BotBlocker - en to tr_TR translation catalogue (3061 entries)

en: "Recommended" protection active |
tr_TR[0]: "Önerilen" koruma etkin

en: %1$dd %2$dh |
tr_TR[0]: %1$d gün %2$d saat

en: %1$dh %2$dm |
tr_TR[0]: %1$d saat %2$d dakika

en: %1$dm %2$ds |
tr_TR[0]: %1$d dakika %2$d saniye

en: %1$s (requires >= %2$s) |
tr_TR[0]: %1$s (>= %2$s gerektirir)

en: %d one-time |
tr_TR[0]: %d tek seferlik

en: %d recurring |
tr_TR[0]: %d yinelenen

en: %d stale task executed. | %d stale tasks executed.
tr_TR[0]: %d bekleyen görev yürütüldü.

en: %d task executed. | %d tasks executed.
tr_TR[0]: %d görev yürütüldü.

en: %d tasks |
tr_TR[0]: %d gorev

en: %ds |
tr_TR[0]: %d saniye

en: %s active installs |
tr_TR[0]: %s aktif kurulum

en: %s is required. |
tr_TR[0]: %s gereklidir.

en: %s rule created successfully. |
tr_TR[0]: %s kurali basariyla olusturuldu.

en: %s rule deleted successfully. |
tr_TR[0]: %s kurali basariyla silindi.

en: %s rule toggled successfully. |
tr_TR[0]: %s kurali basariyla degistirildi.

en: %s rule updated successfully. |
tr_TR[0]: %s kurali basariyla guncellendi.

en: %s rules file generated successfully. |
tr_TR[0]: %s kural dosyasi basariyla olusturuldu.

en: %s+ active installs |
tr_TR[0]: %s+ aktif kurulum

en: (%s rating) | (%s ratings)
tr_TR[0]: (%s puan)

en: (not detected) |
tr_TR[0]: (algılanmadı)

en: (Real-time) |
tr_TR[0]: (Gerçek zamanlı)

en: (Updated every %s) |
tr_TR[0]: (Her %s güncellenir)

en: /20 - /64 (large ISP range) |
tr_TR[0]: /20 - /64 (büyük ISS aralığı)

en: /24 - /64 (standard) |
tr_TR[0]: /24 - /64 (standart)

en: /28 - /64 (small subnet) |
tr_TR[0]: /28 - /64 (küçük alt ağ)

en: /32 - /128 (single IP) |
tr_TR[0]: /32 - /128 (tek IP)

en: 1 = highest. Higher priority rules processed first. |
tr_TR[0]: 1 = en yüksek. Daha yüksek öncelikli kurallar önce işlenir.

en: 1 day |
tr_TR[0]: 1 gün

en: 1 hour |
tr_TR[0]: 1 saat

en: 1 month |
tr_TR[0]: 1 ay

en: 1 week |
tr_TR[0]: 1 hafta

en: 1 year |
tr_TR[0]: 1 yıl

en: 10 days |
tr_TR[0]: 10 gün

en: 12 hours |
tr_TR[0]: 12 saat

en: 120 days |
tr_TR[0]: 120 gün

en: 15 minutes |
tr_TR[0]: 15 dakika

en: 2 days |
tr_TR[0]: 2 gün

en: 2 hours |
tr_TR[0]: 2 saat

en: 2 weeks |
tr_TR[0]: 2 hafta

en: 2FA has been reset. |
tr_TR[0]: 2FA sıfırlandı.

en: 2FA service unavailable |
tr_TR[0]: 2FA hizmeti kullanılamıyor

en: 2FA service unavailable. |
tr_TR[0]: 2FA hizmeti kullanılamıyor.

en: 2FA Setup |
tr_TR[0]: 2FA Kurulumu

en: 2FA Setup Complete |
tr_TR[0]: 2FA Kurulumu Tamamlandı

en: 3 days |
tr_TR[0]: 3 gün

en: 3 months |
tr_TR[0]: 3 ay

en: 30 days |
tr_TR[0]: 30 gün

en: 30 minutes |
tr_TR[0]: 30 dakika

en: 30 seconds |
tr_TR[0]: 30 saniye

en: 404 Not Found |
tr_TR[0]: 404 Bulunamadı

en: 5 million+ bot signatures |
tr_TR[0]: 5 milyon+ bot imzası

en: 5 minutes |
tr_TR[0]: 5 dakika

en: 5M+ bot signatures |
tr_TR[0]: 5M+ bot imzası

en: 6 hours |
tr_TR[0]: 6 saat

en: 6 months |
tr_TR[0]: 6 ay

en: 60 days |
tr_TR[0]: 60 gün

en: 7-step guided setup |
tr_TR[0]: 7 adımlı rehberli kurulum

en: 9 months |
tr_TR[0]: 9 ay

en: 90 days |
tr_TR[0]: 90 gün

en: <strong>IPv4 / IPv6 Lists:</strong> Import allow/block lists on the %1$s and %2$s tabs, or download sample templates. |
tr_TR[0]: <strong>IPv4 / IPv6 Listeleri:</strong> İzin verilen/engellenen listelerini %1$s ve %2$s sekmelerinden içe aktarın veya örnek şablonları indirin.

en: <strong>Note:</strong> After clicking "Reset 2FA", the user will need to set up 2FA again <strong>only if "Enable Two-Factor Authentication" is checked</strong>. They can do this immediately (QR code will appear) or on their next login. |
tr_TR[0]: <strong>Not:</strong> "2FA'yı Sıfırla"ya tıkladıktan sonra, kullanıcının <strong>yalnızca "İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı Etkinleştir" işaretliyse</strong> 2FA'yı yeniden kurması gerekecektir. Bunu hemen yapabilir (QR kodu görünecektir) veya bir sonraki oturum açışında yapabilir.

en: <strong>Paths:</strong> Add payment gateway callback endpoints under %s to prevent them from being blocked. |
tr_TR[0]: <strong>Yollar:</strong> Ödeme ağ geçidi geri çağırma uç noktalarını engellenmelerini önlemek için %s altına ekleyin.

en: <strong>Proxy:</strong> Add network masks or header patterns (e.g., Cloudflare ranges) in %s. |
tr_TR[0]: <strong>Proxy:</strong> %s içine ağ maskeleri veya başlık desenleri (örn. Cloudflare aralıkları) ekleyin.

en: <strong>Rules:</strong> Create rules in %s for IP, User-Agent, ASN, country, referrer, path, cookie, header, request method, or bot score. |
tr_TR[0]: <strong>Kurallar:</strong> IP, User-Agent, ASN, ülke, yönlendiren, yol, çerez, başlık, istek yöntemi veya bot puanı için %s içinde kurallar oluşturun.

en: <strong>White Bots:</strong> Add trusted crawler domains (search engines, social networks, uptime monitors) under %s. |
tr_TR[0]: <strong>Beyaz Botlar:</strong> Güvenilir tarayıcı alan adlarını (arama motorları, sosyal ağlar, çalışma süresi izleyicileri) %s altına ekleyin.

en: A page reload may be required. |
tr_TR[0]: Sayfa yeniden yüklenmesi gerekebilir.

en: About |
tr_TR[0]: Hakkında

en: About - help, support, docs, contact, information |
tr_TR[0]: Hakkında - yardım, destek, belgeler, iletişim, bilgi

en: About BotBlocker API |
tr_TR[0]: BotBlocker API Hakkında

en: About Cloud Verification |
tr_TR[0]: Bulut Doğrulaması Hakkında

en: About memcached |
tr_TR[0]: Memcached Hakkında

en: About reCaptcha v2 |
tr_TR[0]: reCaptcha v2 Hakkında

en: About reCaptcha v3 |
tr_TR[0]: reCaptcha v3 Hakkında

en: About Redis |
tr_TR[0]: Redis Hakkında

en: About technical support |
tr_TR[0]: Teknik destek hakkında

en: Absolute paths to additional directories to scan. |
tr_TR[0]: Taranacak ek dizinlerin mutlak yolları.

en: Accept |
tr_TR[0]: Kabul Et

en: Accept-Language |
tr_TR[0]: Kabul-Dili

en: Access approved. Redirecting... |
tr_TR[0]: Erişim onaylandı. Yönlendiriliyor...

en: Access Control |
tr_TR[0]: Erişim Kontrolü

en: Access denied. Please enable JavaScript and cookies. |
tr_TR[0]: Erişim engellendi. Lütfen JavaScript ve çerezleri etkinleştirin.

en: Access has been blocked |
tr_TR[0]: Erişim engellendi

en: Access to this page has been restricted. |
tr_TR[0]: Bu sayfaya erişim kısıtlandı.

en: Action |
tr_TR[0]: Eylem

en: Action for this ASN |
tr_TR[0]: Bu ASN için eylem

en: Action for this bot |
tr_TR[0]: Bu bot için eylem

en: Action for this path |
tr_TR[0]: Bu yol için eylem

en: Action Scheduler Queue |
tr_TR[0]: Eylem Zamanlayıcı Kuyruğu

en: Actions |
tr_TR[0]: Eylemler

en: Activate |
tr_TR[0]: Etkinleştir

en: Activate access |
tr_TR[0]: Erişimi etkinleştir

en: Activate BotBlocker PRO |
tr_TR[0]: BotBlocker PRO'yu Etkinleştir

en: Activate brute-force login protection. |
tr_TR[0]: Kaba kuvvet oturum açma korumasını etkinleştir.

en: Activate the Behavioral Engine addon to get advanced multi-signal scoring and IP/subnet reputation protection. |
tr_TR[0]: Gelişmiş çoklu sinyal puanlaması ve IP/alt ağ itibar koruması elde etmek için Davranış Motoru eklentisini etkinleştirin.

en: Activates all HTTPS protocol features including redirects and mixed content fixing. Requires SSL certificate to be installed. |
tr_TR[0]: Yönlendirmeler ve karışık içerik düzeltme dahil tüm HTTPS protokol özelliklerini etkinleştirir. SSL sertifikasının yüklü olması gerekir.

en: Activates before other plugins |
tr_TR[0]: Diğer eklentilerden önce etkinleşir

en: Activation sent. |
tr_TR[0]: Etkinleştirme gönderildi.

en: Activation service is unavailable. |
tr_TR[0]: Etkinleştirme hizmeti kullanılamıyor.

en: Active |
tr_TR[0]: Etkin

en: Active rules: |
tr_TR[0]: Etkin kurallar:

en: Active: |
tr_TR[0]: Etkin:

en: Adblocker: |
tr_TR[0]: Reklam engelleyici:

en: AdBlockers |
tr_TR[0]: Reklam Engelleyiciler

en: Add |
tr_TR[0]: Ekle

en: Add a short note to remember why you created this rule. |
tr_TR[0]: Bu kuralı neden oluşturduğunuzu hatırlamak için kısa bir not ekleyin.

en: Add a white bot - allowlist, trusted, search engine |
tr_TR[0]: Beyaz bot ekle - izin listesi, güvenilir, arama motoru

en: Add ASN |
tr_TR[0]: ASN Ekle

en: Add ASN Rule |
tr_TR[0]: ASN Kuralı Ekle

en: Add ASN rule |
tr_TR[0]: ASN kuralı ekle

en: Add Bot |
tr_TR[0]: Bot Ekle

en: Add country |
tr_TR[0]: Ülke ekle

en: Add external domains that should be allowed in Content-Security-Policy. One domain per line. These will be added to script-src, connect-src, frame-src and img-src directives. |
tr_TR[0]: Content-Security-Policy'de izin verilmesi gereken harici alanları ekleyin. Her satıra bir alan adı. Bunlar script-src, connect-src, frame-src ve img-src yönergelerine eklenecektir.

en: Add Generic Rule |
tr_TR[0]: Genel Kural Ekle

en: Add IPv4 |
tr_TR[0]: IPv4 Ekle

en: Add IPv4 Rule |
tr_TR[0]: IPv4 Kuralı Ekle

en: Add IPv6 |
tr_TR[0]: IPv6 Ekle

en: Add IPv6 Rule |
tr_TR[0]: IPv6 Kuralı Ekle

en: Add new path |
tr_TR[0]: Yeni yol ekle

en: Add new proxy |
tr_TR[0]: Yeni proxy ekle

en: Add new rule |
tr_TR[0]: Yeni kural ekle

en: Add noarchive to Blocked Pages |
tr_TR[0]: Engellenen Sayfalara noarchive ekle

en: Add noindex to UTM Pages |
tr_TR[0]: UTM Sayfalarına noindex ekle

en: Add Path |
tr_TR[0]: Yol Ekle

en: Add Path Rule |
tr_TR[0]: Yol Kuralı Ekle

en: Add Proxy |
tr_TR[0]: Proxy Ekle

en: Add Proxy Rule |
tr_TR[0]: Proxy Kuralı Ekle

en: Add Rule |
tr_TR[0]: Kural Ekle

en: Add the following line before |
tr_TR[0]: Aşağıdaki satırı öncesine ekleyin

en: Add Trusted Bot |
tr_TR[0]: Güvenilir Bot Ekle

en: Add Vary: Cookie header for CDN compatibility. May reduce cache hit ratio. |
tr_TR[0]: CDN uyumluluğu için Vary: Cookie başlığını ekle. Önbellek isabet oranını azaltabilir.

en: Add white bot or search engine |
tr_TR[0]: Beyaz bot veya arama motoru ekle

en: Add-on |
tr_TR[0]: Eklenti

en: Add-on deleted. |
tr_TR[0]: Eklenti silindi.

en: Add-on install, update, and delete are disabled in local add-on mode. |
tr_TR[0]: Eklenti kurma, güncelleme ve silme yerel eklenti modunda devre dışı.

en: Add-on installed successfully. |
tr_TR[0]: Eklenti başarıyla kuruldu.

en: Add-on package cannot be opened. |
tr_TR[0]: Eklenti paketi açılamadı.

en: Add-on package contains an oversized file. |
tr_TR[0]: Eklenti paketi çok büyük bir dosya içeriyor.

en: Add-on package contains an unsafe path. |
tr_TR[0]: Eklenti paketi güvensiz bir yol içeriyor.

en: Add-on package does not match the BotBlocker add-on contract. |
tr_TR[0]: Eklenti paketi BotBlocker eklenti sözleşmesiyle eşleşmiyor.

en: Add-on package has an invalid file count. |
tr_TR[0]: Eklenti paketi geçersiz dosya sayısına sahip.

en: Add-on package install is disabled in local add-on mode. |
tr_TR[0]: Eklenti paketi kurulumu yerel eklenti modunda devre dışı.

en: Add-on package is missing or unreadable. |
tr_TR[0]: Eklenti paketi eksik veya okunamıyor.

en: Add-on package is too large. |
tr_TR[0]: Eklenti paketi çok büyük.

en: Add-on package must be a ZIP file. |
tr_TR[0]: Eklenti paketi bir ZIP dosyası olmalıdır.

en: Add-on package must contain exactly one root folder. |
tr_TR[0]: Eklenti paketi tam olarak bir kök klasör içermelidir.

en: Add-on package must declare Requires-Core. |
tr_TR[0]: Eklenti paketi Requires-Core bildirmelidir.

en: Add-on package slug does not match the requested add-on. |
tr_TR[0]: Eklenti paket kısa adı istenen eklentiyle eşleşmiyor.

en: Add-on package uploaded. Find it below, then activate it when ready. |
tr_TR[0]: Eklenti paketi yüklendi. Aşağıda bulun, hazır olduğunuzda etkinleştirin.

en: Add-on root folder must be a valid slug. |
tr_TR[0]: Eklenti kök klasörü geçerli bir kısa ad olmalıdır.

en: Add-on settings |
tr_TR[0]: Eklenti ayarları

en: Add-on settings saved. |
tr_TR[0]: Eklenti ayarları kaydedildi.

en: Add-on Update Failed |
tr_TR[0]: Eklenti Güncellemesi Başarısız

en: Add-on updated successfully. |
tr_TR[0]: Eklenti başarıyla güncellendi.

en: Add-on was updated but not reactivated - it requires BotBlocker %s or higher. Please update the plugin first. |
tr_TR[0]: Eklenti güncellendi ancak yeniden etkinleştirilmedi - BotBlocker %s veya daha yüksek bir sürüm gerektiriyor. Lütfen önce BotBlocker eklentisini güncelleyin.

en: Add-on was updated but not reactivated - it requires BotBlocker version %s or higher. Please update the plugin. |
tr_TR[0]: Eklenti güncellendi ancak yeniden etkinleştirilmedi - BotBlocker sürüm %s veya daha yüksek bir sürüm gerektiriyor. Lütfen eklentiyi güncelleyin.

en: Add-ons |
tr_TR[0]: Eklentiler

en: Add-ons Deactivated |
tr_TR[0]: Eklentiler Devre Dışı Bırakıldı

en: Add-ons locked. Activate Cloud API to use marketplace features. |
tr_TR[0]: Eklentiler kilitlendi. Pazar yeri özelliklerini kullanmak için Cloud API'yi etkinleştirin.

en: Add-ons manager |
tr_TR[0]: Eklenti yöneticisi

en: Added |
tr_TR[0]: Eklendi

en: Added / extra files |
tr_TR[0]: Eklenen / fazladan dosyalar

en: Additional API URL |
tr_TR[0]: Ek API URL'si

en: Additional API URL: |
tr_TR[0]: Ek API URL:

en: Additional Information |
tr_TR[0]: Ek Bilgi

en: Additional Options |
tr_TR[0]: Ek Seçenekler

en: addon |
tr_TR[0]: eklenti

en: Addon required |
tr_TR[0]: Eklenti gerekli

en: Addon Settings |
tr_TR[0]: Eklenti Ayarları

en: Addons |
tr_TR[0]: Eklentiler

en: Addons - extensions, plugins, marketplace, more features |
tr_TR[0]: Eklentiler - uzantılar, eklentiler, pazar yeri, daha fazla özellik

en: Addons sections |
tr_TR[0]: Eklentiler bölümleri

en: Adds a default Content-Security-Policy header to limit sources for scripts, styles, images, fonts and other resources. May require plugin/theme testing for compatibility. |
tr_TR[0]: Betikler, stiller, görüntüler, yazı tipleri ve diğer kaynaklar için kaynakları sınırlamak üzere varsayılan bir Content-Security-Policy başlığı ekler. Uyumluluk için eklenti/tema testi gerektirebilir.

en: Adds Permissions-Policy header to restrict browser features (camera, geolocation, microphone, payment etc.) on all pages. |
tr_TR[0]: Tarayıcı özelliklerini (kamera, konum, mikrofon, ödeme vb.) tüm sayfalarda kısıtlamak için Permissions-Policy başlığı ekler.

en: Adds Strict-Transport-Security header for HTTPS responses (max-age=1 year, includeSubDomains, preload). Only works on HTTPS sites. |
tr_TR[0]: HTTPS yanıtları için Strict-Transport-Security başlığı ekler (max-age=1 yıl, includeSubDomains, preload). Yalnızca HTTPS sitelerinde çalışır.

en: Adjust attempt limits and block times to balance security and usability. |
tr_TR[0]: Güvenlik ve kullanılabilirlik arasında denge kurmak için deneme sınırlarını ve engelleme sürelerini ayarlayın.

en: Adjust for Daylight Saving Time |
tr_TR[0]: Yaz Saati Uygulamasına Göre Ayarla

en: Adjust recorded timestamps for your timezone's daylight saving time. Ensures visit times display correctly in logs and reports year-round. |
tr_TR[0]: Kaydedilen zaman damgalarını saat diliminizin yaz saati uygulamasına göre ayarlayın. Ziyaret zamanlarının günlüklerde ve raporlarda yıl boyunca doğru görüntülenmesini sağlar.

en: Admin and WordPress Logging |
tr_TR[0]: Yönetici ve WordPress Günlük Kaydı

en: Admin logins, failed attempts, sensitive panel access traces. |
tr_TR[0]: Yönetici girişleri, başarısız denemeler, hassas panel erişim izleri.

en: Admin Panel |
tr_TR[0]: Yönetici Paneli

en: Admin panel |
tr_TR[0]: Yönetici paneli

en: Admin Panel Log |
tr_TR[0]: Yönetici Paneli Günlüğü

en: Administrator IPs |
tr_TR[0]: Yönetici IP'leri

en: Administrator Settings |
tr_TR[0]: Yönetici Ayarları

en: Admins will never be blocked while authenticated |
tr_TR[0]: Yöneticiler oturum açmışken asla engellenmez

en: Admins will never be blocked while logged in |
tr_TR[0]: Yöneticiler oturum açmışken asla engellenmez

en: Advanced analytics & forensics |
tr_TR[0]: Gelişmiş analitik ve adli analiz

en: Advanced bot detection |
tr_TR[0]: Gelişmiş bot tespiti

en: Advanced data structures |
tr_TR[0]: Gelişmiş veri yapıları

en: Advanced Protection |
tr_TR[0]: Gelişmiş Koruma

en: Advanced protection against bots, spam, and brute-force attacks. |
tr_TR[0]: Botlara, spam ve kaba kuvvet saldırılarına karşı gelişmiş koruma.

en: Advanced protection uses cloud-based real-time analysis and smart verification to detect sophisticated bots. |
tr_TR[0]: Gelişmiş koruma, gelişmiş botları tespit etmek için bulut tabanlı gerçek zamanlı analiz ve akıllı doğrulama kullanır.

en: Advanced reporting, analytics & forensics |
tr_TR[0]: Gelişmiş raporlama, analitik ve adli analiz

en: Advanced security features for production sites. |
tr_TR[0]: Canlı siteler için gelişmiş güvenlik özellikleri.

en: Advanced Settings |
tr_TR[0]: Gelişmiş Ayarlar

en: Advanced Settings - expert, fine-tune, deep config |
tr_TR[0]: Gelişmiş Ayarlar - uzman, ince ayar, derin yapılandırma

en: Advanced threat detection |
tr_TR[0]: Gelişmiş tehdit algılama

en: After the repair is completed, |
tr_TR[0]: Onarım tamamlandıktan sonra,

en: Aggregate RPM across the subnet. High subnet pressure dynamically lowers per-IP thresholds to catch distributed proxy attacks. |
tr_TR[0]: Alt ağ genelinde RPM'yi toplar. Yüksek alt ağ basıncı, dağıtılmış proxy saldırılarını yakalamak için IP başına eşik değerlerini dinamik olarak düşürür.

en: AI behavior analysis |
tr_TR[0]: Yapay zeka davranış analizi

en: AI Behavioral analysis |
tr_TR[0]: Yapay zeka davranışsal analizi

en: AI Behavioral analysis engine |
tr_TR[0]: Yapay zeka davranışsal analiz motoru

en: AJAX Cron Heartbeat |
tr_TR[0]: AJAX Cron Kalp Atışı

en: AJAX error |
tr_TR[0]: AJAX hatası

en: AJAX error during cache save |
tr_TR[0]: Önbellek kaydı sırasında AJAX hatası

en: AJAX error during captcha save |
tr_TR[0]: captcha kaydı sırasında AJAX hatası

en: AJAX error during compatibility test |
tr_TR[0]: Uyumluluk testi sırasında AJAX hatası

en: AJAX error during init mode save |
tr_TR[0]: Başlatma modu kaydı sırasında AJAX hatası

en: AJAX Error:  |
tr_TR[0]: AJAX Hatası:

en: Alert when server load is critical or unusual bot activity is detected. |
tr_TR[0]: Sunucu yükü kritik olduğunda veya olağandışı bot etkinliği algılandığında uyarı ver.

en: Alerts |
tr_TR[0]: Uyarılar

en: All %s rules have been cleared. |
tr_TR[0]: Tüm %s kuralları temizlendi.

en: All add-ons have been updated. |
tr_TR[0]: Tüm eklentiler güncellendi.

en: All add-ons included (tools, security, notifications, etc.) |
tr_TR[0]: Tüm eklentiler dahil (araçlar, güvenlik, bildirimler, vb.)

en: All addons included |
tr_TR[0]: Tüm eklentiler dahil

en: All ASN rules have been cleared. |
tr_TR[0]: Tüm ASN kuralları temizlendi.

en: All checks |
tr_TR[0]: Tüm kontroller

en: All existing cookies will become invalid. |
tr_TR[0]: Tüm mevcut çerezler geçersiz hale gelecek.

en: All expired transients will be cleared from the database. |
tr_TR[0]: Tüm süresi dolmuş geçici veriler veritabanından temizlenecek.

en: All fields are required. |
tr_TR[0]: Tüm alanlar zorunludur.

en: All good! BotBlocker is configured and protecting your site. |
tr_TR[0]: Her şey yolunda! BotBlocker yapılandırıldı ve sitenizi koruyor.

en: All hits |
tr_TR[0]: Tüm isabetler

en: All HTTP requests are permanently redirected (301) to HTTPS equivalents. This ensures all traffic is encrypted and improves SEO by consolidating your site to one protocol. |
tr_TR[0]: Tüm HTTP istekleri kalıcı olarak (301) HTTPS eşdeğerlerine yönlendirilir. Bu, tüm trafiğin şifreli olmasını sağlar ve sitenizi tek bir protokole birleştirerek SEO'yu geliştirir.

en: All methods can be combined with invisible background checks. Choose the one that fits your site. |
tr_TR[0]: Tüm yöntemler görünmez arka plan kontrolleriyle birleştirilebilir. Sitenize uygun olanı seçin.

en: All official BotBlocker add-ons |
tr_TR[0]: Tüm resmi BotBlocker eklentileri

en: All optimized! |
tr_TR[0]: Tamamen optimize edildi!

en: All paths have been cleared. |
tr_TR[0]: Tüm yollar temizlendi.

en: All plugin sections in one click |
tr_TR[0]: Tüm eklenti bölümleri tek tıkla

en: All Premium Add-ons |
tr_TR[0]: Tüm Premium Eklentiler

en: All premium add-ons included |
tr_TR[0]: Tüm premium eklentiler dahil

en: All premium addons |
tr_TR[0]: Tüm premium eklentiler

en: All previous error records will be deleted. |
tr_TR[0]: Önceki tüm hata kayıtları silinecek.

en: All PRO features are active. |
tr_TR[0]: Tüm PRO özellikleri aktif.

en: All proxies have been cleared. |
tr_TR[0]: Tüm proxy'ler temizlendi.

en: All rewrite rules will be flushed and regenerated. |
tr_TR[0]: Tüm yeniden yazma kuralları temizlenecek ve yeniden oluşturulacak.

en: All rules have been cleared. |
tr_TR[0]: Tüm kurallar temizlendi.

en: All services operating normally |
tr_TR[0]: Tüm hizmetler normal çalışıyor

en: All tests passed. Your site is ready for protection. |
tr_TR[0]: Tüm testler geçti. Siteniz korumaya hazır.

en: All tests passed. Your site is ready. |
tr_TR[0]: Tüm testler geçti. Siteniz hazır.

en: all time |
tr_TR[0]: tüm zamanlar

en: All TLS fingerprints cleared. |
tr_TR[0]: Tüm TLS parmak izleri temizlendi.

en: All transients have been cleared. |
tr_TR[0]: Tüm geçici veriler temizlendi.

en: All users will need to re-authenticate. |
tr_TR[0]: Tüm kullanıcıların yeniden kimlik doğrulaması yapması gerekecek.

en: All visitor and statistics data will be cleared. |
tr_TR[0]: Tüm ziyaretçi ve istatistik verileri temizlenecek.

en: All visitor data will be permanently deleted: |
tr_TR[0]: Tüm ziyaretçi verileri kalıcı olarak silinecek:

en: All visitors data has been cleared successfully. |
tr_TR[0]: Tüm ziyaretçi verileri başarıyla temizlendi.

en: All white bots have been cleared. |
tr_TR[0]: Tüm beyaz botlar temizlendi.

en: All WordPress transients will be cleared: |
tr_TR[0]: Tüm WordPress geçici verileri temizlenecek:

en: Allow |
tr_TR[0]: İzin Ver

en: Allow administrator login |
tr_TR[0]: Yönetici girişine izin ver

en: Allow Custom Paths Outside WordPress |
tr_TR[0]: WordPress Dışındaki Özel Yollara İzin Ver

en: Allow custom paths outside WordPress |
tr_TR[0]: WordPress dışındaki özel yollara izin ver

en: Allow Empty Accept-Language in Verification |
tr_TR[0]: Doğrulamada Boş Accept-Language'e İzin Ver

en: Allow HTTP OPTIONS requests for CORS preflight (REST API, WooCommerce, external apps). |
tr_TR[0]: CORS ön uçuşu (REST API, WooCommerce, harici uygulamalar) için HTTP OPTIONS isteklerine izin ver.

en: Allow logged-in administrators |
tr_TR[0]: Giriş yapmış yöneticilere izin ver

en: Allow OPTIONS Preflight |
tr_TR[0]: OPTIONS Ön Uçuşuna İzin Ver

en: Allow or Block |
tr_TR[0]: İzin Ver veya Engelle

en: Allow or block this IP/subnet |
tr_TR[0]: Bu IP/alt ağa izin ver veya engelle

en: Allow Payment Gateway Callbacks |
tr_TR[0]: Ödeme Ağ Geçidi Geri Çağrılarına İzin Ver

en: Allow requests from server IP |
tr_TR[0]: Sunucu IP'sinden gelen isteklere izin ver

en: Allow requests from your server IP |
tr_TR[0]: Sunucu IP'nizden gelen isteklere izin ver

en: Allow WhatsApp to create link previews for shared pages. Warning: this reduces protection across the whole site for matching requests, not just previews. Enable only if really needed. |
tr_TR[0]: WhatsApp'ın paylaşılan sayfalar için bağlantı önizlemeleri oluşturmasına izin ver. Uyarı: bu, yalnızca önizlemeler için değil, eşleşen istekler için tüm site genelinde korumayı azaltır. Yalnızca gerçekten gerekliyse etkinleştirin.

en: Allow WordPress Cron and server requests |
tr_TR[0]: WordPress Cron ve sunucu isteklerine izin ver

en: Allow your server IP to bypass security checks for updates and automated tasks. |
tr_TR[0]: Güncellemeler ve otomatik görevler için sunucu IP'nizin güvenlik kontrollerini atlamasına izin verin.

en: Allowed |
tr_TR[0]: İzin verildi

en: Allowed Domains (CSP) |
tr_TR[0]: İzin Verilen Alan Adları (CSP)

en: Allowed hostnames / domains (space separated) |
tr_TR[0]: İzin verilen ana bilgisayar adları / alan adları (boşlukla ayrılmış)

en: Allowed IP Addresses |
tr_TR[0]: İzin Verilen IP Adresleri

en: Allowed today |
tr_TR[0]: Bugün izin verildi

en: Allowed: |
tr_TR[0]: İzin verildi:

en: Already have a license key? |
tr_TR[0]: Zaten bir lisans anahtarınız var mı?

en: An error occurred while performing the operation. |
tr_TR[0]: İşlem yapılırken bir hata oluştu.

en: An error occurred while scheduling the ASN database update. |
tr_TR[0]: ASN veritabanı güncellemesi planlanırken bir hata oluştu.

en: An error occurred. Please try again later. |
tr_TR[0]: Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Analysis Window |
tr_TR[0]: Analiz Penceresi

en: Analysis Window (minutes) |
tr_TR[0]: Analiz Penceresi (dakika)

en: Analyze user behavior and block bots without user interaction. |
tr_TR[0]: Kullanıcı davranışını analiz edin ve kullanıcı etkileşimi olmadan botları engelleyin.

en: And more |
tr_TR[0]: Ve daha fazlası

en: Antidetect browsers |
tr_TR[0]: Antidetect tarayıcılar

en: API & Developers |
tr_TR[0]: API ve Geliştiriciler

en: API Endpoints |
tr_TR[0]: API Uç Noktaları

en: API key is required. |
tr_TR[0]: API anahtarı gereklidir.

en: API key retrieved successfully. |
tr_TR[0]: API anahtarı başarıyla alındı.

en: Appearance |
tr_TR[0]: Görünüm

en: Apply Mixed Content Fix to Admin Area |
tr_TR[0]: Karma İçerik Düzeltmesini Yönetici Alanına Uygula

en: Apply Now |
tr_TR[0]: Şimdi Uygula

en: Apply now |
tr_TR[0]: Şimdi uygula

en: Apply preset |
tr_TR[0]: Ön ayarı uygula

en: Apply the recommended preset in one click (takes ~30 seconds) |
tr_TR[0]: Önerilen ön ayarı tek tıklamayla uygulayın (yaklaşık 30 saniye sürer)

en: Arabic |
tr_TR[0]: Arapça

en: Are you getting spam from specific regions? You can block entire high-risk countries in the Rules & IPs section. Country blocking is a highly effective way to reduce unwanted bot traffic by up to 80%. |
tr_TR[0]: Belirli bölgelerden spam alıyor musunuz? Kurallar ve IP'ler bölümünde yüksek riskli ülkelerin tamamını engelleyebilirsiniz. Ülke engelleme, istenmeyen bot trafiğini %80'e kadar azaltmanın oldukça etkili bir yoludur.

en: Are you sure you want to clear all TLS fingerprints? |
tr_TR[0]: Tüm TLS parmak izlerini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to clear all transients? |
tr_TR[0]: Tüm geçici verileri silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to clear all visitor data? |
tr_TR[0]: Tüm ziyaretçi verilerini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to clear the log file? |
tr_TR[0]: Günlük dosyasını silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to clear the security salt? |
tr_TR[0]: Güvenlik tuzunu silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this add-on? |
tr_TR[0]: Bu eklentiyi silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this ASN rule? |
tr_TR[0]: Bu ASN kuralını silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this IPv4 rule? |
tr_TR[0]: Bu IPv4 kuralını silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this IPv6 rule? |
tr_TR[0]: Bu IPv6 kuralını silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this path? |
tr_TR[0]: Bu yolu silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this proxy? |
tr_TR[0]: Bu proxy'yi silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this rule? |
tr_TR[0]: Bu kuralı silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this white bot? |
tr_TR[0]: Bu beyaz botu silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to flush rewrite rules? |
tr_TR[0]: Yeniden yazma kurallarını temizlemek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to flush the object cache? |
tr_TR[0]: Nesne önbelleğini temizlemek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to remove all ASN rules? |
tr_TR[0]: Tüm ASN kurallarını kaldırmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to remove all IPv4 rules? |
tr_TR[0]: Tüm IPv4 kurallarını kaldırmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to remove all IPv6 rules? |
tr_TR[0]: Tüm IPv6 kurallarını kaldırmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to remove all paths? |
tr_TR[0]: Tüm yolları kaldırmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to remove all proxies? |
tr_TR[0]: Tüm proxy'leri kaldırmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to remove all rules? |
tr_TR[0]: Tüm kuralları kaldırmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to remove all white bots? |
tr_TR[0]: Tüm beyaz botları kaldırmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to reset and restart the setup wizard? |
tr_TR[0]: Kurulum sihirbazını sıfırlamak ve yeniden başlatmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure? We will apply the default settings (Balanced). |
tr_TR[0]: Emin misiniz? Varsayılan ayarları (Dengeli) uygulayacağız.

en: AS Info |
tr_TR[0]: AS Bilgisi

en: AS Name |
tr_TR[0]: AS Adı

en: AS Number |
tr_TR[0]: AS Numarası

en: ASN already exists. |
tr_TR[0]: ASN zaten mevcut.

en: ASN data is required for import. |
tr_TR[0]: İçe aktarma için ASN verisi gereklidir.

en: ASN database |
tr_TR[0]: ASN veritabanı

en: ASN Database Download/Update |
tr_TR[0]: ASN Veritabanı İndirme/Güncelleme

en: ASN Database Freshness Check |
tr_TR[0]: ASN Veritabanı Güncellik Kontrolü

en: ASN database module is not available. |
tr_TR[0]: ASN veritabanı modülü mevcut değil.

en: ASN Database Update Failed |
tr_TR[0]: ASN Veritabanı Güncellemesi Başarısız

en: ASN database update is already scheduled. |
tr_TR[0]: ASN veritabanı güncellemesi zaten planlandı.

en: ASN database update scheduled. |
tr_TR[0]: ASN veritabanı güncellemesi planlandı.

en: ASN database update scheduled. The download will start shortly in the background. |
tr_TR[0]: ASN veritabanı güncellemesi planlandı. İndirme kısa süre sonra arka planda başlayacak.

en: ASN DB: %1$s | %2$s | updated %3$s ago |
tr_TR[0]: ASN DB: %1$s | %2$s | %3$s önce güncellendi

en: ASN DB: not yet downloaded. |
tr_TR[0]: ASN DB: henüz indirilmedi.

en: ASN Number |
tr_TR[0]: ASN Numarası

en: ASN rule created successfully. |
tr_TR[0]: ASN kuralı başarıyla oluşturuldu.

en: ASN rule deleted successfully. |
tr_TR[0]: ASN kuralı başarıyla silindi.

en: ASN rule not found. |
tr_TR[0]: ASN kuralı bulunamadı.

en: ASN rule priority (1-100) |
tr_TR[0]: ASN kuralı önceliği (1-100)

en: ASN rule toggled successfully. |
tr_TR[0]: ASN kuralı başarıyla değiştirildi.

en: ASN rule updated successfully. |
tr_TR[0]: ASN kuralı başarıyla güncellendi.

en: ASN rules file generated successfully. |
tr_TR[0]: ASN kuralları dosyası başarıyla oluşturuldu.

en: Attempts left: %s |
tr_TR[0]: Kalan deneme: %s

en: Attention |
tr_TR[0]: Dikkat

en: Attention! |
tr_TR[0]: Dikkat!

en: Author |
tr_TR[0]: Yazar

en: Authy Setup Guide |
tr_TR[0]: Authy Kurulum Kılavuzu

en: Auto-detected: |
tr_TR[0]: Otomatik algılandı:

en: Auto-Draft Cleanup |
tr_TR[0]: Otomatik Taslak Temizleme

en: Auto-fix |
tr_TR[0]: Otomatik düzeltme

en: Auto-Fix (Recommended) |
tr_TR[0]: Otomatik Düzeltme (Önerilen)

en: Auto-save administrator IPs |
tr_TR[0]: Yönetici IP'lerini otomatik kaydet

en: Auto-save administrator IPs is available in Settings. Role-based 2FA is in Integrations. |
tr_TR[0]: Yönetici IP'lerinin otomatik kaydedilmesi Ayarlar'da mevcuttur. Rol tabanlı 2FA Entegrasyonlar'da bulunur.

en: Auto-save of admin IPs is available in Settings. 2FA per role can be configured in Integrations. |
tr_TR[0]: Yönetici IP'lerinin otomatik kaydedilmesi Ayarlar'da mevcuttur. Rol başına 2FA Entegrasyonlar'da yapılandırılabilir.

en: Auto-update of PTR and User-Agent databases |
tr_TR[0]: PTR ve Kullanıcı Aracı veritabanlarının otomatik güncellenmesi

en: Auto-Updates Check |
tr_TR[0]: Otomatik Güncelleme Kontrolü

en: Automatic fix applied (stub). Moving on. |
tr_TR[0]: Otomatik düzeltme uygulandı (taslak). Devam ediliyor.

en: Automatic signature and AI model updates |
tr_TR[0]: Otomatik imza ve AI model güncellemeleri

en: Automatic task recovery |
tr_TR[0]: Otomatik görev kurtarma

en: automatically redirects HTTP traffic to HTTPS |
tr_TR[0]: HTTP trafiğini otomatik olarak HTTPS'ye yönlendirir

en: Automatically replaces all HTTP URLs with HTTPS URLs in page content, stylesheets, scripts, and images. This fixes mixed content warnings in browsers. |
tr_TR[0]: Sayfa içeriğindeki, stil sayfalarındaki, betiklerdeki ve resimlerdeki tüm HTTP URL'lerini otomatik olarak HTTPS URL'leri ile değiştirir. Bu, tarayıcılardaki karışık içerik uyarılarını düzeltir.

en: Automatically save admin IPs to prevent lockout when changing settings. |
tr_TR[0]: Ayarları değiştirirken kilitlenmeyi önlemek için yönetici IP'lerini otomatik olarak kaydet.

en: Automatically skip default WordPress-shipped plugins and themes (Akismet, Hello Dolly, Twenty* default themes). Prevents false MISSING reports when these are intentionally removed. |
tr_TR[0]: WordPress ile birlikte gelen varsayılan eklenti ve temaları (Akismet, Hello Dolly, Twenty* varsayılan temaları) otomatik olarak atla. Bunlar kasıtlı olarak kaldırıldığında yanlış KAYIP raporlarını önler.

en: Autonomous System Name (optional) |
tr_TR[0]: Otonom Sistem Adı (isteğe bağlı)

en: Autonomous System Number |
tr_TR[0]: Otonom Sistem Numarası

en: Average requests per minute over the sliding window that trigger a Captcha challenge. Total hits in window / window minutes. Default: 30. |
tr_TR[0]: Captcha sorgulamasına neden olan kayan pencere üzerindeki dakika başına ortalama istek sayısı. Penceredeki toplam isabet / pencere dakikası. Varsayılan: 30.

en: Average requests per minute over the sliding window that trigger an immediate block. Total hits in window / window minutes. Default: 50. |
tr_TR[0]: Anında engellemeye neden olan kayan pencere üzerindeki dakika başına ortalama istek sayısı. Penceredeki toplam isabet / pencere dakikası. Varsayılan: 50.

en: Avoid reporting common analytics, payment and CDN script tags as malware indicators. |
tr_TR[0]: Yaygın analitik, ödeme ve CDN betik etiketlerini kötü amaçlı yazılım göstergesi olarak raporlamaktan kaçının.

en: Back |
tr_TR[0]: Geri

en: Back to Marketplace |
tr_TR[0]: Pazaryerine Dön

en: Background tasks and scheduling |
tr_TR[0]: Arka plan görevleri ve zamanlama

en: Backup Codes |
tr_TR[0]: Yedek Kodlar

en: Backup file not found or expired. |
tr_TR[0]: Yedek dosya bulunamadı veya süresi doldu.

en: Backup Recovery Codes |
tr_TR[0]: Yedek Kurtarma Kodları

en: Backup was successful. |
tr_TR[0]: Yedekleme başarılı.

en: Bad ID. |
tr_TR[0]: Geçersiz Kimlik.

en: Balanced |
tr_TR[0]: Dengeli

en: Balanced - recommended for most sites |
tr_TR[0]: Dengeli - çoğu site için önerilir

en: Balanced ruleset suitable for most websites. |
tr_TR[0]: Çoğu web sitesi için uygun dengeli kural seti.

en: Balanced security and compatibility |
tr_TR[0]: Dengeli güvenlik ve uyumluluk

en: Balanced security and compatibility with safe defaults. |
tr_TR[0]: Güvenli varsayılanlarla dengeli güvenlik ve uyumluluk.

en: Ban |
tr_TR[0]: Yasakla

en: Ban time |
tr_TR[0]: Yasaklama süresi

en: Ban unresponsive clients |
tr_TR[0]: Yanıt vermeyen istemcileri yasakla

en: Basic |
tr_TR[0]: Temel

en: Basic bot blocking |
tr_TR[0]: Temel bot engelleme

en: Batch Size |
tr_TR[0]: Toplu İşlem Boyutu

en: Behavior Settings |
tr_TR[0]: Davranış Ayarları

en: Behavioral & AI analysis |
tr_TR[0]: Davranışsal ve AI analizi

en: Behavioral & AI traffic analysis |
tr_TR[0]: Davranışsal ve AI trafik analizi

en: Behavioral Analysis |
tr_TR[0]: Davranışsal Analiz

en: Behavioral analysis - smart spam scoring |
tr_TR[0]: Davranışsal analiz - akıllı spam puanlaması

en: Behavioral Analysis Engine |
tr_TR[0]: Davranışsal Analiz Motoru

en: Behavioral Analysis requires the Core Rate Inspector (free layer) to be enabled. |
tr_TR[0]: Davranışsal Analiz, Çekirdek Oran Denetçisi'nin (ücretsiz katman) etkinleştirilmesini gerektirir.

en: Behavioral Analysis requires the Core Rate Inspector (free layer) to be enabled.  |
tr_TR[0]: Davranışsal Analiz, Çekirdek Oran Denetçisi'nin (ücretsiz katman) etkinleştirilmesini gerektirir.

en: Behavioral Engine |
tr_TR[0]: Davranışsal Motor

en: Better protection for login page |
tr_TR[0]: Giriş sayfası için daha iyi koruma

en: Black |
tr_TR[0]: Siyah

en: Block |
tr_TR[0]: Engelle

en: Block access via IPv6 protocol. |
tr_TR[0]: IPv6 protokolü üzerinden erişimi engelle.

en: Block all IPv6 visitors. May affect legitimate IPv6 users. |
tr_TR[0]: Tüm IPv6 ziyaretçilerini engelle. Meşru IPv6 kullanıcılarını etkileyebilir.

en: Block an IP address - ban, deny, blacklist |
tr_TR[0]: Bir IP adresini engelle - yasakla, reddet, kara listeye al

en: Block brute-force, scanners and scrapers before WordPress |
tr_TR[0]: WordPress'ten önce kaba kuvvet saldırılarını, tarayıcıları ve kazıyıcıları engelle

en: block by country or network - GEO, ASN. |
tr_TR[0]: ülkeye veya ağa göre engelle - GEO, ASN.

en: Block clients that don&#39;t respond to verification checks. |
tr_TR[0]: Doğrulama kontrollerine yanıt vermeyen istemcileri engelle.

en: Block connections from known RKN-listed government IP addresses. |
tr_TR[0]: Bilinen RKN listesindeki devlet IP adreslerinden gelen bağlantıları engelle.

en: Block Cross-Origin Iframes |
tr_TR[0]: Çapraz Kökenli Iframe'leri Engelle

en: Block cross-origin iframes to prevent clickjacking. |
tr_TR[0]: Clickjacking'i önlemek için çapraz kökenli iframe'leri engelle.

en: Block data center IPs (VPS, AWS, DigitalOcean, etc.). Search engines are always whitelisted. |
tr_TR[0]: Veri merkezi IP'lerini (VPS, AWS, DigitalOcean, vb.) engelle. Arama motorları her zaman beyaz listededir.

