PublishPress Capabilities 2.40.0 - en to fi translation catalogue (809 entries)

en: "Posts" capabilities selected here also define type-specific role assignment for Permission Groups%s.
fi: "Julkaisut" -kyvyt, jotka on valittu täältä, määrittelevät myös tyyppikohtaisen roolijakelun Luvan Ryhmille%s.

en: "Posts" capabilities selected here also define type-specific role assignment for Permit Groups%s.
fi: "Julkaisut" -kyvyt, jotka on valittu täältä, määrittelevät myös tyyppikohtaisen roolijakelun Lupa Ryhmille%s.

en: %1$d users moved to default role %2$s.
fi: %1$d käyttäjää siirrettiin oletusrooliin %2$s.

en: %1$s = Capability denied, even if granted by another role %2$s
fi: %1$s = Kyky evätty, vaikka se olisi myönnetty toiselle roolille %2$s

en: %1$s = Capability granted %2$s
fi: %1$s = Kyky myönnetty %2$s

en: %1$s = Capability not granted %2$s
fi: %1$s = Kyky ei myönnetty %2$s

en: %1$sReturn to Administrator view%2$s
fi: %1$sPaluu ylläpitäjän näkymään%2$s

en: %1$sbuy%2$s %3$s
fi: %1$sosta%2$s %3$s

en: %1$sgrab%2$s %3$s
fi: %1$sgaa%2$s %3$s

en: %1s Error: %2s  PublishPress Capabilities cannot function because another copy of the plugin is active.
fi: %1s Virhe: %2s PublishPress -kyvyt eivät voi toimia, koska toinen kopio lisäosasta on aktiivinen.

en: %s (%s roles)
fi: %s (%s roolia)

en: %s (free install)
fi: %s (ilmainen asennus)

en: %s (level %s)
fi: %s (taso %s)

en: %s Capabilities
fi: %s Kyvyt

en: %s Redirects
fi: %s Uudelleenohjaukset

en: %s info/purchase
fi: %s tiedot/osto

en: %s restored from last backup.
fi: %s palautettu viimeisestä varmuuskopiosta.

en: %s role copied. Please click the "Create Role" button to create this new role.
fi: %s rooli kopioitu. Ole hyvä ja napsauta "Luo rooli" -painiketta luodaksesi tämän uuden roolin.

en: %s role updated successfully.
fi: %s rooli päivitetty onnistuneesti.

en: %s successfully imported from uploaded data.
fi: %s tuotu onnistuneesti ladatuista tiedoista.

en: %s: assigned by Permission Group
fi: %s: määrätty Oikeusryhmän mukaan

en: (non-editable role)
fi: (ei muokattava rooli)

en: (this role will be removed if you restore backup)
fi: (tämä rooli poistetaan, jos palautat varmuuskopion)

en: A backup created on this screen replaces any previous manual backups, but is never automatically replaced.
fi: Tällä näytöllä luotu varmuuskopio korvasi kaikki aikaisemmat manuaaliset varmuuskopiot, mutta sitä ei koskaan korvata automaattisesti.

en: About
fi: Tietoa

en: About PublishPress Capabilities
fi: Tietoa PublishPress Oikeuksista

en: Add Body Class
fi: Lisää runko-luokka

en: Add CSS selectors (class or ID), choose a style variation, and set a brand color.
fi: Lisää CSS-valitsimia (luokka tai ID), valitse tyylivaihtoehto ja määritä brändiväri.

en: Add Custom CSS
fi: Lisää mukautettua CSS:ää

en: Add Custom Style
fi: Lisää mukautettu tyyli

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New Custom Style
fi: Lisää uusi mukautettu tyyli

en: Add New Element
fi: Lisää uusi elementti

en: Add a New Capability
fi: Lisää uusi kyky

en: Add block
fi: Lisää lohko

en: Add more than one custom admin styles. This feature is available in PublishPress Capabilities Pro.
fi: Lisää enemmän kuin yksi mukautettu admin-tyyli. Tämä ominaisuus on saatavilla PublishPress Oikeudet Pro:ssa.

en: Add new block
fi: Lisää uusi lohko

en: Add option to search and user testing in the Admin Bar.
fi: Lisää vaihtoehto hakemiseen ja käyttäjätestaukseen Hallintopalkissa.

en: Add or clear custom item entry before saving changes.
fi: Lisää tai tyhjennä mukautettu kohteen syöttö ennen kuin tallennat muutokset.

en: Add or remove capability from the role normally
fi: Lisää tai poista kyky roolista normaalisti

en: Add or remove members from permission groups.
fi: Lisää tai poista jäseniä oikeusryhmistä.

en: Add or remove this capability from the WordPress role
fi: Lisää tai poista tämä kyky WordPress-roolista

en: Add post metabox:
fi: Lisää viestin metaruutu:

en: Add to role
fi: Lisää rooliin

en: Additional
fi: Lisä

en: Additional Capabilities
fi: Lisäkyvyt

en: Admin
fi: Ylläpitäjä

en: Admin Access
fi: Ylläpitäjän pääsy

en: Admin Bar
fi: Ylläpitopalkki

en: Admin Bar Background
fi: Ylläpitopalkin tausta

en: Admin Bar Hover Background
fi: Ylläpitopalkin hover-tausta

en: Admin Bar Hover Text
fi: Ylläpitopalkin hover-teksti

en: Admin Bar Icon
fi: Ylläpitopalkin kuvake

en: Admin Bar Text
fi: Ylläpitopalkin teksti

en: Admin Bar modification
fi: Ylläpitäjän palkin muokkaus

en: Admin Bar search
fi: Ylläpitäjän palkin haku

en: Admin Color Scheme
fi: Ylläpitäjän värimaailma

en: Admin Feature Restrictions
fi: Ylläpitäjän ominaisuusrajoitukset

en: Admin Features
fi: Ylläpitäjän ominaisuudet

en: Admin Features Settings
fi: Ylläpitäjän ominaisuuksien asetukset

en: Admin Features allows you to remove elements from the admin area and toolbar.
fi: Ylläpitäjän ominaisuudet mahdollistavat elementtien poistamisen ylläpitotilasta ja työkalupalkista.

en: Admin Font Family
fi: Admin-fonttiperhe

en: Admin Font Size
fi: Admin-fonttikoko

en: Admin Footer Text
fi: Ylläpitäjän alatunnisteen teksti

en: Admin Menu
fi: Ylläpitäjän valikko

en: Admin Menu Restrictions
fi: Ylläpitäjän valikkorajoitukset

en: Admin Menus
fi: Ylläpitäjän valikot

en: Admin Menus allows you to edit the admin menu links and control who has access.
fi: Admin-valikot mahdollistavat hallintovalikkolinkkien muokkaamisen ja pääsyn hallinnan.

en: Admin Notices
fi: Admin-ilmoitukset

en: Admin Notices allows you to clean up the WordPress admin area by organizing extra messages and advertisements into one place.
fi: Admin Notices mahdollistaa WordPressin hallinta-alueen siistimisen järjestämällä ylimääräiset viestit ja mainokset yhteen paikkaan.

en: Admin Styles
fi: Admin-tyylit

en: Admin Styles allows you to customize the WordPress admin area with your own branding.
fi: Admin-tyylit mahdollistavat WordPressin hallinta-alueen mukauttamisen omalla brändilläsi.

en: Admin Styles allows you to customize the admin area with your own branding.
fi: Admin-tyylit mahdollistavat hallinta-alueen mukauttamisen omalla brändilläsi.

en: Admin bar colors
fi: Ylläpitopalkin värit

en: Admin listing access is normally provided by the "Edit" capabilities. These "List" capabilities only apply if the corresponding "Edit" capability is missing. Also, these "List" capabilities can grant access, but not deny access.
fi: Ylläpitäjän luettelointipääsy tarjotaan normaalisti "Muokkaa" -kykyjen kautta. Nämä "Luettelo" -kyvyt koskevat vain, jos vastaava "Muokkaa" -kyky puuttuu. Myös nämä "Luettelo" -kyvyt voivat myöntää pääsyn, mutta eivät estää pääsyä.

en: Admin menu colors
fi: Ylläpito-valikon värit

en: Admin notice status updated successfully.
fi: Admin-ilmoituksen tila päivitettiin onnistuneesti.

en: Admin styles saved successfully.
fi: Ylläpitäjän tyylit tallennettu onnistuneesti.

en: Administer advanced content permissions and visibility rules.
fi: Hallinnoi kehittyneiden sisältöoikeuksien ja näkyvyys sääntöjen hallintaa.

en: Advanced
fi: Edistyksellinen

en: All %s | All %s
fi[0]: Kaikki %s
fi[1]: Kaikki %s

en: All Roles
fi: Kaikki roolit

en: All capabilities
fi: Kaikki käyttöoikeudet

en: All fields are required.
fi: Kaikki kentät ovat pakollisia.

en: Allow "Edit", "Delete" and "Assign" capabilities separately from the "Manage" capability.
fi: Salli "Muokkaa", "Poista" ja "Määritä" -oikeudet erikseen "Hallitse" -oikeudesta.

en: Allow PublishPress to find profile items for this role.
fi: Salli PublishPressin löytää profiiliesiintymiä tälle roolille.

en: Allow post type permissions to be controlled separately from other areas of WordPress. %1$sFind out more.%2$s
fi: Salli postityypin oikeuksien hallinta erikseen muista WordPress-alueista. %1$sLisätietoja.%2$s

en: Allow taxonomy permissions to be controlled separately from other areas of WordPress.
fi: Salli taksonomiaoikeuksien hallinta erikseen muista WordPress-alueista.

en: Allow the Capabilities screen to deny selected capabilities for individual WordPress application passwords.
fi: Salli käyttöoikeusnäytön kieltää valitut käyttöoikeudet yksittäisille WordPress-sovelluksen salasanoille.

en: Alternate Row Background
fi: Vaihtoehtoisen rivin tausta

en: Alternate Row Text Color
fi: Vaihtoehtoisen rivin tekstiväri

en: Always show the Classic Editor tab in "Editor Features" screen.
fi: Näytä aina Klassisen editorin välilehti "Editorin ominaisuudet" -näytössä.

