Flexy Consent 1.5.0 - en to bg_BG translation catalogue (483 entries)

en: 100,000 Pageviews/Month<br>Geo-Targeting<br>43 Languages Supported<br>E-mail &amp; Chat Support<br>TCF 2.3 Support<br>Cookie Scanner<br>Auto Blocker<br>Google Consent Mode V2<br>API support
bg_BG: 100 000 показвания на страници/месец<br>Географско насочване<br>Поддържани 43 езика<br>Имейл &amp; Поддръжка за чат<br>Поддръжка на TCF 2.3<br>Скенер за бисквитки<br>Автоматично блокиране<br>Режим на съгласие на Google V2<br>Поддръжка на API

en: 5,000 Pageviews/Month<br>Geo-Targeting<br>Single Language<br>E-mail Support<br>TCF 2.3 Support<br><del>Cookie Scanner</del><br><del>Auto Blocker</del><br><del>Google Consent Mode V2</del><br><del>API support</del>
bg_BG: 5000 показвания на страници/месец<br>Географско насочване<br>Един език<br>Поддръжка по имейл<br>Поддръжка на TCF 2.3<br><del>Скенер за бисквитки</del><br><del>Автоматично блокиране</ del><br><del>Режим на съгласие на Google V2</del><br><del>Поддръжка на API</del>

en: <strong>Please fix the following errors:</strong><ul>
bg_BG: <strong>Моля, коригирайте следните грешки:</strong><ul>

en: A record of the consent choices visitors made on your website. Click a column heading to sort.
bg_BG: Регистър на изборите за съгласие, направени от посетителите на вашия сайт. Щракнете върху заглавие на колона, за да сортирате.

en: API Key
bg_BG: API ключ

en: Accepted
bg_BG: Прието

en: Account Type
bg_BG: Тип акаунт

en: Actions
bg_BG: Действия

en: Ad personalization signals allow Google to use collected data to personalize ads. Disable this to stop personalized ads.
bg_BG: Сигналите за персонализиране на реклами позволяват на Google да използва събраните данни за персонализиране на рекламите. Деактивирайте това, за да спрете персонализираните реклами.

en: Add Cookie
bg_BG: Добавяне на бисквитка

en: Add a link to your cookie declaration page from your privacy policy, cookie policy, or website footer:
bg_BG: Добавете връзка към вашата страница с декларация за бисквитки от вашата политика за поверителност, политика за бисквитки или долен колонтитул на уебсайта:

en: Add website
bg_BG: Добавяне на сайт

en: Additional Settings
bg_BG: Допълнителни настройки

en: Address
bg_BG: Адрес

en: Address Line 1
bg_BG: Адрес, ред 1

en: Address Line 2
bg_BG: Ред 2 на адреса

en: Ads Data Redaction redacts sensitive information related to ads, enhancing user privacy.
bg_BG: Редактирането на данни за реклами редактира чувствителна информация, свързана с реклами, като подобрява поверителността на потребителите.

en: Africa, Middle East & Türkiye
bg_BG: Африка, Близкият изток и Турция

en: All Types
bg_BG: Всички видове

en: All user and website information will be lost and cannot be recovered.
bg_BG: Цялата информация за потребителите и уебсайтовете ще бъде загубена и не може да бъде възстановена.

en: Allow Ad Personalization Signals
bg_BG: Разрешаване на сигнали за персонализиране на реклами

en: Allow Google Signals
bg_BG: Разрешете Google Signals

en: Allow page interaction
bg_BG: Разрешаване на взаимодействие със страницата

en: Also you can add code similar to the one below to your page (Optional)
bg_BG: Също така можете да добавите код, подобен на този по-долу, към вашата страница (По избор)

en: Americas
bg_BG: Америка

en: Analytics
bg_BG: Анализ

en: Analytics and performance tracking
bg_BG: Анализ и проследяване на ефективността

en: Annual
bg_BG: Годишен

en: Apply US National settings to all states
bg_BG: Прилагане на националните настройки за САЩ към всички щати

en: Are you sure you want to cancel your subscription?
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да анулирате абонамента си?

en: Are you sure you want to delete this cookie?
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тази бисквитка?

en: Asia-Pacific
bg_BG: Азиатско-тихоокеански регион

en: Ask visitors from the selected regions for consent before storing cookies or other data in their browser. Google Consent Mode is enabled automatically whenever at least one region is selected.
bg_BG: Искайте съгласие от посетителите от избраните региони, преди да съхранявате бисквитки или други данни в браузъра им. Режимът за съгласие на Google се включва автоматично, щом е избран поне един регион.

en: Associated Script
bg_BG: Свързан скрипт

en: Australia (Privacy Act)
bg_BG: Австралия (Privacy Act)

en: Authentication failed!
bg_BG: Неуспешно удостоверяване!

en: Auto (use browser default)
bg_BG: Автоматично (използване на настройката на браузъра)

en: Auto-updates when you modify cookies
bg_BG: Обновява се автоматично, когато променяте бисквитки

en: Auto-updates with changes
bg_BG: Автоматични актуализации с промени

en: Automatic Cookie Detection
bg_BG: Автоматично откриване на бисквитки

en: Automatically organized cookie tables by category
bg_BG: Таблици с бисквитки, подредени автоматично по категории

en: Autumn
bg_BG: Есен

en: Available languages
bg_BG: Налични езици

en: Avoid using your own website's URL as the Script URL, as it may disrupt your website's functionality.
bg_BG: Избягвайте да използвате URL адреса на собствения си уебсайт като URL адрес на скрипта, тъй като това може да наруши функционалността на уебсайта ви.

en: Banner position
bg_BG: Позиция на банера

en: Banner theme
bg_BG: Тема на банера

en: Basic Information
bg_BG: Основна информация

en: Blocking TCF modal plus GPP opt-outs.
bg_BG: Блокиращ прозорец TCF и откази по GPP.

en: Blocking modal, explicit consent required.
bg_BG: Блокиращ прозорец, изисква се изрично съгласие.