en: Block duration for first-time offenders. |
tr_TR[0]: İlk kez suç işleyenler için engelleme süresi.

en: Block duration for repeat offenders. |
tr_TR[0]: Tekrar suç işleyenler için engelleme süresi.

en: Block empty User-Agent |
tr_TR[0]: Boş User-Agent'ı engelle

en: Block hosting bots, proxies and Tor |
tr_TR[0]: Barındırma botlarını, proxy'leri ve Tor'u engelle

en: Block HTTP proxy IP ranges. |
tr_TR[0]: HTTP proxy IP aralıklarını engelle.

en: Block IPs where forward and reverse DNS records don&#39;t match. |
tr_TR[0]: İleri ve geri DNS kayıtlarının eşleşmediği IP'leri engelle.

en: Block IPv6 connections |
tr_TR[0]: IPv6 bağlantılarını engelle

en: Block known anti-detect and malformed User-Agent strings. |
tr_TR[0]: Bilinen anti-tespit ve hatalı User-Agent dizelerini engelle.

en: Block legacy HTTP/1.0 protocol. |
tr_TR[0]: Eski HTTP/1.0 protokolünü engelle.

en: Block most known bots |
tr_TR[0]: Bilinen botların çoğunu engelle

en: Block no-JavaScript |
tr_TR[0]: JavaScript Olmadan Engelle

en: Block on Cloud API Errors |
tr_TR[0]: Cloud API Hatalarında Engelle

en: Block override |
tr_TR[0]: Engellemeyi Geçersiz Kıl

en: Block rate |
tr_TR[0]: Engelleme Oranı

en: Block requests with missing Accept-Language header. |
tr_TR[0]: Accept-Language başlığı olmayan istekleri engelle.

en: Block requests with missing User-Agent header. |
tr_TR[0]: User-Agent başlığı olmayan istekleri engelle.

en: Block requests with spoofed Referer headers. |
tr_TR[0]: Sahte Referer başlıklı istekleri engelle.

en: Block Response Code |
tr_TR[0]: Engelleme Yanıt Kodu

en: Block Response Code: |
tr_TR[0]: Engelleme Yanıt Kodu:

en: Block RKN |
tr_TR[0]: RKN Engelle

en: Block Score Threshold |
tr_TR[0]: Engelleme Puan Eşiği

en: Block simple bots by UA |
tr_TR[0]: UA'ya göre basit botları engelle

en: Block Threshold |
tr_TR[0]: Engelleme Eşiği

en: Block Time |
tr_TR[0]: Engelleme Süresi

en: Block Time (seconds) |
tr_TR[0]: Engelleme Süresi (saniye)

en: Block Time (seconds): |
tr_TR[0]: Engelleme Süresi (saniye):

en: Block traffic from known Tor exit nodes. |
tr_TR[0]: Bilinen Tor çıkış düğümlerinden gelen trafiği engelle.

en: Block traffic from known VPN service IP addresses. |
tr_TR[0]: Bilinen VPN hizmeti IP adreslerinden gelen trafiği engelle.

en: Block unauthenticated requests from Cloudflare IPs. |
tr_TR[0]: Cloudflare IP'lerinden gelen kimliği doğrulanmamış istekleri engelle.

en: Block Unresponsive Clients |
tr_TR[0]: Yanıt Vermeyen İstemcileri Engelle

en: Block visitors by persistent fingerprint even if their IP changes. Fingerprint must be blocked 3+ times to activate. |
tr_TR[0]: Ziyaretçileri, IP'leri değişse bile kalıcı parmak iziyle engelle. Parmak izi etkinleşmesi için 3'ten fazla kez engellenmelidir.

en: Block visitors using private/incognito browsing mode. |
tr_TR[0]: Gizli/özel tarama modunu kullanan ziyaretçileri engelle.

en: Block visitors without JavaScript support. |
tr_TR[0]: JavaScript desteği olmayan ziyaretçileri engelle.

en: Blocked |
tr_TR[0]: Engellendi

en: Blocked countries: |
tr_TR[0]: Engellenen ülkeler:

en: Blocked today |
tr_TR[0]: Bugün engellenen

en: Blocked today: <b>%1$s</b> &middot; Total: <b>%2$s</b> |
tr_TR[0]: Bugün engellenen: <b>%1$s</b> &middot; Toplam: <b>%2$s</b>

en: Blocked today: <b>0</b> &middot; Total: <b>%s</b> |
tr_TR[0]: Bugün engellenen: <b>0</b> &middot; Toplam: <b>%s</b>

en: Blocked: |
tr_TR[0]: Engellendi:

en: Blocking AdBlock/uBlock users |
tr_TR[0]: AdBlock/uBlock kullanıcılarını engelliyor

en: Blocking classic proxies |
tr_TR[0]: Klasik proxy'leri engelliyor

en: Blocking Cloudflare origin IPs |
tr_TR[0]: Cloudflare kaynak IP'lerini engelliyor

en: Blocking Cloudflare users |
tr_TR[0]: Cloudflare kullanıcılarını engelliyor

en: Blocking device options |
tr_TR[0]: Cihaz seçeneklerini engelliyor

en: Blocking empty language |
tr_TR[0]: Boş dil bilgisini engelliyor

en: Blocking empty User-Agent |
tr_TR[0]: Boş User-Agent bilgisini engelliyor

en: Blocking fake referrers |
tr_TR[0]: Sahte yönlendirenleri engelliyor

en: Blocking hosting providers |
tr_TR[0]: Barındırma sağlayıcılarını engelliyor

en: Blocking HTTP/1.0 users |
tr_TR[0]: HTTP/1.0 kullanıcılarını engelliyor

en: Blocking incognito users |
tr_TR[0]: Gizli tarama kullanıcılarını engelliyor

en: Blocking incognito/private mode |
tr_TR[0]: Gizli/özel modu engelliyor

en: Blocking IPv6 connections |
tr_TR[0]: IPv6 bağlantılarını engelliyor

en: Blocking proxy users |
tr_TR[0]: Proxy kullanıcılarını engelliyor

en: Blocking PTR/DNS anomalies |
tr_TR[0]: PTR/DNS anormalliklerini engelliyor

en: Blocking simple antidetect |
tr_TR[0]: Basit anti-tespitleri engelliyor

en: Blocking simple bot User-Agents |
tr_TR[0]: Basit bot kullanıcı aracılarını engelliyor

en: Blocking Tor users |
tr_TR[0]: Tor kullanıcılarını engelliyor

en: Blocking users with incorrect language |
tr_TR[0]: Yanlış dil bilgisi olan kullanıcıları engelliyor

en: Blocking users without JavaScript |
tr_TR[0]: JavaScript'siz kullanıcıları engelliyor

en: Blocking VPN users |
tr_TR[0]: VPN kullanıcılarını engelliyor

en: Blocking web engine options |
tr_TR[0]: Web motoru seçeneklerini engelliyor

en: Blocks attacks before WP starts |
tr_TR[0]: WP başlamadan saldırıları engeller

en: Blocks brute-force, scanners and scrapers before they hit WordPress |
tr_TR[0]: WordPress'e ulaşmadan kaba kuvvet saldırılarını, tarayıcıları ve kazıyıcıları engeller

en: Blocks common threats |
tr_TR[0]: Yaygın tehditleri engeller

en: Blocks malicious bots and unwanted traffic before they reach your site. |
tr_TR[0]: Sitenize ulaşmadan kötü amaçlı botları ve istenmeyen trafiği engeller

en: Blocks most known bad bots |
tr_TR[0]: Bilinen çoğu kötü botu engeller

en: Blocks threats before WordPress loads. Maximum security. |
tr_TR[0]: WordPress yüklenmeden önce tehditleri engeller. Maksimum güvenlik

en: Blue |
tr_TR[0]: Mavi

en: Boost your BotBlocker experience with add-ons and tools selected to increase security, productivity and enhance your website |
tr_TR[0]: Güvenliği, verimliliği artırmak ve web sitenizi geliştirmek için seçilmiş eklentiler ve araçlarla BotBlocker deneyiminizi güçlendirin

en: Bot Detection |
tr_TR[0]: Bot Tespiti

en: Bot detection, Captcha, protection |
tr_TR[0]: Bot tespiti, Captcha, koruma

en: Bot Token |
tr_TR[0]: Bot Belirteci

en: BotBlocker 2FA |
tr_TR[0]: BotBlocker İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

en: BotBlocker API (botblocker.top, globus.studio) - always allowed in CSP. |
tr_TR[0]: BotBlocker API (botblocker.top, globus.studio) - CSP'de her zaman izin verilir

en: BotBlocker API and reCaptcha domains are added automatically - no need to list them here. |
tr_TR[0]: BotBlocker API ve reCaptcha alan adları otomatik olarak eklenir - burada listelemeye gerek yoktur

en: BotBlocker API connects your site to cloud threat intelligence for real-time security data beyond local detection. |
tr_TR[0]: BotBlocker API, sitenizi yerel algılamanın ötesinde gerçek zamanlı güvenlik verileri için bulut tehdit istihbaratına bağlar

en: BotBlocker API endpoint for threat intelligence and security updates. |
tr_TR[0]: Tehdit istihbaratı ve güvenlik güncellemeleri için BotBlocker API uç noktası

en: BotBlocker API Integration |
tr_TR[0]: BotBlocker API Entegrasyonu

en: BotBlocker API URL |
tr_TR[0]: BotBlocker API URL'si

en: BotBlocker API URL: |
tr_TR[0]: BotBlocker API URL'si:

en: BotBlocker Cloud Protection and PRO Status |
tr_TR[0]: BotBlocker Bulut Koruması ve PRO Durumu

en: BotBlocker Docs |
tr_TR[0]: BotBlocker Belgeleri

en: BotBlocker Features |
tr_TR[0]: BotBlocker Özellikleri

en: BotBlocker filtering runs before WordPress core loads. No additional settings are required - the integration is managed automatically via wp-config.php. |
tr_TR[0]: BotBlocker filtrelemesi WordPress çekirdeği yüklenmeden önce çalışır. Ek ayarlara gerek yoktur - entegrasyon wp-config.php aracılığıyla otomatik olarak yönetilir

en: BotBlocker Health Panel |
tr_TR[0]: BotBlocker Sağlık Paneli

en: BotBlocker Hive Snapshot |
tr_TR[0]: BotBlocker Hive Anlık Görüntüsü

en: BotBlocker HTTPS Protocol automatically upgrades all insecure HTTP connections to secure HTTPS. This protects your visitors' data and improves your site security. |
tr_TR[0]: BotBlocker HTTPS Protokolü, tüm güvensiz HTTP bağlantılarını otomatik olarak güvenli HTTPS'ye yükseltir. Bu, ziyaretçilerinizin verilerini korur ve site güvenliğinizi artırır

en: BotBlocker HTTPS Protocol automatically upgrades all insecure HTTP connections to secure HTTPS. This protects your visitors' data and improves your site security. The addon provides two essential features: HTTPS Redirect - automatically redirects HTTP traffic to HTTPS. Mixed Content Fixer - replaces insecure content links with secure ones. |
tr_TR[0]: BotBlocker HTTPS Protokolü, tüm güvensiz HTTP bağlantılarını otomatik olarak güvenli HTTPS'ye yükseltir. Bu, ziyaretçilerinizin verilerini korur ve site güvenliğinizi artırır. Eklenti iki temel özellik sunar: HTTPS Yönlendirmesi - HTTP trafiğini otomatik olarak HTTPS'ye yönlendirir. Karma İçerik Düzeltici - güvensiz içerik bağlantılarını güvenli olanlarla değiştirir

en: BotBlocker Image Captcha |
tr_TR[0]: BotBlocker Resim Captcha

en: BotBlocker is <b>GLOBUS.studio</b> project |
tr_TR[0]: BotBlocker bir <b>GLOBUS.studio</b> projesidir

en: BotBlocker is a powerful, universal security plugin with proactive protection for WordPress. |
tr_TR[0]: BotBlocker, WordPress için proaktif koruma sağlayan güçlü, evrensel bir güvenlik eklentisidir

en: BotBlocker is a security plugin that runs early in the request lifecycle. We highly recommend you back up your site and test the new version on a staging environment first. |
tr_TR[0]: BotBlocker, istek yaşam döngüsünde erken çalışan bir güvenlik eklentisidir. Sitenizi yedeklemenizi ve yeni sürümü önce test ortamında denemenizi şiddetle tavsiye ederiz

en: BotBlocker is active &middot; awaiting traffic |
tr_TR[0]: BotBlocker aktif &middot; trafik bekleniyor

en: BotBlocker is active and protecting your site. |
tr_TR[0]: BotBlocker aktif ve sitenizi koruyor

en: BotBlocker is currently disabled. Enable it to protect your site. |
tr_TR[0]: BotBlocker şu anda devre dışı. Sitenizi korumak için etkinleştirin

en: BotBlocker is disabled |
tr_TR[0]: BotBlocker devre dışı

en: BotBlocker is installed but currently disabled. |
tr_TR[0]: BotBlocker yüklü ancak şu anda devre dışı

en: BotBlocker is monitoring and protecting your site. |
tr_TR[0]: BotBlocker sitenizi izliyor ve koruyor

en: BotBlocker is not initialized. |
tr_TR[0]: BotBlocker başlatılmadı

en: BotBlocker is now monitoring and protecting your site. |
tr_TR[0]: BotBlocker artık sitenizi izliyor ve koruyor

en: BotBlocker News |
tr_TR[0]: BotBlocker Haberleri

en: BotBlocker offers subscription plans for sites of any size - from personal blogs to large corporate websites. |
tr_TR[0]: BotBlocker, kişisel bloglardan büyük kurumsal web sitelerine kadar her boyuttaki site için abonelik planları sunar

en: BotBlocker operates in normal mode processing all threat types (bots, proxies, referrers, languages etc.) after base early filtering. |
tr_TR[0]: BotBlocker, temel erken filtrelemeden sonra tüm tehdit türlerini (botlar, proxy'ler, yönlendirenler, diller vb.) işleyerek normal modda çalışır

en: BotBlocker operates in normal mode processing all threat types at WordPress load. |
tr_TR[0]: BotBlocker, WordPress yüklemesi sırasında tüm tehdit türlerini işleyerek normal modda çalışır

en: BotBlocker pages |
tr_TR[0]: BotBlocker sayfaları

en: BotBlocker PRO information refreshed successfully! |
tr_TR[0]: BotBlocker PRO bilgileri başarıyla yenilendi!

en: BotBlocker PRO is active, but some protections are disabled. Enable them for full defense. |
tr_TR[0]: BotBlocker PRO aktif, ancak bazı korumalar devre dışı. Tam savunma için bunları etkinleştirin

en: BotBlocker PRO status |
tr_TR[0]: BotBlocker PRO durumu

en: BotBlocker PRO validates visitors in the cloud before they reach your WordPress installation. This preserves your server CPU and memory while stopping aggressive DDoS attacks in their tracks. |
tr_TR[0]: BotBlocker PRO, ziyaretçileri WordPress kurulumunuza ulaşmadan önce bulutta doğrular. Bu, agresif DDoS saldırılarını anında durdururken sunucu CPU ve belleğini korur.

en: BotBlocker project by GLOBUS.studio |
tr_TR[0]: GLOBUS.studio tarafından BotBlocker projesi

en: BotBlocker protects your WordPress site from bots, spam, and malicious activity using advanced filtering and blocking. |
tr_TR[0]: BotBlocker, gelişmiş filtreleme ve engelleme kullanarak WordPress sitenizi botlara, spam'e ve kötü amaçlı etkinliklere karşı korur.

en: BotBlocker Quick Rule |
tr_TR[0]: BotBlocker Hızlı Kuralı

en: BotBlocker requires PHP 7.4 or higher. |
tr_TR[0]: BotBlocker, PHP 7.4 veya daha yenisini gerektirir.

en: BotBlocker requires WordPress 5.1 or later. |
tr_TR[0]: BotBlocker, WordPress 5.1 veya daha yenisini gerektirir.

en: BotBlocker runs early in the WordPress request lifecycle. Back up your site and review the update before upgrading. |
tr_TR[0]: BotBlocker, WordPress istek yaşam döngüsünde erken çalışır. Yükseltmeden önce sitenizi yedekleyin ve güncellemeyi inceleyin.

en: BotBlocker Security |
tr_TR[0]: BotBlocker Güvenliği

en: BotBlocker Security &rsaquo; Setup Wizard |
tr_TR[0]: BotBlocker Güvenliği &rsaquo; Kurulum Sihirbazı

en: BotBlocker Security - Setup completed |
tr_TR[0]: BotBlocker Güvenliği - Kurulum tamamlandı

en: BotBlocker security plugin |
tr_TR[0]: BotBlocker güvenlik eklentisi

en: BotBlocker Settings |
tr_TR[0]: BotBlocker Ayarları

en: BotBlocker Stats |
tr_TR[0]: BotBlocker İstatistikleri

en: BotBlocker subscription plans |
tr_TR[0]: BotBlocker abonelik planları

en: BotBlocker Support |
tr_TR[0]: BotBlocker Desteği

en: BotBlocker Tools |
tr_TR[0]: BotBlocker Araçları

en: BotBlocker uses cron jobs for log cleanup and data processing. |
tr_TR[0]: BotBlocker, günlük temizliği ve veri işleme için cron görevlerini kullanır.

en: BotBlocker uses third-party libraries selected for security, compatibility, and open-source license compliance. |
tr_TR[0]: BotBlocker, güvenlik, uyumluluk ve açık kaynak lisans uyumu için seçilmiş üçüncü taraf kütüphaneleri kullanır.

en: BotBlocker v. %s |
tr_TR[0]: BotBlocker sürüm %s

en: BotBlocker Website |
tr_TR[0]: BotBlocker Web Sitesi

en: BotBlocker Weekly Report |
tr_TR[0]: BotBlocker Haftalık Raporu

en: BotBlocker WordPress Plugin |
tr_TR[0]: BotBlocker WordPress Eklentisi

en: BotBlocker: v |
tr_TR[0]: BotBlocker: sürüm

en: Bottom |
tr_TR[0]: Alt

en: Broken |
tr_TR[0]: Bozuk

en: Browse add-ons |
tr_TR[0]: Eklentilere göz at

en: Browse Add-ons |
tr_TR[0]: Eklentilere Göz At

en: Browse premium add-ons |
tr_TR[0]: Premium eklentilere göz at

en: Browser & Plugins |
tr_TR[0]: Tarayıcı ve Eklentiler

en: Browser &amp; Plugins |
tr_TR[0]: Tarayıcı &amp; Eklentiler

en: Browser and protection |
tr_TR[0]: Tarayıcı ve koruma

en: Browser checks |
tr_TR[0]: Tarayıcı kontrolleri

en: Browser data collection |
tr_TR[0]: Tarayıcı veri toplama

en: Browser Detection |
tr_TR[0]: Tarayıcı Algılama

en: Browser detection identifies bots using spoofing, anti-detect tools, and privacy modes. Advanced options verify browser engine consistency. |
tr_TR[0]: Tarayıcı algılama, sahtekarlık, anti-tespit araçları ve gizlilik modları kullanan botları belirler. Gelişmiş seçenekler tarayıcı motoru tutarlılığını doğrular.

en: Browser Modes |
tr_TR[0]: Tarayıcı Modları

en: Browser Options |
tr_TR[0]: Tarayıcı Seçenekleri

en: Browser Plugins |
tr_TR[0]: Tarayıcı Eklentileri

en: Browsers |
tr_TR[0]: Tarayıcılar

en: Brute-force Attack |
tr_TR[0]: Kaba Kuvvet Saldırısı

en: Brute-force attack |
tr_TR[0]: Kaba kuvvet saldırısı

en: Brute-force protection |
tr_TR[0]: Kaba kuvvet koruması

en: Built-in Captcha |
tr_TR[0]: Yerleşik Captcha

en: Button - "I am not a robot" |
tr_TR[0]: Düğme - "Ben robot değilim"

en: Button Label |
tr_TR[0]: Düğme Etiketi

en: Bypass BotBlocker checks for incoming payment gateway callbacks (webhooks / IPN / postbacks) so legitimate payment notifications are never blocked. |
tr_TR[0]: BotBlocker kontrollerini, gelen ödeme ağ geçidi geri aramaları (web kancaları / IPN / geri göndermeler) için atlayın, böylece meşru ödeme bildirimleri asla engellenmez.

en: Cache Compatibility |
tr_TR[0]: Önbellek Uyumluluğu

en: Cache Duration |
tr_TR[0]: Önbellek Süresi

en: Cache Key Prefix |
tr_TR[0]: Önbellek Anahtar Öneki

en: Cache Plugin Compatibility |
tr_TR[0]: Önbellek Eklenti Uyumluluğu

en: Cache Plugin Interface |
tr_TR[0]: Önbellek Eklenti Arayüzü

en: Cache security counters and visitor data in Memcached instead of the database. |
tr_TR[0]: Güvenlik sayaçlarını ve ziyaretçi verilerini veritabanı yerine Memcached'te önbelleğe al.

en: Cache security counters and visitor data in Redis instead of the database. |
tr_TR[0]: Güvenlik sayaçlarını ve ziyaretçi verilerini veritabanı yerine Redis'te önbelleğe al.

en: Cache the admin interface for faster loading |
tr_TR[0]: Daha hızlı yükleme için yönetici arayüzünü önbelleğe al

en: Cache the admin interface for faster loading. |
tr_TR[0]: Daha hızlı yükleme için yönetici arayüzünü önbelleğe al.

en: Cache UI |
tr_TR[0]: Önbellek Arayüzü

en: Caches cloud API responses in WordPress Transients to speed up repeated requests. |
tr_TR[0]: Tekrarlanan istekleri hızlandırmak için bulut API yanıtlarını WordPress Transients'ta önbelleğe alır.

en: Caches PTR lookups to speed up repeat visitor checks |
tr_TR[0]: Tekrarlanan ziyaretçi kontrollerini hızlandırmak için PTR sorgularını önbelleğe alır

en: Caches PTR lookups to speed up repeat visitor checks (24h TTL) |
tr_TR[0]: Tekrarlanan ziyaretçi kontrollerini hızlandırmak için PTR sorgularını önbelleğe alır (24 saat TTL)

en: Caches PTR lookups to speed up repeat visitor checks. TTL is set by the PTR Cache Lifetime option. |
tr_TR[0]: Tekrarlanan ziyaretçi kontrollerini hızlandırmak için PTR sorgularını önbelleğe alır. TTL, PTR Önbellek Süresi seçeneği ile ayarlanır.

en: Caching |
tr_TR[0]: Önbellekleme

en: Caching for faster security checks |
tr_TR[0]: Daha hızlı güvenlik kontrolleri için önbellekleme

en: Caching via WordPress Transients API. |
tr_TR[0]: WordPress Transients API ile önbellekleme.

en: Can be changed at any time with one click |
tr_TR[0]: Her zaman tek tıklamayla değiştirilebilir

en: Can be fixed automatically. The site will remain functional. |
tr_TR[0]: Otomatik olarak düzeltilebilir. Site işlevsel kalmaya devam eder.

en: Cancel |
tr_TR[0]: İptal

en: Cancel and log out |
tr_TR[0]: İptal et ve çıkış yap

en: Cancel Scan |
tr_TR[0]: Taramayı İptal Et

en: Cancelling scan... |
tr_TR[0]: Tarama iptal ediliyor...

en: Captcha enabled |
tr_TR[0]: Captcha etkin

en: Captcha Mode |
tr_TR[0]: Captcha Modu

en: Captcha mode enabled |
tr_TR[0]: Captcha modu etkin

en: Captcha Mode: |
tr_TR[0]: Captcha Modu:

en: Captcha Score Threshold |
tr_TR[0]: Captcha Puan Eşiği

en: Captcha Threshold |
tr_TR[0]: Captcha Eşiği

en: Captcha Timeout (seconds) |
tr_TR[0]: Captcha Zaman Aşımı (saniye)

en: Captcha Timeout (seconds): |
tr_TR[0]: Captcha Zaman Aşımı (saniye):

en: Captcha Type: |
tr_TR[0]: Captcha Türü:

en: Cat |
tr_TR[0]: Kedi

en: Catches more malicious code, especially obfuscated or encoded payloads. Uses more CPU and memory per file. Disable if your server is low on resources. |
tr_TR[0]: Daha fazla zararlı kodu yakalar, özellikle şifrelenmiş veya kodlanmış yükler. Dosya başına daha fazla CPU ve bellek kullanır. Sunucunuzun kaynakları sınırlıysa devre dışı bırakın.

en: CDN and caching integration |
tr_TR[0]: CDN ve önbellekleme entegrasyonu

en: Change |
tr_TR[0]: Değiştir

en: Change preset |
tr_TR[0]: Hazır ayarı değiştir

en: Changelog |
tr_TR[0]: Değişiklik Günlüğü

en: Changelog is not available. |
tr_TR[0]: Değişiklik günlüğü mevcut değil.

en: Chat |
tr_TR[0]: Sohbet

en: Chat ID |
tr_TR[0]: Sohbet Kimliği

en: Check as dangerous |
tr_TR[0]: Tehlikeli olarak işaretle

en: Check as suspicious |
tr_TR[0]: Şüpheli olarak işaretle

en: Check for Plugin Updates |
tr_TR[0]: Eklenti Güncellemelerini Kontrol Et

en: Check for Theme Updates |
tr_TR[0]: Tema Güncellemelerini Kontrol Et

en: Check for WordPress Updates |
tr_TR[0]: WordPress Güncellemelerini Kontrol Et

en: Check GET Parameters in Referrer |
tr_TR[0]: Yönlendiren içindeki GET Parametrelerini Kontrol Et

en: Check Reports |
tr_TR[0]: Raporları Kontrol Et

en: Checking database tables... |
tr_TR[0]: Veritabanı tabloları kontrol ediliyor...

en: Checking your browser before accessing the site |
tr_TR[0]: Siteye erişmeden önce tarayıcınız kontrol ediliyor

en: Checking... |
tr_TR[0]: Kontrol ediliyor...

en: Checks for missed tasks every 15 minutes via the WordPress |
tr_TR[0]: WordPress üzerinden her 15 dakikada bir kaçırılan görevleri kontrol eder

en: Choose a verification method for questionable traffic |
tr_TR[0]: Şüpheli trafik için bir doğrulama yöntemi seçin

en: Choose an add-on ZIP package first. |
tr_TR[0]: Önce bir eklenti ZIP paketi seçin.

en: Choose from button, color, image, shape, digit, or reCaptcha verification methods. |
tr_TR[0]: Buton, renk, resim, şekil, rakam veya reCaptcha doğrulama yöntemlerinden birini seçin.

en: Choose how suspicious visitors are verified. |
tr_TR[0]: Şüpheli ziyaretçilerin nasıl doğrulanacağını seçin.

en: Choose how to treat this IP / subnet. |
tr_TR[0]: Bu IP / alt ağa nasıl davranılacağını seçin.

en: Choose notification channels, set up load alerts, and configure report frequency. |
tr_TR[0]: Bildirim kanallarını seçin, yük uyarılarını ayarlayın ve rapor sıklığını yapılandırın.

en: Choose protection level |
tr_TR[0]: Koruma seviyesini seçin

en: Choose the protection level that fits your site. |
tr_TR[0]: Sitenize uygun koruma seviyesini seçin.

en: Choose what happens when someone tries to access the default login URL. |
tr_TR[0]: Birisi varsayılan giriş URL'sine erişmeye çalıştığında ne olacağını seçin.

en: Choose which security events and visitor activities to log. |
tr_TR[0]: Hangi güvenlik olaylarının ve ziyaretçi etkinliklerinin günlüğe kaydedileceğini seçin.

en: Choose Your Initialization Mode |
tr_TR[0]: Başlatma Modunuzu Seçin

en: Choose Your Protection Level |
tr_TR[0]: Koruma Seviyenizi Seçin

en: Choose your setup method |
tr_TR[0]: Kurulum yönteminizi seçin

en: Choose ZIP |
tr_TR[0]: ZIP Seçin

en: Choose ZIP package |
tr_TR[0]: ZIP paketini seçin

en: CIDR mask pair for subnet aggregation (v4_v6). Tighter masks target attackers more precisely. Default: 24-64. |
tr_TR[0]: Alt ağ toplama için CIDR maskesi çifti (v4_v6). Daha sıkı maskeler saldırganları daha kesin hedefler. Varsayılan: 24-64.

en: Circle |
tr_TR[0]: Daire

en: Classic proxies |
tr_TR[0]: Klasik proxy'ler

en: Classic Proxy |
tr_TR[0]: Klasik Proxy

en: Cleanup and Simplification |
tr_TR[0]: Temizleme ve Basitleştirme

en: Cleanup Expired Recovery Keys |
tr_TR[0]: Süresi Dolmuş Kurtarma Anahtarlarını Temizle

en: Cleanup Hot Bans |
tr_TR[0]: Sıcak Yasaklamaları Temizle

en: Cleanup Old Comment Meta |
tr_TR[0]: Eski Yorum Meta Verilerini Temizle

en: Cleanup Old Export Files |
tr_TR[0]: Eski Dışa Aktarma Dosyalarını Temizle

en: Cleanup Temp Directories |
tr_TR[0]: Geçici Dizinleri Temizle

en: Clear |
tr_TR[0]: Temizle

en: Clear all |
tr_TR[0]: Tümünü temizle

en: Clear All |
tr_TR[0]: Tümünü Temizle

en: Clear All ASN Rules |
tr_TR[0]: Tüm ASN Kurallarını Temizle

en: Clear All IPv4 Rules |
tr_TR[0]: Tüm IPv4 Kurallarını Temizle

en: Clear All IPv6 Rules |
tr_TR[0]: Tüm IPv6 Kurallarını Temizle

en: Clear all known JA3/JA4 TLS fingerprints. |
tr_TR[0]: Bilinen tüm JA3/JA4 TLS parmak izlerini temizle.

en: Clear All Paths |
tr_TR[0]: Tüm Yolları Temizle

en: Clear All Proxies |
tr_TR[0]: Tüm Proxy'leri Temizle

en: Clear All Rules |
tr_TR[0]: Tüm Kuralları Temizle

en: Clear all tables of BotBlocker and install initial settings |
tr_TR[0]: BotBlocker'ın tüm tablolarını temizle ve başlangıç ayarlarını yükle

en: Clear All Visitor Data |
tr_TR[0]: Tüm Ziyaretçi Verilerini Temizle

en: Clear all visitor data - wipe stats, reset counters |
tr_TR[0]: Tüm ziyaretçi verilerini temizle - istatistikleri sil, sayaçları sıfırla

en: Clear All White Bots |
tr_TR[0]: Tüm Beyaz Botları Temizle

en: Clear Debug Log |
tr_TR[0]: Hata Ayıklama Günlüğünü Temizle

en: Clear expired transients from the database |
tr_TR[0]: Veritabanından süresi dolmuş geçici verileri temizle

en: Clear History |
tr_TR[0]: Geçmişi Temizle

en: Clear Log File |
tr_TR[0]: Günlük Dosyasını Temizle

en: Clear Object Cache |
tr_TR[0]: Nesne Önbelleğini Temizle

en: Clear object cache - flush, redis, memcached, purge |
tr_TR[0]: Nesne önbelleğini temizle - flush, redis, memcached, purge

en: Clear outdated logs, remove temporary files, and optimize the database. Regular maintenance prevents storage-related issues. |
tr_TR[0]: Güncel olmayan günlükleri temizle, geçici dosyaları kaldır ve veritabanını optimize et. Düzenli bakım depolama ile ilgili sorunları önler.

en: Clear Results |
tr_TR[0]: Sonuçları Temizle

en: Clear search |
tr_TR[0]: Aramayı temizle

en: Clear the cache |
tr_TR[0]: Önbelleği temizle

en: Clear the log |
tr_TR[0]: Günlüğü temizle

en: Clear Transient Data |
tr_TR[0]: Geçici Verileri Temizle

en: Clear transients |
tr_TR[0]: Geçici verileri temizle

en: Clear Transients |
tr_TR[0]: Geçici Verileri Temizle

en: Clear transients - cache, temporary data, cleanup |
tr_TR[0]: Geçici verileri temizle - önbellek, geçici veri, temizleme

en: Clear visitor cookies |
tr_TR[0]: Ziyaretçi çerezlerini temizle

en: Clear visitor cookies - reset tracking, privacy data |
tr_TR[0]: Ziyaretçi çerezlerini temizle - izleme, gizlilik verilerini sıfırla

en: Clear Visitor Data |
tr_TR[0]: Ziyaretçi Verilerini Temizle

en: Clear visitors data |
tr_TR[0]: Ziyaretçi verilerini temizle

en: Clear WordPress debug log |
tr_TR[0]: WordPress hata ayıklama günlüğünü temizle

en: CLI requests |
tr_TR[0]: CLI istekleri

en: Click on the matching color |
tr_TR[0]: Eşleşen renge tıklayın

en: Click on the matching image |
tr_TR[0]: Eşleşen resme tıklayın

en: Click the matching color. Simple logic, hard to automate. |
tr_TR[0]: Eşleşen renge tıklayın. Basit mantık, otomatikleştirilmesi zor.

en: Clickjacking protection |
tr_TR[0]: Tıklama hırsızlığı koruması

en: Close |
tr_TR[0]: Kapat

en: close |
tr_TR[0]: kapat

en: Cloud API connection deactivated. |
tr_TR[0]: Cloud API bağlantısı devre dışı bırakıldı.

en: Cloud API Expired |
tr_TR[0]: Cloud API Süresi Doldu

en: Cloud API Hits Exhausted |
tr_TR[0]: Cloud API İstekleri Tükendi

en: Cloud API is active. Full protection enabled. |
tr_TR[0]: Cloud API etkin. Tam koruma etkinleştirildi.

en: Cloud API key connected and validated. |
tr_TR[0]: Cloud API anahtarı bağlandı ve doğrulandı.

en: Cloud API provides extended protection with continuous threat intelligence and automation. |
tr_TR[0]: Cloud API, sürekli tehdit istihbaratı ve otomasyon ile genişletilmiş koruma sağlar.

en: Cloud API responded with error:  |
tr_TR[0]: Cloud API hata ile yanıt verdi:

en: Cloud API Timeout |
tr_TR[0]: Cloud API Zaman Aşımı

en: Cloud based verification |
tr_TR[0]: Bulut tabanlı doğrulama

en: Cloud bot detection (live signatures) |
tr_TR[0]: Bulut bot tespiti (canlı imzalar)

en: Cloud bot verification (live) |
tr_TR[0]: Bulut bot doğrulaması (canlı)

en: Cloud databases of threats |
tr_TR[0]: Bulut tehdit veritabanları

en: Cloud IPs |
tr_TR[0]: Bulut IP'leri

en: Cloud protection |
tr_TR[0]: Bulut koruması

en: Cloud protection and premium features |
tr_TR[0]: Bulut koruması ve premium özellikler

en: Cloud requests remaining in your plan. |
tr_TR[0]: Planınızda kalan bulut istekleri.

en: Cloud threat checking |
tr_TR[0]: Bulut tehdit kontrolü

en: Cloud threat intelligence |
tr_TR[0]: Bulut tehdit istihbaratı

en: Cloud threat verification |
tr_TR[0]: Bulut tehdit doğrulaması

en: Cloud validation |
tr_TR[0]: Bulut doğrulama

en: Cloud Validation |
tr_TR[0]: Bulut Doğrulama

en: Cloud validation - PRO bot verification, AI detection |
tr_TR[0]: Bulut doğrulama - PRO bot doğrulaması, AI algılama

en: Cloud validation, DDoS, forced verification |
tr_TR[0]: Bulut doğrulama, DDoS, zorunlu doğrulama

en: Cloud verification |
tr_TR[0]: Bulut doğrulama

en: Cloudflare Origin IPs |
tr_TR[0]: Cloudflare Origin IP'leri

en: Code Obfuscation |
tr_TR[0]: Kod Gizleme

en: Codes for config |
tr_TR[0]: Yapılandırma için kodlar

en: Codes for config: |
tr_TR[0]: Yapılandırma için kodlar:

en: Collapse all |
tr_TR[0]: Tümünü daralt

en: Collect browser type |
tr_TR[0]: Tarayıcı türünü topla

en: Collect device type |
tr_TR[0]: Cihaz türünü topla

en: Collect OS type |
tr_TR[0]: İşletim sistemi türünü topla

en: Collection Threshold |
tr_TR[0]: Toplama Eşiği

en: Color Buttons |
tr_TR[0]: Renk Butonları

en: Color Matching |
tr_TR[0]: Renk Eşleştirme

en: Combine any Captcha type with reCaptcha v3. <a href="%s">Configure keys</a> in Integrations. |
tr_TR[0]: Herhangi bir Captcha türünü reCaptcha v3 ile birleştirin. Entegrasyonlar bölümünde <a href="%s">Anahtarları yapılandırın</a>.

en: Coming soon |
tr_TR[0]: Çok yakında

en: Comment |
tr_TR[0]: Yorum

en: Comment (optional) |
tr_TR[0]: Yorum (isteğe bağlı)

en: Comment for this path rule |
tr_TR[0]: Bu yol kuralı için yorum

en: Comment for this proxy (e.g., Cloudflare IPv4) |
tr_TR[0]: Bu proxy için yorum (ör. Cloudflare IPv4)

en: Comment for this rule |
tr_TR[0]: Bu kural için yorum

en: Comments are disabled. |
tr_TR[0]: Yorumlar devre dışı.

en: community |
tr_TR[0]: topluluk

en: Compare features across plans |
tr_TR[0]: Planlar arası özellikleri karşılaştır

en: Compare Free vs PRO |
tr_TR[0]: Ücretsiz vs PRO karşılaştır

en: Compare plan features below. PRO unlocks full per-visit verification, advanced blocking rules, performance add-ons, and priority support. |
tr_TR[0]: Aşağıdaki plan özelliklerini karşılaştırın. PRO, ziyaret başına tam doğrulama, gelişmiş engelleme kuralları, performans eklentileri ve öncelikli destek sunar.

en: Compare Plans |
tr_TR[0]: Planları Karşılaştır

en: Compare WordPress core files against wp.org checksums to detect added, modified, or missing files. |
tr_TR[0]: WordPress çekirdek dosyalarını wp.org sağlama değerleriyle karşılaştırarak eklenen, değiştirilen veya eksik dosyaları tespit edin.

en: Compatibility Check |
tr_TR[0]: Uyumluluk Kontrolü

en: Compatibility check |
tr_TR[0]: Uyumluluk kontrolü

en: Compatibility tests |
tr_TR[0]: Uyumluluk testleri

en: Compatible with all configurations |
tr_TR[0]: Tüm yapılandırmalarla uyumlu

en: Compatible with all plugins |
tr_TR[0]: Tüm eklentilerle uyumlu

en: Compatible with all setups |
tr_TR[0]: Tüm kurulumlarla uyumlu

en: Complete protection checklist. Review each item below to ensure full coverage. |
tr_TR[0]: Tam koruma kontrol listesi. Tam kapsama sağlamak için aşağıdaki her öğeyi inceleyin.

en: Complete Setup Wizard |
tr_TR[0]: Kurulum Sihirbazını Tamamla

en: Completely disable BotBlocker protection. |
tr_TR[0]: BotBlocker korumasını tamamen devre dışı bırak.

en: Confidence |
tr_TR[0]: Güven

en: Configuration Summary |
tr_TR[0]: Yapılandırma Özeti

en: Configuration summary |
tr_TR[0]: Yapılandırma özeti

en: Configure API endpoints for BotBlocker and GLOBUS.studio services to access threat databases and security analytics. |
tr_TR[0]: Tehdit veritabanlarına ve güvenlik analitiğine erişmek için BotBlocker ve GLOBUS.studio hizmetlerinin API uç noktalarını yapılandırın.

en: Configure Behavioral Engine |
tr_TR[0]: Davranış Motorunu Yapılandır

en: Configure Captcha - human verification, challenge, reCaptcha |
tr_TR[0]: Captcha - insan doğrulaması, meydan okuma, reCaptcha yapılandır

en: Configure DDoS resilience - attack mitigation, flood protection |
tr_TR[0]: DDoS dayanıklılığını yapılandır - saldırı azaltma, sel koruması

en: Configure exclusions |
tr_TR[0]: Hariç tutmaları yapılandır

en: Configure how and when you receive alerts about bot activity. |
tr_TR[0]: Bot etkinliği hakkında nasıl ve ne zaman uyarı alacağınızı yapılandırın.

en: Configure HTTP response codes for blocked visitors, ban durations, and search engine directives. |
tr_TR[0]: Engellenen ziyaretçiler için HTTP yanıt kodlarını, yasaklama sürelerini ve arama motoru yönergelerini yapılandırın.

en: Configure login brute-force protection - wp-login, lockout |
tr_TR[0]: Giriş kaba kuvvet korumasını yapılandır - wp-login, kilitleme

en: Configure Memcached server details and cache key prefixes for proper data organization. |
tr_TR[0]: Uygun veri organizasyonu için Memcached sunucu ayrıntılarını ve önbellek anahtar öneklerini yapılandırın.

en: Configure now |
tr_TR[0]: Şimdi yapılandır

en: Configure payment gateways - Stripe, PayPal, checkout bypass |
tr_TR[0]: Ödeme ağ geçitlerini yapılandır - Stripe, PayPal, ödemeyi atlama

en: Configure protection rules and automate threat detection. Reducing junk traffic also improves load times. |
tr_TR[0]: Koruma kurallarını yapılandırın ve tehdit algılamayı otomatikleştirin. Gereksiz trafiğin azaltılması yükleme sürelerini de iyileştirir.

en: Configure rate limiting - spam, flood, throttle, behavioral |
tr_TR[0]: Hız sınırlamasını yapılandır - spam, sel, kısıtlama, davranışsal

en: Configure reCaptcha |
tr_TR[0]: reCaptcha'yı yapılandır

en: Configure Redis host, port, authentication, and key prefix isolation. |
tr_TR[0]: Redis ana bilgisayarı, portu, kimlik doğrulama ve anahtar önek yalıtımını yapılandırın.

en: Configure report period, timezone, and how statistics are counted. |
tr_TR[0]: Rapor dönemini, saat dilimini ve istatistiklerin nasıl sayılacağını yapılandırın.

en: Configure security settings and automate bot detection to reduce server load and improve loading speed. |
tr_TR[0]: Sunucu yükünü azaltmak ve yükleme hızını artırmak için güvenlik ayarlarını yapılandırın ve bot algılamayı otomatikleştirin.

en: Configure simple bot detection - crawler, scraper, user-agent |
tr_TR[0]: Basit bot algılamayı yapılandır - tarayıcı, kazıyıcı, kullanıcı aracısı

en: Configure trusted users and systems that bypass security checks |
tr_TR[0]: Güvenlik kontrollerini atlayan güvenilir kullanıcıları ve sistemleri yapılandırın

en: Configure what visitor data BotBlocker records for threat detection and analytics. |
tr_TR[0]: Tehdit algılama ve analiz için BotBlocker'ın hangi ziyaretçi verilerini kaydedeceğini yapılandırın.

en: Confirm |
tr_TR[0]: Onayla

en: Confirm and activate |
tr_TR[0]: Onayla ve etkinleştir

en: Confirm that you are human: |
tr_TR[0]: İnsan olduğunuzu onaylayın:

en: Conflicting plugins |
tr_TR[0]: Çakışan eklentiler

en: Connect |
tr_TR[0]: Bağlan

en: Connect Cloud API now! |
tr_TR[0]: Bulut API'sine şimdi bağlan!

en: Connect external services, caching and notifications |
tr_TR[0]: Harici hizmetleri, önbellekleme ve bildirimleri bağlayın

en: Connect now! |
tr_TR[0]: Şimdi bağlan!

en: Connection error. Please try again. |
tr_TR[0]: Bağlantı hatası. Lütfen tekrar deneyin.

en: Connection filtering blocks suspicious connection methods used by bots and scrapers. |
tr_TR[0]: Bağlantı filtreleme, botlar ve kazıyıcılar tarafından kullanılan şüpheli bağlantı yöntemlerini engeller.

en: Connection ID: |
tr_TR[0]: Bağlantı Kimliği:

en: Connection info: |
tr_TR[0]: Bağlantı bilgisi:

en: Connection test successful! |
tr_TR[0]: Bağlantı testi başarılı!

en: Connection Types |
tr_TR[0]: Bağlantı Türleri

en: Contact Us |
tr_TR[0]: Bize Ulaşın

en: Contact us |
tr_TR[0]: Bize ulaşın

en: Contacts and Support |
tr_TR[0]: İletişim ve Destek

en: Contacts, documentation and server status |
tr_TR[0]: İletişim, dokümantasyon ve sunucu durumu

en: Content and Functionality |
tr_TR[0]: İçerik ve İşlevsellik

en: Continue |
tr_TR[0]: Devam

en: Continue clearing the object cache? |
tr_TR[0]: Nesne önbelleğini temizlemeye devam edilsin mi?

en: Continue clearing transients? |
tr_TR[0]: Geçici verileri temizlemeye devam edilsin mi?

en: Continue clearing visitor data? |
tr_TR[0]: Ziyaretçi verilerini temizlemeye devam edilsin mi?

en: Continue resetting the rewrite rules? |
tr_TR[0]: Yeniden yazma kurallarını sıfırlamaya devam edilsin mi?

en: Control admin interface caching and statistics display settings. |
tr_TR[0]: Yönetici arayüzü önbellekleme ve istatistik görüntüleme ayarlarını kontrol edin.

en: Control BotBlocker verification cookies: name, lifetime, salt, and security attributes. |
tr_TR[0]: BotBlocker doğrulama çerezlerini kontrol edin: ad, ömür, tuz ve güvenlik özellikleri.

en: Control how BotBlocker verifies visitors, applies security rules, and manages hit limits. |
tr_TR[0]: BotBlocker'ın ziyaretçileri nasıl doğruladığını, güvenlik kurallarını nasıl uyguladığını ve isabet sınırlarını nasıl yönettiğini kontrol edin.

