Dev.Land - en to ms_MY translation catalogue (225 entries)

note: Page title
en: - IP Bans
ms_MY: - IP Larangan

note: Page title
en: - Settings
ms_MY: - Setting

en: Add jQuery library for inline script compatibility
ms_MY: Tambah pemula perpustakaan untuk sebaris skrip keserasian

en: Add to Dev.Land dashboard vital information on your WordPress website
ms_MY: Tambah untuk Dev.Tanah dashboard maklumat penting di web WordPress

en: Advanced Settings
ms_MY: Display

en: Allow Google to be notified that your site has new content
ms_MY: Benarkan Google untuk diberitahu bahawa laman anda telah kandungan baru

note: Page title
en: Analytics
ms_MY: Analisis

en: App Settings
ms_MY: Aplikasi

en: Are you using a WordPress Block Theme, or Theme with Child Theme Header
ms_MY: Kau menggunakan WordPress Blok Tema, atau Tema dengan Tema kanak-Kanak Header

en: Available Memory
ms_MY: Ada Memori

en: Available memory at 30% or greater
ms_MY: Memori yang ada di 30% atau yang lebih besar

en: AVIF (AV1 Image File Format) is a cutting-edge image format that leverages the power of the AV1 video codec to deliver exceptional image compression while maintaining high visual quality. It employs advanced techniques to significantly reduce file sizes without compromising image fidelity, making it an ideal choice for efficient web and digital content delivery.
ms_MY: AVIF (AV1 Imej File Format) adalah canggih imej format yang memanfaatkan kuasa yang AV1 video secara untuk menyampaikan yang luar biasa imej mampatan ketika mengekalkan tinggi kualiti visual. Ia menggunakan teknik maju untuk mengurangkan file saiz yang tanpa kompromi imej kesetiaan, menjadikannya sebuah pilihan ideal untuk web cekap dan digital kandungan penghantaran.

en: AVIF Conversion
ms_MY: AVIF Penukaran

en: Ban pages to your website by request.
ms_MY: Ban halaman laman web anda dengan permintaan.

en: Ban requests to your website by IP address.
ms_MY: Ban permintaan untuk anda web dengan alamat IP.

en: Batch Size
ms_MY: Kelompok Saiz

en: Block a UserAgent
ms_MY: Blok a UserAgent

en: Block external access to publishing on your website
ms_MY: Blok luar akses untuk menerbitkan di laman web anda

en: Browser Banning
ms_MY: Pelayar Banning

en: Browser Type
ms_MY: Jenis Pelayar

en: Cache Policy
ms_MY: Cache Dasar

en: Cancel
ms_MY: Membatalkan

en: Categories
ms_MY: Kategori

en: CF7 is one of the most popular form builders in WordPress, however it can add a lot of resources for styles, ajax scripts, and more that can bloat your performance.  Our recommendation is to load these scripts onto the pages you need them on.
ms_MY: CF7 adalah salah satu bentuk yang paling popular pembina tema, namun ia boleh tambah yang banyak sumber untuk gaya, ajax skrip, dan banyak lagi yang boleh mengasapi prestasi anda. Cadangan kami adalah untuk memuatkan ini skrip ke halaman yang anda perlukan mereka.

en: Change App Settings
ms_MY: Perubahan Aplikasi

en: Classic Styles
ms_MY: Gaya Klasik

en: Clear Cache
ms_MY: Cache Jelas

en: Clear Scripts
ms_MY: Jelas Skrip

en: Combine your scripts into one script, which will save resource requests.
ms_MY: Menggabungkan skrip anda ke dalam salah satu naskah, yang akan menyelamatkan sumber permintaan.

en: Consider giving us a review
ms_MY: Mempertimbangkan memberi kami mengkaji

en: Contact Form 7
ms_MY: Hubungi Bentuk 7

en: Content Security Policy
ms_MY: Dasar Keselamatan Kandungan

en: Content-Security-Policy HTTP response header helps you reduce XSS risks on modern browsers by declaring which dynamic resources are allowed to load.
ms_MY: Kandungan-Keselamatan-Dasar HTTP balas kepala membantu anda mengurangkan XSS risiko pada pelayar moden dengan mengisytiharkan yang dinamik sumber dibenarkan untuk beban.