en: Blocking modal.
bg_BG: Блокиращ прозорец.

en: Bottom
bg_BG: Долу

en: Bottom left
bg_BG: Долу вляво

en: Bottom right
bg_BG: Долу вдясно

en: Brazil (LGPD)
bg_BG: Бразилия (LGPD)

en: Browser storage consents
bg_BG: Съгласия за съхранение в браузъра

en: Business Account
bg_BG: Бизнес акаунт

en: Buy
bg_BG: Купува

en: Buy a new plan
bg_BG: Купете нов план

en: CCPA transparency requirements
bg_BG: Изисквания за прозрачност на CCPA

en: California
bg_BG: Калифорния

en: Can be linked from your privacy policy or cookie policy
bg_BG: Може да има връзка от вашата политика за поверителност или политика за бисквитки

en: Canada
bg_BG: Канада

en: Canada (Quebec Law 25)
bg_BG: Канада (Закон 25 на Квебек)

en: Canada — TCF + GPP TCF-CA
bg_BG: Канада — TCF + GPP TCF-CA

en: Cancel
bg_BG: Отказ

en: Cancel Subscription
bg_BG: Отказ от абонамент

en: Cancel current plan and subscribe to [PlanName] plan
bg_BG: Отменете текущия план и се абонирайте за план [PlanName].

en: Cancelling...
bg_BG: Отменя се...

en: Center
bg_BG: В средата

en: Change display language using client location and browser language
bg_BG: Променете езика на показване, като използвате местоположението на клиента и езика на браузъра

en: Change email address
bg_BG: Промяна на имейл адреса

en: Change your email address
bg_BG: Променете своя имейл адрес

en: Check your email box
bg_BG: Проверете имейл кутията си

en: Choose a payment method
bg_BG: Изберете начин на плащане

en: Christmas
bg_BG: Коледа

en: City
bg_BG: град

en: Click "Add Cookie" to create your first cookie entry
bg_BG: Щракнете върху „Добавяне на бисквитка“, за да създадете първия си запис за бисквитка

en: Client ID
bg_BG: Идентификатор на клиента

en: Close
bg_BG: Близо

en: Close Preview
bg_BG: Затваряне на прегледа

en: Close my account
bg_BG: Затворете моя акаунт

en: Colorado
bg_BG: Колорадо

en: Company
bg_BG: Компания

en: Company Name
bg_BG: Име на компанията

en: Completed
bg_BG: Завършено

en: Configure Scan
bg_BG: Конфигурирайте сканиране

en: Connecticut
bg_BG: Кънектикът

en: Consent &amp; Privacy
bg_BG: Съгласие &amp; поверителност

en: Consent Logs
bg_BG: Дневници на съгласията

en: Consent State
bg_BG: Състояние на съгласието

en: Consent banner buttons
bg_BG: Бутони на банера за съгласие

en: Consent not required
bg_BG: Не се изисква съгласие

en: Consent requested
bg_BG: Поискано съгласие

en: Contact Us
bg_BG: Свържете се с нас

en: Continue
bg_BG: Продължи

en: Control whether Google Analytics automatically sends page view events or visitor will select them.
bg_BG: Контролирайте дали Google Analytics автоматично изпраща събития за показване на страница или посетителят ще ги избере.

en: Cookie Declaration Script
bg_BG: Скрипт за деклариране на бисквитки

en: Cookie Details:
bg_BG: Подробности за бисквитката:

en: Cookie List
bg_BG: Списък с бисквитки

en: Cookie Manager
bg_BG: Мениджър на бисквитки

en: Cookie Name
bg_BG: Име на бисквитката

en: Cookie Names
bg_BG: Имена на бисквитки

en: Cookie Policy URL
bg_BG: URL адрес на политиката за бисквитки

en: Cookie Scanner
bg_BG: Скенер за бисквитки

en: Cookie Scanner IP Addresses
bg_BG: Скенер за бисквитки IP адреси

en: Cookie added successfully!
bg_BG: Бисквитката е добавена успешно!

en: Cookie categories only, no IAB TCF/GPP.
bg_BG: Само категории бисквитки, без IAB TCF/GPP.

en: Cookie deleted successfully!
bg_BG: Бисквитката е изтрита успешно!

en: Cookie law disclosure obligations
bg_BG: Задължения за разкриване на информация относно бисквитките

en: Cookie name is required
bg_BG: Името на бисквитката е задължително

en: Cookie updated successfully!
bg_BG: Бисквитката е актуализирана успешно!

en: Cookies Found
bg_BG: Намерени бисквитки

en: Copied!
bg_BG: Копирано!

en: Copy Script
bg_BG: Копиране на скрипта

en: Copy Script Tag
bg_BG: Копиране на етикет на скрипт

en: Copy and paste new API key here from [email]
bg_BG: Копирайте и поставете нов API ключ тук от [email]

en: Copy the script tag from the "Script Code" tab. This is a simple one-line HTML tag that you'll add to your website.
bg_BG: Копирайте етикета на скрипта от раздела „Код на скрипта“. Това е прост едноредов HTML таг, който ще добавите към уебсайта си.

en: Copy to Clipboard
bg_BG: Копиране в клипборда

en: Could not extract script URL
bg_BG: URL адресът на скрипта не можа да бъде извлечен

en: Could not load consent logs. Please try again.
bg_BG: Дневниците на съгласията не можаха да бъдат заредени. Опитайте отново.

en: Could not reach FlexyConsent. Please try again.
bg_BG: Връзката с FlexyConsent е неуспешна. Опитайте отново.

