Ultimate Addons for Elementor (UAE) 2.9.0 - en to el translation catalogue (1346 entries)

en:  Continue Setup
el: Συνεχίστε την Ρύθμιση

en:  Privacy Policy
el: Πολιτική Απορρήτου

en:  This will be applicable for all sites from the network.
el: Αυτό θα ισχύει για όλες τις τοποθεσίες από το δίκτυο.

en: "%s" moved to trash.
el: "%s" μεταφέρθηκε στον κάδο απορριμμάτων.

en: "%s" restored from trash.
el: "%s" ανακτήθηκε από τον κάδο απορριμμάτων.

en: %1$d / %2$d abilities
el: %1$d / %2$d δυνατότητες

en: %1$d of %2$d enabled
el: %1$d από %2$d ενεργοποιημένα

en: %1$s Getting started article » %2$s
el: %1$s Άρθρο για αρχάριους » %2$s

en: %1$s duplicated successfully. You are now editing the duplicate of "%2$s".
el: %1$s διπλασιάστηκε με επιτυχία. Τώρα επεξεργάζεστε το αντίγραφο του "%2$s".

en: %1$s · %2$s · %3$d of %4$d abilities exposed
el: %1$s · %2$s · %3$d από %4$d δυνατότητες εκτεθειμένες

en: %d abilities
el: %d ικανότητες

en: %s Comments
el: %s Σχόλια

en: %s Duplicator
el: %s Διπλασιαστής

en: %s comment
el: %s σχόλιο

en: 1 Comment
el: 1 Σχόλιο

en: 100% responsive across all devices
el: 100% ανταγωνιστικά σε όλες τις συσκευές

en: 200+ Section Blocks
el: 200+ Ενότητες

en: 24x7 Premium Support
el: 24x7 Premium Υποστήριξη

en: 250+ templates for every niche
el: 250+ πρότυπα για κάθε τομέα

en: 404 Page
el: Σελίδα 404

en: 50+ Premium Widgets & 200+ Templates
el: 50+ Premium Widgets & 200+ Πρότυπα

en: <b>Build smarter and faster</b> with premium widgets, 200+ section blocks, and advanced customisation controls — all available in the <a href="https://ultimateelementor.com/pricing/?utm_source=uae-dashboard&utm_medium=editor&utm_campaign=uae-pro-promotion" target="_blank">UAE Pro</a>.
el: <b>Δημιουργήστε πιο έξυπνα και γρηγορότερα</b> με premium widgets, 200+ τμήματα και προηγμένες ρυθμίσεις προσαρμογής — όλα διαθέσιμα στο <a href="https://ultimateelementor.com/pricing/?utm_source=uae-dashboard&utm_medium=editor&utm_campaign=uae-pro-promotion" target="_blank">UAE Pro</a>.

en: <b>Note:</b> Archive page title will be visible on frontend.
el: <b>Σημείωση:</b> Ο τίτλος της σελίδας αρχείου θα είναι ορατός στο frontend.

en: <b>Note:</b> On desktop, below style options will apply to the submenu. On mobile, this will apply to the entire menu.
el: <b>Σημείωση:</b> Στον υπολογιστή, οι παρακάτω επιλογές στυλ θα εφαρμοστούν στο υπομενού. Στο κινητό, αυτό θα εφαρμοστεί σε ολόκληρο το μενού.

en: <strong>Help shape the future of %1$s.</strong><br><br>Share how you use the plugin so we can build features that matter, fix issues faster, and make smarter decisions.
el: <strong>Βοηθήστε να διαμορφωθεί το μέλλον του %1$s.</strong><br><br>Μοιραστείτε πώς χρησιμοποιείτε το πρόσθετο ώστε να μπορέσουμε να δημιουργήσουμε χαρακτηριστικά που έχουν σημασία, να επιλύσουμε προβλήματα πιο γρήγορα και να πάρουμε πιο έξυπνες αποφάσεις.

en: <strong>There are no menus in your site.</strong><br>Go to the <a href="%s" target="_blank">Menus screen</a> to create one.
el: <strong>Δεν υπάρχουν μενού στον ιστότοπό σας.</strong><br>Μεταβείτε στην <a href="%s" target="_blank">οθόνη Μενού</a> για να δημιουργήσετε ένα.

en: AI Tools
el: Εργαλεία AI

en: AI Tools are active
el: Τα εργαλεία AI είναι ενεργά

en: AI Tools are off
el: Τα εργαλεία AI είναι απενεργοποιημένα

en: AI Tools requires WordPress 6.8 or later, which includes the Abilities API.
el: Τα εργαλεία AI απαιτούν WordPress 6.8 ή νεότερη έκδοση, η οποία περιλαμβάνει το API Δυνατοτήτων.

en: AI can create, edit and delete. Toggle “Enable Edit Abilities” above for read-only.
el: Η AI μπορεί να δημιουργεί, να επεξεργάζεται και να διαγράφει. Ενεργοποιήστε την "Ενεργοποίηση ικανοτήτων επεξεργασίας" παραπάνω για μόνο ανάγνωση.

en: AI can only read your data. Toggle “Enable Edit Abilities” above to allow changes.
el: Η AI μπορεί μόνο να διαβάσει τα δεδομένα σας. Ενεργοποιήστε την "Ενεργοποίηση ικανοτήτων επεξεργασίας" παραπάνω για να επιτρέψετε αλλαγές.

en: AI tools for Header Footer Elementor — manage headers, footers, templates, pages, and widgets.
el: Εργαλεία AI για τον Header Footer Elementor — διαχείριση κεφαλίδων, υποσέλιδων, προτύπων, σελίδων και widgets.

en: ASC
el: Αύξουσα

en: Abilities
el: Δυνατότητες

en: Abilities disabled
el: Δυνατότητες απενεργοποιημένες

en: Abilities enabled
el: Δυνατότητες ενεργοποιημένες

en: Abilities exposed
el: Δυνατότητες εκτεθειμένες

en: Ability "%1$s" already registered by "%3$s"; ignoring duplicate registration from "%2$s".
el: Η ικανότητα "%1$s" έχει ήδη καταχωρηθεί από "%3$s"; αγνοήστε την επαναλαμβανόμενη καταχώρηση από "%2$s".

en: Ability "%1$s" is currently disabled. Enable it in AI Tools settings: %2$s
el: Η ικανότητα "%1$s" είναι αυτή τη στιγμή απενεργοποιημένη. Ενεργοποιήστε την στις ρυθμίσεις εργαλείων AI: %2$s

en: Ability "%1$s" requires "Allow Modifications" to be enabled. Turn it on at: %2$s
el: Η ικανότητα "%1$s" απαιτεί να είναι ενεργοποιημένη η "Επιτρέψτε Τροποποιήσεις". Ενεργοποιήστε την στο: %2$s

en: Ability "%s" not found.
el: Η ικανότητα "%s" δεν βρέθηκε.

en: Ability toggles
el: Εναλλαγές ικανοτήτων

en: Access mode
el: Λειτουργία πρόσβασης

en: Action On Menu Click
el: Δράση Κατά Κλικ Μενού

en: Activate
el: Ενεργοποίηση

en: Activate All
el: Ενεργοποίηση Όλων

en: Activate Elementor
el: Ενεργοποίηση Elementor

en: Activate Starter Templates
el: Ενεργοποίηση Πρότυπων Έναρξης

en: Activate Theme
el: Ενεργοποίηση Θέματος

en: Activate Widget
el: Ενεργοποίηση Widget

en: Activate only what you need to keep your website fast and optimized.
el: Ενεργοποιήστε μόνο ό,τι χρειάζεστε για να διατηρήσετε την ιστοσελίδα σας γρήγορη και βελτιστοποιημένη.

en: Activate or deactivate all widgets at once. When activating, Pro widgets are skipped. When deactivating, all widgets are disabled which may break the frontend.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε όλες τις γκατζέτες ταυτόχρονα. Όταν ενεργοποιείτε, οι Pro γκατζέτες παραλείπονται. Όταν απενεργοποιείτε, όλες οι γκατζέτες απενεργοποιούνται, κάτι που μπορεί να σπάσει το frontend.

en: Activate, deactivate, and list available widgets
el: Ενεργοποιήστε, απενεργοποιήστε και καταγράψτε διαθέσιμα widgets

en: Activated
el: Ενεργοποιήθηκε

en: Activated Starter Templates
el: Ενεργοποιημένα Πρότυπα Έναρξης

en: Activating Starter Templates...
el: Ενεργοποίηση Πρότυπων Έναρξης...

en: Activating...
el: Ενεργοποίηση...

en: Active
el: Ενεργό

en: Active Templates
el: Ενεργές Πρότυπες

en: Add Column to Section
el: Προσθήκη στήλης στην ενότητα

en: Add Display Conditions
el: Προσθέστε συνθήκες εμφάνισης

en: Add Display Rule
el: Προσθήκη Κανόνα Εμφάνισης

en: Add Display conditions to your header
el: Προσθέστε συνθήκες εμφάνισης στην κεφαλίδα σας

en: Add Engaging Videos Seamlessly with Presto Player!
el: Προσθέστε ελκυστικά βίντεο χωρίς κόπο με το Presto Player!

en: Add Exclusion Rule
el: Προσθήκη Κανόνα Εξαίρεσης

en: Add FAQs that are SEO-ready and optimized for rich snippets in Google search.
el: Προσθέστε FAQs που είναι έτοιμα για SEO και βελτιστοποιημένα για πλούσιες αποσπάσεις στην αναζήτηση Google.

en: Add Footer Widgets
el: Προσθέστε widgets υποσέλιδου

en: Add Header Widgets
el: Προσθέστε widgets κεφαλίδας

en: Add Image
el: Προσθήκη εικόνας

en: Add Info Card
el: Προσθέστε κάρτα πληροφοριών

en: Add More Powerful Widgets
el: Προσθέστε πιο ισχυρά widgets

en: Add New
el: Προσθήκη Νέου

en: Add Posts Widget
el: Προσθέστε widget αναρτήσεων

en: Add Reading Progress Bar
el: Προσθέστε γραμμή προόδου ανάγνωσης

en: Add Rule
el: Προσθήκη Κανόνα

en: Add Scroll to Top Button
el: Προσθέστε κουμπί κύλισης προς τα πάνω

en: Add Section/Container
el: Προσθήκη Ενότητας/Δοχείου

en: Add Theme Support
el: Προσθήκη Υποστήριξης Θέματος

en: Add UAE widgets to your header
el: Προσθέστε widgets UAE στην κεφαλίδα σας

en: Add User Rule
el: Προσθήκη Κανόνα Χρήστη

en: Add Your Favorite UAE Widgets and Make it Live
el: Προσθέστε τα αγαπημένα σας widgets UAE και κάντε το ζωντανό

en: Add Your Footer Widgets and Make it live.
el: Προσθέστε τα widgets υποσέλιδου σας και κάντε το ζωντανό.

en: Add a customizable button for quick, one-click top scrolling.
el: Προσθέστε ένα προσαρμόσιμο κουμπί για γρήγορη κύλιση προς τα πάνω με ένα κλικ.

en: Add a global footer for consistent links, policies, and brand presence on every page.
el: Προσθέστε ένα παγκόσμιο υποσέλιδο για συνεπή συνδέσμους, πολιτικές και παρουσία μάρκας σε κάθε σελίδα.

en: Add a high-quality logo that looks sharp on any screen.
el: Προσθέστε ένα λογότυπο υψηλής ποιότητας που φαίνεται καθαρό σε οποιαδήποτε οθόνη.

en: Add a search bar to help visitors find content easily.
el: Προσθέστε μια γραμμή αναζήτησης για να βοηθήσετε τους επισκέπτες να βρουν περιεχόμενο εύκολα.

en: Add customizable "Add to Cart" buttons anywhere for seamless shopping experiences.
el: Προσθέστε προσαρμόσιμα κουμπιά "Προσθήκη στο Καλάθι" οπουδήποτε για απρόσκοπτες αγοραστικές εμπειρίες.

en: Add display conditons to your footer
el: Προσθέστε συνθήκες εμφάνισης στο υποσέλιδο σας

en: Add dynamic, animated backgrounds to sections and columns.
el: Προσθέστε δυναμικά, κινούμενα φόντα σε τμήματα και στήλες.

en: Add engaging videos seamlessly in minutes without complexity. Presto Player lets you enhance your website with videos using branding, chapters, and call-to-actions while providing fast load times, detailed analytics, and user-friendly controls for a seamless viewing experience.
el: Προσθέστε ελκυστικά βίντεο χωρίς κόπο σε λίγα λεπτά χωρίς πολυπλοκότητα. Το Presto Player σας επιτρέπει να ενισχύσετε την ιστοσελίδα σας με βίντεο χρησιμοποιώντας branding, κεφάλαια και κλήσεις σε δράση, ενώ παρέχει γρήγορους χρόνους φόρτωσης, λεπτομερή ανάλυση και φιλικούς προς τον χρήστη ελέγχους για μια ομαλή εμπειρία προβολής.

en: Add header in Elementor
el: Προσθέστε κεφαλίδα στο Elementor

en: Add icon, heading, description & button/link — all in one widget.
el: Προσθέστε εικονίδιο, τίτλο, περιγραφή & κουμπί/σύνδεσμο — όλα σε ένα widget.

en: Add interactive hotspots to images for tooltips, product highlights, or guided tours.
el: Προσθέστε διαδραστικά hotspots σε εικόνες για tooltip, επισημάνσεις προϊόντων ή καθοδηγούμενες περιηγήσεις.

en: Add locations for where this template should appear.
el: Προσθέστε τοποθεσίες όπου θα πρέπει να εμφανίζεται αυτό το πρότυπο.

en: Add locations for where this template should not appear.
el: Προσθέστε τοποθεσίες όπου δεν θα πρέπει να εμφανίζεται αυτό το πρότυπο.

en: Add navigation links to guide visitors across your site.
el: Προσθέστε συνδέσμους πλοήγησης για να καθοδηγήσετε τους επισκέπτες στον ιστότοπό σας.

en: Add new attractive shape dividers to Elementor sections.
el: Προσθέστε νέους ελκυστικούς διαχωριστές σχήματος σε τμήματα Elementor.

en: Add off-canvas menus, sidebars, or panels that slide in with smooth interactions.
el: Προσθέστε μενού εκτός καμβά, πλαϊνές μπάρες ή πάνελ που εισέρχονται με ομαλές αλληλεπιδράσεις.

en: Add sleek, customizable login forms with complete control over styling and fields.
el: Προσθέστε κομψές, προσαρμόσιμες φόρμες σύνδεσης με πλήρη έλεγχο πάνω στο στυλ και τα πεδία.

en: Add stylish and functional menus for seamless site navigation.
el: Προσθέστε κομψά και λειτουργικά μενού για απρόσκοπτη πλοήγηση στον ιστότοπο.

en: Add to Cart
el: Προσθήκη στο καλάθι

en: Add to your AI client:
el: Προσθέστε στον πελάτη AI σας:

en: Add your site's primary logo with flexible customization options.
el: Προσθέστε το κύριο λογότυπο του ιστότοπού σας με ευέλικτες επιλογές προσαρμογής.

en: Added %1$s with %2$d column(s) to "%3$s". Use column_ids to insert widgets into specific columns.
el: Προστέθηκε %1$s με %2$d στήλη(ες) στο "%3$s". Χρησιμοποιήστε column_ids για να εισάγετε widgets σε συγκεκριμένες στήλες.

en: Added column to section %1$s in "%2$s". Use builder/insert-widget with position {"inside": "%3$s"} to add widgets.
el: Προστέθηκε στήλη στην ενότητα %1$s στο "%2$s". Χρησιμοποιήστε builder/insert-widget με θέση {"inside": "%3$s"} για να προσθέσετε widgets.

en: Adds a column to an existing section or container in any Elementor post. Automatically redistributes column sizes to fit.
el: Προσθέτει μια στήλη σε μια υπάρχουσα ενότητα ή δοχείο σε οποιαδήποτε ανάρτηση Elementor. Αυτόματα αναδιανέμει τα μεγέθη των στηλών για να ταιριάζουν.

en: Adds a structural layout element to any Elementor post. On legacy sites: creates a section with columns. On container sites: creates a flex container with child containers. Supports inner sections and multi-column layouts.
el: Προσθέτει ένα δομικό στοιχείο διάταξης σε οποιαδήποτε ανάρτηση Elementor. Σε κληρονομικές τοποθεσίες: δημιουργεί μια ενότητα με στήλες. Σε τοποθεσίες δοχείων: δημιουργεί ένα δοχείο flex με παιδικά δοχεία. Υποστηρίζει εσωτερικές ενότητες και διατάξεις πολλαπλών στηλών.

en: Adds one-click duplication support for posts and pages..
el: Προσθέτει υποστήριξη για διπλασιασμό με ένα κλικ για αναρτήσεις και σελίδες.

en: Advanced
el: Προχωρημένος

en: Advanced Heading
el: Προηγμένος τίτλος

en: After Title Text
el: Κείμενο Μετά τον Τίτλο

en: Alignment
el: Συμμετρία

en: All
el: Όλα

en: All %s
el: Όλα τα %s

en: All %s Archive
el: Όλο το Αρχείο %s

en: All Archives
el: Όλα τα Αρχεία

en: All Singulars
el: Όλες οι Μοναδικές Σελίδες

en: Already Exists.
el: Ήδη Υπάρχει.

en: Angie (in-editor)
el: Angie (εντός επεξεργασίας)

en: Angie Integration
el: Ενσωμάτωση Angie

en: Animation
el: Κίνηση

en: Animation Effects
el: Εφέ Κίνησης

en: Any Elementor-enabled post ID (page, post, or HFE template).
el: Οποιοδήποτε ID ανάρτησης που υποστηρίζεται από το Elementor (σελίδα, ανάρτηση ή πρότυπο HFE).

en: Any Elementor-enabled post ID. Pass 0 to regenerate all Elementor CSS globally.
el: Οποιοδήποτε ID ανάρτησης που υποστηρίζει το Elementor. Περάστε 0 για να αναδημιουργήσετε όλα τα CSS του Elementor παγκοσμίως.

en: Appear Effect
el: Επίδραση Εμφάνισης

en: Are you sure you want to switch your current theme to Astra?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να αλλάξετε το τρέχον θέμα σας σε Astra;

en: Array of column size percentages. Must sum to 100. E.g., [50, 50] for two equal columns, [33, 34, 33] for three columns, [25, 75] for sidebar layout.
el: Πίνακας ποσοστών μεγέθους στηλών. Πρέπει να αθροίζεται σε 100. Π.χ., [50, 50] για δύο ίσες στήλες, [33, 34, 33] για τρεις στήλες, [25, 75] για διάταξη πλάγιου.

en: Arrows
el: Βέλη

en: Ascending
el: Αυξανόμενη

en: Assign headers and footers to specific pages or post types. This gives users complete layout control, something typically locked behind Pro plugins.
el: Αναθέστε επικεφαλίδες και υποσέλιδα σε συγκεκριμένες σελίδες ή τύπους αναρτήσεων. Αυτό δίνει στους χρήστες πλήρη έλεγχο διάταξης, κάτι που συνήθως είναι κλειδωμένο πίσω από πρόσθετα Pro.

en: Attachment ID for featured image. Pass 0 to remove.
el: Ταυτότητα συνημμένου για την εικόνα παρουσίασης. Περάστε 0 για να αφαιρέσετε.

en: Author
el: Συγγραφέας

en: Author Archive
el: Αρχείο Συγγραφέα

en: Automate WordPress tasks effortlessly.
el: Αυτοματοποιήστε τις εργασίες WordPress χωρίς κόπο.

en: Automate Your Workflows Easily with Ottokit!
el: Αυτοματοποιήστε τις ροές εργασίας σας εύκολα με το Ottokit!

en: Automate workflows effortlessly in minutes without complexity. Ottokit lets you connect your WordPress site with web apps to automate tasks, sync data, and run actions using a clean visual builder with scheduling, filters, conditions, and webhooks for a seamless experience.
el: Αυτοματοποιήστε τις ροές εργασίας σας χωρίς κόπο σε λίγα λεπτά χωρίς πολυπλοκότητα. Το Ottokit σας επιτρέπει να συνδέσετε την ιστοσελίδα WordPress σας με διαδικτυακές εφαρμογές για να αυτοματοποιήσετε εργασίες, να συγχρονίσετε δεδομένα και να εκτελέσετε ενέργειες χρησιμοποιώντας έναν καθαρό οπτικό κατασκευαστή με προγραμματισμό, φίλτρα, συνθήκες και webhooks για μια ομαλή εμπειρία.