en: Always try to automatically find profile elements. This may cause temporary issues when updating user roles that do not have access to the WordPress admin area.
fi: Yritä aina automaattisesti löytää profiilielementtejä. Tämä saattaa aiheuttaa tilapäisiä ongelmia, kun päivitetään käyttäjärooleja, joilla ei ole pääsyä WordPressin hallinta-alueelle.

en: Amber Glow
fi: Amber Kimmellys

en: An error occured!
fi: Tapahtui virhe!

en: An error occurred!
fi: Tapahtui virhe!

en: Application Password Capabilities
fi: Sovelluksen salasanan käyttöoikeudet

en: Application Passwords
fi: Sovelluksen salasanat

en: Application password capabilities
fi: Sovelluksen salasanan käyttöoikeudet

en: Application password capabilities saved.
fi: Sovelluksen salasanan käyttöoikeudet tallennettu.

en: Apply custom styling
fi: Käytä mukautettua tyylittelyä

en: Approve Revision
fi: Hyväksy tarkistus

en: Are you sure you want to delete "%s" custom style?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa "%s" mukautetun tyylin?

en: Are you sure you want to delete this %1s? %2s %3s
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän %1s? %2s %3s

en: Are you sure you want to delete this item ?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän kohteen?

en: Are you sure you want to delete this role?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän roolin?

en: Assign custom WP roles supplementally for a specific post type <em>(Pro)</em>
fi: Määritä mukautetut WP-roolit lisänä tietylle viestityypille <em>(Pro)</em>

en: Assign or change role assignments for users.
fi: Määritä tai muuta roolijakoja käyttäjille.

en: Assign standard WP roles supplementally for a specific post type
fi: Määritä standardit WP-roolit lisänä tietylle viestityypille

en: Associate users or groups with any page.
fi: Yhdistä käyttäjiä tai ryhmiä mihin tahansa sivuun.

en: Auto-backup of all roles (%s)
fi: Automaattinen varmuuskopio kaikista rooleista (%s)

en: Automatically define type-specific capabilities for your custom post types and taxonomies
fi: Määritä automaattisesti tyyppikohtaiset käyttöoikeudet mukautetuille viestityypeillesi ja taksonomioillesi

en: Automatically refresh profile elements
fi: Päivitä automaattisesti profiilielimet

en: Available Backups:
fi: Saatavilla olevat varmuuskopiot:

en: Background
fi: Tausta

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Backup
fi: Varmuuskopio

en: Backup Roles and Capabilities
fi: Varmuuskopioi roolit ja käyttöoikeudet

en: Backup Tool for PublishPress Capabilities
fi: Varmuuskopiointityökalu PublishPress-käyttöoikeuksille

en: Bad form Received
fi: Virheellinen lomake vastaanotettu

en: Bad form received.
fi: Virheellinen lomake vastaanotettu.

en: Before importing, we recommend using the "Backup" tab to create a backup of your current settings.
fi: Ennen tuontia suosittelemme käyttämään "Varmuuskopio" -välilehteä luodaksesi varmuuskopion nykyisistä asetuksistasi.

en: Blank Template
fi: Tyhjät malli

en: Block
fi: Estä

en: Block Dashboard Access
fi: Estä ohjauspaneelin pääsy

en: Block Login
fi: Estä kirjautuminen

en: Block Panel
fi: Estä paneeli

en: Block by URL
fi: Estä URL-osoitteen mukaan

en: Block users in this role from accessing admin area.
fi: Estä tämän roolin käyttäjät pääsemästä hallinta-alueelle.

en: Block users in this role from logging into the site.
fi: Estä tämän roolin käyttäjiä kirjautumasta sivustolle.

en: Body
fi: Sisältö

en: Body Class
fi: Sisältöluokka

en: Body Text
fi: Leipäteksti

en: Border
fi: Raja

en: Brand Color
fi: Brändiväri

en: Button colors
fi: Painikkeiden värit

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: By default, WooCommerce prevents most users from accessing the WordPress admin area. When enabled, this setting will remove those restrictions for this role. %1s Click here for more details. %2s
fi: Oletuksena WooCommerce estää useimpia käyttäjiä pääsemästä WordPressin hallinta-alueelle. Kun tämä asetus on käytössä, se poistaa nämä rajoitukset tälle roolille. %1s Klikkaa tästä saadaksesi lisätietoja. %2s

en: Bypass content restrictions for editorial workflows.
fi: Ohita sisältörajoitukset toimituksellisissa työnkuluissa.

en: Can delete posts which are currently published with private visibility.
fi: Voit poistaa julkaistuja viestejä, joilla on yksityinen näkyvyys.

en: Can delete posts which are currently published.
fi: Voit poistaa julkaistuja viestejä.

en: Can delete posts which were created by other users.
fi: Voit poistaa muiden käyttäjien luomia viestejä.

en: Can edit posts which are currently published with private visibility.
fi: Voit muokata julkaistuja viestejä, joilla on yksityinen näkyvyys.

en: Can edit posts which are currently published.
fi: Voit muokata julkaistuja viestejä.

en: Can edit posts which were created by other users.
fi: Voit muokata muiden käyttäjien luomia viestejä.

en: Can make a post publicly visible.
fi: Voit tehdä viestin julkisesti näkyväksi.

en: Can read posts which are currently published with private visibility.
fi: Voit lukea julkaistuja viestejä, joilla on yksityinen näkyvyys.

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cancel Edit
fi: Peruuta muokkaus

en: Cannot delete default role. You <a href="%s">have to change it first</a>.
fi: Et voi poistaa oletusroolia. Sinun <a href="%s">täytyy muuttaa se ensin</a>.

en: Capabilites Documentation
fi: Oikeudet Dokumentaatio

en: Capabilities
fi: Oikeudet

en: Capabilities Settings
fi: Ominaisuuksien asetukset

en: Capabilities allows you change the permissions for any user role.
fi: Oikeudet antavat sinun muuttaa lupia mille tahansa käyttäjäroolille.

en: Capabilities allows you to change the permissions for any user role.
fi: Oikeudet antavat sinun muuttaa lupia mille tahansa käyttäjäroolille.

en: Capabilities for custom statuses can be manually added here. (See %sPermissions > Post Statuses%s for applicable names). %sSupplemental status-specific roles%s are usually more convenient, though.
fi: Mukautettujen tilojen oikeuksia voidaan lisätä manuaalisesti tänne. (Katso %sOikeudet > Viestin tilat%s soveltuvia nimiä varten). %sLisästatuskohtaiset roolit%s ovat yleensä kätevämpiä kuitenkin.

en: Capabilities for custom statuses can be manually added here. Or activate the PP Custom Post Statuses extension to assign status-specific supplemental roles.
fi: Mukautettujen tilojen oikeuksia voidaan lisätä manuaalisesti tänne. Tai aktivoi PP Mukautetut viestin tilat -laajennus, jotta voit määrittää statuskohtaisia lisärooleja.

en: Capabilities for custom statuses can be manually added to a role here (see Conditions > Status > Capability Mapping for applicable names). However, it is usually more convenient to use Permit Groups to assign a supplemental status-specific role.
fi: Mukautettujen tilojen ominaisuuksia voidaan lisätä manuaalisesti rooliin täällä (katso Ehdot > Tila > Ominaisuuskartoitus soveltuville nimille). On kuitenkin yleensä kätevämpää käyttää Lupa-ryhmiä liittääkseen lisätilakohtaisen roolin.

en: Capabilities is Safe to Use
fi: Ominaisuudet ovat turvallisia käyttää

en: Capability Name
fi: Ominaisuuden nimi

en: Change how this style is displayed
fi: Muuta, miten tätä tyyliä näytetään

en: Changes saved!
fi: Muutokset tallennettu!

en: Changes saved. Feature status synchronization has been queued for all network sites.
fi: Muutokset tallennettu. Ominaisuuden tila synkronointi on jonotettu kaikille verkon sivustoille.

en: Checklist
fi: Tarkistuslista

en: Cherry
fi: Kirsikka

en: Choose Frontend Features that will apply to this post.
fi: Valitse etupään ominaisuudet, jotka koskevat tätä viestiä.

en: Citrus
fi: Sitrus

en: Classic
fi: Klassinen

en: Classic Editor %s Restrictions
fi: Klassisen editorin %s rajoitukset

en: Classic editor
fi: Klassinen editori

en: Click here for more on notice types.
fi: Klikkaa tästä lisätietoja ilmoitustyypeistä.

en: Click the "Find profile items for this role" button.
fi: Klikkaa "Etsi profiiliesineitä tälle roolille" -painiketta.

en: Click to grant, clear, or deny capabilities across every tab.
fi: Napsauta myöntääksesi, tyhjentääksesi tai kieltäksesi käyttöoikeudet kaikilla välilehdillä.

en: Cobalt
fi: Koboltti

en: Color for delete/trash actions
fi: Väri poisto/roskakori-toimille

en: Color for inactive items
fi: Väri passiivisille kohteille

en: Color for spam actions
fi: Väri roskapostitoimille

en: Color for trash actions
fi: Väri roskakori-toimille

en: Color on hover
fi: Väri hiiren yli vietäessä

en: Color settings
fi: Väriasetukset

en: Configure notice visibility by user role
fi: Määritä ilmoituksen näkyvyys käyttäjän roolin mukaan

en: Contact
fi: Yhteystiedot

en: Contact the PublishPress team
fi: Ota yhteyttä PublishPress-tiimiin

en: Content Associations
fi: Sisällön yhdistämiset

en: Control Allowed Editors
fi: Valvo sallittuja editoreita

en: Control Settings
fi: Hallinta-asetukset

en: Control how admin styles are applied to users.
fi: Valvo, miten järjestelmänvalvojan tyylejä sovelletaan käyttäjiin.

