Google Maps Easy - en to sq translation catalogue (482 entries)

en: %s is already registered
sq: %s është e regjistruar

en: %s is not plugin module
sq: %s nuk është modul i plugin-it

en: 1. Go to Appearance -> Widgets in the WordPress navigation menu.<br />2. Find the Google Maps Easy in the list of available widgets.<br />3. Drag the Google Maps Easy widget to widget area, which you need.<br />4. Choose the map for widget and configure the settings - Widget Map width and height.<br />5. Click 'Save'.
sq: 1. Shko te Aparenca -> Widgets në menunë e Wordpres.<br />2. Gjej Google Maps Easy n e funksionaliteteve të disponueshme.<br />3. Merr Google Maps Easy tek zona që të duhet.<br />4. Zgjidh hartën për funksionalitetin dhe konfiguro cilësimet. - Gjatësia dhe gjerësia e hartës<br />5. Kliko 'Ruaj'.

en: <h3>Hey, I noticed you just use %s over a week - that's awesome!</h3><p>Could you please do me a BIG favor and give it a 5-star rating on WordPress? Just to help us spread the word and boost our motivation.</p>
sq: <h3>Hey vura re që ju përdorni vetëm %s në javë - kjo është fantastike! </h3> <p>A do më bësh një nder të vlerësosh me 5 yje në Wordpress? Thjesht na ndihmo të përahapim fjalën dhe kontribo në punën tone. </p>

en: <h3>More than eleven days with our %s plugin - Congratulations!</h3>
sq: <h3>Më shumë se njëmëdhjetë ditë me %s pluginin - Urime!</h3>

en: <p>And today, if you want, - you can help us. This is really simple - you can just add small promo link to our site under your maps. This is small step for you, but a big help for us! Sure, if you don't want - just skip this and continue enjoy our software!</p>
sq: <p>Sot nëse dëshiron - mund të na ndihmosh. Kjo është shumë e thjeshtë - mund të shtosh një  link promocional në faqe poshtë hartës. Ky është një hap i vogël për ty por një ndihmesë e madhe për ne! Sigurisht nëse nuk dëshiron - thjesht kaloje këtë mesazh dhe shijoje programin!</p>

en: <p>On behalf of the entire <a href='https://supsystic.com/' target='_blank'>supsystic.com</a> company I would like to thank you for been with us, and I really hope that our software helped you.</p>
sq: <p>Në emër të gjithë kompanisë <a href='https://supsystic.com/' target='_blank'> supsystic.com</a> do doja tju falenderoja për preencën dhe shpresoj që programi t'ju ketë ndihmuar.

en: Active
sq: Aktive

en: Adapt map to screen height
sq: Përshtat hartën me lartësinë e ekranit

en: Add Category
sq: Shto kategorinë

en: Add Checkbox
sq: Shto

en: Add Item
sq: Shto njësine

en: Add KML layers
sq: Shto shtresat KML

en: Add Map
sq: Shto hartën

en: Add New
sq: Shto të re

en: Add Point
sq: Shto pikat

en: Add Print button to markers info window
sq: Shto butonin print tek dritarja informuese e shënjuesit

en: Add Radio Button
sq: Shto Radio Button

en: Add a button at marker info window to get direction from the entered address to the marker. If Show route data option is enabled - the total route time and distance will be shown by click on the route polyline.
sq: Shto butonin tek dritarja e informuese e shënjestrës për të marrë drejtimin nga adresa e shënjuesit. Nëse opsioni i tregimit të rrugës është i aktivizuar - koha dhe distanca totale e rrugës do të afishohen duke klikuar në linjën rrugore.

en: Add a button on map to open it full screen.
sq: Shto butonin në hartë për ta hapur të plotë sa ekrani.

en: Add a layer of bike paths, suggested bike routes and other overlays specific to bicycling usage on top of the given map.Dark green routes indicated dedicated bicycle routes. Light green routes indicate streets with dedicated bike lanes. Dashed routes indicate streets or paths otherwise recommended for bicycle usage.
sq: Shto një shtresë si rrugëte bicikletave të sugjeruara dhe shtresa të tjera specifike për për dorimin e bicikletave, në fillim të hartës. Rrugët me ngjyrë jeshile të errët tregojnë rrugën dedikuar bicikletave.

en: Add by Click
sq: Shto me Klik

en: Add custom map controls to the map.
sq: Shto cilësimet specifike në hartë.

en: Add markers on frontend
sq: Shto shënjuesit në frontend

en: Add more files
sq: Shto dokumenta

en: Add real-time traffic information to your map.
sq: Shto informacionin mbi trafikun në kohë reale në hartën tënde.

en: Add your
sq: Shto

en: Address
sq: Adresa

en: Address is empty or not match
sq: Adresa është bosh ose nuk përputhet

en: All Maps
sq: Të gjitha hartat

en: All available languages are provided with the Supsystic Google Maps plugin. If your language isn't available, your plugin will be in English by default.<br /><b>Available Translations: English, Polish, German, Spanish, Russian</b><br />Translate or update a translation Google Maps WordPress plugin in your language and get a Premium license for FREE. <a target='_blank' href='%s'>Contact us</a>.
sq: Të gjitha gjuhët janë të disponueshme me Supsystic Google Maps. Nëse gjuha jote nuk është e disponueshme, plugini do të jetë si zakonisht në anglisht. <br/><b>Përkthimet e dispnueshme: Anglisht, Polonisht, Gjermanisht, Spanjisht, Rusisht</b><br/>Përkthe apo përditëso një përkthim të pluginit Google Maps në Wordpress në gjuhën tënde dhe merr licensën Premium FALAS <a target='_blanket' href='%s'>Na kontaktoni</a>

en: All news and info
sq: Gjithë lajmet dhe informacionet

en: Animation
sq: Animime

en: Apply
sq: Apliko

en: Apply To
sq: Aplikoje në

en: Attributes
sq: Atributet

en: Available in PRO
sq: E mundësuar në PRO

en: Background Color
sq: Ngjyra e sfondit

en: Background color
sq: Ngjyra e sfondit

en: Backup Plugin
sq: Plugini Rezervë

en: Backup and Restore WordPress Plugin by Supsystic provides quick and unhitched DropBox, FTP, Amazon S3, Google Drive backup for your WordPress website.
sq: Plugini i Wordpresit Backup dhe Restore nga Supsystic ofron shërbim reserve të faqes Wordpress nga DropBox, FTP, Amazon S3, Google Drive.