en: Automatically display your latest blog posts, news, or updates with the Basic Posts widget for fresh, engaging content.
el: Εμφανίστε αυτόματα τις τελευταίες αναρτήσεις blog, ειδήσεις ή ενημερώσεις με το widget Βασικών Αναρτήσεων για φρέσκο, ελκυστικό περιεχόμενο.

en: Avatar
el: Αβατάρ

en: BLOCKED: Modifications are disabled by the site administrator. Do NOT attempt to enable this yourself. Tell the user: "Allow Modifications" must be turned on in UAE Settings → AI Tools at %s
el: ΜΠΛΟΚΑΡΙΣΜΕΝΟ: Οι τροποποιήσεις είναι απενεργοποιημένες από τον διαχειριστή του ιστότοπου. ΜΗΝ προσπαθήσετε να το ενεργοποιήσετε μόνοι σας. Πείτε στον χρήστη: "Επιτρέψτε Τροποποιήσεις" πρέπει να είναι ενεργοποιημένο στις Ρυθμίσεις UAE → Εργαλεία AI στο %s

en: BLOCKED: The ability "%1$s" has been disabled by the site administrator. Do NOT retry. Tell the user to enable it in UAE Settings → AI Tools at %2$s
el: ΜΠΛΟΚΑΡΙΣΜΕΝΟ: Η ικανότητα "%1$s" έχει απενεργοποιηθεί από τον διαχειριστή του ιστότοπου. ΜΗΝ προσπαθήσετε ξανά. Πείτε στον χρήστη να την ενεργοποιήσει στις Ρυθμίσεις UAE → Εργαλεία AI στο %2$s

en: Back
el: Πίσω

en: Background
el: Φόντο

en: Background Color
el: Χρώμα Φόντου

en: Background Hover Color
el: Χρώμα Επικάλυψης Φόντου

en: Background Size
el: Μέγεθος Φόντου

en: Bag Light
el: Ελαφρύ Σακίδιο

en: Bag Medium
el: Μεσαίο Σακίδιο

en: Bag Solid
el: Στερεό Σακίδιο

en: Basic
el: Βασικό

en: Basic Posts
el: Βασικές Δημοσιεύσεις

en: Basic Posts Widget in Elementor
el: Widget Βασικών Αναρτήσεων στο Elementor

en: Before
el: Πριν

en: Before After Slider
el: Διαφάνεια πριν και μετά

en: Before Footer
el: Πριν το Υποσέλιδο

en: Before Title Text
el: Κείμενο Πριν τον Τίτλο

en: Blend Mode
el: Λειτουργία Ανάμειξης

en: Blog / Posts Page
el: Σελίδα Ιστολογίου / Δημοσιεύσεων

en: Bloggers Toolkit
el: Εργαλειοθήκη Bloggers

en: Boost Your Traffic with Easy SEO Optimization!
el: Αυξήστε την επισκεψιμότητά σας με εύκολη βελτιστοποίηση SEO!

en: Boost credibility by showcasing real customer reviews directly on your website.
el: Ενισχύστε την αξιοπιστία προβάλλοντας πραγματικές κριτικές πελατών απευθείας στον ιστότοπό σας.

en: Boost engagement by allowing visitors to easily share content across social networks.
el: Ενισχύστε την αλληλεπίδραση επιτρέποντας στους επισκέπτες να μοιράζονται εύκολα περιεχόμενο σε κοινωνικά δίκτυα.

en: Border
el: Περίγραμμα

en: Border Color
el: Χρώμα Περιγράμματος

en: Border Hover Color
el: Χρώμα Επικάλυψης Περιγράμματος

en: Border Radius
el: Ακτίνα Περιγράμματος

en: Border Style
el: Στυλ Περιγράμματος

en: Border Width
el: Πλάτος Περιγράμματος

en: Both setting_key and value are required.
el: Απαιτούνται τόσο το setting_key όσο και η τιμή.

en: Bottom
el: Κάτω

en: Bottom Left
el: Κάτω Αριστερά

en: Bottom Right
el: Κάτω Δεξιά

en: Bottom Spacing
el: Χαμηλό Κενό

en: Box Shadow
el: Σκιά Κουτιού

en: Breadcrumbs
el: Ψηφιακά ίχνη

en: Breakpoint
el: Σημείο Διακοπής

en: Bring Your Vision to Life with UAE Pro
el: Φέρτε τη Όρασή σας στη Ζωή με το UAE Pro

en: Bubble
el: Φούσκα

en: Build Better Websites With Ultimate Addons Pro
el: Δημιουργήστε Καλύτερες Ιστοσελίδες Με Ultimate Addons Pro

en: Build Complete Layout
el: Δημιουργία Πλήρους Διάταξης

en: Build Powerful Forms in Minutes with SureForms!
el: Δημιουργήστε ισχυρές φόρμες σε λίγα λεπτά με το SureForms!

en: Build Websites 10x Faster with Templates
el: Δημιουργήστε Ιστότοπους 10 φορές πιο γρήγορα με Πρότυπα

en: Build a custom header
el: Δημιουργήστε μια προσαρμοσμένη επικεφαλίδα

en: Build a stunning header that showcases your brand on every page.
el: Δημιουργήστε μια εντυπωσιακή επικεφαλίδα που θα προβάλλει την επωνυμία σας σε κάθε σελίδα.

en: Build advanced, responsive navigation menus with design flexibility and controls.
el: Δημιουργήστε προηγμένα, ευέλικτα μενού πλοήγησης με ευελιξία σχεδίασης και ελέγχους.

en: Build and manage page content with HFE and Elementor widgets.
el: Δημιουργήστε και διαχειριστείτε το περιεχόμενο της σελίδας με τα widgets HFE και Elementor.

en: Build powerful forms in minutes without complexity. SureForms lets you create contact forms, payment forms, and surveys using an AI-assisted, clean interface with conversational layouts, conditional logic, payment collection, and mobile optimization for a seamless experience.
el: Δημιουργήστε ισχυρές φόρμες σε λίγα λεπτά χωρίς πολυπλοκότητα. Το SureForms σας επιτρέπει να δημιουργείτε φόρμες επικοινωνίας, φόρμες πληρωμής και έρευνες χρησιμοποιώντας μια καθαρή διεπαφή με υποστήριξη AI, συνομιλητικά σχέδια, λογική υπό όρους, συλλογή πληρωμών και βελτιστοποίηση για κινητά για μια ομαλή εμπειρία.

en: Build sleek registration forms with advanced controls and a user-friendly experience.
el: Δημιουργήστε κομψές φόρμες εγγραφής με προηγμένους ελέγχους και φιλική προς τον χρήστη εμπειρία.

en: Build your website faster using our prebuilt templates
el: Δημιουργήστε την ιστοσελίδα σας πιο γρήγορα χρησιμοποιώντας τα προεγκατεστημένα πρότυπά μας

en: Builds a complete layout with sections, columns, and widgets in one call. Replaces all content on the post. The structure parameter is a JSON string describing rows and widgets.
el: Δημιουργεί μια πλήρη διάταξη με ενότητες, στήλες και widgets σε μία κλήση. Αντικαθιστά όλο το περιεχόμενο στην ανάρτηση. Η παράμετρος δομής είναι μια συμβολοσειρά JSON που περιγράφει σειρές και widgets.

en: Built "%2$s" with %1$d elements.
el: Κατασκευάστηκε "%2$s" με %1$d στοιχεία.

en: Bulk Toggle All Widgets
el: Μαζική Εναλλαγή Όλων των Γκατζετών

en: Business Hours
el: Ώρες λειτουργίας

en: Business Reviews
el: Κριτικές επιχείρησης

en: Button
el: Κουμπί

en: CRUD for header/footer/block templates.
el: CRUD για πρότυπα κεφαλίδας/υποσέλιδου/μπλοκ.

en: CTA Button Text
el: Κείμενο Κουμπιού CTA

en: CTA Link Text
el: Κείμενο Συνδέσμου CTA

en: CTA Margin
el: Περιθώριο CTA

en: Cache clearing and maintenance tasks.
el: Καθαρισμός cache και εργασίες συντήρησης.

en: Call To Action
el: Κλήση για Δράση

en: Call to Action
el: Κάλεσμα σε Δράση

en: Can't edit your header or footer?
el: Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε την κεφαλίδα ή το υποσέλιδο σας;

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Cannot change status of a trashed template. Use templates/restore first.
el: Δεν μπορείτε να αλλάξετε την κατάσταση ενός διαγραμμένου προτύπου. Χρησιμοποιήστε πρώτα templates/restore.

en: Caption
el: Λεζάντα

en: Caption Top Spacing
el: Απόσταση πάνω από τη λεζάντα

en: Card
el: Κάρτα

en: Cart
el: Καλάθι

en: Category
el: Κατηγορία

en: Center
el: Κέντρο

en: Choose
el: Επιλέξτε

en: Choose Default Image
el: Επιλέξτε την προεπιλεγμένη εικόνα

en: Choose Icon
el: Επιλέξτε Εικονίδιο

en: Choose Retina Image
el: Επιλέξτε την εικόνα Retina

en: Choose exactly which actions AI tools are allowed to perform
el: Επιλέξτε ακριβώς ποιες ενέργειες επιτρέπεται να εκτελούν τα εργαλεία AI

en: Choose from our professionally designed websites to build your site faster, with easy customization options.
el: Επιλέξτε από τους επαγγελματικά σχεδιασμένους ιστότοπούς μας για να χτίσετε τον ιστότοπό σας πιο γρήγορα, με εύκολες επιλογές προσαρμογής.

en: Choose the type of template you want to create and customize the selected option
el: Επιλέξτε τον τύπο προτύπου που θέλετε να δημιουργήσετε και προσαρμόστε την επιλεγμένη επιλογή

en: Classic
el: Κλασικό

en: Clear Elementor Cache
el: Καθαρίστε την Cache του Elementor

en: Clear caches and run maintenance tasks
el: Καθαρίστε τις κρυφές μνήμες και εκτελέστε εργασίες συντήρησης

en: Clears the Elementor CSS cache globally to regenerate all stylesheets.
el: Καθαρίζει την παγκόσμια cache CSS του Elementor για να αναγεννήσει όλα τα stylesheets.

en: Click Here
el: Κάντε Κλικ Εδώ

en: Click on “Create” button
el: Κάντε κλικ στο κουμπί “Δημιουργία”

en: Click “Publish” to make it live
el: Κάντε κλικ στο “Δημοσίευση” για να το κάνετε ζωντανό

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Close Icon
el: Εικονίδιο Κλεισίματος

en: Close Icon Color
el: Χρώμα Εικονιδίου Κλεισίματος

en: Close Icon Size
el: Μέγεθος Εικονιδίου Κλεισίματος

en: Close Upgrade Notice
el: Κλείσιμο Ειδοποίησης Αναβάθμισης

en: Collapse all
el: Σύμπτυξη όλων

en: Color
el: Χρώμα

en: Colors
el: Χρώματα

en: Column Gap
el: Κενό Στήλης

en: Column Showcase
el: Επίδειξη στήλης

en: Column sizes must sum to 100. Got %d.
el: Τα μεγέθη των στηλών πρέπει να αθροίζονται σε 100. Λάβατε %d.

en: Columns
el: Στήλες

en: Comma
el: Κόμμα

en: Comment Count
el: Αριθμός Σχολίων

en: Comments
el: Σχόλια

en: Compare Free vs Pro
el: Σύγκριση Δωρεάν vs Pro

en: Compare the popular features/widgets to find the best option for your website.
el: Συγκρίνετε τα δημοφιλή χαρακτηριστικά/widgets για να βρείτε την καλύτερη επιλογή για την ιστοσελίδα σας.

en: Compatibility method: default or css-override.
el: Μέθοδος συμβατότητας: προεπιλογή ή css-override.

en: Conditional Display
el: Συνθήκη Εμφάνισης

en: Conditionally skip before-footer output.
el: Συνθήκη για να παραλείψετε την έξοδο πριν από το υποσέλιδο.

en: Conditionally skip footer output.
el: Συνθήκη για να παραλείψετε την έξοδο υποσέλιδου.

en: Conditionally skip header output.
el: Συνθήκη για να παραλείψετε την έξοδο κεφαλίδας.

en: Configure fallback method for unsupported themes.
el: Διαμόρφωση μεθόδου εναλλακτικής λύσης για μη υποστηριζόμενα θέματα.

en: Connect a client
el: Συνδέστε έναν πελάτη

en: Connect your AI client
el: Συνδέστε τον πελάτη AI σας

en: Connection status
el: Κατάσταση σύνδεσης

en: Contact Form 7 Styler
el: Στυλ φόρμας επαφής 7

en: Contact us
el: Επικοινωνήστε μαζί μας

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Content Padding
el: Εσωτερική απόσταση περιεχομένου

en: Content Toggle
el: Εναλλαγή περιεχομένου

en: Content Widgets
el: Widgets Περιεχομένου

en: Control Where Your Template Appears
el: Ελέγξτε πού εμφανίζεται το πρότυπό σας

en: Control how UAE registers AI tools with WordPress and exposes them to clients.
el: Ελέγξτε πώς η UAE καταχωρεί τα εργαλεία AI με το WordPress και τα εκθέτει στους πελάτες.

en: Control preview notice visibility.
el: Έλεγχος ορατότητας ειδοποίησης προεπισκόπησης.

en: Control where templates appear on your site
el: Ελέγξτε πού εμφανίζονται τα πρότυπα στον ιστότοπό σας

en: Control widget visibility with display rules based on users, devices, and pages.
el: Ελέγξτε την ορατότητα των widget με κανόνες εμφάνισης βάσει χρηστών, συσκευών και σελίδων.

en: Conversion Extensions
el: Επεκτάσεις Μετατροπής

en: Copied to clipboard
el: Αντιγράφηκε στο πρόχειρο

en: Copy JSON config
el: Αντιγραφή ρύθμισης JSON

en: Copy endpoint
el: Αντιγραφή σημείου τερματισμού

en: Copy of %s
el: Αντίγραφο του %s

en: Copy setup prompt
el: Αντιγραφή προτροπής ρύθμισης

en: Copy setup prompt for AI client
el: Αντιγραφή προτροπής ρύθμισης για τον πελάτη AI

en: Copy this shortcode and paste it into your post, page, or text widget content.
el: Αντιγράψτε αυτόν τον κωδικό σύντομου κώδικα και επικολλήστε τον στο περιεχόμενο της ανάρτησής σας, της σελίδας ή του περιεχομένου του widget κειμένου.

en: Copyright
el: Πνευματικά δικαιώματα

en: Copyright Text
el: Κείμενο Πνευματικών Δικαιωμάτων

en: Copyright © [hfe_current_year] [hfe_site_title] | Powered by [hfe_site_title]
el: Πνευματικά Δικαιώματα © [hfe_current_year] [hfe_site_title] | Υποστηρίζεται από [hfe_site_title]

en: Could not activate plugin. Please activate from the Plugins page.
el: Δεν ήταν δυνατή η ενεργοποίηση του πρόσθετου. Παρακαλώ ενεργοποιήστε από τη σελίδα Πρόσθετα.

en: Could not activate theme. Please activate from the Themes page.
el: Δεν ήταν δυνατή η ενεργοποίηση του θέματος. Παρακαλώ ενεργοποιήστε από τη σελίδα Θεμάτων.

en: Could not install. Please download from WordPress.org and install manually.
el: Δεν ήταν δυνατή η εγκατάσταση. Παρακαλώ κατεβάστε από το WordPress.org και εγκαταστήστε χειροκίνητα.

en: Could you please specify which plugin?
el: Μπορείτε να προσδιορίσετε ποιο πρόσθετο;

en: Countdown Timer
el: Χρονομετρητής αντίστροφης μέτρησης

en: Counter
el: Μετρητής

en: Counter Speed (seconds)
el: Ταχύτητα Μετρητή (δευτερόλεπτα)

en: Craft stunning websites faster with powerful widgets, advanced features, and total flexibility.
el: Δημιουργήστε εντυπωσιακές ιστοσελίδες πιο γρήγορα με ισχυρά widgets, προηγμένα χαρακτηριστικά και απόλυτη ευελιξία.

en: Create Eye-Catching Info Cards
el: Δημιουργήστε εντυπωσιακές κάρτες πληροφοριών

en: Create Header/Footer
el: Δημιουργία Header/Footer

en: Create New
el: Δημιουργία Νέου

en: Create New Footer
el: Δημιουργία Νέου Υποσέλιδου

en: Create New Header
el: Δημιουργία Νέας Επικεφαλίδας

en: Create New Page
el: Δημιουργία νέας σελίδας

en: Create Page
el: Δημιουργία Σελίδας

en: Create Stunning Designs with the Pro Version!
el: Δημιουργήστε Εντυπωσιακά Σχέδια με την Pro Έκδοση!

en: Create Template
el: Δημιουργία Προτύπου

en: Create Your Footer
el: Δημιουργήστε το υποσέλιδο σας

en: Create Your Header
el: Δημιουργήστε την Επικεφαλίδα σας

en: Create a branded header that appears on every page and keeps your navigation consistent.
el: Δημιουργήστε μια επώνυμη κεφαλίδα που εμφανίζεται σε κάθε σελίδα και διατηρεί τη ναυσιπλοΐα σας συνεπή.

en: Create a new page
el: Δημιουργήστε μια νέα σελίδα

en: Create an Application Password
el: Δημιουργία Κωδικού Πρόσβασης Εφαρμογής

en: Create and manage WordPress pages
el: Δημιουργήστε και διαχειριστείτε σελίδες WordPress

en: Create application password
el: Δημιουργία κωδικού πρόσβασης εφαρμογής

en: Create high-converting forms with ease.
el: Δημιουργήστε φόρμες υψηλής μετατροπής με ευκολία.

en: Create interactive pop-ups for promotions, forms, or announcements with flexible designs.
el: Δημιουργήστε διαδραστικά αναδυόμενα παράθυρα για προωθήσεις, φόρμες ή ανακοινώσεις με ευέλικτους σχεδιασμούς.

en: Create multiple styled buttons side by side to offer clear, flexible actions.
el: Δημιουργήστε πολλά στυλιζαρισμένα κουμπιά δίπλα-δίπλα για να προσφέρετε σαφείς, ευέλικτες ενέργειες.

en: Create urgency with timers for sales, launches, or events that drive quick action.
el: Δημιουργήστε επείγουσα ανάγκη με χρονομετρητές για πωλήσεις, λανσαρίσματα ή εκδηλώσεις που προάγουν γρήγορη δράση.

en: Create, edit, and manage templates and page layouts
el: Δημιουργήστε, επεξεργαστείτε και διαχειριστείτε πρότυπα και διάταξεις σελίδων

en: Creates a copy of an existing template with all settings and Elementor content.
el: Δημιουργεί ένα αντίγραφο ενός υπάρχοντος προτύπου με όλες τις ρυθμίσεις και το περιεχόμενο Elementor.

en: Creates a dedicated UAE MCP endpoint that AI clients like Claude, Cursor, and VS Code can connect to. When disabled, the endpoint is removed and external AI clients cannot discover or call any UAE abilities.
el: Δημιουργεί ένα ειδικό σημείο τερματισμού UAE MCP στο οποίο μπορούν να συνδεθούν οι πελάτες AI όπως Claude, Cursor και VS Code. Όταν είναι απενεργοποιημένο, το σημείο τερματισμού αφαιρείται και οι εξωτερικοί πελάτες AI δεν μπορούν να ανακαλύψουν ή να καλέσουν καμία δυνατότητα της UAE.

en: Creates a new Elementor-ready page or post with optional page template.
el: Δημιουργεί μια νέα σελίδα ή ανάρτηση έτοιμη για Elementor με προαιρετικό πρότυπο σελίδας.

en: Creates a new HFE template. Returns the new template ID and Elementor edit URL.
el: Δημιουργεί ένα νέο πρότυπο HFE. Επιστρέφει το νέο ID προτύπου και το URL επεξεργασίας Elementor.

en: Creative Widgets
el: Δημιουργικά Widgets

en: Cross-Site Copy Paste
el: Αντιγραφή και Επικόλληση Διαδικτυακά

en: Current Item
el: Τρέχον Στοιχείο

en: Cursor
el: Δείκτης

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Custom Block
el: Προσαρμοσμένο Μπλοκ

en: Custom Caption
el: Προσαρμοσμένη λεζάντα

en: Custom Date Format
el: Προσαρμοσμένη Μορφή Ημερομηνίας

en: Custom Format
el: Προσαρμοσμένη Μορφή

en: Custom Image
el: Προσαρμοσμένη εικόνα

en: Custom SVG
el: Προσαρμοσμένο SVG

en: Custom Time Format
el: Προσαρμοσμένη Μορφή Χρόνου

en: Custom URL
el: Προσαρμοσμένος Σύνδεσμος

en: Customize WPForms with advanced styling controls for a seamless brand experience.
el: Προσαρμόστε τα WPForms με προηγμένες ρυθμίσεις στυλ για μια απρόσκοπτη εμπειρία μάρκας.

en: Customize Your UAE Setup
el: Προσαρμόστε τη Ρύθμιση του UAE

en: DESC
el: Φθίνουσα

en: Dashboard
el: Πίνακας Ελέγχου

en: Dashed
el: Διακεκομμένο

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date Archive
el: Αρχείο Ημερομηνίας

en: Date Format
el: Μορφή Ημερομηνίας

[ctx: Date Format]
en: June 1, 2024 (F j, Y)
el: 1 Ιουνίου 2024 (F j, Y)

en: Deactivate
el: Απενεργοποίηση

en: Deactivate All
el: Απενεργοποίηση Όλων

en: Deactivate Unused
el: Απενεργοποίηση Μη Χρησιμοποιούμενων

en: Deactivate Unused Widgets
el: Απενεργοποίηση Μη Χρησιμοποιούμενων Γκατζετών

en: Deactivate Widget
el: Απενεργοποίηση Γκατζέτας

en: Deactivating...
el: Απενεργοποίηση...

en: Decorate your site with festive seasonal elements easily.
el: Διακοσμήστε την ιστοσελίδα σας με εορταστικά εποχιακά στοιχεία εύκολα.