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy / update this role definition to all sites now
fi: Kopioi / päivitä tämä roolimääritys kaikille sivustoille nyt

en: Copy Role
fi: Kopioi rooli

en: Copy option settings to all sites now
fi: Kopioi asetukset kaikkiin sivustoihin nyt

en: Coupon Description
fi: Kuponkikuvaus

en: Create New Role
fi: Luo uusi rooli

en: Create Revision
fi: Luo revisio

en: Create network-wide permission groups in multisite.
fi: Luo verkko- laajuisia oikeusryhmiä monisivustossa.

en: Create new permission groups.
fi: Luo uusia oikeusryhmiä.

en: Create this role definition in new (future) sites
fi: Luo tämä roolimääritys uusiin (tuleviin) sivustoihin

en: Current Menu Background
fi: Nykyisen valikon tausta

en: Current Menu Text
fi: Nykyisen valikon teksti

en: Current Role
fi: Nykyinen rooli

en: Current logo preview
fi: Nykyinen logoesikatselu

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Custom Admin Logo
fi: Mukautettu ylläpitäjän logo

en: Custom CSS
fi: Mukautettu CSS

en: Custom Favicon
fi: Mukautettu favicon

en: Custom Items
fi: Mukautetut kohteet

en: Custom Moderation statuses for access-controlled, multi-step publishing workflow <em>(Pro)</em>
fi: Mukautetut moderointistatukset käyttöoikeuden hallitsemille, monivaiheisille julkaisuvirroille <em>(Pro)</em>

en: Custom Post Visibility statuses, fully implemented throughout wp-admin <em>(Pro)</em>
fi: Mukautetut julkaisu näkyvyysstatukset, täysin toteutettu wp-adminissa <em>(Pro)</em>

en: Custom Style
fi: Mukautettu tyyli

en: Custom Style Name
fi: Mukautetun tyylin nimi

en: Custom Style Name is required.
fi: Mukautetulle tyylin nimelle on annettava arvo.

en: Custom Value
fi: Mukautettu arvo

en: Custom admin color schemes
fi: Mukautetut ylläpitäjän väriteemat

en: Custom footer text
fi: Mukautettu alatunnisteen teksti

en: Custom item one
fi: Mukautettu kohde yksi

en: Custom selector color rules
fi: Mukautetut valitsimen väri säännöt

en: Custom style "%s" deleted successfully.
fi: Mukautettu tyyli "%s" poistettu onnistuneesti.

en: Custom style "%s" saved successfully.
fi: Mukautettu tyyli "%s" tallennettu onnistuneesti.

en: Custom style name cannot be empty.
fi: Mukautetun tyylin nimi ei voi olla tyhjää.

en: Customize colors for different admin elements. Changes are previewed instantly.
fi: Mukauta värejä eri ylläpitoelementeille. Muutokset esikatsellaan heti.

en: Customize editing permissions per-category or per-post <em>(Pro)</em>
fi: Mukauta muokkauslupia kategorian tai viestin mukaan <em>(Pro)</em>

en: Customize reading permissions per-category or per-post
fi: Mukauta lukulupia kategorian tai viestin mukaan

en: Customize the moderated editing of published content with Revisionary or Post Forking <em>(Pro)</em>
fi: Mukauta julkaistun sisällön säädeltyä muokkausta Revisionarylla tai Post Forkingilla <em>(Pro)</em>

en: Dashboard
fi: Ohjaamo

en: Dashboard Widgets
fi: Ohjausruudun widgetit

en: Dashboard widget colors
fi: Ohjausruudun widgetin värit

en: Default
fi: Oletus

en: Default Link Color
fi: Oletuslinkin väri

en: Default Role
fi: Oletusrooli

en: Define and apply custom post statuses.
fi: Määritä ja käytä mukautettuja julkaisutiloja.

en: Define custom privacy policies for content.
fi: Määritä mukautettuja tietosuojakäytäntöjä sisällölle.

en: Delete Custom Style
fi: Poista mukautettu tyyli

en: Delete Link Color
fi: Poista linkin väri

en: Delete permission groups.
fi: Poista oikeusryhmiä.

en: Delete role
fi: Poista rooli

en: Deleting a system role is not allowed.
fi: Järjestelmäroolin poistaminen ei ole sallittua.

en: Deleting this role will completely remove it from database and is irrecoverable.
fi: Tämän roolin poistaminen poistaa sen kokonaan tietokannasta, eikä sitä voi palauttaa.

en: Deletion
fi: Poistaminen

en: Denied
fi: Kielletty

en: Desert Sand
fi: Autiomaan Hiekka

en: Detailed Taxonomy Capabilities
fi: Yksityiskohtaiset taksonomian kyvyt

en: Detailed documentation is also available on the plugin website.
fi: Yksityiskohtaiset asiakirjat ovat myös saatavilla liitännäisen verkkosivustolla.

en: Disable "%s" role for new user assignments. Existing users will keep this role and its capabilities.
fi: Poista käytöstä "%s" rooli uusille käyttäjäassignoinneille. Olemassa olevat käyttäjät säilyttävät tämän roolin ja sen ominaisuudet.

en: Disable / Delete
fi: Poista käytöstä / Poista

en: Disable Code Editor
fi: Poista koodieditori käytöstä

en: Disable Role
fi: Poista rooli käytöstä

en: Disable WooCommerce admin restrictions
fi: Poista WooCommerce-hallinnan rajoitukset käytöstä

en: Disable the "Code editor" option for the Gutenberg block editor.
fi: Poista "Koodieditorin" vaihtoehto käytöstä Gutenberg-lohkoeditorista.

en: Disabled
fi: Poistettu käytöstä

en: Disabled %s | Disabled %s
fi[0]: Poistettu käytöstä %s
fi[1]: Poistettu käytöstä %s

en: Display Name
fi: Näyttönimi

en: Display this notice
fi: Näytä tämä ilmoitus

en: Displayed notices will no longer be removed from admin pages.
fi: Näytettyjä ilmoituksia ei enää poisteta hallintapaneelin sivuilta.

en: Document Bar Title
fi: Asiakirjan palkin otsikko

en: Document Overview
fi: Asiakirjan yleiskatsaus

en: Document Panel
fi: Asiakirjan paneeli

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Drag multiple roles selection to change roles order.
fi: Vedä useita rooleja valinnasta muuttaaksesi roolien järjestystä.

en: Each user role has a level from 0 to 10. The Subscriber role defaults to the lowest level (0). The Administrator role defaults to level 10.
fi: Jokaisella käyttäjäroolilla on taso 0:sta 10:een. Tilauksen rooli on oletuksena alimmalla tasolla (0). Ylläpitäjärooli on oletuksena tasolla 10.

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit Color Style
fi: Muokkaa väri tyyliä

en: Edit Custom Style
fi: Muokkaa mukautettua tyyliä

en: Edit Post
fi: Muokkaa viestiä

en: Edit Role: %s
fi: Muokkaa roolia: %s

en: Edit Site
fi: Muokkaa sivustoa

en: Edit attachments uploaded by the current user.
fi: Muokkaa nykyisen käyttäjän lataamia liitteitä.

en: Edit custom style
fi: Muokkaa mukautettua tyyliä

en: Edit existing permission groups.
fi: Muokkaa olemassa olevia oikeusryhmiä.

en: Edit the settings.
fi: Muokkaa asetuksia.

en: Editable %s | Editable %s
fi[0]: Muokattava %s
fi[1]: Muokattava %s

en: Editing
fi: Muokkaaminen

en: Editing:
fi: Muokkaaminen:

en: Editor Feature Restrictions
fi: Muokkaajan ominaisuuksien rajoitukset

en: Editor Features
fi: Muokkaajan ominaisuudet

en: Editor Features allows you to remove elements from the post editing screen.
fi: Muokkaajan ominaisuudet mahdollistavat elementtien poistamisen julkaisun muokkausnäytöltä.

en: Editorial Comments
fi: Toimitukselliset kommentit

en: Enable %1$s access to the Admin Notices area.
fi: Ota %1$s käyttöön pääsy Admin Notices -alueelle.

en: Enable Classic Editor tab
fi: Ota käyttöön Classic Editor -välilehti

en: Enable Frontend Features for %1$s Role
fi: Ota käyttöön Frontend-ominaisuudet %1$s -roolille

en: Enter IDs or classes to hide. Separate multiple values with a comma (.custom-item-one, .custom-item-two, #new-item-id).
fi: Syötä ID:t tai luokat, jotka haluat piilottaa. Erottele useat arvot pilkulla (.custom-item-one, .custom-item-two, #new-item-id).

en: Enter a name for your custom style
fi: Anna nimi mukautetulle tyylillesi

en: Enter classes that should be added to the body HTML. Separate multiple values with a space (custom-item-one custom-item-two).
fi: Syötä luokat, jotka tulisi lisätä body HTML:ään. Erottele useat arvot välilyönnillä (custom-item-one custom-item-two).

en: Enter classes to add the body HTML. Do not include the . before the HTML.
fi: Syötä luokat, jotka lisätään body HTML:ään. Älä sisällytä . ennen HTML:ää.

en: Enter custom CSS to be added to frontend pages. Examples: .custom-style-1 { color: red; } #custom-header { background: red; }
fi: Syötä mukautettu CSS, joka lisätään frontend-sivuille. Esimerkkejä: .custom-style-1 { color: red; } #custom-header { background: red; }

en: Enter the URL users in this role should be redirected to after login.
fi: Syötä URL-osoite, johon tämän roolin käyttäjät ohjataan kirjautumisen jälkeen.

en: Enter the URL users in this role should be redirected to after logout.
fi: Syötä URL-osoite, johon tämän roolin käyttäjät ohjataan uloskirjautumisen jälkeen.

en: Enter the URL users in this role should be redirected to after registration.
fi: Syötä URL-osoite, johon tämän roolin käyttäjät ohjataan rekisteröitymisen jälkeen.

en: Enter the URL users in this role should be redirected to after their first login.
fi: Syötä URL-osoite, johon tämän roolin käyttäjät ohjataan ensimmäisen kirjautumisen jälkeen.

en: Enter the relative path only without domain for login redirect.
fi: Syötä vain suhteellinen polku ilman verkkotunnusta kirjautumisen uudelleenohjausta varten.

en: Enter the relative path only without domain for logout redirect.
fi: Syötä vain suhteellinen polku ilman verkkotunnusta uloskirjautumisen uudelleenohjausta varten.

en: Error importing settings! Please check that you uploaded a valid json file.
fi: Virhe asetusten tuonnissa! Tarkista, että olet ladannut voimassa olevan json-tiedoston.

en: Error importing settings! Please try again.
fi: Virhe asetusten tuonnissa! Yritä uudelleen.

