Dev.Land - en to nn_NO translation catalogue (222 entries)

en: - IP Bans
nn_NO: - IP-Forbud

en: - Settings
nn_NO: - Innstillinger

en: AVIF (AV1 Image File Format) is a cutting-edge image format that leverages the power of the AV1 video codec to deliver exceptional image compression while maintaining high visual quality. It employs advanced techniques to significantly reduce file sizes without compromising image fidelity, making it an ideal choice for efficient web and digital content delivery.
nn_NO: AVIF (AV1 Image File Format) er en cutting-edge bilde format som utnytter kraften av AV1 video kodek for å levere enestående bilde komprimering og samtidig opprettholde høy visuell kvalitet. Den bruker avanserte teknikker for å betydelig redusere fil størrelser uten at det går på bekostning bilde troskap, noe som gjør det til et ideelt valg for effektiv web og digitalt innhold levering.

en: AVIF Conversion
nn_NO: AVIF Konvertering

en: Add jQuery library for inline script compatibility
nn_NO: Legg til jQuery bibliotek for innebygde script-kompatibilitet

en: Add to Dev.Land dashboard vital information on your WordPress website
nn_NO: Legg til i Dev.Landet dashboard viktig informasjon på ditt WordPress nettsted

en: Advanced Settings
nn_NO: Avanserte Innstillinger

en: Allow Google to be notified that your site has new content
nn_NO: Det mulig for Google å bli varslet om at nettstedet ditt har nytt innhold

en: App Settings
nn_NO: App-Innstillinger

en: Are you using a WordPress Block Theme, or Theme with Child Theme Header
nn_NO: Bruker du WordPress Blokkere Tema, eller Temaet med Barn Tema Header

en: Available Memory
nn_NO: Tilgjengelig Minne

en: Available memory at 30% or greater
nn_NO: Tilgjengelig minne på 30% eller høyere

en: Ban pages to your website by request.
nn_NO: Forbudet sider til ditt nettsted ved forespørsel.

en: Ban requests to your website by IP address.
nn_NO: Forbudet forespørsler til nettstedet ditt via en IP-adresse.

en: Batch Size
nn_NO: Batch Størrelse

en: Block a UserAgent
nn_NO: Blokkere en UserAgent

en: Block external access to publishing on your website
nn_NO: Blokkere ekstern tilgang til å publisere på ditt nettsted

en: Browser Banning
nn_NO: Banning Nettleser

en: Browser Type
nn_NO: Type Nettleser

en: CF7 is one of the most popular form builders in WordPress, however it can add a lot of resources for styles, ajax scripts, and more that can bloat your performance.  Our recommendation is to load these scripts onto the pages you need them on.
nn_NO: CF7 er en av de mest populære formen utbyggere i WordPress, men det kan legge mye ressurser for stiler, ajax manus, og flere som kan bloat din ytelse. Vår anbefaling er å legge disse skript på sidene du trenger dem på.

en: Cancel
nn_NO: Avbryt

en: Categories
nn_NO: Kategorier

en: Change App Settings
nn_NO: Endre App-Innstillinger

en: Classic Styles
nn_NO: Klassisk Stil

en: Clear Cache
nn_NO: Slett Cache

en: Clear Scripts
nn_NO: Klart Skript

en: Combine your scripts into one script, which will save resource requests.
nn_NO: Kombinere dine skript i en script, som vil spare ressurser forespørsler.

en: Consider giving us a review
nn_NO: Vurdere å gi oss en gjennomgang

en: Contact Form 7
nn_NO: Kontakt Skjema 7

en: Content-Security-Policy HTTP response header helps you reduce XSS risks on modern browsers by declaring which dynamic resources are allowed to load.
nn_NO: Innhold-Sikkerhet-Policy HTTP-svar header hjelper deg med å redusere XSS risiko på moderne nettlesere ved å erklære som dynamiske ressurser som er lov å laste.

en: Continue
nn_NO: Fortsett

en: Conversion Progress
nn_NO: Konverteringen Fremgang

en: Conversion complete. Converted files
nn_NO: Konverteringen er fullført. Konverterte filer

en: Convert Images to AVIF
nn_NO: Konvertere Bilder til AVIF

en: Convert heavy inline styles to external files for FID, LCP to help user mobile load times.
nn_NO: Konvertere tunge inline styles til eksterne filer for FID, LCP for å hjelpe brukeren mobile legg ganger.