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Delete Page
el: Διαγραφή Σελίδας

en: Delete Template
el: Διαγραφή Προτύπου

en: Deliver crisp, high-resolution images that look perfect on every device and screen.
el: Παρέχετε καθαρές, υψηλής ανάλυσης εικόνες που φαίνονται τέλειες σε κάθε συσκευή και οθόνη.

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Description Color
el: Χρώμα Περιγραφής

en: Description Margins
el: Περιθώρια Περιγραφής

en: Design Smarter with Ultimate Addons!
el: Σχεδιάστε πιο έξυπνα με τα Ultimate Addons!

en: Design System
el: Σύστημα Σχεδίασης

en: Design Without Limits: Access the features that top WordPress sites run on.
el: Σχεδιάστε Χωρίς Όρια: Έχετε πρόσβαση στα χαρακτηριστικά που χρησιμοποιούν οι κορυφαίοι ιστότοποι WordPress.

en: Design Your Website in Minutes
el: Σχεδιάστε την Ιστοσελίδα σας σε Λίγα Λεπτά

en: Design a professional footer that builds trust and improves site navigation.
el: Σχεδιάστε ένα επαγγελματικό υποσέλιδο που δημιουργεί εμπιστοσύνη και βελτιώνει τη ναυσιπλοΐα της ιστοσελίδας.

en: Design creative headings with animations, gradients, and stylish effects.
el: Σχεδιάστε δημιουργικούς τίτλους με κινούμενα σχέδια, κλίσεις και κομψά εφέ.

en: Design eye-catching popups directly in Elementor collect leads, display promotions, or show messages without needing a separate popup plugin.
el: Σχεδιάστε εντυπωσιακά αναδυόμενα παράθυρα απευθείας στο Elementor, συλλέξτε επαφές, εμφανίστε προωθήσεις ή δείξτε μηνύματα χωρίς να χρειάζεστε ξεχωριστό πρόσθετο αναδυόμενου παραθύρου.

en: Design headers & footers exactly where you want them
el: Σχεδιάστε κεφαλίδες & υποσέλιδα ακριβώς εκεί που τα θέλετε

en: Design your site footer
el: Σχεδιάστε το υποσέλιδο του ιστότοπού σας

en: Digit Separator
el: Διαχωριστής Ψηφίων

en: Disable For This Page
el: Απενεργοποίηση για αυτή τη σελίδα

en: Disable Scroll to Top for This Page
el: Απενεργοποίηση κύλισης προς τα πάνω για αυτή τη σελίδα

en: Disable a specific widget by slug.
el: Απενεργοποιήστε μια συγκεκριμένη γκατζέτα με βάση το slug.

en: Disable widgets not used in any published Elementor content (pages, posts, or templates).
el: Απενεργοποιήστε γκατζέτες που δεν χρησιμοποιούνται σε κανένα δημοσιευμένο περιεχόμενο Elementor (σελίδες, αναρτήσεις ή πρότυπα).

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Display Conditions
el: Συνθήκες Εμφάνισης

en: Display On
el: Εμφάνιση Σε

en: Display Rules
el: Κανόνες Εμφάνισης

en: Display Text
el: Κείμενο Εμφάνισης

en: Display WooCommerce categories in stylish grids, lists, or carousel layouts.
el: Εμφανίστε κατηγορίες WooCommerce σε κομψά πλέγματα, λίστες ή καρουσέλ.

en: Display WooCommerce products in a responsive grid layout with customizable styling options.
el: Εμφάνιση προϊόντων WooCommerce σε μια ευέλικτη διάταξη πλέγματος με προσαρμόσιμες επιλογές στυλ.

en: Display WooCommerce products in customizable grids, sliders, or catalog layouts.
el: Εμφανίστε προϊόντα WooCommerce σε προσαρμόσιμα πλέγματα, διαφάνειες ή καταλόγους.

en: Display a progress indicator as users read your content.
el: Εμφάνιση ενός δείκτη προόδου καθώς οι χρήστες διαβάζουν το περιεχόμενό σας.

en: Display animated counters with customizable styling for showcasing statistics and achievements.
el: Εμφάνιση κινούμενων μετρητών με προσαρμόσιμο στυλ για την προβολή στατιστικών και επιτευγμάτων.

en: Display blog posts in advanced grid, carousel, or masonry layouts with full customization.
el: Εμφάνιση αναρτήσεων ιστολογίου σε προηγμένες διατάξεις πλέγματος, καρουσέλ ή τοιχοποιίας με πλήρη προσαρμογή.

en: Display custom template based on user role.
el: Εμφάνιση προσαρμοσμένου προτύπου με βάση τον ρόλο του χρήστη.

en: Display customizable copyright text for your site's footer.
el: Εμφάνιση προσαρμόσιμου κειμένου πνευματικών δικαιωμάτων για το υποσέλιδο του ιστότοπού σας.

en: Display data in responsive, customizable tables with complete design flexibility.
el: Εμφανίστε δεδομένα σε ευέλικτους, προσαρμόσιμους πίνακες με πλήρη ευελιξία σχεδίασης.

en: Display internal help links in widget editor area.
el: Εμφάνιση εσωτερικών συνδέσμων βοήθειας στην περιοχή επεξεργασίας widget.

en: Display key features, services, or benefits with beautiful Info Card widgets that convert visitors into customers.
el: Εμφανίστε βασικά χαρακτηριστικά, υπηρεσίες ή οφέλη με όμορφα widgets κάρτας πληροφοριών που μετατρέπουν επισκέπτες σε πελάτες.

en: Display posts in a fast, lightweight card layout with basic styling options.
el: Εμφάνιση δημοσιεύσεων σε γρήγορη, ελαφριά διάταξη κάρτας με βασικές επιλογές στυλ.

en: Display step-by-step instructions with SEO-friendly markup for better rankings.
el: Εμφανίστε οδηγίες βήμα προς βήμα με SEO-friendly markup για καλύτερες κατατάξεις.

en: Display the title of the current page dynamically.
el: Εμφάνιση του τίτλου της τρέχουσας σελίδας δυναμικά.

en: Display your Instagram posts in responsive, stylish layouts that boost engagement.
el: Εμφανίστε τις αναρτήσεις σας στο Instagram σε ευέλικτους, κομψούς σχεδιασμούς που ενισχύουν την αλληλεπίδραση.

en: Display your opening hours in clean, stylish layouts that update your visitors clearly.
el: Εμφάνιση των ωρών λειτουργίας σας σε καθαρές, κομψές διατάξεις που ενημερώνουν σαφώς τους επισκέπτες σας.

en: Display your site's tagline to enhance brand identity.
el: Εμφάνιση του σλόγκαν της ιστοσελίδας σας για να ενισχύσετε την ταυτότητα της μάρκας.

en: Distance
el: Απόσταση

en: Divider
el: Διαχωριστής

en: Do Not Display On
el: Μη Εμφάνιση Σε

en: Dot
el: Τελεία

en: Dotted
el: Σημείο

en: Double
el: Διπλό

en: Double Line
el: Διπλή Γραμμή

en: Download
el: Λήψη

en: Download from GitHub
el: Κατεβάστε από το GitHub

en: Drive conversions with stylish buttons featuring icons, dual text, and hover effects.
el: Οδηγήστε τις μετατροπές με κομψά κουμπιά που διαθέτουν εικονίδια, διπλό κείμενο και εφέ hover.

en: Dropdown
el: Αναπτυσσόμενο

en: Dropdown Width (px)
el: Πλάτος Αναπτυσσόμενου (px)

en: Dual Color Heading
el: Δίχρωμος τίτλος

en: Duplicate Pages in One Click
el: Διπλασιάστε σελίδες με ένα κλικ

en: Duplicate Template
el: Διπλότυπο Πρότυπο

en: Dynamic Header & Footer Widgets
el: Δυναμικά Widgets Κεφαλίδας & Υποσέλιδας

en: Each item in structure must be a section object with "children". Example: {"columns":[20,60,20],"children":[{"type":"widget","widget_type":"site-logo","settings":{}}]}
el: Κάθε στοιχείο στη δομή πρέπει να είναι ένα αντικείμενο ενότητας με "children". Παράδειγμα: {"columns":[20,60,20],"children":[{"type":"widget","widget_type":"site-logo","settings":{}}]}

en: Easily copy and paste styled sections or widgets across multiple websites.
el: Αντιγράψτε και επικολλήστε εύκολα στυλιζαρισμένα τμήματα ή widget σε πολλές ιστοσελίδες.

en: Easily design and style Fluent Forms to perfectly align with your website branding.
el: Σχεδιάστε και στυλιζάρετε εύκολα τις Fluent Forms ώστε να ευθυγραμμίζονται τέλεια με την επωνυμία της ιστοσελίδας σας.

en: Easily style Gravity Forms to match your brand with advanced design flexibility.
el: Στυλιζάρετε εύκολα τα Gravity Forms για να ταιριάζουν με την επωνυμία σας με προηγμένη ευελιξία σχεδίασης.

en: Edit Template
el: Επεξεργασία Προτύπου

en: Editor
el: Επεξεργαστής

en: Effortlessly design modern websites with UAE using our powerful range of widgets & features. Get started by selecting an option based on your needs.
el: Σχεδιάστε εύκολα σύγχρονες ιστοσελίδες με το UAE χρησιμοποιώντας τη δυνατή γκάμα widgets & δυνατοτήτων μας. Ξεκινήστε επιλέγοντας μια επιλογή με βάση τις ανάγκες σας.

en: Element ID is required.
el: Το ID στοιχείου είναι υποχρεωτικό.

en: Element ID to move.
el: ID στοιχείου προς μετακίνηση.

en: Element ID to remove.
el: ID στοιχείου προς αφαίρεση.

en: Element ID to update (from get-structure).
el: ID στοιχείου προς ενημέρωση (από get-structure).

en: Element not found in post.
el: Το στοιχείο δεν βρέθηκε στην ανάρτηση.

en: Element not found in template.
el: Το στοιχείο δεν βρέθηκε στο πρότυπο.

en: Element type "%s" not found in Elementor.
el: Ο τύπος στοιχείου "%s" δεν βρέθηκε στο Elementor.

en: Elementor CSS cache cleared successfully.
el: Η cache CSS του Elementor καθαρίστηκε με επιτυχία.

en: Elementor Editor Area
el: Περιοχή Επεξεργασίας Elementor

en: Elementor Header & Footer Builder
el: Δημιουργός Κεφαλίδας & Υποσέλιδου Elementor

en: Elementor Header & Footer Builder Options
el: Επιλογές Δημιουργού Κεφαλίδας & Υποσέλιδου Elementor

en: Elementor is not active.
el: Το Elementor δεν είναι ενεργό.

en: Elementor page template: elementor_header_footer, elementor_canvas, or default.
el: Πρότυπο σελίδας Elementor: elementor_header_footer, elementor_canvas ή προεπιλογή.

en: Email Address
el: Διεύθυνση Email

en: Embed interactive, customizable maps with markers, styles, and responsive layouts.
el: Ενσωματώστε διαδραστικούς, προσαρμόσιμους χάρτες με δείκτες, στυλ και ευέλικτους σχεδιασμούς.

en: Embed responsive videos from YouTube, Vimeo, or self-hosted sources with ease.
el: Ενσωματώστε ευέλικτα βίντεο από το YouTube, το Vimeo ή αυτοφιλοξενούμενες πηγές με ευκολία.

en: Embed your live Twitter feed with customizable layouts that match your site's style.
el: Ενσωματώστε τη ζωντανή ροή Twitter σας με προσαρμόσιμες διατάξεις που ταιριάζουν με το στυλ της ιστοσελίδας σας.

en: Enable Abilities
el: Ενεργοποίηση Δυνατοτήτων

en: Enable Edit Abilities
el: Ενεργοποίηση Δυνατοτήτων Επεξεργασίας

en: Enable Layout for Elementor Canvas Template?
el: Ενεργοποίηση Διάταξης για Πρότυπο Elementor Canvas;

en: Enable MCP Server
el: Ενεργοποίηση Διακομιστή MCP

en: Enable Reading Progress Bar
el: Ενεργοποίηση Γραμμής Προόδου Ανάγνωσης

en: Enable Schema Support
el: Ενεργοποίηση Υποστήριξης Schema

en: Enable Scroll Button
el: Ενεργοποιήστε το κουμπί κύλισης

en: Enable Scroll To Top
el: Ενεργοποίηση κύλισης προς τα πάνω

en: Enable UAE Duplicator
el: Ενεργοποιήστε τον Διπλασιαστή UAE

en: Enable UAE abilities within Elementor's Angie AI assistant so it can use them in-browser without an external MCP client.
el: Ενεργοποιήστε τις δυνατότητες UAE μέσα στον βοηθό AI Angie του Elementor ώστε να μπορεί να τις χρησιμοποιεί στον περιηγητή χωρίς εξωτερικό πελάτη MCP.

en: Enable a specific widget by slug.
el: Ενεργοποιεί ένα συγκεκριμένο widget με βάση το slug.

en: Enable or disable a specific extension.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε ένα συγκεκριμένο πρόσθετο.

en: Enable this option to hide the default logo or replace it with your own logo. (Note: To hide the logo, leave the logo URL field empty.)
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να αποκρύψετε το προεπιλεγμένο λογότυπο ή να το αντικαταστήσετε με το δικό σας λογότυπο. (Σημείωση: Για να αποκρύψετε το λογότυπο, αφήστε το πεδίο URL λογότυπου κενό.)

en: Enable this option to stretch the Sub Menu to Full Width.
el: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή για να επεκτείνετε το Υπομενού σε Πλήρες Πλάτος.

en: Enable time-saving features that streamline your workflow and enhance user experience.
el: Ενεργοποιήστε χαρακτηριστικά που εξοικονομούν χρόνο και απλοποιούν τη ροή εργασίας σας και βελτιώνουν την εμπειρία χρήστη.

en: Enable “Enable Abilities” above to connect AI clients.
el: Ενεργοποιήστε την επιλογή "Ενεργοποίηση Δυνατοτήτων" παραπάνω για να συνδεθούν οι πελάτες AI.

en: Enable/disable Elementor widgets.
el: Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση widgets Elementor.

en: Enable/disable before-footer rendering.
el: Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση απόδοσης πριν από το υποσέλιδο.

en: Enable/disable footer rendering.
el: Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση απόδοσης υποσέλιδου.

en: Enable/disable header rendering.
el: Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση απόδοσης κεφαλίδας.

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Enabling this option will display this layout on pages using Elementor Canvas Template.
el: Η ενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα εμφανίσει αυτή τη διάταξη σε σελίδες που χρησιμοποιούν το Πρότυπο Elementor Canvas.

en: Enabling this option will hide the White Label settings. To access it again, re-activate the plugin.
el: Η ενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα αποκρύψει τις ρυθμίσεις White Label. Για να έχετε ξανά πρόσβαση σε αυτές, επανενεργοποιήστε το πρόσθετο.

en: Encountered an error while performing your request.
el: Συναντήθηκε σφάλμα κατά την εκτέλεση του αιτήματός σας.

en: End
el: Τέλος

en: Ending Number
el: Τελικός Αριθμός

en: Endpoint copied to clipboard
el: Το σημείο τερματισμού αντιγράφηκε στο πρόχειρο

en: Endpoint live
el: Διεύθυνση ενεργή

en: Enhance user experience by playing welcome music or audio when visitors land.
el: Βελτιώστε την εμπειρία του χρήστη παίζοντας καλωσόρισμα μουσικής ή ήχου όταν προσγειώνονται οι επισκέπτες.

en: Enjoyed %1$s? Please leave us a %2$s rating. We really appreciate your support!
el: Απολαύσατε το %1$s; Παρακαλώ αφήστε μας μια βαθμολογία %2$s. Εκτιμούμε πραγματικά την υποστήριξή σας!

en: Enter caption
el: Εισάγετε λεζάντα

en: Enter description text here.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing. Quo incidunt ullamco.
el: Εισάγετε κείμενο περιγραφής εδώ. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing. Quo incidunt ullamco.

en: Enter logo URL to replace
el: Εισάγετε το URL λογότυπου για αντικατάσταση

en: Enter your details to get special offer that we have for you and stay updated on UAE’s latest news and updates.
el: Εισάγετε τα στοιχεία σας για να λάβετε την ειδική προσφορά που έχουμε για εσάς και να μείνετε ενημερωμένοι για τις τελευταίες ειδήσεις και ενημερώσεις των ΗΑΕ.

en: Enter your image caption
el: Εισάγετε τη λεζάντα της εικόνας σας

en: Entered email address is invalid!
el: Η εισαχθείσα διεύθυνση email είναι μη έγκυρη!

en: Entire Website
el: Ολόκληρη η Ιστοσελίδα

en: Error 404: Page not found
el: Σφάλμα 404: Η σελίδα δεν βρέθηκε

en: Error calling endpoint
el: Σφάλμα κατά την κλήση του endpoint

en: Essentials
el: Βασικά

en: Excerpt
el: Απόσπασμα

en: Excerpt Length
el: Μήκος Αποσπάσματος

en: Exclude Current Post
el: Εξαίρεση Τρέχουσας Ανάρτησης

en: Exclude On
el: Εξαίρεση Σε

en: Exclude rules. Same structure as include_locations.
el: Κανόνες εξαίρεσης. Ίδια δομή με include_locations.

en: Exit Guided Setup
el: Έξοδος από την Καθοδηγούμενη Ρύθμιση

en: Expand all
el: Επέκταση όλων

en: Expanded
el: Επεκτεταμένο

en: Experiencing an issue with current version? Roll back to a previous version to help troubleshoot the issue.
el: Αντιμετωπίζετε πρόβλημα με την τρέχουσα έκδοση; Επιστρέψτε σε μια προηγούμενη έκδοση για να βοηθήσετε στην επίλυση του προβλήματος.

en: Explore Pro Features
el: Εξερευνήστε τα Επαγγελματικά Χαρακτηριστικά

en: Explore Templates
el: Εξερευνήστε Πρότυπα

en: Extension "%s" not found.
el: Το πρόσθετο "%s" δεν βρέθηκε.

en: Extension slug.
el: Σλάγκ πρόσθετου.

en: Extensions
el: Επεκτάσεις

en: External MCP server
el: Εξωτερικός διακομιστής MCP

en: Extra Large
el: Εξαιρετικά Μεγάλο

en: Extra Small
el: Εξαιρετικά Μικρό

en: FAQ Schema
el: Σχήμα FAQ

en: Failed to create duplicate template.
el: Αποτυχία δημιουργίας διπλότυπου προτύπου.

en: Failed to create template.
el: Αποτυχία δημιουργίας προτύπου.

en: Failed to encode Elementor data.
el: Αποτυχία κωδικοποίησης δεδομένων Elementor.

en: Failed to move post to trash.
el: Αποτυχία μεταφοράς ανάρτησης στον κάδο απορριμμάτων.

en: Failed to restore post from trash.
el: Αποτυχία ανάκτησης ανάρτησης από τον κάδο απορριμμάτων.

en: Failed to restore template from trash.
el: Αποτυχία επαναφοράς προτύπου από τον κάδο.

