Dev.Land - en to el translation catalogue (226 entries)

note: Page title
en: - IP Bans
el: - IP Απαγορεύσεις

note: Page title
en: - Real-Time
el: - Σε Πραγματικό Χρόνο

note: Page title
en: - Settings
el: - Ρυθμίσεις

en: Add jQuery library for inline script compatibility
el: Προσθήκη jQuery βιβλιοθήκη για την ενσωματωμένη δέσμη ενεργειών συμβατότητας

en: Add to Dev.Land dashboard vital information on your WordPress website
el: Προσθέστε σε Dev.Γη ταμπλό ζωτικής σημασίας πληροφορίες σχετικά με την ιστοσελίδα σας WordPress

en: Advanced Settings
el: Ρυθμίσεις Για Προχωρημένους

en: Allow Google to be notified that your site has new content
el: Επιτρέπει στην Google να ειδοποιηθείτε ότι το site σας έχει νέο περιεχόμενο

en: App Settings
el: App Ρυθμίσεις

en: Are you using a WordPress Block Theme, or Theme with Child Theme Header
el: Είστε χρησιμοποιώντας ένα WordPress Μπλοκ Θέμα ή ένα Θέμα με το Θέμα του Παιδιού Κεφαλίδα

en: Available Memory
el: Η Διαθέσιμη Μνήμη

en: Available memory at 30% or greater
el: Η διαθέσιμη μνήμη στο 30% ή και μεγαλύτερη

en: AVIF (AV1 Image File Format) is a cutting-edge image format that leverages the power of the AV1 video codec to deliver exceptional image compression while maintaining high visual quality. It employs advanced techniques to significantly reduce file sizes without compromising image fidelity, making it an ideal choice for efficient web and digital content delivery.
el: AVIF (AV1 Image File Format) είναι μια πρωτοποριακή μορφή εικόνας που αξιοποιεί τη δύναμη του AV1 κωδικοποιητή βίντεο για να παραδώσει εξαιρετική συμπίεση εικόνας, διατηρώντας παράλληλα υψηλή οπτική ποιότητα. Χρησιμοποιεί προηγμένες τεχνικές για να μειώσει σημαντικά τα μεγέθη των αρχείων, χωρίς να διακυβεύεται η πιστότητα της εικόνας, γεγονός που το καθιστά ιδανική επιλογή για την αποτελεσματική web και το ψηφιακό περιεχόμενο παράδοσης.

en: AVIF Conversion
el: AVIF Μετατροπής

en: Ban pages to your website by request.
el: Απαγόρευση σελίδες στην ιστοσελίδα σας με το αίτημα.

en: Ban requests to your website by IP address.
el: Απαγόρευση αιτήσεις για την ιστοσελίδα σας από τη διεύθυνση IP.

en: Batch Size
el: Το Μέγεθος Της Παρτίδας

en: Block external access to publishing on your website
el: Μπλοκ εξωτερική πρόσβαση για δημοσίευση στην ιστοσελίδα σας

en: Browser Banning
el: Πρόγραμμα Περιήγησης Απαγόρευση

en: Browser Type
el: Τον Τύπο Του Προγράμματος Περιήγησης

note: Author of the plugin
en: Bryan Lynn
el: Bryan Λιν

en: Cache Policy
el: Cache Πολιτική

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: CF7 is one of the most popular form builders in WordPress, however it can add a lot of resources for styles, ajax scripts, and more that can bloat your performance.  Our recommendation is to load these scripts onto the pages you need them on.
el: CF7 είναι ένα από τα πιο δημοφιλή κατασκευαστές έντυπο στο WordPress, ωστόσο, μπορεί να προσθέσει πολλούς πόρους για το στυλ, ajax scripts, και άλλα που μπορεί να bloat την απόδοσή σας. Η πρότασή μας είναι να φορτώσετε αυτά τα σενάρια πάνω από τις σελίδες που χρειάζεστε τους.

en: Change App Settings
el: Να Αλλάξετε Τις Ρυθμίσεις Του App

en: Classic Styles
el: Κλασικό Στυλ

en: Clear Scripts
el: Σαφείς Δέσμες Ενεργειών

en: Combine your scripts into one script, which will save resource requests.
el: Συνδυάστε τις δέσμες ενεργειών σε ένα σενάριο, το οποίο θα σώσει πόρων αιτήματα.

en: Consider giving us a review
el: Να εξετάσει δίνοντάς μας μια κριτική

en: Contact Form 7
el: Φόρμα Επικοινωνίας 7

en: Content Security Policy
el: Το Περιεχόμενο Πολιτικής Ασφάλειας

en: Content-Security-Policy HTTP response header helps you reduce XSS risks on modern browsers by declaring which dynamic resources are allowed to load.
el: Περιεχόμενο, την Πολιτική Ασφάλειας, κεφαλίδα απόκρισης HTTP βοηθά να μειώσει XSS κινδύνους για τα σύγχρονα προγράμματα περιήγησης δηλώνοντας το οποίο δυναμική πόρων επιτρέπεται να φορτώσει.