en: Base Clusterization
sq: Baza e grupimit

en: Be closer to your visitors and customers with Live Chat Support by Supsystic. Help you visitors, support them in real-time with exceptional Live Chat WordPress plugin by Supsystic.
sq: Qëndroi afër vizitorëve dhe klientëve me Chat Support nga Supsystic. Ndihmo vizitorët, në kohë r eale me një funksionalitet të Live Chat nga Supsystic.

en: Bicycling Layer
sq: Shtresa e ciklizmit

en: Boost us
sq: Na reklamo

en: Bottom Center
sq: Poshtë Qendër

en: Bottom Left
sq: Poshtë Majtas

en: Bottom Right
sq: Poshtë Djathtas

en: Bounce
sq: Kërce

en: Brands
sq: Marka

en: By default double left click on map will zoom it in. But you can change this here.
sq: Zakonisht kur klikon dy here me të majtën do të zmadhojë hartën. Por ju mund ta ndryshoni këtë këtu.

en: Can not create module directory. Try to set permission to
sq: Nuk mund të krijojmë direktori për modilun. Provo autorizimin në

en: Can not detect import list type
sq: Nuk mund të dallojë llojin e listës për import

en: Can not find fields names
sq: Nuk mund të gjejë emrat e fushave

en: Can not send email - problem with send server
sq: Nuk mund të coni email - ka problem me serverin e dërgesave

en: Cannot get image
sq: Nuk mund të merrni imazhin

en: Cannot remove marker
sq: Nuk mund të hiqni shënjuesin

en: Cannot remove markers
sq: Nuk mund të hiqni shënjuesit

en: Captcha for admin login
sq: Capcha për hyrjen e adminit

en: Categories
sq: Kategoritë

en: Category ID
sq: Kategoria ID

en: Category Title
sq: Titulli i kategorisë

en: Center on current user location
sq: Qendra në vendndodhjen aktuale të përdoruesit

en: Change street view control position on map
sq: Ndrysho pozicionin në hartë për rrugën

en: Change type control position on map
sq: Ndrysho vrojtimin në pozicionin e hartës

en: Change zoom control position on map
sq: Ndrysho pozicionin e zmadhimit në hartë

en: Check <a target='_blank' href='%s'>documentation</a> and FAQ section. If you can't solve your problems - <a target='_blank' href='%s'>contact us</a>.
sq: Kontrollo <a target='_blank' href='%s'>dokumentacionin</a> dhe seksionin FAQ. Nëse nuk mund të zgjidhësh problemet e tua - <a target='_blank' href='%s'>na kontakto</a>.

en: Check It out
sq: Shihe

en: Check all FAQs
sq: Shih të gjithë FAQ

en: Check files and directories write permissions
sq: Kontrollo të drejtat shkruese të dokumentave dhe direktorive

en: Choose Icon
sq: Zgjidh ikonën

en: Choose marker category
sq: Zgjidh kategorinë e shënjuesit

en: Clear
sq: Pastro

en: Clear All
sq: Pastroi të gjitha

en: Click to set field &quot;id&quot; and &quot;class&quot;
sq: Klikoni për të vendosur në terren &quot;id&quot; dhe 'klasë'

en: Cluster Area Size
sq: Grupo përmasat e zonës

en: Cluster Icon
sq: Grupo ikonën

en: Code
sq: Kodi

en: Coming Soon Plugin
sq: Plugini Së Shpejti

en: Coming soon page with drag-and-drop builder or under construction | maintenance mode to notify visitors and collects emails.
sq: Faqja Coming soon me një ndërtues drag-and-drop apo në ndërtim | mirëmbajtje për të njoftuar vizitorët dhe për të mbledhur emaile.

en: Contact Form Plugin
sq: Plugini për forma kontakti

en: Contact form
sq: Forma kontakti

en: Control view for map type - you can see it in left upper corner by default
sq: Vrojtimi për tipin e hartës - zakonisht ju mund ta sihhni atë në cepin e djathte

en: Controls position
sq: Pozicionimi i cilësimeve

en: Controls type
sq: Lloji i cilësimeve

en: Cool WordPress plugins from supsystic.com developers. I tried %s - and this was what I need! #supsystic.com
sq: Plugine wordpressi fantastike nga zhvilluesit e supsystic.com. Provova %s - dhe kjo ishte ajo që kërkoja! #supsystic.com

en: Country
sq: Shteti

en: Create and manage beautiful data tables with custom design. No HTML knowledge is required.
sq: Krijo dhe manaxho tabela të bukura me të dhëna me dizajn të vecantë. Pa patur njohuri në HTML.

en: Creating slideshows with Slider plugin is fast and easy. Simply select images from your WordPress Media Library, Flickr, Instagram or Facebook, set slide captions, links and SEO fields all from one page.
sq: Krijoni slideshow me pluginin Slider është e shpejtë dhe e thjeshtë. Thjesht zgjidhni imazhet nga libraria e medias Wordpress, Flickr, Instagram apo Facebook, vendos slidein, lidhjet dhe fushat e SEOs të gjitha në një faqe.

en: Creation date
sq: Data e krijimit

en: Custom Map Controls
sq: Cilësimet specifike të hartës

en: Data Tables Generator
sq: Gjenerator i të dhënave tabelare

en: Database error detected
sq: Error në databazë

en: Database error. Please contact your developer.
sq: Error database. Ju lutem kontaktoni zhvilluesin e programit

en: Default
sq: Njësoj

en: Default Icon
sq: Ikona e zakonshme

en: Delete
sq: Fshij

en: Delete Figure
sq: Fshij formën

en: Delete Heatmap Layer
sq: Fshij shtresën e zonë

en: Delete Map
sq: Fshij hartën

en: Delete Marker
sq: Fshij shënjuesin

en: Delete selected
sq: Fshij të zgjedhurën

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Description Font Size
sq: Madhësia e shrimit të përshkrimit

en: Description Of Marker
sq: Përshrkimi i shënjuesit

en: Description of Shape
sq: Përshkrimi i formës

en: Destination
sq: Destinacioni

en: Digital Publication Plugin
sq: Plugini i Publikimit Digital

en: Digital Publication WordPress Plugin by Supsystic for Magazines, Catalogs, Portfolios. Convert images, posts, PDF to the page flip book.
sq: Plugini Publikimit Dixhital nga Supsystic për Revista, Katalogje, Portofolio. Konverto imazhe, poste, PDF në një libër me faqe.

