copay - en to pl translation catalogue (766 entries)

en: (Trusted)
pl: (Zaufany)

en: (possible double spend)
pl: (możliwa podwójna wypłata)

en: * A payment proposal can be deleted if 1) you are the creator, and no other copayer has signed, or 2) 24 hours have passed since the proposal was created.
pl: * Wniosek wypłaty może być usunięty jeśli: 1) Po utworzeniu nie zatwierdził go żaden inny współwłaściciel portfela lub 2) minęły 24 godziny od kiedy wniosek został utworzony.

en: - {{btx.feeRateStr}} of the transaction
pl: {{btx.feeRateStr}} transakcji

en: - {{tx.feeRateStr}} of the transaction
pl: {{tx.feeRateStr}} transakcji

en: 5-star ratings help us get {{appName}} into more hands, and more users means more resources can be committed to the app!
pl: 5-gwiazdkowa ocena pozwoli na wzrost popularności {{appName}}, a większa ilość użytkowników da nam do dyspozycji więcej środków na rozwój aplikacji!

en: <b>Only</b> redeemable on Mercado Livre (Brazil)
pl: 98804213800207

en: A member of the team will review your feedback as soon as possible.
pl: Członek zespołu zweryfikuje twoją opinię tak szybko, jak to możliwe.

en: A total of {{amountAboveMaxSizeStr}} were excluded. The maximum size allowed for a transaction was exceeded.
pl: Uwaga: łącznie kwota {{amountAboveMaxSizeStr}} została wyłączona. Został przekroczony maksymalny rozmiar dozwolony dla transakcji.

en: A total of {{amountBelowFeeStr}} were excluded. These funds come from UTXOs smaller than the network fee provided.
pl: Uwaga: łącznie kwota {{amountBelowFeeStr}} została wyłączona. Środki te pochodzą z UTXOs mniejszych niż gwarantowana prowizja sieci.

en: About
pl: O programie

en: Accepted
pl: Zatwierdzono

en: Account
pl: Konto

en: Account Number
pl: Numer konta

en: Accounts
pl: Konta

en: Activity
pl: Transakcje

en: Add Account
pl: Dodaj konto

en: Add BitPay Account?
pl: Dodać konto BitPay?

en: Add Contact
pl: Dodaj kontakt

en: Add Funds
pl: Dodaj środki

en: Add Memo
pl: Dodaj notatkę

en: Add a password
pl: Dodaj hasło

en: Add account
pl: Dodaj konto

en: Add an optional password to secure the recovery phrase
pl: Dodaj opcjonalnie hasło w celu zabezpieczenia kluczowej frazy

en: Add as a contact
pl: Dodaj jako kontakt

en: Add description
pl: Dodaj opis

en: Add funds
pl: Dodaj fundusze

en: Add this BitPay account ({{email}})?
pl: Dodać to konto BitPay ({{email}})?

en: Add wallet
pl: Dodaj portfel

en: Address
pl: Adres

en: Address Book
pl: Książka adresowa

en: Address Type
pl: Rodzaj adresu

en: Addresses With Balance
pl: Adresy z funduszami

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Advanced Settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: All
pl: Wszystko

en: All Addresses
pl: Wszystkie adresy

en: All of your Dash wallet balance may not be available for immediate spending.
pl: Wszystkie salda portfela Dash mogą nie być dostępne do natychmiastowego wydania.

en: All signing devices must be added to this multisig wallet before Dash addresses can be created.
pl: Wszystkie podpisane urządzenia muszą zostać dodane do tego portfela przed utworzeniem adresów dash.

en: Allow Camera Access
pl: Zezwalaj na dostęp do kamery

en: Allow notifications
pl: Pozwól na otrzymywanie powiadomień

en: Almost done! Let's review.
pl: Prawie gotowe! Dokonajmy przeglądu.

en: Alternative Currency
pl: Alternatywna waluta

en: Amazon.com is not available at this moment. Please try back later.
pl: Amazon.com jest aktualnie niedostępny. Spróbuj później.

en: Amount
pl: Kwota

en: Amount below minimum allowed
pl: Kwota poniżej minimum dozwolona

en: Amount too big
pl: Zbyt duża kwota

en: Amount too low to spend
pl: Zbyt niska kwota do wysłania

en: An update to this app is available. For your security, please update to the latest version.
pl: Dostępna jest aktualizacja aplikacji. Ze względów bezpieczeństwa należy zaktualizować do najnowszej wersji.

en: Anyone with your backup phrase can access or spend your Dash.
pl: Każdy, kto ma Twoją kluczową frazę może uzyskać dostęp lub wydać Twoje dash.

en: Approximate Dash network fee to transfer wallet's balance (with normal priority)
pl: Szacunkowe opłaty sieci Dash do przeniesienia salda portfela (normalny priorytet)

en: Are you being watched?
pl: Czy jesteś obserwowany?

en: Are you being watched? Anyone with your recovery phrase can access or spend your Dash.
pl: Czy jesteś obserwowany? Każdy, kto zdobędzie twoją kluczową frazę może uzyskać dostęp do portfela i wydać twoje dash.

en: Are you sure you want to cancel and delete this wallet?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten portfel?

en: Are you sure you want to delete this contact?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten kontakt?

en: Are you sure you want to delete this wallet?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten portfel?

en: Are you sure you want to reject this transaction?
pl: Czy na pewno chcesz odrzucić tę transakcję?

en: Are you sure you want to remove this transaction?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tę transakcję?

en: Are you sure you want to skip it?
pl: Czy na pewno chcesz pominąć?

en: Are you sure you would like to log out of your BitPay Card account?
pl: Czy na pewno chcesz się wylogować z konta BitPay Card?

en: Are you sure you would like to remove your BitPay Card ({{lastFourDigits}}) from this device?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć kartę BitPay ({{lastFourDigits}}) z tego urządzenia?

en: Auditable
pl: Weryfikowalny

en: Available
pl: Dostępne

en: Available Balance
pl: Dostępne saldo

en: Average confirmation time
pl: Spodziewany czas potwierdzania

en: BIP32 path for address derivation
pl: BIP32 ścieżka dla adresu derywacji

en: BTC wallets
pl: Portfele BTC

en: Backup
pl: Kopia zapasowa

en: Backup Needed
pl: Potrzebna kopia zapasowa

en: Backup all livenet wallets before using this function
pl: Zrób kopię zapasową wszystkich swoich portfeli przed użyciem tej funkcji

en: Backup needed
pl: Potrzebna kopia zapasowa

en: Backup now
pl: Utwórz kopię zapasową teraz

en: Backup wallet
pl: Kopia zapasowa portfela

en: Backup your wallet before using this function
pl: Zrób kopię zapasową portfela przed użyciem tej funkcji

en: Bad wallet invitation
pl: Nieprawidłowe zaproszenie

en: Balance By Address
pl: Saldo wg adresu

en: Be sure to store your recovery phrase in a secure place. If this app is deleted, your money cannot be recovered without it.
pl: Pamiętaj aby przechowywać swoją kluczową frazę w bezpiecznym miejscu. Jeśli ta aplikacja zostanie usunięta, nie będziesz mógł bez niej odzyskać swoich pieniędzy.

en: BitPay Visa&reg; Cards
pl: Karty BitPay Visa&reg;

en: Dash Address
pl: Adres dash

en: Bitcoin Cash Wallets
pl: Płatność Bitcoin Cash

en: Dash Network Fee Policy
pl: Polityka prowizji sieci dash

en: Dash Wallets
pl: Portfele Dash

en: Bitcoin cash Payment
pl: Płatność Bitcoin Cash

en: Dash is a currency.
pl: Dash jest walutą.

en: Dash transactions include a fee collected by miners on the network.
pl: Transakcje Dash obejmują prowizję pobieraną przez górników w sieci.

en: Bought {{amountUnitStr}}
pl: Kupiono {{amountUnitStr}}

en: Broadcast Payment
pl: Przekaż płatność

en: Broadcasted
pl: Nadawane

en: Broadcasting transaction
pl: Przekazywanie transakcji

en: Browser unsupported
pl: Przeglądarka nieobsługiwana

en: Buy
pl: Kup

en: Buy &amp; Sell Dash
pl: Kup &amp; sprzedaj dash

en: Buy a Gift Card
pl: Kup kartę podarunkową

en: Buy from
pl: Kup od

en: Buying Dash...
pl: Zakup Dash...