en: Country
bg_BG: Държава

en: Created
bg_BG: Създаден

en: Current Plan
bg_BG: Текущ план

en: Custom
bg_BG: По поръчка

en: Custom CSS
bg_BG: Персонализиран CSS

en: Custom icon
bg_BG: Персонализирана икона

en: Custom logo
bg_BG: Персонализирано лого

en: Dark
bg_BG: Тъмна

en: Dashboard
bg_BG: Табло

en: Date
bg_BG: Дата

en: Debit or Credit Card
bg_BG: Дебитна или кредитна карта

en: Default
bg_BG: По подразбиране

en: Default consent management language for website visitors
bg_BG: Език за управление на съгласието по подразбиране за посетителите на уебсайта

en: Delete Account
bg_BG: Изтриване на акаунт

en: Delete account
bg_BG: Изтриване на акаунта

en: Description
bg_BG: Описание

en: Description and Purpose
bg_BG: Описание и предназначение

en: Description will be saved for the selected language
bg_BG: Описанието ще бъде запазено за избрания език

en: Detailed
bg_BG: Подробно

en: Detailed (with sub-purposes)
bg_BG: Подробно (с подцели)

en: Disabled (Consent window will not be displayed on your website)
bg_BG: Деактивирано (Прозорецът за съгласие няма да се показва на вашия уебсайт)

en: Display
bg_BG: Показване

en: Display Name
bg_BG: Екранно име

en: Display privacy button
bg_BG: Показване на бутона за поверителност

en: Displaying the sale, sharing or use of personal data
bg_BG: Показване на продажбата, споделянето или използването на лични данни

en: Do not display
bg_BG: Да не се показва

en: Domain
bg_BG: Домейн

en: Don't let consent management intimidate you. Protect your users' privacy with the most affordable CMP without compromising security. Continue now to become compliant or view pricing to pick a plan suitable for you.
bg_BG: Не позволявайте на управлението на съгласието да ви сплаши. Защитете поверителността на вашите потребители с най-достъпния CMP, без да компрометирате сигурността. Продължете сега, за да станете съвместими или вижте цените, за да изберете план, подходящ за вас.

en: Downgrade to free package
bg_BG: Понижаване до безплатен пакет

en: Download Page URL
bg_BG: URL адрес на страницата за изтегляне

en: Edit Cookie
bg_BG: Редактиране на бисквитка

en: Elegant
bg_BG: Елегантна

en: Email
bg_BG: електронна поща

en: Enable Ads Data Redaction
bg_BG: Активиране на редактирането на данни за реклами

en: Enable Consent Management
bg_BG: Активиране на управлението на съгласието

en: Enable Restricted Data Processing
bg_BG: Активиране на ограничена обработка на данни

en: Enable URL Passthrough
bg_BG: Активиране на URL преминаване

en: Enable URL passthrough to allow Google Analytics to track URL parameters across pages during navigation.
bg_BG: Активирайте URL преминаване, за да позволите на Google Анализ да проследява URL параметрите на страниците по време на навигация.

en: Enable United States regulations (GPP)
bg_BG: Включване на нормативната уредба на САЩ (GPP)

en: Enable auto blocker
bg_BG: Активирайте автоматичното блокиране

en: Enable customization
bg_BG: Активирайте персонализирането

en: Enabled
bg_BG: Активирано

en: Enter CSS code
bg_BG: Въведете CSS код

en: Enter a URL
bg_BG: Въведете URL

en: Enter the URL of the page you want to scan for cookies
bg_BG: Въведете URL адреса на страницата, която искате да сканирате за бисквитки

en: Enter the URL of the page you want to scan for cookies. Our scanner will analyze the page and detect all cookies being used.
bg_BG: Въведете URL адреса на страницата, която искате да сканирате за бисквитки. Нашият скенер ще анализира страницата и ще открие всички използвани бисквитки.

en: Error
bg_BG: Грешка

en: Essential
bg_BG: Съществено

en: Essential and functional cookies
bg_BG: Основни и функционални бисквитки

en: Europe / EEA & Switzerland
bg_BG: Европа / ЕИП и Швейцария

en: European Union / European Economic Area / United Kingdom
bg_BG: Европейски съюз / Европейско икономическо пространство / Обединено кралство

en: Examples: Session, 30 days, 1 year, 2 years, etc.
bg_BG: Примери: сесия, 30 дни, 1 година, 2 години и т.н.

en: Expected a JSON array of cookies, or an object with a "resources" array.
bg_BG: Очакваше се JSON масив с бисквитки или обект с масив "resources".

en: Export
bg_BG: Експортиране

en: Export CSV
bg_BG: Експортиране в CSV

en: Failed to load script
bg_BG: Неуспешно зареждане на скрипта

en: Features
bg_BG: Характеристики

en: Firewall Setup Required:
bg_BG: Изисква се настройка на защитната стена:

en: FlexyConsent only works on the domains listed here. Enter root domains without "www" or "https://". The cookie and privacy policy links are set per domain and are shown to visitors of that domain.
bg_BG: FlexyConsent работи само на изброените тук домейни. Въведете основните домейни без "www" или "https://". Връзките към политиката за бисквитки и политиката за поверителност се задават за всеки домейн поотделно и се показват на посетителите на съответния домейн.

en: FlexyConsent returned an error.
bg_BG: FlexyConsent върна грешка.

en: FlexyConsent returned an unreadable response.
bg_BG: FlexyConsent върна нечетим отговор.

en: FlexyConsent statistics for [start] to [end]
bg_BG: Статистика на FlexyConsent за периода [start] – [end]

en: Font family
bg_BG: Семейство шрифтове

en: Font size
bg_BG: Размер на шрифта

en: For best results, scan your homepage or a page that loads all your tracking scripts and cookies.
bg_BG: За най-добри резултати сканирайте началната си страница или страница, която зарежда всичките ви проследяващи скриптове и бисквитки.

en: For example, if the third-party script that sets this cookie is:
bg_BG: Например, ако скриптът на трета страна, който задава тази бисквитка, е:

en: Full Name
bg_BG: Пълно име

en: GDPR Article 13 compliance
bg_BG: Съответствие с член 13 от GDPR

en: GDPR and CCPA compliant formatting
bg_BG: Форматиране в съответствие с GDPR и CCPA

en: GPP US state opt-outs
bg_BG: Откази по GPP по щати в САЩ

en: General
bg_BG: Общи

en: Generate Script for Your Website
bg_BG: Генериране на скрипт за вашия сайт

en: Generate a script tag that displays your cookie declaration tables on your website. This helps you comply with GDPR, CCPA, and other privacy regulations by providing transparent information about all cookies used on your site.
bg_BG: Генерирайте скриптов таг, който показва таблиците с декларацията за бисквитки на вашия сайт. Това ви помага да спазвате GDPR, CCPA и други разпоредби за поверителност, като предоставяте прозрачна информация за всички бисквитки, използвани на сайта ви.