en: Error notices
fi: Virhesanomat

en: Error: Failed creating the new role.
fi: Virhe: Uuden roolin luominen epäonnistui.

en: Error: wrong data
fi: Virhe: väärät tiedot

en: Exception Management
fi: Poikkeusten hallinta

en: Exclude role from User Testing
fi: Poista rooli käyttäjätestauksesta

en: Exclude users in selected roles from User Testing.
fi: Poista valitsemien roolien käyttäjät käyttäjätestauksesta.

en: Exempt user from edit-circle restrictions.
fi: Vapauta käyttäjä muokkauspiirin rajoituksista.

en: Exempt user from read-circle restrictions.
fi: Vapauta käyttäjä lukupiirin rajoituksista.

en: Explicitly negate these capabilities by storing as disabled
fi: Kieltäydy näistä kyvyistä tallentamalla ne pois käytöstä

en: Explicity negate this capability by storing as disabled
fi: Kieltäydy tästä kyvystä tallentamalla se pois käytöstä

en: Export
fi: Vie

en: Export / Import
fi: Vie / Tuo

en: Export Settings
fi: Vie asetukset

en: Export the plugin settings for this site as a .json file. This allows you to easily import the configuration into another site.
fi: Vie tämän sivuston liitännäisen asetukset .json-tiedostona. Tämä mahdollistaa konfiguraation helpon tuonnin toiselle sivustolle.

en: Featured Image
fi: Esittelykuva

en: Featured image
fi: Esittely kuva

en: Features include:
fi: Ominaisuudet sisältävät:

en: Features:
fi: Ominaisuudet:

en: Filter by capability
fi: Suodata kyvyn mukaan

en: Filter by post type
fi: Suodata viestityypin mukaan

en: Filter by taxonomy
fi: Suodata taksonomian mukaan

en: Find profile items for this role
fi: Löydä profiiliesineet tälle roolille

en: First Login Redirect
fi: Ensimmäinen kirjautumisohjaus

en: Font Family
fi: Fonttiperhe

en: Font Size
fi: Fonttikoko

en: Force Quick Edit access when restrictions would otherwise block it.
fi: Pakota Pikamuokkaus pääsy, kun rajoitukset muuten estäisivät sen.

en: Force role settings (override user selection)
fi: Pakota rooliasetukset (ohita käyttäjän valinta)

en: Forest
fi: Metsä

en: Form Fields
fi: Lomakekentät

en: Form input colors
fi: Lomakkeen syöttöväritykset

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Front End footer notice
fi: Etusivun alatunnisteilmoitus

en: Frontend Features
fi: Etusivun ominaisuudet

en: Frontend Features allows you to add or remove elements from the frontend of your site.
fi: Etusivun ominaisuudet sallivat sinun lisätä tai poistaa elementtejä sivustosi etusivulta.

en: Frontend element item updated. Save changes to enable for role.
fi: Etusivun elementtielementti päivitetty. Tallenna muutokset, jotta se voidaan ottaa käyttöön roolille.

en: General
fi: Yleinen

en: Global capabilities help
fi: Globaalit ominaisuudet apu

en: Go to the Backup feature
fi: Siirry varmuuskopiointiominaisuuteen

en: Grant Spectator, Participant or Moderator access to specific bbPress forums <em>(Pro)</em>
fi: Myönnä katsojan, osallistujan tai moderaattorin käyttöoikeus tiettyihin bbPress-foorumeihin <em>(Pro)</em>

en: Grant supplemental content permissions to a BuddyPress group <em>(Pro)</em>
fi: Myönnä lisäsisällön käyttöoikeudet BuddyPress-ryhmälle <em>(Pro)</em>

en: Granted
fi: Myönnetty

en: Graphite
fi: Grafiitti

en: Gutenberg Editor %s Restrictions
fi: Gutenberg-editori %s Rajoitukset

en: Gutenberg editor
fi: Gutenberg-editori

en: HTML Editor Button
fi: HTML-editorin painike

en: Has Users %s | Has Users %s
fi[0]: On käyttäjiä %s
fi[1]: On käyttäjiä %s

en: Has basic deletion capability (but may need other capabilities based on post status and ownership).
fi: On peruspoistokyky (mutta saattaa tarvita muita kykyjä viestin tilan ja omistuksen mukaan).

en: Has basic editing capability (but may need other capabilities based on post status and ownership).
fi: On peruseditointikyky (mutta saattaa tarvita muita kykyjä viestin tilan ja omistuksen mukaan).

en: Headings
fi: Otsikot

en: Hidden IDs or Classes
fi: Piilotetut ID:t tai luokat

en: Hidden Notices
fi: Piilotetut ilmoitukset

en: Hide Admin Color Scheme settings in user profile
fi: Piilota ylläpitäjän värimaailman asetukset käyttäjäprofiilissa

en: Hide Admin Toolbar
fi: Piilota ylläpitäjän työkalupalkki

en: Hide CSS Elements
fi: Piilota CSS-elementit

en: Hide Dashboard Widgets
fi: Piilota hallintapaneelin widgetit

en: Hide Default Items
fi: Piilota oletustiedot

en: Hide IDs or Classes
fi: Piilota ID:t tai luokat

en: Hide Submenus
fi: Piilota alivalikot

en: Hide Twenty Twenty-Three Credit Footer
fi: Piilota Twenty Twenty-Three -alareuna

en: Hide this notice
fi: Piilota tämä ilmoitus

en: Highlight Color
fi: Korostusväri

en: Hover State
fi: Leijunta-tila

en: How to use Admin Features
fi: Kuinka käyttää ylläpitäjäominaisuuksia

en: How to use Admin Notices
fi: Kuinka käyttää Admin Noticesia

en: How to use Admin Styles
fi: Kuinka käyttää ylläpitäjätyylejä

en: How to use Capabilities
fi: Kuinka käyttää kykyjä

en: How to use Editor Features
fi: Kuinka käyttää editorin ominaisuuksia

en: How to use Frontend Features
fi: Kuinka käyttää frontend-ominaisuuksia

en: How to use Navigation Menus
fi: Kuinka käyttää navigointivalikkoja

en: How to use Profile Features
fi: Kuinka käyttää profiiliominaisuuksia

en: How to use Redirect Features
fi: Kuinka käyttää uudelleenohjausominaisuuksia

en: If you have installed any plugin that adds new roles or capabilities, these will be lost.
fi: Jos olet asentanut minkä tahansa liitännäisen, joka lisää uusia rooleja tai kykyjä, nämä menetetään.

en: If you like %s, please leave us a %s rating. Thank you!
fi: Jos pidät %s:stä, jätä meille %s-arvostelu. Kiitos!

en: If you need help or have a new feature request, let us know.
fi: Jos tarvitset apua tai sinulla on uusi ominaisuuspyyntö, kerro meille.

en: Import Settings
fi: Tuontiasetukset

en: Import the plugin settings from a .json file. This file can be obtained by exporting the settings on another site using the form above.
fi: Tuodaan liitännäisen asetukset .json-tiedostosta. Tämä tiedosto voidaan saada viemällä asetukset toiselta sivustolta yllä olevalla lomakkeella.

en: Inactive Link Color
fi: Passiivinen linkin väri

en: Include in new sites.
fi: Sisällytä uusiin sivustoihin.

en: Incorrect capability name.
fi: Virheellinen kyky-nimi.

en: Info notices
fi: Tietoilmoitukset

en: Initial Backup
fi: Alkuperäinen varmuuskopio

en: Initial Backup - %s
fi: Alkuperäinen varmuuskopio - %s

en: Initial backup of all roles
fi: Alkuperäinen varmuuskopio kaikista rooleista

en: Ink
fi: Muste

en: Input Background Color
fi: Syöttöalueen taustaväri

en: Input Border Color
fi: Syöttöalueen reunaväri

en: Input Focus Border
fi: Syöttöalueen fokusoituneen reunan väri

en: Input Text Color
fi: Syöttöalueen tekstiväri

en: Invalid Capabilities
fi: Virheelliset kyvyt

en: Invalid action. Reload this page and try again.
fi: Virheellinen toiminto. Lataa tämä sivu uudelleen ja yritä uudelleen.

en: Invalid form.
fi: Virheellinen lomake.

en: Invalid form. Reload this page and try again.
fi: Virheellinen lomake. Lataa tämä sivu uudelleen ja yritä uudelleen.

en: Invalid nonce token!
fi: Virheellinen nonce-token!

en: Invalid request!.
fi: Virheellinen pyyntö!

en: Invalid role name entry: %s
fi: Virheellinen roolinimi: %s

en: Invalid role provided.
fi: Virheellinen rooli annettu.

en: It is recommended to use this only as a last resource!
fi: On suositeltavaa käyttää tätä vain viimeisenä keinona!

en: Last Backup
fi: Viimeisin varmuuskopio

en: Last Manual Backup - %s
fi: Viimeisin manuaalinen varmuuskopio - %s

en: Legacy
fi: Perintö

en: Level:
fi: Taso:

en: Link Hover Color
fi: Linkin hover-väri

en: Link element colors
fi: Linkkien elementtivärit

en: Links
fi: Linkit

en: List all media library files.
fi: Listaa kaikki media-kirjaston tiedostot.

en: List unattached files uploaded by other users.
fi: Listaa muut käyttäjät lataamat liittämättömät tiedostot.

en: Listing
fi: Luettelo

en: Live preview of your custom color scheme
fi: Oma värimaailman live-esikatselu

en: Load Less
fi: Lataa vähemmän

en: Load More
fi: Lataa lisää

en: Load on page types is required.
fi: Lataus sivutyypeille on pakollinen.

en: Load on page types:
fi: Lataus sivutyypeille:

en: Logged In Users
fi: Kirjautuneet käyttäjät

en: Logged Out Users
fi: Kirjautumattomat käyttäjät

en: Login Redirect
fi: Kirjautumisohjaus

en: Login permission denied.
fi: Kirjautumisoikeus evätty.

en: Logout Redirect
fi: Kirjautumisesta poistamisen ohjaus

en: Main Admin Color
fi: Pääjärjestelmän väri

en: Main Admin Color is required.
fi: Pääadminin väri on vaadittu.