en: Continue
ms_MY: Terus

en: Conversion complete. Converted files
ms_MY: Penukaran lengkap. Fail yang ditukar

en: Conversion Progress
ms_MY: Penukaran Kemajuan

en: Convert heavy inline styles to external files for FID, LCP to help user mobile load times.
ms_MY: Menukar berat sebaris gaya luar fail untuk MENEMUKAN, LCP untuk membantu pengguna bergerak kali beban.

en: Convert Images to AVIF
ms_MY: Tukar Imej untuk AVIF

en: Current Time
ms_MY: Semasa Masa

en: Custom Resource Folder (/assets/resources/)
ms_MY: Adat Sumber Folder (/aset/sumber/)

en: Customize Conversion Options: Adjust the conversion settings, including timeout limits, batch sizes, and quality, to align with your site's requirements.
ms_MY: Menyesuaikan Penukaran Pilihan: Menyesuaikan penukaran penetapan, termasuk tamat had, saiz kelompok, dan kualiti, untuk menyelaraskan dengan anda tapak keperluan.

en: Dark
ms_MY: Gelap

en: Database Limit
ms_MY: Pangkalan Data Had

en: Database Name
ms_MY: Nama Pangkalan Data

en: Define a path for a custom login
ms_MY: Menentukan jalan untuk login adat

en: Dequeue all CSS and JS files
ms_MY: Dequeue semua CSS dan fail

note: Name of the plugin
en: Dev.Land
ms_MY: Dev.Tanah

en: Dev.Land Options
ms_MY: Dev.Tanah Pilihan

en: Direct Page Views
ms_MY: Langsung Paparan Halaman

en: directory
ms_MY: direktori

en: directory does not exist
ms_MY: direktori tidak wujud

en: directory exist
ms_MY: direktori wujud

en: Disable Classic Wordpress Bloat for a faster website
ms_MY: Melumpuhkan Klasik Wordpress Mengasapi untuk lebih cepat web

en: Disables srcset in featured posts as WordPress enables this by default
ms_MY: Melumpuhkan srcset di ditampilkan sebagai catatan WordPress membolehkan ini secara default

en: Do you wish to force .webp paths, as some file migrated need this
ms_MY: Apakah anda ingin memaksa .webp jalan, seperti beberapa file berhijrah perlu ini

en: Does your theme use inline JavaScript?
ms_MY: Apakah anda menggunakan tema sebaris JavaScript?

en: Emoji Disable
ms_MY: Smiley Lumpuhkan

en: Enable 'Plugin Hidden' Mode
ms_MY: Membolehkan 'Pasangkan Tersembunyi' Mod

en: Enable This App
ms_MY: Aktifkan Ini Aplikasi

en: Enhanced Loading
ms_MY: Meningkatkan Loading

en: Enjoy Faster Loading: Once the conversions are complete, your site will benefit from faster loading times and improved overall performance.
ms_MY: Nikmati lebih Cepat Loading: Sekali penukaran lengkap, tapak anda akan mendapat manfaat dari masa loading lebih cepat dan lebih baik prestasi keseluruhan.

en: Enter a relative url like /login/
ms_MY: Masukkan relatif url seperti /masuk/

en: files have been successfully converted so far
ms_MY: fail telah berjaya ditukar begitu jauh

en: Firewall IP Bans
ms_MY: Firewall IP Larangan

en: Firewall Settings
ms_MY: Firewall Setting

en: For a better user experience Google suggests to load your images above the fold preloaded, which allows users to not have to wait for the image to load.
ms_MY: Untuk pengalaman pengguna yang lebih baik Google menunjukkan kepada beban gambar anda di atas lipat dimuat, yang membolehkan pengguna tidak perlu menunggu image untuk beban.