en: Current Time
nn_NO: Gjeldende Klokkeslett

en: Custom Resource Folder (/assets/resources/)
nn_NO: Tilpasset Ressurs-Mappen (/eiendeler/ressurser/)

en: Customize Conversion Options: Adjust the conversion settings, including timeout limits, batch sizes, and quality, to align with your site's requirements.
nn_NO: Tilpasse Konvertering Alternativer: Justere konvertering innstillinger, inkludert venting grenser, batch-størrelser og-kvalitet, for å justere med nettstedets behov.

en: Dark
nn_NO: Mørk

en: Database Limit
nn_NO: Database Grense

en: Database Name
nn_NO: Databasenavn

en: Define a path for a custom login
nn_NO: Angi en bane for en tilpasset logg inn

en: Dequeue all CSS and JS files
nn_NO: Dequeue alle CSS og JS-filer

en: Dev.Land Options
nn_NO: Dev.Landet Valg

en: Direct Page Views
nn_NO: Direkte Sidevisninger

en: Disable Classic Wordpress Bloat for a faster website
nn_NO: Deaktiver Klassiske Wordpress Bloat for en raskere nettside

en: Disables srcset in featured posts as WordPress enables this by default
nn_NO: Deaktiverer srcset i utvalgte innlegg som WordPress gjør dette som standard

en: Do you wish to force .webp paths, as some file migrated need this
nn_NO: Ønsker du å tvinge .webp-baner, som noen fil overført trenger dette

en: Does your theme use inline JavaScript?
nn_NO: Gjør ditt tema bruk inline JavaScript?

en: Emoji Disable
nn_NO: Emoji Deaktivere

en: Enable 'Plugin Hidden' Mode
nn_NO: Aktiver 'Plugin Skjult" Modus

en: Enable This App
nn_NO: Aktiver Denne Appen

en: Enhanced Loading
nn_NO: Forbedret Lasting

en: Enjoy Faster Loading: Once the conversions are complete, your site will benefit from faster loading times and improved overall performance.
nn_NO: Nyt Raskere Lasting: Når konverteringen er fullført, ditt nettsted vil dra nytte av raskere innlasting og forbedret den generelle ytelsen.

en: Enter a relative url like /login/
nn_NO: Skriv inn en relativ url-adresse som /login/

en: Firewall
nn_NO: Brannmur

en: Firewall IP Bans
nn_NO: Brannmur IP-Forbud

en: Firewall Settings
nn_NO: Firewall-Innstillinger

en: For a better user experience Google suggests to load your images above the fold preloaded, which allows users to not have to wait for the image to load.
nn_NO: For en bedre brukeropplevelse Google foreslår å laste bildene over på brett med forhåndsinstallert programvare, som tillater brukere å ikke å vente på bildet for å laste.

en: Force your WordPress site to ignore background processes upon saving.
nn_NO: Styrke din WordPress nettstedet for å ignorere bakgrunn prosesser ved lagring.

en: Generate posts and page into cached files from the database.
nn_NO: Generere innlegg og siden til bufrede filer fra databasen.

en: Get analytics on live traffic on your website.
nn_NO: Få analytics på live trafikken på nettstedet ditt.

en: Get some user data and traffic analysis of what is popular on your website.
nn_NO: Få noen bruker data og trafikk analyse av hva som er populært på ditt nettsted.

en: Getting Started
nn_NO: Komme I Gang

en: Have your browser, secure your website and reduce XSS risks.
nn_NO: Har din nettleser, sikre ditt nettsted og redusere XSS risiko.

en: Having a cache policy will have the resources requested less often.
nn_NO: Å ha en buffer for personvern vil ha ressurser bedt om mindre ofte.

en: Helping Fonts, CSS, and JS preload faster.
nn_NO: Hjelpe Skrifter, CSS og JS preload raskere.

en: Hide your plugins from bots and external requests.
nn_NO: Skjule din plugins fra roboter og eksterne forespørsler.

en: Hire Experts
nn_NO: Leie Eksperter

en: IP Address
nn_NO: IP-Adressen

en: IP Banning
nn_NO: IP-Forbud

en: IP Bans
nn_NO: IP-Forbud

en: Ideal settings
nn_NO: Ideelle innstillinger

en: Images
nn_NO: Bilder

en: Images load quicker when visible, when detected in the viewport.
nn_NO: Bilder lastes inn raskere når du er synlig, når de oppdages i viewport.