en: Continue
el: Συνεχίστε

en: Conversion complete. Converted files
el: Η μετατροπή είναι πλήρης. Αρχεία που έχουν μετατραπεί

en: Conversion Progress
el: Μετατροπή Της Προόδου

en: Convert heavy inline styles to external files for FID, LCP to help user mobile load times.
el: Τη μετατροπή βαρέων inline στυλ σε εξωτερικά αρχεία για FID, LCP να βοηθήσει το χρήστη κινητό φορτίο φορές.

en: Convert Images to AVIF
el: Μετατροπή Εικόνων σε AVIF

en: Current Time
el: Τρέχουσα Ώρα

en: Custom Resource Folder (/assets/resources/)
el: Συνήθειας Πόρων Φάκελο (/περιουσιακών στοιχείων/πόρων/)

en: Customize Conversion Options: Adjust the conversion settings, including timeout limits, batch sizes, and quality, to align with your site's requirements.
el: Προσαρμόστε Επιλογές Μετατροπής: για να Προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις μετατροπής, συμπεριλαμβανομένου του χρονικού ορίου όρια, το μέγεθος της παρτίδας, και ποιότητα, για να ευθυγραμμιστεί με το site σας απαιτήσεις.

en: Dark
el: Σκούρο

en: Database Limit
el: Βάση Δεδομένων Όριο

en: Database Name
el: Όνομα Βάσης Δεδομένων

en: Define a path for a custom login
el: Να καθορίσετε μια διαδρομή για ένα έθιμο login

en: Dequeue all CSS and JS files
el: Dequeue όλα τα CSS και JS αρχεία

note: Name of the plugin
en: Dev.Land
el: Dev.Γη

en: Dev.Land Options
el: Dev.Γη Επιλογές

en: Direct Page Views
el: Άμεση Σελίδα Θέα

en: directory
el: κατάλογος

en: directory does not exist
el: κατάλογος δεν υπάρχει

en: directory exist
el: κατάλογο υπάρχουν

en: Disable Classic Wordpress Bloat for a faster website
el: Απενεργοποίηση Classic Wordpress Bloat για την ταχύτερη ιστοσελίδα

en: Disables srcset in featured posts as WordPress enables this by default
el: Απενεργοποιεί srcset σε σημαντικές θέσεις, όπως το WordPress επιτρέπει αυτό από προεπιλογή

en: Do you wish to force .webp paths, as some file migrated need this
el: Θέλετε να ισχύει .webp μονοπάτια, όπως κάποιο αρχείο μετανάστευσαν ανάγκη αυτή

en: Does your theme use inline JavaScript?
el: Το θέμα σας χρήση inline JavaScript;

en: Emoji Disable
el: Emoji Απενεργοποιήσετε

en: Enable 'Plugin Hidden' Mode
el: Ενεργοποίηση "Plugin Κρυφό" Λειτουργία

en: Enable This App
el: Να Ενεργοποιήσετε Αυτό Το App

en: Enhanced Loading
el: Βελτιωμένη Φόρτωση

en: Enjoy Faster Loading: Once the conversions are complete, your site will benefit from faster loading times and improved overall performance.
el: Απολαύστε Ταχύτερη Φόρτωση: Όταν οι μετατροπές είναι πλήρης, το site σας θα επωφεληθούν από την ταχύτερη φόρτωση φορές και βελτιωμένη συνολική απόδοση.

en: Enter a relative url like /login/
el: Εισάγετε μια σχετική διεύθυνση url, όπως το /login/

en: files have been successfully converted so far
el: αρχεία που έχουν μετατραπεί με επιτυχία μέχρι στιγμής

note: Page title
en: Firewall
el: Το τείχος προστασίας

en: Firewall IP Bans
el: Το τείχος προστασίας IP Απαγορεύσεις

en: Firewall Settings
el: Τις Ρυθμίσεις Του Τείχους Προστασίας

en: For a better user experience Google suggests to load your images above the fold preloaded, which allows users to not have to wait for the image to load.
el: Για την καλύτερη εμπειρία του χρήστη, η Google προτείνει να φορτώσετε τις εικόνες σας πάνω από το φορές, εκ των προτέρων, το οποίο επιτρέπει στους χρήστες να μην χρειάζεται να περιμένετε για την εικόνα για να φορτώσετε.

en: Force your WordPress site to ignore background processes upon saving.
el: Ισχύει το WordPress site σας να αγνοήσει τις διαδικασίες υποβάθρου κατά την αποθήκευση.