en: Dimensions
sq: Dimensionet

en: Directions Button
sq: Butoni i drejtimeve

en: Disable WP Editor
sq: Caktivizo editorin WP

en: Display all map markers - as list below Your map. This will help your users get more info about your markers and find required marker more faster.
sq: Afisho të gjithë shë njuesit e hartës - në formë liste poshtë hartës suaj.  Kjo do të ndihmojë përdoruesit të marrin më shumë informacion rreth shënjuesve tuaj dhe të gjejnë shënjuesit më shpejt.

en: Display as image
sq: Afisho si imazh

en: Display custom Google Maps. Set markers and locations with text, images, categories and links. Customize google map in a simple and intuitive way.
sq: Afisho Google Maps me porosi. Vendos shënjuesit dhe vendndodhjet me tekst, imazhe, kategori dhe links. Modifiko hartën google me një mënyrë të thjeshtë dhe intuitive.

en: Display the public transit network of a city on your map. When the Transit Layer is enabled, and the map is centered on a city that supports transit information, the map will display major transit lines as thick, colored lines.
sq: Afisho lidhjet publike transit të një qyteti në hartën tënde. Kur shtresa transit është e aktivizuar dha harta e qendërzuar në një qytet që suporton informacionin e tranzitit, harta do të afishojë një linjë të trashë të ngjyrosur.

en: Displays Most Viewed Products
sq: Afishimi i produkteve më të shikuara

en: Documentation
sq: Dokumentacioni

en: Done
sq: Përfunduam.

en: Double click to zoom
sq: Kliko dy here për të zmadhuar

en: Download
sq: Shkarko

en: Draggable
sq: E lëvizshme

en: Drop
sq: Lëre

en: Dropdown Menu
sq: Menu

en: Edit
sq: Modifiko

en: Empty Params
sq: Fusni parametrat

en: Empty data in file
sq: Fshij të dhënat brenda dokumentit

en: Empty data to save option
sq: Boshatis të dhënat për të ruajtur opsionin

en: Empty or Invalid Map ID
sq: ID e hartës bosh ose e pavlefshme

en: Empty or invalid ID
sq: ID bosh ose e pavlefshme

en: Empty or invalid marker ID
sq: ID e shënjuesit është bosh apo jo e vlefshme

en: Empty url
sq: Url bosh

en: Enable or disable possibility to drag your map using mouse
sq: Aktivizo ose caktivizo mundësinë për të lëvizur hartën duke përdorur kursorin.

en: Enable promo link
sq: Aktivizo linkun promo

en: Enter KML file URL
sq: Fut KML dhe URL

en: Error Activate module
sq: Error Aktivizo modulin

en: Error Activating module
sq: Error në aktivizimin e modulit

en: Error Deactivation module
sq: Error në çaktivizimin e modulit

en: Error module ID
sq: Error ID e modulit

en: Export
sq: Eksporto

en: External plugin directory
sq: Direktoria e jashtme e pluginit

en: FAQ and Documentation
sq: FAQ dhe Dokumentacioni

en: Featured Plugins
sq: Tipare të pluginit

en: Figure Description
sq: Përshkrimi i formës

en: Figure Name
sq: Emri i formës

en: Figure Type
sq: Lloji formës

en: Figure's points list: you can search the point by address (just start typing in Address field), type the Latitude and Longitude of point in appropriate fields or activate Add by Click button, and then draw figure on the map by clicking on it. Important! You must deactivate Add by Click button after ending of the draw.
sq: Forma e listës së pikave: mund të kërkosh pikën nga adresa(vetëm shkruaj tek fusha e adresës), shkruaj gjatësinë dhe gjerësinë e pikes në fushat përkatëse ose kativizo butonin Shto me Klik, dhe vizato formën në hartë duke klikuar mbi të. Kujdes! Duhet të caktivizosh butonin Shto me Klik pasi të kesh përfunduar vizatimin.

en: Figures
sq: Skica

en: File not found
sq: Dokumenti nuk u gjet

en: File should contain more then 1 row, at least 1 row should be for headers
sq: Dokumenti duhet të ketë më shumë se 1 rresht, të paktën 1 rresht duhet për kokën

en: File uploaded with error code %s
sq: Dokumenti u ngarkua me një error në kod %s

en: Fill Color
sq: Ngjyra e mbushjes

en: Fill Opacity
sq: Dukshmëria e mbushjes

en: For allotted time (minutes)
sq: Për një kohë të caktuar (minuta)

en: Full Features List
sq: Lista e plotë me tipare

en: Full Screen Button
sq: Butoni me pamjen sa ekrani

en: General
sq: Të përgjithshmet

en: Get 300+ Themes with PRO
sq: Merrni 300+ Motive me PRO

en: Get it now!
sq: Merre tani!

en: Get plugins bundle today and save over 80%
sq: Merr pakon me plugine sot dhe kurse 80%

en: Go
sq: Shko

en: Google Map
sq: Harta Google

en: Google Map Theme
sq: Motivi i hartës Google

en: Has Tab
sq: Ka lidhje

en: Heatmap
sq: Zona e hartës

en: Heatmap ID
sq: ID zonës

en: Heatmap Layer
sq: Shtresa e hartës

en: Heatmap Layer points opacity
sq: Dukshmëria e pikave për shtresën mbi zonën

en: Heatmap Layer points radius in pixels
sq: Pikat e shtresës së rrezes së zones në piksela

en: Heatmap coordinates list
sq: Lista e kordinatave të zonës

en: Height
sq: Lartësia

en: Height of info window
sq: Lartësia e dritares me info

en: Hello Supsystic Team!
sq: Ckemi grupi Supsystic!