en: Force your WordPress site to ignore background processes upon saving.
ms_MY: Memaksa anda web WordPress untuk mengabaikan proses latar belakang di atas menyelamatkan.

en: free
ms_MY: percuma

en: Generate posts and page into cached files from the database.
ms_MY: Menjana jawatan dan halaman ke cache fail-fail dari pangkalan data.

en: Get analytics on live traffic on your website.
ms_MY: Mendapatkan analisis pada lalu lintas secara langsung di laman web anda.

en: Get some user data and traffic analysis of what is popular on your website.
ms_MY: Dapatkan beberapa data pengguna dan lalu lintas analisis apa yang popular di laman web anda.

en: Getting Started
ms_MY: Bermula

en: Have your browser, secure your website and reduce XSS risks.
ms_MY: Anda pelayar, selamat laman web anda dan mengurangkan XSS risiko.

en: Having a cache policy will have the resources requested less often.
ms_MY: Setelah cache dasar akan mempunyai sumber yang diminta kurang sering.

en: Helping Fonts, CSS, and JS preload faster.
ms_MY: Membantu Font, CSS, dan JS spring lebih cepat.

en: Hide your plugins from bots and external requests.
ms_MY: Menyembunyikan anda plugin dari bot dan luar permintaan.

en: Hire Experts
ms_MY: Sewa Pakar

en: Ideal settings
ms_MY: Sesuai setting

en: Images
ms_MY: Imej

en: Images load quicker when visible, when detected in the viewport.
ms_MY: Imej beban lebih cepat apabila dilihat, ketika dikesan dalam pandangan.

en: Inline Style Conversion
ms_MY: Sebaris Gaya Penukaran

en: Install Available
ms_MY: Pasang Yang Tersedia

en: Installed
ms_MY: Dipasang

en: IP Address
ms_MY: Alamat IP

en: IP Bans
ms_MY: IP Larangan

en: is enabled
ms_MY: diaktifkan

en: is not enabled
ms_MY: tidak dibolehkan

en: is not supported
ms_MY: tidak disokong

en: is supported
ms_MY: disokong

en: Language and Options Reset
ms_MY: Bahasa dan Pilihan Semula

en: Language and saved data has been reset.
ms_MY: Bahasa dan menyelamatkan data telah semula.

en: Last 24 hours
ms_MY: 24 jam terakhir

en: Last 3 Months
ms_MY: 3 Bulan Terakhir

en: Last 30 minutes
ms_MY: Terakhir 30 minit

en: Last 6 Months
ms_MY: 6 Bulan Terakhir

en: Last Month
ms_MY: Bulan Lepas

en: Last Week
ms_MY: Minggu Lalu

en: Last Year
ms_MY: Tahun Lalu

en: Less Resources, Better preloading, Optmized delivery of files.
ms_MY: Kurang Sumber, lebih Baik preloading, Optmized penghantaran fail.

en: Light
ms_MY: Cahaya

en: Limit the posts per page set in Wordpress.
ms_MY: Had the post setiap halaman set tema.

en: Load forms faster for speed and vital performance
ms_MY: Beban bentuk lebih cepat untuk kelajuan dan prestasi penting

en: Load More Items
ms_MY: Beban Lebih Banyak Barang

en: Load site resources in the browser, before the page renders
ms_MY: Beban sumber lokasi di pelayar, sebelum halaman menjadikan

en: Location
ms_MY: Lokasi

en: Locked Down
ms_MY: Dikunci

en: Login Mover
ms_MY: Masuk Penggerak

en: Logs
ms_MY: Log

en: Loose
ms_MY: Longgar

en: Max Memory Limit
ms_MY: Max Memori Had

en: Max Memory Limit at
ms_MY: Max Memori Had

en: Merge Speed
ms_MY: Bergabung Kelajuan

en: Monitor Progress: You can monitor the progress of conversions and view the list of successfully converted images directly from the plugin's interface.
ms_MY: Monitor Kemajuan: Anda boleh memantau perkembangan penukaran dan melihat senarai berjaya ditukar gambar langsung dari pasangkan muka.

