Plugins - FakerPress - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (284 entries)

en: %s on FakerPress
sv_SE: %s på FakerPress

en: Add your [stars] on [wp.org] to spread the love.
sv_SE: Lägg till dina [stjärnor] på [wp.org] för att sprida kärleken.

en: Address
sv_SE: Adress

en: Address Format
sv_SE: Adressformat

en: Albania
sv_SE: Albanien

en: Algeria
sv_SE: Algeriet

en: All data is gone for good.
sv_SE: All data är borta för gott.

en: Allow Comments
sv_SE: Tillåt kommentarer

en: American Samoa
sv_SE: Amerikanska Samoa

en: Antigua and Barbuda
sv_SE: Antigua och Barbuda

en: Armenia
sv_SE: Armenien

en: Attachment
sv_SE: Bilaga

en: Attachment ID
sv_SE: ID för bilaga

en: Attachment URL
sv_SE: URL för bilaga

en: Attachments
sv_SE: Bilagor

en: Australia
sv_SE: Australien

en: Austria
sv_SE: Österike

en: Author
sv_SE: Författare

en: Azerbaijan
sv_SE: Azerbajdzjan

en: Belarus
sv_SE: Vitryssland

en: Belgium
sv_SE: Belgien

en: Bosnia and Herzegovina
sv_SE: Bosnien och Hercegovina

en: Bouvet Island
sv_SE: Bouvetön

en: Brazil
sv_SE: Brasilien

en: British Virgin Islands
sv_SE: Brittiska Jungfruöarna

en: Browser User Agent
sv_SE: Webbläsaranvändaragent

en: Brunei
sv_SE: Översättning från engelska till svenskaBrunei

en: Building Number
sv_SE: Husnummer

en: Bulgaria
sv_SE: Bulgarien

en: Cambodia
sv_SE: Kambodja

en: Cameroon
sv_SE: Kamerun

en: Canada
sv_SE: Kanada

en: Cape Verde
sv_SE: Cap Verde

en: Cayman Islands
sv_SE: Caymanöarna

en: Central African Republic
sv_SE: Centralafrikanska republiken

en: Chad
sv_SE: Tchad

en: Changelog
sv_SE: Ändringslogg

en: Changelogs
sv_SE: Ändringsloggar

en: China
sv_SE: Kina

en: Choose some users to be authors of posts generated.
sv_SE: Välj några användare som ska vara författare till genererade inlägg.

en: Choose the range for the posts dates.
sv_SE: Välj intervall för inläggsdatumen.

en: Christmas Island
sv_SE: Julön

en: City
sv_SE: Ort

en: City Prefix
sv_SE: Prefix för ort

en: City Suffix
sv_SE: Suffix för ort

en: Comment Content
sv_SE: Kommentarinnehåll

en: Comments
sv_SE: Kommentarer

en: Comments Status
sv_SE: Status för kommentarer

en: Comments closed
sv_SE: Kommentarer stängda

en: Comoros
sv_SE: Komorerna

en: Company
sv_SE: Företag

en: Company Format
sv_SE: Företagsformat

en: Configuration
sv_SE: Konfiguration

en: Contact Support
sv_SE: Kontakta support

en: Content Size
sv_SE: Innehållets storlek

en: Country
sv_SE: Land

en: Country ABBR (e.g.: USA
sv_SE: Landsförkortning (t.ex USA

en: Country Code (e.g.: US)
sv_SE: Landskod (t.ex. US)

en: Croatia
sv_SE: Kroatien

en: Cuba
sv_SE: Kuba

en: Cyprus
sv_SE: Cypern

en: Czech Republic
sv_SE: Tjekien

en: Date
sv_SE: Datum

en: Delete!
sv_SE: Ta bort!

en: Democratic Republic of the Congo
sv_SE: Kongo-Kinshasa

en: Denmark
sv_SE: Danmark

en: Description Size
sv_SE: Beskrivningens storlek

en: Djibouti
sv_SE: Djibouti (Republiken Djibouti)

en: Domain
sv_SE: Domän

en: Dominica
sv_SE: Dominica (Samväldet Dominica)

en: Dominican Republic
sv_SE: Dominikanska Republiken

en: E.g.: ,
sv_SE: T.ex.: ,

en: E.g.: 55
sv_SE: T.ex.: 55

en: E.g.: John ##??
sv_SE: T.ex.: John ##??