en: Calculating fee
pl: Obliczanie prowizji

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cannot Create Wallet
pl: Nie można utworzyć portfela

en: Cannot join the same wallet more that once
pl: Nie można dołączyć tego samego portfela więcej niż raz

en: Cards
pl: Karty

en: Certified by
pl: Certyfikowane przez

en: Check installation and retry.
pl: Sprawdź instalację i ponów próbę.

en: Choose a backup file from your computer
pl: Wybierz plik kopii zapasowej z komputera

en: Choose your destination wallet
pl: Wybierz swój portfel docelowy

en: Choose your source wallet
pl: Wybierz swój portfel źródłowy

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Clear cache
pl: Wyczyść pamięć podręczną

en: Click to accept
pl: Kliknij, aby zaakceptować

en: Click to pay
pl: Kliknij, aby zapłacić

en: Click to send
pl: Kliknij, aby wysłać

en: Close
pl: Zamknij

en: Coin
pl: Moneta

en: Color
pl: Kolor

en: Commit hash
pl: Zatwierdzony hash

en: Complete the backup process to use this option
pl: Zakończ proces tworzenia kopii zapasowej, aby użyć tej opcji

en: Completed
pl: Zakończono

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Confirm &amp; Finish
pl: Potwierdź &amp; zakończenie

en: Confirm purchase
pl: Potwierdź zakup

en: Confirm your PIN
pl: Potwierdź kod PIN

en: Confirm your new spending password
pl: Potwierdź nowe hasło wypłat

en: Confirmations
pl: Potwierdzenia

en: Confirming
pl: Potwierdzający

en: Connect my BitPay Card
pl: Podłącz kartę BitPay

en: Connecting to Coinbase...
pl: Łączenie z Coinbase...

en: Connecting to Glidera...
pl: Łączenie z Gildera...

en: Connection reset by peer
pl: Połączenie zostało zresetowane

en: Contacts
pl: Kontakty

en: Continue
pl: Dalej

en: Contribute Translations
pl: Wkład do tłumaczenia

en: Copay only supports Bitcoin Cash using new version numbers addresses
pl: Copay obsługuje tylko Bitcoin gotówki za pomocą nowej wersji numery adresy

en: Copayer already in this wallet
pl: Użytkownik jest już w tym portfelu

en: Copayer already voted on this spend proposal
pl: Użytkownik głosował już za tym wnioskiem wypłaty

en: Copayer data mismatch
pl: Niezgodność danych współwłaściciela portfela

en: Copayer joined
pl: Współwłaściciel dołączył

en: Copayer {{$index}}
pl: Współwłaściciele {{$index}}

en: Copied to clipboard
pl: Skopiowano do schowka

en: Copy this text as it is to a safe place (notepad or email)
pl: Skopiuj ten tekst w bezpiecznym miejscu (notatnik lub e-mail)

en: Copy to clipboard
pl: Skopiuj do schowka

en: Could not access Gift Card Service
pl: Nie można uzyskać dostępu do usługi kart podarunkowych

en: Could not access the wallet at the server. Please check:
pl: Nie można uzyskać dostępu do portfela na serwerze. Proszę sprawdzić:

en: Could not access to Amazon.com
pl: Nie może uzyskać dostępu do Amazon.com

en: Could not access wallet
pl: Nie można uzyskać dostępu do portfela

en: Could not add message to imported wallet without shared encrypting key
pl: Nie można dodać wiadomość do importowanego portfela bez udostępnionego klucza szyfrowania

en: Could not broadcast payment
pl: Wypłata nie może zostać wysłana

en: Could not build transaction
pl: Nie udało się utworzyć transakcji

en: Could not create address
pl: Nie można utworzyć adresu

en: Could not create the invoice
pl: Nie można utworzyć faktury

en: Could not create transaction
pl: Nie można utworzyć transakcji

en: Could not create using the specified extended private key
pl: Nie można utworzyć przy użyciu określonego rozszerzonego klucza prywatnego

en: Could not create using the specified extended public key
pl: Nie można utworzyć przy użyciu określonego rozszerzonego klucza publicznego

en: Could not create: Invalid wallet recovery phrase
pl: Nie można utworzyć: niepoprawna kluczowa fraza

en: Could not decrypt file, check your password
pl: Nie można odszyfrować pliku, sprawdź hasło

en: Could not delete payment proposal
pl: Nie można usunąć wniosku wypłaty

en: Could not duplicate
pl: Nie można powielić

en: Could not get dynamic fee
pl: Nie można pobrać dynamicznej prowizji

en: Could not get dynamic fee for level: {{feeLevel}}
pl: Nie można uzyskać dynamicznej prowizji dla poziomu: {{feeLevel}}

en: Could not get fee levels
pl: Nie można uzyskać poziomów prowizji

en: Could not get the invoice
pl: Nie można pobrać faktury

en: Could not get transactions
pl: Nie można pobrać transakcji

en: Could not import
pl: Nie można zaimportować

en: Could not import. Check input file and spending password
pl: Nie można zaimportować. Sprawdź plik wejściowy i hasło

en: Could not join wallet
pl: Nie można dołączyć portfela

en: Could not reject payment
pl: Wypłata nie może być odrzucona

en: Could not remove account
pl: Nie można usunąć konta

en: Could not remove card
pl: Nie można usunąć karty

en: Could not save preferences on the server
pl: Nie można zapisać ustawień na serwerze

en: Could not send payment
pl: Wypłata nie może zostać wysłana

en: Could not send transaction
pl: Nie można wysłać transakcji

en: Could not update transaction history
pl: Nie można zaktualizować historii transakcji

en: Could not update wallet
pl: Nie można zaktualizować portfela

en: Create Personal Wallet
pl: Utwórz osobisty portfel

en: Create Shared Wallet
pl: Utwórz współdzielony portfel

en: Create Dash Wallet
pl: Utwórz portfel dash

en: Create new wallet
pl: Utwórz nowy portfel

en: Create shared wallet
pl: Utwórz współdzielony portfel

en: Create {{formData.requiredCopayers}}-of-{{formData.totalCopayers}} wallet
pl: Utwórz portfel {{formData.requiredCopayers}} z {{formData.totalCopayers}}

en: Created by
pl: Utworzony przez

en: Creating Wallet...
pl: Tworzenie portfela...

en: Creating transaction
pl: Tworzenie transakcji

en: Current fee rate for this policy
pl: Aktualna stawka prowizji dla tej polityki

en: Custom
pl: Niestandardowy

en: Custom Amount
pl: Kwota własna

en: Custom Fee
pl: Niestandardowa Prowizja

en: Date
pl: Data

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete Payment Proposal
pl: Usuń wniosek wypłaty

en: Delete Wallet
pl: Usuń portfel

en: Delete it and create a new one
pl: Usuń i utwórz nowy portfel

en: Deleting Wallet...
pl: Usuwanie portfela...

en: Deleting payment proposal
pl: Usuń propozycję płatności

en: Derivation Path
pl: Ścieżka derywacji

en: Derivation Strategy
pl: Strategia derywacji

en: Details
pl: Szczegóły

en: Disabled
pl: Wyłącz

en: Do it later
pl: Zrób to później

en: Do not include private key
pl: Nie uwzględniaj klucza prywatnego

en: Don't see your language on Crowdin? Contact the Owner on Crowdin! We'd love to support your language.
pl: Nie widzisz swojego języka na Crowdin? Skontaktuj się z właścicielem projektu, ponieważ bardzo chcielibyśmy, wspierać twój język.

en: Download
pl: Pobierz

en: Duplicate for BCH
pl: Duplikat dla BCH

en: Duplicating wallet...
pl: Duplikowanie portfela...

en: Each Dash wallet can generate billions of addresses from your 12-word backup. A new address is automatically generated and shown each time you receive a payment.
pl: Każdy portfel dash może wygenerować miliardy adresów z twojej 12-wyrazowej kopii zapasowej. Nowy adres jest automatycznie generowany i pokazany za każdym razem, kiedy otrzymasz płatność.

en: Economy
pl: Ekonomiczna

en: Edit
pl: Edytuj

en: Email
pl: E-mail

en: Email Address
pl: Adres e-mail

en: Empty addresses limit reached. New addresses cannot be generated.
pl: Puste adresy osiągnęły limit. Nowe adresy nie mogą być generowane.

en: Enable camera access in your device settings to get started.
pl: Udostępnij kamerę w ustawieniach urządzenia, aby rozpocząć pracę.