en: Failed to save settings!
el: Αποτυχία αποθήκευσης ρυθμίσεων!

en: Failed to save settings.
el: Αποτυχία αποθήκευσης ρυθμίσεων.

en: Failed to send email. Please try again later.
el: Αποτυχία αποστολής email. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: Failed to trash the template.
el: Αποτυχία διαγραφής του προτύπου.

en: Failed to update template status.
el: Αποτυχία ενημέρωσης κατάστασης προτύπου.

en: Failed to update template type.
el: Αποτυχία ενημέρωσης τύπου προτύπου.

en: Fancy Heading
el: Φανταστικός τίτλος

en: Featured Image
el: Επιλεγμένη Εικόνα

en: Filter before-footer template ID.
el: Φιλτράρισμα ID προτύπου πριν από την απόδοση.

en: Filter by post status.
el: Φιλτράρισμα κατά κατάσταση ανάρτησης.

en: Filter by post type. Use "any" for all supported types.
el: Φιλτράρισμα κατά τύπο ανάρτησης. Χρησιμοποιήστε "οποιοδήποτε" για όλους τους υποστηριζόμενους τύπους.

en: Filter by source plugin.
el: Φιλτράρισμα κατά πηγή πρόσθετου.

en: Filter by template type.
el: Φιλτράρισμα κατά τύπο προτύπου.

en: Filter footer template post ID.
el: Φιλτράρισμα ID ανάρτησης προτύπου υποσέλιδου.

en: Filter header template post ID.
el: Φιλτράρισμα ID ανάρτησης προτύπου κεφαλίδας.

en: Filter template ID before render.
el: Φιλτράρισμα ID προτύπου πριν από την απόδοση.

en: Fires before footer section.
el: Ενεργοποιείται πριν από την ενότητα υποσέλιδου.

en: Fires inside footer wrapper.
el: Ενεργοποιείται μέσα στο περιτύλιγμα υποσέλιδου.

en: Fires inside header wrapper.
el: Ενεργοποιείται μέσα στο περιτύλιγμα κεφαλίδας.

en: First Name
el: Όνομα

en: Flush Permalink
el: Εκκαθάριση Μόνιμης Σύνδεσης

en: Flyout
el: Πετάγμα

en: Flyout Box Padding
el: Περιθώριο Κουτιού Πετάγματος

en: Flyout Box Width
el: Πλάτος Κουτιού Πετάγματος

en: Flyout Orientation
el: Προσανατολισμός Πετάγματος

en: Focus
el: Εστίαση

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Footer Widgets in Elementor
el: Widgets υποσέλιδου στο Elementor

en: For Horizontal layout, this will affect on the selected breakpoint
el: Για οριζόντιο σχέδιο, αυτό θα επηρεάσει το επιλεγμένο σημείο διακοπής

en: Forces Elementor to regenerate CSS files for a post so frontend changes appear immediately. Call after builder/build or any structural change.
el: Επιβάλλει στο Elementor να αναδημιουργήσει τα αρχεία CSS για μια ανάρτηση ώστε οι αλλαγές στο frontend να εμφανίζονται άμεσα. Καλέστε μετά από builder/build ή οποιαδήποτε δομική αλλαγή.

en: Form & Pop-up Builder
el: Κατασκευαστής Φόρμας & Αναδυόμενων Παραθύρων

en: Form Styler
el: Στυλ Φόρμας

en: Form Stylers and more...
el: Στυλ Φόρμας και άλλα...

en: Formerly Elementor Header & Footer Builder
el: Πρώην Elementor Header & Footer Builder

en: Frame Animation
el: Κίνηση Πλαισίου

en: Framed
el: Πλαίσιο

en: Free
el: Δωρεάν

en: Free & Fastest WordPress Theme.
el: Δωρεάν & Γρηγορότερη Θέμα WordPress.

en: Free Vs Pro
el: Δωρεάν Vs Pro

en: Free vs Pro
el: Δωρεάν vs Pro

en: Front Page
el: Αρχική Σελίδα

en: Full
el: Πλήρης

en: Full Size
el: Πλήρες μέγεθος

en: Full Width
el: Πλήρης Πλάτος

en: Full design flexibility for easy customization
el: Πλήρης σχεδιαστική ευελιξία για εύκολη προσαρμογή

en: Gap
el: Κενό

en: General
el: Γενικά

en: Get All Active Templates
el: Λάβετε όλα τα ενεργά πρότυπα

en: Get Available Locations
el: Λάβετε Διαθέσιμες Τοποθεσίες

en: Get Design Tokens
el: Λάβετε Στοιχεία Σχεδίασης

en: Get Element Schema
el: Λάβετε το Σχήμα Στοιχείου

en: Get Full Control
el: Αποκτήστε πλήρη έλεγχο

en: Get Help
el: Λάβετε Βοήθεια

en: Get Important Notifications and Updates
el: Λάβετε Σημαντικές Ειδοποιήσεις και Ενημερώσεις

en: Get Plugin Info
el: Λάβετε Πληροφορίες Πρόσθετου

en: Get Plugin Settings
el: Λάβετε Ρυθμίσεις Πρόσθετου

en: Get Post Structure
el: Λάβετε τη δομή ανάρτησης

en: Get Template Details
el: Λήψη Λεπτομερειών Προτύπου

en: Get Theme Info
el: Λήψη Πληροφοριών Θέματος

en: Get UAE Pro features, premium widgets, and upgrade pricing. Use when user asks about mega menus, AJAX load more, carousels, modal popups, video gallery, hotspot, timeline, login form, or any Pro-only features.
el: Αποκτήστε τα χαρακτηριστικά UAE Pro, premium widgets και τιμές αναβάθμισης. Χρησιμοποιήστε όταν ο χρήστης ρωτάει για mega menus, AJAX load more, καρουσέλ, modal popups, video gallery, hotspot, timeline, login form ή οποιαδήποτε χαρακτηριστικά μόνο για Pro.

en: Get Widget Usage Map
el: Λάβετε Χάρτη Χρήσης Γκατζετών

en: Get access to advanced widgets and features to create the website that stands out!
el: Αποκτήστε πρόσβαση σε προηγμένα widgets και δυνατότητες για να δημιουργήσετε τον ιστότοπο που ξεχωρίζει!

en: Get all plugin-level settings.
el: Λάβετε όλες τις ρυθμίσεις σε επίπεδο πρόσθετου.

en: Get more than just Breadcrumbs
el: Αποκτήστε περισσότερα από απλά Breadcrumbs

en: Get site colors, fonts, and spacing
el: Αποκτήστε τα χρώματα, τις γραμματοσειρές και την απόσταση του ιστότοπου

en: Get the Advanced Navigation Menu widget in UAE Pro and unlock advanced layouts, styling, and flexible menu options.
el: Αποκτήστε το widget Προηγμένου Μενού Πλοήγησης στο UAE Pro και ξεκλειδώστε προηγμένα σχέδια, στυλ και ευέλικτες επιλογές μενού.

en: Get the Advanced Posts widget and unlock powerful layouts, filters, and customization options with UAE Pro.
el: Αποκτήστε το widget Προχωρημένων Αναρτήσεων και ξεκλειδώστε ισχυρές διατάξεις, φίλτρα και επιλογές προσαρμογής με το UAE Pro.

en: Get the Info Box widget in UAE Pro and unlock advanced layouts, icons, and styling for better content display.
el: Αποκτήστε το widget Πληροφοριακού Κουτιού στο UAE Pro και ξεκλειδώστε προηγμένες διατάξεις, εικονίδια και στυλ για καλύτερη εμφάνιση περιεχομένου.

en: Get the WooCommerce Add to Cart widget and unlock advanced layouts, styles, and features with UAE Pro.
el: Αποκτήστε το widget Προσθήκης στο Καλάθι WooCommerce και ξεκλειδώστε προηγμένες διατάξεις, στυλ και δυνατότητες με το UAE Pro.

en: Get the advanced Woo Products widget and unlock powerful layouts, filters, and customization options with UAE Pro.
el: Αποκτήστε το προηγμένο widget Woo Products και ξεκλειδώστε ισχυρές διατάξεις, φίλτρα και επιλογές προσαρμογής με το UAE Pro.

en: Getting Started
el: Πρώτα βήματα

en: Global
el: Παγκόσμιο

en: Go Pro
el: Πηγαίνετε Pro

en: Go Pro for More Features
el: Προχωρήστε σε Pro για Περισσότερες Δυνατότητες

en: Go To Dashboard
el: Μετάβαση στον Πίνακα Ελέγχου

en: Go to UAE Settings page
el: Μεταβείτε στη σελίδα Ρυθμίσεων UAE

en: Go to the <a href="%s" target="_blank">Menus screen</a> to manage your menus.
el: Μεταβείτε στην <a href="%s" target="_blank">οθόνη Μενού</a> για να διαχειριστείτε τα μενού σας.

en: Google Map
el: Χάρτης Google

en: Gravity Form Styler
el: Στυλοποιητής Gravity Form

en: HTML Tag
el: Ετικέτα HTML

en: Hamburger Align
el: Ευθυγράμμιση Hamburger

en: Happy to help!
el: Χαρούμενοι να βοηθήσουμε!

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Header & Footer
el: Κεφαλίδα & Υποσέλιδο

en: Header & Footer Builder
el: Δημιουργός Επικεφαλίδας & Υποσέλιδου

en: Header Footer Builder
el: Δημιουργός Κεφαλίδας και Υποσέλιδου

en: Header/Footer Builder
el: Δημιουργός Κεφαλίδας/Υποσέλιδου

en: Height
el: Ύψος

en: Help Centre
el: Κέντρο βοήθειας

en: Help improve %s by sharing non-sensitive usage data — like PHP version and features used.
el: Βοηθήστε να βελτιωθεί το %s μοιράζοντας μη ευαίσθητα δεδομένα χρήσης — όπως η έκδοση PHP και τα χαρακτηριστικά που χρησιμοποιούνται.

en: Help make UAE Better
el: Βοηθήστε να κάνουμε το UAE καλύτερο

en: Help shape the future of Ultimate Addons for Elementor. Share how you use the plugin so we can build features that matter, fix issues faster, and make smarter decisions.
el: Βοηθήστε να διαμορφώσετε το μέλλον των Ultimate Addons για Elementor. Μοιραστείτε πώς χρησιμοποιείτε το πρόσθετο ώστε να μπορέσουμε να δημιουργήσουμε χαρακτηριστικά που έχουν σημασία, να επιλύουμε προβλήματα πιο γρήγορα και να παίρνουμε πιο έξυπνες αποφάσεις.

en: Help us improve by sharing anonymous data about your website setup. This includes non-sensitive info about plugins, themes, and settings, so we can create a better product for you. Your privacy is always our top priority. Learn more in our privacy policy.
el: Βοηθήστε μας να βελτιωθούμε μοιράζοντας ανώνυμα δεδομένα σχετικά με τη ρύθμιση της ιστοσελίδας σας. Αυτό περιλαμβάνει μη ευαίσθητες πληροφορίες σχετικά με πρόσθετα, θέματα και ρυθμίσεις, ώστε να μπορέσουμε να δημιουργήσουμε ένα καλύτερο προϊόν για εσάς. Η ιδιωτικότητά σας είναι πάντα η κορυφαία προτεραιότητά μας. Μάθετε περισσότερα στην πολιτική απορρήτου μας.

en: Helpful Information
el: Χρήσιμες πληροφορίες

en: Here’s how to get started:
el: Δείτε πώς να ξεκινήσετε:

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Hide + & - Sign
el: Απόκρυψη + & - Σημείου

en: Hide Empty
el: Απόκρυψη Κενών

en: Hide Video
el: Απόκρυψη Βίντεο

en: Hide White Label Settings
el: Απόκρυψη Ρυθμίσεων White Label

en: Highlight important words with dual-colored headings that make text more impactful.
el: Επισημάνετε σημαντικές λέξεις με δίχρωμους τίτλους που κάνουν το κείμενο πιο επιδραστικό.

en: Home
el: Αρχική

en: Home Icon
el: Εικονίδιο Αρχικής Σελίδας

en: Home Page
el: Αρχική Σελίδα

en: Horizontal
el: Οριζόντιο

en: Horizontal Alignment
el: Οριζόντια Συμμετρία

en: Horizontal Padding
el: Οριζόντιο Περιθώριο

en: Hover
el: Επικοινωνία

en: Hover Animation
el: Κίνηση κατά την αιώρηση

en: Hover Color
el: Χρώμα Κατά την Πλοήγηση

en: How AI clients reach your site right now
el: Πώς οι πελάτες AI φτάνουν στον ιστότοπό σας αυτή τη στιγμή

en: How To Schema
el: Πώς να Σχηματίσετε

en: How can we assist you?
el: Πώς μπορούμε να σας βοηθήσουμε;

en: How likely are you to recommend Ultimate Addons for Elementor to your friends or colleagues?
el: Πόσο πιθανό είναι να προτείνετε το Ultimate Addons for Elementor στους φίλους ή τους συναδέλφους σας;

en: How to use features
el: Πώς να χρησιμοποιήσετε τις δυνατότητες

en: How to use templates
el: Πώς να χρησιμοποιήσετε τα πρότυπα

en: How to use widgets
el: Πώς να χρησιμοποιήσετε τα widgets

en: How-to Schema
el: Σχήμα Πώς να

en: I found a better alternative plugin.
el: Βρήκα ένα καλύτερο εναλλακτικό πρόσθετο.

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Icon Color
el: Χρώμα Εικονιδίου

en: Icon Hover Color
el: Χρώμα Επικάλυψης Εικονιδίου

en: Icon Margin
el: Περιθώριο Εικονιδίου

en: Icon Size
el: Μέγεθος Εικονιδίου

en: Icon Spacing
el: Κενό Εικονιδίου

en: If neither option works, please contact your theme author to add support for this plugin.
el: Εάν καμία από τις επιλογές δεν λειτουργεί, παρακαλώ επικοινωνήστε με τον δημιουργό του θέματος σας για να προσθέσει υποστήριξη για αυτό το πρόσθετο.

en: If the above methods do not work with your theme, contact your theme author and request them to add support for the <a href="%s">plugin</a>.
el: Εάν οι παραπάνω μέθοδοι δεν λειτουργούν με το θέμα σας, επικοινωνήστε με τον συγγραφέα του θέματος σας και ζητήστε τους να προσθέσουν υποστήριξη για το <a href="%s">πρόσθετο</a>.

en: If true, automatically redistributes all column sizes evenly.
el: Αν είναι αληθές, αναδιανέμει αυτόματα όλα τα μεγέθη των στηλών ομοιόμορφα.

en: If true, creates an inner section (must be placed inside a column). On container sites, creates a nested container.
el: Αν είναι αληθές, δημιουργεί μια εσωτερική ενότητα (πρέπει να τοποθετηθεί μέσα σε μια στήλη). Σε τοποθεσίες δοχείων, δημιουργεί ένα φωλιασμένο δοχείο.

en: If true, return complete settings. Default false returns only setting keys for brevity.
el: Αν είναι αληθές, επιστρέφει πλήρεις ρυθμίσεις. Η προεπιλογή false επιστρέφει μόνο τα κλειδιά ρυθμίσεων για συντομία.

en: If you have a moment, please share why you are deactivating the plugin.
el: Αν έχετε λίγο χρόνο, παρακαλώ μοιραστείτε γιατί απενεργοποιείτε το πρόσθετο.

en: Image
el: Εικόνα

en: Image Gallery
el: Γκαλερί Εικόνας

en: Image Size
el: Μέγεθος Εικόνας

en: Important Notice:
el: Σημαντική Ειδοποίηση:

en: Improve navigation on long pages with a floating button that helps visitors jump back to the top effortlessly.
el: Βελτιώστε τη ναυσιπλοΐα σε μεγάλες σελίδες με ένα πλωτό κουμπί που βοηθά τους επισκέπτες να επιστρέφουν στην κορυφή χωρίς κόπο.

en: Improve navigation with auto-generated tables of contents for long or complex pages.
el: Βελτιώστε την πλοήγηση με αυτόματα παραγόμενους πίνακες περιεχομένων για μεγάλες ή σύνθετες σελίδες.

en: Inactive
el: Ανενεργό

en: Include logo, menu, CTA, and contact access for a complete header.
el: Συμπεριλάβετε λογότυπο, μενού, CTA και πρόσβαση επαφής για μια ολοκληρωμένη κεφαλίδα.

en: Include rules: { "rule": ["basic-global", ...], "specific": ["post-123", ...] }
el: Κανόνες συμπερίληψης: { "rule": ["basic-global", ...], "specific": ["post-123", ...] }

en: Info Box
el: Κουτί πληροφοριών

en: Info Card
el: Κάρτα πληροφοριών

en: Info Card Widget in Elementor
el: Widget κάρτας πληροφοριών στο Elementor

en: Information about UAE Pro premium widgets and upgrade path.
el: Πληροφορίες σχετικά με τα premium widgets UAE Pro και την πορεία αναβάθμισης.

en: Initial post status.
el: Αρχική κατάσταση ανάρτησης.

en: Inline
el: Ενσωματωμένο

en: Input
el: Είσοδος

en: Input Box
el: Πλαίσιο εισαγωγής

en: Input Box With Button
el: Πλαίσιο εισαγωγής με κουμπί

en: Insert Widget
el: Εισαγωγή Widget

en: Insert essential elements like Social Icons, Contact Info, Copyright Text, and Navigation Links for complete site credibility.
el: Εισάγετε βασικά στοιχεία όπως Εικονίδια Κοινωνικών Δικτύων, Πληροφορίες Επαφής, Κείμενο Πνευματικών Δικαιωμάτων και Συνδέσμους Πλοήγησης για πλήρη αξιοπιστία της ιστοσελίδας.

en: Inserted %1$s widget into "%2$s".
el: Εισήχθη το widget %1$s στο "%2$s".

en: Inserts a single widget into an existing Elementor post. KEY WIDGET SLUGS — Header: site-logo, navigation-menu, hfe-search-button, hfe-cart. Footer: copyright, retina (logo), social-icons. Pages: heading, text-editor, image, button, hfe-infocard, hfe-counter. Use list-widget-types to discover all available slugs.
el: Εισάγει ένα μόνο widget σε μια υπάρχουσα ανάρτηση Elementor. ΚΛΕΙΔΑ WIDGET SLUGS — Κεφαλίδα: site-logo, navigation-menu, hfe-search-button, hfe-cart. Υποσέλιδο: copyright, retina (λογότυπο), social-icons. Σελίδες: heading, text-editor, image, button, hfe-infocard, hfe-counter. Χρησιμοποιήστε list-widget-types για να ανακαλύψετε όλα τα διαθέσιμα slugs.

en: Instagram Feed
el: Ροή Instagram

en: Install
el: Εγκατάσταση

en: Install & Activate
el: Εγκατάσταση & Ενεργοποίηση

en: Install Elementor
el: Εγκατάσταση Elementor

en: Install Starter Templates
el: Εγκατάσταση Πρότυπων Έναρξης

en: Install and activate the Angie plugin to use in-browser AI.
el: Εγκαταστήστε και ενεργοποιήστε το πρόσθετο Angie για να χρησιμοποιήσετε το AI στον περιηγητή.

en: Install the Angie plugin to use in-browser AI.
el: Εγκαταστήστε το πρόσθετο Angie για να χρησιμοποιήσετε το AI στον περιηγητή.

en: Installed
el: Εγκατεστημένο

en: Installed Starter Templates
el: Εγκατεστημένα Πρότυπα Έναρξης

en: Installing Starter Templates...
el: Εγκατάσταση Πρότυπων Έναρξης...

en: Installing...
el: Εγκατάσταση...

en: Integrations & Branding
el: Ενοποιήσεις & Branding

en: Introduce your team with clean profile cards that showcase names, roles, and socials.
el: Παρουσιάστε την ομάδα σας με καθαρές κάρτες προφίλ που αναδεικνύουν ονόματα, ρόλους και κοινωνικά.

en: Invalid ability handler: it must implement get_name(), get_registration_args(), and execute().
el: Μη έγκυρος χειριστής ικανότητας: πρέπει να υλοποιεί τις get_name(), get_registration_args() και execute().

en: Invalid analytics option value.
el: Μη έγκυρη τιμή επιλογής αναλύσεων.

en: Invalid attachment ID for featured image.
el: Μη έγκυρη ταυτότητα συνημμένου για την εικόνα παρουσίασης.

en: Invalid compatibility method.
el: Μη έγκυρη μέθοδος συμβατότητας.

en: Invalid compatibility option value.
el: Μη έγκυρη τιμή επιλογής συμβατότητας.

