SE: Primär Navigeringsmeny

en: Read More Label
sv_SE: Läs mer Label

en: Read more
sv_SE: Läs mer

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
sv_SE: Redo att publicera ditt första inlägg? <a href="%1$s">Kom igång här</a>.

en: Regular Logo
sv_SE: Vanlig logotyp

en: Relative (1 week ago)
sv_SE: Släkting (1 vecka sedan)

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Remove Current Image
sv_SE: Ta bort aktuell bild

en: Remove padding above footer
sv_SE: Ta bort utfyllnad under rubriken

en: Remove padding beneath header
sv_SE: Ta bort utfyllnad under rubriken

en: Repeat
sv_SE: Upprepa

en: Resize your browser window to preview the mobile menu label.
sv_SE: Ändra storlek på webbläsarfönstret om du vill förhandsgranska den mobila etiketten.

en: Responsive behavior
sv_SE: Responsivt beteende

en: Reveal
sv_SE: Ta fram

en: Right
sv_SE: Höger

en: Right Sidebar
sv_SE: Blogg, höger sidofält

en: Scroll
sv_SE: Skrolla

en: Search
sv_SE: Sök

en: Search Results
sv_SE: Sökresultat

en: Search for %s
sv_SE: Sök efter %s

en: Search for:
sv_SE: Sök efter:

en: Search&hellip;
sv_SE: Sök&hellip;

en: Secondary Color
sv_SE: Sekundärfärg

en: Section height (px)
sv_SE: Höjd (px)

en: Select which menu appears in each location. You can edit your menu content on the Menus screen in the Appearance section.
sv_SE: Välj vilken meny visas på varje plats. Du kan redigera menyn innehållet på skärmen menyer i avsnittet utseende.

en: Set banner image
sv_SE: Ställ banner image

en: Set gallery image
sv_SE: Ange galleri bild

en: Set image
sv_SE: Ställ in bild

en: Show Title/Logo On
sv_SE: Visa titel/Logo på

en: Show breadcrumbs
sv_SE: Visa brödsmulor.

en: Show categories
sv_SE: Visa kategorier

en: Show gallery as slider
sv_SE: Visa galleri som bildspel

en: Show left sidebar
sv_SE: Visa vänstra sidofältet

en: Show right sidebar
sv_SE: Visa högra sidofältet

en: Show search field
sv_SE: Visa sökfältet

en: Show social icons
sv_SE: Visa sociala ikoner

en: Show tags
sv_SE: Visa etiketter

en: Sidebars are not available on pages using the Builder Template.
sv_SE: Sidopaneler finns inte på sidor med mallen Builder.

en: Site
sv_SE: Webbplatsnamn

en: Site Background Color
sv_SE: Bakgrundsfärg

en: Site Header
sv_SE: Sidhuvud

en: Site Layout
sv_SE: Sitens layout

en: Site Title
sv_SE: Webbplats Titel

en: Site Title &amp; Tagline
sv_SE: Webbplats titel &amp; Tagline

en: Site Title Color
sv_SE: Webbplatsens titelfärg

en: Size
sv_SE: Storlek

en: Skip to content
sv_SE: Gå vidare till innehållet

en: Slide horizontal
sv_SE: Svep horisontellt

en: Slider Settings
sv_SE: Inställningar för Bildspel

en: Small
sv_SE: Liten

en: Social Profile Links
sv_SE: Dela på sociala nätverk

en: Social Profiles
sv_SE: Sociala profiler

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
sv_SE: Tyvärr så hittar vi inget som matchar det du sökte efter. Försök igen med andra nyckelord.

en: Spinner Icons
sv_SE: Spinner ikoner

en: Square
sv_SE: Fyrkant

en: Standard Fonts
sv_SE: Standardtypsnitt

en: Sticky Label
sv_SE: Klibbiga etiketter

en: Style
sv_SE: Stil

en: Style Kits
sv_SE: Stilpaket

en: Sub-Menu Items
sv_SE: Sub menyalternativ

en: Tagged %s
sv_SE: Taggad %s

en: Tagline Color
sv_SE: Slogan Färg

en: Taken: %s
sv_SE: Tagit: %s

en: Technical Details
sv_SE: Tekniska detaljer

en: Testimonial
sv_SE: Rekommendation

en: Text Color
sv_SE: Textfärg

en: Text Color (hover)
sv_SE: Textfärg (hovet)

en: Text Editor Icons
sv_SE: Textredigerare ikoner

en: Text Headers
sv_SE: Text rubriker

en: Text Transform
sv_SE: Text omvandla

en: The Retina Logo should be twice the size of the Regular Logo.
sv_SE: Retina-logotypen bör vara dubbelt så stor som den vanliga.

en: The Yoast SEO plugin enables this option.
sv_SE: Yoast SEO plugin kan detta alternativ.

en: The default link color is controlled by the "Primary Color" option above.
sv_SE: Länk standardfärgen styrs av "Primary Color" alternativet ovan.

en: The uploaded package appears to be a plugin. PLEASE INSTALL AS A PLUGIN.
sv_SE: Uppladdade paketet verkar vara en plugin. INSTALLERA SOM EN PLUGIN.