en: Enable email notifications
pl: Włącz powiadomienia e-mail

en: Enable push notifications
pl: Włącz powiadomienia

en: Enable the camera to get started.
pl: Włącz kamerę aby rozpocząć.

en: Enter Spending Password
pl: Wprowadź hasło wypłaty

en: Enter Two Factor for your BitPay account
pl: Wprowadź podwójne uwierzytelnienie swojego konta BitPay

en: Enter amount
pl: Wprowadź kwotę

en: Enter custom fee
pl: Wprowadź niestandardową kwotę prowizji

en: Enter new spending password
pl: Wprowadź nowe hasło wypłaty

en: Enter the recovery phrase (BIP39)
pl: Wprowadź kluczową frazę (BIP39)

en: Enter your email
pl: Wpisz swój adres e-mail

en: Enter your password
pl: Wprowadź hasło

note: Trying to import a malformed wallet export QR code
en: Error
pl: Błąd

en: Error at confirm
pl: Błąd w potwierdzeniu

en: Error creating gift card
pl: Błąd przy tworzeniu karty upominkowej

en: Error creating the invoice
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia faktury

en: Error creating wallet
pl: Błąd podczas tworzenia portfela

en: Error getting SendMax information
pl: Wystąpił błąd podczas uzyskiwania informacji SendMax

en: Error in Payment Protocol
pl: Błąd w protokole płatności

en: Error pairing BitPay Account
pl: Błąd parowania konta Bitpay

en: Error scanning funds:
pl: Błąd skanowania środków:

en: Error sweeping wallet:
pl: Błąd opróżniania portfela:

en: Error updating Debit Cards
pl: Błąd aktualizacji kart debetowych

en: Exceeded daily limit of $500 per user
pl: Dzienny limit 500$ na użytkownika został przekroczony

en: Expired
pl: Wygasł

en: Expires
pl: Wygasa

en: Export Wallet
pl: Eksport portfela

en: Export to file
pl: Eksportuj do pliku

en: Export wallet
pl: Eksportuj portfel

en: Exporting via QR not supported for this wallet
pl: Dla tego portfela nie jest obsługiwany eksport za pomocą kodu QR

en: Extended Public Keys
pl: Rozszerzone klucze publiczne

en: Extracting Wallet information...
pl: Wyodrębnianie danych z portfela...

en: Failed to export
pl: Nie udało się wyeksportować

en: Family vacation funds
pl: Środki na rodzinne wakacje

en: Fee
pl: Prowizja

en: Fee level
pl: Poziom opłaty

en: Fee level is not defined
pl: Poziom opłaty nie jest zdefiniowany

en: Fee:
pl: Prowizja:

en: Feedback could not be submitted. Please try again later.
pl: Twój komentarz nie może zostać wysłany. Spróbuj ponownie później.

en: Fetching BitPay Account...
pl: Odzyskiwanie konta BitPay...

en: Fetching payment information
pl: Pobieranie informacji o płatności

en: File/Text
pl: Plik/Tekst

en: Filter setting
pl: Ustawienie filtra

en: Finger Scan Failed
pl: Skanowanie odcisku nie powiodło się

en: Finish
pl: Zakończ

en: For audit purposes
pl: Do celów audytu

en: From
pl: Z

en: From BitPay account
pl: Z konta BitPay

en: From Hardware Wallet
pl: Z portfela sprzętowego

en: From the destination device, go to Add wallet &gt; Import wallet and scan this QR code
pl: Z urządzenia docelowego, przejdź do Dodaj portfel &gt; Import portfela i Zeskanuj ten kod QR

en: Funds are locked by pending spend proposals
pl: Środki są zablokowane przez rozpatrywane wniosku wypłaty

en: Funds found:
pl: Znaleziono środki:

en: Funds to be added
pl: Środki, które zostaną dodane

en: Funds transferred
pl: Środki przelewane

en: Funds were added to debit card
pl: Fundusze zostały dodane do karty debetowej

en: Funds will be transferred to
pl: Środki będą przekazane do

en: Generate new address
pl: Generuj nowy adres

en: Generating .csv file...
pl: Generowanie pliku csv...

en: Generating new address...
pl: Generowanie nowego adresu...

en: Get local cash anywhere you go, from any Visa<sup>&reg;</sup> compatible ATM. ATM bank fees may apply.
pl: Wypłać pieniądze gdziekolwiek jesteś, z dowolnego bankomatu honorującego karty Visa<sup>&reg;</sup>. Od tej transakcji bank może pobrać prowizję.

en: Get news and updates from BitPay
pl: Otrzymywanie wiadomości i aktualizacji z BitPay

en: Get started
pl: Zacznij

[ctx: button]
en: Get started
pl: Pierwsze kroki

en: Get started by adding your first one.
pl: Zacznij dodając swój pierwszy kontakt.

en: Getting fee levels...
pl: Uzyskiwanie informacji o prowizji...

en: Gift Card
pl: Karta podarunkowa

en: Gift Card is not available to use anymore
pl: Karta podarunkowa nie jest już dostępna

en: Gift card expired
pl: Karta upominkowa wygasła

en: Gift card generated and ready to use.
pl: Karta podarunkowa wygenerowana i gotowa do użycia.

en: Go Back
pl: Powrót

en: Go back
pl: Powrót

en: Got it
pl: Rozumiem

en: Hardware Wallet
pl: Portfel sprzętowy

en: Hardware not connected.
pl: Sprzęt nie podłączony.

en: Hardware wallet
pl: Portfel sprzętowy

en: Hardware wallets are not yet supported with Bitcoin Cash
pl: Portfele sprzętowe nie są jeszcze obsługiwane z Bitcoin gotówki

en: Help & Support
pl: Centrum pomocy

en: Help and support information is available at the website.
pl: Informacja o pomocy i wsparciu technicznym jest dostępna na stronie internetowej.

en: Hide
pl: Ukryj

en: Hide Balance
pl: Ukryj środki

en: Hide Next Steps Card
pl: Ukryj następne kroki karty

en: Hide advanced options
pl: Ukryj opcje zaawansowane

en: Home
pl: Strona główna

en: How could we improve your experience?
pl: Co moglibyśmy jeszcze według Ciebie poprawić?

en: How do you like {{appName}}?
pl: Jak Ci się podoba {{appName}}?

en: I don't like it
pl: Nie podoba mi się

en: I have read, understood, and agree to the <a ng-click="openTerms()" translate="">Terms of Use</a>.
pl: Przeczytałem, zrozumiałem i wyrażam zgodę na <a ng-click="openTerms()" translate=""> warunki użytkowania</a>.

en: I have read, understood, and agree with the Terms of use.
pl: Przeczytałem, zrozumiałem i zgadzam się z Warunkami użytkowania.

en: I have written it down
pl: Zapisałem to

en: I like the app
pl: Lubię aplikację

en: I think this app is terrible.
pl: Myślę, że ta aplikacja jest straszna.

en: I understand
pl: Rozumiem

en: I understand that if this app is moved to another device or deleted, my Dash can only be recovered with the backup phrase.
pl: Rozumiem, że jeśli aplikacja zostanie przeniesiona na inne urządzenie, lub usunięta moje dash mogą zostać odzyskane tylko przy użyciu kluczowej frazy.

en: I understand that my funds are held securely on this device, not by a company.
pl: Rozumiem, że moje środki są bezpieczne na tym urządzeniu i nie znajdują się w posiadaniu spółki.

en: I've written it down
pl: Zapisałem to

en: If enabled, all sensitive information (private key and recovery phrase) and actions (spending and exporting) associated with this wallet will be protected.
pl: Jeśli opcja jest włączona, wszystkie poufne informacje (klucz prywatny i kluczowa fraza) oraz operacje (wydatki i eksport) związane z tym portfelem będą chronione.

en: If enabled, the Recent Transactions card - a list of transactions occuring across all wallets - will appear in the Home tab.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, na ekranie głównym pojawi się lista wszystkich transakcji z portfela.

en: If enabled, wallets will also try to spend unconfirmed funds. This option may cause transaction delays.
pl: Jeśli opcja jest włączona, portfele będą również starać się wydawać niepotwierdzone środki. Może to prowadzić do opóźnień transakcji.