en: free
el: δωρεάν

en: Generate posts and page into cached files from the database.
el: Δημιουργούν θέσεις και σελίδα σε αποθηκευμένα αρχεία από τη βάση δεδομένων.

en: Get analytics on live traffic on your website.
el: Πάρτε το analytics σε ζωντανή κίνηση στην ιστοσελίδα σας.

en: Get some user data and traffic analysis of what is popular on your website.
el: Πάρτε μερικά δεδομένα των χρηστών και την κυκλοφορία ανάλυση για το τι είναι δημοφιλές στην ιστοσελίδα σας.

en: Getting Started
el: Ξεκινώντας

en: Have your browser, secure your website and reduce XSS risks.
el: Έχουν browser σας, ασφαλίστε το website σας και να μειώσει XSS κινδύνους.

en: Having a cache policy will have the resources requested less often.
el: Έχοντας μια cache πολιτικής θα έχουν τους πόρους που ζητούνται λιγότερο συχνά.

en: Helping Fonts, CSS, and JS preload faster.
el: Βοηθώντας Γραμματοσειρές, CSS και JS προφόρτιση πιο γρήγορα.

en: Hide your plugins from bots and external requests.
el: Απόκρυψη plugins σας από bots και εξωτερικές απαιτήσεις.

en: Hire Experts
el: Προσλαμβάνουν Εμπειρογνώμονες

en: Ideal settings
el: Ιδανικές ρυθμίσεις

en: Images
el: Εικόνες

en: Images load quicker when visible, when detected in the viewport.
el: Εικόνες φορτώσει πιο γρήγορα όταν είναι ορατός, όταν εντοπίστηκε στο παράθυρο προβολής.

en: Inline Style Conversion
el: Inline Στυλ Μετατροπής

en: Install Available
el: Εγκατάσταση Διαθέσιμη

en: Installed
el: Εγκατεστημένο

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: IP Banning
el: IP Απαγόρευση

en: IP Bans
el: IP Απαγορεύσεις

en: is enabled
el: είναι ενεργοποιημένη

en: is not enabled
el: δεν είναι ενεργοποιημένη

en: is not supported
el: δεν υποστηρίζεται

en: is supported
el: υποστηρίζεται

en: Language and Options Reset
el: Γλώσσα και Επιλογές Επαναφοράς

en: Language and saved data has been reset.
el: Γλώσσα και τα αποθηκευμένα δεδομένα έχει γίνει επαναφορά.

en: Last 24 hours
el: Τελευταίες 24 ώρες

en: Last 3 Months
el: Τελευταίους 3 Μήνες

en: Last 30 minutes
el: 30 λεπτά

en: Last 6 Months
el: Τους Τελευταίους 6 Μήνες

en: Last Month
el: Τον Περασμένο Μήνα

en: Last Week
el: Την Περασμένη Εβδομάδα

en: Last Year
el: Πέρυσι

en: Less Resources, Better preloading, Optmized delivery of files.
el: Λιγότερους Πόρους, Καλύτερα προφόρτισης, Optmized παράδοση των αρχείων.

en: Light
el: Το φως

en: Limit the posts per page set in Wordpress.
el: Όριο τις θέσεις ανά σετ σελίδα σε Wordpress.

en: Load forms faster for speed and vital performance
el: Φορτίο μορφές πιο γρήγορα για την ταχύτητα και την ζωτικής σημασίας απόδοση

en: Load More Items
el: Τοποθετήστε Περισσότερα Στοιχεία

en: Load site resources in the browser, before the page renders
el: Φορτίο πόροι ιστοσελίδας στον browser, πριν το καθιστά σελίδα

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Locked Down
el: Κλειδωμένο

en: Login Mover
el: Είσοδος Mover

en: Loose
el: Χαλαρά

en: Max Memory Limit
el: Ανώτατο Όριο Μνήμης

en: Max Memory Limit at
el: Ανώτατο Όριο Μνήμης στο

en: Merge Speed
el: Συγχώνευση Ταχύτητα

en: Monitor Progress: You can monitor the progress of conversions and view the list of successfully converted images directly from the plugin's interface.
el: Παρακολούθηση της Προόδου: Μπορείτε να παρακολουθείτε την πρόοδο των μετατροπών και να προβάλετε τη λίστα με επιτυχία μετατραπεί εικόνες απευθείας από το plugin interface.