en: Control request velocity per IP with configurable thresholds, sliding windows, and subnet aggregation. |
tr_TR[0]: Yapılandırılabilir eşikler, kayan pencereler ve alt ağ toplama ile IP başına istek hızını kontrol edin.

en: Control XML-RPC access with IP allowlist support for IPv4 and IPv6. When enabled, only allowlisted IPs can access xmlrpc.php. When disabled, XML-RPC is fully blocked with allowlist bypass capability. |
tr_TR[0]: IPv4 ve IPv6 için IP izin listesi desteğiyle XML-RPC erişimini kontrol edin. Etkinleştirildiğinde, yalnızca izin verilen IP'ler xmlrpc.php'ye erişebilir. Devre dışı bırakıldığında, XML-RPC tamamen engellenir ve izin listesi atlama özelliği bulunur.

en: Cookie Alert |
tr_TR[0]: Çerez Uyarısı

en: Cookie Alert Settings |
tr_TR[0]: Çerez Uyarısı Ayarları

en: Cookie and session |
tr_TR[0]: Çerez ve oturum

en: Cookie consent alert - GDPR, privacy notice |
tr_TR[0]: Çerez onayı uyarısı - GDPR, gizlilik bildirimi

en: Cookie Hits and Visitors |
tr_TR[0]: Çerez İsabetleri ve Ziyaretçiler

en: Cookie Lifetime |
tr_TR[0]: Çerez Ömrü

en: Cookie lifetime >= 1 day |
tr_TR[0]: Çerez ömrü >= 1 gün

en: Cookie Name |
tr_TR[0]: Çerez Adı

en: Cookie name used by BotBlocker. Changing it resets all existing cookies. |
tr_TR[0]: BotBlocker tarafından kullanılan çerez adı. Değiştirilmesi mevcut tüm çerezleri sıfırlar.

en: Cookie notice |
tr_TR[0]: Çerez bildirimi

en: Cookie notice text |
tr_TR[0]: Çerez bildirimi metni

en: Cookie salt set |
tr_TR[0]: Çerez tuzu ayarlandı

en: Cookie SameSite Policy |
tr_TR[0]: Çerez SameSite Politikası

en: Cookie SameSite policy (Lax/Strict) |
tr_TR[0]: Çerez SameSite politikası (Lax/Strict)

en: Cookie Settings |
tr_TR[0]: Çerez Ayarları

en: Cookies |
tr_TR[0]: Çerezler

en: Cookies are disabled in your browser. Enable cookies to continue. |
tr_TR[0]: Tarayıcınızda çerezler devre dışı. Devam etmek için çerezleri etkinleştirin.

en: Copy |
tr_TR[0]: Kopyala

en: Copy this command to your server crontab. |
tr_TR[0]: Bu komutu sunucu crontab'ınıza kopyalayın.

en: Copy to clipboard |
tr_TR[0]: Panoya kopyala

en: Copyright |
tr_TR[0]: Telif Hakkı

en: Core, plugin, and theme security events. |
tr_TR[0]: Çekirdek, eklenti ve tema güvenlik olayları.

en: Could not build tree view. Switch to Flat view. |
tr_TR[0]: Ağaç görünümü oluşturulamadı. Düz görünüme geç.

en: Could not download the ASN database (%s). Will retry automatically. |
tr_TR[0]: ASN veritabanı indirilemedi (%s). Otomatik olarak yeniden denenecek.

en: Could not download the ASN database. Will retry automatically. |
tr_TR[0]: ASN veritabanı indirilemedi. Otomatik olarak yeniden denenecek.

en: Country |
tr_TR[0]: Ülke

en: Country already added. |
tr_TR[0]: Ülke zaten eklendi.

en: Country List |
tr_TR[0]: Ülke Listesi

en: Country list loaded. |
tr_TR[0]: Ülke listesi yüklendi.

en: Country list saved. |
tr_TR[0]: Ülke listesi kaydedildi.

en: Covered: WooCommerce wc-api / wc-ajax, WC REST, EDD, Give, Memberpress, RCP, PMPro, Surecart, plus payment-specific paths and admin-ajax actions for Stripe, PayPal, Mollie, Adyen, Braintree, Square, Razorpay, CloudPayments, WayForPay, LiqPay, Fondy, PayU, Klarna, Paystack, Flutterwave, GoCardless, Paddle, Authorize.Net, 2Checkout and many others. |
tr_TR[0]: Kapsanan: WooCommerce wc-api / wc-ajax, WC REST, EDD, Give, Memberpress, RCP, PMPro, Surecart, ayrıca Stripe, PayPal, Mollie, Adyen, Braintree, Square, Razorpay, CloudPayments, WayForPay, LiqPay, Fondy, PayU, Klarna, Paystack, Flutterwave, GoCardless, Paddle, Authorize.Net, 2Checkout ve daha birçokları için ödemeye özgü yollar ve admin-ajax işlemleri.

en: cPanel Cron Jobs |
tr_TR[0]: cPanel Cron İşleri

en: Create allow/block rules for IPs or subnets. Use import buttons to add search engines and white bots. |
tr_TR[0]: IP'ler veya alt ağlar için izin ver/engelle kuralları oluştur. Arama motorlarını ve beyaz botları eklemek için içe aktarma düğmelerini kullanın.

en: Create blocking rules from any report property - IP, country, device type, and more. React to new threats instantly with full control over what gets blocked. |
tr_TR[0]: Herhangi bir rapor özelliğinden engelleme kuralları oluşturun - IP, ülke, cihaz türü ve daha fazlası. Neyin engelleneceği konusunda tam kontrol ile yeni tehditlere anında tepki verin.

en: Create custom block/allow rules |
tr_TR[0]: Özel engelleme/izin verme kuralları oluştur

en: Create key and secret |
tr_TR[0]: Anahtar ve gizli anahtar oluştur

en: Create now |
tr_TR[0]: Şimdi oluştur

en: Create reCaptcha keys |
tr_TR[0]: reCaptcha anahtarlarını oluştur

en: Create rule from any report item |
tr_TR[0]: Herhangi bir rapor öğesinden kural oluştur

en: Critical |
tr_TR[0]: Kritik

en: Critical: |
tr_TR[0]: Kritik:

en: Cron Jobs |
tr_TR[0]: Cron İşleri

en: Cron Jobs Manager |
tr_TR[0]: Cron Görev Yöneticisi

en: Cron Settings |
tr_TR[0]: Cron Ayarları

en: Cron Tasks - scheduler, jobs, automation |
tr_TR[0]: Cron Görevleri - zamanlayıcı, işler, otomasyon

en: CSP Configuration |
tr_TR[0]: CSP Yapılandırması

en: cURL Command |
tr_TR[0]: cURL Komutu

en: cURL command (for system cron) |
tr_TR[0]: cURL komutu (sistem cron için)

en: cURL Command: |
tr_TR[0]: cURL Komutu:

en: Current JA3 |
tr_TR[0]: Geçerli JA3

en: Current JA3 fingerprint received from your web server or Cloudflare. |
tr_TR[0]: Web sunucunuzdan veya Cloudflare'den alınan geçerli JA3 parmak izi.

en: Current JA4 |
tr_TR[0]: Geçerli JA4

en: Current JA4 fingerprint received from your web server. |
tr_TR[0]: Web sunucunuzdan alınan geçerli JA4 parmak izi.

en: Current Protocol |
tr_TR[0]: Geçerli Protokol

en: Current Site Protocol: |
tr_TR[0]: Geçerli Site Protokolü:

en: Custom block/allow rules |
tr_TR[0]: Özel engelleme/izin verme kuralları

en: Custom CSS |
tr_TR[0]: Özel CSS

en: Custom CSS for styling the cookie alert banner. |
tr_TR[0]: Çerez uyarı afişini biçimlendirmek için özel CSS.

en: Custom development |
tr_TR[0]: Özel geliştirme

en: Custom Login URL |
tr_TR[0]: Özel Giriş URL'si

en: Custom Login URL is invalid. Use only letters, numbers, hyphens, or underscores, and do not use reserved WordPress login endpoints. |
tr_TR[0]: Özel Giriş URL'si geçersiz. Yalnızca harf, rakam, tire veya alt çizgi kullanın ve ayrılmış WordPress giriş uç noktalarını kullanmayın.

en: Custom message shown when the default login URL is accessed and behavior is set to Message. |
tr_TR[0]: Varsayılan giriş URL'sine erişildiğinde ve davranış Mesaj olarak ayarlandığında gösterilen özel mesaj.

en: Custom Paths |
tr_TR[0]: Özel Yollar

en: Custom rules: IP, User-Agent, PTR, country, paths and headers |
tr_TR[0]: Özel kurallar: IP, Kullanıcı Aracısı, PTR, ülke, yollar ve başlıklar

en: Custom rules: IP, User-Agent, PTR, country, paths and more |
tr_TR[0]: Özel kurallar: IP, Kullanıcı Aracısı, PTR, ülke, yollar ve daha fazlası

en: Custom security rules engine |
tr_TR[0]: Özel güvenlik kuralları motoru

en: Customize detection algorithms |
tr_TR[0]: Algılama algoritmalarını özelleştir

en: Cuts server load by blocking junk requests early |
tr_TR[0]: Gereksiz istekleri erken engelleyerek sunucu yükünü azaltır

en: Daily cloud threat updates (signatures + networks) |
tr_TR[0]: Günlük bulut tehdit güncellemeleri (imzalar + ağlar)

en: Daily signature updates & threat feeds |
tr_TR[0]: Günlük imza güncellemeleri ve tehdit beslemeleri

en: Daily signature updates (5M+ patterns) |
tr_TR[0]: Günlük imza güncellemeleri (5M+ desen)

en: Daily Summary Backfill |
tr_TR[0]: Günlük Özet Geri Doldurma

en: Daily threat updates from Cloud (signatures + bad networks) |
tr_TR[0]: Buluttan günlük tehdit güncellemeleri (imzalar + kötü ağlar)

en: Dark |
tr_TR[0]: Koyu

en: Dashboard |
tr_TR[0]: Kontrol Paneli

en: Dashboard - home, overview, main page |
tr_TR[0]: Kontrol Paneli - ana sayfa, genel bakış, ana sayfa

en: Dashboard counters and daily statistics will be reset. |
tr_TR[0]: Pano sayaçları ve günlük istatistikler sıfırlanacak.

en: Data |
tr_TR[0]: Veri

en: Data and notifications |
tr_TR[0]: Veri ve bildirimler

en: Data collection and privacy |
tr_TR[0]: Veri toplama ve gizlilik

en: Data Log & Processing |
tr_TR[0]: Veri Günlüğü ve İşleme

en: Data Log &amp; Processing |
tr_TR[0]: Veri Günlüğü &amp; İşleme

en: Data Log and Processing |
tr_TR[0]: Veri Günlüğü ve İşleme

en: Database |
tr_TR[0]: Veritabanı

en: Database Findings |
tr_TR[0]: Veritabanı Bulguları

en: Database has been reinstalled successfully. |
tr_TR[0]: Veritabanı başarıyla yeniden yüklendi.

en: Database Index: |
tr_TR[0]: Veritabanı Dizini:

en: Database reinstalled successfully! |
tr_TR[0]: Veritabanı başarıyla yeniden yüklendi!

en: Database Repair and Optimization |
tr_TR[0]: Veritabanı Onarımı ve Optimizasyonu

en: database rows |
tr_TR[0]: veritabanı satırları

en: Database, cache, maintenance |
tr_TR[0]: Veritabanı, önbellek, bakım

en: Date |
tr_TR[0]: Tarih

en: Date/Time |
tr_TR[0]: Tarih/Saat

en: Daylight Saving Time |
tr_TR[0]: Yaz Saati Uygulaması

en: Daylight saving time adjustment |
tr_TR[0]: Yaz saati ayarı

en: days |
tr_TR[0]: gün

en: days remaining |
tr_TR[0]: kalan gün

en: Days to include in reports. |
tr_TR[0]: Raporlara dahil edilecek günler.

en: Days until your BotBlocker PRO subscription expires. |
tr_TR[0]: BotBlocker PRO aboneliğinizin sona ermesine kalan günler.

en: db rows |
tr_TR[0]: veritabanı satırları

en: DB: v |
tr_TR[0]: DB: sürüm

en: Deactivate |
tr_TR[0]: Devre Dışı Bırak

en: Deactivate WPS Hide Login to use these settings. |
tr_TR[0]: Bu ayarları kullanmak için WPS Hide Login'i devre dışı bırakın.

en: Debug WordPress |
tr_TR[0]: WordPress Hata Ayıklama

en: Deep Code Analysis |
tr_TR[0]: Derin Kod Analizi

en: Deep code analysis (catches more, costs more) |
tr_TR[0]: Derin kod analizi (daha fazlasını yakalar, daha maliyetlidir)

en: Deep Scan |
tr_TR[0]: Derin Tarama

en: Deep scan (ignore metadata cache) |
tr_TR[0]: Derin tarama (meta verisi önbelleğini yoksay)

en: Default |
tr_TR[0]: Varsayılan

en: default |
tr_TR[0]: varsayılan

en: Define a unique prefix for all Memcached keys to avoid conflicts with other applications using the same cache server. |
tr_TR[0]: Tüm Memcached anahtarları için, aynı önbellek sunucusunu kullanan diğer uygulamalarla çakışmaları önlemek için benzersiz bir önek tanımlayın.

en: Define a unique prefix for all Redis keys to organize data and prevent conflicts with other applications using the same Redis instance. |
tr_TR[0]: Verileri düzenlemek ve aynı Redis örneğini kullanan diğer uygulamalarla çakışmaları önlemek için tüm Redis anahtarları için benzersiz bir önek tanımlayın.

en: Delete |
tr_TR[0]: Sil

en: delete |
tr_TR[0]: sil

en: Delete all visitor records and statistics |
tr_TR[0]: Tüm ziyaretçi kayıtlarını ve istatistikleri sil

en: Delete Expired Transients |
tr_TR[0]: Süresi Dolmuş Geçici Verileri Sil

en: Delete this add-on? |
tr_TR[0]: Bu eklenti silinsin mi?

en: Demo: open a log entry, inspect parameters, generate a rule (IP / country / UA / signature) and apply it. |
tr_TR[0]: Demo: bir günlük girişini açın, parametreleri inceleyin, bir kural oluşturun (IP / ülke / UA / imza) ve uygulayın.

en: Describe your issue |
tr_TR[0]: Sorununuzu açıklayın

en: Detail Rows per Category |
tr_TR[0]: Kategori Başına Ayrıntı Satırları

en: Detailed logs of all blocked threats |
tr_TR[0]: Tüm engellenen tehditlerin ayrıntılı günlükleri

en: Detailed logs of all blocks |
tr_TR[0]: Tüm engellemelerin ayrıntılı günlükleri

en: Detailed reports on every visitor: IP address, country, browser, OS, and more. Use them to spot suspicious bot activity and malicious requests. |
tr_TR[0]: Her ziyaretçi hakkında ayrıntılı raporlar: IP adresi, ülke, tarayıcı, işletim sistemi ve daha fazlası. Bunları şüpheli bot etkinliğini ve kötü amaçlı istekleri tespit etmek için kullanın.

en: Detect active ad blockers. May affect legitimate users with ad-blocking extensions. |
tr_TR[0]: Etkin reklam engelleyicileri tespit edin. Reklam engelleme uzantılarına sahip meşru kullanıcıları etkileyebilir.

en: Detect hosting |
tr_TR[0]: Barındırma tespiti

en: Detect tampered browser properties (navigator, plugins). |
tr_TR[0]: Kurcalanmış tarayıcı özelliklerini tespit edin (navigator, eklentiler).

en: Detection |
tr_TR[0]: Tespit

en: Detection and connectivity |
tr_TR[0]: Algılama ve bağlantı

en: Development services |
tr_TR[0]: Geliştirme hizmetleri

en: Device |
tr_TR[0]: Cihaz

en: Device API Verification |
tr_TR[0]: Cihaz API Doğrulaması

en: Device API verification |
tr_TR[0]: Cihaz API doğrulaması

en: Device Detection: |
tr_TR[0]: Cihaz Algılama:

en: Device Types |
tr_TR[0]: Cihaz Türleri

en: Diagnostics |
tr_TR[0]: Teşhis

en: Directory names to skip. One per line. |
tr_TR[0]: Atlanacak dizin adları. Her satıra bir tane.

en: Disable |
tr_TR[0]: Devre dışı bırak

en: Disable Comments |
tr_TR[0]: Yorumları Devre Dışı Bırak

en: Disable current check |
tr_TR[0]: Mevcut kontrolü devre dışı bırak

en: Disable Dashicons |
tr_TR[0]: Dashicons'ı devre dışı bırak

en: Disable Embeds |
tr_TR[0]: Gömmeleri devre dışı bırak

en: Disable Emojis |
tr_TR[0]: Emojileri devre dışı bırak

en: Disable reCaptcha for IPv6 visitors |
tr_TR[0]: IPv6 ziyaretçileri için reCaptcha'yı devre dışı bırak

en: Disable reCaptcha v3 for IPv6 visitors. Google reCaptcha v3 does not support IPv6 scoring, so visitors from IPv6 addresses will bypass reCaptcha checks. |
tr_TR[0]: IPv6 ziyaretçileri için reCaptcha v3'ü devre dışı bırak. Google reCaptcha v3 IPv6 puanlamasını desteklemez, bu nedenle IPv6 adreslerinden gelen ziyaretçiler reCaptcha kontrollerini atlayacaktır.

en: Disable RSS Feeds |
tr_TR[0]: RSS Akışlarını Devre Dışı Bırak

en: Disable Self Pingbacks |
tr_TR[0]: Kendi Geri İzlemeleri Devre Dışı Bırak

en: Disable XML-RPC |
tr_TR[0]: XML-RPC'yi Devre Dışı Bırak

en: Disabled |
tr_TR[0]: Devre dışı

en: disabled |
tr_TR[0]: devre dışı

en: Disabled (Legacy) |
tr_TR[0]: Devre Dışı (Eski)

en: Disabled (Wildcard *) |
tr_TR[0]: Devre Dışı (Joker *)

en: Disabled Behavior |
tr_TR[0]: Devre Dışı Davranış

en: Disabled by default so custom paths cannot scan arbitrary server locations. |
tr_TR[0]: Varsayılan olarak devre dışıdır, böylece özel yollar rastgele sunucu konumlarını tarayamaz.

en: Disables all RSS feeds on the site. |
tr_TR[0]: Sitedeki tüm RSS akışlarını devre dışı bırakır.

en: Disables comments site-wide. |
tr_TR[0]: Site genelinde yorumları devre dışı bırakır.

en: Disables oEmbed discovery and embedding from external sites. |
tr_TR[0]: Harici sitelerden oEmbed keşfini ve gömmeyi devre dışı bırakır.

en: Disables XML-RPC. Required by some plugins (Jetpack, etc.) and the WordPress mobile app. |
tr_TR[0]: XML-RPC'yi devre dışı bırakır. Bazı eklentiler (Jetpack, vb.) ve WordPress mobil uygulaması tarafından gereklidir.

en: Disabling Early Init mode may reduce protection against advanced bots. Are you sure you want to proceed? |
tr_TR[0]: Erken Başlatma modunu devre dışı bırakmak, gelişmiş botlara karşı korumayı azaltabilir. Devam etmek istediğinizden emin misiniz?

en: Disconnect |
tr_TR[0]: Bağlantıyı kes

en: Display |
tr_TR[0]: Görüntüle

en: Displays a lightweight first-party cookie notice for visitors and stores consent locally in a BotBlocker-named cookie. Use it for simple privacy notices where no external consent platform is required. Configure message text, policy link, button label, theme, position, and optional CSS. |
tr_TR[0]: Ziyaretçiler için hafif bir birinci taraf çerez bildirimi görüntüler ve onayı BotBlocker adlı bir çerezde yerel olarak saklar. Harici bir onay platformunun gerekmediği basit gizlilik bildirimleri için kullanın. Mesaj metnini, politika bağlantısını, düğme etiketini, temayı, konumu ve isteğe bağlı CSS'yi yapılandırın.

en: Docs and FAQs |
tr_TR[0]: Dokümanlar ve SSS

en: Documentation |
tr_TR[0]: Dokümantasyon

en: Does not affect core site data. |
tr_TR[0]: Çekirdek site verilerini etkilemez.

en: Dog |
tr_TR[0]: Köpek

en: Download as JSON |
tr_TR[0]: JSON olarak indir

en: Download backup codes |
tr_TR[0]: Yedek kodları indir

en: Download Debug Log |
tr_TR[0]: Hata Ayıklama Günlüğünü İndir

en: Download sample import file |
tr_TR[0]: Örnek içe aktarma dosyasını indir

en: Download WordPress debug log file |
tr_TR[0]: WordPress hata ayıklama günlük dosyasını indir

en: Dump file for table %s not found. |
tr_TR[0]: %s tablosu için döküm dosyası bulunamadı.

en: Dynamic Digit Captcha |
tr_TR[0]: Dinamik Rakam Captcha

en: Dynamic Digits |
tr_TR[0]: Dinamik Rakamlar

en: Dynamic Shape Captcha |
tr_TR[0]: Dinamik Şekil Captcha

en: Dynamic Shapes |
tr_TR[0]: Dinamik Şekiller

en: E-commerce software detected on this site. Enabling this option is strongly recommended. |
tr_TR[0]: Bu sitede e-ticaret yazılımı algılandı. Bu seçeneği etkinleştirmeniz şiddetle tavsiye edilir.

en: e.g. 173.245.48.0/20 |
tr_TR[0]: ör. 173.245.48.0/20

en: Each add-on is a turnkey extension: install in one click, configure in minutes, and gain a new layer of protection or speed without writing a line of code. |
tr_TR[0]: Her eklenti anahtar teslim bir uzantıdır: tek tıkla kurun, dakikalar içinde yapılandırın ve tek bir kod satırı yazmadan yeni bir koruma veya hız katmanı kazanın.

en: Each method targets a specific bot weakness. Some privacy tools may trigger false positives. |
tr_TR[0]: Her yöntem belirli bir bot zayıflığını hedefler. Bazı gizlilik araçları yanlış pozitiflere neden olabilir.

en: Each plan includes a specific set of features and protection levels. Choose the one that matches your requirements. |
tr_TR[0]: Her plan belirli bir özellik seti ve koruma seviyesi içerir. İhtiyaçlarınıza uygun olanı seçin.

en: Eagle |
tr_TR[0]: Kartal

en: Early Init |
tr_TR[0]: Erken Başlatma

en: Early init |
tr_TR[0]: Erken başlatma

en: Early Init - before WordPress loads |
tr_TR[0]: Erken Başlatma - WordPress yüklenmeden önce

en: Early Init - before WP loads |
tr_TR[0]: Erken Başlatma - WP yüklenmeden önce

en: Early init - blocks before WP loads |
tr_TR[0]: Erken başlatma - WP yüklenmeden önce engeller

en: Early Init and MU modes drop blacklisted IPs at the first gate - no WordPress load, no overhead. This saves CPU time by skipping heavier logic for junk traffic before it reaches the main shield. |
tr_TR[0]: Erken Başlatma ve MU modları, kara listeye alınmış IP'leri ilk kapıda düşürür - WordPress yüklenmez, hiçbir ek yük oluşmaz. Bu, çöp trafiği ana kalkana ulaşmadan önce daha ağır mantığı atlayarak CPU zamanından tasarruf eder.

en: Early Init and MU plugin modes reject requests at the first gate: IPs on the blacklist (bots, malicious networks, previously blocked) are dropped before heavier logic runs. With Early Init, WordPress does not load at all - saving memory and CPU. The MU plugin filters before regular plugins and the theme. Only clean traffic proceeds; junk is dropped as early as possible. |
tr_TR[0]: Erken Başlatma ve MU eklenti modları, istekleri ilk kapıda reddeder: kara listedeki IP'ler (botlar, kötü amaçlı ağlar, daha önce engellenmiş) daha ağır mantık çalışmadan önce düşürülür. Erken Başlatma ile WordPress hiç yüklenmez - bellek ve CPU tasarrufu sağlanır. MU eklentisi, normal eklentilerden ve temadan önce filtreleme yapar. Yalnızca temiz trafik devam eder; çöp mümkün olduğunca erken düşürülür.

en: Early Init provides instant IP banning. Custom blacklists (IPv4/IPv6) can be uploaded in %s for any mode. |
tr_TR[0]: Erken Başlatma anında IP yasaklama sağlar. Özel kara listeler (IPv4/IPv6) herhangi bir mod için %s üzerinden yüklenebilir.

en: Early Init provides instant IP bans. Custom IPv4/IPv6 lists can be uploaded in any mode - see %s. |
tr_TR[0]: Erken Başlatma anında IP yasaklamaları sağlar. Özel IPv4/IPv6 listeleri herhangi bir modda yüklenebilir - bkz. %s.

en: Early Init requires active BotBlocker PRO and the Early Init add-on. Open Add-ons page? |
tr_TR[0]: Erken Başlatma, etkin BotBlocker PRO ve Erken Başlatma eklentisini gerektirir. Eklentiler sayfasını açmak ister misiniz?

en: Early Init requires Cloud API and the Early Init addon to be enabled. |
tr_TR[0]: Erken Başlatma, Cloud API ve Erken Başlatma eklentisinin etkinleştirilmesini gerektirir.

en: Early Init requires the Early Init addon to be enabled. Please enable it on the Addons page. |
tr_TR[0]: Erken Başlatma, Erken Başlatma eklentisinin etkinleştirilmesini gerektirir. Lütfen Eklentiler sayfasından etkinleştirin.

en: Early Init Settings |
tr_TR[0]: Erken Başlatma Ayarları

en: Early Init Status |
tr_TR[0]: Erken Başlatma Durumu

en: Early init: filtering before WordPress loads |
tr_TR[0]: Erken başlatma: WordPress yüklenmeden önce filtreleme

en: Early Initialization |
tr_TR[0]: Erken Başlatma

en: Early initialization |
tr_TR[0]: Erken başlatma

en: Early initialization (pre-WordPress block) |
tr_TR[0]: Erken başlatma (WordPress öncesi engelleme)

en: Early initialization - block before WordPress loads |
tr_TR[0]: Erken başlatma - WordPress yüklenmeden önce engelle

en: Early initialization disabled. Enable it for earlier IP filtering. |
tr_TR[0]: Erken başlatma devre dışı. Daha erken IP filtrelemesi için etkinleştirin.

en: Early initialization disabled. Its functions are handled by the active MU plugin. |
tr_TR[0]: Erken başlatma devre dışı. İşlevleri etkin MU eklentisi tarafından yürütülüyor.

en: Early initialization enabled. IP blacklist and base rule filtering run before WordPress loads. MU mode is not required. |
tr_TR[0]: Erken başlatma etkin. IP kara listesi ve temel kural filtrelemesi WordPress yüklenmeden önce çalışır. MU modu gerekli değildir.

en: Early initialization requires PRO license. |
tr_TR[0]: Erken başlatma PRO lisansı gerektirir.

en: Early Initialization runs BotBlocker before WordPress core loads. |
tr_TR[0]: Erken Başlatma, BotBlocker'ı WordPress çekirdeği yüklenmeden önce çalıştırır.

en: Early Initialization runs BotBlocker before WordPress core loads. Blocks malicious bots and unwanted traffic before they reach your site. |
tr_TR[0]: Erken Başlatma, BotBlocker'ı WordPress çekirdeği yüklenmeden önce çalıştırır. Kötü amaçlı botları ve istenmeyen trafiği sitenize ulaşmadan önce engeller.

en: Early Phase |
tr_TR[0]: Erken Aşama

en: Early Phase settings control how BotBlocker loads before WordPress fully initializes. Toggle Early Init and MU-plugin for earlier bot filtering at the earliest possible stage. |
tr_TR[0]: Erken Aşama ayarları, BotBlocker'ın WordPress tamamen başlatılmadan önce nasıl yükleneceğini kontrol eder. Mümkün olan en erken aşamada bot filtrelemesi için Erken Başlatma ve MU eklentisini açıp kapatın.

en: Early Phase toggles |
tr_TR[0]: Erken Aşama açma/kapama düğmeleri

en: Early protection mode: blocks bad requests before WordPress loads |
tr_TR[0]: Erken koruma modu: kötü istekleri WordPress yüklenmeden önce engeller

en: Early protection: bad requests are rejected before WordPress loads |
tr_TR[0]: Erken koruma: kötü istekler WordPress yüklenmeden önce reddedilir

en: Early-init is enabled but required runtime files are missing, so pre-WordPress protection is not running. Reinstall the add-on or toggle Early-Init off and on to regenerate the files. |
tr_TR[0]: Erken başlatma etkin ancak gerekli çalışma zamanı dosyaları eksik, bu nedenle WordPress öncesi koruma çalışmıyor. Eklentiyi yeniden yükleyin veya dosyaları yeniden oluşturmak için Erken Başlatma'yı kapatıp açın.

en: Early-Init Protection Inactive |
tr_TR[0]: Erken Başlatma Koruması Devre Dışı

en: Easy scaling |
tr_TR[0]: Kolay ölçeklendirme

en: Easy to scale |
tr_TR[0]: Ölçeklendirmesi kolay

en: Edit |
tr_TR[0]: Düzenle

en: Edit ASN Rule |
tr_TR[0]: ASN Kuralını Düzenle

en: Edit Generic Rule |
tr_TR[0]: Genel Kuralı Düzenle

en: Edit IPv4 Rule |
tr_TR[0]: IPv4 Kuralını Düzenle

en: Edit IPv6 Rule |
tr_TR[0]: IPv6 Kuralını Düzenle

en: Edit Path Rule |
tr_TR[0]: Yol Kuralını Düzenle

en: Edit Proxy Rule |
tr_TR[0]: Proxy Kuralını Düzenle

en: Edit Trusted Bot |
tr_TR[0]: Güvenilir Botu Düzenle

en: Elapsed time |
tr_TR[0]: Geçen süre

en: email |
tr_TR[0]: e-posta

en: Email |
tr_TR[0]: E-posta

en: Email is required. |
tr_TR[0]: E-posta gereklidir.

en: Email notifications |
tr_TR[0]: E-posta bildirimleri

en: Email sent successfully. |
tr_TR[0]: E-posta başarıyla gönderildi.

en: Emergency assistance (24h) |
tr_TR[0]: Acil yardım (24 saat)

en: Emergency help (24h) |
tr_TR[0]: Acil yardım (24 saat)

en: Emergency support (24-hour resolution time) |
tr_TR[0]: Acil destek (24 saat çözüm süresi)

en: Emergency support (24h) |
tr_TR[0]: Acil destek (24 saat)

en: Emoji Support |
tr_TR[0]: Emoji Desteği

en: Empty Accept-Language |
tr_TR[0]: Boş Accept-Language

en: Empty User-Agent |
tr_TR[0]: Boş User-Agent

en: Empty User-Agent blocking |
tr_TR[0]: Boş User-Agent engelleme

en: Enable |
tr_TR[0]: Etkinleştir

en: Enable %s directive in X-Robots-Tag headers |
tr_TR[0]: X-Robots-Tag başlıklarında %s yönergesini etkinleştir

en: Enable automatic background scans at regular intervals. |
tr_TR[0]: Düzenli aralıklarla otomatik arka plan taramalarını etkinleştir.

en: Enable automatic truth-source checks at regular intervals. |
tr_TR[0]: Düzenli aralıklarla otomatik gerçek kaynak kontrollerini etkinleştir.

en: Enable Basic Security Headers |
tr_TR[0]: Temel Güvenlik Başlıklarını Etkinleştir

en: Enable basic security headers |
tr_TR[0]: Temel güvenlik başlıklarını etkinleştir

en: Enable Behavioral Analysis |
tr_TR[0]: Davranış Analizini Etkinleştir

en: Enable BotBlocker Two-Factor Authentication for %s |
tr_TR[0]: %s için BotBlocker İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı Etkinleştir

en: Enable BotBlocker Two-Factor Authentication for enhanced security. |
tr_TR[0]: Gelişmiş güvenlik için BotBlocker İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı etkinleştirin.

en: Enable caching for faster security checks. BotBlocker uses the available cache system. |
tr_TR[0]: Daha hızlı güvenlik kontrolleri için önbelleğe almayı etkinleştirin. BotBlocker mevcut önbellek sistemini kullanır.

en: Enable common protection headers: X-Frame-Options, X-Content-Type-Options, X-XSS-Protection, Referrer-Policy, and X-Permitted-Cross-Domain-Policies. |
tr_TR[0]: Yaygın koruma başlıklarını etkinleştirin: X-Frame-Options, X-Content-Type-Options, X-XSS-Protection, Referrer-Policy ve X-Permitted-Cross-Domain-Policies.

en: Enable Content-Security-Policy |
tr_TR[0]: Content-Security-Policy'yi Etkinleştir

en: Enable Cookie Alert |
tr_TR[0]: Çerez Uyarısını Etkinleştir

en: Enable Early Init |
tr_TR[0]: Erken Başlatmayı Etkinleştir

en: Enable Early Init addon |
tr_TR[0]: Erken Başlatma eklentisini etkinleştir

en: Enable empty User-Agent blocking |
tr_TR[0]: Boş User-Agent engellemesini etkinleştir

en: Enable HSTS Header |
tr_TR[0]: HSTS Başlığını Etkinleştir

en: Enable HSTS header |
tr_TR[0]: HSTS başlığını etkinleştir

en: Enable HTTP to HTTPS Redirect |
tr_TR[0]: HTTP'den HTTPS'ye Yönlendirmeyi Etkinleştir

en: Enable HTTP to HTTPS Redirect (301) |
tr_TR[0]: HTTP'den HTTPS'ye Yönlendirmeyi Etkinleştir (301)

en: Enable HTTPS Protocol Protection |
tr_TR[0]: HTTPS Protokol Korumasını Etkinleştir

en: Enable it first. |
tr_TR[0]: Önce onu etkinleştirin.

en: Enable JA3/JA4 TLS fingerprint analysis for bot detection. Requires fingerprint headers from web server. |
tr_TR[0]: Bot tespiti için JA3/JA4 TLS parmak izi analizini etkinleştirin. Web sunucusundan parmak izi başlıkları gerektirir.

en: Enable JavaScript verification |
tr_TR[0]: JavaScript doğrulamasını etkinleştir

en: Enable Login Brute-Force Protection |
tr_TR[0]: Giriş Kaba Kuvvet Korumasını Etkinleştir

en: Enable Malware Scanner |
tr_TR[0]: Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcısını Etkinleştir

en: Enable malware scanner controls |
tr_TR[0]: Kötü amaçlı yazılım tarayıcı kontrollerini etkinleştir

en: Enable Memcached counters |
tr_TR[0]: Memcached sayaçlarını etkinleştir

en: Enable Mixed Content Auto-Fix |
tr_TR[0]: Karışık İçerik Otomatik Düzeltmesini Etkinleştir

en: Enable MU plugin mode |
tr_TR[0]: MU eklenti modunu etkinleştir

en: Enable Permissions-Policy |
tr_TR[0]: Permissions-Policy'yi Etkinleştir

en: Enable PTR cache in database |
tr_TR[0]: Veritabanında PTR önbelleğini etkinleştir

en: Enable Rate Limiting |
tr_TR[0]: Hız Sınırlamayı Etkinleştir

en: Enable reCaptcha v3 protection |
tr_TR[0]: reCaptcha v3 korumasını etkinleştir

en: Enable Redis counters |
tr_TR[0]: Redis sayaçlarını etkinleştir

en: Enable Redis or Memcached |
tr_TR[0]: Redis veya Memcached'i Etkinleştir

en: Enable remaining |
tr_TR[0]: Kalanı etkinleştir

en: Enable Reputation |
tr_TR[0]: İtibarı Etkinleştir

en: Enable scheduled background scan |
tr_TR[0]: Zamanlanmış arka plan taramasını etkinleştir

en: Enable Scheduled Scan |
tr_TR[0]: Zamanlanmış Taramayı Etkinleştir

en: Enable Security Headers |
tr_TR[0]: Güvenlik Başlıklarını Etkinleştir

en: Enable security headers group |
tr_TR[0]: Güvenlik başlıkları grubunu etkinleştir

en: Enable the addon to start a scan. |
tr_TR[0]: Tarama başlatmak için eklentiyi etkinleştirin.

en: Enable the Core Rate Inspector first. |
tr_TR[0]: Önce Çekirdek Hız Denetçisini etkinleştirin.

en: Enable the malware scanner and its settings. You can disable it to hide the scanner UI and prevent any scans, while keeping the settings intact for later use. |
tr_TR[0]: Kötü amaçlı yazılım tarayıcısını ve ayarlarını etkinleştirin. Tarayıcı arayüzünü gizlemek ve herhangi bir taramayı engellemek için devre dışı bırakabilir, ayarları daha sonra kullanmak üzere saklayabilirsiniz.

en: Enable the truth source comparator and its settings. Disable to hide the UI while preserving settings. |
tr_TR[0]: Doğruluk kaynağı karşılaştırıcısını ve ayarlarını etkinleştirin. Ayarları koruyarak arayüzü gizlemek için devre dışı bırakın.

en: Enable this option to display a simple cookie notice to your visitors. |
tr_TR[0]: Ziyaretçilerinize basit bir çerez bildirimi göstermek için bu seçeneği etkinleştirin.

en: Enable TLS Fingerprint Check |
tr_TR[0]: TLS Parmak İzi Denetimini Etkinleştir

en: Enable Truth Source Comparator |
tr_TR[0]: Doğruluk Kaynağı Karşılaştırıcıyı Etkinleştir

en: Enable truth source comparator |
tr_TR[0]: Doğruluk kaynağı karşılaştırıcıyı etkinleştir

en: Enable Two-Factor Authentication |
tr_TR[0]: İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı Etkinleştir

en: Enable Two-Factor Authentication (2FA) for all administrator accounts. It adds an essential layer of security that stops 99% of automated credential stuffing and brute-force attacks from accessing your dashboard. |
tr_TR[0]: Tüm yönetici hesapları için İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı (2FA) etkinleştirin. Kontrol panelinize erişen otomatik kimlik bilgisi doldurma ve kaba kuvvet saldırılarının %99'unu durduran önemli bir güvenlik katmanı ekler.

en: Enable XML-RPC Tunnel |
tr_TR[0]: XML-RPC Tünelini Etkinleştir

en: Enabled |
tr_TR[0]: Etkin

en: Enabled (Explicit headers) |
tr_TR[0]: Etkin (Belirtilen başlıklar)

en: Enabled (Recommended) |
tr_TR[0]: Etkin (Önerilen)

en: Enforce IP / ASN Rules for Payment Callbacks |
tr_TR[0]: Ödeme Geri Çağrıları için IP / ASN Kurallarını Uygula

en: Engine Parameter Checks |
tr_TR[0]: Motor Parametre Denetimleri

en: Engine parameter checks |
tr_TR[0]: Motor parametre denetimleri

en: English |
tr_TR[0]: İngilizce

en: Enhance speed, security and user experience with official BotBlocker add-ons. |
tr_TR[0]: Resmi BotBlocker eklentileriyle hız, güvenlik ve kullanıcı deneyimini artırın.

en: Enter 6-digit code from app |
tr_TR[0]: Uygulamadan 6 haneli kodu girin

en: Enter 6-digit code from app: |
tr_TR[0]: Uygulamadan 6 haneli kodu girin:

en: Enter a 6-digit TOTP code |
tr_TR[0]: 6 haneli TOTP kodu girin

en: Enter BotBlocker PRO key |
tr_TR[0]: BotBlocker PRO anahtarını girin

en: Enter license key |
tr_TR[0]: Lisans anahtarını girin

en: Enter Redis server authentication password if required. Leave empty if Redis server does not require authentication. |
tr_TR[0]: Gerekirse Redis sunucusu kimlik doğrulama parolasını girin. Redis sunucusu kimlik doğrulama gerektirmiyorsa boş bırakın.

en: Enter single IP or CIDR (e.g. 198.51.100.0/24 or 2001:db8::/32). |
tr_TR[0]: Tek bir IP veya CIDR girin (ör. 198.51.100.0/24 veya 2001:db8::/32).

en: Enter the 6-digit code from the app: |
tr_TR[0]: Uygulamadaki 6 haneli kodu girin:

en: Enter the additional API endpoint URL for advanced security analytics and threat monitoring services. |
tr_TR[0]: Gelişmiş güvenlik analitiği ve tehdit izleme hizmetleri için ek API uç noktası URL'sini girin.

en: Enter the additional API endpoint URL for advanced security analytics and threat monitoring services. This integration provides comprehensive security insights. |
tr_TR[0]: Gelişmiş güvenlik analitiği ve tehdit izleme hizmetleri için ek API uç noktası URL'sini girin. Bu entegrasyon kapsamlı güvenlik içgörüleri sağlar.

en: Enter the code to confirm login |
tr_TR[0]: Girişi onaylamak için kodu girin

en: Enter the Memcached server port number. Standard port is 11211 for most Memcached installations. |
tr_TR[0]: Memcached sunucusu bağlantı noktası numarasını girin. Çoğu Memcached kurulumu için standart bağlantı noktası 11211'dir.

en: Enter the network mask (e.g., 173.245.48.0/20) |
tr_TR[0]: Ağ maskesini girin (ör., 173.245.48.0/20)

en: Enter the Redis server port number. Standard port is 6379 for most Redis installations. |
tr_TR[0]: Redis sunucusu bağlantı noktası numarasını girin. Çoğu Redis kurulumu için standart bağlantı noktası 6379'dur.

en: Enter your email |
tr_TR[0]: E-posta adresinizi girin

en: Enter your Google reCaptcha v2 secret key. This private key is used to verify user responses on the server side and should be kept confidential. |
tr_TR[0]: Google reCaptcha v2 gizli anahtarınızı girin. Bu özel anahtar, kullanıcı yanıtlarını sunucu tarafında doğrulamak için kullanılır ve gizli tutulmalıdır.

en: Enter your Google reCaptcha v2 site and secret keys below. |
tr_TR[0]: Google reCaptcha v2 site ve gizli anahtarlarınızı aşağıya girin.

en: Enter your Google reCaptcha v2 site key obtained from Google reCaptcha console. This key is used to display the Captcha challenge on your website forms. |
tr_TR[0]: Google reCaptcha konsolundan alınan Google reCaptcha v2 site anahtarınızı girin. Bu anahtar, web sitesi formlarınızda Captcha sorgulamasını görüntülemek için kullanılır.

en: Enter your Google reCaptcha v3 secret key. This private key verifies user authenticity scores and determines bot likelihood for enhanced security. |
tr_TR[0]: Google reCaptcha v3 gizli anahtarınızı girin. Bu özel anahtar, kullanıcı doğrulama puanlarını doğrular ve gelişmiş güvenlik için bot olasılığını belirler.

en: Enter your name |
tr_TR[0]: Adınızı girin

en: Envato item page |
tr_TR[0]: Envato öğe sayfası

en: Error & Access |
tr_TR[0]: Hata ve Erişim

en: Error &amp; Access |
tr_TR[0]: Hata &amp; Erişim

en: Error and Access Settings |
tr_TR[0]: Hata ve Erişim Ayarları

en: Error applying profile |
tr_TR[0]: Profil uygulanırken hata oluştu

en: Error Code: |
tr_TR[0]: Hata Kodu:

en: Error Logging |
tr_TR[0]: Hata Günlüğü

en: Error:  |
tr_TR[0]: Hata:

en: Errors |
tr_TR[0]: Hatalar

en: Essential for scheduled tasks and backups |
tr_TR[0]: Planlanmış görevler ve yedeklemeler için gerekli

en: Every %d hour | Every %d hours
tr_TR[0]: Her %d saat

en: Every %d min |
tr_TR[0]: Her %d dakika

en: Every %d s |
tr_TR[0]: Her %d sn

en: Every 5 Days |
tr_TR[0]: Her 5 günde

en: Every 5 Minutes |
tr_TR[0]: Her 5 dakikada

en: Every day |
tr_TR[0]: Her gün

en: Example: |
tr_TR[0]: Örnek:

en: Examples: Security Headers (HSTS, CSP, X-Frame), Hide Admin URL, Speed-up, Early Init, Anti-spam, Telegram alerts and more. |
tr_TR[0]: Örnekler: Security Headers (HSTS, CSP, X-Frame), Hide Admin URL, Speed-up, Early Init, Anti-spam, Telegram uyarıları ve daha fazlası.

en: exclude payment callbacks to avoid blocking them - |
tr_TR[0]: engellemeyi önlemek için ödeme geri çağırmalarını hariç tut -

en: Excluded Path Segments |
tr_TR[0]: Hariç Tutulan Yol Parçaları

en: Exclusions |
tr_TR[0]: Hariç Tutmalar

en: Exec-Only Mode |
tr_TR[0]: Yalnızca Çalıştırma Modu

en: Exec-only mode (PHP/JS/htaccess only) |
tr_TR[0]: Yalnızca Çalıştırma Modu (sadece PHP/JS/htaccess)

en: Exit Setup |
tr_TR[0]: Kurulumdan Çıkış

en: Expand all |
tr_TR[0]: Tümünü Genişlet

en: Expiration date/time for this rule |
tr_TR[0]: Bu kural için son kullanma tarihi/saati

en: Expired rules: |
tr_TR[0]: Süresi dolmuş kurallar:

en: Expires |
tr_TR[0]: Süresi doluyor

en: Explore PRO |
tr_TR[0]: PRO'yu Keşfet

en: Export |
tr_TR[0]: Dışa Aktar

en: Export ASN rules to JSON |
tr_TR[0]: ASN kurallarını JSON'a aktar

en: Export CSV |
tr_TR[0]: CSV Dışa Aktar

en: Export current settings and data. |
tr_TR[0]: Geçerli ayarları ve verileri dışa aktar.