en: If this device is replaced or this app is deleted, neither you nor BitPay can recover your funds without a backup.
pl: Jeśli to urządzenie zostanie wymienione lub jeśli aplikacja zostanie usunięta, ani ty, ani BitPay nie będzie mógł odzyskać środków bez kopii zapasowej.

en: If you have additional feedback, please let us know by tapping the "Send feedback" option in the Settings tab.
pl: Jeśli masz dodatkowe uwagi, prosimy o poinformowanie nas poprzez naciśnięcie przycisku "Wyślij zgłoszenie" w zakładce Ustawienia.

en: If you take a screenshot, your backup may be viewed by other apps. You can make a safe backup with physical paper and a pen.
pl: Jeśli zrobisz zrzut ekranu, twoja kopia zapasowa może być widziana przez inne aplikacje. Najbezpieczniejsza metoda utworzenia kopii zapasowej to długopis i papier.

en: Import
pl: Importuj

en: Import Wallet
pl: Importuj portfel

en: Import backup
pl: Importuj kopię zapasową

en: Import wallet
pl: Importuj portfel

en: Importing Wallet...
pl: Importowanie portfela...

en: In order to verify your wallet backup, please type your password.
pl: W celu weryfikacji kopii zapasowej portfela wpisz swoje hasło.

en: Inactive
pl: Nieaktywne

en: Incomplete
pl: Nie wszyscy współwłaściciele dołączyli

en: Incomplete wallet
pl: Nie wszyscy współwłaściciele dołączyli

en: Incorrect PIN, try again.
pl: Nieprawidłowy kod PIN. Spróbuj ponownie.

note: Trying to import a malformed wallet export QR code
en: Incorrect code format
pl: Niepoprawny format kodu

en: Incorrect network address
pl: Nieprawidłowy adres

en: Insufficient funds
pl: Nie ma wystarczającej ilości środków

en: Insufficient funds for fee
pl: Niewystarczające środki na prowizję

en: Integrations
pl: Integracje

en: Invalid
pl: Nieprawidłowy

en: Invalid URL
pl: Nieprawidłowy adres URL

en: Invalid account number
pl: Nieprawidłowy numer konta

en: Invalid address
pl: Nieprawidłowy adres

en: Invalid data
pl: Nieprawidłowe dane

en: Invalid derivation path
pl: Nieprawidłowa ścieżka derywacji

en: Invitation to share a {{appName}} Wallet
pl: Zaproszenie do współdzielenia portfela {{appName}}

en: Invoice expired
pl: Faktura wygasła

en: Is there anything we could do better?
pl: Czy jest coś, co możemy poprawić?

en: Is this correct?
pl: Czy dane są poprawne?

en: Is this email address correct?
pl: Czy ten adres e-mail jest poprawny?

en: It's a good idea to avoid reusing addresses - this both protects your privacy and keeps your Dash secure against hypothetical attacks by quantum computers.
pl: To dobry pomysł, aby uniknąć ponownego wykorzystywania adresów - to chroni Twoją prywatność i zabezpiecza Twoje dash przed hipotetycznymi atakami przez komputery kwantowe.

en: It's important that you write your backup phrase down correctly. If something happens to your wallet, you'll need this backup to recover your money. Please review your backup and try again.
pl: Ważne, aby prawidłowo zapisać kluczową frazę. Jeśli coś stanie się z Twoim portfelem, będzie ona potrzebna, abyś mógł odzyskać pieniądze. Sprawdź dokładnie zapis i spróbuj ponownie.

en: Join
pl: Dołącz

en: Join my {{appName}} Wallet. Here is the invitation code: {{secret}} You can download {{appName}} for your phone or desktop at {{appUrl}}
pl: Dołącz do mojego portfela {{appName}}. Kod zaproszenia: {{secret}}. Wersję desktopową lub aplikację na telefon można pobrać z {{appUrl}}

en: Join shared wallet
pl: Dołącz do portfela

en: Joining Wallet...
pl: Dołączanie do portfela...

en: Just scan the code to pay.
pl: Zeskanuj kod, aby zapłacić.

en: Key already associated with an existing wallet
pl: Klucz jest już powiązany z istniejącym portfelem

en: Language
pl: Język

en: Last Month
pl: Zeszły miesiąc

en: Learn more
pl: Dowiedz się więcej

en: Let's verify your backup phrase.
pl: Sprawdź swoją kluczową frazę.

en: Loading addresses...
pl: Ładowanie adresów...

en: Loading transaction info...
pl: Ładowanie informacji o transakcji...

en: Lock App
pl: Blokada aplikacji

en: Lock by Fingerprint
pl: Blokada przez odcisk palca

en: Lock by PIN
pl: Blokada przez PIN

en: Locked
pl: Zablokowane

en: Locktime in effect. Please wait to create a new spend proposal
pl: Skuteczna blokada. Proszę czekać, aby utworzyć nowy wniosek wypłaty

en: Locktime in effect. Please wait to remove this spend proposal
pl: Skuteczna blokada. Proszę czekać, aby usunąć wniosek wypłaty

en: Log options
pl: Opcje dziennika

en: Log out
pl: Wyloguj się

en: Low amount inputs
pl: Niska kwota

en: Low fees
pl: Niskie opłaty

en: Makes sense
pl: Brzmi sensownie

en: Matches:
pl: Dopasowania:

en: Me
pl: Ja

en: Meh - it's alright
pl: Spoko - może być

en: Memo
pl: Notatka

en: Mercado Livre Brazil Gift Cards
pl: Karty podarunkowe Mercado Livre Brazil

en: Mercadolibre Gift Card Service is not available at this moment. Please try back later.
pl: Karta podarunkowa MercadoLibre nie jest obecnie dostępna. Spróbuj później.

en: Merchant Message
pl: Wiadomość handlowa

en: Miner Fee
pl: Opłata dla górnika

en: Missing parameter
pl: Brak parametru

en: Missing private keys to sign
pl: Brak kluczy prywatnych do podpisania

en: More Options
pl: Więcej opcji

en: Moved
pl: Przeniesiony

en: Moved Funds
pl: Przesuń środki

en: Multiple recipients
pl: Wielu odbiorców

en: NOTE: To import a wallet from a 3rd party software, please go to Add Wallet &gt; Create Wallet, and specify the Recovery Phrase there.
pl: Uwaga: Aby zaimportować portfel z oprogramowania innego niż Copay, przejdź do "Dodaj portfel" &gt; "Utwórz portfel", i podaj tam kluczową frazę.

en: Name
pl: Nazwa

en: Network Cost
pl: Koszty sieci

en: Network error
pl: Błąd sieci

en: New Proposal
pl: Nowa propozycja

en: New address could not be generated. Please try again.
pl: Nowy adres nie mógł zostać utworzony. Spróbuj jeszcze raz.

en: New personal wallet
pl: Nowy portfel osobisty

en: Next steps
pl: Kolejne kroki

en: No Wallet
pl: Brak portfela

en: No access key defined
pl: Klucz dostępu nie jest zdefiniowany

en: No backup, no Dash.
pl: Nie ma kopii zapasowej - nie ma dash.

en: No contacts yet
pl: Brak kontaktów

en: No entries for this log level
pl: Brak wpisów dla tego poziomu dziennika

en: No hardware information available.
pl: Brak dostępnych informacji o sprzęcie.

en: No hardware wallets supported on this device
pl: Portfele sprzętowe nie są obsługiwane przez to urządzenie

en: No pending proposals
pl: Brak propozycji płatności

en: No recent transactions
pl: Brak wcześniejszych transakcji

en: No signing proposal: No private key
pl: Nie podpisywania wniosku: nie ma klucza prywatnego

en: No transactions yet
pl: Brak transakcji

en: No wallet found
pl: Nie znaleziono portfela

en: No wallet selected
pl: Nie wybrano portfela

en: No wallets available
pl: Brak dostępnych portfeli

en: No wallets available to receive funds
pl: Brak portfeli do otrzymania środków

en: No wallets eligible for Bitcoin Cash support
pl: Brak portfeli wspierających Bitcoin Cash

en: Non BIP44 wallet
pl: Nie BIP44 portfel

en: Normal
pl: Zwykła

en: Not authorized
pl: Brak autoryzacji

en: Not enough funds for fee
pl: Brak środków na opłacenie prowizji

en: Not even BitPay can access it.
pl: Nawet BitPay nie ma do niego dostępu.