en: Hide POI
sq: Fshi POI

en: Hide Tooltips of Markers
sq: Fshih ndihmësin e shënjuesve

en: Hide description on mouse leave
sq: Fshih përshkrimin kur të heqësh kursorin

en: Hide description when mouse leaves the marker area
sq: Fshih përshkrimin kur kursori të zhvendoset nga zona e shënjuesit

en: Hide directory files listing
sq: Fshih listen e dokumentave

en: Hide the Points Of Interest - landmark or other object, the marked points on the map, for example: hotels, campsites, fuel stations etc.
sq: Fshi pikat e interest - pikat e referimit ose objekte të tjera pika të shënuara në hartë, psh: hotele, kampe, pika karburanti

en: Hide the tooltips, which displayed by mouse hover on markers' icons.
sq: Fshih ndihmësin, i cili afishohet duke vendosur kursorin mbi ikonën e shënjuesit.

en: Horizontal Bar
sq: Shirit horizontal

en: How to add map in popup window?
sq: Si të shtoj hartën në dritaren popup?

en: How to add map into the site content?
sq: Si ta shtoj hartën në përmbajtjen e faqes?

en: How to create Google Maps API Key?
sq: Si të krijoj celësa për Google Map API?

en: How to get PRO version of plugin for FREE?
sq: Si të marrësh versionin PRO falas?

en: How to use Google Maps Easy Widget?
sq: Si të përdor funksionalitetin Google Maps Easy?

en: How to zoom and center the initial map on markers?
sq: Si ta zmadhoj dhe qendërznoj hartën fillestare tek shënjuesit?

en: Html options
sq: Opsionet html.

en: Hybrid
sq: Hibride

en: I already did
sq: E bëra njëherë

en: Icon
sq: Ikona

en: Icon no found
sq: Ikona nuk u gjet

en: Id of Marker's group
sq: Id e grupit të shënjuesit

en: If there is no image tag in the marker description - this image will be used for displaying in the map's markers list
sq: Nëse nuk ka asnjë imazh të lidhur me përshkrimin e shënjuesit - ky imazh do të përdoret për tu afishuar në listen e shënjuesve të hartës

en: If you are newbie - check all features on that page, if you are guru - please correct us.
sq: Nëse je i ri - kontrollo të gjitha tiparet në faqe, nëse je guru - të lutem nga korigjo.

en: If you have many markers - you can have a problems with viewing them when zoom out for example: they will just cover each-other. Marker clusterization can solve this problem by grouping your markers in groups when they are too close to each-other.
sq: Nëse keni shumë shënjues - ju mund të keni problem me pamjen nëse zvogeloni pamjen, psh: ato mund të mbulojnë njëra-tjetrën. Grupimi i shënjuesve mund të zgjidh këtë problem duke grupuar shënjuesit kur ato ndodhen shumë afër njëri-tjetrit.

en: Image height (in px)
sq: Lartësia e imazhit (në px)

en: Image width (in px)
sq: Gjerësia e imazhit (në px)

en: Import
sq: Importo

en: Improve Free version
sq: Përmirëso versionin falas.

en: Info Window
sq: Dritarja informuese

en: Information was saved. Thank you!
sq: Informacioni u ruajt. Faleminderit!

en: Install %s failed
sq: Instalimi %s dështoi

en: Invalid %s
sq: %s e pavefshme

en: Invalid ID
sq: ID e pavlefshme

en: Invalid Map ID
sq: ID e hartës e pavlefshme

en: Invalid Marker ID
sq: Id e shënjuesit e pavlefshme

en: Invalid XML file
sq: Dokumenti XML jo i vlefshëm

en: Invalid length for %s, max length is %s
sq: Gjatësia e pavlefshme për %s, maksimumi i gjatësisë është %s

en: Invalid numeric value for %s
sq: Vlerë numerike e pavlefshme për %s

en: It's amazing when you boost development with your feedback and ratings. So we create special <a target='_blank' href='%s'>boost page</a> to help you to help us.
sq: Eshtë fantastike kur reklamon zhvillimin me reagimin apo vlerëimin tuaj. Ne krijojmë  <a target='_blank' href='%s'>një faqe reklamuese</a> që ju të na ndihmoni.

en: It's never been so easy to create and manage pricing and comparison tables with table builder. Any element of the table can be customise with mouse click.
sq: Asnjëherë nuk ka qënë kaq e thjeshtë për të krijuar dhe manaxhuar cmimet dhe tabelat krahasuese me tabelat ndërtuese.Cdo element i tabelës mund të ndryshohet me një klik të kursorit.

en: Label
sq: Etiketë

en: Latitude
sq: Gjerësia

en: Latitude for your marker
sq: Gjerësia e shënjuesit tënd

en: Left Bottom
sq: Majtas Poshtë

en: Left Center
sq: Majtas Qendër

en: Left Top
sq: Majtas Lart

en: Line Color
sq: Ngjyra e linjës

en: Line Opacity
sq: Dukshmëria e linjës

en: Line Weight
sq: Trashsia e linjës

en: Link for opening by click on the marker
sq: Linku që hapet duke klikuar mbi shënjuesin

en: Live Chat Plugin
sq: Funksionalitet bisede të drejtpërdrejtë

en: Logged In Users Only
sq: Aksesi vetëm për përdoruesit e regjistruar

en: Longitude
sq: Gjatësia

en: Longitude for your marker
sq: Gjatësia e shënjuesit tënd

en: Main page Go here!!!!
sq: Faqja kryesore Shko këtu!!!!

en: Make your map unique with our Map Themes, just try to change it here - and you will see results on your Map Preview.
sq: Bëni hartën tuaj unike me motivet e , provoni ta ndryshoni këtu - dhe do të shihni rezultatin në afishimin e Hartës.

en: Map
sq: Harta

en: Map Center
sq: Qendra e hartës

en: Map Height
sq: Gjatësia e hartës

en: Map Id
sq: ID Hartës

en: Map Name
sq: Emri hartës

en: Map Stylization
sq: Stilizimi i hartës

en: Map Width
sq: Gjerësia e hartës

en: Map Zoom
sq: Zmadho Hatën

en: Map data not found
sq: Të dhënat e hartës nuk u gjetën

en: Map not found
sq: Harta nuk u gjet.

en: Map shortcode
sq: Shkurtimet e kodeve për hartën

en: Map type control
sq: Komandimi i tipit të hartës

en: Map will be displayed as image at sidebar, on click - will be opened in popup
sq: Harta do të afishohet si një imazh tek kolona në anë, duke klikuar - do të hapet si popup

en: Map with ID %d not found
sq: Harta me ID %d nuk u gjet.