en: Geo Preview
bg_BG: Преглед по региони

en: Google Signals includes cross-device reporting, remarketing, and other data collection for signed-in users.
bg_BG: Google Signals включва отчитане на различни устройства, ремаркетинг и събиране на други данни за влезли потребители.

en: Group
bg_BG: Група

en: HTML Script Tag
bg_BG: Етикет за HTML скрипт

en: HTTP Cookie
bg_BG: HTTP бисквитка

en: Helps you comply with transparency requirements
bg_BG: Помага ви да спазвате изискванията за прозрачност

en: Hide empty cookie categories
bg_BG: Скриване на празните категории бисквитки

en: High Contrast
bg_BG: Висок контраст

en: How to Add Cookie Declaration to Your Website
bg_BG: Как да добавите декларация за бисквитки към вашия уебсайт

en: How to Add to Your Website
bg_BG: Как да добавите към вашия уебсайт

en: IAB TCF (Advertising)
bg_BG: IAB TCF (реклама)

en: ID
bg_BG: Идентификатор

en: IP Addresses
bg_BG: IP адреси

en: ISO 27001 documentation standards
bg_BG: Стандарти за документация ISO 27001

en: If empty, will default to the cookie name
bg_BG: Ако е празно, по подразбиране ще се използва името на бисквитката

en: If no script url provided, the cookie shouldn't be marked as essential.
bg_BG: Ако не е предоставен URL адрес на скрипта, бисквитката не трябва да бъде маркирана като важна.

en: If you cancel your subscription, the subscription will continue until the end of the term but will not be renewed.
bg_BG: Ако анулирате абонамента си, абонаментът ще продължи до края на срока, но няма да бъде подновен.

en: If your website does not show ads, you do not need advertising (IAB TCF) consent — unselect all regions below to disable this section.
bg_BG: Ако сайтът ви не показва реклами, не ви е необходимо съгласие за реклама (IAB TCF) — премахнете отметките от всички региони по-долу, за да изключите този раздел.

en: Import
bg_BG: Импортиране

en: Import complete: [added] added, [replaced] replaced.
bg_BG: Импортирането завърши: добавени [added], заменени [replaced].

en: Important
bg_BG: важно

en: Important:
bg_BG: Важно:

en: India (DPDP Act)
bg_BG: Индия (DPDP Act)

en: Invoice Info
bg_BG: Информация за фактура

en: Japan (APPI)
bg_BG: Япония (APPI)

en: Just copy this single script tag and paste it into your website's HTML head section. This will automatically generate the cookie declaration tables on your page.
bg_BG: Просто копирайте този единичен таг на скрипта и го поставете в главния HTML раздел на уебсайта си. Това автоматично ще генерира таблиците за деклариране на бисквитки на вашата страница.

en: LGPD + publisher-enabled global TCF
bg_BG: LGPD + глобален TCF, активиран от издателя

en: Language
bg_BG: език

en: Lavender
bg_BG: Лавандула

en: Layout Properties
bg_BG: Свойства на оформлението

en: Left
bg_BG: Ляво

en: Legal Compliance Benefits
bg_BG: Ползи за спазване на правните изисквания

en: Legal compliance regulations like GDPR, CCPA, and other privacy laws require websites to provide transparent information about all cookies they use. This script generates a professional cookie declaration tables that:
bg_BG: Правните разпоредби за съответствие като GDPR, CCPA и други закони за поверителност изискват уебсайтовете да предоставят прозрачна информация за всички бисквитки, които използват. Този скрипт генерира професионални таблици за деклариране на бисквитки, които:

en: Lists all cookies used on your website in organized tables
bg_BG: Изброява всички бисквитки, използвани на вашия уебсайт в организирани таблици

en: Live Preview - Exactly How It Will Look on Your Website
bg_BG: Преглед на живо - как точно ще изглежда на вашия уебсайт

en: Loading cookie declaration preview...
bg_BG: Зарежда се визуализация на декларацията за бисквитки...

en: Loading domains...
bg_BG: Домейните се зареждат...

en: Loading languages...
bg_BG: Езиците се зареждат...

en: Loading preview...
bg_BG: Визуализацията се зарежда...

en: Loading scan status...
bg_BG: Състоянието на сканиране се зарежда...

en: Loading script...
bg_BG: Скриптът се зарежда...

en: Loading...
bg_BG: Зареждане...

en: Local Storage
bg_BG: Локално хранилище

en: Make sure our scanner IP addresses are whitelisted in your firewall
bg_BG: Уверете се, че IP адресите на нашите скенери са в белия списък във вашата защитна стена

en: Manage Privacy Settings
bg_BG: Управление на настройките за поверителност

en: Marketing
bg_BG: Маркетинг

en: Marketing and advertising cookies
bg_BG: Маркетингови и рекламни бисквитки

en: Metric
bg_BG: Показател

en: Minimal
bg_BG: Минимална

en: Mobile responsive design
bg_BG: Отзивчив мобилен дизайн

en: Mobile-responsive design
bg_BG: Дизайн, съобразен с мобилни устройства

en: Modern
bg_BG: Модерна

en: Monthly
bg_BG: Месечно

en: Name
bg_BG: Име

en: Name On Invoice
bg_BG: Име на фактура

en: Neon
bg_BG: Неон

en: New email address
bg_BG: Нов имейл адрес

en: New visitors
bg_BG: Нов посетител

en: Next
bg_BG: Напред

en: No consent logs yet for this website.
bg_BG: Все още няма дневници на съгласията за този сайт.

