BB-Plugin - en to ms translation catalogue (121 entries)

[ctx: %s stands for form field label.]
en: Edit %s
ms: Ubah %s

en: 1 Column
ms: 1 Lajur

[ctx: A client account in Campaign Monitor.]
en: Client
ms: Klien

[ctx: A tag to add to contacts in Drip when they subscribe.]
en: Tags
ms: Tag

en: API Key
ms: Kekunci API

en: API Token
ms: Token API

en: Account
ms: Akaun

en: Account Name
ms: Nama Akaun

en: Add Photos
ms: Tambah Foto

en: Advanced
ms: Lanjutan

en: Alignment
ms: Penjajaran

[ctx: An email list from a third party provider.]
en: List
ms: Senarai

[ctx: An email list from third party provider.]
en: List
ms: Senarai

en: Animation
ms: Animasi

[ctx: Animation style.]
en: None
ms: Tiada

en: Are you sure?
ms: Adakah anda pasti?

en: Authorization Code
ms: Kod Pengesahan

en: Background
ms: Latar Belakang

en: Background Color
ms: Warna Latar Belakang

[ctx: Background repeat.]
en: Horizontal
ms: Mendatar

[ctx: Background repeat.]
en: None
ms: Tiada

[ctx: Background repeat.]
en: Vertical
ms: Menegak

[ctx: Background scale.]
en: None
ms: Tiada

[ctx: Background type.]
en: Color
ms: Warna

[ctx: Background type.]
en: None
ms: Tiada

[ctx: Background type.]
en: Slideshow
ms: Pertunjukan Slaid

en: Bars
ms: Bar

en: Border
ms: Sempadan

[ctx: Border type.]
en: Dashed
ms: Putus-putus

[ctx: Border type.]
en: Dotted
ms: Titik-titik

[ctx: Border type.]
en: None
ms: Tiada

[ctx: Border type.]
en: Solid
ms: Padu

en: Bottom
ms: Bawah

en: Cancel
ms: Batal

en: Caption
ms: Kapsyen

en: Center
ms: Pusat

en: Circle
ms: Bulatan

en: Color
ms: Warna

en: Colors
ms: Warna

en: Column
ms: Lajur

en: Connect
ms: Sambung

en: Contact Support
ms: Sokongan Hubungan

en: Custom
ms: Suai Langgan

en: Dark
ms: Gelap

en: Date
ms: Tarikh

en: Default
ms: Tetapan utama

[ctx: Default user template category.]
en: Uncategorized
ms: Tidak dikategorikan

en: Display
ms: Paparkan

en: Done
ms: Selesai

en: Duplicate
ms: Salinan

en: Edit
ms: Ubah

en: Editing
ms: Mengedit

en: Email
ms: Emel

en: Email Address
ms: Alamat emel

en: Embed
ms: Benam

en: Fade
ms: Kabur

en: Filter
ms: Tapis

en: General
ms: Umum

[ctx: General settings form field label. Intended meaning: "Responsive layout enabled?"]
en: Enabled
ms: Didayakan

[ctx: General settings form field label. Intended meaning: "Show page heading?"]
en: Show
ms: Papar

en: Get Started
ms: Mulakan

en: Height
ms: Tinggi

en: Host
ms: Hos

en: ID
ms: Id

[ctx: Image size.]
en: Large
ms: Besar

en: Insert
ms: Masukkan

en: Landscape
ms: Landskap

en: Large
ms: Besar

en: Learn More
ms: Ketahui Lebih Lanjut

en: Left
ms: Kiri

en: Light
ms: Terang

en: Link
ms: Pautan

en: Link Color
ms: Warna Pautan

[ctx: Link type.]
en: None
ms: Tiada

en: Locked
ms: Berkunci:

en: Loop
ms: Ulang main

[ctx: MailChimp list group.]
en: Groups
ms: Kumpulan

en: Manage Templates
ms: Uruskan Templat

en: Move
ms: Pindah

en: NOTE:
ms: PERHATIAN:

en: Name
ms: Nama

en: Never
ms: Jangan sekali-kali

en: Next
ms: Seterusnya

en: No
ms: Tidak

en: No Thanks
ms: Tidak Mengapa

en: No results found.
ms: Hasil tidak ditemui.

en: Order
ms: Pesanan

[ctx: Photo Crop.]
en: None
ms: Tiada

en: Please Wait...
ms: Sila Tunggu...

[ctx: Plugin action link label.]
en: Upgrade
ms: Naik taraf

[ctx: Plugin setup page: Modules.]
en: All
ms: Semua

en: Position
ms: Kedudukan

en: Random
ms: Rawak

en: Remove
ms: Hapus

en: Right
ms: Kanan

en: Row
ms: Baris

en: Rows
ms: Baris

en: Select
ms: Pilih

en: Select File
ms: Pilih Fail

en: Service
ms: Perkhidmatan

en: Settings
ms: Tetapan

en: Sidebar
ms: Palang Sisi

[ctx: Slideshow transition type.]
en: None
ms: Tiada

en: Source
ms: Sumber

en: Speed
ms: Kelajuan

en: Style
ms: Gaya

en: Templates
ms: Templat

en: Text
ms: Teks

en: Text Color
ms: Warna Teks

en: This field is required.
ms: Ruangan ini perlu diisi.

en: Title
ms: Tajuk

en: Tools
ms: Alat

en: Top
ms: Atas

en: Type
ms: Jenis

en: Uninstall
ms: Nyahpasang

en: Upgrade
ms: Naik taraf

en: Username
ms: Kata nama

[ctx: Value unit for form field of time in seconds. Such as: "5 seconds"]
en: seconds
ms: saat

en: Welcome
ms: Selamat Datang

en: Width
ms: Lebar

en: Yes
ms: Ya