en: Not funds found
pl: Nie znaleziono środków

en: Not now
pl: Nie teraz

en: Note
pl: Notatka

en: Note: if this BCH wallet was duplicated from a BTC wallet, they share the same recovery phrase.
pl: Uwaga: Jeśli ten portfel BCH został zduplikowany z portfela BTC, będą one współdzielić ten sam zwrot odzyskiwania.

en: Notice: only 1-1 (single signature) wallets can be used for sell bitcoin
pl: Uwaga: tylko 1-1 portfela (pojedynczy podpis) może być wykorzystywany do sprzedaży bitcoinów

en: Notifications
pl: Powiadomienia

en: Notifications by email
pl: Powiadomienia e-mail

en: Notify me if confirmed
pl: Powiadom mnie, jeśli potwierdzono

en: Notify me when transactions are confirmed
pl: Powiadom mnie, gdy transakcja zostanie potwierdzona

en: Now is a good time to backup your wallet. If this device is lost, it is impossible to access your funds without a backup.
pl: Najwyższy czas na wykonanie kopii zapasowej portfela. Jeśli utracisz to urządzenie, dostęp do środków bez kopii zapasowej będzie niemożliwy.

en: Now is a perfect time to assess your surroundings. Nearby windows? Hidden cameras? Shoulder-spies?
pl: Nadszedł czas, aby sprawdzić swoje otoczenie. Czy jesteś w pobliżu okna? Czy są gdzieś ukryte kamery? Osoby zerkające przez ramię?

en: OKAY
pl: W PORZĄDKU

en: Official English Disclaimer
pl: Oficjalna rezygnacja w języku angielskim

en: Oh no!
pl: O nie!

en: On this screen you can see all your wallets, accounts, and assets.
pl: Na tym ekranie można zobaczyć wszystkie swoje portfele, konta i środki.

en: Open
pl: Otwórz

en: Open Crowdin
pl: Otwórz Crowdin

en: Open GitHub
pl: Otwórz GitHub

en: Open GitHub Project
pl: Otwórz projekt GitHub

en: Open Insight
pl: Otwórz Insight

en: Open Settings
pl: Otwórz ustawienia

en: Open Translation Community
pl: Społeczność tłumaczy

en: Open Website
pl: Otwórz stronę internetową

en: Open the recovery tool.
pl: Otwórz narzędzie do odzyskiwania.

en: Open wallet
pl: Otwórz portfel

en: Open website
pl: Otwórz stronę

en: Order the BitPay Card
pl: Zamów kartę BitPay

en: Password
pl: Hasło

en: Password required. Make sure to enter your password in advanced options
pl: Wymagane hasło. Upewnij się, aby wprowadzić hasło w opcjach zaawansowanych

en: Paste invitation here
pl: Wklej tutaj zaproszenie

en: Paste the backup plain text code
pl: Wklej tekst kodu kopii zapasowej

en: Pay 0% fees to turn bitcoin into dollars.
pl: Zapłać 0% prowizji za wymianę bitcoinów na dolary.

en: Pay To
pl: Zapłać

en: Payment Accepted
pl: Wypłata zaakceptowana

en: Payment Expires:
pl: Płatność wygasa:

en: Payment Proposal
pl: Wniosek wypłaty

en: Payment Proposal Created
pl: Wniosek wypłaty utworzony

en: Payment Proposals
pl: Wniosek wypłaty

en: Payment Protocol Invalid
pl: Protokół wypłaty nieprawidłowy

en: Payment Protocol not supported on Chrome App
pl: Protokół wypłaty nieobsługiwany przez Chrome

en: Payment Received
pl: Płatność otrzymana

en: Payment Rejected
pl: Wypłata odrzucona

en: Payment Sent
pl: Płatność wysłana

en: Payment accepted, but not yet broadcasted
pl: Wypłata zaakceptowana, ale jeszcze nie nadana

en: Payment accepted. It will be broadcasted by Glidera. In case there is a problem, it can be deleted 6 hours after it was created.
pl: Wypłata zaakceptowana. Będzie nadana przez Glidera. W przypadku wystąpienia problemu, może być usunięta 6 godzin po utworzeniu.

en: Payment address was translated to new Bitcoin Cash address format:
pl: Adres płatności został przetłumaczony na nowy format adresów Bitcoin Cash:

en: Payment details
pl: Szczegóły wypłaty

en: Payment request
pl: Wniosek o płatność

en: Pending
pl: Oczekiwanie

en: Pending Proposals
pl: Rozpatrywane płatności

en: Permanently delete this wallet.
pl: Trwale usuń portfel.

en: Personal Wallet
pl: Portfel osobisty

en: Please carefully write down this phrase.
pl: Proszę dokładnie zanotować tę kluczową frazę.

en: Please connect a camera to get started.
pl: Proszę podłączyć kamerę, aby zacząć.

en: Please enter the recovery phrase
pl: Wpisz kluczową frazę

en: Please enter the wallet recovery phrase
pl: Wpisz kluczową frazę portfela

en: Please enter your PIN
pl: Wprowadź kod PIN

en: Please tap each word in the correct order.
pl: Proszę wpisać każde słowo we właściwej kolejności.

en: Please upgrade Copay to perform this action
pl: Proszę uaktualnić Copay, by móc wykonać tę operację

en: Please wait
pl: Czekaj

en: Please, select your backup file
pl: Proszę wybrać plik kopii zapasowej

en: Preferences
pl: Ustawienia

en: Preparing addresses...
pl: Przygotowywanie adresów...

en: Preparing backup...
pl: Przygotowywanie kopii zapasowej...

en: Press again to exit
pl: Naciśnij ponownie, aby wyjść

en: Priority
pl: Priorytetowa

en: Private Key
pl: Klucz prywatny

en: Private key encrypted. Enter password
pl: Klucz prywatny jest zaszyfrowany. Wprowadź hasło

en: Private key is encrypted, cannot sign
pl: Klucz prywatny jest zaszyfrowany, nie można podpisać

en: Proposal Accepted
pl: Płatność przyjęta

en: Proposal Created
pl: Płatność utworzona

en: Proposal Deleted
pl: Płatność usunięta

en: Proposal Rejected
pl: Płatność odrzucona

en: Proposals
pl: Proponowane płatności

en: Purchase Amount is limited to {{limitPerDay}} {{currency}} per day
pl: Kwota zakupu jest ograniczona do {{limitPerDay}} {{currency}} dziennie

en: Purchase amount must be a value between 50 and 2000
pl: Kwota zakupu musi być wartością z przedziału od 50 do 2000

en: Push Notifications
pl: Wyskakujące powiadomienia

en: Push notifications for {{appName}} are currently disabled. Enable them in the Settings app.
pl: Wyskakujące powiadomienia {{appName}} są obecnie wyłączone. Włącz je w ustawieniach aplikacji.

en: QR Code
pl: Kod QR

en: Quick review!
pl: Szybki przegląd!

en: Random
pl: Losowo

en: Rate on the app store
pl: Oceń w App Store

en: Read less
pl: Zobacz mniej

en: Read more
pl: Zobacz więcej

en: Read more in our Wiki
pl: Więcej informacji w naszej Wiki

en: Read only wallet
pl: Portfel tylko do odczytu

en: Receive
pl: Otrzymaj

en: Received
pl: Otrzymane

en: Received Funds
pl: Otrzymane środki

en: Receiving
pl: Otrzymywanie

en: Recent
pl: Ostatnie

en: Recent Transaction Card
pl: Ostatnia transakcja kartą

en: Recent Transactions
pl: Ostatnie transakcje

en: Recipient
pl: Odbiorca

en: Recipients
pl: Odbiorcy

en: Recovery phrase
pl: Kluczowa fraza

en: Recreating Wallet...
pl: Przywracanie portfela...

en: Redeem now
pl: Zrealizuj teraz

en: Rejected
pl: Odrzucono

en: Rejecting payment proposal
pl: Odrzucenie płatności

en: Release information
pl: Informacje o wersji

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove BitPay Account?
pl: Usunąć konto BitPay?

en: Remove BitPay Card?
pl: Usunąć kartę BitPay?

en: Removing your BitPay account will remove all associated BitPay account data from this device. Are you sure you would like to remove your BitPay Account ({{email}}) from this device?
pl: Usunięcie konta BitPay spowoduje usunięcie z tego urządzenia wszystkich skojarzonych z tym kontem danych. Czy na pewno chcesz usunąć konto BitPay ({{email}}) z tego urządzenia?