en: Invalid domain provided.
el: Παρέχεται μη έγκυρος τομέας.

en: Invalid extension.
el: Μη έγκυρη επέκταση.

en: Invalid nonce
el: Μη έγκυρη nonce

en: Invalid or missing nonce.
el: Μη έγκυρη ή ελλιπής nonce.

en: Invalid page template value.
el: Μη έγκυρη τιμή προτύπου σελίδας.

en: Invalid parameters.
el: Μη έγκυρες παράμετροι.

en: Invalid position. Use "append", "prepend", or an object with "after", "before", or "inside" key.
el: Μη έγκυρη θέση. Χρησιμοποιήστε "append", "prepend" ή ένα αντικείμενο με κλειδί "after", "before" ή "inside".

en: Invalid post status.
el: Μη έγκυρη κατάσταση ανάρτησης.

en: Invalid role(s): %s
el: Μη έγκυρος ρόλος(οι): %s

en: Invalid template type.
el: Μη έγκυρος τύπος προτύπου.

en: Invalid value for "%1$s". Allowed: %2$s
el: Μη έγκυρη τιμή για "%1$s". Επιτρέπεται: %2$s

en: Invalid widget identifier.
el: Μη έγκυρος αναγνωριστικός αριθμός widget.

en: It's missing a specific feature.
el: Λείπει μια συγκεκριμένη δυνατότητα.

en: Items Count
el: Αριθμός Στοιχείων

en: JSON string of the settings to update. You MUST call builder/get-schema first to discover the exact setting keys for the widget type. Then pass a JSON object string with only the keys you want to change. Example for hfe-infocard: {"infocard_title":"New Title","infocard_description":"New text","infocard_button_text":"Click Me"}. Example for heading: {"heading_title":"New Heading"}. Example for text-editor: {"editor":"<p>New content</p>"}.
el: Συμβολοσειρά JSON των ρυθμίσεων προς ενημέρωση. ΠΡΕΠΕΙ να καλέσετε πρώτα το builder/get-schema για να ανακαλύψετε τα ακριβή κλειδιά ρυθμίσεων για τον τύπο widget. Στη συνέχεια, περάστε μια συμβολοσειρά JSON αντικειμένου με μόνο τα κλειδιά που θέλετε να αλλάξετε. Παράδειγμα για hfe-infocard: {"infocard_title":"Νέος τίτλος","infocard_description":"Νέο κείμενο","infocard_button_text":"Κάντε κλικ σε μένα"}. Παράδειγμα για heading: {"heading_title":"Νέος τίτλος"}. Παράδειγμα για text-editor: {"editor":"<p>Νέο περιεχόμενο</p>"}.

en: JSON string of widget settings. Use builder/get-schema to discover the keys. Example: {"heading_title":"My Heading","align":"center"}. Pass empty string or "{}" for defaults.
el: JSON string ρυθμίσεων widget. Χρησιμοποιήστε builder/get-schema για να ανακαλύψετε τα κλειδιά. Παράδειγμα: {"heading_title":"Ο Τίτλος Μου","align":"center"}. Περάστε κενή συμβολοσειρά ή "{}" για προεπιλογές.

en: Justified
el: Δικαιολογημένο

en: Justify
el: Δικαιολογημένο

en: Knowledge Base
el: Βάση γνώσεων

en: Large
el: Μεγάλο

en: Last Menu Item
el: Τελευταίο Στοιχείο Μενού

en: Last Name
el: Επώνυμο

en: Layout
el: Διάταξη

en: Learn
el: Μάθετε

en: Learn More
el: Μάθετε περισσότερα

en: Learn More.
el: Μάθετε περισσότερα.

en: Learn more.
el: Μάθετε περισσότερα.

en: Left
el: Αριστερά

en: Let's Get Started
el: Ας ξεκινήσουμε

en: License Key
el: Κωδικός Άδειας

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Link Color
el: Χρώμα Συνδέσμου

en: Link Hover Color
el: Χρώμα Επικάλυψης Συνδέσμου

en: Link Hover Effect
el: Επίδραση Επικάλυψης Συνδέσμου

en: Link Hover Effect Color
el: Χρώμα Επίδρασης Επικάλυψης Συνδέσμου

en: List Available Widget Types
el: Λίστα διαθέσιμων τύπων widget

en: List Extensions
el: Λίστα Πρόσθετων

en: List Items
el: Στοιχεία Λίστας

en: List Pages
el: Λίστα Σελίδων

en: List Templates
el: Λίστα Προτύπων

en: List Widgets
el: Λίστα Γκατζετών

en: Lists Elementor-edited pages and posts with optional filtering by type, status, and search.
el: Λίστες σελίδων και αναρτήσεων που έχουν επεξεργαστεί με Elementor με προαιρετική φιλτράρισμα κατά τύπο, κατάσταση και αναζήτηση.

en: Lists all HFE templates with their type, status, display conditions, and edit URLs.
el: Λίστα όλων των προτύπων HFE με τον τύπο τους, την κατάσταση, τις συνθήκες εμφάνισης και τα URLs επεξεργασίας.

en: Lists all available targeting locations for display rules.
el: Λίστα όλων των διαθέσιμων τοποθεσιών στόχευσης για κανόνες εμφάνισης.

en: Lists all available widgets with their enabled/disabled status, slug, title, and category.
el: Λίστα όλων των διαθέσιμων γκατζετών με την κατάσταση ενεργοποίησης/απενεργοποίησης, slug, τίτλο και κατηγορία.

en: Lists all widget types that can be inserted. RECOMMENDED — Header: site-logo, navigation-menu, hfe-search-button, hfe-cart, hfe-menu. Footer: copyright, retina (logo), social-icons, hfe-menu. Pages: heading, text-editor, image, button, hfe-infocard, hfe-counter, spacer, divider.
el: Λίστα όλων των τύπων widget που μπορούν να εισαχθούν. ΣΥΣΤΗΝΕΤΑΙ — Κεφαλίδα: site-logo, navigation-menu, hfe-search-button, hfe-cart, hfe-menu. Υποσέλιδο: copyright, retina (λογότυπο), social-icons, hfe-menu. Σελίδες: heading, text-editor, image, button, hfe-infocard, hfe-counter, spacer, divider.

en: Lists available extensions (Scroll to Top, Reading Progress Bar) and their status.
el: Λίστα διαθέσιμων προσθέτων (Scroll to Top, Reading Progress Bar) και της κατάστασής τους.

en: Loading more results…
el: Φόρτωση περισσότερων αποτελεσμάτων…

en: Logged In
el: Συνδεδεμένος

en: Logged Out
el: Αποσυνδεδεμένος

en: Login Form
el: Φόρμα Σύνδεσης

en: MCP Adapter plugin not detected
el: Δεν ανιχνεύθηκε το πρόσθετο MCP Adapter

en: MCP server off
el: Διακομιστής MCP ανενεργός

en: MCP server on
el: Διακομιστής MCP ενεργός

en: Main Menu
el: Κύριο Μενού

en: Maintenance
el: Συντήρηση

en: Manage abilities
el: Διαχείριση ικανοτήτων

en: Margins
el: Περιθώρια

en: Marketing Button
el: Κουμπί Μάρκετινγκ

en: Master UAE with our step-by-step guide and tutorials. Create stunning headers and footers with confidence.
el: Κατακτήστε το UAE με τον οδηγό και τα μαθήματά μας βήμα προς βήμα. Δημιουργήστε εντυπωσιακές κεφαλίδες και υποσέλιδα με αυτοπεποίθηση.

en: Max Width
el: Μέγιστο πλάτος

en: Media File
el: Αρχείο πολυμέσων

en: Media Type
el: Τύπος Μέσου

en: Medium
el: Μεσαίο

en: Mega Menu & Navigation Widget
el: Mega Menu & Widget Πλοήγησης

en: Menu
el: Μενού

en: Menu Cart
el: Καλάθι Μενού

en: Menu Icon
el: Εικονίδιο Μενού

en: Menu Item Top Spacing
el: Απόσταση Κορυφής Στοιχείου Μενού

en: Menu Items Align
el: Ευθυγράμμιση Στοιχείων Μενού

en: Menu Order
el: Ταξινόμηση Μενού

en: Menu Toggle
el: Εναλλαγή Μενού

en: Menu Trigger & Close Icon
el: Εικονίδιο Ενεργοποίησης & Κλεισίματος Μενού

en: Meta
el: Μεταδεδομένα

en: Meta Separator
el: Διαχωριστής Μεταδεδομένων

en: Method 1 (Recommended)
el: Μέθοδος 1 (Συνιστάται)

en: Method 2
el: Μέθοδος 2

en: Middle
el: Μέσος

en: Mobile (768px >)
el: Κινητό (768px >)

en: Modal Popup
el: Μοδάτο αναδυόμενο παράθυρο

en: Modern, timeless designs
el: Σύγχρονα, διαχρονικά σχέδια

en: Modifications disabled in AI Tools settings.
el: Οι τροποποιήσεις είναι απενεργοποιημένες στις ρυθμίσεις εργαλείων AI.

en: Move Element
el: Μετακίνηση Στοιχείου

en: Moved element %1$s in "%2$s".
el: Μετακινήθηκε το στοιχείο %1$s στο "%2$s".

en: Moves an Elementor page or post to the trash. Does not permanently delete.
el: Μεταφέρει μια σελίδα ή ανάρτηση Elementor στον κάδο απορριμμάτων. Δεν διαγράφει μόνιμα.

en: Moves an HFE template to trash. Does not permanently delete.
el: Μεταφέρει ένα πρότυπο HFE στον κάδο. Δεν διαγράφει μόνιμα.

en: Multi Buttons
el: Πολλαπλά Κουμπιά

en: My Account
el: Ο Λογαριασμός Μου

en: NEW
el: ΝΕΟ

en: Navigation Menu
el: Μενού πλοήγησης

en: Need help from our experts? %1$sClick here to contact us.%2$s
el: Χρειάζεστε βοήθεια από τους ειδικούς μας; %1$sΚάντε κλικ εδώ για να επικοινωνήσετε μαζί μας.%2$s

en: New Template
el: Νέο Πρότυπο

en: New page/post title.
el: Νέος τίτλος σελίδας/ανάρτησης.

en: New position: { "after": "element_id" } or { "before": "element_id" }.
el: Νέα θέση: { "after": "element_id" } ή { "before": "element_id" }.

en: New post status.
el: Νέα κατάσταση ανάρτησης.

en: New template type.
el: Νέος τύπος προτύπου.

en: New value for the setting.
el: Νέα τιμή για τη ρύθμιση.

en: Next
el: Επόμενο

en: No
el: Όχι

en: No Comments
el: Δεν υπάρχουν Σχόλια

en: No Templates found in Trash.
el: Δεν βρέθηκαν Πρότυπα στον Κάδο Ανακύκλωσης.

en: No Templates found.
el: Δεν βρέθηκαν Πρότυπα.

en: No active Elementor Kit found.
el: Δεν βρέθηκε ενεργό Elementor Kit.

en: No active Elementor kit found.
el: Δεν βρέθηκε ενεργό κιτ Elementor.

en: No bloat - disable unused widgets with one click
el: Χωρίς περιττά στοιχεία - απενεργοποιήστε τα μη χρησιμοποιούμενα widgets με ένα κλικ

en: No fields provided to update.
el: Δεν παρέχονται πεδία για ενημέρωση.

en: No post to duplicate has been supplied!
el: Δεν έχει παρασχεθεί καμία ανάρτηση για διπλασιασμό!

en: No posts found.
el: Δεν βρέθηκαν αναρτήσεις.

en: No products found.
el: Δεν βρέθηκαν προϊόντα.

en: No recent change is available to undo for this post. Try Elementor revision history.
el: Δεν είναι διαθέσιμη καμία πρόσφατη αλλαγή για αναίρεση για αυτήν την ανάρτηση. Δοκιμάστε το ιστορικό αναθεώρησης του Elementor.

en: No results found
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα

en: No settings provided. This is a "%1$s" widget. Available setting keys: %2$s. Retry with the correct keys in the settings object.
el: Δεν παρέχονται ρυθμίσεις. Αυτό είναι ένα "%1$s" widget. Διαθέσιμα κλειδιά ρυθμίσεων: %2$s. Δοκιμάστε ξανά με τα σωστά κλειδιά στο αντικείμενο ρυθμίσεων.

en: Nonce validation failed
el: Αποτυχία επικύρωσης nonce

en: None
el: Κανένα

en: Normal
el: Κανονικό

en: Not installed
el: Δεν έχει εγκατασταθεί

en: Note:
el: Σημείωση:

en: Note: Changes will be applied on the frontend.
el: Σημείωση: Οι αλλαγές θα εφαρμοστούν στο frontend.

en: Number
el: Αριθμός

en: Number of results per page. Maximum 100.
el: Αριθμός αποτελεσμάτων ανά σελίδα. Μέγιστο 100.

en: Off
el: Ανενεργό

en: Offset
el: Απόκλιση

en: On
el: Ενεργό

en: Onboarding
el: Εκπαίδευση

en: Onboarding Success
el: Επιτυχία Εκπαίδευσης

en: Onboarding analytics saved.
el: Οι αναλύσεις εισαγωγής αποθηκεύτηκαν.

en: Once the WP MCP Adapter plugin is active, this is how you connect your AI client.
el: Αφού ενεργοποιηθεί το πρόσθετο WP MCP Adapter, έτσι συνδέετε τον πελάτη AI σας.

en: One Comment
el: Ένα Σχόλιο

en: Oops! Something went wrong. Please refresh the page and try again.
el: Ουπς! Κάτι πήγε στραβά. Παρακαλώ ανανεώστε τη σελίδα και δοκιμάστε ξανά.

en: Opacity
el: Διαφάνεια

en: Open Application Passwords
el: Άνοιγμα Κωδικών Πρόσβασης Εφαρμογών

en: Open Submenu
el: Άνοιγμα Υπομενού

en: Option 1 (Recommended)
el: Επιλογή 1 (Συνιστάται)

en: Option 2
el: Επιλογή 2

en: Optional. Filter to a single widget slug.
el: Προαιρετικό. Φιλτράρετε σε ένα μόνο slug γκατζέτας.

en: Order
el: Ταξινόμηση

en: Order By
el: Ταξινόμηση κατά

en: Organize content with switchable toggles that let visitors compare or explore easily.
el: Οργανώστε το περιεχόμενο με εναλλασσόμενους διακόπτες που επιτρέπουν στους επισκέπτες να συγκρίνουν ή να εξερευνούν εύκολα.

en: Other
el: Άλλο

en: Overall Alignment
el: Γενική Συμμετρία

en: Overline
el: Επικεφαλίδα

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: Padding
el: Γέμισμα

en: Page Title
el: Τίτλος Σελίδας

en: Page creation failed.
el: Η δημιουργία σελίδας απέτυχε.

en: Pages
el: Σελίδες

en: Parent Templates:
el: Γονικά Πρότυπα:

en: Parent element "%s" not found in template.
el: Το γονικό στοιχείο "%s" δεν βρέθηκε στο πρότυπο.

en: Particle Backgrounds
el: Φόντα Σωματιδίων

en: Party Propz
el: Αξεσουάρ Πάρτι

en: Permission denied.
el: Άδεια πρόσβασης απορρίφθηκε.

en: Placeholder
el: Δείκτης

en: Placeholder Color
el: Χρώμα δείκτη

en: Please delete
el: Παρακαλώ διαγράψτε

en: Please enter
el: Παρακαλώ εισάγετε

en: Please enter a valid email address
el: Παρακαλώ εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση email

en: Please tell us more about the feature.
el: Παρακαλώ πείτε μας περισσότερα για τη δυνατότητα.

en: Please tell us more about what went wrong?
el: Παρακαλώ πείτε μας περισσότερα για το τι πήγε στραβά;

en: Please tell us more details.
el: Παρακαλώ πείτε μας περισσότερες λεπτομέρειες.

en: Plugin Activated.
el: Το πρόσθετο ενεργοποιήθηκε.

en: Plugin Description
el: Περιγραφή Πρόσθετου

en: Plugin Info
el: Πληροφορίες Πρόσθετου

en: Plugin Installed
el: Plugin Εγκατεστημένο

en: Plugin Name
el: Όνομα Πρόσθετου

en: Plugin Short Name
el: Σύντομο Όνομα Πρόσθετου

en: Plugin activation is disabled for you on this site.
el: Η ενεργοποίηση πρόσθετου είναι απενεργοποιημένη για εσάς σε αυτήν την τοποθεσία.

en: Plugin installation failed. Please try again later.
el: Η εγκατάσταση του πρόσθετου απέτυχε. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: Plugin installation function not found.
el: Η λειτουργία εγκατάστασης πρόσθετου δεν βρέθηκε.

en: Plugin installation is disabled for you on this site.
el: Η εγκατάσταση πρόσθετου είναι απενεργοποιημένη για εσάς σε αυτήν την τοποθεσία.

en: Plugin slug is missing.
el: Λείπει το slug του πρόσθετου.

en: Plugin version, health, and compatibility info
el: Πληροφορίες έκδοσης πρόσθετου, υγείας και συμβατότητας

en: Plugin-level configuration.
el: Ρύθμιση σε επίπεδο πρόσθετου.

en: Plugins Details
el: Λεπτομέρειες Πρόσθετου

en: Plugins list not found
el: Η λίστα προσθέτων δεν βρέθηκε

en: Plus Sign
el: Σημείο Συν

en: Popularity
el: Δημοτικότητα

en: Position
el: Θέση

en: Position is required.
el: Η θέση είναι υποχρεωτική.

en: Post
el: Ανάρτηση

en: Post Duplicator Extension
el: Επέκταση Διπλασιαστή Αναρτήσεων

en: Post Info
el: Πληροφορίες Δημοσίευσης

en: Post Layouts
el: Διατάξεις Αναρτήσεων

en: Post Skins
el: Δέρματα Δημοσιεύσεων

en: Post creation failed, could not find original post.
el: Η δημιουργία ανάρτησης απέτυχε, δεν βρέθηκε η αρχική ανάρτηση.

en: Post is in the trash. Use pages/restore first.
el: Η ανάρτηση είναι στον κάδο απορριμμάτων. Χρησιμοποιήστε πρώτα pages/restore.

en: Post is not in the trash.
el: Η ανάρτηση δεν είναι στον κάδο απορριμμάτων.

en: Post not found.
el: Η ανάρτηση δεν βρέθηκε.

en: Post status.
el: Κατάσταση ανάρτησης.

en: Post type "%s" is not supported by Elementor.
el: Ο τύπος ανάρτησης "%s" δεν υποστηρίζεται από το Elementor.

en: Post type not supported for duplication.
el: Ο τύπος ανάρτησης δεν υποστηρίζεται για διπλασιασμό.

en: Post type to create.
el: Τύπος ανάρτησης προς δημιουργία.

en: Posts
el: Αναρτήσεις

en: Posts Per Page
el: Αναρτήσεις ανά Σελίδα

en: Power Extensions
el: Επεκτάσεις ισχύος

en: Powerful, lightweight SEO plugin to manage search and social previews
el: Ισχυρό, ελαφρύ plugin SEO για τη διαχείριση αναζητήσεων και κοινωνικών προεπισκοπήσεων

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Present events, milestones, or stories in elegant horizontal or vertical timeline designs.
el: Παρουσιάστε γεγονότα, ορόσημα ή ιστορίες σε κομψά σχέδια χρονολογίου οριζόντια ή κάθετα.

en: Presets
el: Προκαθορισμένα

en: Price
el: Τιμή

en: Price Box
el: Κουτί Τιμής

en: Price List
el: Λίστα Τιμών

en: Pricing Cards
el: Κάρτες Τιμολόγησης

en: Pro Features
el: Επαγγελματικά Χαρακτηριστικά

en: Pro Plugin Info
el: Πληροφορίες Pro Πρόσθετου

en: Products Per Page
el: Προϊόντα ανά σελίδα

en: Progress saved successfully.
el: Η πρόοδος αποθηκεύτηκε με επιτυχία.

en: Prompt copied! Paste it into your AI client.
el: Η προτροπή αντιγράφηκε! Επικολλήστε την στον πελάτη AI σας.

en: Provide at least one of type or status to update.
el: Παρέχετε τουλάχιστον έναν από τον τύπο ή την κατάσταση για ενημέρωση.

en: Publishes or unpublishes (drafts) an Elementor page or post.
el: Δημοσιεύει ή αποδημοσιεύει (πρόχειρα) μια σελίδα ή ανάρτηση Elementor.