en: Most WordPress websites have no easy way to be informed of outdated settings or php modules, with site vitals we can quickly tell which areas of our website need to be improved.  Our dials will install on our main page, please note that green is ideal setting and yellow is a bit less than ideal and red could use some improvements.  Clicking on the dials will enable more details about your website.
el: Πιο WordPress ιστοσελίδες που δεν έχουν καμία εύκολος τρόπος για να ενημερώνεται σχετικά με παρωχημένες ρυθμίσεις ή php modules, με το site ζωτικά όργανα μπορούμε γρήγορα να το πεις σε ποιες περιοχές της ιστοσελίδας μας πρέπει να βελτιωθεί. Μας καλεί θα εγκαταστήσει στην κεντρική σελίδα μας, παρακαλούμε να σημειώσετε ότι το πράσινο είναι το ιδανικό σκηνικό και το κίτρινο είναι λίγο λιγότερο από το ιδανικό και το κόκκινο θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει κάποια βελτίωση. Κάνοντας κλικ στο καντράν θα επιτρέψει περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με την ιστοσελίδα σας.

en: Motion
el: Κίνηση

en: Moves the url to login to your Wordpress website
el: Μετακινεί το url για να συνδεθείτε με την ιστοσελίδα σας Wordpress

en: Moving your inline styles into a seperate file will help with load times and performance.
el: Μετακινώντας το inline στυλ σε ένα ξεχωριστό αρχείο θα σας βοηθήσει με τους χρόνους φόρτωσης και την απόδοση.

en: Naturally there is no limit to how many object can be returned in WorPress which can allow users to request thousands of objects if the query allows it, using Database limit will change that to only be 10 per page.  There is no limit for logged in admins.
el: Φυσικά, δεν υπάρχει όριο στο πόσες αντικείμενο μπορεί να επιστραφεί σε WorPress η οποία μπορεί να επιτρέψει στους χρήστες να ζητούν χιλιάδες αντικείμενα, αν το ερώτημα το επιτρέπει, με χρήση βάσης Δεδομένων το όριο θα αλλάξει αυτό μόνο 10 ανά σελίδα. Δεν υπάρχει όριο για συνδεδεμένοι admins.

en: Next Generation image format
el: Επόμενη Γενιά μορφή εικόνας

en: No
el: Όχι

en: No conversion progress available. Click the 'Convert Images to AVIF' button to start the conversion.
el: Καμία πρόοδος μετατροπή διαθέσιμα. Κάντε κλικ στο "Μετατροπή Εικόνων σε AVIF" κουμπί για να ξεκινήσει η μετατροπή.

en: No data available for this time frame.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα δεδομένα για αυτό το χρονικό πλαίσιο.

en: No files were converted.
el: Δεν υπάρχουν αρχεία που έχουν μετατραπεί.

en: Object Cache
el: Αντικείμενο Cache

en: Object Cache is a great way to have the database transactions skip certain pieces to load in that are called over and over.
el: Αντικείμενο Cache είναι ένας πολύ καλός τρόπος για να έχετε τις συναλλαγές της βάσης δεδομένων παραλείψετε ορισμένα κομμάτια για το φορτίο που καλούνται ξανά και ξανά.

en: of
el: του

en: Off
el: Από

en: On
el: Στις

en: Optimize
el: Βελτιστοποίηση

en: or
el: ή

en: or greater
el: ή μεγαλύτερη

en: Organic Page Views
el: Οργανικό Σελίδα Θέα

en: Our custom analytics on your website without slowing down your website
el: Το έθιμο analytics στην ιστοσελίδα σας, χωρίς να επιβραδύνουν την ιστοσελίδα σας

en: Our firewall will allow your website to ban users, requests, ip addresses, and more.  This helps with having a more secure website.
el: Μας firewall θα επιτρέπει την ιστοσελίδα σας για να απαγορεύσει στους χρήστες, τις αιτήσεις, τις διευθύνσεις ip, και άλλα. Αυτό βοηθά στο να έχεις μια πιο ασφαλή ιστοσελίδα.

en: Page
el: Σελίδα

en: Page Banning
el: Σελίδα Απαγόρευση

en: Page Cache
el: Σελίδα Cache

en: Page Caching for (pages, and posts). Caching (stored for 30 days), cleared via CRON after 30 days for server optimization. Cached files autoupdating as changes are published. Page caching will solve one of the complexities with WordPress, you can save server resources and connections in order to deliver an optimized website.
el: Προσωρινή αποθήκευση σελίδας για σελίδες και θέσεις). Προσωρινή αποθήκευση (αποθηκεύονται για 30 ημέρες), εκκαθαρίζονται μέσω CRON μετά από 30 ημέρες για τη βελτιστοποίηση διακομιστή. Προσωρινά αρχεία autoupdating ως αλλαγές δημοσιεύονται. Σελίδα caching θα λύσει μια από τις πολυπλοκότητες με το WordPress, μπορείτε να αποθηκεύσετε τους πόρους του διακομιστή και τις συνδέσεις, προκειμένου να παραδώσει μια βελτιστοποιημένη ιστοσελίδα.