en: Main Admin Color settings
fi: Pääjärjestelmän väriasetukset

en: Manage members of network-wide permission groups.
fi: Hallitse verkon laajuisia käyttöoikeusryhmiä.

en: Manage plugin permission settings.
fi: Hallinnoi lisäosan oikeusasetuksia.

en: Manual Backup
fi: Manuaalinen varmuuskopio

en: Manual backup of %s (%s)
fi: Manuaalinen varmuuskopio %s (%s)

en: Media & Misc
fi: Media & Muut

en: Media Buttons (all)
fi: Mediapainikkeet (kaikki)

en: Member support forum
fi: Jäsenen tukifoorumi

en: Menu Background
fi: Valikon tausta

en: Menu Hover Background
fi: Valikon hover-tausta

en: Menu Hover Text
fi: Valikon hover-teksti

en: Menu Icon Color
fi: Valikon kuvakkeen väri

en: Menu Text Color
fi: Valikon tekstin väri

en: Metaboxes
fi: Metalaatikot

en: Midnight Teal
fi: Keskitaivaan Teal

en: Mine %s | Mine %s
fi[0]: Omat %s
fi[1]: Omat %s

en: Mint Breeze
fi: Minttu Tuuli

en: Missing parameters, refresh the page and try again.
fi: Puuttuvat parametrit, päivitä sivu ja yritä uudelleen.

en: Mixed
fi: Sekoitettu

en: Mobile Menu Toggle
fi: Mobiilimenuvaihtoehto

en: Moderate any item regardless of authorship.
fi: Moderoi mitä tahansa kohdetta riippumatta tekijästä.

en: Modern Slate
fi: Moderni Laatta

en: Modes
fi: Muut

en: Move selected notice types out of admin pages
fi: Siirrä valitut ilmoitustyypit hallintapaneelin sivuilta

en: Move to Hidden Notices
fi: Siirrä piilotettuihin ilmoituksiin

en: Multiples roles on "Add New User" screen
fi: Useita rooleja "Lisää uusi käyttäjä" -näytöllä

en: Multiples roles on "User Edit" screen
fi: Useita rooleja "Käyttäjän muokkaus" -näytöllä

en: Multisite
fi: Monisivustot

en: Named Sizes
fi: Nimetyt Koot

en: Nav Menu
fi: Navigointivalikko

en: Nav Menus (Block)
fi: Navigointivalikot (Blokki)

en: Nav Menus (Legacy)
fi: Navigointivalikot (Perinteinen)

en: Navigation Menu Restrictions
fi: Navigointivalikkorajoitukset

en: Navigation Menus
fi: Navigointivalikot

en: Navigation Menus allows you to block access to frontend menu links.
fi: Navigointivalikot mahdollistavat pääsyn estämisen etusivun valikkolinkeille.

en: Need PublishPress Capabilities Support?
fi: Tarvitsetko PublishPress-kyvykkyyksien tukea?

en: Needed function to create default roles not found!
fi: Tarvittavaa oletusroolien luontitoimintoa ei löydy!

en: Network sync completed.
fi: Verkkosynkronointi valmis.

en: Network sync has been queued and will continue in the background.
fi: Verkkosynkronointi on jonotettu ja jatkuu taustalla.

en: New
fi: Uusi

en: New backup saved.
fi: Uusi varmuuskopio tallennettu.

en: New capabilities are controlled on the Additonal tab.
fi: Uudet kyvykkyydet hallitaan Lisäasetukset-välilehdellä.

en: New capability added to role.
fi: Uusi kyvykkyys lisätty rooliin.

en: New frontend element added. Save changes to enable for role.
fi: Uusi etupään elementti lisätty. Tallenna muutokset ottaaksesi sen käyttöön roolille.

en: New role created.
fi: Uusi rooli luotu.

en: No Users %s | No Users %s
fi[0]: Ei käyttäjiä %s
fi[1]: Ei käyttäjiä %s

en: No change
fi: Ei muutosta

en: No changes
fi: Ei muutoksia

en: No metaboxes found for %1s. %2s Click here %3s to visit the %4s screen and refresh this page afterwards to load the new metaboxes.
fi: Ei metaruutuja löytynyt %1s. %2s Klikkaa täällä %3s vieraillaksesi %4s-näytöllä ja päivitä tämä sivu sen jälkeen ladataksesi uudet metaruudut.

en: No permission!
fi: Ei oikeuksia!

en: No results found.
fi: Ei tuloksia löytynyt.

en: No results found. Please try again with a different word.
fi: Ei tuloksia löytynyt. Yritä uudelleen eri sanalla.

en: No role specified.
fi: Ei roolia määritelty.

en: No valid backup data found to import.
fi: Ei kelvollista varmuuskopiointitietoa löydetty tuontia varten.

en: Nordic
fi: Pohjoinen

en: Not granted
fi: Ei myönnetty

en: Notification
fi: Ilmoitus

en: Notification Color
fi: Ilmoitusväri

en: Notification center access
fi: Ilmoituskeskuksen pääsy

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Notifications to display in the Admin Notices area.
fi: Ilmoitukset, jotka näytetään ylläpidon ilmoitusalueella.

en: Notifications to remove from WordPress admin pages
fi: Ilmoitukset poistettavaksi WordPressin ylläpitossasivuilta

en: Ocean Deep
fi: Syvänmeren Sininen

en: On this screen, you can restore an earlier version of your roles and capabilities.
fi: Tällä näytöllä voit palauttaa aikaisemman version rooleistasi ja käyttöoikeuksistasi.

en: Optional target-specific typography rules for common admin elements.
fi: Valinnaiset kohdekohtaiset typografiaohjeet yleisille hallintaelementeille.

en: Options
fi: Asetukset

en: Orchid
fi: Orkidea

en: Other Boxes
fi: Muut laatikot

en: Outline
fi: Yhteenveto

en: Page Attributes: Order
fi: Sivun attribuutit: Järjestys

en: Page Boxes
fi: Sivun laatikot

en: Page Lists
fi: Sivuluettelot

en: Page background color
fi: Sivun taustaväri

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Pages
fi: Sivut

en: Paragraph
fi: Kappale

en: Permalink
fi: Permanente linkki

en: Permalink: Descriptive Caption
fi: Permanente linkki: Kuvastava otsikko

en: Permission denied
fi: Oikeus evätty

en: Permission denied.
fi: Oikeus evätty.

en: Permissions & Access
fi: Oikeudet & Pääsy

en: Pixel Sizes
fi: Pikselikoot

en: Placeholder Text Color
fi: Paikallisen tekstin väri

en: Please make a 'Manual Backup' in the backup tab to enable backup restore in case anything goes wrong.
fi: Ole hyvä ja tee 'Manuaalinen varmuuskopio' varmuuskopio-välilehdessä ottaaksesi varmuuskopion palautuksen käyttöön, jos jotain menee pieleen.

en: Please upload a file to import
fi: Ole hyvä ja lataa tiedosto tuodaksesi sen

en: Please upload a valid .json file
fi: Ole hyvä ja lataa voimassa oleva .json-tiedosto

en: Plugin Capabilities &ndash; %s
fi: Laajennuksen ominaisuudet &ndash; %s

en: Post %s Capabilities
fi: Postauksen %s ominaisuudet

en: Post Attributes
fi: Postauksen attribuutit

en: Post Type Metabox
fi: Postauksen tyypin metalaatikko

en: Post type registration does not define this capability distinctly
fi: Postauksen tyypin rekisteröinti ei määrittele tätä ominaisuutta erikseen

en: Preset
fi: Esiasetus

en: Preset Fonts
fi: Esiasetetut fontit

en: Primary Button
fi: Pääpainike

en: Primary Button Background
fi: Pääpainikkeen tausta

en: Primary Button Hover
fi: Pääpainikkeen hiiren ylle siirtyminen

en: Primary Button Text
fi: Pääpainikkeen teksti

en: Primary brand color
fi: Pääbrändin väri

en: Primary text color
fi: Pään tekstin väri

en: Profile Feature Restrictions
fi: Profiilin ominaisuuksien rajoitukset

en: Profile Features
fi: Profiilin ominaisuudet

en: Profile Features allows you to remove elements from the Profile screen.
fi: Profiilin ominaisuudet antavat sinun poistaa elementtejä Profiili-näytöltä.

en: Profile features access disabled.
fi: Profiilin ominaisuuksien käyttö estetty.

en: Profile features access enabled for this role.
fi: Profiilin ominaisuuksien käyttö sallittu tälle roolille.

en: Publish / Update
fi: Julkaise / Päivitä

en: Publish Actions
fi: Julkaisutoimet

en: Publish Box
fi: Julkaisulaatikko

en: PublishPress Capabilities
fi: PublishPress Ominaisuudet

en: PublishPress Capabilities Menu Restriction
fi: PublishPress Ominaisuudet Valikkorajoitus

en: PublishPress Capabilities automatically creates a backup on installation and whenever you save changes.
fi: PublishPress Ominaisuudet luo automaattisesti varmuuskopion asennuksen yhteydessä ja aina, kun tallennat muutoksia.

en: PublishPress Capabilities automatically creates a backup on installation and whenever you save changes. The initial backup and last %d auto-backups are kept.
fi: PublishPress Ominaisuudet luo automaattisesti varmuuskopion asennuksen yhteydessä ja aina, kun tallennat muutoksia. Alkuperäinen varmuuskopio ja viimeiset %d automaattista varmuuskopiota säilytetään.

en: PublishPress Capabilities is the access control plugin for WordPress. You can manage all your WordPress user roles, from Administrators to Subscribers.
fi: PublishPress Ominaisuudet on pääsynhallintalaajennus WordPressille. Voit hallita kaikkia WordPress-käyttäjäroolejasi, Administrattoreista Tilauksen saajiin.

en: PublishPress Permissions
fi: PublishPress Oikeudet

en: Read more on Role Level.
fi: Lue lisää roolitason mukaan.

en: Redirect Features allows you to redirect users in a role after Registration, Login or Logout.
fi: Uudelleenohjausominaisuudet mahdollistavat käyttäjien uudelleenohjaamisen roolissa rekisteröinnin, kirjautumisen tai uloskirjautumisen jälkeen.

en: Redirect users to a specified URL.
fi: Uudelleenohjaa käyttäjät määritettyyn URL-osoitteeseen.