en: Push
el: Σπρώξιμο

en: Query
el: Ερώτημα

en: Quick Access
el: Γρήγορη πρόσβαση

en: Quick Feedback
el: Γρήγορη Ανατροφοδότηση

en: Quickly launch websites with 300+ professionally designed Elementor templates.
el: Εκκινήστε γρήγορα ιστοσελίδες με πάνω από 300 επαγγελματικά σχεδιασμένα πρότυπα Elementor.

en: Random
el: Τυχαία

en: Rank higher with effortless SEO optimization. SureRank offers a simple, clutter-free interface with lightweight code, minimal setup, clear meta and schema settings, and smart content optimization that actually makes sense, helping you grow your traffic easily.
el: Κατατάξτε ψηλότερα με effortless SEO optimization. Το SureRank προσφέρει μια απλή, καθαρή διεπαφή με ελαφρύ κώδικα, ελάχιστη ρύθμιση, σαφείς ρυθμίσεις μεταδεδομένων και σχήματος, και έξυπνη βελτιστοποίηση περιεχομένου που έχει πραγματικά νόημα, βοηθώντας σας να αυξήσετε την επισκεψιμότητά σας εύκολα.

en: Rate Us
el: Βαθμολογήστε μας

en: Rate our plugin
el: Βαθμολογήστε το plugin μας

en: Rating
el: Αξιολόγηση

en: Read
el: Διαβάστε

en: Read & write
el: Διαβάστε & γράψτε

en: Read More
el: Διαβάστε Περισσότερα

en: Read More Text
el: Κείμενο Περισσότερα

en: Read More →
el: Περισσότερα →

en: Read and update plugin configuration
el: Διαβάστε και ενημερώστε τη διαμόρφωση του πρόσθετου

en: Read the site's global colors, fonts, and spacing.
el: Διαβάστε τα παγκόσμια χρώματα, τις γραμματοσειρές και τις αποστάσεις του ιστότοπου.

en: Read-only
el: Μόνο για ανάγνωση

en: Read-only info: version, health, hooks.
el: Πληροφορίες μόνο για ανάγνωση: έκδοση, υγεία, hooks.

en: Reading Progress Bar
el: Γραμμή Προόδου Ανάγνωσης

en: Ready
el: Έτοιμο

en: Recommended Essentials
el: Συνιστώμενα Απαραίτητα

en: Recommended plugins list not found
el: Η λίστα συνιστώμενων προσθέτων δεν βρέθηκε

en: Redirect To Self Link
el: Ανακατεύθυνση στον Εαυτό Σύνδεσμο

en: Regenerate CSS
el: Αναδημιουργία CSS

en: Regenerated CSS for "%s".
el: Αναδημιουργήθηκε το CSS για "%s".

en: Regenerated all Elementor CSS files globally.
el: Αναδημιουργήθηκαν όλα τα αρχεία CSS του Elementor παγκοσμίως.

en: Register UAE AI tools with WordPress so they can be used by MCP clients (such as Claude, Cursor, and VS Code) and Elementor's Angie assistant. Disabled by default — enable this option to expose AI tools.
el: Καταχωρήστε τα εργαλεία AI της UAE με το WordPress ώστε να μπορούν να χρησιμοποιηθούν από τους πελάτες MCP (όπως Claude, Cursor και VS Code) και τον βοηθό Angie του Elementor. Απενεργοποιημένο από προεπιλογή — ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή για να εκθέσετε τα εργαλεία AI.

en: Reliable support from experts when you need it
el: Αξιόπιστη υποστήριξη από ειδικούς όταν τη χρειάζεστε

en: Remove Element
el: Αφαίρεση Στοιχείου

en: Remove UAE branding and customize the dashboard with your agency details.
el: Αφαιρέστε την επωνυμία UAE και προσαρμόστε τον πίνακα ελέγχου με τις λεπτομέρειες του γραφείου σας.

en: Removed element %1$s from "%2$s".
el: Αφαιρέθηκε το στοιχείο %1$s από "%2$s".

en: Removes a widget or container from any Elementor post by element ID.
el: Αφαιρεί ένα widget ή container από οποιαδήποτε ανάρτηση Elementor με βάση το ID στοιχείου.

en: Render Template Shortcode
el: Απόδοση Σύντομου Κωδικού Πρότυπου

en: Render admin page body.
el: Απόδοση σώματος σελίδας διαχείρισης.

en: Render an HFE template shortcode and return its HTML output.
el: Απόδοση ενός σύντομου κωδικού προτύπου HFE και επιστροφή της HTML εξόδου του.

en: Render template shortcodes
el: Αποδώστε τις συντομεύσεις προτύπων

en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: Replace or Hide Logo
el: Αντικατάσταση ή Απόκρυψη Λογότυπου

en: Repositions an element within any Elementor post. Removes from current location and inserts at new position.
el: Αλλάζει τη θέση ενός στοιχείου μέσα σε οποιαδήποτε ανάρτηση Elementor. Αφαιρεί από την τρέχουσα τοποθεσία και εισάγει σε νέα θέση.

en: Request a Feature
el: Αίτηση για δυνατότητα

en: Requires WordPress 6.8+
el: Απαιτείται WordPress 6.8+

en: Reset to defaults
el: Επαναφορά στις προεπιλογές

en: Responsive
el: Ανταγωνιστικό

en: Responsive Support
el: Υποστήριξη Responsive

en: Restore Page
el: Ανάκτηση Σελίδας

en: Restore Template from Trash
el: Επαναφορά Προτύπου από τον Κάδο

en: Restores a trashed HFE template back to its previous status (typically draft).
el: Επαναφέρει ένα διαγραμμένο πρότυπο HFE στην προηγούμενη κατάσταση του (συνήθως προσχέδιο).

en: Restores a trashed page or post back to its previous status.
el: Ανακτά μια σελίδα ή ανάρτηση που έχει μεταφερθεί στον κάδο απορριμμάτων στην προηγούμενη κατάσταση της.

en: Retina Image
el: Εικόνα Retina

en: Retina Logo
el: Λογότυπο Retina

en: Returns a settings schema for widgets, sections, containers, or columns. Use before building layouts to discover available settings.
el: Επιστρέφει ένα σχήμα ρυθμίσεων για widgets, ενότητες, containers ή στήλες. Χρησιμοποιήστε πριν από την κατασκευή διατάξεων για να ανακαλύψετε τις διαθέσιμες ρυθμίσεις.

en: Returns all active templates (header, footer, before-footer) in one call.
el: Επιστρέφει όλα τα ενεργά πρότυπα (κεφαλίδα, υποσέλιδο, πριν το υποσέλιδο) σε μία κλήση.

en: Returns current theme compatibility info and the full list of natively supported themes.
el: Επιστρέφει πληροφορίες συμβατότητας τρέχοντος θέματος και τη πλήρη λίστα των θεμάτων που υποστηρίζονται εγγενώς.

en: Returns full details for a specific template including type, display rules, and shortcode.
el: Επιστρέφει πλήρεις λεπτομέρειες για ένα συγκεκριμένο πρότυπο, συμπεριλαμβανομένου του τύπου, των κανόνων εμφάνισης και του σύντομου κωδικού.

en: Returns site-wide usage counts for HFE widgets across all Elementor content (pages, posts, and templates).
el: Επιστρέφει τις μετρήσεις χρήσης για γκατζέτες HFE σε όλο το περιεχόμενο Elementor (σελίδες, αναρτήσεις και πρότυπα).

en: Returns the full Elementor element tree of any Elementor-enabled post -- containers, widgets, IDs, types, and setting keys.
el: Επιστρέφει το πλήρες δέντρο στοιχείων Elementor οποιασδήποτε ανάρτησης που υποστηρίζει το Elementor -- κοντέινερ, widgets, IDs, τύπους και κλειδιά ρυθμίσεων.

en: Returns the site's global colors, fonts, and spacing from the active Elementor kit. ALWAYS call this before build-template or build-page to match the site's existing design.
el: Επιστρέφει τα παγκόσμια χρώματα, τις γραμματοσειρές και τις αποστάσεις του ιστότοπου από το ενεργό κιτ Elementor. ΠΑΝΤΑ καλέστε αυτό πριν από το build-template ή build-page για να ταιριάζει με τον υπάρχοντα σχεδιασμό του ιστότοπου.

en: Returns unified plugin info: version, health, templates, widgets, theme compatibility, extensions, and optionally hooks.
el: Επιστρέφει ενοποιημένες πληροφορίες πρόσθετου: έκδοση, υγεία, πρότυπα, widgets, συμβατότητα θέματος, πρόσθετα και προαιρετικά hooks.

en: Reverted the last change on "%s".
el: Ανακλήθηκε η τελευταία αλλαγή στο "%s".

en: Reverts the most recent AI builder change on a post by restoring the snapshot taken automatically just before that change. Keeps a single level of undo; for older versions use Elementor revision history.
el: Επαναφέρει την πιο πρόσφατη αλλαγή του κατασκευαστή AI σε μια ανάρτηση αποκαθιστώντας το στιγμιότυπο που ελήφθη αυτόματα ακριβώς πριν από αυτήν την αλλαγή. Διατηρεί ένα μόνο επίπεδο αναίρεσης; για παλαιότερες εκδόσεις χρησιμοποιήστε το ιστορικό αναθεώρησης του Elementor.

en: Right
el: Δεξιά

en: Role slugs: logged-in, logged-out, administrator, editor, author, contributor, subscriber.
el: Ρόλοι: logged-in, logged-out, administrator, editor, author, contributor, subscriber.

en: Rollback
el: Επιστροφή

en: Rollback to Previous Version
el: Επιστροφή στην Προηγούμενη Έκδοση

en: Rounded Corners
el: Στρογγυλεμένες Γωνίες

en: Row Gap
el: Κενό Γραμμής

en: Row Spacing
el: Απόσταση Σειράς

en: Save hours by cloning any page or post instantly with Post Duplicator - perfect for creating template variations.
el: Εξοικονομήστε ώρες κλωνοποιώντας οποιαδήποτε σελίδα ή ανάρτηση άμεσα με τον Διπλασιαστή Αναρτήσεων - ιδανικό για τη δημιουργία παραλλαγών προτύπων.

en: Save hours by copying Elementor sections, widgets, or pages from one website to another no need to rebuild layouts from scratch.
el: Εξοικονομήστε ώρες αντιγράφοντας τμήματα, widgets ή σελίδες Elementor από έναν ιστότοπο σε άλλο χωρίς να χρειάζεται να ξαναχτίσετε τις διατάξεις από την αρχή.

en: Save time with ready-made design presets that give widgets a quick, professional look.
el: Εξοικονομήστε χρόνο με έτοιμα σχέδια που δίνουν στα widget μια γρήγορη, επαγγελματική εμφάνιση.

en: Scroll To Top Setting
el: Ρύθμιση κύλισης προς τα πάνω

en: Scroll to Top
el: Κύλιση προς τα πάνω

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search Box
el: Πλαίσιο αναζήτησης

en: Search Page
el: Σελίδα Αναζήτησης

en: Search Templates
el: Αναζήτηση Προτύπων

en: Search abilities
el: Αναζήτηση ικανοτήτων

en: Search abilities - e.g. template, widget, page …
el: Αναζήτηση ικανοτήτων - π.χ. πρότυπο, widget, σελίδα …

en: Search by title.
el: Αναζήτηση κατά τίτλο.

en: Search pages / post / categories
el: Αναζητήστε σελίδες / δημοσιεύσεις / κατηγορίες

en: Search results for:
el: Αποτελέσματα αναζήτησης για:

en: Search results for:
el: Αποτελέσματα αναζήτησης για:

en: Search...
el: Αναζήτηση...

en: Searching…
el: Αναζητώντας…

en: Section "%s" not found in template.
el: Η ενότητα "%s" δεν βρέθηκε στο πρότυπο.

en: Section or container element ID to add column to.
el: ID στοιχείου ενότητας ή δοχείου για την προσθήκη στήλης.

en: Security check failed!
el: Η έλεγχος ασφαλείας απέτυχε!

en: Security check failed.
el: Αποτυχία ελέγχου ασφαλείας.

en: See all UAE Pro Features
el: Δείτε όλα τα Χαρακτηριστικά Pro του UAE

en: See what's available in the Pro version
el: Δείτε τι είναι διαθέσιμο στην επαγγελματική έκδοση

en: See which header/footer is active on any page
el: Δείτε ποιο κεφαλίδα/υποσέλιδο είναι ενεργό σε οποιαδήποτε σελίδα

en: Select
el: Επιλέξτε

en: Select "All Pages" or choose specific post types. If "All Pages" is selected along with specific post types, the progress bar will appear on all pages.
el: Επιλέξτε "Όλες οι Σελίδες" ή επιλέξτε συγκεκριμένους τύπους αναρτήσεων. Εάν επιλεγεί "Όλες οι Σελίδες" μαζί με συγκεκριμένους τύπους αναρτήσεων, η γραμμή προόδου θα εμφανίζεται σε όλες τις σελίδες.

en: Select Icon
el: Επιλέξτε Εικονίδιο

en: Select Option
el: Επιλέξτε Επιλογή

en: Select Option to Add Theme Support
el: Επιλέξτε Επιλογή για Προσθήκη Υποστήριξης Θέματος

en: Select Your Features
el: Επιλέξτε τα Χαρακτηριστικά σας

en: Sell Products Effortlessly with SureCart!
el: Πουλήστε Προϊόντα Χωρίς Κόπο με το SureCart!

en: Sell your products effortlessly with a modern, flexible eCommerce system. SureCart makes it easy to set up one-click checkout, manage subscriptions, recover abandoned carts, and collect secure payments, helping you launch and grow your online store confidently.
el: Πουλήστε τα προϊόντα σας χωρίς κόπο με ένα σύγχρονο, ευέλικτο σύστημα eCommerce. Το SureCart διευκολύνει τη ρύθμιση της διαδικασίας πληρωμής με ένα κλικ, τη διαχείριση συνδρομών, την ανάκτηση εγκαταλειμμένων καλαθιών και τη συλλογή ασφαλών πληρωμών, βοηθώντας σας να ξεκινήσετε και να αναπτύξετε το ηλεκτρονικό σας κατάστημα με αυτοπεποίθηση.

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Separator Type
el: Τύπος Διαχωριστή

en: Server & Connect
el: Διακομιστής & Σύνδεση

en: Server & connect
el: Διακομιστής & σύνδεση

en: Server off
el: Διακομιστής ανενεργός

en: Set Theme Compatibility Method
el: Ρύθμιση Μεθόδου Συμβατότητας Θέματος

en: Set Up Footer
el: Ρυθμίστε το υποσέλιδο

en: Set Up Footer Template
el: Ρυθμίστε το πρότυπο υποσέλιδου

en: Set Up Footer in less than 5 mins!
el: Ρυθμίστε το υποσέλιδο σε λιγότερο από 5 λεπτά!

en: Set Up Header
el: Ρυθμίστε την κεφαλίδα

en: Set Up Header Under 5 Mins!
el: Ρυθμίστε την κεφαλίδα σε λιγότερο από 5 λεπτά!

en: Set include/exclude locations and user role targeting for a template. Merges the old update and set-user-roles abilities.
el: Ορίστε το περιλαμβάνει/εξαιρεί τοποθεσίες και στόχευση ρόλων χρηστών για ένα πρότυπο. Συγχωνεύει τις παλιές ικανότητες ενημέρωσης και ορισμού ρόλων χρηστών.

en: Set offset value to 0 or greater to ensure the progress bar is visible.
el: Ορίστε την τιμή απόκλισης σε 0 ή μεγαλύτερη για να διασφαλίσετε ότι η γραμμή προόδου είναι ορατή.

en: Setting "%s" is not in the allowed list.
el: Η ρύθμιση "%s" δεν είναι στη λίστα επιτρεπόμενων.

en: Setting key to update.
el: Κλειδί ρύθμισης προς ενημέρωση.

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Settings saved successfully!
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν με επιτυχία!

en: Settings saved.
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

en: Setup required
el: Απαιτείται ρύθμιση

en: Shape Divider
el: Διαχωριστής Σχήματος

en: Short Description
el: Σύντομη περιγραφή

en: Shortcode
el: Κωδικός Σύντομου Κώδικα

en: Shortcode strings and rendered HTML.
el: Συμβολοσειρές κωδικών σύντομου κώδικα και αποδοθείς HTML.

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Show Add to Cart
el: Εμφάνιση προσθήκης στο καλάθι

en: Show Author
el: Εμφάνιση Συγγραφέα

en: Show Category
el: Εμφάνιση κατηγορίας

en: Show Comments Count
el: Εμφάνιση Αριθμού Σχολίων

en: Show Date
el: Εμφάνιση Ημερομηνίας

en: Show Excerpt
el: Εμφάνιση Αποσπάσματος

en: Show Featured Image
el: Εμφάνιση Επιλεγμένης Εικόνας

en: Show Help Links
el: Εμφάνιση Συνδέσμων Βοήθειας

en: Show Home
el: Εμφάνιση Αρχικής Σελίδας

en: Show Image
el: Εμφάνιση εικόνας

en: Show Meta Data
el: Εμφάνιση Μεταδεδομένων

en: Show Price
el: Εμφάνιση τιμής

en: Show Rating
el: Εμφάνιση αξιολόγησης

en: Show Read More
el: Εμφάνιση Περισσότερα

en: Show Short Description
el: Εμφάνιση σύντομης περιγραφής

en: Show Title
el: Εμφάνιση Τίτλου

en: Show Total Price
el: Εμφάνιση Συνολικής Τιμής

en: Show a quick mini cart with product previews and controls in a sleek dropdown.
el: Δείξτε ένα γρήγορο μίνι καλάθι με προεπισκοπήσεις προϊόντων και ελέγχους σε ένα κομψό αναπτυσσόμενο μενού.

en: Show author, dates, and reading time with customizable styles.
el: Εμφάνιση συγγραφέα, ημερομηνιών και χρόνου ανάγνωσης με προσαρμόσιμες μορφές.

en: Show cart for seamless shopping experiences.
el: Εμφάνιση καλαθιού για απρόσκοπτες αγοραστικές εμπειρίες.

en: Show your site’s name in a customizable style.
el: Εμφάνιση του ονόματος της ιστοσελίδας σας σε προσαρμόσιμη μορφή.

en: Showcase Dynamic Content with Posts
el: Δείξτε δυναμικό περιεχόμενο με αναρτήσεις

en: Showcase features, services, or highlights using eye-catching icons and text blocks.
el: Προβάλετε χαρακτηριστικά, υπηρεσίες ή επισημάνσεις χρησιμοποιώντας ελκυστικά εικονίδια και μπλοκ κειμένου.

en: Showcase images in beautiful grids, carousels, and masonry layouts with lightbox.
el: Δείξτε εικόνες σε όμορφες πλέξεις, καρουσέλ και layouts μασονιών με lightbox.

en: Showcase multiple videos in engaging grid or carousel layouts with lightbox options.
el: Δείξτε πολλαπλά βίντεο σε ελκυστικά πλέγματα ή καρουσέλ με επιλογές lightbox.

en: Showcase product or service pricing with modern layouts that highlight value.
el: Δείξτε τις τιμές προϊόντων ή υπηρεσιών με σύγχρονες διατάξεις που αναδεικνύουν την αξία.

en: Showcase services or menu items with stylish layouts that highlight details and pricing.
el: Δείξτε υπηρεσίες ή στοιχεία μενού με κομψές διατάξεις που αναδεικνύουν λεπτομέρειες και τιμές.

en: Sibling element "%s" not found in template.
el: Το αδελφό στοιχείο "%s" δεν βρέθηκε στο πρότυπο.

en: Simplify checkout with beautifully styled forms that match your brand identity.
el: Απλοποιήστε τη διαδικασία πληρωμής με όμορφα σχεδιασμένες φόρμες που ταιριάζουν με την ταυτότητα της μάρκας σας.

en: Site Logo
el: Λογότυπο ιστότοπου

en: Site Tagline
el: Σλόγκαν Ιστοσελίδας

en: Site Title
el: Τίτλος Ιστοσελίδας

en: Site logo
el: Λογότυπο ιστότοπου

en: Size
el: Μέγεθος

en: Skip
el: Παράλειψη

en: Skip & Deactivate
el: Παράλειψη & Απενεργοποίηση

en: Skip to main content
el: Μετάβαση στο κύριο περιεχόμενο

en: Slide
el: Ολίσθηση

en: Slide Up
el: Ολίσθηση Πάνω

en: Small
el: Μικρό

en: Social
el: Κοινωνικά

en: Social Media Bundle
el: Πακέτο Κοινωνικών Μέσων

en: Social Share
el: Κοινωνική Κοινοποίηση

en: Solid
el: Στερεό

en: Sorry, you are not allowed to do this operation.
el: Λυπάμαι, δεν έχετε άδεια να εκτελέσετε αυτήν την ενέργεια.