en: Page Limit
el: Σελίδα Όριο

en: Page Slug
el: Σελίδα Slug

en: Page Views
el: Σελίδα Θέα

en: Performance
el: Απόδοση

en: Please help us improve %2$s! If you opt-in, some data about your usage of %2$s will be sent to %5$s. If you skip this, that's okay! %2$s will still work just fine.
el: Παρακαλώ βοηθήστε μας να βελτιώσουμε το %2$s! Αν σας opt-in, ορισμένα δεδομένα σχετικά με την χρήση του %2$s θα σταλεί %5$s. Αν παραλείψετε αυτό, αυτό είναι εντάξει! %2$s θα συνεχίσει να λειτουργεί μια χαρά.

en: Plugin Hidden
el: Plugin Κρυφό

en: Powerup your website from slow to fast, with Dev.Land, we will help deliver your site optimized, secure, with great performance.
el: Powerup ιστοσελίδα σας από αργό γρήγορα, με Dev.Γη, εμείς θα σας βοηθήσει να παραδώσει το site σας βελτιστοποιούνται, ασφαλή, με μεγάλη απόδοση.

en: Preload Images Above Fold
el: Φορτώστε Εκ Των Προτέρων Τις Εικόνες Παραπάνω Φορές

en: Preloading images and resources, for best performance this preloading code will detect resources is on each page and then tell the browser to preload those files.
el: Preloading εικόνες και πόρων, για την καλύτερη απόδοση αυτό το preloading κώδικα θα εντοπίσει πόρους που είναι σε κάθε σελίδα και, στη συνέχεια, πες το πρόγραμμα περιήγησης για να φορτώνουν εκ των προτέρων αυτά τα αρχεία.

en: Protect your website from breakins.  Using our login mover will do just that.  We block the default WordPress login path and change it to website.com/devland-login/ which will make your site more secure.  We also block access to the user list api, so hackers do not know the account name to potentially login. Please remember the login path.
el: Προστασία ιστοσελίδα σας από breakins. Χρησιμοποιώντας το login mover, θα κάνουμε ακριβώς αυτό. Θα μπλοκάρει το προεπιλεγμένο WordPress login path και να το αλλάξετε σε website.com/devland-login/ που θα κάνουν το site σας πιο ασφαλή. Πρέπει επίσης να εμποδίσει την πρόσβαση του χρήστη λίστα api, έτσι ώστε οι hackers δεν ξέρω το όνομα του λογαριασμού για να δυνητικά να συνδεθείτε. Παρακαλούμε να θυμάστε το login διαδρομή.

en: Protect your website from intruders, bad requests, and bots.
el: Προστασία ιστοσελίδα σας από τους εισβολείς, κακά τα αιτήματα, και τα bots.

en: Purchase
el: Αγορά

en: Quality
el: Ποιότητα

en: Read our change log
el: Διαβάστε την αλλαγή log

en: Read our documentation overview
el: Διαβάστε την τεκμηρίωση επισκόπηση

en: Reading about optimized cache we determined that 90 days for most resources like videos, css, and js are okay.  However more requested items like images and fonts get a 365 day policy which makes them not really get updated.  Images get a new path even upon reloaded so this is not an issue.  Clearing cache on files or serving files with a version number also will get the latest.
el: Διαβάζοντας για βελτιστοποιημένη cache διαπιστώσαμε ότι το 90 μέρες για τους περισσότερους πόρους, όπως βίντεο, css και js είναι εντάξει. Ωστόσο, ζήτησε περισσότερα στοιχεία, όπως εικόνες και τις γραμματοσειρές πάρει 365 ημερών, πολιτική που κάνει τους δεν είναι ενημερωμένο. Εικόνων πάρτε μια νέα πορεία, ακόμη και κατά reloaded έτσι, αυτό δεν είναι ένα ζήτημα. Εκκαθάριση της προσωρινής μνήμης για αρχεία ή εξυπηρετούν τα αρχεία με αριθμό έκδοσης, επίσης, θα πάρετε την τελευταία.

en: Real-Time Analytics
el: Σε Πραγματικό Χρόνο Analytics

en: Realtime
el: Σε πραγματικό χρόνο

en: Removal of WordPress Emoji library, in performance tests this shows to slow down.
el: Αφαίρεση του WordPress βιβλιοθήκη Emoji, σε δοκιμές επιδόσεων αυτό δείχνει να επιβραδύνει.

en: Remove all scripts, just use combine.min.js
el: Αφαιρέστε όλα τα σενάρια, απλά χρησιμοποιήστε combine.min.js

en: Resource Sync
el: Πόρων Συγχρονισμού

en: Resources (sort or delete below)
el: Πόρων (είδος ή να διαγράψετε παρακάτω)

en: Save Local
el: Αποθήκευση Τοπική

en: Script Resources
el: Σενάριο Πόρων

en: Security
el: Ασφάλεια

en: See our demo videos on getting started
el: Δείτε το βίντεο επίδειξης για να ξεκινήσετε

en: See what is happening Real-Time with your website.
el: Δείτε τι συμβαίνει σε Πραγματικό Χρόνο με την ιστοσελίδα σας.