en: Export data and settings |
tr_TR[0]: Verileri ve ayarları dışa aktar

en: Export Excel |
tr_TR[0]: Excel Dışa Aktar

en: Export paths to JSON |
tr_TR[0]: Yolları JSON'a aktar

en: Export proxies to JSON |
tr_TR[0]: Proxy'leri JSON'a aktar

en: Export rules to JSON |
tr_TR[0]: Kuralları JSON'a aktar

en: Export rules to JSON - backup, save, download |
tr_TR[0]: Kuralları JSON'a aktar - yedekle, kaydet, indir

en: Export white bots to JSON |
tr_TR[0]: Beyaz botları JSON'a aktar

en: Extended Captcha Check |
tr_TR[0]: Genişletilmiş CAPTCHA Kontrolü

en: Extended heuristic and behavioral rules |
tr_TR[0]: Genişletilmiş sezgisel ve davranışsal kurallar

en: Extends mixed content fixing to WordPress admin pages. Enable this if you see mixed content warnings in the admin area. |
tr_TR[0]: WordPress yönetici sayfalarına karışık içerik düzeltmesini genişletir. Yönetici alanında karışık içerik uyarıları görüyorsanız bunu etkinleştirin.

en: Extension Missing |
tr_TR[0]: Eklenti Eksik

en: External caching systems (Redis, Memcached) will also be cleared. |
tr_TR[0]: Harici önbellek sistemleri (Redis, Memcached) de temizlenecektir.

en: Extra Connection Types |
tr_TR[0]: Ek Bağlantı Türleri

en: Extra files (e.g. Pro build). Not verified - review optional. |
tr_TR[0]: Ek dosyalar (örn. Pro yapısı). Doğrulanmadı - gözden geçirme isteğe bağlı.

en: Extra Logging |
tr_TR[0]: Ek Günlükleme

en: Extra modules |
tr_TR[0]: Ek modüller

en: Extra Options |
tr_TR[0]: Ek Seçenekler

en: Extract and store visitor browser name and version from User-Agent header. |
tr_TR[0]: Ziyaretçi tarayıcı adını ve sürümünü User-Agent başlığından çıkar ve sakla.

en: Extract and store visitor device category (PC, Phone, Tablet, TV, Box) from User-Agent header. |
tr_TR[0]: Ziyaretçi cihaz kategorisini (PC, Telefon, Tablet, TV, Kutu) User-Agent başlığından çıkar ve sakla.

en: Extract and store visitor operating system from User-Agent header. |
tr_TR[0]: Ziyaretçi işletim sistemini User-Agent başlığından çıkar ve sakla.

en: Failed Attempt Time Window (seconds) |
tr_TR[0]: Başarısız Deneme Zaman Aralığı (saniye)

en: Failed Attempt Time Window (seconds): |
tr_TR[0]: Başarısız Deneme Zaman Aralığı (saniye):

en: Failed attempts allowed before blocking the IP. |
tr_TR[0]: IP'yi engellemeden önce izin verilen başarısız deneme sayısı.

en: Failed Attempts Before Blocking |
tr_TR[0]: Engellemeden Önceki Başarısız Denemeler

en: Failed Attempts Before Blocking: |
tr_TR[0]: Engellemeden Önceki Başarısız Denemeler:

en: Failed backup:  |
tr_TR[0]: Başarısız yedekleme:

en: Failed import:  |
tr_TR[0]: Başarısız içe aktarma:

en: Failed to auto-update add-on(s): %s. Please retry from the Add-ons page. |
tr_TR[0]: Eklenti(ler) otomatik güncellenemedi: %s. Lütfen Eklentiler sayfasından tekrar deneyin.

en: Failed to backup existing add-on. |
tr_TR[0]: Mevcut eklenti yedeklenemedi.

en: Failed to backup the existing add-on. |
tr_TR[0]: Mevcut eklenti yedeklenemedi.

en: Failed to cancel scan. |
tr_TR[0]: Tarama iptal edilemedi.

en: Failed to clear %s rules. |
tr_TR[0]: %s kuralları temizlenemedi.

en: Failed to clear ASN rules. |
tr_TR[0]: ASN kuralları temizlenemedi.

en: Failed to clear ASN rules:  |
tr_TR[0]: ASN kuralları temizlenemedi:

en: Failed to clear IPv4 rules:  |
tr_TR[0]: IPv4 kuralları temizlenemedi:

en: Failed to clear IPv6 rules:  |
tr_TR[0]: IPv6 kuralları temizlenemedi:

en: Failed to clear log file. |
tr_TR[0]: Günlük dosyası temizlenemedi.

en: Failed to clear object cache. |
tr_TR[0]: Nesne önbelleği temizlenemedi.

en: Failed to clear paths. |
tr_TR[0]: Yollar temizlenemedi.

en: Failed to clear paths:  |
tr_TR[0]: Yollar temizlenemedi:

en: Failed to clear proxies. |
tr_TR[0]: Proxy'ler temizlenemedi.

en: Failed to clear proxies:  |
tr_TR[0]: Proxy'ler temizlenemedi:

en: Failed to clear rules. |
tr_TR[0]: Kurallar temizlenemedi.

en: Failed to clear rules:  |
tr_TR[0]: Kurallar temizlenemedi:

en: Failed to clear TLS fingerprints:  |
tr_TR[0]: TLS parmak izleri temizlenemedi:

en: Failed to clear transients. |
tr_TR[0]: Geçici veriler temizlenemedi.

en: Failed to clear visitors data. |
tr_TR[0]: Ziyaretçi verileri temizlenemedi.

en: Failed to clear white bots. |
tr_TR[0]: Beyaz botlar temizlenemedi.

en: Failed to clear white bots:  |
tr_TR[0]: Beyaz botlar temizlenemedi:

en: Failed to configure Early Init. Check filesystem permissions and try again, or set up Early Init manually. |
tr_TR[0]: Early Init yapılandırılamadı. Dosya sistemi izinlerini kontrol edip tekrar deneyin veya Early Init'i manuel olarak ayarlayın.

en: Failed to connect to Cloud API. Try again later. |
tr_TR[0]: Cloud API'ye bağlanılamadı. Daha sonra tekrar deneyin.

en: Failed to copy:  |
tr_TR[0]: Kopyalama başarısız:

en: Failed to create %s rule. |
tr_TR[0]: %s kuralı oluşturulamadı.

en: Failed to create a temporary add-on folder. |
tr_TR[0]: Geçici eklenti klasörü oluşturulamadı.

en: Failed to create ASN rule. |
tr_TR[0]: ASN kuralı oluşturulamadı.

en: Failed to create ASN rule:  |
tr_TR[0]: ASN kuralı oluşturulamadı:

en: Failed to create backup file. |
tr_TR[0]: Yedekleme dosyası oluşturulamadı.

en: Failed to create IPv4 rule:  |
tr_TR[0]: IPv4 kuralı oluşturulamadı:

en: Failed to create IPv6 rule:  |
tr_TR[0]: IPv6 kuralı oluşturulamadı:

en: Failed to create path. |
tr_TR[0]: Yol oluşturulamadı.

en: Failed to create path:  |
tr_TR[0]: Yol oluşturulamadı:

en: Failed to create proxy. |
tr_TR[0]: Proxy oluşturulamadı.

en: Failed to create proxy:  |
tr_TR[0]: Proxy oluşturulamadı:

en: Failed to create rule. |
tr_TR[0]: Kural oluşturulamadı.

en: Failed to create rule:  |
tr_TR[0]: Kural oluşturulamadı:

en: Failed to create salt file. |
tr_TR[0]: Salt dosyası oluşturulamadı.

en: Failed to create temporary add-on directory. |
tr_TR[0]: Geçici eklenti dizini oluşturulamadı.

en: Failed to create white bot. |
tr_TR[0]: Beyaz bot oluşturulamadı.

en: Failed to create white bot:  |
tr_TR[0]: Beyaz bot oluşturulamadı:

en: Failed to create ZIP archive. |
tr_TR[0]: ZIP arşivi oluşturulamadı.

en: Failed to delete %s rule. |
tr_TR[0]: %s kuralı silinemedi.

en: Failed to delete ASN rule. |
tr_TR[0]: ASN kuralı silinemedi.

en: Failed to delete path. |
tr_TR[0]: Yol silinemedi.

en: Failed to delete proxy. |
tr_TR[0]: Proxy silinemedi.

en: Failed to delete rule. |
tr_TR[0]: Kural silinemedi.

en: Failed to delete white bot. |
tr_TR[0]: Beyaz bot silinemedi.

en: Failed to download the add-on package. |
tr_TR[0]: Eklenti paketi indirilemedi.

en: Failed to export ASN rules:  |
tr_TR[0]: ASN kuralları dışa aktarılamadı:

en: Failed to export IPv4 rules:  |
tr_TR[0]: IPv4 kuralları dışa aktarılamadı:

en: Failed to export IPv6 rules:  |
tr_TR[0]: IPv6 kuralları dışa aktarılamadı:

en: Failed to export paths:  |
tr_TR[0]: Yollar dışa aktarılamadı:

en: Failed to export proxies:  |
tr_TR[0]: Proxy'ler dışa aktarılamadı:

en: Failed to export rules:  |
tr_TR[0]: Kurallar dışa aktarılamadı:

en: Failed to export white bots:  |
tr_TR[0]: Beyaz botlar dışa aktarılamadı:

en: Failed to flush rewrite rules. |
tr_TR[0]: Yeniden yazma kuralları temizlenemedi.

en: Failed to generate %s rules file from database. |
tr_TR[0]: Veritabanından %s kuralları dosyası oluşturulamadı.

en: Failed to generate ASN rules file. |
tr_TR[0]: ASN kuralları dosyası oluşturulamadı.

en: Failed to generate LLM file from database. |
tr_TR[0]: Veritabanından LLM dosyası oluşturulamadı.

en: Failed to generate paths file from database. |
tr_TR[0]: Veritabanından yollar dosyası oluşturulamadı.

en: Failed to generate rules file from database. |
tr_TR[0]: Veritabanından kurallar dosyası oluşturulamadı.

en: Failed to generate search_engines file from database. |
tr_TR[0]: Veritabanından arama motorları dosyası oluşturulamadı.

en: Failed to get log file. |
tr_TR[0]: Günlük dosyası alınamadı.

en: Failed to import  |
tr_TR[0]: İçe aktarılamadı:

en: Failed to import ASN rules:  |
tr_TR[0]: ASN kuralları içe aktarılamadı:

en: Failed to import IPv4 blacklist:  |
tr_TR[0]: IPv4 kara listesi içe aktarılamadı:

en: Failed to import IPv4 rules:  |
tr_TR[0]: IPv4 kuralları içe aktarılamadı:

en: Failed to import IPv4 whitelist:  |
tr_TR[0]: IPv4 beyaz listesi içe aktarılamadı:

en: Failed to import IPv6 blacklist:  |
tr_TR[0]: IPv6 kara listesi içe aktarılamadı:

en: Failed to import IPv6 rules:  |
tr_TR[0]: IPv6 kuralları içe aktarılamadı:

en: Failed to import IPv6 whitelist:  |
tr_TR[0]: IPv6 beyaz listesi içe aktarılamadı:

en: Failed to import paths:  |
tr_TR[0]: Yollar içe aktarılamadı:

en: Failed to import proxies:  |
tr_TR[0]: Proxy'ler içe aktarılamadı:

en: Failed to import rules:  |
tr_TR[0]: Kurallar içe aktarılamadı:

en: Failed to import TLS fingerprints:  |
tr_TR[0]: TLS parmak izleri içe aktarılamadı:

en: Failed to import white bots:  |
tr_TR[0]: Beyaz botlar içe aktarılamadı:

en: Failed to initialize filesystem. |
tr_TR[0]: Dosya sistemi başlatılamadı.

en: Failed to insert row into %s. |
tr_TR[0]: %s tablosuna satır eklenemedi.

en: Failed to install add-on package. |
tr_TR[0]: Eklenti paketi kurulamadı.

en: Failed to install MU plugin. Check filesystem permissions. |
tr_TR[0]: MU eklentisi kurulamadı. Dosya sistemi izinlerini kontrol edin.

en: Failed to install the add-on package. |
tr_TR[0]: Eklenti paketi kurulamadı.

en: Failed to load ASN details:  |
tr_TR[0]: ASN detayları yüklenemedi:

en: Failed to load IPv4 rule details:  |
tr_TR[0]: IPv4 kural detayları yüklenemedi:

en: Failed to load IPv6 rule details:  |
tr_TR[0]: IPv6 kural detayları yüklenemedi:

en: Failed to load path details:  |
tr_TR[0]: Yol detayları yüklenemedi:

en: Failed to load proxy details:  |
tr_TR[0]: Proxy detayları yüklenemedi:

en: Failed to load rule details:  |
tr_TR[0]: Kural detayları yüklenemedi:

en: Failed to load saved countries. |
tr_TR[0]: Kaydedilmiş ülkeler yüklenemedi.

en: Failed to load white bot details:  |
tr_TR[0]: Beyaz bot detayları yüklenemedi:

en: Failed to load:  |
tr_TR[0]: Yüklenemedi:

en: Failed to open ZIP archive. |
tr_TR[0]: ZIP arşivi açılamadı.

en: Failed to read dump file for table %s. |
tr_TR[0]: %s tablosu için döküm dosyası okunamadı.

en: Failed to refresh BotBlocker PRO information. |
tr_TR[0]: BotBlocker PRO bilgisi yenilenemedi.

en: Failed to refresh Cloud API |
tr_TR[0]: Cloud API yenilenemedi

en: Failed to reinstall database:  |
tr_TR[0]: Veritabanı yeniden kurulamadı:

en: Failed to render proxy file. |
tr_TR[0]: Proxy dosyası oluşturulamadı.

en: Failed to retrieve API key. Try again later. |
tr_TR[0]: API anahtarı alınamadı. Daha sonra tekrar deneyin.

en: Failed to save country list. |
tr_TR[0]: Ülke listesi kaydedilemedi.

en: Failed to scan extraction directory. |
tr_TR[0]: Çıkarma dizinini tarama başarısız oldu.

en: Failed to schedule ASN database update. |
tr_TR[0]: ASN veritabanı güncellemesi zamanlanamadı.

en: Failed to send activation. Try again later. |
tr_TR[0]: Aktivasyon gönderilemedi. Daha sonra tekrar deneyin.

en: Failed to send email. |
tr_TR[0]: E-posta gönderilemedi.

en: Failed to start scan. |
tr_TR[0]: Tarama başlatılamadı.

en: Failed to start scan. Please try again. |
tr_TR[0]: Tarama başlatılamadı. Lütfen tekrar deneyin.

en: Failed to sync TLS fingerprints:  |
tr_TR[0]: TLS parmak izleri eşzamanlanamadı:

en: Failed to toggle ASN rule. |
tr_TR[0]: ASN kuralı değiştirilemedi.

en: Failed to toggle path. |
tr_TR[0]: Yol değiştirilemedi.

en: Failed to toggle white bot. |
tr_TR[0]: Beyaz bot değiştirilemedi.

en: Failed to unpack the add-on package. |
tr_TR[0]: Eklenti paketi açılamadı.

en: Failed to update %s rule. |
tr_TR[0]: %s kuralı güncellenemedi.

en: Failed to update ASN rule. |
tr_TR[0]: ASN kuralı güncellenemedi.

en: Failed to update ASN rule:  |
tr_TR[0]: ASN kuralı güncellenemedi:

en: Failed to update IPv4 rule:  |
tr_TR[0]: IPv4 kuralı güncellenemedi:

en: Failed to update IPv6 rule:  |
tr_TR[0]: IPv6 kuralı güncellenemedi:

en: Failed to update path. |
tr_TR[0]: Yol güncellenemedi.

en: Failed to update path:  |
tr_TR[0]: Yol güncellenemedi:

en: Failed to update proxies:  |
tr_TR[0]: Proxy'ler güncellenemedi:

en: Failed to update proxy. |
tr_TR[0]: Proxy güncellenemedi.

en: Failed to update proxy:  |
tr_TR[0]: Proxy güncellenemedi:

en: Failed to update rule. |
tr_TR[0]: Kural güncellenemedi.

en: Failed to update rule:  |
tr_TR[0]: Kural güncellenemedi:

en: Failed to update white bot. |
tr_TR[0]: Beyaz bot güncellenemedi.

en: Failed to update white bot:  |
tr_TR[0]: Beyaz bot güncellenemedi:

en: Failed to update:  |
tr_TR[0]: Güncellenemedi:

en: Failed to write to wp-config.php. Check filesystem permissions. |
tr_TR[0]: wp-config.php dosyasına yazılamadı. Dosya sistemi izinlerini kontrol edin.

en: Fake bots |
tr_TR[0]: Sahte botlar

en: Fake Referer |
tr_TR[0]: Sahte Referer

en: Fallback check every 15 minutes |
tr_TR[0]: Her 15 dakikada bir yedek kontrol

en: FAQ |
tr_TR[0]: SSS

en: Feature |
tr_TR[0]: Özellik

en: Features |
tr_TR[0]: Özellikler

en: Fetch API key from cloud |
tr_TR[0]: Buluttan API anahtarını al

en: Fetch key from cloud |
tr_TR[0]: Anahtarı buluttan al

en: Field '%s' is required. |
tr_TR[0]: '%s' alanı zorunludur.

en: File |
tr_TR[0]: Dosya

en: File added to ignore list. |
tr_TR[0]: Dosya yok sayma listesine eklendi.

en: File integrity scan started. |
tr_TR[0]: Dosya bütünlük taraması başlatıldı.

en: File modifications are disabled for this WordPress installation. |
tr_TR[0]: Bu WordPress kurulumu için dosya değişiklikleri devre dışı.

en: File modifications are disabled. |
tr_TR[0]: Dosya değişiklikleri devre dışı.

en: File removed from ignore list. |
tr_TR[0]: Dosya yok sayma listesinden kaldırıldı.

en: files |
tr_TR[0]: dosyalar

en: Files larger than this will be skipped. |
tr_TR[0]: Bundan büyük dosyalar atlanacak.

en: Filesystem API is not available. |
tr_TR[0]: Dosya sistemi API'si kullanılamıyor.

en: Find addon… |
tr_TR[0]: Eklenti bul…

en: Find any setting or action… |
tr_TR[0]: Herhangi bir ayar veya eylem bul…

en: Find any setting or action… (or just start typing) |
tr_TR[0]: Herhangi bir ayar veya eylem bul… (veya yazmaya başlayın)

en: Find integration… |
tr_TR[0]: Entegrasyon bul…

en: Find setting… |
tr_TR[0]: Ayar bul…

en: Find the shape:  |
tr_TR[0]: Şekli bul:

en: Find tool… |
tr_TR[0]: Araç bul…

en: finding |
tr_TR[0]: bulma

en: findings |
tr_TR[0]: bulgular

en: Findings you chose to ignore. They no longer count as issues. Restore one to bring it back into the scan results. |
tr_TR[0]: Yoksaymayı seçtiğiniz bulgular. Artık sorun olarak sayılmazlar. Tarama sonuçlarına geri getirmek için birini geri yükleyin.

en: Findings: |
tr_TR[0]: Bulgular:

en: Fine-tune algorithms |
tr_TR[0]: Algoritmaları ince ayarla

en: Fine-tune every protection option in the full setup wizard. |
tr_TR[0]: Tam kurulum sihirbazındaki her koruma seçeneğini ince ayarla.

en: Fine-tune Rules |
tr_TR[0]: Kuralları İnce Ayarla

en: Fingerprint data is required for import. |
tr_TR[0]: İçe aktarma için parmak izi verisi gereklidir.

en: Fingerprint Database |
tr_TR[0]: Parmak İzi Veritabanı

en: Fingerprint Sticky Block |
tr_TR[0]: Parmak İzi Kalıcı Engelleme

en: Fix Manually |
tr_TR[0]: Manuel Olarak Düzelt

en: Fixes 404 errors after permalink structure changes. |
tr_TR[0]: Kalıcı bağlantı yapısı değişikliklerinden sonra 404 hatalarını düzeltir.

en: Flag visitors whose browser language doesn&#39;t match their GeoIP location. May affect travelers and VPN users. |
tr_TR[0]: Tarayıcı dili GeoIP konumuyla eşleşmeyen ziyaretçileri işaretle. Seyahat edenleri ve VPN kullanıcılarını etkileyebilir.

en: Flat |
tr_TR[0]: Düz

en: Floor % |
tr_TR[0]: Kat %

en: Flush |
tr_TR[0]: Temizle

en: Flush rewrite rules - URLs, permalinks, refresh |
tr_TR[0]: Yeniden yazma kurallarını temizle - URL'ler, kalıcı bağlantılar, yenile

en: Follow symbolic links when scanning directories. |
tr_TR[0]: Dizinleri tararken sembolik bağlantıları takip et.

en: Follow Symlinks |
tr_TR[0]: Sembolik Bağlantıları Takip Et

en: Follow symlinks |
tr_TR[0]: Sembolik bağlantıları takip et

en: Follow the link: |
tr_TR[0]: Bağlantıyı takip et:

en: For important security notifications and special offers. |
tr_TR[0]: Önemli güvenlik bildirimleri ve özel teklifler için.

en: For payment issues, see our |
tr_TR[0]: Ödeme sorunları için, bakın:

en: Forbidden. |
tr_TR[0]: Yasak.

en: Force Cloud Validation |
tr_TR[0]: Bulut Doğrulamasını Zorla

en: Force Fresh Download |
tr_TR[0]: Yeni İndirmeyi Zorla

en: Force Verification for All |
tr_TR[0]: Herkes İçin Doğrulamayı Zorla

en: Free |
tr_TR[0]: Ücretsiz

en: Free vs BotBlocker PRO |
tr_TR[0]: Ücretsiz ve BotBlocker PRO Karşılaştırması

en: Free vs PRO |
tr_TR[0]: Ücretsiz ve PRO Karşılaştırması

en: from |
tr_TR[0]: itibaren

en: Frontend Mode (Check frontend only) |
tr_TR[0]: Ön Yüz Modu (Sadece ön yüzü kontrol et)

en: Frontend only mode |
tr_TR[0]: Sadece ön yüz modu

en: Full |
tr_TR[0]: Tam

en: Full events report |
tr_TR[0]: Tam olay raporu

en: Full log |
tr_TR[0]: Tam günlük

en: Full Log |
tr_TR[0]: Tam Günlük

en: Full mode |
tr_TR[0]: Tam mod

en: Full Mode (Check all requests) |
tr_TR[0]: Tam Mod (Tüm istekleri kontrol et)

en: Full Mode: Inspect all requests (frontend, admin, API, AJAX, cron). Frontend Mode: Inspect public-facing requests only. |
tr_TR[0]: Tam Mod: Tüm istekleri incele (ön yüz, yönetici, API, AJAX, cron). Ön Yüz Modu: Sadece herkese açık istekleri incele.

en: Full profile function is not available. |
tr_TR[0]: Tam profil işlevi mevcut değil.

en: Full profile requires Cloud API connection to be active. |
tr_TR[0]: Tam profil, Bulut API bağlantısının aktif olmasını gerektirir.

en: Full Protection |
tr_TR[0]: Tam Koruma

en: Full protection |
tr_TR[0]: Tam koruma

en: Full Protection Active |
tr_TR[0]: Tam Koruma Aktif

en: Full protection checklist, PRO and request processing chain |
tr_TR[0]: Tam koruma kontrol listesi, PRO ve istek işleme zinciri

en: Full protection requires PRO license. |
tr_TR[0]: Tam koruma PRO lisansı gerektirir.

en: Full Protection requires PRO license. Please upgrade to PRO first. |
tr_TR[0]: Tam Koruma PRO lisansı gerektirir. Lütfen önce PRO'ya yükseltin.

en: Full report |
tr_TR[0]: Tam rapor

en: Full Setup Wizard |
tr_TR[0]: Tam Kurulum Sihirbazı

en: Fully disable BotBlocker |
tr_TR[0]: BotBlocker'ı tamamen devre dışı bırak

en: GD library is not enabled on this server. Image Captcha (mode 2) and Color Buttons (mode 1) will not work and will fall back to another mode. |
tr_TR[0]: GD kütüphanesi bu sunucuda etkin değil. Görüntü Captcha (mod 2) ve Renkli Düğmeler (mod 1) çalışmayacak ve başka bir moda geri dönecektir.

en: GD library not available. Captcha mode was adjusted to a compatible mode. |
tr_TR[0]: GD kütüphanesi mevcut değil. Captcha modu uyumlu bir moda ayarlandı.

en: GD not enabled |
tr_TR[0]: GD etkin değil

en: GDPR Cookies |
tr_TR[0]: GDPR Çerezleri

en: General |
tr_TR[0]: Genel

en: General Rules |
tr_TR[0]: Genel Kurallar

en: General settings |
tr_TR[0]: Genel ayarlar

en: Generated by BotBlocker Security |
tr_TR[0]: BotBlocker Security tarafından oluşturuldu

en: GEO / ASN: |
tr_TR[0]: Coğrafi / ASN:

en: Geo Data |
tr_TR[0]: Coğrafi Veri

en: Geo IP / Language Mismatch |
tr_TR[0]: Coğrafi IP / Dil Eşleşmezliği

en: Geo IP / Language mismatch filtering |
tr_TR[0]: Coğrafi IP / Dil eşleşmezliği filtreleme

en: GeoIP Language mismatch |
tr_TR[0]: GeoIP Dil eşleşmezliği

en: Geolocation Database: |
tr_TR[0]: Coğrafi Konum Veritabanı:

en: Get API key from cloud - token, license, activate |
tr_TR[0]: Buluttan API anahtarı al - token, lisans, etkinleştir

en: Get BotBlocker PRO |
tr_TR[0]: BotBlocker PRO Al

en: Get cloud-powered threat detection, real-time blocking, and enterprise-grade security features. |
tr_TR[0]: Bulut destekli tehdit algılama, gerçek zamanlı engelleme ve kurumsal düzeyde güvenlik özellikleri edinin.

en: GET parameter referrer check |
tr_TR[0]: GET parametresi yönlendiren denetimi

en: Get PRO |
tr_TR[0]: PRO Al

en: Get security updates and offers by email |
tr_TR[0]: E-posta ile güvenlik güncellemeleri ve teklifler alın

en: GMT and Time Zone |
tr_TR[0]: GMT ve Zaman Dilimi

en: GMT Offset for Reports |
tr_TR[0]: Raporlar için GMT Farkı

en: GMT Offset for Reports: |
tr_TR[0]: Raporlar için GMT Farkı:

en: Go to Add-ons |
tr_TR[0]: Eklentilere Git

en: Go to BotBlocker Dashboard |
tr_TR[0]: BotBlocker Panoya Git

en: Go to Dashboard |
tr_TR[0]: Panoya Git

en: Go to Settings |
tr_TR[0]: Ayarlara Git

en: Go to website |
tr_TR[0]: Web sitesine git

en: Google Analytics ID |
tr_TR[0]: Google Analytics Kimliği

en: Google Authenticator Setup Guide |
tr_TR[0]: Google Authenticator Kurulum Kılavuzu

en: Google domains auto-added to CSP. |
tr_TR[0]: Google alan adları CSP'ye otomatik eklendi.

en: Google reCaptcha v2 displays interactive puzzles to verify human users before form submission or page access. |
tr_TR[0]: Google reCaptcha v2, form gönderimi veya sayfa erişiminden önce insan kullanıcıları doğrulamak için etkileşimli bulmacalar görüntüler.

en: Google reCaptcha v2/v3 is also supported. Configure keys in %s. |
tr_TR[0]: Google reCaptcha v2/v3 de desteklenir. Anahtarları %s içinde yapılandırın.

en: Google reCaptcha v2/v3 is also supported. Key configuration is in %s. |
tr_TR[0]: Google reCaptcha v2/v3 de desteklenir. Anahtar yapılandırması %s içindedir.

en: Google reCaptcha v3 analyzes user behavior to generate risk scores and block bots invisibly, without interrupting users. |
tr_TR[0]: Google reCaptcha v3, risk puanları oluşturmak ve botları kullanıcıları rahatsız etmeden görünmez bir şekilde engellemek için kullanıcı davranışını analiz eder.

en: Granular rules for IPs, ASNs, countries, paths, and headers |
tr_TR[0]: IP'ler, ASN'ler, ülkeler, yollar ve başlıklar için ayrıntılı kurallar

en: Gray |
tr_TR[0]: Gri

en: Green |
tr_TR[0]: Yeşil

en: Guest |
tr_TR[0]: Ziyaretçi

en: Guided Setup |
tr_TR[0]: Rehberli Kurulum

en: Hardening WordPress |
tr_TR[0]: WordPress Sertleştirme

en: Hardens the verification cycle against server-side interference (DDoS protection, WAF, CDN, rate-limiters). Adds response signing, circuit breaker, and transport hardening. Disable if your hosting environment interferes with these protections. |
tr_TR[0]: Doğrulama döngüsünü sunucu tarafı müdahaleye karşı sertleştirir (DDoS koruması, WAF, CDN, hız sınırlayıcılar). Yanıt imzalama, devre kesici ve iletim sertleştirmesi ekler. Barındırma ortamınız bu korumaları etkiliyorsa devre dışı bırakın.

en: Header Configuration |
tr_TR[0]: Başlık Yapılandırması

en: Header Settings |
tr_TR[0]: Başlık Ayarları

en: Headers |
tr_TR[0]: Başlıklar

en: Headers for Search Engines |
tr_TR[0]: Arama Motorları için Başlıklar

en: Heads up - please back up before upgrade! |
tr_TR[0]: Dikkat - yükseltmeden önce yedekleyin!

en: Health Status |
tr_TR[0]: Sağlık Durumu

en: Helps resolve 404 errors after changing the permalink structure |
tr_TR[0]: Kalıcı bağlantı yapısını değiştirdikten sonra 404 hatalarını çözmeye yardımcı olur

en: Hexagon |
tr_TR[0]: Altıgen

en: Hide Admin |
tr_TR[0]: Yöneticiyi Gizle

en: Hide admin login URL |
tr_TR[0]: Yönetici giriş URL'sini gizle

en: Hide Admin Settings |
tr_TR[0]: Yönetici Ayarlarını Gizle

en: Hide admin URL - custom login page |
tr_TR[0]: Yönetici URL'sini gizle - özel giriş sayfası

en: Hide login URL & admin path |
tr_TR[0]: Giriş URL'sini ve yönetici yolunu gizle

en: Hide Login URL + add-ons |
tr_TR[0]: Giriş URL'sini gizle + eklentiler

en: Hide WordPress Version |
tr_TR[0]: WordPress Sürümünü Gizle

en: Hide wp-login + addons |
tr_TR[0]: wp-login'i gizle + eklentiler

en: Hide wp-login and stop login abuse (optional add-on) |
tr_TR[0]: wp-login'i gizle ve giriş istismarını durdur (isteğe bağlı eklenti)

en: High-performance distributed cache system. |
tr_TR[0]: Yüksek performanslı dağıtılmış önbellek sistemi.

en: High-performance distributed caching system. |
tr_TR[0]: Yüksek performanslı dağıtılmış önbellekleme sistemi.

en: High: |
tr_TR[0]: Yüksek:

en: Hire a developer |
tr_TR[0]: Bir geliştirici kiralayın

en: Hire Developers |
tr_TR[0]: Geliştiriciler Kiralayın

en: hits |
tr_TR[0]: istek

[ctx: statistics label]
en: Hits |
tr_TR[0]: İstekler

en: Hits Per User |
tr_TR[0]: Kullanıcı Başına İstek

en: Hold Button |
tr_TR[0]: Düğmeyi Tut

en: Hold Button Captcha |
tr_TR[0]: Düğmeyi Tut Captcha

en: Hold the button and release in the green zone |
tr_TR[0]: Düğmeyi tutun ve yeşil bölgede bırakın

en: Home Page |
tr_TR[0]: Ana Sayfa

en: Home URL |
tr_TR[0]: Ana Sayfa URL'si

en: Home URL: |
tr_TR[0]: Ana Sayfa URL'si:

en: homepage |
tr_TR[0]: ana sayfa

en: Homepage |
tr_TR[0]: Ana Sayfa

en: Homepage Access |
tr_TR[0]: Ana Sayfa Erişimi

en: Hook |
tr_TR[0]: Kanca

en: hook. Independent of WP Cron. |
tr_TR[0]: Kanca. WP Cron'dan bağımsız.

en: Horse |
tr_TR[0]: At

en: Hosting and system requirements |
tr_TR[0]: Hosting ve sistem gereksinimleri

en: Hosting Provider IPs |
tr_TR[0]: Hosting Sağlayıcı IP'leri

en: Hourly visitors chart |
tr_TR[0]: Saatlik ziyaretçi grafiği

en: Hours of inactivity before reputation tier cools down by 1 level. (Default: 16) |
tr_TR[0]: İtibar seviyesinin 1 kademe soğuması için geçen etkin olmama saati. (Varsayılan: 16)

en: Hours of inactivity before subnet reputation tier cools down by 1 level. (Default: 4) |
tr_TR[0]: Alt ağ itibar seviyesinin 1 kademe soğuması için geçen etkin olmama saati. (Varsayılan: 4)

en: How BotBlocker Detects Browser Version, OS, and Device Type |
tr_TR[0]: BotBlocker'ın Tarayıcı Sürümünü, İşletim Sistemini ve Cihaz Türünü Nasıl Algıladığı

en: How far back (in minutes) to evaluate a visitor's activity patterns. (Default: 10) |
tr_TR[0]: Bir ziyaretçinin etkinlik modellerini değerlendirmek için ne kadar geriye (dakika olarak) bakılacağı. (Varsayılan: 10)

en: How far back in time (in minutes) we look to evaluate a visitor's activity patterns. For example, a 10-minute window means we inspect request patterns over the last 10 minutes. (Default: 10) |
tr_TR[0]: Bir ziyaretçinin etkinlik modellerini değerlendirmek için zamanda ne kadar geriye (dakika olarak) baktığımız. Örneğin, 10 dakikalık bir pencere, son 10 dakikadaki istek modellerini incelediğimiz anlamına gelir. (Varsayılan: 10)

en: How long (in seconds) an IP remains blocked after triggering the block threshold. (Default: 900) |
tr_TR[0]: Engelleme eşiğini tetikledikten sonra bir IP'nin ne kadar süreyle (saniye olarak) engelli kaldığı. (Varsayılan: 900)

en: How long (in seconds) an IP remains temporarily blocked in the database after triggering the behavior block threshold. (Default: 900) |
tr_TR[0]: Davranış engelleme eşiğini tetikledikten sonra bir IP'nin veritabanında ne kadar süreyle (saniye olarak) geçici olarak engellendiği. (Varsayılan: 900)

en: How long the IP stays blocked after exceeding the rate limit. Default: 600 (10 minutes). |
tr_TR[0]: Hız sınırını aştıktan sonra IP'nin ne kadar süreyle engellendiği. Varsayılan: 600 (10 dakika).

en: How long the verification cookie remains valid. |
tr_TR[0]: Doğrulama çerezinin ne kadar süreyle geçerli kaldığı.

en: How long to block a visitor before allowing a retry. |
tr_TR[0]: Bir ziyaretçinin yeniden denemesine izin vermeden önce ne kadar süreyle engelleneceği.

en: How long to cache DNS lookup results. |
tr_TR[0]: DNS arama sonuçlarının ne kadar süreyle önbelleğe alınacağı.

en: How long to cache the interface (in seconds). |
tr_TR[0]: Arayüzün ne kadar süreyle (saniye olarak) önbelleğe alınacağı.

en: How long to keep allow-rules for verified bots before they expire. |
tr_TR[0]: Doğrulanmış botlar için izin kurallarının süresi dolmadan önce ne kadar süreyle saklanacağı.

en: How many days a /24 subnet reputation is remembered. (Default: 2) |
tr_TR[0]: Bir /24 alt ağının itibarı kaç gün hatırlanır. (Varsayılan: 2)

en: How many days a suspicious IP's reputation is remembered. (Default: 7) |
tr_TR[0]: Şüpheli bir IP'nin itibarı kaç gün hatırlanır. (Varsayılan: 7)

en: How many days to keep raw visitor log data before automatic cleanup. |
tr_TR[0]: Otomatik temizlikten önce ham ziyaretçi günlük verilerinin kaç gün saklanacağı.

en: How many days we remember a suspicious IP's reputation. After this time without new activity, their history is completely deleted and their tier resets to 0. (Default: 7) |
tr_TR[0]: Şüpheli bir IP'nin itibarını kaç gün hatırlarız. Bu süre boyunca yeni etkinlik olmazsa, geçmişi tamamen silinir ve kademesi 0'a sıfırlanır. (Varsayılan: 7)

en: How many days we remember the reputation history for a /24 subnet (a block of 256 neighboring IPs) before resetting it. (Default: 2) |
tr_TR[0]: Bir /24 alt ağı (256 bitişik IP'den oluşan bir blok) için itibar geçmişini sıfırlamadan önce kaç gün hatırlarız. (Varsayılan: 2)

en: How many hours of inactivity must pass before a suspicious /24 subnet's reputation tier cools down (decays) by 1 level. (Default: 4) |
tr_TR[0]: Şüpheli bir /24 alt ağının itibar kademesinin 1 seviye soğuması (azalması) için kaç saat hareketsizlik geçmelidir. (Varsayılan: 4)

en: How many hours of inactivity must pass before a suspicious IP's reputation tier cools down (decays) by 1 level. For example, if set to 16, a Tier 5 IP that is quiet for 32 hours drops to Tier 3. (Default: 16) |
tr_TR[0]: Şüpheli bir IP'nin itibar kademesinin 1 seviye soğuması (azalması) için kaç saat hareketsizlik geçmelidir. Örneğin, 16 olarak ayarlanırsa, 32 saat sessiz kalan Kademe 5 bir IP, Kademe 3'e düşer. (Varsayılan: 16)

en: How often to receive status reports. |
tr_TR[0]: Durum raporlarının ne sıklıkla alınacağı.

en: How Should We Verify Suspicious Visitors? |
tr_TR[0]: Şüpheli Ziyaretçileri Nasıl Doğrulamalıyız?

en: How to verify suspicious visitors? |
tr_TR[0]: Şüpheli ziyaretçiler nasıl doğrulanır?

en: hr |
tr_TR[0]: sa

en: HTTP Codes |
tr_TR[0]: HTTP Kodları

en: HTTP Header |
tr_TR[0]: HTTP Başlığı

en: HTTP header for forwarding the real IP |
tr_TR[0]: Gerçek IP'yi ileten HTTP başlığı

en: HTTP header name for JA3 fingerprint. Default: X-TLS-JA3. Cloudflare sends Cf-JA3-Fingerprint automatically. |
tr_TR[0]: JA3 parmak izi için HTTP başlık adı. Varsayılan: X-TLS-JA3. Cloudflare otomatik olarak Cf-JA3-Fingerprint gönderir.

en: HTTP header name for JA4 fingerprint. Default: X-TLS-JA4. |
tr_TR[0]: JA4 parmak izi için HTTP başlık adı. Varsayılan: X-TLS-JA4.

en: HTTP proxy |
tr_TR[0]: HTTP Proxy

en: HTTP response code returned for blocked requests. |
tr_TR[0]: Engellenen istekler için döndürülen HTTP yanıt kodu.

en: HTTP response code returned for verification test requests. |
tr_TR[0]: Doğrulama testi istekleri için döndürülen HTTP yanıt kodu.

en: HTTP/1.0 Protocol |
tr_TR[0]: HTTP/1.0 Protokolü

en: HTTP/1.0 users |
tr_TR[0]: HTTP/1.0 kullanıcıları

en: HTTPS Detection |
tr_TR[0]: HTTPS Algılama

en: HTTPS enforcement - redirect, mixed content fixer |
tr_TR[0]: HTTPS zorunluluğu - yönlendirme, karışık içerik düzeltici

en: HTTPS Protocol |
tr_TR[0]: HTTPS Protokolü

en: HTTPS Protocol Documentation |
tr_TR[0]: HTTPS Protokolü Belgeleri

en: HTTPS Redirect |
tr_TR[0]: HTTPS Yönlendirmesi

en: HTTPS Settings |
tr_TR[0]: HTTPS Ayarları

en: I'm not a robot |
tr_TR[0]: Robot değilim

en: Icons designed by |
tr_TR[0]: Simgeleri tasarlayan

en: Icons: |
tr_TR[0]: Simgeler:

en: ID |
tr_TR[0]: Kimlik

en: ID is required for deletion. |
tr_TR[0]: Silme için kimlik gereklidir.

en: Ideal for testing |
tr_TR[0]: Test için ideal

en: Identify configuration issues, check software versions, and verify your site runs smoothly. |
tr_TR[0]: Yapılandırma sorunlarını belirleyin, yazılım sürümlerini kontrol edin ve sitenizin sorunsuz çalıştığını doğrulayın.

en: If a scheduled task is missed (WP Cron unstable), BotBlocker will detect and reschedule it on the next check. |
tr_TR[0]: Zamanlanmış bir görev kaçırılırsa (WP Cron kararsız), BotBlocker bunu tespit edip bir sonraki kontrolde yeniden zamanlar.

en: If a visitor's behavior score (0–100) reaches this threshold, a Captcha challenge is shown. Lower values = stricter. (Default: 50) |
tr_TR[0]: Bir ziyaretçinin davranış puanı (0–100) bu eşiğe ulaşırsa, Captcha doğrulaması gösterilir. Düşük değerler = daha katı. (Varsayılan: 50)

en: If a visitor's behavior score (from 0 to 100) reaches this threshold, they are blocked immediately. This should be set higher than the Captcha threshold. Lower values make protection stricter. (Default: 75) |
tr_TR[0]: Bir ziyaretçinin davranış puanı (0 ila 100) bu eşiğe ulaşırsa, hemen engellenir. Bu değer, Captcha eşiğinden daha yüksek ayarlanmalıdır. Düşük değerler korumayı daha sıkı hale getirir. (Varsayılan: 75)

en: If a visitor's behavior score (from 0 to 100) reaches this threshold, we display a Captcha challenge before letting them proceed. Lower values make protection stricter. (Default: 50) |
tr_TR[0]: Bir ziyaretçinin davranış puanı (0 ila 100) bu eşiğe ulaşırsa, devam etmesine izin vermeden önce bir Captcha doğrulaması gösteririz. Düşük değerler korumayı daha sıkı hale getirir. (Varsayılan: 50)

en: If a visitor's behavior score reaches this threshold, they are blocked immediately. Must be higher than Captcha threshold. (Default: 75) |
tr_TR[0]: Bir ziyaretçinin davranış puanı bu eşiğe ulaşırsa, hemen engellenir. Captcha eşiğinden daha yüksek olmalıdır. (Varsayılan: 75)

en: If WP-Cron is unreliable, set up a system cron job using the commands below. |
tr_TR[0]: WP-Cron güvenilmezse, aşağıdaki komutları kullanarak bir sistem cron işi ayarlayın.

en: If you use payment gateways (Stripe, PayPal, LiqPay, etc.), add their domains to "Allowed Domains" below to prevent CSP from blocking checkout scripts. |
tr_TR[0]: Ödeme ağ geçitleri kullanıyorsanız (Stripe, PayPal, LiqPay vb.), CSP'nin ödeme betiklerini engellemesini önlemek için alan adlarını aşağıdaki "İzin Verilen Alan Adları"na ekleyin.

en: Iframe protection (clickjacking) |
tr_TR[0]: Iframe koruması (tıklama hırsızlığı)

en: Ignore |
tr_TR[0]: Yoksay

en: Ignore Built-in Plugins/Themes |
tr_TR[0]: Yerleşik Eklentileri/Temaları Yoksay

en: Ignore built-in WordPress plugins/themes (Akismet, Hello Dolly, Twenty* series) |
tr_TR[0]: Yerleşik WordPress eklentilerini/temalarını yoksay (Akismet, Hello Dolly, Twenty* serisi)

en: Ignore cached truth source - force fresh download |
tr_TR[0]: Önbelleğe alınmış kaynağı yoksay - yeni dosya indirmeye zorla

en: Ignore folder |
tr_TR[0]: Klasörü yoksay

en: Ignore now, but alert again if this file changes. |
tr_TR[0]: Şimdi yoksay, ancak bu dosya değişirse tekrar uyar.

en: Ignore Patterns |
tr_TR[0]: Yoksayma Desenleri

en: Ignore Patterns (wildcards) |
tr_TR[0]: Yoksayma Desenleri (joker karakterler)

en: Ignore Trusted External Scripts |
tr_TR[0]: Güvenilen Harici Betikleri Yoksay

en: Ignore trusted external scripts |
tr_TR[0]: Güvenilen harici betikleri yoksay

en: Ignore until changed |
tr_TR[0]: Değişene kadar yoksay

en: Ignored files |
tr_TR[0]: Yoksayılan dosyalar

en: Ignored Indicator IDs |
tr_TR[0]: Yoksayılan Gösterge Kimlikleri

en: Ignored Plugins |
tr_TR[0]: Yoksayılan Eklentiler

en: Ignored Themes |
tr_TR[0]: Yoksayılan Temalar

en: Ignores the local metadata cache and re-hashes every file. Catches stealth edits that do not change directory mtime. Slower but more thorough. |
tr_TR[0]: Yerel meta veri önbelleğini yoksayar ve her dosyayı yeniden karma hesaplar. Dizin mtime'ını değiştirmeyen gizli düzenlemeleri yakalar. Daha yavaş ama daha kapsamlı.

en: Image Captcha Pack |
tr_TR[0]: Resim CAPTCHA Paketi

en: Image Captcha Pack: |
tr_TR[0]: Resim CAPTCHA Paketi:

en: Image Delivery Mode |
tr_TR[0]: Resim Dağıtım Modu

en: Image Delivery Mode: |
tr_TR[0]: Resim Dağıtım Modu:

en: Image Recognition |
tr_TR[0]: Resim Tanıma

en: Images and Icons: |
tr_TR[0]: Resimler ve Simgeler:

en: Immediately sync LLM provider list from BotBlocker cloud. |
tr_TR[0]: BotBlocker bulutundan LLM sağlayıcı listesini hemen eşitle.