en: Repeat password
pl: Powtórz hasło

en: Repeat the password
pl: Powtórz hasło

en: Request Fingerprint
pl: Zapytaj o odcisk palca

en: Request Specific amount
pl: Prośba o konkretną kwotę

en: Request Spending Password
pl: Wprowadź hasło wypłaty

en: Required number of signatures
pl: Wymagana liczba podpisów

en: Restore from backup
pl: Przywróć z kopii zapasowej

en: Retrieving inputs information
pl: Pobieranie informacji o danych wejściowych

en: Retry
pl: Spróbuj ponownie

en: Retry Camera
pl: Spróbuj ponownie z aparatem

en: Save
pl: Zapisz

en: Scan
pl: Zeskanuj

en: Scan QR Codes
pl: Zeskanuj kod QR

en: Scan addresses for funds
pl: Skanuj adresy w celu znalezienia środków

en: Scan again
pl: Skanuj ponownie

en: Scan your fingerprint please
pl: Proszę zeskanować linie papilarne

en: Scanning Wallet funds...
pl: Skanowanie środków portfela...

en: Scanning funds...
pl: Skanowanie środków portfela...

en: Screenshots are not secure
pl: Zrzuty ekranu nie są bezpieczne

en: Search Transactions
pl: Szukaj transakcji

en: Search or enter Dash address
pl: Wyszukaj lub wpisz adres dash

en: Search transactions
pl: Szukaj transakcji

en: Search your currency
pl: Znajdź swoją walutę

en: Security
pl: Bezpieczeństwo

en: See invoice
pl: Zobacz fakturę

en: Select a backup file
pl: Wybierz plik kopii zapasowej

en: Select a wallet
pl: Wybierz portfel

en: Self-signed Certificate
pl: Certyfikat z podpisem własnym

en: Selling Dash...
pl: Sprzedawanie dash...

en: Send
pl: Wyślij

en: Send Feedback
pl: Wyślij opinię

en: Send Money
pl: Wyślij pieniądze

en: Send addresses by email
pl: Wyślij adresy przez e-mail

en: Send by email
pl: Wyślij przez e-mail

en: Send from
pl: Wyślij z

en: Send max amount
pl: Wyślij całą kwotę

en: Send payment to this address
pl: Wyślij płatność na ten adres

en: Send us feedback instead
pl: Zamiast tego wyślij nam swoją opinię

en: Sending
pl: Wysyłanie

en: Sending 2FA code...
pl: Wysyłanie kodu 2FA...

en: Sending feedback...
pl: Wysyłanie opinii...

en: Sending maximum amount
pl: Wysyłanie całej kwoty

en: Sending transaction
pl: Wysyłanie transakcji

en: Sending {{amountStr}} from your {{name}} wallet
pl: Wysyłanie {{amountStr}} z twojego portfela {{name}}

en: Sent
pl: Wysłane

en: Sent Funds
pl: Wysłane środki

en: Server response could not be verified
pl: Odpowiedź serwera nie mogła zostać zweryfikowana

en: Service not available
pl: Usługa nie jest dostępna

en: Services
pl: Usługi

en: Session Log
pl: Dziennik sesji

en: Session log
pl: Dziennik sesji

en: Set up a password
pl: Ustal hasło

en: Set your own fee in duffs/byte
pl: Ustaw własną opłatę w duffs/bajt

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Share the love by inviting your friends.
pl: Podziel się miłością, zapraszając swoich przyjaciół.

en: Share this invitation with your copayers
pl: Wyślij zaproszenie współwłaścicielom portfela

en: Share {{appName}}
pl: Podziel się {{appName}}

en: Shared Wallet
pl: Współdzielony portfel

en: Show Recovery Phrase
pl: Pokaż kluczową frazę

en: Show address
pl: Pokaż adres

en: Show advanced options
pl: Pokaż opcje zaawansowane

en: Show Dash address
pl: Pokaż adres dash

en: Show more
pl: Pokaż więcej

en: Signatures rejected by server
pl: Podpisy odrzucone przez serwer

en: Signing transaction
pl: Podpisywanie transakcji

en: Since only you control your money, you’ll need to save your backup phrase in case this app is deleted.
pl: Ponieważ jedynie Ty kontrolujesz swoje pieniądze, musisz zapisać kluczową frazę na wypadek skasowania aplikacji {{appName}}.

en: Single Address Wallet
pl: Pojedynczy adres portfela

en: Skip
pl: Pomiń

en: Slide to accept
pl: Przesuń, aby zaakceptować

en: Slide to buy
pl: Przesuń, aby kupić

en: Slide to pay
pl: Przesuń, aby zapłacić

en: Slide to send
pl: Przesuń, aby wysłać

en: Specify Recovery Phrase...
pl: Podaj kluczową frazę...

en: Spend proposal is not accepted
pl: Wniosek wypłaty nie został przyjęty

en: Spend proposal not found
pl: Wniosek wypłaty nie został znaleziony

en: Spending Password needed
pl: Wymagane hasło wypłat

en: Start sending Dash
pl: Zacznij wysyłać dash

en: Startup Lock
pl: Blokada uruchamiania

en: Still pending
pl: Jeszcze w toku

en: Success
pl: Udało się

en: Super Economy
pl: Super Ekonomiczna

en: Sweep
pl: Opróżnij

en: Sweep paper wallet
pl: Wyczyść papierowy portfel

en: Sweeping Wallet...
pl: Sczytywanie portfela...

en: THIS ACTION CANNOT BE REVERSED
pl: TEJ CZYNNOŚCI NIE MOŻNA COFNĄĆ

en: Take control of your money,<br>get started with bitcoin.
pl: Przejmij kontrolę nad swoimi pieniędzmi,<br>zacznij korzystać z bitcoinów.

en: Tap and hold to show
pl: Dotknij i przytrzymaj, aby pokazać

en: Tap to recreate
pl: Dotknij, aby odświeżyć

en: Tap to retry
pl: Ponów próbę

en: Terms Of Use
pl: Warunki użytkowania

en: Terms of Use
pl: Warunki użytkowania

en: Text
pl: Tekst

en: Thank you!
pl: Dziękujemy!

en: Thanks!
pl: Dzięki!

en: That's exciting to hear. We'd love to earn that fifth star from you – how could we improve your experience?
pl: Bardzo nam miło. Chcielibyśmy dostać od Ciebie 5 gwiazdek - co jeszcze możemy poprawić?

en: The Ledger Chrome application is not installed
pl: Aplikacja Ledger Chrome nie jest zainstalowana

en: The amount of Dash immediately spendable from this wallet.
pl: Możliwa jest natychmiastowa wypłata wszystkich środków z tego portfela.

en: The amount of Dash stored in this wallet that is allocated as inputs to your pending transaction proposals. The amount is determined using unspent transaction outputs associated with this wallet and may be more than the actual amounts associated with your pending transaction proposals.
pl: Kwota dash przechowywana w tym portfelu, przydzielona jako wejście dla oczekujących wniosków wypłat. Kwota ta jest ustalana za pomocą niewykorzystanych wyjść transakcji związanych z tym portfelem i może przekroczyć kwoty związane z proponowanymi wnioskami wypłat.

en: The amount of Dash stored in this wallet with less than 1 blockchain confirmation.
pl: Ilość dash przechowywana w tym portfel z mniej niż jednym potwierdzeniem w blockchainie.

en: The derivation path
pl: Ścieżka derywacji

en: The exchange rate changes with the market.
pl: Zmiany kursowe zależne od rynku.

en: The higher the fee, the greater the incentive a miner has to include that transaction in a block. Current fees are determined based on network load and the selected policy.
pl: Im wyższa prowizja, tym większa zachęta dla górników do zawarcia tej transakcji w bloku. Obecne prowizje ustala się w oparciu o obciążenia sieci i wybraną politykę.

en: The maximum number of consecutive unused addresses (20) has been reached. When one of your unused addresses receives a payment, a new address will be generated and shown in your Receive tab.
pl: Maksymalna liczba kolejnych niewykorzystanych adresów (20) została osiągnięta. Gdy na jeden z nieużywanych adresów wpłynie zapłata, nowy adres zostanie wygenerowany i pokazany w zakładce Otrzymane.

en: The official English Terms of Service are available on the BitPay website.
pl: Oficjalne Warunki użytkowania w języku angielskim dostępne są na stronie internetowej BitPay.