en: See which bots are crawling your site, and ban them.
el: Δείτε ποια bots σέρνεται το site σας, και την απαγόρευση τους.

en: Select Your Security Level, Loose is recommended as Strict will disable iframes, and object code, and Locked Down will also disable inline styles and scripts sometimes causing problems, and also disabling third party resources.
el: Επιλέξτε το Επίπεδο Ασφαλείας Σας, Χαλαρά συνιστάται ως Αυστηρή θα απενεργοποιήσετε iframes, και αντικειμενικού κώδικα, και Κλειδωμένο θα απενεργοποιήσει επίσης inline στυλ και τα σενάρια που μερικές φορές δημιουργεί προβλήματα, και επίσης με την απενεργοποίηση του τρίτου πόρων.

en: Serve up .webp images for enhanced performance
el: Σερβίρουμε .webp εικόνες για την ενισχυμένη απόδοση

en: Services
el: Υπηρεσίες

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Site Analytics
el: Web Analytics

en: Site Vitals
el: Το Site Ζωτικά Όργανα

en: Social Page Views
el: Κοινωνική Σελίδα Θέα

en: Speed Options
el: Επιλογές Ταχύτητας

en: SrcSet Disable
el: SrcSet Απενεργοποιήσετε

en: SrcSet is a mobile feature which the browser will request small image sizes for various screen sizes.  WordPress enabled this by default, but sometimes it can be taxing with 5 various sized images for each image, and the best option might be to just enable the 1 image.
el: SrcSet είναι ένα χαρακτηριστικό για κινητά την οποία το πρόγραμμα περιήγησης θα ζητήσει μικρά μεγέθη εικόνας για διάφορα μεγέθη οθόνης. Το WordPress είναι ενεργοποιημένη αυτή από προεπιλογή, αλλά μερικές φορές μπορεί να είναι η φορολόγηση με 5 διάφορα μεγέθους εικόνων για κάθε εικόνα, και η καλύτερη επιλογή μπορεί να είναι να ενεργοποιήσετε μόνο το 1 εικόνα.

en: Start the Conversion: Click the "Convert Images to AVIF" button to start the conversion process. Our plugin will handle the rest.
el: Ξεκινήστε τη Μετατροπή: κάντε Κλικ στο "Μετατροπή Εικόνων σε AVIF" κουμπί για να ξεκινήσει η διαδικασία μετατροπής. Plugin μας θα χειριστεί τα υπόλοιπα.

en: Starting the conversion from file
el: Ξεκινώντας τη μετατροπή από αρχείο

en: Strict
el: Αυστηρή

en: Subscription
el: Συνδρομή

en: Support
el: Υποστήριξη

en: Thanks For Being a Paid Member
el: Ευχαριστώ Για την Ύπαρξη ένα Πληρωμένη Μέλος

en: The
el: Το

en: The AVIF Image Conversion feature in our plugin empowers you to optimize and enhance your website's image performance by converting images to the highly efficient AVIF format. AVIF is a cutting-edge image format known for its exceptional compression efficiency without compromising image quality.
el: Το AVIF Εικόνας δυνατότητα Μετατροπής σε plugin μας δίνει τη δυνατότητα να βελτιστοποιήσετε και να ενισχύσει την ιστοσελίδα σας είναι η εικόνα της απόδοσης κατά τη μετατροπή των εικόνων σε ιδιαίτερα αποδοτική AVIF μορφή. AVIF είναι μια πρωτοποριακή μορφή εικόνας είναι γνωστή για την εξαιρετική συμπίεση απόδοση χωρίς συμβιβασμούς στην ποιότητα της εικόνας.

en: The cache has been cleared.
el: Η μνήμη cache έχει εκκαθαριστεί.

en: The scripts has been cleared.
el: Τα σενάρια που έχει εκκαθαριστεί.

en: Theme
el: Το θέμα

en: This app is not available for toggling.
el: Αυτή η εφαρμογή δεν είναι διαθέσιμη για την εναλλαγή.

en: This is an all in one solution, this app will help most WordPress themes out of the box.  Please let us know if your theme has a special directory for css and js, as some tend to be several levels down from the root theme folder.  We will scan your root and sub directories, but if your theme has an additional sub directory please define it from your theme, we only support one additional folder.
el: Αυτό είναι όλα σε ένα λύση, αυτό το app θα σας βοηθήσει πιο WordPress θέματα έξω από το κουτί. Παρακαλούμε να μας ενημερώσετε αν το θέμα σας έχει ένα ειδικό κατάλογο για css και js, όπως κάποιοι τείνουν να είναι πολλά επίπεδα κάτω από τη ρίζα του φακέλου θέμα. Θα σαρώσει τον root και υπο-καταλόγους, αλλά αν το θέμα σας έχει ένα επιπλέον υπο-κατάλογο, παρακαλούμε να ορίσετε από το θέμα σας, θα υποστηρίξει μόνο έναν πρόσθετο φάκελο.