en: No consent popup —
bg_BG: Без прозорец за съгласие —

en: No consent required
bg_BG: Не се изисква съгласие

en: No cookies found
bg_BG: Няма намерени бисквитки

en: No domain selected
bg_BG: Няма избран домейн

en: No popup shown; only the privacy button, if enabled.
bg_BG: Не се показва прозорец; само бутонът за поверителност, ако е включен.

en: No projects available
bg_BG: Няма налични проекти

en: No scans found for this domain
bg_BG: Няма намерени сканирания за този домейн

en: No script to copy
bg_BG: Няма скрипт за копиране

en: No settings to update.
bg_BG: Няма настройки за обновяване.

en: No usable cookies found in that file.
bg_BG: В този файл не бяха намерени използваеми бисквитки.

en: No websites yet. Add one to start collecting consent.
bg_BG: Все още няма сайтове. Добавете сайт, за да започнете да събирате съгласия.

en: Non-blocking, opt-out model.
bg_BG: Неблокиращ модел с възможност за отказ.

en: Ocean
bg_BG: Океан

en: One-time setup, automatic updates.
bg_BG: Еднократна настройка, автоматични обновявания.

en: Open in New Tab
bg_BG: Отворете в нов раздел

en: Option 1 - Add to HTML Head
bg_BG: Вариант 1 - Добавяне към HTML Head

en: Option 2 - Add to Specific Page
bg_BG: Вариант 2 - Добавяне към конкретна страница

en: Organized by categories
bg_BG: Организирани по категории

en: Other countries
bg_BG: Други държави

en: Others
bg_BG: други

en: POPIA / KVKK + publisher-enabled global TCF
bg_BG: POPIA / KVKK + глобален TCF, активиран от издателя

en: Page Preview
bg_BG: Визуализация на страницата

en: Page Views
bg_BG: Прегледи на страници

en: Page [page] of [total]
bg_BG: Страница [page] от [total]

en: Pageviews with consent
bg_BG: Преглеждания на страници със съгласие

en: Pageviews with no preference
bg_BG: Преглеждания на страници без предпочитания

en: Pageviews without consent
bg_BG: Преглеждания на страници без съгласие

en: Partially accepted
bg_BG: Приема се частично

en: Paste the script tag into your Cookie Declaration HTML where you want the tables to appear:
bg_BG: Поставете тага на скрипта във вашия HTML декларация за бисквитки, където искате да се показват таблиците:

en: Payment
bg_BG: Плащане

en: Period
bg_BG: Точка

en: Personal Account
bg_BG: Лична сметка

en: Personalization
bg_BG: Персонализиране

en: Personalization and preference cookies
bg_BG: Бисквитки за персонализиране и предпочитания

en: Plan Features
bg_BG: Характеристики на плана

en: Please add our cookie scanner IP addresses to the whitelist on your firewall to allow scanning.
bg_BG: Моля, добавете IP адресите на нашия скенер за бисквитки към белия списък на вашата защитна стена, за да разрешите сканирането.

en: Please add these IP addresses to your firewall whitelist to allow our cookie scanner to access your website:
bg_BG: Моля, добавете тези IP адреси към белия списък на вашата защитна стена, за да позволите на нашия скенер за бисквитки достъп до уебсайта ви:

en: Please enter required information before subscribing.
bg_BG: Моля, въведете необходимата информация, преди да се абонирате.

en: Please write your email address to confirm.
bg_BG: Моля, напишете своя имейл адрес, за да потвърдите.

en: Post Code
bg_BG: Пощенски код

en: Preview
bg_BG: Преглед

en: Preview Declaration
bg_BG: Преглед на декларацията

en: Preview Limitations
bg_BG: Ограничения на прегледа

en: Preview Note
bg_BG: Бележка относно прегледа

en: Preview Unavailable
bg_BG: Прегледът не е наличен

en: Previous
bg_BG: Назад

en: Privacy Policy URL
bg_BG: URL адрес на политиката за поверителност

en: Privacy Trigger
bg_BG: Задействане на поверителност

en: Privacy Trigger Customization (Optional)
bg_BG: Персонализиране на задействане на поверителност (по избор)

en: Privacy URL
bg_BG: URL адрес за поверителност

en: Privacy policy links
bg_BG: Връзки към правилата за поверителност

en: Professional styling
bg_BG: Професионален стайлинг

en: Project not found for selected domain
bg_BG: Проектът не е намерен за избрания домейн

en: Properties
bg_BG: Свойства

en: Publisher-enabled global TCF
bg_BG: Глобален TCF, активиран от издателя

en: Ready to Use
bg_BG: Готов за употреба

en: Ready to link from your privacy policy
bg_BG: Готово за връзка от вашата политика за поверителност

en: Refresh
bg_BG: Опресняване

en: Region
bg_BG: Регион

en: Rejected
bg_BG: Отхвърлено

en: Remaining time: [dayCount] day
bg_BG: Оставащо време: [dayCount] ден

en: Remaining time: [dayCount] days
bg_BG: Оставащо време: [dayCount] дни

en: Remaining time: [monthCount] month
bg_BG: Оставащо време: [monthCount] месец

en: Remaining time: [monthCount] months
bg_BG: Оставащо време: [monthCount] месеца

en: Remove website
bg_BG: Премахване на сайта

en: Replace existing cookies that have the same name
bg_BG: Замяна на съществуващите бисквитки със същото име

en: Required
bg_BG: Задължително

en: Rest of World
bg_BG: Останалият свят

en: Restricted Data Processing limits the use of personal data for advertising and analytics to comply with privacy regulations, such as CCPA. When enabled, personalized ads will be restricted, and only certain data will be used for measurement and analytics.
bg_BG: Ограничената обработка на данни ограничава използването на лични данни за реклама и анализ, за ​​да се спазят разпоредбите за поверителност, като CCPA. Когато е активирано, персонализираните реклами ще бъдат ограничени и само определени данни ще се използват за измерване и анализ.