en: Redirect users to the URL they were viewing before login.
fi: Uudelleenohjaa käyttäjät URL-osoitteeseen, jota he tarkastelivat ennen kirjautumista.

en: Redirects
fi: Uudelleenohjaukset

en: Redirects allows you to redirect users in a role after Registration, Login or Logout.
fi: Uudelleenohjaukset mahdollistavat käyttäjien uudelleenohjaamisen roolissa rekisteröinnin, kirjautumisen tai uloskirjautumisen jälkeen.

en: Refresh Profile Features
fi: Päivitä profiilin ominaisuudet

en: Registration Redirect
fi: Rekisteröinnin uudelleenohjaus

en: Regulate permissions for Edit Flow post statuses <em>(Pro)</em>
fi: Säädä oikeuksia Edit Flow -viestien tiloille <em>(Pro)</em>

en: Remove
fi: Poista

en: Remove Admin Notices from WordPress admin screen and organize them in to a single area.
fi: Poista ylläpitoilmoitukset WordPressin ylläpito-ikkunasta ja järjestä ne yhteen alueeseen.

en: Remove Admin Toolbar
fi: Poista ylläpitotyökalu

en: Replace "Howdy"
fi: Korvaa "Howdy"

en: Replace "Howdy" in the admin bar.
fi: Korvaa "Howdy" ylläpitopalkissa.

en: Replace "Howdy" text
fi: Korvaa "Howdy" -teksti

en: Replace the WordPress logo and favicon
fi: Korvaa WordPress-logo ja favicon

en: Replace the default "Thanks for creating with WordPress" message in the admin footer.
fi: Korvaa oletusviesti "Kiitos WordPressin käytöstä" ylläpitopalkin alareunassa.

en: Request Support
fi: Pyydä tukea

en: Reset Roles
fi: Nollaa roolit

en: Reset Roles and Capabilities to WordPress defaults
fi: Nollaa roolit ja käyttöoikeudet WordPressin oletusarvoihin

en: Reset WordPress Defaults
fi: Nollaa WordPressin oletusasetukset

en: Reset to WordPress defaults
fi: Nollaa WordPressin oletusarvoihin

en: Reseting default Roles and Capabilities will set them to the WordPress install defaults.
fi: Oletusroolien ja käyttöoikeuksien nollaaminen palauttaa ne WordPressin asennuksen oletusarvoihin.

en: Restore
fi: Palauta

en: Restore Previous Roles and Capabilities
fi: Palauta edelliset roolit ja käyttöoikeudet

en: Restore Selected Roles
fi: Palauta valitut roolit

en: Restore failed. No backup found.
fi: Palautus epäonnistui. Varastoja ei löytynyt.

en: Right bar
fi: Oikea palkki

en: Role
fi: Rooli

en: Role Capabilities
fi: Roolin kyvyt

en: Role Level
fi: Roolin taso

en: Role Name
fi: Roolin nimi

en: Role Slug
fi: Roolin slug

en: Role Type
fi: Roolin tyyppi

en: Role level is mostly deprecated. However, it still determines eligibility for Post Author assignment and limits the application of user editing capabilities.
fi: Roolin taso on pääasiassa poistettu käytöstä. Se määrittää kuitenkin edelleen kelpoisuuden Postitusautomaation asignointiin ja rajoittaa käyttäjän muokkauskykyjen soveltamista.

en: Roles
fi: Roolit

en: Roles & Groups
fi: Roolit & Ryhmät

en: Roles allows you to create, edit, and delete all the user roles on your site.
fi: Roolit mahdollistavat kaikkien käyttäjäroolien luomisen, muokkaamisen ja poistamisen sivustollasi.

en: Roles and Capabilities
fi: Roolit ja kyvyt

en: Roles and Capabilities reset to WordPress defaults
fi: Roolit ja kyvyt palautettu WordPressin oletusasetuksiin

en: Roles and Capabilities restored from initial backup.
fi: Roolit ja kyvyt palautettu alkuperäisestä varmuuskopiosta.

en: Roles and Capabilities restored from selected auto-backup.
fi: Roolit ja kyvyt palautettu valitusta automaattisesta varmuuskopiosta.

en: Row Hover Background
fi: Rivin hiiren ylle siirtymisen tausta

en: Royal Plum
fi: Kuninkaallinen Luumu

en: Sage
fi: Salvia

en: Save %s Restrictions
fi: Tallenna %s rajoitukset

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save Custom Style
fi: Tallenna mukautettu tyyli

en: Save Edit
fi: Tallenna muokkaus

en: Save for %s
fi: Tallenna %s varten

en: Save for all Post Types
fi: Tallenna kaikille Postityypeille

en: Save for all Roles
fi: Tallenna kaikille rooleille

en: Saving...
fi: Tallennetaan...

en: Search
fi: Haku

en: Search Roles
fi: Etsi rooleja

en: Search capabilities...
fi: Etsi kykyjä...

en: Search user...
fi: Etsi käyttäjää...

en: Secondary Button Background
fi: Toisen tason painikkeen tausta

en: Secondary Button Hover
fi: Toisen tason painikkeen hiiren ylle siirtyminen

en: Secondary Button Text
fi: Toisen tason painikkeen teksti

en: Security check failed
fi: Turvatarkistus epäonnistui

en: Security check failed.
fi: Turvatarkistus epäonnistui.

en: Select %1$s...
fi: Valitse %1$s...

en: Select %s
fi: Valitse %s

en: Select Image
fi: Valitse kuva

en: Select allowed editor
fi: Valitse sallittu editori

en: Select at least one role to export.
fi: Valitse vähintään yksi rooli vientiä varten.

en: Select pages...
fi: Valitse sivut...

en: Select post types...
fi: Valitse viestityypit...

en: Select roles...
fi: Valitse roolit...

en: Select the allowed editor options for users in this role.
fi: Valitse sallitut editorivaihtoehdot käyttäjille tässä roolissa.

en: Select the notification types that should be displayed in the Admin Notices area after been removed from the WordPress admin screens.
fi: Valitse ilmoitustyypit, jotka tulisi näyttää hallintohälytyksissä sen jälkeen, kun ne on poistettu WordPressin hallintanäkymistä.

en: Select the notification types that should be hidden when a user in the %1$s role is viewing WordPress admin screens.
fi: Valitse ilmoitustyypit, jotka tulisi piilottaa, kun käyttäjä, jolla on %1$s rooli, tarkastelee WordPressin hallintapaneelia.

en: Select the roles to include in this export.
fi: Valitse roolit, jotka sisältyvät tähän vientiin.

en: Selected Pages
fi: Valitut sivut

en: Selected item deleted successfully
fi: Valittu kohde poistettiin onnistuneesti

en: Selector
fi: Valitsin

en: Separate multiple values with a space (custom-style-one custom-style-two).
fi: Erota useat arvot välilyönnillä (custom-style-one custom-style-two).

en: Set a base font size for the admin area. Leave empty to use the default WordPress size.
fi: Määritä perusfonttikoko hallinta-alueelle. Jätä tyhjäksi käyttääksesi oletus WordPress-kokoa.

en: Set a font stack for the admin area, for example "Segoe UI", sans-serif.
fi: Määritä fonttipino hallinta-alueelle, esimerkiksi "Segoe UI", sans-serif.

en: Set custom post statuses for content items.
fi: Aseta mukautettuja viestin tiloja sisältöesineille.

en: Set login redirect cookie
fi: Aseta kirjautumisohjaus eväste

en: Set per-item association exceptions.
fi: Määritä kohdekohtaiset yhdistämispoikkeukset.

en: Set per-item edit exceptions.
fi: Määritä kohdekohtaiset muokkauspoikkeukset.

en: Set per-item read exceptions.
fi: Määritä kohdekohtaiset lukupoikkeukset.

en: Set per-item revision exceptions.
fi: Määritä kohdekohtaiset tarkistuspoikkeukset.

en: Set taxonomy term assignment exceptions.
fi: Määritä taksonomian termien määrittämispoikkeukset.

en: Set taxonomy term association exceptions.
fi: Määritä taksonomian termien yhdistämispoikkeukset.

en: Set taxonomy term management exceptions.
fi: Määritä taksonomian termien hallintapoikkeukset.

en: Sets the admin color scheme for all users. Click a scheme to preview it instantly.
fi: Asettaa ylläpitäjän väriteeman kaikille käyttäjille. Napsauta teemaa nähdäksesi sen esikatselun heti.

en: Setting
fi: Asetus

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings Panel
fi: Asetuspaneeli

en: Settings saved.
fi: Asetukset tallennettu.

en: Settings updated successfully.
fi: Asetukset päivitettiin onnistuneesti.

en: Settings updated.
fi: Asetukset päivitetty.

en: Show all post types on the "Editor Features" screen, even ones normally hidden in the WordPress admin area.
fi: Näytä kaikki viestityypit "Muokkausominaisuudet" -näytössä, myös ne, jotka normaalisti ovat piilossa WordPressin ylläpitokäyttöliittymässä.

en: Show changes from current roles only
fi: Näytä vain nykyisten roolien muutokset

en: Show private post types
fi: Näytä yksityiset viestityypit

en: Show private taxonomies
fi: Näytä yksityiset taksonomiat

en: Show selected notices in a dedicated Admin Notices panel
fi: Näytä valitut ilmoitukset omassa Admin Notices -paneelissa

en: Silence this notice
fi: Vaienna tämä ilmoitus

en: Silenced Notices
fi: Vaiennetut ilmoitukset

en: Site Dark Mode
fi: Sivuston tumma tila

en: Site Light Mode
fi: Sivuston vaalea tila

en: Skipped %d invalid or unsupported import entries.
fi: Ohitettiin %d kelvotonta tai tuettua tuontimerkintää.

en: Slug already exists
fi: Slug on jo olemassa

en: Social Links
fi: Sosiaalisten linkkien

en: Something went wrong, the system wasn't able to create the role, refresh the page and try again.
fi: Jotain meni vikaan, järjestelmä ei pystynyt luomaan roolia, päivitä sivu ja yritä uudelleen.

