JClic.js - en to ro translation catalogue (52 entries)

en: Version
ro: Versiune

en: time
ro: timp

en: actions
ro: acțiuni

en: score
ro: rezultat

en: Next activity
ro: Activitatea următoare

en: Previous activity
ro: Activitatea anterioară

en: Restart activity
ro: Restartează activitatea

en: Information
ro: Informații

en: Results are not currently being saved
ro: Rezultatul nu pare a fi salvat

en: Current results
ro: Rezultatul curent

en: Session started:
ro: Sesiune pornită la:

en: Reports system:
ro: Sistem raportare:

en: User:
ro: Utilizator

en: Projects:
ro: Proiecte:

en: Sequences:
ro: Secvențe:

en: Activities done:
ro: Activități realizate:

en: Activities solved:
ro: Activități rezolvate:

en: Global score:
ro: Rezultat global:

en: (out of all project activities)
ro: (în afara activităților din proiect)

en: Total time in activities:
ro: Timp total în activitate:

en: Actions done:
ro: Activități realizate:

en: No activities done!
ro: Activități nerealizate:

en: Project
ro: Proiect

en: sequence
ro: secvență

en: activity
ro: activitate

en: YES
ro: DA

en: NO
ro: NU

en: Select group:
ro: Alege grup:

en: Select user:
ro: Alege utilizator:

en: Cancel
ro: Anuleaza

en: Close
ro: Închide

en: Copy data to clipboard
ro: Copiază datele in clipboard

en: The data has been copied in HTML format. Please paste them into a spreadsheet or in a rich text editor
ro: Datele au fost copiate în format HTML. Vă rog lipiți-le într-o foaie de calcul sau într-un editor compatibil rich text

en: The data has been copied to clipboard
ro: Datele au fost copiate în clipboard

en: not connected
ro: neconectat

en: Please wait until the results of your activities are sent to the reports system
ro: Vă rugăm să așteptați până ce rezultatele activităților sunt trimise către sistemul de raportare

en: Password:
ro: Parolă:

en: Incorrect password
ro: Parolă incorectă

en: Invalid user
ro: Utilizator incorect

en: Partial score:
ro: Rezultat parțial:

en: (out of played activities)
ro: (în afara activități jucate)

en: Activities played at least once:
ro: Activități jucate cel puțin o dată:

en: Reports
ro: Rapoarte

en: Toggle full screen
ro: Comută în ecran plin

en: JClic logo
ro: Jclic logo

en: message
ro: mesaj

en: Activity panel
ro: Panou activități

en: cell
ro: celulă

en: image
ro: imagine

en: source
ro: sursă

en: target
ro: țintă

en: image fragment
ro: fragment de imagine