en: Most WordPress websites have no easy way to be informed of outdated settings or php modules, with site vitals we can quickly tell which areas of our website need to be improved.  Our dials will install on our main page, please note that green is ideal setting and yellow is a bit less than ideal and red could use some improvements.  Clicking on the dials will enable more details about your website.
ms_MY: Paling WordPress laman web telah ada cara mudah untuk diberitahu ketinggalan zaman atau php modul, dengan tapak tanda-tanda vital kita boleh cepat katakan yang kawasan web kami perlu diperbaiki. Kami akan cepat pasang di halaman utama kami, sila ambil perhatian yang hijau adalah ideal dan kuning adalah sedikit kurang ideal dan red bisa menggunakan beberapa penambahbaikan. Mengklik cepat akan membolehkan lebih lanjut tentang anda web.

en: Motion
ms_MY: Gerakan

en: Moves the url to login to your Wordpress website
ms_MY: Bergerak gagal untuk masuk ke web Wordpress

en: Moving your inline styles into a seperate file will help with load times and performance.
ms_MY: Anda bergerak gaya sebaris ke berasingan file akan membantu dengan beban kali dan prestasi.

en: Naturally there is no limit to how many object can be returned in WorPress which can allow users to request thousands of objects if the query allows it, using Database limit will change that to only be 10 per page.  There is no limit for logged in admins.
ms_MY: Sememangnya tidak ada had untuk berapa banyak objek boleh kembali dalam WorPress yang boleh membenarkan pengguna untuk meminta ribuan objek jika pertanyaan itu memungkinkan, dengan menggunakan Database had akan mengubah itu hanya 10 setiap halaman. Ada had untuk masuk dalam admin.

en: Next Generation image format
ms_MY: Generasi seterusnya imej format

en: No
ms_MY: Tiada

en: No conversion progress available. Click the 'Convert Images to AVIF' button to start the conversion.
ms_MY: Tidak penukaran kemajuan yang ada. Klik 'Menukar Imej untuk AVIF' untuk memulai penukaran.

en: No data available for this time frame.
ms_MY: Ada data yang ada untuk jangka masa ini.

en: No files were converted.
ms_MY: Tidak ada fail telah ditukar.

en: Object Cache
ms_MY: Objek Cache

en: Object Cache is a great way to have the database transactions skip certain pieces to load in that are called over and over.
ms_MY: Objek Cache adalah cara yang baik untuk transaksi pangkalan data skip keping tertentu untuk beban di yang dipanggil lebih dan lebih.

en: of
ms_MY: dari

en: On
ms_MY: Pada

en: Optimize
ms_MY: Merancang

en: or
ms_MY: atau

en: or greater
ms_MY: atau yang lebih besar

en: Organic Page Views
ms_MY: Organik Paparan Halaman

en: Our custom analytics on your website without slowing down your website
ms_MY: Adat kami analisis di websitemu tanpa perlahan anda web

en: Our firewall will allow your website to ban users, requests, ip addresses, and more.  This helps with having a more secure website.
ms_MY: Firewall kita akan membolehkan anda web untuk ban pengguna, permintaan, alamat ip, dan banyak lagi. Ini membantu dengan mempunyai yang lebih selamat web.

en: Page
ms_MY: Halaman

en: Page Banning
ms_MY: Halaman Banning

en: Page Cache
ms_MY: Cache Halaman

en: Page Caching for (pages, and posts). Caching (stored for 30 days), cleared via CRON after 30 days for server optimization. Cached files autoupdating as changes are published. Page caching will solve one of the complexities with WordPress, you can save server resources and connections in order to deliver an optimized website.
ms_MY: Halaman Cache untuk (halaman, dan catatan). Cache (disimpan selama 30 hari), dibersihkan melalui CRON setelah 30 hari untuk pelayan yang optimum. Cache fail autoupdating sebagai perubahan diterbitkan. Halaman cache akan menyelesaikan satu kerumitan dengan WordPress, anda boleh menyimpan sumber pelayan dan sambungan untuk menyampaikan yang optimal web.