en: Retention Period
bg_BG: Период на съхранение

en: Returning visitors
bg_BG: Връщащи се посетители

en: Right
bg_BG: Дясно

en: Save
bg_BG: Запазване

en: Scan History
bg_BG: История на сканирането

en: Scan Status
bg_BG: Състояние на сканиране

en: Scan your website to automatically detect cookies and update your cookie list. Our advanced scanner analyzes your web pages and identifies all cookies being used, including tracking pixels, analytics cookies, and third-party integrations.
bg_BG: Сканирайте уебсайта си, за да откриете автоматично бисквитки и да актуализирате списъка си с бисквитки. Нашият усъвършенстван скенер анализира вашите уеб страници и идентифицира всички използвани бисквитки, включително проследяващи пиксели, аналитични бисквитки и интеграции на трети страни.

en: Scanned URL
bg_BG: Сканиран URL

en: Scanner Actions
bg_BG: Действия на скенера

en: Script Actions
bg_BG: Действия със скрипта

en: Script Features:
bg_BG: Функции на скрипта:

en: Script Tag for Your Website
bg_BG: Етикет за скрипт за вашия уебсайт

en: Script URL
bg_BG: URL адрес на скрипта

en: Script copied to clipboard!
bg_BG: Скриптът е копиран в клипборда!

en: Security
bg_BG: Сигурност

en: See how the consent message appears to a visitor from a specific region, based on the settings in the other tabs. This is a preview only and changes nothing.
bg_BG: Вижте как изглежда съобщението за съгласие за посетител от определен регион според настройките в другите раздели. Това е само преглед и не променя нищо.

en: Select
bg_BG: Изберете

en: Select Domain
bg_BG: Изберете Домейн

en: Select Language
bg_BG: Изберете език

en: Select Type
bg_BG: Изберете Тип

en: Select a JSON file previously exported from FlexyConsent. Each cookie needs at least a name; entries without one are skipped.
bg_BG: Изберете JSON файл, експортиран по-рано от FlexyConsent. Всяка бисквитка трябва да има поне име; записите без име се пропускат.

en: Select a domain above to manage cookies
bg_BG: Изберете домейн по-горе, за да управлявате бисквитките

en: Select a region...
bg_BG: Изберете регион…

en: Select all
bg_BG: Избиране на всички

en: Select how this cookie or tracker stores data.
bg_BG: Изберете как тази бисквитка или инструмент за проследяване съхранява данни.

en: Send
bg_BG: Изпрати

en: Send Page View
bg_BG: Изпращане на преглед на страница

en: Sensitive data processing
bg_BG: Обработване на чувствителни данни

en: Session Storage
bg_BG: Хранилище на сесията

en: Show "Reject all" on the first layer
bg_BG: Показване на „Отказ от всички“ на първото ниво

en: Shows cookie purposes, retention periods, and providers
bg_BG: Показва целите на бисквитките, периодите на задържане и доставчиците

en: Simple Integration
bg_BG: Проста интеграция

en: Simplified
bg_BG: Опростено

en: Simplified (combine the three purposes)
bg_BG: Опростено (обединяване на трите цели)

en: Site data consent
bg_BG: Съгласие за данните на сайта

en: Site data consent only —
bg_BG: Само съгласие за данните на сайта —

en: Soft Pastel
bg_BG: Мек пастел

en: South Africa (POPIA)
bg_BG: Южна Африка (POPIA)

en: South Korea (PIPA)
bg_BG: Южна Корея (PIPA)

en: Start New Scan
bg_BG: Стартирайте ново сканиране

en: Start Scan
bg_BG: Стартирайте сканирането

en: Start your first scan by entering a URL above
bg_BG: Започнете първото си сканиране, като въведете URL по-горе

en: State
bg_BG: Щат

en: Status
bg_BG: Статус

en: Step 1: Copy the Script Tag
bg_BG: Стъпка 1: Копирайте тага на скрипта

en: Step 2: Add to Your Website's HTML
bg_BG: Стъпка 2: Добавете към HTML кода на вашия уебсайт

en: Step 3: Link from Your Privacy Policy
bg_BG: Стъпка 3: Връзка от Вашата политика за поверителност

en: Step 4: Automatic Updates
bg_BG: Стъпка 4: Автоматични актуализации

en: Storage Type
bg_BG: Тип на хранилището

en: Subscribe
bg_BG: Абонирайте се

en: Subscribed
bg_BG: Абониран

en: Subscription
bg_BG: Абонамент

en: Subscription period
bg_BG: Период на абонамент

en: Subscriptions
bg_BG: Абонаменти

en: Sunset
bg_BG: Залез

en: Switzerland (FADP)
bg_BG: Швейцария (FADP)

en: TCF EU v2 + GPP TCF-CA (Section 5)
bg_BG: TCF EU v2 + GPP TCF-CA (раздел 5)

en: TCF EU v2 + GPP US sections
bg_BG: TCF EU v2 + раздели GPP за САЩ

en: Targeted advertising
bg_BG: Насочена реклама

en: Technical Details
bg_BG: Технически подробности

en: Thailand (PDPA)
bg_BG: Тайланд (PDPA)

en: That endpoint is not available.
bg_BG: Тази крайна точка не е налична.

en: That file is not valid JSON.
bg_BG: Този файл не е валиден JSON.

en: The consent message asking to store data in the browser will be shown to visitors from the selected regions.
bg_BG: Съобщението за съгласие за съхраняване на данни в браузъра ще се показва на посетителите от избраните региони.

en: The consent message containing IAB TCF vendors and purposes will be shown to visitors from the selected regions.<br>Recommended if your website displays ads.
bg_BG: Съобщението за съгласие, съдържащо доставчици и цели на IAB TCF, ще се показва на посетители от избраните региони.<br>Препоръчва се, ако вашият уебсайт показва реклами.

en: The preview cannot be displayed due to browser security restrictions, but your script is ready and will work perfectly on your website.
bg_BG: Прегледът не може да се покаже поради ограничения за сигурност на браузъра, но вашият скрипт е готов и ще работи безпроблемно на сайта ви.