en: Maps
sq: Hartat

en: Maps Import / Export
sq: Hartat Importo/Eksporto

en: Maps from %s - %s
sq: Harta nga %s - %s

en: Marker Address
sq: Adresa e shënjuesit

en: Marker Categories
sq: Kategritë e shënjuesit

en: Marker Category
sq: Kategoria e shënjuesit

en: Marker Category data not found
sq: Të dhënat e kategorisë së shënjuesit nuk u gjetën

en: Marker Description
sq: Përshkrimi i shënjuesit

en: Marker ID
sq: ID Shënjuesit

en: Marker Link
sq: Linku shënjuesit

en: Marker List Default Image
sq: Lista e imazheve të shënjueist

en: Marker Name
sq: Emri i shëjuesit

en: Marker Not Found
sq: Shënjuesi nuk u gjet

en: Marker name
sq: Emri shënjuesit

en: Markers
sq: Shënjuesit

en: Markers Clusterization
sq: Grupimi i shënjuesve

en: Markers List
sq: Lista e shënjuesve

en: Markers List Color
sq: Ngjyra e listës së shënjuesve.

en: Markers from %s
sq: Shënjuesit nga %s.

en: Max Zoom Level
sq: Maksimumi i zmadhimit të nivelit të hartës.

en: Max marker's count
sq: Numri maksimal i shënjuesve

en: Message
sq: Mesazh

en: Message field is required.
sq: Kërkohet fusha e mesazhit.

en: Method
sq: Metoda

en: Min Zoom Level
sq: Niveli min i zmadhimit

en: Missing File
sq: Dokumenti mungon

en: Module Update Failed
sq: Përditësimi i modulit dështoi

en: Module Updated
sq: Moduli Përditësuar

en: More info
sq: Më shumë informacion

en: More plugins for your WordPress site here!
sq: Më shumë plugine për Wordpres i gjeni këtu!

en: Mouse wheel to zoom
sq: Lëviz drejtimin e kursorit për ta zmadhuar ose zvogëluar

en: Move files for %s failed
sq: Zhvendosja për %s dështoi

en: Name
sq: Emri

en: New
sq: E re

en: News
sq: Lajme

en: Newsletter Plugin
sq: Plugin për buletinin informativ

en: No
sq: Jo

en: No Map Found
sq: Nuk u gjet asnjë hartë

en: No Marker Category Found
sq: Nuk u gjet kategoria e shënjuesit

en: No XML file were found
sq: Nuk u gjet asnjë dokument XML

en: No modules were found in XML file
sq: Nuk u gjet asnjë modul në dokumentin XML

en: None
sq: Asnjë

en: Nope, maybe later
sq: Jo, mbase më vonë

en: Not selected
sq: Nuk është selektuar

en: Nothing to update
sq: Asgjë për të përditësuar

en: Notice
sq: Njoftim

en: Ok, you deserve it
sq: Ok, e meriton.

en: On frontend map will be centered on current user location.
sq: Në frontend harta do të qendërohet në vendndodhejn aktuale të përdoruesit.

en: One of the best plugin for creating Contact Forms on your WordPress site. Changeable fonts, backgrounds, an option for adding fields etc.
sq: Një nga pluginet më të mira për të krijuar forma kontakti në faqen tuaj Wordpress. Fonte dhe sfonde të ndryshueshme, opsion për shtimin e fushave etc.

en: Opacity
sq: Dukshmëria

en: Open in new window
sq: Hape në një dritare të re

en: Open marker description by mouse hover
sq: Hap përshkrimin e shënuesit duke mbajtur kursorin mbi

en: Open marker description when map load
sq: Hap përshkrimin e shënjuesit kur të hapet harta

en: Operations
sq: Veprimet

en: Other
sq: Tjetër

en: Overview
sq: Përmbledhje

en: PHP code
sq: Kodi PHP

en: PRO Features
sq: Tiparet PRO

en: PRO option
sq: opsioni Pro

en: Parameters of markers / shapes info-window PopUp
sq: Parametrat e shënjuesve / format e afishimit të dritareve me info

en: Params
sq: Parametrat

en: Path of icon file
sq: Vendndodhja e ikones

en: Percent
sq: Përqindja

en: Photo Gallery Plugin
sq: Plugini i galerisë së fotove

en: Photo Gallery Plugin with a great number of layouts will help you to create quality respectable portfolios and image galleries.
sq: Plugini i galerisë së fotove me një numër të madh faqosjesh do t'ju ndihmojë të krijoni portofolio me kualitet dhe galeri me imazhe.

en: Pixels
sq: Pikselat

en: Please be advised that this option is available only in <a target='_blank' href='%s'>PRO version</a>. You can <a target='_blank' href='%s' class='button'>Get PRO</a> today and get this and other PRO option for your Maps!
sq: Ju lutem kini parasysh se ky opsion është i disponueshëm vetëm në <a target='_blank' href='%s'>versionin Pro</a>. You can <a target='_blank' href='%s' class='button'>Merr PRO</a> sot dhe merr edhe një tjetër për Maps-et e tua!

en: Please don't send contact requests so often - wait for response for your previous requests.
sq: Ju lutem mos dërgoni kërkesë kaq shpesh - prisni për përgjigjen e kërkesës suaj të mëparshme.

en: Please enter %s
sq: Ju lutem vendosni %s

en: Please enter Map Name
sq: Ju lutem fusni emrin e hartës

en: Please enter Marker Category
sq: Ju lutem shtoni kategorinë e shënjuesit

en: Please enter marker name
sq: Ju lutem vendosni emrin e shënjuesit

en: Please enter valid email address
sq: Ju lutem vendosni një adresë emaili të vlefshme

en: Please select %s
sq: Ju lutem zgjidhni %s

en: Please, check your Map Shortcode.
sq: Ju lutem kontrolloni Shortcodein e hartës.