en: Import |
tr_TR[0]: İçe Aktar

en: Import a JSON file containing known JA3/JA4 TLS fingerprints. The file must be an array of objects with fields: fingerprint, category, ua_family, description. |
tr_TR[0]: Bilinen JA3/JA4 TLS parmak izlerini içeren bir JSON dosyasını içe aktar. Dosya, parmakizi, kategori, ua_family, açıklama alanlarına sahip bir nesne dizisi olmalıdır.

en: Import ASN rules from JSON |
tr_TR[0]: JSON'dan ASN kurallarını içe aktar

en: Import blacklist IPs from file |
tr_TR[0]: Dosyadan kara liste IP'lerini içe aktar

en: Import data and settings |
tr_TR[0]: Verileri ve ayarları içe aktar

en: Import data and settings was successful! |
tr_TR[0]: Veri ve ayarlar içe aktarımı başarılı!

en: Import IP blacklist from file - blocklist, CSV, bulk block |
tr_TR[0]: Dosyadan IP kara listesini içe aktar - engelleme listesi, CSV, toplu engelleme

en: Import IP lists from TXT files. White lists allow IPs, black lists block them. One IP per line. |
tr_TR[0]: TXT dosyalarından IP listelerini içe aktar. Beyaz listeler IP'lere izin verir, kara listeler onları engeller. Satır başına bir IP.

en: Import IP whitelist from file - allowlist, CSV, bulk add |
tr_TR[0]: Dosyadan IP beyaz listesi içe aktar - izin listesi, CSV, toplu ekleme

en: Import IPv4 blacklist TXT |
tr_TR[0]: IPv4 kara liste TXT'sini içe aktar

en: Import IPv4 whitelist TXT |
tr_TR[0]: IPv4 beyaz liste TXT'sini içe aktar

en: Import IPv6 blacklist TXT |
tr_TR[0]: IPv6 kara liste TXT'sini içe aktar

en: Import IPv6 whitelist TXT |
tr_TR[0]: IPv6 beyaz liste TXT'sini içe aktar

en: Import JSON |
tr_TR[0]: JSON İçe Aktar

en: import lists into |
tr_TR[0]: listeleri şuraya içe aktar

en: Import paths from JSON |
tr_TR[0]: JSON'dan yolları içe aktar

en: Import proxies from JSON |
tr_TR[0]: JSON'dan proxy'leri içe aktar

en: Import Result |
tr_TR[0]: İçe Aktarma Sonucu

en: Import rules from JSON |
tr_TR[0]: JSON'dan kuralları içe aktar

en: Import rules from JSON - restore, migrate, transfer |
tr_TR[0]: JSON'dan kuralları içe aktar - geri yükle, taşı, aktar

en: Import settings and data from a backup. |
tr_TR[0]: Bir yedekten ayarları ve verileri içe aktar.

en: Import was successful. |
tr_TR[0]: İçe aktarma başarılı.

en: Import white bots from JSON |
tr_TR[0]: JSON'dan beyaz botları içe aktar

en: Import whitelist IPs from file |
tr_TR[0]: Dosyadan beyaz liste IP'lerini içe aktar

en: Imported |
tr_TR[0]: İçe Aktarıldı

en: imported |
tr_TR[0]: içe aktarıldı

en: Imported:  |
tr_TR[0]: İçe Aktarıldı:

en: Improve site performance by disabling unneeded assets and features. Disable unused scripts, feeds, and UI elements to speed up WordPress. |
tr_TR[0]: Gereksiz varlıkları ve özellikleri devre dışı bırakarak site performansını artırın. Kullanılmayan betikleri, beslemeleri ve kullanıcı arayüzü öğelerini devre dışı bırakarak WordPress'i hızlandırın.

en: Improve your plan for excellent security protection. |
tr_TR[0]: Mükemmel güvenlik koruması için planınızı geliştirin.

en: Improved login page protection |
tr_TR[0]: İyileştirilmiş giriş sayfası koruması

en: in the root of your site |
tr_TR[0]: sitenizin kök dizininde

en: in the root of your site. |
tr_TR[0]: sitenizin kök dizininde.

en: Inactive |
tr_TR[0]: Pasif

en: Included |
tr_TR[0]: Dahil

en: included with BotBlocker PRO |
tr_TR[0]: BotBlocker PRO ile birlikte dahil

en: Incognito / Private |
tr_TR[0]: Gizli / Özel

en: Incognito mode |
tr_TR[0]: Gizli mod

en: Incoming request |
tr_TR[0]: Gelen istek

en: Incompatible |
tr_TR[0]: Uyumsuz

en: Incompatible add-ons were deactivated: %s. Please update BotBlocker. |
tr_TR[0]: Uyumsuz eklentiler devre dışı bırakıldı: %s. Lütfen BotBlocker'ı güncelleyin.

en: Increase Max Files or Max Findings to scan more items. Current Max Files: %1$d. Current Max Findings: %2$d. |
tr_TR[0]: Daha fazla öğe taramak için Maksimum Dosya veya Maksimum Bulgu değerlerini artırın. Mevcut Maksimum Dosya: %1$d. Mevcut Maksimum Bulgu: %2$d.

en: Indicators |
tr_TR[0]: Göstergeler

en: Initialization |
tr_TR[0]: Başlatma

en: Initialization mode |
tr_TR[0]: Başlatma modu

en: Initialization: |
tr_TR[0]: Başlatma:

en: Initializing scanner... |
tr_TR[0]: Tarayıcı başlatılıyor...

en: Initializing... |
tr_TR[0]: Başlatılıyor...

en: Inline Base64 (Recommended) |
tr_TR[0]: Satır İçi Base64 (Önerilen)

en: Inline: embed images in page (recommended). Separate: load via AJAX (legacy). |
tr_TR[0]: Satır içi: görüntüleri sayfaya göm (önerilen). Ayrı: AJAX ile yükle (eski).

en: Install |
tr_TR[0]: Yükle

en: Install (PRO) |
tr_TR[0]: Yükle (PRO)

en: Install add-on from ZIP |
tr_TR[0]: Eklentiyi ZIP'ten yükle

en: Install addon from ZIP |
tr_TR[0]: Eklentiyi ZIP'ten yükle

en: Install Package |
tr_TR[0]: Paket Yükle

en: Install package |
tr_TR[0]: Paket yükle

en: Install requires BotBlocker PRO |
tr_TR[0]: Yükleme, BotBlocker PRO gerektirir

en: Installation arguments are missing. |
tr_TR[0]: Yükleme argümanları eksik.

en: Installed |
tr_TR[0]: Yüklendi

en: Installed %s |
tr_TR[0]: %s yüklendi

en: Instant IP ban capability |
tr_TR[0]: Anında IP yasaklama yeteneği

en: Instant IP blocking |
tr_TR[0]: Anında IP engelleme

en: Instant response |
tr_TR[0]: Anında yanıt

en: Insufficient permissions. |
tr_TR[0]: Yetersiz izinler.

en: Integrations |
tr_TR[0]: Entegrasyonlar

en: Integrations - API, services, cloud, connect |
tr_TR[0]: Entegrasyonlar - API, hizmetler, bulut, bağlan

en: Integrations saved. |
tr_TR[0]: Entegrasyonlar kaydedildi.

en: Integrations sections |
tr_TR[0]: Entegrasyon bölümleri

en: Interface Caching |
tr_TR[0]: Arayüz Önbellekleme

en: Interface Settings |
tr_TR[0]: Arayüz Ayarları

en: Invalid 6-digit code. Please try again. |
tr_TR[0]: Geçersiz 6 haneli kod. Lütfen tekrar deneyin.

en: Invalid API key. Cloud API responded with:  |
tr_TR[0]: Geçersiz API anahtarı. Cloud API şununla yanıt verdi:

en: Invalid cache type. |
tr_TR[0]: Geçersiz önbellek türü.

en: Invalid Captcha mode. |
tr_TR[0]: Geçersiz Captcha modu.

en: Invalid country. |
tr_TR[0]: Geçersiz ülke.

en: Invalid email address. |
tr_TR[0]: Geçersiz e-posta adresi.

en: Invalid ID provided. |
tr_TR[0]: Geçersiz kimlik sağlandı.

en: Invalid initialization mode. |
tr_TR[0]: Geçersiz başlatma modu.

en: Invalid IP address or CIDR notation provided. |
tr_TR[0]: Geçersiz IP adresi veya CIDR notasyonu sağlandı.

en: Invalid IP address provided. |
tr_TR[0]: Geçersiz IP adresi sağlandı.

en: Invalid IP address. |
tr_TR[0]: Geçersiz IP adresi.

en: Invalid JSON file:  |
tr_TR[0]: Geçersiz JSON dosyası:

en: Invalid JSON format. |
tr_TR[0]: Geçersiz JSON formatı.

en: Invalid JSON in %1$s at line %2$d. |
tr_TR[0]: Geçersiz JSON %1$s dosyasında %2$d satırında.

en: Invalid mode. |
tr_TR[0]: Geçersiz mod.

en: Invalid preset. |
tr_TR[0]: Geçersiz ön ayar.

en: Invalid provider. |
tr_TR[0]: Geçersiz sağlayıcı.

en: Invalid request. |
tr_TR[0]: Geçersiz istek.

en: Invalid setting value. |
tr_TR[0]: Geçersiz ayar değeri.

en: Invalid setting. |
tr_TR[0]: Geçersiz ayar.

en: Invalid upload. |
tr_TR[0]: Geçersiz yükleme.

en: Invalid UX mode. |
tr_TR[0]: Geçersiz UX modu.

en: Invalid verification code. |
tr_TR[0]: Geçersiz doğrulama kodu.

en: Invalid verification code. Please try again. |
tr_TR[0]: Geçersiz doğrulama kodu. Lütfen tekrar deneyin.

en: IP / Subnet |
tr_TR[0]: IP / Alt ağ

en: IP Address |
tr_TR[0]: IP Adresi

en: IP Addresses |
tr_TR[0]: IP Adresleri

en: IP Allowlist |
tr_TR[0]: IP İzin Listesi

en: IP Decay Interval |
tr_TR[0]: IP Azalma Aralığı

en: IP Decay Interval (hours) |
tr_TR[0]: IP Azalma Aralığı (saat)

en: IP Hits and Unique IPs |
tr_TR[0]: IP Vuruşları ve Benzersiz IP'ler

en: IP List Import |
tr_TR[0]: IP Listesi İçe Aktarma

en: IP lists, ASN, GEO, white bots |
tr_TR[0]: IP listeleri, ASN, GEO, beyaz botlar

en: IP Lists: |
tr_TR[0]: IP Listeleri:

en: IP Max Age |
tr_TR[0]: IP Maks. Yaş

en: IP Max Age (days) |
tr_TR[0]: IP Maks. Yaş (gün)

en: IP protocols |
tr_TR[0]: IP protokolleri

en: IP range overlaps with an existing rule: %s |
tr_TR[0]: IP aralığı mevcut bir kuralla örtüşüyor: %s

en: IP Ranges |
tr_TR[0]: IP Aralıkları

en: IP white/blacklists work earlier |
tr_TR[0]: IP beyaz/kara listeler daha erken çalışır

en: IP whitelists/blacklists work earlier |
tr_TR[0]: IP beyaz listeler/kara listeler daha erken çalışır

en: IP, ASN, GEO and proxy rules |
tr_TR[0]: IP, ASN, GEO ve proxy kuralları

en: IPv4 address or subnet (CIDR) |
tr_TR[0]: IPv4 adresi veya alt ağ (CIDR)

en: IPv4 List |
tr_TR[0]: IPv4 Listesi

en: IPv4 Lists: |
tr_TR[0]: IPv4 Listeleri:

en: IPv6 /48 (large allocation) |
tr_TR[0]: IPv6 /48 (büyük tahsis)

en: IPv6 /56 (ISP site) |
tr_TR[0]: IPv6 /56 (İSS sitesi)

en: IPv6 address or subnet (CIDR) |
tr_TR[0]: IPv6 adresi veya alt ağ (CIDR)

en: IPv6 Connections |
tr_TR[0]: IPv6 Bağlantıları

en: IPv6 connections |
tr_TR[0]: IPv6 bağlantıları

en: IPv6 List |
tr_TR[0]: IPv6 Listesi

en: IPv6 Lists: |
tr_TR[0]: IPv6 Listeleri:

en: ISPmanager scheduler |
tr_TR[0]: ISPmanager zamanlayıcı

en: JA3 DB |
tr_TR[0]: JA3 Veritabanı

en: JA3 Header Name |
tr_TR[0]: JA3 Başlık Adı

en: JA4 Header Name |
tr_TR[0]: JA4 Başlık Adı

en: JA4 Spec |
tr_TR[0]: JA4 Özellikleri

en: JavaScript is disabled in your browser. Enable JavaScript to continue. |
tr_TR[0]: Tarayıcınızda JavaScript devre dışı. Devam etmek için JavaScript'i etkinleştirin.

en: JavaScript Library: |
tr_TR[0]: JavaScript Kütüphanesi:

en: Javascript Support |
tr_TR[0]: Javascript Desteği

en: JS consistency checks |
tr_TR[0]: JS tutarlılık kontrolleri

en: JS Info |
tr_TR[0]: JS Bilgisi

en: Junk traffic is filtered as early as possible - only clean requests reach WordPress. |
tr_TR[0]: Önemsiz trafik mümkün olduğunca erken filtrelenir - yalnızca temiz istekler WordPress'e ulaşır.

en: Keep this tab open |
tr_TR[0]: Bu sekmeyi açık tutun

en: Key Prefix: |
tr_TR[0]: Anahtar Öneki:

en: Kind |
tr_TR[0]: Tür

en: Kinsta hosting detected. Add the BotBlocker cookie as a cache bypass rule in the Kinsta dashboard. See CACHE-COMPATIBILITY.md. |
tr_TR[0]: Kinsta hosting algılandı. BotBlocker çerezini Kinsta kontrol panelinde önbellek atlama kuralı olarak ekleyin. CACHE-COMPATIBILITY.md dosyasına bakın.

en: Known non-core files (expected) |
tr_TR[0]: Bilinen çekirdek olmayan dosyalar (beklenen)

en: Label |
tr_TR[0]: Etiket

en: Lang |
tr_TR[0]: Dil

en: Language |
tr_TR[0]: Dil

en: Last Applied Rule |
tr_TR[0]: Son Uygulanan Kural

en: Last error: %s |
tr_TR[0]: Son hata: %s

en: Last Scan |
tr_TR[0]: Son Tarama

en: Last signature DB check: %1$s. Loaded: %2$d. |
tr_TR[0]: Son imza veritabanı kontrolü: %1$s. Yüklendi: %2$d.

en: Lax |
tr_TR[0]: Gevşek

en: Legal Information |
tr_TR[0]: Yasal Bilgiler

en: Legend: |
tr_TR[0]: Gösterge:

en: Length Menu |
tr_TR[0]: Uzunluk Menüsü

en: Libraries and resources used in BotBlocker, with licenses and sources. |
tr_TR[0]: BotBlocker'da kullanılan kütüphaneler ve kaynaklar, lisansları ve kaynaklarıyla birlikte.

en: License |
tr_TR[0]: Lisans

en: License key |
tr_TR[0]: Lisans anahtarı

en: License, cloud API, premium features |
tr_TR[0]: Lisans, bulut API, premium özellikler

en: Licensed under |
tr_TR[0]: Lisans altında:

en: Licensed under BSD License, available at |
tr_TR[0]: BSD Lisansı altında lisanslanmıştır, şu adreste mevcuttur

en: Licensed under the |
tr_TR[0]: Şu lisans altında lisanslanmıştır:

en: Light |
tr_TR[0]: Hafif

en: Light profile function is not available. |
tr_TR[0]: Hafif profil işlevi mevcut değil.

en: Light Protection |
tr_TR[0]: Hafif Koruma

en: Light protection |
tr_TR[0]: Hafif koruma

en: Lightning fast response |
tr_TR[0]: Yıldırım hızında yanıt

en: Limits |
tr_TR[0]: Sınırlar

en: line %d |
tr_TR[0]: satır %d

en: List of path segments to exclude from scanning. |
tr_TR[0]: Taramadan hariç tutulacak yol bölümlerinin listesi.

en: Live and historical traffic (IP, country, device, behavior markers). |
tr_TR[0]: Canlı ve geçmiş trafik (IP, ülke, cihaz, davranış işaretleri).

en: LLM file generated successfully. |
tr_TR[0]: LLM dosyası başarıyla oluşturuldu.

en: LLM Provider Sync |
tr_TR[0]: LLM Sağlayıcı Senkronizasyonu

en: LLM providers synced successfully. |
tr_TR[0]: LLM sağlayıcıları başarıyla senkronize edildi.

en: LLM providers: %1$s | synced %2$s ago |
tr_TR[0]: LLM sağlayıcıları: %1$s | %2$s önce senkronize edildi

en: LLM providers: not yet synced. |
tr_TR[0]: LLM sağlayıcıları: henüz senkronize edilmedi.

en: LLM sync failed:  |
tr_TR[0]: LLM senkronizasyonu başarısız:

en: Loading... |
tr_TR[0]: Yükleniyor...

en: Loads before regular plugins. Faster threat response. |
tr_TR[0]: Normal eklentilerden önce yüklenir. Daha hızlı tehdit yanıtı.

en: Loads black/white IP lists before regular plugins. |
tr_TR[0]: Normal eklentilerden önce siyah/beyaz IP listelerini yükler.

en: Loads black/white IP lists via wp-config before WordPress core starts |
tr_TR[0]: WordPress çekirdeği başlamadan önce wp-config aracılığıyla siyah/beyaz IP listelerini yükler.

en: Loads black/white IP lists via wp-config before WordPress core starts. |
tr_TR[0]: WordPress çekirdeği başlamadan önce wp-config aracılığıyla siyah/beyaz IP listelerini yükler.

en: Loads with standard plugins. Fits most sites. |
tr_TR[0]: Standart eklentilerle yüklenir. Çoğu siteye uyar.

en: Loads with standard plugins. Suitable for most sites. |
tr_TR[0]: Standart eklentilerle yüklenir. Çoğu site için uygundur.

en: Log |
tr_TR[0]: Günlük

en: Log Actions in WordPress Admin Panel |
tr_TR[0]: WordPress Yönetici Panelinde Eylemleri Günlüğe Kaydet

en: Log Allowed Visitors |
tr_TR[0]: İzin Verilen Ziyaretçileri Günlüğe Kaydet

en: Log and Statistics |
tr_TR[0]: Günlük ve İstatistikler

en: Log Blocked Visitors |
tr_TR[0]: Engellenen Ziyaretçileri Günlüğe Kaydet

en: Log BotBlocker Errors |
tr_TR[0]: BotBlocker Hatalarını Günlüğe Kaydet

en: Log BotBlocker Page Visits |
tr_TR[0]: BotBlocker Sayfa Ziyaretlerini Günlüğe Kaydet

en: Log CLI requests |
tr_TR[0]: CLI isteklerini günlüğe kaydet

en: Log file cleared successfully. |
tr_TR[0]: Günlük dosyası başarıyla temizlendi.

en: Log file is ready for download. |
tr_TR[0]: Günlük dosyası indirilmeye hazır.

en: Log file not found or expired. |
tr_TR[0]: Günlük dosyası bulunamadı veya süresi doldu.

en: Log file not found. |
tr_TR[0]: Günlük dosyası bulunamadı.

en: Log file successfully cleared! |
tr_TR[0]: Günlük dosyası başarıyla temizlendi!

en: Log Known Good IPs |
tr_TR[0]: Bilinen İyi IP'leri Günlüğe Kaydet

en: Log Manual Verification Requests |
tr_TR[0]: Manuel Doğrulama İsteklerini Günlüğe Kaydet

en: Log out |
tr_TR[0]: Çıkış

en: Log Payment Bypass Events |
tr_TR[0]: Ödeme Atlatma Olaylarını Günlüğe Kaydet

en: Log retention |
tr_TR[0]: Günlük saklama

en: Log retention and analytics |
tr_TR[0]: Günlük saklama ve analiz

en: Log Retention Period |
tr_TR[0]: Günlük Saklama Süresi

en: Log Retention Period: |
tr_TR[0]: Günlük Saklama Süresi:

en: Log Suspected Fake Bots |
tr_TR[0]: Şüpheli Sahte Botları Günlüğe Kaydet

en: Log verification requests, allowed visitors, blocked attempts, and admin actions. |
tr_TR[0]: Doğrulama isteklerini, izin verilen ziyaretçileri, engellenen girişimleri ve yönetici eylemlerini günlüğe kaydedin.

en: Log Verified Local Visitors |
tr_TR[0]: Doğrulanmış Yerel Ziyaretçileri Günlüğe Kaydet

en: Log Visits When BotBlocker Protection is Disabled |
tr_TR[0]: BotBlocker Koruması Devre Dışıyken Ziyaretleri Günlüğe Kaydet

en: Log WordPress Actions |
tr_TR[0]: WordPress Eylemlerini Günlüğe Kaydet

en: Logging |
tr_TR[0]: Günlüğe Kaydetme

en: Logging Settings |
tr_TR[0]: Günlük Kaydı Ayarları

en: Login Brute-Force |
tr_TR[0]: Giriş Kaba Kuvvet

en: Login Brute-Force Protection |
tr_TR[0]: Giriş Kaba Kuvvet Koruması

en: Login Page |
tr_TR[0]: Giriş Sayfası

en: Login page |
tr_TR[0]: giriş sayfası

en: Login URL |
tr_TR[0]: Giriş URL'si

en: Logs & basic reports |
tr_TR[0]: Günlükler ve temel raporlar

en: Longer ban applied after repeated failures. |
tr_TR[0]: Tekrarlanan başarısızlıklardan sonra daha uzun yasak uygulanır.

en: Low impact, works on any site |
tr_TR[0]: Düşük etki, her sitede çalışır

en: Low resource consumption |
tr_TR[0]: Düşük kaynak tüketimi

en: Low resource usage |
tr_TR[0]: Düşük kaynak kullanımı

en: Lowest server resource usage |
tr_TR[0]: En düşük sunucu kaynağı kullanımı

en: Main |
tr_TR[0]: Ana

en: Main protection layer and deep traffic analysis. |
tr_TR[0]: Ana koruma katmanı ve derin trafik analizi.

en: Maintenance |
tr_TR[0]: Bakım

en: Malicious IPs in cloud database: |
tr_TR[0]: Bulut veritabanındaki kötü amaçlı IP'ler:

en: malicious IPs in database |
tr_TR[0]: veritabanındaki kötü amaçlı IP'ler

en: Malware |
tr_TR[0]: Kötü Amaçlı Yazılım

en: Malware Scan |
tr_TR[0]: Kötü Amaçlı Yazılım Taraması

en: Malware Scan Batch |
tr_TR[0]: Kötü Amaçlı Yazılım Tarama Grubu

en: Malware scan started. |
tr_TR[0]: Kötü amaçlı yazılım taraması başlatıldı.

en: Malware Scanner |
tr_TR[0]: Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcı

en: Malware Scanner: High-Confidence Findings |
tr_TR[0]: Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcı: Yüksek Güvenilirlikli Bulgular

en: Malware Scheduled Scan |
tr_TR[0]: Zamanlanmış Kötü Amaçlı Yazılım Taraması

en: Malware Settings |
tr_TR[0]: Kötü Amaçlı Yazılım Ayarları

en: manage add-ons |
tr_TR[0]: eklentileri yönet

en: Manage referrer analysis, UTM processing, and iframe restrictions to control traffic sources. |
tr_TR[0]: Trafik kaynaklarını kontrol etmek için yönlendiren analizi, UTM işleme ve iframe kısıtlamalarını yönetin.

en: Manage the plugin database, temporary files, logs, and service data to keep your site running efficiently. |
tr_TR[0]: Sitenizin verimli çalışmasını sağlamak için eklenti veritabanını, geçici dosyaları, günlükleri ve hizmet verilerini yönetin.

en: Manage your subscription details below. |
tr_TR[0]: Aşağıdaki abonelik bilgilerinizi yönetin.

en: Manually |
tr_TR[0]: Manuel olarak

en: Maps activity speed (as a percentage of Max RPM) to a reputation tier 1-5. Tier 6 is the max penalty, assigned automatically when an IP is blocked by the engine. Each mapping goes on its own line. |
tr_TR[0]: Etkinlik hızını (Maks RPM'nin yüzdesi olarak) 1-5 arası bir itibar seviyesine eşler. Seviye 6, bir IP motor tarafından engellendiğinde otomatik olarak atanan maksimum cezadır. Her eşleme kendi satırına gider.

en: Maps traffic speed percentage to reputation tier 1-5 (tier 6 is reserved for blocked IPs). Format: percent:tier (one per line, e.g. 0.35:1). |
tr_TR[0]: Trafik hızı yüzdesini 1-5 arası itibar seviyesine eşler (seviye 6 engellenen IP'ler için ayrılmıştır). Biçim: yüzde:seviye (satır başına bir tane, örn. 0.35:1).

en: Maps traffic speed percentage to reputation tier 1–5 (tier 6 reserved for blocked IPs). Format: percent:tier (one per line). |
tr_TR[0]: Trafik hızı yüzdesini 1–5 arası itibar seviyesine eşler (seviye 6 engellenen IP'ler için ayrılmıştır). Biçim: yüzde:seviye (satır başına bir tane).

en: Marketplace |
tr_TR[0]: Pazar Yeri

en: Mask token-like values before displaying scan snippets. |
tr_TR[0]: Tarama parçacıklarını görüntülemeden önce token benzeri değerleri maskeleyin.

en: Match rotating shapes. BotBlocker exclusive. |
tr_TR[0]: Dönen şekilleri eşleştirin. BotBlocker'a özel.

en: Max DB Rows |
tr_TR[0]: Maks DB Satırları

en: Max File Size |
tr_TR[0]: Maks Dosya Boyutu

en: Max file size in bytes |
tr_TR[0]: Bayt cinsinden maks dosya boyutu

en: Max File Size, bytes |
tr_TR[0]: Maks Dosya Boyutu, bayt

en: Max Files |
tr_TR[0]: Maks Dosyalar

en: Max Findings |
tr_TR[0]: Maks Bulgular

en: Max number of files to scan |
tr_TR[0]: Taranacak maks dosya sayısı

en: Max number of malicious findings to report |
tr_TR[0]: Raporlanacak maks kötü amaçlı bulgu sayısı

en: Max number of rows to store in the database |
tr_TR[0]: Veritabanında saklanacak maks satır sayısı

en: Max RPH Threshold |
tr_TR[0]: Maks RPH Eşiği

en: Max RPM Threshold |
tr_TR[0]: Maks RPM Eşiği

en: Max Tier |
tr_TR[0]: Maks Seviye

en: Maximum compatibility |
tr_TR[0]: Maksimum uyumluluk

en: Maximum compatibility for testing and low-impact protection. |
tr_TR[0]: Test ve düşük etkili koruma için maksimum uyumluluk.

en: Maximum findings embedded per target for the Tree view. |
tr_TR[0]: Ağaç görünümü için hedef başına gömülü maksimum bulgu sayısı.

en: Maximum findings shown per category in the Flat view before truncating. Switch to Tree view to browse all. |
tr_TR[0]: Kesmeden önce Düz görünümde kategori başına gösterilen maksimum bulgu sayısı. Tümüne göz atmak için Ağaç görünümüne geçin.

en: Maximum hardening with cloud threat intelligence. |
tr_TR[0]: Bulut tehdit istihbaratı ile maksimum sağlamlaştırma.

en: Maximum penalty level an IP or subnet can reach. Higher tiers apply stricter thresholds. (Default: 6) |
tr_TR[0]: Bir IP veya alt ağın ulaşabileceği maksimum ceza seviyesi. Daha yüksek seviyeler daha katı eşikler uygular. (Varsayılan: 6)

en: Maximum protection |
tr_TR[0]: Maksimum koruma

en: Maximum protection level |
tr_TR[0]: Maksimum koruma seviyesi

en: Maximum protection with PRO features |
tr_TR[0]: PRO özelliklerle maksimum koruma

en: Maximum protection, tightest limits |
tr_TR[0]: Maksimum koruma, en sıkı limitler

en: Maximum requests per hour. Catches slow-crawling scrapers that avoid per-minute limits. (Default: 200) |
tr_TR[0]: Saat başına maksimum istek. Dakika başına limitlerden kaçan yavaş tarayıcıları yakalar. (Varsayılan: 200)

en: Maximum requests per minute a typical human would make. (Default: 30) |
tr_TR[0]: Tipik bir insanın yapacağı dakika başına maksimum istek. (Varsayılan: 30)

en: Maximum security hardening |
tr_TR[0]: Maksimum güvenlik sağlamlaştırması

en: may reduce protection |
tr_TR[0]: korumayı azaltabilir

en: Memcached Cache Integration |
tr_TR[0]: Memcached Önbellek Entegrasyonu

en: Memcached Host Address |
tr_TR[0]: Memcached Sunucu Adresi

en: Memcached PHP extension not installed on this server |
tr_TR[0]: Memcached PHP eklentisi bu sunucuda yüklü değil

en: Memcached Port Number |
tr_TR[0]: Memcached Port Numarası

en: Memcached provides distributed memory caching for security data and visitor analytics, reducing database queries on busy sites. |
tr_TR[0]: Memcached, güvenlik verileri ve ziyaretçi analitiği için dağıtılmış bellek önbellekleme sağlayarak yoğun sitelerde veritabanı sorgularını azaltır.

en: Message |
tr_TR[0]: Mesaj

en: Message (Default) |
tr_TR[0]: Mesaj (Varsayılan)

en: Migration and optimization |
tr_TR[0]: Geçiş ve optimizasyon

en: min |
tr_TR[0]: dk

en: Minimal impact, works on any site |
tr_TR[0]: Minimum etki, her sitede çalışır

en: Minimal protection |
tr_TR[0]: Minimum koruma

en: Minimal server load |
tr_TR[0]: Minimum sunucu yükü

en: Minimum threshold as a percentage of block RPM, preventing thresholds from dropping to zero under high subnet pressure. Default: 10%. |
tr_TR[0]: Engelleme RPM'sinin yüzdesi olarak minimum eşik, yüksek alt ağ baskısı altında eşiklerin sıfıra düşmesini engeller. Varsayılan: %10.

en: Minor compatibility issues detected |
tr_TR[0]: Küçük uyumluluk sorunları tespit edildi

en: Missing |
tr_TR[0]: Eksik

en: Missing Files |
tr_TR[0]: Eksik Dosyalar

en: Missing IP address. |
tr_TR[0]: IP adresi eksik.

en: Missing or invalid ASN rule ID. |
tr_TR[0]: Eksik veya geçersiz ASN kural ID'si.

en: Missing or invalid path ID. |
tr_TR[0]: Eksik veya geçersiz yol ID'si.

en: Missing or invalid rule ID. |
tr_TR[0]: Eksik veya geçersiz kural ID'si.

en: Missing or invalid white bot ID. |
tr_TR[0]: Eksik veya geçersiz beyaz bot ID'si.

en: Missing required field: %s. |
tr_TR[0]: Gerekli alan eksik: %s.

en: Missing required field: id. |
tr_TR[0]: Gerekli alan eksik: id.

en: Missing required field: paths. |
tr_TR[0]: Gerekli alan eksik: paths.

en: Missing required field: proxies. |
tr_TR[0]: Gerekli alan eksik: proxies.

en: Missing rules data. |
tr_TR[0]: Kural verisi eksik.

en: Mixed Content Fixer |
tr_TR[0]: Karışık İçerik Düzeltici

en: Mode |
tr_TR[0]: Mod

en: Mode "Recommended" today blocked %1$s bots, passed %2$s search engines. |
tr_TR[0]: Mod "Önerilen" bugün %1$s bot engelledi, %2$s arama motorunu geçti.

en: Moderate |
tr_TR[0]: Orta

en: Modified |
tr_TR[0]: Değiştirilmiş

en: Modules that enhance BotBlocker |
tr_TR[0]: BotBlocker'ı geliştiren modüller

en: Monitor real-time threats and statistics |
tr_TR[0]: Gerçek zamanlı tehditleri ve istatistikleri izleyin

en: Monthly or annual subscription with cloud intelligence and premium features. |
tr_TR[0]: Bulut zekası ve premium özelliklerle aylık veya yıllık abonelik.

en: More Captcha Options Available: |
tr_TR[0]: Daha Fazla CAPTCHA Seçeneği Mevcut:

en: More permissive, fewer false positives |
tr_TR[0]: Daha izin verici, daha az yanlış pozitif

en: Most checks are active. Enable the highlighted options to maximize protection. |
tr_TR[0]: Çoğu kontrol etkin. Korumayı en üst düzeye çıkarmak için vurgulanan seçenekleri etkinleştirin.

en: Move the slider to adjust the threshold level |
tr_TR[0]: Eşik seviyesini ayarlamak için kaydırıcıyı hareket ettirin

en: MU mode disabled. Early initialization already performs pre-filtering. Enabling MU is unnecessary. |
tr_TR[0]: MU modu devre dışı. Erken başlatma zaten ön filtreleme yapıyor. MU'yu etkinleştirmek gereksizdir.

en: MU mode loads black/white IP lists before regular plugins and WordPress core |
tr_TR[0]: MU modu, kara/beyaz IP listelerini normal eklentilerden ve WordPress çekirdeğinden önce yükler

en: MU plugin |
tr_TR[0]: MU eklentisi

en: MU plugin active. Early IP and rule filtering run before other plugins. Early initialization is not required. |
tr_TR[0]: MU eklentisi etkin. Erken IP ve kural filtreleme diğer eklentilerden önce çalışır. Erken başlatma gerekli değildir.

en: MU Plugin Mode |
tr_TR[0]: MU Eklenti Modu

en: MU plugin mode disabled. You can enable it (or early initialization) for preliminary malicious IP rejection. |
tr_TR[0]: MU eklenti modu devre dışı. Ön kötü amaçlı IP reddi için etkinleştirebilirsiniz (veya erken başlatmayı).

en: MU-plugin |
tr_TR[0]: MU-eklenti

en: Multi-signal behavioral analysis for advanced bot detection. |
tr_TR[0]: Gelişmiş bot tespiti için çok sinyalli davranış analizi.

en: Multiplier applied to block RPM for subnet threshold. Higher = more tolerant. Default: 3. |
tr_TR[0]: Alt ağ eşiği için engelleme RPM'sine uygulanan çarpan. Daha yüksek = daha toleranslı. Varsayılan: 3.

en: Multiplier for behavior metrics from proxy/VPN traffic. (Default: 1.15) |
tr_TR[0]: Proxy/VPN trafiğinden davranış metrikleri için çarpan. (Varsayılan: 1.15)

en: My PRO status |
tr_TR[0]: PRO durumum

en: Name |
tr_TR[0]: Ad

en: navigate |
tr_TR[0]: gezin

en: Need help with WordPress security? |
tr_TR[0]: WordPress güvenliği konusunda yardıma mı ihtiyacınız var?

en: Need help? Visit our |
tr_TR[0]: Yardıma mı ihtiyacınız var? Ziyaret edin

en: Network Mask |
tr_TR[0]: Ağ Maskesi

en: New BotBlocker version available |
tr_TR[0]: Yeni BotBlocker sürümü mevcut

en: New bots discovered today: |
tr_TR[0]: Bugün keşfedilen yeni botlar:

en: New errors will be logged as they occur. |
tr_TR[0]: Yeni hatalar oluştukça kaydedilecek.

en: News |
tr_TR[0]: Haberler

en: Next Run |
tr_TR[0]: Sonraki Çalıştırma

en: Nginx detected with WP_CACHE enabled. If using FastCGI Cache, ensure the BotBlocker cookie bypasses it. See CACHE-COMPATIBILITY.md. |
tr_TR[0]: WP_CACHE etkinleştirilmiş Nginx algılandı. FastCGI Cache kullanıyorsanız, BotBlocker çerezinin bunu atladığından emin olun. CACHE-COMPATIBILITY.md dosyasına bakın.

en: No |
tr_TR[0]: Hayır

en: No active alerts |
tr_TR[0]: Etkin uyarı yok

en: No add-ons available at the moment. |
tr_TR[0]: Şu anda hiçbir eklenti mevcut değil.

en: No alerts |
tr_TR[0]: Uyarı yok

en: No API key found for this domain. |
tr_TR[0]: Bu alan adı için API anahtarı bulunamadı.

en: No backup codes remaining. |
tr_TR[0]: Kalan yedek kod yok.

en: No Cache |
tr_TR[0]: Önbellek Yok

en: No cache |
tr_TR[0]: önbellek yok

en: No configuration needed |
tr_TR[0]: Yapılandırmaya gerek yok

en: No connection to BotBlocker Cloud |
tr_TR[0]: BotBlocker Cloud'a bağlantı yok

en: No countries selected |
tr_TR[0]: Hiçbir ülke seçilmedi

en: No data available for the specified period. |
tr_TR[0]: Belirtilen dönem için veri mevcut değil.

en: No data available. |
tr_TR[0]: Veri mevcut değil.

en: No DNS/NS changes: works inside WordPress, no external services required |
tr_TR[0]: DNS/NS değişikliği yok: WordPress içinde çalışır, harici hizmet gerekmez

en: No DNS/NS required: works inside WordPress, no external services needed |
tr_TR[0]: DNS/NS gerekmez: WordPress içinde çalışır, harici hizmete ihtiyaç duymaz

en: No file content provided. |
tr_TR[0]: Dosya içeriği sağlanmadı.

en: No file selected |
tr_TR[0]: Dosya seçilmedi

en: No issues found |
tr_TR[0]: Sorun bulunamadı

en: No JavaScript Support |
tr_TR[0]: JavaScript Desteği Yok

en: No LLM providers found |
tr_TR[0]: LLM sağlayıcı bulunamadı

en: No manual verification. Access decisions are based entirely on IP databases, blacklists, and threat intelligence. |
tr_TR[0]: Manuel doğrulama yok. Erişim kararları tamamen IP veritabanlarına, kara listelere ve tehdit istihbaratına dayanır.

en: No news items available |
tr_TR[0]: Haber öğesi mevcut değil

en: No permission. |
tr_TR[0]: İzin yok.

en: No rules provided. |
tr_TR[0]: Kural sağlanmadı.

en: No scan results yet. |
tr_TR[0]: Henüz tarama sonucu yok.

en: No scheduled cron jobs found. |
tr_TR[0]: Zamanlanmış cron işi bulunamadı.

en: No scheduled tasks at this time. |
tr_TR[0]: Şu anda zamanlanmış görev yok.

en: No special configuration needed |
tr_TR[0]: Özel yapılandırmaya gerek yok

en: No special setup required |
tr_TR[0]: Özel kuruluma gerek yok

en: No stale tasks found. |
tr_TR[0]: Bekleyen görev bulunamadı.

en: No Update Source |
tr_TR[0]: Güncelleme Kaynağı Yok

en: No visible checks. Decisions based on IP databases and threat intelligence. |
tr_TR[0]: Görünür kontrol yok. Kararlar IP veritabanlarına ve tehdit istihbaratına dayanır.

en: Nonce verification failed. |
tr_TR[0]: Nonce doğrulaması başarısız oldu.

en: None |
tr_TR[0]: Hiçbiri

en: Not Active |
tr_TR[0]: Aktif Değil

en: Not cleared: log file not found or insufficient permissions. |
tr_TR[0]: Temizlenmedi: günlük dosyası bulunamadı veya yetersiz izinler.

en: Not created: file already exists or insufficient permissions. |
tr_TR[0]: Oluşturulmadı: dosya zaten var veya yetersiz izinler.

en: Not enough permissions to perform the operation. |
tr_TR[0]: İşlemi gerçekleştirmek için yeterli izin yok.

en: Not included |
tr_TR[0]: Dahil değil

en: Not needed |
tr_TR[0]: Gerekli değil

en: Not saved! |
tr_TR[0]: Kaydedilmedi!

[ctx: unsaved changes indicator]
en: Not saved! |
tr_TR[0]: Kaydedilmedi!

en: not set |
tr_TR[0]: ayarlanmadı

en: Nothing found for |
tr_TR[0]: için hiçbir şey bulunamadı

en: Notification Settings |
tr_TR[0]: Bildirim Ayarları

en: Notification Types |
tr_TR[0]: Bildirim Türleri

en: Notifications |
tr_TR[0]: Bildirimler

en: Notify on Critical Server Load |
tr_TR[0]: Kritik Sunucu Yükünde Bildir

en: Number of files to process in each batch |
tr_TR[0]: Her partide işlenecek dosya sayısı

en: Number of targets to process per background batch. |
tr_TR[0]: Arka plan partisi başına işlenecek hedef sayısı.

en: Object cache has been flushed successfully. |
tr_TR[0]: Nesne önbelleği başarıyla temizlendi.

en: Object cache successfully cleared! |
tr_TR[0]: Nesne önbelleği başarıyla temizlendi!

en: of traffic |
tr_TR[0]: trafikten

en: Off by default. Plugin/theme source trees legitimately differ from the slimmer wp.org distribution (Pro builds, dev files), so extra files are listed under "Known non-core files" instead of flagged as added. Turn on to surface them as added findings. Core added files are always reported. |
tr_TR[0]: Varsayılan olarak kapalıdır. Eklenti/tema kaynak ağaçları, daha ince wp.org dağıtımından (Pro yapılar, geliştirme dosyaları) meşru şekilde farklılık gösterir, bu nedenle ekstra dosyalar eklenmiş olarak işaretlenmek yerine "Bilinen çekirdek dışı dosyalar" altında listelenir. Bunları eklenmiş bulgular olarak ortaya çıkarmak için açın. Çekirdek eklenmiş dosyalar her zaman raporlanır.

en: Official BotBlocker add-ons require BotBlocker PRO. |
tr_TR[0]: Resmi BotBlocker eklentileri BotBlocker PRO gerektirir.

en: Official BotBlocker add-ons require BotBlocker PRO. Custom ZIP add-ons can still be uploaded. |
tr_TR[0]: Resmi BotBlocker eklentileri BotBlocker PRO gerektirir. Özel ZIP eklentileri yine de yüklenebilir.

en: Old HTTP versions |
tr_TR[0]: Eski HTTP sürümleri

en: Once a month |
tr_TR[0]: Ayda bir

en: One indicator ID per line. Matching indicators will be ignored for known-benign findings. |
tr_TR[0]: Satır başına bir gösterge kimliği. Eşleşen göstergeler, bilinen zararsız bulgular için yok sayılır.

en: One IP or CIDR range per line. Supports: single IPs (192.168.1.1), CIDR (10.0.0.0/24), wildcards (192.168.*.*), IPv6 (::1, 2001:db8::/32). Lines starting with # are comments. |
tr_TR[0]: Satır başına bir IP veya CIDR aralığı. Desteklenenler: tek IP'ler (192.168.1.1), CIDR (10.0.0.0/24), joker karakterler (192.168.*.*), IPv6 (::1, 2001:db8::/32). # ile başlayan satırlar yorumdur.

en: One-click activation |
tr_TR[0]: Tek tıkla etkinleştirme

en: One-Click Security Setup |
tr_TR[0]: Tek Tıkla Güvenlik Kurulumu

en: One-click setup |
tr_TR[0]: Tek tıkla kurulum

en: One-Click Setup |
tr_TR[0]: Tek Tıkla Kurulum

en: One‑Click Security Setup |
tr_TR[0]: Tek Tıkla Güvenlik Kurulumu

en: One‑Click Setup |
tr_TR[0]: Tek Tıkla Kurulum

en: Only accept TLS fingerprint headers from this trusted proxy IP or CIDR range. Cloudflare IPs are auto-detected. |
tr_TR[0]: Yalnızca bu güvenilir proxy IP'sinden veya CIDR aralığından gelen TLS parmak izi başlıklarını kabul edin. Cloudflare IP'leri otomatik olarak algılanır.

en: Only for PRO |
tr_TR[0]: Yalnızca PRO için

en: Only hash executable file types (php, js, htaccess, etc.). Faster but may miss modified image/media files. |
tr_TR[0]: Yalnızca çalıştırılabilir dosya türlerini karma olarak işaretle (php, js, htaccess, vb.). Daha hızlıdır ancak değiştirilmiş resim/medya dosyalarını gözden kaçırabilir.

en: Only safe HTTP methods (GET, POST, HEAD) are bypassed. Hard IP blacklists and country blocks still apply. |
tr_TR[0]: Yalnızca güvenli HTTP yöntemleri (GET, POST, HEAD) atlanır. Sabit IP kara listeleri ve ülke engellemeleri hala geçerlidir.

en: open |
tr_TR[0]: aç

en: Open any report to drill down and create block/allow rules from real traffic data. |
tr_TR[0]: Detaylandırmak ve gerçek trafik verilerinden engelleme/izin verme kuralları oluşturmak için herhangi bir raporu açın.

en: Open dashboard - protection status, overview, main page |
tr_TR[0]: Panoyu aç - koruma durumu, genel bakış, ana sayfa

en: Open Google Authenticator or another TOTP app and enter the 6-digit code. |
tr_TR[0]: Google Authenticator veya başka bir TOTP uygulamasını açın ve 6 haneli kodu girin.

en: Open reports & log - traffic, blocked, threats, visitor history |
tr_TR[0]: Raporları ve günlüğü aç - trafik, engellenenler, tehditler, ziyaretçi geçmişi

en: open support form |
tr_TR[0]: destek formunu aç

en: Open the file |
tr_TR[0]: Dosyayı aç

en: Open WordPress database repair and optimization tool |
tr_TR[0]: WordPress veritabanı onarım ve optimizasyon aracını aç

en: Open WordPress Site Health diagnostic tool |
tr_TR[0]: WordPress Site Sağlığı tanılama aracını aç

en: Operating System |
tr_TR[0]: İşletim Sistemi

en: Operating Systems |
tr_TR[0]: İşletim Sistemleri

en: Operation failed. |
tr_TR[0]: İşlem başarısız oldu.

en: Optimal balance of security and convenience |
tr_TR[0]: Güvenlik ve rahatlığın en iyi dengesi

en: Optimal balance of security and usability |
tr_TR[0]: Güvenlik ve kullanılabilirliğin en iyi dengesi

en: Optimizations |
tr_TR[0]: Optimizasyonlar

en: Optional comment for this ASN rule |
tr_TR[0]: Bu ASN kuralı için isteğe bağlı yorum

en: Optional comment for this rule |
tr_TR[0]: Bu kural için isteğe bağlı yorum

en: Optional comment for this white bot |
tr_TR[0]: Bu beyaz bot için isteğe bağlı yorum

en: or |
tr_TR[0]: veya

en: or a 16-character backup code |
tr_TR[0]: veya 16 karakterlik yedek kod

en: or contact us at |
tr_TR[0]: veya bize ulaşın:

en: Or use a backup code (remaining: %s) |
tr_TR[0]: Veya yedek kod kullanın (kalan: %s)

en: Orange |
tr_TR[0]: Turuncu

en: Order of execution |
tr_TR[0]: Yürütme sırası

en: OS data collection |
tr_TR[0]: İS veri toplama

en: OS: |
tr_TR[0]: İS:

en: Our developers can also help with PHP development and WordPress integration issues. |
tr_TR[0]: Geliştiricilerimiz ayrıca PHP geliştirme ve WordPress entegrasyon sorunlarında yardımcı olabilir.

en: Our support team can help with BotBlocker installation and configuration. |
tr_TR[0]: Destek ekibimiz BotBlocker kurulumu ve yapılandırmasında yardımcı olabilir.

en: Outsourcing |
tr_TR[0]: Dış Kaynak Kullanımı

en: Overdue |
tr_TR[0]: Gecikmiş

en: Override Detection |
tr_TR[0]: Geçersiz Kılma Tespiti

en: Override detection |
tr_TR[0]: Geçersiz kılma tespiti

en: Overview of your WordPress environment and BotBlocker core: plugin state, themes, plugins, and server parameters. |
tr_TR[0]: WordPress ortamınızın ve BotBlocker çekirdeğinin genel görünümü: eklenti durumu, temalar, eklentiler ve sunucu parametreleri.

en: Page |
tr_TR[0]: Sayfa

en: Page not found. |
tr_TR[0]: Sayfa bulunamadı.

en: Page: |
tr_TR[0]: Sayfa:

en: Partial Protection |
tr_TR[0]: Kısmi Koruma

en: Password: |
tr_TR[0]: Parola:

en: Path |
tr_TR[0]: Yol

en: Path (URL) |
tr_TR[0]: Yol (URL)

en: Path already exists. |
tr_TR[0]: Yol zaten mevcut.

en: Path created successfully. |
tr_TR[0]: Yol başarıyla oluşturuldu.

en: Path deleted successfully. |
tr_TR[0]: Yol başarıyla silindi.

en: Path not found. |
tr_TR[0]: Yol bulunamadı.

en: Path rule priority (1-100) |
tr_TR[0]: Yol kuralı önceliği (1-100)

en: Path substring or pattern to match |
tr_TR[0]: Eşleştirilecek yol alt dizesi veya deseni

en: Path toggled successfully. |
tr_TR[0]: Yol başarıyla değiştirildi.

en: Path updated successfully. |
tr_TR[0]: Yol başarıyla güncellendi.

en: Paths |
tr_TR[0]: Yollar

en: Paths file generated successfully. |
tr_TR[0]: Yollar dosyası başarıyla oluşturuldu.

en: Paths: |
tr_TR[0]: Yollar:

en: Payment Gateways |
tr_TR[0]: Ödeme Ağ Geçitleri

en: Payment gateways (Stripe, PayPal, LiqPay, Fondy), analytics (Google Analytics, Facebook Pixel), and other external services require their domains here. |
tr_TR[0]: Ödeme ağ geçitleri (Stripe, PayPal, LiqPay, Fondy), analiz (Google Analytics, Facebook Pixel) ve diğer harici hizmetler kendi alan adlarını burada gerektirir.