en: The script automatically updates when you modify your cookie configuration in this manager. No need to manually update your website - it stays current automatically!
bg_BG: Скриптът се актуализира автоматично, когато промените конфигурацията на бисквитките си в този мениджър. Няма нужда да актуализирате ръчно уебсайта си - той остава актуален автоматично!

en: The script will work perfectly when implemented on your website. This preview limitation doesn't affect the actual functionality.
bg_BG: Скриптът ще работи перфектно, когато бъде внедрен на вашия уебсайт. Това ограничение за визуализация не засяга действителната функционалност.

en: The wait for update setting defines how long Google Consent Mode should wait (in milliseconds) before updating the consent state. It helps ensure that consent choices are processed before tracking begins.
bg_BG: Настройката за изчакване за актуализация определя колко време режимът на съгласие на Google трябва да изчака (в милисекунди), преди да актуализира състоянието на съгласие. Помага да се гарантира, че изборът на съгласие се обработва преди започване на проследяването.

en: There are no cookies to export.
bg_BG: Няма бисквитки за експортиране.

en: Third-party integrations and plugins
bg_BG: Интеграции и плъгини на трети страни

en: This action cannot be reversed.
bg_BG: Това действие не може да бъде отменено.

en: This is a browser security feature and doesn't affect the actual functionality.
bg_BG: Това е функция за сигурност на браузъра и не влияе на действителната работа.

en: This is exactly what your website visitors will see when they visit your cookie declaration page. The script automatically organizes your cookies by category (Essential, Analytics, Marketing, etc.) and displays all the required information for legal compliance.
bg_BG: Точно това ще видят посетителите на вашия уебсайт, когато посетят страницата ви за деклариране на бисквитки. Скриптът автоматично организира вашите бисквитки по категория (Essential, Analytics, Marketing и др.) и показва цялата необходима информация за законово съответствие.

en: This preview shows exactly how the cookie declaration will appear on your website when visitors access it. The tables below contain your current cookie configuration and will update automatically when you modify your cookies in this manager.
bg_BG: Този преглед показва точно как декларацията за бисквитки ще се появи на вашия уебсайт, когато посетителите го осъществят. Таблиците по-долу съдържат вашата текуща конфигурация на бисквитките и ще се актуализират автоматично, когато промените вашите бисквитки в този мениджър.

en: This script generates tables based on your current cookie configuration.
bg_BG: Този скрипт генерира таблици въз основа на текущата ви конфигурация на бисквитките.

en: This script is hosted securely and will automatically display your current cookie configuration. It updates automatically when you modify cookies in this manager.
bg_BG: Този скрипт се хоства защитено и автоматично ще покаже текущата ви конфигурация на бисквитките. Той се актуализира автоматично, когато промените бисквитките в този мениджър.

en: This setting allows you to show the IAB Transparency and Consent Framework message beyond GDPR-regulated countries, helping you maintain compliance and maximize ad revenue in other key markets.
bg_BG: Тази настройка ви позволява да показвате съобщението на IAB Transparency and Consent Framework извън страните, регулирани от GDPR, което ви помага да поддържате съответствие и да увеличите максимално приходите от реклами на други ключови пазари.

en: This site is not connected to FlexyConsent yet.
bg_BG: Този сайт все още не е свързан с FlexyConsent.

en: Tip:
bg_BG: Съвет:

en: Top
bg_BG: Горе

en: Total pageviews
bg_BG: Общо показвания на страници

en: Total visitors
bg_BG: Общо посетители

en: Tracking Pixel
bg_BG: Проследяващ пиксел

en: Type
bg_BG: Тип

en: Type is required
bg_BG: Изисква се тип

en: Typical scan time: 1-3 hours.
bg_BG: Типично време за сканиране: 1-3 часа.

en: Türkiye (KVKK)
bg_BG: Турция (KVKK)

en: URL
bg_BG: URL адрес

en: Unable to load the script in preview mode due to CORS restrictions.
bg_BG: Не може да се зареди скриптът в режим на визуализация поради ограничения на CORS.

en: United States
bg_BG: Съединени щати

en: United States (CCPA / US National)
bg_BG: Съединени щати (CCPA / национално ниво)

en: United States (GPP opt-outs)
bg_BG: Съединени щати (откази по GPP)

en: United States (National)
bg_BG: Съединени щати (национално ниво)

en: United States (TCF + GPP)
bg_BG: Съединени щати (TCF + GPP)

en: United States Section Preferences
bg_BG: Предпочитания за разделите за Съединените щати

en: Unlimited Pageviews/Month<br>Geo-Targeting<br>43 Languages Supported<br>E-mail & Chat Support<br>TCF 2.3 Support<br>Cookie Scanner<br>Auto Blocker<br>Google Consent Mode V2<br>API support
bg_BG: Неограничени показвания на страници/месец<br>Географско насочване<br>Поддържани 43 езика<br>Поддръжка за имейл и чат<br>Поддръжка на TCF 2.3<br>Скенер за бисквитки<br>Автоматично блокиране<br>Режим на съгласие на Google V2<br > Поддръжка на API

en: Update Email
bg_BG: Актуализиране на имейл

en: Update Email Validate Key
bg_BG: Актуализирайте ключа за валидиране на имейл

en: Update User Settings
bg_BG: Актуализиране на потребителските настройки

en: Update user info
bg_BG: Актуализирайте информацията за потребителя

en: Updates automatically as you modify your cookie configuration
bg_BG: Актуализира се автоматично, когато промените конфигурацията на бисквитките

en: Use system font family
bg_BG: Използвайте семейство системни шрифтове

en: User Info
bg_BG: Информация за потребителя

en: User Information
bg_BG: Информация за потребителя

en: User Settings
bg_BG: Потребителски настройки

en: User-Friendly
bg_BG: Удобен за потребителя

en: Utah
bg_BG: Юта

en: VAT Number
bg_BG: Номер по ДДС

en: Value
bg_BG: Стойност

en: Vendor
bg_BG: Доставчик

en: Vendor Information
bg_BG: Информация за доставчика

en: View IP Addresses
bg_BG: Преглед на IP адреси

en: View Information
bg_BG: Преглед на информацията

en: View Policy
bg_BG: Преглед на правилата

en: View Status
bg_BG: Преглед на състоянието

en: Virginia
bg_BG: Вирджиния

en: Visitor selection
bg_BG: Избор на посетители

en: Visits with consent
bg_BG: Посещения със съгласие

en: Visits with no preference
bg_BG: Посещения без предпочитание

en: Visits without consent
bg_BG: Посещения без съгласие

en: Wait for update
bg_BG: Изчакайте актуализация

en: Warm Beige
bg_BG: Топло бежово

en: Warning: This is an advanced feature designed for users familiar with CSS. If you are not experienced with CSS, please leave this field empty.
bg_BG: Предупреждение: Това е функция за напреднали, предназначена за потребители, запознати с CSS. Ако нямате опит с CSS, моля, оставете това поле празно.