en: Inline Style Conversion
nn_NO: Innebygd Stil Konvertering

en: Install Available
nn_NO: Installer Tilgjengelig

en: Installed
nn_NO: Installert

en: Language and Options Reset
nn_NO: Språk og Valg Reset

en: Language and saved data has been reset.
nn_NO: Språk og lagrede data har blitt tilbakestilt.

en: Last 24 hours
nn_NO: Siste 24 timer

en: Last 3 Months
nn_NO: Siste 3 Måneder

en: Last 30 minutes
nn_NO: Siste 30 minutter

en: Last 6 Months
nn_NO: Siste 6 Måneder

en: Last Month
nn_NO: Siste Måned

en: Last Week
nn_NO: Siste Uken

en: Last Year
nn_NO: Siste År

en: Less Resources, Better preloading, Optmized delivery of files.
nn_NO: Mindre Ressurser, Bedre forhåndslaste, Optmized levering av filer.

en: Light
nn_NO: Lys

en: Limit the posts per page set in Wordpress.
nn_NO: Begrense innlegg per side satt i Wordpress.

en: Load More Items
nn_NO: Legg Inn Flere Elementer

en: Load forms faster for speed and vital performance
nn_NO: Legg skjemaer raskere for hastighet og vital ytelse

en: Load site resources in the browser, before the page renders
nn_NO: Legg nettsted ressurser i nettleseren, før side gjengir

en: Location
nn_NO: Beliggenhet

en: Locked Down
nn_NO: Låst Ned

en: Login Mover
nn_NO: Logg Inn Flyttebyrå

en: Logs
nn_NO: Logger

en: Loose
nn_NO: Løs

en: Max Memory Limit
nn_NO: Maks Minne Grense

en: Max Memory Limit at
nn_NO: Maks Minne Grense

en: Merge Speed
nn_NO: Flett Hastighet

en: Monitor Progress: You can monitor the progress of conversions and view the list of successfully converted images directly from the plugin's interface.
nn_NO: Overvåke Utvikling: Du kan overvåke fremdriften av konverteringer og vise listen over konvertert bilder direkte fra plugin-grensesnitt.

en: Most WordPress websites have no easy way to be informed of outdated settings or php modules, with site vitals we can quickly tell which areas of our website need to be improved.  Our dials will install on our main page, please note that green is ideal setting and yellow is a bit less than ideal and red could use some improvements.  Clicking on the dials will enable more details about your website.
nn_NO: De fleste WordPress nettsteder har ingen enkel måte å bli informert av utdaterte innstillinger eller php moduler, med nettstedet avgjørelser vi kan raskt fortelle hvilke områder av nettstedet vårt behov for å bli bedre. Våre ringer vil installere på hovedsiden vår, vær oppmerksom på at grønn er ideelle innstillingen og gul er litt mindre enn ideell og rød kunne bruke noen forbedringer. Ved å klikke på hjulene, vil aktivere flere detaljer om ditt nettsted.

en: Motion
nn_NO: Bevegelse

en: Moves the url to login to your Wordpress website
nn_NO: Flytter url for å logge inn på din Wordpress nettsted

en: Moving your inline styles into a seperate file will help with load times and performance.
nn_NO: Flytte din inline styles inn i en egen fil, som vil hjelpe med lasting og ytelse.

en: Naturally there is no limit to how many object can be returned in WorPress which can allow users to request thousands of objects if the query allows it, using Database limit will change that to only be 10 per page.  There is no limit for logged in admins.
nn_NO: Selvsagt er det er ingen grense for hvor mange objektet kan bli returnert i WorPress som kan tillate brukere å be om tusenvis av gjenstander hvis spørringen gjør det, ved hjelp av Database grensen vil endre det å bare være 10 per side. Det er ingen grense for logget inn admins.

en: Next Generation image format
nn_NO: Neste Generasjon bilde format

en: No
nn_NO: Ingen

en: No conversion progress available. Click the 'Convert Images to AVIF' button to start the conversion.
nn_NO: Ingen konverteringen fremgang tilgjengelig. Klikk på "Konverter Bilder til AVIF" - knappen for å starte konverteringen.