en: The password of the recovery phrase (if set)
pl: Hasło kluczowej frazy (jeśli ustawione)

en: The payment was created but could not be completed. Please try again from home screen
pl: Wypłata została utworzona, ale nie może być zakończona. Spróbuj ponownie na stronie głównej

en: The payment was removed by creator
pl: Wypłata została usunięta przez jej twórcę

en: The recovery phrase could require a password to be imported
pl: Kluczowa fraza może wymagać hasła do zaimportowania

en: The request could not be understood by the server
pl: Wniosek nie został zrozumiany przez serwer

en: The restore process will stop when 20 addresses are generated in a row which contain no funds. To safely generate more addresses, make a payment to one of the unused addresses which has already been generated.
pl: Proces przywracania będzie przerwany kiedy zostanie wygenerowanych 20 następujących po sobie adresów, na których nie ma żadnych środków. Aby bezpiecznie wygenerować więcej adresów, dokonaj płatności na jeden z nieużywanych adresów, które zostały już wygenerowane.

en: The spend proposal is not pending
pl: Wniosek o wypłatę nie jest w oczekujących

en: The total amount of Dash stored in this wallet.
pl: Łączna ilość dash przechowywana w tym portfelu.

en: The transaction history and every new incoming transaction are cached in the app. Clearing the cache may be useful if you think some transactions might be missing from your device.
pl: Historia transakcji i każda nowoprzychodząca transakcja są zapisywane w aplikacji. Ta funkcja czyści te dane i ponownie synchronizuje z serwerem

en: The wallet service URL
pl: Adres URL usługi portfela

en: There is a new version of {{appName}} available
pl: Dostępna jest nowa wersja {{appName}}

en: There is an error in the form
pl: Wystąpił błąd w postaci

en: There's obviously something we're doing wrong.
pl: To oczywiste, że coś robimy źle.

en: This app is fantastic!
pl: Ta aplikacja jest fantastyczna!

en: This app stores your Dash with cutting-edge security.
pl: Ta aplikacja przechowuje Twoje dash z zaawansowanymi zabezpieczeniami.

en: This dash payment request has expired.
pl: Ten wniosek płatności wygasł.

en: This password cannot be recovered. If the password is lost, there is no way you could recover your funds.
pl: To hasło nie może zostać odzyskane. Jeśli je utracisz, nie będziesz mógł odzyskać swoich środków.

en: This recovery phrase was created with a password. To recover this wallet both the recovery phrase and password are needed.
pl: Ta kluczowa fraza został utworzona przy użyciu hasła. Aby odzyskać portfel potrzebna jest kluczowa fraza i hasło.

en: This transaction could take a long time to confirm or could be dropped due to the low fees set by the sender
pl: Potwierdzenie transakcja może trwać długo lub zostać przerwane z powodu niskiej prowizji ustalonej przez nadawcę

en: This wallet is not registered at the given Bitcore Wallet Service (BWS). You can recreate it from the local information.
pl: Ten portfel nie jest zarejestrowany na Bitcore Wallet Service (BWS). Możesz go odtworzyć z lokalnego nośnika.

en: Timeline
pl: Historia

en: To
pl: Do

en: To get started, buy Dash or share your address. You can receive Dash from any wallet or service.
pl: Aby zacząć, kup dash lub udostępnij swój adres. Możesz otrzymać dash z dowolnego portfela lub usługi.

en: To get started, you'll need to create a Dash wallet and get some Dash.
pl: Aby rozpocząć należy utworzyć portfel i dostać trochę dash.

en: Total
pl: Łącznie

en: Total Locked Balance
pl: Łącznie zablokowane środki

en: Total number of copayers
pl: Liczba współwłaścicieli portfela

en: Touch ID Failed
pl: Odczyt Touch ID nie powiódł się

en: Transaction
pl: Transakcja

en: Transaction Created
pl: Transakcja utworzona

en: Transaction History
pl: Historia transakcji

en: Transaction already broadcasted
pl: Transakcja została już wysłana

en: Transaction has not been created
pl: Transakcja nie została utworzona

en: Transaction initiated
pl: Transakcja zainicjowana

en: Transaction not available at this time
pl: Transakcja w tej chwili niedostępna

en: Transaction not found
pl: Nie znaleziono transakcji

en: Transactions without fee are not supported.
pl: Transakcje bez opłaty nie są obsługiwane.

en: Transfer to
pl: Przekaż do

en: Transfer to Wallet
pl: Przenieś do portfela

en: Try again in {{expires}}
pl: Spróbuj ponownie w {{expires}}

en: Turn bitcoin into dollars, swipe anywhere Visa<sup>&reg;</sup> is accepted.
pl: Zamień bitcoiny na dolary - płać wszędzie gdzie akceptowane są karty Visa <sup>&reg;</sup>.

en: Type the Recovery Phrase (usually 12 words)
pl: Wpisz kluczową frazę (zwyczajowo 12 słów)

en: Uh oh...
pl: Ups...

en: Unconfirmed
pl: Niepotwierdzone

en: Unsent transactions
pl: Niewysłane transakcje

en: Unused Addresses
pl: Nieużywane adresy

en: Unused Addresses Limit
pl: Limit nieużywanych adresów

en: Update Available
pl: Dostępna aktualizacja

en: Updating pending proposals. Please stand by
pl: Aktualizacja wniosków płatności. Proszę czekać

en: Updating transaction history. Please stand by.
pl: Aktualizowanie historii transakcji. Proszę czekać.

en: Updating... Please stand by
pl: Aktualizacja... Proszę czekać

en: Urgent
pl: Pilna

en: Use Unconfirmed Funds
pl: Użyj niepotwierdzonych środków

en: Validating recovery phrase...
pl: Sprawdzanie poprawności kluczowej frazy...

en: Verify your identity
pl: Weryfikacja konta użytkownika

en: Version
pl: Wersja

en: View
pl: Widok

en: View All Addresses
pl: Zobacz wszystkie adresy

en: View Terms of Service
pl: Zobacz zasady użytkowania

en: View Transaction on Insight
pl: Zobacz transakcje na Insight

en: View Update
pl: Zobacz aktualizacje

en: View on blockchain
pl: Zobacz na blockchainie

en: WARNING: Key derivation is not working on this device/wallet. Actions cannot be performed on this wallet.
pl: Ostrzeżenie: klucz derywacji nie działa na tym urządzeniu/portfelu. Działania dla tego portfela nie można wykonać.

en: WARNING: Not including the private key allows to check the wallet balance, transaction history, and create spend proposals from the export. However, does not allow to approve (sign) proposals, so <b>funds will not be accessible from the export</b>.
pl: UWAGA: Jeśli plik eksportu nie zawiera klucza prywatnego, możliwe będzie jedynie sprawdzenie salda i historii transakcji, jak również wygenerowanie wniosków o płatność. Nie może być on jednak używany do sprawdzania poprawności (podpisywania) wniosków płatności, więc <b>środki z wyeksportowanego pliku nie będą dostępne</b>.

en: WARNING: The private key of this wallet is not available. The export allows to check the wallet balance, transaction history, and create spend proposals from the export. However, does not allow to approve (sign) proposals, so <b>funds will not be accessible from the export</b>.
pl: UWAGA: Klucz prywatny nie jest dostępny. Ten eksport umożliwia sprawdzenie salda i historii transakcji, jak również wygenerowanie wniosków o płatność. Nie może być on jednak używany do sprawdzania poprawności (podpisywania) wniosków płatności, więc <b>środki z wyeksportowanego pliku nie będą dostępne</b>.

en: WARNING: UNTRUSTED CERTIFICATE
pl: OSTRZEŻENIE: CERTYFIKAT NIEZAUFANY

en: Waiting for Ledger...
pl: Oczekiwanie na Ledger...

en: Waiting for Trezor...
pl: Oczekiwanie na Trezor...

en: Waiting for copayers
pl: Oczekiwanie na współwłaścicieli portfela

en: Waiting...
pl: Oczekiwanie...