en: Page Limit
ms_MY: Halaman Had

en: Page Slug
ms_MY: Halaman Slug

en: Page Views
ms_MY: Paparan Halaman

en: Performance
ms_MY: Prestasi

en: Please help us improve %2$s! If you opt-in, some data about your usage of %2$s will be sent to %5$s. If you skip this, that's okay! %2$s will still work just fine.
ms_MY: Harap membantu kami memperbaiki %2$s! Jika kau memilih-dalam, beberapa data tentang penggunaan anda %2$s akan dihantar ke %5$s. Jika anda melewatkan ini, yang baik-baik saja! %2$s masih akan bekerja baik-baik saja.

en: Plugin Hidden
ms_MY: Pasangkan Tersembunyi

en: Powerup your website from slow to fast, with Dev.Land, we will help deliver your site optimized, secure, with great performance.
ms_MY: Powerup anda web dari perlahan cepat, dengan Dev.Tanah, kita akan membantu memberikan anda tapak optima, selamat, dengan prestasi yang hebat.

en: Preload Images Above Fold
ms_MY: Spring Imej Di Atas Lipat

en: Preloading images and resources, for best performance this preloading code will detect resources is on each page and then tell the browser to preload those files.
ms_MY: Preloading imej dan sumber, untuk prestasi yang terbaik ini preloading kod akan mengesan sumber pada setiap halaman dan kemudian memberitahu anda ke spring fail-fail tersebut.

en: Protect your website from breakins.  Using our login mover will do just that.  We block the default WordPress login path and change it to website.com/devland-login/ which will make your site more secure.  We also block access to the user list api, so hackers do not know the account name to potentially login. Please remember the login path.
ms_MY: Melindungi anda dari web breakins. Menggunakan kita masuk penggerak akan melakukan hanya itu. Kita blok lalai WordPress masuk jalan dan mengubahnya untuk website.com/devland-login/ yang akan membuat anda lokasi yang lebih aman. Kami juga memblokir akses untuk pengguna senarai api, jadi penggodam yang tidak tahu nama akaun untuk berpotensi masuk. Tolong ingat masuk jalan.

en: Protect your website from intruders, bad requests, and bots.
ms_MY: Melindungi anda dari web penceroboh, buruk permintaan, dan bot.

en: Purchase
ms_MY: Pembelian

en: Quality
ms_MY: Kualiti

en: Read our change log
ms_MY: Membaca perubahan kita log

en: Read our documentation overview
ms_MY: Baca dokumentasi kami gambaran

en: Reading about optimized cache we determined that 90 days for most resources like videos, css, and js are okay.  However more requested items like images and fonts get a 365 day policy which makes them not really get updated.  Images get a new path even upon reloaded so this is not an issue.  Clearing cache on files or serving files with a version number also will get the latest.
ms_MY: Membaca tentang optima cache kita bertekad bahwa 90 hari untuk paling sumber-sumber seperti video, css, dan js baik-baik saja. Bagaimanapun lebih diminta barang-barang seperti gambar dan huruf mendapatkan 365 hari dasar yang membuat mereka tidak benar-benar mendapatkan dikemaskini. Imej dapatkan jalan yang baru bahkan setelah kembali, jadi ini bukan masalah. Penjelasan cache pada fail atau disediakan untuk fail dengan versi bilangan juga akan mendapat terbaru.

en: Real-Time Analytics
ms_MY: Analisis Masa Nyata

en: Realtime
ms_MY: Nyata

en: Removal of WordPress Emoji library, in performance tests this shows to slow down.
ms_MY: Pembuangan WordPress Smiley perpustakaan, dalam ujian prestasi ini menunjukkan untuk memperlambat.