en: No data available for this time frame.
nn_NO: Ingen data tilgjengelig for dette tidsrommet.

en: No files were converted.
nn_NO: Ingen filer ble konvertert.

en: Object Cache
nn_NO: Objekt-Buffer

en: Object Cache is a great way to have the database transactions skip certain pieces to load in that are called over and over.
nn_NO: Objektet Cache er en flott måte å ha databasen transaksjoner hoppe over visse deler til å legge i det som er kalt over og over.

en: Off
nn_NO: Av

en: On
nn_NO: På

en: Optimize
nn_NO: Optimalisere

en: Organic Page Views
nn_NO: Organisk Sidevisninger

en: Our custom analytics on your website without slowing down your website
nn_NO: Våre tilpassede analytics på din nettside uten å bremse ned ditt nettsted

en: Our firewall will allow your website to ban users, requests, ip addresses, and more.  This helps with having a more secure website.
nn_NO: Våre brannmuren lar ditt nettsted til å utestenge brukere, forespørsler, ip-adresser, og mer. Dette hjelper med å ha en mer sikker nettside.

en: Page
nn_NO: Side

en: Page Banning
nn_NO: Side Banning

en: Page Cache
nn_NO: Cache -

en: Page Caching for (pages, and posts). Caching (stored for 30 days), cleared via CRON after 30 days for server optimization. Cached files autoupdating as changes are published. Page caching will solve one of the complexities with WordPress, you can save server resources and connections in order to deliver an optimized website.
nn_NO: Side Caching) for (sider og innlegg). Caching (lagret i 30 dager), ryddet via CRON etter 30 dager for server optimalisering. Bufrede filer autoupdating endringer som er publisert. Side caching vil løse en av kompleksiteten med WordPress, kan du lagre server ressurser og forbindelser for å levere en optimalisert nettsted.

en: Page Limit
nn_NO: Side Grense

en: Page Slug
nn_NO: Side Slug

en: Page Views
nn_NO: Sidevisninger

en: Performance
nn_NO: Ytelse

en: Please help us improve %2$s! If you opt-in, some data about your usage of %2$s will be sent to %5$s. If you skip this, that's okay! %2$s will still work just fine.
nn_NO: Vennligst hjelp oss å forbedre %2$s! Hvis du velger det, noen data om din bruk av %2$s vil bli sendt til %5$s. Hvis du hopper over dette, det er helt greit! %2$s vil fortsatt fungere helt fint.

en: Plugin Hidden
nn_NO: Plugin Skjult

en: Powerup your website from slow to fast, with Dev.Land, we will help deliver your site optimized, secure, with great performance.
nn_NO: Powerup ditt nettsted fra langsom til rask, med Dev.Land, vi vil hjelpe levere nettstedet ditt optimalisert, sikkert med god ytelse.

en: Preload Images Above Fold
nn_NO: Preload Bildene Ovenfor Brett

en: Preloading
nn_NO: Forhåndslaste

en: Preloading images and resources, for best performance this preloading code will detect resources is on each page and then tell the browser to preload those files.
nn_NO: Forhåndslaste bilder og ressurser, for best ytelse dette forhåndslaste koden vil oppdage ressurser på hver side, og deretter fortelle leseren til å preload disse filene.

en: Protect your website from breakins.  Using our login mover will do just that.  We block the default WordPress login path and change it to website.com/devland-login/ which will make your site more secure.  We also block access to the user list api, so hackers do not know the account name to potentially login. Please remember the login path.
nn_NO: Beskytte ditt nettsted fra breakins. Ved hjelp av vår logg inn mover vil gjøre nettopp det. Vi blokk standard WordPress logg på banen og endre det til website.com/devland-login/ som vil gjøre nettstedet mer sikker. Vi kan også blokkere tilgangen til brukeren liste api, slik at hackere ikke vet navnet på kontoen til potensielt logg inn. Husk login-banen.

en: Protect your website from intruders, bad requests, and bots.
nn_NO: Beskytte ditt nettsted fra inntrengere, dårlig forespørsler, og roboter.