en: Sorry, you are not authorized to perform this action.
el: Λυπάμαι, δεν έχετε εξουσιοδότηση για να εκτελέσετε αυτήν την ενέργεια.

en: Sorry, you cannot access this resource.
el: Λυπάμαι, δεν έχετε πρόσβαση σε αυτό το πόρο.

en: Source template post ID.
el: ID ανάρτησης προτύπου πηγής.

en: Space
el: Κενό

en: Space Between
el: Χώρος Μεταξύ

en: Spacing
el: Απόσταση

en: Spacing between Icon & Text
el: Απόσταση μεταξύ Εικονιδίου & Κειμένου

en: Spacing between Items
el: Κενό μεταξύ Στοιχείων

en: Special Features
el: Ειδικά Χαρακτηριστικά

en: Special Pages
el: Ειδικές Σελίδες

en: Specific Pages / Posts / Taxonomies, etc.
el: Συγκεκριμένες Σελίδες / Δημοσιεύσεις / Ταξινομήσεις, κ.λπ.

en: Specific Target
el: Συγκεκριμένος Στόχος

en: Start
el: Αρχή

en: Start Building Smarter
el: Ξεκινήστε να Δημιουργείτε πιο Έξυπνα

en: Start creating headers, footers, or pages with UAE and take your website to the next level
el: Ξεκινήστε να δημιουργείτε κεφαλίδες, υποσέλιδα ή σελίδες με το UAE και ανεβάστε την ιστοσελίδα σας στο επόμενο επίπεδο

en: Starter Templates
el: Πρότυπα Εκκίνησης

en: Starting Number
el: Αρχικός Αριθμός

en: Status must be publish or draft.
el: Η κατάσταση πρέπει να είναι δημοσίευση ή προσχέδιο.

en: Stay in the loop and help shape Ultimate Addons for Elementor! Get feature updates, and help us build a better Ultimate Addons for Elementor by sharing how you use the plugin.
el: Μείνετε ενημερωμένοι και βοηθήστε να διαμορφωθούν τα Ultimate Addons για Elementor! Λάβετε ενημερώσεις χαρακτηριστικών και βοηθήστε μας να δημιουργήσουμε καλύτερα Ultimate Addons για Elementor μοιράζοντας πώς χρησιμοποιείτε το πρόσθετο.

en: Sticky Header
el: Κολλητή Κεφαλίδα

en: Stop building your site from scratch. Use our professional templates for your stunning website. It is easy to customize and completely responsive. Explore hundreds of designs and bring your vision to life in no time.
el: Σταματήστε να δημιουργείτε τον ιστότοπό σας από την αρχή. Χρησιμοποιήστε τα επαγγελματικά μας πρότυπα για την εντυπωσιακή σας ιστοσελίδα. Είναι εύκολα προσαρμόσιμα και εντελώς ανταγωνιστικά. Εξερευνήστε εκατοντάδες σχέδια και φέρτε τη όρασή σας στη ζωή σε ελάχιστο χρόνο.

en: Streamline your workflow, skip the repetitive tasks, and build modern, high-performance websites.
el: Απλοποιήστε τη ροή εργασίας σας, παραλείψτε τις επαναλαμβανόμενες εργασίες και δημιουργήστε σύγχρονες, υψηλής απόδοσης ιστοσελίδες.

en: Stretch
el: Επέκταση

en: Style
el: Στυλ

en: Style and customize Contact Form 7 with advanced controls for seamless branding.
el: Στυλιζάρετε και προσαρμόστε τη φόρμα επαφής 7 με προηγμένες ρυθμίσεις για απρόσκοπτη επωνυμία.

en: Style and enhance Caldera Forms to fit your site.
el: Στυλιζάρετε και βελτιώστε τις Caldera Forms ώστε να ταιριάζουν με την ιστοσελίδα σας.

en: Style headings with unique typography, separators, and highlights to grab attention.
el: Στυλιζάρετε τους τίτλους με μοναδική τυπογραφία, διαχωριστικά και επισημάνσεις για να τραβήξετε την προσοχή.

en: Submenu Animation
el: Κίνηση Υπομενού

en: Submenu Icon
el: Εικονίδιο Υπομενού

en: Submit
el: Υποβολή

en: Submit & Deactivate
el: Υποβολή & Απενεργοποίηση

en: Suffix
el: Επίθημα

en: Super Charge Your Workflow
el: Ενισχύστε τη Ροή Εργασίας σας

en: Supercharge your pages with UAE's most popular content widgets for better engagement.
el: Ενισχύστε τις σελίδες σας με τα πιο δημοφιλή περιεχόμενα widgets UAE για καλύτερη αλληλεπίδραση.

en: Table
el: Πίνακας

en: Table of Contents
el: Πίνακας Περιεχομένων

en: Tablet (1025px >)
el: Ταμπλέτα (1025px >)

en: Taxonomy
el: Κατηγοριοποίηση

en: Team Member
el: Μέλος Ομάδας

en: Template %1$s is already assigned to the location %2$s
el: Το πρότυπο %1$s έχει ήδη ανατεθεί στην τοποθεσία %2$s

en: Template has invalid Elementor data.
el: Το πρότυπο έχει μη έγκυρα δεδομένα Elementor.

en: Template is not in trash.
el: Το πρότυπο δεν είναι στον κάδο.

en: Template moved to trash.
el: Το πρότυπο μεταφέρθηκε στον κάδο.

en: Template not found or is not an HFE template.
el: Το πρότυπο δεν βρέθηκε ή δεν είναι πρότυπο HFE.

en: Template post ID to render.
el: ID ανάρτησης προτύπου προς απόδοση.

en: Template post ID.
el: ID ανάρτησης προτύπου.

en: Template restored from trash.
el: Το πρότυπο επαναφέρθηκε από τον κάδο.

en: Template title.
el: Τίτλος προτύπου.

en: Template type.
el: Τύπος προτύπου.

en: Templates & Builder
el: Πρότυπα & Δημιουργός

en: Terms
el: Όροι

en: Text
el: Κείμενο

en: Text Color
el: Χρώμα Κειμένου

en: Text Hover Color
el: Χρώμα Επικάλυψης Κειμένου

en: Thank you for your feedback
el: Σας ευχαριστούμε για την ανατροφοδότηση σας

en: Thanks a lot for your feedback! 😍
el: Σας ευχαριστούμε πολύ για την ανατροφοδότηση! 😍

en: Thanks for using Ultimate Addons! Got feedback or suggestions to make it even better? We’d love to hear from you.
el: Σας ευχαριστούμε που χρησιμοποιείτε το Ultimate Addons! Έχετε ανατροφοδότηση ή προτάσεις για να το κάνετε ακόμα καλύτερο; Θα θέλαμε να ακούσουμε από εσάς.

en: The %1$sUltimate Addons for Elementor%2$s plugin has stopped working because you are using an older version of %1$sElementor%2$s plugin.
el: Το %1$sUltimate Addons for Elementor%2$s plugin έχει σταματήσει να λειτουργεί επειδή χρησιμοποιείτε μια παλαιότερη έκδοση του %1$sElementor%2$s plugin.

en: The %1$sUltimate Addons for Elementor%2$s plugin requires %1$sElementor%2$s plugin installed & activated.
el: Το %1$sUltimate Addons for Elementor%2$s plugin απαιτεί το %1$sElementor%2$s plugin να είναι εγκατεστημένο και ενεργοποιημένο.

en: The Ultimate Addons for Elementor plugin needs compatibility with your current theme to work smoothly.<br/><br/>Following are two methods that enable theme support for the plugin.<br/><br/>Method 1 is selected by default and works fine with almost all themes. If you face any issue with the header or footer template, try choosing Method 2.
el: Το πρόσθετο Ultimate Addons for Elementor χρειάζεται συμβατότητα με το τρέχον θέμα σας για να λειτουργεί ομαλά.<br/><br/>Ακολουθούν δύο μέθοδοι που επιτρέπουν την υποστήριξη θέματος για το πρόσθετο.<br/><br/>Η Μέθοδος 1 είναι επιλεγμένη από προεπιλογή και λειτουργεί καλά με σχεδόν όλα τα θέματα. Εάν αντιμετωπίσετε οποιοδήποτε πρόβλημα με το πρότυπο κεφαλίδας ή υποσέλιδου, δοκιμάστε να επιλέξετε τη Μέθοδο 2.

en: The new status: publish or draft.
el: Η νέα κατάσταση: δημοσίευση ή πρόχειρο.

en: The page or post ID to trash.
el: Η ταυτότητα της σελίδας ή ανάρτησης για τον κάδο απορριμμάτων.

en: The page or post ID to update.
el: Η ταυτότητα της σελίδας ή ανάρτησης προς ενημέρωση.

en: The page or post ID.
el: Η ταυτότητα της σελίδας ή ανάρτησης.

en: The page or post title.
el: Ο τίτλος της σελίδας ή της ανάρτησης.

en: The plugin isn't working properly.
el: Το πρόσθετο δεν λειτουργεί σωστά.

en: The post, page, or HFE template ID to undo the last change on.
el: Η ανάρτηση, η σελίδα ή το ID προτύπου HFE για την αναίρεση της τελευταίας αλλαγής.

en: The results could not be loaded.
el: Τα αποτελέσματα δεν μπόρεσαν να φορτωθούν.

en: The same display setting is already exist in %s post/s.
el: Η ίδια ρύθμιση εμφάνισης υπάρχει ήδη σε %s δημοσιεύσεις.

en: The selected version is invalid. Please try a different version.
el: Η επιλεγμένη έκδοση είναι μη έγκυρη. Παρακαλώ δοκιμάστε μια διαφορετική έκδοση.

en: The template post ID to trash.
el: Το ID ανάρτησης προτύπου προς διαγραφή.

en: The template post ID.
el: Το ID ανάρτησης προτύπου.

en: The trashed page or post ID to restore.
el: Η ταυτότητα της σελίδας ή ανάρτησης που έχει μεταφερθεί στον κάδο απορριμμάτων για ανάκτηση.

en: The trashed template post ID to restore.
el: Το ID ανάρτησης προτύπου που διαγράφηκε προς επαναφορά.

en: Theme
el: Θέμα

en: Theme Activated.
el: Το θέμα ενεργοποιήθηκε.

en: Theme Installed
el: Θέμα Εγκατεστημένο

en: Theme Support
el: Υποστήριξη Θέματος

en: Theme activation is disabled for you on this site.
el: Η ενεργοποίηση θέματος είναι απενεργοποιημένη για εσάς σε αυτήν την τοποθεσία.

en: Theme detection and compatibility settings
el: Ρυθμίσεις ανίχνευσης θέματος και συμβατότητας

en: Theme detection and fallback config.
el: Αναγνώριση θέματος και ρύθμιση εναλλακτικής λύσης.

en: Theme installation failed. Please try again later.
el: Η εγκατάσταση του θέματος απέτυχε. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: Theme installation function not found.
el: Η λειτουργία εγκατάστασης θέματος δεν βρέθηκε.

en: Theme installation is disabled for you on this site.
el: Η εγκατάσταση θέματος είναι απενεργοποιημένη για εσάς σε αυτήν την τοποθεσία.

en: Theme slug is missing.
el: Λείπει το slug του θέματος.

en: These free plugins add essential features to your website and help speed up your workflow. Select the plugins you want to install.
el: Αυτά τα δωρεάν πρόσθετα προσθέτουν βασικές δυνατότητες στον ιστότοπό σας και βοηθούν στην επιτάχυνση της ροής εργασίας σας. Επιλέξτε τα πρόσθετα που θέλετε να εγκαταστήσετε.

en: This field is required
el: Αυτό το πεδίο είναι υποχρεωτικό

en: This is a temporary deactivation for testing.
el: Αυτή είναι μια προσωρινή απενεργοποίηση για δοκιμές.

en: This is the alignement of menu icon on selected responsive breakpoints.
el: Αυτή είναι η ευθυγράμμιση του εικονιδίου μενού σε επιλεγμένα σημεία διακοπής.

en: This method hides your theme's header & footer template with CSS and displays custom templates from the plugin.
el: Αυτή η μέθοδος κρύβει το πρότυπο κεφαλίδας & υποσέλιδου του θέματος σας με CSS και εμφανίζει προσαρμοσμένα πρότυπα από το πρόσθετο.

en: This method replaces your theme's header (header.php) & footer (footer.php) template with plugin's custom templates.
el: Αυτή η μέθοδος αντικαθιστά το πρότυπο κεφαλίδας (header.php) & υποσέλιδου (footer.php) του θέματος σας με τα προσαρμοσμένα πρότυπα του πρόσθετου.

en: This option hides your theme's header and footer using CSS and displays custom templates from the plugin. Use this if Option 1 causes layout issues.
el: Αυτή η επιλογή κρύβει την κεφαλίδα και το υποσέλιδο του θέματος σας χρησιμοποιώντας CSS και εμφανίζει προσαρμοσμένα πρότυπα από το πρόσθετο. Χρησιμοποιήστε αυτήν την επιλογή αν η Επιλογή 1 προκαλεί προβλήματα διάταξης.

en: This option will automatically replace your theme's header and footer files with custom templates from the plugin. It works with most themes and is selected by default.
el: Αυτή η επιλογή θα αντικαταστήσει αυτόματα τα αρχεία κεφαλίδας και υποσέλιδας του θέματος σας με προσαρμοσμένα πρότυπα από το πρόσθετο. Λειτουργεί με τα περισσότερα θέματα και επιλέγεται από προεπιλογή.

en: This special offer is available only on this page and for limited time
el: Αυτή η ειδική προσφορά είναι διαθέσιμη μόνο σε αυτή τη σελίδα και για περιορισμένο χρονικό διάστημα

en: This widget requires %s.
el: Αυτό το widget απαιτεί %s.

en: This widget requires WooCommerce to be installed and activated. %1$sInstall WooCommerce%2$s
el: Αυτό το widget απαιτεί να είναι εγκατεστημένο και ενεργοποιημένο το WooCommerce. %1$sΕγκαταστήστε το WooCommerce%2$s

en: This will be applicable for all sites from the network.
el: Αυτό θα ισχύει για όλες τις τοποθεσίες από το δίκτυο.

en: This will hide the items count until the cart is empty
el: Αυτό θα αποκρύψει τον αριθμό των στοιχείων μέχρι το καλάθι να είναι κενό

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Time
el: Χρόνος

en: Time Format
el: Μορφή Χρόνου

en: Timeline
el: Χρονολόγιο

en: Title
el: Τίτλος

en: Title HTML Tag
el: HTML Tag Τίτλου

en: Title Margin
el: Περιθώριο Τίτλου

en: Title Tag
el: Ετικέτα Τίτλου

en: Title for duplicate. Default: "Copy of {original}".
el: Τίτλος για το διπλότυπο. Προεπιλογή: "Αντίγραφο του {original}".

en: To connect AI clients to your site, the
el: Για να συνδέσετε τους πελάτες AI στον ιστότοπό σας, απαιτείται το

en: To ensure compatibility between the header/footer and your theme, please choose one of the following options to enable theme support:
el: Για να διασφαλίσετε τη συμβατότητα μεταξύ της κεφαλίδας/υποσέλιδας και του θέματος σας, παρακαλώ επιλέξτε μία από τις παρακάτω επιλογές για να ενεργοποιήσετε την υποστήριξη θέματος:

en: Toggle %s
el: Εναλλαγή %s

en: Toggle Extension
el: Εναλλαγή Πρόσθετου

en: Toggle Scroll to Top / Progress Bar.
el: Εναλλαγή κύλισης προς τα πάνω / γραμμής προόδου.

en: Toggle Scroll to Top and Reading Progress Bar
el: Εναλλαγή κύλισης προς τα πάνω και γραμμής προόδου ανάγνωσης

en: Toggle all %s abilities
el: Εναλλαγή όλων των %s ικανοτήτων

en: Top
el: Κορυφή

en: Top Distance
el: Απόσταση Κορυφής

en: Transition Duration
el: Διάρκεια μετάβασης

en: True to enable, false to disable.
el: Αληθές για ενεργοποίηση, ψευδές για απενεργοποίηση.

en: Try clearing your cache or resetting permalinks (Settings > Permalinks > Save Changes).
el: Δοκιμάστε να καθαρίσετε την προσωρινή μνήμη ή να επαναφέρετε τις μόνιμες συνδέσεις (Ρυθμίσεις > Μόνιμες Συνδέσεις > Αποθήκευση Αλλαγών).

en: Turn on Angie Integration above to use it in the editor.
el: Ενεργοποιήστε την ενσωμάτωσή Angie παραπάνω για να τη χρησιμοποιήσετε στον επεξεργαστή.

en: Turn on Enable MCP Server above to expose the endpoint.
el: Ενεργοποιήστε την επιλογή Ενεργοποίηση Διακομιστή MCP παραπάνω για να εκθέσετε το σημείο τερματισμού.

en: Twitter Feed
el: Ροή Twitter

en: Type
el: Τύπος

en: Type & Hit Enter
el: Πληκτρολογήστε & Πατήστε Enter

en: Type must be one of: widget, section, container, column.
el: Ο τύπος πρέπει να είναι ένας από: widget, section, container, column.

en: Type of Template
el: Τύπος Προτύπου

en: Type of element to get schema for.
el: Τύπος στοιχείου για να λάβετε το σχήμα.

en: Typography
el: Τυπογραφία

en: UAE Active Templates
el: Ενεργά Πρότυπα UAE

en: UAE Design System
el: Σύστημα Σχεδίασης UAE

en: UAE Display Rules
el: Κανόνες Εμφάνισης UAE

en: UAE Extension Management
el: Διαχείριση Επέκτασης UAE

en: UAE MCP Server
el: Διακομιστής MCP UAE

en: UAE Maintenance
el: Συντήρηση UAE

en: UAE Only
el: Μόνο για UAE

en: UAE Page Builder
el: Δημιουργός Σελίδας UAE

en: UAE Plugin Information
el: Πληροφορίες Πρόσθετου UAE

en: UAE Plugin Settings
el: Ρυθμίσεις Πρόσθετου UAE

en: UAE Pro Features
el: Pro Χαρακτηριστικά UAE

en: UAE Pro Features & Upgrade Info
el: Χαρακτηριστικά & Πληροφορίες Αναβάθμισης UAE Pro

en: UAE Pro adds %1$d+ premium widgets and upgrades 6 free widgets with advanced features. Upgrade at: %2$s
el: Το UAE Pro προσθέτει %1$d+ premium widgets και αναβαθμίζει 6 δωρεάν widgets με προηγμένα χαρακτηριστικά. Αναβαθμίστε στο: %2$s

en: UAE Pro includes Schema widgets like FAQ Schema and How-To Schema, helping your content rank higher.
el: Το UAE Pro περιλαμβάνει widgets Schema όπως το FAQ Schema και το How-To Schema, βοηθώντας το περιεχόμενό σας να κατατάσσεται υψηλότερα.

en: UAE Pro is already active on this site. All premium widgets and features are available.
el: Το UAE Pro είναι ήδη ενεργό σε αυτόν τον ιστότοπο. Όλα τα premium widgets και χαρακτηριστικά είναι διαθέσιμα.

en: UAE Pro upgrade information and pricing
el: Πληροφορίες αναβάθμισης και τιμολόγησης του UAE Pro

en: UAE Template Embedding
el: Ενσωμάτωση Προτύπου UAE

en: UAE Template Management
el: Διαχείριση Προτύπων UAE

en: UAE Theme Compatibility
el: Συμβατότητα Θέματος UAE

en: UAE Widget Management
el: Διαχείριση Widget UAE

en: UAE tools are available in Elementor’s in-browser AI.
el: Τα εργαλεία UAE είναι διαθέσιμα στον AI του Elementor στον περιηγητή.

en: UAE's MCP endpoint is live. Wire it into your AI tool below.
el: Η διεύθυνση MCP του UAE είναι ενεργή. Συνδέστε την στο εργαλείο AI σας παρακάτω.

en: Ultimate Addons for Elementor Lite <p>Rollback to Previous Version</p>
el: Ultimate Addons for Elementor Lite <p>Επιστροφή στην Προηγούμενη Έκδοση</p>

en: Ultimate Addons for Elementor Pro offers 50+ widgets and features!
el: Τα Ultimate Addons για Elementor Pro προσφέρουν 50+ widgets και χαρακτηριστικά!