en: E.g.: John ****
sv_SE: T.ex.: John ****

en: E.g.: [A-Z0-9._%+-]+@[A-Z0-9.-]
sv_SE: T.ex.: [A-Z0-9._%+-]+@[A-Z0-9.-]

en: East Timor
sv_SE: Östtimor

en: Egypt
sv_SE: Egyptien

en: Elements
sv_SE: Element

en: Email
sv_SE: E-post

en: Equatorial Guinea
sv_SE: Ekvatorialguinea

en: Erase faked data
sv_SE: Radera falska data

en: Error
sv_SE: Fel

en: Estonia
sv_SE: Estland

en: Ethiopia
sv_SE: Etiopien

en: Excerpt Size
sv_SE: Utdragets storlek

en: Falkland Islands
sv_SE: Falklandsöarna

en: Faroe Islands
sv_SE: Färöarna

en: Federated States of Micronesia
sv_SE: Mikronesiens federerade stater

en: Female
sv_SE: Kvinna

en: First Name
sv_SE: Förnamn

en: France
sv_SE: Frankrike

en: French Guiana
sv_SE: Franska Guyana

en: French Polynesia
sv_SE: Franska polynesien

en: Generate
sv_SE: Generera

en: Generate Comments
sv_SE: Generera kommentarer

en: Generate Posts
sv_SE: Generera inlägg

en: Generate Terms
sv_SE: Generera termer

en: Generate Users
sv_SE: Generera användare

en: Geo Information
sv_SE: Geografisk information

en: Georgia
sv_SE: Georgien

en: Germany
sv_SE: Tyskland

en: Greece
sv_SE: Grekland

en: Greenland
sv_SE: Grönland

en: Group of Post Types that the comment can be generate for
sv_SE: Grupp av inläggstyper som kommentaren kan genereras för

en: HTML Tags, without &lt; or &gt;
sv_SE: HTML-taggar, utan &lt; eller &gt;

en: HTML tags
sv_SE: HTML-taggar

en: Heard Island and McDonald Islands
sv_SE: Heardön och McDonaldöarna

en: Help us with Translations for the FakerPress project
sv_SE: Hjälp oss med översättningar för FakerPress-projektet

en: How many paragraphs we are going to generate of content.
sv_SE: Hur många stycken vi kommer att generera av innehåll.

en: How many paragraphs we are going to generate of description.
sv_SE: Hur många stycken vi kommer att generera av beskrivningen.

en: Hungary
sv_SE: Ungern

en: Iceland
sv_SE: Island

en: If you do not select any, the plugin will choose from all the existing terms.
sv_SE: Om du inte väljer någon kommer tillägget välja från alla befintliga termer.

en: Image Providers
sv_SE: Bildleverantörer

en: India
sv_SE: Indien

en: Indonesia
sv_SE: Indonesien

en: Invalid image MimeType
sv_SE: Ogiltig MIME-typ för bild

en: Invalid nonce verification
sv_SE: Ogiltig verifiering av engångskod

en: Iraq
sv_SE: Irak

en: Italy
sv_SE: Italien

en: Ivory Coast
sv_SE: Elfenbenskusten

en: Kazakhstan
sv_SE: Kazakstan

en: Kyrgyzstan
sv_SE: Kirgizistan

en: Last 15 days
sv_SE: Senaste 15 dagarna

en: Last Name
sv_SE: Efternamn

en: Latitude
sv_SE: Latitud

en: Latvia
sv_SE: Lettland

en: Lebanon
sv_SE: Libanon

en: Lesotho
sv_SE: Lesotho (Konungariket Lesotho)

en: Letter
sv_SE: Bokstav

en: Libya
sv_SE: Libyen

en: Lithuania
sv_SE: Litauen

en: Longitude
sv_SE: Longitud

en: Luxembourg
sv_SE: Luxemburg

en: Macau
sv_SE: Macao

en: Madagascar
sv_SE: Madagaskar

en: Maldives
sv_SE: Maldiverna (Republiken Maldiverna)