en: Purchase
nn_NO: Kjøp

en: Quality
nn_NO: Kvalitet

en: Read our change log
nn_NO: Les våre endringsloggen

en: Read our documentation overview
nn_NO: Les våre dokumenter oversikt

en: Reading about optimized cache we determined that 90 days for most resources like videos, css, and js are okay.  However more requested items like images and fonts get a 365 day policy which makes them not really get updated.  Images get a new path even upon reloaded so this is not an issue.  Clearing cache on files or serving files with a version number also will get the latest.
nn_NO: Å lese om optimalisert cache vi bestemt at 90 dager for de fleste ressurser som for eksempel videoer, css og js er greit. Imidlertid mer bedt om elementer som for eksempel bilder og skrifter få en 365 dagers politikk som gjør dem egentlig ikke bli oppdatert. Bildene får en ny bane selv på nytt, så dette er ikke et problem. Tømme bufferen på filer eller filer som serverer med et versjonsnummer også vil få det nyeste.

en: Removal of WordPress Emoji library, in performance tests this shows to slow down.
nn_NO: Fjerning av WordPress Emoji-bibliotek, i ytelsestester viser dette til å bremse ned.

en: Remove all scripts, just use combine.min.js
nn_NO: Fjern alle skript, bare bruk combine.min.js

en: Resource Sync
nn_NO: Ressurs-Synkronisering

en: Resources (sort or delete below)
nn_NO: Ressurser (sortere eller slette nedenfor)

en: Save Local
nn_NO: Lagre Lokale

en: Script Resources
nn_NO: Skriptet Ressurser

en: Security
nn_NO: Sikkerhet

en: See our demo videos on getting started
nn_NO: Se vår demo videoer på å komme i gang

en: See what is happening Real-Time with your website.
nn_NO: Se hva som skjer i sanntid med ditt nettsted.

en: See which bots are crawling your site, and ban them.
nn_NO: Se hvilke boter er å gjennomsøke nettstedet ditt, og stenge dem ute.

en: Select Your Security Level, Loose is recommended as Strict will disable iframes, and object code, and Locked Down will also disable inline styles and scripts sometimes causing problems, and also disabling third party resources.
nn_NO: Velg sikkerhetsnivå, Løs anbefales som Streng vil deaktivere iframes, og objektkode, og Låst Ned vil også deaktivere innebygde maler og skript noen ganger forårsaker problemer, og også deaktivere tredjeparts ressurser.

en: Serve up .webp images for enhanced performance
nn_NO: Tjene opp .webp bilder for økt ytelse

en: Services
nn_NO: Tjenester

en: Settings
nn_NO: Innstillinger

en: Site Analytics
nn_NO: Nettstedet Analytics

en: Site Vitals
nn_NO: Nettstedet Avgjørelser

en: Social Page Views
nn_NO: Sosiale Sidevisninger

en: Speed Options
nn_NO: Hastighet Valg

en: SrcSet Disable
nn_NO: SrcSet Deaktivere

en: SrcSet is a mobile feature which the browser will request small image sizes for various screen sizes.  WordPress enabled this by default, but sometimes it can be taxing with 5 various sized images for each image, and the best option might be to just enable the 1 image.
nn_NO: SrcSet er en mobil-funksjon som leseren vil be om små størrelser for ulike skjermstørrelser. WordPress aktivert som standard, men noen ganger kan det være krevende med 5 ulike størrelser bilder for hvert bilde, og det beste alternativet kan være å bare aktivere 1 bilde.

en: Start the Conversion: Click the "Convert Images to AVIF" button to start the conversion process. Our plugin will handle the rest.
nn_NO: Start Konvertering: Klikk på "Konverter Bilder til AVIF" - knappen for å starte konverteringen. Våre plugin vil håndtere resten.

en: Starting the conversion from file
nn_NO: Du starter konverteringen fra fil

en: Strict
nn_NO: Strenge

en: Subscription
nn_NO: Abonnement

en: Support
nn_NO: Støtte

en: Thanks For Being a Paid Member
nn_NO: Takk For at du er betalende Medlem

en: The
nn_NO: Den

en: The AVIF Image Conversion feature in our plugin empowers you to optimize and enhance your website's image performance by converting images to the highly efficient AVIF format. AVIF is a cutting-edge image format known for its exceptional compression efficiency without compromising image quality.
nn_NO: Den AVIF Bilde Konvertering funksjon i vår plugin gir deg mulighet til å optimalisere og forbedre nettstedet ditt bilde ytelse ved å konvertere bilder til svært effektiv AVIF format. AVIF er en cutting-edge bilde format som er kjent for sin eksepsjonelle kompresjon effektivitet uten at det går på bekostning av bildekvalitet.