en: Please, post url
sq: Ju lutem postoni url

en: Please, set your own Google API key in Google Maps Easy plugin <a href='%s'>Settings</a>! More info about Maps and API keys you can find <a href='%s' target='_blank'>here</a>.
sq: Ju lutem vendosni celësin e Google API në funksionalitetin Google Maps Easy <a href='%s'>Cilësimet</a>! Më shumë informacion rreth hartave dhe celësave API ju mund ti gjeni <a href='%s' target='_blank'>këtu</a>

en: Plugin options
sq: Opsionet e pluginit

en: Points
sq: Pikat

en: Points Count
sq: Numëro pikat

en: Polygon
sq: Poligon

en: Polyline
sq: Poliline

en: Popup Plugin
sq: Plugini Popup

en: Pricing Table
sq: Tabela e cmimeve

en: Print Button
sq: Printo butonin

en: Radius
sq: Rrezja

en: Remove KML field
sq: Hiq fushën KML

en: Remove Point
sq: Hiq pikat

en: Report a bug
sq: Raporto një gabim

en: Require a new functionality
sq: Kërko një funksionalitet të ri

en: Right Bottom
sq: Djathtas Poshtë

en: Right Center
sq: Djathtas Qendër

en: Right Top
sq: Djathtas Lart

en: Road Map
sq: Harta rrugore

en: Round
sq: Rrumbullakët

en: Rounded edges
sq: Cepa të rrumbullakosura

en: Satellite
sq: Satelit

en: Save
sq: Ruaj

en: Save Figure
sq: Ruaj formën

en: Save Heatmap Layer
sq: Ruaj shresën e zonës

en: Save Map
sq: Ruaj hartën

en: Save Marker
sq: Ruaj shënjuesin

en: Save all options
sq: Ruaj të gjitha opsionet

en: Search
sq: Kërko

en: Search your location by address, just start typing here
sq: Kërko vendndodhjen nëpërmjet adresës, fillo shkruaj këtu

en: Select
sq: Zgjidh

en: Select %s
sq: Zgjidh %s

en: Select Markers List type
sq: Zgjidh llojin e listës së shëjuesve.

en: Select map
sq: Zgjidh hartën

en: Selected
sq: Zgjidh

en: Send email
sq: Dërgo email

en: Send information about what plugin options you prefer to use, this will help us make our solution better for You.
sq: Dërgo informacion rreth opsioneve të funksionaliteteve që preferoni të përdorni, kjo do të na ndihmojë ne tju ofrojmë një zgjidhje sa më të mire.

en: Send usage statistics
sq: Dërgo statistika përdorimi

en: Server Settings
sq: Cilësimet e serverit

en: Set coords, separated by semicolons or marker id
sq: Vendos koordinatat, të ndarat nga kolonat ose id e shënjuesit

en: Set zoom level from 1 to 21
sq: Vendos nivelin e zmadhimit nga 1 deri në 21

en: Sets the grid size of cluster. The higher the size - the more area of capture the markers to the cluster.
sq: Vendos madhësinë e rrjetës për grupin. Sa më e madhe përmasa - më  shumë shënjues futen brenda grupit.

en: Settings
sq: Detaje

en: Shape ID
sq: ID Formës

en: Shape coordinates list
sq: Lista e kordinatave të formës

en: Shape name
sq: Emri i formës

en: Shape type
sq: Tipi i formës

en: Shortcode will appear after you save map.
sq: Shkurtimi i kodit do të afishohet pasi të ruani hartën.

en: Show alternate routes
sq: Shto rrugë alternative

en: Show description by default
sq: Shfaq përshkrimin si zakonisht

en: Show description by mouse hover
sq: Shfaq përshkrimin duke mbajtur kursorin mbi

en: Show markers list with your map on frontend
sq: Shfaq listen e shënjuesve bashkë me hartën në frontend

en: Show route data
sq: Shfaq të dhënat e rrugës

en: Show route steps
sq: Shto hapat e rrugës

en: Skip
sq: Kalo

en: Slider
sq: Shfletues

en: Slider - Title and Img
sq: Shfletues - Titulli dhe imazhi

en: Slider Plugin
sq: Plugin Shfletues

en: Slider Table
sq: Shfletues Tabelë

en: Slider Vertical - Title and Description
sq: Shfletues Vertikal - Titulli dhe përshkrimi

en: Slider Vertical - Title and Img
sq: Shfletues Vertikal - Titulli dhe imazhi

en: So check full features list <a target='_blank' href='%s'>here</a>.
sq: Kontrollo listen e plotë <a target='_blank' href='%s'>këtu</a>.

en: Social Share Buttons
sq: Butoni i shpërndarjeve sociale.

en: Social share buttons to increase social traffic and popularity. Social sharing to Facebook, Twitter and other social networks.
sq: Butona të shpërndarjes për të rritura trafikun dhe popullaritetin. Shpërndarja sociale në Facebook, Twitter dhe rrjete të tjera sociale.

en: Sometimes you need to disable possibility to zoom your map using mouse wheel. This can be required for example - if you need to use your wheel for some other action, for example scroll your site even if mouse is over your map.
sq: Ndonjëherë ju duhet të caktivizoni mundësinë për të  zmadhuar hartën tuaj me kursor.  Kjo mund t'ju kërkohet psh - kur ju duhet të përdorni rrotën e kursorit për lëvizje të tjera, si ajo e lëvizjes së hartës kur kursori ndodhet mbi të.

en: Sort Order
sq: Renditje

en: Spread the word!
sq: Përhap fjalën!

en: Square
sq: Katrore

en: Standard Zoom control will not displaying for this map, because the Custom Map Controls option enabled now.
sq: Zmadhimi standart nuk do të afishohet për këtë hartë sepse opsioni i kontrollit të cilësimit të hartës u aktivizua tani.

en: Street view control
sq: Kontrolli i pamjes së rrugës

en: Street view control usually is located on right lower corner of your map
sq: Kontrolli i pamjes së rrugës zakonisht ndodhet në cepin e djathtë të hartës tuaj.

en: Subject
sq: Subjekti

en: Subject field is required.
sq: Kërkohet subjekti.

en: Support
sq: Suport

en: Supsystic Newsletter plugin for automatic mailing of your letters. You will have no need to control it or send them manually. No coding, hard skills or long hours of customizing are required.
sq: Plugini i buletinit infromativ nga Supsystic për një automatizim të dërgesës me mail të letrave tuaja. Nuk keni nevojë ti dërgoni ato manualisht. Pa kod apo zotësi ekstra apo orë të zgjatura për ta konfiguruar.