en: Timeout Limit (seconds)
el: Το όριο χρονικό Όριο (δευτερόλεπτα)

en: Today
el: Σήμερα

en: Traffic Type
el: Κυκλοφορίας Τύπος

en: Turn On
el: Ενεργοποιήστε

en: Turning this on, will take all scripts located inside your main theme inside the /js/ folder and combine them into one script this will allow mobile loading to be quicker.  Please also consider not combining anything that renders to the dom, as that will be faster not being combined.
el: Η ενεργοποίηση αυτής, θα λάβει όλα τα σενάρια που βρίσκονται στο εσωτερικό το κύριο θέμα σας μέσα στο /js/ φάκελο και να τις συνδυάσετε σε ένα σενάριο αυτό θα επιτρέψει το κινητό φόρτωσης να είναι ταχύτερη. Παρακαλούμε να εξετάσει, επίσης δεν συνδυάζοντας κάτι που καθιστά το dom, καθώς θα είναι πιο γρήγορα δεν είναι σε συνδυασμό.

en: Uninstall
el: Απεγκατάσταση

en: Unlock All Features
el: Ξεκλειδώστε Όλα Τα Χαρακτηριστικά

en: Upgrade
el: Αναβάθμιση

en: Upgrade to Install
el: Αναβάθμιση για να Εγκαταστήσετε

en: upload module
el: ανεβάστε την ενότητα

en: Usage
el: Χρήση

en: Used Memory
el: Μνήμη Που Χρησιμοποιείται

en: Used memory at
el: Μνήμη που χρησιμοποιείται στο

en: User Agent
el: Πράκτορα Χρήστη

en: User Agent Banning
el: Πράκτορα Χρήστη Για Την Απαγόρευση

en: Users
el: Οι χρήστες

en: Using Enhanced Loading will give you better FCP scores as your load times should not wait around as long.
el: Χρησιμοποιώντας Βελτιωμένη Φόρτωση θα σας δώσει την καλύτερη FCP σκορ ως το φορτίο φορές δεν θα πρέπει να περιμένουμε τόσο καιρό.

en: Using Object Cache will help speed up some common WordPress transactions.
el: Χρησιμοποιώντας Cache Αντικειμένων θα βοηθήσει να επιταχυνθεί κάποια κοινά WordPress συναλλαγές.

en: Version
el: Έκδοση

en: Views
el: Θέα

en: WebP has been around since 2010, and is becoming more of a standard in 2018.  You will need some server based packages for this to work.  Our recommendation is contact your host or website administrator.  This plugin allows .jpg, .png, .gif to be uploaded into .webp format which is about 60% less in file size making your website faster.  We have a redirect for assets uploaded if they exsist once this plugin is activated it should work well.  Please contact us if you need a backlog of files converted into webp.
el: WebP έχει περίπου από το 2010, και είναι όλο και περισσότερο ένα πρότυπο το 2018. Θα χρειαστείτε κάποιο διακομιστή που βασίζεται σε πακέτα για να λειτουργήσει. Η σύστασή μας είναι να επικοινωνήσετε με τον οικοδεσπότη σας ή το διαχειριστή της ιστοσελίδας. Αυτό το plugin επιτρέπει .jpg, .png, .gif για να φορτωθούν σε .webp format το οποίο είναι περίπου 60% λιγότερο στο μέγεθος των αρχείων κάνοντας την ιστοσελίδα σας πιο γρήγορα. Έχουμε μια ανακατεύθυνση για τα περιουσιακά στοιχεία ανεβάσει αν exsist μια φορά αυτό το plugin είναι ενεργοποιημένο θα πρέπει να λειτουργεί καλά. Παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας αν χρειάζεστε ένα σωρό αρχεία μετατρέπονται σε webp.

en: While saving with WordPress your site might request to send your data out to 3rd party plugins for different application usage, and functions.  Enabling this local option only will disable all wp_remote_get commands, it should allow those functions to run with empty data. If you enable this Ping Google will be disabled as that will ping upon a post or page being created.
el: Ενώ η εξοικονόμηση με το WordPress site σας μπορεί να σας ζητήσει να στείλετε τα δεδομένα σας σε 3rd party plugins για διάφορες χρήσης της εφαρμογής, και τις λειτουργίες του. Ενεργοποίηση αυτής της τοπικής επιλογή θα απενεργοποιήσετε όλες τις wp_remote_get εντολές, θα πρέπει να επιτρέψει σε αυτές τις λειτουργίες για να τρέξει με τα δεδομένα άδειο. Εάν ενεργοποιήσετε αυτήν τη Ping Google θα πρέπει να απενεργοποιηθεί, καθώς αυτό θα πινγκ επάνω σε μια θέση ή μια σελίδα που δημιουργείται.