en: Website
bg_BG: Сайт

en: Website Settings
bg_BG: Настройки на уебсайта

en: Websites
bg_BG: Сайтове

en: Welcome to Flexy Consent
bg_BG: Добре дошли във Flexy Consent

en: What Our Scanner Detects:
bg_BG: Какво открива нашият скенер:

en: When enabled, cookie categories that have no declared vendors or cookies are hidden from the preferences modal.
bg_BG: Когато е включено, категориите бисквитки без посочени доставчици или бисквитки се скриват в прозореца с предпочитания.

en: When enabled, users can continue interacting with the page even while the consent message is displayed, instead of blocking the background until a choice is made. For full IAB compliance, this option should remain disabled.
bg_BG: Когато е включено, потребителите могат да продължат да работят със страницата, докато се показва съобщението за съгласие, вместо фонът да бъде блокиран до направен избор. За пълно съответствие с IAB тази опция трябва да остане изключена.

en: When implemented on your website, this script will automatically display your cookie declaration tables.
bg_BG: Когато се внедри на вашия уебсайт, този скрипт автоматично ще покаже вашите таблици за деклариране на бисквитки.

en: When off, visitors only see "Accept all" and "Preferences" on the initial consent banner. They can still reject everything from the preferences screen.
bg_BG: Когато е изключено, посетителите виждат само „Приемане на всички“ и „Предпочитания“ в началния банер за съгласие. Те все още могат да откажат всичко от екрана с предпочитания.

en: Why Do You Need This?
bg_BG: Защо имате нужда от това?

en: You are not allowed to do that.
bg_BG: Нямате право да правите това.

en: You can copy the code below and use it in the footer of your page (Optional)
bg_BG: Можете да копирате кода по-долу и да го използвате в долния колонтитул на вашата страница (по избор)

en: You can only assign one website to one subscription!
bg_BG: Можете да присвоите само един уебсайт към един абонамент!

en: You cannot close your account because you have a paid subscription and its current period will end on [endDate].<br>You can edit from [URL]
bg_BG: Не можете да затворите акаунта си, защото имате платен абонамент и текущият му период ще приключи на [крайна дата].<br>Можете да редактирате от [URL]

en: You cannot close your account because you have a project belonging to another service: [serviceNames].<br> You can edit from [URL]
bg_BG: Не можете да затворите акаунта си, защото имате проект, принадлежащ на друга услуга: [serviceNames].<br> Можете да редактирате от [URL]

en: You cannot close your account because you have another project: [projectNames].<br>You can edit from [URL]
bg_BG: Не можете да затворите акаунта си, защото имате друг проект: [projectNames].<br>Можете да редактирате от [URL]

en: You have a free subscription.
bg_BG: Имате безплатен абонамент.

en: You have a paid subscription and plan for next period.
bg_BG: Имате платен абонамент и план за следващия период.

en: You must use valid CSS units (px, rem, em, %, smaller, larger).
bg_BG: Трябва да използвате валидни CSS единици (px, rem, em, %, smaller, larger).

en: You should enter the Script URL pattern as:
bg_BG: Трябва да въведете URL модела на скрипта като:

en: Your Generated Script
bg_BG: Вашият генериран скрипт

en: Your Script
bg_BG: Вашият скрипт

en: Your Script Code:
bg_BG: Кодът на вашия скрипт:

en: Your cookie declaration script is ready to use.
bg_BG: Вашият скрипт за деклариране на бисквитки е готов за използване.

en: Your email address is wrong.
bg_BG: Вашият имейл адрес е грешен.

en: Your subscription will be cancelled at the end of the period.
bg_BG: Вашият абонамент ще бъде анулиран в края на периода.

en: Your subscription will be renewed at the end of the period.
bg_BG: Вашият абонамент ще бъде подновен в края на периода.

en: Your website [domain] has reached the monthly page view limit on the [planName] plan. To ensure uninterrupted service and accurate consent tracking, we recommend upgrading your plan.
bg_BG: Вашият уебсайт [domain] е достигнал месечния лимит за показване на страници в плана [planName]. За да осигурите непрекъсната услуга и точно проследяване на съгласието, препоръчваме да надстроите плана си.

en: Your website visitors will see a clean, organized tables showing exactly what cookies your site uses and why - building trust and meeting legal requirements.
bg_BG: Посетителите на вашия уебсайт ще видят изчистени, организирани таблици, показващи точно какви бисквитки използва вашият сайт и защо - изграждане на доверие и спазване на законовите изисквания.

en: [Number]% off
bg_BG: [Number]% отстъпка

en: [count] cookie(s) ready to import. [skipped] entr(y/ies) skipped.
bg_BG: [count] бисквитки, готови за импортиране. Пропуснати записи: [skipped].

en: [count] log entr(y/ies)
bg_BG: [count] запис(а) в дневника

en: cookie
bg_BG: бисквитка

en: e.g. 16px, 1rem, 1em
bg_BG: напр. 16px, 1rem, 1em

en: e.g., Analytics Cookie (optional - defaults to name)
bg_BG: напр. бисквитка за анализ (по избор – име по подразбиране)

en: legally required
bg_BG: изисква се по закон
