JClic.js 0.1.25 - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Version
pt: Versão

en: time
pt: tempo

en: actions
pt: tentativas

en: score
pt: acertos

en: Next activity
pt: Actividade seguinte

en: Previous activity
pt: Actividade anterior

en: Restart activity
pt: Reiniciar a actividade

en: Information
pt: Informação

en: Results are not currently being saved
pt: O relatório não está registado em nenhuma base de dados

en: Current results
pt: Relatórios do utilizador

en: Session started:
pt: Início da sessão:

en: Reports system:
pt: Sistema de relatórios:

en: User:
pt: Utilizador:

en: Projects:
pt: Projectos:

en: Sequences:
pt: Sequências:

en: Activities done:
pt: Actividades realizadas:

en: Activities solved:
pt: Actividades correctas:

en: Global score:
pt: Pontuação global:

en: Total time in activities:
pt: Tempo total das actividades:

en: Actions done:
pt: Acções efectuadas:

en: No activities done!
pt: Nenhuma actividade registada!

en: Project
pt: Projecto

en: sequence
pt: sequência

en: activity
pt: Actividade

en: OK
pt: Correcta

en: YES
pt: sim

en: NO
pt: não