en: Remove all scripts, just use combine.min.js
ms_MY: Keluarkan semua skrip, hanya gunakan combine.min.js

en: Resource Sync
ms_MY: Sumber Sync

en: Resources (sort or delete below)
ms_MY: Sumber-sumber (semacam atau padam di bawah)

en: Save Local
ms_MY: Simpan Tempatan

en: Script Resources
ms_MY: Skrip Sumber

en: Security
ms_MY: Keselamatan

en: See our demo videos on getting started
ms_MY: Melihat demo kami video di mulai

en: See what is happening Real-Time with your website.
ms_MY: Lihat apa yang berlaku dengan anda web.

en: See which bots are crawling your site, and ban them.
ms_MY: Lihat yang bot merangkak anda laman web, dan ban mereka.

en: Select Your Security Level, Loose is recommended as Strict will disable iframes, and object code, and Locked Down will also disable inline styles and scripts sometimes causing problems, and also disabling third party resources.
ms_MY: Pilih Tahap Keselamatan Anda, Longgar adalah disarankan sebagai Ketat akan melumpuhkan iframes, dan kod objek, dan Dikunci juga akan melumpuhkan sebaris gaya dan skrip kadang-kadang menyebabkan masalah, dan juga mematikan sumber-sumber pihak ketiga.

en: Serve up .webp images for enhanced performance
ms_MY: Berkhidmat .webp imej untuk meningkatkan kinerja

en: Services
ms_MY: Perkhidmatan

en: Settings
ms_MY: Setting

en: Site Analytics
ms_MY: Analisis Tapak

en: Site Vitals
ms_MY: Tapak Vitals

en: Social Page Views
ms_MY: Sosial Paparan Halaman

en: Speed Options
ms_MY: Kelajuan Pilihan

en: SrcSet Disable
ms_MY: SrcSet Lumpuhkan

en: SrcSet is a mobile feature which the browser will request small image sizes for various screen sizes.  WordPress enabled this by default, but sometimes it can be taxing with 5 various sized images for each image, and the best option might be to just enable the 1 image.
ms_MY: SrcSet adalah mobile ciri yang pelayar akan permintaan kecil imej saiz untuk pelbagai saiz skrin. WordPress diaktifkan ini dengan lalai, tapi kadang-kadang ia boleh menjadi sukar dengan 5 pelbagai bersaiz imej untuk setiap gambar, dan pilihan yang terbaik mungkin hanya membolehkan 1 imej.

en: Start the Conversion: Click the "Convert Images to AVIF" button to start the conversion process. Our plugin will handle the rest.
ms_MY: Mulai Penukaran: Klik "Menukar Imej untuk AVIF" untuk memulai proses penukaran. Kami pasangkan akan menangani sisanya.

en: Starting the conversion from file
ms_MY: Mulai penukaran dari file

en: Strict
ms_MY: Ketat

en: Subscription
ms_MY: Langganan

en: Support
ms_MY: Sokongan

en: Thanks For Being a Paid Member
ms_MY: Terima kasih Untuk Menjadi Ahli Dibayar

en: The
ms_MY: Yang

en: The AVIF Image Conversion feature in our plugin empowers you to optimize and enhance your website's image performance by converting images to the highly efficient AVIF format. AVIF is a cutting-edge image format known for its exceptional compression efficiency without compromising image quality.
ms_MY: Itu AVIF Imej Penukaran ciri-ciri pada kami pasangkan memberi kuasa kepada anda untuk merancang dan meningkatkan anda web imej prestasi dengan menukar imej yang sangat berkesan AVIF format. AVIF adalah canggih format gambar terkenal untuk luar biasa mampatan kecekapan tanpa kualiti imej.

en: The cache has been cleared.
ms_MY: Cache telah dibersihkan.

en: The scripts has been cleared.
ms_MY: Skrip yang telah dibersihkan.

en: Theme
ms_MY: Tema

en: This app is not available for toggling.
ms_MY: Aplikasi ini tidak tersedia untuk menukar.