en: These options have been deprecated in favor of the Site Icon setting in WordPress core. Please visit the Site Identity section to configure your site icon.
sv_SE: Dessa alternativ har ersatts av inställningen webbplats ikonen i WordPress kärna. Besök avsnittet webbplats identitet för att konfigurera din webbplats ikonen.

en: These options override the %s option in the %s section.
sv_SE: Dessa alternativ åsidosätta alternativet %s i avsnittet %s.

en: This option overrides the %s option in the %s section.
sv_SE: Detta alternativ åsidosätter alternativet %s i avsnittet %s.

en: This text only appears if a custom menu has not been assigned to the Header Bar Menu location in the Navigation section.
sv_SE: Denna text visas endast om en egen meny inte har tilldelats till sidhuvudet barmenyn plats i avsnittet navigering.

en: This widget area is currently disabled. Enable it in the "Footer" panel of the Customizer.
sv_SE: Denna widget område är för närvarande inaktiverar. Aktivera det i "Footer" panel av Customizer.

en: This widget area is currently disabled. Enable it in the "Layout" panel of the Customizer.
sv_SE: Denna widget område är för närvarande inaktiverar. Aktivera det i "Layout" panel av Customizer.

en: This widget area is currently enabled for the following views: %s. Change this in the "Layout" panel of the Customizer.
sv_SE: Denna widget område är aktiverat för följande vyer: %s. vill du ändra detta i "Layout" panel av Customizer.

en: Thumbnail
sv_SE: Miniatyr

en: Tile
sv_SE: Delad

en: Tile Horizontally
sv_SE: Placera horisontellt

en: Tile Vertically
sv_SE: Placera vertikalt

en: Time between slides (ms)
sv_SE: Tid mellan bilder (ms)

en: Top
sv_SE: Överst

en: Top Left
sv_SE: Övre vänster

en: Top Right
sv_SE: Övre höger

en: Traditional
sv_SE: Traditionellt

en: Transition effect
sv_SE: Övergångseffekt

en: Typekit
sv_SE: Typekot

en: Typography
sv_SE: Typografi

en: UI icons
sv_SE: UI ikoner

en: Update
sv_SE: Uppdatera

en: Upgrade to %1$s
sv_SE: Uppgradera till %1$s

en: Upgrade to %s
sv_SE: Uppgradera till %s

en: Upgrade to %s.
sv_SE: Uppgradera till %s.

en: Upgrade to Make Plus
sv_SE: Uppgradera till Make Plus

en: Upgrade to Make Plus.
sv_SE: Uppgradera till Make Plus.

en: Uppercase
sv_SE: Stora bokstäver

en: Use Menu Item styles in mobile view
sv_SE: Använda menyn stilar i mobil vy

en: Use Page Builder
sv_SE: Använd Sidbyggare

en: Used for: %s
sv_SE: Används för: %s

en: Vertical Padding (px)
sv_SE: Vertikal utfyllnad (px)

en: Video Player Icons
sv_SE: Videospelare ikoner

en: Vietnamese
sv_SE: Vietnamesiska

en: Want some ideas?
sv_SE: Vill du ha några förslag?

en: Want to remove the theme byline from your website&#8217;s footer?
sv_SE: Vill ta bort tema byline från din webbplats &#8217;s sidfot?

en: Web Application Icons
sv_SE: Web Application Ikoner

en: Widget Body
sv_SE: Widget kropp

en: Widget Body Color
sv_SE: Widget kroppen färg

en: Widget Title
sv_SE: Widget Titel

en: Widget Title Color
sv_SE: Widget titel färg

en: With avatar
sv_SE: Med avatar

en: With icon
sv_SE: Med Ikon

en: With text
sv_SE: Med text

en: Without avatar
sv_SE: Utan avatar

en: Word Spacing (px)
sv_SE: Ordmellanrum (px)

en: Your comment is awaiting moderation.
sv_SE: Din kommentar inväntar godkännande.

en: as described here
sv_SE: som beskrivs här

en: bold
sv_SE: fet

en: by
sv_SE: av

en: by %s
sv_SE: av %s

en: dashed
sv_SE: streckad

en: dotted
sv_SE: prickig

en: double
sv_SE: dubbel

en: follow these steps
sv_SE: följ dessa steg

en: form inputs, table borders, ruled lines, slider buttons
sv_SE: formulärindata, tabellkantlinjer, styrde linjer, skjutreglaget knappar

en: groove
sv_SE: grov

en: homepage
sv_SE: startsida

en: inset
sv_SE: infälld

en: left
sv_SE: vänster

en: links
sv_SE: länkar

en: most text
sv_SE: mest text

en: none
sv_SE: inga

en: outset
sv_SE: början

en: ridge
sv_SE: höjd

en: right
sv_SE: höger

en: says:
sv_SE: säger:

en: solid
sv_SE: fast

en: the WordPress interface
sv_SE: WordPress gränssnittet

en: update WordPress
sv_SE: uppdatera WordPress