en: Spam Link Color
fi: Roskaposti-linkin väri

en: Standard link color
fi: Vakiolinkin väri

en: Start from template
fi: Aloita mallista

en: Status & visibility
fi: Tila & näkyvyys

en: Stone
fi: Kivi

en: Submenu Background
fi: Alivalikon tausta

en: Submenu Text Color
fi: Alivalikon tekstin väri

en: Submit Revision
fi: Lähetä muutos

en: Success notices
fi: Onnistumisilmoitukset

en: Sunrise
fi: Auringonnousu

en: Switch to Draft
fi: Vaihda luonnokseen

en: Sync feature status to all sites in this network.
fi: Synkronoi ominaisuuden tila kaikkiin tähän verkkoon kuuluviin sivustoihin.

en: Sync options to all sites.
fi: Synkronoi asetukset kaikille sivustoille.

en: Sync role to all sites.
fi: Synkronoi rooli kaikille sivustoille.

en: System %s | System %s
fi[0]: Järjestelmä %s
fi[1]: Järjestelmä %s

en: Table Border Color
fi: Taulukon reunaväri

en: Table Header Background
fi: Taulukon otsikon taustaväri

en: Table Header Text
fi: Taulukon otsikon teksti

en: Table Row Background
fi: Taulukon rivin taustaväri

en: Table Row Text Color
fi: Taulukon rivin tekstiväri

en: Table element colors
fi: Taulukon elementtivärit

en: Tables
fi: Taulukot

en: Target
fi: Kohde

en: TaxoPress - Settings
fi: TaxoPress - Asetukset

en: Taxonomies
fi: Taksonomiat

en: Taxonomy
fi: Taksonomia

en: Taxonomy Boxes
fi: Taksonomiaruudut

en: Term %s Capabilities
fi: Termi %s Ominaisuudet

en: Test this user
fi: Testaa tätä käyttäjää

en: Test user
fi: Testikäyttäjä

en: Test your site by instantly logging in as another user. Available accounts include any which the current user can edit.
fi: Testaa sivustoasi kirjautumalla heti toisen käyttäjänä. Saatavilla olevat tilit sisältävät kaikki, joita nykyinen käyttäjä voi muokata.

en: Testing as user: %1$s. %2$sReturn to Administrator view%3$s
fi: Testaaminen käyttäjänä: %1$s. %2$sPalaa ylläpitäjänäkymään%3$s

en: Testing:
fi: Testaus:

en: Text
fi: Teksti

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Text settings
fi: Tekstiasetukset

en: Thank you for creating with WordPress
fi: Kiitos, että loit WordPressillä

en: The "slug" is the URL-friendly version of the role. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers and underscores.
fi: "slug" on roolin URL-ystävällinen versio. Se on yleensä kaikki pienillä kirjaimilla ja sisältää vain kirjaimia, numeroita ja alaviivoja.

en: The %s role is not enabled for editing. The Find button is disabled.
fi: %s-rouli ei ole käytettävissä muokkaukseen. Etsi-painike on pois käytöstä.

en: The User Testing feature also requires the %1$s edit_users %2$s capability.
fi: Käyttäjätestausominaisuus vaatii myös %1$s edit_users %2$s -oikeuden.

en: The default role cannot be disabled. Change the default role in WordPress settings first.
fi: Oletusroolia ei voida poistaa käytöstä. Muuta oletusrooli ensin WordPress-asetuksissa.

en: The following entries have no effect. Please assign desired capabilities on the Editing / Deletion / Private tabs.
fi: Seuraavilla merkinnöillä ei ole vaikutusta. Määritä halutut oikeudet Muokkaus / Poisto / Yksityiset -välilehdillä.

en: The new role %s was created successfully.
fi: Uusi rooli %s luotiin onnistuneesti.

en: The role "%s" already exists. Please choose a different name.
fi: Rooli "%s" on jo olemassa. Valitse toinen nimi.

en: The role %1$s was successfully deleted. %2$s
fi: Rooli %1$s poistettiin onnistuneesti. %2$s

en: The role %1$s was successfully hidden.
fi: Rooli %1$s piilotettiin onnistuneesti.

en: The role %1$s was successfully unhidden.
fi: Rooli %1$s tuotiin onnistuneesti näkyviin.

en: The role could not be deleted.
fi: Roolia ei voitu poistaa.

en: The selected %1$s roles were successfully deleted. %2$s
fi: Valitut %1$s roolia poistettiin onnistuneesti. %2$s

en: The selected application password is not editable.
fi: Valittu sovelluksen salasana ei ole muokattavissa.

en: The selected role is not editable.
fi: Valittua roolia ei voi muokata.

en: The slug for this post type is %s
fi: Tämän viestityypin slug on %s

en: The slug for this taxonomy is %s
fi: Tämän taksonomian slug on %s

en: There are currently no admin notices.
fi: Tällä hetkellä ei ole hallinta-ilmoituksia.

en: There are no frontend menu links. To control access to navigation menus, please add menu links.
fi: Etuosassa ei ole valikkolinkkejä. Hallitaksesi pääsyä navigointivalikkoihin, lisää valikkolinkkejä.

en: There are no users in this role. Please select a role that has users and is able to access the "Profile" screen.
fi: Tässä roolissa ei ole käyttäjiä. Valitse rooli, jossa on käyttäjiä ja joka voi käyttää "Profiili" -näyttöä.

en: These can be edited on the %1s Capabilities screen %2s
fi: Nämä voidaan muokata %1s Oikeudet-näytöllä %2s

en: This allows you to assign a new user to multiples roles.
fi: Tämä mahdollistaa uuden käyttäjän määrittämisen useisiin rooleihin.

en: This allows you to assign an existing user to multiple roles.
fi: Tämä mahdollistaa olemassa olevan käyttäjän määrittämisen useisiin rooleihin.

en: This capability is %s
fi: Tämä oikeus on %s

en: This capability is controlled by %s
fi: Tätä toimintoa hallitsee %s

en: This capability is controlled by %s Use the sidebar settings to allow this to be controlled independently.
fi: Tätä toimintoa hallitsee %s Käytä sivupalkin asetuksia, jotta tätä voidaan hallita itsenäisesti.

en: This capability is explicitly negated. Click to add/remove normally.
fi: Tämä toiminto on nimenomaisesti kumottu. Klikkaa lisätäksesi/poistaaksesi normaalisti.

en: This capability is not available for this post type.
fi: Tätä toimintoa ei ole saatavilla tälle julkaisutyyppille.

en: This feature allows you to modify the site frontend by hiding IDs or classes, adding CSS styles, or adding body classes.
fi: Tämä ominaisuus mahdollistaa sivuston etusivun muokkaamisen piilottamalla ID:t tai luokat, lisäämällä CSS-tyylejä tai lisäämällä body-luokkia.

en: This feature is denied
fi: Tätä ominaisuutta ei sallita

en: This feature will be added to all pages.
fi: Tämä ominaisuus lisätään kaikille sivuille.

en: This feature will test the "Profile" screen as a user in the %s role.
fi: Tämä ominaisuus testaa "Profiili" -näyttöä %s-roolissa olevan käyttäjänä.

en: This menu is restricted for the following roles
fi: Tämä valikko on rajoitettu seuraaville rooleille

en: This notice will be moved to the "Silenced Notices" tab and you will not receive a notification if it appears again.
fi: Tämä ilmoitus siirretään "Vaiennetut ilmoitukset" -välilehteen, ja et saa ilmoitusta, jos se ilmestyy uudelleen.

en: This plugin can be deleted.
fi: Tämä liitännäinen voidaan poistaa.

en: This role is not enabled for profile feature editing.
fi: Tätä roolia ei ole otettu käyttöön profiiliominaisuuden muokkaamiseen.

en: This will add a metabox on the post editing screen. You can use this feature to add body classes only for that post.
fi: Tämä lisää metalaatikon julkaisun muokkausnäyttöön. Voit käyttää tätä ominaisuutta lisätäksesi body-luokkia vain tälle julkaisulle.

en: This will cause a new capability to be required for creating posts, and enable a checkbox column here for role assignments. Normally, post creation is controlled by the "Edit" capability.
fi: Tämä vaatii uuden toiminnon julkaisujen luomiseen ja mahdollistaa valintaruudun sarakkeen täällä roolituksille. Normaalisti julkaisun luomista hallitsee "Muokkaa" -toiminto.

en: This will only show here in the WordPress admin area.
fi: Tämä näkyy vain täällä WordPressin hallinta-alueella.

en: This will show all post types on the "Capabilities" screen, even ones normally hidden in the WordPress admin area.
fi: Tämä näyttää kaikki julkaisutyypit "Toiminnot" -näytössä, jopa ne, jotka normaalisti ovat piilossa WordPressin hallinta-alueella.

en: This will show all taxonomies on the "Capabilities" screen, even ones normally hidden in the WordPress admin area.
fi: Tämä näyttää kaikki taksonomiat "Toiminnot" -näytössä, jopa ne, jotka normaalisti ovat piilossa WordPressin hallinta-alueella.

en: Title:
fi: Otsikko:

en: Toggle all
fi: Vaihda kaikki

en: Top Bar - Left
fi: Ylälaita - Vasemmalla

en: Top Bar - Right
fi: Ylälaita - Oikealla

en: Top Tabs
fi: Ylätunnisteet

en: Trash Link Color
fi: Roskakori-linkin väri

en: Type / Taxonomy settings saved.
fi: Tyyppi / Taksonomia asetukset tallennettu.

en: Typography
fi: Typografia

en: Typography Overrides
fi: Typografiaohitukset

en: URL targeted
fi: URL kohdistettu

en: URL wildcard
fi: URL jokeri

en: Unable to retrieve user data.
fi: Käyttäjätietoja ei voida noutaa.

en: Uneditable %s | Uneditable %s
fi[0]: Muokattava %s
fi[1]: Muokattava %s

en: Unhide
fi: Näytä

en: Unique Post Type Capabilities
fi: Uniikit postityyppien mahdollisuudet

en: Unique Taxonomy Capabilities
fi: Uniikit taksonomian mahdollisuudet

en: Unnamed application password
fi: Nimetön sovelluksen salasana

en: Update
fi: Päivitä

en: Upgrade to Pro
fi: Päivitä Pro-versioon

en: Upload a custom favicon for the admin area. Recommended: 16px by 16px or 32px by 32px in SVG or PNG format.
fi: Lataa mukautettu favicon ylläpitoalueelle. Suositus: 16px x 16px tai 32px x 32px SVG- tai PNG-muodossa.