en: Tax Rate
sq: Norma e tatimit

en: Terrain
sq: Terren

en: Text color
sq: Ngjyra e tekstit

en: The Best WordPress PopUp option plugin to help you gain more subscribers, social followers or advertisement. Responsive pop-ups with friendly options.
sq: Opsioni popup-i më i mire i Wordpresit për të ndihmuar të marrësh sa më shumë regjistrues, ndjekës social apo reklamues. Popups të shkallëzuara me opsione miqsore.

en: There are no configuration options for this module
sq: Nuk ka opsione për konfigurimin e modulit

en: There are so many features, so we can't post it here. Like
sq: Ekzistojnë kaq shumë tipare, prandaj nuk mund ti postojmë të gjitha këtu. Like

en: There is a few different ways to zoom and centralize map. The easiest one is to drag your map using mouse - 'Draggable' option must be enabled, or with pan controller help in live preview. <a href='http://supsystic.com/how-to-zoom-and-center-the-initial-map-on-markers/'>Read more...</a>
sq: Ekzistojnë disa mënyra për zmadhimin dhe qendërzimin e hartës. Më e lehta është të kapësh hartën duke përdorur kursorin - opsioni 'Draggable' do të aktivizohet, ose me panelin e kontrollit ndihmues në provat e drejtpërdrejta. <a href='http://supsystic.com/how-to-zoom-and-center-the-initial-map-on-markers/'>Lexo më shumë</a>

en: There was some problem while trying to retrieve our news, but you can always check all list <a target='_blank' href='%s'>here</a>.
sq: Pati një problem në kërkimin e lajmeve, por ju mund të kontrolloni të gjithë listen <a target='_blank href='%s''>këtu</a.>

en: This is first start up of the %s plugin.
sq: Ky është hapi i pare për %s plugin.

en: This option is available in <a target='_blank' href='%s'>PRO version</a> only, you can get it <a target='_blank' href='%s'>here.</a>
sq: Ky opsion është i mundur vetëm në <a target='_blank' href='%s'>versionin Pro</a>, ju mund ta merrni <a target='_blank' href='%s'>këtu</a>

en: Title
sq: Titulli

en: Title Color
sq: Ngjyra e titullit

en: Title Font Size
sq: Madhësia e shkrimit të titullit

en: To add Heatmap Layer points you need to activate Add Points button and draw each point by click on map. To remove points you need to activate Remove Points button and delete necessary point by click on it or just click on Delete Heatmap Layer button to remove all Heatmap Layer points. Important! You must to deactivate Add by Click and Remove by Click buttons after ending of the add / remove points.
sq: Për të shtuar shtresën me pika tek harta do të duhet të aktivizoni butonin Shto Pikat dhe të vizatoni duke klikuar cdo pikë në hartë. Për të hequr pikat duhet të aktivizoni butonin Hiq Pikat dhe të fshihni pikat e nevojshme duke klikuar në të ose duke klikuar në butonin Fshij Shtresën mbi Zonën për të hequr të gjitha pikat e shtresës. Kujdes! Duhet të caktivizoni butonat Shto me Klik dhe Hiq me Klik pasi të mbaroni shtimin/heqjen e pikave.

en: Top Center
sq: Lart Qendër

en: Top Left
sq: Lart Majtas

en: Top Right
sq: Lart Djathtas

en: Topic
sq: Tema

en: Traffic Layer
sq: Shtresa e trafikut

en: Transit Layer
sq: Shtresa transit

en: Translation
sq: Përkthimi

en: Turned Off %s
sq: Fikur %s

en: Turned On %s
sq: Ndezur %s

en: Type
sq: Tipi

en: Type of your figure:<br /><br /><b>Polyline</b> - a series of straight segments on the map.<br /><br /><b>Polygon</b> - area enclosed by a closed path (or loop), which is defined by a series of coordinates.<br /><br /><b>Circle</b> - circle shape,defined by center coordinates and radius.
sq: Lloji i formës: polyline(një seri segmentesh të drejta në hartë) ose polygon (zona e mbyllur nga nje shteg i mbyllur (ose cikël), i cili përcaktohet nga një seri kordinatash).

en: Uncategorized
sq: Pa kategori

en: Upload
sq: Ngarko

en: Upload Icon
sq: Ngarko ikonën

en: Usage id
sq: Përdorimi i ID

en: Use limits for marker's adding
sq: Përdor kufizime për shtimn e shënjuesve

en: User API key
sq: Celësi api për përdoruesin

en: User role can use plugin
sq: Roli i përdoruesit mund të përdori funksionalitetin

en: User with next roles will have access to whole plugin from admin area.
sq: Përdoruesi me rolin tjetër do të ketë akses në gjithë funksionalitetin që nga zona e adminit.

en: Value
sq: Vlera

en: Value Type
sq: Vlera e tipit

en: Video tutorial
sq: Video tutoriale

en: Visits Count
sq: Numri i vizitorëve

en: We are trying to make our plugin better for you, and you can help us with this. Just check this option - and small promotion link will be added in the bottom of your Google Maps. This is easy for you - but very helpful for us!
sq: Ne përpiqemi të bëjmë funksionalitetet sa më mire për ju, dhe ju mund të na ndihmoni për këtë. Thjesht zgjidhni këtë opsion - dhe një link i vogël promocioni do të shtohet në fund të hartës Google. Kjo është shume e thjeshtë për ju - por tepër në ndihmë për ne.

en: Website
sq: Faqja e internetit

en: Welcome to
sq: Mirëseerdhët në

en: Welcome to Supsystic Secure
sq: Mirësevini në Supsystic Secure

en: What to do next? Check below section
sq: Cfarë të bësh më pas? Kontrollo seksionin mëposhtë

en: Widget Map height
sq: Gjatësia e funksionalitetit të hartës

en: Widget Map width
sq: Gjerësia e funsksionalitetit të hartës

en: Width
sq: Gjerësi

en: Width of info window
sq: Gjerësia e dritares me info

en: Write here all text, that you want to appear in marker info-window PopUp
sq: Shkruaj këtu të gjithë teksin që do të shfaqësh në dritaren informuese të shënjuesit

en: Write here all text, that you want to appear in shape info-window PopUp
sq: Shkruaj këtu gjithë teksin që do të shfaqet në formën e dritares informuese - popup

en: X coordinate of marker (lng)
sq: kordinata X e shënjuesit

en: Y coordinate of marker (lat)
sq: kordinata Y  e shënjuesit

en: Yes
sq: Po

en: You can add a map in popup window by inserting map shortcode in any popup text field. Learn more about how to do this <a href='http://supsystic.com/add-map-in-popup-window/'>here</a>.
sq: Ju mund të shtoni hartën në dritaren popup duke futur hartën me kodet e shkurtra në cdo fushë të tekstit. Mëso më shumë se si ta bësh këtë <a href='http://supsystic.com/add-map-in-popup-window/'>këtu</a>.