en: This is an all in one solution, this app will help most WordPress themes out of the box.  Please let us know if your theme has a special directory for css and js, as some tend to be several levels down from the root theme folder.  We will scan your root and sub directories, but if your theme has an additional sub directory please define it from your theme, we only support one additional folder.
ms_MY: Ini adalah semua dalam satu penyelesaian, ini akan membantu paling tema keluar dari kotak. Tolong beritahu kami jika anda tema telah khas direktori untuk css dan js, seperti beberapa cenderung untuk menjadi beberapa tahap dari akar folder tema. Kita akan scan anda akar dan sub direktori, tetapi jika anda tema mempunyai tambahan sub direktori sila menentukan dari tema anda, kami hanya sokongan tambahan satu folder.

en: Timeout Limit (seconds)
ms_MY: Tamat Had (detik)

en: Timestamp
ms_MY: Tanda waktu

en: Today
ms_MY: Hari ini

en: Traffic Type
ms_MY: Lalu Lintas Jenis

en: Turn On
ms_MY: Menghidupkan

en: Turning this on, will take all scripts located inside your main theme inside the /js/ folder and combine them into one script this will allow mobile loading to be quicker.  Please also consider not combining anything that renders to the dom, as that will be faster not being combined.
ms_MY: Perubahan ini, akan mengambil semua skrip yang terletak di dalam tema utama anda di dalam /js/ folder dan menggabungkan mereka ke dalam salah satu naskah ini akan benarkan bergerak loading untuk menjadi lebih cepat. Sila juga mempertimbangkan tidak menggabungkan apa-apa yang menyebabkan untuk dom, seperti itu akan menjadi lebih cepat bukan yang digabungkan.

en: Uninstall
ms_MY: Pemasangan

en: Unlock All Features
ms_MY: Membuka Semua Ciri-Ciri

en: Upgrade to Install
ms_MY: Upgrade untuk Memasang

en: upload module
ms_MY: naik modul

en: Usage
ms_MY: Penggunaan

en: Used Memory
ms_MY: Memori Yang Digunakan

en: Used memory at
ms_MY: Digunakan di memori

en: User Agent
ms_MY: Agen Pengguna

en: User Agent Banning
ms_MY: Pengguna Agen Banning

en: Users
ms_MY: Pengguna

en: Using Enhanced Loading will give you better FCP scores as your load times should not wait around as long.
ms_MY: Menggunakan Meningkatkan Loading akan memberikan anda lebih baik FCP skor sebagai beban anda kali tidak perlu menunggu lama.

en: Using Object Cache will help speed up some common WordPress transactions.
ms_MY: Menggunakan Objek Cache yang akan membantu mempercepat beberapa biasa WordPress transaksi.

en: Version
ms_MY: Versi

en: Views
ms_MY: Pemandangan

en: WebP has been around since 2010, and is becoming more of a standard in 2018.  You will need some server based packages for this to work.  Our recommendation is contact your host or website administrator.  This plugin allows .jpg, .png, .gif to be uploaded into .webp format which is about 60% less in file size making your website faster.  We have a redirect for assets uploaded if they exsist once this plugin is activated it should work well.  Please contact us if you need a backlog of files converted into webp.
ms_MY: WebP telah ada sejak tahun 2010, dan menjadi lebih standard pada tahun 2018. Anda akan memerlukan beberapa server berdasarkan pakej untuk ini untuk bekerja. Cadangan kami adalah menghubungi tuan rumah anda atau web administrator. Ini pasangkan membolehkan .format, .pengguna .tablet akan naik ke dalam .webp format yang adalah sekitar 60% kurang dalam file saiz membuat anda web lebih cepat. Kami telah mengarahkan untuk aset naik jika mereka exsist sekali ini pasangkan diaktifkan ia harus bekerja dengan baik. Tolong hubungi kami jika kau butuh tunggakan fail ditukarkan ke webp.