en: Upload a custom logo to replace the WordPress icon in the admin bar. Recommended: 20px by 20px in SVG or PNG format.
fi: Lataa mukautettu logo vaihtaaksesi WordPress-ikonin ylläpitopalkissa. Suositus: 20px x 20px SVG- tai PNG-muodossa.

en: Use cookie to determine pages users were viewing before login. This is useful when login redirect is not working correctly due to wp_get_referer() limitation.
fi: Käytä evästeitä määrittämään sivut, joita käyttäjät tarkastelivat ennen kirjautumista. Tämä on hyödyllistä, kun kirjautumisen uudelleenohjaus ei toimi oikein wp_get_referer() -rajoituksen vuoksi.

en: Use the "Create" capability for selected post types
fi: Käytä "Luo" -oikeutta valituille postityypeille

en: Use the sidebar settings to allow this to be controlled independently.
fi: Käytä sivupalkin asetuksia tämän itsenäiseen hallintaan sallimiseksi.

en: Use this Image
fi: Käytä tätä kuvaa

en: Used for alerts and notifications
fi: Käytetään hälytyksissä ja ilmoituksissa

en: Used for hovers and highlights
fi: Käytetään liukusäätimissä ja korostuksissa

en: User Display Name
fi: Käyttäjän näyttönimi

en: User Testing
fi: Käyttäjätestaus

en: User actions
fi: Käyttäjätoiminnot

en: Value
fi: Arvo

en: Variation
fi: Vaihtoehto

en: View Documentation
fi: Näytä dokumentaatio

en: View Knowledge Base
fi: Näytä tietopankki

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: WPML integration to mirror permissions to translations <em>(Pro)</em>
fi: WPML-integraatio peilaa oikeuksia käännöksiin <em>(Pro)</em>

en: Warning notices
fi: Varoitusilmoitukset

en: Warning:
fi: Varoitus:

en: Warning: This role cannot access the dashboard without the read capability. %1$sClick here to fix this now%2$s.
fi: Varoitus: Tällä roolilla ei ole pääsyä hallintapaneeliin ilman lukuoikeutta. %1$sNapsauta tästä korjataksesi tämän nyt%2$s.

en: Welcome panel
fi: Tervetuloa-paneeli

en: When enabled, role settings will always apply, overriding any user selection even if the color scheme UI is visible to them.
fi: Kun tämä on käytössä, rooliasetukset soveltuvat aina, ohittaen käyttäjän valinnan, vaikka väriteeman käyttöliittymä olisi heille näkyvissä.

en: When enabled, users cannot see or change color scheme settings in their profile. Role-based settings will be applied.
fi: Kun tämä on käytössä, käyttäjät eivät voi nähdä tai muuttaa väriteemasetuksia profiilissaan. Roolikohtaisia asetuksia sovelletaan.

en: When selected, changing a feature above will apply its new status to every existing site in the background.
fi: Kun valitaan, yllä olevan ominaisuuden muuttaminen soveltaa sen uutta tilaa kaikkiin olemassa oleviin sivustoihin taustalla.

en: When testing, display a caption and return link in the Admin Bar.
fi: Testattaessa, näytä otsikko ja paluulinkki hallintapalkissa.

en: When testing, display a return link in the front end footer.
fi: Testattaessa, näytä paluulinkki etusivun alatunnisteessa.

en: Whenever you use PublishPress Capabilities to save changes, it also creates a backup which you can use to restore a previous configuration.
fi: Kun käytät PublishPress Capabilities -lisäosaa tallentaaksesi muutoksia, se luo myös varmuuskopion, jota voit käyttää aiemman kokoonpanon palauttamiseen.

en: Whole Site
fi: Koko sivusto

en: Widget Background
fi: Widgetin tausta

en: Widget Body Text
fi: Widgetin tekstisisältö

en: Widget Border
fi: Widgetin reuna

en: Widget Header Background
fi: Widgetin otsikon tausta

en: Widget Link
fi: Widgetin linkki

en: Widget Link Hover
fi: Widgetin linkin hover-tila

en: Widget Title Text
fi: Widgetin otsikkoteksti

en: Wildcard enabled
fi: Wildcard käytössä

en: Word count
fi: Sanan määrä

en: WordPress Core Capabilities
fi: WordPress Core -kyvyt

en: WordPress External Links
fi: WordPress Ulkoiset Linkit

en: WordPress stores role capabilities in your database, where they remain even if the plugin is deactivated.
fi: WordPress tallentaa roolin kyvyt tietokantaasi, missä ne pysyvät, vaikka liitännäinen on poistettu käytöstä.

en: You are about to reset Roles and Capabilities to WordPress defaults.
     'Cancel' to stop, 'OK' to reset.
fi: Olet vähentämässä rooleja ja kykyjä WordPressin oletusasetuksiin.
     'Peruuta' lopettaaksesi, 'OK' nollataksesi.

en: You can add the CSS for your classes by clicking "Add Custom CSS".
fi: Voit lisätä CSS:n luokillesi napsauttamalla "Lisää mukautettu CSS".

en: You can also configure this role as a %sPermission Group%s.
fi: Voit myös konfiguroida tämän roolin %sOikeusryhmä%s:ksi.

en: You can block pages by URL or hide Admin elements by entering a CSS class or ID. This feature is available in PublishPress Capabilities Pro.
fi: Voit estää sivuja URL-osoitteen perusteella tai piilottaa hallintaelementtejä syöttämällä CSS-luokan tai ID:n. Tämä ominaisuus on saatavilla PublishPress Capabilities Pro:ssa.

en: You can hide plugin metaboxes. You can also hide specific items by entering their CSS class or ID. This feature is available in PublishPress Capabilities Pro.
fi: Voit piilottaa liitännäisen metaruutuja. Voit myös piilottaa tiettyjä kohteita syöttämällä niiden CSS-luokan tai ID:n. Tämä ominaisuus on saatavilla PublishPress Capabilities Pro:ssa.

en: You can restrict access to admin menu screens. You can also edit, change, add, or remove links from the WordPress admin menu. This feature is available in PublishPress Capabilities Pro.
fi: Voit rajoittaa pääsyä hallintovalikon näyttöihin. Voit myös muokata, muuttaa, lisätä tai poistaa linkkejä WordPressin hallintovalikosta. Tämä ominaisuus on saatavilla PublishPress Capabilities Pro:ssa.

en: You can select page types where this element will be added.
fi: Voit valita sivutyypit, joihin tämä elementti lisätään.

en: You can use Frontend Features to target specific posts and pages. This feature is available in PublishPress Capabilities Pro.
fi: Voit käyttää Frontend-ominaisuuksia kohdentamaan tiettyjä julkaisuja ja sivuja. Tämä ominaisuus on saatavilla PublishPress Capabilities Pro:ssa.

en: You cannot remove Manage Capabilities from Administrators
fi: Et voi poistaa Kykyjen hallintaa pääkäyttäjiltä

en: You do not have permission to access this page.
fi: Sinulla ei ole lupaa käyttää tätä sivua.

en: You do not have permission to manage admin features.
fi: Sinulla ei ole lupaa hallita hallintotoimintoja.

en: You do not have permission to manage admin notices.
fi: Sinulla ei ole lupaa hallita hallintailmoituksia.

en: You do not have permission to manage admin styles.
fi: Sinulla ei ole lupaa hallita hallintatyylejä.

en: You do not have permission to manage capabilities.
fi: Sinulla ei ole lupaa hallita kykyjä.

en: You do not have permission to manage editor features.
fi: Sinulla ei ole lupaa hallita editorin toimintoja.

en: You do not have permission to manage frontend features.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia hallita etupään ominaisuuksia.

en: You do not have permission to manage navigation menus.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia hallita navigointivalikoita.

en: You do not have permission to manage profile features.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia hallita profiilin ominaisuuksia.

en: You do not have permission to manage redirect.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia hallita uudelleenohjausta.

en: You do not have permission to manage roles.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia hallita rooleja.

en: You do not have permission to perform this action.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia suorittaa tätä toimintoa.

en: You do not have permission to restore backup.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia palauttaa varmuuskopiota.

en: You do not have permission to restore roles.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia palauttaa rooleja.

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia suorittaa tätä toimintoa.

en: You have no additional capabilities.
fi: Sinulla ei ole lisämahdollisuuksia.

en: You must enter the Login Redirect URL.
fi: Sinun on syötettävä kirjautumisen uudelleenohjaus-URL.

en: You must select at least one editor for the role when managing allowed editor.
fi: Sinun on valittava vähintään yksi editori roolille sallitun editorin hallitsemiseksi.

en: You're using PublishPress Capabilities Free. The Pro version has more features and support. %sUpgrade to Pro%s
fi: Käytät PublishPress Capabilities Free -versiota. Pro-versiossa on enemmän ominaisuuksia ja tukea. %sPäivitä Pro:hon%s

en: Your Role
fi: Roolisi

en: Your link has expired, refresh the page and try again.
fi: Linkkisi on vanhentunut, päivitä sivu ja yritä uudelleen.

en: activate %1$sAdvanced settings%2$s, see Role Usage
fi: ota käyttöön %1$sLisäasetukset%2$s, katso Roolin käyttö

en: all roles
fi: kaikki roolit

en: check / uncheck / negate all
fi: valitse / poista valinta / kumoa kaikki

en: e.g. .publishpress-wrap h1, #my-plugin-header
fi: esim. .publishpress-wrap h1, #my-plugin-header

en: e.g., Company Branding, Dark Mode
fi: esim., Yrityksen brändäys, Tumma tila

en: grant / clear / deny all capabilities
fi: anna / tyhjennä / kiellä kaikki käyttöoikeudet

en: see %1$sRole Usage%2$s: "Pattern Roles"
fi: katso %1$sRooleja käytössä%2$s: "Mallin roolit"

en: show Classic Editor controls
fi: näytä Klassisen Muokkaajan ohjaimet

en: this custom style
fi: tämä mukautettu tyyli

en: usage key
fi: käyttöavain