[ctx: device type label]
en: PC |
tr_TR[0]: Bilgisayar

en: Pending |
tr_TR[0]: Beklemede

en: Perfect for testing |
tr_TR[0]: Test için mükemmel

en: Perfect! |
tr_TR[0]: Mükemmel!

en: Performance |
tr_TR[0]: Performans

en: Performance may decrease temporarily until the cache rebuilds. |
tr_TR[0]: Önbellek yeniden oluşturulana kadar performans geçici olarak düşebilir.

en: Performance Optimization |
tr_TR[0]: Performans Optimizasyonu

en: Performance optimization |
tr_TR[0]: Performans optimizasyonu

en: Performance, maintenance, and service parameters |
tr_TR[0]: Performans, bakım ve hizmet parametreleri

en: Permalink rules have been flushed successfully. |
tr_TR[0]: Kalıcı bağlantı kuralları başarıyla temizlendi.

en: Permanent |
tr_TR[0]: Kalıcı

en: Permanently Ban |
tr_TR[0]: Kalıcı Olarak Yasakla

en: Permit CAPTCHA verification for visitors without Accept-Language header (privacy tools, Tor safest mode). Falls back to site default locale. Keep disabled unless you serve privacy-focused users. |
tr_TR[0]: Accept-Language başlığı olmayan ziyaretçiler için CAPTCHA doğrulamasına izin ver (gizlilik araçları, Tor en güvenli mod). Site varsayılan yerel ayarına geri döner. Gizlilik odaklı kullanıcılara hizmet vermediğiniz sürece devre dışı bırakın.

en: Persistent connections |
tr_TR[0]: Kalıcı bağlantılar

[ctx: device type label]
en: Phone |
tr_TR[0]: Telefon

en: PHP extension not installed |
tr_TR[0]: PHP eklentisi yüklü değil

en: PHP vars: |
tr_TR[0]: PHP değişkenleri:

en: PHP versions |
tr_TR[0]: PHP sürümleri

en: PHP zip extension is required for backups. |
tr_TR[0]: Yedeklemeler için PHP zip eklentisi gereklidir.

en: PHP zip extension is required for imports. |
tr_TR[0]: İçe aktarmalar için PHP zip eklentisi gereklidir.

en: PHP: v |
tr_TR[0]: PHP: sürüm

en: Pick the correct color. Simple logic, hard to automate. |
tr_TR[0]: Doğru rengi seçin. Basit mantık, otomatikleştirilmesi zor.

en: Plans |
tr_TR[0]: Planlar

en: Please Confirm |
tr_TR[0]: Lütfen Onaylayın

en: Please enable JavaScript and reload the page |
tr_TR[0]: Lütfen JavaScript'i etkinleştirin ve sayfayı yeniden yükleyin

en: Please enter a valid 6-digit code. |
tr_TR[0]: Lütfen geçerli bir 6 haneli kod girin.

en: Please scan the QR code using your authentication app (e.g., Google Authenticator, Authy, etc.) and store the backup codes in a safe place. Each backup code can be used only once. |
tr_TR[0]: Lütfen kimlik doğrulama uygulamanızı (ör. Google Authenticator, Authy vb.) kullanarak QR kodunu tarayın ve yedek kodları güvenli bir yerde saklayın. Her yedek kod yalnızca bir kez kullanılabilir.

en: Please select a country. |
tr_TR[0]: Lütfen bir ülke seçin.

en: Please update the plugin first. |
tr_TR[0]: Lütfen önce eklentiyi güncelleyin.

en: Please wait... |
tr_TR[0]: Lütfen bekleyin...

en: Plugin homepage |
tr_TR[0]: Eklenti ana sayfası

en: Plugin slugs to skip. One per line. |
tr_TR[0]: Atlanacak eklenti slug'ları. Satır başına bir tane.

en: Plugins |
tr_TR[0]: Eklentiler

en: Policy Link Label |
tr_TR[0]: Politika Bağlantı Etiketi

en: Policy URL |
tr_TR[0]: Politika URL'si

en: Popular add-ons, new possibilities |
tr_TR[0]: Popüler eklentiler, yeni olanaklar

en: Position |
tr_TR[0]: Konum

en: Premium add-ons - included with BotBlocker PRO |
tr_TR[0]: Premium eklentiler - BotBlocker PRO ile birlikte gelir

en: Premium add-ons access |
tr_TR[0]: Premium eklentilere erişim

en: Premium Addons |
tr_TR[0]: Premium Eklentiler

en: Preparing file scan queue... |
tr_TR[0]: Dosya tarama sırası hazırlanıyor...

en: Preset applied successfully. |
tr_TR[0]: Ön ayar başarıyla uygulandı.

en: Press and hold to confirm. No images or calculations. |
tr_TR[0]: Onaylamak için basılı tutun. Görüntü veya hesaplama yok.

en: Press and hold to verify. No images or math required. |
tr_TR[0]: Doğrulamak için basılı tutun. Görüntü veya matematik gerekmez.

en: Prevent password guessing attacks with temporary IP lockouts after failed login attempts. |
tr_TR[0]: Başarısız giriş denemelerinden sonra geçici IP kilitlemeleriyle şifre tahmin saldırılarını önleyin.

en: Prevent search engines from caching blocked pages. |
tr_TR[0]: Arama motorlarının engellenen sayfaları önbelleğe almasını engelleyin.

en: Prevent search engines from indexing UTM pages to avoid duplicate content. |
tr_TR[0]: Yinelenen içeriği önlemek için arama motorlarının UTM sayfalarını dizine eklemesini engelleyin.

en: Prevents loading of Dashicons for non-admin users. |
tr_TR[0]: Yönetici olmayan kullanıcılar için Dashicons yüklenmesini engeller.

en: Prevents loading of emoji scripts and styles. |
tr_TR[0]: Emoji betiklerinin ve stillerinin yüklenmesini engeller.

en: Prevents self-pingbacks when linking to your own posts. |
tr_TR[0]: Kendi yazılarınıza bağlantı verirken kendine pingback'leri engeller.

en: Primary Block Time (seconds) |
tr_TR[0]: Birincil Engel Süresi (saniye)

en: Priority |
tr_TR[0]: Öncelik

en: Priority (1-100) |
tr_TR[0]: Öncelik (1-100)

en: Priority Support |
tr_TR[0]: Öncelikli Destek

en: Priority support |
tr_TR[0]: Öncelikli destek

en: Priority support & emergency help (24h) |
tr_TR[0]: Öncelikli destek ve acil yardım (24 saat)

en: Priority support (24h response) |
tr_TR[0]: Öncelikli destek (24 saat yanıt)

en: Priority support SLA |
tr_TR[0]: Öncelikli destek SLA'sı

en: Privacy of customer data |
tr_TR[0]: Müşteri verilerinin gizliliği

en: Privacy Policy |
tr_TR[0]: Gizlilik Politikası

en: Privacy policy |
tr_TR[0]: Gizlilik politikası

en: PRO - cloud, upgrade, pricing, license, premium |
tr_TR[0]: PRO - bulut, yükseltme, fiyatlandırma, lisans, premium

en: PRO Active |
tr_TR[0]: PRO Aktif

en: PRO Active, Security Incomplete |
tr_TR[0]: PRO Aktif, Güvenlik Eksik

en: PRO active: |
tr_TR[0]: PRO aktif:

en: Pro Feature Active: |
tr_TR[0]: Pro Özellik Aktif:

en: Pro Feature Available: |
tr_TR[0]: Pro Özellik Mevcut:

en: PRO Feature: |
tr_TR[0]: PRO Özellik:

en: PRO Features |
tr_TR[0]: PRO Özellikleri

en: PRO is active |
tr_TR[0]: PRO aktif

en: PRO only |
tr_TR[0]: Sadece PRO

en: PRO option |
tr_TR[0]: PRO seçeneği

en: PRO Status |
tr_TR[0]: PRO Durumu

en: PRO Status: Active |
tr_TR[0]: PRO Durumu: Aktif

en: PRO Status: Inactive |
tr_TR[0]: PRO Durumu: Etkin Değil

en: Pro Tip: |
tr_TR[0]: Profesyonel İpucu:

en: PRO users automatically share real-time threat intelligence. When one site on our network is attacked by a new botnet, the IP addresses are flagged and all PRO sites are protected instantly. |
tr_TR[0]: PRO kullanıcıları otomatik olarak gerçek zamanlı tehdit istihbaratı paylaşır. Ağımızdaki bir site yeni bir bot ağı tarafından saldırıya uğradığında, IP adresleri işaretlenir ve tüm PRO siteler anında korunur.

en: PRO vs Free |
tr_TR[0]: PRO vs Ücretsiz

en: Profile applied. |
tr_TR[0]: Profil uygulandı.

en: Progress |
tr_TR[0]: İlerleme

en: Protect |
tr_TR[0]: Koru

en: Protect default login endpoints and use a custom login URL. Choose the behavior for blocked access and keep your admin area safe. |
tr_TR[0]: Varsayılan giriş uç noktalarını koruyun ve özel bir giriş URL'si kullanın. Engellenen erişim için davranışı seçin ve yönetici alanınızı güvende tutun.

en: Protected by <b>BotBlocker</b> plugin |
tr_TR[0]: <b>BotBlocker</b> eklentisi tarafından korunmaktadır

en: Protection active |
tr_TR[0]: Koruma etkin

en: Protection before WP starts |
tr_TR[0]: WP başlamadan önce koruma

en: Protection checklist and server |
tr_TR[0]: Koruma kontrol listesi ve sunucu

en: Protection from bots, scanners and brute-force in  |
tr_TR[0]: Botlar, tarayıcılar ve kaba kuvvet saldırılarına karşı koruma

en: Protection is active |
tr_TR[0]: Koruma etkin

en: Protection is disabled |
tr_TR[0]: Koruma devre dışı

en: Protection level |
tr_TR[0]: Koruma seviyesi

en: Protection Level: |
tr_TR[0]: Koruma Seviyesi:

en: Protection paused |
tr_TR[0]: Koruma duraklatıldı

en: Protection score |
tr_TR[0]: Koruma puanı

en: Protection Score |
tr_TR[0]: Koruma Puanı

en: Protection Settings |
tr_TR[0]: Koruma Ayarları

en: Protection Settings - firewall, blocking, security |
tr_TR[0]: Koruma Ayarları - güvenlik duvarı, engelleme, güvenlik

en: Protection status |
tr_TR[0]: Koruma durumu

en: Protocol Information |
tr_TR[0]: Protokol Bilgisi

en: Protocol Settings |
tr_TR[0]: Protokol Ayarları

en: Provider |
tr_TR[0]: Sağlayıcı

en: Proxies successfully updated for Early BotBlocker Mode |
tr_TR[0]: Erken BotBlocker Modu için proxy'ler başarıyla güncellendi

en: Proxy already exists. |
tr_TR[0]: Proxy zaten mevcut.

en: Proxy created successfully. |
tr_TR[0]: Proxy başarıyla oluşturuldu.

en: Proxy deleted successfully. |
tr_TR[0]: Proxy başarıyla silindi.

en: Proxy file rendered successfully. |
tr_TR[0]: Proxy dosyası başarıyla oluşturuldu.

en: Proxy Header Trust |
tr_TR[0]: Proxy Başlık Güveni

en: Proxy Multiplier |
tr_TR[0]: Proxy Çarpanı

en: Proxy not found. |
tr_TR[0]: Proxy bulunamadı.

en: Proxy Threshold Multiplier |
tr_TR[0]: Proxy Eşik Çarpanı

en: Proxy updated successfully. |
tr_TR[0]: Proxy başarıyla güncellendi.

en: Proxy, VPN, and Tor detection |
tr_TR[0]: Proxy, VPN ve Tor algılama

en: PTR / DNS Anomalies |
tr_TR[0]: PTR / DNS Anomalileri

en: PTR / DNS anomalies |
tr_TR[0]: PTR / DNS anomalileri

en: PTR anomalies |
tr_TR[0]: PTR anomalileri

en: PTR Cache |
tr_TR[0]: PTR Önbelleği

en: PTR cache |
tr_TR[0]: PTR önbelleği

en: PTR cache improves DNS lookup speed. Auto-save admin IPs prevents accidental lockout. |
tr_TR[0]: PTR önbelleği DNS arama hızını artırır. Yönetici IP'lerini otomatik kaydetme kazara kilitlenmeyi önler.

en: PTR Cache Lifetime |
tr_TR[0]: PTR Önbellek Ömrü

en: PTR Options |
tr_TR[0]: PTR Seçenekleri

en: PTR Rule Lifetime |
tr_TR[0]: PTR Kural Ömrü

en: PTR Rule Subnet Mask |
tr_TR[0]: PTR Kural Alt Ağ Maskesi

en: pts |
tr_TR[0]: puan

en: Purple |
tr_TR[0]: Mor

en: Pusher notifications |
tr_TR[0]: Pusher bildirimleri

en: Query string |
tr_TR[0]: Sorgu dizisi

en: Question |
tr_TR[0]: Soru

en: Questions, suggestions, or need help? Contact us through any channel below. |
tr_TR[0]: Sorularınız, önerileriniz veya yardıma mı ihtiyacınız var? Aşağıdaki herhangi bir kanaldan bize ulaşın.

en: Quick access |
tr_TR[0]: Hızlı erişim

en: Quick Guide |
tr_TR[0]: Hızlı Kılavuz

en: Quick IP Rule |
tr_TR[0]: Hızlı IP Kuralı

en: Quick Presets |
tr_TR[0]: Hızlı Ön Ayarlar

en: Quick start |
tr_TR[0]: Hızlı başlangıç

en: Quick Start Guide |
tr_TR[0]: Hızlı Başlangıç Kılavuzu

en: Raccoon |
tr_TR[0]: Rakun

en: Random string that makes cookie values unpredictable. |
tr_TR[0]: Çerez değerlerini tahmin edilemez kılan rastgele dize.

en: Rate Inspector Required |
tr_TR[0]: Hız Denetçisi Gerekli

en: Rate Limiting |
tr_TR[0]: Hız Sınırlama

en: Rate limiting |
tr_TR[0]: hız sınırlama

en: Rate limiting protects against brute force, DDoS, and distributed proxy attacks by dynamically adjusting thresholds based on subnet pressure. |
tr_TR[0]: Hız sınırlama, alt ağ yoğunluğuna göre eşikleri dinamik olarak ayarlayarak kaba kuvvet, DDoS ve dağıtılmış proxy saldırılarına karşı koruma sağlar.

en: Raw event log for forensics and rule tuning. |
tr_TR[0]: Adli analiz ve kural ayarlaması için ham olay günlüğü.

en: Re-checks BotBlocker PRO status and updates connection details. |
tr_TR[0]: BotBlocker PRO durumunu yeniden kontrol eder ve bağlantı ayrıntılarını günceller.

en: Re-enable BotBlocker |
tr_TR[0]: BotBlocker'ı Yeniden Etkinleştir

en: Re-enable BotBlocker protection. |
tr_TR[0]: BotBlocker korumasını yeniden etkinleştir.

en: Read full comparison |
tr_TR[0]: Tam karşılaştırmayı oku

en: Read More |
tr_TR[0]: Daha Fazla Oku

en: Read more |
tr_TR[0]: daha fazla oku

en: Real visitors unaffected |
tr_TR[0]: Gerçek ziyaretçiler etkilenmez

en: Real-time cloud threat checks (bots, bad ASN, dynamic proxies) |
tr_TR[0]: Gerçek zamanlı bulut tehdit kontrolleri (botlar, kötü ASN, dinamik proxy'ler)

en: Real-time threat monitoring |
tr_TR[0]: Gerçek zamanlı tehdit izleme

en: Real-time visitor geo statistics. View period: |
tr_TR[0]: Gerçek zamanlı ziyaretçi coğrafi istatistikleri. Görüntüleme dönemi:

en: Real-time visitor statistics (IP, PTR, ASN, geo, device, OS, etc.) |
tr_TR[0]: Gerçek zamanlı ziyaretçi istatistikleri (IP, PTR, ASN, coğrafi, cihaz, işletim sistemi, vb.)

en: Real-time visitor statistics (IP, PTR, ASN, GEO, OS) |
tr_TR[0]: Gerçek zamanlı ziyaretçi istatistikleri (IP, PTR, ASN, coğrafi, işletim sistemi)

en: Real-time visitor statistics. View period: |
tr_TR[0]: Gerçek zamanlı ziyaretçi istatistikleri. Görüntüleme dönemi:

en: Reason or context (e.g. temporary block) |
tr_TR[0]: Sebep veya bağlam (örn. geçici engelleme)

en: reCaptcha enabled |
tr_TR[0]: reCaptcha etkin

en: reCaptcha not configured - Google domains not included in CSP. |
tr_TR[0]: reCaptcha yapılandırılmamış - CSP'ye Google alan adları dahil edilmemiş.

en: reCaptcha Threshold Level |
tr_TR[0]: reCaptcha Eşik Seviyesi

en: reCaptcha v2 - "I am not a robot" |
tr_TR[0]: reCaptcha v2 - "Bir robot değilim"

en: reCaptcha v2 keys are not configured. |
tr_TR[0]: reCaptcha v2 anahtarları yapılandırılmamış.

en: reCaptcha v2 Secret Key |
tr_TR[0]: reCaptcha v2 Gizli Anahtarı

en: reCaptcha v2 Secret Key: |
tr_TR[0]: reCaptcha v2 Gizli Anahtarı:

en: reCaptcha v2 Site Key |
tr_TR[0]: reCaptcha v2 Site Anahtarı

en: reCaptcha v2 Site Key: |
tr_TR[0]: reCaptcha v2 Site Anahtarı:

en: reCaptcha v3 enabled |
tr_TR[0]: reCaptcha v3 etkin

en: reCaptcha v3 Secret Key |
tr_TR[0]: reCaptcha v3 Gizli Anahtarı

en: reCaptcha v3 Secret Key: |
tr_TR[0]: reCaptcha v3 Gizli Anahtarı:

en: reCaptcha v3 Site Key |
tr_TR[0]: reCaptcha v3 Site Anahtarı

en: reCaptcha v3 Site Key: |
tr_TR[0]: reCaptcha v3 Site Anahtarı:

en: reCaptcha, Redis, Memcached integrations |
tr_TR[0]: reCaptcha, Redis, Memcached entegrasyonları

en: Receive real-time security alerts via Pusher. |
tr_TR[0]: Pusher aracılığıyla gerçek zamanlı güvenlik uyarıları alın.

en: Receive security alerts via email. |
tr_TR[0]: E-posta yoluyla güvenlik uyarıları alın.

en: Receive security alerts via Telegram. |
tr_TR[0]: Telegram aracılığıyla güvenlik uyarıları alın.

en: Recommendations |
tr_TR[0]: Öneriler

en: Recommended |
tr_TR[0]: Önerilen

en: Recommended 2FA Apps |
tr_TR[0]: Önerilen 2FA Uygulamaları

en: Recommended for most sites |
tr_TR[0]: Çoğu site için önerilir

en: Recommended preset |
tr_TR[0]: Önerilen ön ayar

en: Recommended preset in one click (~30 seconds) |
tr_TR[0]: Tek tıklamayla önerilen ön ayar (~30 saniye)

en: Record blocked visitor data for attack pattern analysis and threat intelligence. |
tr_TR[0]: Saldırı deseni analizi ve tehdit istihbaratı için engellenen ziyaretçi verilerini kaydedin.

en: Record Browser Type |
tr_TR[0]: Tarayıcı Türünü Kaydet

en: Record challenge page visits. Helps monitor bot traffic that reaches verification stage. |
tr_TR[0]: Doğrulama sayfası ziyaretlerini kaydedin. Doğrulama aşamasına ulaşan bot trafiğini izlemeye yardımcı olur.

en: Record Device Type |
tr_TR[0]: Cihaz Türünü Kaydet

en: Record internal errors for debugging and support troubleshooting. |
tr_TR[0]: Hata ayıklama ve destek sorun giderme için dahili hataları kaydedin.

en: Record OS Type |
tr_TR[0]: İşletim Sistemi Türünü Kaydet

en: Record traffic during maintenance windows or when protection is intentionally disabled. |
tr_TR[0]: Bakım pencereleri sırasında veya koruma kasıtlı olarak devre dışı bırakıldığında trafiği kaydedin.

en: Record traffic from whitelisted IPs to verify rule effectiveness. |
tr_TR[0]: Kural etkinliğini doğrulamak için beyaz listeye alınmış IP'lerden gelen trafiği kaydedin.

en: Record visitors detected as likely bots via fingerprinting inconsistencies. |
tr_TR[0]: Parmak izi tutarsızlıkları yoluyla olası bot olarak tespit edilen ziyaretçileri kaydedin.

en: Record visitors sent to Captcha challenges. Useful for analysing bot detection effectiveness. |
tr_TR[0]: Captcha doğrulamasına gönderilen ziyaretçileri kaydedin. Bot tespit etkinliğini analiz etmek için faydalıdır.

en: Record visitors who pass all security checks. Useful for traffic analysis and audit trails. |
tr_TR[0]: Tüm güvenlik kontrollerini geçen ziyaretçileri kaydedin. Trafik analizi ve denetim izleri için faydalıdır.

en: Record WordPress events such as logins, password resets, and blocked access attempts. |
tr_TR[0]: Girişler, parola sıfırlamaları ve engellenen erişim girişimleri gibi WordPress olaylarını kaydedin.

en: Red |
tr_TR[0]: Kırmızı

en: Redact Secrets in Snippets |
tr_TR[0]: Parçacıklardaki Sırları Gizle

en: Redact secrets in snippets |
tr_TR[0]: Parçacıklardaki sırları gizle

en: Redirect |
tr_TR[0]: Yönlendir

en: Redirect URL |
tr_TR[0]: Yönlendirme URL'si

en: Redis Authentication Password |
tr_TR[0]: Redis Kimlik Doğrulama Parolası

en: Redis Cache Integration |
tr_TR[0]: Redis Önbellek Entegrasyonu

en: Redis Database Index |
tr_TR[0]: Redis Veritabanı Dizini

en: Redis is faster for high-traffic sites. Memcached fits distributed setups. This can be changed later in Settings. |
tr_TR[0]: Redis yüksek trafikli siteler için daha hızlıdır. Memcached dağıtılmış kurulumlara uygundur. Bu daha sonra Ayarlar'da değiştirilebilir.

en: Redis is faster for high-traffic sites. Memcached suits distributed systems. You can change this later in Tools. |
tr_TR[0]: Redis yüksek trafikli siteler için daha hızlıdır. Memcached dağıtılmış sistemlere uygundur. Bunu daha sonra Araçlar'da değiştirebilirsiniz.

en: Redis Key Prefix |
tr_TR[0]: Redis Anahtar Öneki

en: Redis PHP extension not installed on this server |
tr_TR[0]: Redis PHP eklentisi bu sunucuda yüklü değil

en: Redis provides in-memory caching for security counters, visitor statistics, and threat detection data. |
tr_TR[0]: Redis, güvenlik sayaçları, ziyaretçi istatistikleri ve tehdit algılama verileri için bellek içi önbellekleme sağlar.

en: Redis Server Host |
tr_TR[0]: Redis Sunucu Ana Bilgisayarı

en: Redis Server Port |
tr_TR[0]: Redis Sunucu Bağlantı Noktası

en: Reduce server load - junk is blocked before WP loads |
tr_TR[0]: Sunucu yükünü azaltın - WP yüklenmeden önce gereksizler engellenir

en: Reduce unwanted traffic, prevent automated attacks, and restrict access to real visitors only. |
tr_TR[0]: İstenmeyen trafiği azaltın, otomatik saldırıları önleyin ve erişimi yalnızca gerçek ziyaretçilere kısıtlayın.

en: Referer |
tr_TR[0]: Yönlendiren

en: Referer: |
tr_TR[0]: Yönlendiren:

en: Refresh PRO status |
tr_TR[0]: PRO durumunu yenile

en: Refresh status |
tr_TR[0]: Durumu yenile

en: Refund |
tr_TR[0]: Geri Ödeme

en: Refund policy |
tr_TR[0]: Geri ödeme politikası

en: Regular hits will be removed from the database. |
tr_TR[0]: Normal isabetler veritabanından kaldırılacak.

en: Regular Plugin |
tr_TR[0]: Normal Eklenti

en: Regular plugin |
tr_TR[0]: Normal eklenti

en: Regular Report Frequency |
tr_TR[0]: Normal Rapor Sıklığı

en: Reinstall Database |
tr_TR[0]: Veritabanını Yeniden Yükle

en: Reinstall database - reset, fresh start, rebuild tables |
tr_TR[0]: Veritabanını yeniden yükle - sıfırla, temiz başlangıç, tabloları yeniden oluştur

en: Reload |
tr_TR[0]: Yenile

en: Reloading... |
tr_TR[0]: Yenileniyor...

en: Remaining days |
tr_TR[0]: Kalan gün

en: Remaining Requests |
tr_TR[0]: Kalan İstekler

en: Remember repeat offenders. This tracks the reputation history of suspicious IPs and subnets over several days, making future blocks trigger much faster for repeat offenders. (Default: Enabled) |
tr_TR[0]: Tekrarlayan ihlalcileri hatırla. Şüpheli IP ve alt ağların itibar geçmişini birkaç gün boyunca izler, böylece tekrarlayan ihlalciler için gelecekteki engellemeler çok daha hızlı tetiklenir. (Varsayılan: Etkin)

en: Remember repeat offenders. Tracks reputation history of suspicious IPs and subnets over several days. (Default: Enabled) |
tr_TR[0]: Tekrarlayan ihlalcileri hatırla. Şüpheli IP ve alt ağların itibar geçmişini birkaç gün boyunca izler. (Varsayılan: Etkin)

en: Remove all ASN rules |
tr_TR[0]: Tüm ASN kurallarını kaldır

en: Remove all paths |
tr_TR[0]: Tüm yolları kaldır

en: Remove all proxies |
tr_TR[0]: Tüm proxy'leri kaldır

en: Remove all rules |
tr_TR[0]: Tüm kuralları kaldır

en: Remove all white bots |
tr_TR[0]: Tüm beyaz botları kaldır

en: Remove Comment URLs |
tr_TR[0]: Yorum URL'lerini Kaldır

en: Remove country |
tr_TR[0]: Ülkeyi kaldır

en: Remove Global Styles |
tr_TR[0]: Genel Stilleri Kaldır

en: Remove jQuery Migrate |
tr_TR[0]: jQuery Migrate'i Kaldır

en: Remove RSD Link |
tr_TR[0]: RSD Bağlantısını Kaldır

en: Remove RSS Feed Links |
tr_TR[0]: RSS Besleme Bağlantılarını Kaldır

en: Remove Shortlink |
tr_TR[0]: Kısa Bağlantıyı Kaldır

en: Removes jQuery Migrate. May break older plugins that use deprecated jQuery functions. |
tr_TR[0]: jQuery Migrate'i kaldırır. Eski jQuery işlevlerini kullanan eski eklentileri bozabilir.

en: Removes RSS feed links from the header. |
tr_TR[0]: Başlıktan RSS besleme bağlantılarını kaldırır.

en: Removes the Really Simple Discovery link from the header. |
tr_TR[0]: Başlıktan Really Simple Discovery bağlantısını kaldırır.

en: Removes the shortlink URL from the header. |
tr_TR[0]: Başlıktan kısa bağlantı URL'sini kaldırır.

en: Removes the website URL field from the comment form. |
tr_TR[0]: Yorum formundan web sitesi URL alanını kaldırır.

en: Removes the WordPress version meta tag from the page source. |
tr_TR[0]: Sayfa kaynağından WordPress sürüm meta etiketini kaldırır.

en: Removes wp-global-styles inline CSS from the frontend. |
tr_TR[0]: Ön yüzden wp-global-styles satır içi CSS'yi kaldırır.

en: Repair and Optimize Database |
tr_TR[0]: Veritabanını Onar ve Optimize Et

en: Repair and optimize DB - fix tables, cleanup, speed up |
tr_TR[0]: Veritabanını onar ve optimize et - tabloları düzelt, temizle, hızlandır

en: Repeat Block Time (seconds) |
tr_TR[0]: Tekrarlama Engelleme Süresi (saniye)

en: Repeat Block Time (seconds): |
tr_TR[0]: Tekrarlama Engelleme Süresi (saniye):

en: Repeated violations result in progressively longer bans. X-Robots-Tag directives prevent SEO penalties on blocked pages. |
tr_TR[0]: Tekrarlanan ihlaller giderek daha uzun yasaklamalarla sonuçlanır. X-Robots-Tag yönergeleri engellenen sayfalarda SEO cezalarını önler.

en: replaces insecure content links with secure ones |
tr_TR[0]: güvensiz içerik bağlantılarını güvenli olanlarla değiştirir

en: Replaces IP/host/UA-bound cookie hash with a session token. Eliminates Captcha loops for VPN/proxy users. Disable only if experiencing issues. |
tr_TR[0]: IP/ana bilgisayar/kullanıcı aracısına bağlı çerez karmasını bir oturum belirteciyle değiştirir. VPN/proxy kullanıcıları için Captcha döngülerini ortadan kaldırır. Yalnızca sorun yaşıyorsanız devre dışı bırakın.

en: Report dashboard |
tr_TR[0]: Rapor panosu

en: Report extra (added) files in plugins/themes |
tr_TR[0]: Eklentilerde/temalarda fazladan (eklenen) dosyaları raporla

en: Report Extra Files in Plugins/Themes |
tr_TR[0]: Eklentilerde/Temalarda Fazladan Dosyaları Raporla

en: Report list |
tr_TR[0]: Rapor listesi

en: Report Period |
tr_TR[0]: Rapor Dönemi

en: Report Period: |
tr_TR[0]: Rapor Dönemi:

en: Reports |
tr_TR[0]: Raporlar

en: Reports - log, analytics, history, visitor stats |
tr_TR[0]: Raporlar - günlük, analitik, geçmiş, ziyaretçi istatistikleri

en: Reports and Statistics |
tr_TR[0]: Raporlar ve İstatistikler

en: Reports dashboard |
tr_TR[0]: Rapor panosu

en: Reports Dashboard |
tr_TR[0]: Rapor Panosu

en: Reputation Layer |
tr_TR[0]: İtibar Katmanı

en: Request failed. Please try again. |
tr_TR[0]: İstek başarısız oldu. Lütfen tekrar deneyin.

en: Request Handling Chain |
tr_TR[0]: İstek İşleme Zinciri

en: Request processing chain |
tr_TR[0]: İstek işleme zinciri

en: Requests allowed per verified visitor before re-verification. |
tr_TR[0]: Yeniden doğrulamadan önce doğrulanmış ziyaretçi başına izin verilen istek sayısı.

en: Requests blocked |
tr_TR[0]: Engellenen istekler

en: Requests from server IP |
tr_TR[0]: Sunucu IP'sinden gelen istekler

en: requests remaining |
tr_TR[0]: kalan istek

en: Required files missing. Regenerated. |
tr_TR[0]: Gerekli dosyalar eksik. Yeniden oluşturuldu.

en: Required for scheduled tasks and backups |
tr_TR[0]: Zamanlanmış görevler ve yedeklemeler için gerekli

en: Required: |
tr_TR[0]: Gerekli:

en: Requires a newer BotBlocker version |
tr_TR[0]: Daha yeni bir BotBlocker sürümü gerektirir

en: Requires a web server module (nginx, HAProxy, LiteSpeed) or Cloudflare (Business+) to pass the fingerprint via HTTP header. |
tr_TR[0]: Parmak izini HTTP başlığı aracılığıyla geçirmek için bir web sunucu modülü (nginx, HAProxy, LiteSpeed) veya Cloudflare (Business+) gerektirir.

en: Requires active BotBlocker PRO |
tr_TR[0]: Etkin BotBlocker PRO gerektirir

en: Requires BotBlocker >= %s |
tr_TR[0]: BotBlocker >= %s gerektirir

en: Requires BotBlocker PRO and the Early Init add-on. |
tr_TR[0]: BotBlocker PRO ve Early Init eklentisi gerektirir.

en: Requires PRO |
tr_TR[0]: PRO gerektirir

en: Requires PRO license |
tr_TR[0]: PRO lisansı gerektirir

en: Requires the Early Init add-on to be enabled. |
tr_TR[0]: Early Init eklentisinin etkinleştirilmesi gerekiyor.

en: Requires the PHP zip extension, which is not available on this server. |
tr_TR[0]: Bu sunucuda mevcut olmayan PHP zip eklentisi gerektirir.

en: Reset |
tr_TR[0]: Sıfırla

en: Reset 2FA |
tr_TR[0]: 2FA Sıfırla

en: Reset 2FA for user |
tr_TR[0]: Kullanıcı için 2FA sıfırla

en: Reset all BotBlocker tables to default settings |
tr_TR[0]: Tüm BotBlocker tablolarını varsayılan ayarlara sıfırla

en: Reset and Re-run Wizard |
tr_TR[0]: Sıfırla ve Sihirbazı Yeniden Çalıştır

en: Reset and Restart Wizard |
tr_TR[0]: Sıfırla ve Sihirbazı Yeniden Başlat

en: Reset Authentication Cookies |
tr_TR[0]: Kimlik Doğrulama Çerezlerini Sıfırla

en: Reset cookies |
tr_TR[0]: Çerezleri sıfırla

en: Reset failed |
tr_TR[0]: Sıfırlama başarısız

en: Reset Rewrite Rules |
tr_TR[0]: Yeniden Yazma Kurallarını Sıfırla

en: Reset the rules |
tr_TR[0]: Kuralları sıfırla

en: Reset URL rewrite rules |
tr_TR[0]: URL yeniden yazma kurallarını sıfırla

en: Reset URL Rewrite Rules |
tr_TR[0]: URL Yeniden Yazma Kurallarını Sıfırla

en: Resets all visitor cookies - visitors must re-verify |
tr_TR[0]: Tüm ziyaretçi çerezlerini sıfırlar - ziyaretçiler tekrar doğrulamalıdır

en: Resets the internal WordPress cache and external caching systems (Redis, Memcached) |
tr_TR[0]: Dahili WordPress önbelleğini ve harici önbellek sistemlerini (Redis, Memcached) sıfırlar

en: Resets the internal WordPress cache. |
tr_TR[0]: Dahili WordPress önbelleğini sıfırlar.

en: Resetting... |
tr_TR[0]: Sıfırlanıyor...

en: Restore |
tr_TR[0]: Geri Yükle

en: Restrict proxy servers, data centers, VPNs, and legacy protocols to reduce automated threats. |
tr_TR[0]: Otomatik tehditleri azaltmak için proxy sunucularını, veri merkezlerini, VPN'leri ve eski protokolleri kısıtla.

en: Retrieves your BotBlocker PRO key from the cloud. |
tr_TR[0]: BotBlocker PRO anahtarınızı buluttan alır.

en: Retrying... |
tr_TR[0]: Yeniden deneniyor...

en: Reverse DNS (PTR) |
tr_TR[0]: Ters DNS (PTR)

en: Review security score |
tr_TR[0]: Güvenlik puanını incele

en: Rewrite rules successfully flushed! |
tr_TR[0]: Yeniden yazma kuralları başarıyla temizlendi!

en: Roles with 2FA |
tr_TR[0]: 2FA olan roller

en: Router File |
tr_TR[0]: Yönlendirici Dosyası

en: RSS feeds are disabled. Visit the |
tr_TR[0]: RSS beslemeleri devre dışı. Ziyaret edin

en: RU-Gov list update already queued. |
tr_TR[0]: RU-Gov liste güncellemesi zaten kuyruğa alındı.

en: RU-Gov list update scheduled. |
tr_TR[0]: RU-Gov listesi güncellemesi planlandı.

en: RU-Gov list: not yet downloaded. |
tr_TR[0]: RU-Gov listesi: henüz indirilmedi.

en: RU-Gov sync not available. |
tr_TR[0]: RU-Gov senkronizasyonu kullanılamıyor.

en: RU-Gov: %1$s ranges | updated %2$s ago |
tr_TR[0]: RU-Gov: %1$s aralık | %2$s önce güncellendi

en: RUGOV Freshness Check |
tr_TR[0]: RUGOV Güncellik Kontrolü

en: RUGOV Update |
tr_TR[0]: RUGOV Güncellemesi

en: Rule |
tr_TR[0]: Kural

en: Rule action |
tr_TR[0]: Kural eylemi

en: Rule already exists. |
tr_TR[0]: Kural zaten mevcut.

en: Rule created successfully. |
tr_TR[0]: Kural başarıyla oluşturuldu.

en: Rule data |
tr_TR[0]: Kural verisi

en: Rule deleted successfully. |
tr_TR[0]: Kural başarıyla silindi.

en: Rule expiration date and time |
tr_TR[0]: Kural son kullanma tarihi ve saati

en: Rule lifetime |
tr_TR[0]: Kural ömrü

en: Rule not found. |
tr_TR[0]: Kural bulunamadı.

en: Rule priority (1-100) |
tr_TR[0]: Kural önceliği (1-100)

en: Rule toggled successfully. |
tr_TR[0]: Kural başarıyla değiştirildi.

en: Rule updated successfully. |
tr_TR[0]: Kural başarıyla güncellendi.

en: Rules |
tr_TR[0]: Kurallar

en: Rules & IPs |
tr_TR[0]: Kurallar ve IP'ler

en: Rules - lists, blacklist, whitelist, IP, GEO |
tr_TR[0]: Kurallar - listeler, kara liste, beyaz liste, IP, Coğrafi

en: Rules and IP lists |
tr_TR[0]: Kurallar ve IP listeleri

en: Rules and IP Lists |
tr_TR[0]: Kurallar ve IP Listeleri

en: Rules and IP lists statistics |
tr_TR[0]: Kurallar ve IP listeleri istatistikleri

en: Rules file generated successfully. |
tr_TR[0]: Kurallar dosyası başarıyla oluşturuldu.

en: Rules will be regenerated automatically. |
tr_TR[0]: Kurallar otomatik olarak yeniden oluşturulacak.

en: Run all recurring tasks immediately |
tr_TR[0]: Tüm yinelenen görevleri hemen çalıştır

en: Run malware scan - virus, infected files |
tr_TR[0]: Kötü amaçlı yazılım taraması çalıştır - virüs, enfekte dosyalar

en: Run only overdue tasks |
tr_TR[0]: Yalnızca gecikmiş görevleri çalıştır

en: Run setup wizard - guide, onboarding, first steps |
tr_TR[0]: Kurulum sihirbazını çalıştır - rehber, alıştırma, ilk adımlar

en: Run Setup Wizard Again |
tr_TR[0]: Kurulum Sihirbazını Tekrar Çalıştır

en: Run the wizard to configure protection |
tr_TR[0]: Korumayı yapılandırmak için sihirbazı çalıştırın

en: Run this task now |
tr_TR[0]: Bu görevi şimdi çalıştır

en: Run truth source scan - file integrity |
tr_TR[0]: Doğruluk kaynağı taraması çalıştır - dosya bütünlüğü

en: Running compatibility tests for your site |
tr_TR[0]: Siteniz için uyumluluk testleri çalıştırılıyor

en: Russian |
tr_TR[0]: Rusça

en: Safe defaults |
tr_TR[0]: Güvenli varsayılanlar

en: Safe defaults: compatible with WooCommerce, Elementor, caches |
tr_TR[0]: Güvenli varsayılanlar: WooCommerce, Elementor, önbelleklerle uyumlu

en: Safe defaults: works with WooCommerce, Elementor and most caches |
tr_TR[0]: Güvenli varsayılanlar: WooCommerce, Elementor ve çoğu önbellekle çalışır

en: Safe for production use. |
tr_TR[0]: Üretim kullanımı için güvenli.

en: Salt |
tr_TR[0]: Tuz

en: Salt file created successfully. |
tr_TR[0]: Salt dosyası başarıyla oluşturuldu.

en: Salt successfully created! |
tr_TR[0]: Salt başarıyla oluşturuldu!

en: SameSite cookies |
tr_TR[0]: SameSite çerezleri

en: SameSite policy controls cross-site cookie behavior to protect against CSRF attacks. |
tr_TR[0]: SameSite politikası, CSRF saldırılarına karşı korumak için siteler arası çerez davranışını kontrol eder.

en: Sample file not found. |
tr_TR[0]: Örnek dosya bulunamadı.

en: Save |
tr_TR[0]: Kaydet

en: Save admin IPs |
tr_TR[0]: Yönetici IP'lerini kaydet

en: Save ASN rules to PHP file |
tr_TR[0]: ASN kurallarını PHP dosyasına kaydet

en: Save Backup Codes |
tr_TR[0]: Yedek Kodları Kaydet

en: Save IPv4 rules to PHP file |
tr_TR[0]: IPv4 kurallarını PHP dosyasına kaydet

en: Save IPv6 rules to PHP file |
tr_TR[0]: IPv6 kurallarını PHP dosyasına kaydet

en: Save list |
tr_TR[0]: Listeyi kaydet

en: Save LLM rules to PHP file |
tr_TR[0]: LLM kurallarını PHP dosyasına kaydet

en: Save the file |
tr_TR[0]: Dosyayı kaydet

en: Save the file. |
tr_TR[0]: Dosyayı kaydet.

en: Save these codes in a safe place. Each code can be used only once. |
tr_TR[0]: Bu kodları güvenli bir yerde saklayın. Her kod yalnızca bir kez kullanılabilir.

en: Save white bot rules to PHP file |
tr_TR[0]: Beyaz bot kurallarını PHP dosyasına kaydet

en: Saving... |
tr_TR[0]: Kaydediliyor...

en: Scan active and inactive themes for malicious code. |
tr_TR[0]: Etkin ve etkin olmayan temaları kötü amaçlı kod için tara.

en: Scan cancelled. |
tr_TR[0]: Tarama iptal edildi.

en: Scan completed. Refreshing results... |
tr_TR[0]: Tarama tamamlandı. Sonuçlar yenileniyor...

en: Scan currently in progress. Results will appear here when complete. |
tr_TR[0]: Tarama şu anda devam ediyor. Tamamlandığında sonuçlar burada görünecek.

en: Scan Database |
tr_TR[0]: Veritabanını Tara

en: Scan in progress |
tr_TR[0]: Tarama devam ediyor

en: Scan in progress... |
tr_TR[0]: Tarama devam ediyor...

en: Scan installed plugins for malicious code. |
tr_TR[0]: Yüklü eklentileri kötü amaçlı kod için tara.