en: Male
sv_SE: Man

en: Marshall Islands
sv_SE: Marshallöarna

en: Mauritania
sv_SE: Mauretanien

en: Meta Field Rules
sv_SE: Regler för metafält

en: Mexico
sv_SE: Mexiko

en: Moldova
sv_SE: Moldavien

en: Mongolia
sv_SE: Mongoliet

en: Morocco
sv_SE: Marocko

en: Mozambique
sv_SE: Moçambique

en: Myanmar
sv_SE: Burma

en: Name
sv_SE: Namn

en: Name Size
sv_SE: Namnstorlek

en: Name Template
sv_SE: Mall för namn

en: Netherlands
sv_SE: Nederländerna

en: New Caledonia
sv_SE: Nya Kaledonien

en: New Zealand
sv_SE: Nya Zeeland

en: Next 15 Days
sv_SE: Nästa 15 dagar

en: Norfolk Island
sv_SE: Norfolkön

en: North Korea
sv_SE: Nordkorea

en: Northern Mariana Islands
sv_SE: Nordmarianerna

en: Norway
sv_SE: Norge

en: Not Found (404)
sv_SE: Hittades inte (404)

en: Number
sv_SE: Nummer

en: Oops, 404 Error!
sv_SE: Hoppsan, 404-fel!

en: Palestine
sv_SE: Palestina

en: Papua New Guinea
sv_SE: Papua Nya Guinea

en: Paragraphs
sv_SE: Stycken

en: Parents
sv_SE: Överordnade

en: Philippines
sv_SE: Filippinerna

en: Pitcairn Islands
sv_SE: Pitcairnöarna

en: Poland
sv_SE: Polen

en: Post Content
sv_SE: Inläggsinnehåll

en: Post Type
sv_SE: Inläggstyp

en: Postal Code
sv_SE: Postnummer

en: Posts
sv_SE: Inlägg

en: Quantity
sv_SE: Antal

en: Range of possible height sizes for the image
sv_SE: Intervall av möjliga höjdstorlekar för bilden

en: Range of possible width sizes for the image
sv_SE: Intervall med möjliga breddstorlekar för bilden

en: Rate
sv_SE: Betygsätt

en: Republic of Ireland
sv_SE: Irland

en: Republic of Kosovo
sv_SE: Republiken av Kosovo

en: Republic of Macedonia
sv_SE: Republiken Makedonien

en: Republic of the Congo
sv_SE: Kongo-Brazzaville

en: Request successful
sv_SE: Begäran lyckad

en: Roles
sv_SE: Roller

en: Romania
sv_SE: Rumänien

en: Russia
sv_SE: Ryssland

en: Saint Kitts and Nevis
sv_SE: Saint Kitts och Nevis

en: Saint Pierre and Miquelon
sv_SE: Saint Pierre och Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
sv_SE: Saint Vincent och Grenadinerna

en: Samoa
sv_SE: Självständiga staten Samoa

en: Saudi Arabia
sv_SE: Saudiarabien

en: Secondary Address
sv_SE: Sekundär adress

en: Security fail, refresh the page and try again!
sv_SE: Säkerhet misslyckades, uppdatera sidan och försök igen!

en: Select Which taxonomies
sv_SE: Välj vilka taxonomier

en: Select a Field type
sv_SE: Välj en fälttyp

en: Select a type of the Meta Field
sv_SE: Välj en typ av metafält

en: Select an Interval
sv_SE: Välj ett intervall

en: Select at least one Provider
sv_SE: Välj minst en leverantör

en: Sentences
sv_SE: Meningar

en: Separator
sv_SE: Avgränsare

en: Separator <b space>&mdash;</b> New Line: "\n"
sv_SE: Avgränsare <b space>&mdash;</b> Ny rad: "\n"

en: Serbia
sv_SE: Serbien

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Seychelles
sv_SE: Seychellerna

en: Slovakia
sv_SE: Slovakien

en: Slovenia
sv_SE: Slovenien

en: Solomon Islands
sv_SE: Salomonöarna

en: South Africa
sv_SE: Sydafrika

en: South Georgia
sv_SE: Sydgeorgien

en: South Korea
sv_SE: Sydkorea

en: South Sudan
sv_SE: Sydsudan

en: Spain
sv_SE: Spanien

en: Sponsor the project on GitHub
sv_SE: Sponsra projektet på GitHub

en: State
sv_SE: Delstat

en: Stored Data
sv_SE: Lagrad data

en: Street Address
sv_SE: Gatuadress

en: Street Name
sv_SE: Gatunamn

en: Suriname
sv_SE: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
sv_SE: Svalbard och Jan Mayen

en: Sweden
sv_SE: Sverige

en: Switzerland
sv_SE: Schweiz

en: Syria
sv_SE: Syrien

en: São Tomé and Príncipe
sv_SE: Portugiska (São Tomé och Príncipe)