en: While saving with WordPress your site might request to send your data out to 3rd party plugins for different application usage, and functions.  Enabling this local option only will disable all wp_remote_get commands, it should allow those functions to run with empty data. If you enable this Ping Google will be disabled as that will ping upon a post or page being created.
ms_MY: Ketika menyimpan dengan WordPress tapak anda mungkin permintaan untuk menghantar data anda keluar untuk plugin pihak ke-3 untuk aplikasi yang berbeza penggunaan, dan fungsi. Mengaktifkan ini tempatan pilihan hanya akan mematikan semua wp_remote_get perintah, ia harus membenarkan orang-orang fungsi untuk menjalankan dengan data kosong. Jika anda mengaktifkan ini Ping Google akan dimatikan seperti yang akan ping apabila pos atau halaman yang dicipta.

en: While saving with WordPress your site, will tell Googlebot about new content this should help getting your pages indexed faster, there is no delay in sending to google as google should be allowed to be notified at time of publishing.
ms_MY: Ketika menyimpan dengan WordPress tapak anda akan memberitahu Googlebot tentang kandungan baru ini harus membantu mendapatkan halaman anda diindeks lebih cepat, tidak ada delay dalam pengiriman untuk google sebagai google harus dibenarkan untuk diberitahu di masa penerbitan.

en: WordPress block library is great, but did you know there are several css files that have to be turned on in order to make this work.  Depending upon your theme and setup this plugin will turn off the default styles allowing your website to write your own styles for WordPress blocks.
ms_MY: WordPress blok perpustakaan besar, tetapi apakah anda tahu ada beberapa css fail yang telah dihidupkan dalam usaha untuk membuat kerja-kerja ini. Bergantung kepada anda tema dan persediaan ini pasangkan akan mematikan lalai gaya yang membolehkan anda web untuk menulis gaya anda sendiri untuk WordPress blok.

en: WordPress Database Table Prefix
ms_MY: Pangkalan Data WordPress Meja Awalan

en: WordPress installs an emoji font by default this can slow your site down. This is called render blocking, as all fonts add time and block a page from rendering instantly.
ms_MY: WordPress memasang smiley font oleh default ini boleh perlahan anda laman ke bawah. Ini adalah dipanggil menyebabkan menyekat, seperti semua font tambah masa dan blok halaman dari persembahan dengan serta-merta.

note: Description of the plugin
en: Wordpress plugin for speed, security, analytics, vitals, caching, and modern browsers.  Consolidate the features of many plugins, and add features that make sense.
ms_MY: Wordpress pasangkan untuk kelajuan, keselamatan analisis, tanda-tanda vital, cache, dan pelayar moden. Menyatukan ciri-ciri banyak dibuka dan menambahkan ciri-ciri yang masuk akal.

en: XMLRPC Disabled
ms_MY: XMLRPC Dilumpuhkan

en: XMLRPC is a function that allows you to publish to your website via the WordPress app or another connected website.  This server runs well and is enabled by default.  WordPress did not account for the millions of bot that try to break into your site using this method.  Turning this off by default will disable the potential threats.
ms_MY: XMLRPC adalah sebuah fungsi yang membolehkan kau untuk menerbitkan anda web melalui WordPress aplikasi atau lain yang berkaitan web. Pelayan ini berjalan dengan baik dan diaktifkan oleh default. WordPress tidak kira berjuta-juta bot yang cuba untuk memecah masuk ke dalam laman web anda menggunakan metode ini. Beralih ini off oleh lalai akan mematikan ancaman yang potensial.

en: Yes
ms_MY: Ya

en: You can write to the
ms_MY: Anda boleh menulis kepada

en: You do not have write permissions for the
ms_MY: Anda tidak perlu menulis kebenaran untuk

en: You have exceeded your allocated page views for the current month. Please visit our plans, use code 'Upgrade77' to upgrade
ms_MY: Kau telah melebihi anda diperuntukkan paparan halaman untuk bulan ini. Silahkan kunjungi kami pelan-pelan, gunakan kod 'Upgrade77' untuk upgrade

en: You Own This
ms_MY: Anda Memiliki Ini

en: Your Account
ms_MY: Anda Akaun

en: Your Apps
ms_MY: Aplikasi Anda

en: Your Available Apps
ms_MY: Anda Ada Aplikasi