en: Scan limit reached. |
tr_TR[0]: Tarama sınırına ulaşıldı.

en: Scan Plugins |
tr_TR[0]: Eklentileri Tara

en: Scan plugins |
tr_TR[0]: Eklentileri tara

en: Scan posts, pages, options, users, and cron hooks |
tr_TR[0]: Yazıları, sayfaları, seçenekleri, kullanıcıları ve cron kancalarını tara

en: Scan QR Code |
tr_TR[0]: QR Kodunu Tara

en: Scan results cleared. |
tr_TR[0]: Tarama sonuçları temizlendi.

en: Scan Scope |
tr_TR[0]: Tarama Kapsamı

en: Scan started. |
tr_TR[0]: Tarama başlatıldı.

en: Scan the entire wp-content directory instead of just the selected subdirectories. |
tr_TR[0]: Yalnızca seçilen alt dizinler yerine tüm wp-content dizinini tara.

en: Scan the QR code |
tr_TR[0]: QR kodunu tara

en: Scan the URL referrer for specific GET parameters to detect unwanted or suspicious traffic sources. |
tr_TR[0]: İstenmeyen veya şüpheli trafik kaynaklarını algılamak için URL yönlendiricisini belirli GET parametreleri için tara.

en: Scan the WordPress database for malicious content in posts, pages, options, users, and cron jobs. |
tr_TR[0]: WordPress veritabanını yazılar, sayfalar, seçenekler, kullanıcılar ve cron işlerindeki kötü amaçlı içerik için tara.

en: Scan the wp-content/uploads directory for malicious files. |
tr_TR[0]: Kötü amaçlı dosyalar için wp-content/uploads dizinini tara.

en: Scan Themes |
tr_TR[0]: Temaları Tara

en: Scan themes |
tr_TR[0]: Temaları tara

en: Scan Uploads |
tr_TR[0]: Yüklemeleri Tara

en: Scan uploads |
tr_TR[0]: Yüklemeleri tara

en: Scan Whole wp-content |
tr_TR[0]: Tüm wp-content'i Tara

en: Scan whole wp-content instead of selected folders |
tr_TR[0]: Seçili klasörler yerine tüm wp-content'i tara

en: Scan with authenticator app |
tr_TR[0]: Kimlik doğrulayıcı uygulama ile tara

en: Scan WordPress Core |
tr_TR[0]: WordPress Çekirdeğini Tara

en: Scan WordPress core |
tr_TR[0]: WordPress çekirdeğini tara

en: Scan WordPress core via integrity hash check |
tr_TR[0]: WordPress çekirdeğini bütünlük karması kontrolü ile tara

en: Scanned: |
tr_TR[0]: Tarandı:

en: Scanning database |
tr_TR[0]: Veritabanı taranıyor

en: Scanning files for malware |
tr_TR[0]: Dosyalar kötü amaçlı yazılım için taranıyor

en: Scans WordPress files and database content for dangerous execution, obfuscation, encoded payloads, injected scripts, and known webshell markers. Findings are indicators for review. Do not delete files before checking backups and confirming the payload. |
tr_TR[0]: WordPress dosyalarını ve veritabanı içeriğini tehlikeli yürütme, gizleme, kodlanmış yükler, eklenmiş betikler ve bilinen web kabuğu işaretçileri için tarar. Bulgular inceleme için göstergelerdir. Yedekleri kontrol edip yükü doğrulamadan dosyaları silmeyin.

en: Schedule |
tr_TR[0]: Zamanla

en: Schedule an immediate background download of the latest ASN (autonomous system) database from BotBlocker servers. |
tr_TR[0]: BotBlocker sunucularından en son ASN (otonom sistem) veritabanının hemen arka planda indirilmesini zamanla.

en: Schedule an immediate background download of the latest RU-Gov CIDR list from C24Be/AS_Network_List (VK excluded). |
tr_TR[0]: C24Be/AS_Network_List'ten en son RU-Gov CIDR listesinin hemen arka planda indirilmesini zamanla (VK hariç).

en: Scheduled Content Cleanup |
tr_TR[0]: Zamanlanmış İçerik Temizliği

en: Scheduled Cron Jobs |
tr_TR[0]: Zamanlanmış Cron İşleri

en: Scheduled Scan |
tr_TR[0]: Zamanlanmış Tarama

en: Scheduled Tasks |
tr_TR[0]: Zamanlanmış Görevler

en: Script Name |
tr_TR[0]: Betik Adı

en: Search |
tr_TR[0]: Ara

en: Search bots |
tr_TR[0]: Botları ara

en: Search by data, comment… |
tr_TR[0]: Veri, yorum ile ara…

en: Search cron jobs… |
tr_TR[0]: Cron işlerini ara…

en: Search engine verification, SEO protection from fake crawlers |
tr_TR[0]: Arama motoru doğrulaması, sahte tarayıcılardan SEO koruması

en: Search engine visits |
tr_TR[0]: Arama motoru ziyaretleri

en: Search Engines |
tr_TR[0]: Arama Motorları

en: Search engines file generated successfully. |
tr_TR[0]: Arama motorları dosyası başarıyla oluşturuldu.

en: Search settings and actions |
tr_TR[0]: Arama ayarları ve eylemler

en: sec |
tr_TR[0]: sn

en: Secondary Block Time (seconds) |
tr_TR[0]: İkincil Engelleme Süresi (saniye)

en: Secondary time ban enabled |
tr_TR[0]: İkincil zaman yasağı etkin

en: Seconds remaining until unlock: |
tr_TR[0]: Kilidin açılmasına kalan saniye:

en: Seconds until unlock: |
tr_TR[0]: Kilidin açılmasına kadar geçen saniye:

en: Secret key not set. |
tr_TR[0]: Gizli anahtar ayarlanmadı.

en: Secret link to disable the current BotBlocker check |
tr_TR[0]: Geçerli BotBlocker denetimini devre dışı bırakmak için gizli bağlantı

en: Secret link to fully disable BotBlocker |
tr_TR[0]: BotBlocker'ı tamamen devre dışı bırakmak için gizli bağlantı

en: Secret link to re-enable BotBlocker |
tr_TR[0]: BotBlocker'ı yeniden etkinleştirmek için gizli bağlantı

en: Secret links |
tr_TR[0]: Gizli bağlantılar

en: Sections |
tr_TR[0]: Bölümler

en: Secure |
tr_TR[0]: Güvenli

en: Security action links |
tr_TR[0]: Güvenlik eylem bağlantıları

en: Security and performance tools for your WordPress site: block unwanted traffic, filter suspicious requests, and optimize resource usage. |
tr_TR[0]: WordPress siteniz için güvenlik ve performans araçları: istenmeyen trafiği engelleyin, şüpheli istekleri filtreleyin ve kaynak kullanımını optimize edin.

en: Security and Privacy |
tr_TR[0]: Güvenlik ve Gizlilik

en: Security blog |
tr_TR[0]: Güvenlik blogu

en: Security check failed. |
tr_TR[0]: Güvenlik kontrolü başarısız oldu.

en: Security Check Mode |
tr_TR[0]: Güvenlik Kontrol Modu

en: Security error. Refresh the page and try again. |
tr_TR[0]: Güvenlik hatası. Sayfayı yenileyin ve tekrar deneyin.

en: Security Headers |
tr_TR[0]: Güvenlik Başlıkları

en: Security headers - HSTS, CSP, permissions policy |
tr_TR[0]: Güvenlik başlıkları - HSTS, CSP, izin politikası

en: Security headers are disabled because a conflicting plugin was detected. |
tr_TR[0]: Çakışan bir eklenti tespit edildiği için güvenlik başlıkları devre dışı bırakıldı.

en: Security headers management |
tr_TR[0]: Güvenlik başlıkları yönetimi

en: Security headers management (HSTS, CSP, X-Frame, Permissions-Policy) |
tr_TR[0]: Güvenlik başlıkları yönetimi (HSTS, CSP, X-Frame, İzin Politikası)

en: Security Health Status |
tr_TR[0]: Güvenlik Sağlık Durumu

en: Security news and offers |
tr_TR[0]: Güvenlik haberleri ve teklifler

en: Security result |
tr_TR[0]: Güvenlik sonucu

en: Security score |
tr_TR[0]: Güvenlik puanı

en: Security Score: |
tr_TR[0]: Güvenlik Puanı:

en: Security Through Obscurity |
tr_TR[0]: Gizlilik Yoluyla Güvenlik

en: Security Tips |
tr_TR[0]: Güvenlik İpuçları

en: Security Updates & Offers |
tr_TR[0]: Güvenlik Güncellemeleri ve Teklifler

en: Security Updates and Offers |
tr_TR[0]: Güvenlik Güncellemeleri ve Teklifler

en: See plans |
tr_TR[0]: Planları gör

en: See pricing |
tr_TR[0]: Fiyatlandırmayı gör

en: Select a country |
tr_TR[0]: Bir ülke seçin

en: Select Captcha type for visitor verification. |
tr_TR[0]: Ziyaretçi doğrulaması için CAPTCHA türünü seçin.

en: Select country |
tr_TR[0]: Ülke seçin

en: Select how often the scheduled scan should run. |
tr_TR[0]: Planlanan taramanın ne sıklıkta çalışması gerektiğini seçin.

en: Select image theme for Captcha. |
tr_TR[0]: CAPTCHA için görüntü teması seçin.

en: Select Language |
tr_TR[0]: Dil Seçin

en: Select matching images. Best balance of protection and UX. |
tr_TR[0]: Eşleşen görüntüleri seçin. Koruma ve kullanıcı deneyimi arasında en iyi denge.

en: Select matching images. Best balance of security and UX. |
tr_TR[0]: Eşleşen görüntüleri seçin. Güvenlik ve kullanıcı deneyimi arasında en iyi denge.

en: Select rule type |
tr_TR[0]: Kural türünü seçin

en: Select the Redis database index (0-15) to use. Default is 0. Different database indexes provide logical isolation between applications sharing the same Redis server. |
tr_TR[0]: Kullanılacak Redis veritabanı indeksini (0-15) seçin. Varsayılan 0'dır. Farklı veritabanı indeksleri, aynı Redis sunucusunu paylaşan uygulamalar arasında mantıksal yalıtım sağlar.

en: Select when BotBlocker activates. Earlier = stronger protection. |
tr_TR[0]: BotBlocker'ın ne zaman etkinleşeceğini seçin. Daha erken = daha güçlü koruma.

en: Selected countries |
tr_TR[0]: Seçili ülkeler

en: Selected countries: |
tr_TR[0]: Seçilen ülkeler:

en: Self Connections |
tr_TR[0]: Öz Bağlantılar

en: Send |
tr_TR[0]: Gönder

en: Send email with BotBlocker management links |
tr_TR[0]: BotBlocker yönetim bağlantılarıyla e-posta gönder

en: Send suspicious requests to BotBlocker Cloud for verification. |
tr_TR[0]: Şüpheli istekleri doğrulama için BotBlocker Cloud'a gönder.

en: Send Vary: Cookie Header |
tr_TR[0]: Vary: Cookie Başlığı Gönder

en: Send via email |
tr_TR[0]: E-posta ile gönder

en: Sending failed. Please try again later. |
tr_TR[0]: Gönderme başarısız oldu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Sending... |
tr_TR[0]: Gönderiliyor...

en: Sending… |
tr_TR[0]: Gönderiliyor…

en: SEO bots whitelist management |
tr_TR[0]: SEO botları beyaz liste yönetimi

en: Separate Requests (Legacy) |
tr_TR[0]: Ayrı İstekler (Eski)

en: Server DDoS Protection Support (Experimental) |
tr_TR[0]: Sunucu DDoS Koruması Desteği (Deneysel)

en: Server error while loading saved countries. |
tr_TR[0]: Kayıtlı ülkeler yüklenirken sunucu hatası oluştu.

en: Server error while saving country list. |
tr_TR[0]: Ülke listesi kaydedilirken sunucu hatası oluştu.

en: Server Host: |
tr_TR[0]: Sunucu Ana Bilgisayarı:

en: Server OS |
tr_TR[0]: Sunucu İşletim Sistemi

en: Server Port: |
tr_TR[0]: Sunucu Bağlantı Noktası:

en: Server-side protection setup |
tr_TR[0]: Sunucu tarafı koruma kurulumu

en: Services for cloud |
tr_TR[0]: Bulut için hizmetler

en: Session Token Verification |
tr_TR[0]: Oturum Belirteci Doğrulaması

en: Session token verification enabled |
tr_TR[0]: Oturum belirteci doğrulaması etkinleştirildi

en: Set a custom login endpoint to hide wp-login.php. Use only letters, numbers, hyphens, or underscores. Do not use .php, slashes, or query strings. |
tr_TR[0]: wp-login.php'yi gizlemek için özel bir giriş uç noktası ayarlayın. Yalnızca harf, rakam, kısa çizgi veya alt çizgi kullanın. .php, eğik çizgi veya sorgu dizeleri kullanmayın.

en: Set paths to a PHP file |
tr_TR[0]: Bir PHP dosyasına yolları ayarla

en: Set paths to MU-plugin BotBlocker Mode |
tr_TR[0]: MU-plugini BotBlocker Moduna yolları ayarla

en: Set proxies to a PHP file |
tr_TR[0]: Proxy'leri bir PHP dosyasına ayarla

en: Set proxies to MU-plugin BotBlocker Mode |
tr_TR[0]: Proxy'leri MU-plugini BotBlocker Moduna ayarla

en: Set rules to a PHP file |
tr_TR[0]: Kuralları bir PHP dosyasına ayarla

en: Set rules to MU-plugin BotBlocker Mode |
tr_TR[0]: Kuralları MU-plugini BotBlocker Moduna ayarla

en: Set SameSite attribute (Lax, Strict, None). |
tr_TR[0]: SameSite özniteliğini ayarla (Lax, Strict, None).

en: Set search engines and other white bots to MU-plugin BotBlocker Mode |
tr_TR[0]: Arama motorlarını ve diğer beyaz botları MU-plugini BotBlocker Moduna ayarla

en: Set the log retention period and enable daylight saving time adjustment if needed. |
tr_TR[0]: Günlük saklama süresini ayarlayın ve gerekirse yaz saati uygulamasını etkinleştirin.

en: Set the reCaptcha threshold level (0.1–1.0) |
tr_TR[0]: reCaptcha eşik seviyesini ayarla (0.1–1.0)

en: Set the score threshold: lower = stricter blocking, higher = more permissive. |
tr_TR[0]: Puan eşiğini ayarla: düşük = daha sıkı engelleme, yüksek = daha esnek.

en: Set up 2FA for your account |
tr_TR[0]: Hesabınız için 2FA'yı kurun

en: Set up two-factor authentication - 2FA, MFA, OTP, recovery |
tr_TR[0]: İki faktörlü kimlik doğrulamasını kurun - 2FA, MFA, OTP, kurtarma

[ctx: device type label]
en: Set-top Box |
tr_TR[0]: Set Üstü Kutu

en: Settings |
tr_TR[0]: Ayarlar

en: Settings saved. |
tr_TR[0]: Ayarlar kaydedildi.

en: Settings sections |
tr_TR[0]: Ayar bölümleri

en: Setup Already Completed |
tr_TR[0]: Kurulum Zaten Tamamlandı

en: Setup completed |
tr_TR[0]: Kurulum tamamlandı

en: Setup Guide |
tr_TR[0]: Kurulum Rehberi

en: Setup Guide - wizard, onboarding, getting started, first setup |
tr_TR[0]: Kurulum Rehberi - sihirbaz, başlangıç, kurulum, ilk kurulum

en: Setup is complete. You can adjust settings anytime from the Dashboard. |
tr_TR[0]: Kurulum tamamlandı. Ayarları istediğiniz zaman Panodan ayarlayabilirsiniz.

en: Setup not completed |
tr_TR[0]: Kurulum tamamlanmadı

en: Setup session expired. Please refresh the page. |
tr_TR[0]: Kurulum oturumu sona erdi. Lütfen sayfayı yenileyin.

en: Setup Wizard |
tr_TR[0]: Kurulum Sihirbazı

en: Severity |
tr_TR[0]: Şiddet

en: Show Captcha to all visitors, bypassing other checks. |
tr_TR[0]: CAPTCHA'yı tüm ziyaretçilere göster, diğer kontrolleri atla.

en: Show fewer, essential settings |
tr_TR[0]: Daha az, temel ayarları göster

en: Show unique visitors (by IP) or all requests. |
tr_TR[0]: Benzersiz ziyaretçileri (IP'ye göre) veya tüm istekleri göster.

en: Showing first %1$d of %2$d findings. Increase Tree View Cap in settings to see all. |
tr_TR[0]: İlk %1$d / %2$d bulgu gösteriliyor. Tümünü görmek için ayarlardaki Ağaç Görünümü Sınırını artırın.

en: Showing first %1$d of %2$d. Switch to Tree to browse all. |
tr_TR[0]: İlk %1$d / %2$d gösteriliyor. Tümüne göz atmak için Ağaç'a geçin.

en: Showing first %d per category. Switch to Tree to browse all. |
tr_TR[0]: Kategori başına ilk %d gösteriliyor. Tümüne göz atmak için Ağaç'a geçin.

en: Shows exactly what was blocked and why (reason + URL + IP) |
tr_TR[0]: Tam olarak neyin engellendiğini ve nedenini gösterir (neden + URL + IP)

en: Shows whether BotBlocker PRO is active. Managed automatically. |
tr_TR[0]: BotBlocker PRO'nun etkin olup olmadığını gösterir. Otomatik olarak yönetilir.

en: Shows your BotBlocker PRO connection and subscription status. An active subscription delivers live security updates, firewall rules, and premium bot-detection from the BotBlocker network. |
tr_TR[0]: BotBlocker PRO bağlantınızı ve abonelik durumunuzu gösterir. Etkin bir abonelik, BotBlocker ağından canlı güvenlik güncellemeleri, güvenlik duvarı kuralları ve premium bot algılama sağlar.

en: Signature DB |
tr_TR[0]: İmza Veritabanı

en: Signature DB URL |
tr_TR[0]: İmza Veritabanı URL'si

en: Silent Auto-Verify |
tr_TR[0]: Sessiz Otomatik Doğrulama

en: Silent Auto-Verify (No Captcha) |
tr_TR[0]: Sessiz Otomatik Doğrulama (Captcha Yok)

en: Simple and reliable |
tr_TR[0]: Basit ve güvenilir

en: Simple Bot Detection |
tr_TR[0]: Basit Bot Algılama

en: Simple bot detection |
tr_TR[0]: Basit bot algılama

en: Simple bot detection (UA, headers, JS, language) |
tr_TR[0]: Basit bot algılama (UA, başlıklar, JS, dil)

en: Simple bot detection analyzes basic browser characteristics to catch bots that fail to mimic real browsers. |
tr_TR[0]: Basit bot algılama, gerçek tarayıcıları taklit edemeyen botları yakalamak için temel tarayıcı özelliklerini analiz eder.

en: Simple bot UA blocking |
tr_TR[0]: Basit bot UA engelleme

en: Simple JS Consistency |
tr_TR[0]: Basit JS Tutarlılığı

en: Simple math with moving numbers. Easy and effective. |
tr_TR[0]: Hareketli sayılarla basit matematik. Kolay ve etkili.

en: Simple mode |
tr_TR[0]: Basit mod

en: Single event |
tr_TR[0]: Tekil etkinlik

en: Site Health |
tr_TR[0]: Site Sağlığı

en: Site is protected |
tr_TR[0]: Site korunuyor

en: Site key not set. |
tr_TR[0]: Site anahtarı ayarlanmadı.

en: Site Traffic |
tr_TR[0]: Site Trafiği

en: Site URL: |
tr_TR[0]: Site URL'si:

en: Site visitors |
tr_TR[0]: Site ziyaretçileri

en: Site Visitors |
tr_TR[0]: Site Ziyaretçileri

en: Sites Map |
tr_TR[0]: Siteler Haritası

en: Skip |
tr_TR[0]: Atla

en: Skip (use default) |
tr_TR[0]: Atla (varsayılanı kullan)

en: Skip (use defaults) |
tr_TR[0]: Atla (varsayılanları kullan)

en: Skip asset directories |
tr_TR[0]: Varlık dizinlerini atla

en: Skip checks for all logged-in users |
tr_TR[0]: Tüm oturum açmış kullanıcılar için kontrolleri atla

en: Skip hash-comparison integrity warnings for plugins and themes that ship with WordPress (Akismet, default themes, etc.). Version mismatches between bundled copies and wp.org often cause false positives. Added files and malware patterns are still always scanned. |
tr_TR[0]: WordPress ile birlikte gelen eklentiler ve temalar (Akismet, varsayılan temalar vb.) için hash karşılaştırması bütünlük uyarılarını atla. Paketlenmiş kopyalar ile wp.org arasındaki sürüm uyumsuzlukları sıklıkla yanlış pozitiflere neden olur. Eklenen dosyalar ve kötü amaçlı yazılım desenleri her zaman taranmaya devam eder.

en: Skip integrity check for bundled plugins & themes |
tr_TR[0]: Paketlenmiş eklentiler ve temalar için bütünlük kontrolünü atla

en: Skip scanning files inside assets/ directories. These typically contain static frontend resources (JS, CSS, images) with low malware risk. Disable for full coverage. |
tr_TR[0]: assets/ dizinleri içindeki dosyaları taramayı atla. Bunlar genellikle düşük kötü amaçlı yazılım riskine sahip statik ön uç kaynaklarını (JS, CSS, resimler) içerir. Tam kapsam için devre dışı bırakın.

en: Skipped |
tr_TR[0]: Atlandı

en: skipped |
tr_TR[0]: atlandı

en: Skipped:  |
tr_TR[0]: Atlandı:

en: Sliding window size in minutes. RPM = total hits in window / window minutes. Default: 5. |
tr_TR[0]: Dakika cinsinden kayan pencere boyutu. RPM = penceredeki toplam isabet / pencere dakikası. Varsayılan: 5.

en: Software versions |
tr_TR[0]: Yazılım sürümleri

en: Solve the following: |
tr_TR[0]: Aşağıdakini çöz:

en: Sorry, your request has been blocked |
tr_TR[0]: Üzgünüz, isteğiniz engellendi

en: Sorry, your request has been denied |
tr_TR[0]: Üzgünüz, isteğiniz reddedildi

en: Source |
tr_TR[0]: Kaynak

en: Specify the Memcached server hostname or IP address. Default is localhost (127.0.0.1) for local installations. |
tr_TR[0]: Memcached sunucusunun ana bilgisayar adını veya IP adresini belirtin. Yerel kurulumlar için varsayılan localhost (127.0.0.1) şeklindedir.

en: Specify the Redis server hostname or IP address. Default is localhost (127.0.0.1) for local Redis installations. |
tr_TR[0]: Redis sunucusunun ana bilgisayar adını veya IP adresini belirtin. Yerel Redis kurulumları için varsayılan localhost (127.0.0.1) şeklindedir.

en: Speed Up |
tr_TR[0]: Hızlandır

en: Speed up - performance, PageSpeed |
tr_TR[0]: Hızlandır - performans, PageSpeed

en: Speeds up visitor processing via Memcached |
tr_TR[0]: Ziyaretçi işlemeyi Memcached ile hızlandırır

en: Speeds up visitor processing via Redis |
tr_TR[0]: Ziyaretçi işlemeyi Redis ile hızlandırır

en: Spoofing detection |
tr_TR[0]: Sahtekarlık tespiti

en: Square |
tr_TR[0]: Kare

en: SSL/HTTPS is active on this site. |
tr_TR[0]: Bu sitede SSL/HTTPS etkin.

en: SSL/HTTPS is enabled on this site. |
tr_TR[0]: Bu sitede SSL/HTTPS etkinleştirildi.

en: SSL/HTTPS is not enabled |
tr_TR[0]: SSL/HTTPS etkin değil

en: SSL/HTTPS is not enabled on this site. |
tr_TR[0]: Bu sitede SSL/HTTPS etkin değil.

en: Standard loading |
tr_TR[0]: Standart yükleme

en: Standard performance |
tr_TR[0]: Standart performans

en: Standard plugin loading |
tr_TR[0]: Standart eklenti yükleme

en: Star |
tr_TR[0]: Yıldız

en: Start Background Scan |
tr_TR[0]: Arka Plan Taramasını Başlat

en: Start setup |
tr_TR[0]: Kurulumu başlat

en: Start wizard |
tr_TR[0]: Sihirbazı başlat

en: Start Wizard |
tr_TR[0]: Sihirbazı Başlat

en: Starting scan... |
tr_TR[0]: Tarama başlatılıyor...

en: Statistics |
tr_TR[0]: İstatistikler

en: Statistics Display Mode |
tr_TR[0]: İstatistik Görüntüleme Modu

en: Status |
tr_TR[0]: Durum

en: Status: %1$s. Progress: %2$d%%. |
tr_TR[0]: Durum: %1$s. İlerleme: %2$d%%.

en: Stop Visitor Icon |
tr_TR[0]: Ziyaretçi Simgesini Durdur

en: Stops hosting bots, proxies and Tor traffic |
tr_TR[0]: Barındırma botlarını, proxy'leri ve Tor trafiğini durdurur

en: Store Cloud API responses in transients |
tr_TR[0]: Cloud API yanıtlarını geçici olarak sakla

en: Store logs |
tr_TR[0]: Günlükleri sakla

en: Store these backup codes in a safe place. Each code can be used only once. |
tr_TR[0]: Bu yedek kodları güvenli bir yerde saklayın. Her kod yalnızca bir kez kullanılabilir.

en: Strict |
tr_TR[0]: Katı

en: Strict CORS Headers |
tr_TR[0]: Katı CORS Başlıkları

en: Strict Webhook Validation (POST only) |
tr_TR[0]: Katı Webhook Doğrulaması (yalnızca POST)

en: Strong |
tr_TR[0]: Güçlü

en: Strong profile function is not available. |
tr_TR[0]: Güçlü profil işlevi kullanılamıyor.

en: Strong Protection |
tr_TR[0]: Güçlü Koruma

en: Strong protection |
tr_TR[0]: Güçlü koruma

en: Strongest protection mode |
tr_TR[0]: En güçlü koruma modu

en: Strongest Protection Mode |
tr_TR[0]: En Güçlü Koruma Modu

en: Style |
tr_TR[0]: Stil

en: Subnet |
tr_TR[0]: Alt ağ

en: Subnet Aggregation |
tr_TR[0]: Alt Ağ Toplama

en: Subnet Decay Interval |
tr_TR[0]: Alt Ağ Çürüme Aralığı

en: Subnet Decay Interval (hours) |
tr_TR[0]: Alt Ağ Çürüme Aralığı (saat)

en: Subnet Mask |
tr_TR[0]: Alt Ağ Maskesi

en: Subnet Max Age |
tr_TR[0]: Alt Ağ Maksimum Yaş

en: Subnet Max Age (days) |
tr_TR[0]: Alt Ağ Maksimum Yaş (gün)

en: Subnet Multiplier |
tr_TR[0]: Alt Ağ Çarpanı

en: Subnet size for verified bot allow-rules (IPv4/IPv6). Smaller = more secure, larger = fewer DNS lookups. |
tr_TR[0]: Doğrulanmış bot izin kuralları için alt ağ boyutu (IPv4/IPv6). Küçük = daha güvenli, büyük = daha az DNS sorgusu.

en: Subnetwork |
tr_TR[0]: Alt ağ

en: Subscribe |
tr_TR[0]: Abone Ol

en: Subscription failed. Please try again. |
tr_TR[0]: Abonelik başarısız. Lütfen tekrar deneyin.

en: Subscription status |
tr_TR[0]: Abonelik durumu

en: Success! |
tr_TR[0]: Başarılı!

en: Success: IP rule added |
tr_TR[0]: Başarılı: IP kuralı eklendi

en: Successfully imported |
tr_TR[0]: Başarıyla içe aktarıldı

en: Successfully imported  |
tr_TR[0]: Başarıyla içe aktarıldı

en: Support |
tr_TR[0]: Destek

en: Support & About |
tr_TR[0]: Destek & Hakkında

en: support center |
tr_TR[0]: destek merkezi

en: Support forum |
tr_TR[0]: Destek forumu

en: Support Forum |
tr_TR[0]: Destek Forumu

en: Support in Telegram |
tr_TR[0]: Telegram'da Destek

en: Support ticket |
tr_TR[0]: Destek talebi

en: Suspicious |
tr_TR[0]: Şüpheli

en: Sync Early Init Data |
tr_TR[0]: Erken Başlatma Verilerini Eşitle

en: Sync failed:  |
tr_TR[0]: Eşitleme başarısız:

en: Sync from Cloud |
tr_TR[0]: Buluttan Eşitle

en: Sync known JA3/JA4 TLS fingerprints from the BotBlocker server. |
tr_TR[0]: BotBlocker sunucusundan bilinen JA3/JA4 TLS parmak izlerini eşitle.

en: Sync LLM providers |
tr_TR[0]: LLM sağlayıcılarını eşitle

en: Sync LLM providers - AI crawlers, ChatGPT, Claude bot list |
tr_TR[0]: LLM sağlayıcılarını eşitle - AI tarayıcıları, ChatGPT, Claude bot listesi

en: Sync Now |
tr_TR[0]: Şimdi Eşitle

en: Sync scheduled. |
tr_TR[0]: Eşitleme zamanlandı.

en: Syncing... |
tr_TR[0]: Eşitleniyor...

en: System |
tr_TR[0]: Sistem

en: System administration |
tr_TR[0]: Sistem yönetimi

en: System Cron Job Commands |
tr_TR[0]: Sistem Cron İş Komutları

en: System security status |
tr_TR[0]: Sistem güvenlik durumu

en: System Status |
tr_TR[0]: Sistem Durumu

en: System status |
tr_TR[0]: Sistem durumu

en: System Status - health, server, diagnostics |
tr_TR[0]: Sistem Durumu - sağlık, sunucu, tanılama

en: Table overview |
tr_TR[0]: Tablo genel bakış

en: Takes effect immediately. |
tr_TR[0]: Hemen etkili olur.

en: Target |
tr_TR[0]: Hedef

en: Target IP/Subnet |
tr_TR[0]: Hedef IP/Alt ağ

en: Targets: %1$d. Clean: %2$d. Issues: %3$d. Unverifiable: %4$d. Added: %5$d. Modified: %6$d. Missing: %7$d. Expected: %8$d. Ignored: %9$d. |
tr_TR[0]: Hedefler: %1$d. Temiz: %2$d. Sorunlar: %3$d. Doğrulanamayan: %4$d. Eklenen: %5$d. Değiştirilen: %6$d. Eksik: %7$d. Beklenen: %8$d. Yoksayılan: %9$d.

en: Task %s executed successfully. |
tr_TR[0]: Görev %s başarıyla yürütüldü.

en: Task List |
tr_TR[0]: Görev Listesi

en: Task List Table |
tr_TR[0]: Görev Listesi Tablosu

en: Task Recovery |
tr_TR[0]: Görev Kurtarma

en: Tasks |
tr_TR[0]: Görevler

en: Telegram Configuration |
tr_TR[0]: Telegram Yapılandırması

en: Telegram notifications |
tr_TR[0]: Telegram bildirimleri

en: Telegram support |
tr_TR[0]: Telegram desteği

en: Telegram Weekly Report |
tr_TR[0]: Telegram Haftalık Raporu

en: Temporarily disable BotBlocker checks for this session. |
tr_TR[0]: Bu oturum için BotBlocker kontrollerini geçici olarak devre dışı bırak.

en: Temporary extraction directory is missing. |
tr_TR[0]: Geçici çıkarma dizini eksik.

en: Terms of service |
tr_TR[0]: Hizmet şartları

en: Terms of Service |
tr_TR[0]: Hizmet Şartları

en: Test failed:  |
tr_TR[0]: Test başarısız:

en: Test Response Code |
tr_TR[0]: Test Yanıt Kodu

en: Test Response Code: |
tr_TR[0]: Test Yanıt Kodu:

en: Testing and debug mode |
tr_TR[0]: Test ve hata ayıklama modu

en: Testing key pages of your site |
tr_TR[0]: Sitenizin önemli sayfalarını test etme

en: The add-on download URL is not allowed. |
tr_TR[0]: Eklenti indirme URL'sine izin verilmiyor.

en: The add-on is invalid or broken. |
tr_TR[0]: Eklenti geçersiz veya bozuk.

en: The add-on package cannot be opened. |
tr_TR[0]: Eklenti paketi açılamıyor.

en: The add-on package has an invalid file count. |
tr_TR[0]: Eklenti paketinde geçersiz dosya sayısı var.

en: The add-on package is too large. |
tr_TR[0]: Eklenti paketi çok büyük.

en: The add-on package must be a ZIP file. |
tr_TR[0]: Eklenti paketi bir ZIP dosyası olmalıdır.

en: The add-on upload failed. |
tr_TR[0]: Eklenti yüklemesi başarısız oldu.

en: the added line from wp-config.php. |
tr_TR[0]: wp-config.php'den eklenen satır.

en: The addon provides two essential features: |
tr_TR[0]: Eklenti iki temel özellik sağlar:

en: The Behavioral Engine is installed and active. You can customize the multi-signal thresholds, session limits, and IP reputation decay. |
tr_TR[0]: Davranış Motoru yüklü ve etkin. Çoklu sinyal eşiklerini, oturum sınırlarını ve IP itibar azaltma oranlarını özelleştirebilirsiniz.

en: The Early Init add-on allows BotBlocker to execute at the very beginning of the WordPress load cycle. This stops bad bots early, saving massive amounts of database queries and server resources. |
tr_TR[0]: Early Init eklentisi, BotBlocker'ın WordPress yükleme döngüsünün hemen başında çalışmasını sağlar. Bu, kötü botları erken durdurarak büyük miktarda veritabanı sorgusundan ve sunucu kaynağından tasarruf sağlar.

en: The fallback runner checks overdue tasks (>1.5× interval) and recreates missing cron events. Runs automatically every 15 minutes via the WordPress init hook. |
tr_TR[0]: Yedek çalıştırıcı, gecikmiş görevleri (>1.5× aralık) kontrol eder ve eksik cron olaylarını yeniden oluşturur. WordPress init kancası üzerinden her 15 dakikada bir otomatik olarak çalışır.

en: The internal WordPress cache and external caching systems (Redis, Memcached) will be reset. |
tr_TR[0]: Dahili WordPress önbelleği ve harici önbellekleme sistemleri (Redis, Memcached) sıfırlanacak.

en: The label for the cookie consent button. |
tr_TR[0]: Çerez onay düğmesinin etiketi.

en: The label for the link to your privacy policy page. |
tr_TR[0]: Gizlilik politikanız sayfasına bağlantının etiketi.

en: The maximum number of requests per hour (RPH) a typical human visitor would make. This captures slow-crawling scraping bots that keep their per-minute speed low to avoid basic limiters. (Default: 200) |
tr_TR[0]: Tipik bir insan ziyaretçinin saat başına yapacağı maksimum istek sayısı (RPH). Bu, temel sınırlayıcılardan kaçınmak için dakika başına hızını düşük tutan yavaş tarama yapan veri kazıma botlarını yakalar. (Varsayılan: 200)

en: The maximum number of requests per minute (RPM) a typical human visitor would reasonably make. If a visitor goes over this speed, their behavior score goes up. (Default: 30) |
tr_TR[0]: Tipik bir insan ziyaretçinin makul ölçüde yapacağı dakika başına maksimum istek sayısı (RPM). Bir ziyaretçi bu hızı aşarsa, davranış puanı yükselir. (Varsayılan: 30)

en: The maximum penalty level (tier) an IP or subnet can reach. Higher tiers apply a stricter threshold penalty, meaning they trigger blocks much faster. (Default: 6) |
tr_TR[0]: Bir IP veya alt ağın ulaşabileceği maksimum ceza seviyesi (kademe). Daha yüksek kademeler daha katı bir eşik cezası uygular, yani engellemeleri çok daha hızlı tetikler. (Varsayılan: 6)

en: The memcached PHP extension is required to use this cache. Install it via your hosting control panel or contact your host. |
tr_TR[0]: Bu önbelleği kullanmak için memcached PHP eklentisi gereklidir. Hosting kontrol paneliniz aracılığıyla kurun veya barındırıcınızla iletişime geçin.

en: The package contains an oversized file. |
tr_TR[0]: Paket, aşırı büyük bir dosya içeriyor.

en: The package contains an unsafe file path. |
tr_TR[0]: Paket, güvenli olmayan bir dosya yolu içeriyor.

en: The package does not match the BotBlocker add-on contract. |
tr_TR[0]: Paket, BotBlocker eklenti sözleşmesine uymuyor.

en: The package must contain exactly one root folder. |
tr_TR[0]: Paket tam olarak bir kök klasör içermelidir.

en: The package must declare Requires-Core. |
tr_TR[0]: Paket, Requires-Core'u bildirmelidir.

en: The package root folder must be a valid slug. |
tr_TR[0]: Paket kök klasörü geçerli bir slug olmalıdır.

en: The package slug does not match the requested add-on. |
tr_TR[0]: Paket slug'ı istenen eklentiyle eşleşmiyor.

en: The PHP zip extension is required for plugin/theme scanning. Ask your host to enable it. |
tr_TR[0]: Eklenti/tema taraması için PHP zip uzantısı gereklidir. Barındırıcınızdan etkinleştirmesini isteyin.

en: The redis PHP extension is required to use this cache. Install it via your hosting control panel or contact your host. |
tr_TR[0]: Bu önbelleği kullanmak için redis PHP eklentisi gereklidir. Hosting kontrol paneliniz aracılığıyla kurun veya barındırıcınızla iletişime geçin.

en: The repair page is publicly accessible without authentication while enabled. Disable it after use. |
tr_TR[0]: Onarım sayfası etkinleştirildiğinde kimlik doğrulama olmadan herkese açıktır. Kullandıktan sonra devre dışı bırakın.

en: The scan runs in the background and may pause if you close this page. For best results, keep this tab open until the scan finishes. |
tr_TR[0]: Tarama arka planda çalışır ve bu sayfayı kapatırsanız durabilir. En iyi sonuçlar için, tarama bitene kadar bu sekmeyi açık tutun.

en: The scheduled malware scan found %d high-confidence indicator. Review the Malware Scanner results. | The scheduled malware scan found %d high-confidence indicators. Review the Malware Scanner results.
tr_TR[0]: Planlanan kötü amaçlı yazılım taraması %d yüksek güvenilirlikli gösterge buldu. Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcı sonuçlarını inceleyin.

en: The scheduled truth-source check found %d file integrity issue. Review the Truth Source results. | The scheduled truth-source check found %d file integrity issues. Review the Truth Source results.
tr_TR[0]: Planlanan doğruluk kaynağı denetimi %d dosya bütünlüğü sorunu buldu. Doğruluk Kaynağı sonuçlarını inceleyin.

en: The site may be slower temporarily until data is re-cached. |
tr_TR[0]: Veriler yeniden önbelleğe alınana kadar site geçici olarak daha yavaş olabilir.

en: The temporary extraction folder is missing. |
tr_TR[0]: Geçici çıkarma klasörü eksik.

en: The text displayed in the cookie notice. Keep it concise and informative. |
tr_TR[0]: Çerez bildiriminde gösterilecek metin. Kısa ve bilgilendirici tutun.

en: The traffic activity level (as a fraction of your Max RPM) where we start tracking and recording reputation. For example, at 0.10, once a visitor reaches 10% of the Max RPM limit, we begin monitoring their patterns. (Default: 0.10) |
tr_TR[0]: İtibarı izlemeye ve kaydetmeye başladığımız trafik etkinlik seviyesi (Maksimum RPM'nizin bir kesri olarak). Örneğin, 0.10'da bir ziyaretçi Maksimum RPM sınırının %10'una ulaştığında, davranış kalıplarını izlemeye başlarız. (Varsayılan: 0.10)

en: The uploaded file was not accepted by WordPress. |
tr_TR[0]: Yüklenen dosya WordPress tarafından kabul edilmedi.

en: The URL to your privacy policy page. |
tr_TR[0]: Gizlilik politikanız sayfasının URL'si.

en: The validated add-on source is missing. |
tr_TR[0]: Doğrulanmış eklenti kaynağı eksik.

en: The visual style of the cookie alert banner. |
tr_TR[0]: Çerez uyarı banner'ının görsel stili.

en: The WordPress log file (debug.log) will be cleared: |
tr_TR[0]: WordPress günlük dosyası (debug.log) temizlenecek:

en: The WordPress object cache will be cleared: |
tr_TR[0]: WordPress nesne önbelleği temizlenecek:

en: Theme homepage |
tr_TR[0]: Tema ana sayfası

en: Theme slugs to skip. One per line. |
tr_TR[0]: Atlanacak tema slug'ları. Her satıra bir tane.

en: Themes |
tr_TR[0]: Temalar

en: These can be fixed automatically. Your site will stay functional. |
tr_TR[0]: Bunlar otomatik olarak düzeltilebilir. Siteniz işlevsel kalmaya devam edecek.

en: These files are not part of official WordPress checksums but are normal for a live site (config, robots, verification files, etc.). Listed for awareness - not treated as issues. |
tr_TR[0]: Bu dosyalar resmi WordPress sağlama toplamlarının bir parçası değildir, ancak canlı bir site için normaldir (yapılandırma, robotlar, doğrulama dosyaları vb.). Farkındalık için listelenmiştir - sorun olarak değerlendirilmez.

en: These options require no form save - they apply immediately and are safe to experiment with. |
tr_TR[0]: Bu seçenekler form kaydetme gerektirmez - hemen uygulanırlar ve denemek güvenlidir.

en: Third-party |
tr_TR[0]: Üçüncü taraf

en: This action cannot be undone. |
tr_TR[0]: Bu işlem geri alınamaz.

en: This add-on is incompatible with your BotBlocker version. Delete anyway? |
tr_TR[0]: Bu eklenti BotBlocker sürümünüzle uyumlu değil. Yine de silinsin mi?

en: This add-on requires a newer PHP version. |
tr_TR[0]: Bu eklenti daha yeni bir PHP sürümü gerektiriyor.

en: This add-on requires a newer version of BotBlocker. |
tr_TR[0]: Bu eklenti BotBlocker'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

en: This add-on requires BotBlocker %s or higher. Please update the plugin first. |
tr_TR[0]: Bu eklenti BotBlocker %s veya üzeri gerektiriyor. Lütfen önce eklentiyi güncelleyin.

en: This add-on requires PHP %s or higher. |
tr_TR[0]: Bu eklenti PHP %s veya üzeri gerektiriyor.

en: This addon requires HTTPS to be installed and enabled. Please install an SSL certificate before enabling these features. |
tr_TR[0]: Bu eklenti, HTTPS'nin kurulu ve etkin olmasını gerektirir. Bu özellikleri etkinleştirmeden önce bir SSL sertifikası yükleyin.

en: This can help resolve 404 errors after changing permalink structure. |
tr_TR[0]: Bu, kalıcı bağlantı yapısını değiştirdikten sonra 404 hatalarını çözmeye yardımcı olabilir.

en: This process is irreversible. |
tr_TR[0]: Bu işlem geri döndürülemez.

en: This URL conflicts with an existing page, post, or taxonomy on your site. Choose a different login slug. |
tr_TR[0]: Bu URL, sitenizdeki mevcut bir sayfa, yazı veya taksonomiyle çakışıyor. Farklı bir giriş slug'ı seçin.

en: Threat intelligence & zero-day botnet feeds |
tr_TR[0]: Tehdit istihbaratı ve sıfır-gün botnet beslemeleri

en: Three-layer behavioral engine combining Free rate-limit inspection (RPM velocity with quadratic subnet pressure) with Pro multi-signal scoring (velocity, URI diversity, session depth, timing regularity, referer consistency) and IP/subnet reputation tracking with lazy decay. Detects and blocks robotic traffic through layered analysis. |
tr_TR[0]: Üç katmanlı davranış motoru, ücretsiz hız sınırı denetimini (RPM hızı ve ikinci dereceden alt ağ basıncı) Pro çoklu sinyal puanlaması (hız, URI çeşitliliği, oturum derinliği, zamanlama düzenliliği, yönlendiren tutarlılığı) ve tembel azalışlı IP/alt ağ itibar takibi ile birleştirir. Katmanlı analiz yoluyla robotik trafiği tespit eder ve engeller.

en: Tickets, Telegram, documentation |
tr_TR[0]: Biletler, Telegram, belgeler

en: Tier Thresholds |
tr_TR[0]: Katman Eşikleri

en: tiers |
tr_TR[0]: katmanlar

en: Time |
tr_TR[0]: Zaman

en: Time allowed to complete Captcha verification. |
tr_TR[0]: Captcha doğrulamasını tamamlamak için izin verilen süre.

en: Time ban enabled |
tr_TR[0]: Zaman yasağı etkin

en: Time period for counting failed login attempts. |
tr_TR[0]: Başarısız giriş denemelerini sayma süresi.

en: Timeout in seconds for cloud API requests. Increase if your server has slow outbound connections. |
tr_TR[0]: Bulut API istekleri için saniye cinsinden zaman aşımı. Sunucunuzun yavaş giden bağlantıları varsa artırın.

en: Timezone |
tr_TR[0]: Saat dilimi

en: Timezone for report timestamps. |
tr_TR[0]: Rapor zaman damgaları için saat dilimi.

en: Tip: |
tr_TR[0]: İpucu:

en: TLS Fingerprint Settings |
tr_TR[0]: TLS Parmak İzi Ayarları

en: TLS Fingerprint Sync |
tr_TR[0]: TLS Parmak İzi Eşitleme

en: TLS fingerprint sync failed:  |
tr_TR[0]: TLS parmak izi eşitleme başarısız:

en: TLS Fingerprinting |
tr_TR[0]: TLS Parmak İzi Alma

en: TLS fingerprinting detects bots by analyzing the TLS handshake signature (JA3/JA4). Real browsers have distinct TLS fingerprints vs headless/automation tools. |
tr_TR[0]: TLS parmak izi alma, TLS el sıkışma imzasını (JA3/JA4) analiz ederek botları tespit eder. Gerçek tarayıcılar, başsız/otomasyon araçlarına kıyasla farklı TLS parmak izlerine sahiptir.