en: Tajikistan
sv_SE: Tadzjikistan

en: Taxonomies
sv_SE: Taxonomier

en: Terms
sv_SE: Termer

en: The Bahamas
sv_SE: Bahamas

en: The Gambia
sv_SE: Gambia

en: This month
sv_SE: Denna månad

en: This week
sv_SE: Denna vecka

en: This year
sv_SE: Detta år

en: TimeZone
sv_SE: Tidszon

en: Title
sv_SE: Titel

en: To
sv_SE: Till

en: Today
sv_SE: Idag

en: Tokelau
sv_SE: Tokelauöarna

en: Tomorrow
sv_SE: Imorgon

en: Translate
sv_SE: Översätt

en: Trinidad and Tobago
sv_SE: Trinidad och Tobago

en: Tunisia
sv_SE: Tunisien

en: Turkey
sv_SE: Turkiet

en: Turks and Caicos Islands
sv_SE: Turks-och Caicosöarna

en: Type
sv_SE: Typ

en: Ukraine
sv_SE: Ukraina

en: United Arab Emirates
sv_SE: Förenade Arabemiraten

en: United Kingdom
sv_SE: Storbritannien

en: United States
sv_SE: USA

en: United States Minor Outlying Islands
sv_SE: Förenta staternas avlägset belägna öar

en: Use HTML
sv_SE: Använd HTML

en: Use HTML on your randomized comment content?
sv_SE: Använd HTML på ditt slumpmässiga kommentarinnehåll?

en: Use HTML on your randomized post content?
sv_SE: Använd HTML på dina slumpmässiga inläggsinnehåll?

en: Use the fields below to configure a set of rules for your generated Comments
sv_SE: Använd fälten nedan för att konfigurera en uppsättning regler för dina genererade kommentarer

en: Use the fields below to configure a set of rules for your generated Posts
sv_SE: Använd fälten nedan för att konfigurera en uppsättning regler för dina genererade inlägg

en: Use the fields below to configure a set of rules for your generated Terms
sv_SE: Använd fälten nedan för att konfigurera en uppsättning regler för dina genererade termer

en: Use the fields below to configure a set of rules for your generated users
sv_SE: Använd fälten nedan för att konfigurera en uppsättning regler för dina genererade användare

en: User Description
sv_SE: Användarens beskrivning

en: Users
sv_SE: Användare

en: Uses <a href="http://codex.wordpress.org/Class_Reference/WP_Query" target="_blank">WP_Query</a>
sv_SE: Använder <a href="http://codex.wordpress.org/Class_Reference/WP_Query" target="_blank">WP_Query</a>

en: View what changed in this version
sv_SE: Visa vad som har ändrats i den här versionen

en: Wallis and Futuna
sv_SE: Wallis och Futuna

en: Weight
sv_SE: Vikt

en: Western Sahara
sv_SE: Västsahara

en: What has Changed in FakerPress
sv_SE: Vad har ändrats i FakerPress

en: Which terms can be used
sv_SE: Vilka termer som kan användas

en: Which type of comment are you going to generate?
sv_SE: Vilken typ av kommentar ska du generera?

en: Which value should be saved on the Meta
sv_SE: Vilket värde ska sparas på meta

en: Words
sv_SE: Ord

en: Yemen
sv_SE: Jemen

en: Yesterday
sv_SE: Igår

en: Zero is not a good number of comments to fake...
sv_SE: Noll är inte ett bra antal kommentarer att fejka …

en: Zero is not a good number of posts to fake...
sv_SE: Noll är inte ett bra antal inlägg att fejka …

en: Zero is not a good number of terms to fake...
sv_SE: Noll är inte ett bra antal termer att fejka …

en: Zero is not a good number of users to fake...
sv_SE: Noll är inte ett bra antal användare att fejka...

en: comment | comments
sv_SE[0]: kommentar
sv_SE[1]: kommentarer

en: default
sv_SE: standard

en: e.g.: 12
sv_SE: t.ex.: 12

en: e.g.: 125
sv_SE: t.ex.: 125

en: e.g.: 3
sv_SE: t.ex.: 3

en: e.g.: 350
sv_SE: t.ex.: 350

en: e.g.: 650
sv_SE: t.ex.: 650

en: e.g.: 900
sv_SE: t.ex.: 900

en: post | posts
sv_SE[0]: inlägg
sv_SE[1]: inlägg

en: term | terms
sv_SE[0]: term
sv_SE[1]: termer

en: user | users
sv_SE[0]: användare
sv_SE[1]: användare

en: Åland Islands
sv_SE: Finska (Åland)