en: The cache has been cleared.
nn_NO: Buffer har blitt fjernet.

en: The scripts has been cleared.
nn_NO: Skriptene har blitt fjernet.

en: Theme
nn_NO: Tema

en: This app is not available for toggling.
nn_NO: Dette programmet er ikke tilgjengelig for arrangering.

en: This is an all in one solution, this app will help most WordPress themes out of the box.  Please let us know if your theme has a special directory for css and js, as some tend to be several levels down from the root theme folder.  We will scan your root and sub directories, but if your theme has an additional sub directory please define it from your theme, we only support one additional folder.
nn_NO: Dette er en alt-i-ett-løsning, dette programmet vil hjelpe de fleste WordPress temaer ut av boksen. Vennligst la oss få vite om ditt tema har en egen katalog for css og js, som noen har en tendens til å være flere nivåer ned fra roten tema mappen. Vi vil skanne rot og sub-kataloger, men hvis temaet har en ekstra sub-katalogen kan du definere det fra temaet, har vi bare støtte ett ekstra mappe.

en: Timeout Limit (seconds)
nn_NO: Timeout-Grensen (sekunder)

en: Timestamp
nn_NO: Tidsstempelet

en: Today
nn_NO: I dag

en: Traffic Type
nn_NO: Trafikktype

en: Turn On
nn_NO: Slå På

en: Turning this on, will take all scripts located inside your main theme inside the /js/ folder and combine them into one script this will allow mobile loading to be quicker.  Please also consider not combining anything that renders to the dom, as that will be faster not being combined.
nn_NO: Å snu dette på, vil ta alle skript som ligger inne i ditt hovedtema inne /js/ mappen og kombinere dem til ett skript dette vil tillate mobile lasting til å være raskere. Vennligst også vurdere ikke å kombinere noe som fører til dom, som det vil være raskere å ikke være sammen.

en: Uninstall
nn_NO: Avinstaller

en: Unlock A Lifetime Membership
nn_NO: Låse Opp En Levetid Medlemskap

en: Upgrade
nn_NO: Oppgradering

en: Upgrade to Install
nn_NO: Oppgradering for å Installere

en: Usage
nn_NO: Bruk

en: Used Memory
nn_NO: Brukt Minne

en: Used memory at
nn_NO: Minnet som brukes på

en: Users
nn_NO: Brukere

en: Using Enhanced Loading will give you better FCP scores as your load times should not wait around as long.
nn_NO: Ved hjelp av Forbedrede Lasting vil gi deg bedre FCP score som legg ganger bør ikke vente så lenge.

en: Using Object Cache will help speed up some common WordPress transactions.
nn_NO: Ved hjelp av Objektet Cache vil hjelpe fart opp noen vanlige WordPress transaksjoner.

en: Version
nn_NO: Versjon

en: Views
nn_NO: Utsikt

en: WebP has been around since 2010, and is becoming more of a standard in 2018.  You will need some server based packages for this to work.  Our recommendation is contact your host or website administrator.  This plugin allows .jpg, .png, .gif to be uploaded into .webp format which is about 60% less in file size making your website faster.  We have a redirect for assets uploaded if they exsist once this plugin is activated it should work well.  Please contact us if you need a backlog of files converted into webp.
nn_NO: WebP har eksistert siden 2010, og er i ferd med å bli mer av en standard i 2018. Trenger du noen server-basert pakker for at dette skal fungere. Vår anbefaling er å ta kontakt med verten din eller nettstedet administrator. Dette plugin gjør .jpg, .png .gif til å bli lastet inn .webp-formatet som er ca 60% mindre i filstørrelse å gjøre nettstedet ditt raskere. Vi har en viderekobling for eiendeler som er lastet opp hvis de exsist når dette programtillegget er aktivert det skal fungere godt. Vennligst ta kontakt med oss hvis du trenger et etterslep av filer konvertert til webp.