en: TLS fingerprints synced successfully. |
tr_TR[0]: TLS parmak izleri başarıyla eşitlendi.

en: To enable database repair and optimization: |
tr_TR[0]: Veritabanı onarımı ve optimizasyonunu etkinleştirmek için:

en: To receive important security news and special offers. |
tr_TR[0]: Önemli güvenlik haberleri ve özel teklifler almak için.

en: Toast Notifications: |
tr_TR[0]: Bildirimler:

en: Today blocked |
tr_TR[0]: Bugün engellenen

en: Today blocked: |
tr_TR[0]: Bugün engellenen:

en: Today hits |
tr_TR[0]: Bugünkü isabetler

en: Today's activity |
tr_TR[0]: Bugünün etkinliği

en: Today's Statistics |
tr_TR[0]: Bugünün İstatistikleri

en: Toggle navigation |
tr_TR[0]: Gezinmeyi aç/kapat

en: Toggle On/Off |
tr_TR[0]: Aç/Kapat

en: Toggle sidebar |
tr_TR[0]: Kenar çubuğunu aç/kapat

en: Too early. Try again. |
tr_TR[0]: Çok erken. Tekrar deneyin.

en: Too late. Try again. |
tr_TR[0]: Çok geç. Tekrar deneyin.

en: Too many attempts. Try again in 5 minutes. |
tr_TR[0]: Çok fazla deneme. 5 dakika sonra tekrar deneyin.

en: Too many entries. Maximum 1000 per import. |
tr_TR[0]: Çok fazla kayıt. İçe aktarma başına en fazla 1000.

en: Too many requests. Please try again later. |
tr_TR[0]: Çok fazla istek. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Tools |
tr_TR[0]: Araçlar

en: Tools - maintenance, utilities, repair, cleanup |
tr_TR[0]: Araçlar - bakım, yardımcı programlar, onarım, temizlik

en: Tools for blocking bots, filtering suspicious traffic, and optimizing server resources. |
tr_TR[0]: Botları engelleme, şüpheli trafiği filtreleme ve sunucu kaynaklarını optimize etme araçları.

en: Tools sections |
tr_TR[0]: Araç bölümleri

en: Tools settings saved. |
tr_TR[0]: Araç ayarları kaydedildi.

en: Top |
tr_TR[0]: İlk

en: Top %d Browsers |
tr_TR[0]: İlk %d Tarayıcı

en: Top %d Countries |
tr_TR[0]: İlk %d Ülke

en: Top %d Devices |
tr_TR[0]: İlk %d Cihaz

en: Top Countries |
tr_TR[0]: İlk Ülkeler

en: Top IPs |
tr_TR[0]: İlk IP'ler

en: Top-%d IPs |
tr_TR[0]: İlk-%d IP'ler

en: Tor blocking |
tr_TR[0]: Tor engelleme

en: Tor Exit Nodes |
tr_TR[0]: Tor Çıkış Düğümleri

en: Total allowed |
tr_TR[0]: Toplam izin verilen

en: Total blocked |
tr_TR[0]: Toplam engellenen

en: Total blocked: |
tr_TR[0]: Toplam engellenen:

en: Total hits |
tr_TR[0]: Toplam isabet

en: Total IPv4 rules: |
tr_TR[0]: Toplam IPv4 kuralı:

en: Total IPv6 rules: |
tr_TR[0]: Toplam IPv6 kuralı:

en: Total paths: |
tr_TR[0]: Toplam yollar:

en: Total requests |
tr_TR[0]: Toplam istek

en: Total rules: |
tr_TR[0]: Toplam kural:

en: Total white bots: |
tr_TR[0]: Toplam beyaz bot:

en: Track admin panel activity for security auditing and multi-user accountability. |
tr_TR[0]: Yönetici paneli etkinliğini güvenlik denetimi ve çok kullanıcılı hesap verebilirlik için izleyin.

en: Track request velocity per IP and issue Captcha or block when thresholds are exceeded. |
tr_TR[0]: IP başına istek hızını izleyin ve eşikler aşıldığında Captcha gösterin veya engelleyin.

en: Track returning verified visitors. Helps identify repeat traffic patterns and false positives. |
tr_TR[0]: Geri dönen doğrulanmış ziyaretçileri izleyin. Tekrarlanan trafik desenlerini ve yanlış pozitifleri belirlemeye yardımcı olur.

en: Track traffic sources and filter suspicious referrers via UTM parameters. |
tr_TR[0]: Trafik kaynaklarını izleyin ve UTM parametreleri aracılığıyla şüpheli yönlendirenleri filtreleyin.

en: Track WP-CLI and cron execution. Helps detect automated exploitation attempts. |
tr_TR[0]: WP-CLI ve cron yürütmelerini izleyin. Otomatik istismar girişimlerini tespit etmeye yardımcı olur.

en: Traffic |
tr_TR[0]: Trafik

en: Traffic & Referrer |
tr_TR[0]: Trafik & Yönlendiren

en: Traffic &amp; Referrer |
tr_TR[0]: Trafik &amp; Yönlendiren

en: Traffic activity level (as fraction of Max RPM) where reputation tracking starts. (Default: 0.10) |
tr_TR[0]: İtibar izlemenin başladığı trafik etkinlik düzeyi (Maks RPM'nin kesri olarak). (Varsayılan: 0.10)

en: Traffic and Referrer Settings |
tr_TR[0]: Trafik ve Yönlendiren Ayarları

en: Traffic coming from known proxies or VPNs is more likely to be automated. We multiply their behavior metrics by this factor to make our analyzer more sensitive. (Default: 1.15) |
tr_TR[0]: Bilinen proxy'lerden veya VPN'lerden gelen trafik otomatik olma olasılığı daha yüksektir. Analiz cihazımızı daha hassas hale getirmek için davranış metriklerini bu faktörle çarparız. (Varsayılan: 1.15)

en: Traffic geo data |
tr_TR[0]: Trafik coğrafi verisi

en: Transients |
tr_TR[0]: Geçici Veriler

en: Transients API |
tr_TR[0]: Geçici Veri API'si

en: Transients are temporary database data used by plugins and themes. |
tr_TR[0]: Geçici veriler, eklentiler ve temalar tarafından kullanılan geçici veritabanı verileridir.

en: Transients successfully cleared! |
tr_TR[0]: Geçici veriler başarıyla temizlendi!

en: Tree |
tr_TR[0]: Ağaç

en: Tree View Cap |
tr_TR[0]: Ağaç Görünümü Sınırı

en: Triangle |
tr_TR[0]: Üçgen

en: Trust proxy headers for HTTPS detection |
tr_TR[0]: HTTPS tespiti için proxy başlıklarına güven

en: Trust proxy headers for IP allowlisting |
tr_TR[0]: IP izin listesi için proxy başlıklarına güven

en: Trust your current IP |
tr_TR[0]: Mevcut IP'nize güvenin

en: Trusted Bots |
tr_TR[0]: Güvenilir Botlar

en: Trusted Bots: |
tr_TR[0]: Güvenilir Botlar:

en: Trusted by users |
tr_TR[0]: Kullanıcılar tarafından güveniliyor

en: Trusted Proxy |
tr_TR[0]: Güvenilir Proxy

en: Trusted Proxy IP/CIDR |
tr_TR[0]: Güvenilir Proxy IP/CIDR

en: Trusted users and systems that bypass checks |
tr_TR[0]: Kontrolleri atlayan güvenilir kullanıcılar ve sistemler

en: Truth Source |
tr_TR[0]: Doğruluk Kaynağı

en: Truth Source Comparator |
tr_TR[0]: Doğruluk Kaynağı Karşılaştırıcı

en: Truth Source Settings |
tr_TR[0]: Doğruluk Kaynağı Ayarları

en: Truth Source: Background Scan Progress |
tr_TR[0]: Doğruluk Kaynağı: Arka Plan Tarama İlerlemesi

en: Truth Source: File Integrity Issues |
tr_TR[0]: Doğruluk Kaynağı: Dosya Bütünlüğü Sorunları

en: Truth Source: Scan Batch |
tr_TR[0]: Doğruluk Kaynağı: Tarama Partisi

en: Truth Source: Scheduled Scan |
tr_TR[0]: Doğruluk Kaynağı: Zamanlanmış Tarama

en: Tunnel Settings |
tr_TR[0]: Tünel Ayarları

en: Turn on advanced behavior checking. Analyzes multiple signals (click speed, timing regularity, missing referrers, page diversity) to identify robotic traffic. |
tr_TR[0]: Gelişmiş davranış kontrolünü etkinleştirir. Robotik trafiği belirlemek için birden fazla sinyali (tıklama hızı, zamanlama düzeni, eksik yönlendiriciler, sayfa çeşitliliği) analiz eder.

en: Turn on advanced behavior checking. Unlike simple speed limits, this analyzes multiple signals (like click speed, timing regularity, missing referrers, and page diversity) to identify robotic traffic. |
tr_TR[0]: Basit hız sınırlarının aksine, bu, robotik trafiği belirlemek için tıklama hızı, zamanlama düzeni, eksik yönlendiriciler ve sayfa çeşitliliği gibi birden fazla sinyali analiz eder.

en: Turns all BotBlocker security headers on or off. Use to globally disable header output for testing or compatibility checks. |
tr_TR[0]: Tüm BotBlocker güvenlik başlıklarını açar veya kapatır. Test veya uyumluluk kontrolleri için başlık çıktısını küresel olarak devre dışı bırakmak için kullanın.

en: Twice a week |
tr_TR[0]: Haftada iki kez

en: Two-Factor Auth - 2FA, MFA, OTP, authentication |
tr_TR[0]: İki Faktörlü Kimlik Doğrulama - 2FA, MFA, OTP, kimlik doğrulama

en: Two-Factor Authentication |
tr_TR[0]: İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

en: Two-Factor Authentication (2FA) |
tr_TR[0]: İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA)

en: Two-Factor Authentication (2FA) requires a time-based code from your authenticator app in addition to your password. This prevents unauthorized access even if your password is compromised. You can set which user roles require 2FA and generate backup codes for emergency access. |
tr_TR[0]: İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA), şifrenize ek olarak kimlik doğrulayıcı uygulamanızdan zaman tabanlı bir kod gerektirir. Bu, şifreniz ele geçirilse bile yetkisiz erişimi önler. Hangi kullanıcı rollerinin 2FA gerektireceğini ayarlayabilir ve acil durum erişimi için yedek kodlar oluşturabilirsiniz.

en: Two-Factor Authentication enabled. |
tr_TR[0]: İki Faktörlü Kimlik Doğrulama etkinleştirildi.

en: Two-factor authentication enabled. |
tr_TR[0]: İki faktörlü kimlik doğrulama etkinleştirildi.

en: Two-Factor Authentication has been reset. |
tr_TR[0]: İki Faktörlü Kimlik Doğrulama sıfırlandı.

en: Two-factor authentication is now active on your account. |
tr_TR[0]: İki faktörlü kimlik doğrulama artık hesabınızda etkin.

en: Two-Factor Authentication Setup |
tr_TR[0]: İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Kurulumu

en: Two-factor login protection |
tr_TR[0]: İki faktörlü giriş koruması

en: Type |
tr_TR[0]: Tür

en: Type or data is not set or empty. |
tr_TR[0]: Tür veya veri ayarlanmamış veya boş.

en: UA Tokens |
tr_TR[0]: UA Jetonları

en: UI Cache |
tr_TR[0]: Arayüz Önbelleği

en: UI Settings |
tr_TR[0]: Arayüz Ayarları

en: Ultimate tier only |
tr_TR[0]: Yalnızca Ultimate katmanı

en: Ultra-fast in-memory cache. Best performance. |
tr_TR[0]: Ultra hızlı bellek içi önbellek. En iyi performans.

en: Unauthorized |
tr_TR[0]: Yetkisiz

en: Unauthorized. |
tr_TR[0]: Yetkisiz.

en: Understanding 2FA Security |
tr_TR[0]: 2FA Güvenliğini Anlamak

en: Unfold all settings |
tr_TR[0]: Tüm ayarları aç

[ctx: statistics label]
en: Unique IPs |
tr_TR[0]: Benzersiz IP'ler

en: Unique types |
tr_TR[0]: Benzersiz türler

[ctx: statistics label]
en: Unique Visitors |
tr_TR[0]: Benzersiz Ziyaretçiler

en: Unique Visitors (by IP) |
tr_TR[0]: Benzersiz Ziyaretçiler (IP'ye göre)

en: Unknown chart data type. |
tr_TR[0]: Bilinmeyen grafik veri türü.

en: Unknown cron task. |
tr_TR[0]: Bilinmeyen cron görevi.

en: Unknown error |
tr_TR[0]: Bilinmeyen hata

en: Unknown period |
tr_TR[0]: Bilinmeyen dönem

en: Unlock Advanced Protection |
tr_TR[0]: Gelişmiş Korumayı Aç

en: Unlock PRO Protection |
tr_TR[0]: PRO Korumayı Aç

en: Unlock PRO protection |
tr_TR[0]: PRO korumayı aç

en: Unresponsive IP blocking |
tr_TR[0]: Yanıt vermeyen IP engelleme

en: Until changed |
tr_TR[0]: Değiştirilene kadar

en: Update |
tr_TR[0]: Güncelle

en: Update All (%d) |
tr_TR[0]: Tümünü Güncelle (%d)

en: Update ASN database |
tr_TR[0]: ASN veritabanını güncelle

en: Update ASN database - geo, network, country data |
tr_TR[0]: ASN veritabanını güncelle - coğrafi, ağ, ülke verileri

en: Update available, requires BotBlocker >= %s |
tr_TR[0]: Güncelleme mevcut, BotBlocker >= %s gerektirir

en: Update BotBlocker to %s to use this add-on |
tr_TR[0]: Bu eklentiyi kullanmak için BotBlocker'ı %s sürümüne güncelleyin

en: Update requires BotBlocker >= %s |
tr_TR[0]: Güncelleme BotBlocker >= %s gerektirir

en: Update RU-Gov list |
tr_TR[0]: RU-Gov listesini güncelle

en: Update RU-Gov list - Russian IP ranges, RKN blocklist |
tr_TR[0]: RU-Gov listesini güncelle - Rus IP aralıkları, RKN engelleme listesi

en: Update Statistics |
tr_TR[0]: İstatistikleri Güncelle

en: Updating the salt resets all authentication cookies: |
tr_TR[0]: Salt güncellemesi tüm kimlik doğrulama çerezlerini sıfırlar:

en: Upgrade now! |
tr_TR[0]: Hemen yükselt!

en: Upgrade to PRO |
tr_TR[0]: PRO'ya yükselt

en: Upgrade to PRO - premium, pricing, license, features |
tr_TR[0]: PRO'ya yükselt - premium, fiyatlandırma, lisans, özellikler

en: Upgrade to Pro for the Behavioral Engine. It features advanced multi-signal scoring and decay-based reputation, preventing bots from spamming your site by tightening thresholds for repeat offenders. |
tr_TR[0]: Davranış Motoru için Pro'ya yükseltin. Gelişmiş çoklu sinyal puanlaması ve azalmaya dayalı itibar özelliği sunar; tekrar suç işleyenler için eşikleri sıkılaştırarak botların sitenizi spamlemesini engeller.

en: Upgrade your plan for better protection. |
tr_TR[0]: Daha iyi koruma için planınızı yükseltin.

en: Upload a BotBlocker add-on package. It will be installed inactive, then you can review and activate it from the Installed tab. |
tr_TR[0]: Bir BotBlocker eklenti paketi yükleyin. Devre dışı olarak kurulacak, ardından Kurulu sekmesinden inceleyip etkinleştirebilirsiniz.

en: Upload ZIP |
tr_TR[0]: ZIP Yükle

en: Uploading a new list will add new IPs and skip existing ones. Invalid lines will be skipped automatically. |
tr_TR[0]: Yeni bir liste yüklemek yeni IP'leri ekler ve mevcut olanları atlar. Geçersiz satırlar otomatik olarak atlanır.

en: URL rewrite rules will be reset: |
tr_TR[0]: URL yeniden yazma kuralları sıfırlanacak:

en: URL to fetch remote regex signatures for malware detection. Endpoint must return JSON with version + signatures array. Each signature: id, severity (critical/high/medium/low), regex (valid PHP regex), score (1-100), confidence, category, description. |
tr_TR[0]: Kötü amaçlı yazılım tespiti için uzak regex imzalarını getirecek URL. Uç nokta, sürüm + imzalar dizisi içeren JSON döndürmelidir. Her imza: id, önem derecesi (kritik/yüksek/orta/düşük), regex (geçerli PHP regex'i), puan (1-100), güven, kategori, açıklama.

en: URL to redirect to when someone tries to access the default login URL. Only used when behavior is set to Redirect. |
tr_TR[0]: Birisi varsayılan giriş URL'sine erişmeye çalıştığında yönlendirilecek URL. Yalnızca davranış Yönlendir olarak ayarlandığında kullanılır.

en: Usage |
tr_TR[0]: Kullanım

en: Use explicit CORS headers (Content-Type, X-Requested-With) instead of wildcard (*). Fixes Fetch-spec violation when Access-Control-Allow-Credentials is active. Enable if CAPTCHA verification breaks in browsers. |
tr_TR[0]: Joker (*) yerine belirli CORS başlıklarını (Content-Type, X-Requested-With) kullan. Access-Control-Allow-Credentials etkinken Fetch-spec ihlalini düzeltir. Tarayıcılarda CAPTCHA doğrulaması bozulursa etkinleştir.

en: Use explicit CORS headers (Content-Type, X-Requested-With) instead of wildcard (*). Fixes Fetch-spec violation when Access-Control-Allow-Credentials is active. Enable only if CAPTCHA verification breaks in browsers. |
tr_TR[0]: Joker (*) yerine belirli CORS başlıklarını (Content-Type, X-Requested-With) kullan. Access-Control-Allow-Credentials etkinken Fetch-spec ihlalini düzeltir. Yalnızca tarayıcılarda CAPTCHA doğrulaması bozulursa etkinleştir.

en: Use Google Authenticator or any TOTP app to scan the code, or enter the key manually. |
tr_TR[0]: Kodu taramak için Google Authenticator veya herhangi bir TOTP uygulamasını kullanın ya da anahtarı manuel olarak girin.

en: Use noindex and noarchive directives to prevent search engines from indexing blocked or UTM pages. |
tr_TR[0]: Engellenen veya UTM sayfalarının arama motorları tarafından dizine eklenmesini önlemek için noindex ve noarchive yönergelerini kullanın.

en: Use Remote Regex Signatures |
tr_TR[0]: Uzak Regex İmzalarını Kullan

en: Use remote regex signatures |
tr_TR[0]: Uzak regex imzalarını kullan

en: Use remote regex signatures for malware detection. |
tr_TR[0]: Kötü amaçlı yazılım tespiti için uzak regex imzalarını kullanın.

en: Use these options to enable or disable groups of security response headers. These headers enhance browser protections and privacy, but some may require theme/plugin compatibility checks. If you are running a local site without HTTPS, disable HSTS and CSP temporarily to avoid mixed content issues. Re-enable them on production for better security posture. |
tr_TR[0]: Güvenlik yanıt başlıklarının gruplarını etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için bu seçenekleri kullanın. Bu başlıklar tarayıcı korumalarını ve gizliliğini artırır, ancak bazıları tema/eklenti uyumluluk kontrolleri gerektirebilir. HTTPS'siz yerel bir site çalıştırıyorsanız, karışık içerik sorunlarını önlemek için HSTS ve CSP'yi geçici olarak devre dışı bırakın. Daha iyi güvenlik duruşu için üretimde yeniden etkinleştirin.

en: Use this link to completely disable BotBlocker. |
tr_TR[0]: BotBlocker'ı tamamen devre dışı bırakmak için bu bağlantıyı kullanın.

en: Use this link to re-enable BotBlocker. |
tr_TR[0]: BotBlocker'ı yeniden etkinleştirmek için bu bağlantıyı kullanın.

en: Use this link to temporarily disable BotBlocker checks for the current session. |
tr_TR[0]: Mevcut oturum için BotBlocker kontrollerini geçici olarak devre dışı bırakmak için bu bağlantıyı kullanın.

en: Use WordPress transients. Works on any hosting. |
tr_TR[0]: WordPress geçici verilerini kullanın. Herhangi bir hosting'de çalışır.

en: used with attribution |
tr_TR[0]: atıf ile kullanıldı

en: User Agent |
tr_TR[0]: Kullanıcı Aracısı

en: User guide |
tr_TR[0]: Kullanıcı kılavuzu

en: User Interface and Appearance |
tr_TR[0]: Kullanıcı Arayüzü ve Görünüm

en: User not found |
tr_TR[0]: Kullanıcı bulunamadı

en: User not logged in |
tr_TR[0]: Kullanıcı giriş yapmadı

en: User-Agent |
tr_TR[0]: Kullanıcı-Aracısı

en: User-Agent Anomalies |
tr_TR[0]: Kullanıcı-Aracısı Anomalileri

en: User-Agent substring identifying the bot |
tr_TR[0]: Botu tanımlayan Kullanıcı-Aracısı alt dizesi

en: UTM Referrer Processing |
tr_TR[0]: UTM Yönlendiren İşleme

en: UTM referrer processing |
tr_TR[0]: UTM yönlendiren işleme

en: Validated add-on source is missing. |
tr_TR[0]: Doğrulanmış eklenti kaynağı eksik.

en: Value to match - format depends on selected type (e.g. user agent string, referer URL, language code, country code, URI path) |
tr_TR[0]: Eşleşecek değer - biçim seçilen türe bağlıdır (örn. kullanıcı aracısı dizesi, yönlendiren URL, dil kodu, ülke kodu, URI yolu)

en: Verification Code |
tr_TR[0]: Doğrulama Kodu

en: Verification code is required. |
tr_TR[0]: Doğrulama kodu gereklidir.

en: Verification failed. |
tr_TR[0]: Doğrulama başarısız.

en: Verification failed. Please complete the challenge below. |
tr_TR[0]: Doğrulama başarısız. Lütfen aşağıdaki zorluğu tamamlayın.

en: Verification Sources |
tr_TR[0]: Doğrulama Kaynakları

en: verified and passed |
tr_TR[0]: doğrulandı ve geçti

en: verified crawlers - |
tr_TR[0]: doğrulanmış tarayıcılar -

en: Verifies search engines to protect SEO. Detects fake crawlers |
tr_TR[0]: SEO'yu korumak için arama motorlarını doğrular. Sahte tarayıcıları algılar

en: Verify |
tr_TR[0]: Doğrula

en: Verify browser API behavior (canvas, WebGL). |
tr_TR[0]: Tarayıcı API davranışını doğrula (canvas, WebGL).

en: Verify browser engine parameters against known browser signatures. |
tr_TR[0]: Tarayıcı motoru parametrelerini bilinen tarayıcı imzalarına karşı doğrula.

en: Verify device APIs (touch, motion sensors) to detect headless browsers. |
tr_TR[0]: Başsız tarayıcıları tespit etmek için cihaz API'lerini (dokunma, hareket sensörleri) doğrula.

en: Verify every visitor via cloud database. Ultimate tier only. |
tr_TR[0]: Her ziyaretçiyi bulut veritabanı üzerinden doğrula. Yalnızca Ultimate seviyesinde.

en: Verify installed WordPress core, plugins, and themes against official wp.org sources. Detect modified, added, and missing files. |
tr_TR[0]: Yüklü WordPress çekirdeğini, eklentileri ve temaları resmi wp.org kaynaklarına karşı doğrula. Değiştirilmiş, eklenmiş ve eksik dosyaları tespit et.

en: Verify plugin files against official checksums. |
tr_TR[0]: Eklenti dosyalarını resmi denetim toplamlarına karşı doğrula.

en: Verify theme files against official checksums. |
tr_TR[0]: Tema dosyalarını resmi denetim toplamlarına karşı doğrula.

en: Verify WordPress core files against official checksums. |
tr_TR[0]: WordPress çekirdek dosyalarını resmi denetim toplamlarına karşı doğrula.

en: Verifying %s integrity |
tr_TR[0]: %s bütünlüğü doğrulanıyor

en: Verifying file integrity... |
tr_TR[0]: Dosya bütünlüğü doğrulanıyor...

en: Verifying... |
tr_TR[0]: Doğrulanıyor...

en: Version |
tr_TR[0]: Sürüm

en: Version %s |
tr_TR[0]: Sürüm %s

en: Video tutorials |
tr_TR[0]: Video eğitimleri

en: View Add-ons |
tr_TR[0]: Eklentileri Görüntüle

en: View All |
tr_TR[0]: Hepsini Görüntüle

en: View all |
tr_TR[0]: Tümünü görüntüle

en: View and manage all WordPress scheduled cron jobs. Disable unwanted cron tasks directly from the admin panel. |
tr_TR[0]: Tüm WordPress zamanlanmış cron işlerini görüntüleyin ve yönetin. İstenmeyen cron görevlerini doğrudan yönetim panelinden devre dışı bırakın.

en: View Dashboard |
tr_TR[0]: Panoyu Görüntüle

en: View full Health Status |
tr_TR[0]: Tam Sağlık Durumunu Görüntüle

en: View my PRO |
tr_TR[0]: PRO'mu Görüntüle

en: View on WordPress.org |
tr_TR[0]: WordPress.org'da Görüntüle

en: View plans |
tr_TR[0]: Planları görüntüle

en: Visitor Logging Settings |
tr_TR[0]: Ziyaretçi Günlüğü Ayarları

en: Visitors data successfully cleared! |
tr_TR[0]: Ziyaretçi verileri başarıyla temizlendi!

en: Visitors from selected countries will be unable to access the site. |
tr_TR[0]: Seçilen ülkelerden gelen ziyaretçiler siteye erişemeyecek.

en: Visitors from selected countries will not be able to access the site. |
tr_TR[0]: Seçilen ülkelerden gelen ziyaretçiler siteye erişemeyecek.

en: Visitors Log |
tr_TR[0]: Ziyaretçi Günlüğü

en: VPN / Tor / proxy blocking |
tr_TR[0]: VPN / Tor / proxy engelleme

en: VPN and Tor Blocking |
tr_TR[0]: VPN ve Tor Engelleme

en: VPN and Tor blocking |
tr_TR[0]: VPN ve Tor engelleme

en: VPN blocking |
tr_TR[0]: VPN engelleme

en: VPN Connections |
tr_TR[0]: VPN Bağlantıları

en: VPN, Tor and proxy blocking |
tr_TR[0]: VPN, Tor ve proxy engelleme

en: W3 Total Cache detected. If using Disk Enhanced mode with rewrite rules, add a cookie-based server exception. See CACHE-COMPATIBILITY.md. |
tr_TR[0]: W3 Total Cache algılandı. Disk Enhanced modu ve yeniden yazma kuralları kullanıyorsanız, çerez tabanlı bir sunucu istisnası ekleyin. CACHE-COMPATIBILITY.md dosyasına bakın.

en: We also provide custom PHP development and automation services tailored to your needs. |
tr_TR[0]: Ayrıca ihtiyaçlarınıza özel PHP geliştirme ve otomasyon hizmetleri de sunuyoruz.

en: We offer WordPress development services: optimization, plugin and theme customization, and server administration. |
tr_TR[0]: WordPress geliştirme hizmetleri sunuyoruz: optimizasyon, eklenti ve tema özelleştirme ve sunucu yönetimi.

en: We use cookies to improve site security and user experience. |
tr_TR[0]: Site güvenliğini ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için çerezler kullanıyoruz.

en: Weak |
tr_TR[0]: Zayıf

en: Website protection worked normally this week. |
tr_TR[0]: Web sitesi koruması bu hafta normal çalıştı.

en: Website Traffic |
tr_TR[0]: Web Sitesi Trafiği

en: Website visitors report |
tr_TR[0]: Web sitesi ziyaretçi raporu

en: Weekly |
tr_TR[0]: Haftalık

en: Weekly Maintenance |
tr_TR[0]: Haftalık Bakım

en: Welcome to BotBlocker |
tr_TR[0]: BotBlocker'a Hoş Geldiniz

en: Welcome to BotBlocker Security |
tr_TR[0]: BotBlocker Security'ye Hoş Geldiniz

en: Wget Command |
tr_TR[0]: Wget Komutu

en: Wget command (for system cron) |
tr_TR[0]: Wget komutu (sistem cron'u için)

en: Wget Command: |
tr_TR[0]: Wget Komutu:

en: What and how BotBlocker blocks |
tr_TR[0]: BotBlocker'ın neyi ve nasıl engellediği

en: What Data Does BotBlocker Collect |
tr_TR[0]: BotBlocker Hangi Verileri Toplar

en: What to do if the user has passed all automatic checks: let him through to the site, show him a page where he must pass manual check (blocking) or ban him? |
tr_TR[0]: Kullanıcı tüm otomatik kontrolleri geçerse ne yapmalı: siteye girişine izin ver, manuel kontrol (engelleme) yapması gereken bir sayfa göster ya da yasakla?

en: What was blocked and why: reason + URL + IP |
tr_TR[0]: Neler engellendi ve neden: sebep + URL + IP

en: What you get with BotBlocker PRO |
tr_TR[0]: BotBlocker PRO ile ne elde edersiniz

en: What's in PRO |
tr_TR[0]: PRO'da neler var

en: What's new in |
tr_TR[0]: Yenilikler

en: When BotBlocker activates. Earlier = stronger protection. |
tr_TR[0]: BotBlocker ne zaman devreye girer. Daha erken = daha güçlü koruma.

en: When checked, the scanner downloads fresh reference data from wp.org instead of using previously cached integrity manifests. Useful when core/plugin updates may not have been detected yet. |
tr_TR[0]: İşaretlendiğinde, tarayıcı önceden önbelleğe alınmış bütünlük manifestolarını kullanmak yerine wp.org'dan güncel referans verilerini indirir. Çekirdek/eklenti güncellemeleri henüz tespit edilmemiş olabileceğinde kullanışlıdır.

en: When cloud API returns unexpected data - block the visitor and invalidate cache instead of silent pass. |
tr_TR[0]: Bulut API beklenmeyen veri döndürdüğünde - ziyaretçiyi engelle ve sessiz geçiş yerine önbelleği geçersiz kıl.

en: When enabled, all authenticated WordPress users (including subscribers, authors, contributors) bypass BotBlocker checks. By default, only administrators, editors and moderators are bypassed. |
tr_TR[0]: Etkinleştirildiğinde, tüm kimliği doğrulanmış WordPress kullanıcıları (aboneler, yazarlar, katkıda bulunanlar dahil) BotBlocker kontrollerini atlar. Varsayılan olarak yalnızca yöneticiler, editörler ve moderatörler atlanır.

en: When enabled, only allowlisted IPs can access XML-RPC. When disabled, XML-RPC is fully blocked (allowlisted IPs can still bypass). |
tr_TR[0]: Etkinleştirildiğinde, yalnızca izin verilen IP'ler XML-RPC'ye erişebilir. Devre dışı bırakıldığında, XML-RPC tamamen engellenir (izin verilen IP'ler yine de atlayabilir).

en: When enabled, payment bypass only applies to POST requests and requires signature headers to have valid format (min 8 chars). GET requests with payment query keys will not be bypassed. Reduces attack surface while keeping real webhooks working. |
tr_TR[0]: Etkinleştirildiğinde, ödeme atlaması yalnızca POST isteklerine uygulanır ve imza başlıklarının geçerli biçimde (en az 8 karakter) olmasını gerektirir. Ödeme sorgu anahtarları içeren GET istekleri atlanmaz. Saldırı yüzeyini azaltırken gerçek web kancalarının çalışmasını sağlar.

en: When enabled, payment callbacks still skip Captcha but IP blacklists, ASN rules, path rules and country blocks remain active. A blocked IP cannot use a payment callback to bypass the block. |
tr_TR[0]: Etkinleştirildiğinde, ödeme geri çağrıları Captcha'yı yine atlar ancak IP kara listeleri, ASN kuralları, yol kuralları ve ülke engellemeleri aktif kalır. Engellenmiş bir IP, engeli atlamak için ödeme geri çağrısı kullanamaz.

en: When enabled, requests matching well-known payment callback patterns (paths, query keys, admin-ajax actions, signature headers) skip JS-challenge, Captcha and rate-limit. Recommended for any site with WooCommerce or another e-commerce plugin. |
tr_TR[0]: Etkinleştirildiğinde, bilinen ödeme geri çağrı kalıplarıyla (yollar, sorgu anahtarları, admin-ajax eylemleri, imza başlıkları) eşleşen istekler JS-meydan okuma, Captcha ve hız sınırlamasını atlar. WooCommerce veya başka bir e-ticaret eklentisi bulunan herhangi bir site için önerilir.

en: When enabled, X-Forwarded-For and CF-Connecting-IP headers are trusted for IP allowlisting. WARNING: These headers are client-spoofable — only enable if your server is behind a trusted reverse proxy that strips these headers from external requests. |
tr_TR[0]: Etkinleştirildiğinde, IP izin listesi için X-Forwarded-For ve CF-Connecting-IP başlıklarına güvenilir. UYARI: Bu başlıklar istemci tarafından taklit edilebilir — yalnızca sunucunuz, bu başlıkları dış isteklerden kaldıran güvenilir bir ters proxy arkasındaysa etkinleştirin.

en: When enabled, X-Forwarded-Proto, CF-Visitor and other proxy headers are trusted to detect HTTPS connections. WARNING: These headers are client-spoofable — only enable if your server is behind a trusted reverse proxy that strips these headers from external requests. |
tr_TR[0]: Etkinleştirildiğinde, HTTPS bağlantılarını tespit etmek için X-Forwarded-Proto, CF-Visitor ve diğer proxy başlıklarına güvenilir. UYARI: Bu başlıklar istemci tarafından taklit edilebilir — yalnızca sunucunuz, harici isteklerden bu başlıkları kaldıran güvenilir bir ters proxy arkasındaysa etkinleştirin.

en: When enabling HTTPS redirect, ensure your SSL certificate is properly configured. Misconfiguration may cause site access issues. |
tr_TR[0]: HTTPS yönlendirmesini etkinleştirirken, SSL sertifikanızın düzgün yapılandırıldığından emin olun. Yanlış yapılandırma site erişim sorunlarına neden olabilir.

en: When the rule should stop applying. |
tr_TR[0]: Kuralın ne zaman uygulanmayı bırakması gerektiği.

en: Where the cookie alert banner appears on the page. |
tr_TR[0]: Çerez uyarı banner'ının sayfada nerede görüneceği.

en: White |
tr_TR[0]: Beyaz

en: White bot already exists. |
tr_TR[0]: Beyaz bot zaten var.

en: White bot created successfully. |
tr_TR[0]: Beyaz bot başarıyla oluşturuldu.

en: White bot deleted successfully. |
tr_TR[0]: Beyaz bot başarıyla silindi.

en: White bot not found. |
tr_TR[0]: Beyaz bot bulunamadı.

en: White bot toggled successfully. |
tr_TR[0]: Beyaz bot başarıyla değiştirildi.

en: White bot updated successfully. |
tr_TR[0]: Beyaz bot başarıyla güncellendi.

en: White Bots |
tr_TR[0]: Beyaz Botlar

en: White Bots and Search Engines |
tr_TR[0]: Beyaz Botlar ve Arama Motorları

en: White bots data is required for import. |
tr_TR[0]: İçe aktarma için beyaz bot verileri gereklidir.

en: Whitelist WhatsApp Preview |
tr_TR[0]: WhatsApp Önizlemesini Beyaz Listeye Al

en: Whitelist your current IP |
tr_TR[0]: Mevcut IP'nizi beyaz listeye al

en: Who always gets access? |
tr_TR[0]: Kim her zaman erişim alır?

en: Who Should Always Have Access? |
tr_TR[0]: Kim Her Zaman Erişime Sahip Olmalı?

en: Who visited and who was blocked |
tr_TR[0]: Kim ziyaret etti ve kim engellendi

en: Who visited the site and who was blocked |
tr_TR[0]: Siteyi kim ziyaret etti ve kim engellendi

en: Wildcard patterns (one per line) that silence any matching added/modified/missing finding across every target. Use * and ?. Examples: */cache/*, *.log, wp-content/uploads/*. Bulk version of the per-file Ignore button. |
tr_TR[0]: Her hedefteki eşleşen eklenmiş/değiştirilmiş/eksik bulgularını susturan joker karakter kalıpları (satır başına bir tane). * ve ? kullanın. Örnekler: */cache/*, *.log, wp-content/uploads/*. Dosya başına Yoksay düğmesinin toplu sürümü.

en: Window |
tr_TR[0]: Pencere

en: with color:  |
tr_TR[0]: renk ile:

en: Wizard reset successfully. |
tr_TR[0]: Sihirbaz başarıyla sıfırlandı.

en: WooCommerce configuration guide |
tr_TR[0]: WooCommerce yapılandırma kılavuzu

en: WooCommerce Detected |
tr_TR[0]: WooCommerce Algılandı

en: WordPress 2FA Documentation |
tr_TR[0]: WordPress 2FA Belgeleri

en: WordPress Acceleration |
tr_TR[0]: WordPress Hızlandırma

en: WordPress acceleration |
tr_TR[0]: WordPress hızlandırma

en: WordPress acceleration and optimization |
tr_TR[0]: WordPress hızlandırma ve optimizasyon

en: WordPress Actions |
tr_TR[0]: WordPress Eylemleri

en: WordPress actions |
tr_TR[0]: WordPress eylemleri

en: WordPress Admin Area Log |
tr_TR[0]: WordPress Yönetim Alanı Günlüğü

en: WordPress admin area log |
tr_TR[0]: WordPress yönetim alanı günlüğü

en: WordPress Core |
tr_TR[0]: WordPress Çekirdeği

en: WordPress core tuning |
tr_TR[0]: WordPress çekirdek ayarları

en: WordPress development |
tr_TR[0]: WordPress geliştirme

en: WordPress filesystem is unavailable. |
tr_TR[0]: WordPress dosya sistemi kullanılamıyor.

en: WordPress Paths |
tr_TR[0]: WordPress Yolları

en: WordPress plugin page |
tr_TR[0]: WordPress eklenti sayfası

en: WordPress Privacy Screen |
tr_TR[0]: WordPress Gizlilik Ekranı

en: WordPress security audit |
tr_TR[0]: WordPress güvenlik denetimi

en: WordPress self requests |
tr_TR[0]: WordPress kendi istekleri

en: WordPress Service |
tr_TR[0]: WordPress Hizmeti

en: WordPress speed optimization |
tr_TR[0]: WordPress hız optimizasyonu

en: WordPress speed optimizations |
tr_TR[0]: WordPress hız optimizasyonları

en: WordPress stopped by BotBlocker |
tr_TR[0]: BotBlocker tarafından durdurulan WordPress

en: WordPress transients. Works on any hosting. |
tr_TR[0]: WordPress geçicileri. Herhangi bir hostingde çalışır.

en: Works everywhere |
tr_TR[0]: Her yerde çalışır

en: WP Cron Enabled |
tr_TR[0]: WP Cron Etkin

en: WP Cron Jobs |
tr_TR[0]: WP Cron İşleri

en: WP Rocket detected. Add the BotBlocker cookie to the "Never Cache Cookies" list in WP Rocket settings. See CACHE-COMPATIBILITY.md. |
tr_TR[0]: WP Rocket algılandı. BotBlocker çerezini WP Rocket ayarlarındaki "Asla Önbelleğe Alma Çerezleri" listesine ekleyin. CACHE-COMPATIBILITY.md dosyasına bakın.

en: WP Super Cache (Expert/mod_rewrite mode) serves cached pages via .htaccess, bypassing PHP. Add a cookie-based exception. See CACHE-COMPATIBILITY.md. |
tr_TR[0]: WP Super Cache (Uzman/mod_rewrite modu) önbelleğe alınmış sayfaları .htaccess aracılığıyla sunar, PHP'yi atlar. Çerez tabanlı bir istisna ekleyin. CACHE-COMPATIBILITY.md dosyasına bakın.

en: wp-config.php Integration |
tr_TR[0]: wp-config.php Entegrasyonu

en: WP-Cron Documentation |
tr_TR[0]: WP-Cron Dokümantasyonu

en: WP-Cron enabled |
tr_TR[0]: WP-Cron etkin

en: WP-Cron status (read-only, managed automatically). |
tr_TR[0]: WP-Cron durumu (salt okunur, otomatik olarak yönetilir).

en: WPS Hide Login is active |
tr_TR[0]: WPS Hide Login etkin

en: Write a log entry every time a payment callback bypass is applied. Useful for auditing. |
tr_TR[0]: Her ödeme geri arama atlaması uygulandığında bir günlük kaydı yaz. Denetim için kullanışlı.

en: X-Robots-Tag directives |
tr_TR[0]: X-Robots-Tag yönergeleri

en: X-Robots-Tag: noarchive for blocked pages |
tr_TR[0]: X-Robots-Tag: engellenen sayfalarda noarchive

en: X-Robots-Tag: noindex on UTM pages |
tr_TR[0]: X-Robots-Tag: UTM sayfalarında noindex

en: XML-RPC is disabled. |
tr_TR[0]: XML-RPC devre dışı.

en: XML-RPC Specification |
tr_TR[0]: XML-RPC Belirtimi

en: XML-RPC Status |
tr_TR[0]: XML-RPC Durumu

en: XML-RPC Support |
tr_TR[0]: XML-RPC Desteği

en: XML-RPC Tunnel |
tr_TR[0]: XML-RPC Tüneli

en: XML-RPC tunnel - secure remote access, block exploits |
tr_TR[0]: XML-RPC tüneli - güvenli uzaktan erişim, istismarları engelle

en: Yandex.Metrica ID |
tr_TR[0]: Yandex.Metrica Kimliği

en: Yes |
tr_TR[0]: Evet

en: You can change this anytime with one click. |
tr_TR[0]: Bunu istediğiniz zaman tek tıkla değiştirebilirsiniz.

en: You can prepare your list in any text editor. Each line should contain a single IP address or subnet in CIDR format (e.g. 192.168.1.0/24). |
tr_TR[0]: Listenizi herhangi bir metin düzenleyicide hazırlayabilirsiniz. Her satır, CIDR biçiminde (ör. 192.168.1.0/24) tek bir IP adresi veya alt ağ içermelidir.

en: You do not have permission to view this information. |
tr_TR[0]: Bu bilgileri görüntüleme izniniz yok.

en: You have PRO activated. Check your plan. |
tr_TR[0]: PRO etkinleştirildi. Planınızı kontrol edin.

en: You must be logged in. |
tr_TR[0]: Giriş yapmış olmalısınız.

en: You will receive weekly security reports here. |
tr_TR[0]: Haftalık güvenlik raporlarını buradan alacaksınız.

en: Your browser does not support the video tag. |
tr_TR[0]: Tarayıcınız video etiketini desteklemiyor.

en: Your cloud API has expired. |
tr_TR[0]: Bulut API'nizin süresi doldu.

en: Your cloud API has expired. Please renew it. |
tr_TR[0]: Bulut API'nizin süresi doldu. Lütfen yenileyin.

en: Your cloud API has fewer than %d hits remaining. |
tr_TR[0]: Bulut API'nizde %d'den az istek kaldı.

en: Your cloud API has no hits remaining. |
tr_TR[0]: Bulut API'nizde hiç istek kalmadı.

en: Your cloud API has no hits remaining. Please renew. |
tr_TR[0]: Bulut API'nizde hiç istek kalmadı. Lütfen yenileyin.

en: Your cloud API will expire in %d days. |
tr_TR[0]: Bulut API'nizin süresi %d gün içinde dolacak.

en: Your email |
tr_TR[0]: E-posta adresiniz

en: Your Google reCaptcha v3 site key for invisible bot detection. |
tr_TR[0]: Görünmez bot tespiti için Google reCaptcha v3 site anahtarınız.

en: Your IP address will be permanently added to the whitelist |
tr_TR[0]: IP adresiniz kalıcı olarak beyaz listeye eklenecek.

en: Your IP address will be permanently trusted |
tr_TR[0]: IP adresinize kalıcı olarak güvenilecek.

en: Your message has been sent. |
tr_TR[0]: Mesajınız gönderildi.

en: Your security configuration is complete. |
tr_TR[0]: Güvenlik yapılandırmanız tamamlandı.

en: Your site is fully protected with BotBlocker PRO. Cloud-based security shields are actively monitoring and blocking advanced threats in real-time. |
tr_TR[0]: Siteniz BotBlocker PRO ile tamamen korunuyor. Bulut tabanlı güvenlik kalkanları, gerçek zamanlı olarak gelişmiş tehditleri aktif olarak izliyor ve engelliyor.

en: Your Site is Now Protected |
tr_TR[0]: Siteniz Artık Korunuyor

en: Your site is only partially protected. BotBlocker is already blocking basic automated attacks, but several critical shields are still disabled. |
tr_TR[0]: Siteniz yalnızca kısmen korunuyor. BotBlocker zaten temel otomatik saldırıları engelliyor, ancak birkaç kritik kalkan hala devre dışı.

en: Your site is protected! |
tr_TR[0]: Siteniz korunuyor!

en: Your store is compatible with BotBlocker. |
tr_TR[0]: Mağazanız BotBlocker ile uyumludur.

en: Your Telegram bot token from @BotFather. |
tr_TR[0]: @BotFather'dan alınan Telegram bot belirteciniz.

en: Your Telegram chat ID (user or group). |
tr_TR[0]: Telegram sohbet kimliğiniz (kullanıcı veya grup).

en: Zero impact on visitors |
tr_TR[0]: Ziyaretçiler üzerinde sıfır etki

en: Zero-day botnet updates |
tr_TR[0]: Sıfırıncı gün botnet güncellemeleri

en: ZIP contains unexpected file: |
tr_TR[0]: ZIP beklenmeyen bir dosya içeriyor:

en: ZIP file not provided. |
tr_TR[0]: ZIP dosyası sağlanmadı.