en: You can add a map in the site content via shortcode or php code. Learn more about how to do this <a href='http://supsystic.com/add-map-into-site-content/'>here</a>.
sq: Ju mund të shtoni hartën në përmbajtjen e faqes nëpërmjet kodeve të shkurtra ose kodit php. Mëso më shumë se si ta bësh këtë <a href='http://supsystic.com/add-map-into-site-content/'>këtu</a>

en: You can select your Google Map theme - Road Map, Hybrid, Satellite or Terrain - here. By default your map will have Road Map Google maps theme.
sq: Ju mund të zgjidhni motivin e hartës Google - harta rrugore, hibride, satelit ose terren - këtu. Zakonisht harta juaj do ketë Rrugë nga harta e Google.

en: You can set your info window background color here
sq: Mund të vendosësh ngjyrën e sfondit të dritares informative

en: You can set your info window description font size here
sq: Mund të vendosësh ngjyrën e sfondit të dritares përshkruese këtu

en: You can set your info window title color here
sq: Ju mund të vendosni

en: You can set your info window title font size here
sq: Mund të vendosëh ngjyrën e sfondit të dritares së madhësisë së titullit këtu

en: You can use your own Google API key, check the <a href='//supsystic.com/google-maps-api-key/' target='_blank'>instruction</a> how to create it. To use plugin's default API key leave this field blank.
sq: Mund të përdorni celësin api të google, kontrollo <a href='//supsystic.com/google-maps-api-key/' target='_blank'>instruction</a> si mund ta krijosh. Për të përdorur funksionalitetet e celësit API lejeni këtë fushë bosh.

en: You have an incredible opportunity to get PRO version for free. Make Translation of plugin! It will be amazing if you take advantage of this offer! More info you can find here <a target='_blank' href='%s'>Get PRO version of any plugin for FREE'</a>
sq: Ju keni një mundësi të pabesueshme për të marrë versionin PRO falas. Bëni përkthimin e pluginit! Do të jetë fantastike nëse e shfrytëzoni këtë ofertë në avantazhin tuaj! Më shumë informacion ju mund të gjeni këtu <a target='_blank' href='%s'>'Merr versionin PRO të cdo plugini FALAS'</a>

en: You have no Maps for now. <a href='%s' style='font-style: italic;'>Create</a> your first Map!
sq: Ju nuk keni harta për momentin. <a href='%s' style='font-style: italic;'>Krijo</a> hartën tënde të parë!

en: You have no Marker Categories for now. <a href='%s' style='font-style: italic;'>Create</a> your first Marker Category!
sq: Nuk keni kategori për shënjues. <a href='%s' style='font-style: italic;'>Krijo</a> kategorinë tënde të pare të shënjuesve.

en: You have no brands
sq: Nuk keni marka

en: You have no categories
sq: Nuk keni kategori

en: You have no maps
sq: Ju nuk keni asnjë hartë

en: You have no maps for now.
sq: Për momentin nuk keni hartë.

en: You have no markers for now.
sq: Për momentin nuk keni shënjues.

en: You have no permissions to view this page
sq: Nuk keni lejen për të parë këtë faqe

en: You must select a valid category.
sq: Ju mund të zgjidhni një kategori të vlefshme.

en: Your e-mail field is required.
sq: Kërkohet emaili.

en: Your email was send, we will try to respond to you as soon as possible. Thank you for support!
sq: Emaili juaj u dërgua, do ju përgjigjemi sa më shpejt të jetë e mundur. Faleminderit për mbështetjen!

en: Your figure title
sq: Titulli për formën tënde

en: Your map height.<br /><br />If Adapt map to screen height option is checked - map height will be recalculated on frontend and can be equals to:<ul><li>1) your device screen height - height from top of page to top of map (if screen height > height from top of page to top of map)</li><li>2) your device screen height (in other cases)</li></ul>Recalculation will be done for maps in page content and widgets except of maps which displaying in Google Maps Easy widget popup (Display as image mode).
sq: Gjatësia e hartës tuaj. Opsioni për përshtatjen e hartës me lartësinë e ekranit është zgjedhur - lartësia e hartës do të rillogaritet në frontend dhe do jetë e njëjtë me : lartësinë e pajisjes tuaj - lartësinë e kokës së faqes. Rillogaritja do të bëhet për hartat në faqet brenda përmbajtjes dhe tek konfigurimet përvec hartave që afishohen në Google Maps Easy.

en: Your map name
sq: Emri hartës tënde

en: Your map width
sq: Gjerësia e hartës tënde

en: Your marker Icon, that will appear on your map for this marker
sq: Ikona e shënjuesit që do shfaqet në hartën për këtë shënjues

en: Your marker title
sq: Titulli i shënjuesit

en: Your name field is required.
sq: Kërkohet emri i fushës

en: Your website field is required.
sq: Kërkohet emri i faqes.

en: Zoom control
sq: Konrolli zmadhimin

en: Zoom control type on your map. Note, to view Zoom control on the map the Custom Map Controls option must be disabled.
sq: Tipi i zmadhimit në hartën tuaj. Vini re, për të pare zmadhimin në hartë opsionet e kontrollit të hartës duhet të caktivizohen.

en: and %s more
sq: dhe %s më shumë

en: cannot insert to table
sq: Nuk mund ta shtoni në tabelë

en: class
sq: klasa

en: height
sq: Lartësia e hartës

en: htaccess admin protect
sq: httaccess për mbrojtjen e adminit

en: in % or px, for example, 100% or 200px
sq: në % ose piksel, për shembull, 100% ose 200px

en: in px, for example, 200 or 400
sq: në px, për shembull, 200 ose 400

en: or Upload KML file
sq: ose ngarko dokumentin KML

en: width
sq: Gjerësia e hartës