en: Wallet Addresses
pl: Adresy portfela

en: Wallet Color
pl: Kolor portfela

en: Wallet Configuration (m-n)
pl: Konfiguracja portfela (m-n)

en: Wallet Created
pl: Portfel został utworzony

en: Wallet Id
pl: Id Portfela

en: Wallet Information
pl: Informacje o portfelu

en: Wallet Invitation
pl: Zaproszenie do portfela

en: Wallet Key
pl: Kluczowa fraza

en: Wallet Name
pl: Nazwa portfela

en: Wallet Name (at creation)
pl: Nazwa portfela (oryginalna)

en: Wallet Network
pl: Sieć portfela

en: Wallet Recovery Phrase
pl: Kluczowa fraza portfela

en: Wallet Recovery Phrase is invalid
pl: Kluczowa fraza jest nieprawidłowa

en: Wallet Service URL
pl: Adres usług portfela

en: Wallet Settings
pl: Ustawienia portfela

en: Wallet Type
pl: Rodzaj portfela

en: Wallet already exists
pl: Portfel już istnieje

en: Wallet created
pl: Portfel został utworzony

en: Wallet incomplete and broken
pl: Portfel niekompletny lub uszkodzony

en: Wallet is full
pl: Portfel jest pełny

en: Wallet is locked
pl: Portfel jest zablokowany

en: Wallet is not complete
pl: Portfel jest niekompletny

en: Wallet name
pl: Nazwa portfela

en: Wallet needs backup
pl: Portfel wymaga kopii zapasowej

en: Wallet not backed up
pl: Portfel nie ma kopii zapasowej

en: Wallet not found
pl: Nie znaleziono portfela

en: Wallet not registered
pl: Portfel nie jest zarejestrowany

en: Wallet not registered at the wallet service. Recreate it from "Create Wallet" using "Advanced Options" to set your recovery phrase
pl: Portfel nie jest zarejestrowany w Wallet Service. Odtwórz go używając polecenia "Utwórz portfel" z wykorzystaniem kluczowej frazy w ustawieniach zaawansowanych

en: Wallet recovery phrase not available
pl: Fraza odzyskiwania portfela nie jest dostępna

en: Wallet service not found
pl: Nie znaleziono serwera

en: Wallets
pl: Portfele

en: Warning!
pl: Ostrzeżenie!

en: Warning: this transaction has unconfirmed inputs
pl: Ostrzeżenie: ta transakcja ma niepotwierdzone dane wejściowe

en: Watch out!
pl: Uważaj!

en: We'd love to do better.
pl: Chcielibyśmy zrobić to lepiej.

en: We'll confirm on the next screen.
pl: Potwierdzimy na następnym ekranie.

en: We're always looking for ways to improve {{appName}}.
pl: Zawsze szukamy sposobów na poprawę {{appName}}.

en: We're always looking for ways to improve {{appName}}. How could we improve your experience?
pl: Zawsze szukamy sposobów na ulepszenie {{appName}}. Co Twoim zdaniem można jeszcze poprawić?

en: Website
pl: Strona

en: We’re always looking for translation contributions! You can make corrections or help to make this app available in your native language by joining our community on Crowdin.
pl: Cały czas szukamy osób, które chciałyby przyłączyć się do tłumaczenia! Możesz dokonać korekt lub pomóc, aby aplikacja była dostępna w Twoim języku ojczystym przez dołączenie do naszej społeczności na Crowdin.

en: What do you call this wallet?
pl: Jak chcesz nazwać ten portfel?

en: When this wallet was created, it was called &ldquo;{{walletName}}&rdquo;. You can change the name displayed on this device below.
pl: Kiedy portfel został utworzony, otrzymał nazwę &ldquo;{{walletName}}&rdquo;. Możesz zmienić nazwę wyświetlaną poniżej.

en: Where would you like to receive email notifications about payments?
pl: Czy chcesz otrzymywać powiadomienia e-mail o płatnościach?

en: Why?
pl: Dlaczego?

en: Would you be willing to rate {{appName}} in the app store?
pl: Czy zechciałbyś ocenić {{appName}} w app store?

en: Would you like to receive push notifications about payments?
pl: Czy chcesz otrzymywać wyskakujące powiadomienia o płatnościach?

en: Wrong number of recovery words:
pl: Nieprawidłowa ilość słów frazy:

en: Wrong spending password
pl: Nieprawidłowe hasło wypłat

en: Yes
pl: Tak

en: Yes, skip
pl: Tak, pomiń

en: You can create a backup later from your wallet settings.
pl: Kopię zapasową można utworzyć później w ustawieniach portfela.

en: You can make contributions by signing up on our Crowdin community translation website. We’re looking forward to hearing from you!
pl: Możesz przyczynić się do rozwoju aplikacji rejestrując się na Crowdin - naszej stronie dla tłumaczy. Będziemy wdzięczni za kontakt!

en: You can scan Dash addresses, payment requests, paper wallets, and more.
pl: Możesz zeskanować adresy dash, wnioski płatności, portfele papierowe i wiele innych.

en: You can see the latest developments and contribute to this open source app by visiting our project on GitHub.
pl: Możesz zobaczyć postępy prac i przyczynić się do rozwoju tej aplikacji open source odwiedzając nasz projekt na GitHub.

en: You can spend Dash at millions of websites and stores worldwide.
pl: Dash możesz wydać w milionach sklepów i stron internetowych na całym świecie.

en: You can still export it from Advanced &gt; Export.
pl: Nadal możesz go wyeksportować w Zaawansowane &gt; Eksport.

en: You can trade it for other currencies like US Dollars, Euros, or Pounds.
pl: Możesz je wymienić na inne waluty, takie jak dolary amerykańskie, euro lub funty.

en: You control your Dash.
pl: Ty kontrolujesz swoje dash.

en: You should not set a fee higher than {{maxFeeRecommended}} duffs/byte.
pl: Nie należy ustawiać opłatę wyższą niż {{maxFeeRecommended}} duffs/bajt.

en: You'll receive email notifications about payments sent and received from your wallets.
pl: Będziesz otrzymywać powiadomienia e-mail o płatności wysyłanych i odbieranych ze swoich portfeli.

en: Your BitPay Card is ready. Add funds to your card to start using it at stores and ATMs worldwide.
pl: Twoja karta BitPay jest gotowa. Zasil kartę, aby zacząć ją używać w sklepach i bankomatach na całym świecie.

en: Your Gift Cards
pl: Twoje karty podarunkowe

en: Your Dash wallet is backed up!
pl: Kopia zapasowa portfela została utworzona!

en: Your Dash wallet is ready!
pl: Twój portfel jest gotowy!

en: Your fee is lower than recommended.
pl: Opłata jest niższa niż zalecana.

en: Your ideas, feedback, or comments
pl: Twoje pomysły, opinie lub komentarze

en: Your name
pl: Twój nick

en: Your nickname
pl: Twój nick

en: Your password
pl: Twoje hasło

en: Your purchase could not be completed
pl: Nie można ukończyć zakupu

en: Your purchase was added to the list of pending
pl: Zakup został dodany do listy oczekujących

en: Your wallet is never saved to cloud storage or standard device backups.
pl: Twój portfel nigdy nie jest przechowywany w chmurze lub na urządzeniach do tworzenia kopii zapasowych.

en: Your wallet key will be encrypted. The Spending Password cannot be recovered. Be sure to write it down.
pl: Twój portfel będzie zaszyfrowany. Hasło wypłat nie będzie mogło być odzyskane. Pamiętaj, aby je zapisać.

en: [Balance Hidden]
pl: [Balans ukryty]

en: add your BitPay Visa card(s)
pl: dodaj swoje karty BitPay Visa

en: locked by pending payments
pl: zablokowane przez oczekujące wypłaty

en: me
pl: ja

en: name@example.com
pl: nazwa@przyklad.com

en: preparing...
pl: Przygotowywanie...

en: recovery tool.
pl: narzędzie do odzyskiwania.

en: {{amountStr}} for Amazon.com Gift Card
pl: {{amountStr}} dla karty upominkowej Amazon.com

en: {{appName}} depends on Bitcore Wallet Service (BWS) for blockchain information, networking and Copayer synchronization. The default configuration points to https://bws.raidencash.io.
pl: {{appName}} jest zależny od Bitcore Wallet Service (BWS) jeśli chodzi o informacje dotyczące blokcheina, sieci i synchronizacji współwłaścicieli portfela. Domyślnie jest to https://bws.bitpay.com (BitPay's public BWS instance).

en: {{fee}} will be deducted for Dash networking fees.
pl: {{fee}} zostanie potrącone jako prowizja sieci dash.

en: {{updatingTxHistoryProgress}} transactions downloaded
pl: {{updatingTxHistoryProgress}} transakcje pobrane

en: {{wallet.m}}-of-{{wallet.n}}
pl: {{wallet.m}}-z-{{wallet.n}}