en: Ultimate Addons is a powerful plugin allows you to create custom headers and footers with Elementor and display them in selected locations. You can also create custom Elementor blocks and place them anywhere on your website using a shortcode.
el: Το Ultimate Addons είναι ένα ισχυρό plugin που σας επιτρέπει να δημιουργείτε προσαρμοσμένα headers και footers με το Elementor και να τα εμφανίζετε σε επιλεγμένες τοποθεσίες. Μπορείτε επίσης να δημιουργήσετε προσαρμοσμένα μπλοκ Elementor και να τα τοποθετήσετε οπουδήποτε στον ιστότοπό σας χρησιμοποιώντας έναν shortcode.

en: Ultimate Addons is a premium extension for Elementor...
el: Τα Ultimate Addons είναι μια premium επέκταση για το Elementor...

en: Ultimate Addons is ready to supercharge your Elementor workflow! Build faster, cleaner, and more creatively — with complete control over your site.
el: Τα Ultimate Addons είναι έτοιμα να ενισχύσουν τη ροή εργασίας σας στο Elementor! Δημιουργήστε πιο γρήγορα, πιο καθαρά και πιο δημιουργικά — με πλήρη έλεγχο στον ιστότοπό σας.

en: Unable to save settings.
el: Δεν ήταν δυνατή η αποθήκευση των ρυθμίσεων.

en: Unauthorized.
el: Μη εξουσιοδοτημένος.

en: Underline
el: Υπογράμμιση

en: Underscore
el: Υπογράμμιση

en: Undo Last Builder Change
el: Αναίρεση τελευταίας αλλαγής κατασκευαστή

en: Unlock All Features
el: Ξεκλειδώστε όλες τις δυνατότητες

en: Unlock My Surprise
el: Ξεκλειδώστε την Έκπληξή Μου

en: Unlock Pro Widgets
el: Ξεκλειδώστε τα Pro Widgets

en: Unlock Ultimate Features
el: Ξεκλειδώστε τις Ultimate Δυνατότητες

en: Unlock advanced addons to power up Elementor - smarter widgets, smoother workflows, and more creative freedom with UAE Pro.
el: Ξεκλειδώστε προηγμένα πρόσθετα για να ενισχύσετε το Elementor - πιο έξυπνα widgets, πιο ομαλές ροές εργασίας και περισσότερη δημιουργική ελευθερία με το UAE Pro.

en: Unlock advanced widgets and features with UAE Pro
el: Ξεκλειδώστε προηγμένα widgets και χαρακτηριστικά με το UAE Pro

en: Unlock more design control, faster setup, and powerful customization so you can build a better website, effortlessly.
el: Ξεκλειδώστε περισσότερη έλεγχο σχεδίασης, ταχύτερη ρύθμιση και ισχυρή προσαρμογή ώστε να μπορείτε να δημιουργήσετε έναν καλύτερο ιστότοπο, χωρίς κόπο.

en: Update Display Rules
el: Ενημέρωση Κανόνων Εμφάνισης

en: Update Elementor
el: Ενημέρωση Elementor

en: Update Page Meta
el: Ενημέρωση Μεταδεδομένων Σελίδας

en: Update Page Status
el: Ενημέρωση Κατάστασης Σελίδας

en: Update Plugin Setting
el: Ενημέρωση Ρύθμισης Πρόσθετου

en: Update Template
el: Ενημέρωση Προτύπου

en: Update Widget Settings
el: Ενημέρωση ρυθμίσεων widget

en: Update a specific plugin setting. Only safe, non-sensitive settings are allowed.
el: Ενημερώστε μια συγκεκριμένη ρύθμιση πρόσθετου. Μόνο ασφαλείς, μη ευαίσθητες ρυθμίσεις επιτρέπονται.

en: Updated element %1$s in "%2$s".
el: Ενημερώθηκε το στοιχείο %1$s στο "%2$s".

en: Updates a template's type and/or status. Provide type, status, or both.
el: Ενημερώνει τον τύπο και/ή την κατάσταση ενός προτύπου. Παρέχετε τύπο, κατάσταση ή και τα δύο.

en: Updates settings for an existing widget element in any Elementor post. Performs a partial merge -- only provided settings are changed.
el: Ενημερώνει τις ρυθμίσεις για ένα υπάρχον στοιχείο widget σε οποιαδήποτε ανάρτηση Elementor. Εκτελεί μερική συγχώνευση -- μόνο οι παρεχόμενες ρυθμίσεις αλλάζουν.

en: Updates title, page template, or featured image for an Elementor page or post.
el: Ενημερώνει τον τίτλο, το πρότυπο σελίδας ή την εικόνα παρουσίασης για μια σελίδα ή ανάρτηση Elementor.

en: Upgrade
el: Αναβάθμιση

en: Upgrade Now
el: Αναβάθμιση Τώρα

en: Upgrade notice dismissed.
el: Η ειδοποίηση αναβάθμισης απορρίφθηκε.

en: Upgrade to Pro
el: Αναβάθμιση σε Pro

en: Upgrade your Basic Posts Widget
el: Αναβαθμίστε το Widget Βασικών Αναρτήσεων σας

en: Upgrade your Cart widget
el: Αναβαθμίστε το widget Καλαθιού σας

en: Upgrade your Info Card widget
el: Αναβαθμίστε το widget Πληροφοριών σας

en: Upgrade your Navigation widget
el: Αναβαθμίστε το widget Πλοήγησης σας

en: Upgrade your Post Info widget
el: Αναβαθμίστε το widget Πληροφοριών Δημοσίευσης σας

en: Upgrade your Woo Products widget
el: Αναβαθμίστε το widget Woo Products σας

en: Usage Tracking
el: Παρακολούθηση Χρήσης

en: Use Advanced Display Condition and other Pro features to extend your toolbox with more control and flexibility.
el: Χρησιμοποιήστε Προηγμένες Συνθήκες Εμφάνισης και άλλα επαγγελματικά χαρακτηριστικά για να επεκτείνετε το εργαλείο σας με περισσότερη έλεγχο και ευελιξία.

en: Use Display Conditions to choose exactly where this template shows — entire site, specific pages, posts, or archives.
el: Χρησιμοποιήστε τις συνθήκες εμφάνισης για να επιλέξετε ακριβώς πού θα εμφανίζεται αυτό το πρότυπο — σε ολόκληρη την ιστοσελίδα, σε συγκεκριμένες σελίδες, αναρτήσεις ή αρχεία.

en: Use Particle Backgrounds and other Pro features to extend your toolbox with more control and flexibility.
el: Χρησιμοποιήστε Φόντα Σωματιδίων και άλλα επαγγελματικά χαρακτηριστικά για να επεκτείνετε το εργαλείο σας με περισσότερη έλεγχο και ευελιξία.

en: Use Party Propz and other Pro features to extend your toolbox with more control and flexibility.
el: Χρησιμοποιήστε Αξεσουάρ Πάρτι και άλλα επαγγελματικά χαρακτηριστικά για να επεκτείνετε το εργαλείο σας με περισσότερη έλεγχο και ευελιξία.

en: Use Sticky Header and other Pro features to extend your toolbox with more control and flexibility.
el: Χρησιμοποιήστε Κολλητή Κεφαλίδα και άλλα επαγγελματικά χαρακτηριστικά για να επεκτείνετε το εργαλείο σας με περισσότερη έλεγχο και ευελιξία.

en: Use templates/delete for HFE templates.
el: Χρησιμοποιήστε templates/delete για πρότυπα HFE.

en: Use the Elementor editor to customize your template according to your preferences using UAE widgets
el: Χρησιμοποιήστε τον επεξεργαστή Elementor για να προσαρμόσετε το πρότυπό σας σύμφωνα με τις προτιμήσεις σας χρησιμοποιώντας τα widgets του UAE

en: Use the letters: %s
el: Χρησιμοποιήστε τα γράμματα: %s

en: Useful Resources
el: Χρήσιμες πηγές

en: User Portal / User Login
el: Πύλη Χρηστών / Σύνδεση Χρηστών

en: User Registration Form
el: Φόρμα Εγγραφής Χρήστη

en: User Roles
el: Ρόλοι Χρηστών

en: Users
el: Χρήστες

en: Utilities
el: Εργαλεία

en: VIP Priority Support
el: Προτεραιότητα VIP υποστήριξης

en: Version
el: Έκδοση

en: Version Control
el: Έλεγχος Έκδοσης

en: Vertical
el: Κατακόρυφο

en: Vertical Alignment
el: Κατακόρυφη Συμμετρία

en: Vertical Padding
el: Κατακόρυφο Περιθώριο

en: Video
el: Βίντεο

en: Video Gallery
el: Γκαλερί Βίντεο

en: View
el: Προβολή

en: View All
el: Προβολή Όλων

en: View Demo
el: Προβολή Demo

en: View More Widgets
el: Προβολή περισσότερων widgets

en: View Plans
el: Δείτε Σχέδια

en: View Template
el: Προβολή Προτύπου

en: View Templates
el: Δείτε τα Πρότυπα

en: Visit Site
el: Επισκεφθείτε τον Ιστότοπο

en: Visit Website
el: Επισκεφθείτε την Ιστοσελίδα

en: Visually compare images with a draggable slider that highlights differences instantly.
el: Οπτική σύγκριση εικόνων με έναν συρόμενο διακόπτη που επισημαίνει τις διαφορές άμεσα.

en: Watch Video
el: Παρακολούθηση Βίντεο

en: We have a special Reward just for you! 🎁
el: Έχουμε μια ειδική ανταμοιβή μόνο για εσάς! 🎁

en: We have a special reward just for you!
el: Έχουμε μια ειδική ανταμοιβή μόνο για εσάς!

en: We value your input. How can we improve your experience?
el: Εκτιμούμε την εισαγωγή σας. Πώς μπορούμε να βελτιώσουμε την εμπειρία σας;

en: Weight
el: Βάρος

en: Welcome Music
el: Καλωσόρισμα Μουσικής

en: Welcome to UAE
el: Καλώς ήρθατε στο UAE

en: Welcome to Ultimate Addons for Elementor!
el: Καλώς ήρθατε στο Ultimate Addons for Elementor!

en: What You Can Do Next:
el: Τι μπορείτε να κάνετε στη συνέχεια:

en: What the user is trying to do or which feature they are asking about. This helps tailor the recommendation.
el: Τι προσπαθεί να κάνει ο χρήστης ή ποιο χαρακτηριστικό ρωτάει. Αυτό βοηθά στην προσαρμογή της σύστασης.

en: What's New?
el: Τι νέο υπάρχει;

en: When enabled, AI clients can create, edit, and delete templates, pages, and widget settings. When disabled, AI clients have read-only access to your data.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, οι πελάτες AI μπορούν να δημιουργούν, να επεξεργάζονται και να διαγράφουν πρότυπα, σελίδες και ρυθμίσεις widget. Όταν είναι απενεργοποιημένο, οι πελάτες AI έχουν πρόσβαση μόνο για ανάγνωση στα δεδομένα σας.

en: When true, includes the hooks list in the response.
el: Όταν είναι αληθές, περιλαμβάνει τη λίστα hooks στην απάντηση.

en: Where and to whom templates appear.
el: Πού και σε ποιους εμφανίζονται τα πρότυπα.

en: Where to insert: "append" (default), "prepend", a number for index position (0=first, 1=second, etc.), or { "after": "element_id" }, { "before": "element_id" }, { "inside": "container_id" }.
el: Πού να εισαχθεί: "append" (προεπιλογή), "prepend", ένας αριθμός για τη θέση δείκτη (0=πρώτος, 1=δεύτερος, κ.λπ.), ή { "after": "element_id" }, { "before": "element_id" }, { "inside": "container_id" }.

en: Where to insert: "append" (default), "prepend", { "after": "element_id" }, { "before": "element_id" }, { "inside": "element_id" } (for inner sections inside a column/container).
el: Πού να εισαχθεί: "append" (προεπιλογή), "prepend", { "after": "element_id" }, { "before": "element_id" }, { "inside": "element_id" } (για εσωτερικές ενότητες μέσα σε στήλη/δοχείο).

en: Whether to activate or deactivate all widgets.
el: Εάν θα ενεργοποιήσετε ή θα απενεργοποιήσετε όλες τις γκατζέτες.

en: Which settings tab to include. Defaults to "all" which returns content + style settings.
el: Ποια καρτέλα ρυθμίσεων να συμπεριληφθεί. Προεπιλογή "όλα" που επιστρέφει περιεχόμενο + ρυθμίσεις στυλ.

en: Which templates render on a given page.
el: Ποια πρότυπα αποδίδονται σε μια συγκεκριμένη σελίδα.

en: White Label
el: Λευκή Ετικέτα

en: White Label Available in UAE Pro
el: White Label Διαθέσιμο στο UAE Pro

en: White Label Option
el: Επιλογή Λευκής Ετικέτας

en: Widget "%s" not found.
el: Widget "%s" δεν βρέθηκε.

en: Widget activated.
el: Widget ενεργοποιήθηκε.

en: Widget deactivated.
el: Η γκατζέτα απενεργοποιήθηκε.

en: Widget slug to activate (e.g., site-logo, navigation-menu).
el: Slug widget προς ενεργοποίηση (π.χ., site-logo, navigation-menu).

en: Widget slug to deactivate.
el: Slug γκατζέτας προς απενεργοποίηση.

en: Widget type "%s" is not in the allowed list.
el: Ο τύπος widget "%s" δεν είναι στη λίστα επιτρεπόμενων.

en: Widget type "%s" is not recognized. Use builder/list-widget-types to see available types.
el: Ο τύπος widget "%s" δεν αναγνωρίζεται. Χρησιμοποιήστε builder/list-widget-types για να δείτε τους διαθέσιμους τύπους.

en: Widget type "%s" is not recognized. Use template-builder/list-widget-types to see available types.
el: Ο τύπος widget "%s" δεν αναγνωρίζεται. Χρησιμοποιήστε το template-builder/list-widget-types για να δείτε τους διαθέσιμους τύπους.

en: Widget type "%s" not found in Elementor.
el: Ο τύπος widget "%s" δεν βρέθηκε στο Elementor.

en: Widget type is required.
el: Ο τύπος widget είναι υποχρεωτικός.

en: Widget type slug (e.g. "navigation-menu", "site-logo", "heading"). Use builder/list-widget-types to see available types.
el: Slug τύπου widget (π.χ. "navigation-menu", "site-logo", "heading"). Χρησιμοποιήστε builder/list-widget-types για να δείτε τους διαθέσιμους τύπους.

en: Widget type slug (required when type=widget). E.g., "heading", "navigation-menu".
el: Slug τύπου widget (υποχρεωτικό όταν type=widget). Π.χ., "heading", "navigation-menu".

en: Widgets
el: Γραφικά Στοιχεία

en: Widgets / Features
el: Widgets / Δυνατότητες

en: Widgets list not found
el: Η λίστα γραφικών στοιχείων δεν βρέθηκε

en: Width
el: Πλάτος

en: Woo - Add To Cart
el: Woo - Προσθήκη στο Καλάθι

en: Woo - Categories
el: Woo - Κατηγορίες

en: Woo - Checkout
el: Woo - Ταμείο

en: Woo - Mini Cart
el: Woo - Μίνι Καλάθι

en: Woo - Products
el: Woo - Προϊόντα

en: Woo Products Grid
el: Προϊόντα Woo

en: Woo – Add to Cart
el: Woo – Προσθήκη στο Καλάθι

en: Woo – Categories
el: Woo – Κατηγορίες

en: Woo – Checkout
el: Woo – Ταμείο

en: Woo – Mini Cart
el: Woo – Μίνι Καλάθι

en: Woo – Product Grid
el: Woo – Πλέγμα Προϊόντων

en: Woo – Products
el: Woo – Προϊόντα

en: Woo – Thank You Page
el: Woo – Σελίδα Ευχαριστιών

en: WooCommerce Builder
el: Κατασκευαστής WooCommerce

en: WooCommerce Required
el: Απαιτείται WooCommerce

en: WooCommerce Shop Page
el: Σελίδα Καταστήματος WooCommerce

en: WooCommerce Single
el: Μοναδικό WooCommerce

en: WooCommerce Thumbnail
el: Μικρογραφία WooCommerce

en: WooCommerce Widgets
el: Widgets WooCommerce

en: WooCommerce is not installed or activated. Please install and activate WooCommerce to use this widget.
el: Το WooCommerce δεν είναι εγκατεστημένο ή ενεργοποιημένο. Παρακαλώ εγκαταστήστε και ενεργοποιήστε το WooCommerce για να χρησιμοποιήσετε αυτό το widget.

en: Write
el: Γράψτε

en: Yes
el: Ναι

en: You are not allowed to delete this post.
el: Δεν έχετε άδεια να διαγράψετε αυτήν την ανάρτηση.

en: You are not allowed to edit this post.
el: Δεν έχετε άδεια να επεξεργαστείτε αυτή την ανάρτηση.

en: You are not allowed to regenerate all Elementor CSS globally.
el: Δεν έχετε άδεια να αναδημιουργήσετε όλα τα CSS του Elementor παγκοσμίως.

en: You are not allowed to restore this post.
el: Δεν έχετε άδεια να ανακτήσετε αυτήν την ανάρτηση.

en: You can change the author name and plugin details that are displayed in the WordPress backend.
el: Μπορείτε να αλλάξετε το όνομα του συγγραφέα και τις λεπτομέρειες του πρόσθετου που εμφανίζονται στο backend του WordPress.

en: You can only select
el: Μπορείτε να επιλέξετε μόνο

en: You do not have permission to access this page.
el: Δεν έχετε άδεια να αποκτήσετε πρόσβαση σε αυτή τη σελίδα.

en: You do not have permission to duplicate this post.
el: Δεν έχετε άδεια να διπλασιάσετε αυτήν την ανάρτηση.

en: You do not have permission to perform this action.
el: Δεν έχετε άδεια να εκτελέσετε αυτήν την ενέργεια.

en: You must be logged in to duplicate posts.
el: Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να διπλασιάσετε αναρτήσεις.

en: You're all set! 🚀
el: Είστε έτοιμοι! 🚀

en: You've picked Pro features upgrade to start using them.
el: Έχετε επιλέξει χαρακτηριστικά Pro, αναβαθμίστε για να αρχίσετε να τα χρησιμοποιείτε.

en: Your Email Address
el: Διεύθυνση Email σας

en: Your Ultimate Elementor Addons to build modern Elementor Websites.
el: Τα Απόλυτα Addons Elementor για να δημιουργήσετε σύγχρονες ιστοσελίδες Elementor.

en: Your details are submitted successfully.
el: Τα στοιχεία σας υποβλήθηκαν με επιτυχία.

en: You’re All Set to Start Creating! 🚀
el: Είστε έτοιμοι να ξεκινήσετε τη δημιουργία! 🚀

en: Z Index
el: Δείκτης Z

en: by
el: από

en: character
el: χαρακτήρας

en: container
el: δοχείο

en: go to Settings → Connectors → Add Connector, paste the endpoint URL, and use your WordPress username + Application Password.
el: μεταβείτε στις Ρυθμίσεις → Συνδετικά → Προσθήκη Συνδετικού, επικολλήστε τη διεύθυνση URL του τελικού σημείου και χρησιμοποιήστε το όνομα χρήστη WordPress + Κωδικό Πρόσβασης Εφαρμογής.

en: in the JSON with the password from Step 1.
el: στο JSON με τον κωδικό από το Βήμα 1.

en: inner section
el: εσωτερική ενότητα

en: item
el: αντικείμενο

en: on
el: ενεργό

en: or more characters
el: ή περισσότερους χαρακτήρες

en: plugin is required. Download the latest release from GitHub, upload it via Plugins > Add New > Upload Plugin, and activate.
el: πρόσθετο. Κατεβάστε την τελευταία έκδοση από το GitHub, ανεβάστε το μέσω Πρόσθετα > Προσθήκη Νέου > Μεταφόρτωση Πρόσθετου και ενεργοποιήστε το.

en: section
el: ενότητα

en: section_id is required.
el: Το section_id είναι υποχρεωτικό.

en: structure is not valid JSON. It must be a minified JSON array string.
el: Η δομή δεν είναι έγκυρο JSON. Πρέπει να είναι μια ελαχιστοποιημένη συμβολοσειρά JSON πίνακα.

en: structure must be a JSON array of section objects. Example: [{"columns":[20,60,20],"children":[{"type":"widget","widget_type":"site-logo","settings":{}}]}]
el: Η δομή πρέπει να είναι ένας πίνακας JSON αντικειμένων ενότητας. Παράδειγμα: [{"columns":[20,60,20],"children":[{"type":"widget","widget_type":"site-logo","settings":{}}]}]

en: widget_type is required when type=widget.
el: Ο τύπος widget_type είναι υποχρεωτικός όταν type=widget.