en: While saving with WordPress your site might request to send your data out to 3rd party plugins for different application usage, and functions.  Enabling this local option only will disable all wp_remote_get commands, it should allow those functions to run with empty data. If you enable this Ping Google will be disabled as that will ping upon a post or page being created.
nn_NO: Mens du sparer med WordPress nettstedet kan be om å sende data ut til 3. part plugins for ulike programmene og funksjonene. Aktivering av denne lokale alternativet bare vil deaktivere alle wp_remote_get kommandoer, det bør gi disse funksjonene til å kjøre med tom data. Hvis du aktiverer denne Ping Google vil være deaktivert som vil ping på et innlegg eller en side blir opprettet.

en: While saving with WordPress your site, will tell Googlebot about new content this should help getting your pages indexed faster, there is no delay in sending to google as google should be allowed to be notified at time of publishing.
nn_NO: Mens du sparer med WordPress nettstedet ditt, vil fortelle Googlebot om nytt innhold dette bør bidra til å få dine sider indeksert raskere, det er ingen forsinkelse i å sende til google som google skal få lov til å bli varslet på tidspunktet for publisering.

en: WordPress Database Table Prefix
nn_NO: WordPress Database Tabell Prefiks

en: WordPress block library is great, but did you know there are several css files that have to be turned on in order to make this work.  Depending upon your theme and setup this plugin will turn off the default styles allowing your website to write your own styles for WordPress blocks.
nn_NO: WordPress blokkere biblioteket er stort, men visste du at det er flere css-filer som må være slått på for å gjøre dette arbeidet. Avhengig av tema og oppsett av dette programtillegget vil slå av standardstilene slik at ditt nettsted til å skrive dine egne stiler for WordPress blokker.

en: WordPress installs an emoji font by default this can slow your site down. This is called render blocking, as all fonts add time and block a page from rendering instantly.
nn_NO: WordPress installerer en emoji-font standard dette kan redusere ditt nettsted ned. Dette kalles gjengi blokkere, som alle skrifter legge til tid og blokkere en side fra behandling umiddelbart.

en: Wordpress plugin for speed, security, analytics, vitals, caching, and modern browsers.  Consolidate the features of many plugins, and add features that make sense.
nn_NO: Wordpress plugin for hastighet, sikkerhet, analytics, avgjørelser, caching, og moderne nettlesere. Konsolidere den har mange plugins, og legg til funksjoner som gir mening.

en: XMLRPC Disabled
nn_NO: XMLRPC Funksjonshemmede

en: XMLRPC is a function that allows you to publish to your website via the WordPress app or another connected website.  This server runs well and is enabled by default.  WordPress did not account for the millions of bot that try to break into your site using this method.  Turning this off by default will disable the potential threats.
nn_NO: XMLRPC er en funksjon som tillater deg å publiser til nettstedet ditt via WordPress app eller en annen tilkoblet nettsted. Denne serveren kjører godt og er som standard aktivert. WordPress gjorde ikke rede for de millioner av bot som prøver å bryte seg inn i ditt område ved hjelp av denne metoden. Slå dette av som standard vil deaktivere den potensielle trusler.

en: Yes
nn_NO: Ja

en: You Own This
nn_NO: Du Eier Dette

en: You can write to the
nn_NO: Du kan skrive til

en: You do not have write permissions for the
nn_NO: Du ikke har skriverettigheter for

en: You have exceeded your allocated page views for the current month. Please visit our plans, use code 'Upgrade77' to upgrade
nn_NO: Du har overskredet tildelt sidevisninger for den gjeldende måneden. Vennligst besøk vår planer, bruk koden 'Upgrade77' å oppgradere

en: Your Account
nn_NO: Din Konto

en: Your Apps
nn_NO: Appene

en: Your Available Apps
nn_NO: Dine Tilgjengelige Apper

en: directory
nn_NO: katalogen

en: directory does not exist
nn_NO: katalogen ikke finnes

en: directory exist
nn_NO: katalogen finnes

en: files have been successfully converted so far
nn_NO: filene har blitt konvertert så langt

en: free
nn_NO: gratis

en: is enabled
nn_NO: er aktivert

en: is not enabled
nn_NO: er ikke aktivert

en: is not supported
nn_NO: er ikke støttet

en: is supported
nn_NO: støttes

en: of
nn_NO: av

en: or
nn_NO: eller

en: or greater
nn_NO: eller større

en: upload module
nn_NO: modulen laste opp