en: While saving with WordPress your site, will tell Googlebot about new content this should help getting your pages indexed faster, there is no delay in sending to google as google should be allowed to be notified at time of publishing.
el: Ενώ η εξοικονόμηση με το WordPress site σας, θα σας πει Googlebot για νέο περιεχόμενο αυτό θα πρέπει να βοηθήσει να πάρει τις σελίδες σας στο ευρετήριο πιο γρήγορα, δεν υπάρχει καμία καθυστέρηση στην αποστολή για την google, όπως το google, θα πρέπει να επιτρέπεται να κοινοποιούνται κατά τη στιγμή της δημοσίευσης.

en: WordPress block library is great, but did you know there are several css files that have to be turned on in order to make this work.  Depending upon your theme and setup this plugin will turn off the default styles allowing your website to write your own styles for WordPress blocks.
el: WordPress βιβλιοθήκη μπλοκ είναι μεγάλη, αλλά ξέρατε ότι υπάρχουν πολλά αρχεία css που πρέπει να είναι ενεργοποιημένη για να κάνουν αυτό το έργο. Ανάλογα με το θέμα σας και την εγκατάσταση αυτό το plugin θα απενεργοποιήσετε το προεπιλεγμένο στυλ που επιτρέπει την ιστοσελίδα σας για να γράψετε το δικό σας στυλ για το WordPress μπλοκ.

en: WordPress Database Table Prefix
el: WordPress Βάση Δεδομένων Πρόθεμα Πίνακα

en: WordPress installs an emoji font by default this can slow your site down. This is called render blocking, as all fonts add time and block a page from rendering instantly.
el: WordPress εγκαθιστά ένα emoji γραμματοσειρά από προεπιλογή, αυτό μπορεί να επιβραδύνει το site σας κάτω. Αυτό είναι που ονομάζεται render αποκλεισμού, όπως όλες οι γραμματοσειρές προσθέσετε το χρόνο σας και να μπλοκάρει μια σελίδα από την παροχή αμέσως.

note: Description of the plugin
en: Wordpress plugin for speed, security, analytics, vitals, caching, and modern browsers.  Consolidate the features of many plugins, and add features that make sense.
el: Wordpress plugin για την ταχύτητα, την ασφάλεια, analytics, τα ζωτικά όργανα, την προσωρινή αποθήκευση, και τα σύγχρονα προγράμματα περιήγησης. Να παγιώσει τα χαρακτηριστικά του πολλά plugins, και να προσθέσετε τα χαρακτηριστικά που κάνουν αίσθηση.

en: XMLRPC Disabled
el: XMLRPC με Αναπηρία

en: XMLRPC is a function that allows you to publish to your website via the WordPress app or another connected website.  This server runs well and is enabled by default.  WordPress did not account for the millions of bot that try to break into your site using this method.  Turning this off by default will disable the potential threats.
el: XMLRPC είναι μια λειτουργία που σας επιτρέπει να δημοσιεύουν στον ιστοχώρο σας μέσω του WordPress app ή άλλη συνδεδεμένη ιστοσελίδα. Αυτό server τρέχει καλά και είναι ενεργοποιημένη από προεπιλογή. WordPress δεν αντιπροσωπεύουν τα εκατομμύρια των ρομπότ που προσπαθούν να σπάσει σε σας ιστοσελίδα χρησιμοποιώντας αυτή τη μέθοδο. Στροφή αυτό μακριά από προεπιλογή θα απενεργοποιήσετε τις πιθανές απειλές.

en: Yes
el: Ναι

en: You can write to the
el: Μπορείτε να γράψετε το

en: You do not have write permissions for the
el: Δεν έχετε δικαιώματα εγγραφής για το

en: You have exceeded your allocated page views for the current month. Please visit our plans, use code 'Upgrade77' to upgrade
el: Έχετε υπερβεί το κατανέμονται προβολές σελίδων για τον τρέχοντα μήνα. Παρακαλούμε επισκεφθείτε μας σχέδια, χρησιμοποιήστε τον κωδικό "Upgrade77' για την αναβάθμιση

en: You Own This
el: Δικό Σου Είναι Το

en: Your Account
el: Λογαριασμό Σας

en: Your Apps
el: Τις Εφαρμογές Σας

en: Your Available Apps
el: Σας Διαθέσιμες Εφαρμογές
